PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17

tamirkar1
10-01-2014, 00:24
چون لوله دودکش زانوی خورده ،حتماً باید پکیج فن دار نصب کنید. در غیر اینصورت مشکلات زیادی براتون پیش میاد و پکیج هم خیلی خوب کار نمیکنه.
ممنونًاز راهنمایی
سوال اخر
ساختمان دودکش معمولی داره که چنتا زانو خورده یعنی مستقیم نیست
و دو جداره هم نیست
میشه پکیج فن دار بهش وصل کرد؟

aminjigar
10-01-2014, 10:54
فکر کنم در مورد تعداد پرها اشتباه میکنید چون خیلی خیلی به ندرت پیش میاد که رادیاتور از 20 پره بیشتر نصب کند چه برسه به 30 پره :n04:.بهتره دقیق بشمارید.
راستی مارک رادیاتورها چیه؟
:-)
دقیقا این جوریه:

یکی 15 پره... 2تا 20 پره... و 3تا 25 پره

مارکش ایران رادیاتوره... از 30 تا 80 درجه داره که ما معمولا میزاریم رو 60 درجه... حالا وضعیت چطوریه؟

hamedthm
10-01-2014, 17:00
با سلام آقا من یک پکیج مرکوری مدل 24 هزار دارم جدیدا وقتی که شیر آب گرم رو زیاد باز میزارم مثلا میرم حمام پکیج از فشار 1/5 الی 2 که هست یکدفعه صفر میشه و دستگاه خطا میده به نظر شما مشکل از کجاست و راه حلش چی هستش؟

tamirkar1
10-01-2014, 19:51
حالت اول * آیا وقتی روی شوفاژ کار میکنه فشار بالا میره و از شیر اطمینان نشتی آب داریم.
حالت دوم * فقط زمانی که از آب گرم استفاده میشه افت فشار دارید.
در حالت اول مشکل از منبع انبساط و باید سرویس بشه.
در حالت دوم احتمال داره یک جای نشتی داشته باشید .و وقتی از آب گرم زیاد استفاده میکنید و رادیاتورها سرد میشه این نشتی زیادتر میشه و باعث افت فشار میشه.
با سلام آقا من یک پکیج مرکوری مدل 24 هزار دارم جدیدا وقتی که شیر آب گرم رو زیاد باز میزارم مثلا میرم حمام پکیج از فشار 1/5 الی 2 که هست یکدفعه صفر میشه و دستگاه خطا میده به نظر شما مشکل از کجاست و راه حلش چی هستش؟

tamirkar1
10-01-2014, 20:00
فقط میتونم بگم با توجه به شرایط خونه شما و ارتباط با پشت بام (امکان داره سقف شما خوب عایقکاری حرارتی نشده باشه) گرمای رادیاتورها زود از دست میره و پکیج مجبور مدام کار کنه برای همین که پول گاز براتون زیاد میاد. یک راه اینه که تعداد جاهای نصب رادیاتور را بیشتر کنید که دیگه امکانش نیست و شما نمیتونید لوله کشی را تغییر بدید. بهتره یک بخاری کمک بذارید و دماش را هم خیلی زیاد نکنید. تا هم به پکج کمتر فشار بیاد هم اینکه حدااقل خونه گرم بشه.
:-)
دقیقا این جوریه:

یکی 15 پره... 2تا 20 پره... و 3تا 25 پره

مارکش ایران رادیاتوره... از 30 تا 80 درجه داره که ما معمولا میزاریم رو 60 درجه... حالا وضعیت چطوریه؟

feri2009
10-01-2014, 20:27
با سلام
من پکیج ایساتیس مدل نیواستار 26ff فن دار دارم سه چهار روزه ارور E2 میده دفترچه نوشته به علت عدم تشکیل شعله می باشد شیر گاز رو هم با زو بسته کردم و ریست کردم درست نشد علت چیه ؟ میتونه مربوط به فشار گاز باشه ؟ ممنون راهنمایی کنید :n16:

tamirkar1
10-01-2014, 20:40
اگر نوشته باشه علت عدم تشکیل شعله:
گاز قطع نشده یا اینکه فشارش کم شده باشه؟
با سلام
من پکیج ایساتیس مدل نیواستار 26ff فن دار دارم سه چهار روزه ارور E2 میده دفترچه نوشته به علت عدم تشکیل شعله می باشد شیر گاز رو هم با زو بسته کردم و ریست کردم درست نشد علت چیه ؟ میتونه مربوط به فشار گاز باشه ؟ ممنون راهنمایی کنید :n16:

feri2009
10-01-2014, 20:44
گاز که قطع نشده ولی امکان کم شدن فشار هست البته سرویسکار موقع نصب پکیج ما گفت چون طبقه اول هستین و فشار گاز زیاده فکر کنم یه مقدار تنظیماتش رو دستکاری کرد میتونه از اون باشه از کثیف بودن و این چیزا نیست

tamirkar1
10-01-2014, 20:45
چند وقته نصب شده؟

گاز که قطع نشده ولی امکان کم شدن فشار هست البته سرویسکار موقع نصب پکیج ما گفت چون طبقه اول هستین و فشار گاز زیاده فکر کنم یه مقدار تنظیماتش رو دستکاری کرد میتونه از اون باشه از کثیف بودن و این چیزا نیست

feri2009
10-01-2014, 20:55
1 سال 5 ماه

tamirkar1
10-01-2014, 20:58
احتمال هم داره که الکترود جرقه زن کثیف شده باشه و خوب جرقه نزنه .
1 سال 5 ماه

feri2009
10-01-2014, 21:01
شاید چون یک صدایی مثل فندک گاز (جیز مانند )موقع روشن شده میده خرجش زیاده

tamirkar1
10-01-2014, 21:03
نه حرج زیادی نداره در ضمن هنوز هم گارانتی داره فردا با سرویس کارش تماس بگیرید تا باید سرویسش کنه.
شاید چون یک صدایی مثل فندک گاز (جیز مانند )موقع روشن شده میده خرجش زیاده

hamedthm
10-01-2014, 21:14
حالت اول * آیا وقتی روی شوفاژ کار میکنه فشار بالا میره و از شیر اطمینان نشتی آب داریم.
حالت دوم * فقط زمانی که از آب گرم استفاده میشه افت فشار دارید.
در حالت اول مشکل از منبع انبساط و باید سرویس بشه.
در حالت دوم احتمال داره یک جای نشتی داشته باشید .و وقتی از آب گرم زیاد استفاده میکنید و رادیاتورها سرد میشه این نشتی زیادتر میشه و باعث افت فشار میشه.
تقریبا هردو حالت پیش میاد در حالت اول خود به خود فشار آب بالا میره و نشتی هم داره ، امروز از طرف شرکت یه سرویس کار اومد گفت حدود 500 تومن هزینش میشه و بهتره دستگاهتو عوض کنی ایران رادیاتور ببندی آیا واقعا این همه هزینه داره؟ شما خودت کار انجام میدی یا کسی را سراغ داری واسه این کار ?
باتشکر فراوان از صبر وحوصله شما در پاسخگویی

tamirkar1
10-01-2014, 21:49
با توضیحات شما میشه نتیجه گرفت که منبع انبساط مشکل داره. اگر دست به آچاری تا راهنمایتون کنم و گرنه به یک تعمیرکار با وجدان بگید بیاد و منبع انبساط پکیج را تا فشار یک بار باد بزنه . اگر باد نگه داشت و سوارخ نبود که دیگه همه چیز درسته و گرنه باید منبع انسیاط را تعویض کنید. ببخشیدا این تعمیرکارو هم دیگه به خونتون راه ندید. منبع انبساط نو خیلی خیلی بشه 250 هزار تومان ، بیشتر نمیشه.
تقریبا هردو حالت پیش میاد در حالت اول خود به خود فشار آب بالا میره و نشتی هم داره ، امروز از طرف شرکت یه سرویس کار اومد گفت حدود 500 تومن هزینش میشه و بهتره دستگاهتو عوض کنی ایران رادیاتور ببندی آیا واقعا این همه هزینه داره؟ شما خودت کار انجام میدی یا کسی را سراغ داری واسه این کار ?
باتشکر فراوان از صبر وحوصله شما در پاسخگویی

hamedthm
10-01-2014, 22:02
تا حدودی دست به آچار هستم اگه براتون امکان داره راهنمایی کنید ممنون میشم

tamirkar1
10-01-2014, 22:15
شیرهای رفت و برگشت مدار شوفاژ را ببندید.
آب مدار شوفاژ را از شیر تخلیه پکیج یا هر جای که دوست دارید خالی کنید.
کاور پکیج را باز کنید.
منبع انبساط را از پکیج جدا کنید و آب داخلش را خالی کنید.
با یک تلمبه تا فشار یک بار بادش کنید.( اگر سوراخ باشه باد نگه نمیداره و هر چی باد بزنید از سمت لوله منبع انبساط خارج میشه).
دوباره منبع را سرجاش نصب کنید و مدار شوفاژ را پر از آب کنید.
تا حدودی دست به آچار هستم اگه براتون امکان داره راهنمایی کنید ممنون میشم

hamedthm
10-01-2014, 22:22
آقا این همه هم دیگه دست به آچار نیستم ، اگه براتون امکان داره یک تعمیر کار خوب تو محدوده تهران یا سعادت آباد بهم معرفی کنید . واقعا از دست این پکیج درمونده شدم

tamirkar1
10-01-2014, 22:30
متاسفانه پکیج مرکوری خیلی کیفیت بالای نداره. بهتره زنگ بزنی به شرکتشون و ازشون بخواید که یک تعمیرکار خوب بهتون معرفی کنید.فکر کنم باید با صنعت سرای دماوند تماس بگیرید. تو اینترنت سرچ کنید شماره دفتر مرکزی صنعت سرای دماوند پیدا میکنید حتماً.
آقا این همه هم دیگه دست به آچار نیستم ، اگه براتون امکان داره یک تعمیر کار خوب تو محدوده تهران یا سعادت آباد بهم معرفی کنید . واقعا از دست این پکیج درمونده شدم

hamedthm
10-01-2014, 22:36
اخه نفر قبلی هم از طرف همون شرکت صنعت سرا اومده بود واقعا ادم نمیدونه با این شرکت های چیکار کنه هر کاری میکنی یه حرف دیگه میزنن آدمو خسته میکنن . شما راهنمایی دیگه ای راجع به تعمیرکار نمیتونید بکنید من تعمیرکار خوب از کجا پیدا کنم اخه؟

tamirkar1
10-01-2014, 22:44
خیلی جالب و البته عجیبه طرف از طرف شرکت صنعت سرای دماوند آمده و نماینده پکیج های مرکوری ،به شما گفته این پکیج خرجش زیاده بهتره بازش کنید پکیج ایران رادیاتور ببندید.(از چاله در بیاد و بیوفتید داخل چاه ). مطمئن باشید این شرکت تعمیرکارهای دیگه ای هم داره که کار بلدتر از نفر قبلی باشه.
اخه نفر قبلی هم از طرف همون شرکت صنعت سرا اومده بود واقعا ادم نمیدونه با این شرکت های چیکار کنه هر کاری میکنی یه حرف دیگه میزنن آدمو خسته میکنن . شما راهنمایی دیگه ای راجع به تعمیرکار نمیتونید بکنید من تعمیرکار خوب از کجا پیدا کنم اخه؟

mohamad7452
11-01-2014, 17:46
در مورد پكيج ري بايكان نظرتون چيه؟

mohamad7452
11-01-2014, 17:48
سلام.نظرتون در مورد پكيج ري بايكان چيه؟

tamirkar1
11-01-2014, 22:43
پکیج بایکان یک پکیج ترکیه ای ، پکیج فوق العاده خوبیه. 2 سال خدمات داره . وارد کنندگان این پکیج از قدیمی های صنعت تاسیسات هستند و جزء اولین ها در گرمایش ایران محصوب میشن.و مشعل های ری آلمان را وارد میکردن. و سابقه خیلی خوبی دارند.
پکیج ری هم یک تکنولوژی آلمانی داره و فکر میکنم در ترکیه ساخته و مونتاژ میشه. و یک کارخونه هم در ایران (:n02:فکر کنم توی شهریار) برای تولید این پکیج ساختن و تمام امکاناتش را هم فراهم کردن و قرار به زودی خط تولید را راه اندازی کنند.( البته قطعات چینی هم داخل این پکیج .... :n02:، چون ظاهرش خیلی شبیه به پکیج های اروپایی نیست) قیمت خیلی مناسبی داره (حدود 1900/000 تومان) به نظر میرسه پکیج خوبی باشه.راستی صداش هم خیلی کمه ( قابل توجه کسانی که به صدا حساسیت دارن) .
سلام.نظرتون در مورد پكيج ري بايكان چيه؟

hamedthm
11-01-2014, 23:25
آقای tamirkar واقعا از راهنمایی های شمامتشکرم . امروز زنگ زدم به شرکت وحسابی شلوغش کردم ، عصری یک تعمیر کار خبره فرستادن گفت دستگاهت فقط شارژ بادش کم هست و کمی هم رسوب گرفته همشو درست کرد با 25 هزار تومن
بازهم ممنون

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

tamirkar1
12-01-2014, 00:04
خواهش میکنم . خدایش منم از اینکه همکارای مثل تعمیرکار قبلی شما دارم شرمم میشه. بدون اینکه دستگاه مشکل اساسی داشته باشه و خیلی راحت میشه با یک سرویس مشکل را حل کرد ، نسخه می پیچن که چی؟ دستگاه بدرد نمیخوره و باید عوضش کنید.
من هم خودم تا حالا دستگاه چند تا از مشتری هامو عوض کردم ولی خدایش دستگاههای که واقعاً آفتابه خرج لحیم بودن(مثلا مبدل دستگاه سوراخ شده و پیدا نمیشه مثل پکیج روکا که قطعات یدکی اون خیلی سخت گیر میاد). نه دستگاهی که با یک باد زدن و با صرف نیم ساعت وقت مشکلش حل بشه.
آقای tamirkar واقعا از راهنمایی های شمامتشکرم . امروز زنگ زدم به شرکت وحسابی شلوغش کردم ، عصری یک تعمیر کار خبره فرستادن گفت دستگاهت فقط شارژ بادش کم هست و کمی هم رسوب گرفته همشو درست کرد با 25 هزار تومن
بازهم ممنون

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

feri2009
12-01-2014, 10:53
احتمال هم داره که الکترود جرقه زن کثیف شده باشه و خوب جرقه نزنه .

سلام دیروز زنگ زدم نمایندگی گفت اون ارور E2 مربوط به افت فشار گاز هستش اکثر شهرها الان همین مشکل رو دارن. ولی در رابطه با صدایی که موقع روشن شده الکترود میده مثل اتصالی کردن برق گفت طبیعی هستش و اگر مربوط به الکترود بود اصلا روشن نمیشد. ولی من مطمئن هستم قبلا صدا نمیداد. این ارور E2 هم بعد از همین صدا میاد. حالا طوری هست که خودم بتونم تمیزش کنم . نصفه شب ارور داده بود تا صبح خونه شده بود یخچال. :n03:

mohamad7452
12-01-2014, 15:43
با تشكر از راهنمايي شما.
ايا تو شهرستان ميشه رو فروش و خدمات بايكان كار كرد؟

tamirkar1
12-01-2014, 20:33
تعمیرکار درست گفته به دلیل کم بودن فشار گاز هم میتونه باشه. و چون فشار خروجی سر مشعل کمه هرچه جرقه زن تلاش میکنه با زدن جرقه دستگاه روشن نمیشه.چون گاز خروجی در سر مشعل ها خیلی کمه.
سلام دیروز زنگ زدم نمایندگی گفت اون ارور E2 مربوط به افت فشار گاز هستش اکثر شهرها الان همین مشکل رو دارن. ولی در رابطه با صدایی که موقع روشن شده الکترود میده مثل اتصالی کردن برق گفت طبیعی هستش و اگر مربوط به الکترود بود اصلا روشن نمیشد. ولی من مطمئن هستم قبلا صدا نمیداد. این ارور E2 هم بعد از همین صدا میاد. حالا طوری هست که خودم بتونم تمیزش کنم . نصفه شب ارور داده بود تا صبح خونه شده بود یخچال. :n03:

tamirkar1
12-01-2014, 20:38
کاور دستگاه را باز کنید. روکش بعدی را هم که روی محفظه احتراق را هم بردارید. قاب جلوی مشعل را هم در بیارید. تا به الکترودها و مشعل دسترسی داشته باشید.آب داغ را باز کنید ببینید چطوری جرقه میزنه.اگر خوب جرقه نمیزد ، دستگاه را خاموش کنید ، با یک مسواک یا یک سمباده نرم روی جرقه زن را تمیز کنید تا تمام اکسید های روی جرقه زن پاک بشه.بعد دستگاه را روشن کنید ببینید چطوری جرقه میزنه .( جرقه ها باید کاملاً دیده بشه )

h_khozooei
13-01-2014, 16:39
سلام چندتا سوال داشتم ترجیح می دم جدا جدا مطرح کنم.
برای یه سالن بزرگ می خوام دو تا پکیج قراربدم بصورت موازی کار کنن ایا اشکالی می تونه به وجود بیاد؟

h_khozooei
13-01-2014, 16:42
ایا نیاز به منبع انبساط هم داره تو این حالت که بطور مجزا نصب بشه؟
پکیچ تو کدوم طبقه نصب بشه یا تو ارتفاع بالا؟ (چون این سالن سه طبقه هست) اگر منبع انبساط می خوام کدوم طبقه نصب بشه؟
بعد می خواستم این دو پکیج به نوعی تو یک یا دو منبع دوجداره آب رو هم گرم کنن که آب گرم داشته باشن. لطفا نظر بدین؟

Noghabyte
14-01-2014, 05:58
با سلام من تقریبا تمام صفحات این تاپیک رو خوندم و حالا قصد خرید پکیج دارم.نظر خودم که اپتیمای بوتان هست (24000) ولی فروشگاهی که میخواستیم ازش رادیاتورهای پانلی Kermi بخریم میگفت بوتان اصلا خوب نیست و بردش میسوزه و آتیش میگیره و ...! خودش پکیج Navien سری Ace رو پیشنهاد میداد و میگفت کره ایه، مثلش تو ایران نیست و شرکت مبنا آوردتش و ... حالا نمیدونم این پکیج (یا مدل های فرولی) ارزش پانصد ششصد هزار تومن هزینه بیشتر رو دارن یا نه؟ در ضمن از خدمات این پکیج اطلاعی دارید؟؟

h_khozooei
14-01-2014, 11:19
من بنسر پرو خریدم حدود هفت سال پیش (بوتان) خیلی عالیه، ولی یه بار LCD ش تصویر نمی داد عوض کردم حدود 260 تومان قیمتش بود. ولی تا حالا اذیت نکرده. می گن ایتالیایی

shkz
14-01-2014, 13:48
من بنسر پرو خریدم حدود هفت سال پیش (بوتان) خیلی عالیه، ولی یه بار LCD ش تصویر نمی داد عوض کردم حدود 260 تومان قیمتش بود. ولی تا حالا اذیت نکرده. می گن ایتالیایی

هفت سال پیش ممکنه ایتالیایی بوده ولی الان همه چینی شدن.

mohamad7452
14-01-2014, 17:19
با سلام وتشكر از اقاي تعميركار.
شما بين اماتيس و بايكان كدوم رو توصيه مي كنيد.؟

ehsanlak1989
14-01-2014, 18:27
سلام دوست عزیز

tamirkar1
14-01-2014, 19:48
سالن چند متره و چه ارتفاعی داره؟
سلام چندتا سوال داشتم ترجیح می دم جدا جدا مطرح کنم.
برای یه سالن بزرگ می خوام دو تا پکیج قراربدم بصورت موازی کار کنن ایا اشکالی می تونه به وجود بیاد؟

tamirkar1
14-01-2014, 19:55
منبع انبساط در داخل خود پکیج هست و دیگه نیازی به منبع انبساط داره. منبع انبساط هر پکیجی با توجه به ظرفیت پکیج طراحی و روی پکیج نصب میشه.
بهترین حالت اینه که پکیج در طبقه پایین نصب بشه.
به کمک پکیج میشه منبع دوجداره آب رو هم گرم کنید.

