PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تا 1.5 میلیون چه مدل سابی بگیرم

Kaveh A
20-01-2012, 08:04
سلام
یک سری سایت های خارجی رو چک کردم مارک Kicker نظرمو گرفت که البته توی ایران نمایندگی نداره و باید از دوبی بیارم. Kicker L7 که شکل مربع داره. نظرم روی 2 تا 12 اینچی هست که هرکدوم 750W Rms دارن و قیمت هرکدوم 400 دلاره. آپشن های دیگه هم آلپاین Type R هست و Dls و GZ. البته Dls قدرت زیادی نداشت(600W و قیمتش هم 1 میلیون). نظر شما چیه؟ هرکی از این مدل ها داشته ممنون می شم کمک کنه.کیفیت باس واسم مهمتر از حجم اونه.
برای کامپوننت هم Dls Reference 6.3 مد نظرمه که 630 دلاره.
برای ساخت باکس خوب و اینکه فرم داشته باشه و توی صندوق ماشین سوار شه کسی رو می شناسید؟(مدل ماشینم رونیز است)
و آخر اینکه Processor واسه داشتن یک سیستم خوب لازم است که بگیرم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

iranpanel.net
20-01-2012, 15:18
سلام دوست عزیز شما هر برنی بخای بگو من برات میارم من یکی از دوستام وارد کنند کیکر کلی از اجناس کیکر و داره
در مورد باکس خواستین من براتون میتونم بسازم مشکلی نیست
در مورد سیستم هم شما بگیر از ساب چه انتظاری دارن چه صدایی میخاین تا براتون ردیف کنم یا راهنماییتون کنم
اگه بیس و ویبره خوب میخای Type R بزار کنار گراندزیرو هم الان جنس خوب نداره همه تقلبیه اسیا دی ال اس هم مارک خوبیه ولی اگه بتونی راش بندازی حالا من فیوژن و ساند استریم و دیجیتال دیزاین و معرفی میکنم برو ببین خوشت میاد اگه خواستی بگو برات ردیف میکنم با 1.5 میلیون فقط امپ و ساب میخای یا فقط ساب

Amir..H
20-01-2012, 17:29
هدفت چیه؟
رکورد زدن؟ یا برای موزیک میخوای سیستم جمع کنی؟

Kaveh A
20-01-2012, 17:49
ممنون از راهنماییت.
والا من وقتی می خوام خرید کنم کل سایت های خارجی مخصوصا امریکا رو زیر و رو می کنم. چون بازار رقابتی و با مالیات کم هست. اون چیزی که من از سرچ 3،4 روزه فهمیدم اینه که ساب های کیکر و JL (نه Jbl) از بقیه بهترن. کامپوننت Dls رو که هم گفتم 6،7 تا Review خوندمو کل کاتالوگ 10-15 تا برند برتر رو چک کردم که بهترین ها(Dls، Focal و RainBow) بودن. خوب Dls توی ایران نمایندگی داره واسه همین اونو انتخاب کردم. 2 تا زحمت داشتم برات یکی اینکه از رفیقت بپرسی "Kicker SoloBarik L7 12 رو داره و بی زحمت قیمت هم برام بگیری و دیگه اینکه توی این سایت ها در مورد ساب عبارت Spl رو زیاد شنیدم. معنی اش چیه؟(منظورش همون ویبرست؟). بیس رو هم دوست دارم حجم و کیفیت خوبی داشته باشه و هم Low Base رو خوب بزنه. احتمالن قبل از خرید می رم چندتا سیستم با مارک های مختلف رو گوش می کنم ببینم کدوم برام جالب تره. الان روی پرشیا یک سیستم دارم که سابش پایونیره (کل سیستم 1 م در اومد). این یکی می خوام ته کیفیت صدا باشه.
ترجیحم اینه که برای ساب 1 م خرج کنم ولی اگه مورد خاص و ردیفی باشه تا 1.5 هم موردی نداره.
ببخشید طولانی شد. ممنون از کمکت

