PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات متداول در مورد لپتاپ های ایسر

amin1374
20-01-2012, 12:14
با من دیروز یک لپتاپ ایسر 5750 جی خریدم با کانفیگ زیر

core i5
ram 4 gb
hdd 500
win 7 home basic 64 bit oem
gpu: 540 m 2 gig

خب همین ظور که میدونید وین ارجینال داره خب چه طوری میتونم از وین ارجینالش بک اپ بگیرم البظه توی ویندوزش یک برنامه به اسم Acer eRecovery Management داشت که توسظ اون برنامه چهار دیوی دی بک آپ گرفتم آیا باید برای بک آپ ازسیستم عامل از برنامهی ذیگه ای استفاده کنم آیا استفاده از این برنامه برای بک آپ گیری از سیستم عامل درست بوده

در لپتاپم هیچ سیدی درایوری توش نبود باید تمامی آخرین درایور هاش رو از کجا بگیرم؟؟

برای پارتیشن بندی از چه برنامه ای استفاده کنم با توجه به این که نمیخام ویندوز ارجینالم پاک بشه ؟؟؟و هم این که دو گارتیشن مخفی هم داره
یعنی درایو سی 450 گیگ هست که 420 گیگ خالی داره

برای پارتیشن بندی مطمئن باید از چه برنامه ای استفاده کنم که کمترین خظر رو برای سلامتی سسیستم از جملع هارد داشته باشه
پارتیشن مجیک خوبه بده چه جوریه ؟؟؟

در ضمن ویندوز 7 ام نسخه ه.م بیسیک 64 سرویس پک 1 هست میتونم با یکی از سریال هتی ورژن آلنیمیت که تو اینترنت هست به آلتیمیت تبدیلش کنم

عمر باتریاین لپتاپ به ظور معمول چنده؟؟

و اخرین سوال سیپی یو

core i5 2410-m 2.3 gh

چند هسته ایست ؟؟

با تشکر فراوان اگه سول دیگه ای هم بود ازتون میپرسم

خیلی ممنون

arian_pboy
20-01-2012, 14:05
سلام دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم ویندوز اورجینال روی این مدل ارائه نمیشه شاید خود شرکت گارانتی کننده براتنصب کرده باشه همین مدل رو که من گرفتم یک سیدی اورجینال ایسر روشبود که تمامی درایورهاش رو داشت البته می تونی از سایت ایسر هم اونا رو دانلود کنی
در مورد سی پی یوت هم این که چهار هسته ای هستش

amin1374
20-01-2012, 15:08
نه اتفاقا منم فک میکردم که نداره ولی رنگ آبیش داشت بعدش هیچکی دست یهش نزده جز خوذم پلمپ بود رو جعبشم نوشته بود وین ارجینال با ورژنش

حالا سوالاتم رو جئاب میدید
یک سوال دیگه هم اضافه کنم چرلا با این که گرافیک رو میزارم رو ان ویدیا توی ای وی هم 2 گیگش میاد ولی بنچ مارکم کمه

خرید کول پد براش ضروریه
خواهشا به تمام سوالاتم جواب بدهید چه اونی که تو این پسته وچه اونیکه تو پست1

ثواب داره یک عمر دعاتون میکنم
با تشکر

Farshid72
20-01-2012, 18:05
با من دیروز یک لپتاپ ایسر 5750 جی خریدم با کانفیگ زیر

core i5
ram 4 gb
hdd 500
win 7 home basic 64 bit oem
gpu: 540 m 2 gig

خب همین ظور که میدونید وین ارجینال داره خب چه طوری میتونم از وین ارجینالش بک اپ بگیرم البظه توی ویندوزش یک برنامه به اسم Acer eRecovery Management داشت که توسظ اون برنامه چهار دیوی دی بک آپ گرفتم آیا باید برای بک آپ ازسیستم عامل از برنامهی ذیگه ای استفاده کنم آیا استفاده از این برنامه برای بک آپ گیری از سیستم عامل درست بوده

در لپتاپم هیچ سیدی درایوری توش نبود باید تمامی آخرین درایور هاش رو از کجا بگیرم؟؟

