PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

alna62
21-04-2013, 22:06
سلام استاد، کاملا حق با شماست اشتباه شد! یک بار کاملا درسته. مرسی

pc7s
21-04-2013, 23:16
سلام
سوالات دوستان و جواب های جناب tamirkar1 خیلی گسترده است و تصممیم گیری خیلی سخت میشه ازش کرد .
یه خواهشی که دارم 10 پکیج خوب با قدرت 24000 رو بر حسب اولویت کیفیت و خدمات به همراه قیمت تقریبیشون راهنمایی کنید .
برای یک واحد 70 متری تو طبقه اول بالای پارکینگ و سرمای آذربایجان شرقی 24000 جواب میده ؟

tamirkar1
21-04-2013, 23:38
شیر هواگیری یکی از رادیاتورها را باز کنید تا فشار کاملا افت کنه.یک گیج فشار از همو نهای که باد لاستیک ماشین را باهاشون تنظیم یا چک میکنن ، روی سوزن منبع انبساط قرار بدید ببینید چقدر باد داره.اگر کمتر از یک بار بود باید تا یک بار بادش کنید.دوباره سیستم را پر کنید رادیاتورها را هواگیری کنید. و دستگاه را روشن کنید.
امروز چک کردم در حالت standby هم رفت بالا
فشار منبع انبساط رو چجوری چک کنم؟

mary1367
22-04-2013, 07:31
tamirkar1 امکانش هست من شماره تلفن شما رو داشته باشم؟

Frdsbi
26-04-2013, 12:50
با سلام و تشکر از راهنماییهاتون
سوالم اینه که با توجه به اینکه رادیاتورهای آلومینیومی با پکیج تولید گاز هیدروژن می کنن آیا رادیاتور های بوتان ال پریمو که از داخل رنگ شدن مشکلی ندارن ؟
با توجه به عملکرد رادیاتورهای پنلی با پکیج آیا استفاده از آنها نسبت به رادیاتور آلومینیومی بهتره یا خیر ؟
بهترین های رادیاتور های پنلی کدام مارکها هستن ؟
و در آخر آپارتمان 150 متر طبقه اول روی پیلوت سه طرف پنجره و سیستم لوله کشی به صورت 2 تا انشعاب سالن و 3 تا اتاق خوابها
چه تعداد رادیاتور آلومینیومی بوتان ؟
چه متراژ رادیاتور پنلی احتیاج هست ؟

tamirkar1
26-04-2013, 20:39
رادیاتور بوتان نسبت به رادیاتورهای آلومنیمی ایرانی دیگر کیفیت بسیار بالای داره.و نسبت به همه رادیاتورهای آلومنیمی کمترین مقدار تولید گاز را داره ، و کمتر هوا میگیره.
اما به نظر من استفاده از رادیاتور پنلی با کیفیت همیشه در اولویت قرار داره.و خودم به شخصه همیشه رادیاتور پنلی را پیشنهاد میکنم و در صورتی که مشتری از شکل ظاهری این رادیاتورها خوشش نیاد و در اولویت دوم رادیاتور بوتان توصیه میشه.
و چون در طبقه اول روی پیلوت و سه طرف پنجره قرار دارید. حداقل باید دوتا 20 پره توی پذیرای و اتاقهای تا 10 متر 12 پره، و اگر اتاقهات از 10 متر بیشتر تعداد پره هاتو بیشتر کنید.
رادیاتور پنلی دوتا 1.40 داخل پذیرای و 3 تا 1 متری داخل اتاقها
با سلام و تشکر از راهنماییهاتون
سوالم اینه که با توجه به اینکه رادیاتورهای آلومینیومی با پکیج تولید گاز هیدروژن می کنن آیا رادیاتور های بوتان ال پریمو که از داخل رنگ شدن مشکلی ندارن ؟
با توجه به عملکرد رادیاتورهای پنلی با پکیج آیا استفاده از آنها نسبت به رادیاتور آلومینیومی بهتره یا خیر ؟
بهترین های رادیاتور های پنلی کدام مارکها هستن ؟
و در آخر آپارتمان 150 متر طبقه اول روی پیلوت سه طرف پنجره و سیستم لوله کشی به صورت 2 تا انشعاب سالن و 3 تا اتاق خوابها
چه تعداد رادیاتور آلومینیومی بوتان ؟
چه متراژ رادیاتور پنلی احتیاج هست ؟

ahmad reza 66
26-04-2013, 22:50
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت جناب تعمیرکار
با توجه به گفته های قبل شما ،اینطور متوجه شدم که وایلانت بهترین پکیجه
آیا بهتر از این مارک در بازار هست؟اگر هست لطفا معرفی کنید.
من تصمیم گرفتم وایلانت بخرم،خدماتش تو اصفهان چطوره؟مصرفش هم برام مهمه.چون قبلا یونیکال داشتم و توی زمستون تقریبا ماهی 11 هزار تومن برای یه واحد 85 متری واسم میومد.الان یه واحد 110 متری دارم.

majidonline
27-04-2013, 17:51
با سلام
چند تا سئوال از خدمت جناب tamirkar1 داشتم
بنده دریک آپارتمان 140 متری در طبقه چهارم (آخر) هستم
پکیجی که خریدم مارکش بارل barel 24000 هست. تعداد پره های رادیاتورها 80 عدد هست 40تا پذیرایی که آشیزخانه اپن هست
20 پره برای یک اتاق که اصلا هم زمستان گرم نمیشه
و برای اتاقها دیگه هر کدام 10 پره
1.پول گاز منزل بنده بسبت به همسایه ها 2 برار میاد
2.پکیج رو روی اخرین درجه(80) میذارم تا خونه گرم شه ولی باز خونه خیلی گرم نمیشه
3. در حالت معمولی دمارو روی 60 که میزارم درجه فشلرسنج از 2با رد میشه هی باید رایاتورهارو هوا گیری کنم تا فشار بیا پایین
مشکل از تعداد کم پره های رادیاتور هست یا خود پکیج
در ضمن از همین پکیج برای خونه یکی از اشناهام خریدیم اصلا این مشکلات رو نداره
با تشکر از راهنمایی شما

tamirkar1
27-04-2013, 22:13
1- این مشکل اصلا به مارک یا اسم پکیج ربطی نداره.در واقع مشکل اصلی شما در تعداد کم پره های رادیاتور های شماست برای 140 متر ان هم در طبقه آخر باید حداقل 100 تا 120 پره رادیاتور داشته باشید.
2- اگر دمای پکیج را همیشه روی 80 میزارید این کار باعث میشه که عمر قطعات پکیج پایین بیاد و استحلاک آن خیلی بالا بره .
3- اگر موقع هواگیری ، هوا از داخل رادیاتورها خارج میشه این طبیعی و کاریش نیمشه کرد. ولی میتونید یک هواگیر اتوماتیک روی رادیاتور حمام نصب کنید تا مقدار زیادی از هوای تولیدی از رادیاتور حمام خارج بشه و رادیاتورها کمتر هوا بگیره.
موفق باشید.

با سلام
چند تا سئوال از خدمت جناب tamirkar1 داشتم
بنده دریک آپارتمان 140 متری در طبقه چهارم (آخر) هستم
پکیجی که خریدم مارکش بارل barel 24000 هست. تعداد پره های رادیاتورها 80 عدد هست 40تا پذیرایی که آشیزخانه اپن هست
20 پره برای یک اتاق که اصلا هم زمستان گرم نمیشه
و برای اتاقها دیگه هر کدام 10 پره
1.پول گاز منزل بنده بسبت به همسایه ها 2 برار میاد
2.پکیج رو روی اخرین درجه(80) میذارم تا خونه گرم شه ولی باز خونه خیلی گرم نمیشه
3. در حالت معمولی دمارو روی 60 که میزارم درجه فشلرسنج از 2با رد میشه هی باید رایاتورهارو هوا گیری کنم تا فشار بیا پایین
مشکل از تعداد کم پره های رادیاتور هست یا خود پکیج
در ضمن از همین پکیج برای خونه یکی از اشناهام خریدیم اصلا این مشکلات رو نداره
با تشکر از راهنمایی شما

tamirkar1
27-04-2013, 22:18
دوست عزیز پکیج وایلانت جزء بهترین های تولید پکیج در جهان است . اما مشکل اصلی وایلانت در ایران خدمات ضعیف و پشتیبانی بد شرکت وارد کننده است . من خودم به کسی توصیه نمیکنم وایلانت بگیره به دردسرش نمی ارزه.
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت جناب تعمیرکار
با توجه به گفته های قبل شما ،اینطور متوجه شدم که وایلانت بهترین پکیجه
آیا بهتر از این مارک در بازار هست؟اگر هست لطفا معرفی کنید.
من تصمیم گرفتم وایلانت بخرم،خدماتش تو اصفهان چطوره؟مصرفش هم برام مهمه.چون قبلا یونیکال داشتم و توی زمستون تقریبا ماهی 11 هزار تومن برای یه واحد 85 متری واسم میومد.الان یه واحد 110 متری دارم.

Frdsbi
27-04-2013, 22:29
رادیاتور بوتان نسبت به رادیاتورهای آلومنیمی ایرانی دیگر کیفیت بسیار بالای داره.و نسبت به همه رادیاتورهای آلومنیمی کمترین مقدار تولید گاز را داره ، و کمتر هوا میگیره.
اما به نظر من استفاده از رادیاتور پنلی با کیفیت همیشه در اولویت قرار داره.و خودم به شخصه همیشه رادیاتور پنلی را پیشنهاد میکنم و در صورتی که مشتری از شکل ظاهری این رادیاتورها خوشش نیاد و در اولویت دوم رادیاتور بوتان توصیه میشه.
و چون در طبقه اول روی پیلوت و سه طرف پنجره قرار دارید. حداقل باید دوتا 20 پره توی پذیرای و اتاقهای تا 10 متر 12 پره، و اگر اتاقهات از 10 متر بیشتر تعداد پره هاتو بیشتر کنید.
رادیاتور پنلی دوتا 1.40 داخل پذیرای و 3 تا 1 متری داخل اتاقها

با تشکر از راهنمایی های شما آیا مدل خاصی از رادیاتور پنلی مورد نظر شماست چون تنوع و مارک ها بالاست و اکثرا از کشور ترکیه هستند ؟

tamirkar1
27-04-2013, 23:18
رادیاتور کرمی یا فرولی ، ویتا، بایکن، ترمو تک یا .... و هر شرکتی که گارانتیش معتبر باشه.
توی آلومنیمی ها اول بوتان بعد ایران.
با تشکر از راهنمایی های شما آیا مدل خاصی از رادیاتور پنلی مورد نظر شماست چون تنوع و مارک ها بالاست و اکثرا از کشور ترکیه هستند ؟

ahmad reza 66
28-04-2013, 10:43
با سلام
جناب تعمیرکار پس شما چه پکیجی رو پیشنهاد میدین؟
من واقعا گیج شدم.برام خیلی مهمه که پکیج خوب بخرم
لطفا راهنماییم کنید

laleh59
28-04-2013, 10:47
با سلام ممنون که وقت میزارید و جواب میدید من دیروز پکیج تاچی برای آپارتمانم خریدم البته ناگفته نماند خودم نمی خوام اونجا زندگی کنم و می خوام تابستون آپارتمان رو بفروشم فروشنده خیلی تعریف کرد و گفت قطعات همه ایتالیایی هست و فقط مونتاژ چینه و چون از آشناهای ما بود من دیگه تحقیق نکردم و خریدمش چون قیمتش هم مناسب تر بود حالا خیلی شک کردم و ناراحت شدم چون درسته برای خودم نیست ولی نمی خوام اون کسی هم که خونم رو می خره ناراضی باشه نمی دونم خیلی مستاصل شدم یعنی برم عوضش کنم با بوتان؟ اگه سریعتر جوابم رو بدید خیلی ممنونتون میشم.

alna62
28-04-2013, 23:20
با سلام ممنون که وقت میزارید و جواب میدید من دیروز پکیج تاچی برای آپارتمانم خریدم البته ناگفته نماند خودم نمی خوام اونجا زندگی کنم و می خوام تابستون آپارتمان رو بفروشم فروشنده خیلی تعریف کرد و گفت قطعات همه ایتالیایی هست و فقط مونتاژ چینه و چون از آشناهای ما بود من دیگه تحقیق نکردم و خریدمش چون قیمتش هم مناسب تر بود حالا خیلی شک کردم و ناراحت شدم چون درسته برای خودم نیست ولی نمی خوام اون کسی هم که خونم رو می خره ناراضی باشه نمی دونم خیلی مستاصل شدم یعنی برم عوضش کنم با بوتان؟ اگه سریعتر جوابم رو بدید خیلی ممنونتون میشم.

سلام
پکیج تاچی به نظر بنده پکیج خیلی خوبیه نسبت به بقیه پکیجها کمتر خراب میشه و کاربری، نگهداری و تعمیرات ساده ای داره (قطعاتش نمیدونم کجاییه، ولی از بوتان خیلی بی دردسر تر و با کیفیت تره) و به قول خودمون خیلی خوش دسته!.
تا حالا به خیلیها توصیه کردم تاچی بخرن و همشون هم راضین. مبارکتون باشه خیالت راحت .

laleh59
29-04-2013, 10:59
با سلام alna62 واقعا" ممنون که جوابم رو دادید .

raha242
30-04-2013, 17:29
با سلام
بنظرتون برای یک واحد کوچک (54) متری بالای پارکینگ در تهران چه پکیجی و چه مدلی مناسب است؟ آیا بوتان خوبه یا چیز دیگه؟ برام کم صدا بودن و خراب نشدن اهمیت داره چون این واحد دست مستاجره
با تشکر

tamirkar1
01-05-2013, 11:54
رهای عزیز
برای متراژهای زیر 64 متر نصب پکیج دیواری ممنوعه و فقط تحت شرایط خاص می توانید پکیج دیواری نصب کنید.نمایندهای بوتان و فرولی که تو این مورد خیلی حساس هستند و اصلا دستگاه را نصب نمی کنند.بهتره یک سری به نمایندگیهای فروش بزنی و در مورد متراژ منزل و نحوه نصب پکیج ازشون مشورت بگیرید. :n29:
با سلام
بنظرتون برای یک واحد کوچک (54) متری بالای پارکینگ در تهران چه پکیجی و چه مدلی مناسب است؟ آیا بوتان خوبه یا چیز دیگه؟ برام کم صدا بودن و خراب نشدن اهمیت داره چون این واحد دست مستاجره
با تشکر

tamirkar1
01-05-2013, 11:59
آیا مجاز به نصب پکیچ و آب گرم کن گازی با هر مساحت و هر جایی از منزل هستیم؟

آنچه مسلم است نصب وسایل گازسوز با ظرفیت حرارتی بالا (مثل پکیچ و آبگرم کن دیواری) از محدودیت هایی (بر اساس حجم و مساحت محل نصب آن) برخوردار است، و الزاماً باید به تامین هوای مورد نیاز آن توجه شود.لذا تاکید می شود در نصب این گونه وسایل گازسوز به استانداردهای مربوط و دستورالعمل نصب شرکت تولید کننده توجه کافی شود و بطور کلی در فضاهای کمتر از ۶۰ متر مربع نصب آبگرمکن و پکیچ خطرآفرین است و نصب آن باید با رعایت ضوابط و پیش بینی تهویه مناسب صورت پذیرد.

رهای عزیز
برای متراژهای زیر 64 متر نصب پکیج دیواری ممنوعه و فقط تحت شرایط خاص می توانید پکیج دیواری نصب کنید.نمایندهای بوتان و فرولی که تو این مورد خیلی حساس هستند و اصلا دستگاه را نصب نمی کنند.بهتره یک سری به نمایندگیهای فروش بزنی و در مورد متراژ منزل و نحوه نصب پکیج ازشون مشورت بگیرید. :n29:

behzad50
01-05-2013, 12:30
آیا شما دفترچه سرویس و نگهداری پکیج ایران رادیاتور را دارید .در این گفتگو آیا در مورد تعمیرات و سرویس پکیج این بحث شده .؟ من که فقط در مورد مارکها و برندهای پکیج مطالب دیدم و از عیب یابی آن خبری نیست

tamirkar1
01-05-2013, 22:01
دوست عزیز سعی بر این که پاسخ سوالات دوستان داده بشه و همیشه هم در مورد عیب یابی های دستگاه بطور مفصل بحث شده. شما هم اگر در مورد عیب :n01:دستگاه خاصی سوالی دارید می تونید بپرسید اگر در حد اطلاعات دوستان بود حتما پاسخ خواهند داد.
آیا شما دفترچه سرویس و نگهداری پکیج ایران رادیاتور را دارید .در این گفتگو آیا در مورد تعمیرات و سرویس پکیج این بحث شده .؟ من که فقط در مورد مارکها و برندهای پکیج مطالب دیدم و از عیب یابی آن خبری نیست

behzad50
02-05-2013, 09:36
دوست عزیز سعی بر این که پاسخ سوالات دوستان داده بشه و همیشه هم در مورد عیب یابی های دستگاه بطور مفصل بحث شده. شما هم اگر در مورد عیب :n01:دستگاه خاصی سوالی دارید می تونید بپرسید اگر در حد اطلاعات دوستان بود حتما پاسخ خواهند داد.
یکی از پکیجهای واحدم که ایران رادیاتور مدل 28 هزار فندار است فشار آب طبق توصیه کارخانه باید روی 1/5 باشه ولی وقتی که رادیاتورها گرم می شوند فشار تابع دما شده و به 3 بار می رسه .نمایندگیها عیبش را نتوانستند پیدا کنند گفتم شاید دوستان اهل فن بدانند که عیبش چه است

tamirkar1
02-05-2013, 09:57
1- آیا دستگاه مدام روی حالت شوفاژ روشن یا اینکه (صبح ها که نیستید خاوش میکنید و برای شب روشنه).
2- بعد از هواگیری چند ساعت طول میکشه تا دوباره فشار بالا بره.
3- موقع هواگیری از رادیاتورها فقط آب میاد یا هوا هم میاد. وقتی رادیاتورها روشنه تمام رادیاتورها رو چک کنید ببینید که آیا همه جاش گرمه یا مثلا پره های آخرش سرده.
4- جنس رادیاتورها و اینکه مربوط به کدام کارخانه است.
یکی از پکیجهای واحدم که ایران رادیاتور مدل 28 هزار فندار است فشار آب طبق توصیه کارخانه باید روی 1/5 باشه ولی وقتی که رادیاتورها گرم می شوند فشار تابع دما شده و به 3 بار می رسه .نمایندگیها عیبش را نتوانستند پیدا کنند گفتم شاید دوستان اهل فن بدانند که عیبش چه است

alireza_ke
08-05-2013, 09:06
با سلام
من يه پكيج شاپه دارم كه مدتيه دائم خودبخود خاموش ميشه ووقتي ريست ميكنم يه لحظه فن روشن ميشه ويه صداي تيك ميده ولي فندك نميزنه وخاموش ميشه دوبار اينكارو تكرار ميكنه وبعد چراغ ارور فن ودودكش روشن ميشه وچشمك ميزنه.مواقعي كه ضروري نيازش داارم يه دستگاه كوچكي بالاي پكيج هست كه يه لوله هوا به فن داره ودوتا سيم برق هم بهش وصله همون صداي تيك تيك هم از همونه(اسمشو نميدونم)بمحض ريست شدن يكي ازسيمهاشا از تو فيشش درميارم تافن شروع بكار كنه وبعدسيما ميزنم سرجاش پكيج روشن ميشه ولي بعداز مدتي كه هردفعه هم يجوره دباره خاموش ميشه.بايدچكاركنم مرسي

tamirkar1
08-05-2013, 19:04
1- اول باید فن را سرویس کنید تا کاملا تمیزبشه.
2- ونتوری را هم باید بشورید.(قسمتی از فن که شلنگ سفید رنگ بهش وصل شده).
3- شلنگهای سفید رنگ را هم در بیارید و کاملا توشو تمیز کنید.
و نتیجه را بگید.

با سلام
من يه پكيج شاپه دارم كه مدتيه دائم خودبخود خاموش ميشه ووقتي ريست ميكنم يه لحظه فن روشن ميشه ويه صداي تيك ميده ولي فندك نميزنه وخاموش ميشه دوبار اينكارو تكرار ميكنه وبعد چراغ ارور فن ودودكش روشن ميشه وچشمك ميزنه.مواقعي كه ضروري نيازش داارم يه دستگاه كوچكي بالاي پكيج هست كه يه لوله هوا به فن داره ودوتا سيم برق هم بهش وصله همون صداي تيك تيك هم از همونه(اسمشو نميدونم)بمحض ريست شدن يكي ازسيمهاشا از تو فيشش درميارم تافن شروع بكار كنه وبعدسيما ميزنم سرجاش پكيج روشن ميشه ولي بعداز مدتي كه هردفعه هم يجوره دباره خاموش ميشه.بايدچكاركنم مرسي

alireza_ke
09-05-2013, 08:03
با تشكر از تعميركار عزيز.نتيجه را خبرميدم

yyaa3300nn
11-05-2013, 22:28
سلام خسته نباشید

من یه پکیج از بوتان مدل اوپتیما 28k ومدار بسته هست.
البته ما اونو توی خونه کارگذاشتیم و هوای خونه رو برای سوختن استفاده می کنه و از بیرون هوا نمیکشه.
این پکیج ما روزی دو یا سه بار خاموش میشه نمایندگی ده بار اومده تنظیم فشار گاز کرده و بازم همون آشه و همون کاسه 
آخرش به ماگفت که  از کمبود هواس  که اینطور خاموش میشه آیا اینو گفته که بپیچونه یا واقعاً این طوریه؟

من به صدای پکیج گوش دادم اول فن روشن میشه بعد استارت میزنه و بعد روشن میشه البته سه چهارتا درمیون با یه صدای گرر خفن 
و بعضی موقع هاهم که روشن نمیشه!

yyaa3300nn
11-05-2013, 22:35
یه سوال دیگه ارور پکیج ایران رادیاتور مدل   k24ff   با شماره ارور 40  70  چیه؟

با تشکر

yyaa3300nn
11-05-2013, 22:37
مدلو اشتباه نوشتم m24ff

howhow
12-05-2013, 17:30
سلام

میخواستم یه آبگرمکن گازی بخرم تاحالا نخریدم(از این ایستاده ها نه دیواری)

آیا مارک های خارجی مثل بوش هم هست؟اگه آره خدود قیمت
و اینکه برای مارک ایرانی چی پیشنهاد میکنید+قیمت مرسی:n16:

tamirkar1
12-05-2013, 22:06
یکی از پنجره هارو باز بذارید ببینید باز خاموش میشه یا نه.اگر باز خاموش بشه مشکل نمیتونه از کمبود اکسیژن باشه.
سلام خسته نباشید

من یه پکیج از بوتان مدل اوپتیما 28k ومدار بسته هست.
البته ما اونو توی خونه کارگذاشتیم و هوای خونه رو برای سوختن استفاده می کنه و از بیرون هوا نمیکشه.
این پکیج ما روزی دو یا سه بار خاموش میشه نمایندگی ده بار اومده تنظیم فشار گاز کرده و بازم همون آشه و همون کاسه
آخرش به ماگفت که از کمبود هواس که اینطور خاموش میشه آیا اینو گفته که بپیچونه یا واقعاً این طوریه؟

من به صدای پکیج گوش دادم اول فن روشن میشه بعد استارت میزنه و بعد روشن میشه البته سه چهارتا درمیون با یه صدای گرر خفن
و بعضی موقع هاهم که روشن نمیشه!

kavehj4488
13-05-2013, 19:13
پکیج برای زیربنای 85 متر (مسکونی) تا قیمت دو میلیون تومان چی پیشنهاد می کنید؟ ایرانی یا ایتالیایی .
از نظر خدمات پس از فروش خوب باشه...
به ما برند افرا پیشنهاد کردند... آیا کیفیت داره؟

matin95
14-05-2013, 10:03
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم الان که هما گرم شده ورادیاتور ها خاموش هست ایا باید شیر های ورودی پکیج به رادیاتور راببندم یا نه یا اگر کار خواص دیگری لازم است ممنون میشم راهنماییم کنید پکیج هم ایمر گاز هست

tamirkar1
14-05-2013, 23:52
تا 2 میلیون تومان پکیج اوپتیما بوتان پکیج مناسبیه.اگر تا 500 تومان بتونی بودجه را بیشتر کنید می تونید پکیج های ایتالیایی با کیفیت بهتری بگیرید.
پکیج برای زیربنای 85 متر (مسکونی) تا قیمت دو میلیون تومان چی پیشنهاد می کنید؟ ایرانی یا ایتالیایی .
از نظر خدمات پس از فروش خوب باشه...
به ما برند افرا پیشنهاد کردند... آیا کیفیت داره؟

tamirkar1
14-05-2013, 23:54
فقط کافیه پکیج را در حالت تابستانی بذارید و دیگر هیچ کار دیگه ای لازم نیست انجام بدید.
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم الان که هما گرم شده ورادیاتور ها خاموش هست ایا باید شیر های ورودی پکیج به رادیاتور راببندم یا نه یا اگر کار خواص دیگری لازم است ممنون میشم راهنماییم کنید پکیج هم ایمر گاز هست

howhow
15-05-2013, 15:23
سلام

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کمکی نبود!!:n13:

matin95
15-05-2013, 17:37
ممنون متشکرم از راهنمایتون

kavehj4488
15-05-2013, 20:05
تا 2 میلیون تومان پکیج اوپتیما بوتان پکیج مناسبیه.اگر تا 500 تومان بتونی بودجه را بیشتر کنید می تونید پکیج های ایتالیایی با کیفیت بهتری بگیرید.
بودجه را تا 2.5 می توانیم افزایش دهیم. اگر پیشنهادی دارید ذکر کنید.
ممنون

tamirkar1
15-05-2013, 22:12
آبگرمکن زمینی بگیرید که از ورق 4 میل ساخته شده باشه ، چون بیشتر آبگرمکن های موجود در بازار از ورق های 2 یا 3 میل ساخته شده اند و خیلی زود سوراخ میشن.آبگرمکن قاینار خزر و سپهر الکتریک آبگرمکن های خیلی خوبی هستند.
سلام

howhow
17-05-2013, 09:00
آبگرمکن دیواری بگیرید که از ورق 4 میل ساخته شده باشه ، چون بیشتر آبگرمکن های موجود در بازار از ورق های 2 یا 3 میل ساخته شده اند و خیلی زود سوراخ میشن.آبگرمکن قاینار خزر و سپهر الکتریک آبگرمکن های خیلی خوبی هستند.

