PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

pedi261
07-10-2012, 23:52
من با چندتا از این شرکت ها در ارتباطم خدا وکیلی فرولی از همشون بهتر خدمات میده و واقعا اصول مشتری مداری را رعایت میکنه.حالا دوستان میگن چینیه حرفشون قابل احترامه اما کارگروه فرولی واقعا عالیه و حرف نداره در کمتر از چند ساعت دستگاه رو تعمییر میکنن و هر قطعه ای هم که بخواد بدون هیچ چونو چرای تعویض میکنن. و برای تعویض بهانه نمی گیرین. اما بوتانی ها هم باهانه زیاد میاران(که مثلا برد به دلیل نوسان برق سوخته باید پولشو بدی که اینو خودم دیدم) و یا شرکتهای دیگه اصلا اینقدر مشتری اذیت میکنن (نمونه این مورد پکیج گلد ایران که واقعا خدمات خیلی افتضاحی داره) که که مشتری از خرید دستگاه پشیمون میشه.و پیشنهاد میکنم که هرکسی خواست پکیج دیواری بخره اول در مورد شرکتی که داره پکج و قطعاتشو ساپورت میکنه تحقیق کنه که آیا خوب خدمات میدن یا نه.

کاملا درسته. فرولی برای مشتری خدماتش خوبه ( اما یرای من تکنسین خیر). دستگاهش هم به طور هزار در صد میگم چینیه(حتی 1 درصد هم شک ندارم)
در ضمن خرابیه برد رو تقریبا هیچ شرکتی گارانتی نمیکنه به جز سبز گستر آسیا. یعنی همو نمایندگیه روکا و وستن. اونم برد رو تعمیر میکنن ولی تعویض نمیکنن.

tamirkar1
08-10-2012, 00:46
کاملا درسته. فرولی برای مشتری خدماتش خوبه ( اما یرای من تکنسین خیر). دستگاهش هم به طور هزار در صد میگم چینیه(حتی 1 درصد هم شک ندارم)
در ضمن خرابیه برد رو تقریبا هیچ شرکتی گارانتی نمیکنه به جز سبز گستر آسیا. یعنی همو نمایندگیه روکا و وستن. اونم برد رو تعمیر میکنن ولی تعویض نمیکنن.من کاری به این حرف ها ندارام اما دارم با فرولی کار میکنم و خرابیه برد جزء گارانتی به حساب میاد اونم بردو تعویض میکنه نه اینکه بده تعمیرش کنن

mohitlog
08-10-2012, 12:59
.سلام دوستان
من یک اپارتمان 65-70 متری دارم و باید یک سیستم پکییج براش تهیه کنم و از اونجاکه مسکن مهر هست گفتن باید پکیج ایرانی بخرم.

بوتان، ایران رادیاتور ، امیتیس، ایساتیس

من که میخام خرج کنم میخام بهترین جنسو بخرم و حداکثر استفاده رو بکنم و مشکلی نداشته باشم

من تو شهر هشتگرد، شیشه دو جداره، طبقه پنجم مابین شش و چهار رو به افتاب،

pedi261
08-10-2012, 13:09
من کاری به این حرف ها ندارام اما دارم با فرولی کار میکنم و خرابیه برد جزء گارانتی به حساب میاد اونم بردو تعویض میکنه نه اینکه بده تعمیرش کنن
فرولی برد رو گارانتی میکنه؟؟؟ من 3 تا برد رو گارانتی کردم هزار بار پیگیری کردن که آیا خونه محافظ برق داشت یا نه. به مشتری زنگ زدن که نوع مخافظ برقتون چی بوده و ... بعد چند ماه دیدم که از اون 3 تا 2 تاش رو گارانتی نکرده و پولشو کرده تو حساب من...
و به خاطر همین مسائل بود که با فرولی تسویه کردم و دیگه کار نکردم باهاش.

pedi261
08-10-2012, 13:13
.سلام دوستان
من یک اپارتمان 65-70 متری دارم و باید یک سیستم پکییج براش تهیه کنم و از اونجاکه مسکن مهر هست گفتن باید پکیج ایرانی بخرم.

بوتان، ایران رادیاتور ، امیتیس، ایساتیس

من که میخام خرج کنم میخام بهترین جنسو بخرم و حداکثر استفاده رو بکنم و مشکلی نداشته باشم

بین این مارک ها فقط بوتان. رادیاتور رو هم بوتان بگیر. اگه محل نصب پکیج داخل واحده حتما سعی کن که از دودکش دو جداره استفاده کنی.
در غیر اینصورت دو تا سوراخ دائمی به قطر 15 برای تامین اکسیژن منزل تعبیه کن.

vahid_itc
08-10-2012, 13:53
سلام
دوستان ببخشید برای سوالم تاپیک مربوطه رو رو پیدا نکردم بلاجبار سوالمو اینجا مطرح کردم.

برای آپارتمان 50 متری یک آبگرمکن دیواری نیاز دارم. شرایط آپارتمان به این صورت است:
دودکش سیمانی ندارد فقط دو عدد خروجی دود کش 10 سانتی غیر مستقیم بالای محل نصب آبگرمکن دارد یکی رو به نمای ساختمان و یکی رو به تراس که فاصله خروجی آبگرمکن تا دودکش کم است
دورترین شیر آب گرم 9 متر
طبقه پنجم(آخرین طبقه)
وقتی که کوران باد هست احتمال خاموش شدن شمعک و خارج نشدن گاز منواکسيدکربن هست چون باد مستقم به داخل دودکش میکوبه

با تکنسین بوتان که تماس گرفتم به خاطر شرایط دودکش و کوچک بودن زیر بنا با کلی تبصره و ماده که اگه انجام بدم مدل B3315if آیونایز فن دار را پیشنهاد داد ولی این مدل اگه برق بره آبگرمکن به خاطر فنی که داره از کار میافته ظاهرا زود زود خاموش میشه و کلی معایب دیگه که تو قسمت نظرات مشتریان یه فروشگاه خوندم

درضمن واحد رو به روئی که دقیقا مثل واحد من است مدل B3112 شمئک دائم بوتان داره منواکسيدکربن خوب خارج نمیشه و آبگرمکن هر دو دقیقه خاموش میشه؟؟؟؟!!!

خلاصه الان موندم چی بگیرم که با شرایط من سازگار باشه
اینم عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

notilus
08-10-2012, 13:55
با سلام.
پکیج دیواری گلدیران مدل KP-32GI فن دار. خطای E7 : Overheat protection triggered از کجا ناشی می شود ؟ سیستم آب گرم خروجی پکیج با چیلرسقفی مچ شده است که باید باد گرم از طریق کانالهای کولر وارد اتاقها شود اما با دلیل این خطا خروجی آب گرم پکیج قطع می شود و چیلر هم باد سرد فراوان به داخا اتاق می فرستد. در تمام طول زمستان قبل این بساط ما بود . هربار باید یک مرتبه آب گرم شیر منزل باز می شد تا این خطا برطرف شود و دوباره آب گرم در چیلر جریان یابد. لذا شب تا صبح هم چیلر و هم پکیج را خاموش کردیم !!! هرگونه کمک موجب امتنان است.

pedi261
08-10-2012, 22:28
با سلام.
پکیج دیواری گلدیران مدل KP-32GI فن دار. خطای E7 : Overheat protection triggered از کجا ناشی می شود ؟ سیستم آب گرم خروجی پکیج با چیلرسقفی مچ شده است که باید باد گرم از طریق کانالهای کولر وارد اتاقها شود اما با دلیل این خطا خروجی آب گرم پکیج قطع می شود و چیلر هم باد سرد فراوان به داخا اتاق می فرستد. در تمام طول زمستان قبل این بساط ما بود . هربار باید یک مرتبه آب گرم شیر منزل باز می شد تا این خطا برطرف شود و دوباره آب گرم در چیلر جریان یابد. لذا شب تا صبح هم چیلر و هم پکیج را خاموش کردیم !!! هرگونه کمک موجب امتنان است.
آیا با نمایندگی تماس گرفتید؟ اگه گرفتید نظر تکنسین چی بوده؟
من خودم با گلدیران کار نکردم اما این پیغامی که میگید، پیغام جوش آوردن دستگاهه. و خیلی از عوامل میتونه باعث جوش اوردن بشه. هر کدوم رو هم بگیم دردی از شما دوا نمیکنه. حتما باید توسط تکنسین دستگاه تعمیر بشه.
اما اگه تکنسین نمیتونه عیب یابی کنه ازش بخواهید که حدسشو بگه تا بتونیم کمکتون کنیم.

hany138858
11-10-2012, 16:24
سلام میخواستم ببینم در اصفهان نمایندگی فروش فرولی کجاست؟ در ضمن سایتی که قیمت واقعی پکیجها رو داشته باشه چیه؟

tamirkar1
11-10-2012, 22:36
سلام میخواستم ببینم در اصفهان نمایندگی فروش فرولی کجاست؟ در ضمن سایتی که قیمت واقعی پکیجها رو داشته باشه چیه؟دوست عزیز
در حال حاضر هیچ منبع مشخصی برای دریافت قیمت وجود نداره و خود فروشنده ها هم وقتی می خوان یک وسیله ای بفروشن اول زنگ میزنن به شرکت فروشنده دستگاه و قیمت خرید میگیرین در واقع هر لحضه قیمت ها فرق میکنه و حتی در طول روز هم قیمت ثابت نیست.

!hadi!
13-10-2012, 09:23
با سلام
مدتي بود تو اينترنت سرچ ميکردم تا به اينجا رسيدم . از توضيحات بسيار کامل شما ممنونم . خيلي خوب راهنمايي ميکنيد ... سپاس

يک سئوال : من براي آپارتمان 95 متري مي خواهم يک پکيج بخرم در شهر يزد .
مرکز ايساتيس و آريستون در يزد هست . ايساتيس که تعريفش را زياد نشنيده ام ولي آريستون را اکثرا راضي بودند . الان قيمت آريستون بالاي 2 ميليون رفته .
با توجه به توضيحات شما عزيزان که مي گفتيد از ايرانيها بوتان بهتر است از يکي از دوستانم که بوتان دارد کيفيت را پرسيدم ولي مي گفت در زمستان براي رفتن به حمام دلنشين بايد دما را تابستانه بگذارد در حالي که پکيجي را هم انتخاب کرده بود که تا 200 متر ساپورت مي کند .
حالا لطفا يک راهنمايي بکنيد که چه پکيجي بخرم ( هزينه هم تا جايي که امکان دارد نمي خواهم زياد باشد ) . ممنون

pedi261
14-10-2012, 13:03
با سلام
مدتي بود تو اينترنت سرچ ميکردم تا به اينجا رسيدم . از توضيحات بسيار کامل شما ممنونم . خيلي خوب راهنمايي ميکنيد ... سپاس

يک سئوال : من براي آپارتمان 95 متري مي خواهم يک پکيج بخرم در شهر يزد .
مرکز ايساتيس و آريستون در يزد هست . ايساتيس که تعريفش را زياد نشنيده ام ولي آريستون را اکثرا راضي بودند . الان قيمت آريستون بالاي 2 ميليون رفته .
با توجه به توضيحات شما عزيزان که مي گفتيد از ايرانيها بوتان بهتر است از يکي از دوستانم که بوتان دارد کيفيت را پرسيدم ولي مي گفت در زمستان براي رفتن به حمام دلنشين بايد دما را تابستانه بگذارد در حالي که پکيجي را هم انتخاب کرده بود که تا 200 متر ساپورت مي کند .
حالا لطفا يک راهنمايي بکنيد که چه پکيجي بخرم ( هزينه هم تا جايي که امکان دارد نمي خواهم زياد باشد ) . ممنون
سلام.
ببین دوست عزیز در اینکه کیفیت آریستون (ایتالیا) بالاتر از بوتانه (اونم نه همه دستگاه هاش) شکی نیست. خوب قیمتش هم بیشتره. من خودم دستگاه های جدید آریستون رو باز نکردم که ببینم هنوز هم ایتالیائیه یا نه و در نمایشگاه تاسیسات هم دستگاه باز ازش ندیدم. دوستانی که با آریستون کار میکنن اگه میدونن بگن.
اما این بحث که دوستتون مشکل داشته با دستگاهش نمیتونه یه مساله عمومی باشه. کارکرد یک دستگاه فقط به خود دستگاه مربوط نیست. از محل نصب دستگاه گرفته تا نوع و کیفیت لوله کشی و جنس رادیاتورها گرفته و دودکش ساختمون و نحوه استفاده مشتری همشون میتونن کاملا تاثیر گذار باشن.
من به خدمات آریستون اعتمادی ندارم به شخصه چون تا چند سال پیش اصلا خدماتی نداشت این برند و فقط گارانتیه طلائی داشت. یعنی تا 2 سال هر چی میشد دستگاهتون رو عوض میکردن و بعد دو سال دیگه تعهدی نداشتن....
من باز هم بوتان رو پیشنهاد میکنم هر چند اونم الان گرون شده و 50 درصد افزایش قیمت داشته اما چون خدمات خیلی مهمه اینو میگم. بعدش هم فرولی. اگه هم دستگاه خارجی میخای وستن، باکسی ، ایمر... و البته بوتان بنه سره پرو.

namjo11
14-10-2012, 14:03
با سلام من در شمال زندگی میکنم میخوام برای واحد 90 متری پکیج دیواری بخرم بین مارک بوتان و ایران رادیاتور کدوم کیفیتش بالاتره و در مورد رسوب گیر کدوم مارک ایرانی بهتره و اماتیس تو استان مازندران نمایندگی داره و خدمات بوتان بهتره یا ایران رادیاتور خواهشن زودتر جواب بدین چون یکی دو روزه میخوام پکیج رو بخرم با تشکر

pedi261
14-10-2012, 14:14
با سلام من در شمال زندگی میکنم میخوام برای واحد 90 متری پکیج دیواری بخرم بین مارک بوتان و ایران رادیاتور کدوم کیفیتش بالاتره و در مورد رسوب گیر کدوم مارک ایرانی بهتره و اماتیس تو استان مازندران نمایندگی داره و خدمات بوتان بهتره یا ایران رادیاتور خواهشن زودتر جواب بدین چون یکی دو روزه میخوام پکیج رو بخرم با تشکر
حتی یک در صد هم شک نکنید بوتان بهتره. سخت گیر هم مارکش زیاد فرق نمیکنه اما اطلس فیلتر و آکوا کینگ بد نیستن.

aban91
14-10-2012, 21:42
سلام به دوستان عزیزم tamirkar1 و pedi261
من چند وقت پیش یک پکیج نصب کردم که سیستمش گرمایش از کف بود و چون توی زمستان لوله کشی شده بود با آب نمک تستش کرده بودن من اولش سیستمو یکم شستم دستگاه رو راه اندازی کردم وتحویل دادم. مشتری بعد 2 روز زنگ زده که اصلا کف خونه گرم نشده و دوباره من رفتم خونه مشتری فیلترو باز کردم انگار 1 ساله کار کرده پر پر بود از اونرو چند بار سیستم رو شستم اما باز هم زود فیلتر برگشت کثیف میشه و نمیزاره آب بچرخه خواستم اگه میشه راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم.میتونم فیلتر برگشت رو حذف کنم یا نهدوستان امروز دوبار بعد از دو هفته رفتم سراغ این پکیج اما متاسفانه بازم فیلترش پر بود و خونه اینجور که باید گرم نشده بود.دوباره فیلترو باز کردم پر پر شده بود مجبور شدم دوباره مدارو شستم اما این بار از زیر خود پکیج و به همون شکلی که دوستان(pedi261 & tamirkar 1) گفته بودن. مشتری میگه دستگاه خیلی تند تند استارت میزنه 2 دقیقه مشعل روشنه و دما میرسه به دمای تنظیمی و شعله خاموش میشه 2 دقیقه پمپ کار مکنه و همین سیکل ادامه داره.دوستان به نظر شما چه باید بکنم.من فکر میکنم گردش آب خوب صورت نمی گیره و یا مدار هوا داره.
یک سوال دیگه اینکه تو گرمایش از کف رفت و برگشت رو چطوری انتخاب کنم.(کلکتور بالا = برگشت)(کلکتور پایین = رفت )

namjo11
15-10-2012, 00:10
سلام برای واحد 90 متری کدوم مدل بوتان خوب جواب داده و قیمت رسوب گیر چنده

pedi261
15-10-2012, 00:16
دوستان امروز دوبار بعد از دو هفته رفتم سراغ این پکیج اما متاسفانه بازم فیلترش پر بود و خونه اینجور که باید گرم نشده بود.دوباره فیلترو باز کردم پر پر شده بود مجبور شدم دوباره مدارو شستم اما این بار از زیر خود پکیج و به همون شکلی که دوستان(pedi261 & tamirkar 1) گفته بودن. مشتری میگه دستگاه خیلی تند تند استارت میزنه 2 دقیقه مشعل روشنه و دما میرسه به دمای تنظیمی و شعله خاموش میشه 2 دقیقه پمپ کار مکنه و همین سیکل ادامه داره.دوستان به نظر شما چه باید بکنم.من فکر میکنم گردش آب خوب صورت نمی گیره و یا مدار هوا داره.
یک سوال دیگه اینکه تو گرمایش از کف رفت و برگشت رو چطوری انتخاب کنم.(کلکتور بالا = برگشت)(کلکتور پایین = رفت )
کاملا درسته آب گردش نداره تو سیتم. که به دلیل پر بودن فیلتره. حالا بازم صبر کن ببین با شستن از زیر دستگاه هم همین وضع خواهد بود یا نه. هوای مدار رو هم که هم از رو کلکتور بگیر هم اگه دیدی بازم صدای هوا میاد از روی پمپ بگیر
معمولا کلکتور رفت بالاس اما همه جورشو دیدم

pedi261
15-10-2012, 00:25
سلام برای واحد 90 متری کدوم مدل بوتان خوب جواب داده و قیمت رسوب گیر چنده
اگه نمیخای زیاد هزینه کنی کالدا ونزیا 24000. رسوب گیر هم باید بین 20 تا 30 تومن باشه.

ahadpoolghahat
15-10-2012, 10:26
سلام
دوستان تو محصولات بوتان فرق بین مدل
بنه سره پرو و اپتیما چیه ؟؟و برای یه آپارتمان 90 متری طبقه سوم چه مدلی (ترجیحا بوتان) رو پیشنهاد میدید؟
اگه قیمتاشونم دارید لطفا بگید...
ممنون

morteza_dada
15-10-2012, 20:21
دوستان عزیز ارور اف 16 و اف 64 مربوط به چه مشکلیه؟پکیج وایلانت

tamirkar1
15-10-2012, 22:04
دوستان امروز دوبار بعد از دو هفته رفتم سراغ این پکیج اما متاسفانه بازم فیلترش پر بود و خونه اینجور که باید گرم نشده بود.دوباره فیلترو باز کردم پر پر شده بود مجبور شدم دوباره مدارو شستم اما این بار از زیر خود پکیج و به همون شکلی که دوستان(pedi261 & tamirkar 1) گفته بودن. مشتری میگه دستگاه خیلی تند تند استارت میزنه 2 دقیقه مشعل روشنه و دما میرسه به دمای تنظیمی و شعله خاموش میشه 2 دقیقه پمپ کار مکنه و همین سیکل ادامه داره.دوستان به نظر شما چه باید بکنم.من فکر میکنم گردش آب خوب صورت نمی گیره و یا مدار هوا داره.
یک سوال دیگه اینکه تو گرمایش از کف رفت و برگشت رو چطوری انتخاب کنم.(کلکتور بالا = برگشت)(کلکتور پایین = رفت )به نظر من آب تو مدار گرمایش از کف شما خوب چرخش نداره و احتمال اینکه مدار هوا گرفته باشه هست اما با این شتشو باید خارج شده باشه.
تو گرمایش از کف کلکتور بالا رو برگشت و کلکتور پایین رو رفت (کاملا برعکس سیستم رادیاتوری) در نظر می گیرن تا هوا گیری بهتر انجام بشه.
از زیر پکیج جای شلنگ های رفتت و برگشت رو عوض کن و ته کلکتور مدار گرمایشت هم ارونت نصب کن انشالا مشکلت حل میشه.

ajamvet
17-10-2012, 12:04
سلام دوستان. سه تا سوال دارم:
1- نظرتون در مورد پكيج بوش چيه؟ فروشنده ميگه آلمانيه و كيفيتش با آريستون برابري مي كنه.
2- داشتن فن براي پكيج چقدر ضروريه؟ متراژ ساختمان 106 متره و طبقه 5 از هفت طبقه هستم.
3- شركتي كه گرمايش از كف رو اجرا كرده گفته پكيج 28 بگيرين ولي دوستامون ميگن 24 هم جواب ميده. چيكار كنم؟

tamirkar1
18-10-2012, 00:21
سلام دوستان. سه تا سوال دارم:
1- نظرتون در مورد پكيج بوش چيه؟ فروشنده ميگه آلمانيه و كيفيتش با آريستون برابري مي كنه.
2- داشتن فن براي پكيج چقدر ضروريه؟ متراژ ساختمان 106 متره و طبقه 5 از هفت طبقه هستم.
3- شركتي كه گرمايش از كف رو اجرا كرده گفته پكيج 28 بگيرين ولي دوستامون ميگن 24 هم جواب ميده. چيكار كنم؟سلام دوست عزیز
1-پکیج بوش پکیج خوبیه اما خدماتش تو ایران ضعیفه.و الان پکیج های بوش داخل ایران تولید ترکیه هستن.
2-پکیج های فن دار از نظر ایمنی بسیار بالاتر از پکیج های بدون فن هستن.و تو طبقات آخر حتماً باید فن دار نصب بشه.
3-شما با توجه به اینکه شرکت مجری گرمایش از کف به شما گفته که باید پکیج 28 هزار بگیری همون کارو کن چون هد پمپ ها در پکیج های 24 و 28 متفاوت هستن و اگر ظرفیت کمتر نصب کنید احتمال داره به پمپ فشار بیاد و نتونه خوب آب رو در مدار بچرخونه.
به حرف فروشنده اعتماد نکن چون احتمال زیاد پکیج 28 نداره و فقط فکر فروش جنس های داخل مغازشه.

matin95
18-10-2012, 14:36
سلام من پكيج ايمر گاز دارم مدل فن دار افت فشار بار داره يعني عقربه بارهميشه كم ميشه ومن بايد هر شب كه پكيج رو روشن ميكنم فشار بار بره روي 3 ولي روز بعد دوباره عقربه مياد پايين در ضمن رادياتور يكي از اتاقها هم نشتي داره ميشه از اون باشه
ودوم اينكه مساحت خونم 115 متر طبقه دوم و100 عدد هم پره رادياتور دارم ايا كافي ست براي گرم گردن خونه
فروشنده به من گفت ساخت ايتاليا هستش روي كارتونش هم نوشته ايتاليا من اسفند ماه 90 به مبلغ 1400.000 خريدمش ايا واقعا ايتالياييه جنسش خوبه ممنون

morteza_dada
18-10-2012, 20:54
متین جان افت فشار مربوط به نشتی رادیاته.نشتی برطرف بشه مشکلت هم حل میشه.و تا جایی که من میدونم بار 3 خیلی زیاده نباید از 2 بیشتر بشه.معمولا هم واسه هر یک متر مربع یک پره کافیه.با توجه به کم شدن فضای حمام و دستشویی و آشپزخونه از متراژ مفید این تعداد باید کافی باشه.دوستان متخصص قطعا نظر کارشناسی و دقیق تر را به شما میگن.موفق باشید

aban91
19-10-2012, 00:14
سلام من پكيج ايمر گاز دارم مدل فن دار افت فشار بار داره يعني عقربه بارهميشه كم ميشه ومن بايد هر شب كه پكيج رو روشن ميكنم فشار بار بره روي 3 ولي روز بعد دوباره عقربه مياد پايين در ضمن رادياتور يكي از اتاقها هم نشتي داره ميشه از اون باشه
ودوم اينكه مساحت خونم 115 متر طبقه دوم و100 عدد هم پره رادياتور دارم ايا كافي ست براي گرم گردن خونه
فروشنده به من گفت ساخت ايتاليا هستش روي كارتونش هم نوشته ايتاليا من اسفند ماه 90 به مبلغ 1400.000 خريدمش ايا واقعا ايتالياييه جنسش خوبه ممنونمتین عزیز
پکیج ایمر گاس خیلی خوب و با کیفیته از این بابت خیالت راحت باشه.حالا در این که صدر صد قطعاتش ایتالیایی یا نه مطمئن باش اینطور نیست.
علت افت فشار در پکیج شما مربوط به نشتی هستش که باید هرچه سریعتر برطرف بشه وگرنه هم اذیتت میکنه و باید هر روز مدارو پر کنی هم خود دستگاه زود رسوب می گیره.
تعداد پرهای هم که خریدی باید کافی باشه اما باید بگی چه مارکی خریدی تا قطعی جواب بدم چون بعضی از رادیاتورها مثل مارک کریستال درسته پره ای اما اصلا گرما دهی نداره.

matin95
19-10-2012, 10:33
ممنون که خیالمو از بابت پکیج راحت کردی دیشب جلوی نشتی رو گرفتم مشکل حل شد ولی من پره های رادیاتور دست دوم خریدم ونمیدونم مارکش چیه چه جوری بفهمم مارکش چیه و ضمنا پره های رادیاتور همه سال هستن چون یکی از دوستان خونش رو داده بود بساز بفروش بمن پیشنهاد کرد پره های رادیاتور اونو بردارم
ببخشید دفترچه راهنمای فارسی هم داره از کجا میشه گیرش اورد
شبها روی درجه 60 میزارم ولی به نظر من گرمای خوبی نداره نمیدونم من خوب راه اندازی نکردمش یا مشکل جای دیگست شرمندتم اگه میشه یه توضیح مختصری هم بابت راه اندازی بهم بده ممنون

namjo11
19-10-2012, 11:12
سلام پکیج ایمر گاس بازار موجوده اگه قطعاتش مشکل پیدا کنه پیدا میشه

aaja
19-10-2012, 15:25
سلام
پکیج ما( tachi(eco class a هست ولی شوفاژ گرم نمی شه مشکلش می تونه چی باشه

matin95
19-10-2012, 16:04
سلام احتمالا پره هاي رادياتور جنسش خوب نيست يا اينكه پكيج رسوب گرفته

popor_3518
19-10-2012, 17:28
سلام.قیمت پره بوتان می خواستم؟اصلا شرکت فروش داره؟

tamirkar1
20-10-2012, 00:02
سلام.قیمت پره بوتان می خواستم؟اصلا شرکت فروش داره؟من خودم روز پنجشنبه مدل ایل پریمو
گرفتم 24000 تومان

tamirkar1
20-10-2012, 00:06
ممنون که خیالمو از بابت پکیج راحت کردی دیشب جلوی نشتی رو گرفتم مشکل حل شد ولی من پره های رادیاتور دست دوم خریدم ونمیدونم مارکش چیه چه جوری بفهمم مارکش چیه و ضمنا پره های رادیاتور همه سال هستن چون یکی از دوستان خونش رو داده بود بساز بفروش بمن پیشنهاد کرد پره های رادیاتور اونو بردارم
شبها روی درجه 60 میزارم ولی به نظر من گرمای خوبی نداره نمیدونم من خوب راه اندازی نکردمش یا مشکل جای دیگست شرمندتم اگه میشه یه توضیح مختصری هم بابت راه اندازی بهم بده ممنونباید چک کنی ببینی رادیاتورها هوا نداشته باشه .و یاآب داخل مدار خوب چرخش داشته باشه که باید صافی ذیر پکیج رو تمیز کنی.برای هوا گیری اول پکیجو از برق در میاری بعد تک تک رادیاتورهارو هوا گیری میکنی دوباره میزنی برق اینجوری بهتر هواگیری میشه.

tamirkar1
20-10-2012, 00:09
سلام
پکیج ما( tachi(eco class a هست ولی شوفاژ گرم نمی شه مشکلش می تونه چی باشهاگر تعدادی از پرهای رادیاتور خوب گرم نشده باید هوا گیری کنی اگر هواگیری کردی و نشد باید با یک تعمیر کار صحبت کنی که مدارو بشوره و فیلتر شوفاژو تمیز کنه.

