PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : lمشگل hp probook 4530 corei5 با کارت گرافیک radeon

venus1984
21-01-2012, 14:12
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
بنده به تازگی لپ تاپ hp probook corei5 گرفته ام که سیسنم عاملش لینوکس بود
خودم ویندوز 7- 64 بیت ultimate ریخنم
گرافیک radeon را که نصب می کنم هنگام بوت گرافیک radeon 6490 اجرا نمی شود و سیستم هنگ می کند.
درایور این کارت را هم ار سایت hp هم amd دانلود کردم اما فایده ندارد
حتما باید از گرافیک اول (intell) استفاده کنم تا سیستم درست کارکند
لطفا راهنمایی کنید:19:

CYPRESS
21-01-2012, 14:36
شما اول گارافیک اینتل رو نصب کنید بعد ریستارت کنید بعد گرافیک اصلی که همون ati هست رو نصب کنید.

venus1984
21-01-2012, 16:28
با تشکر از دوست عزیز ولی من بارها این کار را انجام داده ام ولی باز هم همان مشگل قبلی را دارم

---------- Post added at 06:28 PM ---------- Previous post was at 06:26 PM ----------

شما اول گارافیک اینتل رو نصب کنید بعد ریستارت کنید بعد گرافیک اصلی که همون ati هست رو نصب کنید.
با تشکر از شما دوست عزیز ولی من بارها این کار را انجام داده ام ولی باز هم همان مشگل قبلی را دارم

Farshid72
21-01-2012, 17:04
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
بنده به تازگی لپ تاپ hp probook corei5 گرفته ام که سیسنم عاملش لینوکس بود
خودم ویندوز 7- 32 بیت ultimate ریخنم
گرافیک radeon را که نصب می کنم هنگام بوت گرافیک radeon 6490 اجرا نمی شود و سیستم هنگ می کند.
درایور این کارت را هم ار سایت hp هم amd دانلود کردم اما فایده ندارد
حتما باید از گرافیک اول (intell) استفاده کنم تا سیستم درست کارکند
لطفا راهنمایی کنید:19:
دوسته عزیز شما درایور نسخه mobility یا نسه ایش که برای لپ تاپ هست رو دانلود کنید نه نسخه pc رو!!!!

co70000
31-01-2012, 02:52
از نرم افزار Driver Genius استفاده کن , بهترین درایور موجود روی اینترنت رو پیدا میکنه و نصب میکنه !

Farshid72
31-01-2012, 15:52
از نرم افزار Driver Genius استفاده کن , بهترین درایور موجود روی اینترنت رو پیدا میکنه و نصب میکنه !
معتبر تر از شرکت سازندشه ؟؟؟:20:

co70000
31-01-2012, 17:13
آره معتبره !
این برنامه که خودش درایور نمیسازه ! همه درایور های موجود که شرکت های سازنده ارائه میدن رو روی سرورش داره و . . .
من با همین برنامه روی خیلی از لپ تاپ ها جدید که درایور واسه ویندوز XP ندارن , ویندوز XP نصب کردم درایور هاشو هم همین برنامه زحمت کشید نصب کرد !

Farshid72
31-01-2012, 17:27
آره معتبره !
این برنامه که خودش درایور نمیسازه ! همه درایور های موجود که شرکت های سازنده ارائه میدن رو روی سرورش داره و . . .
من با همین برنامه روی خیلی از لپ تاپ ها جدید که درایور واسه ویندوز XP ندارن , ویندوز XP نصب کردم درایور هاشو هم همین برنامه زحمت کشید نصب کرد !
معتبر که هست ولی معتبر تر نیست
ولی بنظر من شخص اگه خودش از سایت سازنده دنلود کنه بهتره!!!
بهر حال تو هر مرحله ممکنه همون ورژن قیبی باشه ولی یه تعدادی از باگ ها رفع شده باشه
در ضمن درایور با برنامه های جانبی و راه انداز فرق داره که این برنامه این برنامه های اضافی رو نصب نمیکنه و تنها باعث میشه که درایورش نصب بشه و قابل استفاده ولی برای تغییر در تنظیمات و .... برنامه ای رو نداره که این یکی از مزیت های استفاده از base سایت سازنده محسوب میشه

co70000
31-01-2012, 17:35
اتفاقا این برنامه نه تنها درایور رو نصب میکنه بلکه برنامه های جانبی رو هم نصب میکنه !
لپ تاپه بنده با لپ تاپه این دوستمون که پست فرستادن یکی هستش , برا ویندوز 7 , 64 بیت که از این برنامه استفاده کردم هم گرافیک اینتل هم ای تی آی رو نصب کرد , برنامه Catalyst و Inte(R) HD رو هم نصب کرد !
امتحانش ضرر نداره !

Farshid72
31-01-2012, 17:42
دارمش ولی بنظرم مضخرفه
من خودم میرم تو سایتش میگرم با تکنولوژِ روز آشنا میشم و کلی کار دیگه و چقدر detail میخونم و اطلاعاتم بیشتر میشه
این برنامه بیشتر برای کسایی هست که تازه کارن ( البته جسارت نشه..شما استاد ما هستی) ولی این برنامه یا برنامه های مشابه اول سیستم رو چک میکنن بعد درایور ها رو پیدا میکنن و نصبشون میکنن و واسه کسی خوبه که سیستم داره ولی به این چیزا وارد نیست
یه چیزی تو مایه های همون Recommend (اگه درست نوشته باشم) ویندوز هست که خودش اتومات همه کارو میکنه
ولی من بازم تو این موارد گزینه advance رو بیشتر ترجیح میدم

venus1984
06-02-2012, 00:41
اتفاقا این برنامه نه تنها درایور رو نصب میکنه بلکه برنامه های جانبی رو هم نصب میکنه !
لپ تاپه بنده با لپ تاپه این دوستمون که پست فرستادن یکی هستش , برا ویندوز 7 , 64 بیت که از این برنامه استفاده کردم هم گرافیک اینتل هم ای تی آی رو نصب کرد , برنامه Catalyst و Inte(R) HD رو هم نصب کرد !
امتحانش ضرر نداره !