یعنی چی؟میگید کلا بیخیال آبگرمکن معمولی بشم و دیواری بخرم؟؟آخه خونه حیاط داره و بزرگه

tamirkar1
19-05-2013, 22:55
نه اصلا منظورم این نبود ،انگار اشتباه نوشتم.آبگرمکن زمینی خیلی بهتر از آبگرمکن دیواری و کمتر هم خراب میشه.آب رو هم به صورت سردو گرم تحویل نمیده.آگر شرایطش را داری حتما آبگرمکن زمینی بگیر.آبگرمکن زمینی بگیرید که از ورق 4 میل ساخته شده باشه
یعنی چی؟میگید کلا بیخیال آبگرمکن معمولی بشم و دیواری بخرم؟؟آخه خونه حیاط داره و بزرگه

Frdsbi
21-05-2013, 23:36
با سلام و تشکر
اقدام به تهیه رادیاتورهای پنلی کرمی کردم به نظرتون چطورن ؟
در ضمن برای نصب از چه شیرهایی استفاده کنم برای سیتم پکیج و لوله کشی پلاستیکی ؟

tamirkar1
22-05-2013, 23:02
رادیاتورکرمی رادیاتوره خوبیه. متری چند خریدی؟
شیر زانو به نظر من گرما خوبه. ایتالیایی ها هم خوبه ولی گرونه.
با سلام و تشکر
اقدام به تهیه رادیاتورهای پنلی کرمی کردم به نظرتون چطورن ؟
در ضمن برای نصب از چه شیرهایی استفاده کنم برای سیتم پکیج و لوله کشی پلاستیکی ؟

Frdsbi
24-05-2013, 15:44
رادیاتورکرمی رادیاتوره خوبیه. متری چند خریدی؟
شیر زانو به نظر من گرما خوبه. ایتالیایی ها هم خوبه ولی گرونه.

با تشکر
متری 420 شیرم گرما گرفتم .

a.jalili
29-05-2013, 11:07
Salam dooste aziz.
az shoma babate inke vaght migzarid va rahnamayee mikonid kamale tashakkor ro daram.
ma ghasd darid az pakeij haye abgarmkon estefade konid baraye manzel amma hich gooneh ettelaati nadarim.shaiad shoma betoonid ma ro rahnamayee konid ke ba tajavoh be bazar che brandi , brand movajahi hast albate man tamae post ha ro khoondam va intor motavajeh shodam ke bishtar brand ha vaghean aziat mikonand. lotfan shomare tamas khodetono agar emkan dare be man bedid ta betoonamba shoma tamas begiram.
YA HAGH

Frdsbi
29-05-2013, 23:34
با سلام و تشکر
برای نصب رادیاتورهای پنلی کرمی باید بصورت تراز نصب بشه یا مثل آلومینیومی ها 1 سانت اختلاف داشته باشه برای هواگیری ؟
لطفا راهنمایی کنید ؟

tamirkar1
30-05-2013, 21:25
رادیاتور باید به صورت کاملا تراز نصب بشه.حالا اگر سمت شیر هواگیری یکم (2 یا 3 میلیمتر) به سمت بالا باشه بهتره ولی دیگه نه یک سانت:n02:.

با سلام و تشکربرای نصب رادیاتورهای پنلی کرمی باید بصورت تراز نصب بشه یا مثل آلومینیومی ها 1 سانت اختلاف داشته باشه برای هواگیری ؟
لطفا راهنمایی کنید ؟

mg27
04-06-2013, 01:27
با سلام و خسته نباشید و تشکر از تعمیر کار عزیز یه سوال داشتم ممنون میشم نظرتون را بفرمایید
میشه بفرمایید تو هوای تبریز طبقه دوم { بدون احتساب پیلوت )با متراژ 80 متر که دودکش هم مستقیم به دیوار وصله از بوتان مدل
BN324i ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کرد البته با یه توضیح کوچلو به علت ضعف بودجه !اگه پیشنهاد مقرون به صرفه هم دارین بفرمایین :n26:

tamirkar1
04-06-2013, 18:58
اگر پکیج را هنوز نخریدید. من پیشنهاد میکنم مدل اوپتیما بوتان را بگیرید، قطعا دردسرش بسیار کمتر خواهد بود،
موفق باشید.
با سلام و خسته نباشید و تشکر از تعمیر کار عزیز یه سوال داشتم ممنون میشم نظرتون را بفرمایید
میشه بفرمایید تو هوای تبریز طبقه دوم { بدون احتساب پیلوت )با متراژ 80 متر که دودکش هم مستقیم به دیوار وصله از بوتان مدل
BN324i ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

استفاده کرد البته با یه توضیح کوچلو به علت ضعف بودجه !اگه پیشنهاد مقرون به صرفه هم دارین بفرمایین :n26:

mg27
05-06-2013, 02:07
اگر پکیج را هنوز نخریدید. من پیشنهاد میکنم مدل اوپتیما بوتان را بگیرید، قطعا دردسرش بسیار کمتر خواهد بود،
موفق باشید.
نخریدم هنوز رفتنم به سمت این پکیج هم به علت مشکل ملی بود امروز یکی از دوستام هم یه پکیج دست دوم به شرط تضمین بنام مرکوری 24 به قیمت 1200000 پیشنهاد داد ولی نتونستم تو نت قیمتی برا اکبندش پیدا کنم ببینم خوب میده یا نه! نظرتون در مورد این چیه

tamirkar1
05-06-2013, 17:42
پیشنهاد میکنم اصلا و به هیج عنوان پی پکیج دست دوم و مخصوصاً پکیج مرکوری نری، نو یا دست دوم مرکوری فرقی نمیکنه.افتضاحه.همون BN بوتان بهتره.مرکوری اصلا کیفیت نداره. و کاملا مشخصه که صاحب قبلی ازش راضی نبوده که تعویضش کرده.
نخریدم هنوز رفتنم به سمت این پکیج هم به علت مشکل ملی بود امروز یکی از دوستام هم یه پکیج دست دوم به شرط تضمین بنام مرکوری 24 به قیمت 1200000 پیشنهاد داد ولی نتونستم تو نت قیمتی برا اکبندش پیدا کنم ببینم خوب میده یا نه! نظرتون در مورد این چیه

mg27
05-06-2013, 22:26
با تشکر از راهنمایت دوست عزیز آقای تعمیر کار باشه امروز زنگ زد که تستش اکی شده و واسه فردا قرار گذاشتیم که به توصیتون عمل میکنم و میگم منصرف شدم.یه دوست دیگه هم پیدا کردم که تو تبریز تاچی میفروشه و میشه بقیه پول رو یه فقره چک داد نظرتون در مورد تاچی چیه ؟ ایشون میگفت در رنج پکیج های 3 تومنی هست ولی چون تبلیغش ضعیفه نزدیک 2 تومنه:n26:

hvac.eng.a
05-06-2013, 22:39
دوست عزیز شرمندم که اینه میگم ولی بوتان بهتره.
با تشکر از راهنمایت دوست عزیز آقای تعمیر کار باشه امروز زنگ زد که تستش اکی شده و واسه فردا قرار گذاشتیم که به توصیتون عمل میکنم و میگم منصرف شدم.یه دوست دیگه هم پیدا کردم که تو تبریز تاچی میفروشه و میشه بقیه پول رو یه فقره چک داد نظرتون در مورد تاچی چیه ؟ ایشون میگفت در رنج پکیج های 3 تومنی هست ولی چون تبلیغش ضعیفه نزدیک 2 تومنه:n26:

tamirkar1
05-06-2013, 22:43
من با havach .eng.a موافقم و به نظرم بوتان انتخاب بهتری. تاچی قیمتش حدودا 1800000 ، که یک پکیج دیجیتاله ولی کیفیتش یکم پاینتر از بوتانه.

mg27
05-06-2013, 22:47
دیجتالی رو ذکر کرد منم گفتم بوتان همه گیره به علت وجود قطعات و خدمات ! ایشون گفت بوتان پر صدا کار میکنه و چینی هست ! میشه این bn324 رو کمی بشکافین معایب و مزایاش رو بفرمایین ؟

hvac.eng.a
05-06-2013, 22:48
:n02::n02::n02:
دیجتالی رو ذکر کرد منم گفتم بوتان همه گیره به علت وجود قطعات و خدمات ! ایشون گفت بوتان پر صدا کار میکنه

tamirkar1
05-06-2013, 22:51
من که اینطوری فکر نمیکنم.اتفاقا صدای بوتان خیلی زیاد نیست . و نمایندگی های خدماتش هم فعالتر از تاچی انجام وظیفه میکنن.
دیجتالی رو ذکر کرد منم گفتم بوتان همه گیره به علت وجود قطعات و خدمات ! ایشون گفت بوتان پر صدا کار میکنه

mg27
05-06-2013, 22:55
میشه این bn324 رو کمی بشکافین معایب و مزایاش رو بفرمایین یا طبقه اول با دوم چه فرقی میکنه یا فن دار با بدون فن

tamirkar1
06-06-2013, 13:43
bn 324 جزء پکیج های ارزان قیمت بوتان و نسبت به اوپتیما 300000 هزار تومنی اختلاف قیمت داره.
پکیج فن دار معمولا در طبقات آخر و یا جاهای که دودکش ها مشکل داره و از حالت استاندارد خارجه نصب میشه.یا جاهای که طراحی شده برای استفاده از دودکش دوجداره و دیگه دودکشی به پشت بام نرفته.
میشه این bn324 رو کمی بشکافین معایب و مزایاش رو بفرمایین یا طبقه اول با دوم چه فرقی میکنه یا فن دار با بدون فن

zreshk
06-06-2013, 21:45
salam bachaha unikeh migeh pakige isatis bedard nemikhoreh dalilesho begeh man javabesho bedam??????????

zreshk
06-06-2013, 21:47
na botan na tachiiii faghat ariston va isatissssssssssss

zreshk
06-06-2013, 21:48
:n02::n02::n02:
:n02::n02::n02::n02:

zreshk
06-06-2013, 21:50
melkori tahghigh kon nakhar nasateh baradraneh
nakhariiiiiiiii pashimon mishi

tamirkar1
07-06-2013, 21:20
جناب زرشک لطفاً قوانین را رعایت کنید و فقط به زبان فارسی تایپ کنید.
salam bachaha unikeh migeh pakige isatis bedard nemikhoreh dalilesho begeh man javabesho bedam??????????

tamirkar1
07-06-2013, 21:22
شما هم دلیل اینکه میگید نه بوتان و نه تاچی را بفرمایید تا ما هم استفاده کنیم.

hvac.eng.a
07-06-2013, 21:40
ایساتیس بد نیست پکیج خوبیه فقط فلوسویچ هاش مشکل داره و زود خراب میشه. موقعی که قیمتش پایین بود 20 تا دستگاه تو یک پروژهای نصب کردیم ازش راضی بودند.اما الان قیمتش بالاست.اما اریستون فقط تبلیغات داره و قیمتش هم واقعاً گرونه. ناراضی های خیلی زیادی هم داره.
من خودم بشخصه ایساتیس را به آریستون ترجیح میدم.حداقل یک پکیج ایرانی و امیدوارم روزبه روز کیفیتش را بالاتر ببره.

جفرودی
18-06-2013, 17:15
سلام
لطف میکنین راهنماییم کنین پکیج تاچی خوبه ؟آیا ایتالیاییه؟ برای یه آپارتمان 75 متری تو شمال میخواستم هم دوام پکیج هم کم مصرف بودن و کیفیت و بی صدا بودنش برام مهمه از اونجاییکه برای خانم خونه ظاهر پکیج هم مهمه این موضوع هم توش رعایت شده باشه اگر لطف کنین به ایمیلم سریع جواب بدین ممنون میشم چون تا زمان تحویل ساختمان باید تصمیم بگیرم مارک بهتری هم سراغ دارین؟
ممنون از لطفتون

جفرودی
23-06-2013, 15:08
سلام عزیز
پکیج وایلانت خوب با خدمات پس از فروش تو استان گیلان کجا می تونم تهیه کنم قیمتش چنده
فکر کنم پیشنهاد اول شما وایلانت بعدی فرولی درسته پکیج تاچی چطوره اینجا تو گیلان بهم معرفی کردن
ممنون

tamirkar1
23-06-2013, 23:02
وایلانت پکیج خوبیه ولی متاسفانه خدمات دهی نداره.
تاچی یک پکج چینی که کفیت متوسط داره.
اگر پکیج خارجی میخوای بگیری فرولی یا ایمر گاز یا بایکن بگیر.
اگر ایرانی میخوای بگیری فقط بوتان بگیر.
سلام عزیز
پکیج وایلانت خوب با خدمات پس از فروش تو استان گیلان کجا می تونم تهیه کنم قیمتش چنده
فکر کنم پیشنهاد اول شما وایلانت بعدی فرولی درسته پکیج تاچی چطوره اینجا تو گیلان بهم معرفی کردن
ممنون

farhad_persona
29-06-2013, 12:54
آقا کسی در مورد این سیستم های Air Washer که جدیداً اومدن و هم سرما میدن و هم گرما اطلاعاتی داره؟
همین طور در مورد رادیاتورهای قرنیزی

ما یه واحد نوساز داریم که میخوایم براش سیستم گرمایش و سرمایش نصب کنیم حالا موندیم کدوم سیستم رو انتخاب کنیم.

hesam.eng
29-06-2013, 19:25
آقا کسی در مورد این سیستم های Air Washer که جدیداً اومدن و هم سرما میدن و هم گرما اطلاعاتی داره؟
همین طور در مورد رادیاتورهای قرنیزی

ما یه واحد نوساز داریم که میخوایم براش سیستم گرمایش و سرمایش نصب کنیم حالا موندیم کدوم سیستم رو انتخاب کنیم.
سلام دوست عزیز
سیستم ایر واشر برای ساختمان مسکونی مناسب نیست به علت اینکه باید همیشه فن روشن باشد و صدای فن باعث صلب اسایش میشود . و معمولا برای ساختمان عمومی نصب می شود .
طرز کار این سیستم برای سرمایش مانند کولر آبی عمل کرده و گرمایش از مشعل گازی استفاده میشود .
برای واحد شما بستگی به متراژ اگر متراژ پایین هست که پکیج با کولر آبی و یا کولر گازی مناسی میباشد .
البته این نظر بنده هست از دیگر دوستان هم راهنمایی بگیرید

farhad_persona
29-06-2013, 22:24
سلام دوست عزیز
سیستم ایر واشر برای ساختمان مسکونی مناسب نیست به علت اینکه باید همیشه فن روشن باشد و صدای فن باعث صلب اسایش میشود . و معمولا برای ساختمان عمومی نصب می شود .
طرز کار این سیستم برای سرمایش مانند کولر آبی عمل کرده و گرمایش از مشعل گازی استفاده میشود .
برای واحد شما بستگی به متراژ اگر متراژ پایین هست که پکیج با کولر آبی و یا کولر گازی مناسی میباشد .
البته این نظر بنده هست از دیگر دوستان هم راهنمایی بگیرید

مشکلی که ما داریم اینه که سازنده پخمه( بلانسبت دوستان ) اومده جای ایرواشر گذاشته . حالا ما موندیم همین ایرواشر نصب کنیم یا کف رو بکنیم و همون شوفاژ نصب کنیم . این ایرواشر ها خیلی گرون در میان و بعضی ها میگن ممکنه جواب نده.
در مورد این رادیاتورهای قرنیزی شما اطلاع داری؟
اگر ما با شرکتی قرارداد ببندیم برای این کار چه تضمینی هست که زمستون گرم میکنه خونه رو؟ این شرکت ها مسئولیت پذیر هستن؟

mir48
30-06-2013, 14:27
سلام
پکیج power plus بوتان را میشه تو آشپزخانه یک ساختمان دوبلکس نصب کرد یا نه؟
فشار آب مصرفی اون چقده؟

sama 19
01-07-2013, 13:53
سلام.
خیلی ممنون از دوستانی که به سوالات جواب می دن. تاپیک خیلی خوبیه اما چون تعداد کامنتا زیاده نمی شه از توضیحات قبلی استفاده کرد. :n13:
من می خوام برای یه آپارتمان تقریبا 100 متری تو تهران که گرمایش از کف هست و طبقه پنجم هم هست پکیج بخرم. می شه راهنماییم کنید که کدوم برند کیفیتش خوبه و کدوم خدمات خوبی داره؟ در مجموع چه برندی رو پیشنهاد می کنید؟ توانش چقدر باشه و بهتره یک مبدل باشه یا دو مبدل؟ و این که دیگه به چه نکاتی باید توجه کنم؟
به طور خاص می خوام بدونم خدمات گلدیران و کیفیت مدل های P242F و P282F (دومبدل های پرستیژ) چطوره؟

aram761
02-07-2013, 18:09
با سلام
من به تازگی آپارتمان 82 متری و 5 ساله خریدم . پکیج آن آریستون است. زمانیکه منزل را خریدیم فروشنده عنوان نمود که پکیج را تازه سرویس کرده اند. مشکل عجیب ما اینست که علیرغم کم کردن درجه آب پکیج ، حد وسطی برای گرم و سرد شدن وجود ندارد . یعنی اگر کمی شیر را به سمت سرد بچرخانیم کاملا آب سرد میاید و با کمی چرخاندن به سمت گرم آب جوش میاید. لطفا مرا راهنمایی کنید . متشکرم

tamirkar1
02-07-2013, 22:08
آیا تمام شیرها منزل همین مشکل را داره.
با سلام
من به تازگی آپارتمان 82 متری و 5 ساله خریدم . پکیج آن آریستون است. زمانیکه منزل را خریدیم فروشنده عنوان نمود که پکیج را تازه سرویس کرده اند. مشکل عجیب ما اینست که علیرغم کم کردن درجه آب پکیج ، حد وسطی برای گرم و سرد شدن وجود ندارد . یعنی اگر کمی شیر را به سمت سرد بچرخانیم کاملا آب سرد میاید و با کمی چرخاندن به سمت گرم آب جوش میاید. لطفا مرا راهنمایی کنید . متشکرم

tamirkar1
02-07-2013, 22:15
برای این متراژی که گفتید باید یک پکیج 24 هزار بگیرید.
و اگر در طبقه آخر هستید حتما حتما باید پکیج فن دار باشه.
پکیج های دو مبدله برای مناطقی که سختی آب بالای داره خیلی بهتره. و با توجه به ارزان و دردسترس بودن مبدل های این نوع پکیج ها توصیه میکنم پکیج 2 مبدله بگیرید.
گلیدایران مدل پرستیژ نصبت به دیگر پکیج های شرکت الجی کیفیت خیلی بالاتری داره.اما متاسفانه خدماتش ضعیفه.
محصولی بگیرید که گارانتی معتبری داشته باشه.
سلام.
خیلی ممنون از دوستانی که به سوالات جواب می دن. تاپیک خیلی خوبیه اما چون تعداد کامنتا زیاده نمی شه از توضیحات قبلی استفاده کرد. :n13:
من می خوام برای یه آپارتمان تقریبا 100 متری تو تهران که گرمایش از کف هست و طبقه پنجم هم هست پکیج بخرم. می شه راهنماییم کنید که کدوم برند کیفیتش خوبه و کدوم خدمات خوبی داره؟ در مجموع چه برندی رو پیشنهاد می کنید؟ توانش چقدر باشه و بهتره یک مبدل باشه یا دو مبدل؟ و این که دیگه به چه نکاتی باید توجه کنم؟
به طور خاص می خوام بدونم خدمات گلدیران و کیفیت مدل های P242F و P282F (دومبدل های پرستیژ) چطوره؟

aram761
03-07-2013, 06:24
با سلام

بله در آشپزخانه- حمام و دستشویی وضعیت به همین شکل است . البته من تمامی شیرها را تعویض کرده ام. همه از نوع اهرمی هستند . آیا ممکنه اشکال از نحوه لوله کشی باشد. با تشکر

sama 19
03-07-2013, 07:55
برای این متراژی که گفتید باید یک پکیج 24 هزار بگیرید.
و اگر در طبقه آخر هستید حتما حتما باید پکیج فن دار باشه.
پکیج های دو مبدله برای مناطقی که سختی آب بالای داره خیلی بهتره. و با توجه به ارزان و دردسترس بودن مبدل های این نوع پکیج ها توصیه میکنم پکیج 2 مبدله بگیرید.
گلیدایران مدل پرستیژ نصبت به دیگر پکیج های شرکت الجی کیفیت خیلی بالاتری داره.اما متاسفانه خدماتش ضعیفه.
محصولی بگیرید که گارانتی معتبری داشته باشه.

ممنونم آقای tamirkar1. به نظر شما گارانتی و خدمات کدوم برند بهتره؟ با در نظر گرفتن کیفیت محصول، خدمات کدوم شرکت ایرانی و کدوم شرکت خارجی بهتره؟ ضمنا با توجه به اینکه نمی دونیم سیستم گرمایش از کف خونه استاندارده یا نه 24000 کافیه یا بهتره 28000 بگیریم؟

hesam.eng
03-07-2013, 10:12
مشکلی که ما داریم اینه که سازنده پخمه( بلانسبت دوستان ) اومده جای ایرواشر گذاشته . حالا ما موندیم همین ایرواشر نصب کنیم یا کف رو بکنیم و همون شوفاژ نصب کنیم . این ایرواشر ها خیلی گرون در میان و بعضی ها میگن ممکنه جواب نده.
در مورد این رادیاتورهای قرنیزی شما اطلاع داری؟
اگر ما با شرکتی قرارداد ببندیم برای این کار چه تضمینی هست که زمستون گرم میکنه خونه رو؟ این شرکت ها مسئولیت پذیر هستن؟

این واحد شما چند متری هستش ؟ مجتمع مسکونی هست ؟ چند واحد ؟ برای همه جای ایر واشر گذاشته ؟ ایرواشر مشترک ؟ سیستم آبگرم براش چی پیش بینی کرده موتور خانه یا ...؟
ایر واشر بهتون جواب میده و رادیاتور قرنیزی هم جواب میده فقط باید درست محاسبه و نصب شود بستگی به فضا داره باید کسی که تو شهرتون قرنیزی داره بیاد فضا رو ببینه و ببینه شرایط نصب هست یا نه . رادیاتور قرنیزی اگر پذیرایی زیاد بزرگ نباشه جوابگو هست البته بازم با دوستان دیگه مشورت کنید .

tamirkar1
03-07-2013, 14:07
پکیج 24 هزار کافیه و برای این متراژ به راحتی جواب میده.توی پکیج های ایرانی بوتان کیفیت و خدمات خوبی داره. و توی پکیج های خارجی از نظر خدمات فرولی حرف اول را میزنه.
ممنونم آقای tamirkar1. به نظر شما گارانتی و خدمات کدوم برند بهتره؟ با در نظر گرفتن کیفیت محصول، خدمات کدوم شرکت ایرانی و کدوم شرکت خارجی بهتره؟ ضمنا با توجه به اینکه نمی دونیم سیستم گرمایش از کف خونه استاندارده یا نه 24000 کافیه یا بهتره 28000 بگیریم؟

shkz
05-07-2013, 23:38
با سلام

این مشکل در تمام خونه هایی که آبگرمکن دیواری یا پکیج دارند دیده میشه یعنی تنظیم دمای مناسب آب سخته. ما پکیج داریم و دمای آب مصرفی رو روی 38 تنظیم کردیم و موقعی که حموم میریم فقط آب گرمو باز میکنیم اینطوری دیگه آب یکنواخت با دمای مناسب جریان داره.

soroush2151
06-07-2013, 08:56
سلام
من برای یک واحد 90 متری در کرج میخوام پکیج بخرم
میخوام بدم به مستاجر
شیشه ها دو جدارن
طبقه چهارم از پنج طبقست
میخوام حداقل سه سال بی مشکل کار کنه و به صرفه باشه
میشه راهنماییم کنید؟

tamirkar1
06-07-2013, 15:32
پکیج دیواری فرولی بگیر که 3 سال گارانتی داره و هر مشکلی هم که پیش بیاد گارانتیش میکنه.
سلام
من برای یک واحد 90 متری در کرج میخوام پکیج بخرم
میخوام بدم به مستاجر
شیشه ها دو جدارن
طبقه چهارم از پنج طبقست
میخوام حداقل سه سال بی مشکل کار کنه و به صرفه باشه
میشه راهنماییم کنید؟

tamirkar1
06-07-2013, 15:34
فشار گاز را با بستن شیر گاز پکیج کم کنید (شیر گاز را تا نصف ببندید) ببینید مشکل حل میشه یا نه.
بله در آشپزخانه- حمام و دستشویی وضعیت به همین شکل است . البته من تمامی شیرها را تعویض کرده ام. همه از نوع اهرمی هستند . آیا ممکنه اشکال از نحوه لوله کشی باشد. با تشکر

tamirkar1
06-07-2013, 15:39
این موضوع دو ذلیل داره:
1- فشار آب خیلی کم باشه.
2- فشار گاز خیلی بالا باشه.(فشار استاندارد گاز در ورودی گاز شهری و پکیج دیواری باید 20 میلی بار باشد)
این مشکل در تمام خونه هایی که آبگرمکن دیواری یا پکیج دارند دیده میشه یعنی تنظیم دمای مناسب آب سخته. ما پکیج داریم و دمای آب مصرفی رو روی 38 تنظیم کردیم و موقعی که حموم میریم فقط آب گرمو باز میکنیم اینطوری دیگه آب یکنواخت با دمای مناسب جریان داره.

satanic_soulful
07-07-2013, 23:44
سلام پکیح برای واحد 90 متری طبقه دوم
چه برندی
فن دار یا بدون فن
و اینکه من نمیدونم قدرتش رو چه جوری میگن و اینکه قدرتش چقدر باشه
که به سازنده بگیم از اون بگیره برای مشارکت

tamirkar1
08-07-2013, 11:12
برای فن دار بودن پکیج باید مشخص باشه آپارتمان شما چند طبقه است و شما در طبقه چندم هستید.و شرایط دودکش چطوری هست، آیا کاملا مستقیم یا پیچ و خم داره.و اینکه ارتفاع دودکش چندمتره.و محل قرار گرفتن پکیج هم خیلی مهمه.مثلا اینکه پکیج توی فضای آزاد مثل تراس قرار داره یا توی آشپزخانه ،اتاق پکیج یا فضا های دیگه.
پکیج های دیواری در ظرفیت های 24 و 26 و28 و32 و35 و37 هزار ساخته میشن. به فرض مثال:
شرکت بوتان فقط ظرفیت های 24 و 28 هزار تولید میکنه.
شرکت الجی ظرفیت های 24 و 26 و 28 هزار تولید میکنه.
شرکت بوش ظرفیت های 24 و 28 و 35 هزار تولید میکنه.
شرکت فرولی ظرفیت های 24 و 32 و 37 هزار تولید میکنه.
برای تعین قدرت پکیج یک فرمول تجربی وجود داره: متراژ واحد مسکونی را درعدد 150 (کیلو کالری) و متراژ واحدهای اداری را در عدد 100 (کیلو کالری) ضرب می کنیم.و عدد بدست آمده ظرفیت پکیج را مشخص میکنه. واحد مسکونی شما 90 متر که باید در 150 ضرب بشه که میشه13500 کیلو کالری در نتیجه شما باید نزدیکترین ظرفیت به این مقدار را پیدا کنید که میشه 24000 کیلو کالری.
وبا توجه به این فرمول یک اصل کلی اینه که تا متراژ 150 متر پکیج 24 هزار انتخاب میشه و در متراژهای بالاتر با توجه به مارک پکیج ظرفیت های بالاتر را انتخاب میکنیم.
سلام پکیح برای واحد 90 متری طبقه دوم
چه برندی
فن دار یا بدون فن
و اینکه من نمیدونم قدرتش رو چه جوری میگن و اینکه قدرتش چقدر باشه
که به سازنده بگیم از اون بگیره برای مشارکت

shahram729
08-07-2013, 11:22
با سلام
من یه پکیج ویزمن 24000 برای یه آپارتمان 175 متری خریدم لطف کنید بفرمائید اولا" مدل خوبی انتخاب کردم دوما" 24000 کافی هست (طبقه وسط هستم)
متشکرم:n01:

tamirkar1
08-07-2013, 13:57
شما بهتر بود 28 یا 32 هزار میگرفتی

با سلام
من یه پکیج ویزمن 24000 برای یه آپارتمان 175 متری خریدم لطف کنید بفرمائید اولا" مدل خوبی انتخاب کردم دوما" 24000 کافی هست (طبقه وسط هستم)
متشکرم:n01:

shahram729
08-07-2013, 14:31
مرسی از جوابتون . در مورد مدلش چی تائید میشه؟

shahram729
08-07-2013, 14:34

shahram729
08-07-2013, 15:49

tamirkar1
08-07-2013, 23:22
ویزمن پکیج خیلی خوبی اما در مورد خدماتش چیزی نمیدونم.