Sayan007
20-10-2012, 15:14
با سلام خدمت شما دوست عزیز و خوشحالم از اینکه میتونم مشکلمو از طریق شما حل کنم.
پکیج دیواری آخگر داریم که موقع روشن کردن آب گرم عمل نمیکنه.در ابتدا ترموستاتش خراب بود وآب میریخت بیرون که تعویض کردم درست شد.همه جای پکیجو وارسی کردم از ریگلاتور گاز و ...تا سوزنای شعله همه درست بودن.کلید قطع و وصلش که فندکی و دکمه استارت گاز روشه درس کار نمیکنه یعنی شمعی روشن میشه ثابتم میمونه ولی آب گرمو باز میکنی عمل نمیکنه.از چیش میتونه باشه.
یه سوالم اینکه میگن اینو عوض کنیم یه دونه از حالت به شکل لباسشویی هست با مارک اخگر به قیمت 1500000تومان.خونه 95 متر طرف شهرک غرب طبقه 3.پکیج واقع در تراس.بوتان چطوره.میگن قطعات کاملا ایرانی چینی نیست؟

Sayan007
20-10-2012, 15:34
با سلام خدمت شما دوست عزیز و خوشحالم از اینکه میتونم مشکلمو از طریق شما حل کنم.
پکیج دیواری آخگر داریم که موقع روشن کردن آب گرم عمل نمیکنه.در ابتدا ترموستاتش خراب بود وآب میریخت بیرون که تعویض کردم درست شد.همه جای پکیجو وارسی کردم از ریگلاتور گاز و ...تا سوزنای شعله همه درست بودن.کلید قطع و وصلش که فندکی و دکمه استارت گاز روشه درس کار نمیکنه یعنی شمعی روشن میشه ثابتم میمونه ولی آب گرمو باز میکنی عمل نمیکنه.از چیش میتونه باشه.
یه سوالم اینکه میگن اینو عوض کنیم یه دونه از حالت به شکل لباسشویی هست با مارک اخگر به قیمت 1500000تومان.کاملا ایرانی چینی نیست؟خونه 95 متر طرف شهرک غرب طبقه 3.پکیج واقع در تراس.بوتان چطوره.میگن قطعات

سلام احتمالا پره هاي رادياتور جنسش خوب نيست يا اينكه پكيج رسوب گرفته

رضا
20-10-2012, 16:10
يه راهنمايي ميخواستم از دوستان عزيزي كه تو اين تاپيك فعال هستند. كل تاپيك رو خوندم اما سئوال من كمي با بقيه فرق ميكنه. سيستم آپارتمان ما موتورخانه اي هستش و اخيرا" منبع آب دچار فرسودگي شده و دائما" سوراخ ميشه و هزينه تعميرش خيلي زياده چون شايد مجبور به تعويض بشيم.
به ذهنم رسيد به همسايه ها پيشنهاد بدم بحث جداسازي كنتورهاي گاز و نصب پكيج رو اجرا كنيم اما نياز دارم تا يكسري اطلاعات اوليه داشته باشم تا به اونها هم درست خبر بدم اما سئوالها :
1- با توجه به اين كه لوله اصلي آب سرد و گرم كليه واحدها مشترك هست امكان نصب پكيج وجود داره يا نه ؟
2- امكان جداسازي مدار رادياتورها در هر واحد منفك از ساير واحدها وجود داره يا نه؟

simorgh65
20-10-2012, 19:55
سلام به همگی .یه چند تا سوال فنی داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

نحوه هواگیری اصولی چه طوریه؟هنگام هواگیری باید آب هم بیرون بیاد؟ آخه مال من میاد.
من دو سال پیاپی در تابستان شیر ورودی رادیاتور رو می بستم از کجا بفهمم مشکلی برای پکیج به وجود نیامده؟مثلا برای پمپش؟
در تابستان باید آب داخل پکیج خالی شود یا روی همون یک بار بمونه؟
علامت پکیج رسوب گرفته چیه؟ توضیح اینکه تا حالا چند بار شیرحموم که از نوع اهرمیه جرم گرفته یا شیر پیسوارظرفشویی، به طوریه که اصلا آب نمیومد!!!!!!!
درجه مربوط به آب مصرفی روی آخر باشه بهتره یا مثلا وسط باشه؟
اگه از یک شوفاژ مثلاداخل اتاق نخوایم برای مدتی استفاده کنیم شیر ورودی شوفاژرو ببندیم کافیه یا خروجی رو هم باید ببندیم؟
وقتی شیر آب گرم بسته میشه تا یه مدتی مثلا 30 ثانیه پکیج هنوز کار میکنه (حالا نمودنم پمپه ،فنه یا مشعلشه زیاد وارد نیستم!ولی صداش طبیعیه و غیر عادی نیست) در حالیکه سال اول این جوری نبود(پکیج بلافاصله خاموش میشد) آیا این میتونه نشون دهنده مشکل خاصی باشه؟

مدل پکیج هم بوتان calda venezia است دو سال ونیم هم است داره کار میکنه تا حالا هم سرویس نشده!
ببخشید اگه سوالتم زیاد شد!

tamirkar1
21-10-2012, 00:02
يه راهنمايي ميخواستم از دوستان عزيزي كه تو اين تاپيك فعال هستند. كل تاپيك رو خوندم اما سئوال من كمي با بقيه فرق ميكنه. سيستم آپارتمان ما موتورخانه اي هستش و اخيرا" منبع آب دچار فرسودگي شده و دائما" سوراخ ميشه و هزينه تعميرش خيلي زياده چون شايد مجبور به تعويض بشيم.
به ذهنم رسيد به همسايه ها پيشنهاد بدم بحث جداسازي كنتورهاي گاز و نصب پكيج رو اجرا كنيم اما نياز دارم تا يكسري اطلاعات اوليه داشته باشم تا به اونها هم درست خبر بدم اما سئوالها :
1- با توجه به اين كه لوله اصلي آب سرد و گرم كليه واحدها مشترك هست امكان نصب پكيج وجود داره يا نه ؟
2- امكان جداسازي مدار رادياتورها در هر واحد منفك از ساير واحدها وجود داره يا نه؟ سلام دوست عزیز
در مورد سوال اول شما باید بگم از اونجای که لوله های آب سردو گرم شما مشترک هست و احتمال زیاد بصورت رایزری کار شده باید محلی رو که لوله آبگرم به هر واحدی وارد شده رو پیدا کنید و از اونجا قطعش کنید تا آبگرم واحد شما از باقی واحدها جدا بشه.
در مورد جدا سازی مدار رادیاتورها اگر به صورت تک رایزری کار شده باشه میشه محل ورود به واحدو پیدا کرد و لوله ای هر واحدو جدا کرد.اما اگر چندتا رایزر داشته باشیم(مثلا تمام اتاقهای روی هم رو از یک لوله انشعاب گرفته باشن ویا همه حمام های هر واحد که روی هم هستند رو از یک رایزر اصلی انشعاب گرفته باشن) اصلا امکان جدا سازی وجود نداره و باید از نو لوله کشی کنی .
من پیش نهاد میکنم اگر میتونی با همسایه ها صحبت کنید و یک حال حسابی به موتورخونه بدید چون موتور خونه خیلی بهتر از پکیج

رضا
21-10-2012, 13:04
ممنون از جوابتون.
با توجه به اين كه تجربه شما در زمينه موتورخانه هم هست لطفا" راهنمايي كنيد.
به من گفتن كه درجه مشعل با درجه پمپ بايد 10 درجه اختلاف داشته باشه. توي اين روزا كه هنوز هوا خيلي سرد نشده من ميتونم درجه پمپ رو 45 و درجه مشعل رو 55 بذارم؟ چون يكي ميگفت نبايد از 50 كمتر باشه
يه راهنمايي ديگه هم لطف كنيد . فلكه هاي موتورخانه رو به صورت ساده ميتوني توضيح بدي و اين كه كدومها بايد توي زمستون باز باشند و كدومها بسته؟

ممنون

pedi261
22-10-2012, 12:21
2- امكان جداسازي مدار رادياتورها در هر واحد منفك از ساير واحدها وجود داره يا نه؟
جواب هر دوتا سوال رو دوستمون عرض کردن خدمتون.
اما باید اضافه کنم که بدون شک سیستم پکیج بسیار بهتر از موتور خونس و اینکه دوستمون میگه موتور خونه بهتره جای تعجب داره. از هر لحاظ که بخای میتونم واست مقایسه کنم که پکیج بهتره. اما مهمترین دلایلش استقلال هر واحد و راندمان خیلی خیلی بالاتر نسبت به موتور خونه و هزینه های تعمیر و نگهداری کمتره.
شما حتما و حتما به فکر جدا کردن کنتور ها باشید چون بدون شک تا چند وقت دیگه بقیه این درخواست رو خواهند داد و این اتفاق میوفته. در مورد لوله کشی رادیاتور ها هم اگه از لوله فلزی استفاده شده حتما لوله کشی رو عوض کنید. اما اگه لوله سبز یا سفیده با یه شستشوی مدار به صورت کامل مشکلتون حل میشه (البته همونطوری که دوستمون گفت بشه از سیستم لوله کشیتون استفاده کرد.)

روشنیک
22-10-2012, 12:24
با سلام و تشکر از همه دوستان
من هفته گذشته بعد از اطلاعاتی که از این فروم گرفتم، یک پکیج ایمرگاز 24 مدل EOLO STAR خردیم به قیمت 2450 که تک مبدل هست. البته دو مبدله همین مدل 200 تومن گرون تر بود اما چون تو این فروم بعضی از بچه ها به مشکلات تعمیر پکیج دو مبدله اشاره کرده بودند من تک مبدل گرفتم. متراژ خونه هم 130 متر است طبقه سوم با پنجره های دوجداره PVC.
قبلا" پکیج آریستون مدل اجیس داشتم که خب راضی بودم ولی قیمت آریستون ماتیز که جایگزین اجیس شده حدود 3 میلیون شده به خاطر همین ایمر گرفتم و بنظرم این پکیج کاملا" ایتالیایی تا نظر دوستان متخصص چی باشه.

سوالاتم اینه:
1) با توجه به اینکه آپارتمان ما در کنار پارک واقع شده آیا انتخاب خوبی کردم؟
2) آیا در مورد خرید تک مبدله تصمیم درستی گرفتم؟
3) موقع خرید فروشنده لوازم نصب پکیج که شامل سختی گیر، شلنگ ها، محافظ برق و شیرها می شد را با قیمت 170 هزار تومن!! پیشنهاد داد که من نخریدم و خیلی اصرار داشت که حتما" همین لوازم باید استفاده بشه وگرنه شرکت آلزان پکیجو گارانتی نمیکنه؟ آیا این موضوع درسته یا من میتونم جداگانه این لوازمو تهیه کنم با قیمت حدود 100 تومن.
4) آیا این مدل از آریستون ماتیز بهتره؟ کلا" تو این رنج قیمت آیا انتخاب خوبی کردم یا نه؟

pedi261
22-10-2012, 12:29
شبها روی درجه 60 میزارم ولی به نظر من گرمای خوبی نداره نمیدونم من خوب راه اندازی نکردمش یا مشکل جای دیگست شرمندتم اگه میشه یه توضیح مختصری هم بابت راه اندازی بهم بده ممنون
اگه بتونی ازشون عکس بگیری و بزاری اینجا میشه بهتر راهنمائی کرد. این که گرمای خوبی نداره چندتا دلیل میتونه داشته باشه که یکشو خودتون میتونید حل کنید . ببینید که رادیاتور ها هوا نداشته باشند. در ضمن چک کنید وقتی که پکیج روشن میشه لوله ی پاین رادیاتور زودتر گرم میشه یا لوله بالا. (لوله هائی سرشون شیر نصب شده)

hvac.eng
22-10-2012, 12:33
سلام بر دوستان.مطالبتون رو خوندم.در مجموع مفید بود.البته از لحاظ فنی.بقیش بیشتر شبیه تبلیغات بود که چون من کارم تهویه است خیلیاش دور از واقع است. اما محفل مفیدیه، سعی میکنم بهش سر بزنم و اگه کمکیم از دستم بر اومد در خدمت دوستان هستم.

pedi261
22-10-2012, 12:38
با سلام و تشکر از همه دوستان
من هفته گذشته بعد از اطلاعاتی که از این فروم گرفتم، یک پکیج ایمرگاز 24 مدل EOLO STAR خردیم به قیمت 2450 که تک مبدل هست. البته دو مبدله همین مدل 200 تومن گرون تر بود اما چون تو این فروم بعضی از بچه ها به مشکلات تعمیر پکیج دو مبدله اشاره کرده بودند من تک مبدل گرفتم. متراژ خونه هم 130 متر است طبقه سوم با پنجره های دوجداره PVC.
قبلا" پکیج آریستون مدل اجیس داشتم که خب راضی بودم ولی قیمت آریستون ماتیز که جایگزین اجیس شده حدود 3 میلیون شده به خاطر همین ایمر گرفتم و بنظرم این پکیج کاملا" ایتالیایی تا نظر دوستان متخصص چی باشه.

سوالاتم اینه:
1) با توجه به اینکه آپارتمان ما در کنار پارک واقع شده آیا انتخاب خوبی کردم؟
2) آیا در مورد خرید تک مبدله تصمیم درستی گرفتم؟
3) موقع خرید فروشنده لوازم نصب پکیج که شامل سختی گیر، شلنگ ها، محافظ برق و شیرها می شد را با قیمت 170 هزار تومن!! پیشنهاد داد که من نخریدم و خیلی اصرار داشت که حتما" همین لوازم باید استفاده بشه وگرنه شرکت آلزان پکیجو گارانتی نمیکنه؟ آیا این موضوع درسته یا من میتونم جداگانه این لوازمو تهیه کنم با قیمت حدود 100 تومن.
4) آیا این مدل از آریستون ماتیز بهتره؟ کلا" تو این رنج قیمت آیا انتخاب خوبی کردم یا نه؟
1.چند پره رادیاتور دارید و خونتون طبقه سوم از چند طبقس؟
2.در مورد تک مبدله هم من میگم تصمیم درستیه چون یکم سلیقه ای هم هست. اما تجربه من میگه شما در ادامه کار مشکلات و هزینه های کمتری رو خواهید داشت. من در هفته اخیر 5 مشتری داشتم با مشکل شیر سه طرفه و موتور شیر طرفه (از قطعات دستگاه های دو مبدله).
3.تا چند وقت پیش که مشکلی نبود و گارانتی میکردن... اما اینو هم بگم که شاید کیفیت لوازمی که داره به شما میده خیلی خوب باشه. قطر و جنس شلنگها خیلی مهمه اما شیر ها فرقی نداره چی باشه...
4. اینکه بهتره یا نه رو من نمیتونم بگم اما در کل انتخاب خیلی خوبی انجام دادید.

pedi261
22-10-2012, 12:41
سلام بر دوستان.مطالبتون رو خوندم.در مجموع مفید بود.البته از لحاظ فنی.بقیش بیشتر شبیه تبلیغات بود که چون من کارم تهویه است خیلیاش دور از واقع است. اما محفل مفیدیه، سعی میکنم بهش سر بزنم و اگه کمکیم از دستم بر اومد در خدمت دوستان هستم.
آقا تبلیغ که نمیشه گفت اما خوب یه سری سلیقه ها و تجربه های شخصی و سمپاتی ها در مورد بعضی از مسائل وجود داره... اما چون سودی از این مسائل نمیبریم تبلیغ به حساب نمیاد :46:

روشنیک
22-10-2012, 12:53
1.چند پره رادیاتور دارید و خونتون طبقه سوم از چند طبقس؟
2.در مورد تک مبدله هم من میگم تصمیم درستیه چون یکم سلیقه ای هم هست. اما تجربه من میگه شما در ادامه کار مشکلات و هزینه های کمتری رو خواهید داشت. من در هفته اخیر 5 مشتری داشتم با مشکل شیر سه طرفه و موتور شیر طرفه (از قطعات دستگاه های دو مبدله).
3.تا چند وقت پیش که مشکلی نبود و گارانتی میکردن... اما اینو هم بگم که شاید کیفیت لوازمی که داره به شما میده خیلی خوب باشه. قطر و جنس شلنگها خیلی مهمه اما شیر ها فرقی نداره چی باشه...
4. اینکه بهتره یا نه رو من نمیتونم بگم اما در کل انتخاب خیلی خوبی انجام دادید.

واقعا" از پاسخ سریعتون ممنونم.
باز هم طبق راهنمایی هایی دوستان و از جمله شما، رادیاتور الپریمو بوتان آکس 500 به تعداد 65 پره گرفتم شامل:
- هر اتاق خواب با متراژ حدود 10 متر 10 پره : مجموع 30 پره
- حال و پذیرایی حدود 60 متر که یه آشپزخانه ی 13 متری هم در کنار آنهاست: مجموع 35 پره
آپارتمان طبقه 3 از 5 طبقه
- حوله خشک کن هم آرال ترک گرفتم.

pedi261
22-10-2012, 12:56
سلام به همگی .یه چند تا سوال فنی داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

نحوه هواگیری اصولی چه طوریه؟هنگام هواگیری باید آب هم بیرون بیاد؟ آخه مال من میاد.
من دو سال پیاپی در تابستان شیر ورودی رادیاتور رو می بستم از کجا بفهمم مشکلی برای پکیج به وجود نیامده؟مثلا برای پمپش؟
در تابستان باید آب داخل پکیج خالی شود یا روی همون یک بار بمونه؟
علامت پکیج رسوب گرفته چیه؟ توضیح اینکه تا حالا چند بار شیرحموم که از نوع اهرمیه جرم گرفته یا شیر پیسوارظرفشویی، به طوریه که اصلا آب نمیومد!!!!!!!
درجه مربوط به آب مصرفی روی آخر باشه بهتره یا مثلا وسط باشه؟
اگه از یک شوفاژ مثلاداخل اتاق نخوایم برای مدتی استفاده کنیم شیر ورودی شوفاژرو ببندیم کافیه یا خروجی رو هم باید ببندیم؟
وقتی شیر آب گرم بسته میشه تا یه مدتی مثلا 30 ثانیه پکیج هنوز کار میکنه (حالا نمودنم پمپه ،فنه یا مشعلشه زیاد وارد نیستم!ولی صداش طبیعیه و غیر عادی نیست) در حالیکه سال اول این جوری نبود(پکیج بلافاصله خاموش میشد) آیا این میتونه نشون دهنده مشکل خاصی باشه؟

مدل پکیج هم بوتان calda venezia است دو سال ونیم هم است داره کار میکنه تا حالا هم سرویس نشده!
ببخشید اگه سوالتم زیاد شد!9
1. پکیج رو بزارید رو حالت استندبای یا خاموش کنید و شروع کنید به هواگیری. در طول مدت هواگیری دائم چک کنید که فشار مدار بین 1 تا 1.5 بار باشه. هنگتم هوا گیری هروقت از رادیاتور آب اومد (آب بدون هوا. آب به صورت کاملا یکدست بیرون میاد) یعنی دیگه هوا نداره.
2.وقتی پمپ داره کار میکنه و همه رادیاتور ها رو گرم میکنه یعنی سالمه. اما اینکه ضعیف شده یا نه رو سرویس کار باید تشخیص بده. اما احتمال خیلی زیاد سالمه.
3. حتما باید بین 1 تا 1.5 بار باشه همیشه.
4.هر وقت دیدید که در همه شیر ها فشار آبگرم خیلی کمتر از آب سرد شده یعنی مدار آبگرم مصرفی پکیج رسوب گرفته. همه شیرها. و هر وقت دیدید پکیجتون هنگام گرم کردن رادیاتور ها تند تند خاموش روشن میشه، ممکنه که مدار گرمایش رسوب گرفته باشه.
5. چون ماکسیموم دمای آّبگرم مصرفی 60 درجه هست مشکلی ایجاد نمیشه اگه همیشه روی آخر باشه. اما دل بخواهیه.
6. اگه میخواهید آب اصلا داخلش جریان نداشته باشه شیر پائین رئ هم ببندید اما اگه میخواهید فقط گرم نشه بستن شیر رفت (بالا) کافیه.
7.کاملا طبیعیه این مساله و سیستم کارکرد پکیج اینه و از همون لحظه اول هم اینجوری بوده اما شما دقت نمیکردید.
دو سال و نیم بدون سرویس عالیه... اما ترجیحا بگید بیان و سرویس کنن دستگاه رو قبل از اینکه بخواد خراب بشه

روشنیک
22-10-2012, 12:56
یه موضوع یادم رفت بگم. چون پذیرایی رو 25 پره می خوام ببندم(ناچارم چون یه جا بیشتر برای نصب رادیات نداره) فروشنده رادیات ها گفت باید بصورت ضربدری ببندی تا تمام پره ها گرم شه.

pedi261
22-10-2012, 13:04
واقعا" از پاسخ سریعتون ممنونم.
باز هم طبق راهنمایی هایی دوستان و از جمله شما، رادیاتور الپریمو بوتان آکس 500 به تعداد 65 پره گرفتم شامل:
- هر اتاق خواب با متراژ حدود 10 متر 10 پره : مجموع 30 پره
- حال و پذیرایی حدود 60 متر که یه آشپزخانه ی 13 متری هم در کنار آنهاست: مجموع 35 پره
آپارتمان طبقه 3 از 5 طبقه
- حوله خشک کن هم آرال ترک گرفتم.
خواهش میکنم :20:
احتمالا با توجه به این که شیشه ها دو جداره و قاب ها pvc هست و رادیاتور هاتون جنسش خوبه جواب میده اما اگه 15 پره بیشتر میگرفتید عالی میشد. چون طبق فرمول شما به 99 پره احتیاج خواهید اما من میگه 80 تا.

pedi261
22-10-2012, 13:07
یه موضوع یادم رفت بگم. چون پذیرایی رو 25 پره می خوام ببندم(ناچارم چون یه جا بیشتر برای نصب رادیات نداره) فروشنده رادیات ها گفت باید بصورت ضربدری ببندی تا تمام پره ها گرم شه.
حرف فروشنده کاملا درسته.

hvac.eng
22-10-2012, 13:38
pediجان موافقم.اما تجربه ها فرق میکنه.از روزی که آریستون تو یزد شروع کرد منم پروژه تهویه دانشگاهمو با پکیج کار کردم و تا امروز با اکثر پکیج های بازار کار کردم چون میزارم خود کارفرما پکیجشو انتخاب کنه و من فقط بهشون راهنمایی و مشورت میدم.قبل از خرید یا معرفی پکیج ، داکت و... واسه هر پروژه کلی از داخل و خارج کشور (سایت اصلی تولید کنندگان) تحقیق میکنم. بعدشم بخاطر دریافت حسن انجام کارم در جریان خرابیها و موارد دیگه قرار میگیرم.اما برخی از مطالب که اگه بخوای سر فرصت برا شما و بقیه دوستان توضیح میدم با اطلاعات این 6-7 سال من جور در نمیاد .اما فرومی که راه انداختی کار ارزشمندیه که با کمک هم یه مقدار اطلاعات تاسیساتی جامعه رو ببریم بالا.یه وقتایی یه چیزایی از بعضی از این کارفرماها میشنوم سرم دود میکنه.

pedi261
22-10-2012, 13:49
pediجان موافقم.اما تجربه ها فرق میکنه.از روزی که آریستون تو یزد شروع کرد منم پروژه تهویه دانشگاهمو با پکیج کار کردم و تا امروز با اکثر پکیج های بازار کار کردم چون میزارم خود کارفرما پکیجشو انتخاب کنه و من فقط بهشون راهنمایی و مشورت میدم.قبل از خرید یا معرفی پکیج ، داکت و... واسه هر پروژه کلی از داخل و خارج کشور (سایت اصلی تولید کنندگان) تحقیق میکنم. بعدشم بخاطر دریافت حسن انجام کارم در جریان خرابیها و موارد دیگه قرار میگیرم.اما برخی از مطالب که اگه بخوای سر فرصت برا شما و بقیه دوستان توضیح میدم با اطلاعات این 6-7 سال من جور در نمیاد .اما فرومی که راه انداختی کار ارزشمندیه که با کمک هم یه مقدار اطلاعات تاسیساتی جامعه رو ببریم بالا.یه وقتایی یه چیزایی از بعضی از این کارفرماها میشنوم سرم دود میکنه.
حرفت کاملا درسته. تجربه ها فرق میکنه.
دقیقا حستو درک میکنم . امیدوارم با حضور دوستانی مثل شما این تاپیک پربار تر بشه.

shakhehnabat
22-10-2012, 17:44
سلام ... ما پکیج ایساتوس داریم... دیشب به اشتباه شیر مربوط به فشار دستگاه رو باز کردیم وفشارش رفت رو 3.4 ... همون موقع سریع بستیمش ولی فشارش رو همون 3.4 مونده...حالا چطوری میشه فشارش رو به همون 1.5 برگردوند؟

pedi261
22-10-2012, 19:54
سلام ... ما پکیج ایساتوس داریم... دیشب به اشتباه شیر مربوط به فشار دستگاه رو باز کردیم وفشارش رفت رو 3.4 ... همون موقع سریع بستیمش ولی فشارش رو همون 3.4 مونده...حالا چطوری میشه فشارش رو به همون 1.5 برگردوند؟
اگه در حمام رادیاتور دارید شیر هواگیریشو باز کنید و اجازه بدید انقد آب بره تا درجه برسه به 1.5
اگه هم تو حمام ندارید یه ظرف بگیرید زیر یکی از شیر های رادیاتورهای خونه.

khatmebazar
22-10-2012, 20:06
سلام من خیلی وقته فروم شما رو دنبال می کنم و اولش خیال کردم فروم کاملا فنی اما بعد از مباحثات پیش آمده دیدم نه بابا محیط کاملا بازاری وبا وجود بعضی آدمهای بی سواد در این محفل منم به خودم اجازه دادم وارد بحث بشم من سالهاست در بازار تاسیسات طالقانی هستم و از بچگی با پدرم در مغازه بزرگ شدم امیدوارم نظراتم به دلیل سابقه ام در بازار تاسیسات کمک کنه هموطنانم گول آدمهایی که اینجا می خوان پکیج بفروشن رو نخورن آقا جان من خودم ختم بازارم........

pedi261
22-10-2012, 20:26
سلام من خیلی وقته فروم شما رو دنبال می کنم و اولش خیال کردم فروم کاملا فنی اما بعد از مباحثات پیش آمده دیدم نه بابا محیط کاملا بازاری وبا وجود بعضی آدمهای بی سواد در این محفل منم به خودم اجازه دادم وارد بحث بشم من سالهاست در بازار تاسیسات طالقانی هستم و از بچگی با پدرم در مغازه بزرگ شدم امیدوارم نظراتم به دلیل سابقه ام در بازار تاسیسات کمک کنه هموطنانم گول آدمهایی که اینجا می خوان پکیج بفروشن رو نخورن آقا جان من خودم ختم بازارم........
آقای ختم بازار با این تفاسیر تا زمانی که فکر میکردی این تاپیک فنیه به خودت اجازه نمیدادی بیای. اما حالا که فکر میکنی یه مشت بی سواد میخان مردم رو گول بزنن شما هم اومدی داخل؟؟؟
اگه بتونی کمکی به این تاپیک بکنی حتی در زمینه فروش جای تشکر داره و خوش اومدی.

aban91
23-10-2012, 00:11
سلام من خیلی وقته فروم شما رو دنبال می کنم و اولش خیال کردم فروم کاملا فنی اما بعد از مباحثات پیش آمده دیدم نه بابا محیط کاملا بازاری وبا وجود بعضی آدمهای بی سواد در این محفل منم به خودم اجازه دادم وارد بحث بشم من سالهاست در بازار تاسیسات طالقانی هستم و از بچگی با پدرم در مغازه بزرگ شدم امیدوارم نظراتم به دلیل سابقه ام در بازار تاسیسات کمک کنه هموطنانم گول آدمهایی که اینجا می خوان پکیج بفروشن رو نخورن آقا جان من خودم ختم بازارم........آقاختم بازار
امثال منی که اینجا به یسری سوال در مورد نحوه انتخاب دوستان و یا راهنمای های در باره تنظیم یا تعمییر پکیج ها جواب میدیم هیچ چشم داشتی نداریم.
ای کاش بجای اینکه فقط جو رو خراب کنید بیاد وسط و کمک کنید. نظر خودتونو بگید . ما الان تا این فروم حدود 5 یا 6 نفر فنی داریم که دارن تو بازار کار میکنن همیشه نظر خودشونو دادن اما هیچوقت کسیو خراب نکردن.
شما هم بجای این حرفا بیاد و کمک کنید تا این فروم بهتر بشه.

tamirkar1
23-10-2012, 00:22
سلام من خیلی وقته فروم شما رو دنبال می کنم و اولش خیال کردم فروم کاملا فنی اما بعد از مباحثات پیش آمده دیدم نه بابا محیط کاملا بازاری وبا وجود بعضی آدمهای بی سواد در این محفل منم به خودم اجازه دادم وارد بحث بشم من سالهاست در بازار تاسیسات طالقانی هستم و از بچگی با پدرم در مغازه بزرگ شدم امیدوارم نظراتم به دلیل سابقه ام در بازار تاسیسات کمک کنه هموطنانم گول آدمهایی که اینجا می خوان پکیج بفروشن رو نخورن آقا جان من خودم ختم بازارم........آقای ختم بازار
چرا زمانی که فکر میکردی این فروم کاملا فنیه و بحث های فنی توش انجام میشه نیامدی از نظراتتون استفاده کنیم.
الانم که فهمیدی محیط کاملا بازاری و بعضی از آدمای بی سواد تو این محفل نظر میدن .بفرمایید نظراتتونو بگید تا متا هم استفاده کنیم.
منی که حرفی میزنم یک تعمیر کارام با چندتا برند دارم کار میکنم مشکلات و میبینم.
خوشحال میشم از نظراتت استفاده کنم.

