PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17

hamidrezaaf
01-02-2017, 11:29
یک نمونه از شیرهای صافی دار

سلام ، آیا اسم دقیقش
شیر ربع گرد صافی دار 3/4
است ؟
ممنون و متشکرم.

hamidrezaaf
01-02-2017, 11:43
سلام
عکس اول صافی 3/4 هست و شما میتوانید یا از صافی یا شیر صافی دار که به همین شکل هست فقط با این تفاوت که یک شیر درادامه صافی هست
و فیلتر پلی فسفات باید پلی فسفات داخلش هر 6 ماه یکبار تعویض شود و کیفیت پلی فسفات ها متفاوت هست و قبلا خوراکی نبود جدیدا بیشتر شرکت ها گرید خوراکی زدند ولی باز هم آب گرم پکیج خورده نشود و برای پخت و پز استفاده نشود به دلیل شیمیایی بودن پلی فسفات هرچند گرید خوراکی داشته باشد
شرکت پاکاب فرآیند نوین هم فیلتر های پلی فسفات مانند فیلبرتو زده با هوزینگ نشکن که مانند فیلبرتو هست و با برند های برتا و پیرلی و پرستیژ
تحمل فشار فیلتر های نشکن 20 بار هست و برای ساختمان هایی که پمپ دارند و یا فیلتر در محوطه باز نصب میشود بهترین گزینه هستند

یک عکس از یکرسوب گیر پلی فسفاته که داخلش دیده نشه و تحمل بارش بالا باشه و کارایی لازم رو هم داشته باشه(ترجیجا قیمت پایین تر) رو می ذارید؟
آیا اون عکسی که من گذاشتم
1- آیا فیلبرتو واقعی نیست؟
2- آیا داخلش دیده نمیشه ؟
2- آیا تحمل بازش 20 هست؟
3- آیا نشکن هست؟

ممنون و متشکرم

hesam.eng
01-02-2017, 12:04
سلام ، آیا اسم دقیقش
شیر ربع گرد صافی دار 3/4
است ؟
ممنون و متشکرم.
بله شیر ربع گرد صافی دار 3/4 هستش

hesam.eng
01-02-2017, 12:13
یک عکس از یکرسوب گیر پلی فسفاته که داخلش دیده نشه و تحمل بارش بالا باشه و کارایی لازم رو هم داشته باشه(ترجیجا قیمت پایین تر) رو می ذارید؟
آیا اون عکسی که من گذاشتم
1- آیا فیلبرتو واقعی نیست؟
2- آیا داخلش دیده نمیشه ؟
2- آیا تحمل بازش 20 هست؟
3- آیا نشکن هست؟

ممنون و متشکرم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این سه تا عکس از مدل های ایرانی هست و عکس شما هم فیلبرتو هست که وارداتی هستش شاید هم جدیدا ایران مونتاژ یا تولید بشه اطلاع ندارم
تو عکس ها مشخص هست که داخلش دیده نمیشه مدل هایی که تحمل فشار پایین تری دارند جنس هوزینگشون یعنی قسمت پایینی شیشه ای مانند یا طلق هستند
طبق گفته فروشنده کارخانه ها بله 20 هست و نشکن بنده تا حالا ندیدم یا نشنیدم شکسته باشه ولی نوع شفاف زیاد گزارش شکستگی داره

hamidrezaaf
03-02-2017, 01:01
سلام ، من دو تا سوال دارم.

1- برای رسوبگیری پکیج و افزایش فشار آب گرم جاهایی که حتما بایستی رسوبگیری شود رو می فرمایید( من نمیخوام مجددا پکیج رو عوض کنم)؟ چون ما فقط مبدل رو رسوبگیری کردیم بعد از مدتی دوباره آب گرم کم فشار شده است؟

2- آیا استاندار و یا رویه ای برای انتخاب شیر و لوله 1/2 و یا 3/4 هست ؟

ممنون و متشکر

hesam.eng
04-02-2017, 17:11
سلام ، من دو تا سوال دارم.

1- برای رسوبگیری پکیج و افزایش فشار آب گرم جاهایی که حتما بایستی رسوبگیری شود رو می فرمایید( من نمیخوام مجددا پکیج رو عوض کنم)؟ چون ما فقط مبدل رو رسوبگیری کردیم بعد از مدتی دوباره آب گرم کم فشار شده است؟

2- آیا استاندار و یا رویه ای برای انتخاب شیر و لوله 1/2 و یا 3/4 هست ؟

ممنون و متشکر
سلام
دوست عزیز با شستشوی مبدل مقداری از رسوب باقی میمونه و به همین دلیل باز مجدد رسوب میگیره و کاریش نمیشه کرد جز شستشوی مجدد مبدل یا تعویض مبدل یا تعویض پکیج که در صورتی تعویض مبدل به صرفه هست که پکیج سالم باشه و ما بقی قطعات پکیج سالم باشد
بله شیر ها طبق کتاب های استاندارد تاسیساتی و مقررات ملی مبحث 16 سایزشون مشخص میشود

hamidrezaaf
04-02-2017, 19:00
سلام
دوست عزیز با شستشوی مبدل مقداری از رسوب باقی میمونه و به همین دلیل باز مجدد رسوب میگیره و کاریش نمیشه کرد جز شستشوی مجدد مبدل یا تعویض مبدل یا تعویض پکیج که در صورتی تعویض مبدل به صرفه هست که پکیج سالم باشه و ما بقی قطعات پکیج سالم باشد
بله شیر ها طبق کتاب های استاندارد تاسیساتی و مقررات ملی مبحث 16 سایزشون مشخص میشود

ممنون از راهنماییتون ، منظورم این هست که جز مبدل جای دیگری هم هست که بایستی به همراه مبدل رسوبگیری بشه ، بعضیها میگن پمپ و ... رو هم بایستی رسوبگیری کرد.

hesam.eng
04-02-2017, 19:42
ممنون از راهنماییتون ، منظورم این هست که جز مبدل جای دیگری هم هست که بایستی به همراه مبدل رسوبگیری بشه ، بعضیها میگن پمپ و ... رو هم بایستی رسوبگیری کرد.

سلام
پمپ هم میتونه رسوب داشته باشه اما تاثیر چندانی نداره شما بیشتر مشکلتون رسوب مبدل هست

hamidrezaaf
05-02-2017, 14:15
سلام ، با عرض تشکر بابت تمام راهتماییهای شما چند تا سوال دارم :
1- اگر بخواهیم یک رسوبگیر مغناطیسی در ورودی آب سرد پکیج استفاده کنیم منطقا بایستی قبل از رسوبگیر پلی فسفاته استفاده شوند و یا بعد از آن و یا اصلا منطقی نمی باشد ؟
2- مزیت شیر صافی دار بر صافی بدون شیر چیه ؟ شکلی از نحوه اتصال صحیح در مدار یرگشت گرمایشی رو دارید؟

سپاسگزارم.

hesam.eng
05-02-2017, 18:12
سلام ، با عرض تشکر بابت تمام راهتماییهای شما چند تا سوال دارم :
1- اگر بخواهیم یک رسوبگیر مغناطیسی در ورودی آب سرد پکیج استفاده کنیم منطقا بایستی قبل از رسوبگیر پلی فسفاته استفاده شوند و یا بعد از آن و یا اصلا منطقی نمی باشد ؟
2- مزیت شیر صافی دار بر صافی بدون شیر چیه ؟ شکلی از نحوه اتصال صحیح در مدار یرگشت گرمایشی رو دارید؟

سپاسگزارم.

سلام
1. رسوبگیر مغناطیسی میشه اضافه ببندید بعضی از فیلتر ها هست به نام پلی مگنت که هم پلی فسفات هست مغناطیس تو مسیرش هست میشه هم جدا پلی فسفات بست و مغناطیسی هرچی به پکیج نزدکتر باشه بهتر پس زبر خود پکیج نصب میشه
2 شیر صافی دار با صافی و شیر فرقی نمیکنه فقط شیر صافی دار جای کمتری میگیره و نیاز به اتصالات بین شیر و صافی نیست و بهتر هست
در زیر یک عکس براتون میفرستم از طریقه نصب صافی که در صورتی که شیر صافی هم باشه باید به همین صورت افقی نصب شود و محل تخلیه ضایعات داخل مدار رو به پایین باشد

hamidrezaaf
05-02-2017, 20:22
سلام
1. رسوبگیر مغناطیسی میشه اضافه ببندید بعضی از فیلتر ها هست به نام پلی مگنت که هم پلی فسفات هست مغناطیس تو مسیرش هست میشه هم جدا پلی فسفات بست و مغناطیسی هرچی به پکیج نزدکتر باشه بهتر پس زبر خود پکیج نصب میشه
2 شیر صافی دار با صافی و شیر فرقی نمیکنه فقط شیر صافی دار جای کمتری میگیره و نیاز به اتصالات بین شیر و صافی نیست و بهتر هست
در زیر یک عکس براتون میفرستم از طریقه نصب صافی که در صورتی که شیر صافی هم باشه باید به همین صورت افقی نصب شود و محل تخلیه ضایعات داخل مدار رو به پایین باشد

ممنون از توضیحاتتون ،
طبق عکس لوله کشی مسیر برگشت رادیاتور(دومی از سمت راست) کج هست در این حالت صافی برگشت چطور بایستی بسته شود؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون و متشکرم.

-

hesam.eng
06-02-2017, 09:29
سلام
شیلنگ زیر پکیج را باز کنید سپس از شیر و سپس شیر و چاپقی و... را باز کرده و به لوله داخل دیوار مغزی ببندید و بعد شیر را به صورت افقی بسته و مغزی و صافی ببندید و بعد شیلنگ زیر پکیج را به صافی بسته و در انتهای کار به پکیج و سیستم را آبگیری کنید
دقت کنید باید سیستم گرمایشی را کاملا از آب خالی کنید به روشی که بهتون توضیح میدهم
ابتدا شیر آب سرد زیر پکیج را بسته و سپس شیر پرکن پکیج را باز کنید و شیر سرویس بهداشتی را باز کنید تا کل آب مسیر گرمایش از این طریق تخلیه شود و در ادامه میتوانید شیلنگ زیر پکیج را باز کرده و ......

hamidrezaaf
06-02-2017, 13:50
سلام
شیلنگ زیر پکیج را باز کنید سپس از شیر و سپس شیر و چاپقی و... را باز کرده و به لوله داخل دیوار مغزی ببندید و بعد شیر را به صورت افقی بسته و مغزی و صافی ببندید و بعد شیلنگ زیر پکیج را به صافی بسته و در انتهای کار به پکیج و سیستم را آبگیری کنید
دقت کنید باید سیستم گرمایشی را کاملا از آب خالی کنید به روشی که بهتون توضیح میدهم
ابتدا شیر آب سرد زیر پکیج را بسته و سپس شیر پرکن پکیج را باز کنید و شیر سرویس بهداشتی را باز کنید تا کل آب مسیر گرمایش از این طریق تخلیه شود و در ادامه میتوانید شیلنگ زیر پکیج را باز کرده و ......

عالی بود،

اون چیزی که به لوله دیوار وصله اسمش زانویی هست؟
بایستی اونو کلا جدا کرد تا مغزی جاش بره تو لوله دیوار و آیا در نهایت اون زانویی که جدا شده است رو بعد از صافی ببندم و یا نیازی نیست و کلا از مدار خارج میشه(اضافیه ).

درضمن بهتره برای بستن اصولی مغزی و چپقی و ... از کدام آچار استفاده کنم(فرانسه ، شلاقی و...) تا کار خرابه نشه و رزوشون کمتر از بین بره.

در انتها برای بستن رسوبگیر مغناطیس دار هم به من راهنمایی می کنید؟ انگار این مشکلاتش بیشتره. چون شیر تو دیوار آب سرد خونه هست.

ممنون و متشکرم.

hesam.eng
06-02-2017, 16:54
عالی بود،

اون چیزی که به لوله دیوار وصله اسمش زانویی هست؟
بایستی اونو کلا جدا کرد تا مغزی جاش بره تو لوله دیوار و آیا در نهایت اون زانویی که جدا شده است رو بعد از صافی ببندم و یا نیازی نیست و کلا از مدار خارج میشه(اضافیه ).

درضمن بهتره برای بستن اصولی مغزی و چپقی و ... از کدام آچار استفاده کنم(فرانسه ، شلاقی و...) تا کار خرابه نشه و رزوشون کمتر از بین بره.

در انتها برای بستن رسوبگیر مغناطیس دار هم به من راهنمایی می کنید؟ انگار این مشکلاتش بیشتره. چون شیر تو دیوار آب سرد خونه هست.

ممنون و متشکرم.
سلام
1. اون چیزی که به دیوار هست یا مغزی و زانو هست که تو هم بسته شده یا چاپقی هستش که یه نوع زانو مانند هست یه سمتش دنده از داخل داره و یه سمت دیگه دنده از رو
2. بله در صورتی که چاپقی باشه باید باز بشه و مغزی ببندید و در صورتی که مغزی و زانو هست فقط زانو را باز کنید و از خود مغزی در صورتی که گرفتگی نداره از همون استفاده کنید
3. اون زانو یا چاپقی را بعد ببندید تا جهت به سمت بالا بشه و لوله تحت کشش و تغییر زاویه قرار نگیرد
4 . اونا که آچار خور داره باید با فرانسه و ما بقی مثل چاپقی یا زانو از لوله گیر یا شلاقی
5. شما شیر آب سرد را باز کنید بعد چاپقی را باز کنید و یه مغزی ببندید تو دیوار سپس سختی گیر را ببندید و بعد چاپقی و شیلنگ را ببندید

hamidrezaaf
06-02-2017, 19:08
سلام
1. اون چیزی که به دیوار هست یا مغزی و زانو هست که تو هم بسته شده یا چاپقی هستش که یه نوع زانو مانند هست یه سمتش دنده از داخل داره و یه سمت دیگه دنده از رو
2. بله در صورتی که چاپقی باشه باید باز بشه و مغزی ببندید و در صورتی که مغزی و زانو هست فقط زانو را باز کنید و از خود مغزی در صورتی که گرفتگی نداره از همون استفاده کنید
3. اون زانو یا چاپقی را بعد ببندید تا جهت به سمت بالا بشه و لوله تحت کشش و تغییر زاویه قرار نگیرد
4 . اونا که آچار خور داره باید با فرانسه و ما بقی مثل چاپقی یا زانو از لوله گیر یا شلاقی
5. شما شیر آب سرد را باز کنید بعد چاپقی را باز کنید و یه مغزی ببندید تو دیوار سپس سختی گیر را ببندید و بعد چاپقی و شیلنگ را ببندید