پکیچ تو کدوم طبقه نصب بشه یا تو ارتفاع بالا؟ (چون این سالن سه طبقه هست) اگر منبع انبساط می خوام کدوم طبقه نصب بشه؟
بعد می خواستم این دو پکیج به نوعی تو یک یا دو منبع دوجداره آب رو هم گرم کنن که آب گرم داشته باشن. لطفا نظر بدین؟

tamirkar1
14-01-2014, 19:57
البته نباید منبع دوجداره با ظرفیت بالا کار را خیلی برامون مشکل میکنه.

tamirkar1
14-01-2014, 20:02
بله ناوین کره ای و شرکت مبنا وارد کننده این پکیج است. خیلی خیلی هم دارن روش تبلیغات میکنن .ولی متاسفانه روی خدمات این پکیج خیلی نمیشه حساب کرد. چون تازه وارد بازار شده .
اما اینکه فروشندگان ناویین به شما گفتن پکیج بوتان اصلاً خوب نیست را قبول ندارم .بله برد بوتان مشکلاتی داشته ولی بیشتر این مشکلات را رفع کردند.
با سلام من تقریبا تمام صفحات این تاپیک رو خوندم و حالا قصد خرید پکیج دارم.نظر خودم که اپتیمای بوتان هست (24000) ولی فروشگاهی که میخواستیم ازش رادیاتورهای پانلی Kermi بخریم میگفت بوتان اصلا خوب نیست و بردش میسوزه و آتیش میگیره و ...! خودش پکیج Navien سری Ace رو پیشنهاد میداد و میگفت کره ایه، مثلش تو ایران نیست و شرکت مبنا آوردتش و ... حالا نمیدونم این پکیج (یا مدل های فرولی) ارزش پانصد ششصد هزار تومن هزینه بیشتر رو دارن یا نه؟ در ضمن از خدمات این پکیج اطلاعی دارید؟؟

tamirkar1
14-01-2014, 20:03
با شما هم عقیده هستم و اعتقاد دارم بنسر پرو بوتان گل سر سبد پکیج های بوتان است.

tamirkar1
14-01-2014, 20:06
بایکان پکیج خیلی خوبیه و ساخت کشور ترکیه است.
آماتیس هم پکیج خوبیه و ساخت کشور چین.
بین این دوتا پکیج اگر بخوام برای خودم یکی را انتخاب کنم من 100 درصد بایکان را انتخاب میکنم.
با سلام وتشكر از اقاي تعميركار.
شما بين اماتيس و بايكان كدوم رو توصيه مي كنيد.؟

Noghabyte
14-01-2014, 21:58
بله ناوین کره ای و شرکت مبنا وارد کننده این پکیج است. خیلی خیلی هم دارن روش تبلیغات میکنن .ولی متاسفانه روی خدمات این پکیج خیلی نمیشه حساب کرد. چون تازه وارد بازار شده .اما اینکه فروشندگان ناویین به شما گفتن پکیج بوتان اصلاً خوب نیست را قبول ندارم .بله برد بوتان مشکلاتی داشته ولی بیشتر این مشکلات را رفع کردند.ممنون جناب تعمیر کار و همچنین دوست عزیزی که بنسرپرو رو پیشنهاد دادند.این مدل بنسرپرو 24000 هزار نداره و این طور که فروشنده اش میگفت 28000 اش بدون فن هست. (درسته یا نه و آیا واسه حدود 120 متر زیربنا می ارزه نسبت به اپتیما یا نه اجزای داخلش زیاد فرقی ندارن؟) سوال دیگه من هم این بود که پانصد ششصد هزار تومن پول بیشتر دادن به دیواتاپ و دیواتک های فرولی یا این پکیج های ناوین واقعا نسبت به خرید اپتیمای بوتان ارزش داره یا نه؟ چون یه مقدار راضی کردن پدر برای خرید محصول خارجی با این وضع چینی بازار سخته!

tamirkar1
15-01-2014, 14:01
پکیج دیواتاپ میکرو کیفیت بسار بالایی دارد. یکی از بهترین محصولات شرکت فرولی که وارد ایران شده.در ظرفیت های مختلف 24 و 32 و 37 هزار موجود است.یک پکیج دو مبدله است. برای مناطقی که سختی آب بالایی دارند خیلی خوب جواب میده.مبدلش هم خیلی گرون نیست و اگر دستگاه رسوب بگیره و بخواهید اسید شویی نکنید با 150 هزار تومان میشه کلاً مبدلش را عوض کنید.و مطئناً ارزش داره 500 هزار تومان بیشتر هزینه کنید و از این محصول استفاده کنید. امکاناتی که در برد این دستگاه وجود داره در کمتر دستگاه اروپایی میشه نمونه هاشو پیدا کرد.گارانتی 3 ساله شرکت فرولی هم که یکی دیگر از مزایایی پکیج دیواتاپ میکرو است.برای متراژ 120 متر یک پکیج 24 هزار کفایت مینه.
پکیج ناویین با اینکه یک پکیج کره ای است ولی قیمت خیلی بالایی داره .
ممنون جناب تعمیر کار و همچنین دوست عزیزی که بنسرپرو رو پیشنهاد دادند.این مدل بنسرپرو 24000 هزار نداره و این طور که فروشنده اش میگفت 28000 اش بدون فن هست. (درسته یا نه و آیا واسه حدود 120 متر زیربنا می ارزه نسبت به اپتیما یا نه اجزای داخلش زیاد فرقی ندارن؟) سوال دیگه من هم این بود که پانصد ششصد هزار تومن پول بیشتر دادن به دیواتاپ و دیواتک های فرولی یا این پکیج های ناوین واقعا نسبت به خرید اپتیمای بوتان ارزش داره یا نه؟ چون یه مقدار راضی کردن پدر برای خرید محصول خارجی با این وضع چینی بازار سخته!

h_khozooei
15-01-2014, 16:59
این سالن 450 متر هست.
البته یه هواساز ضعیف هم هست که در صورتی که پکیج کم بیاره اون رو روشن می کنن.
حالا ایا می شه دو تا پکیج رو سری یا موازی نصب کرد.؟

h_khozooei
15-01-2014, 17:17
در واقع باید اب رو گرم کن تو مخزن دو جداره و بعد بره سراغ گرم کردن محیط.

h_khozooei
15-01-2014, 17:19
این بنسر پرو (بوتان) که گفتم الان برای دو واحد نصب شده، یعنی دو واحد رو گرم می کنه یکی حدود 140 متره یکی 95 متره این دو واحد از سه طرف بازن یعنی دیوارشون به خیابونه و خیلی راحت سرد می شن. واقعا گرما دهیش خوبه ولی ایرادی که داره این ال سی دیش هست که خراب می شه. بله 28000 هست و بدون فن البته مدل فن داره هم داره ولی خیلی گرونتره.

morteza971
15-01-2014, 22:28
این سالن 450 متر هست.
البته یه هواساز ضعیف هم هست که در صورتی که پکیج کم بیاره اون رو روشن می کنن.
حالا ایا می شه دو تا پکیج رو سری یا موازی نصب کرد.؟
سلام چرا از مدل های high power استفاده نمیکنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشخصات
واحد

Power Plus
Power Plus

ظرفیت حرارتی ورودی
kW
50
100

kcal/hr
43000
86000

ظرفیت حرارتی خروجی (60-80)
kW
44.2
88.3

kcal/hr
38000
76000

ظرفیت حرارتی خروجی (30-50)
kW
48.50
96.80

kcal/hr
41700
83000

محدوده راندمان حرارتی
%
98.2-108.2
98.2-108.2

کسب رتبه اروپائی Efficiency ref
European Directive CEE92/94
*

حداکثر دمای آبگرم برگشتی (رادیاتور)
°C
80
80

حداکثر دمای آبگرم برگشتی (گرمایش از کف)
°C
50
50

حداکثر دمای آبگرم بهداشتی
°C
60
60

حداقل فشار آب راه انداز
bar
0.50
0.50

حداکثر فشار کارکرد
bar
6.00
6.00

حداکثر توان برق مصرفی
W
169
333

حداقل و حداکثر گاز مصرفی (گاز شهری)
m3/h
1.60-4.76
1.60-4.76

حداقل و حداکثر قطر دودکش
mm
50
50-125

ابعاد (ارتفاع * عرض * عمق )
mm
1000*600*380
1000*600*380

وزن
Kg
60
90

hesam.eng
16-01-2014, 08:51
سلام
جناب آقای تعمیرکار
یه پکیج با پمپ گرانفوس داریم درپوش روی شافت پمپ 1 دنده بیشتر نمیپیچه سر جاش ( جای دنده ایراد داره ) و نشتی داره فعلا با یک اورینگ اضافه و تفلن آب بند شده لطفا راهنمایی کنید آیا قطعه خاصی باید تعویض بشه یا کلا پمپ باید عوض بشه و آیا با همین سیستم که آب بند شده کافی هست و دیگه نیازی به تعویض هست یا نه
با تشکر از راهنمایی شما

h_khozooei
16-01-2014, 13:09
سلام چرا از مدل های high power استفاده نمیکنید

مشخصات
واحد

Power Plus
Power Plus

ظرفیت حرارتی ورودی
kW
50
100

kcal/hr
43000
86000

ظرفیت حرارتی خروجی (60-80)
kW
44.2
88.3

kcal/hr
38000
76000

ظرفیت حرارتی خروجی (30-50)
kW
48.50
96.80

kcal/hr
41700
83000

محدوده راندمان حرارتی
%
98.2-108.2
98.2-108.2

کسب رتبه اروپائی Efficiency ref
European Directive CEE92/94
*

حداکثر دمای آبگرم برگشتی (رادیاتور)
°C
80
80

حداکثر دمای آبگرم برگشتی (گرمایش از کف)
°C
50
50

حداکثر دمای آبگرم بهداشتی
°C
60
60

حداقل فشار آب راه انداز
bar
0.50
0.50

حداکثر فشار کارکرد
bar
6.00
6.00

حداکثر توان برق مصرفی
W
169
333

حداقل و حداکثر گاز مصرفی (گاز شهری)
m3/h
1.60-4.76
1.60-4.76

حداقل و حداکثر قطر دودکش
mm
50
50-125

ابعاد (ارتفاع * عرض * عمق )
mm
1000*600*380
1000*600*380

وزن
Kg
60
90

آخه پکیجاش خریداری شده. اگر می شه پکیجای خریداری شده را روی همچین سیستمی بست شدنی.
راستی پکیجا مدل بنسر پرو

tamirkar1
16-01-2014, 13:11
اگر آب بندی شده دیگه دستکاریش نکنید. وگرنه مجبور میشید کل پوسته پمپ را عوض کنید.پمپ های گراندفوسی که تو بازار است اکثراً چینی اونهم از نوع بی کیفیت هستند . خیلی هاشون اصلاً اب بندی نمیشن. اگر پمپی خواستید بگیرید سعی کنید حتماً شرکتی باشه.
سلام
جناب آقای تعمیرکار
یه پکیج با پمپ گرانفوس داریم درپوش روی شافت پمپ 1 دنده بیشتر نمیپیچه سر جاش ( جای دنده ایراد داره ) و نشتی داره فعلا با یک اورینگ اضافه و تفلن آب بند شده لطفا راهنمایی کنید آیا قطعه خاصی باید تعویض بشه یا کلا پمپ باید عوض بشه و آیا با همین سیستم که آب بند شده کافی هست و دیگه نیازی به تعویض هست یا نه
با تشکر از راهنمایی شما

tamirkar1
16-01-2014, 13:46
پکیج های را که خریدید باید با هم سری کنید.دقیقاً شبیه یک موتورخونه باید طراحی بشه .یک کلکتور رفت و یک کلکتور برگشت باید درست کنید و لوله های رفت و برگشت پکیج را روی این کلکتور ها سوار کنید. برای آب گرم هم یک کلکتور که لوله های آب داغ پکیج روی آن قرار بگیره.و یکسری ریزه کاریهای دیگه مثل نصب شیر خودکار در مسیرهای آب داغ خروجی پکیج که حتماً باید نصب بشه.معمولاً شرکتها کاتالوگهای برای این چنین کارهای دارند که در صورت نیازدر اختیار سرویسکارها قرار میدن.
آخه پکیجاش خریداری شده. اگر می شه پکیجای خریداری شده را روی همچین سیستمی بست شدنی.
راستی پکیجا مدل بنسر پرو

mohamad7452
17-01-2014, 11:15
با سلام خدمت اقاي
تعمير كارو تشكر از راهنماييهاي مفيدتون.
بين پكيج فرولي و بايكان كدوم رو توصيه ميكنيد.؟

tamirkar1
17-01-2014, 18:57
هردو پکیج های خوبی هستند.
تفاوت چندانی در ساختار داخلی ندارند.و از نظر نوع مصرف انرژی ( گاز ،برق ) و راندمان شبیه به هم هستند.به نظر من (نظر کاملاً شخصی خودم ) برد دستگاه فرولی خیلی پیشرفته تر و امکانات بیشتری برای ارتقاع دادن دستگاه داره.فرق بزرگی که دارند در نحوه خدمات دهی شرکت های وارد کننده این دو پکیج است.فرولی فوق العاده خدمات دهی خوبی داره.اما بایکان خدماتش نسبت به فرولی ضعیفتره.
با سلام خدمت اقاي
تعمير كارو تشكر از راهنماييهاي مفيدتون.
بين پكيج فرولي و بايكان كدوم رو توصيه ميكنيد.؟

IT World
17-01-2014, 19:45
چند سوال داشتم از خدمت دوستان مطلع.

آیا بستن رادیاتور اتاقی که استفاده نمی‌شود (و درب آن بسته است) باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی (گاز) خواهد شد؟ آیا محسوس است؟
پنجره‌های خانه دوجداره هستند، منتها پرت انرژی از دیوارها و کف به نظرم زیاد است، چون دیوارهای مرزی با بیرون کاملا سرد هستند. روشی برای مقابله با این مشکل وجود دارد؟
پکیج مورد استفاده 24kis بوتان است. در ماه گذشته به علت سرما، درجه‌ی گرمایش رادیاتورها را به حدود 85% رساندم، هزینه‌ی گاز 32هزار تومان شد. طبیعی است؟ البته با این حال خانه کاملا گرم نمی‌شود با اینکه رادیاتورها داغ هستند :|

متشکرم

tamirkar1
20-01-2014, 00:20
اگر اتاق مورد نظر شما اصلاً استفاده نمیشه بله میشه درش را بست و شیرهای رادیاتور اتاق را هم ببندید.ولی یک نکته که خیلی مهمه اینه که تمام راه های تبادل گرما را با این اتاق مسدود کنید.چون گرما همیشه دوست داره به سمت جای سردتر حرکت کنه.در نتیجه بجای صرفه جویی باعث مصرف بیشتر انرژی میشه.
متاسفانه برای دیواره و یا کف که خوب عایق کاری نشده دیگه کاری نمیشه کرد البته اگر بتونید هزینه کنید میشه کف ساختمان را بردارید و کاملاً عایق کنید و یک دیوار عایق روی دیوار فعلی بکشید و دوباره گچ کاریش کنید(که هزینه خیلی بالایی داره.
تو این اوضاع گرونی گاز مبلغ خوبی براتون امده و به نظرم با شرایطی که گفتید مبلغ زیادی نیست.
چند سوال داشتم از خدمت دوستان مطلع.

آیا بستن رادیاتور اتاقی که استفاده نمی‌شود (و درب آن بسته است) باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی (گاز) خواهد شد؟ آیا محسوس است؟
پنجره‌های خانه دوجداره هستند، منتها پرت انرژی از دیوارها و کف به نظرم زیاد است، چون دیوارهای مرزی با بیرون کاملا سرد هستند. روشی برای مقابله با این مشکل وجود دارد؟
پکیج مورد استفاده 24kis بوتان است. در ماه گذشته به علت سرما، درجه‌ی گرمایش رادیاتورها را به حدود 85% رساندم، هزینه‌ی گاز 32هزار تومان شد. طبیعی است؟ البته با این حال خانه کاملا گرم نمی‌شود با اینکه رادیاتورها داغ هستند :|

متشکرم

mahdi.shoary
20-01-2014, 10:07
با سلام
من حدود 3 سال است از پکیج دیواری بوتان استفاده میکنم مدتی 1 صدایی مثل تق تق میده که دنباله داره و چند ثانیه میاد قطع میشه لطفا راهنمییم کنین که هواگیری رادیاتور ها و تمیز کردن صافی جواب میده یا کار دیگه ؟ یا اینکه نه باید سرویس کار بیاد

h_khozooei
20-01-2014, 16:21
پکیج های را که خریدید باید با هم سری کنید.دقیقاً شبیه یک موتورخونه باید طراحی بشه .یک کلکتور رفت و یک کلکتور برگشت باید درست کنید و لوله های رفت و برگشت پکیج را روی این کلکتور ها سوار کنید. برای آب گرم هم یک کلکتور که لوله های آب داغ پکیج روی آن قرار بگیره.و یکسری ریزه کاریهای دیگه مثل نصب شیر خودکار در مسیرهای آب داغ خروجی پکیج که حتماً باید نصب بشه.معمولاً شرکتها کاتالوگهای برای این چنین کارهای دارند که در صورت نیازدر اختیار سرویسکارها قرار میدن.

عزیز جان این کاتولوگی که می رو شما نداری یه نسخه بدی از روش بسازیم؟
شیر خودکار منظورتون شیر اطمینان هست که اگر فشار رفت بالا باز شه؟؟
یه سوال دیگه بعد از نصب این موارد آیا نیازی هست که منبع انبساطی دیگه ای هم نصب شه؟

mohammad.asghari
20-01-2014, 16:37
یه سوال داشتم خدمت دوست عزیز

یه پکیج باکسی داریم ما(مال ایتالیاست)الان تقریبا 1سال 8 ماه هست استفاده میکنیم و فشار آب وقتی مثلا درجه حرارت رو از 40 میبریم به 60 میره بالای 3 و آب چیک چیک میکنه مشکلی پیش اومده؟

2-وقتی میریم حمام بعضی موارد بعد 15-20 دقیقه فشار آب کم میشه و خاموش میشه و آب سرد میشه!راهکاری هست چون از 2-3ماهی میشه اینطوری شده؟

ممنون

tamirkar1
20-01-2014, 20:31
مشکل از منبع انبساط پکیج است.باید منبع انبساط را باد بزنید.
یه سوال داشتم خدمت دوست عزیز

یه پکیج باکسی داریم ما(مال ایتالیاست)الان تقریبا 1سال 8 ماه هست استفاده میکنیم و فشار آب وقتی مثلا درجه حرارت رو از 40 میبریم به 60 میره بالای 3 و آب چیک چیک میکنه مشکلی پیش اومده؟

2-وقتی میریم حمام بعضی موارد بعد 15-20 دقیقه فشار آب کم میشه و خاموش میشه و آب سرد میشه!راهکاری هست چون از 2-3ماهی میشه اینطوری شده؟

ممنون

tamirkar1
20-01-2014, 20:37
متاسفانه ندارم.
شیر خودکار یک شیر یکطرفه است که فقط اجازه حرکت سیال را به یک طرف میده. مثلاً یک آبگرمکن را در نظر بگیرید.روی ورودی آب سرد حتماً شیر خودکار نصب میشه. تا فقط آب سرد وارد آبگرمکن بشه و آب داغ از اونجا خارج نشه.
عزیز جان این کاتولوگی که می رو شما نداری یه نسخه بدی از روش بسازیم؟
شیر خودکار منظورتون شیر اطمینان هست که اگر فشار رفت بالا باز شه؟؟
یه سوال دیگه بعد از نصب این موارد آیا نیازی هست که منبع انبساطی دیگه ای هم نصب شه؟

mohamad7452
20-01-2014, 22:09
با سلام جناب تعمير كار عزيز.
ميشه شماره تماستون رو داشته باشم؟
واقعا تخصص شما قابل تقديره.

tamirkar1
21-01-2014, 01:32
شما لطف دارید .
اگر سوالی دارید در خدمتم. خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم.:n18:
با سلام جناب تعمير كار عزيز.
ميشه شماره تماستون رو داشته باشم؟
واقعا تخصص شما قابل تقديره.

mohammad.asghari
21-01-2014, 17:35
مشکل از منبع انبساط پکیج است.باید منبع انبساط را باد بزنید.
خودم از عهده کار بر میام یا نه؟میشه توضیح بدیدباید چکار کنم؟

sam_shafiee
21-01-2014, 20:11
جناب تعمیر کار با سلام
نظر شما در مورد پکیج ا.ج.ا چیه؟ خوبه؟ در مقابل فرولی ایمرگاس بوش و آریستون ارزش خریدن داره؟

morteza971
21-01-2014, 23:40
خودم از عهده کار بر میام یا نه؟میشه توضیح بدیدباید چکار کنم؟

سلام
باید اب مدار را خالی کنید و با تلمبه باد بزنید و با گیج مقدار باد داخلش رو اندازه بگیرید
باد منبع باید 1 بار باشد

tamirkar1
21-01-2014, 23:52
اج ا یک پکیج ترکیه ای است. در مقایسه با پکیج های که گفتید کیفیت پاینتری داره. و اصلاً پیشنهادش نمیکنم..
جناب تعمیر کار با سلام
نظر شما در مورد پکیج ا.ج.ا چیه؟ خوبه؟ در مقابل فرولی ایمرگاس بوش و آریستون ارزش خریدن داره؟

mohamad7452
22-01-2014, 00:13
با عرض سلام وخسته نباشيد اقاي تعميركار.
شما ميدونيد شركت وارد كننده پكيج وايلانت چيه؟
كجاست؟ايا شماره تماسشون رو داريد؟

strong2007
22-01-2014, 03:54
با سلام و خسته نباشید منم یه سوال داشتم راستش منزل ما آبگرمکن دیواری هست وبخاری داریم میخواستم بپرسم آیا اپ

امکانش هست پکیج بزاریم ؟ آیا خیلی خرابکاری داره ؟ من خودم که نا امید هستم فکر میکنم خیلی سخته یا اصلا امکانش نیست ..

با تشکرررررر

tamirkar1
22-01-2014, 15:05
باید با یک شوفاژ کار تماس بگیرید تا از محل بازدید کنه.اگر شرایط را داشته باشید و امکانش باشه حتماً راهنمایتون میکنه.
خیلی نگران نباشید اگر نقشه ساختمان طوری باشه که مسیر لوله ها روی دیوار بیافته و با در یا کمد یا سرویس برخورد نکنه خیلی راحت و بدون ریخت و پاش میتونید لوله کشی کنید.
با سلام و خسته نباشید منم یه سوال داشتم راستش منزل ما آبگرمکن دیواری هست وبخاری داریم میخواستم بپرسم آیا اپ

امکانش هست پکیج بزاریم ؟ آیا خیلی خرابکاری داره ؟ من خودم که نا امید هستم فکر میکنم خیلی سخته یا اصلا امکانش نیست ..

با تشکرررررر

arash11
22-01-2014, 16:56
با درود
چند سوال داشتم.صفحات تاپیک زیاد بود نخواندم .
- پمپ اب پکیج دیواری چند وات یا امپر است.منظورم روی پمپ چه عددی نوشته است . میخواهم ببینم مصرف برق چقدر است.
- اینکه گفته میشود در حالت زمستانه پمپ 24 ساعته یا دائم کار میکند درست است؟ (جهت محاسبه مصرف برق در زمستان)
ممنون از شما

mohamad7452
22-01-2014, 18:27
با سلام.
جناب اقاي تعميركار.نظرتون نسبت به پكيج سونيه دوال و وايلانت از لحاظ خدمات و كيفيت چيه؟
فكر كنم هر دو رو يك شركت وارد ميكنه .:n12:

dara0
23-01-2014, 14:39
با سلام به اقای تعمیرکار ودیگر دوستان
چند سئوال داشتم که ممنون میشم از پاسختون به انها.

1.ایا در رنج قیمت 1600000 تا 2000000 بهترین گزینه بوتان مدل بنسر پرو 28 هست؟
2.ایا این مدل دارای 2 مبدله؟ واز فن دار بودن ان اطلاعی دارید؟
3.میشه برای 3تا4 سال بدون دقدغه روش حساب کرد؟

متشکرم:n16:

rebwar1
23-01-2014, 19:13
میشه با این قیمت ایستاتیسم خرید

morteza971
23-01-2014, 19:51
با سلام.
جناب اقاي تعميركار.نظرتون نسبت به پكيج سونيه دوال و وايلانت از لحاظ خدمات و كيفيت چيه؟

سلام
وایلانت و سونیه دوال هر دو با کیفیتن ولی متاسفانه خدمات خوبی ندارند
در حال حاضر پکیج با خدمات گسترده ارجعیت داره...

morteza971
23-01-2014, 19:54

متراژ و منطقتون و همچنین شرایط دودکش و سختی اب منطقتون رو بگید تا بیشتر راهنمایی بشید!
بنسره پرو دستگاه بسیار خوبیه و گزینه ی مناسبیه.

dara0
23-01-2014, 20:05
متراژ و منطقتون و همچنین شرایط دودکش و سختی اب منطقتون رو بگید تا بیشتر راهنمایی بشید!
بنسره پرو دستگاه بسیار خوبیه و گزینه ی مناسبیه.