khatmebazar
23-10-2012, 10:18
اولا خدمت دوستان متذکر بشم که گفتم بعضی از دوستان چرا همه ناراحت شدن آخه این مطالبی که من دارم می خونم احساس کردم دارن یه سری شرکتها رو خراب و یه سری رو الکی بزرگ می کنند ،شما خودتون رو به زارید به جای اون بنده خدایی که می خواد پکیج بخره و میاد این مطالب رو می خونه و تصمیم می گیره متاسفانه در این بازار به هر قیمتی وبا هر ترفندی می توان پول در آورد منم خودم توی بازارم و میفهمم کی فنی و کی بازاری جالبه هر محصولی که اروپایی میگن چینی و هر محصولی که چینی می گن اروپایی . یکی از دوستان که رسما نوشته بود من در فرولی ایتالیا بودم و مدیر اونجا می گفت ای کاش ما مثل ویسمن وایمر گاز بودیم آخه این دیگه تابلو ست بخدا،توی ایران خودرو هم مدیرش روبروی بازدید کنندگان از خط تولیدش نمی گه ای کاش ما مثل مرسدس بنز بودیم چه برسه به یه مدیر ایتالیایی و یا اینکه در جای دیگری گفته فرولی چینی بعد می گه من خودم ایتالیا توی کارخانه فرولی بودم در صورتیکه قراره اینجا تبلیغات نشه اما همش داره برندفرولی آریستون و یا ... تخریب می شه وویسمن و وایلانت که داره از سه راه وارد ایران می شه و هیچ حمایت اساسی برای مشتریان در خدماتشون وجود نداره تبلیغ می شه ویسمن اول توسط پارس مشعل واردشد با کلی شلوغ کردن در بازار بعد از 1 سال دیگه وسمن رو به پارس مشعل ندادن و بعد دادن به تهویه نیا اون هم شرکت بزرگی است اما در سرمایش نه تاسیسات گرمایشی و یه سری هم دارن به صورت قاچاق از عراق به همراه وایلانت وارد ایران می کنند این برند رو خوب خدا می دونه بعد از تهویه نیا کی می خواد این برند رو بگیره حالا اون مصرف کننده بنده خدا که از پکیج ویسمن پارس مشعل خریده قطعه اش رو تهویه نیا می خواد تا مین کنه امکان نداره هیچ شرکتی اون هم توی این شرایط نمی تونه مشتریان یه شرکت دیگر رو تامین و ساپورت کنه به خاطر این چنین مسایلی است که وارد فروم شدم چون خدا رو خوش نمیاد مردم فریب بدیم اول به خودم می گم منظور حضرات عالیه نیستند در نهایت اعتقادم بر این است که پول همیشه جایی بالاتر از قد ما قرار داره پس مواظب باشیم برای اینکه دستمان به آن برسد پا رو هر چیزی نزاریم مخلص همه دوستان در این فروم هستم

matin95
23-10-2012, 10:41
سلام الان که زمستون شده فشار بار رادیاتور باید روی چند باشه ایا زمستون تابستون فشار بار فرق میکنه هر فصل باید روی چند باشه

فروشنده ايراني
23-10-2012, 11:25
با سلام خدمت دوستان، بنده هم به تازگي خدمت رسيدم تا بتونم از دانش و تخصص و تجربيات دوستان استفاده كنم، اگرم چيزي بلد بوديم درس پس بديم و بتونيم بواسطه تجربمون نو بازار ايران و مشاهده از نزديك مسائل و مشكلات مصرف كننده ها، كمكي بكنيم كه تو اين گروني و دردسراي مماش تو اين مملكت، بيشتر از اين سرمون نياد. ارادتمند همه عزيزان.

habibi .n
23-10-2012, 12:46
سلام ،خوشحالم که با اینجا آشنا شدم
من 5 سالی است در منزل از پکیج بوتان استفاده میکنم
در این 2 سال دستگاه با صدا ی بلندتری کار میکند و در این چند ماه اخیر از زیر دستگاه نشتی وجود دارد و گاهی اوقات خاموش و روشن شدن دستگاه به صورت خودکار وقتی از آب گرم استفاده میشود کمی دچار مشکل شده ، ظاهرا هر از چند گاهی بدلیل مشکل نشتی افت فشار هم دارد که من آن را به صورت دستی تنظیم میکنم ،حدود دو ماه پیش به یک تعمیر کار زنگ زدم که بعد از دیدن دستگاه همه ایرادی روش گذاشت و گفت بهتره کلا عوض بشه و صداش بدلیل خراب شدن بردشه آیا این درست است و من مجبورم عوضش کنم و عوض کردن قطعات اشتباست لطفا راهنمایی بفرمایید

hvac.eng
23-10-2012, 14:31
دوست عزیز ما اینجا از دور هر مشورتی بدیم به موثقی تعمیر کاری که از نزدیک دستگاه رو دیده نیست مثلا اینکه نشتی مال مبدله یا یه لوله خیلی رو فرق هزیه تعمیر اثر داره و از راه دور نمیشه فهمید.ولی بطور کلی قیمت قطعه بالاست و اگه خرابی زیاد باشه با توجه به عمر دستگاهت که کم کم ممکنه قطعات دیگه هم خراب بشه منم پیشنهادم تعویض پکیجه.اما برا اینکه هزینت زیاد نشه برو سراغ شرکتهایی که طرح جایگزینی پکیج فرسوده دارند.
در این 2 سال دستگاه با صدا ی بلندتری کار میکند و در این چند ماه اخیر از زیر دستگاه نشتی وجود دارد و گاهی اوقات خاموش و روشن شدن دستگاه به صورت خودکار وقتی از آب گرم استفاده میشود کمی دچار مشکل شده ، ظاهرا هر از چند گاهی بدلیل مشکل نشتی افت فشار هم دارد که من آن را به صورت دستی تنظیم میکنم ،حدود دو ماه پیش به یک تعمیر کار زنگ زدم که بعد از دیدن دستگاه همه ایرادی روش گذاشت و گفت بهتره کلا عوض بشه و صداش بدلیل خراب شدن بردشه آیا این درست است و من مجبورم عوضش کنم و عوض کردن قطعات اشتباست لطفا راهنمایی بفرمایید

tamirkar1
23-10-2012, 22:04
اولا خدمت دوستان متذکر بشم که گفتم بعضی از دوستان چرا همه ناراحت شدن آخه این مطالبی که من دارم می خونم احساس کردم دارن یه سری شرکتها رو خراب و یه سری رو الکی بزرگ می کنند ،شما خودتون رو به زارید به جای اون بنده خدایی که می خواد پکیج بخره و میاد این مطالب رو می خونه و تصمیم می گیره متاسفانه در این بازار به هر قیمتی وبا هر ترفندی می توان پول در آورد منم خودم توی بازارم و میفهمم کی فنی و کی بازاری جالبه هر محصولی که اروپایی میگن چینی و هر محصولی که چینی می گن اروپایی . یکی از دوستان که رسما نوشته بود من در فرولی ایتالیا بودم و مدیر اونجا می گفت ای کاش ما مثل ویسمن وایمر گاز بودیم آخه این دیگه تابلو ست بخدا،توی ایران خودرو هم مدیرش روبروی بازدید کنندگان از خط تولیدش نمی گه ای کاش ما مثل مرسدس بنز بودیم چه برسه به یه مدیر ایتالیایی و یا اینکه در جای دیگری گفته فرولی چینی بعد می گه من خودم ایتالیا توی کارخانه فرولی بودم در صورتیکه قراره اینجا تبلیغات نشه اما همش داره برندفرولی آریستون و یا ... تخریب می شه وویسمن و وایلانت که داره از سه راه وارد ایران می شه و هیچ حمایت اساسی برای مشتریان در خدماتشون وجود نداره تبلیغ می شه ویسمن اول توسط پارس مشعل واردشد با کلی شلوغ کردن در بازار بعد از 1 سال دیگه وسمن رو به پارس مشعل ندادن و بعد دادن به تهویه نیا اون هم شرکت بزرگی است اما در سرمایش نه تاسیسات گرمایشی و یه سری هم دارن به صورت قاچاق از عراق به همراه وایلانت وارد ایران می کنند این برند رو خوب خدا می دونه بعد از تهویه نیا کی می خواد این برند رو بگیره حالا اون مصرف کننده بنده خدا که از پکیج ویسمن پارس مشعل خریده قطعه اش رو تهویه نیا می خواد تا مین کنه امکان نداره هیچ شرکتی اون هم توی این شرایط نمی تونه مشتریان یه شرکت دیگر رو تامین و ساپورت کنه به خاطر این چنین مسایلی است که وارد فروم شدم چون خدا رو خوش نمیاد مردم فریب بدیم اول به خودم می گم منظور حضرات عالیه نیستند در نهایت اعتقادم بر این است که پول همیشه جایی بالاتر از قد ما قرار داره پس مواظب باشیم برای اینکه دستمان به آن برسد پا رو هر چیزی نزاریم مخلص همه دوستان در این فروم هستمدوست عزیز
من از طرف خودم ورود شما به این فروم رو تبریک میگم و امیدوارام دوستان خوبی برای هم باشیم.
شما حق بدید ، چون در یک زمانی در مورد اینکه دوستان پکیج فروش هستن صحبت کردین که زمان خیلی زیادی از صحبت های ما در مورد ویسمن و نحوه خدمات شرکت نیا (یا حضور اون دوست عزیز که در شرکت فرولی گفته بوده و اون صحبت های عجیب رو کرده بود) میگذره و.....
من خودم نظراتم در مورد شرکتهای فروشنده پکیج تو این محفل با خیلی از دوستان متفاوت اما تا حالا هیچکس کسیو نکوبیده بود.
به هر حال خوش آمدید امیدوارم بتونیم از نظرات هم استفاده کنیم.

tamirkar1
23-10-2012, 22:21
سلام الان که زمستون شده فشار بار رادیاتور باید روی چند باشه ایا زمستون تابستون فشار بار فرق میکنه هر فصل باید روی چند باشهزمستون یا تابستان فرقی نمیکنه فشار بار پکیج در هر حالت باید 1.5 باشه.

pedi261
23-10-2012, 23:36
اولا خدمت دوستان متذکر بشم که گفتم بعضی از دوستان چرا همه ناراحت شدن آخه این مطالبی که من دارم می خونم احساس کردم دارن یه سری شرکتها رو خراب و یه سری رو الکی بزرگ می کنند ،شما خودتون رو به زارید به جای اون بنده خدایی که می خواد پکیج بخره و میاد این مطالب رو می خونه و تصمیم می گیره متاسفانه در این بازار به هر قیمتی وبا هر ترفندی می توان پول در آورد منم خودم توی بازارم و میفهمم کی فنی و کی بازاری جالبه هر محصولی که اروپایی میگن چینی و هر محصولی که چینی می گن اروپایی . یکی از دوستان که رسما نوشته بود من در فرولی ایتالیا بودم و مدیر اونجا می گفت ای کاش ما مثل ویسمن وایمر گاز بودیم آخه این دیگه تابلو ست بخدا،توی ایران خودرو هم مدیرش روبروی بازدید کنندگان از خط تولیدش نمی گه ای کاش ما مثل مرسدس بنز بودیم چه برسه به یه مدیر ایتالیایی و یا اینکه در جای دیگری گفته فرولی چینی بعد می گه من خودم ایتالیا توی کارخانه فرولی بودم در صورتیکه قراره اینجا تبلیغات نشه اما همش داره برندفرولی آریستون و یا ... تخریب می شه وویسمن و وایلانت که داره از سه راه وارد ایران می شه و هیچ حمایت اساسی برای مشتریان در خدماتشون وجود نداره تبلیغ می شه ویسمن اول توسط پارس مشعل واردشد با کلی شلوغ کردن در بازار بعد از 1 سال دیگه وسمن رو به پارس مشعل ندادن و بعد دادن به تهویه نیا اون هم شرکت بزرگی است اما در سرمایش نه تاسیسات گرمایشی و یه سری هم دارن به صورت قاچاق از عراق به همراه وایلانت وارد ایران می کنند این برند رو خوب خدا می دونه بعد از تهویه نیا کی می خواد این برند رو بگیره حالا اون مصرف کننده بنده خدا که از پکیج ویسمن پارس مشعل خریده قطعه اش رو تهویه نیا می خواد تا مین کنه امکان نداره هیچ شرکتی اون هم توی این شرایط نمی تونه مشتریان یه شرکت دیگر رو تامین و ساپورت کنه به خاطر این چنین مسایلی است که وارد فروم شدم چون خدا رو خوش نمیاد مردم فریب بدیم اول به خودم می گم منظور حضرات عالیه نیستند در نهایت اعتقادم بر این است که پول همیشه جایی بالاتر از قد ما قرار داره پس مواظب باشیم برای اینکه دستمان به آن برسد پا رو هر چیزی نزاریم مخلص همه دوستان در این فروم هستم
دوست عزیز تجربه ها و حرفاتون کاملا محترمه و تقریبا درست. اما در مورد پکیج چینی و اروپائی باید بگم که همونطور که همه میدونیم هر پکیج چینی بد نیست. آقا به خدا چین محصول خوب و پکیج خوب هم داره. و همینطور همه پکیج های اروپائی خوب نیستن. به خصوص اگه خدمات خوب نداشته باشن.
حالا در مورد محصولات فرولی هم بگم که هیچ یک از این محصولات و این مدل هائی که در بازار ایران موجوده اصلا در بازار اروپا وجود نداره. اما این به معنای بد بودن پکیج های فرولی در ایران نیست. مسلما این دستگاه کیفیت دستگاه هائی مثل روکای اسپانیا یا باکسی یا ایمر یا وستن رو نداره ( دوستانی که با این برند ها کار کرده اند میدونن). اما خوبیه فرولی اینه که انصافا خدمات خوبی داره و با سرویس کاراش بهتر از بقیه مثلا ایران رادیاتور حساب کتاب میککنه و این باعث میشه سرویس کار بهتر کار انجام بده...
به هر حال که خوش اومدی و امیدوارم با کمک همه دوستان این تاپیک هر روز پر بار تر بشه.

shahab009
23-10-2012, 23:37
سلام
من میخوام رادیاتورهای خانه ام را عوض کنم. فروشنده ها سه مارک ایران رادیاتور( مدل های کال و تمپو) و بوتان و یک مدل خارجی به نام فارمو را پیشنهاد کرده اند. کیفیت رادیاتور بسیار برام مهمه. ممنون میشم اگر هرچه سریعتر راهنماییم کنید که کدوم رادیاتور بهتره؟ اگر مارک دیگری نیز مد نظرتون هست ممنون میشم بگید. در ضمن سیستم گرمایشی هم موتورخانه است. ممنون میشم اگر تعداد پره های لازم برای هر اتاق 9 متری و سالن 140 متری با 6 جای بلوک رادیاتور را بفرمایید.

pedi261
23-10-2012, 23:50
اگه مدل دستکاهتو هم بگی بیشتر میتونیم کمکت کنیم. و این که در کدوم شهر ساکنی.

pedi261
23-10-2012, 23:59
سلام
من میخوام رادیاتورهای خانه ام را عوض کنم. فروشنده ها سه مارک ایران رادیاتور( مدل های کال و تمپو) و بوتان و یک مدل خارجی به نام فارمو را پیشنهاد کرده اند. کیفیت رادیاتور بسیار برام مهمه. ممنون میشم اگر هرچه سریعتر راهنماییم کنید که کدوم رادیاتور بهتره؟ اگر مارک دیگری نیز مد نظرتون هست ممنون میشم بگید. در ضمن سیستم گرمایشی هم موتورخانه است.
دوست عزیز در صفحات قبلی بحث کامل و جامعی در مورد رادیتور ها شده. یه نگاه بنداز.
ایران رادیاتور رو کلا بیخیال شو. چون که اولا ضریب گرما دهیش به پای بوتان نمیرسه یعنی گرمای کمتری میده و هم اینکه اگه یه روزی سیستم خونت شد پکیج، چون رادیاتور های آلمنیومیه ایران رادیاتور از داخل لایه محافظ نداره باعث میشه زود به زود هوا بگیره. پس بین ایران رادیاتور و بوتان شک نکن بوتان بهتره. البته الان بوتان خیلی گرون شده. پره ای 25 هزار تومن( از قیمت ایران خبر ندارم). در مورد فارمو هم اطلاعاتی ندارم.

shahab009
24-10-2012, 00:01
ممنون میشم اگر تعداد پره های لازم برای هر اتاق 9 متری و سالن 140 متری با 6 جای بلوک رادیاتور را بفرمایید.
ایران رادیاتور رو کلا بیخیال شو. چون که اولا ضریب گرما دهیش به پای بوتان نمیرسه یعنی گرمای کمتری میده و هم اینکه اگه یه روزی سیستم خونت شد پکیج، چون رادیاتور های آلمنیومیه ایران رادیاتور از داخل لایه محافظ نداره باعث میشه زود به زود هوا بگیره. پس بین ایران رادیاتور و بوتان شک نکن بوتان بهتره. البته الان بوتان خیلی گرون شده. پره ای 25 هزار تومن( از قیمت ایران خبر ندارم). در مورد فارمو هم اطلاعاتی ندارم.
با تشکر از جواب سریع شما
ممنون میشم اگر تعداد پره های لازم برای هر اتاق 9 متری و سالن 140 متری با 6 جای بلوک رادیاتور را بفرمایید.

shahab009
24-10-2012, 00:04

با تشکر از جواب شما

aban91
24-10-2012, 00:06
ایران رادیاتور رو کلا بیخیال شو. چون که اولا ضریب گرما دهیش به پای بوتان نمیرسه یعنی گرمای کمتری میده و هم اینکه اگه یه روزی سیستم خونت شد پکیج، چون رادیاتور های آلمنیومیه ایران رادیاتور از داخل لایه محافظ نداره باعث میشه زود به زود هوا بگیره. پس بین ایران رادیاتور و بوتان شک نکن بوتان بهتره. البته الان بوتان خیلی گرون شده. پره ای 25 هزار تومن( از قیمت ایران خبر ندارم). در مورد فارمو هم اطلاعاتی ندارم. همین امروز ایران 30 و فارمو 29 بوده.

aban91
24-10-2012, 00:07
با تشکر از جواب شما
ممنون میشم اگر تعداد پره های لازم برای هر اتاق 9 متری و سالن 140 متری با 6 جای بلوک رادیاتور را بفرمایید.بوتان 24 بود اما اصلا گیر نمیاد.بایدتو نوبت بذاری تا برات نگه دارن

khatmebazar
24-10-2012, 12:20
ممنون از استقبال گرم همه دوستان از اینکه پذیرای من بودید سپاسگزارم من اکثر اوقات در اینترنت هستم کلا آدم اهل تحقیقاتم بدون دلیل و منطق هر حرفی رو نمی پذیرم شاید این موضوع بعضی جاها به ضررم باشه اما به تحقیقات ایمان و اعتقاد دارم من در مورد همه شرکتها تحقیق کردم به واسطه پدرم به همه سمینارها و بازدید از کارخانجات دعوت می شم من بعد از یه ماجراییکه براتون تعریف می کنم خیلی علاقه داشتم نمایندگی پکیج فرولی رو بگیرم شاید باورتون نشه با اینکه این همه نمایندگی شرکتهای بزرگ رو داریم ولی داشتن این برند برام یه چیزه دیگه است واین غرور لعنتی و سابقه پدرم اجازه نمی ده بهم که درخواست نمایندگی کنم از اونها، در کل به سختی نمایندگی می گیرند خیلی قانونمند ومنظم در بازار عمل می کنند هر شرکتی توی این روزها دنبال فروش و جذب نماینده است اما اینها نمایندگی یکی از بچه های طالقانی رو گرفتن به خاطر اینکه برای فروش پکیج فرولی ، پکیج x ،رو تخریب کرده بود وبا پله کردن بقیه برندها، فرولی می فروخت ،انصافا وقتی این موضوع رو از زبان اون نماینده قبلی فرولی شنیدم که فرولی با فرستادن مامور و پی بردن به این قضیه قرادادش رو کنسل کرده رسما شاخ در آوردم باورم نشد شرکتی در ایران به اصول و این حرفها اعتقاد داشته باشه و نماینده فروش خودش رو با اون فروش بالا کنار بزاره تا اخلاقیات رو توی بازارپیاده کنه و به من فروشنده درس بزرگ کاسبی درست رو بده .راستش من همیشه برای یه سری مشتریهای خاصم فرولی رو از این عزیز می گرفتم وقتی دیگه به اون پکیج ندادن منم کارم خیلی سخت شد متاسفانه حالا همون نماینده سابق به خاطر اینکه از فرولی اخراج شده ،داره فرولی رو تخریب می کنه و می گه چینی و .... و همون پکیجی رو که تا دیروز می گفت بده حالا می گه خوبه . اما من با تمام تحقیقاتم مطمئنم که چین نمی تواند پکیجی به این کیفیفت و ظرافت و زیبایی وتکنولوژی بالا بسازد من به هر که فروختم زنگ زده ازم تشکر کرده و دوباره مشتری فرستاده برام و از همه مهمتر خدمات خوبه این پکیج ،تونسته کیفیت این مارک رو دو چندان کنه. در آخرای کاش مردم ایران به این نتیجه می رسیدند که ما ایرانیان لیاقت بهترین تکنولوژی های روز دنیا و بهترین خدمات رو داریم حق همه ما ست...

فروشنده ايراني
24-10-2012, 12:50
آقاي ختمممممممممم خدمتتون عرض كنم كه هم اون بنده خدايي كه قبلا فرولي ميفروخت و ازش گرفتند رو ميشناسم هم نظم و اصول كاريه شركت جنرال رو كه فرولي مياره، در اينم كه اين پكيج نمي تونه چيني باشه شكي نيست، ولي شما با فروش پكيج بوتان كه يك جنس ايراني و ساخت داخل هست هم مي تونيد كاملا افتخار كنيد و مغرور باشيد به فروش كالاي ايرانييييييييييييي. اگرم فرولي مي خواهيد كه همه تو طالقاني دارن مي فروشن ديگه نمايندگي نمي خواد.

hvac.eng
24-10-2012, 13:26
دوستان من تا حالا 2 تا پروژه رو فرولی کار کردم.محصولاتی رو که استفاده کردمو تو اینترنت تحقیق کردم.جفتشوت تو سبد کالای ایتالیای فرولی بود .شماره بارکدشون هم تو تولیدات ایتالیا موجود بود.با این وجود چون شنیده بودم شاید چینی باشه بازم تحقیق کردم .تو سبد کالای فرولی چین هیچ کدوم شون نبود .کلا محصولات فرولی چین با ایتالیا فرق میکنه.من از تو بار کارم راضی بودم.هیچ کدوم از کارفرماها یا واحدها تا پایان زمان حسن انجام کار (یکسال ) شکایت نداشتند.بازم اواسه روی گل شما از مهندس ناظرش پرسیدم گفت تا حال که مشکلی نبوده (حدود 2 سال).برا من پیمانکار همین عالیه.اما مشکل اینجاست که اکثر کارفرماها ترجیح میدن از ایران رادیاتور استفاده کنند که ارزونتره ولی واقعا واسه من یکی که مایه دردسره.آدرس لینک محصولات فرولی چین و ایتالیا رو هم واستون میذارم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ا.
.
دوست عزیز تجربه ها و حرفاتون کاملا محترمه و تقریبا درست. اما در مورد پکیج چینی و اروپائی باید بگم که همونطور که همه میدونیم هر پکیج چینی بد نیست. آقا به خدا چین محصول خوب و پکیج خوب هم داره. و همینطور همه پکیج های اروپائی خوب نیستن. به خصوص اگه خدمات خوب نداشته باشن.
حالا در مورد محصولات فرولی هم بگم که هیچ یک از این محصولات و این مدل هائی که در بازار ایران موجوده اصلا در بازار اروپا وجود نداره. اما این به معنای بد بودن پکیج های فرولی در ایران نیست. مسلما این دستگاه کیفیت دستگاه هائی مثل روکای اسپانیا یا باکسی یا ایمر یا وستن رو نداره ( دوستانی که با این برند ها کار کرده اند میدونن). اما خوبیه فرولی اینه که انصافا خدمات خوبی داره و با سرویس کاراش بهتر از بقیه مثلا ایران رادیاتور حساب کتاب میککنه و این باعث میشه سرویس کار بهتر کار انجام بده...
به هر حال که خوش اومدی و امیدوارم با کمک همه دوستان این تاپیک هر روز پر بار تر بشه.

pedi261
24-10-2012, 13:33
با تشکر از جواب سریع شما
اگه پنجره ها pvc و دو جداره هست و منزل شما در طبقه اول یا آخر نیست و اگه ساکن تهران هستید ( یا شهری که از لحاظ جوی شبیه تهرانه) برای هر اتاق حداقل7 پره رادیاتور بوتان ( یا رادیاتوری با ضریب گرما دهی 157) نیاز دارید.
حالا اگه هر کدوم از این متغیر ها تغیر کنه شما به پره های بیشتری نیاز خواهید داشت.
برای 140 متر هم حداقل به 90 پره نیاز دارید. 6 تا 15 پره میتونه اتخاب خوبی باشه.

hvac.eng
24-10-2012, 13:35
دوست عزیز اگه سیستمت پکیجه بهتره از پانلی استفاده کنی.اگه پره ای بوتان میخوای که شکی نیست از ایران بهتره، واسه 9 متر حدودا 8 پره و واسه سالن 140 متری حدود 110پره بگیر.البته این خیلی تقریبیه.مشخصات جغرافیایی و مکانی و ویژگیهای خود ساختمون میتونه این اعدادو کلی عوض کنه .اما بازم به نظر من پانلی بگیر.سمت ترمو ایرانم نرو .
با تشکر از جواب شما

pedi261
24-10-2012, 14:25
دوستان من تا حالا 2 تا پروژه رو فرولی کار کردم.محصولاتی رو که استفاده کردمو تو اینترنت تحقیق کردم.جفتشوت تو سبد کالای ایتالیای فرولی بود .شماره بارکدشون هم تو تولیدات ایتالیا موجود بود.با این وجود چون شنیده بودم شاید چینی باشه بازم تحقیق کردم .تو سبد کالای فرولی چین هیچ کدوم شون نبود .کلا محصولات فرولی چین با ایتالیا فرق میکنه.من از تو بار کارم راضی بودم.هیچ کدوم از کارفرماها یا واحدها تا پایان زمان حسن انجام کار (یکسال ) شکایت نداشتند.بازم اواسه روی گل شما از مهندس ناظرش پرسیدم گفت تا حال که مشکلی نبوده (حدود 2 سال).برا من پیمانکار همین عالیه.اما مشکل اینجاست که اکثر کارفرماها ترجیح میدن از ایران رادیاتور استفاده کنند که ارزونتره ولی واقعا واسه من یکی که مایه دردسره.آدرس لینک محصولات فرولی چین و ایتالیا رو هم واستون میذارم
ا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ا.
.
والا عجیبه. تقریبا 6 ماه پیش بود یکی از دوستان و همکارها ( از شهر اصفهان) برای بازدید از کمپانی های وستن و روکا و باکسی از طرف شرکت سبز گستر به اروپا رفت. ( به من ویزا ندادن). ایشون ایتالیا که بود به کمپانی فرولی هم سر زد و حتی از بخش کاستمر سرویس این شرکت فیلم و عکس هم گرفت. تمام دستگاه های رو خط تولید رو روی استند گذاشته بودن. در بین این دستگاه ها دستگاه های شبیه اینائی که تو ایران هستن وجود نداشت. دستگاهی با نام دومیتک وجود داشت اما اصلا شبیه این دستگاه موجود در ایران نبود.
بعد دیدن این فیلم من هم یه سرچی زدم و این دستگاه رو تو سایت فرولی ایتالیا ندیدم. اما الان هست :sq_14:.
حالا که دوستان اصرار دارن که این دستگاه ساخت ایتالیاس من هم احترام میزارم و دیگه بحثی نمیکنم اما دو نکته خیلی ساده رو در مورد همین دستگاه دومیتک اشاره میکنم. اولا شما کدوم دستگاه اروپائی رو دیدید که سیم کشی داخلیش عایق گرمائی نداشته باشه؟ حتی فرولی های قدیمی هم داشتن اما دومیتک نه. نکته دیگه هم درب محفظه احتراقه این دستگاهه. شما درب محفظه احتراق باکسی رو ببینید. روکا رو ببینید. وستن رو ببینید. حالا با مال فرولی مقایسه کنید... دوستانی که فرولی رو باز کردن بدون شک در بستن این در بارها دچار مشکل شدن :20:بماند که چندین بار به علت تولید بد دست منو بریده این درب... ببینید دوستان همین نکات ساده و پیش پا افتاده رو در این موارد که خیلی راحته دیدنش رو میشه تعمیم داد به کل دستگاه. منی که 5 ساله دارم کار خدمات انجام میدم به هیچ وجه نمیتونم بپذیرم که این تولید اروپا باشه. امکان نداره بخش کیو سی یه همچین محصولی رو تائید کنه

pedi261
24-10-2012, 14:34
در ضمن خدمت دوستان عرض کنم که من شنبه از ایران میرم و امیدوارم که به این زودی ها بر نگردم :20:.
فعلا مقصدم بلغارستانه. سعی میکنم که بتونم در مورد بعضی مسائل کمک کنم.
همگی موفق و شاد و سلامت باشید.
و این که من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید پای فروشنده ها به این تاپیک باز شود. (با احترام به همه فروشنده ها اما اینجا حتما باید در زمینه خدمات کار کرده باشید تا بشه رو نظرتون حساب کرد)

pedi261
24-10-2012, 14:46
در ضمن خدمت دوستان عرض کنم که من شنبه از ایران میرم و امیدوارم که به این زودی ها بر نگردم :20:.
و این که من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید پای فروشنده ها به این تاپیک باز شود. (با احترام به همه فروشنده ها اما اینجا حتما باید در زمینه خدمات کار کرده باشید تا بشه رو نظرتون حساب کرد)

فروشنده ايراني
24-10-2012, 14:56
دوست عزیز اگه سیستمت پکیجه بهتره از پانلی استفاده کنی.اگه پره ای بوتان میخوای که شکی نیست از ایران بهتره، واسه 9 متر حدودا 8 پره و واسه سالن 140 متری حدود 110پره بگیر.البته این خیلی تقریبیه.مشخصات جغرافیایی و مکانی و ویژگیهای خود ساختمون میتونه این اعدادو کلی عوض کنه .اما بازم به نظر من پانلی بگیر.سمت ترمو ایرانم نرو .