برای پارتیشن بندی از چه برنامه ای استفاده کنم با توجه به این که نمیخام ویندوز ارجینالم پاک بشه ؟؟؟و هم این که دو گارتیشن مخفی هم داره
یعنی درایو سی 450 گیگ هست که 420 گیگ خالی داره

برای پارتیشن بندی مطمئن باید از چه برنامه ای استفاده کنم که کمترین خظر رو برای سلامتی سسیستم از جملع هارد داشته باشه
پارتیشن مجیک خوبه بده چه جوریه ؟؟؟

در ضمن ویندوز 7 ام نسخه ه.م بیسیک 64 سرویس پک 1 هست میتونم با یکی از سریال هتی ورژن آلنیمیت که تو اینترنت هست به آلتیمیت تبدیلش کنم

عمر باتریاین لپتاپ به ظور معمول چنده؟؟

و اخرین سوال سیپی یو

core i5 2410-m 2.3 gh

چند هسته ایست ؟؟

با تشکر فراوان اگه سول دیگه ای هم بود ازتون میپرسم

خیلی ممنون
سلام دوسته عزیز
سوالاتت رو جواب میدم ولی برای اینکه بهتر بفهمی یخورده سوالاتو بالا پایین جواب میدم
دوسته عزیز درسته درایو C شما 450 گیگ حجم داره ولی شما 420 گیگ اونو میبینید
معمولا شرکت برای شما 20 گیگ رو به صورت HIDDEN یعنی مخفی ور میداره و روش براتون ویندوز به هراه درایور هاش میریزه
الات تو اون 20 گیگ همون ویندوز شما به صورت خام وجود داره که در صورت گم کردن DVD های RECOVERY که گرفتید بتونید از اون درایو استفاده کرده و ویندوز خودتونو به حالت اولیه برگردونید
اگه شما میخواید از خود ویندوز بک آپ بگیرید و اونو روی یک دیسک یا روی خود هارد ذخیره کنید میتونید از Control Panel وارد Backup & restore بشید میتونید توی search اونو بنویسید براتون میاره و از اون استفاده کنید و از درایو C خودتون بک آپ بگیرید
در مورد درایور ها هم باید اینو بهتون بگم که شما وارد سایت شرکت سازنده لپ تاپ خودتون میشید و لپ تاپ خودتونو سرچ میکنید و از قسمت دانلود آخرین درایور هاشو دانلود میکنید
برای مفید برای کم یا زیاد کردن پاتریشن ها برنامه PARTITION MAGIC هست البته با یه سرچ تو اینترنت میتونید برنامه های دیگه رو هم پیدا کنید ولی من خودم از این برنامه استفاده کردم
فک نمی کنم ورژن ULTIMATE و ورژن HOME زیاد فرق کنن شما تنها کاری که میتونی بکنی اینه که از سایت مایکروسافت آخرین SERVICE PACK ها رو دانلود و نصب کنی
البته زیادم ضروری نیست که ویندوزتون ارجینال باشه و میتونید نسخه کرکی ویندوز 7 ULTIMATE رو تهیه کنید البته باید دقت کنید که روی لپ تاپ و سیستم های MOBILITY هم بدون هیچ مشکلی قابل نصب باشه
دوسته عزیز درسته ویندوز شما ارجیناله ولی چیزی که هست ویندوز شما بعد از اینکه کلی برنامه کرکی روی اون نصب کردید تبدیل میشه به یه ویندوز کرکی چون کرک های که نصب کردید کلی تغییر تو ریجستری ویندوز ایجاد میکنه
من یه سونی دارم الان 2 3 ساله باتریش جوابگو هست
دوسته عزیز شما ماکزیموم مقدار شارژ باتری رو روی 90 در صد تنظیم کن بعد از اون هم هر وقت باتری تموم کرد خاموش کن بزار کامل شارژ شه بعد روشن کن
در ضمن اگه مدت زمان زیادی از لپ تاپ استفاده نمیکنید بهتره باتری لپ تاپ رو در بیارید ( البته با شارژ 40%)
در مورد سوالی که در مورد پردازنده کردید باید بگم که CI5 4 هسته ای هستش
توصیه من اینه شما آخرین ورژن برنامه CPU-Z رو از سایت :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دانلود کنید و با اجرای اون فرکانس پردازنده و رم و گرافیک و ورژن بایوس سیستم خودتونو ببینید
با تشکر