Kaveh A
20-01-2012, 17:57
هدفت چیه؟
رکورد زدن؟ یا برای موزیک میخوای سیستم جمع کنی؟

نه بابا رکورد چیه.
اصلن حال نمی کنم شیشه خونه مردمو بلرزونم. کیفیت می خوام . بهترین برندهای دنیا توی هر شاخه. جمع بندیم هم فعلن اینه تا شما کمکم کنید
آمپلی فایر= راکفورد فاسگیت، مکینتاس
کامپوننت= Dls , Focal , RainBow
ساب= Kicker، Alpine , Dls

Amir..H
20-01-2012, 18:04
دوست عزیز حتما با بچه های اون سایتی که گفتم قرار بزار و صدای سیستمهارو گوش کن و بعد خرید کن
یه چیز دیگه ای هم که هست اینجا ایرانه پس اجناسی که تو امریکا هست اینجا به راحتی و با قیمت مناسب گیر نمیاد
فقط اینو بگم شما برای ساب 1 میلیون تومنی باید برق خیلی خوبی داشته باشید کم کم غیر از باطری ماشین یه باطری 74 تو صندوق با کابل 00 و دینام ردیف ...
برای ساب رو t2 راکفورد فکر کن
البته ساب خوب با این قیمت زیاده 9500 mtx یا splx 15 یا یا همون جی ال که گفتی...
پست 10 این تاپیک یه کلیپ از ساب 13 جی ال هست دان کن و لذت ببر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هرچند بد موقع تصمیم به ارتقا گرفتی و الان قیمتاحدودا 30 درصد گرون شدن

---------- Post added at 08:04 PM ---------- Previous post was at 07:59 PM ----------

نه بابا رکورد چیه.
اصلن حال نمی کنم شیشه خونه مردمو بلرزونم. کیفیت می خوام . بهترین برندهای دنیا توی هر شاخه. جمع بندیم هم فعلن اینه تا شما کمکم کنید
آمپلی فایر= راکفورد فاسگیت، مکینتاس
کامپوننت= Dls , Focal , RainBow
ساب= Kicker، Alpine , Dls
خوب پس بیتر شد ...
بازم توصیه میکنم برو اون سایت و با بچه هاش قرار بزار چون دوست دارم بدونی چی جمع میکنی....
من بت توصیه میکنم دو دستت کامپ معمولی برداری... و یه پخش خوب که قابلیت نتورک داشته باشه بعد با نتورک بستن سیستم از اون کامپاااا صدای کامپ های اند بگیر اینقد قیمتاااا گرون شده که نمیددونم چی پیشنهاد بدم
درباره ساب به سلیقت بستگی داره
فقط من نفهمید الان این 1.5 برای کدوم قسمت سیستمه؟

Kaveh A
20-01-2012, 18:54
دوست عزیز حتما با بچه های اون سایتی که گفتم قرار بزار و صدای سیستمهارو گوش کن و بعد خرید کن
یه چیز دیگه ای هم که هست اینجا ایرانه پس اجناسی که تو امریکا هست اینجا به راحتی و با قیمت مناسب گیر نمیاد
فقط اینو بگم شما برای ساب 1 میلیون تومنی باید برق خیلی خوبی داشته باشید کم کم غیر از باطری ماشین یه باطری 74 تو صندوق با کابل 00 و دینام ردیف ...
برای ساب رو t2 راکفورد فکر کن
البته ساب خوب با این قیمت زیاده 9500 mtx یا splx 15 یا یا همون جی ال که گفتی...
پست 10 این تاپیک یه کلیپ از ساب 13 جی ال هست دان کن و لذت ببر
هرچند بد موقع تصمیم به ارتقا گرفتی و الان قیمتاحدودا 30 درصد گرون شدن

---------- Post added at 08:04 PM ---------- Previous post was at 07:59 PM ----------