بنظر بنده هم بوتان بهنرين انتخاب هست از نظر كيفيت جنس اما همينطور كه دوستمون گفت و چيزي كه الات روال بازار هم هستش اينه كه با پكيج بايد از راداياتور هاي فولادي استفاده كني . از نظر فني هم خيلي ها تائيد مي كنن اين قضيه رو كه البته من هنوز دقيقا نفهميدم چرا اينقدر اصرار روي رادياتور فولادي هستش؟!؟!

pedi261
24-10-2012, 15:22
بنظر بنده هم بوتان بهنرين انتخاب هست از نظر كيفيت جنس اما همينطور كه دوستمون گفت و چيزي كه الات روال بازار هم هستش اينه كه با پكيج بايد از راداياتور هاي فولادي استفاده كني . از نظر فني هم خيلي ها تائيد مي كنن اين قضيه رو كه البته من هنوز دقيقا نفهميدم چرا اينقدر اصرار روي رادياتور فولادي هستش؟!؟!
دلیل اینکه رادیاتور فولادی توصیه میشه اینه که چون مبدل پکیج جنسش مسه، آب با برخورد به مس کاتولیز میشه و اگه این آب کاتولیز شده با آلمنیوم (جنس رادیاتور های پره ای) تماس پیدا کنه ، هیدروژنش جدا میشه و باعث میشه که رادیاتور هوا بگیره. اگه دقت کنی هنگام هوا گیری رادیاتور های آلمنیومی یه بوی خاصی میاد که اون بوی هیدروژنه.
اما اینکه من رادیاتور آلمنیومی بوتان رو توصیه میکنم اینه که این رادیاتور ها از داخل با یک لایه رنگ محافظت میشه و باعث میشه آب مستقیما به آلمنیوم نخوره. البته رادیاتور های پنلی (فولادی) واقعا کیفیت عالی دارن و گردش آب داخلشون خیلی خوب انجام میشه اما عمر طولانیه رادیاتور های آلمنیومی رو نداره و در ضمن در رادیاتور های پره ای اگه احیانا یک پره سوراخ بشه امکان تعویضش هست اما در پنلی ها باید کل پنل تعویض بشه. و همیچنین اگه احساس شد که تعداد پره های هر قسمت از خونه کمه خیلی راحت میشه بهش پره اضافه کرد اما در پنلی ها این امکان وجود نداره.
با همه این تفاسیر انتخاب بین فولادی و پره ای (آلمنیومی) سلیقه ای هستش چون هر دوتاش خوبن و هر کدوم یه سری خوبی ها داره.

hvac.eng
24-10-2012, 15:27

آقا سفر به سلامت.دعا کن ما هم بیایم.انشاا.. از اونجا هم بری بهترین کشورهای دنیا.البته از همه جای دنیا میتونید نقشتون را تو تاپیک حفظ کنی . هم بنیانگذارشی ،هم فوق العاده فعال، هم یه دوست خوب.حیفه ولش کنی .در مورد تاپیکم باهات موافقم .خود من جذب مفید بودن این تاپیک شدم.در مورد دستگاه هم نظرا فرق میکنه.من خیلیا رو دیدم که اعتقاد راسخ داشتن ایران رادیاتور بهترین پکیجه!نظرشون هم خیلی مهترمه.من که خودم هر چی کارفرما بخواد براش میزارم.اکثر بچه های عضو نظام مهندسی که میشناسمن همین کارو میکنن.اما در تایید حرفت به فروشنده ها اطمینان نمی کنم و رو هر محصولی بخوام بخرم کلی تحقیق میکنم.بازم سفر بی خطر.

hvac.eng
24-10-2012, 15:40
اکانتم غیر فعال شده بود!دوباره فعال شد کسی از دوستان میدونه چرا؟

hvac.eng
24-10-2012, 15:58
آقا سفر به سلامت.دعا کن ما هم بیایم.انشا ا... از اونجا هم بری بهترین کشورای دنیا.ولی از اونجا هم میتونی مثل قدیم تو تاپیک باشی.هم بنیانگذارشی،هم فعال.هم یه دوست خوب.حیفه ولش کنی.من خیلی در جریان پست های قبلی نبودم.الان خوندم فهمیدم اینجا یحث برندم داغ بوده!طبیعیه که نظر افراد مختلف فرق کنه.من پیمانکار پکیجی میخوام که دیرتر خراب شه و با کارفرما مشکل نخورم.البته در آخر مثل اکثر بچه های نظام مهندسی هر برندی کارفرما بخواد اگه منع قانونی نداشته باشه براش کار میکنم.اما در تایید حرفت به حرف فروشنده ها اطمینان نمی کنم.تحقیق میکنم.لینک ها هم نتیجه همون تحقیقاته.قدیمیه!در مورد تاپیکم باهات موافقم اینجا باید فنی باشه.از دوستای فروشنده هم خواهش میکنم بذارن فنی بمونه.شاید بشه یه چیزی یاد گرفت و یاد داد.

hvac.eng
24-10-2012, 16:04
دقیقا دوستمون درست میگه..دردسر اتصالات و هواگیریش کمتره.علاوه اینکه پکیج های فولادی گارانتی تعویض بالاتری نسبت به آلمینیومی دارند و اگه مشکلی پیش بیاد راحت میشه نوشو گرفت.از طرفی اغلب مال ترکیه ان. تفاوت قیمت چندانی هم با توجه به گرمادهیشون با پره ای نمی کنن.متاسفم برا صنعتمون.ولی من جنس ترک رو به جنس ایرانی ترجیح میدم.
دلیل اینکه رادیاتور فولادی توصیه میشه اینه که چون مبدل پکیج جنسش مسه، آب با برخورد به مس کاتولیز میشه و اگه این آب کاتولیز شده با آلمنیوم (جنس رادیاتور های پره ای) تماس پیدا کنه ، هیدروژنش جدا میشه و باعث میشه که رادیاتور هوا بگیره. اگه دقت کنی هنگام هوا گیری رادیاتور های آلمنیومی یه بوی خاصی میاد که اون بوی هیدروژنه.
اما اینکه من رادیاتور آلمنیومی بوتان رو توصیه میکنم اینه که این رادیاتور ها از داخل با یک لایه رنگ محافظت میشه و باعث میشه آب مستقیما به آلمنیوم نخوره. البته رادیاتور های پنلی (فولادی) واقعا کیفیت عالی دارن و گردش آب داخلشون خیلی خوب انجام میشه اما عمر طولانیه رادیاتور های آلمنیومی رو نداره و در ضمن در رادیاتور های پره ای اگه احیانا یک پره سوراخ بشه امکان تعویضش هست اما در پنلی ها باید کل پنل تعویض بشه. و همیچنین اگه احساس شد که تعداد پره های هر قسمت از خونه کمه خیلی راحت میشه بهش پره اضافه کرد اما در پنلی ها این امکان وجود نداره.
با همه این تفاسیر انتخاب بین فولادی و پره ای (آلمنیومی) سلیقه ای هستش چون هر دوتاش خوبن و هر کدوم یه سری خوبی ها داره.

khatmebazar
24-10-2012, 16:08
[QUOTE=pedi261;7281802]دلیل اینکه رادیاتور فولادی توصیه میشه اینه که چون مبدل پکیج جنسش مسه، آب با برخورد به مس کاتولیز میشه و اگه این آب کاتولیز شده با آلمنیوم (جنس رادیاتور های پره ای) تماس پیدا کنه ، هیدروژنش جدا میشه و باعث میشه که رادیاتور هوا بگیره. اگه دقت کنی هنگام هوا گیری رادیاتور های آلمنیومی یه بوی خاصی میاد که اون بوی هیدروژنه.
با همه این تفاسیر انتخاب بین فولادی و پره ای (آلمنیومی) سلیقه ای هستش چون هر دوتاش خوبن و هر کدوم یه سری خوبی ها داره.[/QU

1-ممنون از توضیحات خوبتون ،آموزنده بود اما بفرمایید کدوم یک از رادیاتورهای پانلی موجود در بازار را تایید می کنید ؟ وچرا ؟
2-دوست عزیز کاملا زدید تو ذوق فروشنده ها که ، با این خداحافظی غم انگیز تون ،رسما حضور فروشنده های فنی رو تایید نکردید!!! حتما که نباید دست به آچار بود به نظر من فروش و خدمات مکمل همند بالاخره خیلی از این دستگاههایی که خدماتیها نصب می کنند ما فروشنده ها کارشناسی قبل از خریدشو انجام می دهیم و اگر اشتباه کارشناسی کنیم که دیگه هر چه خدمات هم خوب باشه کمکی به مشتری نخواهد کرد ... و اکثر فروشنده های نسل جدید در بازارامروز، سواد این کار رو دارن و دوره های آموزشی زیادی دیدند خود من علاوه بر این که فوق دیپلم تاسیسات دارم مدرک فنی و حرفه ای هم دارم و دوره های آموزشی زیادی هم در شرکتهای مختلف گذراندم اما اگر شما و سایر دوستان احساس می کنید حضور ما فروشنده ها کیفیت فروم رو پایین میاره اعلام بفرمایید تا از همه رفیقان خداحافظی کنیم ...

pedi261
24-10-2012, 16:10
آقا سفر به سلامت.دعا کن ما هم بیایم.انشا ا... از اونجا هم بری بهترین کشورای دنیا.ولی از اونجا هم میتونی مثل قدیم تو تاپیک باشی.هم بنیانگذارشی،هم فعال.هم یه دوست خوب.حیفه ولش کنی.من خیلی در جریان پست های قبلی نبودم.الان خوندم فهمیدم اینجا یحث برندم داغ بوده!طبیعیه که نظر افراد مختلف فرق کنه.من پیمانکار پکیجی میخوام که دیرتر خراب شه و با کارفرما مشکل نخورم.البته در آخر مثل اکثر بچه های نظام مهندسی هر برندی کارفرما بخواد اگه منع قانونی نداشته باشه براش کار میکنم.اما در تایید حرفت به حرف فروشنده ها اطمینان نمی کنم.تحقیق میکنم.لینک ها هم نتیجه همون تحقیقاته.قدیمیه!در مورد تاپیکم باهات موافقم اینجا باید فنی باشه.از دوستای فروشنده هم خواهش میکنم بذارن فنی بمونه.شاید بشه یه چیزی یاد گرفت و یاد داد.
ایشالا که همه بچه های فنی متخصص جائی باشن که قدرشونو میدونن. کلا تخصص چیزیه که کل دنیا بهش احترام میزاره. حالا تخصص تو هر زمینه ای که باشه. امیدوارم شما هم همواره موفق باشید. من هم مثل سابق در خدمت همه دوستان هستم و هرگونه کمکی در هر زمینه ای بتونم انجام میدم. در مورد برند و مارک هم منم با شما هم عقیده هستم اما همونطور که خودتون هم گفتید تجربه ها فرق میکنه و باعث میشه اختلاف نظر و سلیقه پیس بیاد و این باعث افزایش معلومات میشه.

pedi261
24-10-2012, 16:17
[QUOTE=pedi261;7281802][/QU

1-ممنون از توضیحات خوبتون ،آموزنده بود اما بفرمایید کدوم یک از رادیاتورهای پانلی موجود در بازار را تایید می کنید ؟ وچرا ؟
2-دوست عزیز کاملا زدید تو ذوق فروشنده ها که ، با این خداحافظی غم انگیز تون ،رسما حضور فروشنده های فنی رو تایید نکردید!!! حتما که نباید دست به آچار بود به نظر من فروش و خدمات مکمل همند بالاخره خیلی از این دستگاههایی که خدماتیها نصب می کنند ما فروشنده ها کارشناسی قبل از خریدشو انجام می دهیم و اگر اشتباه کارشناسی کنیم که دیگه هر چه خدمات هم خوب باشه کمکی به مشتری نخواهد کرد ... و اکثر فروشنده های نسل جدید در بازارامروز، سواد این کار رو دارن و دوره های آموزشی زیادی دیدند خود من علاوه بر این که فوق دیپلم تاسیسات دارم مدرک فنی و حرفه ای هم دارم و دوره های آموزشی زیادی هم در شرکتهای مختلف گذراندم اما اگر شما و سایر دوستان احساس می کنید حضور ما فروشنده ها کیفیت فروم رو پایین میاره اعلام بفرمایید تا از همه رفیقان خداحافظی کنیم ...
قربان ما قصد جسارت نداشتیم. خودم همیشه واسه فروشنده های با اخلاق و به قولی کاسب احترام خیلی خیلی خیلی خاصی قائلم. اما فکر کنم خود شما هم با من هم عقیده باشید که بعضی از همکار های شما اصلا مرام و اخلاق کاسبی ندارن و باعث ایجاد خیلی از مشکلات هم واسه مصرف کننده و هم واسه تکنسین میشن.
اما اون دسته از فروشنده هائی که مرام کاسبی دارن و به فروش به هر قیمتی فکر نمیکنن خیلی هم قابل احترام هستن و حضورشون این تاپیک رو پر بار تر میکنه. دیگه اگه دانش و تخصص هم داشته باشن که نور علی نوره.

فروشنده ايراني
24-10-2012, 16:28
[QUOTE=pedi261;7281802]دلیل اینکه رادیاتور فولادی توصیه میشه اینه که چون مبدل پکیج جنسش مسه، آب با برخورد به مس کاتولیز میشه و اگه این آب کاتولیز شده با آلمنیوم (جنس رادیاتور های پره ای) تماس پیدا کنه ، هیدروژنش جدا میشه و باعث میشه که رادیاتور هوا بگیره. اگه دقت کنی هنگام هوا گیری رادیاتور های آلمنیومی یه بوی خاصی میاد که اون بوی هیدروژنه.
با همه این تفاسیر انتخاب بین فولادی و پره ای (آلمنیومی) سلیقه ای هستش چون هر دوتاش خوبن و هر کدوم یه سری خوبی ها داره.[/QU

آقا سفر سلامت، اميدوارم بري جايي كه دلت اونجا آرومه ولي ما هدفمون فروش نيست كه اينجائيم هدفمون يادگرفتن از تجربه هاي ديگرانه و البته تا اونجايي كه ميشه ترغيب به كالاي ايراني، شما هم كه داري ميري ديگه ما همش اينجا بوتان خريد و فروش ميكنيم مرتب:sq_11:داداش ما تو فروشگامون كاسبي مي كنيم نه اينجا! كلا ختم بازار ختم كلامو گفتن ديگه، سلامت و موفق باشيد.

pedi261
24-10-2012, 16:45
[QUOTE=khatmebazar;7281891]

آقا سفر سلامت، اميدوارم بري جايي كه دلت اونجا آرومه ولي ما هدفمون فروش نيست كه اينجائيم هدفمون يادگرفتن از تجربه هاي ديگرانه و البته تا اونجايي كه ميشه ترغيب به كالاي ايراني، شما هم كه داري ميري ديگه ما همش اينجا بوتان خريد و فروش ميكنيم مرتب:sq_11:داداش ما تو فروشگامون كاسبي مي كنيم نه اينجا! كلا ختم بازار ختم كلامو گفتن ديگه، سلامت و موفق باشيد.
آقا من منظورم اون دسته از فروشنده هاس که نه اخلاق و مرام دارن و نه دانش فنی. حالا پکیج ایرانی و خارجیش خیلی مهم نیست اما باید با صداقت داشت در فروش. وگرنه شما دوستان که حسابتون جداس. اگه منظورمو بد رسوندم عذر خواهی میکنم.

فروشنده ايراني
24-10-2012, 16:55
[QUOTE=فروشنده ايراني;7281929]
آقا من منظورم اون دسته از فروشنده هاس که نه اخلاق و مرام دارن و نه دانش فنی. حالا پکیج ایرانی و خارجیش خیلی مهم نیست اما باید با صداقت داشت در فروش. وگرنه شما دوستان که حسابتون جداس. اگه منظورمو بد رسوندم عذر خواهی میکنم.

آقاي ختم بنده منظورم با جنابPedi بود قربان. شما كه ختم كلام رو گفتين و بنده هم موافقم باهاتون.

hvac.eng
24-10-2012, 17:32
دوست عزیز ، رادیاتورهای پانلی با تعداد کنکتورهای یکسان خیلی تفاوت گرمادهی ندارن.مقایسه میره رو ضخامت ورق و گارانتی تعویضشون.برو سراغ پانلیای ترک با گارانتی تعویض بالا.نمی خوام یه چیزی بگم تبلیغ مارک خاصی بشه.اما گارانتی ها هم فرق میکنه.مثلا کان کمه فقط 3 ساله.اما فرولی و سانیکا فکر کنم 10 سالن.من رادیاتور رو اغلب از اینها میگیرم. با پره ای قیمتش تفاوت چندان نمی کنه و همونطور که دوستان تو تاپیکای قبل گفتن خدماتشم خوبه.البته تا حالا من نیازی به خدماتشون تو رادیاتور پیدا نکردم ولی تو یکی از پست های همین تاپیک خوندم فرولی رو حرفش مونده و اومدن بدون هزینه عوض کردن.بازم اگه تهرانی برو طالقانی یا کارگر تحقیق کن.اما هرچی میگیری حواست به تعداد کنکتور و میزان سال گارانتی تعویض باشه.

habibi .n
25-10-2012, 10:25
اگه مدل دستکاهتو هم بگی بیشتر میتونیم کمکت کنیم. و این که در کدوم شهر ساکنی.

مدل دستگاه BL-220 و الان که روی وضعیت شوفاژ گذاشتمش بجز صداش مشکلش ظاهرا حل شده، من تهران هستم .

matin95
25-10-2012, 11:06
سلام پکیج ایمر گاس دارم تازه تازه نصب کردمش فشار بارش روی 1.5 که میزارم ومواقعی که از اب گرم استفاده میکنیم فشار بار کم میشه و باید دوباره دستی پیچ زیر روباز کنم تا فشار بار معمولی بشه این شده کار هر روزمن که دستی تنظیم کنم توروخدایکی راهنماییم کنه در ضمن نشتی هم نداره ایا باید پیچ زیر پکیج باز باشه اگه باز باشه که فشار میره بالا وقتی هم یکمی میبندمش فشار میاد پایین منکه دیگه گیج شدم چه کار کنم در ضمن وقتی که فشار میره روی 3 اب داغ از زیر پکیج میریزه ایا این طبیعیه

tamirkar1
25-10-2012, 22:27
سلام پکیج ایمر گاس دارم تازه تازه نصب کردمش فشار بارش روی 1.5 که میزارم ومواقعی که از اب گرم استفاده میکنیم فشار بار کم میشه و باید دوباره دستی پیچ زیر روباز کنم تا فشار بار معمولی بشه این شده کار هر روزمن که دستی تنظیم کنم توروخدایکی راهنماییم کنه در ضمن نشتی هم نداره ایا باید پیچ زیر پکیج باز باشه اگه باز باشه که فشار میره بالا وقتی هم یکمی میبندمش فشار میاد پایین منکه دیگه گیج شدم چه کار کنم در ضمن وقتی که فشار میره روی 3 اب داغ از زیر پکیج میریزه ایا این طبیعیهدوست عزیز
میشه بگی که شما به مدت طولانی از آبگرم استفاده میکنن یا زمان مصرفتون کمه؟
اگر طولانی مدت از آبگرم استفاده میکنید و فشار مدار شما کم میشه احتمال داره یک جا نشتی داشته باشید اما وقتی شوفاژ روشن خودشو نشون نمیده.
باید یکم بیشتر توضیح بدی تا بتونم کمکت کنم.

tamirkar1
25-10-2012, 22:34
و این که من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید پای فروشنده ها به این تاپیک باز شود. (با احترام به همه فروشنده ها اما اینجا حتما باید در زمینه خدمات کار کرده باشید تا بشه رو نظرتون حساب کرد)سلامpedi عزیز
امیدوارم سفر خوبی داشته باشی.من که واقعا چیزی های خوبی از شما یاد گرفتم. از یک طرف خوشحالم که داری از این شغل میکنی و داری میری اون ور از یک طرف ناراحتم که یک همکار خوبو دارم از دست میدم.
امیدوارم حداقل تو این فروم تنهامون نذاری و به همون سر بزنی.
سفر به سلامت

habibi .n
25-10-2012, 23:01
من الان که پکیج رو روی رادیاتور گذاشتم بجز صداش هیچ مشکل دیگه ای ندارم ،مشکل از چی بوده؟؟؟الانم پیشنهاد تعویضشو میکنید و اینکه این طرح جایگزین چیه و کجا میشه پرس و جو کرد، بوتان مدل BL220 ممنون از راهنماییتون.

دوست عزیز ما اینجا از دور هر مشورتی بدیم به موثقی تعمیر کاری که از نزدیک دستگاه رو دیده نیست مثلا اینکه نشتی مال مبدله یا یه لوله خیلی رو فرق هزیه تعمیر اثر داره و از راه دور نمیشه فهمید.ولی بطور کلی قیمت قطعه بالاست و اگه خرابی زیاد باشه با توجه به عمر دستگاهت که کم کم ممکنه قطعات دیگه هم خراب بشه منم پیشنهادم تعویض پکیجه.اما برا اینکه هزینت زیاد نشه برو سراغ شرکتهایی که طرح جایگزینی پکیج فرسوده دارند.

فروشنده ايراني
27-10-2012, 09:11
حبيبي جان شما از همون بوتان تا جايي كه ميشه استفاده كن چون BN دستگاه بسيار خوبي است، در مورد طرح تعويض پكيج فرسوده هم كه بوتان و ايران همچين چيزي ندارند ولي از همكاران كه پرسيدم ظاهرا كارخانه جنرال كه محصولات فرولي مياره اين كار ميكنه و يه همچين طرحي داره كه پكيج قبلي شما رو با يه قيمتي بر ميداره و يه پكيج جديد بهتون ميده. اما تو اين حالت شما فقط بايد فرولي بخري كه قيمتش هم بالاست(تقريبا 2.5 ميليون)

من الان که پکیج رو روی رادیاتور گذاشتم بجز صداش هیچ مشکل دیگه ای ندارم ،مشکل از چی بوده؟؟؟الانم پیشنهاد تعویضشو میکنید و اینکه این طرح جایگزین چیه و کجا میشه پرس و جو کرد، بوتان مدل BL220 ممنون از راهنماییتون.

hvac.eng
27-10-2012, 11:18
دوست عزیز اگر زمانی که پکیج تو حالت گرمایش قرار گرفته و رادیاتورها بازه نشتیت قطع شده احتمال زیاد نشتی یه جایی تو مسیر بای پسه.صدا هم اگه قبلا نبوده ،میتونه دلیلش خرابی فن ، لق شدن بعضی از قطعه ها ، از تراز خارج شدن محور پمپ و یا بخاطر دودکشت باشه.طرح جایگزینی هم دقیقا نمی دونم کدوم شرکت ها هستند .اما شنیدم فرولی اینکارو میکنه.بقیشونو باید از طالقانی یا کارگر بپرسی.ولی اگه لازم شد عوض کنی این دفعه ایرانی نگیر.میارزه 600-500 تومان بیشتر بدی یه پکیج بهتر برداری.البته با توجه به طرح جایگزینی فکر میکنم با خرید پکیج ایران رادیاتور یا بوتان جدید تو یه قیمت در بیاد.

tamirkar1
27-10-2012, 12:05
من الان که پکیج رو روی رادیاتور گذاشتم بجز صداش هیچ مشکل دیگه ای ندارم ،مشکل از چی بوده؟؟؟الانم پیشنهاد تعویضشو میکنید و اینکه این طرح جایگزین چیه و کجا میشه پرس و جو کرد، بوتان مدل BL220 ممنون از راهنماییتون.دوست عزیز
اگر پکیج شما تو حالت تابستانه اصلاً هیچ صدای نداشته زیاد نگران نباش و لازم ه تعویض پکیج هم نداره احتمال 90 درصد پمپ دستگاه مشکل داره و باید عوضش کنی.(صدای که تو این حالت میده مثل صدای برخورد ه و تق تق میکنه).
اما اگر دستگاه شما صدای زوزه داره مشکلش فرق میکنه.
باید بگی از کدوم نوع از این صداهارو میده.
در ضمن جنس رادیاتورهاتم بگی بیشتر میشه کمکت کرد.
در مورد طرح جایگزین هم تا اونجای که من اطلاع دارم فقط فرولی این طرح روداره که من چند بار از این طرح استفاده کردم و خیلی به نفع مشتری هست و تا حدود 600000 تومن به نفع مشتری میشه.چون دستگاه رو به قیمت فروش به نمایندگی های به مشتری میدن.

aaja
28-10-2012, 20:37
سلام
میخواستم بدونم دمای نرمال یکیج برای سوفاژ باید روی چه درجه ای تنظیم بشه
من دما را روی یه درجه مثلا 60 تنظیم میکنم ولیکن میبینم دما بین 37 تا 45 متناوب در حال بالا و پایین رفتنه دلیلش میتونه چب باشه

tamirkar1
28-10-2012, 23:26
سلام
من دما را روی یه درجه مثلا 60 تنظیم میکنم ولیکن میبینم دما بین 37 تا 45 متناوب در حال بالا و پایین رفتنه دلیلش میتونه چب باشهشما مطمئنین دما رو روی 60 تنظیم کردید.
آیا رادیاتورها گرما دارن و داغ میشن.علامت شعله دائم وجود داره یا وقتی به 45 میرسه خاموش میشه.
یک کاره دیگه هم انجام بده دما رو روی یک عدد دیگه مثل 50 یا 70 یا 80 تنظیم کن بایددمای مدارت به این عدد برسه ولی اگر باز هم فقط تو همون رنج 37 تا 45 به صورت متناوب بالا پایین شد بگید.

tamirkar1
28-10-2012, 23:29
سلام
من دما را روی یه درجه مثلا 60 تنظیم میکنم ولیکن میبینم دما بین 37 تا 45 متناوب در حال بالا و پایین رفتنه دلیلش میتونه چب باشهببینید توحالت آبگرم بهداشتی این مشکل وجود داره یا نه.مثلا وقتی دمای آبگرم رو روی 55 تنظیم میکنید آب خوب گرم میشه یا نه.

!hadi!
29-10-2012, 07:18
هيچکدوم از دوستان در مورد پکيج شفيع سازه شرق که مدعي هستند unical ايتاليا است اطلاعاتي دارد ؟

habibi .n
29-10-2012, 10:18
دوست عزیز
اگر پکیج شما تو حالت تابستانه اصلاً هیچ صدای نداشته زیاد نگران نباش و لازم ه تعویض پکیج هم نداره احتمال 90 درصد پمپ دستگاه مشکل داره و باید عوضش کنی.(صدای که تو این حالت میده مثل صدای برخورد ه و تق تق میکنه).
اما اگر دستگاه شما صدای زوزه داره مشکلش فرق میکنه.
باید بگی از کدوم نوع از این صداهارو میده.
در ضمن جنس رادیاتورهاتم بگی بیشتر میشه کمکت کرد.
در مورد طرح جایگزین هم تا اونجای که من اطلاع دارم فقط فرولی این طرح روداره که من چند بار از این طرح استفاده کردم و خیلی به نفع مشتری هست و تا حدود 600000 تومن به نفع مشتری میشه.چون دستگاه رو به قیمت فروش به نمایندگی های به مشتری میدن.

