PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

pedi261
18-01-2012, 02:32
سلام. دوستان عزیز اگه کسی سوالی در باره پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی داشت من در خدمتم.
در حال حاضر پکیج های دیواری بهترین و از لحاظ اقتصادی به صرفه ترین راه گرمایش و تولید ابگرم هستند و در اکثر کشور های اروپائی و بسیاری از مناطق امریکا و کانادا استفاده میشوند.
با توجه به بالا بودن راندمان این دستگاه ها(اکثرا بالای 90 درصد) و راحتی استفاده و استقلال هر واحد و هزینه تعمیر و نگه داری کم در (مقایسه با موتور خونه) و مصرف خیلی کم گاز ( یارانه ها هم حذف شده) میشه گفت بهترین سیستم گرمایشی حال حاضره.
از اونجائی که شرکت های زیادی اقدام به وارد کردن فروش این دستگاه ها کردن فکر میکنم خیلی از دوستان نیاز به راه نمائی و مشاوره دارن.
هر سوالی بود من در خدمتم

mehdio07
11-03-2012, 14:43
سلام واسه آپارتمان ۱۲۰ متر چی پیشنهاد میدین.... در ضمن پکیج ال جی معتبر نست یا نه؟ با ضمانت گلدیران

kaveh_d
11-03-2012, 16:08
سلام
ما دو ماه هست پکیج ایران رادیاتور فن دار نصب کردیم. صدای فنش مخصوصا شبها خیلی اذیت میکنه. راهی واسه از کار انداختن وجود داره که گارانتی رو هم از بین نبره؟

در ضمن اگه ممکنه یه توضیحی در مورد طرز کار کلی دستگاه میدید؟ مثلا من فکر میکردم که آب همیشه تو رادیاتها در گردشه اما ظاهرا اینطور نیست و هر از گاهی این اتفاق میافته؟

kaveh_d
13-03-2012, 17:58
پس چی شد؟!

pedi261
14-03-2012, 23:36
سلام
ما دو ماه هست پکیج ایران رادیاتور فن دار نصب کردیم. صدای فنش مخصوصا شبها خیلی اذیت میکنه. راهی واسه از کار انداختن وجود داره که گارانتی رو هم از بین نبره؟

در ضمن اگه ممکنه یه توضیحی در مورد طرز کار کلی دستگاه میدید؟ مثلا من فکر میکردم که آب همیشه تو رادیاتها در گردشه اما ظاهرا اینطور نیست و هر از گاهی این اتفاق میافته؟
اصلا امکان همچین کاری وجود نداره. فن برای تخلیه اجباری گاز مونوکسید کربن ساخته شده و اصلا امکان حذفش وجود نداره. تنها کاری که میشه کرد اینه که اگه دودکش دستگاهتون فلکسیبل (فنری) هستش، عوضش کنید. چون صدای فن یکم توش میپیچه.
در حالت زمستونی پمپ دستگاه دائما کار میکنه مگه این که جائی شیر اب گرم باز بشه.
مثلا شما دما رو روی 70 درجه تنظیم کرده اید، دستگاه روشن میشه ، شعله تشکیل میشه و انقد کار میکنه که دمای اب داخل رادیاتور ها به 70 برسه. بعد شعله خاموش میشه اما پمپ هنوز کار میکنه تا زمانی که دمای این اب 15 تا 20 درجه کاهش پیدا کنه و این روند ادامه خواهد داشت.

---------- Post added at 11:34 PM ---------- Previous post was at 11:29 PM ----------

سلام واسه آپارتمان ۱۲۰ متر چی پیشنهاد میدین.... در ضمن پکیج ال جی معتبر نست یا نه؟ با ضمانت گلدیران
برای 120 متر یک دستگاه 24000 مناسبه اما چون تبلیغ میشه اسم مارکو پیغام خصوصی میگم بت.
اما در مورد پکیج ال جی باید بگم که دستگاه چینی با خدمات ضعیفه.
ال جی فقط برای تکمیل بودن کالاهای خود اقدام به وارد کردن پکیج کرده و اصلا در این زمینه تجربه و تخصص ندارد.

---------- Post added at 11:36 PM ---------- Previous post was at 11:34 PM ----------

در ضمن آقای کاوه به هیچ وجه خودتون اقدام به تعویض دودکش نکنید. به طرز وحشتناکی خطرناکه و حتما باید تمام موارد استاندارد رعایت بشه تا خدائی نکرده اتفاقی پیش نیاد.

morteza_dada
15-03-2012, 18:42
بهترین پکیج بازار فعلا مارک وایلانت ساخت آلمان هستش که این مارک معروف به خرگوشیه.و متاسفانه فوق العاده هم گرون شده.آریستون و فرولی و ویسمن هم مارکهایه خوبین.ال جی و ایساتیس هم کیفیت خوبی ندارند و توصیه نمیکنم.موفق باشید

pedi261
15-03-2012, 21:30
بهترین پکیج بازار فعلا مارک وایلانت ساخت آلمان هستش که این مارک معروف به خرگوشیه.و متاسفانه فوق العاده هم گرون شده.آریستون و فرولی و ویسمن هم مارکهایه خوبین.ال جی و ایساتیس هم کیفیت خوبی ندارند و توصیه نمیکنم.موفق باشید
در کیفیت مارک وایلانت هیچ شکی نیست. اما وایلانت های قدیمی. خودم وایلانت دیدم که 15 ساله بدون مشکل هنوز داره کار میکنه. اما در حال حاضر از این وایلانت ها دیگه خبری نیست.
آریستون هم فقط تبلیغ خوبی داره و خودشو به عنوان پر فروش ترین پکیج دنیا معرفی میکنه اما کیفیتش خیلی معمولیه و خدماتش ضعیف.
فرولی هم که یک پکیج چینیه درجه 3 هست اما خدماتش بعد از بوتان بهتر از بقیه هست. تنها خوبیشم اینه که 3 سال گارانتی داره. اما واقعا بی کیفیته. یعنی بعد از 3 سال ، سالی 200 300 هزار تومن خرج رو دستتون میزاره.

pedi261
15-03-2012, 21:50
در ضمن باید اضافه کنم که در مورد مارک دستگاه ها بحث های زیادی وجود داره اما همیشه به دنبال دستگاه خوب با خدمات خوب باشید. مخصوصا در این یک مورد که هم کیفیت دستگاه و هم خدماتش خیلی خیلی مهمه. فکر کنید زمستون خونه سرده دستگاه خرابه تازه یکی هم مریضه... نه اب گرم خواهید داشت و نه گرمایش پس خدمات به شدت مهمه و همچنین با توجه به گرون بودن قطعات ( مثلا پمپ 160 هزار تومن، مبدل 250 تومن...) کیفیت و عمر قطعات هم خیلی مهمه...

pedi261
15-03-2012, 22:05
وایلانت دستگاهیست که در مورد کیفیتش هیچ شکی نیست. این کمپانی بیشتر از 130 ساله که داره در زمینه گرمایش فعالیت میکنه. خودم وایلانتی دیدم که 15 ساله داره کار میکنه!!! اما در حال حاضر دیگه خبری از این وایلانت ها نیست...
آریستون هم فقط بلده خوب تبلیغ کنه. با شعار پر فروش ترین پکیج دنیا. اما چینیه و کیفیتش هم معمولیه. خدمات خوبی هم نداره.
فرولی که دیگه از نظر کیفیت جائی برای دفع نذاشته. به جرأت میتونم بگم چینیه درجه 3 هست. اما انصافا خدمات بدی نداره. تنها نقطه قوتش اینه که 3 سال گارانتی داره. اما بعد از 3 سال باید روی سالی 200 300 هزار تومنی خرج حساب کنید (کاملا جدیه). پمپ ها و مبدل ها و پرشر سوئیچ هاش واقعا بی کیفیت هستن.

kaveh_d
16-03-2012, 16:45
اصلا امکان همچین کاری وجود نداره. فن برای تخلیه اجباری گاز مونوکسید کربن ساخته شده و اصلا امکان حذفش وجود نداره. تنها کاری که میشه کرد اینه که اگه دودکش دستگاهتون فلکسیبل (فنری) هستش، عوضش کنید. چون صدای فن یکم توش میپیچه.
در حالت زمستونی پمپ دستگاه دائما کار میکنه مگه این که جائی شیر اب گرم باز بشه.
مثلا شما دما رو روی 70 درجه تنظیم کرده اید، دستگاه روشن میشه ، شعله تشکیل میشه و انقد کار میکنه که دمای اب داخل رادیاتور ها به 70 برسه. بعد شعله خاموش میشه اما پمپ هنوز کار میکنه تا زمانی که دمای این اب 15 تا 20 درجه کاهش پیدا کنه و این روند ادامه خواهد داشت..

با تشکر از پاسخ شما. اینطوری یعنی پمپ 24 ساعته کار میکنه؟ آخه یه بار یکی از رادیات ها گرم نمیکرد من پیچ هواگیریشو کلا باز کردم. یه مقدار آب اومد بیرون و قطع شد تا اینکه دوباره پکیج شروع بکار کرد.

pedi261
16-03-2012, 22:27
با تشکر از پاسخ شما. اینطوری یعنی پمپ 24 ساعته کار میکنه؟ آخه یه بار یکی از رادیات ها گرم نمیکرد من پیچ هواگیریشو کلا باز کردم. یه مقدار آب اومد بیرون و قطع شد تا اینکه دوباره پکیج شروع بکار کرد.
بله در حالت زمستان دائم کار میکنه.
وقتی رادیاتور هوا داشته باشه گرم نمیشه. چون دیگه آب داغ وارد راریاتور نمیشه. اما دستگاه دائم کار خودشو میکنه و کاری به رادیاتورها نداره. احتمالا به طور اتفاقی وقتی هوا گرفتید شروع به کار کرد.

tvihng
17-03-2012, 22:01
پكيجهاي ايمرگاز mini ealo كيفيتشون چطوره ،baxi luna3 چطور
كلا بهترين برند پكيج خارجي موجود كدومه

pedi261
19-03-2012, 14:53
پكيجهاي ايمرگاز mini ealo كيفيتشون چطوره ،baxi luna3 چطور
كلا بهترين برند پكيج خارجي موجود كدومه
پکیج ایمر کیفیتش بد نیست اما خدماتش خوب نیست. چون با سرویس کاراش خوب حساب کتاب نمیکنه ، اونام خوب خدمات نمیدن.
اما باکسی یه کمپانیه خیلی خیلی قویه که تعداد زیادی شرکت با برند های مختلف زیر نظرش فعالیت میکنند اما باکسی هم خدمات خوبی نداره.
در حال حاضر 95 درصد دستگاه های موجود چینی هستند. اروپائی ها فعلا فروش رو قطع کردن تا وضع ارز به ثبات برسه. احتمالا اواخر فروردین فروش رو شروع میکنن.
در حال حاضر هم بین پکیج های چینی آماتیس از نظر قیمت ، کیفیت محصول و کیفیت خدمات بهترینه. در بین اروپائی ها هم روکای اسپانیا و وستن ایتالیا از بهترین ها هستند.

aban91
08-05-2012, 23:51
ببخشید به نظر شما کمصدا ترین وکممصرفترینپکیجدیواری کدومه.ما فرولی داریمشیر گازش چند بار خراب شدهوزوزه میکشه اعصابموخرد کرده.میخام عوضش کنم.به نظر شماا چی بگیریم.

---------- Post added at 11:51 PM ---------- Previous post was at 11:48 PM ----------

صدای بسیار وحشتناکی داره.چندبارم پمپش با گارانتی عوض شده نصبت به قیمتش اصلا راضی نیستم.اما خدماتش بسیار عالی هستش.کاش ایمرگاز دست بچه های فرولی بود اونموقعه حرف نداشت .هم خدماتش خوبمیشد همکیفیتش بد نبود

pedi261
17-05-2012, 16:23
ببخشید به نظر شما کمصدا ترین وکممصرفترینپکیجدیواری کدومه.ما فرولی داریمشیر گازش چند بار خراب شدهوزوزه میکشه اعصابموخرد کرده.میخام عوضش کنم.به نظر شماا چی بگیریم.

---------- Post added at 11:51 PM ---------- Previous post was at 11:48 PM ----------

صدای بسیار وحشتناکی داره.چندبارم پمپش با گارانتی عوض شده نصبت به قیمتش اصلا راضی نیستم.اما خدماتش بسیار عالی هستش.کاش ایمرگاز دست بچه های فرولی بود اونموقعه حرف نداشت .هم خدماتش خوبمیشد همکیفیتش بد نبود
متاسفانه فرولی دستکاه چینی درجه سه هست. و دو تا از ضعیف ترین قطعاتش شیر گاز و پمپش میباشد. اما خوبیش اینه که 3 سال گارانتی داره!
در حال حاضر با این اوضاع ارز متاسفانه شرکت های خوب فروش رو متوقف کرده اند. اما اگه تونستی دستگاه وستن پیدا کنی سریع بخر. به حرف فروشنده ها هم اصلا اعتماد نکن به هیچ وجه.
مصرف تمام پکیج ها تقریبا در یک سطحه. به جز پکیج های کندانس که مصرفش خیلی خیلی کم هستش.
شمارمو واسط پ.خ میکنم اگه هنگام خرید کمک خواستی در خدمتتم.

majid_306
17-05-2012, 22:07
متاسفانه فرولی دستکاه چینی درجه سه هست. و دو تا از ضعیف ترین قطعاتش شیر گاز و پمپش میباشد. اما خوبیش اینه که 3 سال گارانتی داره!
در حال حاضر با این اوضاع ارز متاسفانه شرکت های خوب فروش رو متوقف کرده اند. اما اگه تونستی دستگاه وستن پیدا کنی سریع بخر. به حرف فروشنده ها هم اصلا اعتماد نکن به هیچ وجه.
مصرف تمام پکیج ها تقریبا در یک سطحه. به جز پکیج های کندانس که مصرفش خیلی خیلی کم هستش.
شمارمو واسط پ.خ میکنم اگه هنگام خرید کمک خواستی در خدمتتم.
فرولی واقعا چینیه؟ دو سال پیش قطعات داخلیش رو که نگاه میکردم روشون نوشته بود ساخت اروپا یا ایتالیا!

pedi261
18-05-2012, 13:49
فرولی واقعا چینیه؟ دو سال پیش قطعات داخلیش رو که نگاه میکردم روشون نوشته بود ساخت اروپا یا ایتالیا!
بله متاسفانه نه تنها چینیه بلکه چینیه درجه 3 هم هستش.
تقریبا الان 3 ساله که دستگاهاش چینی شدن. با یک نگاه ساده به قاب دستگاه و نوع سیم کشی های داخل دستگاه و ... میشه چینی بودنشو فهمید.

aban91
23-05-2012, 19:04
به نظر من الات تو این اوضاع که نمیشه پکیجهای خوب رو از بد تشخیص داد بهتره یکیجی بخریم که حدااقل خدماتش خوب باشه. من کسی رو میشناسم که با این که یک پکیج خوب خریده بود اما چون گارانتی و خدمات دهیش یسار ضعیف بود خیلی به دردسر افتاده.وهمیشه میگه کاش پکیجمچینی بود اما خدمات دهی داشت.حالا به نظر شما خدمات دهی کدوم شرکت ها خوبه لطفا اگر اطلاعات دارین به ما هم بگین.

majid_306
23-05-2012, 20:31
به نظر من الات تو این اوضاع که نمیشه پکیجهای خوب رو از بد تشخیص داد بهتره یکیجی بخریم که حدااقل خدماتش خوب باشه. من کسی رو میشناسم که با این که یک پکیج خوب خریده بود اما چون گارانتی و خدمات دهیش یسار ضعیف بود خیلی به دردسر افتاده.وهمیشه میگه کاش پکیجمچینی بود اما خدمات دهی داشت.حالا به نظر شما خدمات دهی کدوم شرکت ها خوبه لطفا اگر اطلاعات دارین به ما هم بگین.
همون طور که قبلا هم عرض کردم 2 سال پیش بعد از کلی تحقیق از بین دو گزینه وستن و فرولی به خاطر قدمت و گارانتی سه ساله فرولی انتخاب کردم. پارسال اوایل پاییز فشار منبع خودبخود بالا میرفت و شیر اطمینان باز میشد. با تماس تلفنی با شرکت سرویسکار اومد و رادیاتور (یا یک همچین اسمی داشت) رو که مدعی بود قیمت آزادش 200 تومنه، بدون هیچ سئوال و جوابی و در اسرع وقت عوض کرد و تمام. برای خودم تازگی داشت، توی ایران گارانتی معنا داشته باشه!!
حداقل از این بابت خاطره خوبی از خدمات پس از فروش فرولی دارم.

aban91
24-05-2012, 21:00
از این که لطف کردین و جواب دادین واقعاً ممنونم.
این واقعاً برای خودمم شده بود یک سوال که یک شرکت داره واقعا گارانتی میده اونم تو ایران؟؟؟؟؟؟؟؟فرولی؟؟؟؟/؟ من قبلاً گفتم خدمات دهی فرولی واقعا عالی هست مخصوصا تکنسین هاش که شرکتش سعی کرده بیشتر از نیروی جوان و نحصیلکرده استفاده کنه.واقعاً گروه خوب با برخورد مودبانه ای هستن برعکس بوتان یا آریستون و.....که بعد از خروج محصول از فروشگاه دیگه هیچی براشون مهم نیست.وقتی برای تعمییر میان اصلاًبرخورد خوبی ندارن.
نمیدونم شاید باز فرولی بخرم اما مدل جدیدترش.کسی از مدل های فرولی خبر دارهکه کدومش بهتره.

majid_306
25-05-2012, 22:12
خواهش میکنم
این اولین بار بود که مزه گارانتی رو تجربه کردم. واقعا گارانتی در ایران بی معنی هست ولی این بار نمیدونم شانسی بود یا واقعا فرولی در ایران گارانتیش خوبه نمیدونم. البته موقع خرید از خوش نام بودن شرکت خدمات پس از فروش فرولی شنیده بودم. فرولی وب سایت رسمی داره، این هم لینکش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من از مدل 24 فن دار استفاده میکنم.

یک سئوال فرعی از دوستان:
تابستان من هم شیرهای ورودی آب گرم رادیاتورها رو از کولکتور بسته بودم. آیا این کار میتونه برای پکیج آسیب برسونه.

pedi261
26-05-2012, 16:45
این حرف کاملا درست و منطقیه. اگه بهترین خدمات رو بخواهید با اطمینان خاطر بهتون میگم بوتان. فرولی هم انصافا خدمات بدی نداره اما اگه بخام نمره بدم بوتان 90 از 100 اما فرولی 50.
اما منهای خدمات باید کیفیت هم مد نظر باشه. قطعات فرولی گرون و به شدت بی کیفیت هستن. درسته که فرولی 3 سال گارانتی داره یعنی 2 برابر بوتان اما این 3 سال هم تمام خواهد شد بی کیفیت بودن قطعات مشکل ساز خواهد شد.

pedi261
26-05-2012, 16:53
همون طور که قبلا هم عرض کردم 2 سال پیش بعد از کلی تحقیق از بین دو گزینه وستن و فرولی به خاطر قدمت و گارانتی سه ساله فرولی انتخاب کردم. پارسال اوایل پاییز فشار منبع خودبخود بالا میرفت و شیر اطمینان باز میشد. با تماس تلفنی با شرکت سرویسکار اومد و رادیاتور (یا یک همچین اسمی داشت) رو که مدعی بود قیمت آزادش 200 تومنه، بدون هیچ سئوال و جوابی و در اسرع وقت عوض کرد و تمام. برای خودم تازگی داشت، توی ایران گارانتی معنا داشته باشه!!
حداقل از این بابت خاطره خوبی از خدمات پس از فروش فرولی دارم.
باید به شما عرض کنم که کیفیت فرولی یک پنجم وستن هم نیست. کاملا مطمئن باشید از این بابت. از لحاظ کیفیت خدمات هم سبز گستر ( وستن) در تهران اگه بهتر از فرولی نباشه بد تر هم نیست. هر دوتا خدمات خیلی خوبی دارن.اما در شهرستان فرولی قوی تره.
همین مشکلی که برای شما پیش اومد ، سوراخ شدن منبع انبساط، به علت بی کیفیت بودن جنس بوده. منبع انبساط بین 3 تا 5 سال باید کار کنه. خیلی وقتا هم بیشتر (8 سال 9 سال)

pedi261
26-05-2012, 17:03
از این که لطف کردین و جواب دادین واقعاً ممنونم.
این واقعاً برای خودمم شده بود یک سوال که یک شرکت داره واقعا گارانتی میده اونم تو ایران؟؟؟؟؟؟؟؟فرولی؟؟؟؟/؟ من قبلاً گفتم خدمات دهی فرولی واقعا عالی هست مخصوصا تکنسین هاش که شرکتش سعی کرده بیشتر از نیروی جوان و نحصیلکرده استفاده کنه.واقعاً گروه خوب با برخورد مودبانه ای هستن برعکس بوتان یا آریستون و.....که بعد از خروج محصول از فروشگاه دیگه هیچی براشون مهم نیست.وقتی برای تعمییر میان اصلاًبرخورد خوبی ندارن.
نمیدونم شاید باز فرولی بخرم اما مدل جدیدترش.کسی از مدل های فرولی خبر دارهکه کدومش بهتره.
در مورد کیفیت خدمات و دانش و تجربه سرویس کارها هیچ شرکتی به گرد پای بوتان هم نمیرسه. در خیلی از شهر ها سرویس کارای بوتان نمایندگیه فرولی رو هم دارن و میشه به تجربه و دانششون مطمئن بود. تجربه تو این کار به شدت تاثیر گذاره.....
در مورد مدل های فولی هم باید یگم مدل جدیدش با قدیمیش تقریبا فرقی نداره. بسته به متراژ خونه باید دستگاه مناسب انتخاب بشه. اگه کمتر از 120 متره ،دومیتک اف 24 رو پیشنهاد میکنم. به این دلیل که پر فروش ترین دستگاه فرولیه و تجربه سرویس کارا رو این دستگاه از سایر دستگاه ها بیشتره. اما بهترین دستگاه نیست.

pedi261
26-05-2012, 17:16
خواهش میکنم
این اولین بار بود که مزه گارانتی رو تجربه کردم. واقعا گارانتی در ایران بی معنی هست ولی این بار نمیدونم شانسی بود یا واقعا فرولی در ایران گارانتیش خوبه نمیدونم. البته موقع خرید از خوش نام بودن شرکت خدمات پس از فروش فرولی شنیده بودم. فرولی وب سایت رسمی داره، این هم لینکش
من از مدل 24 فن دار استفاده میکنم.

یک سئوال فرعی از دوستان:
تابستان من هم شیرهای ورودی آب گرم رادیاتورها رو از کولکتور بسته بودم. آیا این کار میتونه برای پکیج آسیب برسونه.
باید خدمتتون عرض کنم که خدمات فرولی خوبه و شانسی هم نبود این داستان. و اینکه در ایران هم کم کم شرکت ها به این نتیجه رسیدن که باید خدمات خوبی ارائه بدن. و پیشرو های این امر هم بوتان و ال جی بودن.
و اینکه مدلی به نام 24 فن دار نداریم. عدد 24 بیانگر ظرفیت دستگاهه و مدل دستگاه این نیست. مثلا دومیتک 24 یا دومی کاپکت 24 و ...
برای سوال فرعیتون هم باید بگم چون پمپ دستگاه به طور دائم در حال سیرکوله کردن آب موجود در مدار رادیاتوره ( جهت جلو گیری از گیر پاژ پمپ) ، این کار شما میتونه به پمپ دستکاه اسیب برسونه. پمپ سعی میکنه آبو پمپاژ کنه اما شما با بستن شیر کلکتور یه مانعی جلوش گذاشتید. ممکنه پمپ بسوزه یا گیر پاژ کنه.

majid_306
26-05-2012, 22:43
باید خدمتتون عرض کنم که خدمات فرولی خوبه و شانسی هم نبود این داستان. و اینکه در ایران هم کم کم شرکت ها به این نتیجه رسیدن که باید خدمات خوبی ارائه بدن. و پیشرو های این امر هم بوتان و ال جی بودن.
و اینکه مدلی به نام 24 فن دار نداریم. عدد 24 بیانگر ظرفیت دستگاهه و مدل دستگاه این نیست. مثلا دومیتک 24 یا دومی کاپکت 24 و ...
برای سوال فرعیتون هم باید بگم چون پمپ دستگاه به طور دائم در حال سیرکوله کردن آب موجود در مدار رادیاتوره ( جهت جلو گیری از گیر پاژ پمپ) ، این کار شما میتونه به پمپ دستکاه اسیب برسونه. پمپ سعی میکنه آبو پمپاژ کنه اما شما با بستن شیر کلکتور یه مانعی جلوش گذاشتید. ممکنه پمپ بسوزه یا گیر پاژ کنه.