ممنون از توضیحاتتون ،
در خصوص 5
اگه شیر آب سرد را از محل چپقی در داخل لوله متصل به دیوار باز کنم آیا آب توی لوله آب سرد که به آب شهر وصل هست با فشار نمیزنه بیرون . یعنی نبایستی شیر فلکه رو ببندم؟
با توجه به اینکه پلی فسفات داخل محفظه حوضینگ قرار می گیره نحوه قرار گرفتنش داخل حوض فیلبرتو بایستی شکل خاصی باشد ؟

با سپاس فراوان.

hesam.eng
06-02-2017, 19:27
ممنون از توضیحاتتون ،
در خصوص 5
اگه شیر آب سرد را از محل چپقی در داخل لوله متصل به دیوار باز کنم آیا آب توی لوله آب سرد که به آب شهر وصل هست با فشار نمیزنه بیرون . یعنی نبایستی شیر فلکه رو ببندم؟
با توجه به اینکه پلی فسفات داخل محفظه حوضینگ قرار می گیره نحوه قرار گرفتنش داخل حوض فیلبرتو بایستی شکل خاصی باشد ؟

با سپاس فراوان.
سلام
چرا باید شیر اصلی آب سرد ورودی را ببندید
پلی فسفات داخل خود فیلتر هست دیگه نیاز نیست تغییری بدید فقط اگر روی قسمتی که پلی فسفات داره پلاستیک کشیده پلاستیکش را جدا کنید
در مورد جا خوردنش هم تو یه حالت جا میخوره
در صورت نیاز عکس بزارید تا راهنماییتون کنم

hamidrezaaf
06-02-2017, 21:17
سلام
چرا باید شیر اصلی آب سرد ورودی را ببندید
پلی فسفات داخل خود فیلتر هست دیگه نیاز نیست تغییری بدید فقط اگر روی قسمتی که پلی فسفات داره پلاستیک کشیده پلاستیکش را جدا کنید
در مورد جا خوردنش هم تو یه حالت جا میخوره
در صورت نیاز عکس بزارید تا راهنماییتون کنم
سلام ،
چون من فکر می کردم که شیر سوم عکس بالا از سمت راست مستقیم به آب شهر وصل هست و تنها محل ارتباط پکیج با آب شهر هست. بنابراین من فکر می کردم اگر بخواهم زانویی محل اتصال به لوله دیوار را باز کنم چون قبلش دیگه شیری وجود نداره آب شهر از اونجا بیرون می زنه. به نظر اشتباه فکر می کردم ؟

در ضمن در خصوص جازدن محفظه حاوی پلی فسفاته عکسها رو به ترتیب جازدن آورده ام
عکس اول: بعد از باز کردن پلاستیک
عکس دوم: قرار دادت محفظه حاوی پلی فسفات داخل حوض رسوبگیر.

ممنون و متشکرم.

عکس اول

عکس دوم

hesam.eng
07-02-2017, 16:42
سلام
بله درست میگید منم منظورم همین بود که باید شیر آب ورودی به ساختمان را ببندید
بله پلی فسفات را درست انجام دادید به همین شکل ببندید

hamidrezaaf
07-02-2017, 20:31
سلام ، ممنون و متشکرم ،
مراحل بستن رسوبگیر رو از جملات شما خلاصه کرده ام آیا درسته ؟ در ضمن فروشنده رسوبگیر گفته بایستی فشار پکیج را در صورت بستن رسوبگیر و صافی یه کم افزایش دهید آیا درسته و به چه مقدار ؟

1- شیر آب ورودی به ساختمان را ببندید.
2- شلینگ زیر پکیج مخصوص آب سرد را از محل شیر باز کرده.
3- شیر آب سرد را باز کنید.
4- چاپقی را باز کنید.
5- یه مغزی در دیوار ببندید.
6- سختی گیر را ببندید.
(در اینجا بستن مغزی 1/2 جا نیفتاده ؟)
7- بعد چاپقی را بسته .
8- شیلنگ آب سرد را به چپقی وصل می کنیم.

-------------------------------------------------------

روش معمول برای باز کردن پیچ و مهره های زنگ زده و یا چپقی های زنگ زده چیه ؟ آیا استادکاران روش خاصی برای این کار دارند؟

ممنون و متشکرم.

hesam.eng
07-02-2017, 20:53
سلام ، ممنون و متشکرم ،
مراحل بستن رسوبگیر رو از جملات شما خلاصه کرده ام آیا درسته ؟ در ضمن فروشنده رسوبگیر گفته بایستی فشار پکیج را در صورت بستن رسوبگیر و صافی یه کم افزایش دهید آیا درسته و به چه مقدار ؟

1- شیر آب ورودی به ساختمان را ببندید.
2- شلینگ زیر پکیج مخصوص آب سرد را از محل شیر باز کرده.
3- شیر آب سرد را باز کنید.
4- چاپقی را باز کنید.
5- یه مغزی در دیوار ببندید.
6- سختی گیر را ببندید.
(در اینجا بستن مغزی 1/2 جا نیفتاده ؟)
7- بعد چاپقی را بسته .
8- شیلنگ آب سرد را به چپقی وصل می کنیم.

-------------------------------------------------------

روش معمول برای باز کردن پیچ و مهره های زنگ زده و یا چپقی های زنگ زده چیه ؟ آیا استادکاران روش خاصی برای این کار دارند؟

ممنون و متشکرم.
سلام
سختی گیر رو آب مصرفی بسته میشه و فشار پکیج فشار گرمایش را نشون میده دلیلی نداره فشار گرمایش را بالا تر ببرید
شاید منظورش این بوده که صافی تو مسیر گرمایش میبندید ابتدا فشار آب را بیشتر کنید حدود 2 تا 2.5 تا بعد که هواگیری کردید فشار زیاد پایین نیاید و نیاز به تغذیه مجدد آب نباشد
بستن مغزی 1/2 جا نیفتاده به دلیل اینکه چاپقی خودش یه سر دنده داره که تو سختی گیر بسته میشه و نیاز به مغزی نیست
روش خواصی نداره و فشار زیادتر تا باز بشه و بعضی مواقی ضربه زدن به اتصال یا گرم کردنش و اگر دو فلز به هم زنگ زده باشند زدن روغن ترمز زنگ ها را میبرد

hamidrezaaf
08-02-2017, 19:10
ممنون و متشکرم ،
مغزی خوب وقوی در برابر فشار بایستی چه شرایطی داشته باشد؟
در شکل 1 اسم 1 و2 چی هست ؟
همچنین در شکل 2 اسم 1 چی هست ؟

شکل 1 :

شکل 2 :

hesam.eng
08-02-2017, 19:31
مغزی خوب وقوی در برابر فشار بایستی چه شرایطی داشته باشد؟

سلام
زیاد مهم نیست معمولا گالوانیزه استفاده میشه همون جنس چپقی هایی که دارید ولی اگر پیدا کنید مغزی برنجی لعاب دار هست تقریبا شکل استید که بهتر از گالوانیزه هست

hamidrezaaf
08-02-2017, 19:40
سلام
زیاد مهم نیست معمولا گالوانیزه استفاده میشه همون جنس چپقی هایی که دارید ولی اگر پیدا کنید مغزی برنجی لعاب دار هست تقریبا شکل استید که بهتر از گالوانیزه هست

با عرض معذرت سوال قبلی من به روز رسانی شده است.

ممنون و متشکرم.

hesam.eng
08-02-2017, 20:22
عکس 1 و 2 داره 1 مغزی هست و 2 روپیچ تو پیچ هست که برای رادیاتور هست که به جاش میتونید تکه لوله ببندید به نام نیپل یا از لوله های استیل فلکسیبل بخرید سایز 8 و 10 سانتی هست و بستنش خیلی راحت میشه
و عکس بعدی عدد 1 مغزی را نشون میده
در زیر براتون دو تا عکس میزارم که یکی از این عکس ها 3 عدد نیپل فلکسیبل استیل را نشون میده
و عکس دیگر از سمت راست دو عدد رو پیچ تو پیچ و بعدی مغزی و بعدی نیپل لعاب دار که آخری و اون عکس قبلی یه کار میکنند و نیپل گالوانیزه هم همچنین

hamidrezaaf
08-02-2017, 21:40
عالی بود ممنون از توضیحاتتون ،

شرمنده در خصوص عکس زیر نام 1 رو می فرمایید. در ضمن برای بازکردنش بایستی با چه وسیله ای این کارو کرد. در ضمن در خصوص شماره 2 که چکه آب را نشان می دهد، به دلیل خرابی رو پیچ تو پیچ هست و یا شماره 1 ویا ....
در خصوص نصب صافی هم فکر می کنم شلینگ برگشت یه کم کوتاه تر(5 سانت) هست در چنین مواقعی چه کاری میشه کرد؟

ممنون و متشکرم.

hesam.eng
09-02-2017, 08:46
سلام
1 یه نوع از همون روپیچ تو پیچ هست با جنس گالوانیزه
2 هم روپیچ تو پیچ هست
چکه آب میتونه از روپیچ تو پیچ 2 و یا تفلن کم باشه که نتونسته آب بندی کنه یا اینکه باید سفت بشه تا آب بند بشه
هر جایی که 6 پره هست و جای آچار داره باید با آچار تخت یا آچار فرانسه باز بشه و هر جایی که آچار خور نداره با لوله گیر یا شلاقی
باید یا شیلنگ بلند تر بخرید یا با چاپقی جهتش را تغییر بدید که شیلنگ نو بلند تر بخرید بهتره اتصالاتتون را هم درصورت پوسیدگی و گرفتگی نو بخرید بهتره
درضمن از گفته های شما حس میکنم اصلا فنی کار نکردید بهتره به یه نفر بگید براتون درست کنه باز میکنید و نمیتونید رادیاتور ها را ببندید به مشکل بر میخورید

hamidrezaaf
09-02-2017, 10:04
سلام
1 یه نوع از همون روپیچ تو پیچ هست با جنس گالوانیزه
2 هم روپیچ تو پیچ هست
چکه آب میتونه از روپیچ تو پیچ 2 و یا تفلن کم باشه که نتونسته آب بندی کنه یا اینکه باید سفت بشه تا آب بند بشه
هر جایی که 6 پره هست و جای آچار داره باید با آچار تخت یا آچار فرانسه باز بشه و هر جایی که آچار خور نداره با لوله گیر یا شلاقی
باید یا شیلنگ بلند تر بخرید یا با چاپقی جهتش را تغییر بدید که شیلنگ نو بلند تر بخرید بهتره اتصالاتتون را هم درصورت پوسیدگی و گرفتگی نو بخرید بهتره
درضمن از گفته های شما حس میکنم اصلا فنی کار نکردید بهتره به یه نفر بگید براتون درست کنه باز میکنید و نمیتونید رادیاتور ها را ببندید به مشکل بر میخورید

ممنون ار توضیحاتتون ، در خصوص فنی کار حق با شماست ولی من دو تا از رادیاتور که گرم نمی شدند را باز و تمیزشون کردم و دوباره تقریبا بدون مشکلی جا زده ام والان هم گرم هستند.

متاسفانه این رادیاتور که چکه میکنه رو همون تاسیساتی و پکیج کاری تعویض کردند که در حدود دو سه ماه پیش اومده بودند. الان دور جناب همه استادکارا می خوان سریع به پول برسند برن سراغ کار دیگه ، مثلا اگر استاد کار قبلی پکیج بعد از گفتن من در خصوص گرم نشدن رادیاتورها قاعدتا اول از طریق تاسیساتیش رادیاتورها را تمیز می کرد و یه صافی تو مسیر برگشت میزد، تا بعد رسوبگیری به این زودی دوباره پکیج گرفته نشود. ولی فقط رسوبگیری کرد و تاسیساتیش فقط شیر رفت و برگشت حوله خشک کن رو درست کرد که متاسفانه اون هم مشکل دار بود( آب چکه می کند).

البته مشکل گرفتگی مجدد پکیج از زمانی شروع شد که ما متاسفانه پکیج رو خاموش کردیم و رفتیم مسافرت ، بعد از چند روز که برگشتیم و پکیج رو روشن کردیم انگار سیرکوله داخل مسیر گرمایشی باعث گرفتگی شد.

بنابراین فکر کردم این کارو خودم انجام دهم . ولی چون یه کم سخت تره واسه همین بیشتر مزاحمتون شدم.

ممنون و متشکرم.

hamidrezaaf
09-02-2017, 14:24
الان دو تا روپیچ توپیچ متوسط برنجی رو جایگزین دو تای رفت و برگشت کردم ، خوشبختانه تا الان که آب چکه نمی کنه.
ولی بعد از راه اندازی مجدد فشار آب گرم باز هم کمتر شده است. یعنی با هر بار خاموش روشن شدن چند ساعته شاید به دلیل سیرکوله آب رسوبات دوباره میرن داخل مبدل و اونو بیشتر کثیف می کنند.

در حالی که رادیاتورها گرم هستند.

hesam.eng
09-02-2017, 17:05
سلام
موفق باشید کارتون که تمام شد چند روزی کار کنه با سختی گیر ممکنه بعضی از املاح حل شود و فشار خوب بشه
یه کار دیگه انجام بدید سر شیر ها را باز کنید و پشت توری شون را تمیز کنید و حتی مغزی شیرهای اهرمی را هم باز کنید و تمیز کنید تا اگر اونجا گرفتگی دارید تمیز شود

hamidrezaaf
10-02-2017, 01:11
سلام
موفق باشید کارتون که تمام شد چند روزی کار کنه با سختی گیر ممکنه بعضی از املاح حل شود و فشار خوب بشه
یه کار دیگه انجام بدید سر شیر ها را باز کنید و پشت توری شون را تمیز کنید و حتی مغزی شیرهای اهرمی را هم باز کنید و تمیز کنید تا اگر اونجا گرفتگی دارید تمیز شود

سلام ،
من امروز صافی و رسوبگیر رو هم نصب کردم.
متاسفانه به دلیل نزدیکی بیش از حد شیرها (چون شیرها بایستی بچرخند که به شیر دیگه گیر می کرد) مجبور شدم همه رو باز کنم، . در حدود 6 ساعت وقت گرفت ، آب گرم فشارش بهتر شده است.
الان بیشتر می فهمم که خونه ی ضعیف از نظر تاسیساتی جطوره ؟
فکر می کنم شلینگ ها تحت فشار هستند و از یکیش یه کم آب میاد(آب گرم مصرفی- سومی از سمت راست ) ، روش بستن شلینگ ها چطوره ، احساس می کنم بستن شلینگ ها یه استاد کاری خاصی داره ، من که از چپقی شروع می کردم ، بعد اتصال وسط رو می بستم و در انتها اتصال به پکیج.
یه عکس از شلینگ های زیر پکیج انداختم.

اینم یه عکس از کارمون ، خیلی ممنونم واسه راهنمایی هاتون . اگه کارآموز بدی بودم ببخشید.