جنس رادیاتورها آلومینیومه ولی من هواگیری کردم ، صدای زوزه هم از قبل بود ودر تابستان مشکل نشتی از زیر دستگاه هم داشت که باعث افت فشار میشد ولی الان که رو شوفاژه مشکل نشتی حل شده و فقط صداشه

tymor2
29-10-2012, 21:23
سلام .. سوالی در مورد نحوه انتخاب رادیاتور دارم . واسه یک خونه 64 متری دوتا اتاق خواب یکی 8 متری ویکی دیگه 6 متری چند تا پره نیاز داریم لطفا نحوه محاسبه تعداد پره ها رو هم بگید؟

aaja
29-10-2012, 21:41
سلام دوست عزیز
اره مطمئنم که دما روی 60 هستش رادیاتورها هم گرم میشن نه خیلی داغ درباره شعله که فرمودی اینجوریه که وقتی دما به 45 میرسه شعله روشن میشه و دما رو بالا می بره تا حدود 67 بعد خاموش میشه دمای روی پکیج شروع می کنه به پایین اومدن تا برسه به 45 یکی دو دقیقه روی 45 میمونه دوباره علامت شعله روشن میشه تا دما رو برسونه به 67 این روند مدام تکرار میشه در مورد ابگرم بهداشتی بلافاصله با باز کردن شیر اب علامت شیر روشن میشه و دما رو میبره بالا -گرمای اب خوبه

tamirkar1
29-10-2012, 22:14
سلام دوست عزیز
اره مطمئنم که دما روی 60 هستش رادیاتورها هم گرم میشن نه خیلی داغ درباره شعله که فرمودی اینجوریه که وقتی دما به 45 میرسه شعله روشن میشه و دما رو بالا می بره تا حدود 67 بعد خاموش میشه دمای روی پکیج شروع می کنه به پایین اومدن تا برسه به 45 یکی دو دقیقه روی 45 میمونه دوباره علامت شعله روشن میشه تا دما رو برسونه به 67 این روند مدام تکرار میشه در مورد ابگرم بهداشتی بلافاصله با باز کردن شیر اب علامت شیر روشن میشه و دما رو میبره بالا -گرمای اب خوبهاگر زیر پکیج و روی لوله برگشت شوفاژ صافی نصب کردین اولین کاری که انجام میدین تمیز کردن این فیلتره و بعد شستشوی کامل مدار گرمایش با این کار مشکل حل میشه.

tamirkar1
29-10-2012, 22:16
جنس رادیاتورها آلومینیومه ولی من هواگیری کردم ، صدای زوزه هم از قبل بود ودر تابستان مشکل نشتی از زیر دستگاه هم داشت که باعث افت فشار میشد ولی الان که رو شوفاژه مشکل نشتی حل شده و فقط صداشهیعنی دستگاه شما فقط صدای زوزه داره.و الان مشکل دیگه ای نداره.

tamirkar1
29-10-2012, 22:19
سلام .. سوالی در مورد نحوه انتخاب رادیاتور دارم . واسه یک خونه 64 متری دوتا اتاق خواب یکی 8 متری ویکی دیگه 6 متری چند تا پره نیاز داریم لطفا نحوه محاسبه تعداد پره ها رو هم بگید؟واحد شما توی طبقه چندم هستش.

habibi .n
30-10-2012, 09:30
نوشته شده توسط habibi .n [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جنس رادیاتورها آلومینیومه ولی من هواگیری کردم ، صدای زوزه هم از قبل بود ودر تابستان مشکل نشتی از زیر دستگاه هم داشت که باعث افت فشار میشد ولی الان که رو شوفاژه مشکل نشتی حل شده و فقط صداشه

یعنی دستگاه شما فقط صدای زوزه داره.و الان مشکل دیگه ای نداره.

بله الان ظاهرا مشکلی نداره ، دیروز داشتم دودکش دستگاه رو بررسی میکردم ببینم لق نشده از قسمت بالای پکیج یه ضربه کوچیک به جعبه مستطیلی (ظاهرا برد دستگاه ) زدم و صداش خیلی کمتر شد،

مرجان58
30-10-2012, 09:58
سلام و وقت بخير
يه سوال ؟
رادياتور خونه ي ما فقط مال يك اتاق داغ شده و بقيه سرد هستند هواگيري هم كرديم و بازم سردند
پكيج نداريم موتور خونه است
بايد چه كارش كنيم؟
ممنون از راهنماييتون

hvac.eng
30-10-2012, 13:05
دوست عزیز ، تعداد پره بستگی به شرایط خونت و برندی که میگیری داره.مثلا ترموی ایران رادیاتور نسبت به النای بوتان گرمادهی کمتری داره و طبیعتا تعداد بیشتری باید ازش بگیری. از طرفی اگه از پکیج استفاده میکنی سعی کن رادیاتور پانلی بگیری .چون پره ای ها آلمینیوم هستند و با توجه به مس بالای بکار رفته تو پکیج خیلبی با هم سازگار نیستند.اما با فرض متوسط بودن تلفات حرارتی منزلتون و دمای طرح سرد منطقه تون و... برا اتاق 8 متریت 7 پره بوتان یا پنلی 60 سانت کافیه برا 6 متریه 5 پره یا پنلی 500-600 سانتی کافیه.برا سالن که فکر کنم بین 35 تا 40 متر باشه 30تا 35 پره یا حدود 2.5متر پانل کافیه که با توجه به تعداد رفت و برگشت های در نظر گرفته شده تو سالن تقسیمش کن.
سلام .. سوالی در مورد نحوه انتخاب رادیاتور دارم . واسه یک خونه 64 متری دوتا اتاق خواب یکی 8 متری ویکی دیگه 6 متری چند تا پره نیاز داریم لطفا نحوه محاسبه تعداد پره ها رو هم بگید؟

tamirkar1
30-10-2012, 22:07
سلام و وقت بخير
يه سوال ؟
رادياتور خونه ي ما فقط مال يك اتاق داغ شده و بقيه سرد هستند هواگيري هم كرديم و بازم سردند
پكيج نداريم موتور خونه است
بايد چه كارش كنيم؟
ممنون از راهنماييتوناول چک کنید ببیند آیا شیرهای پایین بالای رادیاتو باز هستند یا نه.اگر شیر ها باز بود و هوای هم داخل رادیاتورها نبود احتمال داره پمپ داخل موتورخانه خراب شده باشه.یک تعمییر کار بیارید پمپ رو نگاه کنه شاید گیر پاژ باشه.یا کوبلینگ پاره کرده باشه.

tamirkar1
30-10-2012, 22:10
نوشته شده توسط habibi .n [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جنس رادیاتورها آلومینیومه ولی من هواگیری کردم ، صدای زوزه هم از قبل بود ودر تابستان مشکل نشتی از زیر دستگاه هم داشت که باعث افت فشار میشد ولی الان که رو شوفاژه مشکل نشتی حل شده و فقط صداشه

بله الان ظاهرا مشکلی نداره ، دیروز داشتم دودکش دستگاه رو بررسی میکردم ببینم لق نشده از قسمت بالای پکیج یه ضربه کوچیک به جعبه مستطیلی (ظاهرا برد دستگاه ) زدم و صداش خیلی کمتر شد،اگر دستگاه شما صدای شبیه به زوزه داره احتمال خیلی زیاد فشار گاز منزل شما بالای 20 میلی بار رفته.باید زنگ بزتی شرکت گاز که بیان فشار گازو کم کنن.

DonyayeFarda
01-11-2012, 00:07
با سلام خدمت دوستان

میخواستم برای واحد حدودا 75 متری دوخوابه حدودا 12 متری پکیج و رادیاتور با قیمت مناسب و خدمات و سرویس دهی در منطقه اسلامشهر و رباط کریم بگیرم
طبقه اول بالای پارکینک از ساختمان 3طبقه 6واحدی قطر لوله دودکش 10 سانتی
ضمنا ممنون میشم قیمت مناسب ترین جای ممکن برای خرید رو پیشنهاد کنید
طبق آخرین توصیه هایی که تاحالا تو این تاپیک و جاهای دیگه خوندم فرولی و ایمر پیشنهاد شده و تاکید شده از بوتان مخصوصا بخاطر صدای بیش از حد دوری کنم
نظرتون در مورد پکیج ایران رادیاتور چیه ؟
آیا واقعا سری رادیاتور سری کال باوجود مزایا معایب نداشتن رنگ از داخل رو داره ؟

hvac.eng
01-11-2012, 12:06
دوست عزیز ،مشکل صدای فن بیشتر مال ایران رادیاتوره.بوتان بد نیست.ایمرگاز و فرولی از لحاظ کیفیت خوبن اما ایمر خدماتش خوب نیست.بهترین خدمات مال بوتان و فرولیه.واسه پکیج خدمات و گارانتی خیلی مهمه.با توجه به اینکه قطر دودکشت زیر 15 سانته باید از پکیج فن دار استفاده کنی.از لحاظ قیمت هم الان بازار آشفته است و اکثرا افزایش قیمت های سنگین داشتند.به طور مثال ایران گرون کرده و شده 2300 و اما فرولی هنوز خیلی گرون نکرده و 2600 قیمتشه.به نظر من الان برای شما بهترین گزینه فرولیه به نظر من 2 مدله فن دار فرولی بگیر.شرمنده اسم مدلاش رو خاطرم نیست اما پکیج 24 کیلو وات برا خونت کافیه.رادیاتور هم با توجه به پکیج بهتره پانلی بگیری.پره ای آلمینیومیه و با پکیج سازگار نیست.برا ااتاقات هر کدوم یک متر و برا سالنت که فکر میکنم 30-35 متر باشه با توجه به اینکه روی پارکینگی و پارکینگ فضای گرم شده نیست حدود 2.5 تا 3 متر رادیاتور پانلی میخوای که با توجه به ورودی خروجی های آیگرم شوفاژت تقسیم بع تعدادش کن.مثلا 2 تا 1.4متری کافیه.بهترین جا برای خریدتم خیابان طالقانی و کارگر تو تهرانه.در مورد ایران رادیاتور هم فقط انقدر بگم هرچی میخری ایران رادیاتور نخر که ااز نظر فنی از پکیج های درجه 3 چینی هم بدتره و این موضوع راحت با مقایسه قابل اثباته.موفق باشی

با سلام خدمت دوستان

میخواستم برای واحد حدودا 75 متری دوخوابه حدودا 12 متری پکیج و رادیاتور با قیمت مناسب و خدمات و سرویس دهی در منطقه اسلامشهر و رباط کریم بگیرم
طبق آخرین توصیه هایی که تاحالا تو این تاپیک و جاهای دیگه خوندم فرولی و ایمر پیشنهاد شده و تاکید شده از بوتان مخصوصا بخاطر صدای بیش از حد دوری کنم
آیا واقعا سری رادیاتور سری کال باوجود مزایا معایب نداشتن رنگ از داخل رو داره ؟

younes_mohammad
01-11-2012, 12:08
سلام دوستان، واسه یه آپارتمان 95 متری از بین مارکهای بوتان، ایرات رادیاتور و ایساتیس کدوم رو پیشنهاد میدید، که استاندارد باشه و خوش ساخت کمتر خرابی و گیر داشته باشه؟

DonyayeFarda
01-11-2012, 18:16
دوست عزیز ،مشکل صدای فن بیشتر مال ایران رادیاتوره.بوتان بد نیست.ایمرگاز و فرولی از لحاظ کیفیت خوبن اما ایمر خدماتش خوب نیست.بهترین خدمات مال بوتان و فرولیه.واسه پکیج خدمات و گارانتی خیلی مهمه.با توجه به اینکه قطر دودکشت زیر 15 سانته باید از پکیج فن دار استفاده کنی.از لحاظ قیمت هم الان بازار آشفته است و اکثرا افزایش قیمت های سنگین داشتند.به طور مثال ایران گرون کرده و شده 2300 و اما فرولی هنوز خیلی گرون نکرده و 2600 قیمتشه.به نظر من الان برای شما بهترین گزینه فرولیه به نظر من 2 مدله فن دار فرولی بگیر.شرمنده اسم مدلاش رو خاطرم نیست اما پکیج 24 کیلو وات برا خونت کافیه.رادیاتور هم با توجه به پکیج بهتره پانلی بگیری.پره ای آلمینیومیه و با پکیج سازگار نیست.برا ااتاقات هر کدوم یک متر و برا سالنت که فکر میکنم 30-35 متر باشه با توجه به اینکه روی پارکینگی و پارکینگ فضای گرم شده نیست حدود 2.5 تا 3 متر رادیاتور پانلی میخوای که با توجه به ورودی خروجی های آیگرم شوفاژت تقسیم بع تعدادش کن.مثلا 2 تا 1.4متری کافیه.بهترین جا برای خریدتم خیابان طالقانی و کارگر تو تهرانه.در مورد ایران رادیاتور هم فقط انقدر بگم هرچی میخری ایران رادیاتور نخر که ااز نظر فنی از پکیج های درجه 3 چینی هم بدتره و این موضوع راحت با مقایسه قابل اثباته.موفق باشی

ممنون از جواب سریعتون

اما در مورد خدمات در رباط کریم نگفتید و اینکه با وجود سختی آب بالا در منطقه چه راه حلی پیشنهاد میدید !

tamirkar1
01-11-2012, 22:51
سلام دوستان، واسه یه آپارتمان 95 متری از بین مارکهای بوتان، ایرات رادیاتور و ایساتیس کدوم رو پیشنهاد میدید، که استاندارد باشه و خوش ساخت کمتر خرابی و گیر داشته باشه؟آقا یونس
توی این پکیج های که شما انتخاب کردی بوتان از بقیه بهتره و من پیشنهاد میکنم بوتان بخری.خدماتش نسبت به شرکتهای دیگه بهتره و خرابی کمتری هم داره.

tamirkar1
01-11-2012, 23:03
با سلام خدمت دوستان

آیا واقعا سری رادیاتور سری کال باوجود مزایا معایب نداشتن رنگ از داخل رو داره ؟اینکه به شما توصیه کردن از پکیج بوتان بخاطر صدای بیش از حد باید دوری کرد کاملا اشتباه خدایش من پکیج های خیلی زیادی رو در حالت کارکردن دیدم بوتان صدای کمی داره به نظز من اگر بخوایم از نظر صدا رتبه بندی کنیم به ترتیب بیشترین صدا مربوط به :
1- ایران رادیاتور
2- ایساتیس
3- ال جی
.
.
- اریستون
- ایمر گاز
- بوتان
- بوش
- فرولی
.
.

DonyayeFarda
02-11-2012, 10:55
بازم ممنونم که جواب سوالاتم رو دادید
به عنوان آخرین سوال و راهنمایی از اعضایی که دستشون تو کاره و حدس و گمانی در مورد شرایط فعلی و آینده بازار دارن میپرسم، آیا احتمال برگشت قیمت ها وجود داره ...! تا کی ؟
من خونه م آخر سال حاضر میشه و از نمایندگی بوتان هم که راهنمایی گرفتم بدون کارشناسی قبل از نصب و فقط تلفنی گفت کالدا ونزیا + حدودا 40تا پره پریمو جواب میده ...! این مدلارو تایید میکنید؟ الان تهیه کنم بهتره یا بعد از عید؟

hamed67hamed
02-11-2012, 20:18
با سلام خدمت اساتيد

اگه يه راهنمايي در مورد پكيج بهم بدين ممنون ميشم
ساختمون ٧ طبقه ، براي طبقه ٥ ام، ١٠٠ متر دو خوابه تو تبريز

در مورد قيمت و خدمات و عمر هم يه توضيح كوتاه ميخواستم

tamirkar1
03-11-2012, 16:40
حامد جان شما هم میتونی پکیج فن دار نصب کن هم بدون فن.اما ترجیحاً فن دار نصب کن.
یک پکیج 24 هزار با توجه به متراژی که گفتی کافیه.
برای اتاق خواب دوتا 12 پره و برای پذیرای دو تا 20 پره خوبه اما اگر میخوای رادیاتور پنلی بگیری دوتا 1متری برای خواب ودوتا 140 برای پذیرای خوبه.
کلا عمر مفید یک پکیج 4 تا 5 ساله اما بعد از اون میفته تو خرج و باد سالانه یک مبلغی براش کنار بذاری(تو این اوضاع بالا رفتن قیمت، قطعات پکیج هم خیلی گرون شده).
توی تبریز نمایندهای خدمات خیلی خوبی داریم از بین پکیج ها فرولی - بوتان - ایمر گاز -والترو ، پکیج های خوبی هستند.و الان خدمات بهتری نسبت به بقیه دارن.
با سلام خدمت اساتيد

اگه يه راهنمايي در مورد پكيج بهم بدين ممنون ميشم
ساختمون ٧ طبقه ، براي طبقه ٥ ام، ١٠٠ متر دو خوابه تو تبريز

در مورد قيمت و خدمات و عمر هم يه توضيح كوتاه ميخواستم

tamirkar1
03-11-2012, 16:44
من که فکر نمی کنم قیمتها به این زودی ها پایین بیاد.پس پیشنهاد میدم هرچه زودتر بخری.
به نظر من پکیج های اوپتیما بوتان بهتر از کالد ونیزا کار میکنه و بهتره اوپتیما بخری.
بازم ممنونم که جواب سوالاتم رو دادید
به عنوان آخرین سوال و راهنمایی از اعضایی که دستشون تو کاره و حدس و گمانی در مورد شرایط فعلی و آینده بازار دارن میپرسم، آیا احتمال برگشت قیمت ها وجود داره ...! تا کی ؟
من خونه م آخر سال حاضر میشه و از نمایندگی بوتان هم که راهنمایی گرفتم بدون کارشناسی قبل از نصب و فقط تلفنی گفت کالدا ونزیا + حدودا 40تا پره پریمو جواب میده ...! این مدلارو تایید میکنید؟ الان تهیه کنم بهتره یا بعد از عید؟

DonyayeFarda
04-11-2012, 00:11
سلام
انگار بقیه صاحب نظرا به تعطیلات رفتن و خبری ازشون نیس
ممنونم tamirkar1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان
اگه میشه شماره تلفن میدادی تلفنی باهات تماس میگرفتم

فردا میخوام برم کارگر و بعد هم طالقانی
برام جالبه که هیچ وقت قیمتی که تو سایت بوتان شاپ زدن کسی جنس نمی فروشه و هربار تماس گرفتم هم گفتن قیمتامون به روزه ...!
مثلا تا 2 هفته پیش کالدار 1326بود و حالا 1562 شده و دو ماه پیش 1080
امیدوارم موفق به خرید و نهایتا راضی از خرید و کیفیت و خدمات بشم

hvac.eng
04-11-2012, 15:53
دوست عزیز از بین این 3 تا ، ایران رادیاتور که مفت گرونه.ایساتیس بد نیست اما از پکیج های ایتالیایی هم گرونتره! و به قیمتش نمی ارزه. بوتان از نظر کیفی و مبلغی از جفتشون بهتره.بخصوص مدل بنسروش.
سلام دوستان، واسه یه آپارتمان 95 متری از بین مارکهای بوتان، ایرات رادیاتور و ایساتیس کدوم رو پیشنهاد میدید، که استاندارد باشه و خوش ساخت کمتر خرابی و گیر داشته باشه؟

hvac.eng
04-11-2012, 15:57
دوست عزیز ،تا جایی که من میدونم خدمات فرولی و بوتان سراسری و خوبه. با شرکتشون تماس بگیر. بابت سختی آب هم با هر پکیجی که نصب کردی حتما یه سختی گیر قبل از ورود آب به دستگاه بذار.35 تومان بود اما الان نمی دونم.واقعا به گرفتگی مبدل و مشکلات سختی آب میارزه.خدمات بوتان با خودشه.فرولی هم با جنراله.یه زنگ بزن بپرس.
ممنون از جواب سریعتون

اما در مورد خدمات در رباط کریم نگفتید و اینکه با وجود سختی آب بالا در منطقه چه راه حلی پیشنهاد میدید !

hvac.eng
04-11-2012, 16:07
دوست عزیز ،شرمنده نبودم.درست حدس زدی مسافرت بودم :-) همونطور که دوستمون گفت اپتما بهتر از کالداس .بنسرو هم از جفتشون بهتره.کلا به اعتقاد من تو ایرانیا بوتان ، تو خارجیا فرولی خوبن.البته ایمر هم کیفیتش حرف نداره.حیف که خدماتش ضعیفه و برا پکیج خدمات حتی شاید یه وقتایی بشه گفت از خود پکیج مهمتره!خالی از لطف نیست بگم tamirkar1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان به گردن ما حق پیشکسوتی داره و من بر اساس پست هایی که ازش خوندم دربست قبولش دارم.کارش درسته
سلام
ممنونم tamirkar1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان

برام جالبه که هیچ وقت قیمتی که تو سایت بوتان شاپ زدن کسی جنس نمی فروشه و هربار تماس گرفتم هم گفتن قیمتامون به روزه ...!

tamirkar1
04-11-2012, 20:36
دوست عزیز شما لطف دارین راستش من مثل دوستان فرصت مسافرت رفتن ندارم و حتی روزهای تعطیل بخصوص در این شرایط که همه در حال راه اندازی شوفاژ هستند مجبورم بمونم .و روزی چندتا تعمیر پکیج و یا موتور خانه رو تو برنامه دارم.شما هم سعی کن هرچه زودتر پکیج رو بخری ظاهرا امروز بوتان 1700000 موجود بود اما اگر میخوای ارزانتر بخری یک سری به نمایندگی های بوتان بزن.اگر باز سوالی بود در خدمتم.
سلام

DonyayeFarda
04-11-2012, 21:30
کل طالقانی رو زیر و رو کردم کالدا زیر 2000نبود و اپتیما هم 2330 هر دو هم به شدت نادر و نایاب
اگه بوتان با اون قیمت میشه پیدا کرد بگیرم ... ممنون میشم خبرشو زود بدین
چون کالدا رو فاکتور کردم و قراره آخر هفته بفرستن برام
رادیاتور هم بوتان پره ای 26 گرفتم 4تا 10 پره 2تا پذیرایی و 2تا اتاق خوابا
پلی فسفاتم comer رو پیشنهاد کرد و وقتی گفتم چرا کینگ آکوا نمیذاری گفت میترکه و ول میکنه و از این حرفا(راست و دروغش با خودش 10 تومنم فرق قیمت داشتن) آکوا 35 و کومر 45
شیرای رادیاتورارو هر سری رو 42 و 3تا شیر که نمیدونم برای کجای پکیج هست 25 حساب کرد
2ساعت آویزون شدم چیزی کم نکرد
اگه چیزیش اضافه س یا نمایندگی برای نصب تایید نمیکنه بگید تا حذف کنم
ممنون و با عرض معذرت از طولانی شدن پستم (جنبه ی اطلاع رسانی داشت خب!)

DonyayeFarda
04-11-2012, 21:35
راستی کومر سایت رسمی هم داره

سوال آخر از دوست عزیزمون tamirkar1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تعرفه نصب و راه اندازی 4تا رادیاتور توسط نمایندگی چقدره ؟ نصب توسط غیر نمایندگی(رادیاتور) از شرایط گارانتی خارج میشه؟
شنیدم که نصب پکیج بوتان رایگانه و گویا باید لوازم نصب هم روش باشه درسته ؟

tamirkar1
04-11-2012, 23:22
اوپتیما بهتره اما نه به این قیمت من که تو شهرستانم بوتان اوپتیما رو امروز 1700000 قیمت دادن و بنسرو بالای 2000000 بود.زنگ زدیم تهران سفارش دادیم امروز فرستاده فردا می رسه. باید بیشتر بگردی.
comer هم سختی گیره خیلی خوبیه و جواب داده نمی خواد نگران باشی.
در مورد شیر رادیاتور نمیدونم بااین قیمت چه شیری خریدی اما ایران گرما بخر حدود 25 بیشتر نمیشه کیفیتش هم خوبه.باید چهار بسته هم ماسوره رادیاتور بگیری که برای نصب رادیاتور لازمه به همراه 2 عدد بست تسمه ای برای نصب هر رادیاتور روی دیوار، یک حوله خشک کن برای حمام.
اینها چیز هایه که شما لازم دارین.
کل طالقانی رو زیر و رو کردم کالدا زیر 2000نبود و اپتیما هم 2330 هر دو هم به شدت نادر و نایاب
اگه بوتان با اون قیمت میشه پیدا کرد بگیرم ... ممنون میشم خبرشو زود بدین
چون کالدا رو فاکتور کردم و قراره آخر هفته بفرستن برام
رادیاتور هم بوتان پره ای 26 گرفتم 4تا 10 پره 2تا پذیرایی و 2تا اتاق خوابا
پلی فسفاتم comer رو پیشنهاد کرد و وقتی گفتم چرا کینگ آکوا نمیذاری گفت میترکه و ول میکنه و از این حرفا(راست و دروغش با خودش 10 تومنم فرق قیمت داشتن) آکوا 35 و کومر 45
شیرای رادیاتورارو هر سری رو 42 و 3تا شیر که نمیدونم برای کجای پکیج هست 25 حساب کرد
2ساعت آویزون شدم چیزی کم نکرد
اگه چیزیش اضافه س یا نمایندگی برای نصب تایید نمیکنه بگید تا حذف کنم
ممنون و با عرض معذرت از طولانی شدن پستم (جنبه ی اطلاع رسانی داشت خب!)

DonyayeFarda
05-11-2012, 08:50
خب اگه امکانش هس یا برام آدرس و تلفن یجای خوبو بذا یا اینکه از همون شهرستان بگیرم و با باربری برام بیاد
اگه این لطفو در حقم کنی ممنونت میشم و دعاگوت
بحث 600-700 تومن پول کارگریه

فروشنده ايراني
05-11-2012, 09:14
دوست عزيز شما درست ميگي تو طالقاني قيمت همينه و داره خيلي بالاي في فروخته ميشه ، قيمت واقعي كالدا 1300 و اوپتيما 1600 هستش ولي فروشنده ها احتمال اينو ميدن(كه بي ربط هم نيست) كه شركت بوتان به زودي افزايش قيمت خواهد داشت، از طرفي قيمت گذاري پائين بوتان و اختلاف قيمت ايجاد شده با ساير برندها مخصوصا ايران رادياتور باعث ميشه متاسفانه بعضي فروشنده ها سوء استفاده كنند، پيشنهاد من اينه كه با شركت تماس بگيري و بخواي كه يه نماينده خوش انصافش رو كه به قيمت مورد تائيد ميفروشه رو به شما معرفي كنه. منم پيشنهادم بهت بنسرو چون بنظرم به درد سر بعدش نمي ارزه كه كالدا بگيري.(بنسرو هم مي توني با 2400 گير بياري).

خب اگه امکانش هس یا برام آدرس و تلفن یجای خوبو بذا یا اینکه از همون شهرستان بگیرم و با باربری برام بیاد
اگه این لطفو در حقم کنی ممنونت میشم و دعاگوت
بحث 600-700 تومن پول کارگریه

DonyayeFarda
05-11-2012, 10:19
ممنونم از فروشنده ايراني ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اما خب به خاطر قطر کم دودکش خروجی چند نفری فن دار پیشنهاد کردن طبقه اول ساختمان 3طبقه هستم و دودکش 10 سانتی کاملا عمودیه
خودتون چرا پیشنهاد فروشنده خاصی نمیدین با شماره تلفن بدین حداقل
به بوتان زنگ زدم و قراره بهم زنگ بزنن
میخوام تا دیر نشده قیمت مناسب تر پیدا کنم و برم فاکتورو پس بدم و پولمو بگیرم
3سال قراره براش قسط بدم با بدبختی

benyamilan
06-11-2012, 01:27
سلام ممنون میشم از دوستان اگه اطلاعاتی در مورد پکیج ایتال ترم و دئوترم دارن توضیج بدن
چون الان قیمت پکیج ایرانی و خارجی یه جورایی مثل هم شده آدم واقعا گیج میشه چی بخره
نیاز فوری دارم ممنون

benyamilan
06-11-2012, 01:33
سلام ممنون میشم از دوستان اگه اطلاعاتی در مورد پکیج ایتال ترم و دئوترم دارن توضیج بدن
چون الان قیمت پکیج ایرانی و خارجی یه جورایی مثل هم شده آدم واقعا گیج میشه چی بخره
نیاز فوری دارم ممنون

hvac.eng
07-11-2012, 14:35
دوست عزیز طبیعتا پکیج های اروپایی بخصوص ایتالیایی (باکسی ،فرولی ، ایمرگاز و ...) به ایرانی ها اولویت دارند.فقط بحث خدمات مطرح میشه که برا پکیج خیلی مهمه.تو ایرانیا بوتان و تو خارجیا فرولی خدماتشون خوبه.
نیاز فوری دارم ممنون

tamirkar1
07-11-2012, 23:14
نیاز فوری دارم ممنونپکیج ایتال ترم و دئوترم رو توی نمایشگاه دیدم .خدماتتش دست بچه های مشهد.
ظاهرش که خوب نشان میداد اما تا به حال در حالت کارکرد ندیدمش. اما مطمئناً خدماتش ضعیفه. و به بوتان و ایمر یا فرولی نمیرسه.