منظورم از مدل 24 فن دار همون مدل "دومیتک اف 24 " بود که شما گفتید پرفروش ترین هست (24 هزار فن دار). امسال دیگه شیرهای کلکتور رو نبستم. منبع انبساط همون قسمت لوله ای هست که آب ازش جریان پیدا می کنه و داغ میشه؟

aban91
26-05-2012, 22:46
از راهنمای های خیلی خوبتون سپاسگذارم. راستش من رشته تحصیلیم مکانیک وخیلی دوست دارم وارد کار تاسیسات بشم.با این راهنمای های شما خیلی علاقه مند شدم که برم تو کار پکیج.فکرکنمکارهخیلی جالبیه.وقتیم که تعمیر کار میامد خونه خیلی مشتاق بودم که یاد بگیرم. الان دوست دارم یک شرکت خوب پیدا کنم که برمدوره ببینم.میتونی راهنمایم کنی که از کجا باید شروع کنمچکار باید بکنم.کدوم پکیج؟کدوم شرکت؟

aban91
26-05-2012, 22:59
معلومه شما اطلاعاتتون در موردپکیج زیاده اگه لطف کنیدو منوراهنمایی کنیدتا بتونم نمایندگی یک پکیج خوب و با کیفیت برای شهرمون بگیرم.منبه کار تاسیسات خیلی علاقه مند هستم.راستش میخواستم برم فرولی اما با این حرف های شما که می گید بی کیفیت هست و چینی درجه 3 هست از فرولی نامید شدم.اگهامکان داره کمکم کنید.

pedi261
26-05-2012, 23:33
معلومه شما اطلاعاتتون در موردپکیج زیاده اگه لطف کنیدو منوراهنمایی کنیدتا بتونم نمایندگی یک پکیج خوب و با کیفیت برای شهرمون بگیرم.منبه کار تاسیسات خیلی علاقه مند هستم.راستش میخواستم برم فرولی اما با این حرف های شما که می گید بی کیفیت هست و چینی درجه 3 هست از فرولی نامید شدم.اگهامکان داره کمکم کنید.
مکانیک سیالات مادر تاسیسات هست و شما هم اصول کار رو کاملا میشناسید.
اما باید بدونید که کار عملی تاسیسات و به خصوص پکیج خیلی با تئوری فرق میکنه و باید تجربه زیادی تو این کار کسب کنید.
متاسفانه به راحتی نمیشه وارد این حوزه شد و حتما باید یه سفارش خیلی قوی داشته باشید. اما برای شروع باید به صورت کمک سرویس کار (شاگرد) یه دوره عملی چند ماهه رو پیش یکی از سرویس کارای شهرتون (ترجیحا بوتان) رو سپری کنید و در طول این مدت به دنبال روابط بگردید تا بتونید بعد چند سال یک نمایندگی رو بگیرید.

keet
26-05-2012, 23:38
سلام ما یه پکیج بوتان داریم. که دائما مشکل داره. تقریبا هر سال بعد از زمستون که میخوایم بزاریم رو حالت تابستون این پکیج مون دیگه آب گرم نمیکنه و گاهی اوقات هم آب ازش میاد، وسط زمستون هم نمیدونم چرا این عقربه Bar مدام حرکت میکنه.
پارسال به نمایندگیش زنگ زدیم اومدن هواگیری کردند و گفتن اون عقربه باید بین 1/5 تا 2 باشه ولی گاهی خودش یهو حرکت میکنه و به صفر میچسبه و چراغش قرمز میشه. تازه شوفاز یکی از اتاق ها هم نشتی داره و ازش آب میچکه. امسال دوباره به نمایندگیش زنگ زدیم برای اینکه مارو از سر خودشون باز کنن گفتن که نشتی شوفاژ تو خواب رو بگیریم در صورتی که پارسال هم همین نشتی وجود داشت.
ختم کلوم اینکه ما در حال حاضر این پکیج بیریخت رو خاموش کردیم و آب گرم نداریم.
کی میدونه چاره چیه؟

pedi261
26-05-2012, 23:42
منظورم از مدل 24 فن دار همون مدل "دومیتک اف 24 " بود که شما گفتید پرفروش ترین هست (24 هزار فن دار). امسال دیگه شیرهای کلکتور رو نبستم. منبع انبساط همون قسمت لوله ای هست که آب ازش جریان پیدا می کنه و داغ میشه؟
خیر. اون قسمت مبدل دستگاه است و میتونه همون ایرادی که گفتید رو ایجاد کنه. اما قسمت بد قضیه اینه که خرابی مبدل خیلی کمتر لز سایر قسمت ها باید باشه. میشه گفت اصلی ترین قسمت دستگاهه و به این زودی ها نباید سوراخ بشه (حالتی که برای شما پیش اومده). شاید این قطعه جرم بگیره اما نباید به این سرعت سوراخ بشه و تنها علت این موضوع هم ضعیف بودن جنس این قطعه هست.

pedi261
26-05-2012, 23:57
سلام ما یه پکیج بوتان داریم. که دائما مشکل داره. تقریبا هر سال بعد از زمستون که میخوایم بزاریم رو حالت تابستون این پکیج مون دیگه آب گرم نمیکنه و گاهی اوقات هم آب ازش میاد، وسط زمستون هم نمیدونم چرا این عقربه Bar مدام حرکت میکنه.
پارسال به نمایندگیش زنگ زدیم اومدن هواگیری کردند و گفتن اون عقربه باید بین 1/5 تا 2 باشه ولی گاهی خودش یهو حرکت میکنه و به صفر میچسبه و چراغش قرمز میشه. تازه شوفاز یکی از اتاق ها هم نشتی داره و ازش آب میچکه. امسال دوباره به نمایندگیش زنگ زدیم برای اینکه مارو از سر خودشون باز کنن گفتن که نشتی شوفاژ تو خواب رو بگیریم در صورتی که پارسال هم همین نشتی وجود داشت.
ختم کلوم اینکه ما در حال حاضر این پکیج بیریخت رو خاموش کردیم و آب گرم نداریم.
کی میدونه چاره چیه؟
متاسفانه باید بگم که تنها علت افت عقربه و پائین اومدن فشار وجود نشتی در مدارشوفاژه. و اگه از دستگاه آب نمیریزه، به احتمال خیلی زیاد نشتی رادیاتور اتاق باعث افت فشاره. اگه میخواهید مطمئن بشید شیرهای بالا و پائین رادیاتور رو ببندید(شیر پائین یا با دو سو یا با آچار آلن 8 یا آلن 6 بسته میشه). اگه باز هم افت عقربه داشتید نشتی از لوله هاست.
حالا اگه عقربتون بالای 1 هست و دستگاه رو حالت تابستون کار نمیکنه دستگاهتون مشکل داره و به احتمال زیاد فلو سوئیچش خرابه.

aban91
28-05-2012, 20:05
تعمیرکار بوتان به شما دزست گفته .افتفشار سیستم به دلیل وجود نشتی هست که خودتون می گید رادیاتور توی اتاقتون نشتی میده،اگه بتونید مشکل نشتی رادیاتور را حل کنسد دیگهافت فشار نخواهید داشت.اما در مورد سرد بودن آب گرم بعد از زمستون احتمالاً سنسور آبگرمبه خوبی عمل نمیکنه که تشخیص اونبا سرویس کاره وا کار شما نیست.

aban91
28-05-2012, 20:14
اما حالا برای خود من یک سوال پیش آمده و توش موندم و اون اینه که چرا آب حمام سردوگرم میشه.واقعا آزار دهنده است که توحمام زیر دوش یکدفعه آب سردو گرم بشه ، باور کنید یک شک خیلی بدی داره اگه میتونید راهنماییم کنید این تعمیر کارمون سر در نیاورده و گفته دلیلش نوسان گاز یا آب هست.اما بنظر منطقی نیست.آخه قبلا این جوری نبوده.اگه امکان داره یکجوری راهنماییم کنید تا بتونم حلش کنم.

pedi261
28-05-2012, 20:53
اما حالا برای خود من یک سوال پیش آمده و توش موندم و اون اینه که چرا آب حمام سردوگرم میشه.واقعا آزار دهنده است که توحمام زیر دوش یکدفعه آب سردو گرم بشه ، باور کنید یک شک خیلی بدی داره اگه میتونید راهنماییم کنید این تعمیر کارمون سر در نیاورده و گفته دلیلش نوسان گاز یا آب هست.اما بنظر منطقی نیست.آخه قبلا این جوری نبوده.اگه امکان داره یکجوری راهنماییم کنید تا بتونم حلش کنم.
چند تا دلیل میتونه داشته باشه اما محتمل ترین دلیل نوسان فشار آبه. اگه اب خونه فشارش کم و زیاد بشه آب سرد و گرم میشه. و کاملا هم منطقیه.
اما نوسان گاز اصلا منطقی نیست.
و حالت دیگه هم اینه که سر دوش حمام جرم گرفته باشه. سوراخ هاشو با سوزن باز کن.

بهزاد7163
29-05-2012, 15:44
اساتید لطفاً نظرشون رو راجع به پکیچ بوتان مدل کاندوولیزای 24000 بدند.ممنون میشم

pedi261
29-05-2012, 17:47
اساتید لطفاً نظرشون رو راجع به پکیچ بوتان مدل کاندوولیزای 24000 بدند.ممنون میشم
منظورتون کالدا ونزیا 24000 هست؟
چینیه و از لحاظ کیفیت خیلی متوسط و معمولیه. اگه قصد خرید ذارید بگید ساکن کدوم شهرید تا بتونم بهتر راهنمائیتون کنم.

aban91
29-05-2012, 20:48
مرسی از جوابی که دادید.پس دلیل سرد و گرم شدن آب فقط نوسان میدونید.حالا اگر نوسان آب نداشته باشیم مشکل از چی هست.چون پمپ آب سر راه مدار آب سر د نیست که نوسان داشته باشیم.

tamirkar1
29-05-2012, 21:39
سلام من خودم تو کار تعمییرات پکیج هستم . البته زیاد حرفه ای نیستم.بیشتر در زمینه موتورخونه کار کاردم .از بحثهای شما خیلی استفاده کردم .اگه امکان داره هر وقت که مشکلی داشتم از شما مشاوره بگیریم . بیشتردر مورد سیستم کدوم پکیج ها (ایتالیای،آلمانی ،ایرانی،ترکیه ای و...)فعالیت میکنید.من خیلی وقته که دنبال جای میگردم که در زمینه کاریم بتونم با همکارام بحث وگفتگوکنم اما متاسفانه همون تور که خودتون می دونید اصلا چنین چیزی در اینترنت نداریم.

pedi261
29-05-2012, 23:39
مرسی از جوابی که دادید.پس دلیل سرد و گرم شدن آب فقط نوسان میدونید.حالا اگر نوسان آب نداشته باشیم مشکل از چی هست.چون پمپ آب سر راه مدار آب سر د نیست که نوسان داشته باشیم.
وقتی شیرآبگرم باز است، چک کنید که پکیج خاموش روشن نشود. اگه دستگاه روشن خاموش شد یعنی مشکل از پکیجه و باید دید علتش چیست اما اگه دستگاه دائم روشنه و اب سرد و گرم میشه اونوقت مشکل یا شیر آبه یا نوسان فشار.

pedi261
29-05-2012, 23:41
سلام من خودم تو کار تعمییرات پکیج هستم . البته زیاد حرفه ای نیستم.بیشتر در زمینه موتورخونه کار کاردم .از بحثهای شما خیلی استفاده کردم .اگه امکان داره هر وقت که مشکلی داشتم از شما مشاوره بگیریم . بیشتردر مورد سیستم کدوم پکیج ها (ایتالیای،آلمانی ،ایرانی،ترکیه ای و...)فعالیت میکنید.من خیلی وقته که دنبال جای میگردم که در زمینه کاریم بتونم با همکارام بحث وگفتگوکنم اما متاسفانه همون تور که خودتون می دونید اصلا چنین چیزی در اینترنت نداریم.
من در خدمتم دوست عزیز. من به جز سیستم های آلمانی (بوش های قدیمی) در بقیه سیستم ها فعالیت میکنم و خوشحال میشم بتونم کمکت کنم.

tamirkar1
30-05-2012, 13:25
شما خیلی لطف دارید.مشکل اصلی الان با این پکیجهای جدیدی که داره وارد بازار میشه که کاملا چینی و درجه 3 هستن.ایرادهای عجیب غریب گیرها یبیخودی والکی.که دردسر بزرگی برای تکنسین دارن.مشتری هم که فقط همه زورش به تکنسین میرسه.بخدا بعضی وقتها میگم این چه کاری که آخه ما داریم.اما خوب ...باید ساخت.پکیج های قدیمی بهتر بودن کمتر خراب می شدن اما این جدیدا بدتر شدن.اصلا بیشتر وقتها برد اشون داغونه و فقط باید عوض بشه.البته چند وقتم ایمر کار میکنم اون خرابیش کمتره اماکار کردن با شرکتش سخته.شاید اونم خرابیاش بعدن در بیاد.الان تو شهر ما بوتان،ایمر گاز،فرولی،آریستون(که اصلا ازش راضی نیستن)،بوش،وستن،روکا(که دیگه نمیاد)،ایساتیس،والترو،تاچ ،مرکوری(که نتونسته خوب فروش کنه)،مگا ترم،ایران رادیاتورو ،بایکن وغیره کار میکنن که من از همکارا پرسیدم همه از اینکه کیفیت ها پایین هست ناراضی هستن.نظر شما چی هست آیا شما هم این حرف را قبول دارین.راستی کی ها میتونم با شما چت کنم.

tamirkar1
30-05-2012, 13:42
راستی شما ت.ی کدوم استان کار میکنید.واگه اشکال نداره بگید با کدوم شرکت ها کار میکنید.برای تبادل فکرو یا قطعه بد نیست بدونم.

pedi261
30-05-2012, 14:51
شما خیلی لطف دارید.مشکل اصلی الان با این پکیجهای جدیدی که داره وارد بازار میشه که کاملا چینی و درجه 3 هستن.ایرادهای عجیب غریب گیرها یبیخودی والکی.که دردسر بزرگی برای تکنسین دارن.مشتری هم که فقط همه زورش به تکنسین میرسه.بخدا بعضی وقتها میگم این چه کاری که آخه ما داریم.اما خوب ...باید ساخت.پکیج های قدیمی بهتر بودن کمتر خراب می شدن اما این جدیدا بدتر شدن.اصلا بیشتر وقتها برد اشون داغونه و فقط باید عوض بشه.البته چند وقتم ایمر کار میکنم اون خرابیش کمتره اماکار کردن با شرکتش سخته.شاید اونم خرابیاش بعدن در بیاد.الان تو شهر ما بوتان،ایمر گاز،فرولی،آریستون(که اصلا ازش راضی نیستن)،بوش،وستن،روکا(که دیگه نمیاد)،ایساتیس،والترو،تاچ ،مرکوری(که نتونسته خوب فروش کنه)،مگا ترم،ایران رادیاتورو ،بایکن وغیره کار میکنن که من از همکارا پرسیدم همه از اینکه کیفیت ها پایین هست ناراضی هستن.نظر شما چی هست آیا شما هم این حرف را قبول دارین.راستی کی ها میتونم با شما چت کنم.
من تهران هستم.
در چینی بودن پکیج ها که شکی نیست اما چینی داریم تا چینی. مثلا فرولی چینیه درجه 3 هست ولی آماتیس چینیه درجه 1.
ایمر پکیجه نسبتا خوبیه. وستن خیلی با کیفیته و کاملا مشابه تمام دستگاه های باکسی گروپه. روکا بهترین بود ولی اونم رفت زیر مجموعه باکسی شد و دستگاهاش با نام آکواتور وارد میشه.
بله دستگاه ها دیگه کیفیت قدیم رو ندارن اما هنوز هم دستگاه خوب پیدا میشه.
من با فرولی، ال جی، روکا، وستن، بوتان و ایران رادیاتور کار میکنم.

tamirkar1
30-05-2012, 19:54
من شهرستان هستم الان با فرولی و ایمر کار میکنم.و یک پیشنهاد هم از وستن و نوتا داشتم که با حرف های شما روی نوتا اصلا هیچ حسلبی باز نمیکنم اما انگار وستن بهترین گزینه بعدی برای کار هست.راستش من خودم دنبال یک پکیج میگردم که هم فروشش و هم خدماتش دست خودم باشه پکیج های که گفتکم داره تو شهر ما استفاده میشه.با اونا کاری ندارم میخوام جدید باشه گئومات و اماتیس و نوتا جزء گزینه هام هست اما نمی خوام خودمو تو دردسر بندازم شما پیش نهادی برای من ندارین.پکیجی باشه که تازه آمده دست توش زیاد نیست و جا برای کار داره .

tamirkar1
30-05-2012, 21:22
تو سایتا که گشت می زدم آریوستون سرویس یک پکیجی آورده با اسم گئومات که میگه صدرصد ایتالیایی که باورش خیلی سخته.تیپش مثل پکیج های دومیکامپکت خودمونه.(واقعا بهترین محصول فرولی نوتا هم بود که وقتی برای قرار داد فرولی آمده بودمم تهران از دوستان پرسیدم گفتن طرفش نرو چون دست شخصیه اگه یهو نخواد قطعه بده مشتریا شاکی میشن.اینجا اکثراً بوتان و ایران و توی خارجی ها فرولی و ایمر میخرن.به نظرت کدوم پکیج میتونه با اینا رقابت کنه.و طوری باشه که ما هم از طرف تعمیرش خیالمون راحت باشه که حداقل تعمیر با پشتیبانه خوب شرکت رو داشته باشه.در مورد ویسمن ،بایکن،بودروس وچی اطلاعات داری اینها هم تازه آمده شهر ما و فروشنده ها دارن می فروشن.

pedi261
31-05-2012, 23:24
تو سایتا که گشت می زدم آریوستون سرویس یک پکیجی آورده با اسم گئومات که میگه صدرصد ایتالیایی که باورش خیلی سخته.تیپش مثل پکیج های دومیکامپکت خودمونه.(واقعا بهترین محصول فرولی نوتا هم بود که وقتی برای قرار داد فرولی آمده بودمم تهران از دوستان پرسیدم گفتن طرفش نرو چون دست شخصیه اگه یهو نخواد قطعه بده مشتریا شاکی میشن.اینجا اکثراً بوتان و ایران و توی خارجی ها فرولی و ایمر میخرن.به نظرت کدوم پکیج میتونه با اینا رقابت کنه.و طوری باشه که ما هم از طرف تعمیرش خیالمون راحت باشه که حداقل تعمیر با پشتیبانه خوب شرکت رو داشته باشه.در مورد ویسمن ،بایکن،بودروس وچی اطلاعات داری اینها هم تازه آمده شهر ما و فروشنده ها دارن می فروشن.
وستن از لحاظ کیفیت فوق العادس و آماتیس هم چینیه خوبیه. بقیه برندهای جدیدم نه خودم کار کردم و نه چیزی ازشون شنیدم.

azi.p
09-06-2012, 10:30
سلام
قصد خرید پکیج دارم به نظر شما چه برندی مناسب تره؟
ایمرگاز بهتر است یا شاپه یا ....؟؟؟

tamirkar1
09-06-2012, 22:32
ایمرگاز پکیج خوبی و میشه بهش اعتمادکرد اما باید دید خدماتش توی شهرشما چطوره چون به نظر من خدمات جزء مهم در انتخاب پکیجه. برای خرید یک پکیج یک سری فاکتورها خیلی مهم هستن.مثل متراژ ساختمان، چه نوع سیستم گرمایشی (گرمایش از کف و یا رادیاتور)میخواید استفاده کنید.دودکش ساختمان چه شرایطی داره، طبقه چندم بودن واحد(برای اینکه فن دار بخرید یا بدون فن) و... الان فرولی خدمات خوبی میده پکیج های نسبتا خوبی هم داره و 3سال گارانتی میده.که مدل های دیواتاپ میکرو فرولی نسبت به بقیه بهتره .و جزء پکیج های دو مبدله هست.

azi.p
09-06-2012, 23:24
از راهنماییتون ممنونم. فروشگاهی مارک فلوریدا رو معرفی کرد و ازش خیلی تعریف کرد نظر شما چیه؟؟
پکیج رو برای یک واحد 130 متری در طبقه سوم از ساختمان 5 طبقه در یک شهر سردسیر می خوام البته با رادیاتور. به نظر شما دودکش فن دار لازمه؟
سوال آخر: برای رادیاتها مدل کال 600 ایران رادیاتور مناسبه؟
سپاسگزارم.

tamirkar1
10-06-2012, 13:15
فلوریدا پکیج خوبیه اما در مورد خدماتش نظری ندارم.مارکهای بهتر از اون هم میتونی انتخاب کنی. برای یک واحد 130متری باید از یکیج24000 استفاده کنی.اما اگر توی واحدتون میخوای جکوزی ببندی باید ظرفیت بالاتر(32000) بگیری تا دبی خروجی آبگرم بیشتری داشته باشی. شما میتونید هم از پکیج فن دار استفاده کنی هم از پکیج بدون فن اما من پکیج فن دارو توصیه میکنم چون ظریب ایمنی بالاتری داره. رادیاتور کال خیلی عالیه امابرای خرید رادیاتور اول ببینید فاصله اکس به اکس لوله های واحدت شما چند سانتیمتر هست.چون اغلب 50 سانتی متره و شما باید رادیاتور 500بخرید. اما باید بگم بهترین رادیاتوری که میتونه در کنار پکیج استفاده بشه و راندمان بهتری داشته باشه رادیاتور پنلی که هواگیریش کمتره و اینجوری خود شما هم راحتری .

aban91
10-06-2012, 19:10
سلام من یک سوالی برام پیش آمده؟ آیا میشه پکیج فن دار رو به دودکش معمولی 15و یا 10 وصل کنیم به نظرتون درست کار میکنه یا پکیج فن دار ففط باید از دودکش دوجداره استفاده کنیم. اگر با یک لوله فقط به دریچه دودکش نصب بشه پس اکسیژن لازم برای سوختن رو از کجا میاره.

tamirkar1
16-06-2012, 13:10
بله میشه والان دارن انجام میدن.اما باید یک لوله 8به عنوان تغذیه هوای پکیج بالای پکیج قرار بدی و لوله را به بیرون منتقل کنی تا هوای مورد نیاز پکیج رو از بیرون تامیین کنه.و دود را به داخل دودکش هدایت کنی.که متاسفانه خیلی کم پیش میاد کسی این کارو انجام بده جون اصلا هواکشی برای پکیج از طرف بساز بفروش ها تعبیه نمیشه.

tamirkar1
16-06-2012, 13:22
اگر از دودکش دوجداره هم استفاده کنی که خیلی بهتره اما متاسفانه بساز بفروش ها برای این دودکش ها هم اصلا فکری نکردن و خیلی از این مهندسین تاسیسات هم اصلا نمی دونن چیه که پیشنهاد بدن که از دودکشهای دوجداره استفاده بشه.

tamirkar1
16-06-2012, 22:23
اگر از دودکش دوجداره هم استفاده کنی که خیلی بهتره اما متاسفانه بساز بفروش ها برای این دودکش ها هم اصلا فکری نکردن و خیلی از این مهندسین تاسیسات هم اصلا نمی دونن چیه که پیشنهاد بدن که از دودکشهای دوجداره استفاده بشه.

zarafshin
16-07-2012, 12:35
ممنون از راهنماییهای خوبتون
بهترین پکیج دیواری که خدمات خوبی در شیراز داشته باشه را چی پیشنهاد می کنید؟

erix
16-07-2012, 16:44
سلام
ممنون از زحماتی که تاکنون کشیده اید و دانش ارزنده تون رو در اختیار گذاشتید

سوالی که برای اینجانب وجود دارد این است که برای یک واحد در شهر همدان با متراژ 145 متر که 20 متر آن بصورت سوئیت و در طبقه ی بالای بقیه واحد قرار دارد و مجهز به پنجره های دوجداره و یو پی وی سی است چه سیستم پکیج و رادیاتوری پیشنهاد می کنید؟ سیستم لوله کشی نیوپایپ است. آیا رادیاتورهای آلومینیومی از طریق آب با محفظه مسی پکیج واکنش مخرب خواهند داشت و اینکه آیا رادیاتورهای پنلی مزیتی بر رادیاتورهای پره ای دارند؟ پکیج های پیشنهاد شده آریستون، فرولی، ایمرگاز، بوتان هستند و احتمالا ظرفیت آنها باید 24 باشد. آیا نمایندگی وستن نیز در این شهر وجود دارد و می توان به خدمات آن اطمینان کرد؟

با تشکر

tamirkar1
19-07-2012, 23:28
در حال حاضر تو پکیج های خارجی فرولی وتو پکیج های ایرانی بوتان خدمات بهتری رو دارن ارائه میدن.برای واحد 145 متری با سویت در بالا بهتره پکیج 28 هزار بوتان و یا 32 هزار فرولی بخری که از نظر میزان آبگرم و پمپاژ شوفاژ دچار مشکل نشه.رادیاتور پنلی با پکیج دیواری سازگاری بیشتری داره.من خودم رادیاتور پنلی فرولی رو دیدم و بستم به نظرم کیفیتش از همه رادیاتورهای دیگه بهتره اما قیمتش نصبت به راداتورهای مشابه یکم گرانتره واقعاً عالیه هم از نظر بست زدن که محدودیت نداره هم از نظر تنظیماتش که نصبت به بقیه راداتورهای پنلی بهتره.