2- در ضمن اگر خواستم رسوبهای صافی رو خالی کنم چکار بایستی کنم ، یعنی کل برگشت رو بایستی باز کنم چون به نظر صافی برنجی توقسمت پایینش به نظر خیلی محکم میاد.
3- به نظر میاد از کنار واشر( حالت آلنی داره ) در بالای رسوبگیر که در عکس پشت شلینگ صافی هست یه کم آب دورش جمع میشود ، آیا طبیعیه ( تو کاتالوگش نوشته فشار 18 بار رو تحمل می کنه ؟!!!! )
4- منظور از توری پشت سر شیر چی هست ؟ چون من شیرها رو باز کردم ولی توری ندیدم؟

ممنون و متشکرم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-02-2017, 10:11
سلام ، من امروز صافی و رسوبگیر رو هم نصب کردم. .
سلام
خیلی ممنونتون میشیم اگر با یک اهم متر مقاومت آب رو قبل از فیلتر و از شیلنگ بعد از فیلتر اندازه بگیرین و اطلاع بدین تا معلوم بشه این فیلترها کارائی داره یا مثل خیلی چیزهای دیگه الکی هست و فقط برای چاپیدن پول مردم هست
مقاومت اینطوری باید اندازه گرفته بشه تا نتیجه قابل اعتماد باشه
دمای آب باید یکسان باشه وگرنه نتیجه ی تست قابل اعتماد نیست
بنده گمان نکنم این فبلترها کارائی چندانی داشته باشه
هر چه املاح آب کمتر باشه مقاومتش بیشتره

با تشکر

hamidrezaaf
10-02-2017, 10:26
سلام
خیلی ممنونتون میشیم اگر با یک اهم متر مقاومت آب رو قبل از فیلتر و از شیلنگ بعد از فیلتر اندازه بگیرین و اطلاع بدین تا معلوم بشه این فیلترها کارائی داره یا مثل خیلی چیزهای دیگه الکی هست و فقط برای چاپیدن پول مردم هست
مقاومت اینطوری باید اندازه گرفته بشه تا نتیجه قابل اعتماد باشه
دمای آب باید یکسان باشه وگرنه نتیجه ی تست قابل اعتماد نیست
بنده گمان نکنم این فبلترها کارائی چندانی داشته باشه
هر چه املاح آب کمتر باشه مقاومتش بیشتره

با تشکر

سلام ،
برای این کار پس یه بار آب گرم رو بگیرم بذارم با دمای آب سرد دردو ظرف یکسان هم دما بشن و بعد مقاومتشو محاسبه کنم. فقط یه چیزی مولتی متر من خیلی معمولی DEC-330FC هست.
این کارو کردم ولی به طور دایم هردو در هر حال تغییر بودند و نمیتونم نظر قطعی بدم کدامیک در حدود مابین 0.9 تا 1.6 مگا اهم.

موید باشید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-02-2017, 16:53
سلام ، برای این کار پس یه بار آب گرم رو بگیرم بذارم با دمای آب سرد دردو ظرف یکسان هم دما بشن و بعد مقاومتشو محاسبه کنم. فقط یه چیزی مولتی متر من خیلی معمولی DEC-330FC هست. این کارو کردم ولی به طور دایم هردو در هر حال تغییر بودند و نمیتونم نظر قطعی بدم کدامیک در حدود مابین 0.9 تا 1.6 مگا اهم.
موید باشید.

سلام
شیلنگِ بین فیلتر و پکیج رو از سمت پکیج باز کنین و یک استکان آب بگیرین از آب شیر سرد آسپزخونه هم یک استکان بردارین
بذارید 15 دقیقه در یک جا تا هم دما بشند و مقاومتشون رو اندازه بگیرین
با هر اهم متری میشه به شرطی که سالم باشه یعنی دو سیمش رو بزنین به هم , باید عقربه بره روی صفر
مقاومت آب شهر معمولا 50 تا 70 اهم هست
آب مقطر درجه یک که در ایران وجود نداره حدود 900 هزار اهم هست
اگر مقاومتِ آب بعد از فیلتر با آبِ ورودی یکی هست پس این فیلترها الکی هست و یک کلک تجاری برای سرکیسه کردنِ مردم

hamidrezaaf
10-02-2017, 19:21
سلام
شیلنگِ بین فیلتر و پکیج رو از سمت پکیج باز کنین و یک استکان آب بگیرین از آب شیر سرد آسپزخونه هم یک استکان بردارین
بذارید 15 دقیقه در یک جا تا هم دما بشند و مقاومتشون رو اندازه بگیرین
با هر اهم متری میشه به شرطی که سالم باشه یعنی دو سیمش رو بزنین به هم , باید عقربه بره روی صفر
مقاومت آب شهر معمولا 50 تا 70 اهم هست
آب مقطر درجه یک که در ایران وجود نداره حدود 900 هزار اهم هست
اگر مقاومتِ آب بعد از فیلتر با آبِ ورودی یکی هست پس این فیلترها الکی هست و یک کلک تجاری برای سرکیسه کردنِ مردم

سلام ، آب گرم هم تقریبا همون آب سرد عبور داده شده از رسوبگیر و پکیج هست ... البته بدون دردسر باز کردن ، چون باز کردن شلینگهای پکیج خونه که تقریبا قدیمی هست دردسر خرابی داره و ....
من هم فکر کنم رسوبگیری مانند فیلبرتو (50 تومنی) نمی تونه کار محیرالعقولی انجام بده. البته این رسوبگیر بیشتر برای عدم رسوب گرفتن آب در پکیج هست و تا اونجایی که من فهمیدم نقش تصفیه کننده آب رو نداره.

hesam.eng
11-02-2017, 17:21
سلام
شیلنگ ها ممکنه شل باشه مهرش را سفت کنید درست میشه اگر نشد باید واشرش تعویض بشه یا بکل شیلنگ تعویض شود
در صورتی که تصمیم به تعویض شیلگ گرفتید از نو شیلنگ های استیل فلکسیبل خرید کنید تا قطر داخلی بیشتری داشته باشند و به پمپ فشار کمتر بیاد و این شیلنگی که شما دارید داخلش لوله لاستیکی داره که ممکنه به مرور زمان بترکه
2. برای تخلیه رسوب صافی شیر های رفت و برگشت گرمایش را ببندید و همون مهره پایین صافی را باز کنید نیاز نیست کل شیلنگ و .... باز شود و یه ظرف هم زیرش بزارید که آب تخلیه میشه ازش کثیف کاری نکنید
3. پیچ های آلن را بصورت ضربدری سفت کنید البته مواضب باشید حرض نشوند اگر نشتی برطرف نشد شیر آب را بسته و بازش کنید ببینید اورینگ زیر درپوش درست جا خورده باشه البته قبلش چک کنید آب از جای دیگه نیاد روی این قسمت
4 . شیر های مخلوط مثلا آشپز خانه سرش ممکنه توری داشته باشه و رسوب به پشت توری رسیده باشه و از عبور آب جلوگیری کند و فشار را کم کند یا شیلنگ توالت معمولا سرش توری دارد و....

hesam.eng
11-02-2017, 18:14
سلام ، آب گرم هم تقریبا همون آب سرد عبور داده شده از رسوبگیر و پکیج هست ... البته بدون دردسر باز کردن ، چون باز کردن شلینگهای پکیج خونه که تقریبا قدیمی هست دردسر خرابی داره و ....
من هم فکر کنم رسوبگیری مانند فیلبرتو (50 تومنی) نمی تونه کار محیرالعقولی انجام بده. البته این رسوبگیر بیشتر برای عدم رسوب گرفتن آب در پکیج هست و تا اونجایی که من فهمیدم نقش تصفیه کننده آب رو نداره.

سلام
آقای حمید رضا درست می گویند سختی گیر ها در چند نوع هستند
1 مغناطیسی یا آلترا سونیک و... که بار الکتریکی میدهند و ذرات رسوب را معلق کرده در آب و به همین دلیل ذرات به جداره مبدل پکیج نمیچسبند
2. پلی فسفات ها هم املاح را لزج کرده و باز هم جلوگیری میکنند از چسبیدنشون به مبدل پکیج
اون روشی که آقای محمد آسمانی میگویند برای سختی گیر های خونگی هست که چند مرحله دارند و املاح را از آب جدا میکنند و داخل خودشون نگه میدارند تا حدی که نیاز میشود املاح به آب اضافه کرد

hamidrezaaf
11-02-2017, 19:04
سلام
شیلنگ ها ممکنه شل باشه مهرش را سفت کنید درست میشه اگر نشد باید واشرش تعویض بشه یا بکل شیلنگ تعویض شود
در صورتی که تصمیم به تعویض شیلگ گرفتید از نو شیلنگ های استیل فلکسیبل خرید کنید تا قطر داخلی بیشتری داشته باشند و به پمپ فشار کمتر بیاد و این شیلنگی که شما دارید داخلش لوله لاستیکی داره که ممکنه به مرور زمان بترکه
2. برای تخلیه رسوب صافی شیر های رفت و برگشت گرمایش را ببندید و همون مهره پایین صافی را باز کنید نیاز نیست کل شیلنگ و .... باز شود و یه ظرف هم زیرش بزارید که آب تخلیه میشه ازش کثیف کاری نکنید
3. پیچ های آلن را بصورت ضربدری سفت کنید البته مواضب باشید حرض نشوند اگر نشتی برطرف نشد شیر آب را بسته و بازش کنید ببینید اورینگ زیر درپوش درست جا خورده باشه البته قبلش چک کنید آب از جای دیگه نیاد روی این قسمت
4 . شیر های مخلوط مثلا آشپز خانه سرش ممکنه توری داشته باشه و رسوب به پشت توری رسیده باشه و از عبور آب جلوگیری کند و فشار را کم کند یا شیلنگ توالت معمولا سرش توری دارد و....

سلام ،
در خصوص اینکه پیچ آلن که در عکس زیر شماره 1 مشخص کرده ام و فرمودید به صورت ضربدری ببندید یه کم بیشتر توضیح می دهید ؟ آب رو در دو قسمت 1 و 2 مشاهده می فرمایید.

نمیدونم چرا ولی الان دیگه از همان شلینگی که آب میومد دیگه چکه نمی کنه و یا خیلی کم شده دلیلش چیه؟ میشه بهش اطمینان کرد و یا حداقل واشراشو برای اطمینان عوض کنم . در خصوص بستن شلینگ ها آیا نکته خاصی نیست که به من بگید.

hesam.eng
11-02-2017, 19:52
سلام
من فکر کردم از اون 4 تا پیچ میگید آب میاد اون پیچ را از کسی که خریدید بهش بگید ببینید چی میگه
شماره 2 باید سفتش کنید اگر باز هم نشتی داشت یه بار باز کنید ببینید اورینگش درست جاش باشه

در مورد شیلنگ ممکنه رسوب گرفته باشه و آب بند شده باشه یا در حال حاضر فشار آب شهر کم باشه و یه موقع مثل شب ها که فشار میره بالا ممکنه آب بده یکم سفت کنید اگر نشد تعویض کنید

hamidrezaaf
12-02-2017, 14:33
سلام
من فکر کردم از اون 4 تا پیچ میگید آب میاد اون پیچ را از کسی که خریدید بهش بگید ببینید چی میگه
شماره 2 باید سفتش کنید اگر باز هم نشتی داشت یه بار باز کنید ببینید اورینگش درست جاش باشه

در مورد شیلنگ ممکنه رسوب گرفته باشه و آب بند شده باشه یا در حال حاضر فشار آب شهر کم باشه و یه موقع مثل شب ها که فشار میره بالا ممکنه آب بده یکم سفت کنید اگر نشد تعویض کنید

سلام ،
من شلینگهای 1/2 را با اضافه کردن واشار جدید، دوباره باز و بسته کردم و مشکل چکه کردن آب کلا حل شد. در ضمن یه شیر 1/2 به آب گرم مصرفی هم اضافه کردم.
نکته جالب اینکه تمامی رسوبات داخل شلینگهای آب سرد و گرم بدون کوچکترین رسوب بود و لوله کاملا باز بود. فکر کنم طبق فرمایش شما رسوبگیر این کارو کرده بود.

ولی مشکل پیچ پلاستیکی آلنی رسوبگیر هنوز باقی است. یعنی از محل 1 عکس قبل آب میاد. و مشکل 2 با یه کم فشار و تفلون زدن حل شده است. با فروشنده صحبت کردم گفت این یک ورودی دیگر برای حالت 90 درجه هست تفلون بزن دوباره ببند. اینکار رو کردم ولی عمق پیچ آلنی خیلی کم هست با تفلون مشکلش حل نشد. آیا پیچ قطع کننده ، پلاستیک فشرده برای این کار وجود دارد، فکر کنم ازون فلزهای پیچی قطع کننده آب وجود دارد ولی چون رسوبگیر رو زشت می کنه دنبال پلاستیکی قوی هستم.
اسم فنیشو زحمت می کشیذ ؟

ممنون و متشکرم

hesam.eng
12-02-2017, 17:10
سلام
پیچ آلنی را تفلن مایع بزنید و ببندید شاید آببند بشه
پلاستیکی قوی احتمالا منضورتون تفلن هست بله میتونید بدید تراشکار با تفلن بتراشه براتون ولی باید از فروشنده بخواهید اگر مشکل داره باید تعویض کنه و یه سختی گیر دیگه بهتون بده

hamidrezaaf
12-02-2017, 23:02
سلام
پیچ آلنی را تفلن مایع بزنید و ببندید شاید آببند بشه
پلاستیکی قوی احتمالا منضورتون تفلن هست بله میتونید بدید تراشکار با تفلن بتراشه براتون ولی باید از فروشنده بخواهید اگر مشکل داره باید تعویض کنه و یه سختی گیر دیگه بهتون بده

سلام ، ممنون از تمامی راهنماییهای جنابعالی
در خصوص پیچ آلنی پلاستیکی رفتم پهلوی فروشنده و ایشون بدون کوچکترین ناراحتی خواست یک پیچ آلنی رو از یه نو جدا کنه و به من بده ولی من چون تجربه بدی داشتم اصرار کردم که این پیچ آلنی رو به من نده و به جاش یه پیچ بلند پلاستیکی مشکی 1/2 دهد ، ولی فروشنده فقط رنگ سفید و گالوانیزه رو داشت که در نهایت من سفید رو ترجیخح دادم اومدم خونه یه واشر 3/4 روش زدم و سپس تفلون زدم و روی واشر مشکی رو هم تفلون زدم که مشکیش مشخص نشه. در نهایت خوشبختانه مشکل قطره اش حل شد.
الان با راهنماییهای شما تونستم نصب آماتور صافی ، رسوب گیر ، شیر 1/2 برای آب گرم مصرفی و نظافت رادیاتور و ... رو یاد بگیرم . البته عکس نهایی رو هم آورده ام که گوش شیطون کر اصلا چکه آب نداره ولی یه کم زیبا سازیش مونده که بعدا انجام میدم( تفلون اضافی دور شیرها و ...).