فروشنده ايراني
08-11-2012, 08:54
نیاز فوری دارم ممنون

دوست من اينجا تو بازار تهران كه همچين برندي اصلا موجود نيست اما من هم از همكاران تبريزيم شنيدم كه اونجا فروخته ميشه، همانطور كه دوستان گفتند بستگي داره كجا بخواي اين دستگاه رو بخري، از نظر كيفي شنيدم كه پكيج بدي نيست (البته در كنار پكيج هاي ايراني) اما مسلما كيفيت دستگاه هايي كه دوستان اشاره كردند كمي بهتره، تو تهران و اصفهان و تا حدودي تبريز كه ميدونم فرولي تو خارجي ها بهترين خدمات رو داره و خيلي پر فروشه و تا حالا مشتري ناراضي من تو تهران و بازار نديدم، اما در كل بوتان بخري هم توليدات كشور خودت رو خريدي هم بطور قطع از خدماتش مطمئني كه اگرم دير و زود داشته باشه ، سوخت و سوز نداره داداشم. موفق و مويد باشيد.

DonyayeFarda
08-11-2012, 12:15
واقعا ممنون از راهنمایی های همه تون مخصوصا tamirkar1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز

با اینکه جواب آخرین پستامو ندادید اما tamirkar1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) منو امیدوار کرد و دلمو قرص کرد که بگردم با قیمت مناسب تر پیدا میشه

فاکتور فروشگاه طالقانی رو مرجوع و از نمایندگی منصفی کالدای بوتان رو 1570000 (که 2000000گرفته بودم) و رادیاتور پره ای پریمو رو 24200 (که 26000گرفته بودم) تهیه کردم

تجهیزات نصب نگرفتم اما قیمت که کردم بازم صد رحمت به همین نماینگی

tamirkar1
08-11-2012, 22:36
واقعا ممنون از راهنمایی های همه تون مخصوصا tamirkar1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز

با اینکه جواب آخرین پستامو ندادید اما tamirkar1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) منو امیدوار کرد و دلمو قرص کرد که بگردم با قیمت مناسب تر پیدا میشه

فاکتور فروشگاه طالقانی رو مرجوع و از نمایندگی منصفی کالدای بوتان رو 1570000 (که 2000000گرفته بودم) و رادیاتور پره ای پریمو رو 24200 (که 26000گرفته بودم) تهیه کردم

تجهیزات نصب نگرفتم اما قیمت که کردم بازم صد رحمت به همین نماینگیدوست عزیز خوشحالم که تونستی با قیمت خوب و تقریباً واقعی این محصولات رو تهیه کنی.

sghamgosar
10-11-2012, 08:31
دوستان گلم سلام. تازه رفتیم خونه جدید که 68 متره. یه بخاری داریم که اصلا گرم نمیکنه چون خونه سه بر نور هست و کلی پنجره. تصمیم گرفتیم پکیج بگیریم و خلاص. اما من و شوشو اصلا از پکیج سر در نمیاریم. لطفا کمک کنید بهمون بگید چقدر باید هزینه کنیم و چه مارکی بگیریم که بعد پشیمون نشیم. چند تا از صحبت های دوستان رو خوندم اما برادر شوهرم بوتان گرفته اصلا راضی نیست و میگه جواب نمیده مخصوصا واسه زمستان .ما همدان هستیم که زمستوناش فوق العاده سرده. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید تا آخر این هفته بریم تو کار خریدش.

pdfman
10-11-2012, 16:52
سلام دوستان
من یک آبگرم کن بوتان دیواری دارم مدل B15 که خوب کار میکنه.مشکلم این است که مثلا چند دقیقه شیر آب باز باشه فشار آب خود به خود افت میکنه و آب سرد میشه.نمیدونم اشکال از لوله کشی هست یا اینکه اشکال میتونه از آبگرمکن باشه؟اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
چرز

tamirkar1
10-11-2012, 21:51
دوستان گلم سلام. تازه رفتیم خونه جدید که 68 متره. یه بخاری داریم که اصلا گرم نمیکنه چون خونه سه بر نور هست و کلی پنجره. تصمیم گرفتیم پکیج بگیریم و خلاص. اما من و شوشو اصلا از پکیج سر در نمیاریم. لطفا کمک کنید بهمون بگید چقدر باید هزینه کنیم و چه مارکی بگیریم که بعد پشیمون نشیم. چند تا از صحبت های دوستان رو خوندم اما برادر شوهرم بوتان گرفته اصلا راضی نیست و میگه جواب نمیده مخصوصا واسه زمستان .ما همدان هستیم که زمستوناش فوق العاده سرده. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید تا آخر این هفته بریم تو کار خریدش.اگر قیمت برات مهم نیست از بین پکیج های ایتالیایی فرولی یا ایمر گاس و تو ایرانی هابوتان رو پیشنهاد میکنم.هرچند در حال حاضر تفاوت چندانی از نظر قیمتبین پکیج های ایتالیای و ایرانی نیست.همشون حدود 2 تا 2500000 تومان هستند.با توجه به توضیحاتی که دادی بهتره حدود 60پره رادیاتور بگیری تا خونه خوب گرم بشه.انتخاب رادیاتور خیلی مهمه بهتره بری دنبال رادیاتورهای معروف مثل بوتان ،ایران رادیاتور، فارمو، یا رادیاتورهای پنلی با ضمانت نامه معتبر .

sghamgosar
11-11-2012, 10:56
دوست گلم سلام و ممنون بابت پاسختون. ازین مارکها چه مدلش رو باید بگیریم؟ قیمت خودش بجز رادیاتورهاش میشه 2.5؟ اگه کلا بخوایم 2.5 هزینه کنیم به نظرتون ایده آل هست و میشه خرید مطمئنی داشت یا باید هزینه بیشتر کنیم؟

tamirkar1
12-11-2012, 00:32
دوست گلم سلام و ممنون بابت پاسختون. ازین مارکها چه مدلش رو باید بگیریم؟ قیمت خودش بجز رادیاتورهاش میشه 2.5؟ اگه کلا بخوایم 2.5 هزینه کنیم به نظرتون ایده آل هست و میشه خرید مطمئنی داشت یا باید هزینه بیشتر کنیم؟بله 2/5 برای خرید یک پکیج بد نیست چون الان قیمتها ثبات نداره و هر روز قیمتها پایین بالا میشه.فقط فراموش نکنید با توجه به مشکل سرد بودن خونه تعداد رادیاتورها کم نباشه.

mehr212
13-11-2012, 14:36
درود
من در طراحی منزل تغیراتی ایجاد کرده ام و الان پکیج دیواری داخل سالن افتاده ، آبا می توان آنرا به طبقه بالا منتقل کرد؟ در صورت مثبت بودن شرایط این انتقال چیست؟

با سپاس

tamirkar1
13-11-2012, 23:37
درود
من در طراحی منزل تغیراتی ایجاد کرده ام و الان پکیج دیواری داخل سالن افتاده ، آبا می توان آنرا به طبقه بالا منتقل کرد؟ در صورت مثبت بودن شرایط این انتقال چیست؟

با سپاستا حد امکان سعی کنید که پکیج در طبقه پایین نصب بشه اینجوری فشار کمتری به پمپ پکیج میاد و اگر میتونید در همون طبقه پایین مکان نصب پکیج را تغییر بدید و پکیج رادر صورتی که فن داره توی یک اتاقک یا حتی توی تراس نصب کنید.و اگرپکیج بدون فن باید یک دودکش با شرایط مطلوب براش طراحی کنید.

hesam.eng
14-11-2012, 12:23
سلام خدمت متخصصین عزیز
رشته تحصیلی : لیسانس تاسیسات
در حال حاضر : نمایندگی فروش و خدمات آبگرمکن خورشیدی را دارم
که اگر سوالی در این زمینه داشتین در خدمت هستم .

دوستان برای گرفتن نمایندگی پکیج برای یکی از شهرستان های استان اصفهان راهنماییم کنید ممنون میشم
1 . چه مارکی بهتره با خدمات بهتر ؟
2 . میخوام از پکیج های موجود توی شهرستان نباشه (پکیج های معروف موجود عبارتند از : بوتان و فرولی و ایساتیس و آریستون و بوش و بارال و چند مارک دیگه که حضور ذهن ندارم )
3 . در مورد پکیج های : وستن و وایلانت و ولف و والترو و باکسی و نوتا و .... پیشنهاد بدید کدوم بهتره از نظر خدمات و فروش و واردات در آینده و .... درضمن میخواهم یه مارکی که خدمات کمتر نیاز داشته باشه .
ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز

fara_anarchist
14-11-2012, 12:45
سلام ...
با تشکر از راهنمایی دوستان به خصوص tamirkar و pedi ...
دوستان من کمک فوری می خوام برای خرید پکیج مناسب..
تقریبا تمام صفحات رو خوندم..به نظرتون برای خانه 90 متری شمالی-جنوبی طبقه چهارم در تهران با توجه به پیشنهادهای داده شده در این تاپیک پکیج ایمر مناسب تره یا ویسمن؟؟ یه مغازه ای خیلی تعریف پکیج شاپه (ساخت فرانسه) رو می کرد..نظر دوستان در مورد شاپه چیه؟...ممنون میشم مدل پیشنهادیتون رو هم بگین..

hosein002
14-11-2012, 19:48
دوستان اگه کسی سوالی درباره کل تاسیسات داره بنده تا جایی که اطلاعات دارم در خدمتم

popor_3518
14-11-2012, 21:22
سلام.من به تازگی پکیج و رادیاتور وصل کردم.همه رادیاتورها گرمن به جز یه 10 پره.که مثل بقیه گرم نیست.تا انجا که تونستم هوا گیریم کردم.به نظر شما مشکل از کجاست؟
بهترین فشار اب سیستم گرمایش چند باره؟اخه رو پکیج نوشته بین 1 تا 1.5

sara200ss
15-11-2012, 13:02
با سلام.
ما 1 سال میشه که از آبگرمکن ایران رادیاتور استفاده میکنیم. چند روزی هست که آبگرمکن را به حالت زمستانی در آوردیم. اما چون هوا گرم شده بود درجه رادیاتور آبگرمکن را روی 0 گذاشتیم. اما متاسفانه این کار باعث سرد شدن آب شد و به همین خاطر مجبوریم هر بار نیم ساعت قبل از حمام کردن درجه رادیاتور را روی حالت max بگذاریم که این کار باعث گرم شدن مجدد رادیاتورها میشه. سوالم از شما اینه که یعنی وقتی آبگرمکن در حالت زمستانی هست باید دائما درجه رادیاتور روی درجه max باشه تا آب گرم بمونه؟ سوال دیگه اینکه در حالت زمستانی درجه bar روی چه عددی باید باشه؟ ممنون.

tamirkar1
15-11-2012, 23:29
دوست عزیز
شاید آب تو این رادیاتوری که می گید سرده خوب گردش نمیکنه.
اولین کار اینه که شیر های این رادیاتور را ببندی.و بعد رادیاتور کامل از سر جاش باز کنی و بزار ی کنار.بعد یک ظرف بزرگ میزاری زیر شیر های رادیاتور و بعد شیرهارو یکی یکی باز میکنی تا ببینی آب خوب از داخل این شیرها میاد یا نه.این کارو که کردی جوابشو بگو تا بگم چه کار کنی.
سلام.من به تازگی پکیج و رادیاتور وصل کردم.همه رادیاتورها گرمن به جز یه 10 پره.که مثل بقیه گرم نیست.تا انجا که تونستم هوا گیریم کردم.به نظر شما مشکل از کجاست؟
بهترین فشار اب سیستم گرمایش چند باره؟اخه رو پکیج نوشته بین 1 تا 1.5

tamirkar1
15-11-2012, 23:39
با توجه به گزینه های که گفتید یک پکیج 24 هزار ایمر گاس رو پیشنهاد میدم.
سلام ...
تقریبا تمام صفحات رو خوندم..به نظرتون برای خانه 90 متری شمالی-جنوبی طبقه چهارم در تهران با توجه به پیشنهادهای داده شده در این تاپیک پکیج ایمر مناسب تره یا ویسمن؟؟ یه مغازه ای خیلی تعریف پکیج شاپه (ساخت فرانسه) رو می کرد..نظر دوستان در مورد شاپه چیه؟...ممنون میشم مدل پیشنهادیتون رو هم بگین..

tamirkar1
15-11-2012, 23:44
در ضمن باید اضافه کنم پکیج دیواتک از محصولات سال 2012شرکت فرولی و با پشتیبانی شرکت ایرتمپ که 3 سال هم گارنتی میکنه، از اوایل امسال وارد بازار شده کیفیت خیلی بالای داره و یک سری قابلیت های منحصر به فرد داره که شما تو هیچ پکیجی نمیتونید پیدا کنید.الان تو این چند ماه که دارم نصب میکنم و کارکردشو با بقیه مارکها مقایسه میکنم یک پکیج خیلی کم صدا و جمع وجوری که در حال حاضر جزء بهترین هاست.
سلام ...

hosein002
16-11-2012, 10:54
در ضمن باید اضافه کنم پکیج دیواتک از محصولات سال 2012شرکت فرولی و با پشتیبانی شرکت ایرتمپ که 3 سال هم گارنتی میکنه، از اوایل امسال وارد بازار شده کیفیت خیلی بالای داره و یک سری قابلیت های منحصر به فرد داره که شما تو هیچ پکیجی نمیتونید پیدا کنید.الان تو این چند ماه که دارم نصب میکنم و کارکردشو با بقیه مارکها مقایسه میکنم یک پکیج خیلی کم صدا و جمع وجوری که در حال حاضر جزء بهترین هاست.

این فرولی جدیده تک مبدله یا دو مبدل؟

fara_anarchist
16-11-2012, 15:29
ممنون از راهنماییت دوست عزیز...
پس به نظر شما دیواتک بهتر از ویسمن و ایمر گازه؟ قیمتش چنده؟ من نهایتا تا 2تومن می تونم هزینه کنم..حالا 200-300 هم بالاتر شد مشکلی نیست..پیشنهادتون کدومه؟

sara200ss
16-11-2012, 17:36
با سلام. اگه امکان داره جواب سوال من رو هم بدید.
ما 1 سال میشه که از آبگرمکن ایران رادیاتور استفاده میکنیم. چند روزی هست که آبگرمکن را به حالت زمستانی در آوردیم. اما چون هوا گرم شده بود درجه رادیاتور آبگرمکن را روی 0 گذاشتیم. اما متاسفانه این کار باعث سرد شدن آب شد و به همین خاطر مجبوریم هر بار نیم ساعت قبل از حمام کردن درجه رادیاتور را روی حالت max بگذاریم که این کار باعث گرم شدن مجدد رادیاتورها میشه. سوالم از شما اینه که یعنی وقتی آبگرمکن در حالت زمستانی هست باید دائما درجه رادیاتور روی درجه max باشه تا آب گرم بمونه؟ سوال دیگه اینکه در حالت زمستانی درجه bar روی چه عددی باید باشه؟ ممنون.

tamirkar1
16-11-2012, 18:04
این فرولی جدیده تک مبدله یا دو مبدل؟فرولی مدل Divatech یک پکیچ دو مبدله هست که ظرفیت های 24 و 32 هزار در ایران عرضه شده و میتونید از نمایندگی های فروش محصولات فرولی تهیه کنید.دوستانی که تو زمینه پکیج دیواری کار میکنن اگر این دستگاه رو ببینند خواهند دید که چقدر کم صدا و آرام کار میکنه و کار کرد خیلی آسونی داره و مشتری به راحتی میتونه با یک آموزش ساده کار با دستگاه رو یاد بگیره.و مهمترین مزیتش اینه که 3سال گارانتی معتبر شرکت ایرتمپ رو داره.شرکت ایرتمپ پیگیری و پشتیبانی از محصولات خودشو به صورت فوق العاده انجام میده.و همیشه با شعار مشتری مداری پیش میره.من خودم الان حدود 3 سال به صورت مستقیم به عنوان نماینده خدمات این شرکت فعالیت میکنم و خودم دارم از نزدیک نحوه ارائه خدماتو میبینم

aban91
16-11-2012, 18:11
دوست عزیز تو این فروم فقط در مورد پکیج دیواری راهنمای و مشاوره انجام میشه شما باید سوالتون که در مورد آبگرمکن در جای دیگه مطرح کنید.

popor_3518
16-11-2012, 18:47
من این کار کردم اما ج نداد:sq_3:
یه سوال دیگه دارم.دستگاه من بنسر پرو هست.من یه آبگرم کن زمینیم دارم.نظرتو چبه برا اب مصرفی از آبگرم کن استفاده کنم؟

دوست عزیز
شاید آب تو این رادیاتوری که می گید سرده خوب گردش نمیکنه.
اولین کار اینه که شیر های این رادیاتور را ببندی.و بعد رادیاتور کامل از سر جاش باز کنی و بزار ی کنار.بعد یک ظرف بزرگ میزاری زیر شیر های رادیاتور و بعد شیرهارو یکی یکی باز میکنی تا ببینی آب خوب از داخل این شیرها میاد یا نه.این کارو که کردی جوابشو بگو تا بگم چه کار کنی.

tamirkar1
16-11-2012, 19:41
من این کار کردم اما ج نداد:sq_3:
یه سوال دیگه دارم.دستگاه من بنسر پرو هست.من یه آبگرم کن زمینیم دارم.نظرتو چبه برا اب مصرفی از آبگرم کن استفاده کنم؟منظورتون از اینکه میگید جواب نداد چیه.
یعنی وقتی رادیاتورو باز کردین و گذاشتین کنار از شیرهای رادیاتور به خوبی آب می آمد یا نه.

popor_3518
16-11-2012, 23:00
به خوبی آب میامد

منظورتون از اینکه میگید جواب نداد چیه.
یعنی وقتی رادیاتورو باز کردین و گذاشتین کنار از شیرهای رادیاتور به خوبی آب می آمد یا نه.

tamirkar1
16-11-2012, 23:09
به خوبی آب میامدپس به احتمال زیاد لوله رفت و برگشت شوفاژو جابجا گذاشتن.به شیر پایین و بالای رادیاتور دست بزنید ببینید که کدومش گرمتره.

sara200ss
16-11-2012, 23:48
منظورم همون پکیج بود. اشتباها گفتم آبگرمکن. ببخشید.

hosein002
17-11-2012, 18:33
دوست عزیز تو این فروم فقط در مورد پکیج دیواری راهنمای و مشاوره انجام میشه شما باید سوالتون که در موردآبگرمکن در جای دیگه مطرح کنید.

وقتی داره از کلمه های حالت زمستانی - رادیاتور - درجه bar استفاده میکنه معلومه پکیجو میگه

pedi261
17-11-2012, 18:55
دوستای خوبم سلام. خیلی خوشحالم که تاپیک اکتیو و پویا مونده و هر روز هم به جمع متخصصین اضافه میشه.
آقا قدر ارزون بودن انرژی رو بدونید تو ایران. الا که دارم مینویسم با گرمکن و جورابو 3 دست لباس نشستم.
اینجا (بلغارستان) اکثرا از سیستم‌های برقی استفاده می‌کنن. (هیتر) تازه دارن گاز کشی‌ می‌کنن. نکته جالبشم اینه که لوله‌های اصلی‌ گاز فلزی نیست. پلاستیکی با عطر بالاست. اما اینجا که من ساکنم سیستمش موتور خونس و رادیاتور داریم. رادیاتور پنلی. اما انقد انرژی گرونه که روزی ۴ بار هر بار ۱ ساعت روشن می‌کنن و بد دوباره خاموش...
نکته‌ای جالبه دیگه اینه که اینجا حتا در شهرستنا‌های دور افتاده و پرت هم سیستم سولار به شدت رایجه. کلا تو ترکیه هم در دهات‌ها هم پشت بوم همهٔ خونه‌ها صفحه‌های خورشیدی می‌دیدیم.
میدونم که ایران خودش صاحب انرژی و ... اما واقعا از این بابت خیلی‌ خوبه که انرژی هنوز هم ارزونه.

sara200ss
17-11-2012, 19:34
دقیقاً همین طوره. تعجب میکنم مثل اینکه از پیغام من تنها کلمه آبگرمکن خونده شده!!! من آخه عادت دارم به پکیج میگم آبگرمکن. اینجا هم طبق عادت این اشتباه رو کردم. ایکاش به جای دادن این تذکر به من پاسخ سوالم داده میشد!

aban91
17-11-2012, 23:40
دقیقاً همین طوره. تعجب میکنم مثل اینکه از پیغام من تنها کلمه آبگرمکن خونده شده!!! من آخه عادت دارم به پکیج میگم آبگرمکن. اینجا هم طبق عادت این اشتباه رو کردم. ایکاش به جای دادن این تذکر به من پاسخ سوالم داده میشد!دوست عزیز من میدونم منظورتون پکیج بو. اما چندبار از کلمه آبگرمکن استفاده کرده بودین اونم با یک رنگ متفاوت.برای همین من این تذکرو دادم.

tamirkar1
17-11-2012, 23:47

دوست عزیز بهترین کار اینه که با نمایندگی ایران رادیاتور تماس بگیرید.راستش چنین مشکلی را تا یک تعمیر کار نبینه نمی شه نظری داد .چون باید مدل پکیج و اینکه تک مبدله بودن یا دو مبدله بودنش مشخص باشه.
اما درجه بار پکیج باید همیشه بین 1 تا 1.5 باشه و فرقی نمیکنه که تو چه فصلی هستیم.

pzs
18-11-2012, 01:08
دوستان سلام
من چندتا سوال داشتم
1-آیا سختی گیر برتولی خوبه؟ کلا برای انتخاب یه سختی گیر باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ یه سرویس کار می گفت سرطان زاست!!!!!!
2-آیا باید پکیج را هر 6ماه سرویس کرد؟چرا؟ و چه چیز هایی جزو سرویس دوره ای می باشد؟
3-آیا کسی شرکت رژان سرویس را میشناسه؟تو کار پکیج های شاپه هستش
4-مشخصات پمپ پکیج شاپه را می خواستم خراب شده و فقط می دونم مارک گراند فوس هستش ولی مدلش رو نمیدونم
ببخشید اگر زیاد شد مطالب
با تشکر فراوان:20:

sara200ss
18-11-2012, 09:49
ممنون از پاسخ شما. سوال دیگه ای هم دارم.
1- میشه به جای اینکه درجه رادیاتور رو از روی پکیج کم و زیاد کرد از طریق شیر رادیاتور این کارو کرد. یعنی میشه مثلاً درجه رادیاتور پکیج رو روی max بزارم و از این به بعد اگه خواستم رادیاتور رو ببندم شیر خود رادیاتور رو ببندم؟ این کار مشکلی ایجاد نمیکنه؟
2- در ضمن درجه bar پکیج ما اصلاً ثابت نیست. خودش بالا و پایین میره. بعضی مواقع به 0.5 میرسه. چطور میشه درجه bar رو بین 1 تا 1.5 ثابت نگه داشت؟

hosein002
18-11-2012, 15:05
دوستان سلام
من چندتا سوال داشتم
1-آیا سختی گیر برتولی خوبه؟ کلا برای انتخاب یه سختی گیر باید به چه نکاتی توجه کرد ؟ یه سرویس کار می گفت سرطان زاست!!!!!!
2-آیا باید پکیج را هر 6ماه سرویس کرد؟چرا؟ و چه چیز هایی جزو سرویس دوره ای می باشد؟
3-آیا کسی شرکت رژان سرویس را میشناسه؟تو کار پکیج های شاپه هستش
4-مشخصات پمپ پکیج شاپه را می خواستم خراب شده و فقط می دونم مارک گراند فوس هستش ولی مدلش رو نمیدونم
ببخشید اگر زیاد شد مطالب
با تشکر فراوان:20:

1-به نظر من سختی گیر که سر راه کل منزل قرار میگیره یا اونایی که بعنوان تصفیه آب میشناسیم خیلی خوبه ولی اونایی که روی پکیج نصب میشه تاثیر زیادی نداره
2-به نظر من پکیج تا موقعی که عیبی نکرده یا رسوب نگرفته احتیاج به سرویس 6ماهه نداره
3-نمی شناسم
4-کاور پکیج رو باز کن مدل پمپ روش نوشته ببین ups اون رو یادداشت کن اگه بازم متوجه نشدی با یه پیچ گوشتی دوپخ قسمت لاکی پشت پمپ که روش مشخصاته رو در بیار ببر بازار بخر البته اول از خراب بودنش مطمعن شو

hosein002
18-11-2012, 15:17
ممنون از پاسخ شما. سوال دیگه ای هم دارم.
1- میشه به جای اینکه درجه رادیاتور رو از روی پکیج کم و زیاد کرد از طریق شیر رادیاتور این کارو کرد. یعنی میشه مثلاً درجه رادیاتور پکیج رو روی max بزارم و از این به بعد اگه خواستم رادیاتور رو ببندم شیر خود رادیاتور رو ببندم؟ این کار مشکلی ایجاد نمیکنه؟
2- در ضمن درجه bar پکیج ما اصلاً ثابت نیست. خودش بالا و پایین میره. بعضی مواقع به 0.5 میرسه. چطور میشه درجه bar رو بین 1 تا 1.5 ثابت نگه داشت؟

1- بهترین راه از طریق خود پکیج تنظیم بشه ولی میتونید اگه یکی دو تا رادیاتور احتیاج ندارید ببندید ولی اگه روی زمستانه هست نباید همه رادیاتورها بسته بشه چون پمپ خراب میشه
2- اگه بالا میره احتمالا یا پرکن درست بسته نمی شه یا پکیج در موقع استفاده آب مصرفی دیر خاموش میکنه وفشار بالا میره وبعدشم سریع پایین میاد اگه فشارو روی 1.5 میبرید وسریع پایین میاد از لوله ها زیر کار واتصالات پکیج ورادیاتورها یکیشون نشتی داره یا منبع انبساط پکیج بادش خالی شده

sara200ss
18-11-2012, 15:32
خونه ما 2 تارادیاتور داره. پس اگه درجه رادیاتور پکیج رو روی max بزارم و یکی از رادیاتورها رو ببندم مشکلی پیش نمیاد؟ اگه هر دو تا رادیاتور را تا نصف ببندم چطور؟

hvac.eng
18-11-2012, 16:08
سلام پدی جان.حق با توه.اما پارسال که واسه یه پروژه محاسبات مربوط به میزان صرفه جویی سیستم سولار و قیمت تمام شده خریدشو برا تهران برآورد کردم به صرفه نبود.امسال هم با رشد قیمت سیستم سولار فکر نمی کنم به صرفه باشه.البته تو شهرهایی مثل یزد خیلی استفاده ازش مرسومه.هرچند دوست دارم بگم "اصرفه جویی خوبه" بعد یادم میفته که قطر و ایران حوزه استخراج مشترک گاز دارن و با توجه به امکان کم ذخیره سازی گاز به علت به صرفه نبودن ما استفاده نکنیم اونا میکنن.پس فعلا همون گاز بهتره! :-) راستی جای مارو حسابی خالی کن.خوش بگذره.به سرماشم می ارزه

دوستای خوبم سلام. خیلی خوشحالم که تاپیک اکتیو و پویا مونده و هر روز هم به جمع متخصصین اضافه میشه.
آقا قدر ارزون بودن انرژی رو بدونید تو ایران. الا که دارم مینویسم با گرمکن و جورابو 3 دست لباس نشستم.
اینجا (بلغارستان) اکثرا از سیستم‌های برقی استفاده می‌کنن. (هیتر) تازه دارن گاز کشی‌ می‌کنن. نکته جالبشم اینه که لوله‌های اصلی‌ گاز فلزی نیست. پلاستیکی با عطر بالاست. اما اینجا که من ساکنم سیستمش موتور خونس و رادیاتور داریم. رادیاتور پنلی. اما انقد انرژی گرونه که روزی ۴ بار هر بار ۱ ساعت روشن می‌کنن و بد دوباره خاموش...
نکته‌ای جالبه دیگه اینه که اینجا حتا در شهرستنا‌های دور افتاده و پرت هم سیستم سولار به شدت رایجه. کلا تو ترکیه هم در دهات‌ها هم پشت بوم همهٔ خونه‌ها صفحه‌های خورشیدی می‌دیدیم.
میدونم که ایران خودش صاحب انرژی و ... اما واقعا از این بابت خیلی‌ خوبه که انرژی هنوز هم ارزونه.

tymor2
18-11-2012, 20:11
سلام .من یک واح آپارتمان در طبقه دوم دارم واحد من دارای عایق حرارتی و شیشه دو جداره وجنوبی نیز می باشد .متراژ 65 متر دوتا اطاق خواب 8 و 6 متری و پذیرایی 25 متری و آشپز خانه 8 متری دارم. من یک پکیج 24 هزار یک مبدله بوتان خریداری کردم .حالا تو انتخاب رادیاتور مشکل دارم (اندازه ونوع فولادی یا آلمینیومی و مارکش )داخل پذیرایی یک جا فقط برای رادیاتور هستش چیکار کنم ؟(پکیجم خوب هست یا نه؟)

popor_3518
18-11-2012, 22:35
اره رفت و برگشت اشتباست.به پکیج فشار میاد؟اخه گرماش برا اتاق کافیه
من آبگرم کن زمینیم دارم.برا اینکه به پکیچ فشار نیاد ایراد داره آب گرم مصرفی ار آبگرم کن بگیرم؟