محمودی فر
25-07-2012, 14:39
سلام دوست گرامی .چندوقتیه داریم دنبال یه پکیج خوب میگردیم هرفروشگاهی سر زدیم هرکس تبلیغ کار خودشا میکنه واقعا گیج شدیم نمیدونیم حرف کدوما باور کنیم اگه لطف کنید مارا راهنمایی کنید ممنون میشیم .یه پکیج میخوایم هم قیمتش خوب باشه هم کیفیتش هم خدماتش برا یه واحد 100متری در ضمن یه سوال دیگه هم داشتم در مورد رادیاتور هم اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشیم.

Mohammad_Asus
25-07-2012, 17:33
این پکیج واقعا داستانی داره برا خودش..

من خودم یه زمانی درگیر مسائلی با همین پکیج ها بودم...یه روز اتفاقی اومدم خونه و دیدم پدرم یه پکیج مرکوری خریده بجای ایرفوی قبلی که 8 سال کار کرد واین 1-2 سال آخر اشکمون رو در آورد. واقعا خدمات پس از فروش در الویت قرار داره..زنگ میزدی شرکت یه سرویسکار می فرستادن که معلوم نیست تا دیروز چی کاره بودهو امروز اومده داره پکیج سرویس می کنه..هر دفعه خرابترش می کردن..

خلاصه این مرکوری هم توسط یک نصاب نا وارد نصب شد و می دونید که این پکیج ها باید تنظیمات خاصی بشوند ، وگرنه کارایی درستی بروز نمی دهند. البته اینهایی که الکترونیکی هستند ، دردسر بیشتری دارند.
بعد از 1-2 ماه که کلافه شدیم یه سرویسکار نسبتا خوب اومد و مشکل رو بر طرف کرد. بعد از 4 ماه هم مبدل کلا رسوب گرفت. (بخاطر سختی آب زیاد محل ما) مجبور شدیم مبدل رو عوض کنیم. که در اون مرحله من فهمیدم این پکیج کاملا چینی هست و توسط کارخانه Bartery تولید میشه. یعنی روی بردهاش این اسم رو زده.

بعد از نصب مبدل ، یک دستگاه ضد رسوب الکترونیکی مخصوص سختی آب زیاد از یک شرکت ایرانی به نام بهرشد خریدیدم. خلاصه که شاید 7-8 ماهی هست مشکل خاصی با پکیج نداریم.
خدا آخر و عاقبت مارو بخیر کنه.

به نظر من هم تو ایرانی ها بوتان بهتره.

saeed_jr
25-07-2012, 19:40
سلام

نظرتون در مورد پکیج های گلدایران (پرستیژ و پایونیر) چیه؟ آیا خدماتش خوبه؟

tamirkar1
25-07-2012, 22:33
منخودم گلدایران کار نکردم.اما اینتور که ازهمکارا شنیدم پرستیژ خیلی بهتره.اما در مورد خدماتش ؟؟؟؟؟؟؟

tamirkar1
26-07-2012, 12:05
سلام دوست گرامی .چندوقتیه داریم دنبال یه پکیج خوب میگردیم هرفروشگاهی سر زدیم هرکس تبلیغ کار خودشا میکنه واقعا گیج شدیم نمیدونیم حرف کدوما باور کنیم اگه لطف کنید مارا راهنمایی کنید ممنون میشیم .یه پکیج میخوایم هم قیمتش خوب باشه هم کیفیتش هم خدماتش برا یه واحد 100متری در ضمن یه سوال دیگه هم داشتم در مورد رادیاتور هم اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشیم.برای یک واحد 100 متری باید پکیج24 هزار بخری که در حدود 1200000 تا 1600000 تومان میشه.تو پکج های خارجی فرولی مدل 24 هزار دیواتک که در ضمن دو مبدله هست و کیفیت خوبی داره بگیر .و یا ایمر گاز که خیلی عالیه اما خدماتش به فرولی نمیرسه.و اگر میخای ایرانی بگیری بوتان بخر که از اونجای که شلنگهای نصب پکیج تو کارتن خودش هست برات ارزانتر تمام میشه.برای راداتور هم رادیاتور پنلی با گارانتی معتبر بخر که خیالت راحت باشه.

روشنیک
26-07-2012, 14:06
سلام به دوستان
برای یک آپارتمان 130 متری که در طبقه 3 است دنبال یک پکیج عالی هستم و رادیاتور
در اپارتمان قبلی آریستون اجیس 24 نصب کرده بودم و راضی بودم. دوستان لطفا" یک پکیج خوب با رادیاتور خوب معرفی کنن. آیا 24000 کافی است برای این آپارتمان 130متری که کنار یک پارک واقع است؟

tamirkar1
26-07-2012, 23:47
سلام به دوستان
برای یک آپارتمان 130 متری که در طبقه 3 است دنبال یک پکیج عالی هستم و رادیاتور
در اپارتمان قبلی آریستون اجیس 24 نصب کرده بودم و راضی بودم. دوستان لطفا" یک پکیج خوب با رادیاتور خوب معرفی کنن. آیا 24000 کافی است برای این آپارتمان 130متری که کنار یک پارک واقع است؟به نظر من اگر با آریستون راحت بودی بودی باز آریستون بخر.برای یک واحد 130متری 24000کافی هست،اما در صورت استفاده از جکوزی باید ظرفیت بالاتر انتخاب کنی.

محمودی فر
27-07-2012, 23:58
سلام باتشکر از راهنماییتون : به یک فروشگاهی رفتیم از بین پکیج های خارجی اول شاپه بعد ایمر گاز واز پکیج های ایرانی آماتیسا پیشنهاد دادن اگه لطف کنید راهنمایی کنید کدومش بهتره ممنون میشیم. در ضمن ما ساکن اصفهانیم و نمیدونیم کدوم یکی خدمات بهتری داره.

محمودی فر
28-07-2012, 00:10
سلام با تشکر از راهنماییتون: ما یه فروشگاهی سر زدیم که بین پکیج های خارجی اول شاپه بعد ایمرگاز واز ایرانیها آماتیسا معرفی کرده اگه لطف کنید راهنمایی کنید کدوم بهتره ممنون میشیم در ضمن ما ساکن اصفهانیم و نمیدونیوم کدوم یکی در اصفهان خدماتش بهتر ه ممنون میشیم اگه زودتر به ما جواب بدین چون ما وقت کمی داریم.

tamirkar1
28-07-2012, 22:11
سلام با تشکر از راهنماییتون: ما یه فروشگاهی سر زدیم که بین پکیج های خارجی اول شاپه بعد ایمرگاز واز ایرانیها آماتیسا معرفی کرده اگه لطف کنید راهنمایی کنید کدوم بهتره ممنون میشیم در ضمن ما ساکن اصفهانیم و نمیدونیوم کدوم یکی در اصفهان خدماتش بهتر ه ممنون میشیم اگه زودتر به ما جواب بدین چون ما وقت کمی داریم.تو پکیج های پیشنهادی به شما به نظرم ایمر گاس خیلی بهتر باشه.توی اصفهان تکنسین های خیلی خوبی توزمینه پکیج ایمر داریم.ایمر گاز برای شما گزینه خیلی خوبیه.

akparas
29-07-2012, 21:54
من خودم فروشگاه پکیج دارم آماتیس خوبه چراش تو اینه که 7 سال گارانتی داره 2 سال تعویض قطعات و5 سال گارانتی اختیاری یعنی با پرداخت سالیانه هزینه ناچیزی پکیجت گارانتی میشه قیمتش هم حدود 1350000 تومانه نمایشگر دیجیتال و قابلیت برنامه ریزی یک برند خوب که تبلیغات زیاد نداره ولی هر کی گرفته راضی بود ولی مثلاً شرکت مثل آریستون و ایساتیس ملت فقط گول تبلیغاتشون رو می خورن جدیداً هم قطعاتشون کیفیتش اومده پایین تو بین خارجی ها هم Baxi و ایمر گاس خوبه بوش هم خوبه ولی خیلی گرونه ولی بازم نظرمن اینکه دنبال بوتان و ایران رادیاتور نرو (چون اینا تخصصشون تو پکیج نیست همون آبگرمکن ساز بودن اومدن دنبال پکیج)

pkh_g7
30-07-2012, 10:53
با سلام خدمت همه دوستان

پكيج فرولي نزديك 8 سال به ايران وارد ميشه ولي در 2 سال اخير تغييرات خيلي عجيبي توش به وجود اومده تقريبا همه قطعه هاش عوض شده . و آخرين مدلي كه با نام DIVA tech به بازار ايران عرضه كرده بيشتر قطعات ايمني ازش حذف شده و مدريت به برد الكترونيكي دستگاه داده شده كه در مدل هاي قبلي مشكلات زيادي داشته و اين ضريب ايمني رو پائين مياره كه چند مورد آتش سوزي به همراه داشته .پرشر هوا ذف شده شير گازي هم كه در مدل DOMITECh خيلي مشكل داشت از روش حذف شده و شير گاز ججديد هم هيچي نداره يعني چند مرحله نيست و مقط پكيج با حد اكثر قدرت كار ميكنه .شركت جنرال براي اينكه قيمت تمام شده پائين بياد داره اين كار رو انجام ميده يعني يك پكيج رو كه بابيد به قيمت يك ميليون برابر با ايران رادياتور به مردم ميده يك ميليون و شش صد هزار تومان يعني 50 % سود ميكته پس هزينه گارانتي از خوده مشتري در مياد .

pkh_g7
30-07-2012, 10:59
خدمت دوستاني هم كه از خدمات فرولي خيلي خوشحال شدن بگم كه بعد از دوران گارانتي 3 سال هزنيه هايي پكيج كم كيفيت ميتونه روي دست شما خيلي زياده و مسئله تعويض پمپ، مبدل حرارتي ، شير گاز بعد 3 سال ادامه پيدا ميكنه . جنس با كيفيت بخرين كه نياز به گارانتي نداشته باشه چون كيفيت پائين ميتونه خطر جاني براتون داشته باشه .آتش سوزي كه خيلي ديده شده از شير گازش و تركيده گي در مبدل حرارتي . و استفاده از كالاي نا مرغوب

pkh_g7
30-07-2012, 11:05
در كل كشور 90% نماينده هاي فرولي در 2 سال اخير عوض شدن كه برام خيلي جالب بود اين سوال رو از خودم پرسيدم كه چرا عوض شدن و تحقيقات زيادي كردم چون خيلي فرولي مي خريدم و اين نتيجه از اصفهان ، مشهد ، تهران (واحد خدمات پس از فروش ) ، تبريز ، زنجان و.... به دستم اومد كه كيفيت پائين اومده و خدماتشم ضعيف شده و همه اونا دارن مارك هاي ديگه مي فروشن و افسوس مدل هاي قبلي فرولي رو مي خورن .

pkh_g7
30-07-2012, 11:11
پكيج هاي مدل ديوا تاپ فرولي خيلي زود فلو سوئيچ هاشون خراب ميشه از بس عوض كرديم خسته شديم اونم دره از رده خارج ميشه

pkh_g7
30-07-2012, 11:15
دوميتك كلا مشكلش از بستن رادياتور نيست اين پكيج چون سنسوره حد درست نصب نشده ايراد طراحي داره و مدلش خيلي كوچيكه و فاصله شعله از مبدل كم هست مشكل تركيده گي خيلي بوجود مي آيد و بعد از دوران گارانتي نميدونم مصرف كننده با قيمت 350 هزار توماني مبدل چيكار بايد بكنه من يكي خريدم براي ماله خونم نگر داشتم ولي مي خوانم پكيج كندانس آلماني بخرم و اينو بفروشم و پول بالاش نميدن

pkh_g7
30-07-2012, 11:18
فرولي از 2 سال به اينور عوض شده

tamirkar1
30-07-2012, 22:26
در كل كشور 90% نماينده هاي فرولي در 2 سال اخير عوض شدن كه برام خيلي جالب بود اين سوال رو از خودم پرسيدم كه چرا عوض شدن و تحقيقات زيادي كردم چون خيلي فرولي مي خريدم و اين نتيجه از اصفهان ، مشهد ، تهران (واحد خدمات پس از فروش ) ، تبريز ، زنجان و.... به دستم اومد كه كيفيت پائين اومده و خدماتشم ضعيف شده و همه اونا دارن مارك هاي ديگه مي فروشن و افسوس مدل هاي قبلي فرولي رو مي خورن .

سلام دوست عزیز شما این همه توضیح دادی اما در مورد اینکه الان کدوم پکیج خوبه حرفی نزدی.میشه بگی شما با کدوم پکیج ها کار می کنی.از اینکه کیفیت پاین آمده حرفی نیست اما تمام پکیجها اینجوری شدن .بوتان که برداش مشکل داره.اریستون که واقعا اذیت میکنه پکیج های دیگه هم که با اینکه تقاضا زیاد دارن اصلا وارد نمیشه مثل روکا یا وستن و...

tamirkar1
30-07-2012, 22:30
پكيج هاي مدل ديوا تاپ فرولي خيلي زود فلو سوئيچ هاشون خراب ميشه از بس عوض كرديم خسته شديم اونم دره از رده خارج ميشهمن تا به حالا حدود 30تا دیواتاب میکرو نصب کردم فقط یک مورد خرابی فلوسویچ داشتم که دلیلش کاملا مشخص بود.و تعویض لوله اصلی منطقه و ورود گلو لای به داخل پکیج باعث خرابی بوده.ومن کاملا از دیواتاب راضی هستم.

akparas
31-07-2012, 03:11
:12::8::8::8::8::8::8::8::8::12:

pkh_g7
31-07-2012, 11:34
من تا به حالا حدود 30تا دیواتاب میکرو نصب کردم فقط یک مورد خرابی فلوسویچ داشتم که دلیلش کاملا مشخص بود.و تعویض لوله اصلی منطقه و ورود گلو لای به داخل پکیج باعث خرابی بوده.ومن کاملا از دیواتاب راضی هستم.
روكا واقعآ حيف شد .الان ايمر گاز د نيست ولي پكيج واقعي 3 تا آلمانيا هستن وايلانت- ويسمان و ولف كيفيت قطعات كلا متفاوت هستش و مدل هاي چگالشي عالي هستن .
ما اينجا نزديكه 150 دستگاه ديوا تاپ نصب كرديم و فكر كنم بتونم حد اقل15-20 مورد نام ببرم كه فلو سوئيچ عوض كرديم ما هم روز اول فكر كرديم از سنگ ريزه و اين چيزا باشه ولي بعد از خود شركت فراخوان اومد كه فلو سوئيج ها قابل تعميير يعني مشكل خيلي اساسي شده يك مرحله تعميير كرديم و بعد باز خراب شد كه تعويض كرديم

pkh_g7
31-07-2012, 11:39
پيشنهاد مي كنم حتما يك دستگاه وايلانت و ويسمان بخريد و ببينيد از فن تا برد خيلي فرق دارهVAILANT -Viessmann وايلات 130 سال ويسمان 98 سال سابقه داره هر كدوم يك ميليون دستگاه پكيج مي فروشن و من كارخونه فرولي - ايمر گاز و ويسمان و يالانت رو ديدم فرولي گفت ايمر برزگتر از ماست و ايمر گاز گفت كاش يك روز مثل ويسمان و وايلانت بشيم .

tamirkar1
01-08-2012, 20:04
پيشنهاد مي كنم حتما يك دستگاه وايلانت و ويسمان بخريد و ببينيد از فن تا برد خيلي فرق دارهVAILANT -Viessmann وايلات 130 سال ويسمان 98 سال سابقه داره هر كدوم يك ميليون دستگاه پكيج مي فروشن و من كارخونه فرولي - ايمر گاز و ويسمان و يالانت رو ديدم فرولي گفت ايمر برزگتر از ماست و ايمر گاز گفت كاش يك روز مثل ويسمان و وايلانت بشيم .ببخشید دوست عزیز این حرف شما کاملا درسته که وایلانت بهترین پکیج دنیا هست اما به نظر شما توی ایران از طرف وارد کننده وایلانت خوب ساپورت میشه.خوب خدمات ارائه میده یا نه.تو این اوضاح تحیرم ها که دیگه خیلی بدتر میشه ا در حال حاضر بعضی از شرکتها اصلا به ایران پکیج نمیدن.مثل اسپانیا.تجار هم روی آوردن به سمت پکیج های ترکیه ای که اکثرا هم طرح باکسی هستن.تواین اوضاع باید چه کنیم جی بخریم.

tamirkar1
01-08-2012, 20:09
پيشنهاد مي كنم حتما يك دستگاه وايلانت و ويسمان بخريد و ببينيد از فن تا برد خيلي فرق دارهVAILANT -Viessmann وايلات 130 سال ويسمان 98 سال سابقه داره هر كدوم يك ميليون دستگاه پكيج مي فروشن و من كارخونه فرولي - ايمر گاز و ويسمان و يالانت رو ديدم فرولي گفت ايمر برزگتر از ماست و ايمر گاز گفت كاش يك روز مثل ويسمان و وايلانت بشيم .ببخشید میخواستم بدونم نظرتون در مورد این پکیج جدید فرولی (دیواتک)چی هست.شیر گازش مثل باکسی و دو مبدل داره سویچ فشار هوا هم نداره.می تونه جای دومیتک رو بگیره؟

akparas
02-08-2012, 20:05
پيشنهاد مي كنم حتما يك دستگاه وايلانت و ويسمان بخريد و ببينيد از فن تا برد خيلي فرق دارهVAILANT -Viessmann وايلات 130 سال ويسمان 98 سال سابقه داره هر كدوم يك ميليون دستگاه پكيج مي فروشن و من كارخونه فرولي - ايمر گاز و ويسمان و يالانت رو ديدم فرولي گفت ايمر برزگتر از ماست و ايمر گاز گفت كاش يك روز مثل ويسمان و وايلانت بشيم .
خدمت دوست عزیزمون عرض کنم که مجصولات ایتالیا در سیستم های گرمایشی و سرمایشی حرف اول رو می زنه و آلمانی ها اصلاً در این موارد برند خوبی به شمار نمی رند فقط میشه به محصولات بوش اشاره کرد که این کمپانی در حقیقت یکی از برترین تولید کنند گان محصولات لوازم خانگی است و بعد ها وارد دنیای گرمایش و سرمایش شده و مثل (گوشی های نوکیا که پول اسمش رو می خوره ) توی این سیستم ها به زحمت خودش به محصولات ایتالیایی برسونه این مدل پکیج هایی رو که گفتی( وایلات) اصلاً قابل بحث نیستند

tamirkar1
03-08-2012, 21:25
خدمت دوست عزیزمون عرض کنم که مجصولات ایتالیا در سیستم های گرمایشی و سرمایشی حرف اول رو می زنه و آلمانی ها اصلاً در این موارد برند خوبی به شمار نمی رند فقط میشه به محصولات بوش اشاره کرد که این کمپانی در حقیقت یکی از برترین تولید کنند گان محصولات لوازم خانگی است و بعد ها وارد دنیای گرمایش و سرمایش شده و مثل (گوشی های نوکیا که پول اسمش رو می خوره ) توی این سیستم ها به زحمت خودش به محصولات ایتالیایی برسونه این مدل پکیج هایی رو که گفتی( وایلات) اصلاً قابل بحث نیستندولی همه میگن وایلانت خیلی عالی بوده.و قدمتش توساخت پکیج زیاده.من خودم وایلانتی دیدم که 15ساله داره کار میکنه.

tamirkar1
03-08-2012, 21:31
وایلانت خیلی عالی بوده.

tamirkar1
03-08-2012, 22:02
ولی الان کیفیتش پاین امده و قیمتش نسبت به پکیجهای ایتالیای زیاده.خدمات خوبی هم نداره

pesare1404
07-08-2012, 11:11
ما خونمون 70 متر و سیستم گرمایش از کف داریم تو تهران هم هستیم به نظرتون چه پکیجی مناسبه ؟ اخه شنیدم باید برای گرمایش از کف باید پمپ قوی داشته باشه ؟
در ضمن پکیجی داریم که تر موستات بیسیم داشته باشه ؟ دیگه نیاز به سیم کشی نباشه

قیمت هم مهمه و هم خدمات با این وضعیت من خودم نظرم رو بوتان و ایران رادیاتوره نظر شما چیه ؟

tamirkar1
07-08-2012, 23:51
ما خونمون 70 متر و سیستم گرمایش از کف داریم تو تهران هم هستیم به نظرتون چه پکیجی مناسبه ؟ اخه شنیدم باید برای گرمایش از کف باید پمپ قوی داشته باشه ؟

قیمت هم مهمه و هم خدمات با این وضعیت من خودم نظرم رو بوتان و ایران رادیاتوره نظر شما چیه ؟دوست عزیز من در مورد ترموستات بی سیم چیزی نشنیدم اگر هم باشه خیلی گرونه.ولی چون زیربنای شما خیلی کمه پکیج 24 هزار باید بزاری و اگر گرمایش از کفت درست اجرا شده باشه هیچ مشکلی به وجود نمیاد.این رو هم اضافه کنم که پکیج با گرمایش از کف کمتر مشکل داره تا با رادیاتور.پس فرقی نمیکنه که ایران بگیری یا بوتان.

pedi261
08-08-2012, 12:20

قیمت هم مهمه و هم خدمات با این وضعیت من خودم نظرم رو بوتان و ایران رادیاتوره نظر شما چیه ؟

در سیستم گرمایش از کف نحوه ی لوله کشی بسیار مهمه و در صورت بروز اشتباه در زدن حلقه ها یا لوپ ها مشکلاتی ایجاد میشه که قویترین پمپ ها هم کاری نمیتونن بکنند. اما در صورت استاندارد بودن لوله کشی این احتمال وجود داره که اخر مدار شما به خوبی گرم نشود و در این صورت باید یک پمپ به سیستم اضافه کرد( با نظر سرویس کار) پس خیلی خودتو نگران نکن.
اما در مورد مارک هیچ کدوم از این دو رو پیشنهاد نمیدم. ایران رادیاتور رو که کلا فراموش کن. اما خوبی بوتان اینه که لا اقل خدمات خیلی خوبی داره اما بوتان هم کیفیت خوبی نداره. ضمنا فروش بوتان امروز صبح بسته شد...