به نظر شما الان چون من دیدم شلینگ آب گرم و سرد کاملا رسوبزدایی شده اند.
آیا روشی وجود دارد که بعد از چند روز کار کردن پکیج و حرکت کامل رسوبگیر کل آب داخل سیستم گرمایشی که رسوبات به احتمال زیاد در آن معلقند از سیستم خارج بشه. البته از طریق شیر هواگیری رادیاتورها میشه این کارو کرد ولی به نظر غیر منطیقه.

ممنون و متشکرم.

m22j23
13-02-2017, 02:04
سلام
واسه یه واحد 74 متری طبقه دوم از چهارطبقه
پکیج بوتان مدل پارما 22 فن دار خوب هست یا ایران رادیاتور m24 فن دار؟
ساختمون گلبهار هست،نزدیک مشهد

m22j23
13-02-2017, 12:25
سلام
واسه یه واحد 74 متری طبقه دوم از چهار طبقه،پکیج بوتان مدل پارما 22 فن دار خوبه یا ایران رادیاتور m24?
ساختمون گلبهار هست نزدیک مشهد

hesam.eng
13-02-2017, 16:35
سلام ، ممنون از تمامی راهنماییهای جنابعالی
در خصوص پیچ آلنی پلاستیکی رفتم پهلوی فروشنده و ایشون بدون کوچکترین ناراحتی خواست یک پیچ آلنی رو از یه نو جدا کنه و به من بده ولی من چون تجربه بدی داشتم اصرار کردم که این پیچ آلنی رو به من نده و به جاش یه پیچ بلند پلاستیکی مشکی 1/2 دهد ، ولی فروشنده فقط رنگ سفید و گالوانیزه رو داشت که در نهایت من سفید رو ترجیخح دادم اومدم خونه یه واشر 3/4 روش زدم و سپس تفلون زدم و روی واشر مشکی رو هم تفلون زدم که مشکیش مشخص نشه. در نهایت خوشبختانه مشکل قطره اش حل شد.
الان با راهنماییهای شما تونستم نصب آماتور صافی ، رسوب گیر ، شیر 1/2 برای آب گرم مصرفی و نظافت رادیاتور و ... رو یاد بگیرم . البته عکس نهایی رو هم آورده ام که گوش شیطون کر اصلا چکه آب نداره ولی یه کم زیبا سازیش مونده که بعدا انجام میدم( تفلون اضافی دور شیرها و ...).

به نظر شما الان چون من دیدم شلینگ آب گرم و سرد کاملا رسوبزدایی شده اند.
آیا روشی وجود دارد که بعد از چند روز کار کردن پکیج و حرکت کامل رسوبگیر کل آب داخل سیستم گرمایشی که رسوبات به احتمال زیاد در آن معلقند از سیستم خارج بشه. البته از طریق شیر هواگیری رادیاتورها میشه این کارو کرد ولی به نظر غیر منطیقه.

ممنون و متشکرم.
سلام مبارکتون باشه
نیاز نیست اگر بخواهید باید کا رادیاتور ها تخلیه بشه ولی شما در مسیر آب مصرفی بیشتر رسوب دارید که خودش از شیر آبگرم تخلیه میشود توی رادیاتور ها هم اگر جسمی باشد بعد از چند روز میتوانید با بستن شیر رفت و برگشت رادیاتور از صافی برگشت گرمایش تخلیه کنید

hesam.eng
13-02-2017, 16:38
سلام
واسه یه واحد 74 متری طبقه دوم از چهارطبقه
پکیج بوتان مدل پارما 22 فن دار خوب هست یا ایران رادیاتور m24 فن دار؟
ساختمون گلبهار هست،نزدیک مشهد
سلام
در صورتی که فاصله حمام تا پکیج بیش از 10 متر نباشد 22 هم خوبه ولی اگر بیشتر از 10 متر فاصله دارید 24 ببندید بهتر هست

saffir
14-02-2017, 01:07
سلام .

دوست عزیز یه پکیج ایساتیس داریم دهن مارو ... کرده دیگه . سالی حداقل 300 میزاره رو دستمون .
۱- جدیدا یه مشکل پیدا کرده رادیاتور ها کامل گرما دارن حتی زمانی که رو درجه اخر میزارم وحشتناک داغ میشن اما جدیدا اب مصرفی خیلی داغ نیست یا بهتر بگم ولرمه دماشم بالا پایین میشه یعنی یهو سرد میشه بعد دوباره یکم گرم میشه . شعلشم نیگا کردم کمو زیاد نمیشه فشار شعله هم بالاست . اما نمیدونم مشکل کجاست . ممنون میشم راهنمایی کنید ؟؟؟

۲- مخزن دار ها به چه صورت کار میکنند ؟؟؟ یعنی اول اب داغ میشه میره تو مخزن بعد استفاده میشه ؟؟؟؟ برای همینه که میگن برای متراژ بالا یا کسایی که 2تا حموم دارن از مخزن دارها استفاده کنند ؟؟؟

۳- مخزن دار خوب که برای 2 حموم همزمان جواب بده چه چیزی خوبه ؟؟؟ قیمت ؟؟؟؟

ممنون میشم سوالاتمو جدا جدا جواب بدید

hesam.eng
14-02-2017, 09:00
سلام .

دوست عزیز یه پکیج ایساتیس داریم دهن مارو ... کرده دیگه . سالی حداقل 300 میزاره رو دستمون .
۱- جدیدا یه مشکل پیدا کرده رادیاتور ها کامل گرما دارن حتی زمانی که رو درجه اخر میزارم وحشتناک داغ میشن اما جدیدا اب مصرفی خیلی داغ نیست یا بهتر بگم ولرمه دماشم بالا پایین میشه یعنی یهو سرد میشه بعد دوباره یکم گرم میشه . شعلشم نیگا کردم کمو زیاد نمیشه فشار شعله هم بالاست . اما نمیدونم مشکل کجاست . ممنون میشم راهنمایی کنید ؟؟؟

۲- مخزن دار ها به چه صورت کار میکنند ؟؟؟ یعنی اول اب داغ میشه میره تو مخزن بعد استفاده میشه ؟؟؟؟ برای همینه که میگن برای متراژ بالا یا کسایی که 2تا حموم دارن از مخزن دارها استفاده کنند ؟؟؟

۳- مخزن دار خوب که برای 2 حموم همزمان جواب بده چه چیزی خوبه ؟؟؟ قیمت ؟؟؟؟

ممنون میشم سوالاتمو جدا جدا جواب بدید
سلام دوست عزیز
1. پکیج شما احتمالا رسوب گرفته و باید اسید شویی بشه قبل از اسید شویی میتوانید شیر آب سرد زیر پکیج را کمی ببندید که دبی خروجی آب کم شود و فعلا بهتون جواب بده و یا اینکه دمای آب گرم بهداشتی را دمایی حدود 40 درجه بگذارید و از آبگرم یکدست استفاده کنید و آب گرم و سرد را مخلوط نکنید این روش هم آبگرم یکنواخت بهتون میده و هم مبدل دیرتر رسوب میگیره در صورتی که پکیج نو خریدید یا از آشنا هاتون دارند این پیشنهاد رو بهشون بدید
2 . در پکیج های تک مبدل و دو مبدل اولویت با آب مصرفی هست و زمانی که آب مصرفی باز میشود مسیر چرخش آب گرمایشی مسدود شده و فقط مبدل مصرفی گرم میشود و با توجه به اینکه باید در لحظه آب گرمایش را گرم کنند دبی محدود دارند در پکیج 24 کیلو وات حدود 11 لیتر در دقیقه را میتوانند 25 تا 30 درجه افزایش دما دهند
در صورتی که در پکیج مخزن دار همیشه آب گرم داخل مخزن وجود دارد حدود 40 لیتری تا 130 لیتری بستگی به نوع پکیج که در مواقعی که گرمایش نیاز نیست یا همزمان آب مخزن هم گرم میشود
3. مخزن دار از حدود 4 میلیون برند ایران و... دارند و ایتالیاایی ها هم دارند که برند بیاسی قیمت دارم با مخزن 130 لیتری قیمت 9400000 تومان هست و بزند های دیگر با مخازن کوچکتر با قیمت پایین تر دارند که بنده قیمت دقیق ندارم

m22j23
14-02-2017, 16:05
ممنون
پکیج توی آشپزخونه ست،پشت همون دیوار حمامه ولی اگه منظور لوله کشیه باشه نمی دونم چقدر فاصله داره
میخوایم اذیت نکنه و دایم اب گرم باشه،قطع و وصل نشه
از یه طرف هم بین ایران رادیاتور و بوتان موندیم
هر کی یه نظری میده راجب این 2مارک

hesam.eng
14-02-2017, 16:24
ممنون
پکیج توی آشپزخونه ست،پشت همون دیوار حمامه ولی اگه منظور لوله کشیه باشه نمی دونم چقدر فاصله داره
میخوایم اذیت نکنه و دایم اب گرم باشه،قطع و وصل نشه
از یه طرف هم بین ایران رادیاتور و بوتان موندیم
هر کی یه نظری میده راجب این 2مارک

سلام
با توجه به اینکه حمام و آشپز خونه نزدیکند 22 کیلو وات جواب میده البته من نمیدونم چه شهری هستید اگر سردسیر هستید 24 کیلو وات بگیرید که زمستون به مشکل نخورید
ایران و بوتان تقریبا یه جور هستند و شانسی که بعضی مواقع به صدا میافتند یا خرابی زیاد
من شنیدم از خدماتی های ایران که مدل ال کم صدا هست نمیدونم تا چه حدی صحت داره
در صورتی که میخواهید پکیج عالی داشته باشید باید بیشتر هزینه کنید و پکیج های ایتالیایی مونتاژ ایران بخرید با هزینه ای بالاتر از 2 میلیون تومان و یا ایتالیایی با هزینه ای حدود 3 میلیون تومان
بستگی داره کی بهتون نظر داده باشه برا اینکه ایران تعرفه خدمات خوبی داره و خدماتی ها و فروشنده ها بدلیل این تعرفه سود بیشتری میبرند به همین دلیل تعریف ایران میکنند

m22j23
14-02-2017, 16:33
ممنون از راهنمایی
میشه اگه بازم سوالی بود با این شماره 09132223581 تماس بگیرم؟

hesam.eng
14-02-2017, 17:13
ممنون از راهنمایی
میشه اگه بازم سوالی بود با این شماره 09132223581 تماس بگیرم؟

سلام بله من شماره گذاشتم که اگر کسی کار داشت تماس بگیره
اگر کاری از دستم بر بیاد درخدمتم

m22j23
14-02-2017, 17:18
خیلی ممنون

پیام1212
16-02-2017, 19:45
با سلام
پکیج ما ایران رادیاتوره.... وقتی درجه رادیاتور را کم میکنم یا روی درجه صفر میزارم آب مصرفی هم سرد میشود. فقط وقتی درجه رادیاتور پکیج زیاد است آب مصرفی هم داغ است. مشکل از کجاست؟

پیام1212
16-02-2017, 19:48
با سلام
پکیج ما ایران رادیاتوره. وقتی درجه رادیاتور پکیج رو کم میکنم یا روی صفر میزارم آب مصرفی هم سرد میشود. فقط وقتی درجه رادیاتور زیاد است آب مصرفی هم داغ است. مشکل از کجاست؟؟؟

پیام1212
16-02-2017, 20:00
با سلام
پکیج ما ایران رادیاتوره... وقتی درجه رادیاتور پکیج رو کم میکنم آب مصرفی هم سرد میشه. فقط وقتی درجه رادیاتور پکیج زیاده آب مصرفی هم داغه. مشکل از کجاست؟ ممنون

پیام1212
16-02-2017, 20:04
با سلام
پکیج ما ایران رادیاتوره.... وقتی درجه رادیاتور پکیج رو کم میکنم آب مصرفی هم سرد میشه. فقط وقتی درجه رادیاتور پکیج زیاده آب مصرفی داغه. مشکل از کجاست؟؟؟ ممنون

hesam.eng
17-02-2017, 11:11
با سلام
پکیج ما ایران رادیاتوره.... وقتی درجه رادیاتور پکیج رو کم میکنم آب مصرفی هم سرد میشه. فقط وقتی درجه رادیاتور پکیج زیاده آب مصرفی داغه. مشکل از کجاست؟؟؟ ممنون
سلام دوست عزیز
1بار پست بزارید اگر بنده یا دیگر دوستان بیایند به فروم جوابتون را خواهند داد
با توجه به عیبی که میگید پکیجتون تک مبدل هست و در صورت تک مبدل بودن فلوسوئیچ خراب میباشد و به برد فرمان وصل شدن آب مصرفی را نمیدهد به همین دلیل در مواقعی که روی گرمایش هست دما از گرمایش گرفته میشود و به آب مصرفی داده میشود
به خدمات پکیجتون زنگ بزنید بیاند براتون تعمیرش کنند
البته این خرابی فلوسوییچ یکی از دلایل میتونه باشه ممکنه ایراد از جای دیگه باشه مثلا فلوسویچ سالم باشه و برد خراب باشه و.... که باید خدماتی بیاد سر دستگاه و عیب یابی کند

پیام1212
17-02-2017, 13:44
با عرض معذرت چند بار پیام گذاشتنم عمدی نبود. فکر میکردم پیامم ارسال نمیشه و چندین بار ارسال کردم. بعدا متوجه شدم که همشون ارسال شده.
از پاسختون ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-02-2017, 12:49
با سلامپکیج ما ایران رادیاتوره.... وقتی درجه رادیاتور را کم میکنم یا روی درجه صفر میزارم آب مصرفی هم سرد میشود. فقط وقتی درجه رادیاتور پکیج زیاد است آب مصرفی هم داغ است. مشکل از کجاست؟
سلام
وقتی راداتور روی صفره و آب گرم رو باز کنید آیا مشعلش روشن میشه ؟ چراغ مشعل روشن میسه ؟

dada_zebel
21-02-2017, 22:09
با سلام
پکیج خانه ما از نوع شاپه فرانسه آنالوگ هست
چراغ 70 روشن خاموش میشه اما از طرفی دستگاه هم خاموش نمیشه
رادیات ها گرم میشه اما در حمام و آشپزخانه آب گرم نداریم ( آب گرم نمیشه )
ممنون میشم راهنمای کنید
دیر وقت بود سرویس کار گیر نیاوردم

hesam.eng
22-02-2017, 17:21
با سلام
پکیج خانه ما از نوع شاپه فرانسه آنالوگ هست
چراغ 70 روشن خاموش میشه اما از طرفی دستگاه هم خاموش نمیشه
رادیات ها گرم میشه اما در حمام و آشپزخانه آب گرم نداریم ( آب گرم نمیشه )
ممنون میشم راهنمای کنید
دیر وقت بود سرویس کار گیر نیاوردم
سلام دوست عزیز
باید خدماتی پکیج بیاد بالا سر دستگاه و سنسور دما احتمالا خرابه باید تعویض بشه
دستگاه روی سیستم گرمایش کار میکنه ولی مصرفی مشکل دارید به دلیل اینکه یا سنسور دما خرابه یا فلومتر