سلام

متراژ 115 متر طبقه سوم از 5 طبقه اب مصرفی دارای گچ فراوان وضعیت دودکش هم سایز 10لوله سیمانی

ممنون

tamirkar1
23-01-2014, 20:27
پمپ های روی پکیج دیواری220 ولت .
در پکیج های تک مبدله پمپ فقط در فصل زمستان روشن میشه.و در تابستان کلاً خاموش است.(در پکیج های که مجهز به سیستم ضد گیرپاژ پمپ هستند در فصل تابستان هر 24 ساعت یک بار پمپ برای چند ثانیه روشن میشه تا گیر پاژ نکنه).
در پکیج های دو مبدله پمپ دائماً کار میکنه، هم در حالت آبگرم فعال است و هم در حالت شوفاژ.
با درود
- پمپ اب پکیج دیواری چند وات یا امپر است.منظورم روی پمپ چه عددی نوشته است . میخواهم ببینم مصرف برق چقدر است.
- اینکه گفته میشود در حالت زمستانه پمپ 24 ساعته یا دائم کار میکند درست است؟ (جهت محاسبه مصرف برق در زمستان)
ممنون از شما

tamirkar1
23-01-2014, 20:36
پكيج وايلانت کیفیت خوبی داره و یک پکیج آلمانی که در حال حاظر در ترکیه مونتاژ میشه.پکیج سونيه دوال هم پکیج خوبیه.
اما نکته مهم گرون بودن این پکیج ها است و اینکه خیلی ها بودجه خرید این پکیج ها را ندارند و با توجه به اینکه از نظر فروش خیلی نمیتونند پیشرفت کنند هر لحظه احتمال داره که وارد کنندگان این پکیج جا بزنن و از ارائه خدمات و قطعات به مشتری باز بمونن. پس در خرید این پکیج ها خیلی باید دقت کنید.
با سلام.

tamirkar1
23-01-2014, 20:44
پکیج بدون فن 28 هزار بنسر پرو قیمتش در حدود 2100000 ، در صورتی که پکیج فن دار 30 هزار بنسرپرو در حدود 2700000 هزار تومان قیمت داره . همونطور که دوستمون morteza971 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفت اول باید شرایط دودکش و متراژ خانه را بگید تا بیشتر راهنمایتون کنیم و بگیم که به کدوم پکیج احتیاج دارید.

tamirkar1
23-01-2014, 20:47
سایز لوله دودکش شما استاندارد نیست وبرای همین باید پکیج فن دار بگیرید.
سایز 24 هزار مناسبه.
سلام

متراژ 115 متر طبقه سوم از 5 طبقه اب مصرفی دارای گچ فراوان وضعیت دودکش هم سایز 10لوله سیمانی

ممنون

dara0
23-01-2014, 21:43
سایز لوله دودکش شما استاندارد نیست وبرای همین باید پکیج فن دار بگیرید. سایز 24 هزار مناسبه.سلام اشتباه کردم سایز لوله دودکش 15 است و می خواستم بدونم بهترین انتخاب در بین همه مدلهای بازار تا 2000000 همین مدل بنسر هست یا نه ؟متشکرم از شما ودوستان

morteza971
23-01-2014, 21:47
با درود
ممنون از شما

کل سیستم حدود 1 امپر جریان میکشه البته دستگاه بدون فن! فندارا یک مقدار بیشتره...

morteza971
23-01-2014, 21:56
سلام اشتباه کردم سایز لوله دودکش 15 است و می خواستم بدونم بهترین انتخاب در بین همه مدلهای بازار تا 2000000 همین مدل بنسر هست یا نه ؟متشکرم از شما ودوستان
اگه دودکشتون استاندارده میتونید از مدل های بدون فن استفاده کنید!
همان طور که جناب تعمیر گفتن با توجه به متراژتون 24kwبرای شما کافیه و چون بنسره در ظرفیت های 28kw و 30kw تولید میشه پس بنسره از گزینه هاتون خط میخوره
همچنین چون رسوب زیادی دارید باید علاوه بر دستگاه دو مبدله یه سختیگیر هم تهیه کنید
پیشنهاد من به شما بوتان مدل اوپتیما 24 kw بدون فن هست
موفق باشید

arash11
24-01-2014, 09:50
کل سیستم حدود 1 امپر جریان میکشه البته دستگاه بدون فن! فندارا یک مقدار بیشتره...

با سپاس به اقا مرتضی و اقا تعمیرکار
اگر کل سیستم 1 امپر میکشد و پمپ هم در زمستان 24 ساعته روشن است پس مصرف برق تقریبا 220 وا ت در ساعت میشود.پس چرا
مصرف برق پکیجها را در کاتالوگها تقریبا 100 تا 130 وا ت مینویسند. ایا برای گول زدن مشتری است؟
ممنون از شما به خاطر پاسخگویی

ghahremanimehdi
24-01-2014, 17:57
با سپاس به اقا مرتضی و اقا تعمیرکار
اگر کل سیستم 1 امپر میکشد و پمپ هم در زمستان 24 ساعته روشن است پس مصرف برق تقریبا 220 وا ت در ساعت میشود.پس چرا
مصرف برق پکیجها را در کاتالوگها تقریبا 100 تا 130 وا ت مینویسند. ایا برای گول زدن مشتری است؟
ممنون از شما به خاطر پاسخگویی
1 آمپر ؟ چه خبره بابا 200 وات بیشتر برق نمیکنه .

morteza971
24-01-2014, 21:16
1 آمپر ؟ چه خبره بابا 200 وات بیشتر برق نمیکنه .
سلام 4یا5 قطعه از دستگاه 220 ولت هستند
مثل پمپ و فن و شیر گاز و شیر سه طرفه و ترانس جرقه زن

arash11
25-01-2014, 11:47
سلام 4یا5 قطعه از دستگاه 220 ولت هستند
مثل پمپ و فن و شیر گاز و شیر سه طرفه و ترانس جرقه زن

با ساس به شما
220 ولت هستند درست ولی چند وا ت هستند؟چه مقدار امپر میکشد.؟مخصوصا پمپ اب؟

ghahremanimehdi
25-01-2014, 15:51
با ساس به شما
220 ولت هستند درست ولی چند وا ت هستند؟چه مقدار امپر میکشد.؟مخصوصا پمپ اب؟

این چندتا روی هم بیشتر از 200 وات برق نمیکشن.اون پمپ سیرکولاتور فکر نمیکنم بیشتر از 150 وات برق بکشه چون توانش نیم اسب هم نیست.شیر برقی و اینا هم که مصرفی ندارن.

yasin102
25-01-2014, 16:48
سلام دوستان.اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.یه خونه 200 متری دارم تو کردستان عراق.متاسفانه اینجامثل ایران لوله کشی گاز نیست .فقط گازتوکپسول واسه اجاق گاز استفاده میکنیم.واسه گرمای خونه هم از اجاق نفتی استفاده میکنیم که هم خیلی بو میده هم خونه رو خیلی مرطوب میکنههم واقعا گرونه.واسه گرمای آب هم از آبگرمکن برقی استفاده میکنیم چون اینجا تقریبا برق ارزونه ولی همیشه برق نداریم یعنی بعضی رو.ا شاید 56ساعت برق نداشته باشیم.یه مدته تصمیم گرفتم واسه گرم کردن خونه از سیستم شوفاژ استفاده کنم و واسه هر اتاق یه رادیاتور بزارم ولی اینجا هرچی گشتم کسی این سیستمو خوب بلد نیست تصمیم گرفتم خودم بزارم.کف خونمون کلا پارکر زدیم.سقفشم کاذب.دیواراش همه عایق پلاستیکیه.شهرمون کلا زمستونای سرد وطولانی داره.حالا چند تا سوال داشتم اگه راهنماییم کنی.
1.احتیاج به پکیج گازی برقی دارم آیا همچین پکیجی هست.یا اصلا احتیاج به پکیج نداره.یهنی خودم توش موندم پکیج بزارم یا یه آبگرمکن برقی گازی با یه پمپ.ترموستات و ...
2.یه اتاق 6*4 داریم یه 4*5.یه سالن 7*5 باید چه نوع رادیاتوری بزارم.تعداد پره هاش چند تا باشه.اصلا گرمایش از کف بزارم یا رادیاتور
3.از چه نوع لوله ای استفاده کنم.یلاستیکی یا فلزی.
4.اگه خواستم از آبگرمکن استفاده کنم حجمش چند لیتر باشه خوبه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

morteza971
25-01-2014, 17:36
این چندتا روی هم بیشتر از 200 وات برق نمیکشن.اون پمپ سیرکولاتور فکر نمیکنم بیشتر از 150 وات برق بکشه چون توانش نیم اسب هم نیست.شیر برقی و اینا هم که مصرفی ندارن.
دوست عزیز با توجه به فرمایشات خودتون میتونید محاسبه کنید
200/220:0.9
200 وات دستگاه (وات : حاصل ضرب جریان در ولتاژ)
220 ولت برق شهر
0.9 امپر که من عرض کردم حدود 1 امپر

hesam.eng
25-01-2014, 19:28
سلام خدمت اساتید محترم
برا ساختمان تجاری با نمای شیشه به مساحت 100 متر باید پیشنهاد سیستم گرمایش بدم موتور خونه نمیخواد بزاره
آیا فن کوئل با پکیج دیواری جواب میدهد ؟ یا با پکیج زمینی ؟ یا کلا از فکر فن کوئل با پکیج بیام بیرون
ممنون از راهنمایی دوستان

arash11
25-01-2014, 19:34
با سپاس به دوستان
اگر یکی از دوستان که تعمیرکار است مقدار امپر روی پمپ را میگفت میشد مصرف را حساب کرد .
ببخشید دوستان که اینقدر به این مورد گیر دادم چون برای یک کاری باید بدانم . متاسفانه در کاتالوگ پمپها هم ندیدم مثلا پمپ گرانفوس
ممنون از همگی

tamirkar1
26-01-2014, 00:06
فکر میکنم تمام اطلاعاتی که لازم دارید روی این پمپ نوشته شده باشه.
روی هر دور پمپ آمپر را نوشته.
با سپاس به دوستان
اگر یکی از دوستان که تعمیرکار است مقدار امپر روی پمپ را میگفت میشد مصرف را حساب کرد .
ببخشید دوستان که اینقدر به این مورد گیر دادم چون برای یک کاری باید بدانم . متاسفانه در کاتالوگ پمپها هم ندیدم مثلا پمپ گرانفوس
ممنون از همگی

tamirkar1
26-01-2014, 00:19
این هم یک پمپ گراندفوس که تمام اطلاعات روی این پمپ به خوبی مشاهده میشه. و میتونید اطلاعات مورد نیاز را از روی این عکس استخراج کنید.
با سپاس به دوستان
ممنون از همگی

tamirkar1
26-01-2014, 00:32
اگر به صورت سالن یک پارچه باشه میتونید از یک پکیج دیواری 37 هزار(آریستون یا فرولی ) با حدود 2 تا 3 فن کویل 600می تونید کل سالن را گرم کنید.و مطمئن باشید هیچ مشکلی پیش نمیاد.فقط در زمان لوله کشی نبیاد لوله ها را داخل دیوار قرار بدید.(منظورم لوله کشی که الان برای سیستم رادیاتوری متدوال است و لوله ها را از دیواربیرون میارن).و باید حتماً لوله ها از کف بیرون بیاد تا فن کویل هوا نگیره.
سلام خدمت اساتید محترم
برا ساختمان تجاری با نمای شیشه به مساحت 100 متر باید پیشنهاد سیستم گرمایش بدم موتور خونه نمیخواد بزاره
آیا فن کوئل با پکیج دیواری جواب میدهد ؟ یا با پکیج زمینی ؟ یا کلا از فکر فن کوئل با پکیج بیام بیرون
ممنون از راهنمایی دوستان

tamirkar1
26-01-2014, 00:36
ولی اگر فضای شما به صورت اتاق های مجزا است و نیاز باشه در هر اتاق یک فن کوئل نصب بشه، برای انتخاب ظرفیت های فن کوئل هر اتاق میتونید با مهندسین شرکت های تولید پکیج هم یک مشورتی بکنید.
سلام خدمت اساتید محترم
ممنون از راهنمایی دوستان

tamirkar1
26-01-2014, 00:43
وضعیت گازوئیل در شهر شما چطوره.
با شرایطی که گفتید کار را خیلی سخت میکنه.پکیج برقی مناسبترین گزینه برای شرایط شهر شماست ولی وقتی 56 ساعت برق نداشته باشید دیگه سیستم برقی تعطیل میشه. اگر بخواید از کپسول گاز استفاده کنید وقتی فشار گاز کپسول به نصف برسه دیگه آب را به خوبی گرم نمیکنه و مجبورید هزینه بالای برای تعویض کپسول ها پرداخت کنید.فقط میمونه گزینه موتورخونه مرکزی با سوخت مایع ( گازوئیل یا نفت).
سلام دوستان.اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.یه خونه 200 متری دارم تو کردستان عراق.متاسفانه اینجامثل ایران لوله کشی گاز نیست .فقط گازتوکپسول واسه اجاق گاز استفاده میکنیم.واسه گرمای خونه هم از اجاق نفتی استفاده میکنیم که هم خیلی بو میده هم خونه رو خیلی مرطوب میکنههم واقعا گرونه.واسه گرمای آب هم از آبگرمکن برقی استفاده میکنیم چون اینجا تقریبا برق ارزونه ولی همیشه برق نداریم یعنی بعضی رو.ا شاید 56ساعت برق نداشته باشیم.یه مدته تصمیم گرفتم واسه گرم کردن خونه از سیستم شوفاژ استفاده کنم و واسه هر اتاق یه رادیاتور بزارم ولی اینجا هرچی گشتم کسی این سیستمو خوب بلد نیست تصمیم گرفتم خودم بزارم.کف خونمون کلا پارکر زدیم.سقفشم کاذب.دیواراش همه عایق پلاستیکیه.شهرمون کلا زمستونای سرد وطولانی داره.حالا چند تا سوال داشتم اگه راهنماییم کنی.
1.احتیاج به پکیج گازی برقی دارم آیا همچین پکیجی هست.یا اصلا احتیاج به پکیج نداره.یهنی خودم توش موندم پکیج بزارم یا یه آبگرمکن برقی گازی با یه پمپ.ترموستات و ...
2.یه اتاق 6*4 داریم یه 4*5.یه سالن 7*5 باید چه نوع رادیاتوری بزارم.تعداد پره هاش چند تا باشه.اصلا گرمایش از کف بزارم یا رادیاتور

tamirkar1
26-01-2014, 00:46
بیشتر پکیج های که امروزه ساخته میشن به آب ، گاز (سوخت ) و برق احتاج دارند در صورتی که یکی از این گزینه ها نباشه پکیج هم کار نمیکنه.پس استفاده از پکیج گازی و برقی هم شرایط سختی را براتون ایجاد میکنه.

yasin102
26-01-2014, 01:02
وضعیت گازوئیل در شهر شما چطوره.
با شرایطی که گفتید کار را خیلی سخت میکنه.پکیج برقی مناسبترین گزینه برای شرایط شهر شماست ولی وقتی 56 ساعت برق نداشته باشید دیگه سیستم برقی تعطیل میشه. اگر بخواید از کپسول گاز استفاده کنید وقتی فشار گاز کپسول به نصف برسه دیگه آب را به خوبی گرم نمیکنه و مجبورید هزینه بالای برای تعویض کپسول ها پرداخت کنید.فقط میمونه گزینه موتورخونه مرکزی با سوخت مایع ( گازوئیل یا نفت).مرسی دوست عزیز .منظورم 5 الی 6 ساعت در روز بود.فکر کنم این مدت رو میتونم از گاز کپسول استفاده کنم.اینجا گازوییل و نفت خیلی گرونه ولی برق ارزون میفته. فکر کنم با یه آبگرمکن برقی گازی یا برقی نفتی کارم زاه میفته ولی نمیدونم چند لیتری مناسبه.واسه پکیجم چون اینجا اصلا استفاده نمیکنن و تعمیرکارش به سختی پیدابشه استفاده نکنم بهت باشه نظر شما چیه.به نظرت ابگرمکن جواب میده یعنی میتونه اون کاراییه مشعل ودیگ یا پکیج رو داشته باشه.واسه رادیاتورها هم اگه میتونید راهنماییم کنید ممنون میشم.

yasin102
26-01-2014, 01:08
بیشتر پکیج های که امروزه ساخته میشن به آب ، گاز (سوخت ) و برق احتاج دارند در صورتی که یکی از این گزینه ها نباشه پکیج هم کار نمیکنه.پس استفاده از پکیج گازی و برقی هم شرایط سختی را براتون ایجاد میکنه.اون 5 ساعتی که برق نیست رو میتونم با برق ژنراتو تامین کنم حدود 2 آمپر یعنی اگه بخوام پکیج بزارم راحت برق پکیج رو تامین میکنه ولی کلا اینجا فکر کنم پکیج مناسب نباشه

mohsen1020
26-01-2014, 12:16
09-03-2013, 23:14
متاسفانه بعضی از رادیاتورها بخصوص رادیاتورهای آلمینومی نامرغوب بعد از یک مدتی شروع به خوردگی میکنن و باعث آزاد شدن گاز هیدروژن می شوند.که این هیدروژن در مجاورت کبریت شعله ور شده و همچنین بوی بدی هم داره.و باید کاری کنید که این خوردگی متوقف بشه.در واقع اون مایعی که میگید سال گذشته به سیستم اضافه کردید جلوی خوردگی رادیاتورها را گرفته و الان دوباره خاصیت خودشو از دست داده و سطوح داخلی رادیاتورها مستعد خوردگی شدن.و باید دوباره از چنین موادی( با خاصیت جلوگیری از خوردگی )استفاده کنید یا اینکه روی تک تک رادیاتورها هواگیر اتوماتیک نصب کنید که هرقت رادیاتورها هوا بگیره خودبخود از این هواگیرهای اتوماتیک خارج میشه.
سلام

متشکر از این سایت خوبتان من 1 سوال داشتم ما در خانه یک پکیج دیواری به مارک ایران رادیاتور E 24FFداریم که تقریبا 4 ساله هست. سال پیش زمستان درجه بار دستگاه مرتبا خالی میشد و بعد از هوا گیری و اب گیری
مجدادا بالا میرفت. و رادیاتورها نیز هوا میگرفتند که این هوا هم بودار بود و هم زمانی که در مجاورت شعله کبریت قرار میگرفت شعله ور میشد!!!!!!! خلاصه با سرویس کار رسمی شرکت تماس گرفتیم ایشان گفتند که بعضی از رادیاتورها با آب منطقه حل مشوند و ایجاد گاز میکنند ودر نهایت مایع خاص و غلیظی را(که شبیه مایع ظرفشویی بود) آورده و داخل رادیاتورها تزریق کردند. بغد از ان برای چند مدت پکیج عادی کار میکرد و درجه بار ان تغییری نمیکرد ولی امسال دوباره همان جریان و مشکل ایجاد شده است. میخواستم راهنمایی بفرمائید.لطفا. با سپاس از شما
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خیلی سپاسگذارم از پاسخ شما ولی حالا این سوال برای من پیش آمده که اولا اسم این مایع خاص جهت پوسیدگی چیه و از کجا میشود تهیه کرد(البته ما دیگر به آن سرویس کار دسترسی نداریم)؟ دوما آیا ماده دیگری مثلا مثل کربن که معمولا با گازها ترکیب میشود را آیا میشود به سیستم تزریق کرد یا خیر؟ با سپاس و درود بی کران

d_allstar
26-01-2014, 22:48
با سلام خدمت تعميركار عزيز من پكيج بوتان optima24kis خريداري كردم موقع خريد فروشنده ميگفت بايد روسوب گير __ ----- گاز ___ ----- آب خريداري كني كه ظاهرا 70 تا80 تومني خرج رو دستم ميذاشت كه من احساس كردم داره ميندازه حريداري نكردم ايا واقعا" نياز هست اين لوازم كه نام برده شده خريداري كنم و ايا ربطي به تاييد شدن يا نشدن گاز جهت وصل شدنش داره يا خير ....
بي زحمت اگر واقعا نياز هست گه خريداري بشه وسايل مورد نياز با مارك معتبر جهت راه اندازي پكيج نامبرده رو برام معرفي كنيد.باتشكر

mohamad7452
26-01-2014, 23:05
با سلام اقاي تعمير كار.وتشكر
به نظر شما پكيج بوتان از نظر كيفيت وخدمات بهتره يا پكيج بايكان؟
جهت شهرستان؟

tamirkar1
27-01-2014, 00:03
پکیج برقی مناسب ترین چیزی که متونید برای گرم کردن خونه استفاده کنید. اگر بتونید یک پکیج آماده پیدا کنید که خیلی خوبه (فکر میکنم آریستون پکیج برقی داشته باشه و یا با گشتن در سایت های چینی هم پکیج های برقی خیلی زیادی میتونید پیدا کنید ) . در غیر اینصورت باید آب را در داخل یک آبگرمکن برقی گرم کنید و با استفاده از یک پمپ آب را در داخل رادیاتورها سیرکوله کنید.و برای مصرف آبگر هم از یک آبگرمکن برقی جداگانه استفاده کنید .یک ترموستات هم در مسیر قرار بدید تا با کاهش دمای آب ، المنت دستگاه را روشن کنه و یک ترموستات هم روی پمپ قرار بدید تا فرمان سیرکوله را به پمپ بده.
اون 5 ساعتی که برق نیست رو میتونم با برق ژنراتو تامین کنم حدود 2 آمپر یعنی اگه بخوام پکیج بزارم راحت برق پکیج رو تامین میکنه ولی کلا اینجا فکر کنم پکیج مناسب نباشه

tamirkar1
27-01-2014, 00:09
به شخص اعتقاد زیادی به این مواد که اثراتش خیلی زود از بین میره ندارم، و فکر میکنم نصب ایرونت خیلی بهتر از این مواد جواب میده.
بهتر سیستم شوفاژ را هم کاملاً شستشو بدید تا اگرقطعات خیلی خیلی کوچک فلز آلومنیم که از رادیاتور جدا شده ( و خیلی مستعد به تجزیه شدن و تولید گاز بد بوی هیدروژن است ) و در آب شناور شده، از داخل مدار خارج بشه .
09-03-2013, 23:14
متاسفانه بعضی از رادیاتورها بخصوص رادیاتورهای آلمینومی نامرغوب بعد از یک مدتی شروع به خوردگی میکنن و باعث آزاد شدن گاز هیدروژن می شوند.که این هیدروژن در مجاورت کبریت شعله ور شده و همچنین بوی بدی هم داره.و باید کاری کنید که این خوردگی متوقف بشه.در واقع اون مایعی که میگید سال گذشته به سیستم اضافه کردید جلوی خوردگی رادیاتورها را گرفته و الان دوباره خاصیت خودشو از دست داده و سطوح داخلی رادیاتورها مستعد خوردگی شدن.و باید دوباره از چنین موادی( با خاصیت جلوگیری از خوردگی )استفاده کنید یا اینکه روی تک تک رادیاتورها هواگیر اتوماتیک نصب کنید که هرقت رادیاتورها هوا بگیره خودبخود از این هواگیرهای اتوماتیک خارج میشه.
سلام

متشکر از این سایت خوبتان من 1 سوال داشتم ما در خانه یک پکیج دیواری به مارک ایران رادیاتور E 24FFداریم که تقریبا 4 ساله هست. سال پیش زمستان درجه بار دستگاه مرتبا خالی میشد و بعد از هوا گیری و اب گیری
مجدادا بالا میرفت. و رادیاتورها نیز هوا میگرفتند که این هوا هم بودار بود و هم زمانی که در مجاورت شعله کبریت قرار میگرفت شعله ور میشد!!!!!!! خلاصه با سرویس کار رسمی شرکت تماس گرفتیم ایشان گفتند که بعضی از رادیاتورها با آب منطقه حل مشوند و ایجاد گاز میکنند ودر نهایت مایع خاص و غلیظی را(که شبیه مایع ظرفشویی بود) آورده و داخل رادیاتورها تزریق کردند. بغد از ان برای چند مدت پکیج عادی کار میکرد و درجه بار ان تغییری نمیکرد ولی امسال دوباره همان جریان و مشکل ایجاد شده است. میخواستم راهنمایی بفرمائید.لطفا. با سپاس از شما
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خیلی سپاسگذارم از پاسخ شما ولی حالا این سوال برای من پیش آمده که اولا اسم این مایع خاص جهت پوسیدگی چیه و از کجا میشود تهیه کرد(البته ما دیگر به آن سرویس کار دسترسی نداریم)؟ دوما آیا ماده دیگری مثلا مثل کربن که معمولا با گازها ترکیب میشود را آیا میشود به سیستم تزریق کرد یا خیر؟ با سپاس و درود بی کران

tamirkar1
27-01-2014, 00:14
به این ادرس هم سر بزنید . دیدن پکیج برقی آریا ساخت ایران هم خالی از لطف نیست.
سایت دما یار

اون 5 ساعتی که برق نیست رو میتونم با برق ژنراتو تامین کنم حدود 2 آمپر یعنی اگه بخوام پکیج بزارم راحت برق پکیج رو تامین میکنه ولی کلا اینجا فکر کنم پکیج مناسب نباشه

tamirkar1
27-01-2014, 19:48
استفاده از سختی گیر خیلی خوبه ولی متاسفانه کیفیت این سختی گیرهای شیمایی موجود در بازار خیلی پایین آمده (و معلوم نیست داخلش چی ریختن)و اثرات نامطلوبی هم روی آب میذاره و وزارت بهداشت استفاده از سختی گیرهای شیمیایی را رد کرده.در گاهی موارد هم روی دستگاه اثرات نامطلوبی میذاره. سختی گیرهای شیمیایی ایمر گاز کیفیت خیلی خوب داشت الان مدتی که دیگه استفاده نمی کنم نمیدونم دوباره کیفیت قبل را داره یا نه. بهتره یک سختی مغناطیسی حتماً روی دستگاه نصب کنید.
ولی نیازی به فیلتر گاز نیست چوتن داخل کارتن پکیج فیلتر گاز قرار داره که موقع نصب ، نصاب این فیلتر را در داخل شیر گاز قرار میده.
با سلام خدمت تعميركار عزيز من پكيج بوتان optima24kis خريداري كردم موقع خريد فروشنده ميگفت بايد روسوب گير __ ----- گاز ___ ----- آب خريداري كني كه ظاهرا 70 تا80 تومني خرج رو دستم ميذاشت كه من احساس كردم داره ميندازه حريداري نكردم ايا واقعا" نياز هست اين لوازم كه نام برده شده خريداري كنم و ايا ربطي به تاييد شدن يا نشدن گاز جهت وصل شدنش داره يا خير ....
بي زحمت اگر واقعا نياز هست گه خريداري بشه وسايل مورد نياز با مارك معتبر جهت راه اندازي پكيج نامبرده رو برام معرفي كنيد.باتشكر

tamirkar1
27-01-2014, 19:52
بوتان خدمات گسترده ای داره اما بایکان خیلی با کیفیتره :n01:
با سلام اقاي تعمير كار.وتشكر
به نظر شما پكيج بوتان از نظر كيفيت وخدمات بهتره يا پكيج بايكان؟
جهت شهرستان؟

mohsen1020
27-01-2014, 21:45
به شخص اعتقاد زیادی به این مواد که اثراتش خیلی زود از بین میره ندارم، و فکر میکنم نصب ایرونت خیلی بهتر از این مواد جواب میده.
بهتر سیستم شوفاژ را هم کاملاً شستشو بدید تا اگرقطعات خیلی خیلی کوچک فلز آلومنیم که از رادیاتور جدا شده ( و خیلی مستعد به تجزیه شدن و تولید گاز بد بوی هیدروژن است ) و در آب شناور شده، از داخل مدار خارج بشه .