satanic_soulful
09-07-2013, 01:31
ایران رادیاتور خوبه یا بوتان؟
مارک خارجی که تقریبا هم قیمت این ها باشه چیزی هست؟

hosein38
09-07-2013, 20:44
سلام خسته نباشید
لطفا برام پکیجی (ایرانی و خارجی) معرفی کنید که امکانات بیشتری داشته باشه
مثلا وصل به ترموکوبل داخل پذیرایی بشه حرارت اتاق رو بوسیله ترموکوبل تنظیم کنه . و هرچی امکانات بیشتر اونقدر بهتر .
رادیاتور چی بگیرم فقط چهار تا جا گذاشتن با داخل حمام 5 تا میشه
آپارتمان 100 متر طبقه آخر هستم .منطقه سردسیر .شیشه ها دوجداره
ممنون از راهنمای شما

tamirkar1
09-07-2013, 23:21
به نظر من بوتان بهتره و خدمات بهتری داره.
تو خارجی ها زیر 2300000 فکر نکنم داشته باشیم.
ایران رادیاتور خوبه یا بوتان؟
مارک خارجی که تقریبا هم قیمت این ها باشه چیزی هست؟

tamirkar1
09-07-2013, 23:30
الان تقریباً همه پکیج ها چه ایرانی و چه خارجی این امکاناتی که شما می خواید دارن.
تو پکیج های شرکت بوتان مدل بنسر پرو امکانات خیلی زیادتری نسبت به بقیه داره.یا تو همین پکیج های خارجی یک سریشون قابلیت برنامه ریزی دارن.و میتونی برنامه بهشون بدی که سر ساعت روشن یا خاموش بشه، ولی خوب به طبع دردسراین نوع پکیج ها هم خیلی بیشتره.
اگر رادیاتور آلومنیمی میخوای بگیری اول بوتان مدل ایل پریمو و در انتخاب بعدی ایران رادیاتور مدل کال صادراتی بگیر.
اما اگر رادیاتور پنلی می خوای بحثش جداست.
سلام خسته نباشید
لطفا برام پکیجی (ایرانی و خارجی) معرفی کنید که امکانات بیشتری داشته باشه
مثلا وصل به ترموکوبل داخل پذیرایی بشه حرارت اتاق رو بوسیله ترموکوبل تنظیم کنه . و هرچی امکانات بیشتر اونقدر بهتر .
رادیاتور چی بگیرم فقط چهار تا جا گذاشتن با داخل حمام 5 تا میشه
آپارتمان 100 متر طبقه آخر هستم .منطقه سردسیر .شیشه ها دوجداره
ممنون از راهنمای شما

mamad1623
13-07-2013, 18:39
سلام
پکیج روکا مدل سارا نصب کردم در بعضی مواقع که مصرف اب در حمام در حال انجام هستش شیر اب گرم اشپزخانه که باز میشود ویا گاهی اولین مصرف کننده که باز میشود صدای جرقه زن پیلت میاد و پس از چند ثانیه صدای انفجار وروشن شدن مشعل انجام میشود این صدای انفجار گاها انقدر زیاد هستش که شیشه ها میلرزه لطفا راهنمائی بفرمائید
با تشکر

tamirkar1
13-07-2013, 22:51
باید ببینید که آیا جرقه زن درست عمل میکنه و جرقه های که میزن به خوبی دیده میشه یا خیلی ضعیفه.
1- اگر جرقه ضعیف بود الکترود جرقه زن را سرویس کنید و دوباره بررسی کنید که آیا مشکل رفع شده یا نه.
2- اگر مشکل برطرف نشده.و جرقه به خوبی زده نمیشه باید جرقه زن را تعویض کنید.
3- فشار گاز را باید بررسی کنید تا از 20 میلی بار بیشتر نباشه اگر بیشتر بود باید کمش کنید.
سلام
پکیج روکا مدل سارا نصب کردم در بعضی مواقع که مصرف اب در حمام در حال انجام هستش شیر اب گرم اشپزخانه که باز میشود ویا گاهی اولین مصرف کننده که باز میشود صدای جرقه زن پیلت میاد و پس از چند ثانیه صدای انفجار وروشن شدن مشعل انجام میشود این صدای انفجار گاها انقدر زیاد هستش که شیشه ها میلرزه لطفا راهنمائی بفرمائید
با تشکر

mamad1623
15-07-2013, 09:16
باید ببینید که آیا جرقه زن درست عمل میکنه و جرقه های که میزن به خوبی دیده میشه یا خیلی ضعیفه.
1- اگر جرقه ضعیف بود الکترود جرقه زن را سرویس کنید و دوباره بررسی کنید که آیا مشکل رفع شده یا نه.
2- اگر مشکل برطرف نشده.و جرقه به خوبی زده نمیشه باید جرقه زن را تعویض کنید.
3- فشار گاز را باید بررسی کنید تا از 20 میلی بار بیشتر نباشه اگر بیشتر بود باید کمش کنید.

با سلام و خسته نباشید
الکتروده 2دوتا هستند هردو سرویس کردم با سنباده نرم
حالا که تمیز شده بصورت تصادفی گاها این اتفاق میافته
فشار گاز شهری را چطوری میشه اندازه گرفت ؟

tamirkar1
15-07-2013, 18:43
اگر الکترودها(الکترود جرقه و الکترود یونیزه کننده) را سرویس کردید و مشکل حل نشده ، و جرقه های زده شده توسط الکترود جرقه ضعیف بود باید جرقه زن روی برد یا برد را به صورت کامل تعویض کنید.( اگر بتونی جرقه زن را به صورت تکی پیدا کنی خیلی خوبه و الا باید یک برد کامل بخری که بردهای پکیج روکا خیلی گرونه)
فشار گاز را باید با فشار سنج تنظیم کنید ،که کار شما نیست. ولی شما برای امتحان میتونید تا جای که امکان داره فشار گاز را با بستن شیر گاز کم کنید هرچند این روش به طور کامل فشار را کم نمی کنه ولی میشه فهمید که آیا مشکل از فشار گازه یا نه
با سلام و خسته نباشید
الکتروده 2دوتا هستند هردو سرویس کردم با سنباده نرم
حالا که تمیز شده بصورت تصادفی گاها این اتفاق میافته
فشار گاز شهری را چطوری میشه اندازه گرفت ؟

iman_s
16-07-2013, 13:11
نظرتون راجع به ايران رادياتور L24ff (فن دار) واسه يك واحد 130 متري(با لوله كشي قديمي) چيه؟

nima .ma
18-07-2013, 22:42
با عرض سلام و وقت بخیر
می خواستم اگر براتون ممکنه درمورد پکیج navien اطلاعاتی بهم بدید .می گن کره ای هست و بیمه داره .همینطور در مورد رادیاتورهای انگلیسی مارک ترموتکنیک؟
با سپاس.

lonelinesspains
20-07-2013, 13:26
سلام، دوستان تبریز چند مدل پکیج موجوده تو بازار، شاپه که گویه ساخت فرانسه است ایمر گاس اگر اشتباه نکنم ساخت ایتالیا و یک مدل پکیج ساخت ترکیه و پکیج های ال جی و ایران رادیاتور و بوتان. لطفا راهنمایی کنید کدام برند و با چه مشخصاتی خریداری بشه؟ واحد 100 متری طبقه ی اول از یه ساختمان 4 طبقه و شمالی هست.

sue
22-07-2013, 01:56
خریداری شد.

mrs donya
22-07-2013, 07:41
با عرض سلام و خسته نباشید
چند تا سوال داشتم از حضورتون
من نیاز به یک پکیج دارم . برای یک واحد 62 متری که در طبقه اول روی پارکینگ واقع شده است که کلاً 4طبقه تکواحدی در تهران است و از پنجره های دو جداره هم در آن استفاده شده . یک کابینت ام دی اف در گوشه ای از آشپزخانه که درب پاسیو هم کنارش است ، جای قرار گرفتن پکیج می باشد .
آپارتمان ما دو خوابه است که در هر کدام از اتاق خوابها رادیاتور نصب شده و در پذیراییش جای دو رادیاتور تعبیه شده که فقط یکی از آن ها رادیاتور دارد و دیگری ندارد و کسی که ما خونه رو ازش خریدیم گفت نیازی ندارد و همون یکی کفایت می کند اما اگه دوست داشتید خودتون رادیاتور اضافه کنید .
اتاق خوابها 8 و 10 متری (درب حمام 2متری هم در اتاق 10متری باز می شود اما حوله خشک کن ندارد) هستند و پذیرایی حدود 30 متر و آشپزخونه اپن هم در کنار پذیرایی است که حدود 10 متر است .
با توجه به نظریاتی که شما و دوستان ارائه فرمودید به این نتیجه رسیدم که پکیج فرولی و ایمرگاز(ایمرگاس) خوب هستند و خدمات خوبی هم دارند
با عرض شرمندگی ، سوالات من اینه که :
1. چند پره رادیاتور برای هر قسمت نیاز داریم تا هم خوب گرم باشه و هم مصرف انرژی پایین تری داشته باشیم؟
2.پکیج در چه اندازه ای و ظرفیتی باشه و شما چه مدل هایی از این دو برند فرولی و ایمرگاز(ایمرگاس) رو پیشنهاد می فرمایید؟
3.مشخصات پکیج مورد نیاز با توجه به شرایط واحد ما (تک مبدله ، دو مبدله ، فن دار ، بدون فن)؟؟؟
4.صدا و مصرف انرژی کدوم یکی از این دو برند کمتره؟
5.به غیر از این دو برند ، بین ایساتیس و بوتان کدوم رو پیشنهاد می دهید که اگر بودجه مون نرسید از این دو یکی رو انتخاب کنیم.
6.حوله خشک کن در حمام نیاز است که تعبیه شود یا خیر و آیا تأثیری در مصرف انرژی دارد یا خیر؟
خیلی ممنون از صبر و حوصله شما

mrs donya
24-07-2013, 07:21
سلام
لطفاً اگه امکان داره زودتر پاسخ دهید . من وقت زیادی ندارم و حداکثر تا دو سه روز دیگه باید خرید کنم
مرسی

baniha
28-07-2013, 12:02
با سلام
من یک پکیج زمینی مدل فولادی چدنی دارم نزدیک 15 ساله داره کار میکنه و مشکلی هم باهاش نداشتم ولی امسال وقتی مشعلشو روشن می کنم ، وقتی می خواد احتراق کامل انجام بده ، گاز با فشار زیاد پس زده می شه و از اطراف پکیج شعله ور می شه که بلافاصله خاموشش می کنم :n19: من مسیر هوا و چک کردم و چیزی سر راه نیست که از خروج هوا جلوگیری کنه ، همچنین ارتفاع لوله خروجی پشت بام را هم زیاد کردم ولی مشکل حل نشد ، نکته جالب اینجاست که همیشه این اتفاق نمی افته و اکثرا شب ها بیشتره فکر کردم ممکنه مشکل از باد باشه ولی روزهایی که باد نیز نیست این مشکل وجود داره ، در ضمن این رو هم اضافه کنم که امتحان کردم و دیدم که جریان هوا در این روزها از سمت پشت بام به سمت پکیج است که خیلی جالبه برام ، یک احتمال وجود داره و این هم اینه که به علت آلودگی هوا جریان هوا معکوس شده باشه مثل اتفاقی که در وارونگی هوا مشاهده می کنیم ، ولی خوب هنوز شک دارم . اگه کسی کمکی می تونه بکنه واقعا ممنون میشم
با تشکر

tamirkar1
28-07-2013, 21:00
دودکش دستگاه را از سر جای خودش در بیارید، یک روزنامه را مچاله کنید و بذارید داخل دودکش که به سمت پشت بام میره. و با کبریت روشنش کنید. اگر با سرعت خوبی به سمت بالا بره و اثری ازش نمونه دودکش شما سالمه و خوب عمل میکنه.ولی اگر به سمت شما برگشت و به طرف بالا نرفت دودکش مشکل داره ، و نباید به سادگی از کنارش بگذری . این موضوع خیلی خیلی خطر ناکه.
من احتمال میدم دهانه های خروجی دود روی پرهای چدنی دستگاه کیپ شده باشه و باعث میشه شعله را پس بزنه.و باید با فرچه سیمی مخصوص شتشوی دیگ های چدنی پره هارو تمیز کنید.
با سلام
من یک پکیج زمینی مدل فولادی چدنی دارم نزدیک 15 ساله داره کار میکنه و مشکلی هم باهاش نداشتم ولی امسال وقتی مشعلشو روشن می کنم ، وقتی می خواد احتراق کامل انجام بده ، گاز با فشار زیاد پس زده می شه و از اطراف پکیج شعله ور می شه که بلافاصله خاموشش می کنم :n19: من مسیر هوا و چک کردم و چیزی سر راه نیست که از خروج هوا جلوگیری کنه ، همچنین ارتفاع لوله خروجی پشت بام را هم زیاد کردم ولی مشکل حل نشد ، نکته جالب اینجاست که همیشه این اتفاق نمی افته و اکثرا شب ها بیشتره فکر کردم ممکنه مشکل از باد باشه ولی روزهایی که باد نیز نیست این مشکل وجود داره ، در ضمن این رو هم اضافه کنم که امتحان کردم و دیدم که جریان هوا در این روزها از سمت پشت بام به سمت پکیج است که خیلی جالبه برام ، یک احتمال وجود داره و این هم اینه که به علت آلودگی هوا جریان هوا معکوس شده باشه مثل اتفاقی که در وارونگی هوا مشاهده می کنیم ، ولی خوب هنوز شک دارم . اگه کسی کمکی می تونه بکنه واقعا ممنون میشم
با تشکر

tamirkar1
28-07-2013, 21:03
دوستان
من مدتی رفته بودم مسافرت و نمیتونستم به اینجا سر بزنم.از همه کسانی که سوال داشتن و سوالاشون بی جواب مونده عذر خواهی میکنم.
سلام
لطفاً اگه امکان داره زودتر پاسخ دهید . من وقت زیادی ندارم و حداکثر تا دو سه روز دیگه باید خرید کنم
مرسی

dr saty
31-07-2013, 10:09
با سلام
دوست عزیز
ما تازه یک خونه ای رو سمت کرج خریدیم
بعد آبگرم رو که باز می کردیم آب از توی لوله نمیومد
مدل پکیج westen qusar 24f فن دار تک مبدله هست
من شیر پر کن شوفاژ رو که باز می کردم آب توی شوفاژ می رفت
تو حالت زمستان دستگاه کار می کنه اما آب گرم نمیاد
تو حالت تابستان دستگاه کار نمی کنه و روی چراغ دمای 40 درجه خاموش روشن میشه
کلید رو ریست بردم و دوباره بردم تو حالت تابستان باز هم کار نکرد
زنگ زدم سرویس کاراش از سبز گستر آسیا بعد 1 هفته امروز فردا کردن اومدند
جالب بود حتی بلد نبودند دستگاه رو باز کنند
بعد از کلی بالا پایین کردن گفت رادیاتورش کیپ شده باید اسید بریزیم
خواستن رادیاتور و باز کنن بازم نتونستند آخر سر اسید از لوله هایی ورودی ریختن که اسید نمی رفت گفت رادیاتور کیپه باید عوض شه 600 چوقم خرجشه
گفت پکیج عوض کنی بهتره ارزش نداره خرج این کنین ما اینو ازتون 600 ور میداریم یک دونه ویکتوریا میدیم 2150
حالا درخواست من از شما اینه که من رو راهنمایی کنین
این سرویس کاره هیجی بلد نبوده داره اشتباه میگی ؟ یا این که دستگاه واقعا خرابه؟
اگه خرابه تعمیر کنم بهتره یا این که بخرم؟
ممنون

tamirkar1
31-07-2013, 22:47
با درود
اگر آبگرم را باز میکنید و فشار آب گرم خیلی کم شده باشه دستگاه شما رسوب گرفته و باید اسد شویی بشه.امروزه اکثر تعمیرکارای پکیج دستگاه مخصوص اسید شویی دارن. که دیگه نیازی به باز کردن کامل مبدل نیست.بلکه خیلی راحت لوله های مسی سایز 1/2 که به مبدل وصل شده را از مبدل باز میکنن و و شلنگهای دستگاه را به مبدل وصل میکنند،و با استفاده از اسید مخصوص خیلی راحت و سریع دستگاه را شتشو میدن.ولی این کار نیاز به یکمی صرف وقت و حوصله داره.که توصیه میکنم برید سراغ یک تعمیرکار دیگه.

با سلام
دوست عزیز
خواستن رادیاتور و باز کنن بازم نتونستند آخر سر اسید از لوله هایی ورودی ریختن که اسید نمی رفت گفت رادیاتور کیپه باید عوض شه 600 چوقم خرجشه
گفت پکیج عوض کنی بهتره ارزش نداره خرج این کنین ما اینو ازتون 600 ور میداریم یک دونه ویکتوریا میدیم 2150
ممنون

tamirkar1
31-07-2013, 22:48
اما در مورد تعویض دستگاه فکر نمیکنم نیازی به این کار باشه و خیلی راحت دستگاه را میتونید اسید شویی کنید.ولی اگرحتی یک درصد هم اسید شویی جواب نده و مجبور به تعویض دستگاه باشید.
اگر منظور تعمیرکار از پکیج روکا مدل ویکتوریا باشه اصلا پیشنهاد نمیکنم ویکتوریا بگیرید که اصلا قطعاتش گیر نمیاد. و اکثراً برای پیدا کردن قطعات این دستگاه کلی مشکل دارم.
ولی اگر منظورش پکیج آماتیس مدل ویکتوریا باشه ،پیشنهاد خوبی داده ، اما قیمت خیلی بالاست و شما یا این پول میتونید پکیج های خیلی بهتری بگیرید.
با سلام
دوست عزیز
ممنون

dr saty
03-08-2013, 10:28
لطف می کنید یک مدل پکیج خوب به من معرفی کنید
ما طبقه آخر یعنی سوم هستیم و محل پکیح در آشپزخانه هست و مساحت کل هم 68 متر هست
نظرتون راجب بوتان مدل Roma 24KIS چیه؟
فقط اگه نخوام از همون فروشنده بگیرم
این پکیج westen رو به کجا می تونم بفروشم؟

tamirkar1
03-08-2013, 23:42
:n03:دستگاه خیلی راحت تعمییر میشه ، فقط کافیه یک تعمیر کار خوب و با تجربه:n05: پیدا کنید.
ولی اگر دستگاه خیلی اذیت میکنه و از دستش خسته شدی :n15:اوون حرفی دیگست.
بله بوتان مدل روما دستگاه خوبیه و برای متراژ 68 متر همون مدل 24 هزار کافیه و چون طبقه آخر هستید باید حتماً دستگاه فن دار بخرید.

tamirkar1
03-08-2013, 23:47
راستش از فروش دستگاه به غیر از نمایندگی فکر نمیکنم پول زیادی گیرت بیاد. تعمیر کار شرکت وستن قیمت خیلی خوبی بهتون داده. برای فروش برو سراغ همون تعمیرکار چون اونا برای تعمیر دستگاه های مشابه قطعات دستگاه شما بدردشون میخوره.

dr saty
04-08-2013, 09:57
راستش از فروش دستگاه به غیر از نمایندگی فکر نمیکنم پول زیادی گیرت بیاد. تعمیر کار شرکت وستن قیمت خیلی خوبی بهتون داده. برای فروش برو سراغ همون تعمیرکار چون اونا برای تعمیر دستگاه های مشابه قطعات دستگاه شما بدردشون میخوره.

ممنون از پاسخ دهی شما
دوست عزیز شما خودت تعمیر کار خوب سراغ داری
چون من اینجا که پیش هر پکیجی میرم میگن باید به نمایندگیش بگی
به نمایندگی هم که زنگ زدم میگه هرچی همون سرویس کارمون گفته
سرویس کارشونم که گفته باید مبدل عوض بشه البته صد در صد چرت میگه چون مبدل سالمه
یه سرویس کار دیگه از همون شرکت پیدا کردم زنگ زدم می گه چون یکی قبل من اومده من دیگه نمیتونم بیام
کلا گیر کردم این وسط
واقعا پشتیبانشون صفره
دستگاهی که با یه سرویس ساده درست میشه رو یا باید عوض کنم یا 700 هزینه تعمیر کنم
باز دم شما گرم که با این که هیچ تعهدی نداری میای و پاسخ میدی
ممنون

tamirkar1
04-08-2013, 17:46
شما لطف دارید.
اگر بگید، توی کدوم شهر زندگی میکنید شاید بتونم کمکتون کنم.
ممنون از پاسخ دهی شما
دوست عزیز شما خودت تعمیر کار خوب سراغ داری
چون من اینجا که پیش هر پکیجی میرم میگن باید به نمایندگیش بگی
به نمایندگی هم که زنگ زدم میگه هرچی همون سرویس کارمون گفته
سرویس کارشونم که گفته باید مبدل عوض بشه البته صد در صد چرت میگه چون مبدل سالمه
یه سرویس کار دیگه از همون شرکت پیدا کردم زنگ زدم می گه چون یکی قبل من اومده من دیگه نمیتونم بیام
کلا گیر کردم این وسط
واقعا پشتیبانشون صفره
دستگاهی که با یه سرویس ساده درست میشه رو یا باید عوض کنم یا 700 هزینه تعمیر کنم
باز دم شما گرم که با این که هیچ تعهدی نداری میای و پاسخ میدی
ممنون

ندائی
05-08-2013, 10:29
سلام من برای یک واحد 100 متری نیاز به پکیج دیواری دارم منتها از بازر نظرات کاملا متفاوتی شنیدم که بدتر مستاصل شده ام .لطفا راهنمایی فرمائید که کدام برند در شرایط حال حاضر بهت از همه میباشد . در ضمن رادیاتورهای پره ای بهتر است یا صفحه ای
با تشکر

