PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

tamirkar1
22-11-2013, 14:36
1- موقع هواگیری از رادیاتورها آیا هوا دارن یا فقط آب میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2- یک بار دیگه باید منبع ابساط را بررسی کنید تا مطمئن بشید که فشار روی 1 بار مونده و خالی نکرده.

منم دقیقا مشکل همین دوستمون رو دارم ، یعنی از صبح تا شب دما 2 بار خود به خود افزایش پیدا میکنه و هر روز صبح مجبورم با شیر هواگیری حوله خشک کن فشار رو پایین بیارم ، دستگاه هم فرولی دو مبدله هست .
یه بار هم زنگ زدم گارانتی اومد گفت منبعه انبساط خالی شده ، شارژش کرد و رفت . ولی مشکل برطرف نشد .

tamirkar1
22-11-2013, 14:42
پکیج 24 هزار ....
اگر رادیاتور پنلی با کیفیت بگیری قطعاً خیلی بهتره.
دوتا رادیاتور 15 پره برای پذیرای و یک رادیاتور 10 پره و یک رادیاتور 12 پره (بوتان مدل ایل پریمو یا ایران رادیاتور مدل کال ) هم برای اتاق ها.
و اگر قصد خرید رادیاتور پنلی دارید 2 تا 1.20 برای پذیرای و یک رادیاتور 1 متری و یک رادیاتور 0.80 متری هم برای خوابها.

سلام من برای یک واحد 75 متری بامشخصات زیر می خواهم پکیج و رادیاتور بگیرم لطفا راهنمایی کنید:
1-پذیرایی واپن سرهم مجموعا 30 متر با دوجای رادیاتور با دو پنجره جنوبی
2- یک اتاق خواب 9متری ویک اتاق خواب 12 متری هرکدام یک پنجره
3- واحد طبقه اول هست اما در طبقه همکف پارکینگ نیست بلکه انباری های همه واحدها قرار داره
لطفا من را راهنمایی کنید( رادیاتور پنلی یا آلومینیومی؟ )

tamirkar1
22-11-2013, 14:45
این پکیج تازه وارد بازار ایران ایران شده و هنوز خیلی زوده که در مورد خدمات و کیفیتش صحبت کنیم.
اما با توجه به شناختی که خودم پیدا کردم به نظر پکیج خوبیه. قطعات یدکی ارزون قیمتی داره ولی پرسنل خیلی ماهری در شهرستان ها ندارن و تازه دران دوره های آموزشی برای شهرستان ها میذارن.
سلام
درباره پکیج ناوین کسی اطلاعاتی داره؟
کیفیت و خدمات پس از فروشش چطوره؟
این پکیج دو مبدله است؟
با تشکر

برای آپارتمان 110 متری
شهر قم
باز هم ممنون

Amir Yousof
22-11-2013, 15:07
1- موقع هواگیری از رادیاتورها آیا هوا دارن یا فقط آب میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2- یک بار دیگه باید منبع ابساط را بررسی کنید تا مطمئن بشید که فشار روی 1 بار مونده و خالی نکرده.
فقط آب .
الان خودم با گیج لاستیک ماشین چک کردم ، فشار فرقی نکرده .

tamirkar1
22-11-2013, 20:24
برای کنترل فشار باد منبع انبساط حتماً باید آب مدار شوفاژ خالی بشه.
اگر فشار منبع انبساط درست بود باید یک آزمایش کوچولو انجام بدید.
امشب قبل از خواب فشار پکیج را روی 1.5 تنظیم کنید و بعد شیر آبسرد ورودی به پکیج را قطع کنید (آبگرم قطع میشه) و 24 ساعت دیگه چک کنید ببینید فشار چند درجه تغییر کرده اینطوری میشه فهمید مشکل از کجاست.
فقط آب .

morteza971
22-11-2013, 22:37
فقط آب .

به نظر میرسه مشکل از شیر پر کن باشه...
با نمایندگی تماس بگیرید بیان بررسی کنن.

morteza971
22-11-2013, 22:44
سلام
درباره پکیج ناوین کسی اطلاعاتی داره؟
کیفیت و خدمات پس از فروشش چطوره؟
این پکیج دو مبدله است؟
با تشکر

برای آپارتمان 110 متری
شهر قم
باز هم ممنون

جناب تعمیر کار درست میگن در مورد کیفیت قطعات و ... نمیشه نظر داد
و تنها مطلبی که الان میشه اظهار نظر کرد اینه که این پکیج ها (پکیج های چگالشی) راندمان بیشتری نسبت به سایر پکیج ها دارند
دلیلش هم اینه که طی یک سری اعمال بخار اب موجود در محصولات احتراق رو به چرخه ی کار کرد دستگاه برمیگردونه و دوباره مورد استفاده قرار میده...

!hadi!
23-11-2013, 08:52
لطفا راهنمایی بفرمائید ...
پکیج من بوتان مدل روما ، دومبدله فن دار هست : برای شهر یزد
آیا برای آن سختی گیر ضروری است ؟ می توانم نگیرم ؟
سختی گیر پلی فسفات بگیرم یا مفناطیسی ؟ لطفا توضیح دهید ... ( می خواهم فقط یکی را بگیرم )

afn2828
23-11-2013, 11:30
با سلام
من یک پکیج تاچی نقره ای مدل اسمارت بی دارم که یک سال و سه ماهه که داره کار می کنه و مدت ها همش ارور E2 می داد و روی اعصاب ما بود ولی مشکل خاصی نداشت. این اواخر ارور که میداد روی صفحه نمایش همین طور میموند و نه رادیاتور ها گرم می شد و نه آب مصرفی که البته با چند بار باز و بسته کردن آب بالاخره گرم می شد و رادیاتور ها هم در روز چند بار گرم میشد. ولی الان دورزه که روی خطای ای2 باقی مونده و دیگه کلا رادیاتور ها اصلا گرم نیستند و آب هم اصلا گرم نمیشه و ما کلا داریم یخ می زنیم چون وقتم کمه نرسیدم به نمایندگی بگم سرویس کار بفرسته. فشار روی 1.5 هست و رادیاتور ها به هیچ عنوان هوا ندارند و فقط آب میاد. وقتی که آب گرم رو باز می کنم دستگاه روشن می شه ولی بعد از 3 ثانیه دوباره خطا میده و ثابت می مونه و شعله و صدای فن دستگاه قطع می شه. به نظرتون مشکل از کجاست دوستان گرامی؟

v20
23-11-2013, 16:25
با سلام خدمت همه دوستان
من برای واحد اداری خودم که حدود 100 متر می باشد احتیاج به یک پکیج دیواری خوب دارم . ما طبقه سوم (آخر) هستیم. ساختمان هم قدیمی هست فعلا هم از پنجره دو جداره و عایق خبر نیست .
چون اداری هستیم احتیاج به آب گرم زیاد نداریم ولی گرمایش خوب می خوام . دنبال یه پکیج خوب و با کیفیت می گردم که دردسر نداشته باشه چون واقعا وقتش را ندارم .
خودم تجربه ای ندارم در این زمینه ولی فکر کنم بوش به خاطر برندش گزینه خوبی باشه.
دوستان اگه پیشنهاد خوبی دارین لطفا دریغ نکنین
بنده را راهنمایی کنین
ممنون

morteza971
23-11-2013, 18:52
با سلام
من یک پکیج تاچی نقره ای مدل اسمارت بی دارم که یک سال و سه ماهه که داره کار می کنه و مدت ها همش ارور E2 می داد و روی اعصاب ما بود ولی مشکل خاصی نداشت. این اواخر ارور که میداد روی صفحه نمایش همین طور میموند و نه رادیاتور ها گرم می شد و نه آب مصرفی که البته با چند بار باز و بسته کردن آب بالاخره گرم می شد و رادیاتور ها هم در روز چند بار گرم میشد. ولی الان دورزه که روی خطای ای2 باقی مونده و دیگه کلا رادیاتور ها اصلا گرم نیستند و آب هم اصلا گرم نمیشه و ما کلا داریم یخ می زنیم چون وقتم کمه نرسیدم به نمایندگی بگم سرویس کار بفرسته. فشار روی 1.5 هست و رادیاتور ها به هیچ عنوان هوا ندارند و فقط آب میاد. وقتی که آب گرم رو باز می کنم دستگاه روشن می شه ولی بعد از 3 ثانیه دوباره خطا میده و ثابت می مونه و شعله و صدای فن دستگاه قطع می شه. به نظرتون مشکل از کجاست دوستان گرامی؟

از روی دفترچه راهنما ببینید کدE2 مربوط به چیه تا بتونیم راهنماییتون کنیم...

morteza971
23-11-2013, 19:01
با سلام خدمت همه دوستان
من برای واحد اداری خودم که حدود 100 متر می باشد احتیاج به یک پکیج دیواری خوب دارم . ما طبقه سوم (آخر) هستیم. ساختمان هم قدیمی هست فعلا هم از پنجره دو جداره و عایق خبر نیست .
چون اداری هستیم احتیاج به آب گرم زیاد نداریم ولی گرمایش خوب می خوام . دنبال یه پکیج خوب و با کیفیت می گردم که دردسر نداشته باشه چون واقعا وقتش را ندارم .
بنده را راهنمایی کنین
ممنون

در حال حاضر پکیجی خوبه که ضمن اینکه کیفیت خوبی داشته باشه خدمات هم داشته باشه
اگه حداقل ارتفاع دودکش شما 3 متر یا بیشتر بود بدون فن در غیر اینصورت باید فندار تهیه کنید
من به شما بوتان -مدل اپتیما 24kwرو پیشنهاد میکنم

tamirkar1
23-11-2013, 21:16
نصب سختی گیر یکی از موارد مهم در نصب پکیجه. سختی گیرهای پلی فسفات بهتر جواب داده اما متاسفانه در حال حاضر کیفیت این سختی گیرها خیلی پایین آمده و در بیشتر مواقع مهره های آنها در میره و آب خونه را بر میداره و یا به خاطر کیفیت پایین مواد شیمایی داخلش به مصرف کننده ها توصیه میکنیم که از آب گرم پکیج برای مصرف خوارکی (حتی درست کردن چای ) استفاده نکنند.پس بهتره از سختی گیرهای مغناطیسی استفاه کنید.
لطفا راهنمایی بفرمائید ...
پکیج من بوتان مدل روما ، دومبدله فن دار هست : برای شهر یزد
آیا برای آن سختی گیر ضروری است ؟ می توانم نگیرم ؟
سختی گیر پلی فسفات بگیرم یا مفناطیسی ؟ لطفا توضیح دهید ... ( می خواهم فقط یکی را بگیرم )

tamirkar1
23-11-2013, 21:20
پیشنهاد میکنم پکیج فرولی مدل دیواتاپ میکرو یا دیواتک بگیرید. که اگر تو این ماه بخرید گارانتی 4 ساله میده.
با سلام خدمت همه دوستان
بنده را راهنمایی کنین
ممنون

tamirkar1
23-11-2013, 21:30
این مشکل مربوط به دودکش است. احتمال خیلی زیاد فن پکیج شما نیاز به سروییس داره باید با سرویس کار تاچی تماس بگیرید تا این کارو براتون انجام بده.
با سلام

tamirkar1
23-11-2013, 21:34
این مشکل مربوط به دودکش است. احتمال خیلی زیاد فن پکیج شما نیاز به سروییس داره باید با سرویس کار تاچی تماس بگیرید تا این کارو براتون انجام بده.

نقص در عملکرد

علت

رفع نقص

E 1

نقص در احتراق

گاز به دستگاه وارد نمی شود. شیر گاز را کنترل کنید .

شیر گاز را کنترل کنید .

فشار گاز بالا یا پایین است .

فشار گاز ورودی را تنظیم کنید .

میله یون حسگر خراب یا در معرض حرارت نمی باشد .

یون حسگر تنظیم یا تعویض شود .

کابل ارتباطی قطع است .

موارد عیب برطرف شود.

E 2

نقص در تهویه
(عدم وصل کنتاکت در لحظه استارت اولیه فن توسط پرشر سوئیچ فن)

دودکش مسدود است .

عوامل مسدودکننده را از بین ببرید .

پرشرسوییچ فن خراب است .

بررسی کنید .

فن خراب است. ( ولتاژ برق ضعیف است )

موارد عیب برطرف شود .

کابل ارتباطی قطع است.

موارد عیب برطرف شود.

E 3
نقص در سنسور تهویه
(عدم قطع کنتاکت در لحظه اتمام کارکرد فن توسط پرشر سوئیچ فن)

پرشرسوییچ فن خراب است .برق

تعویض کنید .

ونتوری داخل زانو خروجی فن در اثر حرارت دفرمه شده است .

تعویض کنید .

کابل ارتباطی قطع است.

موارد عیب برطرف شود.

E 4

نقص به علت گرم شدن بیش از حد

شیر یا مدار رفت و برگشت رادیاتورها بسته است .

بررسی کنید .

پمپ دستگاه یا شیر برقی معیوب یا سوخته است .

تعویض کنید .

فیوز حد معیوب است .

تعویض کنید .

کابل ارتباطی قطع است.

موارد عیب برطرف شود.

E 5

نقص در سنسور دمای ورودی

حسگر(NTC G14 )معیوب است .( تک مبدله )

تعویض کنید .

آی سی برد کنترل معیوب است ..(دو مبدله )

تعویض کنید .

E 6

نقص در حسگر(NTC ) دمای آب گرم بهداشتی G12

حسگر(NTC )دمای آب گرم معیوب است .

تعویض کنید .

کابل ارتباطی قطع است.

موارد عیب برطرف شود.

E 7

نقص در حسگر(NTC ) دمای مدار گرمایش G18

حسگر(NTC )دمای مدار گرمایش معیوب است .

تعویض کنید .

کابل ارتباطی قطع است.

موارد عیب برطرف شود

E 8
نقض در مدار الکتریکی

برد کنترل معیوب است .

تعویض کنید .

E 9

نقض در کمبود فشار آب

فشار آب خیلی کم است .5/0 بار

بررسی کنید .

فشار آب خیلی زیاد است .4 بار

بررسی کنید .

پمپ آب خراب است و فشار بالا می رود .

تعویض کنید .

مانومتر آب خراب یا لوله مسی متصل به آن مسدود است .

تعویض کنید .

کابل ارتباطی قطع است.

موارد عیب برطرف شود.

دستگاه روشن است
ولی آب خروجی داغ نیست.

1 – شیر برقی ( گیربکس ) عمل نمی کند (دو مبدله) .
2 – پمپ آب خراب است . ( دو مبدله )
3 – توربین ( پروانه ) شکسته یا گیر دارد .
4 – فلوسنسور حسگر (جریان آب ) خراب است .
5 – لوله خروجی آب بهداشتی مسدود است .
6 – مبدل حرارتی رسوب گرفته است .
7 – فشار آب ورودی کم است .

vh2011
23-11-2013, 22:12
با سلام و خسته نباشید.پکیج ما بوتان کلدا ونیزیاست، درجه دماش از 60 بیشتر نمیشه،فشارش روی 1.5 هست. ولی با وجود 4 تا رادیاتور آپارتمان 85متری رو نمیتونه گرم کنه. لطفا راهنمایی کنید که اینکه درجه دماش از 60 بیشتر نمیشه با هواگیری رفع میشه؟
اگه میشه چه جوری باید اینکارو کنم
پیشاپیش ممنونم

tamirkar1
24-11-2013, 00:07
منظورتون اینه که دمای آبگرم بیشتر از 60 نمیره یا شوفاژ؟
اگر خونه خوب گرم نمیشه باید دنبال دلایلش بگردی:
1- خونه خوب عایق شده یا نه؟
2- جنس و تعداد پره های رادیاتور هاتون چندتا است؟
3- طبقه چندم هستید؟
جواب این سوال هارو بگید بیشتر میتونیم کمکتون کنیم.

با سلام و خسته نباشید.پکیج ما بوتان کلدا ونیزیاست، درجه دماش از 60 بیشتر نمیشه،فشارش روی 1.5 هست. ولی با وجود 4 تا رادیاتور آپارتمان 85متری رو نمیتونه گرم کنه. لطفا راهنمایی کنید که اینکه درجه دماش از 60 بیشتر نمیشه با هواگیری رفع میشه؟
اگه میشه چه جوری باید اینکارو کنم
پیشاپیش ممنونم

v20
24-11-2013, 14:25
دوستان رادیاتور پنلی بهتره یا پره‌ای ؟ از نظر قیمت ، کیفیت ، گرمایش ؟
یه سوال دیگه اینکه فرولی خدمات بهتری میده یا بوتان ؟‌

vh2011
24-11-2013, 15:34
نمایشگر دمای شوفاژ بالای 60 نمیره.جنس رادیاتور آهن هست فکر میکنم. تعداد پره های رادیاتورها 3تاش 8 پره. یع دونش 12 پره
طبقه سوم هستیم،ساختمان پنج طبقه 2واحدیست. واحد کناریمون مشکل نداره درجه شوفاژش تا 80 بالا میره،ضمنا پکیج و رادیاتورش دقیقا مثل ماست

vh2011
24-11-2013, 15:36
نمایشگر دمای شوفاژ بالای 60 نمیره.جنس رادیاتور آهن هست فکر میکنم. تعداد پره های رادیاتورها 3تاش 8 پره. یع دونش 12 پره
طبقه سوم هستیم،ساختمان پنج طبقه 2واحدیست. واحد کناریمون مشکل نداره درجه شوفاژش تا 80 بالا میره،ضمنا پکیج و رادیاتورش دقیقا مثل ماست

منظورتون اینه که دمای آبگرم بیشتر از 60 نمیره یا شوفاژ؟
اگر خونه خوب گرم نمیشه باید دنبال دلایلش بگردی:
1- خونه خوب عایق شده یا نه؟
2- جنس و تعداد پره های رادیاتور هاتون چندتا است؟
3- طبقه چندم هستید؟
جواب این سوال هارو بگید بیشتر میتونیم کمکتون کنیم.

tamirkar1
24-11-2013, 23:50
برای سیستم پکیج رادیاتور پنلی بهتره.
مطمئن باشید هیچ پکیجی در ایران خدماتش به پکیج های فرولی نمی رسه.:n02:
دوستان رادیاتور پنلی بهتره یا پره‌ای ؟ از نظر قیمت ، کیفیت ، گرمایش ؟
یه سوال دیگه اینکه فرولی خدمات بهتری میده یا بوتان ؟‌

tamirkar1
24-11-2013, 23:57
اولاً باید بگم تعداد پره های رادیاتورهای شما کمه و باید حتماً به پرهای این رادیاتورها اضافه کنید.و گرنه اگر پکیج همشه بخواد روی دمای بالا ( 80 درجه ) کار کنه فاتحش را باید خوند.
احتمال داره پتانسیو متر (همون چرخونکی که باهاش دمای شوفاژ را کم و زیاد میکنید) مشکل داشته باشه. و یا ایراد از خود برد باشه.

Sir.Shayan
01-12-2013, 10:57
با سلام خدمت دوستان
برای تهران میخوام یه پکیج 30 بگیرم، لطف می‌کنید اگه بگید از بین مارک های معتبر خارجی (بوش و ایمرگس و ...) کدومشون خدمات مناسب تری دارن (و اگه اطلاع دارین مرکز خدماتشون کجاست)، چون این جور که معلومه خرابی تو پکیج اجتناب ناپذیره :n27:
فرولی و بوتان هم میدونم بهترین خدمات رو دارن اما کیفیتشون خوب نیست
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید :n11:

tamirkar1
03-12-2013, 00:51
اگر قصد شما خرید پکیج خوب و با کیفیت بسیار بالاست و خدماتش هم برای شما خیلی مهم نیست پیشنهاد میکنم پکیج وایلانت بگیری.
با سلام خدمت دوستان
برای تهران میخوام یه پکیج 30 بگیرم، لطف می‌کنید اگه بگید از بین مارک های معتبر خارجی (بوش و ایمرگس و ...) کدومشون خدمات مناسب تری دارن (و اگه اطلاع دارین مرکز خدماتشون کجاست)، چون این جور که معلومه خرابی تو پکیج اجتناب ناپذیره :n27:
فرولی و بوتان هم میدونم بهترین خدمات رو دارن اما کیفیتشون خوب نیست
خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید :n11:

Sir.Shayan
03-12-2013, 18:34
اگر قصد شما خرید پکیج خوب و با کیفیت بسیار بالاست و خدماتش هم برای شما خیلی مهم نیست پیشنهاد میکنم پکیج وایلانت بگیری.

مرسی از پاسختون، چرا خدماتش هم مهمه، می‌خواستم از بین با کیفیت‌ها یکیش رو انتخاب کنم که خدماتش خوب باشه، یعنی اول کیفیت بعد خدمات
پیشنهادتون چیه؟

payamerahaee
03-12-2013, 19:44
با احترام به دوستم تعمیر کار فکر میکنم ایمرگاس به سطح خواسته ی شما نزدیک باشه چون هم کیفیت بالایی داره هم خدمات نسبتا خوبی داره.

payamerahaee
03-12-2013, 19:45
مرسی از پاسختون، چرا خدماتش هم مهمه، می‌خواستم از بین با کیفیت‌ها یکیش رو انتخاب کنم که خدماتش خوب باشه، یعنی اول کیفیت بعد خدمات
پیشنهادتون چیه؟

با احترام به دوستم تعمیر کار فکر میکنم ایمرگاس به سطح خواسته ی شما نزدیک باشه چون هم کیفیت بالایی داره هم خدمات نسبتا خوبی داره.

