PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پروژه نصب آمپ 2 کانال و سیمکشیRCA در پراید

mohamad reza_2010
21-01-2012, 15:56
سلام به همه دوستان عزیز امروز بنده به لطف داش حمید گل از بچه های همین فروم یه آمپ خریدم که همینطور که گفتم در تاپیک ایشون زحمتشو کشیدن.:40::40:

حالا من این آمپو میخواستم بنصبم تنهایی تو خونه وسایل جوره فقط دریل ندارم که اونم از همسایمون میگیرم آخه برق کاره :46::31:

خوب بریم سر نصب اول بگم که همه دارو ندار من این ظبط عزیزم 6050 هست که چند سالیه به ما حال میده و کلی باهم رفیقیم :10: یه جفت 6975 هم دارم با 1جفت اس 20 خلاصه بدون آمپ که به ما خیلی حال میداد صداش حالا بریم ببینیم این آمپ 2 کانالو بهشون وصل کنیم چجوریا میشه!!!!!!!!؟؟؟

تقاظای من از شما دوستان و اساتید اینه که تا آخر نصب این پروژه که نمیشه گفت چون 2شب پیش ظبطو باند هارو نصب کردم رو ماشین فقط میخوام رهانمایی کنین که چجوری این rc و سیم برق رو عبور بدم:11:

البته میدونم برق از سمت چپ و آر سی از سمت راست تا حدودی هم میدونم باید از پشت داشبورد سیم آرسی رو تا پشت ظبط عبور بدمو و به پخش وصل کنم و از کنار رکاب تا پشت صندلی ببرم فقط موندم که چجوری اینارو ببرم تا صندوق عقب و ایونجا بنصبمشون

دوستان در اولین فرصت ایشالا عکس رو میذارم فقط شما تاپیک رو بالا نگه دارید تا ببینم میتونم اینو نصب کنم یا نه؟!!!:8::20::11:

hamidR15
21-01-2012, 17:08
سلام به همه دوستان عزیز امروز بنده به لطف داش حمید گل از بچه های همین فروم یه آمپ خریدم که همینطور که گفتم در تاپیک ایشون زحمتشو کشیدن.:40::40:

حالا من این آمپو میخواستم بنصبم تنهایی تو خونه وسایل جوره فقط دریل ندارم که اونم از همسایمون میگیرم آخه برق کاره :46::31:

خوب بریم سر نصب اول بگم که همه دارو ندار من این ظبط عزیزم 6050 هست که چند سالیه به ما حال میده و کلی باهم رفیقیم :10: یه جفت 6975 هم دارم با 1جفت اس 20 خلاصه بدون آمپ که به ما خیلی حال میداد صداش حالا بریم ببینیم این آمپ 2 کانالو بهشون وصل کنیم چجوریا میشه!!!!!!!!؟؟؟

تقاظای من از شما دوستان و اساتید اینه که تا آخر نصب این پروژه که نمیشه گفت چون 2شب پیش ظبطو باند هارو نصب کردم رو ماشین فقط میخوام رهانمایی کنین که چجوری این rc و سیم برق رو عبور بدم:11:

البته میدونم برق از سمت چپ و آر سی از سمت راست تا حدودی هم میدونم باید از پشت داشبورد سیم آرسی رو تا پشت ظبط عبور بدمو و به پخش وصل کنم و از کنار رکاب تا پشت صندلی ببرم فقط موندم که چجوری اینارو ببرم تا صندوق عقب و ایونجا بنصبمشون

دوستان در اولین فرصت ایشالا عکس رو میذارم فقط شما تاپیک رو بالا نگه دارید تا ببینم میتونم اینو نصب کنم یا نه؟!!!:8::20::11:
سلام محمد جان.شما لطف داري
ببين براي رد كردن كابل ميتوني قابهاي ركابها رو باز كني و از اون مسير ببريشون.
براي نصب آمپ نياز به تخته امپ MDF داري كه آمپ رو روش نصب كني. بعد اون رو به پشت صندلي از تو صندوق ميبندي.سعي كن وقتي آمپ رو نصب ميكني از كف تخته 2 سانت بالاتر باشه براي تهويه بهتر.
بقيه موارد روهم كه قبلا گفتم خدمتت.
راستي حواست باشه وقتي سيستم روشن هست هيچ گاه سر فيشهاي RCA رو از آم خارج يا به آمپ متصل نكني.
موفق باشي.

mohamad reza_2010
22-01-2012, 13:37
سلام محمد جان.شما لطف داري
ببين براي رد كردن كابل ميتوني قابهاي ركابها رو باز كني و از اون مسير ببريشون.
براي نصب آمپ نياز به تخته امپ MDF داري كه آمپ رو روش نصب كني. بعد اون رو به پشت صندلي از تو صندوق ميبندي.سعي كن وقتي آمپ رو نصب ميكني از كف تخته 2 سانت بالاتر باشه براي تهويه بهتر.
بقيه موارد روهم كه قبلا گفتم خدمتت.
راستي حواست باشه وقتي سيستم روشن هست هيچ گاه سر فيشهاي RCA رو از آم خارج يا به آمپ متصل نكني.
موفق باشي.