سلام دوست عزیز بنده پس از کش و قوس های فراوان متوجه شدم که لپ تاپ مشکل سخت افزاری داره.خوشبختانه گارانتی مادیران بود بردمش قراره واسم تعویض کنن
راستش نسبت به این لپ تاپ بدبین شدم. الان شما با این لپ تاپ هیچ مشکلی از لحاظ گرافیک نداری؟
همه چیزش مرتب کار می کنه؟

co70000
07-02-2012, 02:22
سلام دوست عزیز بنده پس از کش و قوس های فراوان متوجه شدم که لپ تاپ مشکل سخت افزاری داره.خوشبختانه گارانتی مادیران بود بردمش قراره واسم تعویض کنن
راستش نسبت به این لپ تاپ بدبین شدم. الان شما با این لپ تاپ هیچ مشکلی از لحاظ گرافیک نداری؟
همه چیزش مرتب کار می کنه؟

نه , ظاهرا که همه چیز روبه راهه , تنها مشکلم با وایرلش هست که نمیدونم سخت افزاریه یا نرم افزاری !

venus1984
14-02-2012, 08:17
نه , ظاهرا که همه چیز روبه راهه , تنها مشکلم با وایرلش هست که نمیدونم سخت افزاریه یا نرم افزاری !

سلام دوست عزیز
پیشنهاد می کنم اگه لپ تاپت گارانتی معتبر داره حتما ببرش گارانتی
مال من که گارانتی مادیران بود تعویض شد. البته چند روزی طول می کشه
چون مال من هیچ مشکلی با وایرلس نداره

Ahmad-Ra
24-02-2012, 20:34
از کجا میشه فهمید که حتما 4530 هر دو گرافیک رو داره و میشه سوییچ کرد بینش ؟
من 4530 دارم اما واسه بعضی بازی ها کند اجرا میشه ! حتی تو دیوایس منیجر هم میرم گرافیک رو فقط intel hd شناسایی میکنه نه ati. با اینکه در قسمت زیر کلید های کیبورد رچسب radeon graphics هم هست. میشه منم کمک کنید ؟

amin1374
24-02-2012, 21:01
با اپدیت بایوس مشکل حل خواهد شد.

Ahmad-Ra
24-02-2012, 22:16
بایوس رو چطوری اپدیت کنم و ایا بعد از اپدیت مشکلی برای بوت شدن ویندوز و سیستم به وجود نمیاد ؟؟

mahdi_bayat200
24-06-2012, 13:06
از کجا میشه فهمید که حتما 4530 هر دو گرافیک رو داره و میشه سوییچ کرد بینش ؟
من 4530 دارم اما واسه بعضی بازی ها کند اجرا میشه ! حتی تو دیوایس منیجر هم میرم گرافیک رو فقط intel hd شناسایی میکنه نه ati. با اینکه در قسمت زیر کلید های کیبورد رچسب radeon graphics هم هست. میشه منم کمک کنید ؟

سلام دوست عزیز من لب تاپ k53sv ASUS دارم و 2 تا کارت گرافیک داره هم intel وهم GEFORCE من اونو تنظیم کردم روی جیفورس . اگه شما هم میخوای روی ATI Radeon تنظیم کنی باید روی صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده وگزینه اول که مربوط به کارت گرافیک ati میشه کلیک کنی و از این قسمت تنظیمات رو اعمال کنی امیدوارم راهنماییم مشکلت رو حل کنه

mrabbani
28-06-2012, 23:08
شما باید تمام نرم افزار ها و بازی هایی که می خواهید با گرافیک ati بالا بیاد رو به برنامه مربوطه اضافه کنید . در غیر این صورت از کارت گرافیک intel استفاده می کنه .

shahinskai
03-07-2012, 13:33
سلام
آقایون خانوماااااااااااااااا
من نزدیک 10 روزه خریدم که مثلا امروز در عرض 10 دقیقه 5 بار هنگ کرد و فقط ریست درستش میکنه
به خدا کلافم کردههههههههه
در زمان هنگ فقط firfox باز بود و بسسسسسسسسسسس

کمکم کنییییییییییید ترووووووووووو خداااااااا

بلوتوثمم کار نمیکنه زنگ زدم به گارانتیش میگه از بلوتوثش نباید استفاده کنییی!!!!!!!!!!!!!!!!!(چومپن نسخه بلوتوثش 3 هستش)!!!!!!!!!!

کمکم کنید

Farshid72
04-07-2012, 22:18
دوسته عزیز شما برنامه های :
cpuid
hwmonitor
رو روی سیستم خودتون نصب کنید
با یه آنتی ویروس به روز سیستم خودتونو چک کنید
دما ها و فرکانس پردازنده رو هم چک کنید
در صورت نیاز ویندوز رو عوض کنید