سلام. دوستان عزیز اگه کسی سوالی در باره پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی داشت من در خدمتم.
در حال حاضر پکیج های دیواری بهترین و از لحاظ اقتصادی به صرفه ترین راه گرمایش و تولید ابگرم هستند و در اکثر کشور های اروپائی و بسیاری از مناطق امریکا و کانادا استفاده میشوند.
با توجه به بالا بودن راندمان این دستگاه ها(اکثرا بالای 90 درصد) و راحتی استفاده و استقلال هر واحد و هزینه تعمیر و نگه داری کم در (مقایسه با موتور خونه) و مصرف خیلی کم گاز ( یارانه ها هم حذف شده) میشه گفت بهترین سیستم گرمایشی حال حاضره.
از اونجائی که شرکت های زیادی اقدام به وارد کردن فروش این دستگاه ها کردن فکر میکنم خیلی از دوستان نیاز به راه نمائی و مشاوره دارن.
هر سوالی بود من در خدمتم

perna
05-08-2013, 15:37
سلام دوستان و خسته نباشید. بنده یه دستگاه پکیج بوتان bl220 دارم که کمی قدیمی هستش. خیلی اذیتم کرده و همه ی تعمیرکار های بوتان هی یه کار می خوان بکنند که دستگاه رو عوض کنم. خب من پولدار نیستم و هزینه ی یه دستگاه جدید 2 تا 3 میلیون تومان می باشد و در توان من نیست و باید از هزینه های دیگرم بزنم تا بتونم با این وضع اقتصاد یه پکیج بگیرم!
دستگاه بوتان من مدتی هست که وقتی در مدل آبگرمکن یا تابستانی قرار می دهم ، آب رو داغ می کنه و مشکلی نیست ولی وقتی آب رو می بندیم، شعله دستگاه خاموش نمی شه و به آب گرم کردن ادامه میده تا جایی که دستگاه صدا های عجیب و غریب می ده و ناگهان پیلوت و کل دستگاه خواموش میشه تا دستگاه نترکه. ما هم مجبوریم دستگاه رو همیشه روی حالت شوفاژ قرار بدیم تا دستگاه اگر هم به گرم کردند آب ادامه میده ، با جریان یافتن آب در پنل های شوفاژ دیگه مشکل قبلی پیش نیاد و آب توی پکیج نجوشه باعث خاموش شدن پیلوت و دستگاه بشه. تا اینکه دیروز زنگ زدم به سرویس کاری که برای ما این دستگاه رو نصب کرده اومد و گفت باید برد دستگاه عوش بشه و 100 هزار تومان میشه و من هم گفتم ولش کن نمی خواد باهاش می سازم و اون هم دستگاه رو بست و درخواست 70 تومان دستمزد کرد برای آمدن و در فاکتور نوشت که سوریس انجام داده در صورتی که کاری نکرده بود و ما هم اعتراض کردیم و گفتیم شما که کاری نکردین و فقط باید هزین ایاب و ذهاب بگیرید و ایشون گفتند کاری رو که لازم بوده انجام داده ام! با کمی بحث و چونه آخر سر به زور 35 تومان دریافت کردند و رفتند و فکر می کنم که ایشون فقط باید 6 تومان هزینه ی ایاب و ذهاب نمایندگی رو باید دریافت می کردند. بگذریم حالا از امروز صبح دستگاه دیگه روشن هم نمیشه ، یعنی نمی تونیم فندک پیلوت رو روشن کنیم و فرقی نداره که 5 دقیقه یا بیشتر پیلوت رو فشار و کبریت روشن کنیم ، تا پیلوت رو ول می کنیم خاموش میشه و روشن نمی مونه! و الان هم آب گرم توی خونه نداریم... خیلی سخته.
اگه دوستان یه راه حل کم هزینه معرفی کنند ممنون میشم

tamirkar1
05-08-2013, 19:33
با سلام
راستش اینجوری نمیشه که بگی دقیقا مشکل دستگاه چیه. و باید حتما بیای پای دستگاه و در حالت کارکرد دردشو پیدا کنی.به نظر من بهترین حالت اینه که به همون تعمیرکار زنگ بزنی و بگی بعد از رفتن شما این مشکل پیش امده و اگر دستگاه نیاز به تعویض برد داره یک برد براش یگیری و تعویضش کنی. چون قیمت برد این دستگاه نصبت به دستگاه های دیگه خیلی خیلی ارزونه.
ولی اگر قصد تعویض دستگاه را داری و میخوای که برات ارزون تمام بشه ، یک دستگاه bn بوتان بگیری که حدود 1400000 تومان قیمتشه.
سلام دوستان و خسته نباشید. بنده یه دستگاه پکیج بوتان bl220 دارم که کمی قدیمی هستش. خیلی اذیتم کرده و همه ی تعمیرکار های بوتان هی یه کار می خوان بکنند که دستگاه رو عوض کنم. خب من پولدار نیستم و هزینه ی یه دستگاه جدید 2 تا 3 میلیون تومان می باشد و در توان من نیست و باید از هزینه های دیگرم بزنم تا بتونم با این وضع اقتصاد یه پکیج بگیرم!
دستگاه بوتان من مدتی هست که وقتی در مدل آبگرمکن یا تابستانی قرار می دهم ، آب رو داغ می کنه و مشکلی نیست ولی وقتی آب رو می بندیم، شعله دستگاه خاموش نمی شه و به آب گرم کردن ادامه میده تا جایی که دستگاه صدا های عجیب و غریب می ده و ناگهان پیلوت و کل دستگاه خواموش میشه تا دستگاه نترکه. ما هم مجبوریم دستگاه رو همیشه روی حالت شوفاژ قرار بدیم تا دستگاه اگر هم به گرم کردند آب ادامه میده ، با جریان یافتن آب در پنل های شوفاژ دیگه مشکل قبلی پیش نیاد و آب توی پکیج نجوشه باعث خاموش شدن پیلوت و دستگاه بشه. تا اینکه دیروز زنگ زدم به سرویس کاری که برای ما این دستگاه رو نصب کرده اومد و گفت باید برد دستگاه عوش بشه و 100 هزار تومان میشه و من هم گفتم ولش کن نمی خواد باهاش می سازم و اون هم دستگاه رو بست و درخواست 70 تومان دستمزد کرد برای آمدن و در فاکتور نوشت که سوریس انجام داده در صورتی که کاری نکرده بود و ما هم اعتراض کردیم و گفتیم شما که کاری نکردین و فقط باید هزین ایاب و ذهاب بگیرید و ایشون گفتند کاری رو که لازم بوده انجام داده ام! با کمی بحث و چونه آخر سر به زور 35 تومان دریافت کردند و رفتند و فکر می کنم که ایشون فقط باید 6 تومان هزینه ی ایاب و ذهاب نمایندگی رو باید دریافت می کردند. بگذریم حالا از امروز صبح دستگاه دیگه روشن هم نمیشه ، یعنی نمی تونیم فندک پیلوت رو روشن کنیم و فرقی نداره که 5 دقیقه یا بیشتر پیلوت رو فشار و کبریت روشن کنیم ، تا پیلوت رو ول می کنیم خاموش میشه و روشن نمی مونه! و الان هم آب گرم توی خونه نداریم... خیلی سخته.
اگه دوستان یه راه حل کم هزینه معرفی کنند ممنون میشم

tamirkar1
05-08-2013, 19:35
پکیج خوب خارجی فرولی ایتالیا با 3 سال گارانتی شرکت جنرال.
پکیج ایرانی بوتان .
رادیاتور هم راداتورهای پنلی با پکیج سازگارتره و دیرتر هوا میگیره .
سلام من برای یک واحد 100 متری نیاز به پکیج دیواری دارم منتها از بازر نظرات کاملا متفاوتی شنیدم که بدتر مستاصل شده ام .لطفا راهنمایی فرمائید که کدام برند در شرایط حال حاضر بهت از همه میباشد . در ضمن رادیاتورهای پره ای بهتر است یا صفحه ای
با تشکر

dr saty
06-08-2013, 19:08
شما لطف دارید.
اگر بگید، توی کدوم شهر زندگی میکنید شاید بتونم کمکتون کنم.

ممنون
ما سمت هشتگرد کرج هستیم

kavehashoori
07-08-2013, 08:07
سلام دوستان
تا اونجا که من بحثهای دوستان رو خوندم هیچ اتفاق نظری وجود نداره مثل فیلسوف ها شدیم که هیچ کس نظر دیگری رو قبول نداره و از معایب مدل پیشنهادی دیگران و از مزایای مدل پیشنهادی خودش میگه

با این اوصاف نمیشه نتیجه گیری مثبتی انجام داد

برای من که میخوام پکیج بگیرم برای حدود 120 تا 150 متر
نمیتونم مدل و مارک مشخصی رو انتخاب کنم .
یکی گفته وایلانت اون یکی اومده میگه نه نه قدیمیاش خوب بود جدیدا خوب نیست
یکی دیگه میگه آریستون اون یکی میگه نه بابا فقط تبلیغات داره
یکی میگه بوتان اون یکی میگه نه نه اصلا تعمیر کاراش خوب نیستن فقط اخگر یکی دیگه میگه نه بابا اخگر خیلی خرابی داره و ...
یکی میگه فرولی ایتالیا اون یکی میگه نه بابا چینی شده
یکی میگه ویسمن نه کسی تایید میکنه نه تکذیب
یکی میگه وستن یکی دیگه میاد میگه خدمات خوبی نداره
یکیپرسید دمراد خوبه یه نفر اومد فقط گفت بله
و ...........

با این اوصاف چگونه میشه یک مرجع معتبر داشت برای تهیه پکیج مناسب . که هم کیفیت هم خدمات و کارایی و هم قیمت مناسبی داشته باشه و دوستان کارشناس روی اون همگی نظر مثبتی داشته باشن ممنون میشم راهنمایی کنید

saxp
07-08-2013, 09:12
نظرتون راجب پکیج پایونیر گلدایران چیه من بتازگی مدل p302 رو گرفتم بنظرم مشخصات خوبی داشت

Mr-shayan
07-08-2013, 17:07
سلام و خسته نباشید خدمت شما
برای طبقه ی چهارم ساختمون چهار طبقه توی تهران پکیجی که در مجموع خوب باشه و قیمتش هم متعادل باشه و مشکل خاصی از نظر صدا و گرمایش و ... نداشته شما چی توصیه می کنین؟ 24000 فن دار مناسبه؟.برام بیشتر کیفیتش مهمه تا خدماتش
پیشاپیش ممنونم از راهنمایی شما

tamirkar1
07-08-2013, 23:42
سلام
دوست عزیز تمام این حرفهای که توی تایپیک زده شده نظرات شخصی دوستانه.و خیلی از حرف هاشون هم درسته.
مثلا این که وایلانت و بوش (آلمان ) جزء بهترین پکیج های دنیا هستند شکی در این نیست، ولی متاسفانه الان داره در ترکیه ساخته میشه توی ایران خدمات خیلی خیلی ضعفی داره.آریستون شرکت بزرگیه و پکیج های خیلی زیادی داره ولی جزء بهترین های دنیا نیست.و قیمتش هم خیلی بالاست.اکثر سرویس کارهای اریستون هم ازش راضی نیستند و نصب پکیج ایساتیس ( پکیج آریستون وایساتیس توسط گروه ایساتیس یزد تو ایران توضیع میشه) را به آریستون ترجیح میدن. بوتان پکیجی که قیمت مناسبی داره و خدمات نسبتاً خوبی هم میده ولی یک سری قطعاتش واقعاً مشکل داره مثل برد های پکیج بوتان که خیلی زود خراب میشه.فرولی پکیج خیلی خوبیه و خدمات خیلی خوبی هم داره و از جدیدترین و پیشرفته ترین سیستم های نوین در پکیج هاشون استفاده میکنن که فقط به صورت انحصاری مربوط به شرکت ایتالیایی فرولیه ، و کسی که قطعات داخلی این پکیج را دیده باشه متوجه میشه که با چه پکیج هوشمند و قدرتمندی سرکار داره.ویسمن پکیج بسیار بسار خوبیه و قیمت خیلی بالائی هم داره و توی ایران خدماتش هم ضعیفه. وستن جزء پکیج های زیر گروه باکسی هست که متاسفانه اصلاً خدمات نداره نمونه اش تو همین صفحه dr saty ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که بخاطر خدمات ضعیف این شرکت تصمیم داره پکیجش را کامل عوض کنه. دمراد پکیج ترکیه ای که استقبال زیادی ازش نشده و اطلاعات زیادی ازش ندارم.
تصمیم نهایی با شماست . چون سراغ فروشنده ها که بری با هر ترفندی شده قصد دارن جنس موجود در مغازه شونو به شما بفروشن و اصلا هم براشون مهم نیست که فردا چی میشه و وقتی مشکلی هم پیش بیاد خیلی راحت میگن من کاره ای نیستم و اون وقته که میفهمید چه کلاهی سرتون رفته.
سلام دوستان
تا اونجا که من بحثهای دوستان رو خوندم هیچ اتفاق نظری وجود نداره مثل فیلسوف ها شدیم که هیچ کس نظر دیگری رو قبول نداره و از معایب مدل پیشنهادی دیگران و از مزایای مدل پیشنهادی خودش میگه

با این اوصاف نمیشه نتیجه گیری مثبتی انجام داد

برای من که میخوام پکیج بگیرم برای حدود 120 تا 150 متر
نمیتونم مدل و مارک مشخصی رو انتخاب کنم .
یکی گفته وایلانت اون یکی اومده میگه نه نه قدیمیاش خوب بود جدیدا خوب نیست
یکی دیگه میگه آریستون اون یکی میگه نه بابا فقط تبلیغات داره
یکی میگه بوتان اون یکی میگه نه نه اصلا تعمیر کاراش خوب نیستن فقط اخگر یکی دیگه میگه نه بابا اخگر خیلی خرابی داره و ...
یکی میگه فرولی ایتالیا اون یکی میگه نه بابا چینی شده
یکی میگه ویسمن نه کسی تایید میکنه نه تکذیب
یکی میگه وستن یکی دیگه میاد میگه خدمات خوبی نداره
یکیپرسید دمراد خوبه یه نفر اومد فقط گفت بله
و ...........

با این اوصاف چگونه میشه یک مرجع معتبر داشت برای تهیه پکیج مناسب . که هم کیفیت هم خدمات و کارایی و هم قیمت مناسبی داشته باشه و دوستان کارشناس روی اون همگی نظر مثبتی داشته باشن ممنون میشم راهنمایی کنید

tamirkar1
07-08-2013, 23:46
مبارک باشه ، پکیج بدی نیست اما توی پکیج های گلد ایران مدل پرستیژ حرف اول را میزنه.
نظرتون راجب پکیج پایونیر گلدایران چیه من بتازگی مدل p302 رو گرفتم بنظرم مشخصات خوبی داشت

tamirkar1
07-08-2013, 23:49
ظرفیت پکیج با توجه به متراژ ساختمان و موقعیت جغرافیایی و میزان سرمای هوا تعیین میشه. ولی از اونجایی که در طبقه چهار از 4 طبقه هستید باید حتماً پکیج فن دار نصب کنید.
برای طبقه ی چهارم ساختمون چهار طبقه توی تهران پکیجی که در مجموع خوب باشه و قیمتش هم متعادل باشه و مشکل خاصی از نظر صدا و گرمایش و ... نداشته شما چی توصیه می کنین؟ 24000 فن دار مناسبه؟.برام بیشتر کیفیتش مهمه تا خدماتش

mehrdad1451
08-08-2013, 09:29
درود
برای خرید پکیج احتیاج به کمک فکری شما دارم.
مساحت آپارتمان حدود 60 متر.
نصب در آشپزخانه
مارکهای زیادی بهم معرفی کردند و تقریبا با مشکلاتشون اشنا شدم .
اول قرار بود از بین بوتان ابتیما، ایران رادیاتور و فرولی یکی را انتخاب کنم. که تصمیم فرولی بود
حالا یه مارک جدید بنام ایرفل ترکیه ای بهم معرفی شده، البته لورچ و ال جی را هم بهم معرفی کردند
به نظر شما کدام را بگیرم. چون قرار است در این آپارتمان یه خانواده ای که معلولیت دارند زندگی کنند . نمی خواهم اذیت شوند
لطفا راهنمایی بفرمایید.
تشکر مهرداد

Mr-shayan
08-08-2013, 10:02
ظرفیت پکیج با توجه به متراژ ساختمان و موقعیت جغرافیایی و میزان سرمای هوا تعیین میشه. ولی از اونجایی که در طبقه چهار از 4 طبقه هستید باید حتماً پکیج فن دار نصب کنید.

ممنون جناب ولی این رو می دونستم.سوال اصلی من این بود که چه مارک و چه مدلی رو با توجه ویژگی هایی که گفتم توصیه می کنید

tamirkar1
08-08-2013, 20:40
طبق مبحث 17 مقررات ملی ساختمان (1390) حداقل متراژ قابل تایید برای نصب پکیج در واحد آپارتمانی (مسکونی یا اداری ) 64 متر مربع می باشد و در غیر اینصورت تعبیه دریچه تامین هوای تازه جهت احتراق مناسب در محل نصب پکیج الزامی است. متراژ شما 60 متر و نصب دستگاه پکیج دیواری برای واحد شما مجاز نیست.فقط در شرایطی میتوانید که تهویه مناسب توی واحد داشته باشید.تا هوای که دستگاه برای سوختن از داخل منزل میگیره ، را برای شما فراهم کنه.
درود
برای خرید پکیج احتیاج به کمک فکری شما دارم.
مساحت آپارتمان حدود 60 متر.
نصب در آشپزخانه
مارکهای زیادی بهم معرفی کردند و تقریبا با مشکلاتشون اشنا شدم .
اول قرار بود از بین بوتان ابتیما، ایران رادیاتور و فرولی یکی را انتخاب کنم. که تصمیم فرولی بود
حالا یه مارک جدید بنام ایرفل ترکیه ای بهم معرفی شده، البته لورچ و ال جی را هم بهم معرفی کردند
به نظر شما کدام را بگیرم. چون قرار است در این آپارتمان یه خانواده ای که معلولیت دارند زندگی کنند . نمی خواهم اذیت شوند
لطفا راهنمایی بفرمایید.
تشکر مهرداد

tamirkar1
08-08-2013, 20:50
اما با کیفیت ترین پکیج های جهان پکیج وایلانت آلمان ، بوش آلمان، فرولی ایتالیا ،باکسی ایتالیا و Glow-worm المان هستند.
ممنون جناب ولی این رو می دونستم.سوال اصلی من این بود که چه مارک و چه مدلی رو با توجه ویژگی هایی که گفتم توصیه می کنیدبا توجه به اینکه شما گفتید کیفیت براتون مهمتر ازخدمات.باید بگم تا به امروز که دارم کار میکنم ، یادم نمیاد که پکیجی نصب شده باشه و نیازی به تعمییر نداشته باشه.ولی من پیشنهاد میکنم دنبال پکیجی باشید که حداقل خدمات توی شهر شما داشته باشه وگرنه با مشکلات زیادی باید روبه رو میشید.

umsa
08-08-2013, 20:54
سلام
من هم از یک فروشنده پکیج سوال گرفتم، مارک ایرفل ترکیه رو بهم پیشنهاد داد. گفت که اینو ما بردیم تبریز و در هوای سرد اونجا هم تست کردیم و خیلی خوب جواب داده. میخواستم ببینم کسی ازش اطلاعاتی داره، یا نه؟ بگیریم یا نه؟ ضمنا فروشنده می گفت خدماتش هم مال خودشونه و دو سال پیش 10 میلیون قطعات وارد کردن ولی تا حالا یک مورد هم خرابی نداشته.
آقای تعمیرکار هم اگه میشه بهم جواب بدید

tamirkar1
08-08-2013, 21:00
در مورد ایرفل اطلاعاتی ندارم .
سلام
من هم از یک فروشنده پکیج سوال گرفتم، مارک ایرفل ترکیه رو بهم پیشنهاد داد. گفت که اینو ما بردیم تبریز و در هوای سرد اونجا هم تست کردیم و خیلی خوب جواب داده. میخواستم ببینم کسی ازش اطلاعاتی داره، یا نه؟ بگیریم یا نه؟ ضمنا فروشنده می گفت خدماتش هم مال خودشونه و دو سال پیش 10 میلیون قطعات وارد کردن ولی تا حالا یک مورد هم خرابی نداشته.
آقای تعمیرکار هم اگه میشه بهم جواب بدید

Mr-shayan
09-08-2013, 11:06
اما با کیفیت ترین پکیج های جهان پکیج وایلانت آلمان ، بوش آلمان، فرولی ایتالیا ،باکسی ایتالیا و Glow-worm المان هستند.با توجه به اینکه شما گفتید کیفیت براتون مهمتر ازخدمات.باید بگم تا به امروز که دارم کار میکنم ، یادم نمیاد که پکیجی نصب شده باشه و نیازی به تعمییر نداشته باشه.ولی من پیشنهاد میکنم دنبال پکیجی باشید که حداقل خدمات توی شهر شما داشته باشه وگرنه با مشکلات زیادی باید روبه رو میشید.

خیلی ممنون.ولی من بازم جوابمو نگرفتم.من گفتم با همه ی این تفاسیر دو سه مدل که خوب جواب دادن تو حدود قیمت 2 تومن به من معرفی کنید لطفا

mehrdad1451
10-08-2013, 10:26
درود
Tamirkar1 خدا قوت از این که پاسخ گو بودید تشکر
دریچه هوا تعبیه شده است
سوال: یکی از فروشندگان یه فرولی قدیم فن دار هرموتیک داره ایتالیایی قولش را بهم داده.
اداره گاز دریچه هار تأیید کرده.
به نظر شما خریداری کنم یا مدلهای جدیدش را بگیرم.
ممنون

tamirkar1
10-08-2013, 11:36
مدل جدیدیش را بخری بهتره.پکیج های مدل قدیمی تک مبدل هستند و اگر خدای نکرده مبدل سوراخ بشه قیمت مبدلش گرونه (700 هزار تومان ) ، مدل های جدید 2 مبدله است و قیمت مبدل های این نوع پکیج ها هم ارزون تره (100 هزار تومان ).
درود
Tamirkar1 خدا قوت از این که پاسخ گو بودید تشکر
دریچه هوا تعبیه شده است
سوال: یکی از فروشندگان یه فرولی قدیم فن دار هرموتیک داره ایتالیایی قولش را بهم داده.
اداره گاز دریچه هار تأیید کرده.
به نظر شما خریداری کنم یا مدلهای جدیدش را بگیرم.
ممنون

tamirkar1
10-08-2013, 11:41
توی رنج 2 میلیون بوتان خوب جواب داده میتونید بوتان بگیرید.وایلانت آلمان ، بوش آلمان، فرولی ایتالیا ،باکسی ایتالیا و Glow-worm المان و ویسمن بالای 2500000 هزار تومان قیمت داره.
خیلی ممنون.ولی من بازم جوابمو نگرفتم.من گفتم با همه ی این تفاسیر دو سه مدل که خوب جواب دادن تو حدود قیمت 2 تومن به من معرفی کنید لطفا

Palmo
10-08-2013, 18:52
بهترين راه براي كاهش صداي فن استفاده از دودكش دوجداره است ، توصيه ميكنم درصورت امكان و نزديك بودن موقعيت نصب پكيج شما به ديوار بيروني حتما إز اين نوع نصب استفاده كنيد ،راه ديگه نصب دو لوله است يكي براي خروج گازهاي حاصل از احتراق و ديگري براي تامين هواي لازم براي احتراق ،در ضمن هرچند متأسفانه افراد فني نما از دودكش فنري در حال حاضر براي نصب دستگاه هاي گازسوز استفاده ميكنند ولي جهت اطلاع شما استفاده از اين نوع لوله ها مطابق مقررات ملي ساختمان مبحث هفدهم مجاز نيست ،
در آينده بيشتر راجع به اين موضوع صحبت ميكنم،

Palmo
10-08-2013, 19:00
عزيزان فورلي توي تركيه توليد ميشه ،اگه اطلاعات ريزتري نياز داشتين بهم پي ام بدين

Palmo
10-08-2013, 19:11
سلام،نشتي رادياتورها رو بايد رفع كني ،به خدمات مجاز بوتان زنگ بزن بيان شيرپركن دستگاه رو چك كنن،منبع انبساط هم بايد چك بشه نشتي نداشته باشه و فشارش هم ميزون باشه

Palmo
10-08-2013, 19:21
سلام،دبي آب سرد ورودي به پكيج بوتان بايد بين ١١ تا ١٣ ليتر بر دقيقه باشه ،كمتر يا بيشتر شدن اون منجر به نوسان دمائ آب يا همون سرد و گرم شدن اون ميشه
سر راه آب سرد ورودي به دستگاه شما حتما يك شير نصب شده و يا از شيلنگ شيردار استفاده شده ،پيشنهاد ميكنم شير را در حالت نيم باز بزاريد
يه راه حل ديگه جرم گيري دستگاه تون هست ،احتمال اينكه مبدل پكيج گرفته باشه زياده
راه حل ديگه استفاده از قطعه كاهنده دبي سر راه آب سرد وروديه ،ميتونيد از خدمات بوتان أونو بخواين
يادتون نره اگه در ساختمان طبقاتي زندگيميكنيد و احيانا يه پمپ بعد كنتور نصب كردين فشار ماكزيمم آنرا روي ٢/٥ تا ٣ قرار بدين

Palmo
10-08-2013, 19:52
سلام،به نظر من در اين مورد بايد بيشتر محتاط بود چرا كه اكثر اين به اصطلاح بسازبفروش ها از دودكش سيماني آزبست استفاده ميكنن ،نقاط اتصال اين نوع دودكش ها لب به لب است و دودبند نيست ! استفاده از پكيج فن دار و اتصال دودكش آن به خروجي ١٥ ساختمان بايد با در نظر گرفتن اين موضوع باشه ،در صورت عدم امكان استفاده از دودكش دوجداره ،يا دو لوله مجزا يه مسير ورودي هوا حتما براش تعبيه كنيد،

tamirkar1
10-08-2013, 23:06
سلام
Palmo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز به این تایپیک خیلی خیلی خوش امدی.اینجا به افرادی مثل شما احتیاج داره.
لطف کنید جواب هر سوالی را که میدید به صورت نقل قول باشه تا دوستان هم استفاده کنند . چون مشخص نیست جواب شما مربوط به کدوم سوال است.:n01:
بهترين راه براي كاهش صداي فن استفاده از دودكش دوجداره است ، توصيه ميكنم درصورت امكان و نزديك بودن موقعيت نصب پكيج شما به ديوار بيروني حتما إز اين نوع نصب استفاده كنيد ،راه ديگه نصب دو لوله است يكي براي خروج گازهاي حاصل از احتراق و ديگري براي تامين هواي لازم براي احتراق ،در ضمن هرچند متأسفانه افراد فني نما از دودكش فنري در حال حاضر براي نصب دستگاه هاي گازسوز استفاده ميكنند ولي جهت اطلاع شما استفاده از اين نوع لوله ها مطابق مقررات ملي ساختمان مبحث هفدهم مجاز نيست ،
در آينده بيشتر راجع به اين موضوع صحبت ميكنم،

Palmo
10-08-2013, 23:09
در سیستم گرمایش از کف نحوه ی لوله کشی بسیار مهمه و در صورت بروز اشتباه در زدن حلقه ها یا لوپ ها مشکلاتی ایجاد میشه که قویترین پمپ ها هم کاری نمیتونن بکنند. اما در صورت استاندارد بودن لوله کشی این احتمال وجود داره که اخر مدار شما به خوبی گرم نشود و در این صورت باید یک پمپ به سیستم اضافه کرد( با نظر سرویس کار) پس خیلی خودتو نگران نکن.
اما در مورد مارک هیچ کدوم از این دو رو پیشنهاد نمیدم. ایران رادیاتور رو که کلا فراموش کن. اما خوبی بوتان اینه که لا اقل خدمات خیلی خوبی داره اما بوتان هم کیفیت خوبی نداره. ضمنا فروش بوتان امروز صبح بسته شد...

چون سيستم گرمايش از كف رو أجرا كردين ،بهترين نوع پكيج براي شما چگالشي است،توي پكيج هاي چگالشي پكيج آريستون مدل ٢٨٠٠٠ يا ولف رو انتخاب كنيد بنظرم عالي جواب ميده ، مصرف گازسوز رو هم خيلي كاهش ميده ،تا ٣٥ ٪ نسبت به پكيج هاي رايج بازار ،
فقط يادتون باشه تو نصب پكيج چگالشي حتما از دودكش مخصوص اون استفاده كنيد و به دودكش معمولا متصل نكنيد

Palmo
10-08-2013, 23:13
در سیستم گرمایش از کف نحوه ی لوله کشی بسیار مهمه و در صورت بروز اشتباه در زدن حلقه ها یا لوپ ها مشکلاتی ایجاد میشه که قویترین پمپ ها هم کاری نمیتونن بکنند. اما در صورت استاندارد بودن لوله کشی این احتمال وجود داره که اخر مدار شما به خوبی گرم نشود و در این صورت باید یک پمپ به سیستم اضافه کرد( با نظر سرویس کار) پس خیلی خودتو نگران نکن.
اما در مورد مارک هیچ کدوم از این دو رو پیشنهاد نمیدم. ایران رادیاتور رو که کلا فراموش کن. اما خوبی بوتان اینه که لا اقل خدمات خیلی خوبی داره اما بوتان هم کیفیت خوبی نداره. ضمنا فروش بوتان امروز صبح بسته شد...

چون سيستم گرمايش از كف رو أجرا كردين ،بهترين نوع پكيج براي شما چگالشي است،توي پكيج هاي چگالشي پكيج آريستون مدل ٢٨٠٠٠ يا ولف رو انتخاب كنيد بنظرم عالي جواب ميده ، مصرف گازسوز رو هم خيلي كاهش ميده ،تا ٣٥ ٪ نسبت به پكيج هاي رايج بازار ،
فقط يادتون باشه تو نصب پكيج چگالشي حتما از دودكش مخصوص اون استفاده كنيد و به دودكش معمولي متصل نكنيد

Palmo
10-08-2013, 23:17
سلام
Palmo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز به این تایپیک خیلی خیلی خوش امدی.اینجا به افرادی مثل شما احتیاج داره.
لطف کنید جواب هر سوالی را که میدید به صورت نقل قول باشه تا دوستان هم استفاده کنند . چون مشخص نیست جواب شما مربوط به کدوم سوال است.:n01:
سلام ،درس پس ميديم استاد
از راهنماييتون متشكرم

Palmo
10-08-2013, 23:24
نظرتون راجع به ايران رادياتور L24ff (فن دار) واسه يك واحد 130 متري(با لوله كشي قديمي) چيه؟

سلام،شرايط نصب رو رعايت كنيد ،خوبه گرمايش منزل شما را تأمين ميكنه

Palmo
12-08-2013, 06:55
در مورد ایرفل اطلاعاتی ندارم .