استاد خیلی ممنون از جوابتون. در ضمن آیا ممکنه این گاز خطری هم ایجاد کنه؟؟

tamirkar1
28-01-2014, 00:00
خطری نداره نگران نباشید.

bestmbaman
28-01-2014, 08:38
با درود خدمت اساتید گرام
بنده یک دستگاه پکیج بوتان مدل 24 KIS حدود 4 ماه است که استفاده می نمایم. اخیراً(حدود 3 هفته) هنگام استحمام، یعنی استفاده ممتد از آب گرم، آب به خودی خود سرد شده و گرم می شود. البته در این سه دو هفته اخیر هوا بسیار گرم تر از قبل بوده است. این گرم و سرد شدن آب دائماً رخ می دهد. لازم بذکر است که فشار دستگاه حدود 2 بار است. و دستگاه سالم بوده و قبلا هیچ مشکلی نداته است؟؟ لطفا مرا دریابید که درمانده ام!
باسپاس

yasin102
28-01-2014, 13:27
پکیج برقی مناسب ترین چیزی که متونید برای گرم کردن خونه استفاده کنید. اگر بتونید یک پکیج آماده پیدا کنید که خیلی خوبه (فکر میکنم آریستون پکیج برقی داشته باشه و یا با گشتن در سایت های چینی هم پکیج های برقی خیلی زیادی میتونید پیدا کنید ) . در غیر اینصورت باید آب را در داخل یک آبگرمکن برقی گرم کنید و با استفاده از یک پمپ آب را در داخل رادیاتورها سیرکوله کنید.و برای مصرف آبگر هم از یک آبگرمکن برقی جداگانه استفاده کنید .یک ترموستات هم در مسیر قرار بدید تا با کاهش دمای آب ، المنت دستگاه را روشن کنه و یک ترموستات هم روی پمپ قرار بدید تا فرمان سیرکوله را به پمپ بده.

به این ادرس هم سر بزنید . دیدن پکیج برقی آریا ساخت ایران هم خالی از لطف نیست..
سایت دما یارمرسی آقای تعمیرکار.به نظرتون آبگرمکن چند لیتری مناسبه واسه یه خونه با زیربنای 140 متر

morteza971
28-01-2014, 14:00

گاز هیدروژن گازی سمی بدبو و اشتعال زاست
باتمام احترامی که نسبت به جناب تعمیر کار دارم
استفاده از ایر ونت روی هر رادیاتور کار استانداردی نیست

morteza971
28-01-2014, 14:01
با درود خدمت اساتید گرام
بنده یک دستگاه پکیج بوتان مدل 24 KIS حدود 4 ماه است که استفاده می نمایم. اخیراً(حدود 3 هفته) هنگام استحمام، یعنی استفاده ممتد از آب گرم، آب به خودی خود سرد شده و گرم می شود. البته در این سه دو هفته اخیر هوا بسیار گرم تر از قبل بوده است. این گرم و سرد شدن آب دائماً رخ می دهد. لازم بذکر است که فشار دستگاه حدود 2 بار است. و دستگاه سالم بوده و قبلا هیچ مشکلی نداته است؟؟ لطفا مرا دریابید که درمانده ام!
باسپاس

همه ی شیر ها به این شکل هستن یا فقط دوش حمام؟

tamirkar1
28-01-2014, 15:11
نصب ایرونت هیچ مشکلی را پیش نمیاره.در واقع ایرونت همون کاری را میکنه که ما میخواهیم به روش دستی و هر چند روز یکبارانجامش بدیم ولی با این ابزار هرگز اجازه تجمع گاز هیدروژن را در داخل رادیاتورها نمیدیم. اگر به نظر شما این کار درست نیست دوست دارم با دلیل و منطق علتش را اعلام کنید تا به اشتباه خودمون پی ببریم.

bestmbaman
28-01-2014, 15:16
همه ی شیر ها به این شکل هستن یا فقط دوش حمام؟

البته حمام به علت اینکه در هنگام استحمام آب بیشتری مصرف می کنید تا هنگام شستشوی ظروف.
در ضمن محله ما جنت آباد جنوبی است. آیا می دانید چه نوع رسوباتی مختص این منطقه است قربان؟

باسپاس

morteza971
28-01-2014, 16:17
البته حمام به علت اینکه در هنگام استحمام آب بیشتری مصرف می کنید تا هنگام شستشوی ظروف.
در ضمن محله ما جنت آباد جنوبی است. آیا می دانید چه نوع رسوباتی مختص این منطقه است قربان؟

باسپاس

اگه همه ی شیر ها به این شکل هستن و دستگاه هم خاموش روشن میشه دلیلش اینه که دستگاهتون رسوب گرفته
تماس بگیرید برای شستشو بیان

bestmbaman
28-01-2014, 16:20
اگه همه ی شیر ها به این شکل هستن و دستگاه هم خاموش روشن میشه دلیلش اینه که دستگاهتون رسوب گرفته
تماس بگیرید برای شستشو بیان

محله جنت آباد جنوبی چه نوع رسوبی دارد؟
با سپاس

morteza971
28-01-2014, 16:25
نصب ایرونت هیچ مشکلی را پیش نمیاره.در واقع ایرونت همون کاری را میکنه که ما میخواهیم به روش دستی و هر چند روز یکبارانجامش بدیم ولی با این ابزار هرگز اجازه تجمع گاز هیدروژن را در داخل رادیاتورها نمیدیم. اگر به نظر شما این کار درست نیست دوست دارم با دلیل و منطق علتش را اعلام کنید تا به اشتباه خودمون پی ببریم.

شاید تا حال اتفاقی نیافتاده ولی موضوع خطر افرینی هست
شما فرض کنید شخصی از اینکه دایما در محیط گازی اشتعال زا پخش میشه بیخبره واطلاعی نداره
همین مساله ممکنه باعث یه خرابی و حادثه بشه...

COMBI
28-01-2014, 19:08
سلام
آقای Tamirkar میتونم با شما آشنا شم؟احتمالا همدیگرو بشناسیم.من بیات هستم

tamirkar1
28-01-2014, 22:32
...............:n13:
.........محیط گازی دیگه چیه بابا طوری حرف میزنید هرکی ندونه فکر میکنه با بمب اتم سرو کار داره .
لطفاً فقط یک نمونه از این حوادث رخ داده را برای ما هم شرح بدید تا آگاه بشیم.
شما فرض کنید شخصی از اینکه دایما در محیط گازی اشتعال زا پخش میشه بیخبره واطلاعی نداره

arash11
29-01-2014, 10:23
با درود
در یک ابگرمکن دیواری (پکیج نه) تا شیر اب بیشتر از نصفه باز نشود مشعل روشن نمیشود.مشکل چیست؟
ممنون

mohsen1020
29-01-2014, 20:35

بلاخره من باید چیکار کنم دوستان میشه یک محصول معرفی کنید لطفا

tamirkar1
30-01-2014, 14:22

خطری نداره نگران نباشید.

بلاخره من باید چیکار کنم دوستان میشه یک محصول معرفی کنید لطفا
من نظر خودم را گفتم.
دوستان متخصص دیگه کسی نظری نداره.

mohsen1020
31-01-2014, 20:30
من نظر خودم را گفتم.
دوستان متخصص دیگه کسی نظری نداره.

استاد گلم متاسفانه مایع ضد گاز و خوردگی رو پیدا نکردم آیا از ضد یخ ماشین میشه استفاده کرد؟

tamirkar1
31-01-2014, 20:46
نه از ضد یخ ماشین بهتره که استفاده نکنید. این مایع را میتونید از نمایندگی های فروش قطعات یدکی بوتان بگیرید.
استاد گلم متاسفانه مایع ضد گاز و خوردگی رو پیدا نکردم آیا از ضد یخ ماشین میشه استفاده کرد؟

arash11
31-01-2014, 22:46
با درود
در یک ابگرمکن دیواری (پکیج نه) تا شیر اب بیشتر از نصفه باز نشود مشعل روشن نمیشود.مشکل چیست؟
ممنون

دوستان کسی راه حل این مشکل را نمیداند؟
ممنون از شما

وین رونی
31-01-2014, 23:11
ما طبقه 13 هستیم و خونه از دو طرف فضا هست یعنی خونه ای نیست و یه طرفمون هم که خونه هست خالیه و طبقه آخر هستیم.متراژ خونه 64 متره و 2 تا رادیات 17 پره تو پذیرایی و یه دونه 14 پره تو خواب هست(تک خوابه)
اصلاً از گرمایش پکیج(بوتان اپتیما 24 کیلو)راضی نیستم.دمای پکیج بالای 80 نمیره یا اگه میره سریع میاد رو 80 حتی تا 60 هم میاد پایین
البته آب خیلی داغ میشه که نمیشه دستو گرفت زیرش اما خونه خوب گرم نمیشه
نمی دونم رادیات ها خوب نیستن،این پکیج به دردمن نمی خوره؟نمی دونم مشکل از کجاست
ضمناً زیر پکیج 4 تا شیر هست.یه بنده خدایی می گفت باید 3 تا شیر باشه اینجوری خونه رو خوب گرم نمی کنه!!!(منظورم همون شیر برنجی های روی دیوار رفت و برگشت آب)
لطفاً راهنمایی کنید

tamirkar1
01-02-2014, 00:30
جواب این سوالتون در تعمیر آبگرمکن دیواری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به صورت کامل توضیح داده شده.
دوستان کسی راه حل این مشکل را نمیداند؟
ممنون از شما

tamirkar1
01-02-2014, 00:32
جنس و مارک رادیاتورهاتون چیه؟
ما طبقه 13 هستیم و خونه از دو طرف فضا هست یعنی خونه ای نیست و یه طرفمون هم که خونه هست خالیه و طبقه آخر هستیم.متراژ خونه 64 متره و 2 تا رادیات 17 پره تو پذیرایی و یه دونه 14 پره تو خواب هست(تک خوابه)
اصلاً از گرمایش پکیج(بوتان اپتیما 24 کیلو)راضی نیستم.دمای پکیج بالای 80 نمیره یا اگه میره سریع میاد رو 80 حتی تا 60 هم میاد پایین
البته آب خیلی داغ میشه که نمیشه دستو گرفت زیرش اما خونه خوب گرم نمیشه
نمی دونم رادیات ها خوب نیستن،این پکیج به دردمن نمی خوره؟نمی دونم مشکل از کجاست
ضمناً زیر پکیج 4 تا شیر هست.یه بنده خدایی می گفت باید 3 تا شیر باشه اینجوری خونه رو خوب گرم نمی کنه!!!(منظورم همون شیر برنجی های روی دیوار رفت و برگشت آب)
لطفاً راهنمایی کنید

وین رونی
01-02-2014, 09:41
جنس و مارک رادیاتورهاتون چیه؟

دقیقاً نمی دونم اما این عکسها شبیه رادیات ما هستند

تو عکس اولیه لوله بالایی که تیره رنگ هست برای ما شیری رنگ هست
لامصب عکسهای این نوع رادیات هم در اینترنت کم بود

دیشب که هوا سرد شده بود تو خونه سگ لرزه می زدیم انگار نه انگار خونه سیستم گرمایشی داره
در نظر دارم البته با مشورت اساتیدی مثل شما یا رادیات ها را عوض کنم یا پکیج را

bestmbaman
01-02-2014, 10:50
اساتید
مزید امتنان خواهد بود اگر لطف بفرمایید و راهنمایی کنید که رسوبات آب در محله جنت آباد جنوبی چیست؟

tamirkar1
01-02-2014, 14:04
دوست عزیز بهتره که سریعتر این رادیاتورها را عوض کنید این رادیاتوها اسمشون کریستال است و ظریب گرما دهی خیلی پاینی دارند . و اصلاً قدرت گرم کردن محیط های با شرایط شما را ندارند. (ایساتیس هم یک نمونه از این رادیاتوررو با مارک ایساتیس تولید میکنه).
بجای این رادیاتورها رادیاتور پنلی یا رادیاتور آلومنیمی بوتان مدل( ایل پریمو) یا ایران رادیاتور (مدل کال یا سولار ) بگیرید و از گرما دهیش لذت ببرید.
دقیقاً نمی دونم اما این عکسها شبیه رادیات ما هستند

تو عکس اولیه لوله بالایی که تیره رنگ هست برای ما شیری رنگ هست
لامصب عکسهای این نوع رادیات هم در اینترنت کم بود

دیشب که هوا سرد شده بود تو خونه سگ لرزه می زدیم انگار نه انگار خونه سیستم گرمایشی داره
در نظر دارم البته با مشورت اساتیدی مثل شما یا رادیات ها را عوض کنم یا پکیج را

tamirkar1
01-02-2014, 14:11
برای اینکه بدونید درصد سختی آب در منطقه شما چند ppm است بهترین را استفاده از دستگاه TDS (دستگاه سختی سنج ) است که قیمت چندانی هم نداره (حدود 70 یا 80 هزار تومان ) و اکثر نصاب های پکیج هم این دستگاه را دارند.
و برای تست سختی آب فقط کافی دستگاه را روشن کنید و در داخل آب قرار بدید ، نتیجه را در عرض چند ثانیه روی مانیتور دستگاه ثبت میکنه.
اساتید
مزید امتنان خواهد بود اگر لطف بفرمایید و راهنمایی کنید که رسوبات آب در محله جنت آباد جنوبی چیست؟

mohsen1020
01-02-2014, 15:15
نه از ضد یخ ماشین بهتره که استفاده نکنید. این مایع را میتونید از نمایندگی های فروش قطعات یدکی بوتان بگیرید.

ممنون و متشکرم در ضمن چند روز پیش از رادیو ماشین البته من نصفه برنامه را شنیدم , که مصاحبه ای داشت و شکایات مردم در اثر ترکیدن پره های رادیاتور ایران رادیاتور و... میخوام بدونم شما میدونید موضوع چی بوده و آیا مشکل مربوط به همین مشکل ما هم میشده یا خیر؟؟

bestmbaman
01-02-2014, 15:54
برای اینکه بدونید درصد سختی آب در منطقه شما چند ppm است بهترین را استفاده از دستگاه TDS (دستگاه سختی سنج ) است که قیمت چندانی هم نداره (حدود 70 یا 80 هزار تومان ) و اکثر نصاب های پکیج هم این دستگاه را دارند.
و برای تست سختی آب فقط کافی دستگاه را روشن کنید و در داخل آب قرار بدید ، نتیجه را در عرض چند ثانیه روی مانیتور دستگاه ثبت میکنه.

سپاس از جوابتان!
میشه راهنمایی بفرمایید آیا شما اطلاعاتی در خصوص "نوع" املاح و سختی آب منطقه جنت آباد دارید؟

tamirkar1
01-02-2014, 20:24
نه متاسفانه چیزی نشنیدم.
ممنون و متشکرم در ضمن چند روز پیش از رادیو ماشین البته من نصفه برنامه را شنیدم , که مصاحبه ای داشت و شکایات مردم در اثر ترکیدن پره های رادیاتور ایران رادیاتور و... میخوام بدونم شما میدونید موضوع چی بوده و آیا مشکل مربوط به همین مشکل ما هم میشده یا خیر؟؟

tamirkar1
01-02-2014, 20:27
سختی آب شما هرچقدر هم که باشه مطمئناً خیلی کمتر از آب استان های دیگه مثل قم یا اراک و...است( نا سلامتی آب تهرانه :n02:). نهایتاً حدود 300 تا 400 ppm سختی داشته باشید.
سپاس از جوابتان!
میشه راهنمایی بفرمایید آیا شما اطلاعاتی در خصوص "نوع" املاح و سختی آب منطقه جنت آباد دارید؟

ali_j55
01-02-2014, 21:40
سلام
کسی در مورد کولر بخاری RABO AC-1421 اطلاعاتی داره؟ ارزش خرید داره؟ مشخصاتش رو اگه میشه اینجا بذارید

jmerrikhi
02-02-2014, 15:14
با عرض سلام و تشکر فراوان
خوشحال میشم پیشنهاد شما درباره خرید نوع و مارک پکیج و نوع سیستم گرمایش برای مورد زیر بدونم

ساختمان ویلایی دوبلکس 140 متر همکف با 1 متر کف کرسی و 40 متر در طبقه بالا

دیوارها از نوع 10-5-10 ( سفال - فوم - سفال)
پنجره ها دو جداره
در مورد نصب پکیج در بیرون ساختمان هم مشکلی خاصی وجود ندارد ( میشه محلی جدا را براش در نظر گرفت )
سیستم گرمایش از کف یا استفاده از رادیاتور کدوم به نظرتون بهتره؟
محل سکونت هم شمال ( ساری)
آیا استفاده از یک آبگرمکن دیواری جداگانه برای آبگرم مصرفی ( آشپزخانه و حمام ) و یک پکیج تک مبدله برای سیستم گرمایش را به صلاح میدانید یا کلا از یک پکیج دو مبدله استفاده کنیم بهتره ؟
مارک پیشنهادی شما چیه ؟ خودم نظرم روی بنسرپرو بدون فن 30 بوتانه.
اگر پیشنهاد هایی هم داشته باشید خیلی خوشحال میشم بگید
ممنون

h_khozooei
03-02-2014, 15:56
پکیچ بنسر بدون فن 28 نه 30 اگر 30 می خوای فن داره می شه.اگر فن دار بود تو خونه بگذار هوا رو از بیرون می کشه و بعد می ده می ده بیرون. اگر فضای بیرون داری براش که چه بهتر فقط سعی کن کثیف گرد و خاکی نشه و اگر یه موقع نبودی و ارور داد و کار نکرد یخ نبنده.
اب گرم خوبی هم می ده و نیازی به ابگرمکن نیست. از این فضا بیشتر هم جواب می ده.
من خودم تو تهران تو یه فضای خیلی بزرگتر نزدیک 300 متر نصب کردم خوب بوده ( از سه طرف باز)
گرمایش از کف خوبه ولی اولا که باید ایزوله شده باشه. و بدون اگر مثلا تهران زندگی می کنی و می خوای تو شمال نصب کنی بدرد نمی خورده چون تا بیاد خونه رو گرم کنه دو روز طول می کشه.. ولی اگر اونجا مستقر هستی خیلی عالی هست. ولی ایزوله بودن دور فضا خیلی خیلی مهمه
فقط بنسر پرو مشکلی که داره اینه که هر از گاهی یه دونه ال سی دی می سوزنه و قیمتش حدود 260 هزار تومانه

mohsen1020
03-02-2014, 17:46

سلام استاد من مایع را گرفته و طبغ دستور در رادیاتها تزریق کرده ام و صدا و تولید گاز کم شده ولی متاسفانه مشکل دیگری پیش آمده آب شیر مرتبا گرم وسرد میشه. چراغ سبز حرارت روی پکیج (سبز) دوتا دوتا روشن میشه و بالا میره و چراغ مشعل(زرد) هنگامی که شیر بازه روشنه و یکدفعه خاموش میشه و دوباره روشن میشه!!!
مشکل چیه؟ آیا جرم گرفته؟ اگر آره کجاش و آیا میتونم خودم رفعش کنم. با تشکر و سپاس

aminjigar
03-02-2014, 18:37
سلام... دوستان لطفا راهنمایی کنید...

الان به علت برودت هوا درجه پکیج رو برای سیستم شوفاژ زیاد کردیم... اما اتفاقی که می یوفته اینه که پکیج به طور مرتب روشن و خاموش میشه!

حدودا 6 الی 7 بار در دقیقه که اعصابو به هم می ریزه... برای قسمت آب مصرفی چنین مشکلی نیست... در موقع استفاده روشن میشه و بعد خاموشه

اما برای شوفاژ که روی Max هم درجه رو گذاشتیم دمای آب هم هیچ وقت به 80 که نهایت درجه پکیج هست نمی رسه... پکیج ایران رادیاتوره

lord_alone_dark
04-02-2014, 10:03
دوست خوب پکیج ایران رادیاتورت چه مدلی هست؟؟

aminjigar
04-02-2014, 15:08
دوست خوب پکیج ایران رادیاتورت چه مدلی هست؟؟
e24ff فن دار... تا الان که بیچاره کرده مارو... فقط برای قسمت آب گرم مصرفی خیلی خوبه

tamirkar1
04-02-2014, 22:24
جنس رادیاتورهاتون چیه و تعداد پره ها و محل های که رادیاتور نصب میشه چندتا است؟رادیاتویها به صورت کامل داغ میشن یا نه؟[
طبقه چندم هستید؟آیا دور ساختمانتون خالیه یا نه؟

سلام... دوستان لطفا راهنمایی کنید...

الان به علت برودت هوا درجه پکیج رو برای سیستم شوفاژ زیاد کردیم... اما اتفاقی که می یوفته اینه که پکیج به طور مرتب روشن و خاموش میشه!