پس به احتمال زیاد لوله رفت و برگشت شوفاژو جابجا گذاشتن.به شیر پایین و بالای رادیاتور دست بزنید ببینید که کدومش گرمتره.

tamirkar1
18-11-2012, 23:09
اره رفت و برگشت اشتباست.به پکیج فشار میاد؟اخه گرماش برا اتاق کافیه
من آبگرم کن زمینیم دارم.برا اینکه به پکیچ فشار نیاد ایراد داره آب گرم مصرفی ار آبگرم کن بگیرم؟نه برای پکیج مشکلی ایجاد نمیشه.اگر گرماش کافی بهش دست نزن وگرنه باید بکنی ومیفتی تو خرج تا لوله های رفت و برگشت رو اصلاح کنی.
پکیج مصرف گازش از آبگرمکن کمتره وبه نظر من بهتره از پکیج استفاده کنی و استفاده همزمان باعث میشه مصرف گازت بره بالا.

pedi261
18-11-2012, 23:09
سلام پدی جان.حق با توه.اما پارسال که واسه یه پروژه محاسبات مربوط به میزان صرفه جویی سیستم سولار و قیمت تمام شده خریدشو برا تهران برآورد کردم به صرفه نبود.امسال هم با رشد قیمت سیستم سولار فکر نمی کنم به صرفه باشه.البته تو شهرهایی مثل یزد خیلی استفاده ازش مرسومه.هرچند دوست دارم بگم "اصرفه جویی خوبه" بعد یادم میفته که قطر و ایران حوزه استخراج مشترک گاز دارن و با توجه به امکان کم ذخیره سازی گاز به علت به صرفه نبودن ما استفاده نکنیم اونا میکنن.پس فعلا همون گاز بهتره! :-) راستی جای مارو حسابی خالی کن.خوش بگذره.به سرماشم می ارزه
بله کاملا حرفت درسته. تو ایران سولار هنوز اقتصادی نیست.
اینم مثل همهٔ چیزهایی که تو ایران گرونه...
اما یه نکته جالبه دیگه‌ای که امروز فهمیدم اینه که دولت از یه سری برق می‌خره.:sq_14:

اونایی که ذخیرشون بیشتر از مصرفشون، مازاد اون برق وارد سیستم برق شهری می‌شه و دولت بهشون پول میده.

tamirkar1
18-11-2012, 23:18
سلام .من یک واح آپارتمان در طبقه دوم دارم واحد من دارای عایق حرارتی و شیشه دو جداره وجنوبی نیز می باشد .متراژ 65 متر دوتا اطاق خواب 8 و 6 متری و پذیرایی 25 متری و آشپز خانه 8 متری دارم. من یک پکیج 24 هزار یک مبدله بوتان خریداری کردم .حالا تو انتخاب رادیاتور مشکل دارم (اندازه ونوع فولادی یا آلمینیومی و مارکش )داخل پذیرایی یک جا فقط برای رادیاتور هستش چیکار کنم ؟(پکیجم خوب هست یا نه؟)بوتان پکیج خوبیه.
رادیاتور اگر میتونی از خود رادیاتورهای بوتان بخر واگر پیدا نکردی رادیاتور پنلی با ضمانت معتبر بگیر.(رادیاتورهای پنلی خوب مثل فرولی یا کرمی آلمان).
برای پذیرای یک رادیاتور 20پره و برای خواب ها یک 10بره و یک 8 پره بوتان مدل پریمو کفایت میکنه.

tamirkar1
18-11-2012, 23:22
اما یه نکته جالبه دیگه‌ای که امروز فهمیدم اینه که دولت از یه سری برق می‌خره.:sq_14:

اونایی که ذخیرشون بیشتر از مصرفشون، مازاد اون برق وارد سیستم برق شهری می‌شه و دولت بهشون پول میده.پدی جان سلام جات خیلی خالیه.امیدوارم هرجا که هستی بهت خوش بگذره.و همیشه موفق باشی .

popor_3518
18-11-2012, 23:27
من پریمو بوتان وصل کردم.گرما دهی بالایی داره برا اتاق خواب 7پره و 5 کافیه(نظر شخصه بندست)

بوتان پکیج خوبیه.
رادیاتور اگر میتونی از خود رادیاتورهای بوتان بخر واگر پیدا نکردی رادیاتور پنلی با ضمانت معتبر بگیر.(رادیاتورهای پنلی خوب مثل فرولی یا کرمی آلمان).
برای پذیرای یک رادیاتور 20پره و برای خواب ها یک 10بره و یک 8 پره بوتان مدل پریمو کفایت میکنه.

tymor2
18-11-2012, 23:45
اینکه میگن رادیاتور آلمینیومی پره ای خوب نیست و پکیج رو خراب میکنه درسته؟

tamirkar1
19-11-2012, 00:20
به نظر من هم همینطوره.اما نه همه رادیاتورهای آلومنیمی مثلا رادیاتورهای بوتان خیلی با کیفیته یا ایران رادیاتورهای صادراتی هم کیفیت خیلی بالای داره و تاثیرش روی خرابی پکیج خیلی کمتره .اما خیلی از رادیاتورهای آلومنیمی باعث خرابی پمپ های پکیج میشن و هر سال باید یک پمپ برای پکیج تعویض کنید.اما این ایراد توی رادیاتورهای پنلی دیده نمیشه.وآمار خرابی کمتری دارن ، که این میتونه به دلیل این باشه که اولا توی رادیاتورهای آلومنیمی برای آب بندی بهتر چسب میریزن که همین چسب با تجزیه آب و بالا بردن ph آب باعث خراب شدن پمپ بشه.و اینکه توی رادیاتورهای آلومنیمی تیکه های براده آلومنیم وجود داره که بعضی وقتها این برادها توی پمپ باعث خرابی میشن یا به دلیل اینکه یک سری از رادیاتورهای آلومنیمی پوشش داخلی ندارن در تماس با آب و با یک سری فعل و انفعالات شیمیایی باعث تجزیه آلونمیم و هوا گرفتن رادیاتور بشه .رادیاتورهای آلومنیمی به دلیل واکنش شیمیایی بین آلومنیم و مس روی سوراخ شدن مبدلهای مسی داخل پکیج هم خیلی موثرهستند وباعث میشن مبد لهای مسی زودتر سوراخ بشن.
حالا تصمیم با شماست.
اینکه میگن رادیاتور آلمینیومی پره ای خوب نیست و پکیج رو خراب میکنه درسته؟

mehr212
19-11-2012, 13:31
تا حد امکان سعی کنید که پکیج در طبقه پایین نصب بشه اینجوری فشار کمتری به پمپ پکیج میاد و اگر میتونید در همون طبقه پایین مکان نصب پکیج را تغییر بدید و پکیج رادر صورتی که فن داره توی یک اتاقک یا حتی توی تراس نصب کنید.و اگرپکیج بدون فن باید یک دودکش با شرایط مطلوب براش طراحی کنید.

با سپاس از پاسخ شما

اگر راه چاره ای برای نصب پکیج در پایین نباشد ، آیا راه حلی برای تقویت پمپ وجود دارد؟ و آیا رادیاتور یا سیستم هوا نمی گیرد؟!

pedi261
19-11-2012, 18:44
پدی جان سلام جات خیلی خالیه.امیدوارم هرجا که هستی بهت خوش بگذره.و همیشه موفق باشی .
مرسی دوست عزیز. امیدوارم شما هم همواره شاد و موفق باشی

tamirkar1
19-11-2012, 20:45
با سپاس از پاسخ شما

اگر راه چاره ای برای نصب پکیج در پایین نباشد ، آیا راه حلی برای تقویت پمپ وجود دارد؟ و آیا رادیاتور یا سیستم هوا نمی گیرد؟!اگر امکان داره که در طبقه پایین نصب بشه خیلی بهتره اما اگر شرایط فراهم نبود میتونید طبقه بالا نصب کنید اگر پمپ کم آورد یک پمپ کنارش سری میکنی.

hosein002
19-11-2012, 22:10
اگر امکان داره که در طبقه پایین نصب بشه خیلی بهتره اما اگر شرایط فراهم نبود میتونید طبقه بالا نصب کنید اگر پمپ کم آورد یک پمپ کنارش سری میکنی.

من تو چند تا ساختمون پکیجو طبفه بالا گذاشتم
به راحتی رادیاتورهای طبقه پایین گرم شد و هیچ مشکلی پیش نیومد
چند ساله دارن کار میکنن

pzs
19-11-2012, 23:31
1-به نظر من سختی گیر که سر راه کل منزل قرار میگیره یا اونایی که بعنوان تصفیه آب میشناسیم خیلی خوبه ولی اونایی که روی پکیج نصب میشه تاثیر زیادی نداره
2-به نظر من پکیج تا موقعی که عیبی نکرده یا رسوب نگرفته احتیاج به سرویس 6ماهه نداره
3-نمی شناسم
4-کاور پکیج رو باز کن مدل پمپ روش نوشته ببین ups اون رو یادداشت کن اگه بازم متوجه نشدی با یه پیچ گوشتی دوپخ قسمت لاکی پشت پمپ که روش مشخصاته رو در بیار ببر بازار بخر البته اول از خراب بودنش مطمعن شو

مرسی حسین جان از جوابت
چندتا سوال دیگه با توجه به جواب هایی که دادی برام پیش اومده
1-این سرویس دوره ای رو یکی از سرویس کارا معرفی کرد و گفت شامل همین جرم زدایی از پمپ هم میشه که باعث میشه پمپ دیرتر جرم بگیره و خراب بشه...حالا نظر شما چیه؟
2- والا پمپ پکیج دستگاه خراب شد سرویس کارش یه پمپ آورد، من هم پمپ روی دستگاه رو خوندم هم پمپی که آورد ولی یادم نیست کدوم ups بود کدوم up اگر لطف کنید و یه توضیحی در باره این دو مدل بگی فکر کنم دوستان هم چیز جدیدی یاد میگیرن

sara200ss
20-11-2012, 10:50
پکیج ما همون طور که قبلاً گفتم ایران رادیاتوره. از وقتی پکیج رو در حالت زمستانی گذاشتیم با اینکه آب ظرفشویی گرمه اما آب حمام سرده! علتش چی میتونه باشه؟ درجه رادیاتور پکیج رو که روی max میزاریم یهو درجه bar بالا میره و از زیر پکیج آب میچکه. مسئله دیگه اینه که احساس میکنم پکیج نسبت به زمستون پارسال بیشتر در حال کار کردنه و صداش اذیت میکنه. آیا مشکلات ذکر شده در بالا میتونه باعث کار کردن بیشتر پمپ یا شعله پکیج بشه؟
البته قبلاً هم با شما در این مورد مشورت کردم. اما میخواستم نظرتونو دوباره بپرسم چون با تعمیرکار تماس گرفتم و قرار شده برای سرویس بیاد. میخواستم از قبل اطلاعاتی داشته باشم. ممنون.

hosein002
20-11-2012, 13:33
مرسی حسین جان از جوابت
چندتا سوال دیگه با توجه به جواب هایی که دادی برام پیش اومده
1-این سرویس دوره ای رو یکی از سرویس کارا معرفی کرد و گفت شامل همین جرم زدایی از پمپ هم میشه که باعث میشه پمپ دیرتر جرم بگیره و خراب بشه...حالا نظر شما چیه؟
2- والا پمپ پکیج دستگاه خراب شد سرویس کارش یه پمپ آورد، من هم پمپ روی دستگاه رو خوندم هم پمپی که آورد ولی یادم نیست کدوم ups بود کدوم up اگر لطف کنید و یه توضیحی در باره این دو مدل بگی فکر کنم دوستان هم چیز جدیدی یاد میگیرن

1- آب داخل پکیج وپمپ مدار بسته میباشد هر جندروز یکم آب بهش اضافه میشه که سختی زیادی نداره
در زمستان پمپ دائما کار میکنه و در فصل گرم هرموقع شیر آب گرم باز بشه پمپ بکار میوفته و جرم نمی گیره تا جام کنه فقط زمانی که پکیج بمدت طولانی خامش باشه پمپ جرم میگیره و جام میکنه
2- پمپ گراندفوس دو مدل داره ups و tp اولی سه سرعته وپمپ پکیج از همین مدله دومی یه سرعته 2900 دور میباشد بطور مثال پمپ گرانفوسUPS 25-40

tamirkar1
20-11-2012, 21:35
پکیج ما همون طور که قبلاً گفتم ایران رادیاتوره. از وقتی پکیج رو در حالت زمستانی گذاشتیم با اینکه آب ظرفشویی گرمه اما آب حمام سرده! علتش چی میتونه باشه؟ درجه رادیاتور پکیج رو که روی max میزاریم یهو درجه bar بالا میره و از زیر پکیج آب میچکه. مسئله دیگه اینه که احساس میکنم پکیج نسبت به زمستون پارسال بیشتر در حال کار کردنه و صداش اذیت میکنه. آیا مشکلات ذکر شده در بالا میتونه باعث کار کردن بیشتر پمپ یا شعله پکیج بشه؟
البته قبلاً هم با شما در این مورد مشورت کردم. اما میخواستم نظرتونو دوباره بپرسم چون با تعمیرکار تماس گرفتم و قرار شده برای سرویس بیاد. میخواستم از قبل اطلاعاتی داشته باشم. ممنون.آیا آب دستشوی هم سرده یا فقط آب حمام ،یک نکته ای که باید توجه کنی اینه که اول باید همه شیرهارو چک کنی و ببینی از نظر دمایی از تمام شیر ها با یک کیفیت دمای آب میاد یا نه.اگر فقط حمام اینطوری بود احتمال زیاد شیر حمام مشکل داره .
در مورد اینکه میگید درجه شوفاژ وقتی روی ماکزیمم هست دستگاه نشتی داره باید منبع انبساط رو چک کنید و ببینید شارژ داره یا نه.

sghamgosar
21-11-2012, 10:36
سلام دوستان گرامی .با پیشنهاد شما دیروز رفتیم برا خرید پکیج فرولی اما خیلی گرون بود. دیواتچ رو میداد 2700 و رادیاتوراشم اون طور که حساب کرد 1200 برا خونه 68 متری ما میشد که خیلی سنگینه.رادیاتوراش هم مال خود فرولی بود و یه تیکه و بصورت پره ای نبود ) حالا به نظرتون چیکار کنیم ما نهایت 2500 -2700 برای کلش میتونیم هزینه کنیم . فرولی مارکهای سبکتر و با کیفیتی هم داره؟ راستی تو همدان یه نمایندگی بود بنام روبلو که مال ایتالیاس نظرتون در مورد این مارک چیه؟یه نمایندگی دیگه هم فلوریدا ایتالیا بود که صاحبش خیلی تعریف میکرد.حالا میخوام شما عزیزان در مورد این دو مارک و رادیاتور راهنماییم کنید و یا اینکه همون فرولی اما قیمت کمتر بگید . یه دنیا ممنون.

ulsss
22-11-2012, 00:29
سلام دوستان یک مشکل خیلی بزرگ دارم اگه میشه سریعتر جوابمو بدین
به تازگی یک دستگاه پکیج فرولی دیواتک 24000 دو مبدل نصب کردیم ولی مشکل اصلی اینکه وقتی شیر اب بهداشتی باز است، رادیاتورها شروع به کاهش دما میکنن و اگه شیر اب حدود نیم ساعت مدام باز باشه ،رادیاتورها سرد میشن.
میخواستم بدونم این مسئله طبیعی است یا نه؟ یعنی بقیه پکیجها نیز همین گونه عمل میکنن؟

sara200ss
22-11-2012, 16:35
آیا آب دستشوی هم سرده یا فقط آب حمام ،یک نکته ای که باید توجه کنی اینه که اول باید همه شیرهارو چک کنی و ببینی از نظر دمایی از تمام شیر ها با یک کیفیت دمای آب میاد یا نه.اگر فقط حمام اینطوری بود احتمال زیاد شیر حمام مشکل داره .
در مورد اینکه میگید درجه شوفاژ وقتی روی ماکزیمم هست دستگاه نشتی داره باید منبع انبساط رو چک کنید و ببینید شارژ داره یا نه.

1- همه شیرها رو چک کردم. آب ظرفشویی و دستشویی گرمه. آب حموم هم فقط وقتی درجه رادیاتور پکیج روی max هستش گرمه. ولی بعد از یه مدتی که آب حموم باز میمونه ولرم یا سرد میشه. مطمئنم اشکال از شیر حمام نیست. چون این مشکل از زمانی که پکیج رو در حالت زمستانی گذاشتیم به وجود اومده.
2- نکته دیگه در مورد کار کردن پکیج هستش که تقریباً همیشه شعله پکیج روشنه و صداش خیلی روی مخه. این صدا در مورد همه پکیج ها وجود داره یا ایران رادیاتور این طوریه؟ فقط گاهی مواقع شعله برای مدت کوتاهی مثلاً 2 تا 3 دقیقه خاموش میشه و دوباره برای مدت طولانی روشن میمونه. این طبیعی هستش یا نه؟

shkz
22-11-2012, 19:57
به تازگی یک دستگاه پکیج فرولی دیواتک 24000 دو مبدل نصب کردیم ولی مشکل اصلی اینکه وقتی شیر اب بهداشتی باز است، رادیاتورها شروع به کاهش دما میکنن و اگه شیر اب حدود نیم ساعت مدام باز باشه ،رادیاتورها سرد میشن.
میخواستم بدونم این مسئله طبیعی است یا نه؟ یعنی بقیه پکیجها نیز همین گونه عمل میکنن؟
دوست عزیز متاسفانه همه همینطورین نگران نباش. باید زمان دوش گرفتن تو زمستون کوتاه باشه وگرنه بقیه از سرما یخ میزنن.

tamirkar1
22-11-2012, 23:50
همینطور که دوستمون گفتن تمام پکیج های دیواری با این سیستم کار میکنن و باید عادت کنید که زمان دوش گرفتن یا استفاده از آب گرم را توی فصل زمستان کمتر کنید.

tamirkar1
22-11-2012, 23:54
1- همه شیرها رو چک کردم. آب ظرفشویی و دستشویی گرمه. آب حموم هم فقط وقتی درجه رادیاتور پکیج روی max هستش گرمه. ولی بعد از یه مدتی که آب حموم باز میمونه ولرم یا سرد میشه. مطمئنم اشکال از شیر حمام نیست. چون این مشکل از زمانی که پکیج رو در حالت زمستانی گذاشتیم به وجود اومده.
2- نکته دیگه در مورد کار کردن پکیج هستش که تقریباً همیشه شعله پکیج روشنه و صداش خیلی روی مخه. این صدا در مورد همه پکیج ها وجود داره یا ایران رادیاتور این طوریه؟ فقط گاهی مواقع شعله برای مدت کوتاهی مثلاً 2 تا 3 دقیقه خاموش میشه و دوباره برای مدت طولانی روشن میمونه. این طبیعی هستش یا نه؟اینکه میگید پکیج مدام روشنه طبیعی احتمالا یا تعداد رادیاتورهاتون کمه یا اینکه از جای اتلاف گرما دارین.که دستگاه تند تند اتوماتیک میکنه.
یک سوال که یادم رفته بپرسم اینه که شما تو حمام بیشتر از آبی که از پایین دوش میاد استفاده میکنید یا از خود دوش و اینکه آیا هردوش یک دمایی داره.

sara200ss
23-11-2012, 18:34
اینکه میگید پکیج مدام روشنه طبیعی احتمالا یا تعداد رادیاتورهاتون کمه یا اینکه از جای اتلاف گرما دارین.که دستگاه تند تند اتوماتیک میکنه.
یک سوال که یادم رفته بپرسم اینه که شما تو حمام بیشتر از آبی که از پایین دوش میاد استفاده میکنید یا از خود دوش و اینکه آیا هردوش یک دمایی داره.

در حمام بیشتر از آب پایین دوش استفاده میکنیم. آب خود دوش و پایین دوش دماشون یکیه. فرقی نمیکنه.
در مورد صدای پکیج باید بگم که فضای خونه ما 53 متره و 2 تا رادیاتور 12 پره داریم که برای این فضا کافیه. اتلاف گرما هم نداریم. اما نمیدونم چرا شعله دائماً روشنه! خیلی کم خاموش میشه. این صدای خود شعله هستش یا صدای فن؟ راهی برای کاهش این صدا وجود نداره؟
خیلی ممنون از راهنماییتون.

tamirkar1
23-11-2012, 22:58
آبی که از پایین دوش میاد همیشه سردتر از آب بالای دوشه و این یک قانونی که خودمم دلیل علمی شو نمیدونم. شما سعی کن از آب بالای دوش و با دبی کمتر استفاده کنید.(فکر میکنم پکیج ایران رادیاتور در دلتا تی 30 درجه حدود 11/4 لیتر آب داغ تولید کنه که در فصل زمستان که دلتا تی آب حدود 45 درجه است حدودا 6 لیتر آب داغ تولید میکنه پس شما مجبور میشید که شیر آب داغ رو کمتر باز کنید تا آب گرم بمونه وسردو گرم نشه)
من شراط ساختمان شمارو نمیدونم ولی با توجه به متراژی که میگید دو تا 12 پره برای پذیرایتون کمه واگر تعداد پره هارو زیاد کنید دستگاه کمتر روشن خاموش میشه.
متاسفانه صدای فن همیشه هست و نمیشه فن رو حذف کنید ولی اگر شرایطش رو داشته باشید که از دودکش دوجداره استفاده کنید 30 درصدی صدای پکیج کمتر میشه.
در حمام بیشتر از آب پایین دوش استفاده میکنیم. آب خود دوش و پایین دوش دماشون یکیه. فرقی نمیکنه.
در مورد صدای پکیج باید بگم که فضای خونه ما 53 متره و 2 تا رادیاتور 12 پره داریم که برای این فضا کافیه. اتلاف گرما هم نداریم. اما نمیدونم چرا شعله دائماً روشنه! خیلی کم خاموش میشه. این صدای خود شعله هستش یا صدای فن؟ راهی برای کاهش این صدا وجود نداره؟
خیلی ممنون از راهنماییتون.

sghamgosar
27-11-2012, 10:21
[سلام دوستان گرامی .با پیشنهاد شما دیروز رفتیم برا خرید پکیج فرولی اما خیلی گرون بود. دیواتچ رو میداد 2700 و رادیاتوراشم اون طور که حساب کرد 1200 برا خونه 68 متری ما میشد که خیلی سنگینه.رادیاتوراش هم مال خود فرولی بود و یه تیکه و بصورت پره ای نبود ) حالا به نظرتون چیکار کنیم ما نهایت 2500 -2700 برای کلش میتونیم هزینه کنیم . فرولی مارکهای سبکتر و با کیفیتی هم داره؟ راستی تو همدان یه نمایندگی بود بنام روبلو که مال ایتالیاس نظرتون در مورد این مارک چیه؟یه نمایندگی دیگه هم فلوریدا ایتالیا بود که صاحبش خیلی تعریف میکرد.حالا میخوام شما عزیزان در مورد این دو مارک و رادیاتور راهنماییم کنید و یا اینکه همون فرولی اما قیمت کمتر بگید . یه دنیا ممنون.[/QUOTE]

سلام دوست جونیا چرا کسی جواب منو نمیده؟ دیگه دارم نا امید میشم هر کی یه چیز میگه. اکثر فامیل و آشنا میگن پکیج به درد نمیخوره و برای همدان فقط به درده پاییز میخوره اما برا زمستون اصلا جواب نمیده... فکر کن 3-4 تومان بدی پکیج بعد زمستونم همش بلرزی و بندری بری!!!!!!!!!!! کسی همدانی نیست اینجا؟ کیست مرا یاری کند؟ لطفا سوالای قبلمو هم جواب بدید کسی از روبلو و فلوریدا تعریفی شنیده؟

khatmebazar
27-11-2012, 15:07
این سیستم کاری همه پکیج ها ست نگران نباش پکیج بسیار خوب و با کیفیتی خریدی

khatmebazar
27-11-2012, 15:09

این سیستم کاری همه پکیج ها ست نگران نباش پکیج بسیار خوب و با کیفیتی خریدی

hvac.eng
27-11-2012, 15:17
دوست عزیز ،شرمنده فصل کار تاسیساتیا شروع شده فکر کنم دوستان دیگه هم مثل من کمتر وقت کردن به اینجا سر بزنن. ،منم حدود یک هفته پیش قیمتا رو گرفتم.فرولی 24 کیلو وات 2 مبدله 2600 بود .رادیاتور شم فکر کنم متری حدود 300 تومن بود .نسبت به ایران و بوتان گرونتر بود ،اما از همه برندهای مطمئن دیگه مثل آریستون و ایمرگاز و بوش ارزونتر بود،حتی از ایساتیس مونتاژ داخل 2 مبدله هم ارزونتر بود!!!!!(معلوم نیست ایساتیس داره چیکار میکنه)قیمت فرولی به نظر من نسبت به رقباش بدک نیست.البته امیدوارم حالا که داره دلار ارزون میشه یا قیمتها رو کم کنن یا تخفیفات رو زیاد.یه زنگ به خود فرولی تو تهران بزن شماره نمایندشونو بگیر، فکر کنم ارزونتر بتونی خرید کنی.روبلو رو خودم نمیشناسم . به یکی از دوستای فروشندم که گفتم گفت از این مارک هاییه که امروز هست و فردا نیست.نمیشه به خدماتش اطمینان کرد.اما در مورد بودجتون ،الان با 2700 اپکیج و رادیاتور ایران رادیاتورم برا واحدت بزور بشه جمع کرد.اگه جنس خوب مثل ایمر و فرولیو ... میخوای راهی نیست باید بودجتو ببری بالاتر.
[سلام دوستان گرامی .با پیشنهاد شما دیروز رفتیم برا خرید پکیج فرولی اما خیلی گرون بود. دیواتچ رو میداد 2700 و رادیاتوراشم اون طور که حساب کرد 1200 برا خونه 68 متری ما میشد که خیلی سنگینه.رادیاتوراش هم مال خود فرولی بود و یه تیکه و بصورت پره ای نبود ) حالا به نظرتون چیکار کنیم ما نهایت 2500 -2700 برای کلش میتونیم هزینه کنیم . فرولی مارکهای سبکتر و با کیفیتی هم داره؟ راستی تو همدان یه نمایندگی بود بنام روبلو که مال ایتالیاس نظرتون در مورد این مارک چیه؟یه نمایندگی دیگه هم فلوریدا ایتالیا بود که صاحبش خیلی تعریف میکرد.حالا میخوام شما عزیزان در مورد این دو مارک و رادیاتور راهنماییم کنید و یا اینکه همون فرولی اما قیمت کمتر بگید . یه دنیا ممنون.

khatmebazar
27-11-2012, 15:19
[سلام دوستان گرامی .با پیشنهاد شما دیروز رفتیم برا خرید پکیج فرولی اما خیلی گرون بود. دیواتچ رو میداد 2700 و رادیاتوراشم اون طور که حساب کرد 1200 برا خونه 68 متری ما میشد که خیلی سنگینه.رادیاتوراش هم مال خود فرولی بود و یه تیکه و بصورت پره ای نبود ) حالا به نظرتون چیکار کنیم ما نهایت 2500 -2700 برای کلش میتونیم هزینه کنیم . فرولی مارکهای سبکتر و با کیفیتی هم داره؟ راستی تو همدان یه نمایندگی بود بنام روبلو که مال ایتالیاس نظرتون در مورد این مارک چیه؟یه نمایندگی دیگه هم فلوریدا ایتالیا بود که صاحبش خیلی تعریف میکرد.حالا میخوام شما عزیزان در مورد این دو مارک و رادیاتور راهنماییم کنید و یا اینکه همون فرولی اما قیمت کمتر بگید . یه دنیا ممنون.