Sir.Shayan
04-12-2013, 09:59
ممنون از شما، مرکز خدماتشونم می دونید کجاست؟ سایتم داشته باشه که چه بهتر. خودم مرکز خدمات بوش رو پیدا کردم، ناب سرویس هستش، [حذف شد] به نظرم خدماتشونم بد نباشه ولی خب بوش ساخت ترکیست :n15: . ایمرگس یا وایلانت باشه بهتره (البته قیمتاشونم خیلی بالاتره 4 تومن بوش مقابل 6.5 ایمر :n29: برای 30 هزار)

saeidrezay
04-12-2013, 18:07
یه پکیج دیواری مارک اپتیما دارم که بردش مشتی شده
حالا وقتی درجه شوفاژ رو میبری بالا اون قدری که باید رادیات ها داغ نمیشن
این مقایسه رو نسبت به یه سال قبل انجام میدم آخه درجه شوفاژ رو نمیشد از وسط ببری اون ورتر ولی حالا با درجه آخر هم وقتی به رادیات دست میزنی دو هوا هستن بالاشون داغه ولی پایین اون قدر نه
یه بار خواستم هواگیری کنم چون فکر میکنم مشکل از هواگیری باشه شاید روشم درست نبود لط4ا روش صحیح این کار رو هم توضیح بدین

By Tapatalk

وین رونی
04-12-2013, 19:30
چه جالب اصلاً فکر نمی کردم سایت خودمون هم چنین تاپیکی داشته باشه
من باید تا فردا یه پکیج بخرم
متراژ خونمون 64 متر هست.طبقه 13 و پنجره دوجداره.ضمناً به گرم بودن خونه هم خیلی حساسم یعنی چون بچه کوچیک دارم خیلی مهمه برام
حالا موندم بوتان بخرم یا ایران رادیاتور.آخه یکی میگه بوتان صدا زیاد داره یکی می گه ایران رادیاتور!
نظر شما چیه؟

saeidrezay
04-12-2013, 22:30
یه پکیج دیواری مارک اپتیما دارم که بردش مشتی شده
حالا وقتی درجه شوفاژ رو میبری بالا اون قدری که باید رادیات ها داغ نمیشن
این مقایسه رو نسبت به یه سال قبل انجام میدم آخه درجه شوفاژ رو نمیشد از وسط ببری اون ورتر ولی حالا با درجه آخر هم وقتی به رادیات دست میزنی دو هوا هستن بالاشون داغه ولی پایین اون قدر نه
یه بار خواستم هواگیری کنم چون فکر میکنم مشکل از هواگیری باشه شاید روشم درست نبود لط4ا روش صحیح این کار رو هم توضیح بدین

By Tapatalk
خواهش مکینم یکي جواب من روبده از دست این دستگاه دیگه خسته شدم.

By Tapatalk

yummy_boy
05-12-2013, 11:36
با سلام

من ساکن اصفهان هستم

پکیج خونه من خراب شده

مارکش شافیتکس هستش

شافیتکس تکنولوژی اولیه ایران رادیاتورهستش

کسی تو اصفهان تعمیر کار ماهر سراغ داره؟؟
ممنون میشم کمکم کنید

elhamr
06-12-2013, 00:16
سلام. دوستان عزیز اگه کسی سوالی در باره پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی داشت من در خدمتم.
در حال حاضر پکیج های دیواری بهترین و از لحاظ اقتصادی به صرفه ترین راه گرمایش و تولید ابگرم هستند و در اکثر کشور های اروپائی و بسیاری از مناطق امریکا و کانادا استفاده میشوند.
با توجه به بالا بودن راندمان این دستگاه ها(اکثرا بالای 90 درصد) و راحتی استفاده و استقلال هر واحد و هزینه تعمیر و نگه داری کم در (مقایسه با موتور خونه) و مصرف خیلی کم گاز ( یارانه ها هم حذف شده) میشه گفت بهترین سیستم گرمایشی حال حاضره.
از اونجائی که شرکت های زیادی اقدام به وارد کردن فروش این دستگاه ها کردن فکر میکنم خیلی از دوستان نیاز به راه نمائی و مشاوره دارن.
هر سوالی بود من در خدمتم

سلام.. پكيج براى خونه 125 متر چه ماركى خوبه؟ پكيج از آبگرمكن بهتره درسته؟ ايران رادياتور,بوتان؟

shkz
06-12-2013, 21:30
سلام.. پكيج براى خونه 125 متر چه ماركى خوبه؟ پكيج از آبگرمكن بهتره درسته؟ ايران رادياتور,بوتان؟

دوست عزیز 154 صفحه باید بخونی فکر کردی به همین راحتیه؟:n19:

elhamr
06-12-2013, 23:02
اول سلام به شما
دوم اينكه من خيلى تو اينترنت تحقيق كردم و پرس و جو كردم و اينا را ميدونم:
خرگوشى عاليه ولى گرونه و ما نميخوايم انقدر خرج كنيم
ايساتيس چينى و بى كيفيته و همش تبليغاته!
بوتان هم دو مورد ميگفتن صداى زوزه گرگ ميده حتى خاموشش ولى نميدونستن از نوع پكيجه يا چيزاى ديگه!
ولى ايران رادياتور را مورد خاصى ازش نشنيدم و اين بحثاى اينترنتى هم براى اينه ك:n07:ه همه از دانش و تجربه هم استفاده كنيم..
شما هم اگه جواب سوال من را ميدونيد خوشحال ميشوم بشنوم..
ممنون از همه دوستان
دوست عزیز 154 صفحه باید بخونی فکر کردی به همین راحتیه؟:n19:

elhamr
06-12-2013, 23:58
بوتان مدل اوپتیما که حدوداً 1800000 و اگر بتونی بیشتر خرج کنید بوتان مدل بنسر پرو 2100000 .ایساتیس هم پکبج خوبیه حدوداً 2100000.
در بین خارجی ها فرولی که با طرح گارانتی نارنجی از 10 آبان تا 10 دی ماه گارانتی 4 ساله میده.پکیج ایمر گاز و پکیج بایکان هم پکیج های خوبی هستند.بوش ترکیه هم پکیج خوبیه.
اگر دیوارها خوب عایق شده باشه و پنجرها دوجداره باشه و در طبقات وسط باشید برای هر متر حدوداً 0.6 تا 0.7 پره در هر متر در نظر گرفته میشه. و برای طبقات روی پارکینگ و طبقات آخر 0.7 تا 1 پره به ازای هر متر در نظر گرفته میشه.
سلام به tamirkar عزيز;
ماشا.. شما خيلى تخصص دارين جواب منم بدين ممنونتون ميشم
طبقه اول 125 متر,زيرمون پاركينگه و پنجره ها عايق و دوجداره نيستند و پذيرايى اپن.ميخواهيم پكيج را در بالكن بذاريم كه در اتاقى است كه حمام هست و از آشپزخانه دور است .شنيدم بوتان حتى خاموشش هم صداى زوزه ميده فكر كردم ايران رادياتور بهتره ولى انگار اونم صدا ميده درسته؟؟
خيلى نميخوايم خرج كنيم مثلا خرگوشى 4 ميليون خيلى زياده چه ماركى صدا نميده و قيمتش مناسبه و مدام خراب نميشه يعنى خرج ثانويه نداره؟آب را هم خوب گرم ميكنه؟
ميگن اساتيس چينى و بى كيفيته و فقط تبليغش خوبه نظر شما چيه؟
خيلى خيلى متشكرم:n12::n09:

tamirkar1
07-12-2013, 14:12
سلام
شما لطف دارید.
اگر میخواید یک پکیج واقعاً کم صدا بخرید که رنج قیمتش هم بین 1500000 تا 2000000 تومان باشه و قصد خرید بوتان یا ایران و ایساتیس را ندارید. پیشنهاد میکنم پکیج دیواری RAY ری را بخرید که تکنولوژیش ماله کشور آلمانه و تازه وارد ایران شده کارخونش توی خوده تهرانه و توسط شرکتRAY ایران تولید میشه.من خودم کارکردش رو از نزدیک دیدم واقعاً نسبت به پکیج های هم سطح خودش خیلی کم صداست.و صفحه نمایش این دستگاه دیجیتالیه و مجهز به سیستم عیب یاب الکترونیکی.
سلام به tamirkar عزيز;
ماشا.. شما خيلى تخصص دارين جواب منم بدين ممنونتون ميشم
طبقه اول 125 متر,زيرمون پاركينگه و پنجره ها عايق و دوجداره نيستند و پذيرايى اپن.ميخواهيم پكيج را در بالكن بذاريم كه در اتاقى است كه حمام هست و از آشپزخانه دور است .شنيدم بوتان حتى خاموشش هم صداى زوزه ميده فكر كردم ايران رادياتور بهتره ولى انگار اونم صدا ميده درسته؟؟
خيلى نميخوايم خرج كنيم مثلا خرگوشى 4 ميليون خيلى زياده چه ماركى صدا نميده و قيمتش مناسبه و مدام خراب نميشه يعنى خرج ثانويه نداره؟آب را هم خوب گرم ميكنه؟
ميگن اساتيس چينى و بى كيفيته و فقط تبليغش خوبه نظر شما چيه؟
خيلى خيلى متشكرم:n12::n09:

tamirkar1
07-12-2013, 14:20
به نظر من صدای پکیج ایران رادیاتور از همه دستگاه ها بیشتره.
اول سلام به شما
دوم اينكه من خيلى تو اينترنت تحقيق كردم و پرس و جو كردم و اينا را ميدونم:
خرگوشى عاليه ولى گرونه و ما نميخوايم انقدر خرج كنيم
ايساتيس چينى و بى كيفيته و همش تبليغاته!
بوتان هم دو مورد ميگفتن صداى زوزه گرگ ميده حتى خاموشش ولى نميدونستن از نوع پكيجه يا چيزاى ديگه!
ولى ايران رادياتور را مورد خاصى ازش نشنيدم و اين بحثاى اينترنتى هم براى اينه ك:n07:ه همه از دانش و تجربه هم استفاده كنيم..
شما هم اگه جواب سوال من را ميدونيد خوشحال ميشوم بشنوم..
ممنون از همه دوستان

tamirkar1
07-12-2013, 14:23
به احتمال خیلی زیاد فیلتر مدار برگشت مدار شوفاژ پر از آشغال یا رسوب شده . باید فیلتر را باز کنید صافیش را تمیز کنید.. مدار گرمایش را کاملاً بشورید . انشاله مشکلتون حل میشه.
خواهش مکینم یکي جواب من روبده از دست این دستگاه دیگه خسته شدم.

By Tapatalk

tamirkar1
07-12-2013, 14:25
بوتان خیلی بهتره.
چه جالب اصلاً فکر نمی کردم سایت خودمون هم چنین تاپیکی داشته باشه
من باید تا فردا یه پکیج بخرم
متراژ خونمون 64 متر هست.طبقه 13 و پنجره دوجداره.ضمناً به گرم بودن خونه هم خیلی حساسم یعنی چون بچه کوچیک دارم خیلی مهمه برام
حالا موندم بوتان بخرم یا ایران رادیاتور.آخه یکی میگه بوتان صدا زیاد داره یکی می گه ایران رادیاتور!
نظر شما چیه؟

elhamr
07-12-2013, 18:54
سلام
شما لطف دارید.
اگر میخواید یک پکیج واقعاً کم صدا بخرید که رنج قیمتش هم بین 1500000 تا 2000000 تومان باشه و قصد خرید بوتان یا ایران و ایساتیس را ندارید. پیشنهاد میکنم پکیج دیواری RAY ری را بخرید که تکنولوژیش ماله کشور آلمانه و تازه وارد ایران شده کارخونش توی خوده تهرانه و توسط شرکتRAY ایران تولید میشه.من خودم کارکردش رو از نزدیک دیدم واقعاً نسبت به پکیج های هم سطح خودش خیلی کم صداست.و صفحه نمایش این دستگاه دیجیتالیه و مجهز به سیستم عیب یاب الکترونیکی.
متشكرم.. تلفنشو چه جورى ميتونم پيدا كنم؟چند هزار براى 125 متر بنا خوبه؟به دليل جديد بودن خريدش ريسك نداره؟!
اطلاعاتى كه راجع به ايران رادياتور,ايساتيس و بوتان دادم فقط تو اينترنت خوندم, شما كه حرفه اى اين كار هستيد چى را پيشنهاد ميكنيد با توجه.به اينكه پكيج تو بالكن اتاق خوابه؟اينا كه گفته بودم درسته؟
خدا خيرتون بده:n16:

shkz
07-12-2013, 20:50
اول سلام به شما

سلام علیکم سلام علیکم سلام علیکم:n18:
بهترین نفر برای راهنمایی همین آقای تعمیرکاره.

tamirkar1
07-12-2013, 20:55
:n18:شما لطف دارید.
سلام علیکم سلام علیکم سلام علیکم:n18:
بهترین نفر برای راهنمایی همین آقای تعمیرکاره.

hamidhesari
08-12-2013, 11:53
با سلام و تشكر از دوستاني كه با دلسوزي و حوصله پاسخ سوالات را ميدهند بخصوص جناب اقاي تعميركار1
براي نصب سختي گير ظاهرا نوع مغناطيسي مطمئن تر و كاراتر است چه ماركي پيشنهاد ميكنيد و قيمت تقريبي ان چند است؟

umsa
08-12-2013, 12:30
سلام.
میشه بگید به پکیج بوتان بنستر پرو 30k چهار تا رادیاتور وصل کرد که دو تا از اونا توی طبقه دوم هست. به نظرتون پمپش میکشه یا باید از دو تا پکیج استفاده کرد؟ رادیاتورهای بالا هم حدود 2/5 متر بالاتر از پکیج میشه.

tamirkar1
08-12-2013, 20:24
با دفتر شرکت ری 77500610 تو تهران تماس بگیرید.و در مورد نحوه خرید اطلاعات مورد نیاز را ازشون بگیرید.نه مطمئن باشید پکیج خوبیه وخیالتون راحت باشه.این دستگاه قابلیت نصب توی بالکن را هم داره و از این بابت هم هیچ مشکلی نداره.
شما باید یک پکیج 24 هزار بگیرید.

متشكرم.. تلفنشو چه جورى ميتونم پيدا كنم؟چند هزار براى 125 متر بنا خوبه؟به دليل جديد بودن خريدش ريسك نداره؟!
اطلاعاتى كه راجع به ايران رادياتور,ايساتيس و بوتان دادم فقط تو اينترنت خوندم, شما كه حرفه اى اين كار هستيد چى را پيشنهاد ميكنيد با توجه.به اينكه پكيج تو بالكن اتاق خوابه؟اينا كه گفته بودم درسته؟
خدا خيرتون بده:n16:

tamirkar1
08-12-2013, 20:25
بله راحت جواب میده و اصلاً مشکلی نداره . فقط سعی کنید روی تمام رادیاتورهای طبقه بالا حتماً ایرونت نصب کنید.
سلام.
میشه بگید به پکیج بوتان بنستر پرو 30k چهار تا رادیاتور وصل کرد که دو تا از اونا توی طبقه دوم هست. به نظرتون پمپش میکشه یا باید از دو تا پکیج استفاده کرد؟ رادیاتورهای بالا هم حدود 2/5 متر بالاتر از پکیج میشه.

tamirkar1
08-12-2013, 20:28
سختی گیر های مغناطیسی کاسپید یا سختی گیرهای ایمر گاس هردوشون هم خوبه. مطمئاً این نوع سختی گیرها دردسرهای سختی گیرهای پلی فسفات را نداره .
با سلام و تشكر از دوستاني كه با دلسوزي و حوصله پاسخ سوالات را ميدهند بخصوص جناب اقاي تعميركار1
براي نصب سختي گير ظاهرا نوع مغناطيسي مطمئن تر و كاراتر است چه ماركي پيشنهاد ميكنيد و قيمت تقريبي ان چند است؟

tamirkar1
08-12-2013, 20:29
با توجه به سایز و اندازه های سختی گیرهای مغناطیسی بین 35 تا 70 هزار تومان.
سلام.

payamerahaee
09-12-2013, 21:27
ممنون از شما، مرکز خدماتشونم می دونید کجاست؟ سایتم داشته باشه که چه بهتر. خودم مرکز خدمات بوش رو پیدا کردم، ناب سرویس هستش، [حذف شد]به نظرم خدماتشونم بد نباشه ولی خب بوش ساخت ترکیست :n15: . ایمرگس یا وایلانت باشه بهتره (البته قیمتاشونم خیلی بالاتره 4 تومن بوش مقابل 6.5 ایمر :n29: برای 30 هزار)

مرکز خدمات شرکت الزان که اطلاعات بیشتر رو تو این وبلاگ میتونید مطالعه کنید
[حذف شد]

ah rad
13-12-2013, 20:14
سلام دوستان
خونه ما موتور خونه داره .همه واحدها رادیاتوراشون گرمه جز واحد ما(ما طبقه اول هم هستیم واز همه نزدیکتر به موتورخونه:n28:)خونه ما اولین شوفاز خیلی خوب گرمه اما بقیه یخچال.
یکی بگه من چکار کنم.
هزار بارم هوا گیری کردم.موقعی که هواگیری میکنم اولا اصلا هوا نداره دوما بعد چند لحظه اب گرم میاد بیرون ااما اصلا مطلوب نیست.
یکی بگ چکار کنم:n27:

tamirkar1
13-12-2013, 22:56
سلام
واحد شما با موتور خونه هم سطح یا پاینتر یا بالاتر از موتورخانه قرار داره؟
قبلاً هم این مشکل را داشتید یا تازگی ها اینطوری شده؟
یک سری به موتورخونه بزنید ببینید آیا پمپ های خطی شوفاژ کارمیکنن یا نه؟
سلام دوستان
خونه ما موتور خونه داره .همه واحدها رادیاتوراشون گرمه جز واحد ما(ما طبقه اول هم هستیم واز همه نزدیکتر به موتورخونه:n28:)خونه ما اولین شوفاز خیلی خوب گرمه اما بقیه یخچال.
یکی بگه من چکار کنم.
هزار بارم هوا گیری کردم.موقعی که هواگیری میکنم اولا اصلا هوا نداره دوما بعد چند لحظه اب گرم میاد بیرون ااما اصلا مطلوب نیست.
یکی بگ چکار کنم:n27:

rasool63
13-12-2013, 23:19
سلام
من قصد خرید پکیج ویستا دارم، کسی اطلاعاتی از این پکیج داره؟ :n13:

tamirkar1
13-12-2013, 23:23
اگر منظورتون از پکیج ویستا ، پکیج های ترکیه ای بایکان باشه باید بگم کیفیت خوبی داره. فقط وقت خرید دقت کنید گارانتیش ماله شرکت ری بایکان باشه.
سلام
من قصد خرید پکیج ویستا دارم، کسی اطلاعاتی از این پکیج داره؟ :n13:

rasool63
13-12-2013, 23:29
ممنون داداش! :n12:
رادیاتوراشم پنلیه مال همون شرکته، میخواستم بدونم فرق پنلی با پره ای ها چجوریه؟

tamirkar1
14-12-2013, 00:09
رادیاتورهای پنلی بایکان هم خیلی کیفیت بالای داره و قیمتش هم واقعاً مناسبه.و بهتره که از همین رادیاتورهای پنلی شرکت بایکان استفاده کنید.
رادیاتورهای آلومنیمی به صورت پره پره است و خیلی راحت میشه کم یا زیادش کرد ولی رادیاتورهای پنلی به صورت یک پارچه است و کم یا زیاد نمیشه.
ممنون داداش! :n12:
رادیاتوراشم پنلیه مال همون شرکته، میخواستم بدونم فرق پنلی با پره ای ها چجوریه؟

saeidrezay
14-12-2013, 13:05
به احتمال خیلی زیاد فیلتر مدار برگشت مدار شوفاژ پر از آشغال یا رسوب شده . باید فیلتر را باز کنید صافیش را تمیز کنید.. مدار گرمایش را کاملاً بشورید . انشاله مشکلتون حل میشه.