سلام ،ايرفل رو يك شركتي در تبريز مياره
تعداد وارداتش محدوده به همين خاطر سازمان خدمات پس از فروش نداره،شبيه بايماك هست ، توصيه ميكنم بدليل أهميت خدمات و كيفيت مارك ديگري بخريد

Palmo
12-08-2013, 20:39
مدل جدیدیش را بخری بهتره.پکیج های مدل قدیمی تک مبدل هستند و اگر خدای نکرده مبدل سوراخ بشه قیمت مبدلش گرونه (700 هزار تومان ) ، مدل های جدید 2 مبدله است و قیمت مبدل های این نوع پکیج ها هم ارزون تره (100 هزار تومان ).

سلام،ببخشين دخالت ميكنم ولي تك مبدله بودن دستگاه نشانه قديمي بودن اون نيست،اساسا پكيج يا مونوترميك (دو مبدله) هست يا باي ترميك(تك مبدله) ،و با خرابي يك مبدل اون يكي حكم يديكي رو نداره ،مبدل دوم كه مبدل ثانويه بهش ميگن جهت تسريع در تأمين آب گرم بهدا شتي است ،
ضمنا حداقل در هفت سال گذشته پكيج فورلي از تركيه وارد ميشه،...

Palmo
12-08-2013, 20:58
با سلام
راستش اینجوری نمیشه که بگی دقیقا مشکل دستگاه چیه. و باید حتما بیای پای دستگاه و در حالت کارکرد دردشو پیدا کنی.به نظر من بهترین حالت اینه که به همون تعمیرکار زنگ بزنی و بگی بعد از رفتن شما این مشکل پیش امده و اگر دستگاه نیاز به تعویض برد داره یک برد براش یگیری و تعویضش کنی. چون قیمت برد این دستگاه نصبت به دستگاه های دیگه خیلی خیلی ارزونه.
ولی اگر قصد تعویض دستگاه را داری و میخوای که برات ارزون تمام بشه ، یک دستگاه bn بوتان بگیری که حدود 1400000 (tel:1400000) تومان قیمتشه.

سلام،يه خبر خوب اينكه شنيدم آريستون پكيج قديمي و مستعمل ميگره بجاش پكيج نو با پانصد هزارتومان تخفيف ميده،خواستيد تعويض كنين مدل ماتيس ٢٤ اونا بگير

tamirkar1
12-08-2013, 23:31
ممنون از توضیحات شما
اما من به این دلیل توصیه کردم پکیج 2 مبدله بگیره که در اینده با مشکل گرونی مبدل مواجه نشه. اگر شما تو کار باشی میدونید که مبدله بی ترمیک قیمتش خیلی بالاتره و احتمال سوراخ شدن این مبدل هم بیشتره. من افراد زیادی رو دیدم که بخاطر گرونی این مبدلها پکیجشون رو عوض کردن .یک نمونه این موضوع یک پکیج روکا بود که مبدلش حدود 700 تومان میشد که مشتری کامل دستگاشو عوض کرد.
سلام،ببخشين دخالت ميكنم ولي تك مبدله بودن دستگاه نشانه قديمي بودن اون نيست،اساسا پكيج يا مونوترميك (دو مبدله) هست يا باي ترميك(تك مبدله) ،و با خرابي يك مبدل اون يكي حكم يديكي رو نداره ،مبدل دوم كه مبدل ثانويه بهش ميگن جهت تسريع در تأمين آب گرم بهدا شتي است ،
ضمنا حداقل در هفت سال گذشته پكيج فورلي از تركيه وارد ميشه،...

tamirkar1
12-08-2013, 23:35
جناب پالمو این طرح تعویض پکیج های فرسوده مدتهاست که داره اجرا میشه.اولین شرکتی هم که اقدام به این کار کرد شرکت جنرال بود.که مشتری هر نوع پکیجی که داشته باشه اصلاً هم فرقی نمیکنه که مارکش چی باشه.مي گره بجاش پكيج نو میده.
سلام،يه خبر خوب اينكه شنيدم آريستون پكيج قديمي و مستعمل ميگره بجاش پكيج نو با پانصد هزارتومان تخفيف ميده،خواستيد تعويض كنين مدل ماتيس ٢٤ اونا بگير

tamirkar1
12-08-2013, 23:42
پالمو عزیز شما پکیج ایساتیس را توصیه میکنید یا آریستون.
من با اکثر دوستان نزدیکم که نمایندگی اریستون دارن صحبت کردم اونا اصلاً از آریستون رضایت ندارن. اما از ایساتیس راضی هستند و اعتقاد دارن که ایستاتیس خیلی از آریسون بهتره.و میگن که پکیج های آریستون وقت تعمیرات خیلی خیلی بد قلقی میکنن. و هم داد تعمیرکارو در میارن (هی باید به دستگاه سر بزنن ) هم سرو صدای مشتری (چون قطعاتش خیلی گرونه ) .

Palmo
13-08-2013, 23:00
پالمو عزیز شما پکیج ایساتیس را توصیه میکنید یا آریستون.
من با اکثر دوستان نزدیکم که نمایندگی اریستون دارن صحبت کردم اونا اصلاً از آریستون رضایت ندارن. اما از ایساتیس راضی هستند و اعتقاد دارن که ایستاتیس خیلی از آریسون بهتره.و میگن که پکیج های آریستون وقت تعمیرات خیلی خیلی بد قلقی میکنن. و هم داد تعمیرکارو در میارن (هی باید به دستگاه سر بزنن ) هم سرو صدای مشتری (چون قطعاتش خیلی گرونه ) .

البته فراموش نكنيم كه تكنولوژي پكيج در اختيار اروپا و آمريكا هست و تا قبل از ورود پكيج هاي به اصطلاح إيراني و چيني به بازار ايران ،اين پكيج هاي ايتاليايي و آلماني بود كه پيشرو بودند ، خوب چند سالي است كه با افزايش نرخ دلار قطعات يدكي و هزينه سرويس و نگهداشت اين دستگاهها نيز افزايش يافته ، آريستون از سال 2008 طرح گاليلو را اجرا كرد و نسل جديد پكيج هاي كمبي را با بهره گيري از تكنولوژي بردالكترونيك پيشرفته و مجهز به صفحه نمايش و سيستم كامفورت آبگرم بهداشتي و بكارگيري كامپوزيت به جاي قطعات برنجي و امكان تشخيص كنترلگرهاي حرارتي باسيم و بيسيم روانه بازار نمود ، ..... همزمان با ورود نسل جديد اين پكيج ها به بازار ايران برخي ايرادات اون هم آشكار شد ازجمله خرابي برد،فلوسوييچ و پمپ،ولي در حال حاضر انصافا به جز قيمت بالاي آن ، دانش پايين برخي تكنسينهاي مجاز آن و نصب غلط ايرادي به خود دستگاه نميتونم بگيرم ،....دارم سعي ميكنم خلاصه گويي كنم ولي اگه مشتاق بودين ميتونم موشكافانه تر بحث رو دنبال كنيم،..
موضوع اينه كه بعضي از تكنسينها قلق ها را نميشناسن و ميگن عيب از دستگاست،مثال ميزنم ؛
١- بعضي ها به جاي كنترل فشار گاز ورودي در همون ابتداي كار ميرن شير برقي گاز رو دست كاري ميكنن و از اون پس فاميليشون با مشتري شروع ميشه
٢- به جاي كنترل دبي آب ورودي ،خروجي گاز را تغيير ميدن و ...
٣- به وضعيت سيفوني شدن به عامل خرابي پمپ و جام شدن روتور نمي پردازن و دائم پمپ عوض ميكنن و .....
بگزريم ؛ ايساتيس پيچيدگي آريستون رو نداره و حساسيت پرشر سوييچ آب ، برد و پمپ و پرشر هوا ي اون كمتره ضمن اينكه قيمت قطعات اون توي رنج بوتان هست ،
از بعد كيفيت ايساتيس مشكلاتش رو تو اين چند ساله به سرعت حل كرده و تونسته رضايت مشترياشو ارتقا بده،
زياده گويي منو ببخشين،

tamirkar1
13-08-2013, 23:21
سلام
من خودم هم با یا این مشکلاتی که می گید زیاد روه رو شدم.متاسفانه باید قبول کنیم که تعمیر کارهای پکیج هم خیلی کم لطفی میکنن. مثلاً چند وقت پیش یکی ازهمکاران تماس گرفت و میگفت پکیجش موقع روشن شدن حالت زوزه داره ، با توجه به تجربه ای که داشتم بهشون گفتم شیر را با دستگاه فشار سنج تنظیم کنه و میزان فشار گاز شهر را هم بررسی کنه. اما ایشون بجای این کار رفته بود و به صورت چشمی دستگاهی که شیر گازش باید توسط دکمه های روی برد تنظیم می شد را با چشم تنظیم کرده بود. و کاری کرده بود که دستگاه دیگه روشن نمیشد. و مشتری را شاکی کرده بود.مجبور شدم خودم رفتم دستگاه را با فشار سنج دیجیتال که داشتم تنظیم کردم و تحویل مشتری دادم.
البته فراموش نكنيم كه تكنولوژي پكيج در اختيار اروپا و آمريكا هست و تا قبل از ورود پكيج هاي به اصطلاح إيراني و چيني به بازار ايران ،اين پكيج هاي ايتاليايي و آلماني بود كه پيشرو بودند ، خوب چند سالي است كه با افزايش نرخ دلار قطعات يدكي و هزينه سرويس و نگهداشت اين دستگاهها نيز افزايش يافته ، آريستون از سال 2008 طرح گاليلو را اجرا كرد و نسل جديد پكيج هاي كمبي را با بهره گيري از تكنولوژي بردالكترونيك پيشرفته و مجهز به صفحه نمايش و سيستم كامفورت آبگرم بهداشتي و بكارگيري كامپوزيت به جاي قطعات برنجي و امكان تشخيص كنترلگرهاي حرارتي باسيم و بيسيم روانه بازار نمود ، ..... همزمان با ورود نسل جديد اين پكيج ها به بازار ايران برخي ايرادات اون هم آشكار شد ازجمله خرابي برد،فلوسوييچ و پمپ،ولي در حال حاضر انصافا به جز قيمت بالاي آن ، دانش پايين برخي تكنسينهاي مجاز آن و نصب غلط ايرادي به خود دستگاه نميتونم بگيرم ،....دارم سعي ميكنم خلاصه گويي كنم ولي اگه مشتاق بودين ميتونم موشكافانه تر بحث رو دنبال كنيم،..
موضوع اينه كه بعضي از تكنسينها قلق ها را نميشناسن و ميگن عيب از دستگاست،مثال ميزنم ؛
١- بعضي ها به جاي كنترل فشار گاز ورودي در همون ابتداي كار ميرن شير برقي گاز رو دست كاري ميكنن و از اون پس فاميليشون با مشتري شروع ميشه
٢- به جاي كنترل دبي آب ورودي ،خروجي گاز را تغيير ميدن و ...
٣- به وضعيت سيفوني شدن به عامل خرابي پمپ و جام شدن روتور نمي پردازن و دائم پمپ عوض ميكنن و .....
بگزريم ؛ ايساتيس پيچيدگي آريستون رو نداره و حساسيت پرشر سوييچ آب ، برد و پمپ و پرشر هوا ي اون كمتره ضمن اينكه قيمت قطعات اون توي رنج بوتان هست ،
از بعد كيفيت ايساتيس مشكلاتش رو تو اين چند ساله به سرعت حل كرده و تونسته رضايت مشترياشو ارتقا بده،
زياده گويي منو ببخشين،

alborz1355
14-08-2013, 07:44
به نظر بنده در پكيج هاي ايراني، ايران رادياتور كيفيت بالايي داره

چون من تا حالا با هركي كه داشته صحبت كردم راضي بوده

ولي تو بوتان بعضي ها رضايت كاملي نداشتند

umsa
15-08-2013, 23:53
سلام آقای Palmo
میخواستم در مورد کیفیت پکیج های ایرفل بپرسم. جدای از خدمات پس از فروشش، آیا کیفیت خوبی داره و با پکیجی مثل فرولی میتونه رقابت کنه یا نه؟ راستش من بین ایرفل و فرولی موندم و نمیدونم چی بخرم. فروشنده ایرفل می گفت که خودشون از ترکیه وارد میکنن و کلی قطعات هم چند سال پیش وارد کردن ولی هنوز خرابی نداشته. از طرفی نسبت به خدمات پس از فروش فرولی توی شهر قم هم اطلاعات ندارم. فقط یک جا رو پیدا کردم که فرولی داشت و میگفت نمایندگی هستیم و خدماتش رو هم میدیم.
یک سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه جلوی رادیاتورها پرده میخوره، این مورد که برای گرم کردن خونه مشکلی ایجاد نمیکنه؟
mjda1371
17-08-2013, 09:53
سلام دوستان

mjda1371
17-08-2013, 10:18
سلام دوستان
بنده حدود چندین صفحه از تاپیک رو خوندم و می خوام پکیج بزنم.
ساکن شهر آران و بیدگل(5 کیلومتری کاشان) هستم.
آب این منطقه سختی زیادی داره و از نظرات این تاپیک فهمیدم که اگه
1)دو مبدله
2)سختی گیر پلی فسفات
3)درجه حرارت متوسط برای پکیج
رعایت بشه سختی اب مشکلی پیدا نمی کنه!

ما قراره که پشت آشپزخانه یه مطبخ 5 متری بسازیم که اجاق گاز و پکیج و ... اونجا قرار بدیم که
مشکل مصرف هوای اتاق و صدای فن و .... رو حل میکنه!

زیر بنای خونه ما حدود 140 متره که
1)حال و پذیرایی 45 متری ==> 1 رادیاتور 20 پره
2)اتاق خواب 11 متری ==> 10 پره
3)اتاق خواب 12 متری ==> 10 پره
4)اتاق خواب12 متری ==> 10 پره
5)حمام ==> 4 پره
کافیه!

رادیاتور ها هم ال پریمو بوتان باشه!

ولی هنوز نمی دونم که چه مدل پکیجی بگیرم؟؟؟
(حدود2 الی 2.5 میلیون پکیج)
{یک می گفت بوتان بزن خدماتش خوبه!
شماها می گید که کیفیت زیر صفره!

}
تا چه مدت استحمام برای گرمای خانه مشکل ایجاد نمی کند؟

آیا هزینه سرویس کردن و دفعات آن بالاست؟

آیا فشار آب گرم پایین است؟

ایا حمام رادیاتور می خواهد؟

آیا 1 رادیاتور 20 پره برای حال و پذیرایی کافی است یا 2 رادیاتور می خواهد؟

یکی از اتاق خواب ها روی اتاق دیگری است.آیا پمپ پکیج توانایی پمپ آبا به آن اتاق را دارد؟

آیا لوله ها خیلی می لرزند؟

آیا اگر برق یا آب یا گاز قطع شود ،خانه فورا سرد می شود؟

آیا پکیج 24 هزار برای این متراژ و آب و هوای کویری(زمستان های سرد) کافی است؟

آیا پکیج های فن دار خیلی اذیت میکنند؟

آیا پکیج های اروپایی الان موجوده و اگه باشه خدمات خوبی دارند؟

* * * مرداد 92 * * *

Palmo
17-08-2013, 15:44
سلام آقای Palmo
میخواستم در مورد کیفیت پکیج های ایرفل بپرسم. جدای از خدمات پس از فروشش، آیا کیفیت خوبی داره و با پکیجی مثل فرولی میتونه رقابت کنه یا نه؟ راستش من بین ایرفل و فرولی موندم و نمیدونم چی بخرم. فروشنده ایرفل می گفت که خودشون از ترکیه وارد میکنن و کلی قطعات هم چند سال پیش وارد کردن ولی هنوز خرابی نداشته. از طرفی نسبت به خدمات پس از فروش فرولی توی شهر قم هم اطلاعات ندارم. فقط یک جا رو پیدا کردم که فرولی داشت و میگفت نمایندگی هستیم و خدماتش رو هم میدیم.
یک سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه جلوی رادیاتورها پرده میخوره، این مورد که برای گرم کردن خونه مشکلی ایجاد نمیکنه؟
سلام پيشنهاد ميكنم فروم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
را يه مطالعه داشته باشين ،ايرفل و بايماك تقريبا از يك سبك طراحي و توليد و قطعات پيروي ميكنن اينو تو بازديدي كه چند سال پيش از بايماك در تركيه داشتم متوجه شدم از نظر تكنولوژي قطعات و بهبود روي قطعات اصلا به خوبي فورلي نيست هرچند هر دو تركيه اي هستند، ايرفل توي واردات جدي نيست و هر زمان شايد ديگه ادامه نده لذا تمركزشش رو گذاشته توي آذربايجان شرقي و تبريز و فاقد سازمان خدمات پس از فروش هست ، فرولي توي قم يه نمايندگي داره ولي زياد فعال نيست،اگه خدمات براتون مهمه توصيه نميكنم،توي شهر شما تاچي،بوتان،ايساتيس و ايران رادياتور بسيار عالي كار ميكنن و خدماتشون انصافا خوبه ،
براي اينكه رادياتور به خوبي بتونه حرارت رو به محيط پيرامونش بده نياز به تهويه مناسب براي انتقال بار حرارتيش داره،اگه بخوبي اين مهم اتفاق نيفته تعدد روشن خاموش شدن هاي پكيج شما رو افزايش ميده در حقيقت علت اين أمر كاهش دلتا تي دمائ رفت و برگشت به زير بيست درجه هست ، توصيه ميكنم وضع پرده پيرامونش بهبود پيدا كنه،

iArdavan
17-08-2013, 20:39
این طرحه تعویض جریانش چیه؟کمک کنید لطفاً

tamirkar1
17-08-2013, 22:22
میتونید با شرکتهای که این طرح را دارند تماس بگیرید ، اونها دستگاه شما را با یک مبلغی میخرن ، بعد یک دستگاه جدید که تولیدات شرکت خودشونه را به شما میدن . مثلا توی سایت شرکت ایرتمپ این موضوع را کاملاً شفاف به صورت زیر توضیح داده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - امور مشتریان- طرح تعویض پکیج های فرسوده
با توجه به هدف ارائه خدمات برتر به مصرف کنندگان محصولات فرولی، شرکت ایرتمپ برای اولین بار اقدام به اجرای طرح جایگزینی پکیج های قدیمی فرولی با مدلهای جدید و ارائه گارانتی سه سال نموده است.
شرایط ثبت نام: تماس با مرکز خدمات پس از فروش فرولی (61056-021) و اعلام شماره سریال دستگاه مربوطه.
اعزام کارشناس فنی از طرف شرکت جهت بازدید دستگاه فرسوده و همچنین کارشناسی جهت نصب دستگاه جدید به صورت رایگان.
اعلام شرایط خرید دستگاه فرسوده از طرف شرکت و تعویض آن با مدل جدید .
نصب و آموزش دستگاه جدید به صورت رایگان

این طرحه تعویض جریانش چیه؟کمک کنید لطفاً

kavehashoori
18-08-2013, 07:31
سلام
دوست عزیز تمام این حرفهای که توی تایپیک زده شده نظرات شخصی دوستانه.و خیلی از حرف هاشون هم درسته.
مثلا این که وایلانت و بوش (آلمان ) جزء بهترین پکیج های دنیا هستند شکی در این نیست، ولی متاسفانه الان داره در ترکیه ساخته میشه توی ایران خدمات خیلی خیلی ضعفی داره.آریستون شرکت بزرگیه و پکیج های خیلی زیادی داره ولی جزء بهترین های دنیا نیست.و قیمتش هم خیلی بالاست.اکثر سرویس کارهای اریستون هم ازش راضی نیستند و نصب پکیج ایساتیس ( پکیج آریستون وایساتیس توسط گروه ایساتیس یزد تو ایران توضیع میشه) را به آریستون ترجیح میدن. بوتان پکیجی که قیمت مناسبی داره و خدمات نسبتاً خوبی هم میده ولی یک سری قطعاتش واقعاً مشکل داره مثل برد های پکیج بوتان که خیلی زود خراب میشه.فرولی پکیج خیلی خوبیه و خدمات خیلی خوبی هم داره و از جدیدترین و پیشرفته ترین سیستم های نوین در پکیج هاشون استفاده میکنن که فقط به صورت انحصاری مربوط به شرکت ایتالیایی فرولیه ، و کسی که قطعات داخلی این پکیج را دیده باشه متوجه میشه که با چه پکیج هوشمند و قدرتمندی سرکار داره.ویسمن پکیج بسیار بسار خوبیه و قیمت خیلی بالائی هم داره و توی ایران خدماتش هم ضعیفه. وستن جزء پکیج های زیر گروه باکسی هست که متاسفانه اصلاً خدمات نداره نمونه اش تو همین صفحه dr saty ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که بخاطر خدمات ضعیف این شرکت تصمیم داره پکیجش را کامل عوض کنه. دمراد پکیج ترکیه ای که استقبال زیادی ازش نشده و اطلاعات زیادی ازش ندارم.
تصمیم نهایی با شماست . چون سراغ فروشنده ها که بری با هر ترفندی شده قصد دارن جنس موجود در مغازه شونو به شما بفروشن و اصلا هم براشون مهم نیست که فردا چی میشه و وقتی مشکلی هم پیش بیاد خیلی راحت میگن من کاره ای نیستم و اون وقته که میفهمید چه کلاهی سرتون رفته.

دوست عزیز ممنون از پاسخت البته من گزینه تشکر رو پیدا نکردم که براتون بزنم

اما یه سوال دیگه حالا با شرایطی که تو ایران هست که قیمت مناسب میخوان کیفیت خوب میخوان و پشتیبانی خوب با توجه به مدلهایی که تو ایران هست پیشنهاد شما که اهل فن هستید چیه بالاخره منی که سر رشته ندارم به قول شما فروشنده ها مخمو میخورن
اما با توجه به چیزهایی که گفته شد من به آریستون بوتان و ایساتیس رسدم اما نظر شما دوستان فنی برام خیلی مهمه

morteza971
18-08-2013, 11:05
.مجبور شدم خودم رفتم دستگاه را با فشار سنج دیجیتال که داشتم تنظیم کردم و تحویل مشتری دادم.

سلام من به دستگاه فشار سنج دیجیتال نیاز دارم اگه امکان داره یه مارک خوب بهم معرفی کنید و اینکه کجا میتونم تهیه کنم
تشکر...

Frdsbi
18-08-2013, 11:58
با سلام و تشکر
پکیج ایساتیس تک مبدله دارم .
آیا در تابستان شیرهای رفت و برگشت رادیاتور باید باز باشن یا بسته باشه بهتره ؟
در ضمن مدتیه که وقتی شیر دوش حمام رو باز میکنم درجه حرارت آب رو که مثلا رو 38 تنظیم کردم و روزهای اول نهایتا با 2 اختلاف رو 40 می ایستاد الان رو هر درجه ای میذارم رو 50 یا 51 وای میسته و اگه شیر ور به سمت آب سرد ببرم تا مثلا ولرم شه شعله خاموش میشه و آب سرد میشه .
به نظرتون مشکل از کجاست ؟
یه مشکله دیگه ایم که دارم وقتی آب سردو با فشار بالا باز میکنمو می بندم فن دستگاه روشن میشه و چند دقیقه کار میکنه و تو این جند دقیقه انگار دستگاه خواب باشه و کار دیگه ای نمی کنه مخصوصا تو زمستونا که باید رو رادیاتورا سوئیچ کنه .
لطفا راهنمایی کنید با تشکر .

umsa
18-08-2013, 14:19
سلام
من از شرکت فرولی در مورد نمایندگی های قم سوال کردم و دو تا شماره از دو نمایندگی اونا توی قم گرفتم. امروز یا فردا میخوام یه سر به نمایندگی هاشون بزنم و از خدمات پس از فروشش یک پرس و جو کنم. میخوام تصمیمم رو در مورد خرید پکیج فرولی قطعی کنم.
شما نظرتون چیه؟
چطور میشه از خدمات پس از فروشش اطمینان حاصل کرد؟
ممنون و متشکر از پاسخ هایی که میدید...:n12::n16:

umsa
18-08-2013, 14:21
زاستی رادیاتور حوله ای برای داخل حمام چی بگیرم؟

umsa
18-08-2013, 15:02
یه سوال دیگه: برای خونه ما که 85 متر هست، طبقه اول و زیرش پارکینگه، کدوم مدل فرولی رو پیشنهاد میدید؟ با آب قم(البته امسال مثلا شیرین شده و املاح اون خیلی کمتر شده) باید دو مبدله هم باشه؟
.
.

اینم یک عکس هدیه به آقای palmo جهت آواتارشون!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] hxp777/004.jpg

tamirkar1
18-08-2013, 20:58
در تابستان و زمستان فرقی نمیکنه و همیشه باید شیرهای رفت و برگشت رادیاتور باز باشه. و برای گرم شدن رادیاتورها و یا سرد شدنشون کافی از دکمه تابستانه و زمستانه استفاده کنید.
ایا این مشکل توی تابستان بوجود آمده ؟ فشار آبگرم چطوره ، نسبت به قبل کم نشده؟
با سلام و تشکر
پکیج ایساتیس تک مبدله دارم .
آیا در تابستان شیرهای رفت و برگشت رادیاتور باید باز باشن یا بسته باشه بهتره ؟
در ضمن مدتیه که وقتی شیر دوش حمام رو باز میکنم درجه حرارت آب رو که مثلا رو 38 تنظیم کردم و روزهای اول نهایتا با 2 اختلاف رو 40 می ایستاد الان رو هر درجه ای میذارم رو 50 یا 51 وای میسته و اگه شیر ور به سمت آب سرد ببرم تا مثلا ولرم شه شعله خاموش میشه و آب سرد میشه .
به نظرتون مشکل از کجاست ؟
یه مشکله دیگه ایم که دارم وقتی آب سردو با فشار بالا باز میکنمو می بندم فن دستگاه روشن میشه و چند دقیقه کار میکنه و تو این جند دقیقه انگار دستگاه خواب باشه و کار دیگه ای نمی کنه مخصوصا تو زمستونا که باید رو رادیاتورا سوئیچ کنه .
لطفا راهنمایی کنید با تشکر .