---------- Post added at 06:05 PM ---------- Previous post was at 06:02 PM ----------

نه اتفاقا منم فک میکردم که نداره ولی رنگ آبیش داشت بعدش هیچکی دست یهش نزده جز خوذم پلمپ بود رو جعبشم نوشته بود وین ارجینال با ورژنش

حالا سوالاتم رو جئاب میدید
یک سوال دیگه هم اضافه کنم چرلا با این که گرافیک رو میزارم رو ان ویدیا توی ای وی هم 2 گیگش میاد ولی بنچ مارکم کمه

خرید کول پد براش ضروریه
خواهشا به تمام سوالاتم جواب بدهید چه اونی که تو این پسته وچه اونیکه تو پست1

ثواب داره یک عمر دعاتون میکنم
با تشکر
با چه برنامه ای بنچ مارک گرفتی ؟؟؟
دوسته من شما لپ تاپتو وصل کن به برق( از باتری استفاده نکن) بعد یه کول پد خوب بزار زیرش بعد برنامه بنچ مارکتو اجرا کن و FRAME RATE رو چک کن
شما گرافیکتون 540 هست و cpu i5 پس نباید انتظار داشته باشید با اونی که گرافیم gtx داره و cpu i7 برابری کنه
شما چجوری گرافیکارو switch میکنید ؟؟؟!!!!!!

amin1374
20-01-2012, 21:08
از انویدیا کنترل سنتر دیگه

بعدش ممنون بابت جوابتون و دلسوزیتون
الان یعنی با اون برنامه ای که گفتم بک اپ گرفتم منظور همون ایسر ریکاوری
کارم درست بوده و از سیستم عامل بک آپ گرفتم ؟راستی طرز کار پارتیشن مجیک چه جوریه؟؟؟
برای گرافیکم این کارت با این وی رم در چه حدیه قدرتش ؟؟؟؟

Farshid72
21-01-2012, 09:56
الان این برنامه رو ندارم و دقیق نمیتونم راهنماییت کنم ولی یه دست کاری کوچیک کنی متوجه کار کردن باهاش خواهش شد
گرافیک مناسب و خوبی هستش در نوع خودش!!!! مشکل خاصی نداره!!!
آره با اون برنامه خوب کردید که بک آ\ گرفتید و همونم کافیه

amin1374
24-01-2012, 14:49
خب دست همه دردنکنه مشکلم حل شد یک چند تا نکته بگم
برای کسایی که ایسر دارند بک آپ گیری از سیستم عامل ارجینال با همون برنامه ایسر کا ردرستیه و کافیه و نیازی به بکاپ گیری با هیچ برنامه یدیگری نیست
2- بهترین برنامه برای گارتیشن بندی استفاده از برنامهی ,MINI TOOL PARTION WIZARD مناز این برنامه که رایگان هم هست به راحتی پارتیشن بندی کردم هاردم رو با توجه به این که به وین ارجبنالم هیچ صدمه ای نزد.

سوالات
1- عمر مفید باتری های 6 سلولی چهقدره من در کمترین شرایظ ممکن با وجود استفاده از وای فای و تماشای فیلم فول اچ دی واستفاده همزمان از اینترنت کمی استفاده از بلوتوس وپخش میوزیک ودر کمترین حالت نور مانیتور 2:40 دقیقه باتریش برام جواب داد
2- از کجا بفهمم گرافیکم سویچ میکنه روی انویدیا
3- چرا روی جی تی ای آی وی با وجود کمترین تنظیمات و اخرین آپدیت بازی وکارت انویدیا بیشتر از 16 فریم نمسگسرم در صورتی که قبلا با همین تنظیمات 50 فریم مگرفتم
4-چه طوری از تکنولوژس 3 دی ویژن انو یدیا استفادهکنم میخام به تلوزیون سه بعدی سامسونگ به وسیله اچ دی ام آی وصلش کنم برای بازی ؟؟؟
5-در هنگام بازی دمای سیپییو 65 تا70 وجیپییو 55 هستش دماش خوبه

چیکار کنم عمر باتری لپتاپم زیادبشه .