Phantom20
06-03-2017, 21:38
سلام . من میخوام رادیاتور بخرم بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که پنلی بخرم اما امروز یک سری رادیاتور بهم معرفی کردن که پنلی بود اما از جنس مس. معروف به کوپر . میخواستم بدونم آیا این رادیاتور های مسی خوب هستن ؟ با توجه به جنس آن ها آیا رسوب نمیگیرند؟
محصول کلد استاپه

amir3852
06-03-2017, 21:51
سلام . من میخوام رادیاتور بخرم بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که پنلی بخرم اما امروز یک سری رادیاتور بهم معرفی کردن که پنلی بود اما از جنس مس. معروف به کوپر . میخواستم بدونم آیا این رادیاتور های مسی خوب هستن ؟ با توجه به جنس آن ها آیا رسوب نمیگیرند؟
محصول کلد استاپه

با سلام
اين رادياتورهاي پنلي رو من چند سال كه ميدونم توي كرج خيلي پرفروش شدند - من خودم به شخصه و فقط به دليل قابليت تعويضي نبودن اين رايداتور نخريدمش
و گر نه از هر بابتي عالين فقط اگر (دارم ميگم اگر) سوراخ بشه ضربه شديد بخوره يا آسيب جدي توي بدنه و مسير لوله ها بوجود بياد كه خيلي خيلي محاله ديگه قابليت تعمير يا تعويض پره نداره همين و بس
توي كرج پارسال جنس آريستون و يك مدل ترك رو ميفروختن پره اي 14800 تا 15000 تومن با ضمانت 10 ساله كتبي من خودم ديدم
ولي جنسشون رو هيچ وقت نپرسيدم چي هستن؟ اگر مس خالص باشه خوب قدرت گرمادهي عالي داره چون مس رساناي خالص ولي قدرت جذب بالاي هر نوع رسوبي رو هم داره نه به اين خاطر كه هر چي خلوص بيشتر قدرت جذب رسوب بيشتر
بلكه به اين دليل كه توي مبحث شيمي - مس يكي از فلزاتيه كه شديدا تمايل به واكنش با هر نوع ماده شيميايي ديگه اي رو داره اونهم با آب شهري كه خوب درجه خلوص پاييني داره

در هر صورت اگر قابليت جرم گيري و رسوب گيري رو بعدا دارند جنسشون عاليه شك نكن بخر ولي اگر مشكل پيدا كنه و راهي نداشته باشه اونوقت نخر چون به ضررته

موفق باشيد

amir3852
06-03-2017, 21:54
سلام دوست عزیز
باید خدماتی پکیج بیاد بالا سر دستگاه و سنسور دما احتمالا خرابه باید تعویض بشه
دستگاه روی سیستم گرمایش کار میکنه ولی مصرفی مشکل دارید به دلیل اینکه یا سنسور دما خرابه یا فلومتر

من در اين مورد چند تا تجربه داشتم توي واحدهاي ساختمونمون
واحد خودم اين مشكل رو داشت از شير سه راهي بودش
و 2 واحد ديگه هم همين مشكل رو داشتند از شير سه راهي بودش
1 واحد از سنسور بودش
البته در مورد پكيج اخگر الان كه چند سال تعويض كرديم و گلديران گذاشتيم خداروشكر حتي نگاه نميكنيم ببينيم آب كم كرده يا نه چون اصلا احتياجي به سر زدن هم نداره
واقعا عالين

Phantom20
06-03-2017, 22:07
با سلام
اين رادياتورهاي پنلي رو من چند سال كه ميدونم توي كرج خيلي پرفروش شدند - من خودم به شخصه و فقط به دليل قابليت تعويضي نبودن اين رايداتور نخريدمش
و گر نه از هر بابتي عالين فقط اگر (دارم ميگم اگر) سوراخ بشه ضربه شديد بخوره يا آسيب جدي توي بدنه و مسير لوله ها بوجود بياد كه خيلي خيلي محاله ديگه قابليت تعمير يا تعويض پره نداره همين و بس
توي كرج پارسال جنس آريستون و يك مدل ترك رو ميفروختن پره اي 14800 تا 15000 تومن با ضمانت 10 ساله كتبي من خودم ديدم
ولي جنسشون رو هيچ وقت نپرسيدم چي هستن؟ اگر مس خالص باشه خوب قدرت گرمادهي عالي داره چون مس رساناي خالص ولي قدرت جذب بالاي هر نوع رسوبي رو هم داره نه به اين خاطر كه هر چي خلوص بيشتر قدرت جذب رسوب بيشتر
بلكه به اين دليل كه توي مبحث شيمي - مس يكي از فلزاتيه كه شديدا تمايل به واكنش با هر نوع ماده شيميايي ديگه اي رو داره اونهم با آب شهري كه خوب درجه خلوص پاييني داره

در هر صورت اگر قابليت جرم گيري و رسوب گيري رو بعدا دارند جنسشون عاليه شك نكن بخر ولي اگر مشكل پيدا كنه و راهي نداشته باشه اونوقت نخر چون به ضررته

موفق باشيد

ممنون از راهنماییتون اینا داخلشون لوله مسی استفاده شده . شکل پنلی داره و پک هست اما هزینه به صورت پره ای محاسبه میشه. قیمتش پره ای 35 هزار تومنه.
20 سال گارانتی داره گرید انرژی A داره.(شرکت تولیدی رادیاتور مسی آذر پرتو گرما با نام برند تجاری « کلد استاپ ») سایت به من اجازه نمیده آدرس سایتشو بفرستم اما داخل گوگل بزنید میاره سایتشو
به گفته فروشنده گرمادهی خوبی داره اما امن چون ندیده بودم تا امروز یکم مشکوکم. در ضمن وزنشونم خیلی خیلی کم تر از پنلی های فولادی هست. با این اوصاف.... ؟!

amir3852
06-03-2017, 23:34
با سلام مجدد به دوست عزيزم فانتوم20
راستش من تا بحال چنين چيزي رو تا بحال نديده بودم
پره اي 35 هزار تومن يكمي گرونه حالا 2 - 2 تا چهارتا كنيم با آلومينيومي ها خيلي فرقي ندارند الان ايران رادياتور آلومينيومي پره اي 18 هم داره كه قدرت گرمادهي تا 95 درصد داره من هر سال مجبور شدم براي چند تا واحد هي بخرم و تعويض كنم چون رادياتورهاي قبلي قديمي بودند و ارزون و آشغال
الان چند سال كه من از همون نوعش ميگيرم و پارسال اتفاقا به جشنواره خورد من هر چي خريدم پره اي 12500 تومن حساب كرد
اگر كرج هستيد من شماره اون فروشگاه و بدم كارشون خيلي درسته البته نمايندگي چند تا شركت هست و اسمشون دره شيري كلا كارشون تأسيسات
ولي اگر تهران هستيد خيابون طالقاني مركز اينجور چيزهاست ديگه
20 سال گارانتي واقعا عاليه يعني شركت اينقدر از محصولش مطمئنه كه خرابي نداره واقعا چه شركتي جاي تحسين داره
يك سري مدل رادياتورهاي فرانسوي هم اومده يك شركت معتبر هم وارد ميكنه من پارسال اومدم بخرم منصرف شدم ون فضا ندارم - رادياتورهاش هم رادياتور هم قاب يعني تموم لوله ها و اتصالات پشت قاب عكسي زيبا مخفي ميشن
ولي قيمتشون تا پارسال 1300000 بودش امسال نميدونم چنده
پنلهاي فولادي خوب به طبع خودتون ميگيد فولاد مطمئنا سنگين تر از مس
ولي اگر اين ضمانت 20 ساله رو داره و اگر از لحاظ هزينه براتون مشكلي نداره واقعا عاليه
آهان الان يادم اومد من از شركت دما تجهيز تهران آقاي رضايي مسئول فروششون 2 تا پكيج گلديران گرفتم همون موقع به من پيشنهاد بوش آلمان رو ميدادند كه من واقعا برام صرف نداشت 4.5 ميليون هزينه كنم
بچه هاي فوق العاده با تجربه اي هستند چون همه جوره راهنماييت ميكنند و قيمتهاشون هم از همه جا ارزونتره - من پرستيژ رو چه از كرج چه تهران بيشتر جاها قيمت 2250 داشتم به من قيمت داد 2120 و 50 تومن پيك موتوري گرفت آورد كرج گوهردشت تحويل داد پكيج كاملاً سالم بدون هيچ دخل و تصرفي توي محتويات جعبه و با گارانتي 2 ساله گلديران بودش كه نصاب اومد و نصب كرد
منظور اينكه هم سوادشون خوبه هم انصافشون
شركت دماتجهيز

موفق باشيد

Phantom20
07-03-2017, 00:02
بسیار ممنون از راهنماییاتون واقعا کاربردی بود.من همدانم و این رادیات هارو فقط توی یه مغازه دیدم که میگفت نمایندگیشه

amir3852
07-03-2017, 00:12
خواهش ميكنم
اميدوارم موفق باشيد در هر صورت با چند جا و افراد خبره و آگاه صحبت كنيد
انشالله نتايج خوبي ميگيريد

hno
07-03-2017, 18:52
سلام روز بخیر.
بنده در مورد پکیج سوال دارم.
راستش تحقیق زیاد کردم و الان حسابی بین مارک ها کیج شدم

الان روی فرولی - ایران رادیاتور - بوتان کدوم پیشنهادتون هست.

پکیج بون فن نیاز دارم ولی شنیدم که فرولی دیگه کیفیت قبلی رو نداره و چینی شده.

تعریف بوتان و مدل های ورونای بدون فن رو خیلی شنیدم
برای اپراتمان 100 متری نیاز دارم و میخوام اذیت نکنه.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

باتشکر فراوان

amir3852
07-03-2017, 22:36
سلام دوست عزيز
راستش پكيج هم مثل بقيه چيزهايي كه خودمون دوست داريم شده سليقه اي
متأسفانه از هر كسي هم كه ميپرسي ميگه مال من كه خوب دراومده يعني كلا همه چيز در ايران از شير مرغ تا جان آدميزاد شده هندوانه دربسته يا شيرين رنگ نداره يا قرمز طعم نداره
در هر صورت من كلي مطالب قبلي توي همين قسمت نوشتم
توي اين 10 سالي كه من بيشتر برندهارو امتحان كردم و الان بعضيهاشو داريم نتايج كلي رو خدمتتون ميگم خودت تصميم بگير هيچ كدوم اين برندها هم مال بابام و بابا بزرگم نبوده كه يك عده خاص ميان تبليغات ميكنن از اين كار هيچ سودي عايد من نميشه
به مدت 6 سال براي 10 واحد پكيج اخگر گرفتيم با مشخصات 24 و 35 هزار كه هر كدومشون توي اين 6 سال به اندازه 10 تا پكيج ديگه هزينه تعمير و تعويض داشتند
اولين چيزي كه ميسوخت سنسور دما بودش بعدش منبع و بعد شير سه راهي و بعدش برد و بعضي وقتها هم پمپ
يك واحد خودش تصميم گرفت رفت ايران رادياتور خريد تا الان پوستش رو كنده و ما هم خوشحاليم حالا به دلايلي
يك واحد رفت از اين چينيهاي ديجيتال خريد كمي و بيش به نسبت بوتان و ايران رادياتور خيلي بهتر كار ميكنه و تعميرش هم راحت تره چون خودم هميشه از تعميركار چيزي ياد ميگيرم دقت ميكردم و ميديدم با وقت كمتري تعمير ميشن و خيلي سريعتر هزينه معقول تري هم داشتند برند تاچي از اون ديجيتال سياه
يك واحد ديگه رفت بوتان خريد و ميدونم كه توي زمستون همش به مشكل ميخوره و يكسره تعميركار بوتان اينجاست
از قضا واحد خودم و چندتاي ديگه و اوني كه مستأجر داشتم ديگه واقعا به هزينه افتاده بودند يعني بعضي وقتها بالاي 400 هزينه ميكرديم و اونهم معمولا براي 1 ماهه دووم داشت
برادر مستأجر من توي نيروگاه فرديس مدير و مسئول تأسيسات خنك كندده هاست و مهندس - و با تجربه بالاي 20 سالش به من يك پيشنهاد داد من صد بار ديگه هم ببينمش ازش تشكر ميكنم حداقل هزينه تعميرات پكيج واحد خودم و مستأجرمو به صفر رسوندش
ايشون با توجه به تمامي نقاط قوت و ضعفهاي تمامي پكيجهاي توي ايران يك وايلانت 2 بوش آلمان يا كشورهاي اروپايي مثل مجارستان يا لهستان يا هر كشور اروپايي كه توليد ميكنه و 3 يك برند فرانسوي معرفي كردن كه خوب قيمتهاشون بالا بودش و ارزشش رو نداشت
2 از برندهاي ايراني كه مونتاژ ميشه و كاركرد خيلي عاليتري دارند به من فقط پيشنهاد گلديران رو دادش من براي واحد خودم و براي پدرم و خواهر همسرم و مستأجرم و مستأجرش و مستأجرشون و دقيقا 7 تا گلديران تهيه كرديم 3 سال داره كار ميكنه آخ نميگه لامصب كاركردش اينقدر عاليه و جزء اولين پكيجهايي كه قابليت ارسال آب گرم به چند نقطه در منزل رو داره و شير سه راهيش قطع نميشه اتومات نميكنه به يك مسير بده و مسير ديگه رو قطع كنه
3 عدد ديجيتال و 4 عدد آنالوگ تهيه شد و نصب شده من توي پستهاي قبلي نوشتم حتي سر نميزنيم ببينيم آب كم كرده يا نه چون اصلا كم نميكنه
هر چي بگم كمه چون پكيج قبلي پوست منو كنده بودش - در كل نظر و سليقه شخصي بنده گلديران - بعضي از افراد ميگن داره براي اين برند تبليغات ميكنه هر چي ميخوان بگن بگن
بهر حال انتخاب با خودتونه از همه جا بپرسيد و سوال كنيد
موفق باشيد