Frdsbi
19-08-2013, 09:41
در تابستان و زمستان فرقی نمیکنه و همیشه باید شیرهای رفت و برگشت رادیاتور باز باشه. و برای گرم شدن رادیاتورها و یا سرد شدنشون کافی از دکمه تابستانه و زمستانه استفاده کنید.
ایا این مشکل توی تابستان بوجود آمده ؟ فشار آبگرم چطوره ، نسبت به قبل کم نشده؟

با تشکر فشار آب خوبه حتی شیرهای روشوییم که باز میکنم درجه آب تنظیم میشه ولی نمی دونم چرا آب گرم دوش این مشکلو داره ؟

tamirkar1
19-08-2013, 14:04
احتمال خیلی زیاد سر دوش حمام رسوب گرفته. و باید رسوباشو پاک کنی یا اینکه کلاً عوضش کنی.
با تشکر فشار آب خوبه حتی شیرهای روشوییم که باز میکنم درجه آب تنظیم میشه ولی نمی دونم چرا آب گرم دوش این مشکلو داره ؟

umsa
20-08-2013, 22:45
سلام
من از شرکت فرولی در مورد نمایندگی های قم سوال کردم و دو تا شماره از دو نمایندگی اونا توی قم گرفتم. امروز یا فردا میخوام یه سر به نمایندگی هاشون بزنم و از خدمات پس از فروشش یک پرس و جو کنم. میخوام تصمیمم رو در مورد خرید پکیج فرولی قطعی کنم.
شما نظرتون چیه؟
چطور میشه از خدمات پس از فروشش اطمینان حاصل کرد؟
ممنون و متشکر از پاسخ هایی که میدید...:n12::n16:

کسی جواب نداد آخرش رفتم یک پکیج فرولی خریدم!:n19:

hesam.eng
22-08-2013, 09:26
سلام دوستان
میدونید چه پکیج هایی برچسب انرژی دارند ؟ و در چه رده ای هستند ؟

من خودم میدونم شاپه برچسب انرژی A و
والترو برچسب انرژی B داره
از دوستان اگر مارک دیگه ای رو میدونند چه رده انرژی داره بنویسه که با توجه به رده انرژی هم پکیج ها سنجیده شوند

hamed_online
24-08-2013, 10:09
سلام دوستان

از دوستان اگر مارک دیگه ای رو میدونند چه رده انرژی داره بنویسه که با توجه به رده انرژی هم پکیج ها سنجیده شوند

سلام
قبلا بررسی کردم اصلا رده A توی پکیج ها وجود نداره، توی پکیج هایی هم که من بررسی کردم کم مصرف ترینشون پکیج ایساتیس هستش که گرید B داره

hesam.eng
24-08-2013, 11:55
سلام
قبلا بررسی کردم اصلا رده A توی پکیج ها وجود نداره، توی پکیج هایی هم که من بررسی کردم کم مصرف ترینشون پکیج ایساتیس هستش که گرید B داره
سلام دوست عزیز
من خودم دیدم که شاپه برچسب A داره و والترو B روی هر دو برچسبش چسبیده بود
مارکای دیگه چی مثلا ایساتیس که میگی روش برچسب چسبیده ؟
دوستان پکیجای دیگه چی مثل فرولی آریستون بوتان ایران رادیاتور لورچ و .....
هر کسی دیده بگه

nezam_mohandesi
25-08-2013, 14:19
سلام دوست عزیز
من خودم دیدم که شاپه برچسب A داره و والترو B روی هر دو برچسبش چسبیده بود
مارکای دیگه چی مثلا ایساتیس که میگی روش برچسب چسبیده ؟
دوستان پکیجای دیگه چی مثل فرولی آریستون بوتان ایران رادیاتور لورچ و .....
هر کسی دیده بگه
دوست عزیز من که گفتم بررسی کردم به این دلیل که یکی از دوستام توی اداره استاندارده و ایشون لیست پکیج های دارای استاندارد رو به من دادند که بهتر بتونم تصمیم بگیرم . من روی دستگاه والترو و یا شاپه ندیدم اما مطمئنم اگر هم شما دیدید اشتباه شده چون توی لیست استاندارد نبود و فقط چند تا برند های معروف مثل بوتان و ایران رادیاتور و ایساتیس بود .

hesam.eng
25-08-2013, 17:24
دوست عزیز من که گفتم بررسی کردم به این دلیل که یکی از دوستام توی اداره استاندارده و ایشون لیست پکیج های دارای استاندارد رو به من دادند که بهتر بتونم تصمیم بگیرم . من روی دستگاه والترو و یا شاپه ندیدم اما مطمئنم اگر هم شما دیدید اشتباه شده چون توی لیست استاندارد نبود و فقط چند تا برند های معروف مثل بوتان و ایران رادیاتور و ایساتیس بود .

این برچسب والترو و یا شاپه برچسب ایرانی نیست از کشور سازنده زده میشه و وارد ایران میشه

tamirkar1
25-08-2013, 20:58
من هم روی پکیج والترو ، شاپه و الجی و یک سری پکیج چینی دیگه این برچسب انرژی را دیدم . اما روی پکیج های ایتالیایی و یا آلمانی چنین چیزی را ندیدم.
و این شرکتها توی جدول مربوط به اطلاعات فنی پکیج میزان راندمان دستگاه و سایر اطلاعات دیگر را نوشتن که بالاترین راندمان مربوط به پکیج های کندانسینگ هست.

سلام دوستان

s i k a
25-08-2013, 21:23
سلام
ببخشید این سوال که مربوط به کولر هست رو اینجا میپرسم آخه تو تاپیک خودش خبری نیست
من میخوام یه اسپلیت 30000 بخرم....تا سقف قیمت 5 میلیون تومن.....چه مدلی از همه بهتره ؟

sazman1
25-08-2013, 23:17
اصلا یه پکیج خوب باید چه ویژگیهایی داشته باشه؟چه چیزی رو باید مد نظر قرار داد؟

tamirkar1
26-08-2013, 19:47
* راندمان بالا دستگاه .
* توان خروجی بالا .
* حداقل مصرف گاز .
* دبی آبگرم بهداشتی بالا .
* میزان مصرف برق .
* نوع سیستم پکیج ( تک مبدله یا دو مبدله ).
* نوع محفظه احتراق دستگاه با توجه به شرایط محل نصب ( پکیج با محفظه احتراق باز یا بسته )
* ابعاد.
* میزان گارانتی و نحوه خدمات دهی دستگاه.
* درجه حفاظت الکتریکی بالا.
* کیفیت قطعات درون دستگاه.

rfarajian
27-08-2013, 09:41
سلام به کارشناس محترم
با توجه به حرفهایی که صفحات قبل زده شده من به این نتیجه رسیدم که توی ایرانیها بوتان از همه بهتره. درسته؟
ما برای یک آپارتمان 90 متری در قم روی پارکینگ پکیج لازم داریم. جای پکیج هم توی آشپزخانه است. پنجره هم نداره. بوتان چه مدلی بگیرم؟ رادیاتور چه طور؟

nezam_mohandesi
28-08-2013, 07:01
من از لحاظ فنی سر در نمیارم و یه مصرف کننده ام ، اما با کمک یکی از دوستام که فنی کار تاسیساته ایساتیس خریدم و واقعا از پکیج راضی ام . دوستم می گفت خدمات دهی ایساتیس هم فوق العاده است . و هم اینکه 3 سال گارانتی داره .

rebwar1
28-08-2013, 10:27
به نظر من بهترین پکیج بوش است بیشتر از 10 سال بدون هیچ عیب و نقص و ادا اطواری کار میکنن

nezam_mohandesi
28-08-2013, 11:59
کسی از طرح تعویض پکیج اطلاعی پیدا کرد ؟

tamirkar1
28-08-2013, 13:30
به آدرس زیر مراجعه کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - امور مشتریان- طرح تعویض پکیج های فرسوده
با توجه به هدف ارائه خدمات برتر به مصرف کنندگان محصولات فرولی، شرکت ایرتمپ برای اولین بار اقدام به اجرای طرح جایگزینی پکیج های قدیمی فرولی با مدلهای جدید و ارائه گارانتی سه سال نموده است.
شرایط ثبت نام: تماس با مرکز خدمات پس از فروش فرولی (61056-021) و اعلام شماره سریال دستگاه مربوطه.
اعزام کارشناس فنی از طرف شرکت جهت بازدید دستگاه فرسوده و همچنین کارشناسی جهت نصب دستگاه جدید به صورت رایگان.

کسی از طرح تعویض پکیج اطلاعی پیدا کرد ؟

majid_306
28-08-2013, 13:52
با سلام خدمت دوستان
لطفا یک پکیچ مناسب و از نوع فن دار برای واحد 110 متری معرفی کنید.
برای رادیاتور هم چی پیشنهاد می کنید: پره ای یا پنلی؟
اتاق خوابهای 12 و 14 متری
سالن 60 متری (سالن 3 تا جای رادیات داره)
واحد شمالی، طبقه 4 از 7 ، پنجر ه ها کوچک هستند و از نوع upvc

پیشاپیش ممنون

nezam_mohandesi
28-08-2013, 14:32
به آدرس زیر مراجعه کنید.

ببینید فرولی فقط دستگاههای فرسوده خودش رو تعویض می کنه اما پکیج آریستون طرح تعویضی داره که در اون هر پکیجی از هر شرکت و برند دیگری که باشه را می توانید تحویل بدهید و یک پکیج آریستون با تخفیف 500.000.00 تومان تحویل بگیرید که فوق العاده است . اگر آبگرمکن فرسوده داشته باشید می تونید تحویل بدهید ( حتی اون آبگرمکن های قدیمی مخزن دار ) و آبگرمکن ایساتیس تحویل بگیرید با 50.000 تومان تخفیف . البته بوتان هم آبگرمکن تعویض می کند اما اون هم فقط با پکیج های فرسوده بوتان .

rebwar1
28-08-2013, 15:22
به نظر من باید بوش بگیری 24 مدل کلاسیک هم واقعا با کیفیته هم بهترین خدمتا رو داره میتونی از سایت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نزدیک ترین نمایندگی رو پیدا کنی
رادیاتور پانلی بسیار با کیفیت تر هستند و برای پکیج بهترین گزینه هستن بر خلاف رادیاتور های الومینیومی که اب در برخورد با الومینیوم اکسید میشه و سطح اب کاهش پیدا میکنه و احتیاج زود به زود به هواگیری پیدا میکنه پانلی ها اینجوری نیستند قیمتشونم بسیار مناسبتر هستش و 10تا 12 سال گارانتی تعویض دارند
قیمت پکیج بوشم مدل کلاسیکش 2/870/000 تومان هستش برای اتاق خوابهاتون 2 عدد 80 سانتی برای هالتون هم سه تا 1 متری

tamirkar1
28-08-2013, 19:45
دوست عزیز طرح تعویض فرولی هم دقیقاً همینطوریه ، و مهم نیست که چه پکیجی دارید. هر پکیجی که داشته باشید را تحویل میدید و یک پکیج فرولی به شما میده.
ببینید فرولی فقط دستگاههای فرسوده خودش رو تعویض می کنه اما پکیج آریستون طرح تعویضی داره که در اون هر پکیجی از هر شرکت و برند دیگری که باشه را می توانید تحویل بدهید و یک پکیج آریستون با تخفیف 500.000.00 تومان تحویل بگیرید که فوق العاده است . اگر آبگرمکن فرسوده داشته باشید می تونید تحویل بدهید ( حتی اون آبگرمکن های قدیمی مخزن دار ) و آبگرمکن ایساتیس تحویل بگیرید با 50.000 تومان تخفیف . البته بوتان هم آبگرمکن تعویض می کند اما اون هم فقط با پکیج های فرسوده بوتان .

majid_306
28-08-2013, 20:21
به نظر من باید بوش بگیری 24 مدل کلاسیک هم واقعا با کیفیته هم بهترین خدمتا رو داره میتونی از سایت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نزدیک ترین نمایندگی رو پیدا کنی
رادیاتور پانلی بسیار با کیفیت تر هستند و برای پکیج بهترین گزینه هستن بر خلاف رادیاتور های الومینیومی که اب در برخورد با الومینیوم اکسید میشه و سطح اب کاهش پیدا میکنه و احتیاج زود به زود به هواگیری پیدا میکنه پانلی ها اینجوری نیستند قیمتشونم بسیار مناسبتر هستش و 10تا 12 سال گارانتی تعویض دارند
قیمت پکیج بوشم مدل کلاسیکش 2/870/000 تومان هستش برای اتاق خوابهاتون 2 عدد 80 سانتی برای هالتون هم سه تا 1 متری
با سپاس از پاسخ سریع شما
نکته ای که وجود داره اینه که نمی خوام زیاد هزینه کنم. چون آپارتمان رو برای اجاره دادن تجهیز میکنم و پکیجهای بوش قیمتشون بالای 2.5 هست. ترجیحا میخوام از پکیجهای ایرانی استفاده کنم که قیمتش مناسب تر باشه. کدوم برند داخلی رو پیشنهاد میدید؟ البته تو داخلی ها بهترینشون رو معرفی کنید؟ بوتان مدلهای مختلفی داره، توی انتخاب گیج شدم! بوتان خوبه یا ایران رادیاتور؟

باز هم ممنون

tamirkar1
29-08-2013, 00:57
بوتان مدل اوپتیما 24 هزار بگیر.رادیاتور هم میتونی بوتان مدل ایل پریمو بگیری که کیفیت خیلی بالایی داره و قیمتش هم خیلی مناسبه ،یا رایاتور پنلی با کیفیت بالا که سازگاریش با پکیج هم خیلی بیشتره.
با سپاس از پاسخ سریع شما
نکته ای که وجود داره اینه که نمی خوام زیاد هزینه کنم. چون آپارتمان رو برای اجاره دادن تجهیز میکنم و پکیجهای بوش قیمتشون بالای 2.5 هست. ترجیحا میخوام از پکیجهای ایرانی استفاده کنم که قیمتش مناسب تر باشه. کدوم برند داخلی رو پیشنهاد میدید؟ البته تو داخلی ها بهترینشون رو معرفی کنید؟ بوتان مدلهای مختلفی داره، توی انتخاب گیج شدم! بوتان خوبه یا ایران رادیاتور؟

باز هم ممنون

nezam_mohandesi
29-08-2013, 07:53
بوتان مدل اوپتیما 24 هزار بگیر.رادیاتور هم میتونی بوتان مدل ایل پریمو بگیری که کیفیت خیلی بالایی داره و قیمتش هم خیلی مناسبه ،یا رایاتور پنلی با کیفیت بالا که سازگاریش با پکیج هم خیلی بیشتره.

به نظر من فقط به قیمت نگاه نکنید شاید بوتان خیلی ارزونتر باشه اما خدماتش اونقدر که می گن خوب نیست . و به دردسر تعمیرات بعدی اون را هم فکر کنید .

من که خودم ایساتیس دارم و فکر می کنم نسبت به قیمتش فوق العاده است . قیمتش هم زیر 2 تومنه .

rebwar1
29-08-2013, 10:03
اگه پکیج ارزون و خوب میخوای برو تاچی بگیر که به نسبت قیمتش عالیه یا میتونی نوتا بگیری که واقعا عالیه

majid_306
29-08-2013, 14:04
با تشکر از همه دوستان که از راهنماییشون دریغ نمیکنن.

امروز فرصت کردم به چند تا فروشگاه سر بزنم، نتیجه رو به طور خلاصه مینویسم تا بهتر و بیشتر کمک کنید:
- پکیج بوتان optima 24kis قطعاتش اکثرا پلاستیکی شده بود و فروشنده ها ادعا میکردند دیگه کیفیت سابق رو نداره و مصرفش بالاست.
- پکیج ایران رادیاتور دو نوع مکانیکی (1.730.000) و دیجیتال (1.830.000) موجود بود که فروشنده ها اونو بهتر از بوتان می دونستند و قطعات داخلیشون برنجی بود.
- پکیج آلپروس 24 فن دار به قیمت 1.900.000 با 8 ماه گارانتی تعویض و 2 سال گارنتی تعمیر. با اینکه تو فروشگاهها زیاد نبود ولی ازش تعریف میکردند. قطعات داخلی هم برنجی بود. ظاهرش دقیقا کپی روبلا بود.
- پکیچ تاچی تنوع زیاد داشت. تیپ C مدل اسمارت 24 فن دار به قیمت 1.830.000 با گارنتی دو ساله.

رادیاتور پنلی ساخت ترک 250 تا 270 و ساخت ایران 210 تا 230. هر دو با گارانتی 10 ساله. ظاهرشون زیاد تفاوتی با هم نداشت ولی به نظر میرسه از لحاظ گارانتی نوع ایرانی بهتر و مطمئن تر باشه.

پکیج های خارجی هم همه بالای 2.500 بودند

دوستان لطفا در نتیجه گیری کمک کنند.
ممنون

rebwar1
29-08-2013, 15:24
پکیج ایران رادیاتور دارای صدای بسیار زیادی میاشد همون تاچی رو بگیر که از هر نظر از ایران رادیاتور بهتره

tamirkar1
29-08-2013, 21:32
واقعاً جای تاسف داره که یک سری از این فروشنده ها برای فروش محصولات خودشون دست به هر کاری میزنن.
شرکت بوتان جدیداً امتیاز تعدادی از نماندگی های خودشو که تخلفات متعددی انجام داده بودن را از آنها گرفته. و حالا همون افراد برای خراب کردن برند بوتان میان میگن که قطعاتش پلاستیکیه. واقعاً جای تاسف داره.
با تشکر از همه دوستان که از راهنماییشون دریغ نمیکنن.

امروز فرصت کردم به چند تا فروشگاه سر بزنم، نتیجه رو به طور خلاصه مینویسم تا بهتر و بیشتر کمک کنید:
- پکیج بوتان optima 24kis قطعاتش اکثرا پلاستیکی شده بود و فروشنده ها ادعا میکردند دیگه کیفیت سابق رو نداره و مصرفش بالاست.
- پکیج ایران رادیاتور دو نوع مکانیکی (1.730.000) و دیجیتال (1.830.000) موجود بود که فروشنده ها اونو بهتر از بوتان می دونستند و قطعات داخلیشون برنجی بود.
- پکیج آلپروس 24 فن دار به قیمت 1.900.000 با 8 ماه گارانتی تعویض و 2 سال گارنتی تعمیر. با اینکه تو فروشگاهها زیاد نبود ولی ازش تعریف میکردند. قطعات داخلی هم برنجی بود. ظاهرش دقیقا کپی روبلا بود.
- پکیچ تاچی تنوع زیاد داشت. تیپ C مدل اسمارت 24 فن دار به قیمت 1.830.000 با گارنتی دو ساله.

رادیاتور پنلی ساخت ترک 250 تا 270 و ساخت ایران 210 تا 230. هر دو با گارانتی 10 ساله. ظاهرشون زیاد تفاوتی با هم نداشت ولی به نظر میرسه از لحاظ گارانتی نوع ایرانی بهتر و مطمئن تر باشه.

پکیج های خارجی هم همه بالای 2.500 بودند

دوستان لطفا در نتیجه گیری کمک کنند.
ممنون

Palmo
30-08-2013, 15:46
کسی جواب نداد آخرش رفتم یک پکیج فرولی خریدم!:n19:

پكيج خوبيه ، اميدوارم زمستون گرمي باهاش داشته باشي ، يادت باشه نصب استاندارد راندمان دستگاه را حفظ و عمر قطعات را افزايش ميده

Palmo
30-08-2013, 16:36
دوستان نصاب و تكنسين هاي مجاز نصب سعي كنيد تا جاي ممكن پكيج رو با دو دودكش مجزا ( يكي براي هواي احتراق و ديگري براي خروج گازهاي حاصل از احتراق ) و يا با استفاده از دودكش دوجداره نصب كنيد ،
اگه كسي در اين مورد سؤالي داره در خدمتم

majid_306
30-08-2013, 18:34
واقعاً جای تاسف داره که یک سری از این فروشنده ها برای فروش محصولات خودشون دست به هر کاری میزنن.
شرکت بوتان جدیداً امتیاز تعدادی از نماندگی های خودشو که تخلفات متعددی انجام داده بودن را از آنها گرفته. و حالا همون افراد برای خراب کردن برند بوتان میان میگن که قطعاتش پلاستیکیه. واقعاً جای تاسف داره.

والله اون پکیجی که توی ویترینش بود قطعاتش (که اسمشون رو من بلد نیستم) از جنس پلاستیک سیاه بود. لوله رابط بین قطعات سیمی و قابل انعطاف بود. برای بقیه برندها قطعات برنجی و لوله ها مسی بودند. این تصویر رو از نت برداشتم، اون قسمتهای زرد برنجی بین مبدل، توی پکیج بوتانی که من دیدم مشکی بود.

لطفا در انتخاب راهنمایی کنید. آلپروس چطوره؟ در مقایسه با بقیه برندهای ایرانی در چه رده ای قرار می گیره؟

ممنون

tamirkar1
30-08-2013, 23:10
حرف شما درسته اما اون قطعات پلاستیکی نیست و از جنس PMC (کامپوزیت‌های با زمینهٔ پلیمری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) ساخته شده.
والله اون پکیجی که توی ویترینش بود قطعاتش (که اسمشون رو من بلد نیستم) از جنس پلاستیک سیاه بود. لوله رابط بین قطعات سیمی و قابل انعطاف بود. برای بقیه برندها قطعات برنجی و لوله ها مسی بودند. این تصویر رو از نت برداشتم، اون قسمتهای زرد برنجی بین مبدل، توی پکیج بوتانی که من دیدم مشکی بود.

لطفا در انتخاب راهنمایی کنید. آلپروس چطوره؟ در مقایسه با بقیه برندهای ایرانی در چه رده ای قرار می گیره؟

ممنون

rebwar1
31-08-2013, 08:40
آلپروس همون پکیج روبلو هستش که اسمشو عوض کردن قطعاتش چینه مونتاژ ایران اما خودشون میگن قطعات ایتالیاست اما صد درصد قطعاتش چینی و ایرانیه

Palmo
31-08-2013, 18:16
آلپروس همون پکیج روبلو هستش که اسمشو عوض کردن قطعاتش چینه مونتاژ ایران اما خودشون میگن قطعات ایتالیاست اما صد درصد قطعاتش چینی و ایرانیه

بهتره سازنده نقص نداشتن دو ورودي هواي لازم براي احتراق از سمت چپ و راست بالآي دستگاه رو هم إصلاح كند و كم كم به فكر ارتقائ راندمان دستگاه و أخذ استاندارد ملي براي محصولاتش نيز باشه

Palmo
31-08-2013, 18:22
رادياتورهاي شوفاژ امروزه جزو پرکاربردترين تجهيزات گرمايشي در ساختماهاي عمومي و منازل هستند. انتخاب بهترين محل براي نصب رادياتور بسيار حايز اهميت است . در صورتي كه محل نصب رادياتور نامناسب باشد ضمن اتلاف انرژي، موجب مشكلاتي در آسايش و رفاه ساكنين خواهد شد.

Palmo
31-08-2013, 18:24
يكي از محل هاي رايج براي نصب رادياتور زير پنجره اطاق ها است ولي بايد توجه كرد که در ساختمان هاي کنوني در مقابل پنجره ها معمولاً انواع پرده هاي كلاسيك و مدرن نصب مي شوند در اين حالت قرار گرفتن رادياتور در زير پنجره و پشت پرده ضمن اتلاف انرژي موجب ازبين رفتن پرده و پايين آمدن دماي اتاق مي گردد. لذا انتخاب محلي مناسب براي رادياتوها بسيار حايز اهميت بوده و همكاران بايد به اين مسئله دقت بيشتري بنمايند.

rebwar1
31-08-2013, 18:41
رادياتور شوفاژ رادياتورهاي شوفاژ امروزه جزو پرکاربردترين تجهيزات گرمايشي در ساختمانهاي عمومي و منازل مي باشند.که ما بيشتر از سيستم گرمايش به وسيله آبگرمکن از آنها استفاده مي نماييم اولين شخصي که سيستم گرمايش آبگرم مرکزي را ابداع نمود تريواله سوئدي در سال ۱۷۱۶ ميلادي بود .
رادياتورهاي شوفاژ امروزه جزو پرکاربردترين تجهيزات گرمايشي در ساختماهاي عمومي و منازل مي باشند.که ما بيشتر از سيستم گرمايش به وسيله آبگرم از آنها استفاده مي نماييم اولين شخصي که سيستم گرمايش آبگرم مرکزي را ابداع نمود تريواله سوئدي در سال ۱۷۱۶ ميلادي بود .
در سال ۱۷۷۰ جيمزوات براي اولين بار از رادياتور هاي چند تکه که با بخار آب گرم مي شد براي گرمايش استفاده نمود . اين سيستم گرمايي تکامل جدي يافت تا آن که در سال ۱۸۳۱ ، پرکنيز سيستم کامل گرمايش با آبگرم را که مجهز به مخزن انبساط بود را به نام خود به ثبت رساند . کاملتريت سيستم گرمايش آبگرم که شباهت زيادي با سيستم هاي متداول امروزي نيز دارد در سال ۱۸۳۳ توسط مهندس انگليسي به نام پالکو ابداع گرديد . از سال ۱۹۵۰ که پمپهاي آبگردان وارد سيستم هاي گرمايشي گرديد رويکرد عمومي مردم به استفاده از شوفاژ به طور قابل ملاحظه اي افزايش يافت .رادياتورها به سه دسته پره اي ، تخت و لوله اي تقسيم مي گردند و از لحاظ جنس نيز داراي انواع فولادي ، چدني و آلمينيومي مي باشند .
البته ناگفته نماند که رادياتور ها فقط بر اساس شکل ظاهري تقسيم بندي نمي شوند بلکه روش گرمادهي در انواع سطوح آن ها نيز متفاوت است . file:///C:/DOCUME%7E1/masood/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif اساسا رادياتورها گرماي خود را از طريق تابش و جابجايي به هواي اتاق پس مي دهند و معمولا ۱/۳ گرماي خود را از طريق تابش و ۲/۳ آن را از طريق جابجايي به هواي اتاق پس مي دهند . انتخاب محل نصب رادياتورها فرض نماييد که در يک اتاق با دماي۲۰ درجه(c) و مقابل ديواري که ضريب k آن ۰.۵۵w/m۲k است قرار گرفته ايد و دماي هواي بيرون نيز -۱۲c درجه است .مطابق با نمودار تعيين دماي سطح جداره ي ساختمان با توجه به دماي هواي خارج و ضريب k ديوار خارجي ، دماي سطح داخلي ديوار معادل ۱۷.۸ (C) به دست مي آيد که با استفاده از رابطه زير : "دماي محسوس = دماي سطح داخلي ديوار + دماي داخلي اتاق تقسيم بر ۲ " دماي محسوس ۱۸.۹ درجه مي شود . حال براي آن که دماي محسوس را به به ۲۰ درجه سانتيگراد برسانيم بايد دماي هواي اتاق را به ۲۲.۲ درجه افزايش دهيم .
به اختلاف دماي بين سطح ديوار و هواي اتاق ، کسري گرما يا کسري تابش گفته مي شود.
اختلاف دماي پنجره ها با هواي اتاق معمولا بيش از اين مقدار است ، اگر دماي هواي بيرون -۱۲ درجه باشد دماي سطح پنجره حدود ۹ درجه خواهد شد. اين اختلاف رياد با بالا بردن هواي اتاق قابل جبران نيست . حال براي جبران کسري تابش پديد آمده بايد از طريق تابش يک سطح گرم آزاد عمل نمود . اختلاف دماي لازم براي اين سطح گرم کننده مانند رادياتور با توجه به طول و ارتفاع نصب آن مشخص مي شود . اين کار با طراحي جايگاه ، تعيين اندازه و اختلاف دماي لازم براي رادياتور (مثلا براي جبران جريان عمودي هوا ) براي حذف کامل اثر سردي سطوح پيراموني و با توجه به ذخيره سازي گرمايي آن ها انجام مي شود . در نتيجه تنها راه حل موثري براي جلوگيري از کسري تابش ، تعيين جايگاهي مناسب براي رادياتور است . اين محل بايد به گونه اي اننتخاب شود که رادياتور افزون بر گرمايش اتاق ، هوايي مطبوع در هر نقطه از اتاق ايجاد کند . file:///C:/DOCUME%7E1/masood/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.jpg چون معمولا سردترين مکان در اتاق نزديک پنجره است و به علاوه از طريق درزهاي آن ، امکان نفوذ هوا به داخل اتاق وجود دارد ، جايگاه و اندازه رادياتورها با توجه به موقعيت پنجره مشخص مي شود . از اين رو بهترين توزيع دما در اتاق و بهترين جبران براي کسري تابش وقتي رخ مي دهد که رادياتور زير پنجره نصب شود . اگر رادياتور که حدود ۶۰% گرما را بهع صورت جابجايي منتقل مي کند به صورت آزاد جلوي ديوار بيروني زير پنجره نصب شود ، نيروي شناوري هواي گرم آن به قدري بزرگ خواهد بود که امکان نفوذ هواي سرد شده ي روي وجه داخلي پنجره و هواي سرد وارد شده از درزهاي پنجره ، به درون اتاق را منتفي مي سازد ، با اين کار جريان هوا در اتاق (گردش هواي اتاق ) برقرار خواهد شد . هرگاه رادياتور زير پنجره نصب شود طول آن بايد معادل پهناي پنجره انتخاب شود . با اين کار جريان عمودي هوا متعادل مي شود و گرماي تابشي رادياتور بيشتر مي شود . از طرفي هرچه سطح تابشي رادياتور افزايش يابد با بهتر بگوييم سهم گرماي تابشي رادياتور افزايش يابد تاثير بيشتري در ايجاد آسايش گرمايي خواهد داشت . زيرا گرمايي که از طريق تابش از بدن انسان به بيرون منتقل مي شود با افزايش سطح تابش رادياتور بهتر جبران مي شود .براي استفاده از حداکثر توان گرمايي رادياتور بايد آن را نزديک به ديوار و زير پنجره نصب کرد . حداقل فاصله رادياتور از جداره هاي ساختمان از ديوار حداقل ۵۰ ميلي متر و از کف اتاق حداقل ۱۰۰ ميلي متر بايد باشد .در اين صورت هيچکونه افت تواني پديد نخواهد آمد .:n05:

rebwar1
31-08-2013, 18:43
راهنمای نصب پکیج دیواری شرایط مورد نیاز محل نصب دستگاه : حجم فضای محل نصب دستگاه :

محل نصب دستگاه باید کلیه شرایط مورد نیاز دودکش را دارا باشد .
به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به 1 متر مکعب فضا نیاز است.