حدودا 6 الی 7 بار در دقیقه که اعصابو به هم می ریزه... برای قسمت آب مصرفی چنین مشکلی نیست... در موقع استفاده روشن میشه و بعد خاموشه

اما برای شوفاژ که روی Max هم درجه رو گذاشتیم دمای آب هم هیچ وقت به 80 که نهایت درجه پکیج هست نمی رسه... پکیج ایران رادیاتوره

tamirkar1
04-02-2014, 22:26
ببخشید دقیقاً متوجه توضیحاتتون نشدم.
سلام استاد من مایع را گرفته و طبغ دستور در رادیاتها تزریق کرده ام و صدا و تولید گاز کم شده ولی متاسفانه مشکل دیگری پیش آمده آب شیر مرتبا گرم وسرد میشه. چراغ سبز حرارت روی پکیج (سبز) دوتا دوتا روشن میشه و بالا میره و چراغ مشعل(زرد) هنگامی که شیر بازه روشنه و یکدفعه خاموش میشه و دوباره روشن میشه!!!
مشکل چیه؟ آیا جرم گرفته؟ اگر آره کجاش و آیا میتونم خودم رفعش کنم. با تشکر و سپاس

tamirkar1
04-02-2014, 22:28
بنسر خیلی خوبه ولی فراموش نکنید که اگر قرار پکیج رابیرون از ساختمان نصب کنید حتماً پکیج فن دار بگیرید.مطمناً با بودن پکیج دیگه نیازی به آبگرمکن ندارید.
با عرض سلام و تشکر فراوان
خوشحال میشم پیشنهاد شما درباره خرید نوع و مارک پکیج و نوع سیستم گرمایش برای مورد زیر بدونم

ساختمان ویلایی دوبلکس 140 متر همکف با 1 متر کف کرسی و 40 متر در طبقه بالا

دیوارها از نوع 10-5-10 ( سفال - فوم - سفال)
پنجره ها دو جداره
در مورد نصب پکیج در بیرون ساختمان هم مشکلی خاصی وجود ندارد ( میشه محلی جدا را براش در نظر گرفت )
سیستم گرمایش از کف یا استفاده از رادیاتور کدوم به نظرتون بهتره؟
محل سکونت هم شمال ( ساری)
آیا استفاده از یک آبگرمکن دیواری جداگانه برای آبگرم مصرفی ( آشپزخانه و حمام ) و یک پکیج تک مبدله برای سیستم گرمایش را به صلاح میدانید یا کلا از یک پکیج دو مبدله استفاده کنیم بهتره ؟
مارک پیشنهادی شما چیه ؟ خودم نظرم روی بنسرپرو بدون فن 30 بوتانه.
اگر پیشنهاد هایی هم داشته باشید خیلی خوشحال میشم بگید
ممنون

jmerrikhi
05-02-2014, 19:29
بنسر خیلی خوبه ولی فراموش نکنید که اگر قرار پکیج رابیرون از ساختمان نصب کنید حتماً پکیج فن دار بگیرید.مطمناً با بودن پکیج دیگه نیازی به آبگرمکن ندارید.

با سلام و تشکر فراوان میشه دلیلش رو بفرمایید.

منظورم از بیرون ساختمان ساخت یک اتاقک برای این منظور است.

tamirkar1
05-02-2014, 20:34
یکی از شرایط نصب پکیج بدون فن اینه که ارتفاع دودکش شما حداقل 4 متر باشه. وقتی بخواهید پکیج را در بیرون از خونه و توی یک اتاقک نصب کنید نهایت ارتفاع دودکش شما 1 متر هم نمیشه در نتیجه با کوچکترین وزش بادی دستگاه خاموش میشه و کار نمیکنه .اما پکیج های فن دار این مشکل را ندارند و باد نمیوتنه به سادگی باعث خاموش شدن پکیج بشه.
با سلام و تشکر فراوان میشه دلیلش رو بفرمایید.

منظورم از بیرون ساختمان ساخت یک اتاقک برای این منظور است.

reza2400
06-02-2014, 09:32
سلام خسته نباشید راستش من یه پکیچ اریستون مدل ماتیس خریدم و گرمایش خونمون از طریق گرمایش از کفه خوب برا گرمایش از کفش زیاد مشکلی نداریم ولی برای اب گرم مصرفی اصلا اب را گرم نمیکنه در حالی که سیستم روشن میشه و کار میکنه ولی با اینکه درجه پکیج را برای اب مصرفی رو درجه 60 گذاشیم ولی فقط اب را ولرم میکنه به نظر شما مشکل کار از کجاست و من باید چیکار کنم

nima.nouri
06-02-2014, 11:43
سلام.پکیج من بوتان کالدا ونزوآ هست.ظرف مدت 20روز آب گرم شیر های آب حدود 90% کم شد.یعنی تقریبا" قطع شده! پرسیدم میگن رسوب کرده و لوله های رادیاتورش دو لایه است و باز کردنش سخته!! آخه رسوب به این سرعت؟! درمان صحیحش چطوریه؟ ممنون

tamirkar1
06-02-2014, 19:19
فشار آب سرد ورودی به پکیج یا فشار آب ورودی ساختمان را به نصف برسونید ببینید مشکل برطرف میشه یا نه.
سلام خسته نباشید راستش من یه پکیچ اریستون مدل ماتیس خریدم و گرمایش خونمون از طریق گرمایش از کفه خوب برا گرمایش از کفش زیاد مشکلی نداریم ولی برای اب گرم مصرفی اصلا اب را گرم نمیکنه در حالی که سیستم روشن میشه و کار میکنه ولی با اینکه درجه پکیج را برای اب مصرفی رو درجه 60 گذاشیم ولی فقط اب را ولرم میکنه به نظر شما مشکل کار از کجاست و من باید چیکار کنم

tamirkar1
06-02-2014, 19:22
آیا فشار آب گرم از تمامی شیر ها کم شده یا بعضی هاش ؟
اول فیلتر های روی شیر ها را باز کنید و کاملاً تمیز کنید.اگر روی ورودی آب سر پکیج هم صافی گذاشتید اون را هم باز کنید و توری داخلش را تمیز کنید .
حالا ببینید فشار آب تغیر میکنه یا نه اگر تغیر نکرد مشکل از پکیجه و احتمال داره رسوب کرده باشه.
سلام.پکیج من بوتان کالدا ونزوآ هست.ظرف مدت 20روز آب گرم شیر های آب حدود 90% کم شد.یعنی تقریبا" قطع شده! پرسیدم میگن رسوب کرده و لوله های رادیاتورش دو لایه است و باز کردنش سخته!! آخه رسوب به این سرعت؟! درمان صحیحش چطوریه؟ ممنون

alborz1355
06-02-2014, 21:45
من پکیج دو مبدله ایران رادیاتور مدل m24ff خریدم(محل آپارتمان تهران است)

آیا استفاده از این فیلتر و سختی گیر ها ضرورتی دارد؟ چون شنیدم در بعضی موارد این فیلتر ها در اثر سرما میشکند و موجب دردسر میشود...

saeidrezay
06-02-2014, 23:18
با سلام به دوستان گلم
پکیج من مشکلی نداره و خیلی خوب کار میکنه فقط احساس میکنم زود به زود افت فشار پیدا میکنه
تمام شیر باز و بست رادیاتور ها رو عوض کردم و ظاهرا هیچ نشتی در مدار دیده نمیشه
به نظر شما افت فشار بعد از یه چهار روز برای به پکیج مدل اوپتیما طبیعی هست

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

tamirkar1
07-02-2014, 00:05
بله متاسفانه یک سری سختی گیر خیلی بی کیفیت و با نام و مارک سختی گیرهای معروف وارد بازار شده که واقعاً دردسر ساز شده اند.
پیشنهاد میکنم از یک سختی گیر مغناطیسی با کیفیت و یک صافی (برای جلوگیری از ورد مواد زائد مثل سنگ ریزه یا براده فلزات موجود در آب به داخل پکیج) استفاده کنید .
من پکیج دو مبدله ایران رادیاتور مدل m24ff خریدم(محل آپارتمان تهران است)

آیا استفاده از این فیلتر و سختی گیر ها ضرورتی دارد؟ چون شنیدم در بعضی موارد این فیلتر ها در اثر سرما میشکند و موجب دردسر میشود...

tamirkar1
07-02-2014, 00:06
این اتفاق طبیعی نیست و به احتمال زیاد یک جا نشتی وجود داره.
با سلام به دوستان گلم
پکیج من مشکلی نداره و خیلی خوب کار میکنه فقط احساس میکنم زود به زود افت فشار پیدا میکنه
تمام شیر باز و بست رادیاتور ها رو عوض کردم و ظاهرا هیچ نشتی در مدار دیده نمیشه
به نظر شما افت فشار بعد از یه چهار روز برای به پکیج مدل اوپتیما طبیعی هست

jmerrikhi
07-02-2014, 10:27

در مورد سیستم گرمایش از کف و مشکلاتی که درباره اش میگن مثل پوکی استخوان آیا درسته؟

فرمودید که مشکل اصلی برای انتخاب بین بدون فن و با فن مسئله ارتفاع دودکش است . خوب چون ساختمان دوبلکس است براحتی میشه ارتفاع دودکش رو 4 متر در نظر گرفت آیا باز هم نکته ای است که باید در نظر بگیرم

خیلی ممنون

reza2400
07-02-2014, 11:14
سلام این کارا کردم ولی تاثیری نداشت.

reza2400
07-02-2014, 11:17

فشار آب سرد ورودی به پکیج یا فشار آب ورودی ساختمان را به نصف برسونید ببینید مشکل برطرف میشه یا نه.

سلام من این کار را هم انجام دادم ولی متاسفانه تاثیری نداشت

tamirkar1
07-02-2014, 12:04
به نظر من حرف های که در مورد گرمایش از کف زده میشه صحت نداره و اگر این سیستم به صورت اصولی انجام شه خیلی هم خوبه.
اگر بتونید ارتفاع دودکش را حداقل 4 متر بسازید میتونید از پکیج بدون فن استفاده کنید.
در مورد سیستم گرمایش از کف و مشکلاتی که درباره اش میگن مثل پوکی استخوان آیا درسته؟

فرمودید که مشکل اصلی برای انتخاب بین بدون فن و با فن مسئله ارتفاع دودکش است . خوب چون ساختمان دوبلکس است براحتی میشه ارتفاع دودکش رو 4 متر در نظر گرفت آیا باز هم نکته ای است که باید در نظر بگیرم

خیلی ممنون

tamirkar1
07-02-2014, 12:06
فشار آب را بیشتر کم کنید. شیر آب داغ را باز کنید جلوی پکیج بایستید ببینید چه دمای را نشان میده.آیا دما ثابت میمونه و متغیره؟
سلام من این کار را هم انجام دادم ولی متاسفانه تاثیری نداشت

shahram_s8
08-02-2014, 08:58
سلام جناب تعمیرکا ر بنده از شهر تبریز هستم میخواستم با بودجه 1600 تومان تا 2 تومان یک پکیج بخرم میخواستم بدونم جنابعالی نظرتون در مورد پکیج بوتان مدل optima kis یا پکیج دیگه ای چیه چون وقتی میرم بازار انتخاب کنم واقعا سردرگم میشم و هرکسی جنس خودشو تعریف میکنه :n03: واقعیت داره بوتان لوازمش چینی هست؟ کلا میخوام فقط جنسی باشه که زود خراب نشه و گرمای خوب و صدای کمی داشته باشه نظرتون رو هم در مورد پکیج هایزر و زاس بگین از وقتی هم که برای این تایپک میذارین خیلی ممنونم:n16:

ulsss
08-02-2014, 09:41
سلام این کارا کردم ولی تاثیری نداشت.
شما فشار اب را کم کنید تا مشکل حل شود.

tamirkar1
08-02-2014, 13:55
پکیج بوتان مدل اوپتیما پکیج خوبیه و یک انتخاب خوب برای شما است.در مورد چینی بودن قطعات که دیگه لازم نیست صحبتی بشه و مطمئناً بعضی از قطعات دستگاه ساخت چین است.
سلام جناب تعمیرکا ر بنده از شهر تبریز هستم میخواستم با بودجه 1600 تومان تا 2 تومان یک پکیج بخرم میخواستم بدونم جنابعالی نظرتون در مورد پکیج بوتان مدل optima kis یا پکیج دیگه ای چیه چون وقتی میرم بازار انتخاب کنم واقعا سردرگم میشم و هرکسی جنس خودشو تعریف میکنه :n03: واقعیت داره بوتان لوازمش چینی هست؟ کلا میخوام فقط جنسی باشه که زود خراب نشه و گرمای خوب و صدای کمی داشته باشه نظرتون رو هم در مورد پکیج هایزر و زاس بگین از وقتی هم که برای این تایپک میذارین خیلی ممنونم:n16:

tamirkar1
08-02-2014, 14:03
پکیج هایزر میگن ساخت آلمان است ولی فکر میکنم این پکیج هم در ترکیه مونتاژ میشه و دفتر مرکزیشون هم در تبرز باشه و واقعاً قیمت های خیلی مناسبی داره ولی در مورد کیفیتش چیز زیادی نمیدونم. و شبیه پکیج های باکسی گروپه. پکیج نوتا هم دفتر مرکزیش در تبریز است که اون هم پکیج هاش مربوط به گروه باکسی است کیفیتش خوبه ولی درباره خدماتش نمیتونم حرفی بزنم.
پکیج بایکان هم خیلی عالیه این پکیج هم ساخت ترکیه است و در تبریز خدمات گسترده ای داره.پکیج فرولی هم در تبریز خدمات خوبی داره و کیفیت خیلی بالای هم داره.

shahram_s8
08-02-2014, 14:13
جناب تعمیر کارممنون واسه وقتی که واسم گذاشتین ممنونم من امروز قیمت کردم تا مرز 2 تومان پکیج استانبول هم میدن چون نظر شما خیلی واسم مهم هستش میخواستم بین پکیج استانبول و بوتان یکی رو واسه من انتخاب کنین خیلی ممنون

tamirkar1
08-02-2014, 20:30
پکیج استانبول هم ساخت ترکیه است که تحت نام استانبول تولید میشه و گروه بازرگانی بایماک (بایماخ ) ترکیه که خیلی هم معروفه سفارش ساخت این پکیج را با نام استانبول به شرکت باکسی داده ، در واقع این پکیج هم از محصولات باکسی است.
در مقایسه با بوتان مدل اپتیما کیفیت بهتری داره ولی خدماتش ضعیفتره ....
جناب تعمیر کارممنون واسه وقتی که واسم گذاشتین ممنونم من امروز قیمت کردم تا مرز 2 تومان پکیج استانبول هم میدن چون نظر شما خیلی واسم مهم هستش میخواستم بین پکیج استانبول و بوتان یکی رو واسه من انتخاب کنین خیلی ممنون

shahram_s8
09-02-2014, 14:04
جناب تعمیر کار خونه من 68 متر و تک خوابه هست چند پره رادیاتور کافی است؟
30 متر پذیرایی
14 متر اتاق
راستی من پکیج ایمر گاز رو انتخاب کردم نظرتون چیه ؟
صداش کمه؟
راندمانش خوبه؟
خدماتش خوبه؟
قطعاتش مال ایتالیاست؟
و در کل توضیح بدین خیلی ممنون

tamirkar1
09-02-2014, 14:22
برای 68 متر زیر بنا حدودا 40 تا 45 پره رادیاتور کفایت میکنه البته باز باید شرایط ساختمان را هم در نظر بگیرد که در کدام طبقه هستید.و مقعیت ساختمان چه جوری است.
پکیج ایمر انتخاب خیلی خوبیهو امیدورم زمستون گرمی را باهاش سپری کنید.
جناب تعمیر کار خونه من 68 متر و تک خوابه هست چند پره رادیاتور کافی است؟
30 متر پذیرایی
14 متر اتاق
راستی من پکیج ایمر گاز رو انتخاب کردم نظرتون چیه ؟
صداش کمه؟
راندمانش خوبه؟
خدماتش خوبه؟
قطعاتش مال ایتالیاست؟
و در کل توضیح بدین خیلی ممنون

majidonline
09-02-2014, 15:02
با سلام خدمت تعمیر کار
بنده یک آپارتمان 135 متری دارم که طبقه 4 هست و از هر چهار طرف باز (طبقه اخر)
7تا رادیاتور پنلی به اندازه های 5 تا 1.2 متر و 1.4 متر و 1.6 متر مارک ایرفل ترکیه می خوام نصب کنم
آیا این تعداد رادیاتور کافی هست؟
درضمن بین پکیج های ایرفل و استانبول و ایساتیس و alprose کدو یکی رو انتخاب کنم؟
با تشکر

dara0
09-02-2014, 19:42
سلام دوستان ایا فشار مدار گرمایش {بار } و میزان سرعت پمپ بر راندمان حرارت رادیاتور تاثیری داره ؟ودر ادامه بهترین راهکار ها برای رسیدن به بالا ترین بازده حرارتی را ذکر کنید .پیشاپیش تشکر.

tamirkar1
09-02-2014, 22:19
با توجه به زیر بنا به نظر میاد رادیاتورها مناسب باشه و مشکلی پیش نمیاد.
اگر قصد دارید پکیج زمینی نصب کنید پکیج ایرفل پکیج خوبیه. ولی توی پکیج های دیواری مد نظر شما ایساتیس از نظر خدمات بهتره.
با سلام خدمت تعمیر کار
بنده یک آپارتمان 135 متری دارم که طبقه 4 هست و از هر چهار طرف باز (طبقه اخر)
7تا رادیاتور پنلی به اندازه های 5 تا 1.2 متر و 1.4 متر و 1.6 متر مارک ایرفل ترکیه می خوام نصب کنم
آیا این تعداد رادیاتور کافی هست؟
درضمن بین پکیج های ایرفل و استانبول و ایساتیس و alprose کدو یکی رو انتخاب کنم؟
با تشکر

tamirkar1
09-02-2014, 22:30
فشار مدار گرمایش بر راندمان دستگاه پکیج دیواری تاثیری نداره.اما با زیاد شدن سرعت پمپ و چرخش آب در مدار ΔT کاهش پیدا میکنه و راندمان بالاتر میره.
بهتزین راه برای بالا بردن راندمان حرارتی اجراي مبحث 19 مقررات ملي ساختمان است.

سلام دوستان ایا فشار مدار گرمایش {بار } و میزان سرعت پمپ بر راندمان حرارت رادیاتور تاثیری داره ؟ودر ادامه بهترین راهکار ها برای رسیدن به بالا ترین بازده حرارتی را ذکر کنید .پیشاپیش تشکر.

yoosef8051
09-02-2014, 22:42
با سلام خدمت تعمیر کار

بنده پکیج 24000 ایران رادیاتور دو مبدل خریدم. متاسفانه هنگام حمام کردن، آب دوش حمام مرتب گرم و سرد میشه ناگفته نماند آب ورودی ما هیچ گونه نوسانی نداره .
امروز خواستم از نزدیک عملکرد پکیج رو مشاهده کنم آب دوش حمام رو روشن و زیاد کردم ( درجه پکیج هم 55 هست) به یکباره شعله پکیج زیاد میشه و تا قبل از اینکه سیستم ماژولار شعله اندازه شعله رو کمتر کنه در دمای 47 48 درجه کل شعله قطع میشه در صورتی که باید تا درجه ست شده که همان 55 هست برسه و در این دما ثابت بمونه. جالبه که اگر بنده دوش حمام رو به یکباره زیاد نکنم و به تدریج و آهسته بیشتر کنم این مشکل پیش نمیاد.بنده احساس میکنم وقتی من به یکباره دوش حمام رو زیاد میکنم و چون فشار آب زیاده سیستم ماژولار یه یکباره شعله پکیج رو خیلی زیاد میکنه تا سریعتر به درجه ست شده که 55 هست برسه و این شدت شعله باعث میشه سنسور گرمایشی زود عمل کنه و سیستم شعله رو قطع کنه.خواستم بدونم این عملکرد طبیعی پکیج هست یا مشکلی در پکیج وجود دارد لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر

tamirkar1
10-02-2014, 00:09
آیا این کار را برای شیر های آب گرم دیگه مثل شیر آب گرم آشپزخانه هم انجام دادید یا نه. و نتیجه همینطوری بوده.
با سلام خدمت تعمیر کار

بنده پکیج 24000 ایران رادیاتور دو مبدل خریدم. متاسفانه هنگام حمام کردن، آب دوش حمام مرتب گرم و سرد میشه ناگفته نماند آب ورودی ما هیچ گونه نوسانی نداره .
امروز خواستم از نزدیک عملکرد پکیج رو مشاهده کنم آب دوش حمام رو روشن و زیاد کردم ( درجه پکیج هم 55 هست) به یکباره شعله پکیج زیاد میشه و تا قبل از اینکه سیستم ماژولار شعله اندازه شعله رو کمتر کنه در دمای 47 48 درجه کل شعله قطع میشه در صورتی که باید تا درجه ست شده که همان 55 هست برسه و در این دما ثابت بمونه. جالبه که اگر بنده دوش حمام رو به یکباره زیاد نکنم و به تدریج و آهسته بیشتر کنم این مشکل پیش نمیاد.بنده احساس میکنم وقتی من به یکباره دوش حمام رو زیاد میکنم و چون فشار آب زیاده سیستم ماژولار یه یکباره شعله پکیج رو خیلی زیاد میکنه تا سریعتر به درجه ست شده که 55 هست برسه و این شدت شعله باعث میشه سنسور گرمایشی زود عمل کنه و سیستم شعله رو قطع کنه.خواستم بدونم این عملکرد طبیعی پکیج هست یا مشکلی در پکیج وجود دارد لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر

ghahremanimehdi
10-02-2014, 01:11
برای یک خونه 80 متری پکیج بدون دردسر و با کیفیت چه مارکی خوبه ؟با پشتیبانی خوب.

yoosef8051
10-02-2014, 10:32
آیا این کار را برای شیر های آب گرم دیگه مثل شیر آب گرم آشپزخانه هم انجام دادید یا نه. و نتیجه همینطوری بوده.

