PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن در starting windows

sarina.69
28-01-2012, 16:34
سلام
من حدود 4-5 ماه پیش لپ تاپ ایسر Acer 5755g با مشخصات زیر
CPU Intel Core i7 2670QM@2.2GHz (Turbo Boost 3.1GHz), 6MB L3 Cache
Memory DDRIII 8GB 1333MHz (Dual Channel)
Hard Disk 1TB SATA 5400RPM
Graphic Nvidia GeForce GT 540M 2GB
لینک جزئیات کامل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خریدم ،روش ویندوز 7 نسخه ی 64 بیت ultimate نصب کردم و بدون مشکل کار میکرد اما از یکی دو هفته پیش هر چند بار که روشن میکنم یا ریستارت میکنم تو صفحه ی شروع ویندوز هنگ میکنه و مجبور میشم به صورت دستی لپ تاپ رو خاموش روشن کنم :( ، تو صفحه ی starting windows . قبل از این که اون دایره های رنگی بیاد و لوگوی ویندوز رو درست کنه ،
ویندوز هم عوض کردم درست نشد ، حتی موقع نصب ویندوز هم همین مشکل پیش اومد :(
لظفا راهنمایی بفرمایید چیکار کنم

Farshid72
28-01-2012, 17:33
دوسته عزیز شما باید بایوس لپتاپ خودتونو آپدیت کنید
توجه : توصیه میکنم اگه تاحالا این کارو نکردید بدید کسی که وارده این کارو انجام بده
در ضن شما باید ویندوزی رو نصب کنید که قابلیت نصب بر روی لپ تاپ رو هم داشته باشه

sarina.69
28-01-2012, 18:05
دوسته عزیز شما باید بایوس لپتاپ خودتونو آپدیت کنید
توجه : توصیه میکنم اگه تاحالا این کارو نکردید بدید کسی که وارده این کارو انجام بده
در ضن شما باید ویندوزی رو نصب کنید که قابلیت نصب بر روی لپ تاپ رو هم داشته باشه

فکر کنم آپدیت باشه ، چون ورژنی که خود سایت ایسر گذاشته واسه دانلود ورژن 1.11 هست اما ورژن بایوس لپ تاپم 1.12 تاریخ 2011/11/07 است.
از کجا باید بفهمیم که چه ویندوزی قابل نصب بر روی لپ تاپه ؟! :worried:

Farshid72
28-01-2012, 19:32
میتونید از خود فروشنده بپرسید یا اینکه روش نوشته باشه برای سیستم های Mobiliy

hamid.7003
29-01-2012, 10:27
اگه ویندوزت بالا نمیاد خودت نمیتونی بایوست رو آپدیت کنی
احتمالاتی که وجود داره هارد ، رم و بایوسه
در کل ببری تعمیرکار راحت تری

sarina.69
29-01-2012, 14:08
اگه ویندوزت بالا نمیاد خودت نمیتونی بایوست رو آپدیت کنی
احتمالاتی که وجود داره هارد ، رم و بایوسه
در کل ببری تعمیرکار راحت تری
نه بالا میاد ، بعد از هر 2-3 بار روشن کردن این مشکل پیش میاد ، البته با یه برنامه اون لوگوی رنگی متحرک ویندوز 7 رو با یه عکس ثابت عوض کردم ، به نظر میاد بهتر شده ، تا الان فقط یه بار اون مشکل پیش اومد که لپ تاپ بلند کردم و سر و ته کردم تا باطریشو درآرم ( یه کم عصبی شدم :دی ) که خودش درست شد و ویندوز بالا اومد و قسمت نشد که باطری رو خارج کنم :31:
نمیدونم والا مشکل عجیبیه :13:

hamid.7003
29-01-2012, 16:46
آخرش 1 بار اینجوری شده یا چند بار؟

Farshid72
29-01-2012, 23:12
نه بالا میاد ، بعد از هر 2-3 بار روشن کردن این مشکل پیش میاد ، البته با یه برنامه اون لوگوی رنگی متحرک ویندوز 7 رو با یه عکس ثابت عوض کردم ، به نظر میاد بهتر شده ، تا الان فقط یه بار اون مشکل پیش اومد که لپ تاپ بلند کردم و سر و ته کردم تا باطریشو درآرم ( یه کم عصبی شدم :دی ) که خودش درست شد و ویندوز بالا اومد و قسمت نشد که باطری رو خارج کنم :31:
نمیدونم والا مشکل عجیبیه :13:
باتری رو نکش بیرون
دستتو بزار روی پاور چند ثانیه نگه دار تا خودش خاموش شه
اگه یبار این اتفاق افتاده یا چند بار
شما اول ویندوز خودتونو عوض یا ریکاوری میکردید اگه مشکل پابرجا بود اونوقت برای کارای دیگه اقدام میکردید

sarina.69
29-01-2012, 23:30
آخرش 1 بار اینجوری شده یا چند بار؟

نمیدونم چند بار،شاید 10 بار ،هر دفعه به صورت تصادفی ، بعد از هر 2-3 بار روشن کردن ( یا ریست کردن ) تو صفحه ی ویندوز استارتینگ هنگ میکنه ،
اما بعد از این که لوگوی ویندوز و عوض کردم فقط یه بار هنگ کرد

---------- Post added at 11:30 PM ---------- Previous post was at 11:27 PM ----------

باتری رو نکش بیرون
دستتو بزار روی پاور چند ثانیه نگه دار تا خودش خاموش شه
اگه یبار این اتفاق افتاده یا چند بار
شما اول ویندوز خودتونو عوض یا ریکاوری میکردید اگه مشکل پابرجا بود اونوقت برای کارای دیگه اقدام میکردید

میدونم با نگه داشتن کلید پاور خودش خاموش میشه ، اما اعصابه دیگه ضعیفه ، قبلا هم سر همین اعصاب ضعیف یه مانیتور و یه هارد رو نابود کردم :41:
همونطور که تو پست اول توضیح دادم ، ویندوز رو عوض کردم اما درست نشد :(

Farshid72
30-01-2012, 00:07
نمیدونم چند بار،شاید 10 بار ،هر دفعه به صورت تصادفی ، بعد از هر 2-3 بار روشن کردن ( یا ریست کردن ) تو صفحه ی ویندوز استارتینگ هنگ میکنه ،
اما بعد از این که لوگوی ویندوز و عوض کردم فقط یه بار هنگ کرد

---------- Post added at 11:30 PM ---------- Previous post was at 11:27 PM ----------

میدونم با نگه داشتن کلید پاور خودش خاموش میشه ، اما اعصابه دیگه ضعیفه ، قبلا هم سر همین اعصاب ضعیف یه مانیتور و یه هارد رو نابود کردم :41:
همونطور که تو پست اول توضیح دادم ، ویندوز رو عوض کردم اما درست نشد :(
بنظر من شما قید ویندوز لپ تاپ رو بزن و یه دیسک ویندوز خودتون خریداری کنید و نصب کنید ( دقت کنید که ویندوزی که خریداری میکنید برای لپتاپ مناسب باشه)
پس از نصب تمام درایور ها رو نصب کنید و برنامه های :
CPU-Z و HWMONITOR رو از سایت :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دانلود کنید و دمای سیستم خودتونو ک کنید
البته قبل انجام همه این کارا شما میتونید توی RUN تایپ کنید msconfig و پس از اون نوع بوت شدن رو طوری تنظیم کنید که فقط فایل های مورد نیاز سیستم در استارد اجرا بشه
در ضمن شما بایوس لپتاپ خودتونم حتما به آخرین نسخه آپدیت کنید
****این باتری کشیدن و ... خودش میتونه علت تکرار این این هنگ کردنا باشه****