سلام دوست جونیا چرا کسی جواب منو نمیده؟ دیگه دارم نا امید میشم هر کی یه چیز میگه. اکثر فامیل و آشنا میگن پکیج به درد نمیخوره و برای همدان فقط به درده پاییز میخوره اما برا زمستون اصلا جواب نمیده... فکر کن 3-4 تومان بدی پکیج بعد زمستونم همش بلرزی و بندری بری!!!!!!!!!!! کسی همدانی نیست اینجا؟ کیست مرا یاری کند؟ لطفا سوالای قبلمو هم جواب بدید کسی از روبلو و فلوریدا تعریفی شنیده؟[/QUOTE]

دوست من پکیج کاملا جواب کار شما در همدان را می دهد همدان که از اروپا سردتر نیست پکیج های شوفاژدیواری در سرمای اروپا و همین ترکیه به خوبی جواب می دهد اصلا شک نکن به خصوص برندی که انتخاب کردی عالی ست و خیلی خوب جواب کارت رو میده و اگر می خواهی از پکیج استفاده کنی حتما از رادیاتور پانلی استفاده کن آلومینیومی با پکیج سازگار نیست از نظر کیفیت و خدمات و گارانتی اصلا فرولی با روبلو و فلوریدا قابل مقایسه نیست برای انتخاب پکیج حتما به شرکت وارد کننده و نحوه خدمات رسانی شرکت و داشتن گارانتی بیشتر دقت کن دیواتک فرولی 24 فن دار و دو مبدله در تهران و شهرهای دیگه 2550000نهایتا جابجا میشه به شرکت فرولی زنگ بزن بهت راهنمایی بده تا گرون نخری

khatmebazar
27-11-2012, 15:20
دوست من پکیج کاملا جواب کار شما در همدان را می دهد همدان که از اروپا سردتر نیست پکیج های شوفاژدیواری در سرمای اروپا و همین ترکیه به خوبی جواب می دهد اصلا شک نکن به خصوص برندی که انتخاب کردی عالی ست و خیلی خوب جواب کارت رو میده و اگر می خواهی از پکیج استفاده کنی حتما از رادیاتور پانلی استفاده کن آلومینیومی با پکیج سازگار نیست از نظر کیفیت و خدمات و گارانتی اصلا فرولی با روبلو و فلوریدا قابل مقایسه نیست برای انتخاب پکیج حتما به شرکت وارد کننده و نحوه خدمات رسانی شرکت و داشتن گارانتی بیشتر دقت کن دیواتک فرولی 24 فن دار و دو مبدله در تهران و شهرهای دیگه 2550000نهایتا جابجا میشه به شرکت فرولی زنگ بزن بهت راهنمایی بده تا گرون نخری

فروشنده ايراني
27-11-2012, 15:25

سلام دوست جونیا چرا کسی جواب منو نمیده؟ دیگه دارم نا امید میشم هر کی یه چیز میگه. اکثر فامیل و آشنا میگن پکیج به درد نمیخوره و برای همدان فقط به درده پاییز میخوره اما برا زمستون اصلا جواب نمیده... فکر کن 3-4 تومان بدی پکیج بعد زمستونم همش بلرزی و بندری بری!!!!!!!!!!! کسی همدانی نیست اینجا؟ کیست مرا یاری کند؟ لطفا سوالای قبلمو هم جواب بدید کسی از روبلو و فلوریدا تعریفی شنیده؟
[/QUOTE]

سلام خدمت همشهري عزيز، مطمئنا پكيج تو همدان جواب ميده چون تو جاهاي سردتر از همدان(البته سرماي همدانو كاملا حس كردم و ميدونما) زياد ديدم كه جواب داده، خيالت راحت. مسلما اگه نخواي از جنس ايراني و با كيفيتي مثل بوتان استفاده كني(توليد ملي!) و مد نظرت خارجي بودن دستگاه يا مدت گارانتيش باشه(كه خداييش اين دومي مهمه) ، بين اين ماركايي كه گفتي غير از فرولي ، هيچكدوم اصلا تو بازار تهران(كه من كار مي كنم) نيست و با پرس و جويي هم كه از همكاراي ديگه(از جمله همكاراي همدانيم) انجام دادم، متوجه شدم كه اصلا ، به هيچ وجه اينارو نخر، نه بخاطر كيفيتش(كه اونم تعريفي نداره) به خاطره شركت وارد كننده اين دستگاه ها، مسلما يه روزي به مشكل خدماتي مي خوري و به خاطر نبودن يه قطعه بايد كل پكيج رو بندازي سطل آشغال. حداقل فرولي رو يه شركت پدر مادر دار وارد مي كنه كه آدم رو مطمئن مي كنه.
راستي همشهري قيمتش هم بالا بهت گفتن پكيج 24 كيلو واتش الان تو تهران با 2580هم جابجا ميشه.

hvac.eng
27-11-2012, 15:27
دوست عزیز .این مسئله کاملا طبیعیه.یکی از تفاوتهای سیستم پکیج با موتورخونه اینه که در تمام پکیجها (حداقل محصولاتی که تو بازار ایرانه) وقتی آب مصرفی رو باز میکنی مدار گرمایش قطع میشه .هر فروشنده و مارکی که بجز این بگه دروغ گفته.فرولی که هیچ بویینگم اینه بگه الکیه :-) فقط مدل های مخزن دار اونم چند دقیقه دیرتر رادیاتورها سرد میشن.

hvac.eng
27-11-2012, 15:41
دوست عزیز بوتان از بقیه پکیج های ایرانی بهتره .حلا هم که خرید کردی فقط حتما یه سختی گیر نصب کن چون تک مبدله زود رسوب میگیره.برا رادیاتور هم ،حتما پانلی بگیر ، به علت مسی بودن مبدل و نزدیک بودن آن به رادیاتورها آلمینیوم با پکیج سازگار نیست و باید مداوم هواکیری کنی.برا پذیراییت هم یه پانل حدود1.4 تا 1.5 متر کافیه نگران نباش.
سلام .من یک واح آپارتمان در طبقه دوم دارم واحد من دارای عایق حرارتی و شیشه دو جداره وجنوبی نیز می باشد .متراژ 65 متر دوتا اطاق خواب 8 و 6 متری و پذیرایی 25 متری و آشپز خانه 8 متری دارم. من یک پکیج 24 هزار یک مبدله بوتان خریداری کردم .حالا تو انتخاب رادیاتور مشکل دارم (اندازه ونوع فولادی یا آلمینیومی و مارکش )داخل پذیرایی یک جا فقط برای رادیاتور هستش چیکار کنم ؟(پکیجم خوب هست یا نه؟)

hvac.eng
27-11-2012, 15:46
پدی جان پس ای کاش با خودت یه مقدار برق میبردی واسشون !! ما انقدر ایران برق زیاد داریم که روزی چند بار بخاطر .........برق از سرمون میپره!!!کریسمسم نزدیکه .امیدوارم حسابی بهت خوش بگذره.

اونایی که ذخیرشون بیشتر از مصرفشون، مازاد اون برق وارد سیستم برق شهری می‌شه و دولت بهشون پول میده.

matin95
29-11-2012, 10:13
سلام من پکیج ایمر گا س دارم سمت چپ نمایشگر فلش بالا وپایین داره وقتی شاسی رو فشار میدی روی نمایشگر عکس شیر اب میاد میخواستم بدونم اون چیه ایا زیاد کردن دما اون شاسی ها به حرارت پکیج هم بستگی داره ممنون

popor_3518
30-11-2012, 20:22
من يه خونه 3 واحده دارم ميسازم.تو سيستم گرمايشش موندم.هر واحد 240 متره.ميتونم سوال كنم از نظر كيفيت سيستم موتورخونه بهتره يا پكيج؟با ذكر دليل لطف كيك ممنون ميشم

21 دسامبر
01-12-2012, 18:57
با درود بر اساتید محترم .

پکیج منزل من ایران رادیاتوره اما صداش داره میره تو مغزم .

واحد 60 متری است و داخل آشپزخانه نصب شده .

پکیج فوق 2 مبدل و از نوع فن داره مدل 24 FF .

خیلیها میگن ال جی . آریستون . شاپر . لامبرگ .

برای من فعلآ فقط صداش مهمه ( تهران ) .

ال جی مدل پرستیژ واقعآ صداش کمه ؟

واقعآ چشمام ازین خرید ترسیده .

باسپاس از جوابتون .

sara200ss
02-12-2012, 09:08

باسپاس از جوابتون .

من هم دقیقاً مشکل شما رو دارم. ما هم پکیجمون ایران رادیاتوره. در آشپزخانه و داخل کابینت نصب شده. صداش دیگه داره دیوونم میکنه. ما پارسال زمستون هم از همین پکیج استفاده میکردیم اما نمیدونم چرا پارسال صداش اذیتم نمیکرد!! نمیدونم پارسال هم این صدا رو میداد و من متوجه نبودم یا امسال مشکلی پیدا کرده؟ تازه امسال آب حموم هم سرده. شما چند ساله که از این پکیج استفاده میکنید؟ پکیج شما چه صدایی میده؟ مال ما که فکر کنم صدای فنش باشه.

motalashi
02-12-2012, 20:48
یه پکیج آریستون داریم! همیشه وقتی روشن میکنیم قبل اینکه همه چیز روشن بشه اول فن تخلیه روشن میشه!! وقتی روی شوفاژ هم تنظیم میکنیم چراغ زرد روشن میشه و کار نمیکنه!!! شعله هم همراه به چراغها پشت سر هم خاموش روشن میشه!!!

tamirkar1
02-12-2012, 23:35
من يه خونه 3 واحده دارم ميسازم.تو سيستم گرمايشش موندم.هر واحد 240 متره.ميتونم سوال كنم از نظر كيفيت سيستم موتورخونه بهتره يا پكيج؟با ذكر دليل لطف كيك ممنون ميشماگر میخوی واحدها کاملا مستقل باشن از پکیج استفاده کنید ولی اگر 3 واحدش هم ماله خودتونه و از نظر تقسیم پول شارژ ماهانه مشکلی ندارید موتورخانه بهترین گزینه ای که می تونم پیشنهاد بدم.شاید دوستان با حرف من موافق نباشن اما سیستم موتورخونه خرابی بسیار کمتری نسبت به پکیج داره فقط حدود 20 تا 30 درصدی پول گاز ماهانه برای موتور خانه بالاتره.

tamirkar1
02-12-2012, 23:39
من هم دقیقاً مشکل شما رو دارم. ما هم پکیجمون ایران رادیاتوره. در آشپزخانه و داخل کابینت نصب شده. صداش دیگه داره دیوونم میکنه. ما پارسال زمستون هم از همین پکیج استفاده میکردیم اما نمیدونم چرا پارسال صداش اذیتم نمیکرد!! نمیدونم پارسال هم این صدا رو میداد و من متوجه نبودم یا امسال مشکلی پیدا کرده؟ تازه امسال آب حموم هم سرده. شما چند ساله که از این پکیج استفاده میکنید؟ پکیج شما چه صدایی میده؟ مال ما که فکر کنم صدای فنش باشه.متاسفانه پکیج ایران رادیاتور صدای بلندی داره و کاریش نمیشه کرد قبلا هم گفتم شاید اگر شرایط فراهم باشه و بتونید از دودکش دوجداره استفاده کنید صداش کمتر باشه.

sara200ss
03-12-2012, 09:47
چرا نمیشه فن پکیج رو در آورد؟ ایران رادیاتور پکیج بدون فن هم داره. سیستم پکیج فن دار با پکیج بدون فن چه فرقی داره؟ خب مگه پکیج بدون فن گاز احتراق تولید نمیکنه؟
راستی نظرتون درباره پکیج بوتان چیه؟ بی صدا هست؟ از نظر کارایی خوب هست؟

tamirkar1
03-12-2012, 14:17
چرا نمیشه فن پکیج رو در آورد؟ ایران رادیاتور پکیج بدون فن هم داره. سیستم پکیج فن دار با پکیج بدون فن چه فرقی داره؟ خب مگه پکیج بدون فن گاز احتراق تولید نمیکنه؟
راستی نظرتون درباره پکیج بوتان چیه؟ بی صدا هست؟ از نظر کارایی خوب هست؟نه شما نمیتونید فن رو حذف کنید.اگر بخواید پکیجتونو به بدون فن تبدیل کنید اگر اندازه مبدلهای پکیج فن دار و بدون فن یکی باشه وشرایط تبدیل رو داشته باشه شاید بشه.وگرنه خیلی گرون تموم میشه و این کارو کسی انجام نمیده چون مسئولیت سنگینی داره.
همه پکیج ها گاز حاصل از احتراق تولید می کنن که در پکیج های فن دار فن وظیفه دارد محصولات حاصل از احتراق را از محفظه احتراق بیرون براند.اما در پکیج های بدون فن محصولات حاصل از احتراق به صورت خودبخود از راه دودکش خارج میشوند.وقتی دودکش کاملا به صورت عمودی باشد و حداقل 4 متر ارتفاع داشته باشد می توان از پکیج بدون فن استفاده کرد اما اگر به هر دلیلی مسافتی از دودکش به صورت افقی باشد (حتی به اندازه 30 سانتیمتر)یا اینکه در طبقات پایین و یا طبقه آخر ساختمان باشیم باید حتما از پکیج فن دار استفاده کنیم.
پکیج بوتان نسبت به ایران رادیاتور صدای کمتری داره ولی باید اینو بگم که همه پکیج های فن دار وقتی که کار میکنن صدای فنشون میاد حالا بعضیهاش مثل ایران صدای بلندی داره و بعضی ها صدای کمتری داره.

hvac.eng
03-12-2012, 16:04
دوست عزیز ، پکیجهای فن دار محفظه احتراق بسته هستند و بدون فن ها محفظه احتراق باز.تا حدودی میشه گفت خیلی فرق دارند.از سوئیچ فشار هوا و ترموستات دود و ... در نتیجه تبدیل یکی به اون یکی کار عاقلانه ای نیست و خطر داره.

راستی نظرتون درباره پکیج بوتان چیه؟ بی صدا هست؟ از نظر کارایی خوب هست؟

hvac.eng
03-12-2012, 16:06
دوست عزیز ، به آریستون زنگ بزن بگو یه سرویسکار برات بفرستن.
یه پکیج آریستون داریم! همیشه وقتی روشن میکنیم قبل اینکه همه چیز روشن بشه اول فن تخلیه روشن میشه!! وقتی روی شوفاژ هم تنظیم میکنیم چراغ زرد روشن میشه و کار نمیکنه!!! شعله هم همراه به چراغها پشت سر هم خاموش روشن میشه!!!

hvac.eng
03-12-2012, 16:10
دوست عزیز ،مشکل صدای فن در ایران رادیاتور از همه برندها مشهود تره و تقریبا تنها پکیجی که دیدم مشتریاش از صداش شکایت میکنن ایران رادیاتوره. اغلب این مشکل رو ندارن.اما کم صدا ترین پکیجی که من دیدم فرولی میکرو بود . چون دور فنش متغیره.کلا فرولی کم صداس
من هم دقیقاً مشکل شما رو دارم. ما هم پکیجمون ایران رادیاتوره. در آشپزخانه و داخل کابینت نصب شده. صداش دیگه داره دیوونم میکنه. ما پارسال زمستون هم از همین پکیج استفاده میکردیم اما نمیدونم چرا پارسال صداش اذیتم نمیکرد!! نمیدونم پارسال هم این صدا رو میداد و من متوجه نبودم یا امسال مشکلی پیدا کرده؟ تازه امسال آب حموم هم سرده. شما چند ساله که از این پکیج استفاده میکنید؟ پکیج شما چه صدایی میده؟ مال ما که فکر کنم صدای فنش باشه.

hvac.eng
03-12-2012, 16:14
دوست عزیز به نظر من کلا موتورخونه بهتر از پکیجه.اما اگه خواستی پکیج بذاری برا این متراژ پکیج ظرفیت بالا بذار و به حرف فروشنده ها که میخوان ظرفیت پایینتر رو بواسطه قیمت کمتر و موجودی خودشون بهت بفروشن گوش نکن.آریستون و فرولی پکیج ظرفیت بالا 36 و 37 کیلو واتی دارن.

من يه خونه 3 واحده دارم ميسازم.تو سيستم گرمايشش موندم.هر واحد 240 متره.ميتونم سوال كنم از نظر كيفيت سيستم موتورخونه بهتره يا پكيج؟با ذكر دليل لطف كيك ممنون ميشم

hvac.eng
03-12-2012, 16:15
دوست عزیز ،مشکل صدای فن در ایران رادیاتور از همه برندها مشهود تره و تقریبا تنها پکیجی که دیدم مشتریاش از صداش شکایت میکنن ایران رادیاتوره. اغلب این مشکل رو ندارن.اما کم صدا ترین پکیجی که من دیدم فرولی میکرو بود . چون دور فنش متغیره.کلا فرولی کم صداس

باسپاس از جوابتون .

amir56
04-12-2012, 10:41
سلام
برای یک واحد 92 متری طبقه اول روی پارکینگ از 5 طبقه میخوام پکیج بگیرم ساختمان نوساز و پنجره دوجداره پی وی سی دارد
میخواستم بدونم نظرتون راجع به پکیج زمینی چیه؟ مزایا و معیب زمینی نسبت به هوایی چیه ؟ در مورد محل نصب هم فکر نمیکنم مشکل داشته باشم چون یه تراس داریم که میشه اونجا نصب کرد
لطفا مدل و مشخصات رو اعلام کنید
با تشکر

maryamjan
04-12-2012, 20:34
سلام
ما پکیجمون 4 تا رادیاتور داره فشار اب روی یک و نیم تنظیم می کنیم اما به مرور می ره بالا و می رسه به 2 و خورده ای و 2 تا از رادیاتورها هم صدای اب می ده هر چی هم هواگیری می کنیم فایده نداره صدای اب قطع نمی شه مشکل چی می تونه باشه ؟
هواگیری صحیح را می شه گام به گام بگید لطفا

tamirkar1
04-12-2012, 21:03
سلام
ما پکیجمون 4 تا رادیاتور داره فشار اب روی یک و نیم تنظیم می کنیم اما به مرور می ره بالا و می رسه به 2 و خورده ای و 2 تا از رادیاتورها هم صدای اب می ده هر چی هم هواگیری می کنیم فایده نداره صدای اب قطع نمی شه مشکل چی می تونه باشه ؟
هواگیری صحیح را می شه گام به گام بگید لطفابهترین روش برای هواگیری به اینصورت که:
1- اول برق پکیج رو قطع کنید.
2- تک تک رادیاتوره رو هواگیری کنید.
3- فشار پکیج رو تنظیم کنید و روی 1/5 قرار بدید.
4- دوباره برق پکیج رو وصل کنید.
بهتره روی حوله خشک کن داخل حمام یک ارونت نصب کنید.چون رادیاتور حمام بالاتر از رادیاتورهای دیگه نصب شده معمولا هوا ی زیادی اونجا جمع میشه که از این ایرونت به صورت خود به خود خارج میشه و یک مقداری دردسر شما روبرای هواگیری کمتر میکنه.

tamirkar1
04-12-2012, 21:19
سلام
برای یک واحد 92 متری طبقه اول روی پارکینگ از 5 طبقه میخوام پکیج بگیرم ساختمان نوساز و پنجره دوجداره پی وی سی دارد
میخواستم بدونم نظرتون راجع به پکیج زمینی چیه؟ مزایا و معیب زمینی نسبت به هوایی چیه ؟ در مورد محل نصب هم فکر نمیکنم مشکل داشته باشم چون یه تراس داریم که میشه اونجا نصب کرد
لطفا مدل و مشخصات رو اعلام کنید
با تشکربه نظر من پکیج های دیواری راندمان بالاتری نسبت به پکج های زمینی داره و از نظر مصرف گاز نصف پکیج زمینی مصرف داره.من پیشنهاد میکنم پکیج دیواری بگیری چون که ایمنی بیشتری داره .
در ضمن پکیج های بدون فن را نمی تونید توی تراس و محیط باز نصب کنید.و باید حتما به یک دودکش با ارتفاع حداقل 4 متر وصل بشه در غیر اینصورت کار نمیکنه.

21 دسامبر
04-12-2012, 23:50

با درود .
پکیج ما هم در کابینت نصب شده ، در مورد صداش عرض کنم که مثل صدای گرم کردن موتور هواپیمای جنگی قبل از تکاف در باند فرودگاست .

صدای فن یا مشعل هر چی که هست آرامش رو ازم سلب کرده و شدیدآ دنبال نوع بیصداشم ،

دوستان فرولی رو پیشنهاد میدن در یک سایت با مارک لامبرت آشنا شدم ، تازه وارد بازار شده .

قراره تا چند روزه دیگه نمایندگی این مدل در تهران نتیجه امتحان و جواب صدای این مدل ، و ساپورت بعد از فروش رو بمن ابلاغ کنه ، فعلآ منتظر جواب هستم .

نتیجه رو حتمآ مینویسم . با تشکر از شما و hvac.eng ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز .

!hadi!
05-12-2012, 07:29
بعد از بررسي تصميم گرفتم براي آپارتمان 97 متري طبقه 5 از 7 پکيج والترو بگيرم با رادياتورهاي پانلي . لطفا اگر دوستان نظري در مورد اين پکيج دارند بفرمايند . ضمنا فکر کنم رادياتورهاي پانلي بهتر باشند !

maryamjan
05-12-2012, 12:05
ممنونم
موقع هواگیری پیچ پایین رادیاتورها باید باز باشه یا بسته ؟
ما حدود یک تشت اب هم می ذاریم ازش بیاد بیرون اما باز صدا می ده

habibi .n
06-12-2012, 08:04
سلام لطفا یه تعمیرگاه و نمایندگی مطمئن تو محدوده توحید ستارخان شهرآرا به من معرفی کنید :41:

omidgharach
06-12-2012, 13:36
سلام
برای یک واحد 55 متری طبقه اول روی پارکینگ از 5 طبقه که پنجره دوجداره یو پی وی سی داره (در منطقه شهر قدس) میخوام پکیج و رادیاتور انتخاب کنم...خیلی تحقیق کردم کلا به این نتیجه رسیدم که بوتان کالدا بگذارم و رادیاتور ایل پریمو بوتان. نمایندگی بوتان میگه که مدل اپتیما بگذاری بهتره. من یخورده به حرفش مشکوکم. واقعا تفاوت این دو مدل به جز تک مبدله و دو مبدله بودنش چیه؟ بعضی ها میگن دو مبدله (اپتیما) اصلا خوب نیست.
یک انتخاب دیگه هم دارم و اون تاچی هستش (هم رادیاتور هم پکیج) . چون نمایندگیش درست کنار این خونس که گفتم میتونه انتخاب بدی نباشه چون قیمتش تقریبا یکیه اما تعریف خوبی ازش نشنیدم. ممنون میشم اگر راهنمایی کنین و خانواده ای رو از نگرانی نجات بدین :)

tamirkar1
06-12-2012, 22:00
سلام
برای یک واحد 55 متری طبقه اول روی پارکینگ از 5 طبقه که پنجره دوجداره یو پی وی سی داره (در منطقه شهر قدس) میخوام پکیج و رادیاتور انتخاب کنم...خیلی تحقیق کردم کلا به این نتیجه رسیدم که بوتان کالدا بگذارم و رادیاتور ایل پریمو بوتان. نمایندگی بوتان میگه که مدل اپتیما بگذاری بهتره. من یخورده به حرفش مشکوکم. واقعا تفاوت این دو مدل به جز تک مبدله و دو مبدله بودنش چیه؟ بعضی ها میگن دو مبدله (اپتیما) اصلا خوب نیست.
یک انتخاب دیگه هم دارم و اون تاچی هستش (هم رادیاتور هم پکیج) . چون نمایندگیش درست کنار این خونس که گفتم میتونه انتخاب بدی نباشه چون قیمتش تقریبا یکیه اما تعریف خوبی ازش نشنیدم. ممنون میشم اگر راهنمایی کنین و خانواده ای رو از نگرانی نجات بدین :)
دوست عزیز به نظر من پکیج اوپتیما خیلی بهتر از کالدا هست و ایل پریمو هم رادیاتور خیلی خوبیه،اما تاچی رو توصیه نمی کنم چون خیلی مطمئن نیست.
با آرزوی موفقیت برای شما و خانواده عزیزتان.

tamirkar1
06-12-2012, 22:08
بعد از بررسي تصميم گرفتم براي آپارتمان 97 متري طبقه 5 از 7 پکيج والترو بگيرم با رادياتورهاي پانلي . لطفا اگر دوستان نظري در مورد اين پکيج دارند بفرمايند . ضمنا فکر کنم رادياتورهاي پانلي بهتر باشند !دوست عزیز
والترو یک پکیج جینی و با کیفیت خوبیه.و تا اینجا خوب جواب داده و شنیدم خدمات خوبیم داره.و از طرف شرکت اندیشه و کار ساپورت میشه.اما در مورد رادیاتور من هم با شما هم عقیده هستم و میگم که رادیاتور پنلی بهتره.دلایلش تو پستهای قبلی گفتم .
موفق باشید.

tamirkar1
06-12-2012, 22:15
ممنونم
موقع هواگیری پیچ پایین رادیاتورها باید باز باشه یا بسته ؟
ما حدود یک تشت اب هم می ذاریم ازش بیاد بیرون اما باز صدا می دهدوست عزیز
صدای خور خور آب که از رادیاتور میاد با شیرهای رادیاتور قابل کنترل هست.به این صورت که باید شیر پایین رادیاتور به صورت نصف و نیمه باز کنی تا هنگام سیرکوله شدن آبداخل مدار ،آب با دبی کمتری از شیر عبور کنه و اگر دیدی باز صدا میده کم کم شیرو ببندی تا کامل صداش بیفته.البته کار سختیه و بهتره بگید یک تعمییر کار این کارو انجام بده.

saberu
07-12-2012, 16:10
باسلام
در مورد عکس زیر که یک قطعه مال پکیج دیواری بوتانه آیا کسی اطلاعاتی داره ؟ ازش آب چکه می کنه

ممنون میشم راهنمایی کنید

tamirkar1
08-12-2012, 00:48
باسلام
در مورد عکس زیر که یک قطعه مال پکیج دیواری بوتانه آیا کسی اطلاعاتی داره ؟ ازش آب چکه می کنه

ممنون میشم راهنمایی کنیداین قطعه اسمش ایرونت و برای این روی پکیج نصب شده تا هوای ایجاد شده داخل مدار شوفاژ را که در حوزینگ پمپ جمع شده به صورت اتوماتیک خارج کنه. و الان رسوب گرفته وعمل نمیکنه و باید تعویضش کنید.بهتره با یک تعمیر کار تماس بگیرد تا این کارو براتون انجام بده.
موفق باشید.

AHMADIAN
08-12-2012, 18:00
سلام ارز ادب

ما پکیج دیواری تاچی تو منزلمون نصب شده مدل اسمارت . متاسفانه خیلی رادیاتور ها رو گرم نمیکنه دما رو روی 85 گذاشتم . هواگیری انجام دادم . فشار سیستم 2 بار . مشکل اینجاست که وقتی دما به 85 میرسه ترموستات میکنه مشعل خاموش میشه
و دمای اب تا 42 درجه پایین میاد ، بعد باز مشعل روشن میشه . 105 متر اپارتمان 5 رادیاتور 10 پره . میخواستم بدونم راهی هست که مینیموم دما رو بالا تر نگه داره ؟ یعنی اب تا 42 درجه پایین نیاد ؟
ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این باره دارید به بنده انتقال بدین با تشکر

tamirkar1
08-12-2012, 22:16
سلام ارز ادب

ما پکیج دیواری تاچی تو منزلمون نصب شده مدل اسمارت . متاسفانه خیلی رادیاتور ها رو گرم نمیکنه دما رو روی 85 گذاشتم . هواگیری انجام دادم . فشار سیستم 2 بار . مشکل اینجاست که وقتی دما به 85 میرسه ترموستات میکنه مشعل خاموش میشه
و دمای اب تا 42 درجه پایین میاد ، بعد باز مشعل روشن میشه . 105 متر اپارتمان 5 رادیاتور 10 پره . میخواستم بدونم راهی هست که مینیموم دما رو بالا تر نگه داره ؟ یعنی اب تا 42 درجه پایین نیاد ؟
ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این باره دارید به بنده انتقال بدین با تشکرشما فقط باید به تعداد پرهای رادیاتوراتون اضافه کنید مشکلتون حل میشه .برای 105 متر حداقل 70 تا 80 پره رادیاتور لازم دارین

AHMADIAN
09-12-2012, 10:44
شما فقط باید به تعداد پرهای رادیاتوراتون اضافه کنید مشکلتون حل میشه .برای 105 متر حداقل 70 تا 80 پره رادیاتور لازم دارین

سلام . مشکل ما اینه که رادیاتورها اصلا گرم نمیشه فقط 1 رادیاتور که نزدیک پکیج قرار داره گرما میده بقیه رادیاتورها خیلی گرمای کمی داره . ممنون از لطفتون

tamirkar1
09-12-2012, 22:19
سلام . مشکل ما اینه که رادیاتورها اصلا گرم نمیشه فقط 1 رادیاتور که نزدیک پکیج قرار داره گرما میده بقیه رادیاتورها خیلی گرمای کمی داره . ممنون از لطفتونبه احتمال زیاد توی مدار گرمایش شما آب خوب گردش نداره یک تعمیر کار بیارید بگید مدار گرمایشو شستشو بده و فیلتری که روی مدار برگشت شوفاژ قرار داره تمیز کنه تا همه رادیاتوراتون گرم بشه.ولی برای گرم شدن خونه حتما باید به پره های رادیاتور هاتون اضافه کنید تا دمای خونه به دمای مطلوب برسه.
موفق باشید

saberu
10-12-2012, 17:29
این قطعه اسمش ایرونت و برای این روی پکیج نصب شده تا هوای ایجاد شده داخل مدار شوفاژ را که در حوزینگ پمپ جمع شده به صورت اتوماتیک خارج کنه. و الان رسوب گرفته وعمل نمیکنه و باید تعویضش کنید.بهتره با یک تعمیر کار تماس بگیرد تا این کارو براتون انجام بده.
موفق باشید.

ممنون از راهنمایی تون . ایا من می تونم خودم تو خونه عوضش کنم ؟ قیمتش در چه حدی ؟