عزیز جان این فیلتر که میگی همونیه که زیر پکیج به شیلنگ برگشت وصل شده دیگه?
اون رو باید کامل باز کنم یا اینکه پیچ روش رو باز کنم میشه تمیزش کرد اگه آموزشی در این زمینه هست میشه لینکش رو بزارین ممنون میشم

AMIRTELECOM
14-12-2013, 13:53
سلام ما در منزل پکیج اخگر داریم مال تقریبا 10 سال پیش هست که زیرش منبع هم داره ، 2 سال قبل مشکلی پیش اومد و اون این بود که فشار هوا کم میشد و به صفر میرسید کارشناس بعد از بررسی اعلام کرد که منبع انبساط شما مشکلی نداره و احتمال زیاد جایی نشتی دارید چون نزدیک عید بود ما سیستم رو بصورت تابستانه در آوردیم و با شومینه سر کردیم ، پارسال دوباره سیستم رو زمستانه کردیم و در کمال تعجب دیدیم که مشکل حل شده و تغییر فشار نداریم خوشحال از اینکه در گیر نشتی نشدیم. ولی متاسفانه الان حدود یک ماهی هست که باز مشکل برگشته و تقریبا هر سه ساعت فشار از 1.5 به صفر می رسه من از پشت دستگاه شیر رفت و برگشت آب شوفاژ ها رو بستم و سیستم رو تابستانه کردم هیچ تغییر فشاری در سه ساعت ایجاد نشد و بعد از سه ساعت ، وقتی شیر رفت آب رو باز میکنم تغییری ایجاد نمیشه ولی بعد از بازکردن شیر برگشت دوباره فشار کم میشه !!!!! آیا باز نشتی داره؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید. ( 4 ماه پیش من شوفاژ یکه از اتاق ها رو به دلیل کوچک بودن با یک شوفاژ بزرگتر تعویض کردم)

ah rad
14-12-2013, 19:47
سلام
واحد شما با موتور خونه هم سطح یا پاینتر یا بالاتر از موتورخانه قرار داره؟
قبلاً هم این مشکل را داشتید یا تازگی ها اینطوری شده؟
یک سری به موتورخونه بزنید ببینید آیا پمپ های خطی شوفاژ کارمیکنن یا نه؟
ممنونم که جواب دادید
موتور خونه زیر زمینه،بعد همکف وطبقه اول که خونه ماس.یعنی دوطبقه ما پارکینگ داریم
از امسال شروع شده .سالای قبل همشون خوب بود وفقط اخری یه مقدار کم نسبت به بقیه کمتر بود اما الان اولی خیلی خوب بقیه سرد.
موتور خونه درش قفله ومصیبت های خونه های اپارتمانی رو داره.اما خود مدیر طبقه 6 ام هستش ومیگه واسه من همشون خوبن:n13:
حالا والا موندم چی بگم!
تعمیرکارم اومده میگه بیاید واسه واحد شما جدا یه پمپ بزارم 400تومان.میگه پمپ موتورخونه هم ضعیفه.
حالا نمیدونم چیکار کنم.

tamirkar1
14-12-2013, 23:21
بله همونیه که زیر پکیج به شیلنگ برگشت وصل شده ، باید پیچ روی اون را باز کنید ، داخلش یک صافی داره که باید اون را در بیارید و تمیزش کنید. مهمترین کار اینه که سیستم شوفاژ را کاملاً شستشو بدید که فکر نمیکنم کار خودتون باشه. باید شیلنگ رفت را از پکیج جدا کنید و به شیلنگ آب سرد وصلش کنید و شیلنگ مدار برگشت را هم از پکیج جدا کنید . حالا اگر آب سرد را باز کنید آب از لوله رفت داخل رادیاتورها میشه و از لوله برگشت خالی میشه .و هر چی اشغال و رسوبات داخل رادیاتورها باشه از شلنگ برگشت خارج میشه.
عزیز جان این فیلتر که میگی همونیه که زیر پکیج به شیلنگ برگشت وصل شده دیگه?
اون رو باید کامل باز کنم یا اینکه پیچ روش رو باز کنم میشه تمیزش کرد اگه آموزشی در این زمینه هست میشه لینکش رو بزارین ممنون میشم

tamirkar1
14-12-2013, 23:30
نه فکر نمیکنم پمپش ضعیف شده باشه چون اگر پمپ ضعیف بود چطوریه که رادیاتورهای طبقه بالا که از شما به موتور خونه دورتره داره کار میکنه.و مطمئنم که مداار شما هوا گرفته. اگر بتونی به موتورخونه دستزسی پیدا کنی خیلی خوبه. سعی کنید برید توی موتور خونه شیر طبقات دیگر را ببندید تا تمام قدرت پمپ بیوفته روی رادیاتورهای شما مطئنن در عرض چند دقیقه رادیاتورها باید داغ بشه.در غیر اینصورت احتمال داره چیزی جلوی چرخش آب در واحد شما را گرفته باشه.
راستی شیر وای پاس را هم چک کنید که کاملاً بسته شده باشه.
ممنونم که جواب دادید
موتور خونه زیر زمینه،بعد همکف وطبقه اول که خونه ماس.یعنی دوطبقه ما پارکینگ داریم
از امسال شروع شده .سالای قبل همشون خوب بود وفقط اخری یه مقدار کم نسبت به بقیه کمتر بود اما الان اولی خیلی خوب بقیه سرد.
موتور خونه درش قفله ومصیبت های خونه های اپارتمانی رو داره.اما خود مدیر طبقه 6 ام هستش ومیگه واسه من همشون خوبن:n13:
حالا والا موندم چی بگم!
تعمیرکارم اومده میگه بیاید واسه واحد شما جدا یه پمپ بزارم 400تومان.میگه پمپ موتورخونه هم ضعیفه.
حالا نمیدونم چیکار کنم.

tamirkar1
14-12-2013, 23:32
بله متاسفانه مدار شوفاژ شما نشتی پیداا کرده و باید محل نشتی را پیدا کنید. و کار دیگه ای نمشه کرد.:n03:
سلام ما در منزل پکیج اخگر داریم مال تقریبا 10 سال پیش هست که زیرش منبع هم داره ، 2 سال قبل مشکلی پیش اومد و اون این بود که فشار هوا کم میشد و به صفر میرسید کارشناس بعد از بررسی اعلام کرد که منبع انبساط شما مشکلی نداره و احتمال زیاد جایی نشتی دارید چون نزدیک عید بود ما سیستم رو بصورت تابستانه در آوردیم و با شومینه سر کردیم ، پارسال دوباره سیستم رو زمستانه کردیم و در کمال تعجب دیدیم که مشکل حل شده و تغییر فشار نداریم خوشحال از اینکه در گیر نشتی نشدیم. ولی متاسفانه الان حدود یک ماهی هست که باز مشکل برگشته و تقریبا هر سه ساعت فشار از 1.5 به صفر می رسه من از پشت دستگاه شیر رفت و برگشت آب شوفاژ ها رو بستم و سیستم رو تابستانه کردم هیچ تغییر فشاری در سه ساعت ایجاد نشد و بعد از سه ساعت ، وقتی شیر رفت آب رو باز میکنم تغییری ایجاد نمیشه ولی بعد از بازکردن شیر برگشت دوباره فشار کم میشه !!!!! آیا باز نشتی داره؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید. ( 4 ماه پیش من شوفاژ یکه از اتاق ها رو به دلیل کوچک بودن با یک شوفاژ بزرگتر تعویض کردم)

ah rad
14-12-2013, 23:34
نه فکر نمیکنم پمپش ضعیف شده باشه چون اگر پمپ ضعیف بود چطوریه که رادیاتورهای طبقه بالا که از شما به موتور خونه دورتره داره کار میکنه.و مطمئنم که مداار شما هوا گرفته. اگر بتونی به موتورخونه دستزسی پیدا کنی خیلی خوبه. سعی کنید برید توی موتور خونه شیر طبقات دیگر را ببندید تا تمام قدرت پمپ بیوفته روی رادیاتورهای شما مطئنن در عرض چند دقیقه رادیاتورها باید داغ بشه.در غیر اینصورت احتمال داره چیزی جلوی چرخش آب در واحد شما را گرفته باشه.
راستی شیر وای پاس را هم چک کنید که کاملاً بسته شده باشه.
شیر طبقات بیرون موتور خونه وجلوی هر واحده.به محض دست زدن همسایه ها میریزن بیرون واگه بفهمن دارم چکار میکنم:n19:
این کارو میکنم اصلا از هرکس یکی دو دوری هم کم میکنم
شیر بای پس چی هستش؟کجاس وبرای کل واحدها یدونس؟

ah rad
14-12-2013, 23:36
راستی اینم بگم لوله کشی خونه ما بعد یکی دوسال ترکید ولوله از روی کاربردیم ایا این تاثیری در کارش ایجاد نمیکنه؟

tamirkar1
14-12-2013, 23:38
شیر وای پاس داخل موتورخونه و رابط بین مدار رفت و برگشت شوفاژ است.
نه لازم نیست که برای مدت طولانی شیرهای واحد های دیگه را ببندید فقط برای امتحان نیم ساعت این کارو انجام بدید.
شیر طبقات بیرون موتور خونه وجلوی هر واحده.به محض دست زدن همسایه ها میریزن بیرون واگه بفهمن دارم چکار میکنم:n19:
این کارو میکنم اصلا از هرکس یکی دو دوری هم کم میکنم
شیر بای پس چی هستش؟کجاس وبرای کل واحدها یدونس؟

tamirkar1
14-12-2013, 23:38
یعنی لوله های هر واحد از رو کار اجرا شده.

راستی اینم بگم لوله کشی خونه ما بعد یکی دوسال ترکید ولوله از روی کاربردیم ایا این تاثیری در کارش ایجاد نمیکنه؟

umsa
14-12-2013, 23:43
کسی در مورد رادیاتورهای پنلی کرمی اطلاعاتی داره؟ خوبه یا نه؟

tamirkar1
14-12-2013, 23:47
رادیاتورهای کرمی رادیاتورهای خبلی خوبیه و حدوداً متری 380 تا 400 هزار تومانه. و سیستم x2 داره که خیلی سیستم جالبیه.
کسی در مورد رادیاتورهای پنلی کرمی اطلاعاتی داره؟ خوبه یا نه؟

ah rad
14-12-2013, 23:52
یعنی لوله های هر واحد از رو کار اجرا شده.
نه اول از تو کار بود
اما واحد ما ترکید مجبور شدیم از رو کار ببریم.امسال هم مال همسایمون ترکید.اونم از رو کار برد.:n14:
اما حدود 10تا واحد دیگه توکاره

tamirkar1
14-12-2013, 23:54
میشه توضیح بدید که نحوه اجرای لوله کشی روکار توی منزل شما چطوریه؟
فاصله لوله ها از سطح زمین چقدره و در چه ارتفاعی اجرا شده/
نه اول از تو کار بود
اما واحد ما ترکید مجبور شدیم از رو کار ببریم.امسال هم مال همسایمون ترکید.اونم از رو کار برد.:n14:
اما حدود 10تا واحد دیگه توکاره

ah rad
15-12-2013, 00:07
میشه توضیح بدید که نحوه اجرای لوله کشی روکار توی منزل شما چطوریه؟
فاصله لوله ها از سطح زمین چقدره و در چه ارتفاعی اجرا شده/
به این صورته
لوله رفت وبر گشت اصلی از کنار اسانسور تا طبقه 6ام رفته واز هر طبقه دوتا فلکه گذاشتن واسه بستن وباز کردن واز زیر هر واحد کشیده شده داخل!اما واسه ما
از همین شیر به جای کندن کف در واحد از بالای درب اسانسور گذشته ودور زده اومده پایین واومده از بقل دیوار وارد خونه.
داخل خونه هم ابتدای مسیر روی قرنیزه .اخرشم بنا به مسیر شده بالای قرنیز.
حالا نمیدونم خوب گفتم یا نه:n26:

tamirkar1
15-12-2013, 00:14
ظاهراً سیستم لوله کشی شما به صورت سیفون اجرا شده( جای کندن کف در واحد از بالای درب اسانسور گذشته ودور زده اومده پایین واومده از بقل دیوار وارد خونه).و بخاطر همینه که آب خوب چرخش نداره. با یک شوفاژ کار خبره تماس بگیرید تا از محل بازدید کنه . تا در صورت امکام حالت سیفون را برطرف کنه. در غیر اینصورت باید در بالاترین نقطه لوله کشی مربوط به واحد شما یک ایرونت اتوماتیک نصب کنید.تا هوای مدار از اونجا خارج بشه.
به این صورته
لوله رفت وبر گشت اصلی از کنار اسانسور تا طبقه 6ام رفته واز هر طبقه دوتا فلکه گذاشتن واسه بستن وباز کردن واز زیر هر واحد کشیده شده داخل!اما واسه ما
از همین شیر به جای کندن کف در واحد از بالای درب اسانسور گذشته ودور زده اومده پایین واومده از بقل دیوار وارد خونه.
داخل خونه هم ابتدای مسیر روی قرنیزه .اخرشم بنا به مسیر شده بالای قرنیز.
حالا نمیدونم خوب گفتم یا نه:n26:

ah rad
15-12-2013, 00:43
ظاهراً سیستم لوله کشی شما به صورت سیفون اجرا شده( جای کندن کف در واحد از بالای درب اسانسور گذشته ودور زده اومده پایین واومده از بقل دیوار وارد خونه).و بخاطر همینه که آب خوب چرخش نداره. با یک شوفاژ کار خبره تماس بگیرید تا از محل بازدید کنه . تا در صورت امکام حالت سیفون را برطرف کنه. در غیر اینصورت باید در بالاترین نقطه لوله کشی مربوط به واحد شما یک ایرونت اتوماتیک نصب کنید.تا هوای مدار از اونجا خارج بشه.

راسیتش تعمیر کاره مجتمع.اومد دید اما حرفای قبلی که گفتم رو زد

این ایرونت قیمتش چنده؟
راستی چه طوری تو سیستم هوامیره.مگه کل مسیر بسته نیست:n26:

ویرایش
ایرونت رو فهمیدم چیه همون شیر تخیله هواس که اتوماته یه جادیدم 7 ویه جا دیدم 18 تومن.قیمتش همین حدوداس؟

tamirkar1
15-12-2013, 13:54
برای نصب ایرونت باید یک سراهی روی بالاترین قسمت لوله کشی خونه نصب کنید تا هوا از اونجا خارج بشه. بله قیمتش حدوداً 20 هزار تومانه.
اما بهتره که با یک شوفاژ کار ماهر تماس بگیرید ظاهراً تعمیرکار مجتمع شما خیلی وارد نیست:n02:.
راسیتش تعمیر کاره مجتمع.اومد دید اما حرفای قبلی که گفتم رو زد

این ایرونت قیمتش چنده؟
راستی چه طوری تو سیستم هوامیره.مگه کل مسیر بسته نیست:n26:

ویرایش
ایرونت رو فهمیدم چیه همون شیر تخیله هواس که اتوماته یه جادیدم 7 ویه جا دیدم 18 تومن.قیمتش همین حدوداس؟

ah rad
15-12-2013, 20:13
برای نصب ایرونت باید یک سراهی روی بالاترین قسمت لوله کشی خونه نصب کنید تا هوا از اونجا خارج بشه. بله قیمتش حدوداً 20 هزار تومانه.
اما بهتره که با یک شوفاژ کار ماهر تماس بگیرید ظاهراً تعمیرکار مجتمع شما خیلی وارد نیست:n02:.

والا تعمیر کار رو چه عرض کنم! واسه خودش بازار سیاهی داره!:n28:
الان تعمیر کار اومدن میگه باید پشت درتون یه پمپ بزنیم .هزینش میگه 400:n28:

umsa
15-12-2013, 21:31
سیستم x2 چیه؟ میشه توضیح بدید...

رادیاتورهای کرمی رادیاتورهای خبلی خوبیه و حدوداً متری 380 تا 400 هزار تومانه. و سیستم x2 داره که خیلی سیستم جالبیه.

tamirkar1
15-12-2013, 21:54
رادیاتورهای پنلی کرمی یک دیافراگم داره که در داخل این رادیاتورها نصب میشه و باعث میشه که آب گرم از جلوی رادیاتور حرکت کنه و در برگشت که دمای آب کمتر میشه از پشت رادیاتور به حرکت خودش ادامه یده و به پکیج برگرده.این کار باعث میشه که اتلاف انرژی با دیواره های سردتر کمتر انجام بشه و جلوی رادیاتور هم همیشه داغ داغ باشه.
سیستم x2 چیه؟ میشه توضیح بدید...

tamirkar1
15-12-2013, 21:59
در واقع ایشون میخواد با نصب پمپ حالت سیفون را با قدرت و چرش موتور دور بزنه. پس بهتره باهاش شرط کنی که اگر مشکل برطرف نشد شما هم هزینشو نمیدید.:n05:
والا تعمیر کار رو چه عرض کنم! واسه خودش بازار سیاهی داره!:n28:
الان تعمیر کار اومدن میگه باید پشت درتون یه پمپ بزنیم .هزینش میگه 400:n28:

ah rad
15-12-2013, 22:15
در واقع ایشون میخواد با نصب پمپ حالت سیفون را با قدرت و چرش موتور دور بزنه. پس بهتره باهاش شرط کنی که اگر مشکل برطرف نشد شما هم هزینشو نمیدید.:n05:
یعنی شما میگید احتمال بهتر شدنش کمه؟:n27:
میگه لوله های خونتون جرم گرفته(نمیدونم دست به هیچ جا نزده از کجا فهمید!یا چشماش اشعه ایکس داره:n02:)باید با پمپ جبرانش کنم!
گفت تمام شوفاژای خونتون رو ببندید جز اون اخری که انتهای لولس(که از همه هم سرد تره)اگه گرم شد ایرونت باید گذاشت
اگه خوب گرم نشد ،پمپ!
حالا نمیدونم این تست درست حسابی هست یا نه!

tamirkar1
15-12-2013, 22:24
شما که میگید تازه لوله کشی روکار کشیدید پس چطوری به این زودی لوله ها رسوب گرفته. فقط تنها دلیلش اینه که که لوله کشی شما سیفونه همین. وقتی پمپ بذارید آب با اجبار پمپ در داخل رادیاتورها به چرخش در میاد.و دیگه رادیاتورها سرد نمیشه.
یعنی شما میگید احتمال بهتر شدنش کمه؟:n27:
میگه لوله های خونتون جرم گرفته(نمیدونم دست به هیچ جا نزده از کجا فهمید!یا چشماش اشعه ایکس داره:n02:)باید با پمپ جبرانش کنم!
گفت تمام شوفاژای خونتون رو ببندید جز اون اخری که انتهای لولس(که از همه هم سرد تره)اگه گرم شد ایرونت باید گذاشت
اگه خوب گرم نشد ،پمپ!
حالا نمیدونم این تست درست حسابی هست یا نه!

ah rad
15-12-2013, 22:38
شما که میگید تازه لوله کشی روکار کشیدید پس چطوری به این زودی لوله ها رسوب گرفته. فقط تنها دلیلش اینه که که لوله کشی شما سیفونه همین. وقتی پمپ بذارید آب با اجبار پمپ در داخل رادیاتورها به چرخش در میاد.و دیگه رادیاتورها سرد نمیشه.
اره بابا 2-3 ساله نهایتش عوض شده.
راستی قیمت 400خوبه؟پمپ چنده مگه؟
قربون دست میخوام دیگه کلاه نره سرم.پمپ چه مارکی خوبه وچون بالا سر واحد نصب میشه.شب صدا نداشته باشه
میخوام اگه قیمت بد گفت خودم برم پمپ بخرم واون فقط نصب کنه.

shkz
15-12-2013, 23:28
سلام
جدیداً پکیج ما در حالت زمستونه وقتی شعله روشن میشه فشارش بالا میره تا به 3 میرسه و آب از شیر تخلیش خارج میشه. من فکر میکردم که اون آب تخلیه شده آب مدار شوفاژه ولی دیدم که کاملاً سرده و خودم مقداری از آب مدارو از محل هواگیری حوله خشک کن تخلیه کردم تا فشار پایین بیاد هیچ هوایی هم تو مدار نیست مشکل چیه؟
ممنون.

yoosef8051
16-12-2013, 00:05
سلام دوستان
من حدود یه ماهی پکیج ایران رادیاتور دو مبدله 24000 خریدم.در هنگام گرم کردن آب مصرفی(آب گرم حمام) به طور ثابت روشن میمونه ( خاموش و روشن نمیشه) در واقع با کم و زیاد کردن شعله ،حرارت آب را در همان دما مثلا 55 درجه ثابت نگه میداره به همین خاطر جلوی خاموش و روشن شدن مداوم پکیج را میگیره اما در سیستم شوفاژ اینطور نیست یعنی اگر درجه شوفاژ رو 70 تنظیم شده باشه مداوم دمای آب را تا 75 میروسونه بعد خاموش میشه سپس در دمای 65 درجه روشن میشه در صورتی که میتونه با کم کردن شعله حرارتی مانع افزایش دما از مرز 70 درجه بشه(مثل سیستم گرم کردن آب مصرفی) واین باعث کار مداوم پکیج بدون خاموش روشن شدن مداوم بشه .باور کنید این خاموش روشن شدن میره تو مخ آدم .حالا سوال من اینه که این مشکل طبیعیه یا ایراد از پکیج منه؟

shkz
16-12-2013, 00:12
سلام دوستان
من حدود یه ماهی پکیج ایران رادیاتور دو مبدله 24000 خریدم.در هنگام گرم کردن آب مصرفی(آب گرم حمام) به طور ثابت روشن میمونه ( خاموش و روشن نمیشه) در واقع با کم و زیاد کردن شعله ،حرارت آب را در همان دما مثلا 55 درجه ثابت نگه میداره به همین خاطر جلوی خاموش و روشن شدن مداوم پکیج را میگیره اما در سیستم شوفاژ اینطور نیست یعنی اگر درجه شوفاژ رو 70 تنظیم شده باشه مداوم دمای آب را تا 75 میروسونه بعد خاموش میشه سپس در دمای 65 درجه روشن میشه در صورتی که میتونه با کم کردن شعله حرارتی مانع افزایش دما از مرز 70 درجه بشه(مثل سیستم گرم کردن آب مصرفی) واین باعث کار مداوم پکیج بدون خاموش روشن شدن مداوم بشه .باور کنید این خاموش روشن شدن میره تو مخ آدم .حالا سوال من اینه که این مشکل طبیعیه یا ایراد از پکیج منه؟

دوست عزیز پکیج ما هم اینطوریه و فکر کنم همه همینطورین.

matin95
16-12-2013, 11:37
سلام دوستان پكيج ايمر گاز دارم امسال سال دومه كه استفاده ميكنم شب كه پكيج رو روشن ميكنم فشار رو ميذارم روي 1.5 و درجه حرارت 65 صبح كه خاموش ميكنم
وعصر دوباره ميخوام روشن كنم ميبينم فشار رو 1 هستش واين كار هرروز شده كه موقعي كه ميخوام پكيج رو روشن كنم بايد فشار ببرم روي 1.5
ايا اين كار لازمه
و چرا اينجوري ميشه رادياتور ها نياز به هواگيري دارن چون امسال بدون هواگيري رادياتور ها پكيج رو روشن ميكنم
ممنون ميشم اگه كسي منو راهنماييم كنه

tamirkar1
16-12-2013, 15:03
احتمال داره سیستم شوفاژ یک جای نشتی داشته باشه. و چون شما مرتب پکیج را خاموش روشن میکنید با سردو گرم شدن رادیاتورها نشتی هم بیشتر میشه.
سلام دوستان پكيج ايمر گاز دارم امسال سال دومه كه استفاده ميكنم شب كه پكيج رو روشن ميكنم فشار رو ميذارم روي 1.5 و درجه حرارت 65 صبح كه خاموش ميكنم
وعصر دوباره ميخوام روشن كنم ميبينم فشار رو 1 هستش واين كار هرروز شده كه موقعي كه ميخوام پكيج رو روشن كنم بايد فشار ببرم روي 1.5
ايا اين كار لازمه
و چرا اينجوري ميشه رادياتور ها نياز به هواگيري دارن چون امسال بدون هواگيري رادياتور ها پكيج رو روشن ميكنم
ممنون ميشم اگه كسي منو راهنماييم كنه

tamirkar1
16-12-2013, 15:09
در حال حاضر بیشتر پکیج های دیواری و پکیج شما یعنی ایران دارای سیستم ماژولار شعله هستند.و شعله را کم یا زیاد میکنن. اما مشکل شما احتمالاً به فشار آب مربوط میشه.و فشار آب کمتری دارید.در این شرایط باید شیر گاز پکیج را تنظم کنید. یا اینکه فشار گاز ورودی به پکیج را کمتر کنید.
سلام دوستان

tamirkar1
16-12-2013, 15:10
قیمت پمپ حدودا 300 تا 600 هزار تومانه بستگی داره چه مارکی بگیرید. پمپ های گراندفوس دانمارک (رنگش قرمزه) پمپ های خوبیه.
اره بابا 2-3 ساله نهایتش عوض شده.
راستی قیمت 400خوبه؟پمپ چنده مگه؟
قربون دست میخوام دیگه کلاه نره سرم.پمپ چه مارکی خوبه وچون بالا سر واحد نصب میشه.شب صدا نداشته باشه
میخوام اگه قیمت بد گفت خودم برم پمپ بخرم واون فقط نصب کنه.

ah rad
16-12-2013, 20:29
قیمت پمپ حدودا 300 تا 600 هزار تومانه بستگی داره چه مارکی بگیرید. پمپ های گراندفوس دانمارک (رنگش قرمزه) پمپ های خوبیه.

