PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باطری لپ تاپ

saze
20-01-2012, 21:12
سلام
لپ تاپم از وقتی باطریش کامل خالی شد و به hibernate رفت دیگه با باطری روش نمیشه،باطری دیگه شارز نمیشه؟باطری رو حدودا یک ماه پیش عوض کردم گارانتی معمولا تا چند ماه داره؟لطفا راهنمایی بفرمایید.

Farshid72
20-01-2012, 23:21
1 سال
باتری رو رو یه لپ تاپ دیگه چک کنید

saze
21-01-2012, 00:11
1 سال
باتری رو رو یه لپ تاپ دیگه چک کنید
باطری قبلی رو که خراب شده بود امتحان کردم شارژ میشه،ولی باطری جدیدی که گرفتم اصلا شارژ نمیشه؟راهنمایی بفرمایید.

Farshid72
21-01-2012, 13:02
خیر منظورم اینه روی یک سیستم دیگه تستش کنید!!!
با این حسابی که شما میگید خوب قطعا مشکل از باتری هست و بنظر من شما محل اتصالات رو چک و تمیز کن بعد باتری رو بزار یخورده باهاش بازی کن ( فشارش بده یا یکم تکونش بده ) ممکنه مشکل از محل اتصالات باشه اگه این هم نبود مشکل از درون باتری و سلول ها هست!!!

saze
21-01-2012, 15:29
خیر منظورم اینه روی یک سیستم دیگه تستش کنید!!!
با این حسابی که شما میگید خوب قطعا مشکل از باتری هست و بنظر من شما محل اتصالات رو چک و تمیز کن بعد باتری رو بزار یخورده باهاش بازی کن ( فشارش بده یا یکم تکونش بده ) ممکنه مشکل از محل اتصالات باشه اگه این هم نبود مشکل از درون باتری و سلول ها هست!!!
باطری که جدید حدود یک ماه پیش گرفتم شارژ میشد تا دو روز پیش شارژ لپ تاپ تموم شد و hibernate خاموش شد از اون موع به بعد دیگه شارژ نمیشه و لپ تاپ با باطری روشن نمیشه ،امکان تعویض سلول داره؟

Farshid72
21-01-2012, 17:20
خیر خود باتری رو ببرید فروشگاه محل خرید تا یا باتری رو عوض کنه یا شاید اینکه بتونه بهش شک بده

saze
22-01-2012, 18:54
خیر خود باتری رو ببرید فروشگاه محل خرید تا یا باتری رو عوض کنه یا شاید اینکه بتونه بهش شک بده
فروشگاه محل خرید باطری رو یک ماه گارانتی کرده؟گارنتی معمولا تا چند ماهه؟

Farshid72
22-01-2012, 21:38
6 تا 8 ماه فک کنم

spartaqus
27-01-2012, 20:57
ی به کارگیری صحیح به این موارد دقت کنید:
1-باطری خود را هیچگاه بیکار نگه ندارید. اگر همیشه هم نوت بوک شما در اتصال برق شهر است لازم است هفته ای یکبار باطری کار کند تا فاسد نشود. برای این کار هفته ای یکبار با باطری کار کنید تا به حدود 10 درصد شارژ باقیمانده برسید و سپس دوباره تا 100 شارژ کنید و با برق شهر کار کنید.
2-هرگز باطری خود را نصفه نیمه شارژ نکنید. شارژ را تا 100 درصد تکمیل کنید و یکی دو دقیقه هم صبر کنید و سپس در صورت نیاز از برق شهر جدا کنید.
3-هرگز باطری را از داخل نوت بوک خود بیرون نیاورید.
4-اگر به مدت چند ماه قصد دارید از نوت بوک خود استفاده نکنید باید تا حد 40 درصد شارژ باقیمانده داشته باشد و سپس برای مدت مذکور بیکار بماند. باطری را مدت طولانی بدون شارژ و یا با شارژ کامل نگهداری نکنید!
5-باطریهای نسل جدید که Li-on یا Li-Po هستند نیاز به شارژ 12 ساعته اولیه ندارد و باطریهای قدیمی Ni-Cd نیاز به این کار داشتند.

دوستان من تو این بخش این قسمت را مطالعه کردم و 2 تا مشکل پیدا کردم
این قسمت 3 رو نفهمیدم یعنی چی ؟؟؟؟
و یک سوال دیگه هم دارم وقتی میخوام باطری رو شارژ کنم اشکال داره که لب تاب با برق روشن باشه ؟!

Farshid72
27-01-2012, 23:15
دوستان من تو این بخش این قسمت را مطالعه کردم و 2 تا مشکل پیدا کردم
این قسمت 3 رو نفهمیدم یعنی چی ؟؟؟؟
و یک سوال دیگه هم دارم وقتی میخوام باطری رو شارژ کنم اشکال داره که لب تاب با برق روشن باشه ؟!
در مورد شماره 3 باید بگم هر از چند گاهی بهتره باتری رو در بیارید و اتصالات رو یه دستی بهش بکشید و تمیزشون کنید
در مورد سوال دومتون هم باید بگم که من مدت هاست که دارم به این شکل لپ تاپ رو شارژ میکنم بارها بوده نصفه شارژ کردم بارها هم بوده تا هفته ها فقط از آداپتور استفاده کردم
توصیه من اینه شما تنظیماتو طوری قرار بدید که بعد از پر شدن کامل باتری دیگه باتری شارژ نشه تا سلول ها آسیب نبینه و برق یه راست وارد لپ تاپ بشه

amin1374
28-01-2012, 14:02
میشه کمی هم در مورد همین تنظیمات توضیح بدید؟؟؟ مخصوصا تنظیم این که باتری لپتاپ تا 90 شارژ شه وبعد از این که به 10 درصد رسید به هایبرنت بره؟؟پ
لظفا پاسخ بدهید

saze
03-02-2012, 12:30
سلام
لپ تاپم از وقتی باطریش کامل خالی شد و به hibernate رفت دیگه با باطری روش نمیشه،باطری دیگه شارز نمیشه؟باطری رو حدودا یک ماه پیش عوض کردم گارانتی معمولا تا چند ماه داره؟لطفا راهنمایی بفرمایید.
سلام
مشکل باطری حل نشد،یک هفته گارانتی بود با باطری دیگه روشن نمیشه؟به نظر شما ایراد از باطری هست یا لپ تاپ؟