بله برای همه اتصالات آب گرم خانه همین مشکل رو داره

tamirkar1
10-02-2014, 14:15
فکر میکنم این پکیج ها شیر سراه موتوری نداره و بجاش از یک شیر سراه هیدرولیکی استفاده میکنه که توی این شیر سه راه یک دیافارگم داره (مثل دیافراگم های آبگرمکن های دیواری ).باید بگید سرویس کار بیاد نگاهی بهش بندازه احتمال داره دیافراگمش مشکل پیدا کرده باشه.
بله برای همه اتصالات آب گرم خانه همین مشکل رو داره

dara0
10-02-2014, 19:10
فشار مدار گرمایش بر راندمان دستگاه پکیج دیواری تاثیری نداره.اما با زیاد شدن سرعت پمپ و چرخش آب در مدار ΔT کاهش پیدا میکنه و راندمان بالاتر میره.
بهتزین راه برای بالا بردن راندمان حرارتی اجراي مبحث 19 مقررات ملي ساختمان است.
سلام

به نظر شما فشردگی مولکولی مایع سیال در مدار گرمایش {اب رادیاتور} باعث بیشتر شدن اصطکاک وهمچنین انتقال بیشتر گرما به دیواره رادیاتور نمیشه ؟؟ میشه نسبت میزان ابگیری مدار گرمایش به فشاراب در حالت سرد به بازده حرارتی را لطفا ذکر کنید .اصلا این ماژل بار چه نقشی را بازی می کنه؟

dani1369
11-02-2014, 09:51
سلام عرض می کنم خدمت دوستان و فعالین این تایپیک
من انشاالله قراره یه خونه ای رو بخرم که تازه ساز و صفر است و زیر بنا آن 106 متر هست که دو خواب داره و تقریبا پذیرایی 40 متری طبقه چهارم (آخر)دو تا تراس کوچیک داره و از در و پنجره دو حداره استفاده شده و سازنده می گفت ما اکثر موارد مبحث 19 رو رعایت کردیم
با هر کسی مشورت کردم برای پکیج دیواری چی بذارم جواب های مختلفی دادند یه عده گفتن بهترین بوتانه یه عده گفتن بدترین بوتانه واقعا سر در گم شدم همینطور در مورد رادیاتور
سازنده خونه گفته من یه پکیج بوتان می ذارم با 40 پره رادیاتور ایران رادیاتور (حال 20 پره اتاق خواب ها 10 پره) اما من می خوام بگم 3 تومن از قرار داد کم کنه و خودم این کار ها رو بکنم
حالا از اساتید خواهش میکنم راهنمایی کنند که اولا پکیج چی انتخاب کنم و دوما برای رادیاتور هم تعدادش هم برندش چه کنم
من خودم الان نزدیک 3 ساله تو خونه قبلی آبگرمکن دیواری بوتان داشتم واقعا راضی بودم اما یکی از نزدیکان می گفت پکیج دیواری بوتان افتضاح ترین پکیجه
لطفاً راهنمایی کنید ممنون

tamirkar1
11-02-2014, 21:01
30 تا 40 پره برای پذیرای و 12 تا 15 برای هر اتاق خواب.که بستگی به شهری که در آن زندگی میکنید و شدت سرمای اونجا داره.اگر قصد خرید رادیاتور آلومنیمی دارید ،رادیاتور بوتان مدل ایل پریمو و ایران رادیاتور مدل سولار یا کال گزینه های خیلی خوبی هستند. رادیاتور های پنلی کرمی ،فرولی ، آریستون ، آ.ج .آ ، ترموتک رادیاتورهای خوبی هستند .
سلام عرض می کنم خدمت دوستان و فعالین این تایپیک
من انشاالله قراره یه خونه ای رو بخرم که تازه ساز و صفر است و زیر بنا آن 106 متر هست که دو خواب داره و تقریبا پذیرایی 40 متری طبقه چهارم (آخر)دو تا تراس کوچیک داره و از در و پنجره دو حداره استفاده شده و سازنده می گفت ما اکثر موارد مبحث 19 رو رعایت کردیم
با هر کسی مشورت کردم برای پکیج دیواری چی بذارم جواب های مختلفی دادند یه عده گفتن بهترین بوتانه یه عده گفتن بدترین بوتانه واقعا سر در گم شدم همینطور در مورد رادیاتور
سازنده خونه گفته من یه پکیج بوتان می ذارم با 40 پره رادیاتور ایران رادیاتور (حال 20 پره اتاق خواب ها 10 پره) اما من می خوام بگم 3 تومن از قرار داد کم کنه و خودم این کار ها رو بکنم
حالا از اساتید خواهش میکنم راهنمایی کنند که اولا پکیج چی انتخاب کنم و دوما برای رادیاتور هم تعدادش هم برندش چه کنم
من خودم الان نزدیک 3 ساله تو خونه قبلی آبگرمکن دیواری بوتان داشتم واقعا راضی بودم اما یکی از نزدیکان می گفت پکیج دیواری بوتان افتضاح ترین پکیجه
لطفاً راهنمایی کنید ممنون

tamirkar1
11-02-2014, 21:13
در حالت سرد فشار دستگاه را روی 1 بار تنظیم میکنیم تا حداکثر بعد از گرم شدن و انبساط آب و تولید گاز هیدروژن به 1/5 بار برسه.
فشار در پکیج دیواری بیشتر به خاطر حفاظت از مبدل حرارتی و دیگر قطعات دستگاه تعریف شده. به این صورت که :
در صورتی که فشار دستگاه زیر یک بیاد و یا اصلاً به صفر برسه دیگر داخل مبدل حرارتی آب نمی ماند . حال تصور کنید زیر یک مبدل مسی بدون آب حرارت مستقیم قرار داشته باشه .قطئاً مبدل حرارتی آسیب دیده و احتمال دارد ذوب شود.
در صورتی که فشار بالا تر از 3 بار برسد ، این فشار بالا باعث نشتی از محل اتصال قطعات داخل پکیج میشود. و برای همین شیر اطمینان 3 بار از این کار جلوگیری میکند .
سلام

به نظر شما فشردگی مولکولی مایع سیال در مدار گرمایش {اب رادیاتور} باعث بیشتر شدن اصطکاک وهمچنین انتقال بیشتر گرما به دیواره رادیاتور نمیشه ؟؟ میشه نسبت میزان ابگیری مدار گرمایش به فشاراب در حالت سرد به بازده حرارتی را لطفا ذکر کنید .اصلا این ماژل بار چه نقشی را بازی می کنه؟

dani1369
11-02-2014, 22:48
30 تا 40 پره برای پذیرای و 12 تا 15 برای هر اتاق خواب.که بستگی به شهری که در آن زندگی میکنید و شدت سرمای اونجا داره.اگر قصد خرید رادیاتور آلومنیمی دارید ،رادیاتور بوتان مدل ایل پریمو و ایران رادیاتور مدل سولار یا کال گزینه های خیلی خوبی هستند. رادیاتور های پنلی کرمی ،فرولی ، آریستون ، آ.ج .آ ، ترموتک رادیاتورهای خوبی هستند .

ممنون ازتون در مورد پکیج دیواری نظرتون چیه؟

tamirkar1
12-02-2014, 00:14
اگر صفحه های قبلی را یک نگاه بیندازید در انجا کامل در مود خرید پکیج صحبت شده. و میتونید به جواب برسید.
اگر بخواهیم هرکسی که میپرسه چه پکیجی بگیرم ، پکیج های مد نظر خودمون را معرفی کنم دوستان برداشت های منفی میکنند.
شما بگید چه پکیج های مد نظر دارید تا بهتر بتونم راهنمایی کنم.
ممنون ازتون در مورد پکیج دیواری نظرتون چیه؟

suaiiaus
12-02-2014, 11:08
با سلام خدمت دوستان عزیز
یک مشکلی برام پیش اومده ممنون میشم پاسخ بدید
منزل من یک پکیج دیواری ایران رادیاتور 28000 داره که خرداد ماه امسال وصلش کردم
و تا اول مهر از مدار شوفاژش استفاده نکردم
از اول مهر به بعد که شوفاژ رو روشن کردم تا چند وقت پیش هیچ مشکلی نبود تمام پرره های رادیاتورها گرم میشد
اما یک ماهی میشه که پرره ای رادیاتور آخرش نزدیک پیچ هواگیری سرده و تا هواگیری نکنی گرم نمیشه
البته بعد تز 2 یا سه روز دوباره همین مشکل پیش میاد البته مراحل هواگیری رو من طبق مراحل زیر انجام میدم
ممنون میشم اگه اشتباهه راهنماییم کنید
1 شوفاژ رو خاموش میکنم و تا پمپ خامشون نشه هواگیری رو شروع نمیکنم
2- اگه درجه فشار آب زیر 1.5 بار بود شیر ابی رنگ زیر رادیاتور رو باز میکنم تا فشار اب به 1.5 برسه
3- تمام شیرهای رادیاتورها رو میبندم
4- از حوله خشک کن داخل حمام شروع میکنم و شیرش رو باز میکنم و پیچ هواش رو باز میزارم تا هواش خارج بشه بعد شیرش رو میندم
5- درج فشار اگه پایین افتاده بود رو با باز کردن شیر کوچک ابی زیر پکیج به 1.5 بار میرسونم
6- و این مراحل رو برای تمام رادیتورها انجام میدم
7- و در آخر پکیج رو روشن میکنم
در ضمن جایی خوندم در نزدیکی پمپ دراخل پکیج یک پیچ کوچک برای خارج کردن هوای داخل پمپ وجود داره
من هم درپوش پکیج رو برداشتم و اون پیچ رو دیدم ولی اون پیچ در حالت باز بود حالا میخوام بدونم اون پیچ باید بسته باشه یا باز
درضمن بعد از هواگیری که شوفاژ رو روشن میکنم و رادیاتورها گرم میشه وقتی شیر آب گرم آشپزخانه یا حمام رو باز میکنم
صدای شر شر اب داخل رادیاتورها شنیده میشه

عکس قسمت اون پیچ بالای پمپ رو هم میزارم لطفا بگید قبل و بعد هواگیری باید چه وضعیتی داشته باشه؟؟؟

لطفا کمک کنید

tamirkar1
12-02-2014, 14:34
کارهای که برای هواگیری انجام میدید تقربیاً درسته. و مشکل از نحوه هواگیری شما نیست. این یک موضوع طبیعی و همه گیر است که تنها راهش هم فقط هواگیری و بس. و پکیج یا رادیاتورها هیچگونه مشکلی نداره. پس خودتون را ناراحت نکنید.
اون پیچی هم که بالای پمپ قرار داره باید باز باشه . برای اینکه از صدای شر شر آب در داخل رادیاتورها خلاص بشید میتونید دور روی پمپ را روی حالت دوم قرار بدید .(پیچ قرمز جلوی پمپ که در عکس هم کاملاً مشخص است حالت اول یک خط داره و حالت دوم 2 خط و حات سوم 3 خط).

با سلام خدمت دوستان عزیز
یک مشکلی برام پیش اومده ممنون میشم پاسخ بدید
منزل من یک پکیج دیواری ایران رادیاتور 28000 داره که خرداد ماه امسال وصلش کردم
و تا اول مهر از مدار شوفاژش استفاده نکردم
از اول مهر به بعد که شوفاژ رو روشن کردم تا چند وقت پیش هیچ مشکلی نبود تمام پرره های رادیاتورها گرم میشد
اما یک ماهی میشه که پرره ای رادیاتور آخرش نزدیک پیچ هواگیری سرده و تا هواگیری نکنی گرم نمیشه
البته بعد تز 2 یا سه روز دوباره همین مشکل پیش میاد البته مراحل هواگیری رو من طبق مراحل زیر انجام میدم
ممنون میشم اگه اشتباهه راهنماییم کنید
1 شوفاژ رو خاموش میکنم و تا پمپ خامشون نشه هواگیری رو شروع نمیکنم
2- اگه درجه فشار آب زیر 1.5 بار بود شیر ابی رنگ زیر رادیاتور رو باز میکنم تا فشار اب به 1.5 برسه
3- تمام شیرهای رادیاتورها رو میبندم
4- از حوله خشک کن داخل حمام شروع میکنم و شیرش رو باز میکنم و پیچ هواش رو باز میزارم تا هواش خارج بشه بعد شیرش رو میندم
5- درج فشار اگه پایین افتاده بود رو با باز کردن شیر کوچک ابی زیر پکیج به 1.5 بار میرسونم
6- و این مراحل رو برای تمام رادیتورها انجام میدم
7- و در آخر پکیج رو روشن میکنم
در ضمن جایی خوندم در نزدیکی پمپ دراخل پکیج یک پیچ کوچک برای خارج کردن هوای داخل پمپ وجود داره
من هم درپوش پکیج رو برداشتم و اون پیچ رو دیدم ولی اون پیچ در حالت باز بود حالا میخوام بدونم اون پیچ باید بسته باشه یا باز
درضمن بعد از هواگیری که شوفاژ رو روشن میکنم و رادیاتورها گرم میشه وقتی شیر آب گرم آشپزخانه یا حمام رو باز میکنم
صدای شر شر اب داخل رادیاتورها شنیده میشه

عکس قسمت اون پیچ بالای پمپ رو هم میزارم لطفا بگید قبل و بعد هواگیری باید چه وضعیتی داشته باشه؟؟؟

لطفا کمک کنید

dani1369
12-02-2014, 15:36
اگر صفحه های قبلی را یک نگاه بیندازید در انجا کامل در مود خرید پکیج صحبت شده. و میتونید به جواب برسید.
اگر بخواهیم هرکسی که میپرسه چه پکیجی بگیرم ، پکیج های مد نظر خودمون را معرفی کنم دوستان برداشت های منفی میکنند.
شما بگید چه پکیج های مد نظر دارید تا بهتر بتونم راهنمایی کنم.

ممنونم ازتون راستش من یه دور تو تایپیک زدم اما صفحات اول خیلی قدیمی هستند و تو سوالم هم پرسیدم که یه عده می گن بوتان بهترینه یه عده می گن بوتان بد ترینه من از چند نفر پرسیدم هم ایران رادیاتور بهم پیشنهاد دادند هم بوتان دیگه بیشتر از این نمی دونم
راستش می خوام هزینه کنم و بعدا پشیمون نشم و اذیت نکنه

tamirkar1
12-02-2014, 20:58
اگر بتونید در حد2/500/000 تا 3/000/000 تومن هزینه کنید پکیج های زیر را بهتون پیشنهاد میکنم:
فرولی مدل دیواتاپ میکرو (3 سال گارانتی شرکت جنرال).
ایمر گاز ( 2 سال گارانتی ایمر سرویس).
بوش (2 سال گارانتی ناب تجارت پویا ).
اریستون ( 2 سال گارنتی ).
بایکان (2 سال گارانتی شرکت ریبایکان ).
ممنونم ازتون راستش من یه دور تو تایپیک زدم اما صفحات اول خیلی قدیمی هستند و تو سوالم هم پرسیدم که یه عده می گن بوتان بهترینه یه عده می گن بوتان بد ترینه من از چند نفر پرسیدم هم ایران رادیاتور بهم پیشنهاد دادند هم بوتان دیگه بیشتر از این نمی دونم
راستش می خوام هزینه کنم و بعدا پشیمون نشم و اذیت نکنه

dani1369
12-02-2014, 21:05
اگر بتونید در حد2/500/000 تا 3/000/000 تومن هزینه کنید پکیج های زیر را بهتون پیشنهاد میکنم:
فرولی مدل دیواتاپ میکرو (3 سال گارانتی شرکت جنرال).
ایمر گاز ( 2 سال گارانتی ایمر سرویس).
بوش (2 سال گارانتی ناب تجارت پویا ).
اریستون ( 2 سال گارنتی ).
بایکان (2 سال گارانتی شرکت ریبایکان ).

واقعا ممنونم جناب تعمیر کار
راستش من تقریبا هزینه 3200 تا3500 در نظر گرفته بودم برای پکیج و 60 عدد رادیاتور
این مدلایی که شما فرمودین ارزش داره که تو مبلغم تجدید نظر کنم
اگر با همین مبلغ خودم بخوام چیزی بخرم چی پیشنهاد می دین؟

tamirkar1
12-02-2014, 22:49
در رنج قیمتی 1/700/000 میتونید بوتان یا ایساتیس را بگیرید. و باقیمانده مانده پولتون را برای رادیاتور صرف کنید.
واقعا ممنونم جناب تعمیر کار
راستش من تقریبا هزینه 3200 تا3500 در نظر گرفته بودم برای پکیج و 60 عدد رادیاتور
این مدلایی که شما فرمودین ارزش داره که تو مبلغم تجدید نظر کنم
اگر با همین مبلغ خودم بخوام چیزی بخرم چی پیشنهاد می دین؟

ali-haf
12-02-2014, 22:55
با سلام لطفا در مورد سختی گیر هایی که روی پکیج بسته می شوند توضیح دهید آیا تاثیری بر رسوب گرفتن مبدل دارند آیا سختی گیرهای پلی فسفات بهترند یا مغناطیسی آیاسختی گیرهای مغناطیسی باعث سوراخ شدن مبدل می شوند

aminjigar
13-02-2014, 19:51
سلام...

یه مشکل جدید برای پکیج پیش اومده که رادیاتورها مدام هوا می گیره... مدام هواگیری می کنیم ولی بلز بعد 2-3 ساعت هوا می گیره که نیمی

از رادیاتور سرد میشه و نیمی گرم... مشکل کجاست؟

tamirkar1
13-02-2014, 20:43
رادیاتورها تون آلومنیمی؟
سلام...

یه مشکل جدید برای پکیج پیش اومده که رادیاتورها مدام هوا می گیره... مدام هواگیری می کنیم ولی بلز بعد 2-3 ساعت هوا می گیره که نیمی

از رادیاتور سرد میشه و نیمی گرم... مشکل کجاست؟

tamirkar1
13-02-2014, 20:55
سختی گیرهای پلی فسفات میزان جرم گرفتن مبدل را کاهش میدهند. ولی باعث بروز مشکلاتی هم میشوند .از جمله اینکه :
**از نظر بهداشتی خیلی تاکید میشه به هیچ وجه از آبی که از داخل پلی فسفات عبور میکنه برای مصرف خوراکی نباید استفاده بشه ( حتی درست کردن چایی یا در غذا و ...).
***هر شش ماه یک بار باید تعویض بشه.
****احتمال ترکیدگی سختی گیرهای پلی فسفات خیلی زیاده( دلیل اصلی بیشتر شکایات کسانی که این سختی گیر های پلی فسفات را زیر پکیج هاشون نصب کرده اتد این است که این سختی گیر ترکیده و آب کل کابینت ها را خراب کرده و خسارت های زیادی به مصرف کنندگان وارد کرده).
****اگر پلی فسفات به موقع تعویض نشود دانه های آن ریز شده و به داخل پکیج رفته و باعث مشکلاتی برای پکیج میشود.
و به همین دلایل بیشتر نصاب های پکیج دیواری از نصب این پلی فسفات های شیمیایی خودداری میکنند و یا مسئولیت آن را به عهده مصرف کننده یا فروشنده میندازند. شرکت های فروشنده پکیج هم نصب این پلی فسفات ها را توصیه نمیکنند.

با سلام لطفا در مورد سختی گیر هایی که روی پکیج بسته می شوند توضیح دهید آیا تاثیری بر رسوب گرفتن مبدل دارند آیا سختی گیرهای پلی فسفات بهترند یا مغناطیسی آیاسختی گیرهای مغناطیسی باعث سوراخ شدن مبدل می شوند

tamirkar1
13-02-2014, 21:00
:n02::n02::n02::n02:
به احتمال زیاد این حرف یکی از واردکنندگان یا فروشندگان سختی گیرهای پلی فسفات است که میترسه این پلی فسفاتها رو دستش باد کنه.:n06::n06::n06:
آیاسختی گیرهای مغناطیسی باعث سوراخ شدن مبدل می شوند

M__M
14-02-2014, 00:32
سلام به دوستان متخصص
پکیجی هست که بتونه با آبگرمکن های خورشیدی ترکیب بشه منظورم اینه که مثلا 30 درصد انرژی لازم را از خورشید بگیره و 70 درصد بقیه از سوختن گاز تامین کنه .
متشکر

aminjigar
14-02-2014, 09:34
رادیاتورها تون آلومنیمی؟
آره... آلومینیومیه... مشکل از کجاست این؟! چرا همش هوا می گیره؟ اگه هواگیری قلق خاصی داره لطف می کنین بگین؟

tamirkar1
14-02-2014, 12:31
مشکل این رادیاتورهای آلومنیمی هستند که با مبدل های مسی داخل پکیج سازگاری خوبی ندارند و بر اثر یکسری فعل وانفعالات شیمیایی و ازاد کردن گاز هیدروژن باعث هوا گرفتن رادیاتورها میشوند.
شما 3 تا راه برای برطرف کردن این مشکل دارید:
1- مثل قبل و هر روز با دست هوا گیری کنید.
2- از مواد مخصوصی که برای جلوگیری از هوا گیری رادیاتورها در بازار هست استفاده کنید.( این مواد را درداخل مدار شوفاژ میریزند و برای یک مدتی باعث میشه که دیگه رادیاتورها هوا نگیره).اثر این روش خیلی زود از بین میره نهایتاً 1 یا 2 سال.
3- رادیاتورهای که بیشتر از همه هوا میگیره مشخص کنید و روی هر کدام از این رادیاتورها یک ارونت (هوا گیر اتوماتیک ) نصب کنید.

آره... آلومینیومیه... مشکل از کجاست این؟! چرا همش هوا می گیره؟ اگه هواگیری قلق خاصی داره لطف می کنین بگین؟

tamirkar1
14-02-2014, 12:40
بله در حال حاضر اکثر پکیج های دیواری این قابلیت را دارند.و خیلی راحت میتونند با آبگرمکن های خورشیدی تلفیق بشوند.
در واقع سیستم کار به این صورت است که آب ورودی پکیج از آبگرمکن خورشیدی تغذیه میشه. اگر این آب گرم باشه و مثلاً دماش 30 درجه سانتیگراد باشه ، وقتی آب 30 درجه از داخل پکیج عبور میکنه ، پکیج دیواری دیگه با حداکثر توانش کار نمیکنه بلکه دستگاه با شعله مینیمم روشن میشه تا آب 50 درجه را به مصرف کننده برسونه.
حالا اگر آب ورودی به دستگاه خودش دمای 50 درجه سانتیگراد را داشته باشه دستگاه دیگه روشن نمیشه و تا زمانی که سنسورهای دستگاه دمای کمتر از این مقدار را سنس کنند دستگاه خاموشه.
سلام به دوستان متخصص
پکیجی هست که بتونه با آبگرمکن های خورشیدی ترکیب بشه منظورم اینه که مثلا 30 درصد انرژی لازم را از خورشید بگیره و 70 درصد بقیه از سوختن گاز تامین کنه .
متشکر

M__M
14-02-2014, 12:49
بله در حال حاضر اکثر پکیج های دیواری این قابلیت را دارند.و خیلی راحت میتونند با آبگرمکن های خورشیدی تلفیق بشوند.
در واقع سیستم کار به این صورت است که آب ورودی پکیج از آبگرمکن خورشیدی تغذیه میشه. اگر این آب گرم باشه و مثلاً دماش 30 درجه سانتیگراد باشه ، وقتی آب 30 درجه از داخل پکیج عبور میکنه ، پکیج دیواری دیگه با حداکثر توانش کار نمیکنه بلکه دستگاه با شعله مینیمم روشن میشه تا آب 50 درجه را به مصرف کننده برسونه.
حالا اگر آب ورودی به دستگاه خودش دمای 50 درجه سانتیگراد را داشته باشه دستگاه دیگه روشن نمیشه و تا زمانی که سنسورهای دستگاه دمای کمتر از این مقدار را سنس کنند دستگاه خاموشه.
مرسی جوابتون یه سئوال دیگه
من اگه بخوام یک رادیتور کاور کنم چه نکاتی باید رعایت کنم اصلا با چه متریالی این کار کنم البته خیلی هم هزینه بالا نره

tamirkar1
14-02-2014, 12:56
ببخشید خیلی خوب متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدید.
مرسی جوابتون یه سئوال دیگه
من اگه بخوام یک رادیتور کاور کنم چه نکاتی باید رعایت کنم اصلا با چه متریالی این کار کنم البته خیلی هم هزینه بالا نره

M__M
14-02-2014, 13:24
بله . رادیتور ها ظاهر زیبایی ندارن برای اینکه ظاهرشون عوض کرد یه کاور براش میذارن مثلا کاور با ام دی اف که البته راندمان حرارتی رادیتور میاره پایین

tamirkar1
14-02-2014, 13:31
اگر با ظاهر رادیاتور مشکل دارید و هنوز لوله کشی نکردید. بهتره گرمایش از کف اجرا کنید. در غیر اینصورت باید یک چیزی از خودتون طراحی کنید چون بجز مدارس یا ادارات که می خواند رادیاتور از دست بچه ها یا ارباب رجو در امان باشه:n02: و رادیاتور را از جاش نکنن :n02: کسی نمیاد رادیاتوراش را توی قاب بذاره. چون نهایتاً 10 سانتیمتر جلو میاد و شکل خیلی بدی هم نداره.
بله . رادیتور ها ظاهر زیبایی ندارن برای اینکه ظاهرشون عوض کرد یه کاور براش میذارن مثلا کاور با ام دی اف که البته راندمان حرارتی رادیتور میاره پایین