با تعمیر کار صحبت کردم گفت پمپ گراند فوس مدل c20e900رو بخر.اما اصلا همچین محصولی تو اینترنت پیدا نکردم:n27:
اصلا توسایت سازندشم همچین مدلی نیست!احساس میکنم ناراحت شد گفتم خودم میخرم ویه مدل الکی گفتش!
ایا این مدل پمپ رو اصلا داریم؟
بعد گارانتی پمپ هم مهمه؟اگه اره بهترین گارانتی کدومه؟
راستی محل فروش پمپ کجاس؟

yoosef8051
16-12-2013, 22:16
در حال حاضر بیشتر پکیج های دیواری و پکیج شما یعنی ایران دارای سیستم ماژولار شعله هستند.و شعله را کم یا زیاد میکنن. اما مشکل شما احتمالاً به فشار آب مربوط میشه.و فشار آب کمتری دارید.در این شرایط باید شیر گاز پکیج را تنظم کنید. یا اینکه فشار گاز ورودی به پکیج را کمتر کنید.

از پاسختون ممنونم .منظور از فشار آب رو متوجه نشدم،منظور شما فشار آب تو مدار شوفاژه؟معمولا فشار آب در 1.5 بار ثابته که به گفته خود نمایندگی باید درست باشه اگه منظورتون فشار آب ورودی به پکیج هست باید بگم که فکر نکنم کم باشه چون طبقه اول هستیم و پمپ آب ما هم از اون سایز بزرگ فشار قوی هاست.سوال دیگه اینکه آیا ریگلاژِ برای تنظیم گاز ورودی یا پیج خاصی داره برای کم کردن گاز ورودی یا باید حتما شیر ورودی پکیج رو کمتر کنم؟پیشاپیش از پاسختون ممنونم

tamirkar1
16-12-2013, 23:44
:n17::n06::n23:
با تعمیر کار صحبت کردم گفت پمپ گراند فوس مدل c20e900رو بخر.اما اصلا همچین محصولی تو اینترنت پیدا نکردم:n27:
اصلا توسایت سازندشم همچین مدلی نیست!احساس میکنم ناراحت شد گفتم خودم میخرم ویه مدل الکی گفتش!
ایا این مدل پمپ رو اصلا داریم؟
بعد گارانتی پمپ هم مهمه؟اگه اره بهترین گارانتی کدومه؟
راستی محل فروش پمپ کجاس؟

tamirkar1
16-12-2013, 23:52
برای تنظیم فشار گاز ورودی حتماً باید دستگاه تنظیم فشار گاز داشته باشید و این کار باید توسط تعمیرکارهای حرفه ای انجام بشه.
بهترین و ساده ترین کاری که میتونید انجام بدید اینه که شیر آب گرم را باز بذارید و برید جلوی دستگاه ، شیر گاز را کم کم ببندید و منتظر بمونید ببینید که دما کمتر میشه یا نه. این کار را اروم اروم انجام بدید تا دما ی آب در یک مقداری که شما میخواید ثابت بمونه.
از پاسختون ممنونم .منظور از فشار آب رو متوجه نشدم،منظور شما فشار آب تو مدار شوفاژه؟معمولا فشار آب در 1.5 بار ثابته که به گفته خود نمایندگی باید درست باشه اگه منظورتون فشار آب ورودی به پکیج هست باید بگم که فکر نکنم کم باشه چون طبقه اول هستیم و پمپ آب ما هم از اون سایز بزرگ فشار قوی هاست.سوال دیگه اینکه آیا ریگلاژِ برای تنظیم گاز ورودی یا پیج خاصی داره برای کم کردن گاز ورودی یا باید حتما شیر ورودی پکیج رو کمتر کنم؟پیشاپیش از پاسختون ممنونم

yoosef8051
17-12-2013, 00:00
برای تنظیم فشار گاز ورودی حتماً باید دستگاه تنظیم فشار گاز داشته باشید و این کار باید توسط تعمیرکارهای حرفه ای انجام بشه.
بهترین و ساده ترین کاری که میتونید انجام بدید اینه که شیر آب گرم را باز بذارید و برید جلوی دستگاه ، شیر گاز را کم کم ببندید و منتظر بمونید ببینید که دما کمتر میشه یا نه. این کار را اروم اروم انجام بدید تا دما ی آب در یک مقداری که شما میخواید ثابت بمونه.

از اینکه وقتتونو در اختیار بنده قرار دادید ممنونم.در اولین پست به این موضوع اشاره کردم که در مورد آب مصرفی هیچ مشکلی ندارم و به قول شما شعله به طور خودکار کم و زیاد میکنه و دما را ثابت نگه میداره خداروشکر در مورد آب مصرفی هیچ مشکلی نیست مشکل من در مورد سیستم حرارتی شوفاژه که مرتب خاموش و روشن میکنه و مثل سیستم گرمایش آب مصرفی عمل نمیکنه .من احساس میکنم شعله کمتر از اون حالت نمی شه که جلوی افزایش دمای آب شوفاژ رو بگیره برای همین دمای آب شوفاژ از حد میگذره و پکیج مجبوره شعله رو به طور کامل خاموش کنه و این خاموش و روشن شدن شاید در دقیه دو سه بار اتفاق بیافته

shkz
17-12-2013, 08:30
سلام
جدیداً پکیج ما در حالت زمستونه وقتی شعله روشن میشه فشارش بالا میره تا به 3 میرسه و آب از شیر تخلیش خارج میشه. من فکر میکردم که اون آب تخلیه شده آب مدار شوفاژه ولی دیدم که کاملاً سرده و خودم مقداری از آب مدارو از محل هواگیری حوله خشک کن تخلیه کردم تا فشار پایین بیاد هیچ هوایی هم تو مدار نیست مشکل چیه؟
ممنون.

استااااااااااااد :n18: چاره ای بیاندیش:n13::n10::n01:

tamirkar1
17-12-2013, 12:45
وقتی در حالت شوفاژ پکیج در دقیقه چند بار روشن خاموش میشه و دما سریع بالا میره و دوباره پاین میاد و دستگاه را روشن میکنه.چند تا دلیل میتونه داشته باشه:
*اول اینکه آب به خوبی در مدار چرخش نداره .(دمای رادیاتوره چطوره ؟ رادیاتورها خوب گرم میشن؟).
*سیستم شوفاژ هوا گرفته باشه.(آیا تمام سطح رادیاتورها از اولین پره تا آخرین پره دمای یکنواختی داره؟).
*در مواقعی که اتلاف گرما بسار زیاد باشه دستگاه تند تند روشن خاموش میشه.

از اینکه وقتتونو در اختیار بنده قرار دادید ممنونم.در اولین پست به این موضوع اشاره کردم که در مورد آب مصرفی هیچ مشکلی ندارم و به قول شما شعله به طور خودکار کم و زیاد میکنه و دما را ثابت نگه میداره خداروشکر در مورد آب مصرفی هیچ مشکلی نیست مشکل من در مورد سیستم حرارتی شوفاژه که مرتب خاموش و روشن میکنه و مثل سیستم گرمایش آب مصرفی عمل نمیکنه .من احساس میکنم شعله کمتر از اون حالت نمی شه که جلوی افزایش دمای آب شوفاژ رو بگیره برای همین دمای آب شوفاژ از حد میگذره و پکیج مجبوره شعله رو به طور کامل خاموش کنه و این خاموش و روشن شدن شاید در دقیه دو سه بار اتفاق بیافته

tamirkar1
17-12-2013, 12:50
چند ساعت یا چند دقیقه طول میکشد تا فشار بالا بره و آب از شیر اطمنان سرریز کند؟
شما بهتره برای چند ساعتی آب سرد ورودی به پکیج را قطع کنید بعد منتظر بمونید ببینید که آیا باز فشار بالا میره یا نه؟
این کار که انجام دادین نتیجشو بگید تا بهتون بگم باید چه کار کنید.
QUOTE=shkz;8025877]استااااااااااااد :n18: چاره ای بیاندیش:n13::n10::n01:[/QU
OTE]

shkz
17-12-2013, 15:00
چند ساعت یا چند دقیقه طول میکشد تا فشار بالا بره و آب از شیر اطمنان سرریز کند؟
شما بهتره برای چند ساعتی آب سرد ورودی به پکیج را قطع کنید بعد منتظر بمونید ببینید که آیا باز فشار بالا میره یا نه؟
این کار که انجام دادین نتیجشو بگید تا بهتون بگم باید چه کار کنید.
QUOTE=shkz;8025877]استااااااااااااد :n18: چاره ای بیاندیش:n13::n10::n01:[/QU
OTE]
سلام مجدد. اگه فشار روی 1.5 تنظیم بشه و بعد در حالت زمستونه پکیج روشن بشه مثلاًدمای 60 درجه پس از چند دقیقه فشار به 3 میرسه و بعد هم تخلیه آب. در حالت شیر آب سرد ورودی هم بسته باشه باز این اتفاق میافته.

majid_306
17-12-2013, 19:02
با سلام
حدود 3 سال و خرده ای است که از پکیج فرولی domitech 24F استفاده میکنیم. با وجود اینکه این پکیج دو مبدله هست چرا موقع استفاده از آب گرم (حمام) دمای رادیاتورها پایین میاد. در ضمن فشار مدار شوفاژ هم کاهش پیدا میکنه که پس از قطع مصرف آب دوباره بالا میره! آیا این کارکرد طبیعی است یا پکیج ایراد پیدا کرده؟

ممنون

morteza971
17-12-2013, 20:23
سلام مجدد. اگه فشار روی 1.5 تنظیم بشه و بعد در حالت زمستونه پکیج روشن بشه مثلاًدمای 60 درجه پس از چند دقیقه فشار به 3 میرسه و بعد هم تخلیه آب. در حالت شیر آب سرد ورودی هم بسته باشه باز این اتفاق میافته.

مشکل از منبع انبساطه ...
تماس بگیرید برای بازدید بیان

morteza971
17-12-2013, 20:29
با سلام
حدود 3 سال و خرده ای است که از پکیج فرولی domitech 24F استفاده میکنیم. با وجود اینکه این پکیج دو مبدله هست چرا موقع استفاده از آب گرم (حمام) دمای رادیاتورها پایین میاد. در ضمن فشار مدار شوفاژ هم کاهش پیدا میکنه که پس از قطع مصرف آب دوباره بالا میره! آیا این کارکرد طبیعی است یا پکیج ایراد پیدا کرده؟

ممنون

این مشکلی که شما میفرمایید یکی از ایرادات سیستم پکیجه و ربطی به تک مبدله و دومبدله نداره و فقط در پکیج های مخزن دار این مشکل وجود نداره ...
در واقع در این نوع سیستم اب مصرفی و گرمایش رو همزمان نمیتونه تامین کنه...

tamirkar1
17-12-2013, 20:39
منبع انبساط را باید چک کنید و روی 1 بار تنظیمش کنید.همینطور که دوستمون گفتن کار شما نیست و باید زنگ بزنید سرویسکار بیاد درستش کنه.

tamirkar1
17-12-2013, 20:43
پکیج فرولی مدل دومیتک یک پکیج تک مبدله است.
در تمامی پکیج های دیواری مصرف آبگرم بر شوفاژ اولویت دارد. و تا زمانی که از آبگرم استفاده میشود شوفاژ خاموشه.و اگر زمان استفاده از ابگرم خیلی زیاد بشه رادیاتورها سرد میشوند.و این امر کاملاً طبیعی است.
با سلام

ممنون

majid_306
18-12-2013, 20:21
این مشکلی که شما میفرمایید یکی از ایرادات سیستم پکیجه و ربطی به تک مبدله و دومبدله نداره و فقط در پکیج های مخزن دار این مشکل وجود نداره ...
در واقع در این نوع سیستم اب مصرفی و گرمایش رو همزمان نمیتونه تامین کنه...

پکیج فرولی مدل دومیتک یک پکیج تک مبدله است.
در تمامی پکیج های دیواری مصرف آبگرم بر شوفاژ اولویت دارد. و تا زمانی که از آبگرم استفاده میشود شوفاژ خاموشه.و اگر زمان استفاده از ابگرم خیلی زیاد بشه رادیاتورها سرد میشوند.و این امر کاملاً طبیعی است.

ممنون از پاسخ دوستان
من تا حالا فکر میکردم این مدل از نوع دو مبدله هست! شنیده بودم پکیج دومبدله مشکل کاهش فشار مدار شوفاژ موقع مصرف آب گرم رو نداره. که ظاهرا نادرست بوده.
در ضمن حالت "eco" از اول فعال بوده. فعال یا غیرفعال بودن این حالت تاثیری در این مورد نداره؟ کارکارد حالت اقتصادی بیشتر به چه صورتی است؟

tamirkar1
18-12-2013, 20:37
حالت "eco" یا همان حالت اقتصادی باعث مصرف بهینه سوخت در حالت کارکرد آبگرم بهداشتی میشود.
در این حالت فقط در صورتی دستگاه روشن میشود که مصرف کننده شیر آبگر بهداشتی ا باز کند.
اما در حالت غیر eco دستگاه مدام روشن و خاموش میشود تا همیشه دمای آبگرم بهداشتی داخل پکیج گرم باشد.اگر توجه کرده باشید در حالت غیر eco دستگاه مدام خاموش روشن میشود .به همین دلیل به مصرف کننده پیشنهاد میشود دستگاه همیشه در حالت eco باشد.
ممنون از پاسخ دوستان
من تا حالا فکر میکردم این مدل از نوع دو مبدله هست! شنیده بودم پکیج دومبدله مشکل کاهش فشار مدار شوفاژ موقع مصرف آب گرم رو نداره. که ظاهرا نادرست بوده.
در ضمن حالت "eco" از اول فعال بوده. فعال یا غیرفعال بودن این حالت تاثیری در این مورد نداره؟ کارکارد حالت اقتصادی بیشتر به چه صورتی است؟

kiar
18-12-2013, 21:34
سلام خدمت دوستان عزیز

حدود سه هفته پیش یه پکیج دیواری بوتان مدل Benessere Pro 28000 واسه خونمون خریدیم. دوتا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

1- روز اول که سرویسکار پکیج رو نصب کرد فشار رو روی 1.5bar گذاشت. هفته اول مشکلی نبود و فشار ثابت میموند ولی از هفته دوم فشار افت کرد و رفت رو 1.0bar منم دوباره شیر رو باز کردم تا فشار به 1.5bar برگشت ولی دو روز بعد بازم فشار افت کرد که باز همون کار رو کردم الان هر دو تا سه روز فشار افت میکنه! چک کردم که از جایی نشتی نباشه چون لوله ها روکار کشیده شده ظاهرا مشکلی نبود. مدار هم کامل هواگیری شده. حالا به نظرتون مشکل از کجاست؟

2- وقتی دمای مدار گرمایش رو از 60 پایین تر میذارم دقیقا هر 3 دقیقه یکبار شعله چند ثانیه روشن بعد خاموش میشه تا اینکه بعد چندبار روشن رو خاموش شدن شعله دائمی میشه. بعد خاموش شدن هم دوباره این روند تکرار میشه! البته اینم بگم که تو این چند روزی که هوا سرد تر شده این مشکلم کمتر پیش میاد.

mh2002ir
18-12-2013, 21:42
سلام
ضمن تشکر از اساتید محترم
من به تازگی پکیج روما 24 تهیه کرده ام ولی یه مشکل هست و اون هم اینه که وقتی آب گرم را تا آخر باز می کنم درجه حرارت به 42 میرسه و وقتی کمی شیر آب گرم رو کمتر می کنم درجه حرارت آب به 52 میرسه
مشکل از کجاست و چه کار باید کرد که توی حالت باز بودن کامل آب گرم درجه حرارت همون 52 باقی بمونه
ضمنا از حالت بار 1 - 1.5 - 2 - 2.5 و حتی 3 هم تست گرفتم و در همه حالات به همین شکل است
لطفا راهنمایی فرمایید

morteza971
18-12-2013, 22:21
سلام
ضمن تشکر از اساتید محترم
من به تازگی پکیج روما 24 تهیه کرده ام ولی یه مشکل هست و اون هم اینه که وقتی آب گرم را تا آخر باز می کنم درجه حرارت به 42 میرسه و وقتی کمی شیر آب گرم رو کمتر می کنم درجه حرارت آب به 52 میرسه
مشکل از کجاست و چه کار باید کرد که توی حالت باز بودن کامل آب گرم درجه حرارت همون 52 باقی بمونه
ضمنا از حالت بار 1 - 1.5 - 2 - 2.5 و حتی 3 هم تست گرفتم و در همه حالات به همین شکل است
لطفا راهنمایی فرمایید

سلام
همواره با افزایش دبی(جریان اب) ، تغییرات دمایی کاهش پیدا میکنه
دلیلش هم سادست وقتی جریان زیاده مدت زمانی که با شعله در تماسه کمتره...

mh2002ir
18-12-2013, 22:32
تشکر دوست عزیز
پس این مورد عادیه ؟

tamirkar1
18-12-2013, 23:58
مطئن باشید که از یک جا نشتی وجود داره . بهترین راه برای پیدا کردن نشتی اینه که برای چند ساعتی دستگاه را روی حالت تابستانه قرار بدید. بعد تک تک رادیاتورها ( پره به پره ) نگاه کنید لوله کشی روکار رو چک کنید تا نشتی را پیدا کنید.
سلام خدمت دوستان عزیز

حدود سه هفته پیش یه پکیج دیواری بوتان مدل Benessere Pro 28000 واسه خونمون خریدیم. دوتا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

1- روز اول که سرویسکار پکیج رو نصب کرد فشار رو روی 1.5bar گذاشت. هفته اول مشکلی نبود و فشار ثابت میموند ولی از هفته دوم فشار افت کرد و رفت رو 1.0bar منم دوباره شیر رو باز کردم تا فشار به 1.5bar برگشت ولی دو روز بعد بازم فشار افت کرد که باز همون کار رو کردم الان هر دو تا سه روز فشار افت میکنه! چک کردم که از جایی نشتی نباشه چون لوله ها روکار کشیده شده ظاهرا مشکلی نبود. مدار هم کامل هواگیری شده. حالا به نظرتون مشکل از کجاست؟

2- وقتی دمای مدار گرمایش رو از 60 پایین تر میذارم دقیقا هر 3 دقیقه یکبار شعله چند ثانیه روشن بعد خاموش میشه تا اینکه بعد چندبار روشن رو خاموش شدن شعله دائمی میشه. بعد خاموش شدن هم دوباره این روند تکرار میشه! البته اینم بگم که تو این چند روزی که هوا سرد تر شده این مشکلم کمتر پیش میاد.

kiar
19-12-2013, 10:55
مطئن باشید که از یک جا نشتی وجود داره . بهترین راه برای پیدا کردن نشتی اینه که برای چند ساعتی دستگاه را روی حالت تابستانه قرار بدید. بعد تک تک رادیاتورها ( پره به پره ) نگاه کنید لوله کشی روکار رو چک کنید تا نشتی را پیدا کنید.

ممنون.