BaniSoft
08-08-2012, 15:37
بین ایرانی ها کدوم بهتره ؟
ایران رادیاتور
اخگر
بوتان

من خودم سه چهار سالی می شه که دارم از ایران رادیاتور استفاده می کنم. تا حالا هیچ گونه مشکلی نداشتم. برای خونه جدید خواستم دوباره بررسی کنم اخه تو ایران کیفیت خیلی اتفاقیه
در ضمن مشکلات هر کدوم چیه اگه می تونین راهنمایی کنید

در ضمن ایران رادیاتور تک بدله یا دو مبدل؟

pedi261
08-08-2012, 20:02
ایران رادیاتور
اخگر
بوتان

من خودم سه چهار سالی می شه که دارم از ایران رادیاتور استفاده می کنم. تا حالا هیچ گونه مشکلی نداشتم. برای خونه جدید خواستم دوباره بررسی کنم اخه تو ایران کیفیت خیلی اتفاقیه

در ضمن ایران رادیاتور تک بدله یا دو مبدل؟
مطمئن باشید که خیلی خوش شانس بودید شما. من تا حالا مشتری راضی از ایران ندیدم. البته کیفیت دستگاه های قدیمی خیلی بهتر بوده چه ایران و چه بوتان.
اما در حال حاضر بین این مارک ها بوتان از همه بهتره. کیفیت خدماتشم که از همه بهتره.

tamirkar1
08-08-2012, 22:40
ایران رادیاتور
اخگر
بوتان

در ضمن ایران رادیاتور تک بدله یا دو مبدل؟من که میگم بوتان بهتره.اما سراغ اخگر اصلا نروکه دردسره.

titanium313
09-08-2012, 15:38
با سلام
من میخوام برای آپارتمان 90 متری پکیج دیواری بخرم
لطفا مدلهایی پیشنهاد بدین که هم کیفیتش خوب باشه و هم قیمتش مناسب
متشکرم

benyamilan
09-08-2012, 19:15
با سلام نیاز فوری به راهنمائیتون دارم
من ساکن اردبیل هستم و یک خونه دو طبقه دارم متراژ هر طبقه حدود 140 متر هست.میخواستم واسه خونه سیستم گرمایش کفی اجرا کنم . ولی در مورد خرید پکیج تو چند راهی گیر کردم که چی بخرم چه مارکی بخرم ایرانی خارجی ؟ و ...
خواهشا با توجه به متراژ خونه و محل سکونتم راهنمائی کنید که از ایرانیها و خارجیها چی مناسبتره
ممنوننن

pedi261
09-08-2012, 22:20
با سلام
من میخوام برای آپارتمان 90 متری پکیج دیواری بخرم
لطفا مدلهایی پیشنهاد بدین که هم کیفیتش خوب باشه و هم قیمتش مناسب
متشکرم
به نظر من در حال حاضر پکیج آماتیس هم از نظر کیفیت خوبه و هم قیمتش مناسبه. بوتان هم بدک نیست.

pedi261
09-08-2012, 22:29
من ساکن اردبیل هستم و یک خونه دو طبقه دارم متراژ هر طبقه حدود 140 متر هست.میخواستم واسه خونه سیستم گرمایش کفی اجرا کنم . ولی در مورد خرید پکیج تو چند راهی گیر کردم که چی بخرم چه مارکی بخرم ایرانی خارجی ؟ و ...
خواهشا با توجه به متراژ خونه و محل سکونتم راهنمائی کنید که از ایرانیها و خارجیها چی مناسبتره
ممنوننن
واسه شما من پیشنهاد میکنم مارک وستن یا باکسی که واقعا با کیفیت هستند بخرید. هر چند گرون تر از پکیج های ایرانی(چینی) هستند اما میارزه. در ضمن حتما قبل خرید بگید که بیان و براتون کارشناسی بکنن.

tamirkar1
09-08-2012, 22:50
ممنوننناولا باید توهر طبقه یک پکیج بذاری و برای هر طبقه یکیج 32هزار بخری چون اردبیل نسبتا سردتر از شهرهای دیگه هست.به نظر من تو ایرانیها بوتان و تو خارجی ها ایمر یا فرولی بخر.:20:

tamirkar1
09-08-2012, 23:12
به نظر من در حال حاضر پکیج آماتیس هم از نظر کیفیت خوبه و هم قیمتش مناسبه. بوتان هم بدک نیست.سلام دوست عزیز برای پکیج آماتیس میخوام نمایندگی خدمات بگیرم اگر زحمتی نیست میشه راهنماییم کنی.اینقد تعریفشو شنیدم که مشتاق شدم با آماتیس کار کنم .

benyamilan
10-08-2012, 15:17
باتشکر از راهنمائیهای دوستان
یکی از دوستان یک پکیج رو بهم معرفی کرده به اسم DUO-THERM مدل Flexicom کسی اطلاعاتی در مورد این پکیج و کیفیت و خدمات دهیش داره
ممنون

rezankh
10-08-2012, 19:37
سلام
من از نيشابور هستم. مي‌خواستم بدونم بين پكيج هاي ايراني موجود در بازار شهرمان، ايران رادياتور ، تاچي ، ايساتيس و گلديران كدو م بهتره؟
در ضمن اين گلديران تو تبليغاتش لوازم داخليش از اروپاست و لوازم نصبيش هم اشانتيون هست قيمتش هم 1250000 براي 24000 ديجيتال هست كه 100000 تومان از ايران رادياتور گرونتره. به نظر شما گلديرا ن خوبه يا نه.
و نيز مساحت هر واحد 155 متر با راه پله‌ها هست. آيا 24000 جواب ميده؟

pedi261
10-08-2012, 20:06
اولا باید توهر طبقه یک پکیج بذاری و برای هر طبقه یکیج 32هزار بخری چون اردبیل نسبتا سردتر از شهرهای دیگه هست.به نظر من تو ایرانیها بوتان و تو خارجی ها ایمر یا فرولی بخر.:20:
ایمر و بوتان پیشنهاد های خوبی هستن اما فرولی به هیچ وجه... فرولی روز به روز از نظر کیفیت افت و از نظر قیمت قطعات رشد میکنه. دوست عزیز اگه با فرولی کار کردی مسلما از مشکلات شیر گاز، پرشر سوئیچ، و ضعیف بودن مبدلش با خبری. درسته که 3 سال گارانتی داره اما بعد 3 سال واقعا مشتری اذیت میشه و خودم شخصا بار ها این موضوع رو دیدم.

benyamilan
10-08-2012, 20:14
ممنون میشم به پست قبلی من هم جواب بدید

pedi261
10-08-2012, 20:33
سلام
من از نيشابور هستم. مي‌خواستم بدونم بين پكيج هاي ايراني موجود در بازار شهرمان، ايران رادياتور ، تاچي ، ايساتيس و گلديران كدو م بهتره؟
در ضمن اين گلديران تو تبليغاتش لوازم داخليش از اروپاست و لوازم نصبيش هم اشانتيون هست قيمتش هم 1250000 براي 24000 ديجيتال هست كه 100000 تومان از ايران رادياتور گرونتره. به نظر شما گلديرا ن خوبه يا نه.
و نيز مساحت هر واحد 155 متر با راه پله‌ها هست. آيا 24000 جواب ميده؟
اینکه لوازم داخلی گلدیران از اروپاس یه دروغ بزرگه. ساده ترین روش برای فهمیدن این دروغ برای دوستانی که از نظر تخصصی با پکیج آشنائی ندارن مقایسه قیمتهاست. اگه یه پکیج ارزون باشه به هیچ وجه نمیتونه اروپائی باشه ( با این قیمت ارز) پکیج های اروپائی الان تو رنج 1600 1700 هستند. اما. اما گرون بودن پکیج هم دلیل بر اروپائی و با کیفیت بودنش نیست . مثال بارزش هم فرولیه. حالا گلدیران با لوازم نصب داره میده 1250000....
دستگاه 24000 در شهرهائی که سرد سیر نیستن تا 150 متر جواب میده البته بستگی به مارک دستگاه هم داره. اما به نظر من از بین این مارک هائی که اسم بردی هیچ کدوم به درد نمیخورن.
من برای شهرستان ها یا دستگاه های اروپائی مثل وستن، روکا، باکسی، ایمر و... رو پیشنهاد میدم که از نظر کیفیت فوق العاده هستن و و خیال مصرف کننده تا چندین سال راحته و با سرویس های ساده سالیانه مشکلاتشون حل میشه رو پیشنهاد میدم. و یا از بین دستگاه ای ایرانی(چینی) فقط و فقط بوتان و آماتیس رو پیشنهاد میکنم. بوتان به خاطر کیفیت بالای خدماتش و آماتیس هم بین دستگاه های چینی با کیفیت محسوب میشه.

pedi261
10-08-2012, 20:39
باتشکر از راهنمائیهای دوستان
یکی از دوستان یک پکیج رو بهم معرفی کرده به اسم DUO-THERM مدل Flexicom کسی اطلاعاتی در مورد این پکیج و کیفیت و خدمات دهیش داره
ممنون
دوست عزیز اینکه جواب نمیدم به این علته که جوابی ندارم. در حقیقت اطلاعات درستی از این پکیج ندارم و نمیخام با اطلاعات غلط باعث گمراهیتون بشم.
اما سعی میکنم چند روز آینده از همکارها اطلاعات مفیدی براتون به دست بیارم.

pedi261
10-08-2012, 20:58
ممنون میشم به پست قبلی من هم جواب بدید
چیزی که تا حالا فهمیدم اینه که این دستگاه توسط شرکت گم نام مشهد تهویه ساخته میشه. قیمت این دستگاه در بازار های اروپا Price: £771.0 میباشد . حالا خودت با قیمت ایرانش مقایسه کن.
البته اینو هم بگه که گمنام بودن این شرکت دلیل بر بی کیفیتیه دستگاه هاش نیست . ممکنه دستگاه خوبی تولید کرده باشن اما مسلما یک شرکت گمنام در بحث خدمات پس از فروش ضعیفه به خصوص دز شهرستان ها.
معمولا نمایندگی خدمات اینجور دستگاه ها دست کسانی هست که نمایندگی خدمات چند تا مارک دیگه رو هم دارند و معمولا از نظر دانش و تجربه در سطح خوبی هستند. اما اینکه شرکت سازنده این افراد رو ساپورت میکنه یا نظارتی بر عملکرد اونا داره مهمه و اکثرا جواب هر دو سوال منفیه.

BaniSoft
11-08-2012, 10:38
دوستان بدون دلیل دارن صحبت میکنن.
کافی شما هایی که می خواین پکیج بخرین با یکی از نمایندگی های خدمات تماس بگیرین هم بوتان و هم ایران رادیاتور ببینین چی می گن ولی به حرف افراد اینجا زیاد توجه نکنین
حتما بررسی کنید من خودم موارد زیادی تو بوتان دیدم که حتی آتیش گرفته بوده ولی بازم می گم حتما از خدمات تحقیق کنید نه از فروشنده ها

pedi261
11-08-2012, 11:50
کافی شما هایی که می خواین پکیج بخرین با یکی از نمایندگی های خدمات تماس بگیرین هم بوتان و هم ایران رادیاتور ببینین چی می گن ولی به حرف افراد اینجا زیاد توجه نکنین
حتما بررسی کنید من خودم موارد زیادی تو بوتان دیدم که حتی آتیش گرفته بوده ولی بازم می گم حتما از خدمات تحقیق کنید نه از فروشنده ها
با نماینده های خدمات تماس بگیرن ببینن چی میگن؟؟؟؟؟
خوب کاملا مشخصه نماینده هر مارک میگه دستگاه ما بهتره. شما که کار کردی که اینو بهتر میدونی. اگه اینجا چیزی میگم از روی تجربه کاری در 6 سال در تهرانه پس به جای حرف الکی زدن با دلیل و منطق حرف های گفته شده رو رد کنید.
خود سیستم پکیج به علت ایمنی بالا به هیچ وجه آتیش نمیگیره. مگه این که گاز از جای دیگه نشت کنه و به شعله پکیج برسه... که ممکنه از اتصالات شلنگ گاز پکیج باشه و این خطای سرویس کاره و هیچ ربطی به دستگاه نداره.
در ضمن بوتان در زمینه استاندارد سازی اتصالات گاز و شلنگ گاز یکی از فعال ترین شرکت هاس و اکثر سرویس کارهای بقیه برند ها هم از محصولات بوتان هنگام نصب استفاده میکنند.

tamirkar1
11-08-2012, 13:38
حتما بررسی کنید من خودم موارد زیادی تو بوتان دیدم که حتی آتیش گرفته بوده ولی بازم می گم حتما از خدمات تحقیق کنید نه از فروشنده هادوست عزیز من خودم 3سال سابقه مفید توکار با پکیج دیواری وچندین سال سابقه موتورخانه دارم.اگر کسی سوالی میکنه جوابشو میدیم از روی دل سوزیه.چون اکثر فروشنده ها اطلاعات درستی به مشتری نمیدن و فقط به فکر فروش کالای داخل مغازه خودشون هستند.اگرمی گیم ایران یا بوتان یا گلد ایران محصولات خوبی نداره به خاطر اینکه ما اینا رو با پکیجهای دیگه مثل باکسی ایمر و ....مقایسه میکنیم ومیبینیم که برای من تکنسین واقعا پردردسر بوده واز لحاظ کیفیت ضعیف و از قطعات چینی روی دستگاهشون استفاده کردن.

akparas
12-08-2012, 00:07
من فقط میگم دنباله ایساتیس نرین که افتضاحه ولی تو پکیج های ایرانی بهترین انتخاب همون آماتیسه تو خارجی ها هم میشه گفت وستن , باکسی , روکا, آریستون

titanium313
12-08-2012, 11:55
دوست عزیز من خودم 3سال سابقه مفید توکار با پکیج دیواری وچندین سال سابقه موتورخانه دارم.اگر کسی سوالی میکنه جوابشو میدیم از روی دل سوزیه.چون اکثر فروشنده ها اطلاعات درستی به مشتری نمیدن و فقط به فکر فروش کالای داخل مغازه خودشون هستند.اگرمی گیم ایران یا بوتان یا گلد ایران محصولات خوبی نداره به خاطر اینکه ما اینا رو با پکیجهای دیگه مثل باکسی ایمر و ....مقایسه میکنیم ومیبینیم که برای من تکنسین واقعا پردردسر بوده واز لحاظ کیفیت ضعیف و از قطعات چینی روی دستگاهشون استفاده کردن.

شما برای پکیج دیواری یه واحد آپارتمان 90 متری چه پیشنهادی دارین که هم کیفیت خوبی داشته باشه و هم قیمت مناسبی؟

tamirkar1
12-08-2012, 14:40
شما برای پکیج دیواری یه واحد آپارتمان 90 متری چه پیشنهادی دارین که هم کیفیت خوبی داشته باشه و هم قیمت مناسبی؟اگر میخوای ارزون و با کیفیت بگیری همنطور که بقیه دوستان گفتن خودمم تحقیق کردم 24 هزار آماتیس بخر ولی اگر از نظر مالی مشکلی نداری ایمر،فرولی مدل دیواتک رو پیشنهاد میدم هرچند دوستان میگن فرولی خوب نیست اما من دارم الان باهاش کار میکنم و راضیم و به نظر خودم پکیج خوبیه و دردسر زیادی نداره.مطمئن باش خیلی بهتر از آریستون و خیلی دیگه از شرکتها خدمات میده و کیفیتش بهتره.

pedi261
14-08-2012, 12:05
شما برای پکیج دیواری یه واحد آپارتمان 90 متری چه پیشنهادی دارین که هم کیفیت خوبی داشته باشه و هم قیمت مناسبی؟
بین پکیج های ایرانی (چینی) آماتیس و بعد بوتان 24000 و اگه میتونی بیشتر هزینه کنی باکسی، وستن، ایمر و در آخر فرولی. خوبیه فرولی اینه که بعد از بوتان انصافا خدماتش بهتر از بقیه شرکت هاست و بدیشم اینه که برای دستگاه چینی پول دستگاه ایتالیائی رو میگیره.

aban91
16-08-2012, 21:03
برای یک آپارتمان 5 واحده میخوایم چای پکیج انتخاب کنیم اگر بشه تو آشپزخونه نصب نکنیم خیلی عالی میشه.دوستان کسی شرایط نصب پکیج دیواری روی تراس و یا بیرون از واحد آپارتمانی رو میدونه میشه دستگاه رو تو فضای آزاد نصب کرد،و آیا شرکت گاز اجازه این کارو میده.یا بعداً اذیت میکنه.
کمک فوری

aban91
16-08-2012, 23:09
یک سوال دیگه هم دارم؟
در رابطه با حداکثر و حداقل ارتفاع مجاز برای نصب پکیج دیواری فن دار و بدون فن(مخصوصا فن دار).چون ارتفاع برای این ساختمون مهمه.و ما میخوایم تا جاییکه میشه پکیج به سقف نزدیک باشه.
اگه کسی میدونه جواب بده،خیلی برام مهمه.

tamirkar1
19-08-2012, 15:51
1/20 نصب کنی بهتره

tamirkar1
19-08-2012, 16:49
یک سوال دیگه هم دارم؟
در رابطه با حداکثر و حداقل ارتفاع مجاز برای نصب پکیج دیواری فن دار و بدون فن(مخصوصا فن دار).چون ارتفاع برای این ساختمون مهمه.و ما میخوایم تا جاییکه میشه پکیج به سقف نزدیک باشه.
اگه کسی میدونه جواب بده،خیلی برام مهمه.حداقل ارتفاع نصب پکیج دیواری 1/20 متر از کف می باشد.پکیج های بدون فن باید تا آنجایکه امکان داره زیر دودکش خروجی ساختمان و30 سانتیمتر زیر دهانه دودکش نصب شود.وگرنه پکیج دچار وشکل میشه و تندتند خاموش میشه.اما برای پکیج های فن دار اگر بخواید از دودکش دوجداره استفاده کنید ارتفاع نصب مهم نیست و می تونی بالاتر هم نصب کنی.چون هوای مورد نیاز جهت سوختن از بیرون تامیین میشه.اما اگر دودکش دوجداره نداشته باشی و بخواید پکیج فن دار رو به دودکشی که برای ساختمون تعبیه شده نصب کنی بنظر من باید از سقف حداقل 40سانتیمتر فاصله بدی و لی اصلا و به هیچ وجه نمیتونی پکیجو به صقف بچسبونی.
یک نکته ای هم که وجود داره اینه که برای پکیج های فن دار در صورتی که داخل کابینت قرار بگیره نباید صقف بزاری وگرنه دستگاه مشکل پیدا میکنه.و برای پکیج های بدون فن باید زیر پکیجبه بیرون راه داشته باشه تا برای کار کردن هوا بکشه.

aban91
21-08-2012, 11:41
حداقل ارتفاع نصب پکیج دیواری 1/20 متر از کف می باشد.پکیج های بدون فن باید تا آنجایکه امکان داره زیر دودکش خروجی ساختمان و30 سانتیمتر زیر دهانه دودکش نصب شود.وگرنه پکیج دچار وشکل میشه و تندتند خاموش میشه.اما برای پکیج های فن دار اگر بخواید از دودکش دوجداره استفاده کنید ارتفاع نصب مهم نیست و می تونی بالاتر هم نصب کنی.چون هوای مورد نیاز جهت سوختن از بیرون تامیین میشه.اما اگر دودکش دوجداره نداشته باشی و بخواید پکیج فن دار رو به دودکشی که برای ساختمون تعبیه شده نصب کنی بنظر من باید از سقف حداقل 40سانتیمتر فاصله بدی و لی اصلا و به هیچ وجه نمیتونی پکیجو به صقف بچسبونی.
یک نکته ای هم که وجود داره اینه که برای پکیج های فن دار در صورتی که داخل کابینت قرار بگیره نباید صقف بزاری وگرنه دستگاه مشکل پیدا میکنه.و برای پکیج های بدون فن باید زیر پکیجبه بیرون راه داشته باشه تا برای کار کردن هوا بکشه.دوستان کسی نمی دونه توضیحات کاملتر وجامع تری بده.که آیا شرکت گاز برای نصب پکیج تو محیط بیرون از آپارتمان تائیدیه می ده یا نه؟

parsa boroomand
21-08-2012, 11:45
سلام. وقتتون بخیر و خیلی ممنون بابت استارت این تاپیک مفید
داشتم تو اینترنت مدل های پکیج رو سرچ می کردم، رسیدم به اینجا

یادم اومد چقدر وقت پیش اینجا آی دی داشتم، و فکر کنم بعد از این همه مدت، این اولین پستم باشه

قضیه از این قراره که مسکن مهر (خیر سرش بعد بیش از یکسال تاخیر) قراره چند ماه دیگه (اگه دوباره بدقولی نکنن) واحدمون رو تحویل بدن. برای خرید پکیج یه پیامک دادن به این مضمون که در صورت تمایل بهشون خبر بدیم:

قابل توجه اعضای محترم، پکیج تاچی مدل eco24-12w فن دار با دو سال ضمانت، قیمت نمایندگی 1075000 تومان با تخفیف برای اعضا 980000 تومان. رادیاتور پانلی 2 کنوکتور مارک ترموپن ترکیه با 10 سال ضمانت، همراه با کلیه اتصالات، قیمت نمایندگی 1010000 تومان، با تخفیف به اعضا 920000 تومان. جمع کل با احتساب تخفیف 1900000 تومان

واحد ما 74 متری دو خوابه هست. ازشون پرسیدم، گفتن که همراه با 5 رادیاتور هست.

چند تا سوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید:

1) اصلا این مدل، پکیج خوبی هست؟
2) مدل رادیاتورهاش چطور؟ خوبن؟
3) آب منطقه ما خیلی رسوب داره. برا این مدل مشکلی پیش نمیاد؟
4) از جهت قیمتی که گفتن، مناسبه؟
5) در کل این خرید رو شما پیشنهاد می کنید (با توجه به تخفیفی که داره) و یا بی خیال بشم خودم برم پکیج از بیرون بگیرم؟ (گرچه اصلا سر در نمیارم و واقعیتش حوصله اش رو هم ندارم. ولی اگر لازم باشه، انجام میدم.)

پیشاپیش ممنون

pedi261
21-08-2012, 20:32
دوستان کسی نمی دونه توضیحات کاملتر وجامع تری بده.که آیا شرکت گاز برای نصب پکیج تو محیط بیرون از آپارتمان تائیدیه می ده یا نه؟
برای نصب بیرون منزل هیچ مشکلس وجود نداره. اما حتما باید پکیج فن دار انتخاب شود. هر چند به دودکش احتیاجی نیست اما در بعضی مواقع دیدم که کارشناسان گاز دودکش خواستند. دودکش سایز 15. پس بهتره ریسک نکنی و دودکش بزاری.

pedi261
21-08-2012, 20:42
سلام. وقتتون بخیر و خیلی ممنون بابت استارت این تاپیک مفید
داشتم تو اینترنت مدل های پکیج رو سرچ می کردم، رسیدم به اینجا

یادم اومد چقدر وقت پیش اینجا آی دی داشتم، و فکر کنم بعد از این همه مدت، این اولین پستم باشه

قضیه از این قراره که مسکن مهر (خیر سرش بعد بیش از یکسال تاخیر) قراره چند ماه دیگه (اگه دوباره بدقولی نکنن) واحدمون رو تحویل بدن. برای خرید پکیج یه پیامک دادن به این مضمون که در صورت تمایل بهشون خبر بدیم:

قابل توجه اعضای محترم، پکیج تاچی مدل eco24-12w فن دار با دو سال ضمانت، قیمت نمایندگی 1075000 تومان با تخفیف برای اعضا 980000 تومان. رادیاتور پانلی 2 کنوکتور مارک ترموپن ترکیه با 10 سال ضمانت، همراه با کلیه اتصالات، قیمت نمایندگی 1010000 تومان، با تخفیف به اعضا 920000 تومان. جمع کل با احتساب تخفیف 1900000 تومان

واحد ما 74 متری دو خوابه هست. ازشون پرسیدم، گفتن که همراه با 5 رادیاتور هست.

چند تا سوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید:

1) اصلا این مدل، پکیج خوبی هست؟
2) مدل رادیاتورهاش چطور؟ خوبن؟
3) آب منطقه ما خیلی رسوب داره. برا این مدل مشکلی پیش نمیاد؟
4) از جهت قیمتی که گفتن، مناسبه؟
5) در کل این خرید رو شما پیشنهاد می کنید (با توجه به تخفیفی که داره) و یا بی خیال بشم خودم برم پکیج از بیرون بگیرم؟ (گرچه اصلا سر در نمیارم و واقعیتش حوصله اش رو هم ندارم. ولی اگر لازم باشه، انجام میدم.)

پیشاپیش ممنون

سلام. خدمت شما عرض کنم که پکیج تاچی چینیه. اما خیلی ارزونه و معمولا بساز بفروش ها به علت ارزونی زیاد ازش استفاده میکنن. من با اولین سری این پکیج ها که وارد شد کار کردم که واقعا بی کیفیت بودن و بلافاصله بعد از نصب پمپشون دچار مشکل میشد. و دیگه باهاش کار نکردم. اما بعد ها از بچه ها شنیدم که کمی کیفیتش بیشتر شده.
این رادیاتور رو من ندیدم اما رادیاتور های پنلی (مثل مدل پیشنهادی شما) معمولا رادیاتور های خوبی هستند مخصوصا اگه دو کنوکتور باشن.
برای کم کردن سختی آب میتونید از سختی گیر استفاده کنید که روی آب ورودی پکیج نصب میشه.
دیگه تصمیم با خود شماس.

parsa boroomand
22-08-2012, 06:19
سلام. خدمت شما عرض کنم که پکیج تاچی چینیه. اما خیلی ارزونه و معمولا بساز بفروش ها به علت ارزونی زیاد ازش استفاده میکنن. من با اولین سری این پکیج ها که وارد شد کار کردم که واقعا بی کیفیت بودن و بلافاصله بعد از نصب پمپشون دچار مشکل میشد. و دیگه باهاش کار نکردم. اما بعد ها از بچه ها شنیدم که کمی کیفیتش بیشتر شده.
این رادیاتور رو من ندیدم اما رادیاتور های پنلی (مثل مدل پیشنهادی شما) معمولا رادیاتور های خوبی هستند مخصوصا اگه دو کنوکتور باشن.
برای کم کردن سختی آب میتونید از سختی گیر استفاده کنید که روی آب ورودی پکیج نصب میشه.
دیگه تصمیم با خود شماس.
سلام. خیلی ممنون از پاسخ سریع
با توجه به قیمتی که گفتند به نظرتون بصرفه هست؟ (تو تردید افتادم...)
و یه سوال دیگه، ما می تونیم هم قبول نکنیم و خودمون بریم بخریم و نصب کنیم، اونوقت در حدود همین قیمت ها مدلی که کیفیت خوبی داشته باشه چی پیشنهاد میدید؟ (پکیج و رادیاتورهاش حداکثر تا 2500000 تومان)

pedi261
22-08-2012, 13:21
سلام. خیلی ممنون از پاسخ سریع
با توجه به قیمتی که گفتند به نظرتون بصرفه هست؟ (تو تردید افتادم...)
و یه سوال دیگه، ما می تونیم هم قبول نکنیم و خودمون بریم بخریم و نصب کنیم، اونوقت در حدود همین قیمت ها مدلی که کیفیت خوبی داشته باشه چی پیشنهاد میدید؟ (پکیج و رادیاتورهاش حداکثر تا 2500000 تومان)
اگه من بخوام پیشنهاد بدم تا 2.5 میگم یه پکیج خوب خارجی بزارید و برای 75 متر خونه اگه طبقه اول و آخر نیستید 55 تا 60 پره رادیاتور ال پریمو بوتان. حدودا پره ای 13 14 هزار تومان در میاد. تقریبا 850 هزار تومان واسه رادیاتور. یعنی 1700000 برای خرید پکیج واستون میمونه. اگه وستن یا باکسی پیدا کردید شک نکنید و بخرید.