M__M
14-02-2014, 13:40
خوب حرف شما درست . ولی خونه هایی که میخوان بازسازی کنن چی ؟
من ارشیتکتم و بخشی از کارم بازسازی خونه هاست و اکترا هم رادیتور دارن . یه سئوال دیگه :n02: این رادیتور های دیواری شیشه ای خوبن جواب پس داده قیمت دارین .

ghahremanimehdi
14-02-2014, 14:56
یه سری رادیاتور تزیینی هستن که خیلی هم قیمتاشون بالاست .لینکو ببینید»

ali-haf
14-02-2014, 17:57
با سلام لطفا در مورد بهترین نوع سختی گیرهایی که می توان در ورودی پکیج نصب کرد توضیح دهید آیا سختی گیرهای بهرشد که ایرانی هست کیفیت لازم را دارند؟ واینکه سختی گیرهای مغناطیسی باعث سوراخ شدن مبدل می شوند؟

M__M
14-02-2014, 19:00
یه سری رادیاتور تزیینی هستن که خیلی هم قیمتاشون بالاست .لینکو ببینید»
فکر کنم اگه خودم درست کنم حداقل نصف این قیمت در بیاد

M__M
14-02-2014, 19:01
کسی چیزه دیگه ای سراغ نداره (با قیمت)

alpine58
14-02-2014, 21:12
سلام جناب تعمیرکار
چند ماه پیش با راهنمایی شما یک پکیج ایمرگاس مدل Eolo Mini دومبدله 28000 واسه طبقه دوم خونمون که حدود 150 متر و طبقه آخر و زیر شیروانی بود خریدیم . اون زمان بین آریستون و ایمر مونده بودیم که پیشنهاد شما ایمر بود . روزی که خواستیم بخریم هم به فروشنده گفتم که میخوام آریستون بخرم که کم صدا باشه گفت ایمر اصلا صدا نداره .خلاصه بعد از نصب اوایل صداش برامون غیر قابل تحمل بود که تعمیر کار گفت درست میکنم اما بعد به دلیل اینکه وقتی آب گرم رو باز میکردیم eror میداد گفت هوا نداره و دریچه هوای اون رو باز کرد که از داخل آشپزخانه هم هواش تامین بشه که با اینکار مشکل Eror حل شد اما صدا همچنان ادامه داشت . بعد از چند بار مراجعه به فروشنده حالا میگه شما باید دودکش دوجداره نصب میکردید که صدا نده و به شرط دودکش دوجداره صداش قطع میشه و باید نمای ساختمان را از داخل کوچه سوراخ کنید به سمت آشپزخانه و دودکش دوجداره به سقف نمیشه درصورتیکه اصلا این صحبت ها رو از روز اول نکرده بود .
جناب تعمیر کار میخواستم بدونم به نظر شما پکیج مشکل داره که صداش زیاده یا اینکه مشکل از نصبه یا ... ؟ لطفا راهنمایی کنید . با سپاس

tamirkar1
14-02-2014, 21:12
این صحبت ها اصلاً صحت نداره این حرف تعدادی از این فروشندگان بی وجدانه که برای فروش سختی گیرهای دیگه که روی دستشون مونده چنین حرفهای را از خودشون در میاران ( واقعاً بازار کثیفی داریم ). جای تاسف داره.معلوم نیست فردا چطوری می خواهند جواب خدا را بدهند.

با سلام لطفا در مورد بهترین نوع سختی گیرهایی که می توان در ورودی پکیج نصب کرد توضیح دهید آیا سختی گیرهای بهرشد که ایرانی هست کیفیت لازم را دارند؟ واینکه سختی گیرهای مغناطیسی باعث سوراخ شدن مبدل می شوند؟

tamirkar1
14-02-2014, 21:17
اگر از دودکش های دوجداره استفاده کنید قطعاً صدای پکیج خیلی کمتر میشه. فرقی نمیکنه که چه پکیجی نصب شده . در صورتی که محل نصب تهویه مناسب را نداشته باشه و یا از دودکش های معمولی استفاده کنیم صدای دستگاه یکمی بیشتر از حالت استاندارد میشه. اگر صدای پکیج اذیت میکنه ، و شرایط نصب دودکش دوجداره را دارید حتماً این کارو انجام بدید.
سلام جناب تعمیرکار
چند ماه پیش با راهنمایی شما یک پکیج ایمرگاس مدل Eolo Mini دومبدله 28000 واسه طبقه دوم خونمون که حدود 150 متر و طبقه آخر و زیر شیروانی بود خریدیم . اون زمان بین آریستون و ایمر مونده بودیم که پیشنهاد شما ایمر بود . روزی که خواستیم بخریم هم به فروشنده گفتم که میخوام آریستون بخرم که کم صدا باشه گفت ایمر اصلا صدا نداره .خلاصه بعد از نصب اوایل صداش برامون غیر قابل تحمل بود که تعمیر کار گفت درست میکنم اما بعد به دلیل اینکه وقتی آب گرم رو باز میکردیم eror میداد گفت هوا نداره و دریچه هوای اون رو باز کرد که از داخل آشپزخانه هم هواش تامین بشه که با اینکار مشکل Eror حل شد اما صدا همچنان ادامه داشت . بعد از چند بار مراجعه به فروشنده حالا میگه شما باید دودکش دوجداره نصب میکردید که صدا نده و به شرط دودکش دوجداره صداش قطع میشه و باید نمای ساختمان را از داخل کوچه سوراخ کنید به سمت آشپزخانه و دودکش دوجداره به سقف نمیشه درصورتیکه اصلا این صحبت ها رو از روز اول نکرده بود .
جناب تعمیر کار میخواستم بدونم به نظر شما پکیج مشکل داره که صداش زیاده یا اینکه مشکل از نصبه یا ... ؟ لطفا راهنمایی کنید . با سپاس

ali-haf
15-02-2014, 21:38
لطفا درمورد سختی گیرها توضیح دهید بیشترین مشکل پکیجها رسوب در دستگاه است پس درمورد کاهش ورفع رسوب به بهترین روش توضیح دهید ممنون

tamirkar1
16-02-2014, 00:16
منشا رسوبات موجود در آب
براي عمليات رسوب زدايي اول از همه بايد منشا رسوب را دانست. آب موجود در اقيانوسها، درياها و درياچه ها تبخير شده و به طرف بالا حركت مي كنند. اين بخارات عاري از هرگونه ماده ناخالص بوده و فقط شامل مولكول های آب مي باشند. در صورتي كه شرايط جوي از نظر دما و فشار مساعد باشد این بخارات به صورت قطرات آب درآمده و قطرات باران را تشكيل مي دهند. قطرات باران در طي مسير حركت خود، دي اكسيد كربن هوا را در خود حل كرده و اسيد ضعيفي به نام اسيد كربنيك را به وجود مي آورند.
H2O+CO2 ―› H2CO3
اسيد كربنيك مواد مشخصي را مي تواند در خود حل كند از جمله كربنات كلسيم، كربنات منيزيم، سولفات كلسيم، سولفات منيزيم.
CaCo3+H2Co ―› Ca(HCo3)2
كربنات كلسيم و منيزيم، سولفات هاي كلسيم و منيزيم كه در پوسته زمين به طور فراوان يافت مي شوند توسط قطرات باران حاوي اسيد كربنيك حل شده و بي كربنات كلسيم يا بي كربنات منيزيم محلول در آب را به وجود مي آورند. اين مواد در آب تا زماني كه در اكسيد كربن به صورت محلول در آب موجود است به صورت محلول باقي مي مانند. زماني كه در اكسيد كربن به دلايل مختلفي مانند دماي بالا، از آب خارج مي شوند، تركيبات كربنات كلسيم و كربنات منيزيم به صورت رسوب در لوله ها و يا تجهيزات در آمده و مشكلات خاصي را به وجود مي آورند.
كريستال هاي كربنات كلسيم:
كريستال هاي كربنات كلسيم كه باعث رسوب در لوله ها و تجهيزات مي شوند به سه دسته ي كريستال هاي كليست، آراگونيت و واتريت تقسيم مي شوند. در اكثر آبهاي چاه، چشمه و شبكه آبرساني كريستال هاي كليست به صورت فراوان موجود بوده به طوري كه 80% تا 60% كربنات كلسيم موجود در آب را كريستال هاي كليست تشكيل مي دهند. 15% تا 45% كربنات كلسيم موجود در آب را كريستال هاي آراگونيت و 5% آن را كريستال هاي واتريت تشكيل مي دهند.
كريستال هاي كليست در دماهاي پائين به مقدار كم رسوب گذاري مي كنند ولي در دماهاي بالا به طور كامل رسوب گذاري كرده و به صورت پوسته هاي سخت رسوب ديده مي شوند. رسوبات متشكل از كريستال هاي كليست نه تنها در سطوح فلزات بلكه در تمامي سطوح پلاستيكي و شيشه اي مي چسبند.
كريستال هاي آراگونيت در دماهاي بالاتري رسوب گذاري مي كنند و رسوبات تشكيل شده از اين نوع كريستال ها خيلي نرم بوده و دانه هاي ريزي دارند كه به سطوح لوله ها به سختي مي چسبند و در اكثر موارد در درون آب به صورت معلق باقي مي مانند و يا ممكن است به صورت لايه اي نازك و لزج در سطوح لوله ها ديده شوند.
كريستال هاي واتريت به دليل اينكه در دماهاي خيلي بالا رسوب گذاري مي كنند و رسوبات تشكيل شده از اين نوع كريستال ها به سطوح نمي چسبند مشكل خاصي در تاسيسات به وجود نمي آورند.

سيستم هاي رسوب گیری

براي جلوگيري از تبديل بي كربنات كلسيم و بي كربنات منيزيم محلول در آب به كربنات كلسيم و با منيزيم روشهاي گوناگوني وجود دارند كه عبارتند از:
1- رسوب گير با تانك رزين و آب نمك
رسوب گيرهايي كه به طور متداول در كشور ما به كار برده مي شوند رسوب گيرهاي رزين كار هستند كه در اين نوع سيستم ها كاتيون هاي سديم با كاتيون هاي كلسيم و يا منيزيم واكنش جانشيني انجام داده و طي اين واكنش بي كربنات هاي كلسيم و با منيزيم به بي كربنات سديم تبديل مي شوند.
CaCo3+Na-R ―› Na2Co3+Ca-R
بي كربنات سديم در هر دمايي به صورت محلول در آب باقي مي ماند و به همين دليل عمل رسوب گذاري انجام نمي گيرد.
از مشكلات عمده اين سيستم نياز به تعويض رزين و احياي رزين از نمك به صورت دستي و يا اتوماتيك مي باشد كه به جز هزينه اوليه، هزينه هاي نگهداري دوره اي داشته و بازده آنها در حدود 80% است.
2- رسوب گيري با محلول هاي شيميايي
مواد شيميايي رسوب گير متداول عبارتند از پلي فسفاتها- فسفات ها و پليمرهاي طبيعي و اسيد هيدروليك كه مانند سيستم قبلي بي كربنات كلسيم و يا منيزيم را به تركيبات ديگري تبديل كرده و از رسوب گذاري آنها جلوگيري مي كنند. از عمده مشكلات اين مواد شيميايي آلودگي هاي زيست محيطي و خوردگي تاسيسات در تماس با اين مواد مي باشند.
3- رسوب گيرهاي مغناطيسي
رسوب گيرهاي مغناطيسي، مغناطيس هاي دائمي بوده و از فلزات مختلف ساخته شده اند به همين دليل خواص مغناطيسي متفاوتي دارند. به دليل ميدان مغناطيسي توليد شده كريستال هاي كليست به كريستال هاي آراگونيت تبديل مي شوند. چون شكل هندسي كريستال هاي كربنات كلسيم يا منيزيم تغيير كرده است به جاي رسوب گذاري به صورت سخت و لايه اي رسوبي با دانه هاي ريز و نرم تشكيل مي دهند و اكثر كريستال هاي آراگونيت به صورت معلق در آب باقي مي مانند.
ميدان مغناطيسي توليد شده بسته به بزرگي و شدت ميدان مغناطيسي و رسانايي آب و مواد آلي موجود در آب، در مسير لوله ها حركت كرده و رسوب هاي تشكيل شده در مدت قبل از نصب رسوب گير مغناطيسي را به كريستال هاي آراگونيت تبديل كرده و به مرور زمان رسوب هاي قبلي از بين مي روند. عمليات رسوب گيري، رسوب زدايي و حفاظت در برابر خوردگي در رسوب گيرهاي مغناطيسي جز هزينه اوليه تامين رسوب گير هزينه جانبي نگهداري و مصرف انرژي برق نداشته و اقتصادي تر انجام مي پذيرد.

منبع: کاتالوگ رسوب گیرهای مغناطیسی AKUA

tamirkar1
16-02-2014, 13:02
چگونگي عملکرد ضد رسوب هاي مغناطيسي

هنگامي كه آب از ميدان مغناطيسي ايجاد شده در ضد رسوبهاي مغناطيسي عبور مي كند با تغيير آرايش مولوكولي مولكولهاي دو قطبي آب موجبات تغيير آرايش بلورين كربنات كلسيم فراهم مي گردد بدينگونه كه بلورهاي كربنات كلسيم از حالت كلسیت (رسوبهاي سخت) كه بسيار چسبنده و سخت هستند به حالت آراگونيت (روسوبهاي نرم) كه خاصيت چسبندگي ندارند تبديل مي گردد و اصطلاحا آب از حالت يوني خارج گرديده و آنيونها و كاتيونها بهم چسبيده و بصورت ذرات معلق ميكروني در مي آيند

در شكل زير تصاوير ميكروسكپي گرفته شده از بلور هاي كلسيت موجود در آب (قبل از عبور آب از ميدان مغناطيسي) و بلور هاي آراگونيت (بعد از عبور از ميدان مغناطيسي) آورده شده است

منبع: EURO GAMMA 2000

tamirkar1
16-02-2014, 13:40
نحوه عملکرد دستگاه سختي گير مغناطيسي

در اثر عبور آب از داخل لوله و تاسيسات به مرور زمانرسوبات مختلفي بر جداره لوله و تاسيسات تشکيل خواهد شد که قسمت عمده اين رسوبات ،کلسيم کربنات (CaCo3) مي باشد .
کلسيم کربنات ترکيباتي با اشکال مختلف مي باشد . يکي از گونه هاي مختلف کلسيم کربنات ، کلسيت (Calcite) مي باشد .کلسيت در دمايپائين تر از 30 c براحتي تشکيل شده و پايدارتر از ديگر گونه هاي کلسيم کربنات ميباشد .اين کريستال ساختار هگزاگونال (Hexagonal) داشته و بر جداره تاسيسات با ابرسوب مي کند.
کلسيت در طبيعت به صورت گچ ، سنگ اهک ، سنگ مرمر و عقيق يافت ميشود . شکل ديگر رسوب کلسيم کربنات به صورت آراگونيت مي باشد ؛ آراگونيت در دمايبالاتر از 30 c تشکيل مي شود و نسبت به کلسيت پايداري کمتري دارد . اين کريستالساختار ارتورومبيک (Orthorombic) داشته که به صورت توده کريستالي بي شکل تشکيل ميشود و تمايل به رسوبگذاري بر جداره تاسيسات در تماس با اب ندارد .آراگونيت در طبيعتبه صورت مرواريد و مرجان يافت مي شود .

با توجه به مطالب فوق در اثر عبور جريان آب با سرعت خطي مناسب از حوزه مغناطيسي دستگاه بر اساس اصل القاء الکترومغناطيسي ، جريان القائي ناشي از ميدان مغناطيسي بر هسته زائي و کريستاليزاسيون يونهاي Ca و HCo3 تاثير گذاشته و باعث تغيير شکل کريستالهاي کلسيم کربنات از گونه کلسيت به آراگونيت مي شود که در نهايت توده اي بي شکل از ميکروکريستالهاي آراگونيت تشکيل مي شود که در آب شناور ( به صورت امولسيون ) خواهد بود و تمايل به رسوبگذاري بر جداره تاسيسات در تماس با اب را نداشته و همراه با جريان آب در يک مدار باز از داخل سيستم عبور کرده و تخليه مي گردد و در يک سيکل بسته به هنگام drain سيستم از مدار خارج مي شود.
منبع : rosoobgir.com

tamirkar1
16-02-2014, 13:41
سختی گیرالکترونیکی

اصول كار رسوبزداي الكترونيكي : امواج الكترونيكي دائما درحال تغيير توسط دستگاه PAC توليد واز طريق آنتن هايي كه بدور لوله آب پيچانده مي شود به آب سخت داخل لوله انتقال داده مي شود .تحت تاثير اين ميدان نمكهاي محلول كه به صورت يون در آب هستند به شكل بلورهاي ريز و معلق در مي آيند.تجمع اين ذرات هسته تشكيل دهنده بلور خنثي كربنات كلسيم به شكل رسوب معلق درآب را تشكيل مي دهند كه فاقد خاصيت چسبندگي مي باشد .لذا ديگر روي جدار داخلي لوله و تجهيزات رسوب تشكيل نمي شود ونيز به دليل بالا رفتن حلاليت آب رسوب هاي قبلي نيز درآب حل وتبديل به بلورهاي معلق در آب مي شود.
مزایای رسوبزدای الکترونیکی :
-ازتشکیل رسوب درلوله هاوتجهیزات جلوگیری می کند . -
رسوبات ازقبل تشکیل شده راازجداره لوله هاوتجهیزات جدانموده وهمراه جریان آب دفع می کند .
-موجب افزایش انتقال حرارت درمبدلها شده لذاموجب صرفه جویی درانرژی می شود .
-موجب کاهش خوردگی ودرنتیجه افزایش طول عمرلوله هاوتجهیزات می شود .
-حلالیت آبی که تحت تاثیررسوبزدای الکترونیکی قرار گرفته ، بالامی رود.لذاصابون ، شامپو وسایرموادشوینده بهترکف خواهندکرد .
-بااستفاده ازرسوبزدای الکترونیکی دیگرنیازی به سختی گیرهای شیمیایی ، تبادل یونی واسیدشویی نخواهدبود .
-رسوبزدای الکترونیکی تنهاموجب تغییرات فیزیکی درآب می گردد .
-سازگاربامحيط زيست بوده وبرخلاف سختي گيرهاي شيميايي وتبادل يوني دركيفيت آب آشاميدني تاثيري نداشته وكيفيت آب همچنان مطلوب باقي مي ماند.
-نصب آن آسان ونيازي به لوله كشي نداردوبرروي انواع لوله هاقابل نصب مي باشد.
- بابرق شهر كارميكمندودرصورت نوسان ياقطع برق داراي سيستم شروع بكاراتومياتيك مي باشد. -
مصرف برق آن ناچيز مي باشد،حجم كوچكي داشته وبهاي آن حدود 20 درصد مشابه خارجي وسختي گيرتبادل يوني مي باشد
كاربرد رسوبزداي الكترونيكي یادستگاه ضدرسوب الکترونیکی
انواع مبدلهاي حرارتي
تجهيزات توليدمواد غذايي ولبني باغباني وآبياري قطره اي
ايرواشروبرج هاي خنك كننده
كارخانجات تزريق پلاستيك
استخرهاي شنا ساختمانهاي تجاري ومسكوني
دندانپزشكي ومراقبت هاي پزشكي ديگ آب گرم وپكيج يونيت كارخانجات يخ ونوشابه سازي
آبخوري مرغداريها رطوبت زن وكولر آبي تجهيزات كارواش صنايع نفت وپتروشيمي ماشينهاي ظرفشويي در كليه تاسيساتي كه با آب سخت كار مي كنند.

منبع : rosoobgir.com

وین رونی
17-02-2014, 00:01
پکیج من بوتان مدل اپتیما هست.فشار آبی که روی پکیج نشون میده را بین یک و یک و نیم تنظیم کردم
هوا چون گرم شده من رادیات ها را خاموش می کنم اونوقت فشار آب میاد زیر یک و وقتی رادیات ها را باز می کنم فشار کمی دوباره میره بالا.نمایندگی میگه طبیعیه
به نظر شما طبیعیه؟

tamirkar1
17-02-2014, 00:07
سرد و گرم شدن آب باعث انبساط و انقباض آب مشه. اگر گیج فشار نوسان زیادی نداشته باشه و چند دهم کم و زیاد بشه مشکلی وجود نداره ( مثلاً وقتی که که رادیاتورها داغ باشه و پکیج را روی تابستانی قرار بدیم فشار از روی 1/5 به حدودا 1/2 تا 1 برسه مشکلی نیست اما اگر به صفر برسه غیر طبعیی است ) در غیر اینصورت طبیعی است.
پکیج من بوتان مدل اپتیما هست.فشار آبی که روی پکیج نشون میده را بین یک و یک و نیم تنظیم کردم
هوا چون گرم شده من رادیات ها را خاموش می کنم اونوقت فشار آب میاد زیر یک و وقتی رادیات ها را باز می کنم فشار کمی دوباره میره بالا.نمایندگی میگه طبیعیه
به نظر شما طبیعیه؟

ali-haf
17-02-2014, 17:39
سلام از آقای تعمیر کار درخواست مشاوره دارم مدتی است که وارد حرفه تعمیر پکیج شده ام دعوت نامه ای از فرولی برای تکنسین برایم ارسال شده وقراره به شرکت ایرتمپ بروم می خواستم که از تجربیات شما بهرمند شوم و اطلاعاتی در مورد تکنسین فرولی به من بدهید مزایا ومعایب را بدون هیچ ملاحظه ای برایم بگویید اگه ممکن هست به صورت پیام خصوصی برایم ارسال کنید چون من با هیچ برندی به صورت قرارداد وتکنسین کار نکرده ام و این اولین شروعم هست برادرانه هرچه از تجربیات خود دارید برام ارسال کنید با تشکر فراوان (برای وارد نشدن افراد غیر همکار لطفا پیام خصوصی برایم بزارید)

ali-haf
17-02-2014, 23:31
خدمت آقای تعمیر کار عرض کنم که در جواب سوالات شما:مدت یکساله تخصصی اومدم تو این کار مدرک فنی وحرفه ای هم دارم قبلا هم تو کار تاسیسات ساختمان در حد نصب سرویس بهداشتی نصب رادیاتور ولوله کشی کار کرده ام با تعمیر کارهای فرولی هم آشنا هستم حدود یک هفته هم با یکیشون کار کردم وتا این حد که تونستم دعوتنامه از فرولی بگیرم تو عرض یکسال به خودم امیدوارم به این کار علاقه دارم با بیشتر مدلهای فرولی کار کرده ام اما با خطاها ومشکلات دیواتک کمتر آشنا هستم لطفا بیشتر از فرولی بگین شما راضی هستین بیشتر توضیح بدین من تونستم جواب سوالات کارشناس فرولی را بدم برای همین دعوتنامه دادن باید برا آموزش برم اونجا بعد دوباره بیام پیش کارشناسهای فرولی تو اصفهان شما اگه ممکنه خودتون رو معرفی کنید جزء کارشناسها هستید فرولی رو چه طور می بینید.
با تشکر از راهنماییهاتون ان شا الله که بتونم همکار خوبی برای شما باشم. (نظر خصوصی بفرستید لطفا)

ali-haf
17-02-2014, 23:33
لطف کنید ایمیلتون رو بهم بدین تا بیشتر با هم در ارتباط باشیم ممنون (چون من هنوز مجاز به ارسال پیام خصوصی برای شما نیستم )

dani1369
18-02-2014, 00:05
سلام جناب تعمیر کار ییخشید من زیاد سوال می پرسم از خدمتتون
من تصمیمم رو عوض کردم و قرار شد پکیج فرولی بگیرم با رادیاتور پنلی فرولی نظرتون در این مورد چیه؟
بفرمایید فرق بین دو مدل DIVATECH F24 و DIVATOP MICRO F24 چیه؟
مدل DIVATOP MICRO F24 کمیاب تره ظاهرا؟
ببخشید امکانش هست قیمت این دستگاه ها رو اگر براتون مقدوره همینجا اعلام کنید و الا تو خصوصی زحمتش رو برام بکشید.
خیلی ممنونم ازتون

tamirkar1
18-02-2014, 00:28
دستگاه DIVATECH یکی از جدیدترین محصولات شرکت فرولی ایتالیا است . دو مبدله ، دارای صفحه نمایش دیجیتالی و ایراد یاب اتوماتیک با 24 کد خطا و ایرادیاب.مجهز به شیر گاز جدید با عملکرد مطمئن و دقیق تر و طول عمر بالا و استهلاک مکانیکی کمتر ، که تنظیم این شیر گاز به صورت الکترونیکی و از روی برد با دقت بسایر بالای انجام میشود.بدون سویچ فشار هوا و ونتوری و جایگزینی سیستم الکترونیکی جدید برای کنترل خروج محصولات ناشی از احتراق .
دستگاه DIVATOP MICRO یکی از بهترین مدل های شرکت فرولی است و از نظر کیفیتی در سطح خیلی بالای هم قرار داره.دو مبدله ،دارای صفحه نمایش تمام دیجیتالی و ایراد یاب اتوماتیک با 19 کد خطا و ایرادیاب ،تامین گرمایش واحد های با زیر بنای 300 متر مربع و در ظرفیت های 24 و32 و37 .