نظرتون در مورد مشکل دوم چیه؟

FARID T.C
20-12-2013, 15:06
با سلام
برای آپارتمان 50 متری که دوتا رادیاتور 10 پره تو حال ویک 5 پره که تو اتاق خواب داره می خوام رادیاتور پنلی بگیرم چه مارکی وچه سایزی رو پیشنهاد می کنید که خونه کاملا" گرم بشه . الان خونه زیاد گرم نمیشه و پکیج هم زیاد روشن میمونه(پکیج هم ایساتیس 24هست). در ضمن اشکال نداره که رادیاتور آلومینیومی و پنلی با هم استفاده بشه؟

tamirkar1
20-12-2013, 18:15
در مورد سوال دوم شما تا پای دستگاه نباشم چیزی ندارم که بگم :n13:.
سلام خدمت دوستان عزیز

tamirkar1
20-12-2013, 18:23
رادیاتور پنلی کرمی ، فرولی ، آج آ ، بایکان ،سانیکا و یا ...... هر رادیاتوری که گارانتی معتبری داشته باشه.
بله می تونید رادیاتورهای پنلی را در کنار رادیاتورهای آلومنیمی استفاده کنید و هیچ مشکلی پیش نمیاد.
با سلام
برای آپارتمان 50 متری که دوتا رادیاتور 10 پره تو حال ویک 5 پره که تو اتاق خواب داره می خوام رادیاتور پنلی بگیرم چه مارکی وچه سایزی رو پیشنهاد می کنید که خونه کاملا" گرم بشه . الان خونه زیاد گرم نمیشه و پکیج هم زیاد روشن میمونه(پکیج هم ایساتیس 24هست). در ضمن اشکال نداره که رادیاتور آلومینیومی و پنلی با هم استفاده بشه؟

FARID T.C
20-12-2013, 21:08
ممنون دوست عزیز
فقط نگفتی که چه سایزی با مشخصات بالا بگیرم

tamirkar1
21-12-2013, 00:00
اگر روی پارکینگ نیستید دوتا رادیاتور یک متری توی پذیرای و یک رادیاتور 80 سانتی هم توی خواب .اما اگر روی پارکینگ یا طبقه آخر هستید دوتا 1.2 متری برای پذیرای و یک رادیاتور 1 متری هم برای خواب خیلی عالیه. .
با سلام

V3VI3L
22-12-2013, 14:21
سلام من یه پکیج سونیه دوال دارم مدل THEMACLASSIC C24 E1 یه مدتیه موقعی که شیر اب گرم باز میکنم برای چند دقیقه اب گرم میشه و دوباره سرد میشه
همینجوری هی گرم و سرد میشه و اصلا نمیشه حمام رفت
کسی میدونه مشکل از کجاشه
فشار ابم همش رویBar 0.8 نشون میده
عکساش هم میزارم اگر کسی میدونه راهنماییم کنه ممنون میشم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin_947
22-12-2013, 17:53
یه پکیج اخگر داریم بالای ۱۵ سال برامون کار کرده :n02:
مدتیه که فشارش رو میارم روی ۱.۵ ولی بعد از چند دقیقه باز میره روی ۳ اینا و وقتی شیر آب گرم رو باز می کنم از زیر پکیج آب قطره قطره میریزه. مدتیه که تشت گذاشتم زیر پکیجه :n02:
با این مطالبی که خوندم باید مشکل از منبع انبساط باشه. چجوریه این منبع انبساط ؟ تعمیریه ؟ تعویضیه ؟
یه یارو هم اومد نیگاش کرد گفت کلا باید پکیج عوض بشه !! فعلا هم که قیمت ها کمرشکن هست و توان تعویضش رو نداریم. نظر شما چیه ؟ منبع انبساط رو میشه جدا خرید ؟ قیمت تقریبی ؟

tamirkar1
22-12-2013, 20:23
شاید شیرهای آب مصرفیتون رسوب گرفته. صافی های مربوط به شیر های مصرفی (حمام، ظرفشویی ، دستشوییو ...)را باز کنید و ببینید که رسوب یا شن و ماسه جلوی صافی ها را نگرفته باشه.
سلام من یه پکیج سونیه دوال دارم مدل THEMACLASSIC C24 E1 یه مدتیه موقعی که شیر اب گرم باز میکنم برای چند دقیقه اب گرم میشه و دوباره سرد میشه
همینجوری هی گرم و سرد میشه و اصلا نمیشه حمام رفت
کسی میدونه مشکل از کجاشه
فشار ابم همش رویBar 0.8 نشون میده
عکساش هم میزارم اگر کسی میدونه راهنماییم کنه ممنون میشم

tamirkar1
22-12-2013, 20:28
احتمال زیاد مشکل از منبع انبساط است. معمولا منبع انبساط های پکیج های زمینی خراب میشن و باید تعویضش کنید.اما قبلش با تلمبه بادش کنید ببینید باد نگه میداره یا نه. اگر مشکلی نداشت فشار باد منبع انبساط را روی1.5 تنظیم کنید و دوباره نصبش کنید روی دستگاه.و دستگاه را راه اندازی کنید.به همین سادگی.:n02:
یه پکیج اخگر داریم بالای ۱۵ سال برامون کار کرده :n02:
مدتیه که فشارش رو میارم روی ۱.۵ ولی بعد از چند دقیقه باز میره روی ۳ اینا و وقتی شیر آب گرم رو باز می کنم از زیر پکیج آب قطره قطره میریزه. مدتیه که تشت گذاشتم زیر پکیجه :n02:
با این مطالبی که خوندم باید مشکل از منبع انبساط باشه. چجوریه این منبع انبساط ؟ تعمیریه ؟ تعویضیه ؟
یه یارو هم اومد نیگاش کرد گفت کلا باید پکیج عوض بشه !! فعلا هم که قیمت ها کمرشکن هست و توان تعویضش رو نداریم. نظر شما چیه ؟ منبع انبساط رو میشه جدا خرید ؟ قیمت تقریبی ؟

amin_947
23-12-2013, 13:06
الان چک کردم دیدم داخل منبع انبساطمون آب هست. طبیعیه ؟
اون قسمتی از منبع انبساط که مثل محل باد لاستیک ماشین هست رو یکمی فشار دادم داخل. به جای هوا ازش آب پاشید بالا. مشکل چیه ؟

tamirkar1
23-12-2013, 13:28
باید از پکیج جداش کنید و با یک تلمبه بادش کنید. و فشار بادش را روی 1.5 بار تنظیم کنید.
وقتی اون قسمتی از منبع انبساط که مثل محل باد لاستیک ماشین هست را فشار میدید باید باد داشته باشه و اگر ازش آب بیاد نشون میده که بادش کلاً خالی شده یا اینکه پنچر شده:n28:.
الان چک کردم دیدم داخل منبع انبساطمون آب هست. طبیعیه ؟
اون قسمتی از منبع انبساط که مثل محل باد لاستیک ماشین هست رو یکمی فشار دادم داخل. به جای هوا ازش آب پاشید بالا. مشکل چیه ؟

ah rad
23-12-2013, 13:49
سلام به همه:n16:
اقای تعمیرکار خونمون با نصب یه پمپ سیرکولار عین کوره گرم شد.
پمپی که گرفتم سه سرعتس.وقتی میزارم رو دور3.صبقه ششم خونشون یخ میشه:n02:مجیور شدم بزارمش رو دور1.هم خونه اونا گرمه هم خونه ما:n01:
دستت درد نکنه وخدا پشت وپناهت که کمکم کردی:n12:

sam_shafiee
23-12-2013, 14:19
با سلام
برای یک آپارتمان 100 متری دو خوابه در سمنان در طبقه اول از 3 طبقه جهت ساختمان جنوبی با سیستم رادیاتور و محل نصب پکیج در آشپزخانه به همراه دودکش تا 2500000 تومان چی توصیه می کنید؟
فرولی؟ اریستون؟ ایمر؟ یا ...
واقغا کدامیک؟

amin_947
23-12-2013, 14:58
برای پکیج دیواری مارک بوتان بهتره یا ایران رادیاتور یا چیز دیگه ای توی رنج قیمتی ۱۷۰۰-۱۸۰۰ پیشنهاد می کنید ؟

tamirkar1
23-12-2013, 18:26
سلام ah rad عزیز
خیلی ممنون که نتیجه کارتو اعلام کردی.اما پیشنهاد میکنم که دور موتور را روی 1 قرار ندید.چون در این حالت احتمال آسیب دیدن و گیر پاژ پمپ خیلی زیاده . بهتره بذاریدش روی 2.:n16:
سلام به همه:n16:
اقای تعمیرکار خونمون با نصب یه پمپ سیرکولار عین کوره گرم شد.
پمپی که گرفتم سه سرعتس.وقتی میزارم رو دور3.صبقه ششم خونشون یخ میشه:n02:مجیور شدم بزارمش رو دور1.هم خونه اونا گرمه هم خونه ما:n01:
دستت درد نکنه وخدا پشت وپناهت که کمکم کردی:n12:

tamirkar1
23-12-2013, 18:31
اوپتیما بوتان پکیج خوبیه در رنج 1800000 و شاید کمتر باشه چون کاهش قیمت داشته (غیر دیجیتالیه). پکج ری هم بد نیست قیمتش حدوداً 1800000 در میاد کاملاً هم دیجیتالیه.عقیده دارم ایران رادیاتور نصبت به بوتان ضعیفتره.تاچی هم در همین رنج 1800000 در میاد ولی خوب کیفیتش خیلی بالا نیست.
برای پکیج دیواری مارک بوتان بهتره یا ایران رادیاتور یا چیز دیگه ای توی رنج قیمتی ۱۷۰۰-۱۸۰۰ پیشنهاد می کنید ؟

nimaking2005
24-12-2013, 17:59
با سلام
پکیج بنده کالدا ونزیا هست . رادیات ها زیاد داغ نمیشند هواگیری هم کردم
1-برای جرم گیری ایا می تونیم از روش پمپ کولر و اسید دیسکلر استفاده کنیم؟
2- سرعت پمپ داخل پکیج همیشه روی 3 بوده ایا مجازیم ان را روی سرعت دیگری بذاریم؟ ایا هرچی شمارش کمتر باشه سرعتش بیشتره؟
ممنون

tamirkar1
25-12-2013, 00:01
گرم نشدن رادیاتورها دلایل زیادی میتونه داشته باشه. مهمترین دلیلش کثیف شدن فیلتر مدار برگشت شوفاژ یا حوزینگ پمپ پکیج میتونه باشه.
بله خیلی راحت میشه از پمپ کولر برای شستشوی مبدل استفاده کنید. دسکلر هم چون بوی زیادی نداره میشه در داخل منزل استفاده کرد.
در مواردی که متراژ کم باشه و فاصله رادیاتورها تا پکیج زیاد نباشه میتونید از دور 2 استفاده کنید. ولی وقتی فاصله رادیاتورها تا پکیج زیاد باشه و بخواهیم سرعت گرم شدن را هم خیلی بالا ببریم پمپ را روی دور3 تنظیم میکنیم.
دور 1 = کمترین سرعت
دور 2 = سرعت متوسط
دور 3 = سرعت بالا
با سلام
پکیج بنده کالدا ونزیا هست . رادیات ها زیاد داغ نمیشند هواگیری هم کردم
1-برای جرم گیری ایا می تونیم از روش پمپ کولر و اسید دیسکلر استفاده کنیم؟
2- سرعت پمپ داخل پکیج همیشه روی 3 بوده ایا مجازیم ان را روی سرعت دیگری بذاریم؟ ایا هرچی شمارش کمتر باشه سرعتش بیشتره؟
ممنون

hosseinkia
25-12-2013, 04:02
سلام

دوستان یه سوال داشتم

طرفای ما گاز نیومده و از گازوییل استفاده میکنیم که هزینه زیادی داره تقریبا ماهانه دویست هزار تومن خونه ما دو واحد شصت متری به نظر شما پکیج برقی مناسبه نو نت گشتم یه مدل پیدا کردم پکیج برقی الپ به نظر شما بدرد میخوره ایا هزینه برقش کمه ؟

"تشکر فراوان "

tamirkar1
25-12-2013, 20:44
با شنیدن اسم آلپ :n02:
اخه یکی نیست بگه این پکیج چطوری از فیلترینگ اداره استاندارد رد شده .اخه اصلاً به دستگاه های این شرکت نمیشه گفت پکیج.اولاً دستگاه هاشون هیچ قطعه امنیتی که نداره ، ثانیاً من فکر میکنم سازندگان این دستگاه حتی کمترین آشنایی با پکیج و سیستم کارکرد پکیج ندارن چون یادشون رفته برای پکیج های آلپ منبع انبساط بذاران:n08:. و در حال حاضر هم کلی تبلیغات راه انداختن که چی ؟ پکیج ایرانی تولید ملی ؟ خدایش فقط مایه آبروریزیه:n14:.
پیشنهاد میکنم اصلاً دنبال سیستم های برقی نرید که خیلی گرونتر از سیستم های با سوخت فسیلی براتون تمام میشه.
بهترین کار اینه که یک موتورخونه کوچیک درست کنید و از همین گازوییل استفاده کنید:n01:.

سلام

دوستان یه سوال داشتم

طرفای ما گاز نیومده و از گازوییل استفاده میکنیم که هزینه زیادی داره تقریبا ماهانه دویست هزار تومن خونه ما دو واحد شصت متری به نظر شما پکیج برقی مناسبه نو نت گشتم یه مدل پیدا کردم پکیج برقی الپ به نظر شما بدرد میخوره ایا هزینه برقش کمه ؟

"تشکر فراوان "

saeid_daraey
26-12-2013, 11:36
سلام.پکیج بوتان ما به علت اینکه خاموش بوده یخ زده بود.همه لوله ها هم همینطور. حالا که یخ لوله ها و پکیجو بعد از سه روز تلاش باز کردیم الان اب گرم میاد ولی اب گرم توی رادیاتورا نمی چرخه(لوله هاش بازن). در ضمن وقتی شیرهای برگشتی از رادیاتورهارو تو جعبه کلکتور می بندیمم بازم تو کلکتور برگشت اب گرم تحت فشار جمع میشه . به نظرتون چه اتفاقی واسه این پکیج بیچاره افتاده؟
ممنون میشم راهنماییم کنین.

ah rad
26-12-2013, 16:30
سلام ah rad عزیز
خیلی ممنون که نتیجه کارتو اعلام کردی.اما پیشنهاد میکنم که دور موتور را روی 1 قرار ندید.چون در این حالت احتمال آسیب دیدن و گیر پاژ پمپ خیلی زیاده . بهتره بذاریدش روی 2.:n16:
خواهش میکنم.من همیشه دوست دارم اگه سوالی پرسیده میشه .بازخورد برگرده که واسه جمعی که مطلب رو میخونن یه تجربه بشه
اما این چند روز یه مشکلی پیش اومدش که نمیدونم چه شه!
بعضی وقت ها ابی که از موتور خونه واسه رادیاتورها میاد(لوله اصلی نه واسه واحدها)سرد سرد میشه وصدای همه درمیاد.انگار که موتورخونه خاموش بشه.بعد همسایه به ما میگن پمپتون رو خاموش کنید:n28:
ماهم خاموش میکینم بعد یکی دوساعت اب همشون گرم میشه.بعد ما پمپ رو روشن میکنیم.
بنابراین اصلا جرات دست زدن به پمپ رو ندارم که سرعتشو ببرم بالا.مسایه میان نگاه میکنن وهربار هم که سر میشه مارو متهم میکنن که شما سرعت رو دست زدید ولی ما اصلا بهش دست نمیزنیم:n03:

majid_306
27-12-2013, 14:58
با سلام
امروز به دلیل استفاده بیش از حد از آب گرم (حموم) فشار مدار شوفاژ به کمتر از 1 اومده بود و شوفاژ خاموش شده بود.
فشار رو به 1.5 رسوندم ولی پکیج همچنان کار نمیکند. ریست کردم، خاموش و روشن کردم افاقه ای نداشت.
خطای F05 میده که تو دفترچه مربوط به عمل نکردن سویچ فشار هوا است. اگر دوباره ریست کنم A15 میده که تو دفترچه نیست.
لطفا کمک کنید، خونه سرد سرده و مهمون هم داریم.
متاسفانه سرویس کار هم به موبالش جواب نمیده. از شانس ما افتاده به روز جمعه
پکیج 24 فن دار فرولی با دودکش دوجداره

دوستان لطفا کمک کنند
ممنون

tamirkar1
27-12-2013, 17:43
حالا تا تعمیرکار بیاد بهترین کار اینه که دودکش پکیج را از سر جاش در بیاردید. ببینید که آیا زیر دودکش و در داخل پکیج یک واشر فلزی بزرگ وجود داره یا نه، اگر این واشر را دیددید درش بیارید و بذاریدش کنار و دوباره دودکش را بزنید سر جاش یک بار دستگاه را ریست کنید تا پکیج به کار بیفته.ولی اگر این واشر نبود باید تا آمدن تعمیرکار صبر کنید تا بیان و فن دستگاه را تمیز کنند.
.

با سلام
امروز به دلیل استفاده بیش از حد از آب گرم (حموم) فشار مدار شوفاژ به کمتر از 1 اومده بود و شوفاژ خاموش شده بود.
فشار رو به 1.5 رسوندم ولی پکیج همچنان کار نمیکند. ریست کردم، خاموش و روشن کردم افاقه ای نداشت.
خطای F05 میده که تو دفترچه مربوط به عمل نکردن سویچ فشار هوا است. اگر دوباره ریست کنم A15 میده که تو دفترچه نیست.

دوستان لطفا کمک کنند
ممنون

tamirkar1
27-12-2013, 17:45
برای ریست کردن دستگاه باید 2 ثانیه دکمه ریست را نگه دارید.
با سلام

دوستان لطفا کمک کنند
ممنون

tamirkar1
27-12-2013, 17:49
راستی اگر امکانش هست از بیرون نگاه کنید که جلوی کلاهک دودکش چیزی نباشه. یا اینکه مثلاً جلوی کلاهک یخ نزده باشه. و حتماً جلوی کلاهک کاملاً تمیز باشه. در غیر این صورت مشکل از فن و متعلقاتش که باید سرویس(تمیز ) بشه.
با سلام

دوستان لطفا کمک کنند
ممنون

tamirkar1
27-12-2013, 17:52
مشخص که پمپ خیلی قوی نصب کردید.:n02::n02::n02:
مارکش چیه ؟ وچند خردید؟
خواهش میکنم.من همیشه دوست دارم اگه سوالی پرسیده میشه .بازخورد برگرده که واسه جمعی که مطلب رو میخونن یه تجربه بشه
اما این چند روز یه مشکلی پیش اومدش که نمیدونم چه شه!
بعضی وقت ها ابی که از موتور خونه واسه رادیاتورها میاد(لوله اصلی نه واسه واحدها)سرد سرد میشه وصدای همه درمیاد.انگار که موتورخونه خاموش بشه.بعد همسایه به ما میگن پمپتون رو خاموش کنید:n28:
ماهم خاموش میکینم بعد یکی دوساعت اب همشون گرم میشه.بعد ما پمپ رو روشن میکنیم.
بنابراین اصلا جرات دست زدن به پمپ رو ندارم که سرعتشو ببرم بالا.مسایه میان نگاه میکنن وهربار هم که سر میشه مارو متهم میکنن که شما سرعت رو دست زدید ولی ما اصلا بهش دست نمیزنیم:n03:

tamirkar1
27-12-2013, 17:58
یا یک جای از لوله اصلی توی مسیر یخ زده یا اینکه پمپ کار نمیکنه.
وقتی دستگاه روشن میشه آیا پمپ کار میکنه یا نه؟ یک پیچ جلوی پمپ وجود داره که باید بازش کنید و داخلش را نگاه کنید ببینید که شفت داخلش میچرخه یا نه.اگر شفت داخلش نچرخه نشون میده که پمپ گیر پاژ یا اینکه خراب شده. با یک پیچ گوشتی کوچک شفت داخل پمپ را بچرخونید تا اگر گیر پاژ کرده به کمک چرخوندن با پیچ گوشتی رفع گیر بشه.
سلام.پکیج بوتان ما به علت اینکه خاموش بوده یخ زده بود.همه لوله ها هم همینطور. حالا که یخ لوله ها و پکیجو بعد از سه روز تلاش باز کردیم الان اب گرم میاد ولی اب گرم توی رادیاتورا نمی چرخه(لوله هاش بازن). در ضمن وقتی شیرهای برگشتی از رادیاتورهارو تو جعبه کلکتور می بندیمم بازم تو کلکتور برگشت اب گرم تحت فشار جمع میشه . به نظرتون چه اتفاقی واسه این پکیج بیچاره افتاده؟
ممنون میشم راهنماییم کنین.

ah rad
27-12-2013, 17:58
مشخص که پمپ خیلی قوی نصب کردید.:n02::n02::n02:
مارکش چیه ؟ وچند خردید؟
نمیدونم قویه یا نه.چون من فقط واتش رو میفهمیدم وگالون بر دقیقه شو:n02:
گراندفوس2560خریدم-260تومان

majid_306
27-12-2013, 18:03
برای ریست کردن دستگاه باید 2 ثانیه دکمه ریست را نگه دارید.

حالا تا تعمیرکار بیاد بهترین کار اینه که دودکش پکیج را از سر جاش در بیاردید. ببینید که آیا زیر دودکش و در داخل پکیج یک واشر فلزی بزرگ وجود داره یا نه، اگر این واشر را دیددید درش بیارید و بذاریدش کنار و دوباره دودکش را بزنید سر جاش یک بار دستگاه را ریست کنید تا پکیج به کار بیفته.ولی اگر این واشر نبود باید تا آمدن تعمیرکار صبر کنید تا بیان و فن دستگاه را تمیز کنند.
.

راستی اگر امکانش هست از بیرون نگاه کنید که جلوی کلاهک دودکش چیزی نباشه. یا اینکه مثلاً جلوی کلاهک یخ نزده باشه. و حتماً جلوی کلاهک کاملاً تمیز باشه. در غیر این صورت مشکل از فن و متعلقاتش که باید سرویس(تمیز ) بشه.

به تعمیر کار اس ام اس زدم، بنده خدا زنگ زد. مشکل رو گفتم، گفت به احتمال زیاد فن گرد و خاک گرفته و نیاز به سرویس داره. البته صدای فن میاد ولی شعله روشن نمیشه.
چند بار ریست کردم، علایم و درجات به حالت عادی برمیگرده و فن روشن میشه ولی بعد از چند ثانیه دوباره خطا میده.
دودکش کاملا باز و تمیزه
آیا دودکش رو باز کنم یا منتظر تعمیرکار باشم؟
ممنون دوستان

tamirkar1
27-12-2013, 18:06
گراندفوس پمپ بسیار خوبیه.قدرت بالای هم داره:n02:.برای همینه که همسایه ها شاکی:n23: شدن.
:n02::n02::n02:QUOTE=ah rad;8039580]نمیدونم قویه یا نه.چون من فقط واتش رو میفهمیدم وگالون بر دقیقه شو:n02:
گراندفوس2560خریدم-260تومان[/QUOTE]

tamirkar1
27-12-2013, 18:09
اگر امکان داره از بیرون دودکش را نگاه کنید . به خاطر سردی هوا امکان داره که جلوش یخ زده باشه یا اینکه بخار داخلش به آب تبدیل شده و یخ زده باشه .
ولی اگر یخ نزده باشه و اون واشری را که گفنم داخلش باشه و شما اون را حذف کنید مشکلش حل میشه.
به تعمیر کار اس ام اس زدم، بنده خدا زنگ زد. مشکل رو گفتم، گفت به احتمال زیاد فن گرد و خاک گرفته و نیاز به سرویس داره. البته صدای فن میاد ولی شعله روشن نمیشه.
چند بار ریست کردم، علایم و درجات به حالت عادی برمیگرده و فن روشن میشه ولی بعد از چند ثانیه دوباره خطا میده.
دودکش کاملا باز و تمیزه
آیا دودکش رو باز کنم یا منتظر تعمیرکار باشم؟
ممنون دوستان

majid_306
27-12-2013, 18:21
اگر امکان داره از بیرون دودکش را نگاه کنید . به خاطر سردی هوا امکان داره که جلوش یخ زده باشه یا اینکه بخار داخلش به آب تبدیل شده و یخ زده باشه .
ولی اگر یخ نزده باشه و اون واشری را که گفنم داخلش باشه و شما اون را حذف کنید مشکلش حل میشه.