خوب پس بیتر شد ...
بازم توصیه میکنم برو اون سایت و با بچه هاش قرار بزار چون دوست دارم بدونی چی جمع میکنی....
من بت توصیه میکنم دو دستت کامپ معمولی برداری... و یه پخش خوب که قابلیت نتورک داشته باشه بعد با نتورک بستن سیستم از اون کامپاااا صدای کامپ های اند بگیر اینقد قیمتاااا گرون شده که نمیددونم چی پیشنهاد بدم
درباره ساب به سلیقت بستگی داره
فقط من نفهمید الان این 1.5 برای کدوم قسمت سیستمه؟

JL توی ایران پیدا می شه؟ اگه باشه که میره جزو آپشن هام.
کامپ نظرم روی همون Dls سه تکه هست. یک ست کامل برای عقب و فکر کنم واسه جلو یک ست میدباس و تیوترش رو بذارم کافی باشه دیگه؟
آقا این نتورک چیه؟ این رونیز رو 3 ماه میشه که خریدم. یک DVD Player پایونیر مدل AVH 3550 BT روش بود. یارو 650 پولشو داده بود. میدونم آلپاین بهتره ولی دلم نمیاد اینو وردارم. پروسسور بذارم کمکی به افزایش کیفیت می کنه؟
تخمین قیمتی هم که دارم اینه:
ساب: تا 1.5 م 2 تا 750W Rms که میشه 1500W
کامپ: این مدل Dls با ترکیبی که برای جلو و عقب ماشین گفتم می شه 1.6 م
پروسسور: تا 700،000 (اگه به این نتیجه برسم که به درد می خوره)
آمپ: فکر کنم اون پکیجی که این سیستم رو جواب بده 1.5 الی 2 م
خازن، باکس، سیم و نصب حرفه ای 1 الی 1،200
عجله هم نمیکنم که پولم هدر بره. تا عید جمع بندی می کنم و اون موقع می ندازم.
درسته که الان %30 گرون شده ولی میدونی مملکت چجوریه که؟ نگیرم 6 ماه دیگه %50 گرون میشه:19:

Amir..H
20-01-2012, 20:34
ببین تو حالت نصب عادی تنظیمات میشه rear frunt sub در واقع تقسیم میشه به استیج جلو عقب و ساب ولی تو نتورک بر اساس فرکانس این کار انجام میشه تیوتر مید ساب حالا با این مدل نصب تو مشخصص میکنی که دقیقا چه فرکانسی رو تیوتر چه فرکانسی رو ووفر و چه فرکانسی رو ساب اجرا کنه این یعنی تفکیک بهتر و در نتیجه بالاتر رفتن کیفیت و البته حذف شدن کراس اور
البته با این بودجه که تو میخوای هزینه کنی کامپ هایی که انتخاب میکنی کراس اورشون اونقد عالی هستن و دقت دارن(شیب کات 24 دبی) که شاید نیازی به نتورک نباشه... ولی اینو مطمعن باش اصلی ترین جزو سیستم پخش هست
من میگم زودتر تو اون سایت تاپیک پروژه بزن تا قیمتا بیشتر از این گرون نشدن
با هزینه ای که قراره بکنی قطعا یه سیستم خوب خواهی بست

iranpanel.net
21-01-2012, 12:03
سلام دوست عزیز من امپ مونو رو یا ممفیس پیشنهاد میکنم یا دیجیتال دیزاین که عالین
کیکرو پیشنهاد میکنم نگیری چون بستم صداش خسته کنندس لو بیس نداره و سنگین میزنه ولوم بالا هم دیسرویت میشه
spl هم به سابهایی گفته میشه که کفیتی و قدرتی هستن که قدرتشون بیشتر spl یعنی بی انتها
سابو من یا دیجیتا دیزاین یا ساند استریم یا مدلای میل هرتز هم میگن عالیه من نشنیدم یه مدل جی بی ال هم هست که بیس و ویبره نرم میزه 3000 هتس من دوتاشو دارم برا فروش خواستی ولی بازم برو بگرد ببین چیزی چشمتو میگیره اگه خواستی من اس پی ال ایکس ساند استیریمو دارم بیایی گوش کنی با دیجیتال دیزاین