سلام جناب تعمیر کار ییخشید من زیاد سوال می پرسم از خدمتتون
من تصمیمم رو عوض کردم و قرار شد پکیج فرولی بگیرم با رادیاتور پنلی فرولی نظرتون در این مورد چیه؟
بفرمایید فرق بین دو مدل DIVATECH F24 و DIVATOP MICRO F24 چیه؟
مدل DIVATOP MICRO F24 کمیاب تره ظاهرا؟
ببخشید امکانش هست قیمت این دستگاه ها رو اگر براتون مقدوره همینجا اعلام کنید و الا تو خصوصی زحمتش رو برام بکشید.
خیلی ممنونم ازتون

ali-haf
18-02-2014, 06:59
همکار عزیز آقای تعمیر کار طی تحقیقی که داشتم فهمیدم که فرولی روی تعهد واخلاق و مشتری مداری تکنسینهاش خیلی اصرار داره نظم وانظباط خوبی هم تو سیستمش داره و کسی که پکیج فرولی خرید اگه مشکلی داشته باشه خیالش از بابت سرویس دهی راحته بین تکنسین هاش هم نسبت به برندهای دیگه رابطه خوبی وجود داره و آدمهای بی جنبه و دارای مشکلات اخلاقی توشون نیست یا خیلی کمه برای همینه که فردی مثل شما این تاپیک رو مدیریت میکنه وبه خوبی جواب سوالات مردم رو میده چون از خانواده فرولیهاست .لطفا اگه براتون امکان داره بازم خواهش میکنم با اینکه سرتون شلوغه یکم از تجربیاتتون در فرولی را برام بنویسید(خصوصی) ممنون

mohamad7452
18-02-2014, 18:25
با سلام خدمت جناب اقاي تعمير كار.
لطفا نحوه همكاري در بخش فروش و خدمات با شركت فرولي رو برام توضيح بديد و راهنماييم فرماييد.در صورت امكان لطف فرماييد خصوصي.
اگه شركتهاي معتبر ديگري هم هستند لطفا راهنمايي فرماييد.من ليسانس تاسيسات دارم.ميخوام در زمينه پكيج و خدمات پس از فروش كار كنم.
:n16::n12:

tamirkar1
18-02-2014, 20:11
سلام
امیدوارم که بتونید در زمینه تاسیسات موفقیتهای زیادی کسب کنید.
اخذ نمایندگی فروش محصولات شرکت فرولی دارای یکسری شرایط است که باید با واحد فروش شرکت فرولی تماس بگیرید و شرایط را بپرسید.
برای اخذ نمایندگی خدمات اولاً باید مدرک فنی و حرفه ای نصاب و تعمیرکار پکیج های دیواری را داشته باشید.و در منطقه ای که می خواهید فعالیت کنید نیاز به تکنسین داشته باشند و از طرف واحد خدمات اعلام نیز شده باشه.یک فیلتر خیلی سفت و سختی هم دارند که باید از آزمون های آن با موفقیت بیرون بیاید.
با سلام خدمت جناب اقاي تعمير كار.
لطفا نحوه همكاري در بخش فروش و خدمات با شركت فرولي رو برام توضيح بديد و راهنماييم فرماييد.در صورت امكان لطف فرماييد خصوصي.
اگه شركتهاي معتبر ديگري هم هستند لطفا راهنمايي فرماييد.من ليسانس تاسيسات دارم.ميخوام در زمينه پكيج و خدمات پس از فروش كار كنم.
:n16::n12:

ali-haf
18-02-2014, 21:21
با تشکر از شماکه جواب سوالهای من را دادید وراهنمایی کردید امیدوارم بتونم از تجربیاتتون استفاده بکنم در مورد نصب دیواتک فرولی در اصفهان از لوله دودکش استیل نمره 8 وتبدیل 6 به 8 در سر پکیج وفلنچ در قسمت هوا استفاده می شود این قطعات پای مشتری گرون در میاد میشه آدرس خرید عمده دودکش استیل به قیمت مناسب برای نصاب رو در اصفهان بهم بدین و اینکه شما که تجربه دارین این سیستم دود وهواکش مشکلی برا پکیج ایجاد نمی کنه مشکلی مانند خطای f05 یا ایجاد سرو صدای پکیج بعضی از نصابها پس از تایید اداره گاز لوله هوا رو بر می دارند در این مورد بیشتر توضیح دهید

tamirkar1
19-02-2014, 01:11
درست که برای مشتری گرون میافته اما اینرو بدونید که دودکش قسمت مهم کاره نصب پکیج دیواری است و با جان انسانها طرفه. هرگز از لوله های گالوانیزه درز دار استفاده نکنید و فقط وفقط از لوله های استیل درز جوش استفاده کنید.خطای f5 معمولا در مواردی که دودکش مسدود باشه یا گرفتگی داشته باشه ایجاد میشه.احتمالاً لوله ها توسط خود مشتری و به خاطر اینکه دکور آشپز خانه را بهم میریزه برداشته میشه و همکارهای ما از این کارا نمیکنن.:n01:
با تشکر از شماکه جواب سوالهای من را دادید وراهنمایی کردید امیدوارم بتونم از تجربیاتتون استفاده بکنم در مورد نصب دیواتک فرولی در اصفهان از لوله دودکش استیل نمره 8 وتبدیل 6 به 8 در سر پکیج وفلنچ در قسمت هوا استفاده می شود این قطعات پای مشتری گرون در میاد میشه آدرس خرید عمده دودکش استیل به قیمت مناسب برای نصاب رو در اصفهان بهم بدین و اینکه شما که تجربه دارین این سیستم دود وهواکش مشکلی برا پکیج ایجاد نمی کنه مشکلی مانند خطای f05 یا ایجاد سرو صدای پکیج بعضی از نصابها پس از تایید اداره گاز لوله هوا رو بر می دارند در این مورد بیشتر توضیح دهید

alpine58
19-02-2014, 10:30
سلام جناب تعمیرکار
ممنون که پاسخ دادید . با تشکر من 2 سوال دیگر دارم .
1- میخواستم بدونم به نظر شما پکیج ایرادی ندارد که از گارانتی آن استفاده کنیم و با شرکت مربوطه تماس بگیریم ؟ از کجا بفهمم که پکیج سالم است ؟
2- آشپزخانه ما 2 پنجره دارد حتی دریچه هوا هم دارد . منظور شما از اینکه میفرمایید باید تهویه مناسب باشد تا پکیج صدا ندهد چیست ؟

tamirkar1
19-02-2014, 19:53
پکیج ایرادی نداره . ولازم نیست با کسی تماس بگیرد. اگر پکیج آب را داغ و رادیاتورها را هم گرم میکنه میتونیم بگیم که سالمه.
منظور از تهویه اینه که اکسیژن کافی به دستگاه برسه و به خوبی با سوخت ترکیب بشه و یک شعله استاندارد را ایجاد کنه.
سلام جناب تعمیرکار
ممنون که پاسخ دادید . با تشکر من 2 سوال دیگر دارم .
1- میخواستم بدونم به نظر شما پکیج ایرادی ندارد که از گارانتی آن استفاده کنیم و با شرکت مربوطه تماس بگیریم ؟ از کجا بفهمم که پکیج سالم است ؟
2- آشپزخانه ما 2 پنجره دارد حتی دریچه هوا هم دارد . منظور شما از اینکه میفرمایید باید تهویه مناسب باشد تا پکیج صدا ندهد چیست ؟

mohamad7452
21-02-2014, 22:59
با سلام.
جناب اقاي تعميركار.من تازه ميخوام در زمينه فروش و خدمات پس از فروش پكيج كار كنم.در شهرستان منطقه خراسان رضوي.
شما چه برندهايي رو براي شروع پيشنهاد ميكنين.هم كيفيت و هم خدمات خوبي براي شهرستان داشته باشه.با تشكر
لطفا برندهاي با كيفيت رادياتورهاي پانلي رو هم برام توضيح بدين.

z_585
22-02-2014, 23:24
باسلام،پکیج ما تاچی type cمی باشد،خونه یکسال ساخت است و پکیج و رادیات ما ایران رادیاتور است هم یک ساله هستند،متاسفانه چندروزی است که اگر دمای پکیج پایینتر از 55 باشد یا حالت تابستان یا کلاخاموش باشد از یکی از رادیات ها از قسمت پایینش قطره های تند آب میدهدوپعد از3،4 ساعت افت فشار پکیج ،اما اگر بالای 55 باشد دیگر هیچ آبی نمیدهدعلتش چیست؟رادیات یا پکیج؟چه راه حلی دارد؟؟

z_585
22-02-2014, 23:51
باسلام،جند روزی است که اگر دمای پکیج ما از 55کمتر شود یا خاموش یا حالت تابستانی کنیم و شیر ورودی رادیاتها راهم ببندیم،از زیر یکی از رادیات ها چک چک آب تند میدهد بیرون،اما اگر دما بالای 55 باشد قطع می شود ریزش آب کلا،دلیلش چیست؟

tamirkar1
23-02-2014, 00:53
تنها راه تعمیر و درست کردن قسمتی که داره نشتی میکنه. با نصاب رادیاتورها تماس بگیرید تا بیاد درستش کنه. اگر زود به فکر نباشید باعث میشه پکیج رسوب بگیره.
باسلام،جند روزی است که اگر دمای پکیج ما از 55کمتر شود یا خاموش یا حالت تابستانی کنیم و شیر ورودی رادیاتها راهم ببندیم،از زیر یکی از رادیات ها چک چک آب تند میدهد بیرون،اما اگر دما بالای 55 باشد قطع می شود ریزش آب کلا،دلیلش چیست؟

tamirkar1
23-02-2014, 00:55
نمایندگی مرکزی فروش و خدمات پکیج ایتالترم (ایتالیایی ) و دئوترم ( چینی ) در استان شما و درشهر مشهد قرار داره. پکیج بدی نیست . ولی چون شما به مرکز فروشش نزدیک هستید این موضوع خیلی میتونه به شما کمک کنه.
با سلام.
جناب اقاي تعميركار.من تازه ميخوام در زمينه فروش و خدمات پس از فروش پكيج كار كنم.در شهرستان منطقه خراسان رضوي.
شما چه برندهايي رو براي شروع پيشنهاد ميكنين.هم كيفيت و هم خدمات خوبي براي شهرستان داشته باشه.با تشكر
لطفا برندهاي با كيفيت رادياتورهاي پانلي رو هم برام توضيح بدين.

mohamad7452
25-02-2014, 21:59
از برندهاي ديگه چي پيشنهاد ميكنين؟
برند رادياتورهاي پانلي و پره اي خوب و معتبر چي؟

majid_306
25-02-2014, 22:39
با سلام
من یک آپارتمان جدید گرفتم که پکیجش از نوع zass فن دار هست. علیرغم اینکه پکیج و رادیاتورها نصب بودند ولی پکیج کار نمیکرد.
شعله روشن میشه ولی بعد از یک مدت از کار می افته! نه آب بهداشتی و نه رادیاتورها هیچ کدوم گرم نمیشن و روی صفحه علامت آچار دیده میشه. بعد از ریست حذف میشه، چند لحظه شعله روشن میشه و باز دوباره خاموش میشه.
نکته جالب با باز کردن شیر پر کن فشار بالای 1.3 نمیره!
صاحب ملک میگفت نصاب گفته اینها هواگیری نمیخواد و خود سیستم هواگیری میکنه. آیا این مطلب درسته؟
آیا مشکل دستگاه را می توان حدس زد؟ کلا zass چجور پکیجی هست؟

tamirkar1
25-02-2014, 23:56
اگر شعله تشگیل میشه و چند لحظه هم کار میکنه باید بگی تعمیرکار یک نگاهی بهش بندازه. احتمالاً الکترود جرقه یا سیم الکترود جرقه مشکل داره.
با سلام
من یک آپارتمان جدید گرفتم که پکیجش از نوع zass فن دار هست. علیرغم اینکه پکیج و رادیاتورها نصب بودند ولی پکیج کار نمیکرد.
شعله روشن میشه ولی بعد از یک مدت از کار می افته! نه آب بهداشتی و نه رادیاتورها هیچ کدوم گرم نمیشن و روی صفحه علامت آچار دیده میشه. بعد از ریست حذف میشه، چند لحظه شعله روشن میشه و باز دوباره خاموش میشه.
نکته جالب با باز کردن شیر پر کن فشار بالای 1.3 نمیره!
صاحب ملک میگفت نصاب گفته اینها هواگیری نمیخواد و خود سیستم هواگیری میکنه. آیا این مطلب درسته؟
آیا مشکل دستگاه را می توان حدس زد؟ کلا zass چجور پکیجی هست؟

tamirkar1
26-02-2014, 00:10
اگر بتونید با شرکتهای خارجی معتبر مثل آریستون ، بوش ، باکسی ، فرولی ، بایکان و یا شاپه کار کنید که خیلی خوبه.
و بین شرکتهای ایرانی بوتان و ایران رادیاتور و ایساتیس فروش بالای دارند بخصوص بوتان و ایران که بین مردم هم جا افتاده .
البته این در صورتی که در شهر شما نماینده ای از شرکتهای که در بالا نام بردم نباشه چون اکثر شرکتها در هر شهری فقط با یک یا دو نماینده کار میکنن و بقیه باید از این نماینده ها خرید کنن و نمیتونن مستقیم با شرکت معامله داشته باشند.
چه پکیج های در شهر شما نمایندگی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از برندهاي ديگه چي پيشنهاد ميكنين؟
برند رادياتورهاي پانلي و پره اي خوب و معتبر چي؟

mohamad7452
26-02-2014, 23:47
بوتان و ايران رادياتور و ايساتيس نماينده دارن.
براي رادياتور چي؟

tamirkar1
27-02-2014, 01:20
اگر دنبال مشتری مداری و کسب اعتبار و سود کمتر هستید رادیاتورهای پره ای بوتان ( مدل ایل پریمو ) و ایران رادیاتور ( مدل کال یا ترمو ) برای شروع کار گزینه های خوبی هستند. هم قیمت مناسب و هم کیفیت بالایی دارند. مخصوصاً بوتان که به خاطر نوع بسته بندی که داره در زمان حمل و نقل و جابجایی ضایعات و شکسگتی بسار بسیار کمتری نسبت به ایران رادیاتور داره.البته کیفیت ایران رادیاتور هم بسیار خوبه فقط نمیدونم چرا فکری برای بسته بندی هاشون نمیکنن .
الان در بازار رادیاتورهای زیادی هستندکه از پسوند ایران رادیاتور استفاده میکنند مثل ایران رادیاتور نوین ، ایران کاوه ، ایران آلومین و یا رادیاتورهای دیگه مثلآذربانکه به نظر من تمامشون بی کیفیت هستند و فقط برای فروشنده سود بالایی دارند. و اگر تمامی این رادیاتورهای را که گفتم را در کنار هم قرار بدید و از نزدیک برسیشون کنید خودتون اطلاعات زیادی کسب میکنید و یکسری چیزها را می فهمید. داخلشون پر از چسبه ( برای آب بندی ) و کلی پلیسه داره و اگر حواست نباشه و بدون دستکش برای نصب یا جابجایی این رادیاتورها اقدام کنی قطعاً پلیسه ها دستتون را میبره. و چسب های داخلش هم بعد از یک مدتی مشکلات بسار بسیار زیادی را برای پکیج و هوا گرفتن رادیاتورها ایجاد میکنه.
و خود من بسیار شاهد این موضوع بودم که فروشنده ها این رادیاتورهای که پسوند ایران دارند را بجای ایران رادیاتور به مصرف کننده فروخته اند و مصرف کننده بیچاره هم از همه جا بیخبر و فکر میکنه که ایران رادیاتور خریده و کلی هم خوشحاله.
براي رادياتور چي؟

tamirkar1
27-02-2014, 01:28
رادیاتور پنلی هم میتونید با رادیاتورهای لوکس پن یا آ.ج.آ شروع کنید که قیمت مناسبی دارند. رادیاتورهای پنلی کرمی ، فرولی ، آریستون ، سانیکا هم هکیفیت خوبی دارند ولی قیمتشون بالاست.
براي رادياتور چي؟

bahba
04-03-2014, 22:11
سلام جناب تعمیرکار.ما به مرحله خرید پکیج برای ساختمونمون رسیدیم برای 5 واحد.زیر بنای واحدها 135 متر هست و46متر پذیرایی وخواب ها 14 و10.5 و11.5 متریست. رادیاتور پنلی کرمی را انتخاب کرده ایم.میخواستم نظر شما را بدانم که 2 رادیات 120 سانت برای پذیرایی و رادیات های 80و60و70 به ترتیب برای متراژ اتاق ها مناسب است؟
برای واحدها پکیج چند کیلو واتی را پیشنهاد میدهید؟
تا مبلغ 2 میلیون چه پکیجی را پیشنهاد میدهید؟
من پکیج های بوتان-ایساتیس- navien و آماتیس مد نظرم هست
اگر پکیج دیگری را بهتر میبینید لطفا راهنماییم کنید.چون پکیج در اشپزخانه است تمایل دارم صدای پکیج کم باشد
ازینکه تعداد سوالاتم زیاد است پوزش میخواهم

tamirkar1
05-03-2014, 13:56
اگر در منطقه سردسیر زندگی میکنید بهتره برای پذیرای از رادیاتورهای 1/40 استفاده کنید.برای خوابها هم برای اتاق 14 متری یک رادیاتور 1 متری و برای اتاق های کوچکتر دوتا رادیاتور 80 سانتیمتری خیلی بهتره.
تا متراژ 140 یا 150 متر(بستگی داره به منطقه سردسیر ی باشه یا نه) میتونید از پکیج 24 هزار استفاده کنید.
تا مبلغ 2 میلیون تومان بوتان و ایساتیس خوب انتخاب های خوبی هستند.
ولی ناویین قیمتش بالای2 تومن در میاد.
من خودم در این رنج قیمتی پکیج ری ( شرکت ری بایکان )را پیشنهاد میکنم فکر کنم قیمتش 1800000 بشه. و کاملاً هم دیجیتالیه. و مجهز به سیستم عیب یاب دیجیتال.
اگر بتونید بودجه را بالاتر ببیرید و تا حدود 2600000 هزینه کنید پکیج فرولی ایتالیا را پیشنهاد میدم که 3 سال گارانتی شرکت ایرتمپ را داره. و همچنین پکیج بایکان ترکیه که 2 سال گارانتی شرکت ری بایکان را داره.
سلام جناب تعمیرکار.ما به مرحله خرید پکیج برای ساختمونمون رسیدیم برای 5 واحد.زیر بنای واحدها 135 متر هست و46متر پذیرایی وخواب ها 14 و10.5 و11.5 متریست. رادیاتور پنلی کرمی را انتخاب کرده ایم.میخواستم نظر شما را بدانم که 2 رادیات 120 سانت برای پذیرایی و رادیات های 80و60و70 به ترتیب برای متراژ اتاق ها مناسب است؟
برای واحدها پکیج چند کیلو واتی را پیشنهاد میدهید؟
تا مبلغ 2 میلیون چه پکیجی را پیشنهاد میدهید؟
من پکیج های بوتان-ایساتیس- navien و آماتیس مد نظرم هست
اگر پکیج دیگری را بهتر میبینید لطفا راهنماییم کنید.چون پکیج در اشپزخانه است تمایل دارم صدای پکیج کم باشد
ازینکه تعداد سوالاتم زیاد است پوزش میخواهم

bahba
05-03-2014, 17:39
اگر در منطقه سردسیر زندگی میکنید بهتره برای پذیرای از رادیاتورهای 1/40 استفاده کنید.برای خوابها هم برای اتاق 14 متری یک رادیاتور 1 متری و برای اتاق های کوچکتر دوتا رادیاتور 80 سانتیمتری خیلی بهتره.
تا متراژ 140 یا 150 متر(بستگی داره به منطقه سردسیر ی باشه یا نه) میتونید از پکیج 24 هزار استفاده کنید.
تا مبلغ 2 میلیون تومان بوتان و ایساتیس خوب انتخاب های خوبی هستند.
ولی ناویین قیمتش بالای2 تومن در میاد.
من خودم در این رنج قیمتی پکیج ری ( شرکت ری بایکان )را پیشنهاد میکنم فکر کنم قیمتش 1800000 بشه. و کاملاً هم دیجیتالیه. و مجهز به سیستم عیب یاب دیجیتال.
اگر بتونید بودجه را بالاتر ببیرید و تا حدود 2600000 هزینه کنید پکیج فرولی ایتالیا را پیشنهاد میدم که 3 سال گارانتی شرکت ایرتمپ را داره. و همچنین پکیج بایکان ترکیه که 2 سال گارانتی شرکت ری بایکان را داره.

ممنون از اینکه پاسخ دادید.ما سعادت آباد هستیم.به نظرتون با آب وهوای این منطقه 24000 کفایت میکنه؟با توجه به اینکه تعداد پنجره ها زیاد و قدی است

tamirkar1
05-03-2014, 21:09
بله با شرایطی که فرمودید 24 هزار کافیه. ولی در صورتی که بخواید جکوزی نصب کنید یا 2 تا حمام داشته باشید میتونید پکیج بزرگتری را انتخاب کنید.
ممنون از اینکه پاسخ دادید.ما سعادت آباد هستیم.به نظرتون با آب وهوای این منطقه 24000 کفایت میکنه؟با توجه به اینکه تعداد پنجره ها زیاد و قدی است