دست به آچار شده بودم و دوتا از پیچهای دودکش رو باز کرده بودم که سرویس کار زنگ زد. من هم اونا رو بستم سرجاش.
ایشالا درست میشه و نتیجه رو میگم

ممنون از دوستان

Moahammad_sdt
27-12-2013, 18:29
سلام
دوستان من می خواستم روی آبگرمکن شوفاژ بزارم یه پمپ هم بزارم که آب رو توی شوفاژ گردش بده و دوباره از توی ورودی آب سرد آبگرمکن اون رو وارد آبگرمکن کنه، اصلا این شدنیه :n27:

ah rad
27-12-2013, 18:33
گراندفوس پمپ بسیار خوبیه.قدرت بالای هم داره:n02:.برای همینه که همسایه ها شاکی:n23: شدن.
:n02::n02::n02:QUOTE=ah rad;8039580]نمیدونم قویه یا نه.چون من فقط واتش رو میفهمیدم وگالون بر دقیقه شو:n02:
گراندفوس2560خریدم-260تومان[/QUOTE]
پمپ تو مسیر برگشته.چرا واسه اونا سرد میشه؟خوب این پمپ فشارو واسه همه باید خوب کنه.مگه نه؟

majid_306
27-12-2013, 19:19
ظاهرا مشکل از فن بود. پره هاش رو شستشو داد، لجن سیاهرنگی سرازیر شد. یکمی هم بلبرینگهاش رو روغن کاری کرد.
منبع انبساط رو هم سرویس کرد، فعلا که کار میکنه ولی فرمودند که اگه باز خطای F 05 بده باید فن عوض بشه که حدود 190-200 تومن قیمتشه!

ممنون از دوستان

tamirkar1
27-12-2013, 19:27
نه دیگه مشکل حل میشه مطمئن باشید.
شما در کدوم شهر زدگی میکنید ؟
ظاهرا مشکل از فن بود. پره هاش رو شستشو داد، لجن سیاهرنگی سرازیر شد. یکمی هم بلبرینگهاش رو روغن کاری کرد.
منبع انبساط رو هم سرویس کرد، فعلا که کار میکنه ولی فرمودند که اگه باز خطای F 05 بده باید فن عوض بشه که حدود 190-200 تومن قیمتشه!

ممنون از دوستان

tamirkar1
27-12-2013, 19:29
[/QUOTE] پمپ تو مسیر برگشته.چرا واسه اونا سرد میشه؟خوب این پمپ فشارو واسه همه باید خوب کنه.مگه نه؟[/QUOTE]
پمپ شما اجازه نمیده آب در رادیاتورهای همسایه ها بچرخه و باعث میشه که آب فقط در رادیاتورهای شما سیرکوله بشه.:n05:

tamirkar1
27-12-2013, 19:35
بله شدنیه. ولی کار زیاد میبره. و هزینه های بالایی هم رو دستت میزاره .شما بیاد حداقل یک مبدل صفحه ای ، پمپ سیرکولاسیون ،منبع انبساط، شیر اطمینان و ایرونت هم در اختیار داشته باشید تا بتونید این کارو انجام بدید.
سلام
دوستان من می خواستم روی آبگرمکن شوفاژ بزارم یه پمپ هم بزارم که آب رو توی شوفاژ گردش بده و دوباره از توی ورودی آب سرد آبگرمکن اون رو وارد آبگرمکن کنه، اصلا این شدنیه :n27:

Moahammad_sdt
28-12-2013, 00:31
بله شدنیه. ولی کار زیاد میبره. و هزینه های بالایی هم رو دستت میزاره .شما بیاد حداقل یک مبدل صفحه ای ، پمپ سیرکولاسیون ،منبع انبساط، شیر اطمینان و ایرونت هم در اختیار داشته باشید تا بتونید این کارو انجام بدید.

تقریبا چقدر هزینه داره، اگه بخوام پکیج بزارم چند هزینه اش میشه ؟
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

nimaking2005
28-12-2013, 17:46
گرم نشدن رادیاتورها دلایل زیادی میتونه داشته باشه. مهمترین دلیلش کثیف شدن فیلتر مدار برگشت شوفاژ یا حوزینگ پمپ پکیج میتونه باشه.
بله خیلی راحت میشه از پمپ کولر برای شستشوی مبدل استفاده کنید. دسکلر هم چون بوی زیادی نداره میشه در داخل منزل استفاده کرد.
در مواردی که متراژ کم باشه و فاصله رادیاتورها تا پکیج زیاد نباشه میتونید از دور 2 استفاده کنید. ولی وقتی فاصله رادیاتورها تا پکیج زیاد باشه و بخواهیم سرعت گرم شدن را هم خیلی بالا ببریم پمپ را روی دور3 تنظیم میکنیم.
دور 1 = کمترین سرعت
دور 2 = سرعت متوسط
دور 3 = سرعت بالا

خیلی ممنون از راهنماییتان

چند سوال دیگر هست اگه ممکنه راهنمایی کنید
پکیج ما فیلتر نداره ظاهرا!این فیلتر کجا باید باشه؟

ایا اموزش جرم گیری در این لینک زیرمورد تایید است ؟(میزان اسید و اب و زمان مورد نیاز)
آموزش بالا برای ابگرمکن است برای مبدل پکیج وضعیت چطور هست؟ یعنی ایا باید یکبار ورودی اب سرد و خروجی اب گرم مصرفی را جرم گیری کنیم و بعد ورودی و خروجی اب رادیات؟یعنی 2 تا یک ساعت باید جرم گیری کنیم؟

سه تا سوال هم در تصاویر زیر هست اونها را هم جواب بدید خیلی خیلی ممنون میشم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

tamirkar1
28-12-2013, 20:44
آبگرمکن = 250 تا 350 هزار تومان
مبدل صفحه ای = 150 هزار تومان
پمپ = 250 هزار تومان
منبع انبساط = 100 هزار تومان
شیر اطمنان = 20 هزار تومان
ایرونت = 20 هزار تومان
و هزینه لوله کشی و اتصالاتش که دیگه مشخص نمیکنه شاید 100 تا 200 تومنن بشه.
خب شما با صرف این هزینه ها بهتر نیست یک پکیج دیواری بوتان مدل bn با قیمت حدود 1400000 هزار تومان بگیرید. که هم جمع و جوره و هم استاندارد داره.:n05:
تقریبا چقدر هزینه داره، اگه بخوام پکیج بزارم چند هزینه اش میشه ؟
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

tamirkar1
28-12-2013, 20:56
فیلتر مدار برگشت دقیقاً در زیر پمپ پکیج قرار داره که توسط لوله کش یا نصاب پکیج نصب میشه.
این نوع جرم گیری خیلی سخته و کیف کاری زیادی هم داره و وقت زیادی را هم باید سرف کنید. معمولاً تعمیر کارهای پکیج از پمپ های مخصوص اسد شویی استفاده میکنند که سرعت کار را خیلی بالا میبره و اصلاً هم کثیف کاری نمیشه.لوله های که به مبدل وصل شده را ازش جدا میکنیم و شیلنگهای دستگاه اسید شویی را به مبدل وصل میکنیم و حدود 0.5 تا 1 لیتر اسید داخل دستگاه اسید شویی میریزیم و دستگاه اسید شویی را پر آب میکنیم ( حدود 8 لیتر ).در عرض چند دقیقه تمامی رسوب ها را کاملاً پاک میکنه.
خیلی ممنون از راهنماییتان

چند سوال دیگر هست اگه ممکنه راهنمایی کنید
پکیج ما فیلتر نداره ظاهرا!این فیلتر کجا باید باشه؟

ایا اموزش جرم گیری در این لینک زیرمورد تایید است ؟(میزان اسید و اب و زمان مورد نیاز)
آموزش بالا برای ابگرمکن است برای مبدل پکیج وضعیت چطور هست؟ یعنی ایا باید یکبار ورودی اب سرد و خروجی اب گرم مصرفی را جرم گیری کنیم و بعد ورودی و خروجی اب رادیات؟یعنی 2 تا یک ساعت باید جرم گیری کنیم؟

tamirkar1
28-12-2013, 21:03
اگر خواسته باشید بدون پمپ مخصوص اسید شویی جرم گیری کنید باید از قسمتی که نشون دادید باز کنید و مبدل را کاملاً از روی دستگاه جدا کنید.و سنسورها رو هم باید از روی دستگاه جدا کنید.
اما اگر بخواهید از پمپ مخصوص استفاده کنید باید از جای بازش کنید که بتونید شلنگها را به مبدل وصل کنید آخه شلنگهای دستگاه اسید شویی به صورت رزوه ای بسته میشه.

tamirkar1
28-12-2013, 21:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پیچ روی پمپ برای هوا گیری پمپ و رفع گیر پاژ پمپ استفاده میشه.
اما درپوش پلاستیکی بالای پمپ براری اینه که هوای داخل پمپ را در هنگام کارکرد دستگاه در بیاره.

majid_306
28-12-2013, 21:34
نه دیگه مشکل حل میشه مطمئن باشید.
شما در کدوم شهر زدگی میکنید ؟

تبریز
به خاطر گرد و غبار می پرسید؟

ah rad
28-12-2013, 22:18
آبگرمکن = 250 تا 350 هزار تومان
مبدل صفحه ای = 150 هزار تومان
پمپ = 250 هزار تومان
منبع انبساط = 100 هزار تومان
شیر اطمنان = 20 هزار تومان
ایرونت = 20 هزار تومان
و هزینه لوله کشی و اتصالاتش که دیگه مشخص نمیکنه شاید 100 تا 200 تومنن بشه.
خب شما با صرف این هزینه ها بهتر نیست یک پکیج دیواری بوتان مدل bn با قیمت حدود 1400000 هزار تومان بگیرید. که هم جمع و جوره و هم استاندارد داره.:n05:اقا تعمیرکار هزینه این همه کار100-200تومان؟
واسه نصب یه پمپ از ما100گرفت!همه چی رو هم خودم جدا خریدم.زیاد نگرفته:n13:

tamirkar1
28-12-2013, 23:55
بخاطر تعمیرکار خوب شهرتون که در روز تعطیل هم کار میکنه و مشتری مداره.:n01:
تبریز
به خاطر گرد و غبار می پرسید؟

tamirkar1
28-12-2013, 23:58
nimaking2005 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میخواد خودش این کارها رو انجام بده و بیشتر هدف ارائه قیمت قطعات بود تا اجرت.
به نظر من هم تعمیرکار از شما مبلغ منصفانه ای گرفته .
اقا تعمیرکار هزینه این همه کار100-200تومان؟
واسه نصب یه پمپ از ما100گرفت!همه چی رو هم خودم جدا خریدم.زیاد نگرفته:n13:

sam_shafiee
29-12-2013, 20:42
نظر اساتید در مورد پکیج مارس چیه؟ ارزش خریدن داره؟

majid_306
29-12-2013, 22:59
بخاطر تعمیرکار خوب شهرتون که در روز تعطیل هم کار میکنه و مشتری مداره.:n01:

آقای خسرو قنبری سرویس کار فرولی
انصافا واقعا خوش برخورده!

ghahremanimehdi
29-12-2013, 23:19
ببخشید یه نفر میتونه بطورخلاصه راهنمایی کنه پکیج خوب با قیمت مناسب برای یه واحد 80 متری چیه ؟چه مارکها و چه مدلهایی خوبن؟

bijandarbari
30-12-2013, 21:41
سلام

من یک مشکل دارم که اصلا نمی دونم چیکار کنم. گیجم کرده.:

تا وقتی که پکیج روشن هستش افت فشاری نداره.حتی اگه چند ساعت کار کنه.
ولی وقتی خاموشش کنم ، بعد نیم ساعت 0.5 بار افت فشار پیدا میکنه.و این روند ادامه داره.

مخزن انبساط ( اکومولاتور ) رو تعویض کردم.هواگیری کامل انجام شده و به نظر نمیاد هوا داشته باشه.نشتی تو لوله کشی هم فکر نکنم داشته باشه.چون جایی تو دیوار نم نزده.
شیر ورودی آب به پکیج هم تعویض شده.

amin_947
31-12-2013, 10:45
سلام

پکیج ما فشارش خود به خود می رفت روی 3-4. هی من تنظیمش می کردم روی 1.5 ولی دوباره بعد از 1 ساعت میشد همون 3-4.
تعمیرکار اومد و گفت از منبع انبساط هست و عوضش کرد ولی الان باز هم همون آش هست و همون کاسه !
نظرتون چیه ؟

tamirkar1
31-12-2013, 18:44
به نظر جزء پکیج های چینی و خیلی شبیه پکیج های مرکوری هستند:n02:.اگر قصد دارید برای استفاده خودتون پکیج بگیرید و میخواهید راحت باشید پیشنهادهای خیلی بهتری هم هستند:n05:.
نظر اساتید در مورد پکیج مارس چیه؟ ارزش خریدن داره؟

tamirkar1
31-12-2013, 18:55
در مورد مارک پکیج خیلی زیاد تو این فروم صحبت شده.و فکر میکنم اگر یک نگاهی به صفحات قبل بیندازید حواب سوالتون را پیدا کنید.
اما برای یک واحد 80 متری باید یک پکیج 24 هزار بگیرید.
ببخشید یه نفر میتونه بطورخلاصه راهنمایی کنه پکیج خوب با قیمت مناسب برای یه واحد 80 متری چیه ؟چه مارکها و چه مدلهایی خوبن؟

tamirkar1
31-12-2013, 19:21
مطمئن باشید که یک جا نشتی دارید.
سلام

ولی وقتی خاموشش کنم ، بعد نیم ساعت 0.5 بار افت فشار پیدا میکنه.و این روند ادامه داره.

مخزن انبساط ( اکومولاتور ) رو تعویض کردم.هواگیری کامل انجام شده و به نظر نمیاد هوا داشته باشه.نشتی تو لوله کشی هم فکر نکنم داشته باشه.چون جایی تو دیوار نم نزده.

tamirkar1
31-12-2013, 19:21
باید شیر پرکن رات بررسی کنید.
سلام

پکیج ما فشارش خود به خود می رفت روی 3-4. هی من تنظیمش می کردم روی 1.5 ولی دوباره بعد از 1 ساعت میشد همون 3-4.
تعمیرکار اومد و گفت از منبع انبساط هست و عوضش کرد ولی الان باز هم همون آش هست و همون کاسه !
نظرتون چیه ؟

bijandarbari
31-12-2013, 20:46
مطمئن باشید که یک جا نشتی دارید.

سلام

خوب اگه نشتی داره چرا تا زمانی که پمپ روشنه نشتی نداره و فقط موقع خاموش بودن پمپ افت فشار پیدا میکنه.
حجم آب داخل مدار یکیه.روشن و خاموش بودن پمپ نباید تاثیری تو فشار داشته باشه.

sam_shafiee
31-12-2013, 22:29
به نظر جزء پکیج های چینی و خیلی شبیه پکیج های مرکوری هستند:n02:.اگر قصد دارید برای استفاده خودتون پکیج بگیرید و میخواهید راحت باشید پیشنهادهای خیلی بهتری هم هستند:n05:.

خوب پیشنهاد بدید لطفا

ghahremanimehdi
31-12-2013, 23:34
فکر کنم همون بوتان از همه بهتر باشه به نسبت قیمت و خدمات پس از فروش، درسته ؟لطفا پکیج دارا راهنمایی کنن.

tamirkar1
31-12-2013, 23:59
یکسری از نشتی ها هستند که وقتی دما بالا میره بلافاصله رسوب میگیرین و بلعکس.بهترین راه پیدا کردن نشتی به این صورت که برای چند ساعت سیستم را خاموش کنیم و مدار را پر کنیم تا گر جای مشکلی داره خودشو نشون بده.
ولی اگر مشکل از منبع انبساط باشه : وقتی از آبگرم استفاده میکنیم فشار باید پایین بیاد و وقتی شوفاژ کار میکنه فشار خیلی سریع بالا بره و از شیر اطمینان نشت کنه. پس فقط میمونه وجود یک نشتی در مدار:n13: که باید پیداش کنید.
سلام

خوب اگه نشتی داره چرا تا زمانی که پمپ روشنه نشتی نداره و فقط موقع خاموش بودن پمپ افت فشار پیدا میکنه.
حجم آب داخل مدار یکیه.روشن و خاموش بودن پمپ نباید تاثیری تو فشار داشته باشه.

tamirkar1
01-01-2014, 00:05
اگر روی مدار رفت و برگشت شوفاژ شیر داشته باشید میشه دستگاه را هم تست کرد تا کاملاً مطمئن باشید که مشکل از دستگاه نیست.
شیرهای رفت و برگشت مدار شوفاژ را کاملاً ببندید. و بعد از یک ساعت نگاه کنید ببینید که آیا افت فشار داشتید یا نه. اگر افت فشار داشتید که مشکل از دستگاه است در غیر اینصورت برید دنبال نشتی.:n01:
سلام

tamirkar1
01-01-2014, 00:16
در رنج 1.5 تا 2.2 میلیون: بوتان ،ایساتیس، ری ،الجی،تاچی ،آماتیس، ایران.
تو خارجی ها و در رنج بالای 2 میلیون : فرولی، بوش ، ایمر گاس ، وایلانت، سونیه دوال،بایکان، باکسی ، اریستون ،شاپه ، نوا فلوریدا ، نوتا، ایتالترم.
اگر در مورد هر کدوم از پکیج های که اسمشون را در بالا آوردم یا هر پکیج دیگه ای که مد نظر شماست سوال خاصی دارید، بپرسید تا دوستان مصرف کننده یا من و همکاران من در زمینه تاسیسات راهنماییتون کنیم.
خوب پیشنهاد بدید لطفا

amin_947
01-01-2014, 09:25
باید شیر پرکن رات بررسی کنید.

و اگه مشکل از اون نبود چی ؟

tamirkar1
01-01-2014, 11:52
بعد در مرحله بعدی باید برید سراغ مبدل حرارتی.
و اگه مشکل از اون نبود چی ؟

amin_947
01-01-2014, 22:03
بعد در مرحله بعدی باید برید سراغ مبدل حرارتی.
ممنون. همون شیر پر کن رو عوض کردم درست شده :n16:

sam_shafiee
02-01-2014, 12:03
در رنج 1.5 تا 2.2 میلیون: بوتان ،ایساتیس، ری ،الجی،تاچی ،آماتیس، ایران.
تو خارجی ها و در رنج بالای 2 میلیون : فرولی، بوش ، ایمر گاس ، وایلانت، سونیه دوال،بایکان، باکسی ، اریستون ،شاپه ، نوا فلوریدا ، نوتا، ایتالترم.
اگر در مورد هر کدوم از پکیج های که اسمشون را در بالا آوردم یا هر پکیج دیگه ای که مد نظر شماست سوال خاصی دارید، بپرسید تا دوستان مصرف کننده یا من و همکاران من در زمینه تاسیسات راهنماییتون کنیم.
با توجه به مارک های موجود در شهرمون گزینه هام به ترتیب ایمر گاس آریستون فرولی و بوش هستن و از بین این 4 تا هر کدوم بهتره همونو بگید بخرم
با تشکر

tamirkar1
02-01-2014, 16:02
من پیشنهاد میکنم فرولی مدل دیواتاپ میکرو یا مدل دیواتک بگیرید. هردوشون دو مبدله هستند.و اگر در این ماه بخرید میتونید از گارنتی 4 ساله استفاده کنید.
با توجه به مارک های موجود در شهرمون گزینه هام به ترتیب ایمر گاس آریستون فرولی و بوش هستن و از بین این 4 تا هر کدوم بهتره همونو بگید بخرم
با تشکر

tamirkar1
02-01-2014, 16:04
خواهش میکنم . انشاله که دیگه اذیت نکنه:n26:.
ممنون. همون شیر پر کن رو عوض کردم درست شده :n16:

old_foxs
03-01-2014, 11:39
با سلام...آبگرم مصرفی حمام و سرویس بهداشتی فقط در حد ولرم است. ولی رادیاتور داغ است و با آنکه پکیج روشن است ولی آب مصرفی درست گرم نمیشود. در ضمن فشار آب خوب است. مبدل را شست و شو دادم و هوا گیری نیز انجام شده است. مبدل پکیج دیواری من بوتان calda venezia 24,28 kis

yahyataba
03-01-2014, 17:09
سلام
خونه ما از ۱۴ سال پیش پکیج زمینی ایرفو (توی حیاط خلوت) داشته که خیلی بی صدا کار میکرد. حالا منبعش سوراخ شده و مخزن فشارش هم باید عوض بشه میخوام پکیج جدید بخرم. خونه هر کی تا حالا رفتم که پکیچ چدید دیواری داشته صداش خیلی رو اعصاب بود. یه پکیج بی صدا و بی دردسر با قیمت حدود ۲ میلیون میخوام برای خونه ۷۵ متری. میشه راهنمایی کنین لطفا؟

tamirkar1
04-01-2014, 00:35
فشار آبگرم را کمتر کنید ببینید که آب گرم میشه یا نه؟
متاسفانه در زمستان به خاطر سرد:n30: بودن بیش از حد آب سرد ورودی به پکیج و کم بودن فشار گاز پکیج ها قادر به گرم کردن آب به خوبی ماهای قبل نیستند برای همین باید فشار آب سرد ورودی به پکیج را کم کنیم تا آب بهتر گرم بشه.
با سلام...آبگرم مصرفی حمام و سرویس بهداشتی فقط در حد ولرم است. ولی رادیاتور داغ است و با آنکه پکیج روشن است ولی آب مصرفی درست گرم نمیشود. در ضمن فشار آب خوب است. مبدل را شست و شو دادم و هوا گیری نیز انجام شده است. مبدل پکیج دیواری من بوتان calda venezia 24,28 kis

tamirkar1
04-01-2014, 00:42
اگر از پکیج ایرفو راضی هستید و براتون این همه مدت کار کرده پیشنهاد میکنم دوباره یک پکیج ایرفو با همین مشخصات بگیرید.چون هم فضای مناسب نصب این پکیج را دارید و هم اینکه کاملاً به سیستم پکیج ایرفو آشنا شدید.
اما اگر خواستید پکیج دیواری بگیرید که سرو صدای زیادی نداشته باشه پکیج بدون فن بگیرید تا لااقل صدای فن دستگاه اذیت نکنه. ( هر چند صدای فن پکیج های فن دار خیلی کمتر از چیزیه که فکرشو بکنید).
سلام
خونه ما از ۱۴ سال پیش پکیج زمینی ایرفو (توی حیاط خلوت) داشته که خیلی بی صدا کار میکرد. حالا منبعش سوراخ شده و مخزن فشارش هم باید عوض بشه میخوام پکیج جدید بخرم. خونه هر کی تا حالا رفتم که پکیچ چدید دیواری داشته صداش خیلی رو اعصاب بود. یه پکیج بی صدا و بی دردسر با قیمت حدود ۲ میلیون میخوام برای خونه ۷۵ متری. میشه راهنمایی کنین لطفا؟

yahyataba
04-01-2014, 17:56
اگر از پکیج ایرفو راضی هستید و براتون این همه مدت کار کرده پیشنهاد میکنم دوباره یک پکیج ایرفو با همین مشخصات بگیرید.چون هم فضای مناسب نصب این پکیج را دارید و هم اینکه کاملاً به سیستم پکیج ایرفو آشنا شدید.
اما اگر خواستید پکیج دیواری بگیرید که سرو صدای زیادی نداشته باشه پکیج بدون فن بگیرید تا لااقل صدای فن دستگاه اذیت نکنه. ( هر چند صدای فن پکیج های فن دار خیلی کمتر از چیزیه که فکرشو بکنید).