hamidR15
21-01-2012, 12:44
JL توی ایران پیدا می شه؟ اگه باشه که میره جزو آپشن هام.
کامپ نظرم روی همون Dls سه تکه هست. یک ست کامل برای عقب و فکر کنم واسه جلو یک ست میدباس و تیوترش رو بذارم کافی باشه دیگه؟
آقا این نتورک چیه؟ این رونیز رو 3 ماه میشه که خریدم. یک DVD Player پایونیر مدل AVH 3550 BT روش بود. یارو 650 پولشو داده بود. میدونم آلپاین بهتره ولی دلم نمیاد اینو وردارم. پروسسور بذارم کمکی به افزایش کیفیت می کنه؟
تخمین قیمتی هم که دارم اینه:
ساب: تا 1.5 م 2 تا 750W Rms که میشه 1500W
کامپ: این مدل Dls با ترکیبی که برای جلو و عقب ماشین گفتم می شه 1.6 م
پروسسور: تا 700،000 (اگه به این نتیجه برسم که به درد می خوره)
آمپ: فکر کنم اون پکیجی که این سیستم رو جواب بده 1.5 الی 2 م
خازن، باکس، سیم و نصب حرفه ای 1 الی 1،200
عجله هم نمیکنم که پولم هدر بره. تا عید جمع بندی می کنم و اون موقع می ندازم.
درسته که الان %30 گرون شده ولی میدونی مملکت چجوریه که؟ نگیرم 6 ماه دیگه %50 گرون میشه:19:
سلام دوست عزيز
براي تامين ولتاژ سيستمتون چه فكري كرديد؟
پيشنهاد من:
1- دينام 200 آمپر
2-دو تا باطري 100A
3استفاده از كابل 0 يا 00 گيج براي مثبت و منفي آمپ
4-Big 3 با كابل 0 و يا حد اقل 4 گيج
اگر موزيك رپ و Hip Hop گوش ميكني خازن به كارتون نمياد.
راستي برايJL يه سر برو خ مطهري بعد از سهروردي يه فروشگاه سمت راست هست رينگ و لاستيك ميفروشه.برو پيش آقاي علي آذري.شايد داشته باشه.
يادم رفت.نتورك يعني شبكه.به طور كلي اگر شما با امپليفايرهاي جداگونه بتونيد فركانسها رو تفكيك نمائيد و هر كدوم از رنج فركانسي رو به يك امپليفاير جدا بديد و با يك پروسسور خوب آنالايزشون كنيد ميتونيد بگيد سيستمتون رو نت بستيد.پس لو براي ساب،ميد براي ميدرنج،ميد باس براي ميد باس و هاي رنج براي تيوتيرها استفاده ميشن.خيلي هزينه بر هست و تنظيم كردنش كار هر كسي نيست.
اگر نياز به مشاوره اصولي داشتي ميتونم به آقاي مقدم كه دوست صميمي بنده هست معرفيتون كنم تا هم نمونه كارهاي نصبشون رو ببينيد و هم از نزديك با كليه محصولات هرتز و آديسان و... آشنا بشيد. ناگفته نماند كه براي نت يستن خود پخش هم بايد اين امكان رو داشته باشه مثال پايونير p80