مهدی1350
08-03-2017, 09:23
با سلام خدمت شما
می خوام یک شوفاژ دیواری خوب برای منزل که حدود 150 متر مربع است بخرم از شما دوست عزیز راهنمایی بفرماید چه مارکی با تهیه کنم ضمنا ایرانی باشه.
با تشکر مهدی از بجنورد

hesam.eng
08-03-2017, 18:36
سلام دوست عزيز
راستش پكيج هم مثل بقيه چيزهايي كه خودمون دوست داريم شده سليقه اي
متأسفانه از هر كسي هم كه ميپرسي ميگه مال من كه خوب دراومده يعني كلا همه چيز در ايران از شير مرغ تا جان آدميزاد شده هندوانه دربسته يا شيرين رنگ نداره يا قرمز طعم نداره
در هر صورت من كلي مطالب قبلي توي همين قسمت نوشتم
توي اين 10 سالي كه من بيشتر برندهارو امتحان كردم و الان بعضيهاشو داريم نتايج كلي رو خدمتتون ميگم خودت تصميم بگير هيچ كدوم اين برندها هم مال بابام و بابا بزرگم نبوده كه يك عده خاص ميان تبليغات ميكنن از اين كار هيچ سودي عايد من نميشه
به مدت 6 سال براي 10 واحد پكيج اخگر گرفتيم با مشخصات 24 و 35 هزار كه هر كدومشون توي اين 6 سال به اندازه 10 تا پكيج ديگه هزينه تعمير و تعويض داشتند
اولين چيزي كه ميسوخت سنسور دما بودش بعدش منبع و بعد شير سه راهي و بعدش برد و بعضي وقتها هم پمپ
يك واحد خودش تصميم گرفت رفت ايران رادياتور خريد تا الان پوستش رو كنده و ما هم خوشحاليم حالا به دلايلي
يك واحد رفت از اين چينيهاي ديجيتال خريد كمي و بيش به نسبت بوتان و ايران رادياتور خيلي بهتر كار ميكنه و تعميرش هم راحت تره چون خودم هميشه از تعميركار چيزي ياد ميگيرم دقت ميكردم و ميديدم با وقت كمتري تعمير ميشن و خيلي سريعتر هزينه معقول تري هم داشتند برند تاچي از اون ديجيتال سياه
يك واحد ديگه رفت بوتان خريد و ميدونم كه توي زمستون همش به مشكل ميخوره و يكسره تعميركار بوتان اينجاست
از قضا واحد خودم و چندتاي ديگه و اوني كه مستأجر داشتم ديگه واقعا به هزينه افتاده بودند يعني بعضي وقتها بالاي 400 هزينه ميكرديم و اونهم معمولا براي 1 ماهه دووم داشت
برادر مستأجر من توي نيروگاه فرديس مدير و مسئول تأسيسات خنك كندده هاست و مهندس - و با تجربه بالاي 20 سالش به من يك پيشنهاد داد من صد بار ديگه هم ببينمش ازش تشكر ميكنم حداقل هزينه تعميرات پكيج واحد خودم و مستأجرمو به صفر رسوندش
ايشون با توجه به تمامي نقاط قوت و ضعفهاي تمامي پكيجهاي توي ايران يك وايلانت 2 بوش آلمان يا كشورهاي اروپايي مثل مجارستان يا لهستان يا هر كشور اروپايي كه توليد ميكنه و 3 يك برند فرانسوي معرفي كردن كه خوب قيمتهاشون بالا بودش و ارزشش رو نداشت
2 از برندهاي ايراني كه مونتاژ ميشه و كاركرد خيلي عاليتري دارند به من فقط پيشنهاد گلديران رو دادش من براي واحد خودم و براي پدرم و خواهر همسرم و مستأجرم و مستأجرش و مستأجرشون و دقيقا 7 تا گلديران تهيه كرديم 3 سال داره كار ميكنه آخ نميگه لامصب كاركردش اينقدر عاليه و جزء اولين پكيجهايي كه قابليت ارسال آب گرم به چند نقطه در منزل رو داره و شير سه راهيش قطع نميشه اتومات نميكنه به يك مسير بده و مسير ديگه رو قطع كنه
3 عدد ديجيتال و 4 عدد آنالوگ تهيه شد و نصب شده من توي پستهاي قبلي نوشتم حتي سر نميزنيم ببينيم آب كم كرده يا نه چون اصلا كم نميكنه
هر چي بگم كمه چون پكيج قبلي پوست منو كنده بودش - در كل نظر و سليقه شخصي بنده گلديران - بعضي از افراد ميگن داره براي اين برند تبليغات ميكنه هر چي ميخوان بگن بگن
بهر حال انتخاب با خودتونه از همه جا بپرسيد و سوال كنيد
موفق باشيد
سلام دوست عزیز
تشکر از قرار دادن تجارب مفید شما
با بیشتر نظراتتون موافقم فقط تو یه قسمتش سوال دارم
در این مورد توضیح بیشتر بدید : جزء اولين پكيجهايي كه قابليت ارسال آب گرم به چند نقطه در منزل رو داره و شير سه راهيش قطع نميشه اتومات نميكنه به يك مسير بده و مسير ديگه رو قطع كنه
منظورتون اینه که همزمان آب گرم را با گرمایش رادیاتور میده ؟
2. اینکه هیچ پکیجی آب کم نمیکنه مگر این که لوله کشی نشتی داشته باشه

hesam.eng
08-03-2017, 18:47
با سلام خدمت شما
می خوام یک شوفاژ دیواری خوب برای منزل که حدود 150 متر مربع است بخرم از شما دوست عزیز راهنمایی بفرماید چه مارکی با تهیه کنم ضمنا ایرانی باشه.
با تشکر مهدی از بجنورد

سلام دوست عزیز
هیچ کدوم از پکیج ها ایرانی نیستند و به غیر از یک برند با نام آلتای که تعدادی از قطعات را خودش تولید میکنه و برند های دیگه مثل بوتان و ایران و ..... هیچکدوم تولید کننده نیستند و همه قطعات چینی و ..... میارند و مونتاژ میکنند که برند مونتاژ ایران زیاد داریم با قیمت های متفاوت که قیمت بالاتر مساوی با کیفیت قطعات بهتر میباشد شما ببینید چه برند هایی توی شهر شما زیاد هست و خدمات خوبی داره و نام ببرید تا بنده و دوستان راهنماییتون کنیم که کدوم بهتر هست
درضمن اگر میخواهید قیمت پایین باشه ایران و بوتان و تاچی و..... معمولا پایین ترین قیمت ها را دارند
و بعد دیگه مونتاژ های ایرانی و بعد وارداتی ها که اصالت کشور سازنده را دارند بالاترین قیمت و در نهایت پکیج های چگالشی وارداتی بیشترین قیمت را دارند

amir3852
08-03-2017, 20:53
درخصو فرمايش اون دوستمون
خدمتتون عرض كنم بله من با توجه به حرفهاي اون بنده خدا كه توي اين كار و تأسيسات آشناست 1- پكيج گلديران اين توانايي رو داره كه بطور همزمان به چند نقطه توي مسير در منزل آب گرم رو بچرخونه
حالا دليل قطعي اين قضيه چيه من نميدونم شايد موتور قدرتمند شايد شير سه راهي و طبق فرمايش اون دوستمون بيشتر شير سه راهي با ساخت بهتر تونسته اينكارو بكنه
ما فرضا ميريم حموم بدون اينكه آب توي چرخش رادياتور قطع بشه و به مسير حموم فقط آب برسه - آب داره ميگرده و همون لحظه ميتونيد شير آشپزخانه و حتي توالت رو هم باز كنيد و خودتون مشاهده كنيد كه آب نه با دماي كاملا گرم و داغ بلكه با دماي متوسط و گرم داره به هر 4 نقطه ميرسه چون خودم عرض كردم به شخصه اين مسئله رو چك كرديم و الان واحد خودم 3 سال و بعضي از واحدها با 5 سال دارند كار ميكنند - منظور اينكه اين پكيج رو من ديدم و اين توانايي رو توي اين پكيج چون يكي از پكيج كارهاي قديمي كرج با پدرم آشناست و وقتي خودش اين قضيه رو ديد باورش نميشد كه آب حتي دماش رو از دست نميده و به هر 4 نقطه داره آب گرم ميره بدون اينكه دماي آب و فشارش پايين بياد
البته درخصوص ساختمان ما چون پدرم خودش ساخته از بهترين مصالح و درجه 1 ترين كه توي كمتر ساختموني استفاده ميشه ما استفاده كرديم با هزينه واقعا سنگين لوله كشي
لوله كشي بوش فيت يزد بسپار با 10 سال گارانتي به همين دليل ما هيچ وقت نشتي نداريم و چون فشار ورودي خونه لوله 10 اينچي مستقيم از شركت آب و فاضلاب هستش (من خودم به شخصه پول چايي و كشيدنش رو 12 سال پيش دادم) به همين دليل فشار آب اين ساختمون واقعا وحشتناك و ميتونه تا چندين متر آب رو پرتاب كنه به همين دليل پكيج هاي قبلي اخگر و بوتان و ايران رادياتور چون زير اين فشار بار ورودي تحمل نداشتند هميشه توي بخش ورودي به مشكل برخورد ميكردند با اين پكييج ما هيچ مشكلي نداشتيم بجز يكبار كه خونه براي تعمير قسمت آشپزخانه و نقاشي دچار گرد و خاك شد و همين باعث شد توي بخش خروجي گازهاي سمي همون دودكش و فن پكيج ايراد E3 مشاهده بشه كه اونهم با راهنمايي خود گلديران اين مشكل رفع شد و با تميز كاري رينگ اين بخش درست شد
درخصوص آب كم كردن پكيجها همين تاچي بدون هيچ دليلي آب كم ميكنه منبع انبساطش هم سالمه ولي چه دليلي داره نميدونم ما در مورد پكيج گلديران حتي ماهها طول كشيد تا درجه فشار آب رو كه روي 1.5 بار هستش رو چك كنيم اين دروغ نيست يك بيان ساده و واضحه خواستيد پيام خصوصي بدين فيلمشو بزارم
در مورد ايراني بودن قطعات و يا خارجي بودنش به شخصه فيلم توليد تمامي اين قطعات رو توي اصفهان ديدم
شاهد اين ماجرا تعميركار شركت اخگر جناب آقاي حبيبي توي ميدان حافظ كرج هستش بريد پيشش و بپرسيد كه بيشتر اين پكيجها اعم از خود اخگر بوتان يا ايران رادياتور باكسي تاچي و يا بعضي از برندهاي ديگه رو اصفهان درست ميكنه يا نه
براي من هر چند ماه يكبار به اسم منبع انبساط ايتاليايي و يا سنسور آب ايتاليايي ايشون منبع انبساط و سنسور عوض ميكردند بعدش ميگفت اينها هيچ كدوم از ايتاليا نمياد همشون رو اصفهان درست ميكنه و بعضي از منبع انبساط ها رو همين ماهدشت كرج بازسازي ميكنه
باورتون نميشه همين منبع انبساط رو مبلغ 185 هزار تومن چند سال پيش با هزينه 40 هزار تومن اياب و ذهاب و هزينه خودشون عوض ميكرد
خواستيد شمارشو ميدم زنگ بزنيد - مريض كه نيستيم دروغ بگيم
حتي پكيج تاچي توي يك واحد شروع كرد به آب دادن تعميركارش آقاي طالبي اومد و من رفتم از سر كوچه يك بوش پلاستيكي خريدم و بست جالب اينكه حجم بيشتر آب ريزي قطع شد و خود آقاي طالبي ميگفت بيشتر قطعات اين محصول رو بجز برد و شير سه راهي و پمپ بقيه رو ايران ميزنه و قرار شد كه اگر آب بندي نشه بعد از ظهر از تهران بگيره بياره درستش كنه كه با كمي چسب قطره اي و نوار تفلون درست شد

ما هر چي تجربه داشتيم بدون قصد و قرض و نيت بد نوشتيم
و واقعا از خدواند ميخوام كه توي خريد اينجور لوازم و دستگاههاي خاص كه خوب هزينه و قيمتي زياد دارند به همه كمك كنه تا خيلي خوبشو بخرن
اين بخشش جالبه همين دوستم كه توي نيروگاه فرديس كار ميكنه براي ويلاي شمالش پرستيژ رو خريده و هر وقت ميخوان برن شمال توي زمستون براي پكيج سيم كارت گرفته با برد مخصوصش و از همينجا قبل از رفتن شروع ميكنه زنگ ميزنه و پكيج رو روشن ميكنه و با توجه به تنظيمات از قبل انجام شده بسيار دقيق پكيج شروع بكار ميكنه و هواي منزل رو گرم ميكنه
اين برد اصلا توي ايران پيدا نميشه و خود گلديران هم ديگه وارد نميكنه ولي حتي توي دفترچه نحوه تنظيم اين قسمت رو نوشته و جاي بردش در زير پنل پكيج جاي خاليش رو نشون ميده
پكيج خوبيه مطمئن باشيد اگر خوب نبود من بعد از اين همه سال سر و كله زدن با انواع پكيج براي 7 واحد نميخريدم كه ديگه توي اين چند سال نه يك مستأجر و نه خودم به مشكل آب گرم نكردن پكيج نخوردم

hogo68
09-03-2017, 21:16
با سلام خدمت دوستان بزرگوار
قصد خرید یک پکیج کم دردسر و مناسب سیستم گرمایش از کف را دارم.و البته خدمات دهی مناسب و ارزان بودن خدمات هم برام مهم هست.
یونیکال ایتالیا،آریستون و گرم ایران(باکسی) را مدنظر دارم.از اساتید بزرگوار می خواستم کمک کنند از بین این برندها کدام یک را انتخاب کنیم؟

hesam.eng
10-03-2017, 12:41
با سلام خدمت دوستان بزرگوار
قصد خرید یک پکیج کم دردسر و مناسب سیستم گرمایش از کف را دارم.و البته خدمات دهی مناسب و ارزان بودن خدمات هم برام مهم هست.
یونیکال ایتالیا،آریستون و گرم ایران(باکسی) را مدنظر دارم.از اساتید بزرگوار می خواستم کمک کنند از بین این برندها کدام یک را انتخاب کنیم؟

سلام دوست عزیز به نظر بنده هر سه برند خوب هستند ببینید تو شهر شما کدوم خدمات بهتری داره
مثلا گرم ایران تولید مشهد هست و قطعا اگر مشهد باشید خدمات خوبی داره
یه نکته در صورتی که بودجتون برسه برای سیستم گرمایش از کف بهترین گزینه پکیج کندانسینگ (چگالشی میباشد) در صورت امکان چگالشی بخرید خیلی کم مصرف و کارکرد خوبی دارند

hamidrezaaf
18-03-2017, 23:14
سلام ،
1- نظر شما در خصوص فیلتر قبل از منبع چطور هست؟ بعضی از دوستان به عنوان یک راهکار کم هزینه خیلی توصیه می کنند؟ عکسی در این زمینه دارید؟
2- نظر شما در خصوص تصفیه کننده های آب آشامیدنی چطور هست؟ موافقان و مخالفان در این زمینه زیادند نظر شما و تحلیلی که دارید رو می فرمایید؟

ممنون و متشکرم

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-03-2017, 01:06
سلام ،
1- نظر شما در خصوص فیلتر قبل از منبع چطور هست؟ بعضی از دوستان به عنوان یک راهکار کم هزینه خیلی توصیه می کنند؟ عکسی در این زمینه دارید؟
2- نظر شما در خصوص تصفیه کننده های آب آشامیدنی چطور هست؟ موافقان و مخالفان در این زمینه زیادند نظر شما و تحلیلی که دارید رو می فرمایید؟
ممنون و متشکرم