ممنون
نظر شما در مورد پکیج ایساتیس چیه؟

ghahremanimehdi
04-01-2014, 18:19
سلام
خونه هر کی تا حالا رفتم که پکیچ چدید دیواری داشته صداش خیلی رو اعصاب بود. یه پکیج بی صدا و بی دردسر با قیمت حدود ۲ میلیون میخوام برای خونه ۷۵ متری. میشه راهنمایی کنین لطفا؟
منم همین سوال رو دارم واسه واحد 75 متری یک پکیج کم صدا و مناسب چیه ؟ خونه ی یکی از فامیلا رفته بودیم میگفت پکیج رو داخل کابینت گذاشتیم حالا نرفتم ببینم ولی نمیدونم چجوری بود.

فشار آبگرم را کمتر کنید ببینید که آب گرم میشه یا نه؟
متاسفانه در زمستان به خاطر سرد:n30: بودن بیش از حد آب سرد ورودی به پکیج و کم بودن فشار گاز پکیج ها قادر به گرم کردن آب به خوبی ماهای قبل نیستند برای همین باید فشار آب سرد ورودی به پکیج را کم کنیم تا آب بهتر گرم بشه.

آخه ایشون گفتن که آب رادیاتورها داغ هست و فقط آب مصرفی شون ولرم هست.

tamirkar1
04-01-2014, 21:32
:santa:
منم همین سوال رو دارم واسه واحد 75 متری یک پکیج کم صدا و مناسب چیه ؟ خونه ی یکی از فامیلا رفته بودیم میگفت پکیج رو داخل کابینت گذاشتیم حالا نرفتم ببینم ولی نمیدونم چجوری بود.

آخه ایشون گفتن که آب رادیاتورها داغ هست و فقط آب مصرفی شون ولرم هست.در پکیج های دیواری دماهای شوفاژ و آبگرم بهداشتی کاملاً جدا از هم هستند. و شما میتونید شوفاژ را روی 30 درجه بذارید ولی آب داغ روی 55 درجه باشه و اصلاً هم رادیاتورها گرم نمیشه.و بلعکس میتونید دمای شوفاژ را روی 80 درجه بذارید ولی آب داغ را روی 30 درجه تنظیم کنید در این حالت دیگه آب داغ نخواهید داشت ولی شوفاژها کاملاً گرم میشه.
سیستم کار کرد شوفاژ یک مدار کاملاً بسته ای که آب داخل این مدار به مرور و در یک مدت زمانی ( مثلاً حدود 5 دقیقه ) کل رادیاتورها را داغ میکنه.
اما در حالت مصرف آبگرم بهداشتی . سه چیز برای گرم شدن آب خیلی مهمه :
1- دبی آب سرد ورودی (بین 10 تا 13 لیتر برای پکیج های 24 هزار و 13 تا18 لیتر برای پکیج 32 هزار )
2- میزان اختلاف دمای آب گرم مصرفی و آب سرد ورودی به پکیج.( حالت ایده ال 25 تا 30 درجه اخلاف بین دمای آب گرم مصرفی و آب سرد ورودی )
3- استاندارد بودن فشار گاز ( 20 میلی بار).

تولید آبگرم در پکیج :
آب سرد وارد مبدل شده و از مبدلی که زیر آن شعله وجود دارید عبور میکند و بلافاصله به مصرف کننده میرسد.حالا اگر شرایطی که در بالا به آن اشاره شد وجود نداشته باشد ،
* دبی آب ورودی به پکیج 20 لیتر باشد چون میزان آبی که از داخل مبدل گرم در ثانیه عبور میکند بیشتر میشود گرمای مبدل را میگیرد ولی این گرما برای بالا بردن دمای این مقدار آب کافی نیست و آب خوب داغ نمیشه و یا ولرم خواهد بود.
* آب گرمی که مصرف کننده احتاج دارد 55 درجه سانتیگراد باشد و آب سردی که وارد دستگاه میشود 5 درجه سانتیگراد باشد ، اختلاف دما 50 درجه خواهد بود در نتیجه آب به خوبی گرم نمیشود.(این حالت در زمستان خیلی پیش میاد).
*اگر فشار گاز کمتر از 20 میلی بار باشد شعله استاندارد تشکیل نمیشود در نتیجه آب به خوبی گرم نمیشود.

tamirkar1
04-01-2014, 21:36
ایساتیس پکیج خوبیه. در یزد مونتاژ میشه. و در حال حاضر یکی از رقبای اصلی بوتان محسوب میشه.
ممنون
نظر شما در مورد پکیج ایساتیس چیه؟

bigman
05-01-2014, 02:06
پکیج من بوتان calde venezia 24 kis هست . دیروز که شیر گاز را بستم و آخر شب که به خونه برگشتم دیدم پکیج خاموشه طبق روال همیشه شیر گاز را باز کردم تا پکیج را روشن کنم

پکیج تا آستانه روشن شدن میره ولی جرقه نمیزنه تا روشن بشه !!!

به نظرتون مشکل از کجاست ؟؟
ضمنا مشکل هواگیری نداره و بار پکیج بین 1.5 تا 2 هست.

لطفا کمک کنید

hamed3210
05-01-2014, 20:34
با سلام
مدتی است که هنگام بازکردن شیر آب مصرفی یا دوش حمام آب بوی بسیار نامطبوعی می دهد مانند بویی که هنگام هواگیری از رادیاتور شوفاژ خارج می شود در ضمن وقتی دست را زیر آب میگریم دست هم همان بورا می گیرد کاملا یقین دارم که آب شوفاژ پکیج وارد سیستم بهداشتی آب می شود این مورد مخصوصا در زمان هایی که فشار آب بیشتر است مثل صبح های زود یا نصفه شب ها بیشتر است .مدل پکیج بوتان اپتیما می باشد . در ضمن در گذشته هم وقتی شیر پرکن آب شوفاژ را برای هواگیری باز می کردیم و شیر آب را هم با زمی کردیم همین اتفاق می افتاد .به نظرشما مشکل چیست و چطور می شود آن را حل کرد .از برخی که پرسیدم گفتند امکان ندارد که آب شوفاژ وارد آب بهداشتی شود چون مدار آن بسته است اما من مطمئنم که وارد می شود .خواهشا سریع تر کمکم کنید .واقعا ممنون

hamed3210
05-01-2014, 20:38
با سلام
مدتی است که هنگام بازکردن شیر آب مصرفی یا دوش حمام آب بوی بسیار نامطبوعی می دهد مانند بویی که هنگام هواگیری از رادیاتور شوفاژ خارج می شود در ضمن وقتی دست را زیر آب میگریم دست هم همان بورا می گیرد کاملا یقین دارم که آب شوفاژ پکیج وارد سیستم بهداشتی آب می شود این مورد مخصوصا در زمان هایی که فشار آب بیشتر است مثل صبح های زود یا نصفه شب ها بیشتر است .مدل پکیج بوتان اپتیما می باشد . در ضمن در گذشته هم وقتی شیر پرکن آب شوفاژ را برای هواگیری باز می کردیم و شیر آب را هم با زمی کردیم همین اتفاق می افتاد .به نظرشما مشکل چیست و چطور می شود آن را حل کرد .از برخی که پرسیدم گفتند امکان ندارد که آب شوفاژ وارد آب بهداشتی شود چون مدار آن بسته است اما من مطمئنم که وارد می شود .خواهشا سریع تر کمکم کنید .واقعا ممنون :n30:

hesam.eng
06-01-2014, 10:03
با سلام
مدتی است که هنگام بازکردن شیر آب مصرفی یا دوش حمام آب بوی بسیار نامطبوعی می دهد مانند بویی که هنگام هواگیری از رادیاتور شوفاژ خارج می شود در ضمن وقتی دست را زیر آب میگریم دست هم همان بورا می گیرد کاملا یقین دارم که آب شوفاژ پکیج وارد سیستم بهداشتی آب می شود این مورد مخصوصا در زمان هایی که فشار آب بیشتر است مثل صبح های زود یا نصفه شب ها بیشتر است .مدل پکیج بوتان اپتیما می باشد . در ضمن در گذشته هم وقتی شیر پرکن آب شوفاژ را برای هواگیری باز می کردیم و شیر آب را هم با زمی کردیم همین اتفاق می افتاد .به نظرشما مشکل چیست و چطور می شود آن را حل کرد .از برخی که پرسیدم گفتند امکان ندارد که آب شوفاژ وارد آب بهداشتی شود چون مدار آن بسته است اما من مطمئنم که وارد می شود .خواهشا سریع تر کمکم کنید .واقعا ممنون :n30:
دوست عزیز مبدل پکیجتون سوراخ شده و مسیر آب گرمایش و آب مصرفی به یکدیگر باز شده

esmaeil118
06-01-2014, 11:16
من بیش از 2 ساله که پکیج تاچی تیپ a خریدهام. مشکل الان پکیج اینست که اگردما روی 80 تنظیم شده باشد ، خیلی سریع از دمای 37 درجه به دمای 86 تا 90 میرسد (در عرض کمتر از یک دقیقه ) و بلافاصله مشعلها خاموش میشوند و دو باره در کمتر ازیک دقیقه دما از 90 به 40 میرسد و دو تا سه دقیقه طول میکشد تا دوباره مشعل روشنشده و دما افزایش یابد. این سیکل مرتب تکرار میشود.
ضمنا بعلت زمان کم روشن بودن مشعل دمای رادیاتور کلا بالا نمیرود و نکته دیگراینکه دمای نیمه بالایی رادیاتور نیمه گرم است و نیمه پایینی خیلی کم گرم میشود.هواگیری هم کرده ام.
کسی میتونه کمک کنه؟

tamirkar1
06-01-2014, 14:39
به نظر من هم امکان نداره آب شوفاژ وار آب بهداشتی بشه ، و فشار مدار شوفاژ اصلاً تغییری نکنه.اگر مبدل سوراخ شده باشه باید همیشه شیر اطمینان پکیج چکه کنه و مدام فشار بالا میره. پس مشگل باید جای دیگه باشه.:n13:
با سلام

ghahremanimehdi
06-01-2014, 18:21
خداییش عجب مشکلاتی داره پکیچ .ما خوبه خونمون از اول شوفاژ بوده و الان بیش از 20 ساله کار میکنه آخ نگفته الان که تاپیک رو میبینم خدا رو شکر میکنم پکیج ندارم گویا خرابی پکیج زیاد هستش.

tamirkar1
06-01-2014, 18:54
چرخش آب در مدار شوفاژ خوب صورت نمیگیره.
* کلیه شیرهای رادیاتورها باید کاملاً باز باشه.
*پمپ باید بررسی بشه و مطمئن بشیم که خوب کار میکنه.
*حوزینگ پمپ باید شستشو داده بشه. تا کاملاً تمیز باشه.
*خود مبدل اصلی هم باید چک بشه تا مطمئن بشیم که رسوب نکرده باشه.و آب به خوبی در مدار چرخش داره.
پیشنهاد میکنم به یک تعمیرکار بگید حتماً بیاد پکیج را نگاه کنه.

من بیش از 2 ساله که پکیج تاچی تیپ a خریدهام. مشکل الان پکیج اینست که اگردما روی 80 تنظیم شده باشد ، خیلی سریع از دمای 37 درجه به دمای 86 تا 90 میرسد (در عرض کمتر از یک دقیقه ) و بلافاصله مشعلها خاموش میشوند و دو باره در کمتر ازیک دقیقه دما از 90 به 40 میرسد و دو تا سه دقیقه طول میکشد تا دوباره مشعل روشنشده و دما افزایش یابد. این سیکل مرتب تکرار میشود.
ضمنا بعلت زمان کم روشن بودن مشعل دمای رادیاتور کلا بالا نمیرود و نکته دیگراینکه دمای نیمه بالایی رادیاتور نیمه گرم است و نیمه پایینی خیلی کم گرم میشود.هواگیری هم کرده ام.
کسی میتونه کمک کنه؟

morteza971
06-01-2014, 19:04
پکیج من بوتان calde venezia 24 kis هست . دیروز که شیر گاز را بستم و آخر شب که به خونه برگشتم دیدم پکیج خاموشه طبق روال همیشه شیر گاز را باز کردم تا پکیج را روشن کنم

پکیج تا آستانه روشن شدن میره ولی جرقه نمیزنه تا روشن بشه !!!

به نظرتون مشکل از کجاست ؟؟
ضمنا مشکل هواگیری نداره و بار پکیج بین 1.5 تا 2 هست.

لطفا کمک کنید

سلام اگه فن روشن میشه بعد خاموش میشه و چراغ سبز چشمک زن میده !
مشکل از مکش دود کش است ( یا خود دود کش یا فن و متعلقاتش ...)
اول دود کش روبررسی کنید

lord_alone_dark
07-01-2014, 02:15
سلام بر دوستان خوب
من کمک میخوام
برای ویلای شهرستان 4 تا بخاری به جایش نمیرسه میخوام جمع کنم بخاری هارو به جاش شوفاژ کنم
خونه 2 متر پی داره اومده بالا زیرش هم زیر زمین 4 دورش بازه و باغ هست و حدود 18 پنجره داره دیوار هم حمال هست از اون کلفتها .سقف هم معمولیه شیروونی نیست .کف هم سرامیک هست الان اب ساختمون یخ زده .الان تهران 7 درجه هست اونجا منفی 12 هست شبها اینجا تفرش هست .
روزه رو خوندم که کار دستتون بیاد .
خونه 150 متر بالاست و 40 متر پایین .
خودم میخوام با لوله سفید بدم رو کار برام لوله بکشه بعد رادیاتور سولار ایران رادیاتور بخرم و پکیج زمینی ایران رادیاتور رو بخرم .
نظرتون راجب پکیج چیه؟؟و لوله و رادیاتور ؟
میخوام بی دردسر باشه؟به حساب خودم 150 پره میخوام

saeidrezay
07-01-2014, 11:45
پكيج من كه مشتي شده بود با تعويض برد و كمپروسور درست شد و حالا مثل ساعت داره كار ميكنه
فقط اين رو بگم كه بوتان يكي از دزد ترين كارخونه هاي ايرانه
چون كه پكيج من با مشكلي كه رو بردش داشت و از كارخونه اومده بود به من فروخته شد
در حالي كه همه ديديم وقتي تويوتا يك نقص كوچيك تو ماشين هاش پيدا كرد همه رو دوباره بر گردوند

tamirkar1
07-01-2014, 14:38
با توضیحاتی که شما دادید. و با توجه به برودت هوای منطقه شما و تعداد 18 پنجره و اینکه زیر ساختمون زیرزمین سرد قرار داره.شما حتماً باید یک پکیج35 هزار به بالا نصب کنید. اگر با سوخت گاز بخواهید کار کنه ، پکیج زمینی پیشنهاد خیلی خوبیه. سعی کنید دستگاهی بگیرید که تعمیراتش خیلی تخصصی نباشه.تا اگر خدایی نکرده زمانی مشکلی پیدا کرد خودتون بتوینید اورژانسی حلش کنید. (شیر گاز در دستگاه های پکیج زمینی خیلی شبیه به آبگرمکن یا بخاری است و چیزه خاصی نداره و نهایت ترموکوپلش خراب بشه ).
اما تعدا پره رادیاتورها را باید بیشتر در نظر بگیرید و حدوداً 200 پره احتیاج دارید.
سلام بر دوستان خوب
من کمک میخوام
برای ویلای شهرستان 4 تا بخاری به جایش نمیرسه میخوام جمع کنم بخاری هارو به جاش شوفاژ کنم
خونه 2 متر پی داره اومده بالا زیرش هم زیر زمین 4 دورش بازه و باغ هست و حدود 18 پنجره داره دیوار هم حمال هست از اون کلفتها .سقف هم معمولیه شیروونی نیست .کف هم سرامیک هست الان اب ساختمون یخ زده .الان تهران 7 درجه هست اونجا منفی 12 هست شبها اینجا تفرش هست .
روزه رو خوندم که کار دستتون بیاد .
خونه 150 متر بالاست و 40 متر پایین .
خودم میخوام با لوله سفید بدم رو کار برام لوله بکشه بعد رادیاتور سولار ایران رادیاتور بخرم و پکیج زمینی ایران رادیاتور رو بخرم .
نظرتون راجب پکیج چیه؟؟و لوله و رادیاتور ؟
میخوام بی دردسر باشه؟به حساب خودم 150 پره میخوام

tamirkar1
07-01-2014, 14:45
یعنی در زمان گارانتی برد را تعویض کردند و از شما پولش را گرفتند.؟؟؟؟؟؟:n04::n04:
پكيج من كه مشتي شده بود با تعويض برد و كمپروسور درست شد و حالا مثل ساعت داره كار ميكنه
در حالي كه همه ديديم وقتي تويوتا يك نقص كوچيك تو ماشين هاش پيدا كرد همه رو دوباره بر گردوند

ghahremanimehdi
07-01-2014, 15:10
بوتان اگر این کارو کرده باشه وای به حال برندهای دیگه که خدماتشون ضعیفتر از بوتانه.

lord_alone_dark
07-01-2014, 15:18
یعنی پکیج زمینی ایران رادیاتور خوبه؟؟مصرفش از 4 تا بخاری کمتر هست؟؟ صداش چطوره خیلی بده؟؟

saeidrezay
07-01-2014, 19:23
اصلا گرانتي رو بيخيال وقتي دستگاه با ايراد از كارخونه مياد بيرون بايد جوابگوی مردم باشن
چون ايراد در خط توليد به من كه پول دادم چه ربطي داره

rebwar1
08-01-2014, 12:23
اقای تعمیر کار میتونی اسم شرکت وارد کننده ی پکیج ایمرگازو بهم بگی ممنون میشم

lord_alone_dark
08-01-2014, 13:01
یعنی پکیج زمینی ایران رادیاتور خوبه؟؟مصرفش از 4 تا بخاری کمتر هست؟؟ صداش چطوره خیلی بده؟؟

دوستان کمک من هم بکنید
ایا میشه رادیاتور 20 پر گذاشت گرم میشه؟؟
شیر ترموشتاتیک خوبه؟؟

shkz
08-01-2014, 15:00
دوستان کمک من هم بکنید
شیر ترموشتاتیک خوبه؟؟

اگه میتونی با همون بخاریا سر کن پکیج اعصاب خوردی زیادی داره.

lord_alone_dark
08-01-2014, 19:38
چرا اعصاب خورکنی داره ؟؟مال شما چی هست مشکلش چیه؟؟

tamirkar1
08-01-2014, 20:03
آشنایی با سیستم پکیج های زمینی ایران رادیاتور ندارم. پکیج های زمینی را بیشتر با پکیج های اخگر یا سازه های خراسان میشناسن و این اواخر هم پکیج های زمینی الزان که ساخت قزوین وارد بازار شده.قطعاً مصرفش از 4 تا بخاری کمتره و صداش هم خیلی زیاد نیست و تقریباً شبیه به یک آبگرمکن زمینی کار میکنه و فقط صدای پمپش شنیده میشه و وقتی روشن میشه صدای روشن شدنش را میشنوی.

tamirkar1
08-01-2014, 20:08
شرکت آلزان وازد کننده پکیج های دیواری ایمر گاس است .
خود شرکت آلزان یکی از تولید کننده های پکیج های زمینی و دیواری با نام آلزان در ایران است. ولی کیفیت پکیج های دیواریش خیلی زیاد نیست و وزنش خیلی بالاست و استقبال زیادی از این محصول نشده، پکیج های زمینیش هم من خودم شاهد آتش سوزی یک موردش بودم . و به نظرم ایمنی خیلی بالایی نداره.

