PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل تنظیمات CMOS

bigarash
24-01-2012, 18:00
سلام دوستان مخصوصا mehrdad mm عزیز

کامپیوتر من چند وقتیه که مشکل پیدا کرده، وقتی روشنش میکنی این ارورو میده:
CMOS setting wrong
CMOS Date/Time nto set
New CPU installed. Please enter setup to configure your system.
Press F1 to run setup.
Press F2 to load default values and continue.

به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟ در ضمن کامپیوتر که روشن میشه بعد از 5 الی 10 دقیقه خود بخود خاموش میشه!
میتونه مشکل از فن سی پی یو باشه که باعث میشه سی پی یو داغ کنه و خاموش بشه؟ اگه اونطوریه چطوری میتونم درستش کنم؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید!

مهرداد جان سری پیش با کمک شما دوست بزرگوار مشکلم حل شد امیدوارم این سری هم کمکم کنی!

saeed_136915
24-01-2012, 18:55
سلام شما F1 رو بزن بعد از داخل BIOS گزینه Load Fail Safe Settings (یا یه همچین چیزی) رو بزن. بعد Save and Exit رو بزن. اگه مشکل بازم حل نشه بهتره باطری CMOS عوض بشه. :11:

bigarash
24-01-2012, 20:04
آقا اون مشکلش حل شد
فقط مشکل خاموش شدن هنوز هست
دمای سی پی یو رو اندازه گرفتم بین 100 تا 102 درجه بود. سرعت فن هم 2600 دور در دقیقه بود. با توجه به این که سرعت فن خوبه مشکل از چی میتونه باشه؟ 

saeed_136915
24-01-2012, 20:14
100 درجه چی؟ سانتی گراد ؟!!!!! :18:

EXTREME
24-01-2012, 21:38
این ارور های علت های مختلف داره
یک راه اینه که با دیفالت کردن بایوس مشکل حل میشه
علت بعدی میتونه از خرابی باتری مین باشه که باید عوض بشه
علت بعدی از بایوس است که باید آپدیت بشه
علت های دیگه هم میتونه باشه بعضی اوقات فن سی پی یو مشکل داشته باشه این مشکلا پیش میاد
کارهایی که گفته شد انجام بدین اگه باز هم مشکل خاموش شدن داشتین دمای قطعات پاور و اتصالات پاور روی مین و خود مین چک بشه
برای کاهش دمای سی پی یو خمیر خوب بزن و فن رو خاک گیری کن و چک کن که فن سالم باشه و سیستم تهویه کیس رو هم بهتر کن

bigarash
25-01-2012, 17:43
این ارور های علت های مختلف داره
یک راه اینه که با دیفالت کردن بایوس مشکل حل میشه
علت بعدی میتونه از خرابی باتری مین باشه که باید عوض بشه
علت بعدی از بایوس است که باید آپدیت بشه
علت های دیگه هم میتونه باشه بعضی اوقات فن سی پی یو مشکل داشته باشه این مشکلا پیش میاد
کارهایی که گفته شد انجام بدین اگه باز هم مشکل خاموش شدن داشتین دمای قطعات پاور و اتصالات پاور روی مین و خود مین چک بشه
برای کاهش دمای سی پی یو خمیر خوب بزن و فن رو خاک گیری کن و چک کن که فن سالم باشه و سیستم تهویه کیس رو هم بهتر کن

درود مهرداد جان
یعنی خرابی باتری میتونه باعث داغ کردن پردازنده بشه؟
آیا فنی که 2600 دور تو دقیقه داره میچرخه میتونه ایراد داشته باشه؟
میشه بگی چطوری میتونم فن رو باز کنم چون تجربه نداشتم قبلا و کجارو باید خمیر بزنم؟
واقعا از کمکت ممنونم!

EXTREME
25-01-2012, 19:26
درود مهرداد جان
یعنی خرابی باتری میتونه باعث داغ کردن پردازنده بشه؟
آیا فنی که 2600 دور تو دقیقه داره میچرخه میتونه ایراد داشته باشه؟
میشه بگی چطوری میتونم فن رو باز کنم چون تجربه نداشتم قبلا و کجارو باید خمیر بزنم؟
واقعا از کمکت ممنونم!
نه خرابی باتری مین رو من برای اون مورد پیغامی که میومد گفتم و به دمای سی پی یو مربوط نبود
من برای مشکل خاموش شدن سیستمتون موارد دیگرو گفتم
مدل سی پی یو تون چیه ؟
همونطور که گفتم خاموش شدن سیستم علاوه بر بالا بودن دمای قطعات از پاور و مین هم میتونه باشه