PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در سوییچ بین گرافیک داخلی و کارت گرافیک در P8Z68V-Pro

harrypotter
22-01-2012, 18:45
سلام به همگی
بعد اینکه ویندوز رو عوض کردم امکان استفاده همزمان از کارت گرافیک و گرافیک پردازنده رو دیگه ندارم.
ورودی تصویر رو از DVI به RGB و بالعکس میزاشتم تصویر داشتم ولی الان فقط گرافیک پردازنده کار میکنه.
DVI رو وصل کردم به کارت گرافیک و RGB هم گرافیک پردازنده.
تو بایوس هم گزینه PCI/iGPU رو انتخاب کردم. ولی DVI (کارت گرافیک) فقط تا قبل ورود به ویندوز تصویر میده و بعد سیاه میشه ولی گرافیک داخلی با RGB تصویر میده.
وقتی هم که فقط PCI/PCIE رو انتخاب میکنم بازم تا قبل ورود به ویندوز کارت گرافیک تصویر میده با صدای وردود به ویندوز دیگه سیاه هست و با اینکه روی PCI/PCIE هست و گرافیک داخلی رو انتخاب نکردم RGB رو که میزنم تصویر میاد. یعین کلا کارت گرافیک کار نمیکنه.

بایوس آخرین ورژن هست و Virtu هم آخرین ورژن

babak_zizou
29-01-2012, 16:50
گرافیک داخلی و کارت گرافیک ، آخرین ورژن دانلود کن.مثلا اگر nvidia هست آخرین ورژنشو بگیر نصب کن همچنین ویندوزو آپ کن بعد از نصب و در ضمن chipset هم آپ کن. اگر نشد کابلتو عوض کن .:5:

EXTREME
29-01-2012, 19:36
کشگل از تنظیمات نرم افزار VIRTU است
با نرم افزار virtu از سایت خود مین میتونید تنظیم کنید که رو کدوم گرافیک پیش فرض باشه igpu یا dgpu که مربوط به آنبرد است
پیش فرض رو رو گرافیک مورد نظر میزارین خودش بر حسب نیاز سوئیچ میکنه
البته اینم بگم که VIRTU یک مقدار باگ داره و مواقعی که نیاز باشه به موقع رو گرافیک اصلی سوئیچ نمیکنه البته با آخرین ورژن ممکنه حل بشه