PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای یه مشکل عجیب: علت خاموشی ناگهانی لپتاپ ؟؟؟

behrooz3229
23-01-2012, 18:52
با سلام

مشکل زیر را در فرومهای دیگه مطرح کردم اما هنوز راه حل آن را پیدا نکردم . از دوستان عزیز خواهشا اگه کسی تجربه مشابهی داره منو راهنمایی کنه........:42:

من یک لپتاپ hp dv6 6070 دارم . تازه خریدم (حدود 3 ماهه) . گاهی اوقات خود به خود خاموش میشود (البته نه اینکه برقش قطع بشه ، ) یعنی خود به خود shut down میشود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دمای cpu در حد عادی است و از 50 بالاتر نمیره (با برنامه هایی مثل speecy و hw monitor چک کردم ).

بیشتر وقتی یه مدت با لپتاپ کار نمیکنم اینجوری میشه (یعنی وقتی روشن به حال خودش برای یه مدت رهاش میکنم shut down میشه و وقتی روشنش میکنم بطور معمول روشن میشه بدون هیچ پیغام یا error ).

وقتی در حال کار با اون هستم مغمولا مشکلی نداره. البته بعضی وقتا هم که حتی تا 1 ساعت روشنه و با اون کار نمیکنم همچنان روشن است و مشکلی نداره . حتی برای دانلود شیانه روشن گذاشتمش و خاموش نشده .

خودم دیگه عقلم کار نمیکنه مشکل از کجاست!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تنظیمات ویندوز هم تا جایی که میدونستم چک کردم .
ویندوز سون 64 بیت اورژینال داره و آنتی ویروس nod ورژن 5 .
خیلی فکرم مشغول کرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کسی میدونه اشکال از چیه؟ میتونه به خاطر برنامه های نصب شده باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

hamid.7003
23-01-2012, 19:58
تو قسمت Power Option رو یه زمان مشخص احتمالا تنظیم کردی که با دستگاه کار نکنی خاموش بشه

behrooz3229
23-01-2012, 23:10
تو قسمت Power Option رو یه زمان مشخص احتمالا تنظیم کردی که با دستگاه کار نکنی خاموش بشه

الان چک کردم ولی اینطور نبود . تنظیماتش عادی است بقیه دوستان نظری ندارند؟:41:

Farshid72
23-01-2012, 23:26
شما تنظیمات Screen server رو هم چک کن

behrooz3229
24-01-2012, 08:45
شما تنظیمات Screen server رو هم چک کن

چک کردم مشکلی نداشت ........ روی None تنظیم شده بود . (غیر فعال)

saeediranzad
24-01-2012, 09:17
این حالتهایی که میگی روی برقه یا باتری؟
وقتی میاد بالا عادی میاد یا با حالت قبلی؟
یعنی hibernate نمیشه؟

Farshid72
24-01-2012, 10:43
ببین دوسته من شما برو تو تنظیمات باتری و همه رو NEVER کن!!!

MatinSpider
24-01-2012, 11:52
شاید مثل من باتریتون مشکل پیدا کرده. برا من جدیدا یه هشدار داده که "باید باتریو عوض کنم و ممکنه لپتاپ ناگهانی خاموش بشه" :41:

behrooz3229
25-01-2012, 08:01
این حالتهایی که میگی روی برقه یا باتری؟
وقتی میاد بالا عادی میاد یا با حالت قبلی؟
یعنی hibernate نمیشه؟

وقتی به کابل برق وصله این اتفاق می افته - البته با باتری تا حالا امتحان نکردم--
وقتی هم بالا میاد کاملا عادی است نه رو حالت قبلی (یعنی هایبرنت نشده بلکه shut down شده)- وقتی هم خاموش شده و دوباره روشن میکنم موقع بالا اومدن هیچ پیغام یا error نمیدهد .

اگه دقت کنید وقتی مثلا برق خونه ناگهانی قطع میشه و کامپیوتر خاموش میشه ،، وقتی دوباره روشن میکنیم اول ویندوز 7 یه پیغام میاد که سیستم یطور صحیح خاموش نشده و یه گزینه safe mode و فکر میکنم start normally نشان میدهد.

اما برای من هیچ پیغامی نمیدهد دقیقا مثل اینکه لپتاپ یطور صحیح شات داون شده .
با انتی ویروس چند بار اسکن کردم اما چیزی پیدا نکرد.

---------- Post added at 08:01 AM ---------- Previous post was at 08:00 AM ----------

شاید مثل من باتریتون مشکل پیدا کرده. برا من جدیدا یه هشدار داده که "باید باتریو عوض کنم و ممکنه لپتاپ ناگهانی خاموش بشه" :41:

نه دوست عزیز - باتری من سالمه

ببین دوسته من شما برو تو تنظیمات باتری و همه رو NEVER کن!!!

تنظیمات نگاه کردم - عادی بود

behrooz3229
25-01-2012, 08:10

تنظیماتشو چک کردم اینجوری نبود و مشکلی نداشت . اینم عکس تنظیمات:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته تنظیمات پیشرفته هم چک کردم اما همه چیز عادی بود و موردی نداشت

hamid.7003
25-01-2012, 09:31
ویندوزت رو یا عوض کن یا اگه اوریجیناله ریکاوری کن که دیگه از بابت نرم افزاری خیالت راحت باشه
اگه حل نشد دیگه سخت افزاریه ولی اینجوری که میگی یه دفعه خاموش نمی شه و عادی Shut down میشه بعید میدونم سخت افزاری باشه

Farshid72
25-01-2012, 11:51
تنظیماتشو چک کردم اینجوری نبود و مشکلی نداشت . اینم عکس تنظیمات:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته تنظیمات پیشرفته هم چک کردم اما همه چیز عادی بود و موردی نداشت

اون turn off the display رو هم never کن

behrooz3229
26-01-2012, 06:52
اون turn off the display رو هم never کن

اون فقط صفحه نمایش را خاموش میکند . و فرقی نمیکنه که neverباشه یا روی یه مدت زمان خاص

---------- Post added at 06:52 AM ---------- Previous post was at 06:49 AM ----------

با این نرم افزارای تعمیر رجیستری امتحان کردم ببینم نتیجه چی میشه ... اطلاع میدم ....
(تو فرومای انگلیسی زبان 2 راه پیشنهاد داده بودند : 1- اسکن با انتی ویروس 2- اسکن رجیستری و تعمیر آن
ممنون از همه دوستان

Bwinn
07-02-2012, 07:13
با سلام

ویندوز عوض کن

behrooz3229
07-02-2012, 07:16
ویندوز عوض کردم البته ریکاوری کردم

آخرشم نفهمیدم مشکل از چی بود. فعلا که خاموش نشده تا ببینم چی میشه ....

سپاس از دوستان