سلام
در مورد فیلتر این تاپیک رو اگر دوست داشتین بخونین خصوصا صفحات آخر
در مورد تصفیه آب :

همسفره
05-04-2017, 12:15
سلام خسته نباشید سوالی داشتم راجع به سیستم گرمایشی ما بصورت شوفاژخانه است قصد داشتیم سیستم پکیج رو اجرا کنیم ولی یه عده گفتن به درد نمیخوره زمستون که شوفاژها هستن حمام اب دا؛ به موقع نخواهیم داشت و گاهی تا بیست دقیقه باید صبر کرد تا اب داغ داشته باشیم میخواستم بپرسم با توجه به مساحت منزل که سه واحد دویست متری هست این کاررو انجام بدیم یا خیر؟ و اگر انجام بدیم چه پکیج با چه مشخصه ای مناسبه؟ بسیار ممنون از شما

hesam.eng
06-04-2017, 14:55
سلام خسته نباشید سوالی داشتم راجع به سیستم گرمایشی ما بصورت شوفاژخانه است قصد داشتیم سیستم پکیج رو اجرا کنیم ولی یه عده گفتن به درد نمیخوره زمستون که شوفاژها هستن حمام اب دا؛ به موقع نخواهیم داشت و گاهی تا بیست دقیقه باید صبر کرد تا اب داغ داشته باشیم میخواستم بپرسم با توجه به مساحت منزل که سه واحد دویست متری هست این کاررو انجام بدیم یا خیر؟ و اگر انجام بدیم چه پکیج با چه مشخصه ای مناسبه؟ بسیار ممنون از شما

سلام دوست عزیز
شما باید ببینید آیا شرایط نصب پکیج دیواری برای هر واحد دارید یا نه
دلیل شما برای تغییر موتورخانه به پکیج چی هست ؟ اگر میخواهید مصرف گاز کم شود از پکیج های چگالشی موتوخانه ای استفاده کنید و اگر میخواهید تفکیک قبوض داشته باشید و شرایط تفکیک کنتور را داشته باشید و لوله کشی پکیج از پکیج استفاده کنید
در مورد اینکه با پکیج آب داغ ندارید درست نیست مگراینکه بخواهید پکیج در موتورخانه نصب کنید که بازم میشه تمهیداتی پیش بینی کرد
اگر براتون امکان داره با شماره بنده 09132223581 تماس بگیرید تا شرایط منزلتون را ببینم چی هست و بیشتر راهنماییتون کنم

majid_306
07-04-2017, 00:41
سلام
گرمای آب بهداشتی پکیج ما به طور ناگهانی کم شده. به طوری که در آخرین درجه (55) آب تقریبا ولرم ایجاد میکنه. در صورتی که تا دیروز تو درجه 42 مجبور بودیم یک مقدار با آب سرد مخلوط استفاده کنیم تات موقع استحمام نسوزونه. مشکل از چی میتونه باشه.
گرمایش شوفاژ مشکلی نداره. پکیج ZASS
ممنون

aalpsat
07-04-2017, 02:20
سلام دوستان
از شما یه مشورت میخاستم
این مادر ما گیر داده که پکیج نصب کنیم چون از نظرش خونه خیلی گرمتره نسبت ب بخاری ! میخاستم بدونم واقعا همینطوره ؟ و اینکه نصب پکیج چقدر هزینه میبره ؟ و مصرف گازش نسبت به بخاری چطوره ؟ متراژ ۹۸ متر و لوله کشی هم برا ۶ تا رادیاتور داره
الانم یدونه ابگرمکن بوتان ۳‌۲۱۸ داریم که سه ساله مث مرد کار میکنه و همیشه اب گرم حموم جوشه و دوتا بخاری هم داریم که تو سرمای امسال بدک‌نبودن و سر کردیم پول گاز هم با توجه به متراژ۹۸ متری ساختمون و پوپولشن سه نفر ماهی ۴۰ تا ۵۰ تومن میومد حالا میصرفه پکیج بخرم یا همین سیستم قدیمی دردسرش کمتره؟ مصرفش گاز چی ؟

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7025D using Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-04-2017, 02:59
سلام دوستان
از شما یه مشورت میخاستم این مادر ما گیر داده که پکیج نصب کنیم چون از نظرش خونه خیلی گرمتره نسبت به بخاری !
میخواستم بدونم واقعا همینطوره ؟ و اینکه نصب پکیج چقدر هزینه میبره ؟
و مصرف گازش نسبت به بخاری چطوره ؟
متراژ ۹۸ متر و لوله کشی هم برا ۶ تا رادیاتور داره
الانم یدونه ابگرمکن بوتان ۳‌۲۱۸ داریم که سه ساله مثل مرد کار میکنه و همیشه اب گرم حموم جوشه و دوتا بخاری هم داریم که تو سرمای امسال بدک‌ نبودن و سر کردیم پول گاز هم با توجه به متراژ۹۸ متری ساختمون و پولش سه نفر ماهی ۴۰ تا ۵۰ تومن میومد
حالا میصرفه پکیج بخرم یا همین سیستم قدیمی دردسرش کمتره؟ مصرفش گاز چی ؟ Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7025D using Tapatalk
سلام
هزینه ی خرید پکیچ و رادیاتورهاش و نصبشون و تعمیر و نگهداریشون خیلی بیشتر از دو تا بخاری گازی هست
مشکلاتشون و عیب و ایرادهاشون هم خیلی بیشتر از بخاری گازی هست
اما ایمنی پکیج اگر اصولی نصب بشه خیلی بیشتر از بخاری هست خصوصاً برای کسانی که بچه کوچک دارند
بخاریها اگر اصولی نصب شده باشه هزینه هاش خیلی خیلی کمتره و ایمنیش هم خوبه
اگر هم یک بخاری دیگه اضافه کنین برای روزهای خیلی سرد باز هم هزینه هاشون کمتر از پکیج و رادباتورهاش هست

hesam.eng
07-04-2017, 14:24
سلام
گرمای آب بهداشتی پکیج ما به طور ناگهانی کم شده. به طوری که در آخرین درجه (55) آب تقریبا ولرم ایجاد میکنه. در صورتی که تا دیروز تو درجه 42 مجبور بودیم یک مقدار با آب سرد مخلوط استفاده کنیم تات موقع استحمام نسوزونه. مشکل از چی میتونه باشه.
گرمایش شوفاژ مشکلی نداره. پکیج ZASS
ممنون

سلام دوست عزیز
چند دلیل میتونه داشته باشه
1 . دمای پایین آب و دبی محدود پکیج که باعث میشه تو مصرف بالای آب پکیج نتونه آب را درست گرم کنه
2 . خرابی سنسور دما که ممکنه دمای بالا تری به برد بده
3 . رسوب داشتن مبدل
4. در صورتی که پکیجتون تک مبدل باشه ممکنه اصلا برای آب گرم مصرفی روشن نشه در اینصورت عیب از جایی دیگه هست . برای تست بگذارید روی حالت تابستان و ببینید برای آب مصرفی پکیج روشن میشه یا نه ؟

hesam.eng
07-04-2017, 14:34
سلام دوستان
از شما یه مشورت میخاستم
این مادر ما گیر داده که پکیج نصب کنیم چون از نظرش خونه خیلی گرمتره نسبت ب بخاری ! میخاستم بدونم واقعا همینطوره ؟ و اینکه نصب پکیج چقدر هزینه میبره ؟ و مصرف گازش نسبت به بخاری چطوره ؟ متراژ ۹۸ متر و لوله کشی هم برا ۶ تا رادیاتور داره
الانم یدونه ابگرمکن بوتان ۳‌۲۱۸ داریم که سه ساله مث مرد کار میکنه و همیشه اب گرم حموم جوشه و دوتا بخاری هم داریم که تو سرمای امسال بدک‌نبودن و سر کردیم پول گاز هم با توجه به متراژ۹۸ متری ساختمون و پوپولشن سه نفر ماهی ۴۰ تا ۵۰ تومن میومد حالا میصرفه پکیج بخرم یا همین سیستم قدیمی دردسرش کمتره؟ مصرفش گاز چی ؟

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7025D using Tapatalk

سلام دوست عزیز
گرمایش پکیج نسبت به بخاری خیلی بهتر هست و قابل مقایسه نیست به دلیل اینکه همه جای ساختمان یک نواخت گرم میشه و هم دما هست و مزیت دیگه اینکه بخاری اکسیژن هوا را میسوزونه و از نظر مشکلات ریه در آینده پکیج خیلی بهتر هست
از نظر هزینه هزینه اولیه بیشتر داره ولی مصرف گاز کمتر نصبت به بخاری و از نظر هزینه خرابی در صورتی که پکیج خوب بخرید معمولا خرابی نداره و هزینه ای نداره
درکل توصیه بنده این هست که اگر براتون امکان داره حتما پکیج نصب کنید
هزینه پکیج حدود 3 میلیون تا 6 میلیون میشه برا ساختمان شما تفاوت قیمت بسته به کیفیت پکیج و رادیاتورتون بستگی داره
لوله کشی قدیمتون باید ببینید سالم باشه میشه استفاده کرد

majid_306
08-04-2017, 20:09
سلام دوست عزیز
چند دلیل میتونه داشته باشه
1 . دمای پایین آب و دبی محدود پکیج که باعث میشه تو مصرف بالای آب پکیج نتونه آب را درست گرم کنه
2 . خرابی سنسور دما که ممکنه دمای بالا تری به برد بده
3 . رسوب داشتن مبدل
4. در صورتی که پکیجتون تک مبدل باشه ممکنه اصلا برای آب گرم مصرفی روشن نشه در اینصورت عیب از جایی دیگه هست . برای تست بگذارید روی حالت تابستان و ببینید برای آب مصرفی پکیج روشن میشه یا نه ؟
سلام، ممنون از پاسخگویی شما
1- میزان مصرف مثل روزهای قبل هست و کاملا محدوده.
2- آیا سنسور دمای آب بهداشتی از سنسور رادیاتورها مجزاست؟ دمای رادیاتورها نرمال و مثل قبله!
3- رسوب آب منطقه سکونت ما زیاده ولی آیا یک مرتبه می تونه باعث کاهش دمای آب بشه؟ کاهش دمای آب بهداشتی خیلی خیلی محسوسه.
4- نوع پکیج رو نمیدونم در کاتالوگ و سایت چیزی ننوشته ولی احتمالا تک مبدله هست.
پکیج را در حالت تابستان گذاشتم دمای آب در حد خیلی مختصر و نامحسوس نسبت به حالت زمستانه بیشتر بود. جالب اینجاست که درجه تنظیم آب بهداشتی رو که کم کردم مشعل خاموش شد. این قضیه احتمال خرابی سنسور رو بیشتر میکنه ولی چرا برای دمای رادیاتورها مشکلی پیش نیومده!

hesam.eng
09-04-2017, 14:42
سلام، ممنون از پاسخگویی شما
1- میزان مصرف مثل روزهای قبل هست و کاملا محدوده.
2- آیا سنسور دمای آب بهداشتی از سنسور رادیاتورها مجزاست؟ دمای رادیاتورها نرمال و مثل قبله!
3- رسوب آب منطقه سکونت ما زیاده ولی آیا یک مرتبه می تونه باعث کاهش دمای آب بشه؟ کاهش دمای آب بهداشتی خیلی خیلی محسوسه.
4- نوع پکیج رو نمیدونم در کاتالوگ و سایت چیزی ننوشته ولی احتمالا تک مبدله هست.
پکیج را در حالت تابستان گذاشتم دمای آب در حد خیلی مختصر و نامحسوس نسبت به حالت زمستانه بیشتر بود. جالب اینجاست که درجه تنظیم آب بهداشتی رو که کم کردم مشعل خاموش شد. این قضیه احتمال خرابی سنسور رو بیشتر میکنه ولی چرا برای دمای رادیاتورها مشکلی پیش نیومده!

سلام
بله سنسور دمای آب مصرفی جدا هست
امکان داره یه مسیر توسط تکه ای از رسوب مسدود شده باشه و جریان آب را محدود کنه به همین دلیل آب سرد بشه
دمای رادیاتور سنسور جدا داره و در صورتی که از رسوب باشه مسیر آب مصرفی رسوب داره گرمایش ایرادی پیدا نمیکنه
فشار آب سیستم گرمایش را ببینید چند هست اگر پایین باشه میتونه در این مورد مشگل ساز باشه اول فشار را ببرید بالاتر از 1 و در صورتی که باز هم جواب نگرفتید با خدمات شرکت تماس بگیرید تا بیاند براتون درستش کنند درضمن عیب های دیگه هم ممکنه باشه مانند خرابی حسگر شعله و..... که باید از نزدیک دیده بشه تا عیب مشخص شود

majid_306
09-04-2017, 19:08
سلام
امکان داره یه مسیر توسط تکه ای از رسوب مسدود شده باشه و جریان آب را محدود کنه به همین دلیل آب سرد بشه
دمای رادیاتور سنسور جدا داره و در صورتی که از رسوب باشه مسیر آب مصرفی رسوب داره گرمایش ایرادی پیدا نمیکنه
فشار آب سیستم گرمایش را ببینید چند هست اگر پایین باشه میتونه در این مورد مشگل ساز باشه اول فشار را ببرید بالاتر از 1 و در صورتی که باز هم جواب نگرفتید با خدمات شرکت تماس بگیرید تا بیاند براتون درستش کنند درضمن عیب های دیگه هم ممکنه باشه مانند خرابی حسگر شعله و..... که باید از نزدیک دیده بشه تا عیب مشخص شود
سلام
چون این چند روزه سرم خیلی شلوغ بود و منزل نبودم به خاطر همین با سرویس کار نتونستم تماس بگیرم. گفتم شاید بتونم خودم حلش کنم!
خیلی ممنون از راهنمایی های شما. آموزنده بود.