5769
22-08-2012, 19:05
سلام به همه
ممنون میشم اگه منو خیلی ساده راهنمایی کنین.
برای یه آپارتمان 78 متری که طبقه ی ششم هست میخام یه پکیج بخرم.
خیلی نمیتونم هزینه کنم.پکیج ارزون میخام اما تا بشه کیفیت یا خدمات داشته باشه.
پکیج تاچی رو معرفی کردن بهم.خوبه؟

pedi261
22-08-2012, 20:34
سلام به همه
ممنون میشم اگه منو خیلی ساده راهنمایی کنین.
برای یه آپارتمان 78 متری که طبقه ی ششم هست میخام یه پکیج بخرم.
خیلی نمیتونم هزینه کنم.پکیج ارزون میخام اما تا بشه کیفیت یا خدمات داشته باشه.
پکیج تاچی رو معرفی کردن بهم.خوبه؟
پکیج ارزون هر دو تا رو با هم نداره و تنها پکیج ارزونی که خدمات خوبی داره بوتانه. در واقع بهترین خدماتو داره. پس بهترین اناخاب برای شما پکیج بوتان کالداونزیا 24000 هستش.

5769
22-08-2012, 21:11
خیلی ممنون
ولی بوتان تو این یکی دو هفته گرون شده و پکیج000 1200 تومنی ش شده 1450000 ولی تاچی هنوز گرون نشده
با توجه به این که تاچی تو شهر ما پنج شش تا خدمات پس از فروش و دو سال گارانتی داره
راستی.ممنون میشم اگه در مورد مرکوری هم راهنمایی م کنین.یه مدلی ش بود امروز قیمت کردم 1260000 .میخاستم اگه میشه در مورد کیفیت مرکوری هم راهنماییم کنین.
ممنون

pedi261
22-08-2012, 22:55
خیلی ممنون
ولی بوتان تو این یکی دو هفته گرون شده و پکیج000 1200 تومنی ش شده 1450000 ولی تاچی هنوز گرون نشده
با توجه به این که تاچی تو شهر ما پنج شش تا خدمات پس از فروش و دو سال گارانتی داره
راستی.ممنون میشم اگه در مورد مرکوری هم راهنمایی م کنین.یه مدلی ش بود امروز قیمت کردم 1260000 .میخاستم اگه میشه در مورد کیفیت مرکوری هم راهنماییم کنین.
ممنون
در مورد تاچی همینو میدونم که کیفیت اصلا نداره و خدماتش هم قوی نیست. بین 5 تا شرکت اول نیستش. مرکوری رو هم چون خودم کار نکردم نمیتونم اطلاعات دقیق بدم. اما اگه اختلاف قیمت تاچی و بوتن 400 500 تومنه خوب مسلما تاچی انتخاب بهتریه. چون هر دوتا چینی هستن.

5769
23-08-2012, 13:13
سلام
بازم ممنون
یه فروشگاهی بود که بهم قسطی میداد.اما متاسفانه تو این رنج قیمت فقط ایساتیس داشت.منم یه مدل 26هزار فن دارشو خریدم که سیصد تومنشو نقد دادم باقیشو قسط.
حالا میخاستم یه جایی رو پیدا کتم که توضیحاتی در مورد ایساتیس و کیفیت و مزایا و معایبش داده باشه.متشکرم

5769
24-08-2012, 10:32
سلام
یه سوال دیگه
چه رادیاتوری رو سفارش میکنین؟
نمایندگی بوتان می گفت که با تعداد پره های کمتری نسبت به بقیه،گرمای بیشتری تولید میکنه؟درسته؟
نهایتا چه رادیاتوری رو توصیه می کنین؟
اتاق ها هرکدوم 12 متر و پذیرایی 25متر
خیلی ممنون

pedi261
24-08-2012, 13:32
سلام
یه سوال دیگه
نمایندگی بوتان می گفت که با تعداد پره های کمتری نسبت به بقیه،گرمای بیشتری تولید میکنه؟درسته؟
خیلی ممنون
حرفشون کاملا درسته. رادیاتور ال پریمو (el primo) بوتان بیشتری ضریب انتقال حرارتی رو داره و به علت اینکه از داخل هم با یک لایه رنگ محافظت میشه و مانع تمای مستقیم آب با آلمنیوم میشود که باعث میشه رادیاتور هوا نگیره.
به نظر من بهترین رادیاتور همین ال پریمو بوتانه و بعد از اون رادیاتور های بلوکی که از جنس فولاد هستند مثل فرولی ، آماتیس و ...
من نمیدونم ساکن کدوم شهر هستید اما در تهران برای اتاق خواب ها هر کدوم 10 پره و برای سالن هم 20 پره در نظر میگرفتم.

SR72
24-08-2012, 19:18
بین گرمایش کف و رادیاتور برای دو طبق حدودا 100 متر هر طبق حال و اتاق ها کدوم رو بذارم بهتره ...
؟
کف لمینت میخوام کار کنم ...سوال اینه که : برش عرضی لمینت مشبک هست ، یه جورایی نمیشه گفت عایق حرارتن خودشون ؟ البته شنیدم که مسیر لوله رو بیشتر میکنن ... ولی در کل میخواستم بدون دردسر نداره نسبت به رادیاتور ؟ مثلا اگه احیانا لوله ای نشت کنه باید کل کف رو کند ....

متشکر

pedi261
24-08-2012, 19:59
بین گرمایش کف و رادیاتور برای دو طبق حدودا 100 متر هر طبق حال و اتاق ها کدوم رو بذارم بهتره ...
؟
کف لمینت میخوام کار کنم ...سوال اینه که : برش عرضی لمینت مشبک هست ، یه جورایی نمیشه گفت عایق حرارتن خودشون ؟ البته شنیدم که مسیر لوله رو بیشتر میکنن ... ولی در کل میخواستم بدون دردسر نداره نسبت به رادیاتور ؟ مثلا اگه احیانا لوله ای نشت کنه باید کل کف رو کند ....

متشکر
من خودم رادیاتور رو انتخاب میکنم به چند دلیل. اول اینکه سیستم ساده تر و کم دردسر تریه. دوم اینکه کم هزینه تره. سوم اینکه گرمای زیاد از کف پا برای بدن خوب نیست و ....
لوله کشیه گرمایش از کف باید دقیق انجام بشه وگرنه مشکلاتی ایجاد میکنه که دیگه به راحتی قابل حل شدن نیست.
در مورد لمینیت هم حق با شماس . و تا خدی جلوی انتقال گرما رو میگیره اما اونقدری نیس که بخواد ایجاد مشکل کنه.
لوله های مورد استفاده در گرمایش از کف از جنس چند لایه هست و به این راحتی سوراخ نمیشه مگه اینکه ضربه بخوره... اما به هر حال اگه این اتفاق بیفته کار خیلی سخته واسه پیدا کردن قسمت سوراخ...

tamirkar1
24-08-2012, 20:58
سلام
یه سوال دیگه
خیلی ممنونبه نظر من هم توی رادیاتورهای آلومنیمی بوتان از همه بهتره شما برای اتاق 10پره و برای پذیرای اگر جا داری 2تا 12 تا14 پره بذار.

tamirkar1
24-08-2012, 21:02
من خودم رادیاتور رو انتخاب میکنم به چند دلیل. اول اینکه سیستم ساده تر و کم دردسر تریه. دوم اینکه کم هزینه تره. سوم اینکه گرمای زیاد از کف پا برای بدن خوب نیست و ....
لوله کشیه گرمایش از کف باید دقیق انجام بشه وگرنه مشکلاتی ایجاد میکنه که دیگه به راحتی قابل حل شدن نیست.
در مورد لمینیت هم حق با شماس . و تا خدی جلوی انتقال گرما رو میگیره اما اونقدری نیس که بخواد ایجاد مشکل کنه.
لوله های مورد استفاده در گرمایش از کف از جنس چند لایه هست و به این راحتی سوراخ نمیشه مگه اینکه ضربه بخوره... اما به هر حال اگه این اتفاق بیفته کار خیلی سخته واسه پیدا کردن قسمت سوراخ...راستش من زیاد با شما موافق نیستم و به نظرم گرمایش از کف بهتر از رادیاتوره اماقبول دارم که اجرای گرمایش از کف خیلی مهمه.و باید خیلی دقیق انجام بشه وگرنه صدمات خیلی زیادی میزنه.

pedi261
24-08-2012, 21:17
راستش من زیاد با شما موافق نیستم و به نظرم گرمایش از کف بهتر از رادیاتوره اماقبول دارم که اجرای گرمایش از کف خیلی مهمه.و باید خیلی دقیق انجام بشه وگرنه صدمات خیلی زیادی میزنه.
من هم گرمایش از کف اصولی رو ترجیح میدم به شرط توانائی مالی. اما چون انقد اشتباه تو کارشون دیدم که این پیشنهاد رو به دوستان میدم.

tamirkar1
24-08-2012, 21:24
من هم گرمایش از کف اصولی رو ترجیح میدم به شرط توانائی مالی. اما چون انقد اشتباه تو کارشون دیدم که این پیشنهاد رو به دوستان میدم.سلام
من برای یکی از مشتریام اوپتیما 24 فن دار میخواستم بخرم اینجا زیاد گشتم یک مغازه ای داشت میگفت 1450000 یعنی 120000بالای قیمت شما میدونی تهران قینتش چنده اینا میگن دیگه تولید نمیشه وتوی بازار نیست.

pedi261
24-08-2012, 22:14
سلام
من برای یکی از مشتریام اوپتیما 24 فن دار میخواستم بخرم اینجا زیاد گشتم یک مغازه ای داشت میگفت 1450000 یعنی 120000بالای قیمت شما میدونی تهران قینتش چنده اینا میگن دیگه تولید نمیشه وتوی بازار نیست.
فردا قیمت میگیرم برات. بوتان فروش رو بسته بود نمیدونم باز کرده یا نه. اما اگه هم باز کرده باشه افزایش قیمت حداقل 20 در صدی خواهد داشت نسبت به گذشته.

sofii147
24-08-2012, 23:42
سلام..
نظرتون راجع mi3 چیه؟
برای واحد 180 متری..در یک منطقه سر د با آب سخت

pedi261
25-08-2012, 11:29
فردا قیمت میگیرم برات. بوتان فروش رو بسته بود نمیدونم باز کرده یا نه. اما اگه هم باز کرده باشه افزایش قیمت حداقل 20 در صدی خواهد داشت نسبت به گذشته.
بوتان هنوز فروش رو باز نکرده. و هر کسی که دستگاه موجود داره هر قیمتی که بخواد میفروشه.

sofii147
25-08-2012, 12:58
پس پرا جواب منو ندادید؟ :(((((((

tamirkar1
25-08-2012, 13:20
پس پرا جواب منو ندادید؟ :(((((((سلام دوست عزیز من در مورد این دستگاه mi3اطلاعاتی ندارم اگرلطف کنید و بگید کدوم شهر زندگی میکنید شاید بهتر بتونم کمکتون کنم وبگم چه پکیجی اونجا خوبه.اما مطمئن هستم این دستگاهی که شما میگید مارک معتبر و شناخته شدهای نیست.

sofii147
25-08-2012, 14:03
دماوند- متراژ 150- ممنون میشم اگه نمایندگی معتبر هم معرفی کنید

SR72
25-08-2012, 18:09
لوله های مورد استفاده در گرمایش از کف از جنس چند لایه هست و به این راحتی سوراخ نمیشه مگه اینکه ضربه بخوره... اما به هر حال اگه این اتفاق بیفته کار خیلی سخته واسه پیدا کردن قسمت سوراخ...

من هم گرمایش از کف اصولی رو ترجیح میدم به شرط توانائی مالی. اما چون انقد اشتباه تو کارشون دیدم که این پیشنهاد رو به دوستان میدم.

از بابت نصبش و کیفیت لوله ها مطمئنم ( لوله رو میخوام نیوپایپ کار کنم 900 متر .... نصابشم آشناست ...)

سیستم ساده تر و کم دردسر تریه.
همچینم کم دردسر نیست ... سرویس سالانش

البته اینکه مصرف گرمایش کف خیلی مکتر نصبت به رادیاتوره یه مزیته و اینکه به نصبت گرمای مطلوب تری داره ... درسته که هر دوتاشون سیستم همرفتی دارن ولی گرمایش کف تا 5 سانت هم القای گرما میکنه( جدای همرفت)

فقط این مورد که برای پا ضرر داره رو نمیدونستم ... Pedi جان لینکی در این مورد داری بتونم بیشتر در موردش بدونم ؟

ممنون از همه

pedi261
25-08-2012, 23:01
از بابت نصبش و کیفیت لوله ها مطمئنم ( لوله رو میخوام نیوپایپ کار کنم 900 متر .... نصابشم آشناست ...)
من در تهران فقط و فقط نصاب های سوپر پایپ رو قبول دارم. کیفیت نیو پایپ هم خوبه...

همچینم کم دردسر نیست ... سرویس سالانش
سرویس سالانه؟؟؟؟؟؟ رادیاتور؟؟؟؟؟؟ دقیقا میشه بگی سرویس سالیانه رادیاتور شامل چه چیز هائی میشه؟ من تو این چند سال اولین باره که میشنوم... اگه دردسر دیگه هم داره بگو بدونیم.

البته اینکه مصرف گرمایش کف خیلی مکتر نصبت به رادیاتوره یه مزیته و اینکه به نصبت گرمای مطلوب تری داره ... درسته که هر دوتاشون سیستم همرفتی دارن ولی گرمایش کف تا 5 سانت هم القای گرما میکنه( جدای همرفت)
مصرف پکیج خیلی به نوع سیستم گرمایش ربطی نداره. شما اگه همون میزان کالری انرژی(گرما) که از طریق گرمایش از کف به محیط منتقل میکنی میتونی از طریق هر سیستم دیگه ای هم منتقل بکنی. باید با کارشناسی دقیق تعداد پره های رادیاتور و یا هر سیستم دیگه ای رو محاسبه کنی و بعد اجرا کنی. اما گرمای مطلوب ترش رو قبول دارم. هر چند خیلی ها رو هم دیدم خیلی راضی نبودن از این حالت گرمایش. کلا سلیقه ایه ولی من ترجیحش میدم. و این مساله اتقال القائی رو رادیاتور هم داره.(کلا خاصیت گرما اینه ربطی به گرمایش از کف نداره) ولی چون سطح مقطع رادیاتور کوچیک تره مقدارش کمتره اما قدرتش بیشتر. کلا آنچنان تاثیر گذار نیست.

فقط این مورد که برای پا ضرر داره رو نمیدونستم ... Pedi جان لینکی در این مورد داری بتونم بیشتر در موردش بدونم ؟

ممنون از همه
متاسفانه لینک که ندارم اما بارها شنیدم این مطلبو که گرمای بیشتر از دمای بدن اگه از پا به بدن برسه خوب نیست...
به هر حال انتخاب با شماس و امیدوارم هر سیستمی استفاده میکنی خوب و بی دردسر باشه برات. اما اکه کرمایش از کف کار میکنی خیلی رو انتخاب نصاب وسواس به خرج بده.

5769
25-08-2012, 23:33
سلام
رادیاتور فولادی بهتر از آلومینیومی هست درسته؟
الان این بوتان که گفتید فقط آلومینیومی داره؟اگه فولادی بخوام چی بذارم؟چه مارکی به صرفه تره؟هم موقع خرید و هم بعدا برای مصرف انرژی؟
خیلی ممنون

SR72
26-08-2012, 09:06
من در تهران فقط و فقط نصاب های سوپر پایپ رو قبول دارم. کیفیت نیو پایپ هم خوبه... سرویس سالانه؟؟؟؟؟؟ رادیاتور؟؟؟؟؟؟ دقیقا میشه بگی سرویس سالیانه رادیاتور شامل چه چیز هائی میشه؟ من تو این چند سال اولین باره که میشنوم... اگه دردسر دیگه هم داره بگو بدونیم. مصرف پکیج خیلی به نوع سیستم گرمایش ربطی نداره. شما اگه همون میزان کالری انرژی(گرما) که از طریق گرمایش از کف به محیط منتقل میکنی میتونی از طریق هر سیستم دیگه ای هم منتقل بکنی. باید با کارشناسی دقیق تعداد پره های رادیاتور و یا هر سیستم دیگه ای رو محاسبه کنی و بعد اجرا کنی. اما گرمای مطلوب ترش رو قبول دارم. هر چند خیلی ها رو هم دیدم خیلی راضی نبودن از این حالت گرمایش. کلا سلیقه ایه ولی من ترجیحش میدم. و این مساله اتقال القائی رو رادیاتور هم داره.(کلا خاصیت گرما اینه ربطی به گرمایش از کف نداره) ولی چون سطح مقطع رادیاتور کوچیک تره مقدارش کمتره اما قدرتش بیشتر. کلا آنچنان تاثیر گذار نیست. متاسفانه لینک که ندارم اما بارها شنیدم این مطلبو که گرمای بیشتر از دمای بدن اگه از پا به بدن برسه خوب نیست... به هر حال انتخاب با شماس و امیدوارم هر سیستمی استفاده میکنی خوب و بی دردسر باشه برات. اما اکه کرمایش از کف کار میکنی خیلی رو انتخاب نصاب وسواس به خرج بده. همین هوا گیری و تنظیم پکیج ( اونایی هم که موتور خونه ای اند دیگه بدتر) .. مثلا نمیدونم چرا همیشه شیر برگشتی رادیاتور بعد از یه مدتی چکه میکنه (هر سال اینجوری میشه { نکنه بخاطر کاندنس هست ؟ }) (بعد از یه مدتم اگه آب اون منطقه گچ داشته باشه باید فلاشش کنی ) ممنون از نظراتت - امروز وسایلش رو میگیرم

arash_h59
26-08-2012, 10:58
سلام
قراره تا چند ماه آينده يه خونه حدودا 85 متره تحويل بگيرم با توجه به افزايش روزافزون قيمتها تصميم گرفتم پيشاپيش براي خريد پكيج اقدام كنم.
من هيچ اطلاعاتي در مورد پكيج نداشتم و از راهنمايي هاي دوستان در اينجا خيلي استفاده كردم ممنون از زحماتتون.
همه حرفارو خوندم ولي صحبتي از بوش نبود راستش من 2 تا توصيه براي خريد داشتم يكي بوش و ديگري ايمرگاس حالا موندم مردد.
لطفا در مورد پكيج هاي بوش هم كمي اطلاعات بديد و در ضمن بنده رو راهنمايي كنيد كه بالاخره چي بخرم در ضمن من در سمنان زندگي مي كنم.
بازم ممنون.

shahoo1020
26-08-2012, 11:31
با سلام
ضمن تشکر از دو دوست خوبم pedi261 و tamirkar1 که اطلاعات خوبی را به همه میدن.

می خواستم بدونم که در سنندج برای یک واحد 86 متری در طبقه اول که دو تا اتاق خواب داره هر کدوم 9 متر و حال 35 متری آیا این گزینه ها مناسبه؟
1- پکیج بوتان 24000بدون فن
2- رادیاتور بوتان el primo
3- برای اتاق خواب ها 10 پره و برای حال 30 پره

زیاد وقتتون را نمی گیرم و فقط با اری یا خیر جواب بدین

من حدود 4 ماه پیش پکیج را خریدم 1150000 تومان. اگر فکر می کنید خوب نیست تا یک وستن یا آماتیس بگیرم

ممنون بازم ممنون از راهنماییهای بسیار خوبتون

pedi261
26-08-2012, 12:56
همین هوا گیری و تنظیم پکیج ( اونایی هم که موتور خونه ای اند دیگه بدتر) .. مثلا نمیدونم چرا همیشه شیر برگشتی رادیاتور بعد از یه مدتی چکه میکنه (هر سال اینجوری میشه { نکنه بخاطر کاندنس هست ؟ }) (بعد از یه مدتم اگه آب اون منطقه گچ داشته باشه باید فلاشش کنی ) ممنون از نظراتت - امروز وسایلش رو میگیرم
توی هر سیستم هیدرولیک هواگیری وجود داره. حالا تو بعضی هاشون بصورت اتومات انجام میشه تو بعضی ها دستی. توی گرمایش از کف هم خیلی از مواقع باید دستی انجام بشه.
سرد و گرم شدن شیر باعث انبساط انقباض میشه و از آب بندی خارج میشه...
اما یه چیز خیلی خوبی که گرمایش از کف داره یکدست بودن گرمای خونس که خیلی مطبوعه.
پپیشاپیش مبارک باشه.

pedi261
26-08-2012, 13:02
سلام
قراره تا چند ماه آينده يه خونه حدودا 85 متره تحويل بگيرم با توجه به افزايش روزافزون قيمتها تصميم گرفتم پيشاپيش براي خريد پكيج اقدام كنم.
من هيچ اطلاعاتي در مورد پكيج نداشتم و از راهنمايي هاي دوستان در اينجا خيلي استفاده كردم ممنون از زحماتتون.
همه حرفارو خوندم ولي صحبتي از بوش نبود راستش من 2 تا توصيه براي خريد داشتم يكي بوش و ديگري ايمرگاس حالا موندم مردد.
لطفا در مورد پكيج هاي بوش هم كمي اطلاعات بديد و در ضمن بنده رو راهنمايي كنيد كه بالاخره چي بخرم در ضمن من در سمنان زندگي مي كنم.
بازم ممنون.
چون خودم با بوش کار نکردم نمیتونم اطلاعات دقیقی بدم. اما تا اینجا خیلی تعریف بدی ازش نشنیدم...
اما ایمر گس کیفیت خیلی بالائی داره. واقعا عالیه. خدماتش هم دست آلزانه که اونم بدک نیست. کلا پیشنهاد خیلی خوبیه.

pedi261
26-08-2012, 13:09
با سلام

می خواستم بدونم که در سنندج برای یک واحد 86 متری در طبقه اول که دو تا اتاق خواب داره هر کدوم 9 متر و حال 35 متری آیا این گزینه ها مناسبه؟

من حدود 4 ماه پیش پکیج را خریدم 1150000 تومان. اگر فکر می کنید خوب نیست تا یک وستن یا آماتیس بگیرم

ممنون بازم ممنون از راهنماییهای بسیار خوبتون
1. دستگاه 24000 جواب میده اما اینکه محل نصب، شرایط نصب دستگاه بدون فن رو داشته باشه یا نه رو سرویس کار باید تعین کنه. اما اینو بگم که اگه محل در نظر گرفته شده برای پکیج دقیقا زیر دودکش نباشه نمیشه نصب کرد. در ضمن طبقه آخر و یکی مونده به آخر هم نباید باشید. کلا کمتر از 10 ، 20 درصد شرایط نصب بدون فن مهیاس.
2.عالیه
3. به شرطی که از شیشه های دو جداره با پروفیل پی وی سی استفاده میکنید اتاق خواب ها خوبه. و واسه حال 35 متری هم 30 پره خوبه. به شرطیکه آشپزخانه اپن بهش اضافه نشه.
4. حوله خشک کن واسه حمام یادت نره
پکیج بدی نیست اما به شرطی که بشه اونجا بدون فن نصب کرد.