اقای تعمیر کار میتونی اسم شرکت وارد کننده ی پکیج ایمرگازو بهم بگی ممنون میشم

afn.gig
08-01-2014, 23:06
سلام. دوستان یه راهنمایی میخاستم.

یه آپارتمان هست در اصفهان حدود 220 متر روی پارکینگ. یه شیشه 10 میل تک جداره شش متر مربعی هم داره توی هالش (جزء نمای ساختمان هست مثلا) که این شیشه خیلی سرد میشه. کف هم سرامیک هست و عجیب سرده. امسال اولین زمستون ما توی این خونست و خیلی سرده و همگی رفتیم رو ویبره (!).
توی هال چهار تا رادیاتور 140 سانتی هست. توی هر اتاق هم یک رادیاتور یک متری نصب شده. رادیاتورها از این پنلی های ساخت ترکیه هستند. پکیج هم Pioneer با ظرفیت 24 یا 28 هزار هست (دقیق نمیدونم). روی پکیج البته نوشته گلدایران. دمای پکیج رو روی 80 قرار دادیم ولی دمای مخزن در شب از 77 بالاتر نمیره و مشعل دائم روشنه و پکیج همینطور کار میکنه (جون می‌کنه). رادیاتورها هم بسیار داغ و سوزان هستند. به نظر شما مشکل چیه که اینقدر ما داریم می‌لرزیم؟ چه سیستمی نیاز داریم؟

tamirkar1
09-01-2014, 13:24
مشکل اینه که اتلاف انرژی خیلی زیادی دارید.امسال سرما خیلی مردونه است:n30:.رادیاتورهای شما پاسخگو گرم کردن محیط نیست و پنجره خیلی بزرگی که دارید بیشتر گرما را به محیط بیرون انتقال میده.بهتره با پلاستیک کاملاً این پنجره را بپوشونید.و یک بخاری کمکی هم بذارید و گرنه آخر زمستون باید فاتحه پکیجو بخونی:n02:.
سلام. دوستان یه راهنمایی میخاستم.

یه آپارتمان هست در اصفهان حدود 220 متر روی پارکینگ. یه شیشه 10 میل تک جداره شش متر مربعی هم داره توی هالش (جزء نمای ساختمان هست مثلا) که این شیشه خیلی سرد میشه. کف هم سرامیک هست و عجیب سرده. امسال اولین زمستون ما توی این خونست و خیلی سرده و همگی رفتیم رو ویبره (!).
توی هال چهار تا رادیاتور 140 سانتی هست. توی هر اتاق هم یک رادیاتور یک متری نصب شده. رادیاتورها از این پنلی های ساخت ترکیه هستند. پکیج هم Pioneer با ظرفیت 24 یا 28 هزار هست (دقیق نمیدونم). روی پکیج البته نوشته گلدایران. دمای پکیج رو روی 80 قرار دادیم ولی دمای مخزن در شب از 77 بالاتر نمیره و مشعل دائم روشنه و پکیج همینطور کار میکنه (جون می‌کنه). رادیاتورها هم بسیار داغ و سوزان هستند. به نظر شما مشکل چیه که اینقدر ما داریم می‌لرزیم؟ چه سیستمی نیاز داریم؟

afn.gig
09-01-2014, 14:59
ممنون دوست عزیز. ولی امکان نصب بخاری نداریم چون نه لوله گازی در ساختمان هست و نه دودکشی. هر چی هست همین پکیج و رادیاتورهاست. رادیاتورها رو بزرگتر کنیم کافیه یا پکیج رو هم بایت تعویض کنیم؟

lord_alone_dark
09-01-2014, 15:59
دوستان کمک من هم بکنید
شیر ترموشتاتیک خوبه؟؟

aminjigar
09-01-2014, 17:01
سلام...

دوستان سوالی پیش اومده... ما یه سیستم پکیج داریم، قبض گاز این ماه اومد شد 240 هزار! 6 تا رادیاتور داریم... با این وضع شیر 2 تا رو بستیم، اما

درجه پکیج رو کم نکردیم... این کار تاثیری روی میزان مصرف گاز داره؟روشی وجود نداره که بشه میزان گرمای خروجی از رادیاتورها رو به صورت تکی

کم یا زیاد کرد؟

rebwar1
09-01-2014, 17:46
نظرتون راجب به پکیج ایمر گاز چیه؟

ghahremanimehdi
09-01-2014, 19:02
سلام...

دوستان سوالی پیش اومده... ما یه سیستم پکیج داریم، قبض گاز این ماه اومد شد 240 هزار! 6 تا رادیاتور داریم... با این وضع شیر 2 تا رو بستیم، اما

درجه پکیج رو کم نکردیم... این کار تاثیری روی میزان مصرف گاز داره؟روشی وجود نداره که بشه میزان گرمای خروجی از رادیاتورها رو به صورت تکی

کم یا زیاد کرد؟
مگه میشه ؟ ما که شوفاژ داریم بیشتر از 35 تومن نمیاد .

tamirkar1
09-01-2014, 19:21
رادیاتورهای پنلی قابلیت اضافه کردن نداره. طول رادیاتورهای شما هم که خوبه و رادیاتور از 1.4 متر بیشتر خیلی خوب گرما نمیده.مگه اینکه به صورت دو طرفه ( شیر رفت از یک سمت و شیر برگشت رادیاتور از سمت دیگه به رادیاتور وصل بشه)، اگر امکانش باشه باید انشعاب رادیاتورها را زیاد کنی. پکیج با ظرفیت 24 هزار برای متراژ حدودا تا 150 متر خوبه اگر متراژ شما 200 متر باشه باید از پکیج 28 یا 32 هزار استفاده کنید.
ممنون دوست عزیز. ولی امکان نصب بخاری نداریم چون نه لوله گازی در ساختمان هست و نه دودکشی. هر چی هست همین پکیج و رادیاتورهاست. رادیاتورها رو بزرگتر کنیم کافیه یا پکیج رو هم بایت تعویض کنیم؟

tamirkar1
09-01-2014, 19:24
بله رادیاتور 20 پره با پکیج خیلی راحت گرم میشه و مشکلی نداره.
اگر از سیستم پکیج میخوای استفاده کنید بهتره که شیر ترموستاتیک وصل نکنید.
دوستان کمک من هم بکنید
شیر ترموشتاتیک خوبه؟؟

tamirkar1
09-01-2014, 19:26
پکیج خوبیه .اگر سختی آب منطقه زیاد باشه بهتره حتماً دو مبدله بگیرید.
نظرتون راجب به پکیج ایمر گاز چیه؟

tamirkar1
09-01-2014, 19:35
اولاً باید بگم که بستن شیر رادیاتورها نه تنها باعث نمیشه مصرف گاز کمتر بشه بلکه مصرف گاز را هم بیشتر می کنه و استحلاک پکیج را هم زیاد میکنه.
حالا سوالم اینه ؟
طبقه چندم هستید؟واحد زیری یا بالایی شما کسی میشینه یا نه؟
تعداد پرهای رادیاتورهای که دارید ؟توی اتاقها چند تا رادیاتور و چندپره نصب شده توی پذیرای چندتا رادیاتور و چند پره؟
تعداد پنجره ای که دارید؟
یک شرح مختصری از ساختمان ؟ (نو ساز یا قدیمی؟ شمالی یا جنوبی؟دور ساختمان خالیه یا اینکه ساختمان وجود داره؟ و محل سکونت؟)
اینطوری میشه راحتر نتیجه گیری کرد.
سلام...

کم یا زیاد کرد؟

aminjigar
09-01-2014, 20:05
طبقه 4... طبقه زیری بله ساکن هستن اما طبقه بالا پشت بامه... 2تا 20 پره یکی کوچکتر از 20 پره اما 3تاش بزرگ هستن (30 پره اینا) تو پذیرایی

3تا بزرگ و داخل اتاق ها بقیه نصب شدن... پنجره ها دو جداره هستن و دور ساختمان هم 2 طرف پره.

پس با این وضعیت اگه چند رادیاتور رو خارج کنیم مصرف بیشتر میشه؟!

tamirkar1
09-01-2014, 20:33
فکر کنم در مورد تعداد پرها اشتباه میکنید چون خیلی خیلی به ندرت پیش میاد که رادیاتور از 20 پره بیشتر نصب کند چه برسه به 30 پره :n04:.بهتره دقیق بشمارید.
راستی مارک رادیاتورها چیه؟
طبقه 4... طبقه زیری بله ساکن هستن اما طبقه بالا پشت بامه... 2تا 20 پره یکی کوچکتر از 20 پره اما 3تاش بزرگ هستن (30 پره اینا) تو پذیرایی

3تا بزرگ و داخل اتاق ها بقیه نصب شدن... پنجره ها دو جداره هستن و دور ساختمان هم 2 طرف پره.

پس با این وضعیت اگه چند رادیاتور رو خارج کنیم مصرف بیشتر میشه؟!

tamirkar1
09-01-2014, 20:47
متراژ خونه ؟
فکر کنم در مورد تعداد پرها اشتباه میکنید چون خیلی خیلی به ندرت پیش میاد که رادیاتور از 20 پره بیشتر نصب کند چه برسه به 30 پره :n04:.بهتره دقیق بشمارید.

راستی مارک رادیاتورها چیه؟

mehr463
09-01-2014, 21:03
با سلام خدمت اساتید محترم
من در آپارتمانم پکیج بوتان مدل bl-220 دارم که فشار آب مدارش مرتب بالا میره (روی ۲/۵ تا ۳) و هر وقت بین ۱ تا ۱/۵ تنظیمش میکنم بعد از چند دقیقه و استارت شعله دوباره برمیگرده به مقدار بین ۲/۵تا ۳ بنظر شما مشکل کجا میتونه باشه
ممنون

tamirkar1
09-01-2014, 21:51
احتمالاً منبع انبساط باد نداره و باید تا 1 بار باد بشه.
با سلام خدمت اساتید محترم
من در آپارتمانم پکیج بوتان مدل bl-220 دارم که فشار آب مدارش مرتب بالا میره (روی ۲/۵ تا ۳) و هر وقت بین ۱ تا ۱/۵ تنظیمش میکنم بعد از چند دقیقه و استارت شعله دوباره برمیگرده به مقدار بین ۲/۵تا ۳ بنظر شما مشکل کجا میتونه باشه
ممنون

kiaelectro
09-01-2014, 21:56
سلام
پنج سال است که پکیج فرولی مدلdomicompact f24-d دارم سه سوال دارم:
1-در زمستان وقتی که شیر آب گرم زیاد باز می ماند بر اثر افت فشار پکیج خاموش می شود که مجددا با آبگیری روشن می شود که بعد گرم شدن رادیاتورها مجددا فشار از 3 هم بیشتر می شود که مجبور میشوم با باز کردن شیر هواگیری یکی از رادیاتورها فشار را کاهش دهم عیب از کجاست و هزینه تقریبی آن چقدر است.
2-در زمستان در زمانی که رادیاتور ها گرم می شوند و دکمه تنظیم دمای آن را برروی 75 در جه قرار می دهم(یعنی تقریبا در 3/4 انتهایی) پکیج دائم کار می شود آیا این مسئله عادی و طبیعی است
3- جدیدا یک فایل پی دی اف انگلیسی از دستور نصب آن دانلود کردم که در آن سفارش شده بود که حتما روزنه اکسیژن گیری این مدل که در کنار دود کش است باید با لوله به بیرون از ساختمان هدایت شود در حالی که ما لوله ای ندارد و مستقیما اکسیژن را از داخل ساختمان جذب می کند آیا این مسئله خطری ندارد. وبرای رفع آن چه راهی پیشنهاد می کنید
متشکرم

tamirkar1
09-01-2014, 22:08
1- منبع انبساط باید سرویس شود.
2- دما را بیارید پاینتر اگر اتوماتیک کرد نشان میده که دستگاه درست کار میکنه.
3- بجای این کار میشه یک درچه 20*20 در ساختمان روبه بیرون ایجاد کنید تا هوای خانه با هوای بیرون مرتبط بشه.(کاری که الان شرکت گاز برای تایید گاز خیلی روش حساسیت نشان میده)
سلام
پنج سال است که پکیج فرولی مدلdomicompact f24-d دارم سه سوال دارم:
1-در زمستان وقتی که شیر آب گرم زیاد باز می ماند بر اثر افت فشار پکیج خاموش می شود که مجددا با آبگیری روشن می شود که بعد گرم شدن رادیاتورها مجددا فشار از 3 هم بیشتر می شود که مجبور میشوم با باز کردن شیر هواگیری یکی از رادیاتورها فشار را کاهش دهم عیب از کجاست و هزینه تقریبی آن چقدر است.
2-در زمستان در زمانی که رادیاتور ها گرم می شوند و دکمه تنظیم دمای آن را برروی 75 در جه قرار می دهم(یعنی تقریبا در 3/4 انتهایی) پکیج دائم کار می شود آیا این مسئله عادی و طبیعی است
3- جدیدا یک فایل پی دی اف انگلیسی از دستور نصب آن دانلود کردم که در آن سفارش شده بود که حتما روزنه اکسیژن گیری این مدل که در کنار دود کش است باید با لوله به بیرون از ساختمان هدایت شود در حالی که ما لوله ای ندارد و مستقیما اکسیژن را از داخل ساختمان جذب می کند آیا این مسئله خطری ندارد. وبرای رفع آن چه راهی پیشنهاد می کنید
متشکرم

mehr463
09-01-2014, 22:22
احتمالاً منبع انبساط باد نداره و باید تا 1 بار باد بشه.
اندازه گرفتم ۰/۹ بار باد داره

kiaelectro
09-01-2014, 22:32
1- منبع انبساط باید سرویس شود.
2- دما را بیارید پاینتر اگر اتوماتیک کرد نشان میده که دستگاه درست کار میکنه.
3- بجای این کار میشه یک درچه 20*20 در ساختمان روبه بیرون ایجاد کنید تا هوای خانه با هوای بیرون مرتبط بشه.(کاری که الان شرکت گاز برای تایید گاز خیلی روش حساسیت نشان میده)
با تشکر از جواب سریع شما
وقتی دما را پایین تر می آورم عمل می کند اما در دمای بالا به این صورت است البته این مسئله را اضافه کنم که زیر بنای ساختمان 155 متر است و 91 پره رادیات (دو تا 20 تا برای سالن و سه تا 17 تا برای سه اتاق)استفاده شده است آیا بنظر شما برای این پکیج این تعداد رادیات زیاد نیست. در مورد دریچه منظورتان نصب دریچه بطور مستقیم به فضای داخل است که در اینصورت حرارت ساختمان به بیرون می رود یا هدایت لوله به بیرون از ساختمان با اسفاده از این دریچه.
متشکرم

mahyar_a_55
09-01-2014, 22:34
سلام دوستان
کسی میتونه در مورد خرید پکیج منو راهنمایی کنه؟
برای یه واحد ۱۱۰ متری تو کرج می خوام که خدمات دهی هم خوب باشه
ممنون میشم برند و مدل بدین

tamirkar1
09-01-2014, 22:38
اگر شرایط داشته باشید و بتونید ک لوله تامیین هوا را جداگانه به بیرون انتقال بدید که خیلی عالی میشه.و خیلی بهتر از گذاشتن دریچه 20*20 میشه.
این پکیج تا حدود150 پره رادیاتور را گرم میکنه و هیچ مشکلی هم نداره.
در مورد مشکل پکیج هم باد بگم ، مطمناً منبع انبساط باد نداره که باعث نوسان فشار میشه و باید سرویس بشه.
با تشکر از جواب سریع شما
وقتی دما را پایین تر می آورم عمل می کند اما در دمای بالا به این صورت است البته این مسئله را اضافه کنم که زیر بنای ساختمان 155 متر است و 91 پره رادیات (دو تا 20 تا برای سالن و سه تا 17 تا برای سه اتاق)استفاده شده است آیا بنظر شما برای این پکیج این تعداد رادیات زیاد نیست. در مورد دریچه منظورتان نصب دریچه بطور مستقیم به فضای داخل است که در اینصورت حرارت ساختمان به بیرون می رود یا هدایت لوله به بیرون از ساختمان با اسفاده از این دریچه.
متشکرم

tamirkar1
09-01-2014, 22:39
برای 110 متر باید یک پکیج 24 هزار بگیرید. پکیج خوب زیاده. خودتون چیزی مد نظر ندارید.
سلام دوستان
کسی میتونه در مورد خرید پکیج منو راهنمایی کنه؟
برای یه واحد ۱۱۰ متری تو کرج می خوام که خدمات دهی هم خوب باشه
ممنون میشم برند و مدل بدین

mahyar_a_55
09-01-2014, 22:42
تاچی و ایران و فرولی
ولی نمیدونم هر کسی یکی رو پیشنهاد میده
واقعا گیج شدم

tamirkar1
09-01-2014, 22:45
برای این کار چقدر بودجه در نظر گرفتید.
تاچی و ایران و فرولی
ولی نمیدونم هر کسی یکی رو پیشنهاد میده
واقعا گیج شدم

mahyar_a_55
09-01-2014, 22:48
اگه ارزش داشته باشه تا ۲.۵ هم مشکل ندارم
ولی میگن انقد هزینه نکن فرولی نگیر و تاچی بگیر
که قطعه هم خوب داره

Justyyy
09-01-2014, 22:51
دوستان بهترین مارک پکیج زمینی چیه؟(اخگر،الزان،الپ،ایران رادیاتور،سازه های خراسان یا...؟؟؟؟؟؟:n29:)
و اینکه برای یه خونه 2 طبقه که زیر بناش 140 متره(140*2) چه مدلی رو باید بگیریم؟
قیمت هم نهایتآ تا 4 تومن...

tamirkar1
09-01-2014, 22:56
:n02::n02::n02:
اگه ارزش داشته باشه تا ۲.۵ هم مشکل ندارم
ولی میگن انقد هزینه نکن فرولی نگیر و تاچی بگیر
که قطعه هم خوب داره

mahyar_a_55
09-01-2014, 22:58
:n04:
چی شد:n27:

tamirkar1
09-01-2014, 22:58
اخگر و سازه های خراسان که دیگه تولید نمیشه.پکیج زمینی 3s یا پکج زمینی الزان با ظرفیت بالا با نصب یک پمپ اضافه احتمالاً جواب کار شما را میده.
دوستان بهترین مارک پکیج زمینی چیه؟(اخگر،الزان،الپ،ایران رادیاتور،سازه های خراسان یا...؟؟؟؟؟؟:n29:)
و اینکه برای یه خونه 2 طبقه که زیر بناش 280 متره چه مدلی رو باید بگیریم؟
قیمت هم نهایتآ تا 4 تومن...

tamirkar1
09-01-2014, 23:00
تاچی در مقایسه با پکیج های دیگه جزء پکیج های درجه 2 یا 3 است و کیفیت خیلی بالای نداره.
:n04:
چی شد:n27:

mehr463
09-01-2014, 23:02
اندازه گرفتم ۰/۹ بار باد داره

مشکل پکیج من چی میتونه باشه؟

mahyar_a_55
09-01-2014, 23:05
پس چی رو پیشنهاد میدین؟

Justyyy
09-01-2014, 23:07
اخگر و سازه های خراسان که دیگه تولید میشه.پکیج زمینی 3s یا پکج زمینی الزان با ظرفیت بالا با نصب یک پمپ اضافه احتمالاً جواب کار شما را میده.
دادا اشتباه شد!!!زیر بنا 140 متره،کلش 280 متر میشه...
یعنی مارک خوب الزان و 3s هست؟؟؟
ایران رادیاتور و الپ چطورن؟
تو سایت دما تجهیز ایران رادیاتور وزن 215 کیلو هست و توانش 35000 ولی الپ 80 کیلو هست و توانش 60000!!!:n04:
یعنی الپ قوی تره؟؟؟

kiaelectro
09-01-2014, 23:08
منبع انبساط را خودمان می توانیم باد کنیم در غیر این صورت هزینه تقریبی آن چقدر است .بعنوان آخرین سوال این مدل پکیج که خدمتتان عرض کردم اصلی و ایتالیایی است یا چینی.
با تشکر از شما

tamirkar1
10-01-2014, 00:00
در اصل بودن این پکیج یک ذره هم شک نکنید. باید آب مدار را خالی کنید و بادش کنید کار سختی نیست . ولی چون تا حالا انجام ندادید بهتره بگید یک تعمییر کار این کارو انجام بده.
منبع انبساط را خودمان می توانیم باد کنیم در غیر این صورت هزینه تقریبی آن چقدر است .بعنوان آخرین سوال این مدل پکیج که خدمتتان عرض کردم اصلی و ایتالیایی است یا چینی.
با تشکر از شما

tamirkar1
10-01-2014, 00:02
پکیج ایرفو هم می تونید انتخاب کنید .فکر کنم از تمام پکیج های زمینی دیگه بهتر باشه.
اما آلپ را اصلاً و به هیچ عنوانتوصیه نمیکنم.
دادا اشتباه شد!!!زیر بنا 140 متره،کلش 280 متر میشه...
یعنی مارک خوب الزان و 3s هست؟؟؟
ایران رادیاتور و الپ چطورن؟
تو سایت دما تجهیز ایران رادیاتور وزن 215 کیلو هست و توانش 35000 ولی الپ 80 کیلو هست و توانش 60000!!!:n04:
یعنی الپ قوی تره؟؟؟

tamirkar1
10-01-2014, 00:04
بوش - ایمر - فرولی- بایکان -باکسی - آریستون-
این پکیج ها خیلی بهتر از پکیج تاچی هستند . درواقع اصلاً قابل مقایسه نیستند.
پس چی رو پیشنهاد میدین؟

mahyar_a_55
10-01-2014, 00:08
ممنونًاز راهنمایی
سوال اخر
ساختمان دودکش معمولی داره که چنتا زانو خورده یعنی مستقیم نیست
و دو جداره هم نیست
میشه پکیج فن دار بهش وصل کرد؟