Kaveh A
21-01-2012, 13:39
کیکرو پیشنهاد میکنم نگیری چون بستم صداش خسته کنندس لو بیس نداره و سنگین میزنه ولوم بالا هم دیسرویت میشه
spl هم به سابهایی گفته میشه که کفیتی و قدرتی هستن که قدرتشون بیشتر spl یعنی بی انتها
سابو من یا دیجیتا دیزاین یا ساند استریم یا مدلای میل هرتز هم میگن عالیه من نشنیدم یه مدل جی بی ال هم هست که بیس و ویبره نرم میزه 3000 هتس من دوتاشو دارم برا فروش خواستی ولی بازم برو بگرد ببین چیزی چشمتو میگیره اگه خواستی من اس پی ال ایکس ساند استیریمو دارم بیایی گوش کنی با دیجیتال دیزاین

ممنون ازت . لطف کردی. من می رم باز یه سرچی می کنم. با شماره ات میتونم تماس بگیرم؟

Kaveh A
21-01-2012, 13:52

ممنون از لطفت. من برم دوباره یه سرچی بکنم.
میتونم با شماره موبایلت تماس بگیرم؟

Kaveh A
21-01-2012, 13:55
سلام دوست عزيز
براي تامين ولتاژ سيستمتون چه فكري كرديد؟
پيشنهاد من:
1- دينام 200 آمپر
2-دو تا باطري 100A
3استفاده از كابل 0 يا 00 گيج براي مثبت و منفي آمپ
4-Big 3 با كابل 0 و يا حد اقل 4 گيج
اگر موزيك رپ و Hip Hop گوش ميكني خازن به كارتون نمياد.
راستي برايJL يه سر برو خ مطهري بعد از سهروردي يه فروشگاه سمت راست هست رينگ و لاستيك ميفروشه.برو پيش آقاي علي آذري.شايد داشته باشه.
يادم رفت.نتورك يعني شبكه.به طور كلي اگر شما با امپليفايرهاي جداگونه بتونيد فركانسها رو تفكيك نمائيد و هر كدوم از رنج فركانسي رو به يك امپليفاير جدا بديد و با يك پروسسور خوب آنالايزشون كنيد ميتونيد بگيد سيستمتون رو نت بستيد.پس لو براي ساب،ميد براي ميدرنج،ميد باس براي ميد باس و هاي رنج براي تيوتيرها استفاده ميشن.خيلي هزينه بر هست و تنظيم كردنش كار هر كسي نيست.
اگر نياز به مشاوره اصولي داشتي ميتونم به آقاي مقدم كه دوست صميمي بنده هست معرفيتون كنم تا هم نمونه كارهاي نصبشون رو ببينيد و هم از نزديك با كليه محصولات هرتز و آديسان و... آشنا بشيد. ناگفته نماند كه براي نت يستن خود پخش هم بايد اين امكان رو داشته باشه مثال پايونير p80

ممنون از کمکت.
اگه پخش نت نداشته باشه با کمک پروسسور می شه ردیفش کرد؟
بابت دوسستتون هم چه طور می تونم ازت آدرس بگیرم ؟

gen2zsr
06-03-2012, 11:39
به نظر من شما یه Kicker Solo X بگیر.
اگه اینو رو سیستمت داشته باشه فکر نکنم دیگه ساب های دیگه رو اصلا ساب به حساب بیاری.
این لینک اصلیشه:

این ویدیو هم نگاه کنی فکر کنم میفمی که قدرت کیکر چقدره!
البته شما قدرتو یک چهارم این در نظر بگیر ولی بازم خداس!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tml

بهت قول میدم بهتر از این گیرت نمیاد.

hamidR15
07-03-2012, 09:45
ممنون از کمکت.
اگه پخش نت نداشته باشه با کمک پروسسور می شه ردیفش کرد؟
بابت دوسستتون هم چه طور می تونم ازت آدرس بگیرم ؟
سلام،خواهش ميكنم.
بايد بتوني بهش پروسسور ببندي يعني امكانش رو داشته باشه مثل برخي پخشهاي آلپاين نمونش 9886
خ شهيد مطهري-بعد از خ شهيد مفتح - ابتداي خ مهرداد - پلاك 32
بگو من رو حميد جبلي معرفي كرده.