pedi261
26-08-2012, 14:15
سلام
الان این بوتان که گفتید فقط آلومینیومی داره؟اگه فولادی بخوام چی بذارم؟چه مارکی به صرفه تره؟هم موقع خرید و هم بعدا برای مصرف انرژی؟
خیلی ممنون
یه اصل کلی نیست که حتما یکی از او یکی بهتره. رادیاتور یه شاخص داره به نام ضریب انتقال گرما به محیط. حالا واسه هر کی بیشتر باشه بهتره. اما یه مشکلی که رادیاتور های آلمنیونی دارند اینه که وقتی با پکیج استفاده میشن، چون مبدل پکیج از مس هستش باعث میشه آب کاتولیز بشه و وقتی این آبه کاتولیز شده به آلمنیوم میخوره هیدروژنش جدا میشه و باعث میشه تو رادیاتور هوا بیفته. اتفاقی کی در رادیاتور های ایران رادیاتور خیلی خیلی خیلی زیاد رخ میده.
اما بوتان اومده داخل رادیاتور رو هم با یک لایه رنگ پوشونده که دیگه آب مستقیما با آلمنیوم تماس نداشته باشه.
حالا من پیشنهادم آلمنیومیه بوتانه به چند دلیل: 1 اینکه بالاترین ضریب انتقال گرما رو داره. 2. اگه یک پرش سوراخ بشه میشه فقط همون پره رو عوض کرد چون رادیاتور آلمنیومی پره ای هست. اما در فولادی ها باید کل پنل رو تعویض کرد. 3. در صورت نیاز میشه بهش پره اضافه کرد یا ازش کم کرد. 4.داخلش تمیزه و نیازی به شستشو نداره و در طول زمان هم تمیز تر از فولادی میمونه. 5. وزنش کمتره و روی دیوار راحت تر سوار میشه. فولادی ها سنگینن و اگه دیوار سفت نباشه کنده میشن.و ....
اما انصافا فولادی ها هم گرمای خوبی میدن. بین فولادی ها فرولی، آماتیس ، آژیر، کرمی و .... خوبن اما حتما به ضریب انتقالش دقت کن و دو کنوکتوره (convector ) بخر. بهش دوبل هم میگن.

sofii147
26-08-2012, 18:46
سلام...لطفا به من هم کمک کنید....دنبال نمایندگی باکسی می گردم...برای شرایط منزل ما گفتن باکسی 2800 فن دار خوبه...می تونید نمایندگی معرفی کنید و اینکه از کجا بخریم به صرفه تر است...ممنونم
لطفا زودتر راهنمایی کنید...خیلی عجله ای است

sofii147
26-08-2012, 18:47
در ضمن به من بوتان مدل اپتیما 2800 را معرفی کردن...نظرتون چیه؟

tamirkar1
26-08-2012, 19:56
با سلام

ممنون بازم ممنون از راهنماییهای بسیار خوبتون سلام دوست عزیز باید خدمت شما عرض کنم 1-چون شما توی طبقه اول هستی پکیج بدون فن مشکلی ایجاد نمیکنه اماتنها نکته ای که وجود داره اینه که پکیج باید دقیقا زیر خود دودکش و 30سانتیمتر پاینتر از دهانه خروجی دودکش نصب بشه تا تو مکش دودکش خللی ایجاد نشه یک نکته خیلی خیلی مهمی هم که هست اینه که باید حتما یک دریچه هوا توی واحد نصب بشه تا اکسیژن مورد نیاز برای پکیج فراهم بشه وگرنه پکیج بد کار میکنه.
2-رادیاتور بوتان مدل ایل پریمو به نظر من از تمام رادیاتورهای آلومنیمی توی بازار بهتره پس انتخاب خوبی کردی.
3-تعداد پره رادیاتورها اگرواحد شما روی پارکینگ هست و زیر واحد شما خالی برای اتاق ها 12 پره ببندی بهتره .

tamirkar1
26-08-2012, 20:03
در ضمن به من بوتان مدل اپتیما 2800 را معرفی کردن...نظرتون چیه؟به نظر من پکیج باکسی خیلی بهتر از بوتانه تواین اصلا شک نکن.

tamirkar1
26-08-2012, 20:16
سلام
خیلی ممنونمن هم معتقدم رادیاتور پنلی فولادی خیلی بهتر از رادیاتور آلومنیومی.به چندین دلیل که مهمترین دلیلا
1- هواگیری کمترنصبت به آلومنیومی.
2-طول عمر بالاتر مبدل به خاطر عدم واکنش های شیمیای بین مبدل مسی و رادیاتور آلونیومی و خوردگی کمتر مبدل.
3-بالا رفتن طول عمر پمپ دستگاه چون تو رادیاتور آلومنیمی احتمال خوردگی و جدا شدن تکه های فلزی از رادیاتور خیلی زیاده و وقتی این تکه های فلزی بره داخل پمپ باعث خرابی پمپ میشه.اما تو رادیاتور پنلی این خوردگی اصلا وجود نداره.(رادیاتور بوتان پوشش داخلی داره و خوردگیش خیلی کمتر از بقیه رادیاتورهای آلومنیمی هستش).
4-تو رادیاتورهای آلومنیمی از چسب برای آبندی استفاده میشه که بعضی از شرکتهای ایرانی از یک چسب خیلی بی کیفیت استفاده میکنن که باعث بالا رفتن ph آب میشه و شفت پمپ رو خراب میکنه و پمپ یکصدای خیلی ناهنجاری میده که مجبور میشی عوضش کنی.
اما طول عمر رادیاتورهای آلومنیومی واقعا بالاست و میشه گفت در صورت نصب صیح اصلا خرابی نداره.

sofii147
26-08-2012, 20:32
میتونید راهنمایی کنید که باکسی 24000 بگیریم یا 28000 ؟ و نمایندگی باکسی معرفی کنید؟
الان با این وضعیت بازار از کجا میشه تهیه کرد؟ ممنونم از راهنمایتون

pedi261
27-08-2012, 01:04
در ضمن به من بوتان مدل اپتیما 2800 را معرفی کردن...نظرتون چیه؟
اپتیما هم بد نیست اما اصلا به پای باکسی نمیرسه.

arash_h59
27-08-2012, 12:41
سلام و تشكر از pedi261 عزيز
مي خواستم بدونم فرق تك مبدله و دو مبدله چيه؟
و اينكه ايمرگاس مدل star 24KW خوبه يا نه؟
اگر در مورد بوش هم از همكاراتون اطلاعاتي بگيريد واسم ممنون مي شم شنيدم دستگاه هاي جديدش تركيه توليد مي شه و زياد خوب نيست. اين صحت داره؟

pedi261
27-08-2012, 13:38
سلام و تشكر از pedi261 عزيز
مي خواستم بدونم فرق تك مبدله و دو مبدله چيه؟
و اينكه ايمرگاس مدل star 24KW خوبه يا نه؟
اگر در مورد بوش هم از همكاراتون اطلاعاتي بگيريد واسم ممنون مي شم شنيدم دستگاه هاي جديدش تركيه توليد مي شه و زياد خوب نيست. اين صحت داره؟
برای مصرف کننده فرق زیادی نداره. در دستگاه تک مبدله هم آب گرم مصرفی و هم آب سیستم گرمایش در یک مبدل گرم میشن. اما در دستگاه دو مبدله آب سیستم گرمایش در مبدل اصلی و آب گرم مصرفی در مبدل ثانویه گرم میشه.
در دستگاه دو مبدله عمر مبدل بیشتره و میزان آب گرم مصرفی که دستگاه تولید میکنه معمولا کمی بیشتره. اما سیستم دستگاه پیچیده تره و چند قطعه به دستگاه اضافه میشوند که باعث ایجاد مشکلات بیشتری در دستگاه میشوند. و متاسفانه تعداد خیلی زیادی از سرویس کار ها هنوز در تعمیر و عیب یابی این دستگاه ها نا توان هستند به خصوص در شهرستان ها. من خودم سالی 7 ، 8 بار ماموریت به شهرستان هائی میرم که سرویس کار نتونسته دستگاه رو تعمیر کنه و واسه مشتری مشکلات زیادی پیش میاد.
هر چند دو مبدله ها دستگاه های بهتر و جدید تری هستند اما من پیشنهاد نمیکنم. اولا به این دلیل که بعضی از کمپانی ها از قطعات نا مرغوب استفاده میکنن و ثانیا به دلیل ناتوانیه بعضی از سرویس کار ها.
بله دستگاه بسیار خوبیه.
کاملا درسته و بوش در ترکیه تولید میشه و از لحاظ کیفیت معمولیه. دستگاه بدی نیست اما خوب هم نیستش.

hossein4537
27-08-2012, 16:51
سلام ، خدمت دوستان
علت آب گیری خود به خود پکیج از خرابی کدوم قطعه میتونه باشه .

hossein4537
27-08-2012, 17:36
منظورم اینکه بدون باز کردن شیر آبگیری ، فشار آب بالا میره ،تا شیر اطمینان 3 بار عمل میکنه .

pedi261
27-08-2012, 17:52
سلام ، خدمت دوستان
علت آب گیری خود به خود پکیج از خرابی کدوم قطعه میتونه باشه .
چند تا دلیل میتونه داشته باشه از جمله خرابی شیر پر کن و سوراخ بودن مبدل.

tamirkar1
27-08-2012, 23:15
منظورم اینکه بدون باز کردن شیر آبگیری ، فشار آب بالا میره ،تا شیر اطمینان 3 بار عمل میکنه .دوست عزیز همونطور که دوست خوبمون pedi گفت یا شیر پرکن پکیج خرابه و آب رد میکنه یا اینکه مبدل سوراخ شده.

arash_h59
28-08-2012, 10:50
ممنون pedi عزيز
از راهنمايي هاتون اينطور فهميدم كه ايمر بهتر از بوشه پس تصميم گرفتم كه ايمر بخرم.
هر چند فرموديد تك مبدله از 2 مبدله ساده تر و تعميرش راحت تره ولي بازم جهت اطمينان مي پرسم از بين star 24KW كه ظاهرا تك مبدله و mini 24KW كه 2 مبدله هستند با توجه به اينكه من در سمنان زندگي مي كنم كدومو بخرم؟
ضمنا با توجه به اينكه من هنوز واحدمو تحويل نگرفتم و دقيقا مشخص نيست كه در كدوم طبقست و آيا شرایط نصب دستگاه بدون فن رو داره یا نه موندم چيكار كنم.
آيا فن دارو ميشه همه جا نصب كرد و اصلا مزيتي داره كه حتي اگه امكان نصب بدون فن هم بود آدم فن دار نصب كنه و ارزش پرداخت مبلغ اضافه ترو داره؟
براي رادياتور هم مي خوام فولادي بگيرم 2 تا 100 واسه حال و 2 تا 80 واسه خواب ها به نظرتون انتخاب خوبيه؟
بازم ممنون.

arash_h59
28-08-2012, 11:04
راستي يه چيزي در مورد ترموستات روي رادياتور شنيدم كه ظاهرا مصرف رو پايين مياره اگه كسي اطلاعاتي در اين زمينه داره لطفا راهنمايي بفرماييد

arash_h59
28-08-2012, 11:13
تو وبگرديام به وبلاگ يه دانشجوي مكانيك برخوردم كه در مورد رادياتور مطالب فني و علمي خوبي نوشته بود هرچند اينجا اكثرا خودشون استادن ولي لينكشو واسه اونايي كه مثه خودم دنبال كسب اطلاعات هستند ميزارم.

process_tj
28-08-2012, 14:43
سلام دوستان
برای یک ویلا در حدود 150 متر دوبلکس در نوشهر چه پکیجی پیشنهاد می کنید؟
بنظرتون آلزان پکیج خوبی هست؟ایمر چطور؟
پیشاپیش از وقتی که برای پاسخ می گذارید ممنونم.

dynastywarior
28-08-2012, 16:54
ببینین دوستان من اول از همه پکیج وایلانت رو توصیه میکنم ولی با توجه به تحریم الان نه توصیه نمیشود ولی در حال حاضر با تحقیق و با تجربه کافی خدمتتون عرض میکنم که بهترین جایگزین برای وایلانت پکیج عالی ویسمن هستش که هم مونتاژ هم ساختش آلمانه بدون استثنا و بعد اون هم بوش ولی بوش مونتاژ ترک به است

tamirkar1
28-08-2012, 21:09
سلام دوستان
پیشاپیش از وقتی که برای پاسخ می گذارید ممنونم.سلام
برای یک واحد 150 متری یکیج28 دیواری ایمر گاز بگیری خیلی بهتر از الزان من خودم تا حالا چندتا الزان بستم به نظرم خیلی آشغاله اصلا ایمنی نداره شعله زیرش کاملا همه اطرافو داغ میکونه به شیر گازم خیلی نزدیکه اما ایمر واقعا عالیه و یک چیزه دیگس.ایمنیشم خیلی بالاتره.جای کمتری هم میگیره.

tamirkar1
28-08-2012, 21:22
ببینین دوستان من اول از همه پکیج وایلانت رو توصیه میکنم ولی با توجه به تحریم الان نه توصیه نمیشود ولی در حال حاضر با تحقیق و با تجربه کافی خدمتتون عرض میکنم که بهترین جایگزین برای وایلانت پکیج عالی ویسمن هستش که هم مونتاژ هم ساختش آلمانه بدون استثنا و بعد اون هم بوش ولی بوش مونتاژ ترک به استمن میدونم که ویسمن یک شرکت معتبر تو تولید پکیجه ،اما خیلی از پکیج های که تازه وارد میشن با تبلیق بالا چند سالی فروش میکنن بعد فروش تعطیل میشه و اثری هم از خدمات وفروشنده هاش نمیمونه من خودم امروز با یک موردش برخورد کردم بیچاره مبدلش سوراخ بود اما بخاطر مبدل باید کل دستگاهو عوض میکرد چرا چون کسی جوابگو نبود.و شرکت فروشنده به بهانه تحریم مشتری رو از سر خودش باز کرد.حالا میشه بگید ویسمن چند ساله وارده ایران شده و کیفیت خدماتش چطوره.

dynastywarior
29-08-2012, 00:06
من میدونم که ویسمن یک شرکت معتبر تو تولید پکیجه ،اما خیلی از پکیج های که تازه وارد میشن با تبلیق بالا چند سالی فروش میکنن بعد فروش تعطیل میشه و اثری هم از خدمات وفروشنده هاش نمیمونه من خودم امروز با یک موردش برخورد کردم بیچاره مبدلش سوراخ بود اما بخاطر مبدل باید کل دستگاهو عوض میکرد چرا چون کسی جوابگو نبود.و شرکت فروشنده به بهانه تحریم مشتری رو از سر خودش باز کرد.حالا میشه بگید ویسمن چند ساله وارده ایران شده و کیفیت خدماتش چطوره.

ویسمن خیلی وقته وارد ایران شده و خدمات و گارانتی شم ماله شرکتی که کولر های اجنرال رو گارانتی میکنه

من خودم از ویسمن نهایت رضایت رو دارم و میگم که نگران خدمات پس از فروش نباشین حرف نداره ...........

بقیه برند ها به غیر از این سه تا یعنی وایلانت و ویسمن و بوش معمولا یه جاشون میلنگه ولی اینا نه خدا وکیلی حرف ندارن مخصوصا ویسمن و وایلانت
یعنی اینارو که میگم دیدم که میگم هاااا من پکیج فرولی رو با ویسمن مقایسه کردم ساید بای ساید و قطعه به قطعه دیدم که بابا اینا اصلا خدا و پیغمبرشونم یکی نیست !!!
از لحاظ راندمان هم وایلانت اوله و بعدش ویسمن

akbari121
29-08-2012, 11:18
باسلام من برای 150 متر یک پکیج درجه یک میخوام قیمت مهم نیست فوریه اگه میتونید بگید از کجا تهیه کنم من اصلا سر رشته ندارم اگه یه قورباغه بدن بگن پکیج من تشخیص نمیدم با تشکر

tamirkar1
29-08-2012, 20:55
ویسمن خیلی وقته وارد ایران شده و خدمات و گارانتی شم ماله شرکتی که کولر های اجنرال رو گارانتی میکنه

من خودم از ویسمن نهایت رضایت رو دارم و میگم که نگران خدمات پس از فروش نباشین حرف نداره ...........

بقیه برند ها به غیر از این سه تا یعنی وایلانت و ویسمن و بوش معمولا یه جاشون میلنگه ولی اینا نه خدا وکیلی حرف ندارن مخصوصا ویسمن و وایلانت
یعنی اینارو که میگم دیدم که میگم هاااا من پکیج فرولی رو با ویسمن مقایسه کردم ساید بای ساید و قطعه به قطعه دیدم که بابا اینا اصلا خدا و پیغمبرشونم یکی نیست !!!
از لحاظ راندمان هم وایلانت اوله و بعدش ویسمندوست عزیز شما که همه قطعاتشونو مقایسه کردی میشه بگید کدوم قسمتاش باعث شده بگی خدا پیغمبرشونم یکی نیست. بابا برای فروش بهتر سعی کنین خودتون خوب باشین بیاید تو بازار واقعا رقابت کنیدنه اینکه با کوبیدن بقیه خدوتونو بالا بکشید.منکه قبول دارم ویسمن پکیج خوبیه اما حرفاتونواصلا قبول ندارم.من خودم دستم تو کاره اما تا حالا نشده بگم فلان دستگاه بده امابا مقایسه میگم این خوبیش اینم بدیشه. انه اینکه فقط بگم بده نخرید. دلیلم نیارام

aban91
29-08-2012, 21:12

از لحاظ راندمان هم وایلانت اوله و بعدش ویسمن:8::8::8::8::8::8::8::8::10:

tamirkar1
29-08-2012, 21:15

از لحاظ راندمان هم وایلانت اوله و بعدش ویسمنشما اگه اطلاعات در مورد پکیج داشته باشی باید بدونی که سیستم همه پکیج ها تقریبا یکی و این حرفو نمیزدی.شما با این حرفت میخوای بگی که پکیجهای مثل ایمر گاس یا باکسی یا وستن و یا حتی همین بوتان یجاش میلنگه و فقط ویسمن که عالیه این حرف اصلا درست نیست.من که قبول ندارم .اما به نظرتون احترام میذارم.

dynastywarior
30-08-2012, 09:23
شما اگه اطلاعات در مورد پکیج داشته باشی باید بدونی که سیستم همه پکیج ها تقریبا یکی و این حرفو نمیزدی.شما با این حرفت میخوای بگی که پکیجهای مثل ایمر گاس یا باکسی یا وستن و یا حتی همین بوتان یجاش میلنگه و فقط ویسمن که عالیه این حرف اصلا درست نیست.من که قبول ندارم .اما به نظرتون احترام میذارم.

ببینین دوستان من نمیگم فلان چیز بده فلان چیز خوبه ویسمن و وایلانت هم کارخونه بابام نیست که ازش تعریف کنم فقط دیدم که میگم عزیزان وا اللا ایمر گاز هم بله بد نیست خوبه....
بیبیننین من کارشناس ارشد مکانیک سیالاتم و راجبه اینجور چیزا هم ساختش و مونتاژش اطلاعاته بدی ندارم فقط چون چند تا پکیج رو مقایسه کردم دیدم....
کار زیاد سختی نیست شما یه پکیج ویسمن رو با یه پکیج معمولی کنار هم بذار و فقط مونتاژشونو مقایسه فقط مونتاژ ها حالا کیفیت ساخت و طراحی بکنار اون موقع متوجه میشی که چی به چیه ؟؟؟

pedi261
01-09-2012, 14:58
ممنون pedi عزيز
از راهنمايي هاتون اينطور فهميدم كه ايمر بهتر از بوشه پس تصميم گرفتم كه ايمر بخرم.
هر چند فرموديد تك مبدله از 2 مبدله ساده تر و تعميرش راحت تره ولي بازم جهت اطمينان مي پرسم از بين star 24KW كه ظاهرا تك مبدله و mini 24KW كه 2 مبدله هستند با توجه به اينكه من در سمنان زندگي مي كنم كدومو بخرم؟
ضمنا با توجه به اينكه من هنوز واحدمو تحويل نگرفتم و دقيقا مشخص نيست كه در كدوم طبقست و آيا شرایط نصب دستگاه بدون فن رو داره یا نه موندم چيكار كنم.
آيا فن دارو ميشه همه جا نصب كرد و اصلا مزيتي داره كه حتي اگه امكان نصب بدون فن هم بود آدم فن دار نصب كنه و ارزش پرداخت مبلغ اضافه ترو داره؟
براي رادياتور هم مي خوام فولادي بگيرم 2 تا 100 واسه حال و 2 تا 80 واسه خواب ها به نظرتون انتخاب خوبيه؟
بازم ممنون.
مبارک باشه. هر دو دستگاه های خوبی هستن انتخاب با شماست. من پیشنهادم تک مبدله.
شما اصلا ریسک نکنید و دستگاه فن دار بخرید. فن دار رو همه جا مییشه نصب کرد مگه اینکه متراژ واحد کم باشه. انتخاب رادیاتور هم خوبه به شرطی که طبقه اول یا آخر نباشید.

pedi261
01-09-2012, 15:04
راستي يه چيزي در مورد ترموستات روي رادياتور شنيدم كه ظاهرا مصرف رو پايين مياره اگه كسي اطلاعاتي در اين زمينه داره لطفا راهنمايي بفرماييد
این ترموستات ها با محدود کردن جریان آب دما رو کنترل میکنند. که بیشتر به درد موتور خونه میخوره نه پکیج.
با پکیج همیشه باید شیر های رادیاتور تا آخر باز باشن تا پمپ پکیج آسیب نبینه. پس به درد پکیج نمیخورن.
ضمنا بارها و بارها دیدم که شیر های ترموستاتیک در حالت نیمه باز (هنگام تنظیم بر روی یه درجه ی خاص) کلا مسیر ورود آب رو میبندن و کلا رادیاتور سرد میشه... نصف شب هنگام خواب....

pedi261
01-09-2012, 15:11
سلام دوستان
پیشاپیش از وقتی که برای پاسخ می گذارید ممنونم.
28000 ایمر. قبل خرید با توجه به دوبلکس بودن خونه حتما کارشناسی بشه.

pedi261
01-09-2012, 16:07

از لحاظ راندمان هم وایلانت اوله و بعدش ویسمن
من تو این سه سال خیلی نه اسم ویسمن رو شنیدم و نه باهاش کار کردم. اما اینو میدونم په پکیج بدی نیست. کولر های اجنرال هم خدماتش دسته نیاس که بدک نیستن اما به هیچ وجه در زمینه پکیج نه تخصص دارن و نه تجربه.
خوب فرولی چینیه اما اینکه شما بگی کنار هم مقایسه کردی و فهمیدی خیلی با هم فرق دارن یعنی شما 10 15 سال کارت پکیج بوده. هرچند یه سری از مسائلو میشه با دیدن فهمید اما حتما باید دستگاه روشن بشه تا معلوم بشه چی به چیه.
از لحاظ راندمان هم پکیجه های کندانسی بالاترینن و بقیه تقریبا در یه سطحن.