امروز که تعطیل بود ایشالا فردا میرم یه تخته همونطور که گفتید mdf میخرم البته اندازه بزرگتر از تخته یدونه آمپ میخرم چون در آینده هم قراره یه آمپ مونو بنصبم که خودتون در جریانش هستید ولازمه که یه تخته ای باشه که بشه 2تا آمپو نصب کرد روش.
راستی یکی از دوستانم رو پرایدش سیستم بسته اما آمپیلیش تو صندوق نیست نمیدونم زیر صندلی کار گذاشته یا پشت پشتی های صندلی عقب!!!!!!! از این مدل نصبها تاحالا دیدید توصیه میکنید اگر امکانش بود منم اینکارو کنم .
به دوستم که گفتم بهم گفت آقای نصاب برای جلوگیری از دزدیدن آمپ این کارو کرد البته بمانیم که تهویه هوا بد صورت میگیره:41:

hamidR15
23-01-2012, 09:59
امروز که تعطیل بود ایشالا فردا میرم یه تخته همونطور که گفتید mdf میخرم البته اندازه بزرگتر از تخته یدونه آمپ میخرم چون در آینده هم قراره یه آمپ مونو بنصبم که خودتون در جریانش هستید ولازمه که یه تخته ای باشه که بشه 2تا آمپو نصب کرد روش.
راستی یکی از دوستانم رو پرایدش سیستم بسته اما آمپیلیش تو صندوق نیست نمیدونم زیر صندلی کار گذاشته یا پشت پشتی های صندلی عقب!!!!!!! از این مدل نصبها تاحالا دیدید توصیه میکنید اگر امکانش بود منم اینکارو کنم .
به دوستم که گفتم بهم گفت آقای نصاب برای جلوگیری از دزدیدن آمپ این کارو کرد البته بمانیم که تهویه هوا بد صورت میگیره:41:
سلام محمد جان
بله امپ ارت كوئيك T2000W/4 رو ما زير صندلي جلوي پرايد بستيم.ميشه فقط ارتفاع از كف رو بايد رعايت كرد.

hamidR15
23-01-2012, 15:10
محمد جان سلام
بالاخره آمپت رو گرفتم.شرمنده كه چند روز دير شدا،حلام كن. شما محبت كردي پولش رو هم جلو جلو ريختي به حسابم.من شرمنده شدم كه تاخير داشتم. ميدوني كه به تعطيلي و اينا خوردش.ايشالا مباركت باشه و خوب برات بكوبه.
ولي برد كرديا آمپ خيلي خوبيه و عاليه براي اسپيكرهاي 80 واتي مخصوصا 6975 حالا ببين چه ميكنه برات.:8::8::8::46:

mohamad reza_2010
24-01-2012, 00:15
محمد جان سلام
بالاخره آمپت رو گرفتم.شرمنده كه چند روز دير شدا،حلام كن. شما محبت كردي پولش رو هم جلو جلو ريختي به حسابم.من شرمنده شدم كه تاخير داشتم. ميدوني كه به تعطيلي و اينا خوردش.ايشالا مباركت باشه و خوب برات بكوبه.
ولي برد كرديا آمپ خيلي خوبيه و عاليه براي اسپيكرهاي 80 واتي مخصوصا 6975 حالا ببين چه ميكنه برات.:8::8::8::46:

فدات داش حمید این از لطف شما به برو بچهای p30هست
جات خالی همین امشب افتادم به جون ماشین سیمارو رد کردم بهتم اس دادم که مطمعا بشم که کارم رو درست انجام میدم که گفتید سیم ریموت رو از کنار آرسی نگذرون:46:

جونم برات بگه تا ساعت 12 شب نصف سیم کشی رو کردم اما به یه مشکل بر خوردم اونم این صندلی و پشتی عقب بود که نمیدونستم چجوری درشون در بیارم برا همین کارمو نیمه کاره ول کردمو اومدم بالا آخه دیگه داشتم یخ میزدم از سرما :24: خداییش آمپ خوبی هست خدا کنه این پک 70 تومنی آینده مشکل ساز نشه برا اضافه کردن آمپ و ساب البته تا حدودی خیالم راحت شد از حرف شما که گفتید بگیر مشکلی پیش نمیاد.:27:

mohamad reza_2010
24-01-2012, 15:41
خوب به سلامتی تموم شد نصب آمپ و صدای وحشتناکی گرفتم از باندام حمید جان خدارو شکر باندام اصل اصله لوگوی ce هم زیذ مگنت خورده بود شرمنده من شارژ تلم تموم شد قطع شد

mohamad reza_2010
25-01-2012, 13:56
آمپ نصب شده بر روی تخته!
به گفته ی حمیدجان برای نصب آمپ به روی تخته و برای گردش هوا بین آمپ و تخته 4تا مهره گذاشتم زیر پایه ها و پیچ کردمشون به تخته تقریبا حدود 1 انگشت با تخته فاصله پیدا کرد.:20:
شرمنده که بد کیفیت شد گوشی خودم دوربین نداره با وبکم کامپیوتر انداختم:31:
عکس آمپ بر روی تخته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس پایه های آمپ که به وسیله ی مهره حدود 1سانت بالا تر روفته

hamidR15
25-01-2012, 17:27
آمپ نصب شده بر روی تخته!
به گفته ی حمیدجان برای نصب آمپ به روی تخته و برای گردش هوا بین آمپ و تخته 4تا مهره گذاشتم زیر پایه ها و پیچ کردمشون به تخته تقریبا حدود 1 انگشت با تخته فاصله پیدا کرد.:20:
شرمنده که بد کیفیت شد گوشی خودم دوربین نداره با وبکم کامپیوتر انداختم:31:
عکس آمپ بر روی تخته

عکس پایه های آمپ که به وسیله ی مهره حدود 1سانت بالا تر روفته

سلام
به به به سلامتي.خيلي مبارك باشه.من واقعا لذت ميبرم از بچه هائي كه خودشون دست به كار ميشن و تجربه كسب ميكنن.محمد از بقيه سيستم هم عكس بزار. از تو موتور و....البته اگر ميتوني به زحمت نيافتي؟
كابلت عاليه. راحت يه ساب 500/600 واتي رو ثاپورت ميكنه.:46:
خوب تنظيم كردي صدا نبايد رو ولومهاي نزديك اخر هم ديستورت بشه ها.Bass چه طوره؟نسبت به قبل از امپ؟
يه ريويو از سيستم و صداش برامون بنويس. با موزيكهاي مختلف تست كن صدا رو.
در كل مباركت باشه.:8::46::40:

mohamad reza_2010
25-01-2012, 20:15
سلام
به به به سلامتي.خيلي مبارك باشه.من واقعا لذت ميبرم از بچه هائي كه خودشون دست به كار ميشن و تجربه كسب ميكنن.محمد از بقيه سيستم هم عكس بزار. از تو موتور و....البته اگر ميتوني به زحمت نيافتي؟
كابلت عاليه. راحت يه ساب 500/600 واتي رو ثاپورت ميكنه.:46:
خوب تنظيم كردي صدا نبايد رو ولومهاي نزديك اخر هم ديستورت بشه ها.Bass چه طوره؟نسبت به قبل از امپ؟
يه ريويو از سيستم و صداش برامون بنويس. با موزيكهاي مختلف تست كن صدا رو.
در كل مباركت باشه.:8::46::40:

والا صدا که بد نیست من چیزای زیادی بعد نصب آمپ فهمیدم که به ترتیب میگم
1- صدا واقعا تاثیر داره
2-آمپ برا باند که میبندی فقط و فقط صدا های موزیک رو میده بیرون و اصلا نباید بیس رو بدی بهش وگرنه باند به فنا میره
3-وقتی که خودت سیستم میبندی و لنگ دریل برا سوراخ زدن آمپ به پشت صندلی ها باشی بری پیش یه مغازه سیستم فروشی بگی یه آمپ دارم که باید پیچ بشه!شما اینکارو میکنید,,,طرف اول اینجوری میشه:18: فکر میکنه جز خودش کسی اینکارو نمیتونه کنه و بعدشم با یه لحنی انگار بهش فحش خواهر مادر داده باشی میگه کار ما نیست :27::46:

امشب بردم آمپو پیش یه آدم خدایی منصف پیچ کردم به پشت صندلی بعدش 4 تومن بش دادم بنده خدا شاگردش رفته بود تو صندوق از ترس اینکه در صندوق عقب نخوره تو سرش یه بند سرش بالا بود ببینه این در صندوق نیاد رو سرش:21::27:
در کل هنوز نتونستم اونجوری که میخوام تنظیم کنم!!!!!
ماشینو بردم یه جای خلوت تا ته زیاد کردم صدارو همه چی رو هم فلت کردم صدا رو صاف کردم اما وقتی تنظیمات پخشو دستکاری میکنم باندا میخواد بترکه بس که صدا بهم میریزه!!!!!!!!!!!!!!:41::41:
امشب یارو نصابه بهم گفت که به باندات زیادی فشار اوردی یه مقدار با صدای کم گوش کن تا زیاد بهش فشار نیاد وگرنه میسوزه:18:

راستی یادم رفت بگم اون کابل اسپیکر ها که از احمد گرفتیم تو اینجا یاروسیستم بنده ندیده همچین چیزی میگه این کابل چیه متری چند ؟وقتی میگم بهش مخصوص اسپیکر هست !یارو هنگ کرد وسر لخت سیمو گرفت دستش ور رفت باشو کیف کرد:31:

hamidR15
26-01-2012, 00:14
والا صدا که بد نیست من چیزای زیادی بعد نصب آمپ فهمیدم که به ترتیب میگم
1- صدا واقعا تاثیر داره
2-آمپ برا باند که میبندی فقط و فقط صدا های موزیک رو میده بیرون و اصلا نباید بیس رو بدی بهش وگرنه باند به فنا میره
3-وقتی که خودت سیستم میبندی و لنگ دریل برا سوراخ زدن آمپ به پشت صندلی ها باشی بری پیش یه مغازه سیستم فروشی بگی یه آمپ دارم که باید پیچ بشه!شما اینکارو میکنید,,,طرف اول اینجوری میشه:18: فکر میکنه جز خودش کسی اینکارو نمیتونه کنه و بعدشم با یه لحنی انگار بهش فحش خواهر مادر داده باشی میگه کار ما نیست :27::46:

امشب بردم آمپو پیش یه آدم خدایی منصف پیچ کردم به پشت صندلی بعدش 4 تومن بش دادم بنده خدا شاگردش رفته بود تو صندوق از ترس اینکه در صندوق عقب نخوره تو سرش یه بند سرش بالا بود ببینه این در صندوق نیاد رو سرش:21::27:
در کل هنوز نتونستم اونجوری که میخوام تنظیم کنم!!!!!
ماشینو بردم یه جای خلوت تا ته زیاد کردم صدارو همه چی رو هم فلت کردم صدا رو صاف کردم اما وقتی تنظیمات پخشو دستکاری میکنم باندا میخواد بترکه بس که صدا بهم میریزه!!!!!!!!!!!!!!:41::41:
امشب یارو نصابه بهم گفت که به باندات زیادی فشار اوردی یه مقدار با صدای کم گوش کن تا زیاد بهش فشار نیاد وگرنه میسوزه:18:

راستی یادم رفت بگم اون کابل اسپیکر ها که از احمد گرفتیم تو اینجا یاروسیستم بنده ندیده همچین چیزی میگه این کابل چیه متری چند ؟وقتی میگم بهش مخصوص اسپیکر هست !یارو هنگ کرد وسر لخت سیمو گرفت دستش ور رفت باشو کیف کرد:31:
خدائیش کابل اسپیکرت معرکس.اگر من کابل نداشتم میرفتم میگرفتم.فقط منفی مثبت رو حواست باشه جابجا نزنی.
محمد اگر صدا خراب میشه بیشتر ماله تنظیم گین هستش.گین خیلی مهمهخ. باید با PRE Amp ت مچ باشه وگره دیستورشن داری.
سعی کن فلت گوش بدی.اکولایزرها رو دست کاری نکن. بزار آمپ یه رنج فلت رو به اسپیکرها بده.لود رو بزار روی MID
HPF رو از روی پخش بزار روی 80 هرتز.باز هم میگم اگر سیستم تنظیم شده داشته باشی باید ولوم رو تا آخر میبری صدات خراب نشه.
پخشت 4 ولته؟اگر آره باید گینت تقریبا روی ساعت 9 تنظیم بشه.ولی باز هم باید با گوش تنظیم کنی.هیچی گوش نمیشه.:31:

mohamad reza_2010
26-01-2012, 10:36
خدائیش کابل اسپیکرت معرکس.اگر من کابل نداشتم میرفتم میگرفتم.فقط منفی مثبت رو حواست باشه جابجا نزنی.
محمد اگر صدا خراب میشه بیشتر ماله تنظیم گین هستش.گین خیلی مهمهخ. باید با PRE Amp ت مچ باشه وگره دیستورشن داری.
سعی کن فلت گوش بدی.اکولایزرها رو دست کاری نکن. بزار آمپ یه رنج فلت رو به اسپیکرها بده.لود رو بزار روی MID
HPF رو از روی پخش بزار روی 80 هرتز.باز هم میگم اگر سیستم تنظیم شده داشته باشی باید ولوم رو تا آخر میبری صدات خراب نشه.
پخشت 4 ولته؟اگر آره باید گینت تقریبا روی ساعت 9 تنظیم بشه.ولی باز هم باید با گوش تنظیم کنی.هیچی گوش نمیشه.:31:

باشه اتفاقا رو 80 تنظیم کردم لود رو گذاشتم رو مید البته رو high یه چیز دیگه بود صداش بعد جونم برات بگه که پخش یه دکمه داره که میزنی مینویسه level1 level2 و صدا خیلی شفاف تر میشه اسم دکمه s.rtrv هست که کنار ولوم چرخشی سمت راست بالا میباشد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@071127@l.jpg

آخه فلت رو نمیتونم تحمل کنم باید تیس تیس داشته باشه ی خورده :8::27:

mohamad reza_2010
29-01-2012, 03:14
سلام به همگی طبق قولی که دادم قرار شد عکس بذارم فقط شرمنده بابت کیفیت کم و دیر شدن عکسا!!

عکس اول مربوط به نصب سیم برق آمپ میباشد که به رنگ قرمز هست و اسم قطعه ای که سر راه سیم گذاشته شده فیوز هلدر میباشد(فیوز هلدر کارش قطع سریع و به موقع جریان برق میباشد که موقعی که اتصال کوتاه بوجود بیاد قطع میشه و از مدار خارج میکنه آمپو)

عکس بعدی برای گذروندن سیم ها میباشد که از داخل رکاب گذشتن و برای رد شدن از دیواره جلویی و رسوندن به باتری از سوراخ پشت کلاج گذر کرده است!
مدل سیم :سیم 4گیج و مارک استریت وایرز اگر اشتباه نکنم بود

تصویر بعدی برای آمپ میباشد که در صندوق پشت صندلی عقب نصب شده
مدل آمپ: gm5400t

اینم از هدیونیت خسته ی بنده
مدل:6050

تصویر بعدی مربوط به تیوتر ها میباشد
مدل:ts s20

تصویری از نمای داخلی نصب تیوتر ها دو طرف شیشه جلو

و باند های بیضی استیج عقب
مدل:6975

و در آخر مگنت باندها :

اگر دوستان دقت کنند وسط برچسب مگنت ها سوراخ شده یه وقت تصور اشتباه نشه که باند خراب شده و تعمیر شده حقیقتش این بود که تیوتر های باندها شل شده بودند و مجبور شدم با چهار سو یه سوراخ وسط برچسب بزنم و تیوتر ها رو ببندم و سفت کنم تا دیگه مشکل ساز نشن!!!

به قول حمید که میگه برای داشتن صدای خوب عجله نکنید و اگه دستو بالتون تنگه خورد خورد قدم بذارین جلو و سیستمو جمع کنید:8:

قیمت لوازم رو مینویسم البته همه رو دقیق نمیدونم
آمپ=1هفته پیش 160هزار تومان
پک کامل سیم آمپ و باند=1هفته پیش 85 هزار تومان
باند=4سال پیش 150 هزار تومن خریدم
تیوتر =1 سال پیش 50 هزار تومن
پخش=2سال پیش 150 تومن
بازم از تمام زحمات دوست خوبم حمید که منو برای نصب این قطعات کمک کرد کمال تشکر را دارم :40::11:

aaarrraaassshhh
29-01-2012, 12:20
mohamad reza_2010 ایشالا مبارکت باشه و با دل خوش استفاده کنی:11:

mohamad reza_2010
29-01-2012, 13:50
mohamad reza_2010 ایشالا مبارکت باشه و با دل خوش استفاده کنی:11:

فدات داداش مرسی :11:

filtrmiltr
17-02-2012, 19:33
سیم 0 پیج تو پراید میشه استفاده کرد؟

mohamad reza_2010
18-02-2012, 02:21
سیم 0 پیج تو پراید میشه استفاده کرد؟

سلام بله میشه رد کرد سیم 0گیج رو :46:

iranpanel.net
18-02-2012, 04:18
البته یکمی مشکل صندلیه رانندرو باز کن زیر صندلی جا داره که بشه رد کرد سوراخ زیاد داره بتونی از کفش رد کنی من رد کردم ولی حیف که اون موقع یادم نبود عکس بگیرم ازش