به طور مثال دستگاهی که 24 کیلو وات توان دارد به 24 متر مکعب فضا نیاز دارد.
در صورتی که حجم محل نصب دستگاه کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد، باید فضای محل نصب دستگاه را به اتاق مجاور و یا فضای آزاد ارتباط داد که می توان بوسیله بریدن بالا و پایین درب اتاق به اندازه 5 سانتیمتر و یا قراردادن هواکش های مشبک در بالا و پایین درب فضای محل نصب دستگاه را به اتاق مجاور به صورت دائماً باز ارتباط داد.

نکته مهم :
در صورتی که فضای محل نصب دستگاه کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد و نیاز بود که فضای محل نصب دستگاه به اتاق مجاور و یا هوای آزاد ارتباط داده شود حتماً باید نوع ارتباط دائماً باز باشد.
به طور مثال نمی توان از پنجره های قابل باز و بسته شدن و یا فن استفاده نمود، زیرا ممکن است که پنجره بدلیلی بسته شود و یا فن خراب شود و اکسیژن اتاق توسط دستگاه مصرف شود و باعث خفگی افرادی که در آن اتاق هستند بشود.

اکسیژن مور د نیاز دستگاه :
علاوه بر اینکه به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به 1 متر مکعب فضا نیاز است، فضای اتاق محل نصب دستگاه نیز باید به محیط هوای آزاد بیرون از اتاق محل نصب دستگاه یک دریچه یا پنجره دائماً باز ارتباط داشته باشد تا اکسیژن مورد نیاز دستگاه از محیط بیرون از اتاق محل نصب دستگاه تامین گردد و هم در صورت نشتی احتمالی، گاز در محیط اتاق جمع نشود.

محل هایی که نمی توان دستگاه را در آنجا نصب نمود :

هرگز نباید دستگاه دودکش دار را در مکان هایی زیر 8 متر مکعب یا فضاهای بسیار کوچک نصب نمود.
هرگز نباید دستگاه ها را در دستشویی، توالت، حمام ، رختکن، زیرزمین و امثال آن نصب نمود.
هرگز نباید دستگاه ها را در مکان هایی که احتمال خطر آتش سوزی دارند مانند : انبار کاغذ، تینر، رنگ و امثال آن نصب نمود.
هرگز نباید دستگاه ها را در محل هایی که در آن گاز های اسیدی موجود می باشد ( مانند بالای ماشین لباسشویی و .......) که باعث خوردگی اجزاء داخلی دستگاه شود نصب نمود.

محتویات داخل کارتن :

دستگاه
نایلون دفترچه راهنما – شابلون نصب – دسته شیر پر کن
پلاک سرویس
قلاب آویز
پیچ ها و رولپلاک
حلقه های دودکش ( دستگاه فن دار )

کارتن دستگاه پلمپ بوده و کسی غیر از نماینده مجاز خدمات حق بازکردن کارتن را ندارد و نماینده خدمات نیز زمانی مجاز به بازکردن کارتن می باشد که پیش از بازکردن دستگاه کلیه مراحل توضیح داده شده در بخشنامه وظایف نمایندگان ( اطمینان از نصب بودن رادیاتور ها و ...) را چک کرده باشد.

تهیه اتصالات نصب :

کلیه اتصالات ( شیلنگ ها، شیر فلکه ها، واشرها و ....)، محافظ برق، سختی گیر و صافی ها که جهت نصب دستگاه توسط نصاب بکار می رود باید از نوع استاندارد و دارای کیفیت بالا باشد.
خریئ کلیه اتصالات نصب اعم از شیر فلکه، شیلنگ رابط، نوار تفلون، محافظ برق، سختی گیر و صافی به عهده مشتری می باشد.
باید از صافی آب و گاز مناسب استفاده گردد.

توجه :
حتماً از یک محافظ برق مناسب برای پکیج استفاده گردد.
هیچگونه لوله کشی بر عهده نماینده خدمات نمی باشد و فقط نصب دستگاه به دیوار رایگان می باشد.
نماینده خدمات موظف است تا بعد از نصب دستگاه کلیه اتصالات آب، گاز، برق و دودکش را از لحاظ نشتی تست نماید و مهره های گازی داخل و بیرون دستگاه را آچار کشی نماید .

نکاتی که باید قبل از بازکردن کارتن دستگاه آن ها را چک نمود :

نصاب موظف است قبل از اینکه کارتن دستگاه را باز کند نکات ذکر شده در مراحل قبلی را چک نماید و مطمئن گردد که دستگاه فروخته شده به مشتری برای نصب در منزل مشتری مناسب می باشد و بعد از نصب و در مواقع استفاده هیچ مشکلی برای مشتری اعم از دودکش و فشار آب و توانایی گرم نمودن ساختمان و آب گرم مصرفی پیش نخواهد آمد و در صورتیکه دستگاه فروخته شده به مشتری جهت نصب در منزل مشتری مناسب نباشد باید دستگاه به فروشگاه عودت داده شود و دستگاه مناسب منزل مشتری تهیه گردد .

به طور مثال ساختمان نیاز به دستگاه فن دار دارد، ولی دستگاه دودکش دار فروخته شده است و یا فشار آب ساختمان کم است و آبگرمکن 18 لیتری فروخته شده است .
قبل از نصب دستگاه باید کلیه تاسیسات ساختمان شامل آب، برق، گاز، دودکش، رادیاتور ها و شیر های آبگرم مصرفی وصل بشند و در صورتیکه یکی از آن ها آماده نباشد نصاب نباید دستگاه را نصب نماید .
نصاب موظف است قبل از نصب دستگاه لوله های رفت و برگشت رادیاتور ها و لوله های آب گرم مصرفی را شستشو دهد تا کاملاً تمیز شوند و از بازبودن مسیر رفت و برگشت رادیاتور ها مطمئن شود.
نصاب موظف است با ایجاد مقداری دود از باز بودن مسیر دودکش و کشش مناسب دود مطمئن گردد و سپس اقدام به نصب دستگاه بنماید.
جهت محافظت از دستگاه در بربر شوک های الکتریکی مشتری موظف است حتماً یک محافظ برق مناسب تهیه نماید و در صورت موجود نبودن محافظ نصاب نباید دستگاه را نصب و راه اندازی نماید و نصاب موظف است جهت حفاظت از دستگاه در برابر کثیفی داخل لوله های گاز و آب از صافی های استاندارد در بازار استفاده نماید .

نصب دستگاه :

نصاب موظف است تا قبل از نصب دستگاه پیچ پلاستیکی مشکی رنگ روی شیر هوا گیری را باز کند تا مسیر خروج هوا باز شود. لازم به توضیح است که در صورت باز نشدن پیچ هواگیری هوای سیستم تخلیه نمی شود و وجود هوا در سیستم باعث صدمه دیدن پمپ و مبدل می شود.
شابلون نصب را از داخل نایلون دفترچه راهنمای دستگاه بیرون آورده و باید در جای مناسب روی دیوار حدوداً 40 سانتی متر زیر سوراخ دودکش دیوار نصب گردد و سپس با مداد محل هایی که باید سوراخ شود را روی دیوار علامت زده و سپس باید شابلون را از روی دیوار جدا نموده و با مته مناسب، دیوار را سوراخ نموده و پیچ ها و رولپلاک و قلاب آویز روی دیوار و پلاک سرویس را نصب نمود و دستگاه را روی دیوار و در جای خود نصب نمود و شیلنگ ها و شیر فلکه های مورد نیاز را نصب نموده تا دستگاه آماده آبگیری شود . بعد از نصب دستگاه روی دیوار باید ارتباط دودکش را وصل نمود.
اگر دستگاه داخل کابینت باشد باید از کف و سقف کابینت بریده شود تا هوا به اندازه کافی به دستگاه برسد و از اطراف 5 ال 10 سانتیمتر با دیواره کابینت کناری فاصله داشته باشد تا برای تعمیرات بعدی امکان دسترسی به دستگاه وجود داشته باشد و دستگاه در محل هایی که امکان دسترسی مناسب جهت تعمیرات را نداشته باشد نباید نصب گردد. بدیهی است بریده شدن کف و سقف کابینت و ..... باید با رضایت خریدار (امضاء) همراه باشد .
در دستگاه فن دار در صورت نیاز از حلقه های کم کننده حجم مناسب باید استفاده شود و محل اتصال دودکش به دستگاه توسط واشر چسبی آببندی زرد رنگی که داخل نایلون دفترچه دستگاه است باید آببندی شود.

تست و راه اندازی دستگاه :

بعد از نصب دستگاه باید توسط شیر پرکن سیستم داخلی دستگاه و لوله های رابط و رادیاتور ها را آبگیری نمود تا فشار سیستم شوفاژ به 1/5 Bar برسد. سپس نصاب موظف است رادیاتور ها و حوله خشک کن را هواگیری نمایید.
نصاب موظف است تا از باز بودن پیچ شیر هواگیری اطمینان حاصل نماید.
نصاب موظف است پیچ هواگیری روی پمپ را باز کرده و از گریپاچ نبودن پمپ اطمینان حاصل نماید و هوای داخل پمپ را نیز تخلیه نماید و سپس پیچ را سفت نماید و از چکه نکردن آن اطمینان حاصل نماید و بعد از هواگیری دوباره فشار آب سیستم را چک نماید تا روی 1/5 Bar باشد.
نصاب موظف است بعد از آبگیری سیستم از آببندی بودن اتصالات آبی اطمینان حاصل نماید و سپس شیر گاز زیر دستگاه را باز نموده و بوسیله کف صابون از آببندی بودن اتصالات گاز نیز اطمینان حاصل کند و حتماً کلیه مهره های گازی داخل و خارج دستگاه را آچار کشی نماید.
بعد از انجام مراحل بالا می توان دستگاه را به برق متصل نمود و دستگاه را راه اندازی نمود و نصاب موظف است تا بعد از راه اندازی دستگاه و در حین کارکرد دستگاه، دوباره اتصالات گازی و برقی را چک نماید تا از نداشتن نشتی در آن ها مطمئن گردد و طزیقه استفاده و نگهداری از دستگاه را به مشتری آموزش دهد.

وظایف تکنیسین های نصب پکیج های گرمایشی : توجه :
رعایت نکات ذیل و کنترل آن ها قبل از نصب دستگاه به عهده نماینده مجاز خدمات بوده و مسئولیت و جبران هرگونه خسارت وارده مادی و معنوی به مصرف کننده و دستگاه که در اثر عدم رعایت آن ها وارد گردد، به عهده تکنیسین نصب خواهد بود.
در صورت آماده نبودن حتی یکی از موارد ذیل تکنیسین نصب بهتر است دستگاه را نصب نکند .
قبل از نصب دستگاه باید کلیه تاسیسات ساختمان آماده باشد و کنترل آنها به عهده نماینده مجاز خدمات می باشد.

rebwar1
31-08-2013, 18:44
راهنمای نصب پکیج دیواری شرایط مورد نیاز محل نصب دستگاه : حجم فضای محل نصب دستگاه :

در صورتی که حجم محل نصب دستگاه کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد، باید فضای محل نصب دستگاه را به اتاق مجاور و یا فضای آزاد ارتباط داد که می توان بوسیله بریدن بالا و پایین درب اتاق به اندازه 5 سانتیمتر و یا قراردادن هواکش های مشبک در بالا و پایین درب فضای محل نصب دستگاه را به اتاق مجاور به صورت دائماً باز ارتباط داد.

نکته مهم :
در صورتی که فضای محل نصب دستگاه کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد و نیاز بود که فضای محل نصب دستگاه به اتاق مجاور و یا هوای آزاد ارتباط داده شود حتماً باید نوع ارتباط دائماً باز باشد.
به طور مثال نمی توان از پنجره های قابل باز و بسته شدن و یا فن استفاده نمود، زیرا ممکن است که پنجره بدلیلی بسته شود و یا فن خراب شود و اکسیژن اتاق توسط دستگاه مصرف شود و باعث خفگی افرادی که در آن اتاق هستند بشود.

علاوه بر اینکه به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به 1 متر مکعب فضا نیاز است، فضای اتاق محل نصب دستگاه نیز باید به محیط هوای آزاد بیرون از اتاق محل نصب دستگاه یک دریچه یا پنجره دائماً باز ارتباط داشته باشد تا اکسیژن مورد نیاز دستگاه از محیط بیرون از اتاق محل نصب دستگاه تامین گردد و هم در صورت نشتی احتمالی، گاز در محیط اتاق جمع نشود.

هرگز نباید دستگاه دودکش دار را در مکان هایی زیر 8 متر مکعب یا فضاهای بسیار کوچک نصب نمود.
هرگز نباید دستگاه ها را در دستشویی، توالت، حمام ، رختکن، زیرزمین و امثال آن نصب نمود.
هرگز نباید دستگاه ها را در مکان هایی که احتمال خطر آتش سوزی دارند مانند : انبار کاغذ، تینر، رنگ و امثال آن نصب نمود.
هرگز نباید دستگاه ها را در محل هایی که در آن گاز های اسیدی موجود می باشد ( مانند بالای ماشین لباسشویی و .......) که باعث خوردگی اجزاء داخلی دستگاه شود نصب نمود.

محتویات داخل کارتن :

دستگاه
پلاک سرویس
قلاب آویز
پیچ ها و رولپلاک

کارتن دستگاه پلمپ بوده و کسی غیر از نماینده مجاز خدمات حق بازکردن کارتن را ندارد و نماینده خدمات نیز زمانی مجاز به بازکردن کارتن می باشد که پیش از بازکردن دستگاه کلیه مراحل توضیح داده شده در بخشنامه وظایف نمایندگان ( اطمینان از نصب بودن رادیاتور ها و ...) را چک کرده باشد.

تهیه اتصالات نصب :

کلیه اتصالات ( شیلنگ ها، شیر فلکه ها، واشرها و ....)، محافظ برق، سختی گیر و صافی ها که جهت نصب دستگاه توسط نصاب بکار می رود باید از نوع استاندارد و دارای کیفیت بالا باشد.
خریئ کلیه اتصالات نصب اعم از شیر فلکه، شیلنگ رابط، نوار تفلون، محافظ برق، سختی گیر و صافی به عهده مشتری می باشد.

توجه :
هیچگونه لوله کشی بر عهده نماینده خدمات نمی باشد و فقط نصب دستگاه به دیوار رایگان می باشد.
نماینده خدمات موظف است تا بعد از نصب دستگاه کلیه اتصالات آب، گاز، برق و دودکش را از لحاظ نشتی تست نماید و مهره های گازی داخل و بیرون دستگاه را آچار کشی نماید .

نصاب موظف است قبل از اینکه کارتن دستگاه را باز کند نکات ذکر شده در مراحل قبلی را چک نماید و مطمئن گردد که دستگاه فروخته شده به مشتری برای نصب در منزل مشتری مناسب می باشد و بعد از نصب و در مواقع استفاده هیچ مشکلی برای مشتری اعم از دودکش و فشار آب و توانایی گرم نمودن ساختمان و آب گرم مصرفی پیش نخواهد آمد و در صورتیکه دستگاه فروخته شده به مشتری جهت نصب در منزل مشتری مناسب نباشد باید دستگاه به فروشگاه عودت داده شود و دستگاه مناسب منزل مشتری تهیه گردد .

به طور مثال ساختمان نیاز به دستگاه فن دار دارد، ولی دستگاه دودکش دار فروخته شده است و یا فشار آب ساختمان کم است و آبگرمکن 18 لیتری فروخته شده است .
قبل از نصب دستگاه باید کلیه تاسیسات ساختمان شامل آب، برق، گاز، دودکش، رادیاتور ها و شیر های آبگرم مصرفی وصل بشند و در صورتیکه یکی از آن ها آماده نباشد نصاب نباید دستگاه را نصب نماید .
نصاب موظف است قبل از نصب دستگاه لوله های رفت و برگشت رادیاتور ها و لوله های آب گرم مصرفی را شستشو دهد تا کاملاً تمیز شوند و از بازبودن مسیر رفت و برگشت رادیاتور ها مطمئن شود.
نصاب موظف است با ایجاد مقداری دود از باز بودن مسیر دودکش و کشش مناسب دود مطمئن گردد و سپس اقدام به نصب دستگاه بنماید.
جهت محافظت از دستگاه در بربر شوک های الکتریکی مشتری موظف است حتماً یک محافظ برق مناسب تهیه نماید و در صورت موجود نبودن محافظ نصاب نباید دستگاه را نصب و راه اندازی نماید و نصاب موظف است جهت حفاظت از دستگاه در برابر کثیفی داخل لوله های گاز و آب از صافی های استاندارد در بازار استفاده نماید .

نصب دستگاه :

نصاب موظف است تا قبل از نصب دستگاه پیچ پلاستیکی مشکی رنگ روی شیر هوا گیری را باز کند تا مسیر خروج هوا باز شود. لازم به توضیح است که در صورت باز نشدن پیچ هواگیری هوای سیستم تخلیه نمی شود و وجود هوا در سیستم باعث صدمه دیدن پمپ و مبدل می شود.
شابلون نصب را از داخل نایلون دفترچه راهنمای دستگاه بیرون آورده و باید در جای مناسب روی دیوار حدوداً 40 سانتی متر زیر سوراخ دودکش دیوار نصب گردد و سپس با مداد محل هایی که باید سوراخ شود را روی دیوار علامت زده و سپس باید شابلون را از روی دیوار جدا نموده و با مته مناسب، دیوار را سوراخ نموده و پیچ ها و رولپلاک و قلاب آویز روی دیوار و پلاک سرویس را نصب نمود و دستگاه را روی دیوار و در جای خود نصب نمود و شیلنگ ها و شیر فلکه های مورد نیاز را نصب نموده تا دستگاه آماده آبگیری شود . بعد از نصب دستگاه روی دیوار باید ارتباط دودکش را وصل نمود.
اگر دستگاه داخل کابینت باشد باید از کف و سقف کابینت بریده شود تا هوا به اندازه کافی به دستگاه برسد و از اطراف 5 ال 10 سانتیمتر با دیواره کابینت کناری فاصله داشته باشد تا برای تعمیرات بعدی امکان دسترسی به دستگاه وجود داشته باشد و دستگاه در محل هایی که امکان دسترسی مناسب جهت تعمیرات را نداشته باشد نباید نصب گردد. بدیهی است بریده شدن کف و سقف کابینت و ..... باید با رضایت خریدار (امضاء) همراه باشد .
در دستگاه فن دار در صورت نیاز از حلقه های کم کننده حجم مناسب باید استفاده شود و محل اتصال دودکش به دستگاه توسط واشر چسبی آببندی زرد رنگی که داخل نایلون دفترچه دستگاه است باید آببندی شود.

بعد از نصب دستگاه باید توسط شیر پرکن سیستم داخلی دستگاه و لوله های رابط و رادیاتور ها را آبگیری نمود تا فشار سیستم شوفاژ به 1/5 Bar برسد. سپس نصاب موظف است رادیاتور ها و حوله خشک کن را هواگیری نمایید.
نصاب موظف است پیچ هواگیری روی پمپ را باز کرده و از گریپاچ نبودن پمپ اطمینان حاصل نماید و هوای داخل پمپ را نیز تخلیه نماید و سپس پیچ را سفت نماید و از چکه نکردن آن اطمینان حاصل نماید و بعد از هواگیری دوباره فشار آب سیستم را چک نماید تا روی 1/5 Bar باشد.
نصاب موظف است بعد از آبگیری سیستم از آببندی بودن اتصالات آبی اطمینان حاصل نماید و سپس شیر گاز زیر دستگاه را باز نموده و بوسیله کف صابون از آببندی بودن اتصالات گاز نیز اطمینان حاصل کند و حتماً کلیه مهره های گازی داخل و خارج دستگاه را آچار کشی نماید.
بعد از انجام مراحل بالا می توان دستگاه را به برق متصل نمود و دستگاه را راه اندازی نمود و نصاب موظف است تا بعد از راه اندازی دستگاه و در حین کارکرد دستگاه، دوباره اتصالات گازی و برقی را چک نماید تا از نداشتن نشتی در آن ها مطمئن گردد و طزیقه استفاده و نگهداری از دستگاه را به مشتری آموزش دهد.

وظایف تکنیسین های نصب پکیج های گرمایشی : توجه :
رعایت نکات ذیل و کنترل آن ها قبل از نصب دستگاه به عهده نماینده مجاز خدمات بوده و مسئولیت و جبران هرگونه خسارت وارده مادی و معنوی به مصرف کننده و دستگاه که در اثر عدم رعایت آن ها وارد گردد، به عهده تکنیسین نصب خواهد بود.
در صورت آماده نبودن حتی یکی از موارد ذیل تکنیسین نصب بهتر است دستگاه را نصب نکند .
قبل از نصب دستگاه باید کلیه تاسیسات ساختمان آماده باشد و کنترل آنها به عهده نماینده مجاز خدمات می باشد.:n26:

tamirkar1
31-08-2013, 18:50
به نظر من یکی از مهمترین نکاتی که در خرید رادیاتور آلومنیمی باید توجه کنید.عرض این رادیاتورها است که در دو سایز 6 سانتیمتر و 8 سانتیمتر تولید میشه. که اختلاف قیمتی خیلی زیادی هم ندارن.
اگر عرض رادیاتور شما 8 سانتیمتر باشه 10 پره از این رادیاتور 80 سانتیمتر میشه.
اگر عرض رادیاتور شما 6 سانتیمتر باشه 10 پره از این رادیاتور 60 سانتیمتر میشه.
یعنی 20 سانتیمتر اختلاف ، برای همین باید موقع خرید خیلی دقت کنید.

رادياتورهاي شوفاژ امروزه جزو پرکاربردترين تجهيزات گرمايشي در ساختماهاي عمومي و منازل هستند. انتخاب بهترين محل براي نصب رادياتور بسيار حايز اهميت است . در صورتي كه محل نصب رادياتور نامناسب باشد ضمن اتلاف انرژي، موجب مشكلاتي در آسايش و رفاه ساكنين خواهد شد.

Palmo
31-08-2013, 19:34
به نظر من یکی از مهمترین نکاتی که در خرید رادیاتور آلومنیمی باید توجه کنید.عرض این رادیاتورها است که در دو سایز 6 سانتیمتر و 8 سانتیمتر تولید میشه. که اختلاف قیمتی خیلی زیادی هم ندارن.
اگر عرض رادیاتور شما 8 سانتیمتر باشه 10 پره از این رادیاتور 80 سانتیمتر میشه.
اگر عرض رادیاتور شما 6 سانتیمتر باشه 10 پره از این رادیاتور 60 سانتیمتر میشه.
یعنی 20 سانتیمتر اختلاف ، برای همین باید موقع خرید خیلی دقت کنید.

توجه به راندمان رادياتور بسيار مهمه ، رادياتورهاي اكسترودي در حال رشد توليد و ارايه به بازار تاسيسات هستند ، اين درحاليه كه مدت زيادي بود دايكست پيشتازي ميكرد ، البته نبايد از رادياتور پانلي غافل بود به طوري كه آينده نزديك در ايران متعلق به اين رادياتور خواهد بود

majid_306
31-08-2013, 20:31
حرف شما درسته اما اون قطعات پلاستیکی نیست و از جنس PMC (کامپوزیت‌های با زمینهٔ پلیمری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) ساخته شده.