اميرسالار 1
02-09-2012, 18:52
من امروز يك پكيج ويسمن فندار 2مبدله 24 را به قيمت 17700000در تبريز گرفتم نظر تون در مورد قيمتش چيه؟

tamirkar1
06-09-2012, 10:14
من امروز يك پكيج ويسمن فندار 2مبدله 24 را به قيمت 17700000در تبريز گرفتم نظر تون در مورد قيمتش چيه؟به نظر من که قیمت ها لحظه ای هر دقیقه داره تغییر میکنه پس بخر و شک نکن

dynastywarior
06-09-2012, 10:48
من امروز يك پكيج ويسمن فندار 2مبدله 24 را به قيمت 17700000در تبريز گرفتم نظر تون در مورد قيمتش چيه؟

دوست عزیز تو تبریز فکر کنم نمایندش خیابان منصور بایستی که باشه تاسیسات پویا ...
قیمتشم بله خوبه بخر هفته بعد زیر 2 تومن نمیتونی بگیری

mir48
13-09-2012, 10:14
سلام به دوستان و اساتید عزیز
مطالب این فروم رو خوندم و انصافاً خیلی استفاده کردم
دست گلتوم درد نکنه به خاطر وقتی که میزارین
من یه واحد 88 متری دارم واقع در اراک دو خوابه (11 و 13 متری) سازه بتونی -سه بر روبه هوای آزاد (شمال-جنوب-شرق)-طبقه دوم (با احتساب پیلوت طبقه سوم)-آپارتمان 6 طبقه وپیلوت-دو واحده-نما سنگ -بدون دودکش- در ضمن شرایط آب اراک خیلی بده و حدود 800 پی پی ام فکر میکنم سختی داره.
راستش میخواستم پکیج و رادیاتوری انتخاب کنم که علاوه بر مناسب بودن هزینه کمی هم داشته باشه.اگه لطف کنید پیشنهادتونو در خصوص محصولات داخلی به من بدین ممنون میشم.
اگه ممکنه در رنج قیمتی بوتان و ایران رادیاتور.
با تشکر از شما عزیزان
سربلند و پیروز باشید

pedi261
13-09-2012, 13:49
سلام به دوستان و اساتید عزیز
مطالب این فروم رو خوندم و انصافاً خیلی استفاده کردم
دست گلتوم درد نکنه به خاطر وقتی که میزارین
من یه واحد 88 متری دارم واقع در اراک دو خوابه (11 و 13 متری) سازه بتونی -سه بر روبه هوای آزاد (شمال-جنوب-شرق)-طبقه دوم (با احتساب پیلوت طبقه سوم)-آپارتمان 6 طبقه وپیلوت-دو واحده-نما سنگ -بدون دودکش- در ضمن شرایط آب اراک خیلی بده و حدود 800 پی پی ام فکر میکنم سختی داره.
راستش میخواستم پکیج و رادیاتوری انتخاب کنم که علاوه بر مناسب بودن هزینه کمی هم داشته باشه.اگه لطف کنید پیشنهادتونو در خصوص محصولات داخلی به من بدین ممنون میشم.
اگه ممکنه در رنج قیمتی بوتان و ایران رادیاتور.
با تشکر از شما عزیزان
سربلند و پیروز باشید
فقط بوتان اصلا به ایران رادیاتور فکر هم نکنید.
حتما از هنگام نصب از سختی گیر استفاده کنید تا مقداری از سختی آب کم بشه...
در انتخاب تعداد رادیاتور هم اصلا خسیس نباشید. هر چه بیشتر باشه خونه سریعتر گرم میشه و مصرف دستگاه کمتر میشه. مخصوصا چون از 3 طرف بازه ساختمونتون و اراک هم سرده و خیلی بادگیر.

tamirkar1
15-09-2012, 19:24
دوستان نظرتون در مورد نصب سختی گیر روی پکیج چیه؟
کدوم سختی گیر خوبه ؟(مغناطیسی،شیمایی ویا ...)
کدام سختی گیر را توصیه میکنید؟
و مدت زمانی که سختی گیر بازده خوبی داره چقدره؟

mohsae
15-09-2012, 20:17
سلام دوستان عزیز
من در حال تجهیز یک واحد 80 متری در باغی در حومه کرج هستم
برای سیستم گرمایشی پکیج رو انتخاب کردم و لوله کشی هاش رو هم انجام دادم
فقط می خواستم بدونم بین پکیج های ایران رادیاتور ، بوتان و آریستون کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
البته طبق مشاوره هائی که گرفتم نکات زیر رو در نظر داشتم
1- خدمات پس از فروش با توجه به اینکه در حومه کرج هستیم
2- دو مبدله بودن پکیج با توجه به اینکه احتمالا آب اون منطقه جرم بیشتری نسبت به آب تهران یا کرج خواهد داشت
3- بازدهی بهینه
4-قیمت

لطفا در مورد انتخاب رادیاتور هم راهنمائیم کنید که رادیاتورهای ایران رادیاتور بهتر هستند یا بوتان؟
ممنونم

pedi261
15-09-2012, 23:29
دوستان نظرتون در مورد نصب سختی گیر روی پکیج چیه؟
کدوم سختی گیر خوبه ؟(مغناطیسی،شیمایی ویا ...)
کدام سختی گیر را توصیه میکنید؟
و مدت زمانی که سختی گیر بازده خوبی داره چقدره؟

املاح کلسیم و منیزیم موجود در آب را اصطلاحا سختی می نامند.
سختی گیر های مغناطیسی فقط ذرات رو معلق میکنه و اونا رو نمیگیره. اینکار باعث میشه که این سختی کمتر جذب جداره های فلزی بشه. کلا بد نیست اما به سختی گیر های رزینی نمیرسه.
در سختی گیر های رزینی آب سخت با عبور از میان بستر رزین مخزن سختی گیر، املاح کلسیم و منیزیم خود را با سدیم موجود مبادله نموده و بصورت آب نرم از سختی گیر خارج می شود. فقط باید توجه داشت که بعد از گذشت مدتی رزین سختی گیر که با جذب سختی آب از املاح کلسیم و منیزیم اشباع شده است باید توسط مصرف کننده و بوسیله محلول کلرید سدیم (نمک) مجدداً احیا و قابل استفاده گردد. اما خوب این نوع خیلی گرونه و بیشتر واسه مصارف صنعتی و یا موتورخونه و ... استفاده میشه پس بیخیالش.
اما اون چیزی که الان خیلی متداوله سختی گیر های پلی فسفات هستش. این سختی گیر ها شامل یک کارتریج فسفات می باشد(همون سنگهای سفید) وقتی آب از این کارتریج عبور می کند با مقادیر کوچک فسفات، نرم می شود. در واقع باعث میشه که سختی ته نشین نشه. این پلی فسفات ها از ته نشین شدن مواد معدنی سخت، از سخت شدن آب جلوگیری می کند. و معمولا 6 ماه تا 1 سال باید سنگهاش عوض بشه.

pedi261
15-09-2012, 23:34
سلام دوستان عزیز
من در حال تجهیز یک واحد 80 متری در باغی در حومه کرج هستم
برای سیستم گرمایشی پکیج رو انتخاب کردم و لوله کشی هاش رو هم انجام دادم
فقط می خواستم بدونم بین پکیج های ایران رادیاتور ، بوتان و آریستون کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
البته طبق مشاوره هائی که گرفتم نکات زیر رو در نظر داشتم
1- خدمات پس از فروش با توجه به اینکه در حومه کرج هستیم
2- دو مبدله بودن پکیج با توجه به اینکه احتمالا آب اون منطقه جرم بیشتری نسبت به آب تهران یا کرج خواهد داشت
3- بازدهی بهینه
4-قیمت

لطفا در مورد انتخاب رادیاتور هم راهنمائیم کنید که رادیاتورهای ایران رادیاتور بهتر هستند یا بوتان؟
ممنونم
بوتان.
1. بهترین شرکت خدمات پس از فروشه.
2. 2 مبدله همونطور که خوبیاش بیشتره مشکلاتشم بیشتره. اما چون بوتان در کرج سرویس کارای خوبی داره میتونی با خیال راحت 2 مبدله انتخاب کنی.
3. فرق زیادی ندارن. اکثرا حول و حوش 90 درصد راندمان دارن.
4. بوتان و ایران رادیاتور
رادیاتور هم شک نکن که بوتان بهترینه. اصلا و اصلا و اصلا رادیاتور ایران رادیاتور نخر که با پکیج سازگار نیست. تو صفحات قبلی علتشو توضیح دادم.

mohsae
16-09-2012, 19:54
ممنونم از پاسختون

popor_3518
16-09-2012, 22:06
سلام.من براي خونه 150متري در شمال كشور ميخواستم يه پكيج بخرم.نميخوام من اذيت كنه.برام كيفيت خيلي مهمه.ممنون ميشم راهنمايم كنيد

pedi261
17-09-2012, 12:06
سلام.من براي خونه 150متري در شمال كشور ميخواستم يه پكيج بخرم.نميخوام من اذيت كنه.برام كيفيت خيلي مهمه.ممنون ميشم راهنمايم كنيد
یک دستگاه 28000 (شاید 24000 بعضی از مارک ها هم جواب بده اما ریسک نکنید و همون 28000 بگیرید) اگه دستگاه وستن یا باکسی یا ایمر یا روکا پیدا کردید بهترین دستگاه ها هستند. اما فعلا که کمیاب شدند. بعدش هم فرولی و بوتان.

popor_3518
17-09-2012, 12:52
یک دستگاه 28000 (شاید 24000 بعضی از مارک ها هم جواب بده اما ریسک نکنید و همون 28000 بگیرید) اگه دستگاه وستن یا باکسی یا ایمر یا روکا پیدا کردید بهترین دستگاه ها هستند. اما فعلا که کمیاب شدند. بعدش هم فرولی و بوتان.
ايمر گاز جنسش چطوره؟چون تو شهر ما خدمات داره(
دئوترم.تاچي.فرولي.ايران رادياتور و بوتانم نمايندگي داره)

pedi261
17-09-2012, 13:25
ايمر گاز جنسش چطوره؟چون تو شهر ما خدمات داره(
دئوترم.
تاچي.فرولي.ايران رادياتور و بوتانم نمايندگي داره)
ایمر کیفیتش عالیه.
تاچی قیمتش خیلی خوبه.
بوتان خدماتش بهترینه.
ایران رادیاتور افتضاخه.
فرولی هم خدمات و کیفیت مناسبی داره.

popor_3518
17-09-2012, 14:59
ایمر کیفیتش عالیه.
تاچی قیمتش خیلی خوبه.
بوتان خدماتش بهترینه.
ایران رادیاتور افتضاخه.
فرولی هم خدمات و کیفیت مناسبی داره.
اينم سوال اخر.بين ايمر و
دئوترم كدوم بهتره؟قيمتشونم اگر دارين بگين ممنون ميشم

pedi261
17-09-2012, 15:12
اينم سوال اخر.بين ايمر و
دئوترم كدوم بهتره؟قيمتشونم اگر دارين بگين ممنون ميشم

ایمر. قیمت هم ندارم چون تهران هیچ کدوم فعلا فروش ندارن.

akparas
17-09-2012, 17:48
من این طور شنیدم که بوتان پکیج های تولید می کنه اصلاً کیفیت نداره ولی چون تو کشور هستش خدماتش بهتر از دیگر جاهاست ولی نسبت به ایران رادیاتور من ایران رادیاتور (مافیای تاسیسات ایران) ترجیح می دم. من والترو و وستن رو بین ایتالیایی ها قبول دارم

aban91
17-09-2012, 19:03
pedi عزیز سلام
من تو شهرستان دارم با روکا کار میکنم.یک پکیج سارا 24 فن دار دارم که در حالت تابستان گاهی مواقع در حالت کارکرد آبگرم خاموش می شود و هیچ اروروی هم نمی دهد.اما در حالت زمستانه بدون هیچ مشکلی آبگرم تولید میکند.فن را هم تمیز کرده ام اما مشکل برطرف نشده است .مبدل این پکیج هم سوراخ شده اما متاسفانه تو بازار گیر نیاوردم و فشار پکیج هم دایما بالا می رود .اگه زحمتی نیست کمکم کنی ممنونت میشم.اگر هم مبدلشو میتونی برام گیر بیاری خیلی عالیه میشه.

pedi261
17-09-2012, 21:21
من این طور شنیدم که بوتان پکیج های تولید می کنه اصلاً کیفیت نداره ولی چون تو کشور هستش خدماتش بهتر از دیگر جاهاست ولی نسبت به ایران رادیاتور من ایران رادیاتور (مافیای تاسیسات ایران) ترجیح می دم. من والترو و وستن رو بین ایتالیایی ها قبول دارم
بله بوتان تولید میکنه. به عبارتی مونتاژ میکنه. از قطعات چینی درجه 2 استفاده میکنه ولی نه همه مدلاش. یه سری از مدلاش کاملا ایتالیائی و وارداتین مثل اپتیما. ایران رادیاتور به خاطر رقابت با بوتان داره هر کاری میکنه و همه جوره باج میده مخصوصا به نماینده های فروش که براش بفروشن و این یعنی خدمات افتضاح. چون سرویس کارا با نماینده های فروش مشکل پیدا میکنن.

pedi261
17-09-2012, 21:24
pedi عزیز سلام
من تو شهرستان دارم با روکا کار میکنم.یک پکیج سارا 24 فن دار دارم که در حالت تابستان گاهی مواقع در حالت کارکرد آبگرم خاموش می شود و هیچ اروروی هم نمی دهد.اما در حالت زمستانه بدون هیچ مشکلی آبگرم تولید میکند.فن را هم تمیز کرده ام اما مشکل برطرف نشده است .مبدل این پکیج هم سوراخ شده اما متاسفانه تو بازار گیر نیاوردم و فشار پکیج هم دایما بالا می رود .اگه زحمتی نیست کمکم کنی ممنونت میشم.اگر هم مبدلشو میتونی برام گیر بیاری خیلی عالیه میشه.
سارا دستگاه خیلی خیلی خوبیه ولی متاسفانه در حال حاضر مبدلشو خود شرکت هم نداره. اسپانیا بهشون قطعه نمیده فعلا... از بچه ها میپرسم اگه کسی داشت بهت میگم.
خاموش شدن در حالت تابستان هم به خاطر فلو سوئیچشه... یه کارتریج مشکی که پشت برده... اونو در بیار یه سرویسی بکن ببین چجوری میشه...

mir48
18-09-2012, 07:45
سلام و عرض تشکر از جناب pedi261 به خاطر جوابشون به پست بنده
یه سوال در مورد رادیاتور پنلی مارک thermoKRAFT دارم. نمایندگیش میگه ساخت ترکیه است و 10 سال ضمانت داره. بازده حرارتی بالایی هم داره. قیمتش هم ارزونتر در میاد. میگه دو سال و نیمه فروش داشتم مشتریها نارضایتی اعلام نکردن.
با تشکر

pedi261
21-09-2012, 12:46
سلام و عرض تشکر از جناب pedi261 به خاطر جوابشون به پست بنده
یه سوال در مورد رادیاتور پنلی مارک thermoKRAFT دارم. نمایندگیش میگه ساخت ترکیه است و 10 سال ضمانت داره. بازده حرارتی بالایی هم داره. قیمتش هم ارزونتر در میاد. میگه دو سال و نیمه فروش داشتم مشتریها نارضایتی اعلام نکردن.
با تشکر
کلا رادیاتور های پنلی رادیاتور ها خوبی هستن. اما اینکه میگید بازده حرارتی بالائی داره یعنه چقدره؟ ضریب تبادل حرارتیش چقدره؟ از فروشنده بپرسید.

sadyou
23-09-2012, 09:05
سلام به همه دوستان
پارسال یه خونه 65 متری خریدم که تو زمستون اصلا گرم نمی شد پکیجش اخگر و رادیاتور هاش هم روش چیزی ننوشته ولی خیلی نازک و به نظر به درد نخور می آد. پارسال که یه سرویس کار پکیج اومده بود می گفت لازم نیست پکیج رو عوض کنی اگه رادیاتورها رو عوض کنی خونه گرم می شه. میخواستم بدونم آیا اگه فقط رادیاتورها رو عوض کنم درست می شه؟ و چه رادیاتوری خوبه و چند پره؟ در ضمن آپارتمان طبقه 3 هست و از چهار طرف باز.
ممنون

pedi261
23-09-2012, 12:29
سلام به همه دوستان
پارسال یه خونه 65 متری خریدم که تو زمستون اصلا گرم نمی شد پکیجش اخگر و رادیاتور هاش هم روش چیزی ننوشته ولی خیلی نازک و به نظر به درد نخور می آد. پارسال که یه سرویس کار پکیج اومده بود می گفت لازم نیست پکیج رو عوض کنی اگه رادیاتورها رو عوض کنی خونه گرم می شه. میخواستم بدونم آیا اگه فقط رادیاتورها رو عوض کنم درست می شه؟ و چه رادیاتوری خوبه و چند پره؟ در ضمن آپارتمان طبقه 3 هست و از چهار طرف باز.
ممنون
فکر میکنم رادیاتورهاتون جنسش آلفام باشه. که اگه اینطور باشه نه تنها خونه گرم نمیشه بلکه بعد دو سه سال هم سوراخ میشن و هم مبدل و پمپ پکیج رو خراب میکنه. پکیجتون خیلی خوب نیست اما خیلی راحت میتونه یه خونه 65 متری رو گرم کنه. پس اصلا از بابت پکیجت نگران نباش.
اگه بخاید کاملا محاسبه شده رادیاتور انتخاب کنید باید برای 65 متر 49 پره رادیاتور بوتان(ال پریمو) بگیرید. اینکه میگم بوتان به این دلیله که بالاترین ضریب انتقال حرارت رو داره.

nani9
25-09-2012, 23:18
سلام دوستان
هر کسی هر پکیجی که توخونش داره یا به عنوان فروشنده ویا تعمییر کار دراه با پکیج کار میکنه میتونه بگه صداش نسبت به پکیج های دیگه (کمتره یا بیشتره).و به نظر دوستان متخصص کم صداترین پکیج ها مطعلق به کدوم شرکته و پر صدا ترینشون کدومه.
1- بوتان
2- ایران رادیاتور
3-اساتیس
4-وایلانت
5-باکسی
6- ایمر گاز
7-روکا
8-فرولی
9- وستن
10-والترو
11-بوش
و..........

pedi261
26-09-2012, 01:00
سلام دوستان
هر کسی هر پکیجی که توخونش داره یا به عنوان فروشنده ویا تعمییر کار دراه با پکیج کار میکنه میتونه بگه صداش نسبت به پکیج های دیگه (کمتره یا بیشتره).و به نظر دوستان متخصص کم صداترین پکیج ها مطعلق به کدوم شرکته و پر صدا ترینشون کدومه.
1- بوتان
2- ایران رادیاتور
3-اساتیس
4-وایلانت
5-باکسی
6- ایمر گاز
7-روکا
8-فرولی
9- وستن
10-والترو
11-بوش
و..........
اگه انقدر صدای پکیج برات مهمه فقط میتونم بهتون توصیه کنم که دستگاه رو با دودکش دو جداره که استاندارد ترین حالته نصب کنید. در غیر اینصورت فرق زیادی بین صدای دستگاه ها نیست. به شرطی که فن دستگاه سالم باشه و از دودکش مناسب استفاده شده باشه.

morteza_dada
26-09-2012, 13:42
سلام,یه سوال داشتم از دوستان تعمییر کار یا کسانی که در این زمینه سررشته دارن.مشکل من اینه که حدود چند روزه از پکیج وایلانت 24 هزار ما یه صدایه عجیب بلندی در میاد که نمیدونم چه جوری توضیح بدم ولی یه چیزی شبیه قیژ قیژ میشه که خیلی اذیت میکنه.و وقتی خاومش و روشن کنیم صدا قطع میشه.حالا میخوام بدونم نیاز به مراجعه به تعمییر کار هست و کلا مشکلش چیه.از پمپشه چون این چند ماهه رادیاتورها را روشن نکردم ممکنه گریپاژ کرده باشه.با تشکر

pedi261
26-09-2012, 14:32
سلام,یه سوال داشتم از دوستان تعمییر کار یا کسانی که در این زمینه سررشته دارن.مشکل من اینه که حدود چند روزه از پکیج وایلانت 24 هزار ما یه صدایه عجیب بلندی در میاد که نمیدونم چه جوری توضیح بدم ولی یه چیزی شبیه قیژ قیژ میشه که خیلی اذیت میکنه.و وقتی خاومش و روشن کنیم صدا قطع میشه.حالا میخوام بدونم نیاز به مراجعه به تعمییر کار هست و کلا مشکلش چیه.از پمپشه چون این چند ماهه رادیاتورها را روشن نکردم ممکنه گریپاژ کرده باشه.با تشکر
بدون شنیدن صدا اظهار نظر سخته. باید تکنسین بیاد. میتونه از پمپ هم باشه.

shkz
26-09-2012, 15:47
سلام
نظرتون راجع به پکیج الیت چیه؟
نشاندهنده دیجیتال اون فشار 1 بار رو نشون میده. چطور میشه مقدار این فشار رو زیاد کرد؟
ممنون.

pedi261
27-09-2012, 01:11
سلام
نظرتون راجع به پکیج الیت چیه؟
نشاندهنده دیجیتال اون فشار 1 بار رو نشون میده. چطور میشه مقدار این فشار رو زیاد کرد؟
ممنون.
زیر پکیج دنبال یه شیر بگرد. بازش کن برسه به 1.5 بار بعد ببندش.

popor_3518
27-09-2012, 13:47
سلام.میخواستم بدونم نظرتون در باره پکیج بوتان اپتیما و بنسر پرو و مارک ایمر چیه؟در ضمن ساکن مازندران هستم (سختی اب بالاست)اگه میشه یه دستگاه خوب به من معرفی کنید.متراز 135 تا 150 متر میشه.

tamirkar1
27-09-2012, 22:48
سلام.میخواستم بدونم نظرتون در باره پکیج بوتان اپتیما و بنسر پرو و مارک ایمر چیه؟در ضمن ساکن مازندران هستم (سختی اب بالاست)اگه میشه یه دستگاه خوب به من معرفی کنید.متراز 135 تا 150 متر میشه.دوست عزیز به نظرمن ایمر گاز بهتره از گزینه های دیگه ای که انتخاب کردی.بهتره یک دومبدله ایمر گاز بخری و یک سختی گیر پلی فسفات هم روی مسیر ورودی آب سردش ببندی.و برای اینکه دستگاه شما دیرتر رسوب بگیره بهتره دمای آبگرم رو جوری تنظیم کنی که مثلا توی حمام بدنو نسوزونه که مجبور بشی آب سرد هم قاطیش کنی.و جوری باشه که فقط آبگرم تنهارو باز کنی و دوش بگیری اینجوری پکیج شما دیرتر رسوب میگیره.

tamirkar1
27-09-2012, 23:09
اگه انقدر صدای پکیج برات مهمه فقط میتونم بهتون توصیه کنم که دستگاه رو با دودکش دو جداره کهاستاندارد ترین حالته نصب کنید. در غیر اینصورت فرق زیادی بین صدای دستگاه ها نیست. به شرطی که فن دستگاه سالم باشه و از دودکش مناسب استفاده شده باشه.بله این کاملا درسته که اگر پکیج های فن دار با دودکش دوجداره نصب بشه صداش خیلی کم میشه.اما اینکه میگید فرق زیادی بین صدای دستگاه ها نیست من موافق نیستم و اینو خودم دیدم که بعضی از دستگاها در حالت کارکرد صدای بیشتری دارند.مثلا ایساتیس و ایران رادیاتور صداش نصبت به بقیه خیلی بیشتره اما پکیج های مثل فرولی یا باکسی یا بوش صدای خیلی کمتری دارن.اما یک صدای که در حالت استارد پکیج شنیده میشه نباید بزاریم به حساب صدادار بودن پکیج و بگیم این پکیج با صدای بلند کار میکنه.بلکه تو این حالت باید فشار ورودی گاز شهر و فشار گاز دستگاه رو کاملا تنظیم کنیم.

pzs
28-09-2012, 01:18
با سلام به همه دوستان
امروز رفته بودم سختی گیر سر راه پکیج بگیرم تو طالقانی
مدل های مختلفی بودن ازدم چینی
یه برندی بود به نام KING AQUA که مدل های مختلفی تولید کرده بوداز کوچیک تا بزرگ که نظرمو نسبت به دیگر برندها بیشتر جلب کرد.
یه مدل داشت که به صورت پلی فسفات بود که سایز معمولی بود و بعضی از فروشنده ها میگفتن یکم افت فشار میاره
یه مدل دیگه داشت که داخلش دوتا فیلتر بود و دیگه از اون سنگ سفیدها نداشت و از اون یکی بزرگتر بود و می گفتن این سختی گیر افت فشار ایجاد نمی کنه.
حالا سوال من اینه که 1) اصلا این کینگ آکوا مارک خوبیه؟
2) کدوم یکی بهترن سنگ سفید ها یا فیلتر دارا؟
اگر طولانی شد شرمنده
ولی میدونم که سوال خیلی ها است که میخوان جلوی رسوب پکیج شونو بگیرن
پیشاپیش از جواب دوستان سپاس گذارم

pedi261
28-09-2012, 03:14
سلام.میخواستم بدونم نظرتون در باره پکیج بوتان اپتیما و بنسر پرو و مارک ایمر چیه؟در ضمن ساکن مازندران هستم (سختی اب بالاست)اگه میشه یه دستگاه خوب به من معرفی کنید.متراز 135 تا 150 متر میشه.
هر سه تا دستگاه خیلی خوب هستند. به خصوص ایمر گاس و بنه سره.
با تو جه به اینکه ساکن شهرستان هستید پیشنهاد من بنه سره هست به خاطر اینکه بوتان کیفیت خدمات پس ار فروشش خیلی بهتره.

pedi261
28-09-2012, 03:21
با سلام به همه دوستان
یه برندی بود به نام KING AQUA که مدل های مختلفی تولید کرده بوداز کوچیک تا بزرگ که نظرمو نسبت به دیگر برندها بیشتر جلب کرد.
یه مدل داشت که به صورت پلی فسفات بود که سایز معمولی بود و بعضی از فروشنده ها میگفتن یکم افت فشار میاره
یه مدل دیگه داشت که داخلش دوتا فیلتر بود و دیگه از اون سنگ سفیدها نداشت و از اون یکی بزرگتر بود و می گفتن این سختی گیر افت فشار ایجاد نمی کنه.
اگر طولانی شد شرمنده
پیشاپیش از جواب دوستان سپاس گذارم
کینگ آکوا مارک خوبیه و پرفروش ترینه تو بازار. اما در مورد فیلتر دار یا سنگی ها نمیتونم نظر خاصی بدم چون هیچ وقت با هم دیگه و در شرایط یکسان تستشون نکردم.