با تشکر

Farshid72
24-01-2012, 17:13
خب دست همه دردنکنه مشکلم حل شد یک چند تا نکته بگم
برای کسایی که ایسر دارند بک آپ گیری از سیستم عامل ارجینال با همون برنامه ایسر کا ردرستیه و کافیه و نیازی به بکاپ گیری با هیچ برنامه یدیگری نیست
2- بهترین برنامه برای گارتیشن بندی استفاده از برنامهی ,MINI TOOL PARTION WIZARD مناز این برنامه که رایگان هم هست به راحتی پارتیشن بندی کردم هاردم رو با توجه به این که به وین ارجبنالم هیچ صدمه ای نزد.

سوالات
1- عمر مفید باتری های 6 سلولی چهقدره من در کمترین شرایظ ممکن با وجود استفاده از وای فای و تماشای فیلم فول اچ دی واستفاده همزمان از اینترنت کمی استفاده از بلوتوس وپخش میوزیک ودر کمترین حالت نور مانیتور 2:40 دقیقه باتریش برام جواب داد
2- از کجا بفهمم گرافیکم سویچ میکنه روی انویدیا
3- چرا روی جی تی ای آی وی با وجود کمترین تنظیمات و اخرین آپدیت بازی وکارت انویدیا بیشتر از 16 فریم نمسگسرم در صورتی که قبلا با همین تنظیمات 50 فریم مگرفتم
4-چه طوری از تکنولوژس 3 دی ویژن انو یدیا استفادهکنم میخام به تلوزیون سه بعدی سامسونگ به وسیله اچ دی ام آی وصلش کنم برای بازی ؟؟؟
5-در هنگام بازی دمای سیپییو 65 تا70 وجیپییو 55 هستش دماش خوبه

چیکار کنم عمر باتری لپتاپم زیادبشه .

با تشکر
دما عادیه
گرافیک خودش بصورت اتومات سوئیچ میشه اگرم نمیشه و افت فریم دارید باید تو تنظیمات کارت گرافیک اونو درستش کنید که تایپکش ت انجمن هست
اگه بازی روونه مشکلی نیست اگه تیک داره احتمالا گرافیکت سوئیچ نمیکنه
عمر باتری هم اگه درست استفاده باشه خب بیشتر خواهد شد
تایپک ها تو انجمن هست بهتره شما اول تایپک های مربوطه رو بخونید تا سطح اطلاعات خودتونم بالاتر بره

amin1374
24-01-2012, 22:01
سلام اون تاپیک هایی رو که فرمودید میشه لینک هاش رو بدین
بعدش من تست کردم وقتی که درایور
انویدیا رو پاک میکنم ودوباره نصب میکنم وتنظیمات رو روی انویدیا میزارم وبازی ها رو اجرا میکنم خیلی عالی سریع وروون انجام میشه ولی درصورتی که ریستارت کنم ودوباره با همون تنظیمات وارد بازی میشم بازی تیک میزنه در صورتی که همون تنظیمات در بازی هستش و تغییری نکرده
لطفا لینک دانلود گرافیک اینتل رو براس
من بزارید چون من نمیدونم باید چهجوری و ازکجا دانلودش کنم وکدوم مال وین 64 بیتی من هست
راستی گرافیک اینتلم اچ دی 3000 هست

amin1374
26-01-2012, 13:29
کسی نیست کمک کنه بابا کارم وواجبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amin1374
26-01-2012, 16:47
انقدر جواب ندادین ندادین تا این که خودم حلش کردم

تمامی لپتاپ دارا که مشکل سویچ در کرات گرافیک دارند بایوس لپتاپ خوذ را به آخرین نسخه آپدیت کنند مشکلشان حل خواهد شد برای خودم که با این روش 10000% حل شد