بهتره سازنده نقص نداشتن دو ورودي هواي لازم براي احتراق از سمت چپ و راست بالآي دستگاه رو هم إصلاح كند و كم كم به فكر ارتقائ راندمان دستگاه و أخذ استاندارد ملي براي محصولاتش نيز باشه

می بخشید من متوجه نشدم کدوم بهتره!! یعنی بوتان بهتر از بقیه برندهای داخلی هست؟
بوتان وبسایت رسمی نداره؟

Palmo
31-08-2013, 23:46
راهنمای نصب پکیج دیواری

شرایط مورد نیاز محل نصب دستگاه :

حجم فضای محل نصب دستگاه :

نکته مهم :

محتویات داخل کارتن :

دستگاه
پلاک سرویس
قلاب آویز
پیچ ها و رولپلاک

تهیه اتصالات نصب :

توجه :

نصب دستگاه :

وظایف تکنیسین های نصب پکیج های گرمایشی :

توجه :
قبل از نصب دستگاه باید کلیه تاسیسات ساختمان آماده باشد و کنترل آنها به عهده نماینده مجاز خدمات می باشد.

به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به 1 متر مکعب فضا نیاز است.؟؟!!

مقررات ملي ساختمان ؛ به ازاي هر 177 كيلوكالري 1 مترمكعب فضا نياز است ،

( يك كيلو وات =859.84 كيلوكالري بر ساعت )
( يك متر مكعب در ساعت = 9504 كيلوكالري در نظر گرفته شده)

edris.noei
01-09-2013, 10:54
سلام

من توی لینک پایین خوندم که مبدل این مدل پکیج مسی هست اما داخلش یه روکش آلومینیوم داره.این باعث نمیشه که مشکل پکیج با رادیاتور های آلومینیومی حل بشه و این طوری فکر کنم نیازی نباشه که از رادیاتورهای پنلی(فولادی) استفاده بشه؟درسته؟

rebwar1
01-09-2013, 15:24
سلام

من توی لینک پایین خوندم که مبدل این مدل پکیج مسی هست اما داخلش یه روکش آلومینیوم داره.این باعث نمیشه که مشکل پکیج با رادیاتور های آلومینیومی حل بشه و این طوری فکر کنم نیازی نباشه که از رادیاتورهای پنلی(فولادی) استفاده بشه؟درسته؟

آب وقتی با الومینیوم تماس پیدا کنه اکسید میشه و باعث کم شدنش یشه اگه داخلش الومینیوم کاری شده باشه باعث کم شدن اب میشه

rebwar1
01-09-2013, 15:25
به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به 1 متر مکعب فضا نیاز است.؟؟!!

مقررات ملي ساختمان ؛ به ازاي هر 177 كيلوكالري 1 مترمكعب فضا نياز است ،

( يك كيلو وات =859.84 كيلوكالري بر ساعت )
( يك متر مكعب در ساعت = 9504 كيلوكالري در نظر گرفته شده)
این برای پکیج های بدون فنه برای فندارها کمتره

rebwar1
01-09-2013, 16:52
بوتان وبسایت رسمی نداره؟

وب سایت بوتان

tamirkar1
01-09-2013, 21:03
به نظر من که تو پکیج های ایرانی بوتان بهترینه.:n05:
بوتان وبسایت رسمی نداره؟

rebwar1
02-09-2013, 10:34
مشخصات رادیاتور پانلی آ.ج.ا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشاهده محصول در اندازه بزرگتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پنلی استاندارد

طراحی زیبا با بازدهی بالا
رادیاتورهای پنلی ECA تا فشار 13bar مورد آزمایش قرار می‌گیرند.
تمام رادیاتورها دارای پوشش رنگ الکترواستاتیکی سفید (RAL9010) بوده و برای تیراژهای بالا، سفارش رنگ‌های خاص نیز پذیرفته می‌شود.
سطح رادیاتورهای ECA با لایه‌ای از پلی‌استر–اپوکسی، جهت بالا بردن مقاومت در برابر پوسیدگی، پوشانده شده است.
نوع ورق‌های به‌کاررفته در رادیاتورها از جنس فولاد آلیاژی با ضخامت 1.15 میلیمتر و دارای:
استاندارد کیفیت ISO9001:2000
سیستم مدیریت زیست محیطی ISO14001
سیستم مدیریت ایمنی استاندارد EN442 و DIN 10130 DC01 می‌باشند.
رادیاتورها مجهز به کنوکتوری بوده که به صورت کروگیتی شکل طراحی و ساخته شده‌اند که این عمل باعث بالا بردن راندمان گرمایشی رادیاتورها می‌شود.
از مهمترین ویژگی‌های این رادیاتورها می‌توان به سازگاری بالا با انواع پکیج‌های دیواری اشاره نمود.
لوازم و متعلقات نصب رایگان (شامل پایه‌های نصب دیواری 2 عدد، شیر هواگیری، پیچ و رول پلاک)
تمام رادیاتورها به مدت 10 سال در مقابل هرگونه پوسیدگی ضمانت می‌شوند.
رادیاتورها دارای شیر رفت و برگشت با کیفیت بالا ساخت کارخانه ECA بوده که به صورت جداگانه قابل ارائه می‌باشد.
در طول‌های 400 تا 1500 میلیمتر و در ارتفاع 550 میلیمتر در تیپ 22 قابل ارائه می‌باشد.
طول‌های فوق با ارتفاع 300 تا 900 میلیمتر در تیپ 21 و 33 نیز قابل تولید بوده که امکان ارائه سفارش برای تیراژ بالا میسر می‌باشد.

من ازشون استفاده کردم واقعا در مقابل مارکهای دیگه عالی هستند

rebwar1
02-09-2013, 10:36
اینم از خصوصیات پرقدرتمند ترین پکیج جهان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشاهده محصول در اندازه بزرگتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اکسکلوسیو 3531
این دستگاه یکی از پر قدرت ترین پکیج های دیواری موجود در دنیا بوده و فقط در مدل فن دار تولید شده و با توجه توان خروجی 35 کیلو وات پاسخگوی بسیاری از مصرف کنندگانی میباشد که نیاز به گرمایش در متراژهای بالا دارند.

دارای استاندارد سه ستاره اروپا(EN 13203)
مجهز به دکمه اقتصادی 0 (Economic) برای عملکرد دستگاه
مجهز به صفحه نمایشگر چند منظوره
سیستم مدولار الکتریکی برای کنترل درجه حرارت آب گرم شوفاژ و آب گرم مصرفی به وسیله سنسور های NTC
دارای سیستم بای پس اتوماتیک
قابلیت نصب به سیستم های کنترل جانبی ترموستات اتاقی - محیطی تایمر (RAM)
مجهز به دکمه قفل کودک
مجهز به دکمه تعطیلات جهت تنظیم و زمان بندی عملکرد دستگاه
دارای پمپ سیرکولاسیون گراندفوس با سه قدرت دور کاری با شیر هواگیری اتوماتیک
مجهز به فن دو سرعته
سیستم آیونایز روشن شدن اتوماتیک مشعل
کنترل دقیق و مطمئن دستگاه با استفاده از سیستم کنترلی (PLC) بر دو سنسورهای (NTC)
سیستم حفاظتی ضد گیرپاژ و سیستم ضد یخ زدگی
مجهز به شیر کنترل گاز Sit 845 ایتالیا
صدا دهی فوق العاده پایین حتی در شرایط خروجی 35 کیلو وات
دارای فیلترهای آب و گاز ورودی جهت حفاظت و افزایش طول عمر دستگاه
امکان نصب سریع و آسان دستگاه در حداقل فضای ممکن
قابلیت تامین آب گرم مصرفی 2 شیر به طور همزمان
دارای مشعل اتمسفریک ضد زنگ

rebwar1
02-09-2013, 10:39

rebwar1
02-09-2013, 17:39
در ضمن باید اضافه کنم که شرکت بوش از معدود شرکتهای است که برد پکیج رو هم گارانتی میکنه

Palmo
03-09-2013, 07:50
در ضمن باید اضافه کنم که شرکت بوش از معدود شرکتهای است که برد پکیج رو هم گارانتی میکنه

اكثر شركت ها برد را گارانتي ميكنن ، مثل بوتان،فرولي ،ايساتيس ، آريستون،ايران رادياتور،...
در ضمن خواهشا اين تاپيك رو تبليغاتيش. نكنين،فقط كسايي بيان تو كه مباحث فني دارن،در غير اين صورت ممكنه فردي بعنوان خريدار گمراه بشه

rebwar1
03-09-2013, 09:12
درسته اما گارانتی داریم تا گارانتی
این شرکتهای که گفتید موقعی که برد بسوزه هزار تا بهانه میارن تا ازتون پول بگیرن اما بوش اینطوری نیست

tamirkar1
03-09-2013, 18:24
من هم خودم دارم با چند تا شرکت کار میکنم و همه شرکتها برد را گارانتی میکنن .من خودم قبول دارم که بوش پکیج های خیلی خوبی داره ولی شرکت بوش در ایران خیلی بد خدمات میده و در ارسال قطعات همخیلی بد عمل میکنه. شما هم خواهشن این تایپیک را تبلیغاتی نکینید.:n05:

tamirkar1
03-09-2013, 18:27
من خیلی راحت و بدون هیچ هزینه ای بردهای که مشکل داشته باشه تعویض میکنم تا حالا هم مشکلی نداشتم . و همه مشتر ها هم راضی هستند.
درسته اما گارانتی داریم تا گارانتی
این شرکتهای که گفتید موقعی که برد بسوزه هزار تا بهانه میارن تا ازتون پول بگیرن اما بوش اینطوری نیست

Palmo
03-09-2013, 22:19
مبحث هفدهم مقررات ملي ساختمان دودكش 15 رو براي دستگاه گازسوز با محفظه احتراق باز الزام كرده،از طرفي در دستگاههاي با محفظه احتراق بسته ( داراي فن ) مطابق استاندارد ملي ايران واستاندارEN 483 اروپا دو نوع دودكش براي اين نوع دستگاهها مشخص شده،١- دوجداره ٢- دو دودكش مجزا
دودكش دوجداره از دو لوله هم مركز به قطر ٦٠/١٠٠ ساخته شده و در شرايط استفاده از دو لوله مجزا ،قطر هر لوله بايد حداقل ٨٠ ميليمتر باشه
حالا يكي بگه چرا در برخي نقاط تهران و يا در شهري مثل همدان كه بوتان هم زياد بسته ميشه چرا اصرار به نصب دودكش با قطر ٦٠ ميليمتر هست وكسي به اين نوع نصب اعتراضي نميكنه !! ؟

rezashahideh
04-09-2013, 23:29
با سلام خدمت همه دوستان
من در مشهد در يك اپارتمان سه طبقه شش واحدي با موتورخانه مركزي كه قصد جمع اوري ان را دارم زندگي مي كنم
تاسيسات فعلي ساختمان شامل ٢ ديگ و مشعل و ٦ منبع دو جداره براي فصل سرما و ٢ ابگرمكن براي فصل گرما مي باشد
قصد جمع اوري تاسيسات و نصب ٦ پكيج را دارم
متراژ هر واحد ١٧٠ متر مي باشد و ميخواهم با توجه به عدم امكان نصب پكيج در هر واحد تمامي پكيج ها را در موتورخانه مركزي مذكور نصب كنم
بين پكيج ايران رادياتور ٢٨٠٠٠ و بوتان ٢٨٠٠٠ موندم كدوم در طولاني مدت بهتر جوابگو است لطفا راهنمايي بفرماييد
الان يك ماهه به هر مغازه اي مراجعه مي كنم يكي ميگه ايران يكي ميگه بوتان يكي ميگه باكسي يكي ميگه تاچي البته پولم به فرولي نميرسه و تو رنج ايران و بوتان ميتونم هزينه كنم
ممنون ميشم كمكم كنيد كه كدومو انتخاب كنم
مرسي

tamirkar1
04-09-2013, 23:38
توی پکیج های ایرانی بوتان کیفیتش بالاتره.
با سلام خدمت همه دوستان
من در مشهد در يك اپارتمان سه طبقه شش واحدي با موتورخانه مركزي كه قصد جمع اوري ان را دارم زندگي مي كنم
تاسيسات فعلي ساختمان شامل ٢ ديگ و مشعل و ٦ منبع دو جداره براي فصل سرما و ٢ ابگرمكن براي فصل گرما مي باشد
قصد جمع اوري تاسيسات و نصب ٦ پكيج را دارم
متراژ هر واحد ١٧٠ متر مي باشد و ميخواهم با توجه به عدم امكان نصب پكيج در هر واحد تمامي پكيج ها را در موتورخانه مركزي مذكور نصب كنم
بين پكيج ايران رادياتور ٢٨٠٠٠ و بوتان ٢٨٠٠٠ موندم كدوم در طولاني مدت بهتر جوابگو است لطفا راهنمايي بفرماييد
الان يك ماهه به هر مغازه اي مراجعه مي كنم يكي ميگه ايران يكي ميگه بوتان يكي ميگه باكسي يكي ميگه تاچي البته پولم به فرولي نميرسه و تو رنج ايران و بوتان ميتونم هزينه كنم
ممنون ميشم كمكم كنيد كه كدومو انتخاب كنم
مرسي

rebwar1
05-09-2013, 09:29
اگه می خوای همه ی این پکیجها رو یجا و تو یک طبقه وصل کنی هیچکومشون جواب نمیدن چون پمپ هیچکدوم اینقد قوی نیست که طبقات بالاتر از خودشون رو گرم کنن اما اگه میخوای برای هر واحد پکیج رو اونجا وصل کنی هردوشون میشن هیچ فرقی هم ندارن فقط صدای ایران رادیاتور بیشتره

rebwar1
05-09-2013, 09:30
اما خدایش تاچی 28000 از هردوشون پمپش قویتره

ssnzmzdh
05-09-2013, 10:06
اقاااااااااا مغز من صوت کشیییید!!! 120 صفحه خوندم اخر نفهمیدم کدوم پکیج خوبه.:n13:

tamirkar1
05-09-2013, 13:00
روی همه پکیج های دیواری 24 هزار پمپ 50*15 و روی پکیج های 28 هزار 60*15 نصب شده ، و قدرت پمپ ها مثل همه .
اما خدایش تاچی 28000 از هردوشون پمپش قویتره

tamirkar1
05-09-2013, 13:09
بعضی از پکیج ها قابلیت این رو دارن که به صورت سری و کنار هم نصب میشن ودقیقاً همون کار موتورخونه را انجام میدن.ولی مشکل اینجاست که شما میخواید به خاطر هزینه بالای گاز هر واحدی پکیج جداگانه داشته باشه. و همینطور که دوستمون rebwar1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتندپمپ پکیج ها اینقد قوی نیست که آب را در طبقات بالاتر خوب به چرخش در بیارن.پس باید هر کدوم از پکیج ها توی واحد خودش نصب بشه.
با توجه به هد ( فشار) پمپ سیرکولاتور کوچک تعبیه شده در انواع پکیج های شوفاژ دیواری ، بطور کلی حداکثر طول لوله کشی از پکیج دیواری تا محل آخرین رادیاتور شوفاژ نباید بیشتر از 35 متر باشد .

اگه می خوای همه ی این پکیجها رو یجا و تو یک طبقه وصل کنی هیچکومشون جواب نمیدن چون پمپ هیچکدوم اینقد قوی نیست که طبقات بالاتر از خودشون رو گرم کنن اما اگه میخوای برای هر واحد پکیج رو اونجا وصل کنی هردوشون میشن هیچ فرقی هم ندارن فقط صدای ایران رادیاتور بیشتره

Palmo
05-09-2013, 18:54
مبحث هفدهم مقررات ملي ساختمان دودكش 15 رو براي دستگاه گازسوز با محفظه احتراق باز الزام كرده،از طرفي در دستگاههاي با محفظه احتراق بسته ( داراي فن ) مطابق استاندارد ملي ايران واستاندارEN 483 اروپا دو نوع دودكش براي اين نوع دستگاهها مشخص شده،١- دوجداره ٢- دو دودكش مجزا
دودكش دوجداره از دو لوله هم مركز به قطر ٦٠/١٠٠ ساخته شده و در شرايط استفاده از دو لوله مجزا ،قطر هر لوله بايد حداقل ٨٠ ميليمتر باشه
حالا يكي بگه چرا در برخي نقاط تهران و يا در شهري مثل همدان كه بوتان هم زياد بسته ميشه چرا اصرار به نصب دودكش با قطر ٦٠ ميليمتر هست وكسي به اين نوع نصب اعتراضي نميكنه !! ؟

tamirkar1
06-09-2013, 21:11
به نظر من مشکل اصلی ما نظام مهندسی توی این شهرها هستند.یکی از دوستان من میگفتند " که یکی از ساختمان سازها را با سختی زیادی مجاب کرده بودن که دیگه لوله دودکش 15 برای پکیج نزارن و فقط کافی یک دریچه که به بیرون راه داره بالای پکیج قرار بگیره تا از دودکش های دوجداره استفاده کنند. اما وقتی مهندس تاسیسات برای بازرسی اولیه میاد ،ایشون طبق صلیقه شخصی خودشون این کارو تائید نمیکنه و میگه این چه کاری حتماً باید ازلوله 15 که به پشت بام راه داره استفاده بشه .و اصلاً پکیج های فن دار مورد تائید بنده نیست".
به نظر من باید نظام مهندسی تاسیسات نظارت کامل و دقیقی توی کار ناظرین محترمشون داشته باشه و من مشکل اصلی را این ناظرین محترم تاسیسات میدونم. که به صورت صلیقه ای عمل میکنن.

Palmo
06-09-2013, 22:51
به نظر من مشکل اصلی ما نظام مهندسی توی این شهرها هستند.یکی از دوستان من میگفتند " که یکی از ساختمان سازها را با سختی زیادی مجاب کرده بودن که دیگه لوله دودکش 15 برای پکیج نزارن و فقط کافی یک دریچه که به بیرون راه داره بالای پکیج قرار بگیره تا از دودکش های دوجداره استفاده کنند. اما وقتی مهندس تاسیسات برای بازرسی اولیه میاد ،ایشون طبق صلیقه شخصی خودشون این کارو تائید نمیکنه و میگه این چه کاری حتماً باید ازلوله 15 که به پشت بام راه داره استفاده بشه .و اصلاً پکیج های فن دار مورد تائید بنده نیست".
به نظر من باید نظام مهندسی تاسیسات نظارت کامل و دقیقی توی کار ناظرین محترمشون داشته باشه و من مشکل اصلی را این ناظرین محترم تاسیسات میدونم. که به صورت صلیقه ای عمل میکنن.

بخشنامه هاي متعددي از طرف دفتر تدوين مقررات ملي ساختمان مبني بر شرايط صحيح نصب پكيج با محفظه احتراق بسته تأكنون صادر شده و سازمان نظام مهندسي و ناظران گاز عضو كاملا از آن باخبرند اما به دلايل غيرقابل قبول مختلف از جمله اينكه در كتاب مبحث هفدهم گنجانده نشده از اجراي آن سرباز ميزنن در حالي كه طبق قانون اين بخشنامه ها لازم الجرا هستند ، با قصور در اين أمر و عدم جديت سازمان نظام مهندسي در نظارت بر اجراي اين بخشنامه ها جان هزاران نفر به خطر افتاده است ،از طرفي مسوليت نصب غير صحيح در كتاب مبحث هفدهم مقررات ملي ساختمان متوجه نصاب مجاز دستگاه گازسوز است و حتي پس از نصب متن آماده شده أي را به إجبار به امضاي نصاب و شركت سازنده پكيج مبني بر انجام نصب صحيح و رعايت اصول مبحث ١٧ ،ميرسونن ،!!!!!!

rebwar1
07-09-2013, 15:20
نظام مهندسی تو هر شهری سلیقه ای عمل میکنن الان تو شهر ما دستگاه بدون فنو اصلا تایید نمیکنن:n13:

arash504
07-09-2013, 17:34
:)
سیستم های گرمایشی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rezashahideh
07-09-2013, 20:25
ممنون از تمامي دوستان كه راهنمايي كردين واسه واحد خودم مي خوام پكيج را در واحد نصب كنم اما متاسفانه واحدهاي ديگر مي گن امكان نصب پكيج در واحد براشون ممكن نمي باشد و مي خوان تو همون موتورخانه نصب شود و در صورتي كه در موتورخانه جواب نگرفتن اونوقت به فكر نصب در واحد بيوفتن

tamirkar1
07-09-2013, 21:09
امروز خودم برای نصب یک پکیج رفته بود. مهندس تاسیسات گفته که من دودکش هم محور را اصلاً قبول ندارم چون فاصله محل خروج دود و ورود هوا در این نوع دودکش ها خیلی کمه و احتمال داره که بجای هوای تازه دود وارد پکیج بشه.بیچاره صاحب خونه مجبور شده دوباره از رو کار دودکش های 15 را نصب کنه.
خدا وکیلی به این مهندس باید چی بگیم:n13:. من موندم اینا از کجا مدرک گرفتند.
بخشنامه هاي متعددي از طرف دفتر تدوين مقررات ملي ساختمان مبني بر شرايط صحيح نصب پكيج با محفظه احتراق بسته تأكنون صادر شده و سازمان نظام مهندسي و ناظران گاز عضو كاملا از آن باخبرند اما به دلايل غيرقابل قبول مختلف از جمله اينكه در كتاب مبحث هفدهم گنجانده نشده از اجراي آن سرباز ميزنن در حالي كه طبق قانون اين بخشنامه ها لازم الجرا هستند ، با قصور در اين أمر و عدم جديت سازمان نظام مهندسي در نظارت بر اجراي اين بخشنامه ها جان هزاران نفر به خطر افتاده است ،از طرفي مسوليت نصب غير صحيح در كتاب مبحث هفدهم مقررات ملي ساختمان متوجه نصاب مجاز دستگاه گازسوز است و حتي پس از نصب متن آماده شده أي را به إجبار به امضاي نصاب و شركت سازنده پكيج مبني بر انجام نصب صحيح و رعايت اصول مبحث ١٧ ،ميرسونن ،!!!!!!

Palmo
07-09-2013, 22:28
نظام مهندسی تو هر شهری سلیقه ای عمل میکنن الان تو شهر ما دستگاه بدون فنو اصلا تایید نمیکنن:n13:
متاسفانه همينطوره ،
هر چه بگندد نمكش ميزنند ، واي به روزي كه بگندد نمك

rezashahideh
09-09-2013, 22:43
با سلام دوستان پكيج بوتان در مدل اپتيما ٢٨٠٠٠ با قيمت ١٩٨٠٠٠٠ و مدا پرو ٣٠٠٠٠ با قيمت ٢٨٠٠٠٠٠ تومان در بازار موجود است ايا واقعا اختلاف قيمت ٩٠٠ هزار تومان ارزش خريد مدل پرو را دارد ؟ ايا واقعا از لحاظ فني خيلي با هم تفاوت دارند ؟ ممنون ميشم كه وقت مي گذاريد و راهنمايي مي كنيد

s d h a
11-09-2013, 07:08
با سلام ........
حدود یک سال هست پکیج گلدیران مدل پایونر 30هزار برای آپارتمان 95 متری با سیستم گرمایش از کف که علاوه بر اون یک حوله خشک کن داخل حمام و یک رادیاتور داخل یکی از اتاق هاست.البته همون اتاق هم گرمایش داره و رادیاتور گاهی اوقات برای خشک کردن لباس فقط پیچ شو باز میکنم.

سوالم اینه این رادیاتور هر چند وقت یکبار باید سرویس بشه.........؟؟؟؟؟

بعد اینکه: یک بار که پکیج ارور کم آبی داد (که البته اون لحظه گرمایش از کف خاموش بود و فقط حوله خشک کن و رادیاتور باز بودند.و بعد از چند وقت که روی حالت تابستانه بود روی زمستانه گذاشتمش......)

از یک لوله پلاستیکی تقریبا پشت پکیج که به سمت پایین آویز بود اب ریخت و بعد قطع شد حدودا به اندازه یک پارچ......

الان هم از 2/5 فشار اب بالاتره..........مشکلی پیش نمیاد............؟

در ضمن اگر امکان داره یک سرویسکار خوب که انصاف داشته باشه برای پکیج گلدیران توی مشهد معرفی کنید...

ممنون میشم کمکم کنید..........

umsa
12-09-2013, 14:57
سلام
اون درجه ای هست که روی پکیج فرولی هست، مربوط به فشار آب در مدار هست، اگر فشار کم بشه باید شیر زیر پکیج رو باز کرد تا فشار به حدود 1 برسه، اما اگه عقربه از 3 رد بشه و از لوله پشت پکیج آب بیاد باید چیکار کرد؟

umsa
12-09-2013, 14:59
سلام
اون درجه ای هست که روی پکیج فرولی هست، مربوط به فشار آب در مدار هست، اگر فشار کم بشه باید شیر زیر پکیج رو باز کرد تا فشار به حدود 1 برسه، اما اگه عقربه از 3 رد بشه و از لوله پشت پکیج آب بیاد باید چیکار کرد؟

tamirkar1
12-09-2013, 21:33
باید رادیاتورها را هوا گیری کنید. و فشار را روی 1.5 تنظیم کنید.
مطمئن باشید که شیر پرکن زیر پکیج در حالت بسته قرار داره.
سلام

tamirkar1
12-09-2013, 21:38
رادیاتور اگر نشتی نداشته باشه نیازی به سرویس کردن نداره.
وقتی فشار از 2 بالاتر میره باید شیر هوا گیری یکی از رادیاتورها را باز کنی تا وقتی فشار به 1.5 رسید شیر هواگیری را ببندی.و گرنه شیر اطمینان عمل میکنه و آب مدار شوفاژ را از شیر اطمینان خالی میکنه.اگر همین جوری ادامه پیدا کنه بعد از یک مدتی شیر اطمینان خراب میشه و باید تعویضش کنی.
با سلام ........
حدود یک سال هست پکیج گلدیران مدل پایونر 30هزار برای آپارتمان 95 متری با سیستم گرمایش از کف که علاوه بر اون یک حوله خشک کن داخل حمام و یک رادیاتور داخل یکی از اتاق هاست.البته همون اتاق هم گرمایش داره و رادیاتور گاهی اوقات برای خشک کردن لباس فقط پیچ شو باز میکنم.

سوالم اینه این رادیاتور هر چند وقت یکبار باید سرویس بشه.........؟؟؟؟؟

بعد اینکه: یک بار که پکیج ارور کم آبی داد (که البته اون لحظه گرمایش از کف خاموش بود و فقط حوله خشک کن و رادیاتور باز بودند.و بعد از چند وقت که روی حالت تابستانه بود روی زمستانه گذاشتمش......)

از یک لوله پلاستیکی تقریبا پشت پکیج که به سمت پایین آویز بود اب ریخت و بعد قطع شد حدودا به اندازه یک پارچ......

الان هم از 2/5 فشار اب بالاتره..........مشکلی پیش نمیاد............؟

در ضمن اگر امکان داره یک سرویسکار خوب که انصاف داشته باشه برای پکیج گلدیران توی مشهد معرفی کنید...

ممنون میشم کمکم کنید..........