tamirkar1
28-09-2012, 20:57
با سلام به همه دوستان
اگر طولانی شد شرمنده
پیشاپیش از جواب دوستان سپاس گذارمکینگ اکوا سختی گیره خیلی خوبیه ،به نظر من سنگی هاش بهتره چون من خودم نصب کردم و جواب گرفتم وپیشنهاد میکنم از این مدل بخری.

aban91
28-09-2012, 21:14
سلام به دوستان عزیزم tamirkar1 و pedi261
من چند وقت پیش یک پکیج نصب کردم که سیستمش گرمایش از کف بود و چون توی زمستان لوله کشی شده بود با آب نمک تستش کرده بودن من اولش سیستمو یکم شستم دستگاه رو راه اندازی کردم وتحویل دادم. مشتری بعد 2 روز زنگ زده که اصلا کف خونه گرم نشده و دوباره من رفتم خونه مشتری فیلترو باز کردم انگار 1 ساله کار کرده پر پر بود از اونرو چند بار سیستم رو شستم اما باز هم زود فیلتر برگشت کثیف میشه و نمیزاره آب بچرخه خواستم اگه میشه راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم.میتونم فیلتر برگشت رو حذف کنم یا نه

pedi261
28-09-2012, 22:40
سلام به دوستان عزیزم tamirkar1 و pedi261
من چند وقت پیش یک پکیج نصب کردم که سیستمش گرمایش از کف بود و چون توی زمستان لوله کشی شده بود با آب نمک تستش کرده بودن من اولش سیستمو یکم شستم دستگاه رو راه اندازی کردم وتحویل دادم. مشتری بعد 2 روز زنگ زده که اصلا کف خونه گرم نشده و دوباره من رفتم خونه مشتری فیلترو باز کردم انگار 1 ساله کار کرده پر پر بود از اونرو چند بار سیستم رو شستم اما باز هم زود فیلتر برگشت کثیف میشه و نمیزاره آب بچرخه خواستم اگه میشه راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم.میتونم فیلتر برگشت رو حذف کنم یا نه
عجیبه. ترجیحا فیلتر رو حذف نکنید.
چند وقت طول میکشه تا صافی کثیف بشه؟
جنس لوله ها چیه؟ اگه چند لایس چه مارکیه؟
سیستم رو با آب پر فشار شستشو بدید و اینکارو از برگشت انجام بدید. یعنی آب سرد رو به برگشت وصل کنید و اجازه بدید که از رفت تخلیه بشه. وقتی که مدار داره پر میشه با بستن شیر رفت اجازه بدید کمی فشار تو سیستم بالا بره و بعد باز کنید شیر رو. این کارو چند بار انجام بدید...
نتیجه رو در میون بزارید ببینیم چجوری میشه

aban91
28-09-2012, 23:01
سیستم رو با آب پر فشار شستشو بدید و اینکارو از برگشت انجام بدید. یعنی آب سرد رو به برگشت وصل کنید و اجازه بدید که از رفت تخلیه بشه. وقتی که مدار داره پر میشه با بستن شیر رفت اجازه بدید کمی فشار تو سیستم بالا بره و بعد باز کنید شیر رو. این کارو چند بار انجام بدید...
نتیجه رو در میون بزارید ببینیم چجوری میشهتا حالا 4 بار تمیزش کردم احتمالا از آب نمک با دوز خیلی زیادی از نمک برای تست لوله ها استفاده کردن.جنس لوله ها نیو پایپه.و چون کابینتهای خیلی گرون قیمتی تو آشپزخونه بود مشتری نذاشت از لوله های اصلی زیره پکیج بشورم .اما شانسی که آوردم جعبه کلکتور تو حمام بود درپوش ته کلکتورو در آوردم و آب سردو وصل کردم به کلکتور بالای و از کلکنوری پاینی تخلیه کردم. و خطا رو هم تکی تکی باز میکردم تا کاملا شوری آب بره.فکر کنم این باید جواب بده تاببینم باز مشتری زنگ میزنه یا نه.

tamirkar1
28-09-2012, 23:11
نتیجه رو در میون بزارید ببینیم چجوری میشهمن هم نظرم اینه که فیلتر رو اصلا نباید حذف کنی.و تنها راه حلش شستشوی مداره گرمایشیه.اماچون شما لوله های اصلی زیره پکجو نشستید احتمال داره مقداری نمک اونجا به لوله چسبده باشه و همون مقدار نمک باعث گرفتگی فیلتر بشه.بهترین حالت برای شستشو اینه که لوله برگشت رو به ورودی اصلی آب سرد وصل کنی و از قسمت رفت مدار تخلیه کنی و این کارو اینقدر ادامه بدی تا کاملا شوری آب بره.

pedi261
29-09-2012, 15:21
تا حالا 4 بار تمیزش کردم احتمالا از آب نمک با دوز خیلی زیادی از نمک برای تست لوله ها استفاده کردن.جنس لوله ها نیو پایپه.و چون کابینتهای خیلی گرون قیمتی تو آشپزخونه بود مشتری نذاشت از لوله های اصلی زیره پکیج بشورم .اما شانسی که آوردم جعبه کلکتور تو حمام بود درپوش ته کلکتورو در آوردم و آب سردو وصل کردم به کلکتور بالای و از کلکنوری پاینی تخلیه کردم. و خطا رو هم تکی تکی باز میکردم تا کاملا شوری آب بره.فکر کنم این باید جواب بده تاببینم باز مشتری زنگ میزنه یا نه.
اگه باز هم این اتفاق افتاد حتما از زیر خود پکیج شستشو رو انجام بده. به مشتری هم بگو اگه این کارو نکنی باز هم همین آش و همین کاسس. نمیشه که اینجوری... به اون شکل هم آبی رو کابینت ها نمیریزه که. بریزه هم سریع خشکش میکنید. اگه دیدید که فشار آب خروجی از مسیر رفت کمه، از روی کلکتور مدار ها رو ببند. یعنی هر مدار رو جدا جدا بشور و در آخر همه رو با هم بشور.

pzs
29-09-2012, 19:23
با تشکر از هر دو دوست گرامی

hany138858
29-09-2012, 22:53
سلام من ساکن اصفهانم برای یه اپارتمان 110 متری چه نوع پکیجی با چه مارکی بخرم که بعدن پشیمون نشم.در ضمن به نظر شما قیمت پکیج از این هم گرونتر میشه ؟

hany138858
29-09-2012, 23:01
سلام به نظر شما بهترین مارک پکیج با خدمات خوب در شهر اصفهان چیه؟ در ضمن اپارتمان من 110 متر هست و طبقه دوم .

popor_3518
30-09-2012, 21:38
سلام میخوام ببینم اوپتیما 28 با بنه سره چه فرقی میکنه؟

tamirkar1
30-09-2012, 23:19
سلام به نظر شما بهترین مارک پکیج با خدمات خوب در شهر اصفهان چیه؟ در ضمن اپارتمان من 110 متر هست و طبقه دوم .اصفهان تکنسین های خوبی داره به نظر من فرولی مدل دیواتک 24 هزار بخر که عالیه.

tamirkar1
30-09-2012, 23:26
سلام من ساکن اصفهانم برای یه اپارتمان 110 متری چه نوع پکیجی با چه مارکی بخرم که بعدن پشیمون نشم.در ضمن به نظر شما قیمت پکیج از این هم گرونتر میشه ؟همین امروز که دوباره 5درصد گرون شده معلوم نیست جه خبره .تازه قراره بالاترم بره.پکیج های ایرانی که اصلا پیدا نمیشه.(یکی نیست بگه بابا اینا که ساخت ایرانه اینا چرا پیدا نمیشه)و از اینجا میشه به چینی بودن اونا پی برد و اینکه چین به ایران قطعه نمیده تا مونتاژ کنن.رادیاتورم که اصلا حرفشو نزن.واقعا مسخرشو درآوردن.

tamirkar1
30-09-2012, 23:35
سلام میخوام ببینم اوپتیما 28 با بنه سره چه فرقی میکنه؟بنسر بهتر از اوپتیماست و دیجیتالیه

popor_3518
30-09-2012, 23:37
بنسر بهتر از اوپتیماست و دیجیتالیه

از چه نظر؟

pedi261
01-10-2012, 01:30
سلام میخوام ببینم اوپتیما 28 با بنه سره چه فرقی میکنه؟
مدار هاشون کلا با هم فرق میکنه. بنه سره خیلی بهتره.

TopIdea
01-10-2012, 21:42
سلام
تو این هاگیر واگیر ما هم لازم شد بریم سراغ خرید پکیج!
یه واحد 105 متری تو کرج
نظرتون راجع به این برندها و اولویت هر کدومشون چیه؟؟
ASL با سی ماه گارانتی
Tachi با دو سال
Goldiran Prestige
Butan Optima 24000
Gazor 24000 دو سال گارانتی
و آماتیس که قیمت و مشخصاتشو ندارم
قیمت می خوام همین حوالی باشه. پیشنهاد دیگه هم داشته باشید، ممنون میشم.

popor_3518
01-10-2012, 22:56
من امروز بنه سره 1545000خریدم.چطور بود؟
میخواستم بدونم ترتیب قرار گرفتن پره المنیوم به چه صورتیه؟چه تعداد میشه پیش هم قرار داد؟خونم 135 متره.چنتا پره میخاد؟و با چه کالری؟

pedi261
02-10-2012, 11:10
سلام
تو این هاگیر واگیر ما هم لازم شد بریم سراغ خرید پکیج!
یه واحد 105 متری تو کرج
نظرتون راجع به این برندها و اولویت هر کدومشون چیه؟؟
ASL با سی ماه گارانتی
Tachi با دو سال
Goldiran Prestige
Butan Optima 24000
Gazor 24000 دو سال گارانتی
و آماتیس که قیمت و مشخصاتشو ندارم
قیمت می خوام همین حوالی باشه. پیشنهاد دیگه هم داشته باشید، ممنون میشم.
Asl رو که اصلا اسمشو نشنیدم.
tachi بهترین خصوصیتش ارزون بودنشه. از لحاظ قیمت بهترینه اما خوب جزء پکیج ای چینی کم کیفیت هستش.
goldiran رو اصلا توصیه نمیکنم.
optima بین این گزینه ها که گفتید بهترینه. خوبیش هم در خدمات خیلی خوب بوتانه.
gazor یه برند آمریکائیه اما تولید چینه. تقریبا میشه گفت خدماتش صفره. کیفیتش هم معمولیه.
آماتیس هم فعلا تو بازار نیست.

pedi261
02-10-2012, 11:17
من امروز بنه سره 1545000خریدم.چطور بود؟
میخواستم بدونم ترتیب قرار گرفتن پره المنیوم به چه صورتیه؟چه تعداد میشه پیش هم قرار داد؟خونم 135 متره.چنتا پره میخاد؟و با چه کالری؟
برای 135 متر در شهر هائی مثل تهران و کرج (از لحاظ سردی) اگه بخاید کاملا کارشناسی شده انتخاب کنید باید 103 پره رادیاتور با ضریب انتقال حرارت 157 داشته باشید. و 157 ضریب انتقال حرارت رادیاتور های بوتانه که بیشتر از بقیه هست. یعنی اگه ایران رادیاتور باشه که باید از 103 پره هم بیشتر انتخاب کنید.
اما پیشنهاد من حدودا 80 پره هست به شرطی که طبقه اول و آخر نباشید. اگه هستید 90 پره و فقط و فقط ال پریمو بوتان.
رادیاتور های پنلی هم خیلی خوب هستند اما شما امکان کم و زیاد کردن ابعادشون رو در آینده نخاهید داشت. یعنی بر فرض اگه شما در زمستان احساس کردید این تعداد پره ذادیاتور جواب نمیده خیلی راحت میتونید به تعداد پره ها اضافه کنید اما در پنلی ها این امکانو ندارید.

popor_3518
02-10-2012, 13:37
[QUOTE=pedi261;7247217]برای 135 متر در شهر هائی مثل تهران و کرج (از لحاظ سردی) اگه بخاید کاملا کارشناسی شده انتخاب کنید باید 103 پره رادیاتور با ضریب انتقال حرارت 157 داشته باشید. و 157 ضریب انتقال حرارت رادیاتور های بوتانه که بیشتر از بقیه هست. یعنی اگه ایران رادیاتور باشه که باید از 103 پره هم بیشتر انتخاب کنید.
اما پیشنهاد من حدودا 80 پره هست به شرطی که طبقه اول و آخر نباشید. اگه هستید 90 پره و فقط و فقط ال پریمو بوتان.
رادیاتور های پنلی هم خیلی خوب هستند اما شما امکان کم و زیاد کردن ابعادشون رو در آینده نخاهید داشت. یعنی بر فرض اگه شما در زمستان احساس کردید این تعداد پره ذادیاتور جواب نمیده خیلی راحت میتونید به تعداد پره ها اضافه کنید اما در پنلی ها این امکانو ندارید.[/QUO

حد اقل و حد
اکثر پره که میشه بهم بست میشه بگید؟

pedi261
02-10-2012, 14:57
[QUOTE=pedi261;7247217]
حد اقل و حد
اکثر پره که میشه بهم بست میشه بگید؟
طبقه چندم هستید؟ پنجره ها دو جدارس؟ قاب پنجره ها آهنیه یا پی وی سی؟

TopIdea
02-10-2012, 18:00
Asl رو که اصلا اسمشو نشنیدم.
tachi بهترین خصوصیتش ارزون بودنشه. از لحاظ قیمت بهترینه اما خوب جزء پکیج ای چینی کم کیفیت هستش.
goldiran رو اصلا توصیه نمیکنم.
optima بین این گزینه ها که گفتید بهترینه. خوبیش هم در خدمات خیلی خوب بوتانه.
gazor یه برند آمریکائیه اما تولید چینه. تقریبا میشه گفت خدماتش صفره. کیفیتش هم معمولیه.
آماتیس هم فعلا تو بازار نیست.

خیلی ممنون. اما آیا خودتون پیشنهادی با در نظر گرفتن نیاز و بودجه ی من می تونید بهم بدید؟؟ راستش سردرگم شدم. راجع به ایرادات هر مورد (حتی آماتیس) هم اگر بشه یه توضیح مختصر بدید، مطمئنا مرجع مناسبی برای دوستان خواهد بود. بازم ممنون.
[ضمناً: دکمه ی تشکر تو این فروم رو پیدا نکردم، عذر می خوام]

tamirkar1
02-10-2012, 21:07
[QUOTE=pedi261;7247217]برای 135 متر در شهر هائی مثل تهران و کرج (از لحاظ سردی) اگه بخاید کاملا کارشناسی شده انتخاب کنید باید 103 پره رادیاتور با ضریب انتقال حرارت 157 داشته باشید. و 157 ضریب انتقال حرارت رادیاتور های بوتانه که بیشتر از بقیه هست. یعنی اگه ایران رادیاتور باشه که باید از 103 پره هم بیشتر انتخاب کنید.
رادیاتور های پنلی هم خیلی خوب هستند اما شما امکان کم و زیاد کردن ابعادشون رو در آینده نخاهید داشت. یعنی بر فرض اگه شما در زمستان احساس کردید این تعداد پره ذادیاتور جواب نمیده خیلی راحت میتونید به تعداد پره ها اضافه کنید اما در پنلی ها این امکانو ندارید.[/QUO

حد اقل و حد
اکثر پره که میشه بهم بست میشه بگید؟اگر رادیاتور پرهای میخوای بخری بیشتر از 20 پره دیگه اون گرمای ایده ال رو نداره اما در صورتیکه به صورت دو طرفه بتونی رادیاتورتو نصب کنی میشه گفت آنچنان محدودیتی نداره و هر چندتاکه بخوای میتونی پره نصب کنی .(یعنی ورودی رادیاتور از یک سمت و خروجی از سمت دیگر رادیاتور باشه)

aban91
03-10-2012, 22:45
سارا دستگاه خیلی خیلی خوبیه ولی متاسفانه در حال حاضر مبدلشو خود شرکت هم نداره. اسپانیا بهشون قطعه نمیده فعلا... از بچه ها میپرسم اگه کسی داشت بهت میگم.
خاموش شدن در حالت تابستان هم به خاطر فلو سوئیچشه... یه کارتریج مشکی که پشت برده... اونو در بیار یه سرویسی بکن ببین چجوری میشه...یعنی هیییییییچ راهی نداره

tamirkar1
03-10-2012, 22:55
یعنی هیییییییچ راهی ندارهدوست عزیز روکا کلا به ایران دستگاه نمیده و از نظر قطعات هم ساپورت نمیکنه.متاسفانه راهی نیست مگر اینکه با یک سری تغییرات یک مبدل دیگه از همین شرکت مثلا مبدل ویکتوریا را روی دستگاه نصب کنید.

pedi261
04-10-2012, 11:35
یعنی هیییییییچ راهی نداره

دوست عزیز روکا کلا به ایران دستگاه نمیده و از نظر قطعات هم ساپورت نمیکنه.متاسفانه راهی نیست مگر اینکه با یک سری تغییرات یک مبدل دیگه از همین شرکت مثلا مبدل ویکتوریا را روی دستگاه نصب کنید.
متاسفانه خیر هیچ راهی نیست.
روکا هیچ مشکلی با دادن قطعه و دستگاه به ایران نداره اما فعلا مسولان شرکت ترجیح میدن ازش خرید نکنن. ضمنا روکا هم مثل اکثر مارک ها به مجموعه باکسی گروپ پیوسته و با نام آکواتور دستگاه تولید میکنه. مبدل ویکتوریا و سارا یکیه و نیازی به تغیرات نداره. فقط باید از درپوش های موجود در کارتن استفاده کرد.

aban91
04-10-2012, 21:55
روکا هیچ مشکلی با دادن قطعه و دستگاه به ایران نداره اما فعلا مسولان شرکت ترجیح میدن ازش خرید نکنن. ضمنا روکا هم مثل اکثر مارک ها به مجموعه باکسی گروپ پیوسته و با نام آکواتور دستگاه تولید میکنه. مبدل ویکتوریا و سارا یکیه و نیازی به تغیرات نداره. فقط باید از درپوش های موجود در کارتن استفاده کرد.یعنی یک روزی شرکت عشقش کشیده از روکا خرید کرده اما الان به هر دلیلی نمیخواد خرید کنه آیا تاوانشو باید مردم بیچاره بدن.ای کاش این مسئولین یکمی نسبت به فروش دستگاهاشون تعهد داشته باشن.این دستگاه مال یک خانم پیری هست.من همه این حرفهارو بهش گفتم .الان فقط داره نفرین میکنه و میگه خدا براشون نسازه.

aban91
06-10-2012, 00:29
روکا هیچ مشکلی با دادن قطعه و دستگاه به ایران نداره اما فعلا مسولان شرکت ترجیح میدن ازش خرید نکنن. ضمنا روکا هم مثل اکثر مارک ها به مجموعه باکسی گروپ پیوسته و با نام آکواتور دستگاه تولید میکنه. مبدل ویکتوریا و سارا یکیه و نیازی به تغیرات نداره. فقط باید از درپوش های موجود در کارتن استفاده کرد.این پکیج روکا کلا 3 سال کار کرده آیا انصاف بعد از 3 سال بندازنش دور.

pedi261
06-10-2012, 14:00
این پکیج روکا کلا 3 سال کار کرده آیا انصاف بعد از 3 سال بندازنش دور.

یعنی یک روزی شرکت عشقش کشیده از روکا خرید کرده اما الان به هر دلیلی نمیخواد خرید کنه آیا تاوانشو باید مردم بیچاره بدن.ای کاش این مسئولین یکمی نسبت به فروش دستگاهاشون تعهد داشته باشن.این دستگاه مال یک خانم پیری هست.من همه این حرفهارو بهش گفتم .الان فقط داره نفرین میکنه و میگه خدا براشون نسازه.
شرکت هم برای خودش دلایلی داره. اینکه با این قیمت یورو و مشکلات در ورود قطعه باید با ارز آزاد و پست قطعه رو وارد کنه تقریبا غیر ممکنه. در ضمن به این شکل همین مبدل باید با قیمت مثلا 600 هزار تومان دست مشتری برسه... پس فعلا وارد نمیکنه.
خدا نیامرزه باعث و بانی اصلیه این داستان ها رو.
والا دستگاه سارا (کلا مارک روکا) انقد با کیفیته که خیلی باید بد شانس باشی که بعد 3 سال مبدلش خراب بشه...

tamirkar1
06-10-2012, 22:34
یعنی یک روزی شرکت عشقش کشیده از روکا خرید کرده اما الان به هر دلیلی نمیخواد خرید کنه آیا تاوانشو باید مردم بیچاره بدن.ای کاش این مسئولین یکمی نسبت به فروش دستگاهاشون تعهد داشته باشن.این دستگاه مال یک خانم پیری هست.من همه این حرفهارو بهش گفتم .الان فقط داره نفرین میکنه و میگه خدا براشون نسازه.به نظر دوستانی که تو زمینه پکیج فعال هستند :
کدوم مارکها چه تو ایرانی ها و چه تو خارجی ها تا به حال مشتری ای خودشونو خوب ساپوت کردن و از نظر تامین قطعات چه تو دوران گارانتی و چه دوران وارانتی مشتریاشونو راضی تر نگه داشتن.
و همیشه انباراشون پراز قطعه یدکی بوده.
خدا وکیلی جواب بدین

nani9
06-10-2012, 22:40
به نظر دوستانی که تو زمینه پکیج فعال هستند :
کدوم مارکها چه تو ایرانی ها و چه تو خارجی هاتا به حال مشتری ای خودشونو خوب ساپوت کردن و از نظر تامین قطعات چه تو دوران گارانتی و چه دوران وارانتی مشتریاشونو راضی تر نگه داشتن.
خدا وکیلی جواب بدین
بین ایرانی ها بوتان(اما تو شهرستانها ضعیف عمل میکنه)
و بین خارجی ها فرولی (فرقی نمی کنه همه جا خدماتش عالیه)

pedi261
07-10-2012, 12:37
به نظر دوستانی که تو زمینه پکیج فعال هستند :
کدوم مارکها چه تو ایرانی ها و چه تو خارجی هاتا به حال مشتری ای خودشونو خوب ساپوت کردن و از نظر تامین قطعات چه تو دوران گارانتی و چه دوران وارانتی مشتریاشونو راضی تر نگه داشتن.
خدا وکیلی جواب بدین

بین ایرانی ها بوتان(اما تو شهرستانها ضعیف عمل میکنه)
و بین خارجی ها فرولی (فرقی نمی کنه همه جا خدماتش عالیه)

این کشور ما هست که باعث میشه شرکت ها درست عمل نکنن. حتی خود بوتان هم که بهترین و حرفه ای ترین خدمات پس از فروش رو داره در مقاطعی دچار مشکل میشه. نمونش همین دو ماه اخیر که هیچ دستگاهی نمیفروخت و یا مشکلی که هر ساله در مقاطعی بابت نداشتن مبدل با بوتان داریم. اما باز هم مشتریا راضین ازش.
اما بین خارجی ها فرولی بهتر از بقیس اونم چون پول خدماتش رو روی دستگاهش میگیره.

aban91
07-10-2012, 23:18
این کشور ما هست که باعث میشه شرکت ها درست عمل نکنن. حتی خود بوتان هم که بهترین و حرفه ای ترین خدمات پس از فروش رو داره در مقاطعی دچار مشکل میشه. نمونش همین دو ماه اخیر که هیچ دستگاهی نمیفروخت و یا مشکلی که هر ساله در مقاطعی بابت نداشتن مبدل با بوتان داریم. اما باز هم مشتریا راضین ازش.
اما بین خارجی ها فرولی بهتر از بقیس اونم چون پول خدماتش رو روی دستگاهش میگیره.
من با چندتا از این شرکت ها در ارتباطم خدا وکیلی فرولی از همشون بهتر خدمات میده و واقعا اصول مشتری مداری را رعایت میکنه.حالا دوستان میگن چینیه حرفشون قابل احترامه اما کارگروه فرولی واقعا عالیه و حرف نداره در کمتر از چند ساعت دستگاه رو تعمییر میکنن و هر قطعه ای هم که بخواد بدون هیچ چونو چرای تعویض میکنن. و برای تعویض بهانه نمی گیرین. اما بوتانی ها هم باهانه زیاد میاران(که مثلا برد به دلیل نوسان برق سوخته باید پولشو بدی که اینو خودم دیدم) و یا شرکتهای دیگه اصلا اینقدر مشتری اذیت میکنن (نمونه این مورد پکیج گلد ایران که واقعا خدمات خیلی افتضاحی داره) که که مشتری از خرید دستگاه پشیمون میشه.و پیشنهاد میکنم که هرکسی خواست پکیج دیواری بخره اول در مورد شرکتی که داره پکج و قطعاتشو ساپورت میکنه تحقیق کنه که آیا خوب خدمات میدن یا نه.