پروژه الکترونیک
10-04-2017, 08:18
سلام دوستان شما برای یه واحد 150 متری و همچنین یه واحد 65 متری توی تهران چه پکیجی پیشنهاد میکنید؟ خودتون چی دارید و ایا ازش راضی هستید؟ سپاس

majid_306
11-04-2017, 00:39
سلام
سلام مجدد
مشکل از سنسور دمای آب یا NTC بود.
ممنون از راهنمایی شما

yoosef8051
12-04-2017, 12:55
سلام خدمت اساتید محترم. یه سوالی داشتم شاید هم تکراری باشه ،پیکیج ما چند روزیه در هر دو حالت آب گرم مصرفی و یا شوفاژ مرتب خاموش روشن میشه در واقع بعد از زمان جرقه زنی و روشن شدن شعله دمای آب سریع به بالاتر از حد دمای تنظیم شده میره و طبعا ترموستات یا سنسور دما عمل میکنه و شعله رو خاموش میکنه که این باعث سرد و گرم شدن آب مصرفی میشه .این مشکل در ابتدای نصب پکبج وجود داشت ولی با کمتر کردن شعله بلند پکیج توسط نمایندگی نصب برطرف شد ولی الان نمیدونم دلیل اصلی چی میتونه باشه. در ضمن پکیج بنده ایران رادیاتور مدل دیجیتال هست. ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

hesam.eng
14-04-2017, 17:24
سلام خدمت اساتید محترم. یه سوالی داشتم شاید هم تکراری باشه ،پیکیج ما چند روزیه در هر دو حالت آب گرم مصرفی و یا شوفاژ مرتب خاموش روشن میشه در واقع بعد از زمان جرقه زنی و روشن شدن شعله دمای آب سریع به بالاتر از حد دمای تنظیم شده میره و طبعا ترموستات یا سنسور دما عمل میکنه و شعله رو خاموش میکنه که این باعث سرد و گرم شدن آب مصرفی میشه .این مشکل در ابتدای نصب پکبج وجود داشت ولی با کمتر کردن شعله بلند پکیج توسط نمایندگی نصب برطرف شد ولی الان نمیدونم دلیل اصلی چی میتونه باشه. در ضمن پکیج بنده ایران رادیاتور مدل دیجیتال هست. ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید

سلام
بالا رفتن سریع دما بدلیل مسدودی شیلنگ های زیر پکیج و یا خرابی سنسور دما و رسوب مبدل و.... میباشد
بهتره یه خدماتی بیارید از نزدیک ببینه

yoosef8051
16-04-2017, 19:43
از جوابتون ممنونم
ولی مشکلم از وقتی شروع شد که دور موتور گردش آب رو از حالت 3 به 1 تغییر دادم.به همین دلیل چون جابجایی آب تو مبدل کم شده بود دمای آب سریع بالا میرفت که خود باعث خاموش شدن مشعل میشد الان که به حالت 3 آوردم مشکل حل شد. این تجربه رو گفتم شاید بدرد کسی بخوره :n01:

اخگر85
24-04-2017, 14:27
سلام در کدام مکان ها از پکیج فن دار ودر کجا از پکیج بدون فن می توان استفاده کرد ؟ ممنونم

tornado87
27-04-2017, 09:26
سلام
پکیج بدون فن در جاهایی بکار میره که طول دودکش زیاد بوده و اجازه استفاده از دستگاه فندار رو نده.
ضمنن در محل نصب اگه امکان تامین هوای تازه برای احتراق وجود نداشته باشه پکیج فندار با دودکش دوجداره باید نصب بشه.

bahmankh
16-05-2017, 17:39
با سلام
دوستان عزیز میشه راهنمایی بفرمایید که امکانش هست به جای استفاده از رادیاتور از فن کویل استفاده کرد ؟
و آیا استفاده ار فن کویل گرمایش بهتره به هم راه داره یا فرقی نمیکنه ؟
ممنون

hesam.eng
18-05-2017, 16:13
با سلام
دوستان عزیز میشه راهنمایی بفرمایید که امکانش هست به جای استفاده از رادیاتور از فن کویل استفاده کرد ؟
و آیا استفاده ار فن کویل گرمایش بهتره به هم راه داره یا فرقی نمیکنه ؟
ممنون

سلام دوست عزیز
هیچ کاری نشد نداره ولی دردسرش زیاد هست به دلیل اینکه برای فن کویل باید لوله ها پایین باشند و را دیاتور توی دیوار و در ارتفاع بالا که باید یه جوری بیارند پایین
اگر ساختمان مسکونی هست و درست گرم نمیشود بهتر است به جای فن کویل از رادیاتور بزرگتر استفاده کنید
استفاده از فن کویل معایبی از جمله صدا را دارد که برای ساختمان مسکونی پیشنهاد نمیشود + معایب دیگر که با پکیج خیلی سازگار نیست و باید قطر لوله های رادیاتور فن کویل 16 میلیمتر باشد تا به پمپ پکیج فشار نیاید و ..... دلایل دیگر
در صورت نیاز با 09132223581 تماس بگیرید تا راهنمایی دقیق تری داشته باشم

Mr.Crow
24-05-2017, 09:50
دوستان فن کویل اتاق من تا دیروز خیلی سرد و خوب بود، ولی یه دفعه یه صدای شر شر آب اومد و گرم شد. بعدش فهمیدیم یه تعمیرکار رفته خونه همسایه و مشکل فن اون ها رو برطرف کرده و گویا مشکل سرایت کرده به این طرف!!
بعد از سال ها بازش کردم و اون پیچش رو هم پیچوندم و کلی آب و احتمالا هوا (صدا میداد) ازش خارج شد. بعدش لوله ها سرد شدن و فن هم خوب کار میکرد تا دوباره یه ساعت بعد گرم شد. باز هواگیری کردم و دوباره بعد از یه مدت که خوب شده بود، باز گرم شد. باید چیکارش کنم؟ راه خاصی داره یا انقدر هواگیری رو ادامه بدم تا درست بشه؟

hesam.eng
24-05-2017, 19:55
دوستان فن کویل اتاق من تا دیروز خیلی سرد و خوب بود، ولی یه دفعه یه صدای شر شر آب اومد و گرم شد. بعدش فهمیدیم یه تعمیرکار رفته خونه همسایه و مشکل فن اون ها رو برطرف کرده و گویا مشکل سرایت کرده به این طرف!!
بعد از سال ها بازش کردم و اون پیچش رو هم پیچوندم و کلی آب و احتمالا هوا (صدا میداد) ازش خارج شد. بعدش لوله ها سرد شدن و فن هم خوب کار میکرد تا دوباره یه ساعت بعد گرم شد. باز هواگیری کردم و دوباره بعد از یه مدت که خوب شده بود، باز گرم شد. باید چیکارش کنم؟ راه خاصی داره یا انقدر هواگیری رو ادامه بدم تا درست بشه؟

سلام باید ببینید دلیل اینقدر هوا گرفتن چی هست ؟ شاید یه جایی نشتی داره هوا میگیره . در صورتی که نشتی نداشتید سعی کنید از بالا ترین نقطه لوله کشی ساختمان هواگیری کنید تا مجدد هوا تو سیستم نیاد

hesam.eng
25-05-2017, 17:27
قیمتش چنده ؟ اگه برای جایی خوایم چجوریه؟

سلام
چی قیمتش چنده و... ؟

hamidrezaaf
04-06-2017, 14:39
سلام ، آیا روشی هست که جلوی نشت آب از محل پیچ اهرم باز و بسته کردن شیر 3/4 رو گرفت؟ در اون محل زنگ زده است.

hesam.eng
04-06-2017, 17:36
سلام ، آیا روشی هست که جلوی نشت آب از محل پیچ اهرم باز و بسته کردن شیر 3/4 رو گرفت؟ در اون محل زنگ زده است.

سلام دوست عزیز
بعضی از شیرها مهره دارند و میشه سفت کرد تا آب بند بشه ولی معمولا برا پکیج شیر های سماوری معروف به شیر پروانه ای یا نیم دور یا تک ضرب بسته میشوند که در اینصورن ممکنه با زدن ضربه به پیچ به سمت شیر نشتی برطرف بشه در غیر اینصورت باید تعویض بشه

bahmankh
05-06-2017, 17:23
باسلام
ممنون میشم از دوستان اگه راهنماییم کنند
برای یه خونه در مشهد 100 متر زیر بنا دوبلکس میخوام پکیج بوش که نمایندگی بوتان در حال عرضه هست بگیرم (مدل : WBN6000-24C RN
به نظرشما کیفیت این پکیچ و حجمش کافیه ؟
ممنون

hesam.eng
06-06-2017, 08:59
باسلام
ممنون میشم از دوستان اگه راهنماییم کنند
برای یه خونه در مشهد 100 متر زیر بنا دوبلکس میخوام پکیج بوش که نمایندگی بوتان در حال عرضه هست بگیرم (مدل : WBN6000-24C RN
به نظرشما کیفیت این پکیچ و حجمش کافیه ؟
ممنون

سلام دوست عزیز
1 اگر شما 100 متر زیر بنا دارید و با دوبلکس میشه تقریبا 200 متر فضا گرمایش نیاز دارید که 24 کیلووات کم هست براش و در صورتی که 100 متر هست 24 جوابگو هست اما به دلیل دوبلکس بودن هد پمپ 24 کم هست و بهتره 28 کیلو وات ببندید و اگر 200 متر فضا میشه باید پکیج 32 کیلو وات ببندید .
و اینکه پکیج بوش برند خوبی هست اما این مدل که بوتان داره مونتاژ میکنه را بنده کار نکردم و از قطعاتش و کیفیتش اطلاعی ندارم

bahmankh
06-06-2017, 16:00
سلام دوست عزیز
1 اگر شما 100 متر زیر بنا دارید و با دوبلکس میشه تقریبا 200 متر فضا گرمایش نیاز دارید که 24 کیلووات کم هست براش و در صورتی که 100 متر هست 24 جوابگو هست اما به دلیل دوبلکس بودن هد پمپ 24 کم هست و بهتره 28 کیلو وات ببندید و اگر 200 متر فضا میشه باید پکیج 32 کیلو وات ببندید .
و اینکه پکیج بوش برند خوبی هست اما این مدل که بوتان داره مونتاژ میکنه را بنده کار نکردم و از قطعاتش و کیفیتش اطلاعی ندارم

ممنون از پاسختون
منزل کلا 100 متره
اگه بخوام بوتان بگیرم کدوم مدل و پیشنهاد میکنید ؟
با بودجه 2500 مارک دیگه چی پیشنهاد می کنید ؟

hesam.eng
07-06-2017, 15:54
ممنون از پاسختون
منزل کلا 100 متره
اگه بخوام بوتان بگیرم کدوم مدل و پیشنهاد میکنید ؟
با بودجه 2500 مارک دیگه چی پیشنهاد می کنید ؟

سلام
شما باتوجه به دوبلکس بودن پکیج 28 بخرید بدلیل اینکه هد پمپ پکیج 28 قویتر هست و 1 متر هد (ارتفاع بیشتری ) آب را پمپ میکنه
و مشهد شما کارخانه گرم ایران را دارید که پکیج های خوبی داره پکیج با برند گرم ایران ( باکسی ایتالیا ) بخرید خدماتش هم تو مشهد باید خوب باشه

bahmankh
07-06-2017, 19:58
سلام
شما باتوجه به دوبلکس بودن پکیج 28 بخرید بدلیل اینکه هد پمپ پکیج 28 قویتر هست و 1 متر هد (ارتفاع بیشتری ) آب را پمپ میکنه
و مشهد شما کارخانه گرم ایران را دارید که پکیج های خوبی داره پکیج با برند گرم ایران ( باکسی ایتالیا ) بخرید خدماتش هم تو مشهد باید خوب باشه

سپاس از پاسخ گوی سریع

superstar 1
11-06-2017, 15:01
سلام دوستان.من میخوام پکیج ۲۴کیلو وات بگیرم زیربنا هم ۹۰ متر هست به نظرتون بوتان بهتره یا ایران رادیاتور؟!!

superstar 1
15-06-2017, 14:35
سلام دوستان.من میخوام پکیج ۲۴کیلو وات بگیرم زیربنا هم ۹۰ متر هست به نظرتون بوتان بهتره یا ایران رادیاتور؟!!

کسی نیست جواب مارو بده!!!!؟

bahmankh
16-06-2017, 01:12
داداش من اصلا تخصصی در این زمینه ندارم ولی تقریبا تمام پست های این تاپیک و خوندم
چیزی که تا حالا دتگیر من شده این بوده که پکیچ خارجی مارک ایتالیای و المانی خیلی از پکیج های داخلی بهترن
از بین پکیج های داخلی، بوتان از ایران رادیاتور بهتره
استاتید اگه اشتباه میکنم اصلاح کنید

superstar 1
16-06-2017, 22:02
داداش من اصلا تخصصی در این زمینه ندارم ولی تقریبا تمام پست های این تاپیک و خوندم
چیزی که تا حالا دتگیر من شده این بوده که پکیچ خارجی مارک ایتالیای و المانی خیلی از پکیج های داخلی بهترن
از بین پکیج های داخلی، بوتان از ایران رادیاتور بهتره
استاتید اگه اشتباه میکنم اصلاح کنید

قربون معرفتت داداش

hesam.eng
17-06-2017, 09:14
کسی نیست جواب مارو بده!!!!؟

سلام دوست عزیز
ببخشید بنده هفته گذشته مسافرت بودم اینترنت نداشتم
شما باید ببینید بودجه شما به چه پکیجی میخوره روی بودجه میشه بیشتر نظر داد
و طبق گفته دوستمون آقای bahmankh بوتان بهتر هست البته هرچند که بوتان 24 با قیمت 1300000 تا حدود 2000000 تومان داره و معمولا قیمت بالا تر دلیل بر کیفیت قطعات بهتر هست
تو بازار رقابتی و رکود فعلی تقریبا میشه رو قیمت کلیه برند ها را از نظر کیفیت سنجید
هرچند شما احتمالا تا حالا خریدتون را انجام دادید ولی وظیفه دونستم توضیح بدم و اعلام حضور کنم اگر سوالی دارید در خدمت هستم

bahmankh
17-06-2017, 17:44
با سلام
اساتید در مورد کیفیت پکیج ارونیکس اطلاعاتی میدید ؟

- - - Updated - - -

با سلام

hesam.eng
18-06-2017, 10:11
با سلام

- - - Updated - - -

با سلام

سلام
بنده با آرونیکس کار نکردم و اطلاعی ندارم اما احتمالا خوب باشه
دوستان دیگه شاید بهتر بدونند

superstar 1
18-06-2017, 13:26
سلام دوست عزیز
ببخشید بنده هفته گذشته مسافرت بودم اینترنت نداشتم
شما باید ببینید بودجه شما به چه پکیجی میخوره روی بودجه میشه بیشتر نظر داد
و طبق گفته دوستمون آقای bahmankh بوتان بهتر هست البته هرچند که بوتان 24 با قیمت 1300000 تا حدود 2000000 تومان داره و معمولا قیمت بالا تر دلیل بر کیفیت قطعات بهتر هست
تو بازار رقابتی و رکود فعلی تقریبا میشه رو قیمت کلیه برند ها را از نظر کیفیت سنجید
هرچند شما احتمالا تا حالا خریدتون را انجام دادید ولی وظیفه دونستم توضیح بدم و اعلام حضور کنم اگر سوالی دارید در خدمت هستم

سلام داداش.نه هنوز نخریدم ولی قراره فردا بخرم راستش خودم قصد خرید بوتان ۲۴ رو داشتم حالا یا مدل ورونا با ۱۶۶۵۰۰۰ تومن یا مدل پرلا با ۱۷۷۵۰۰۰تومن از خود نمایندگی بوتان.به گفته خودشون قطعات مال اروپاست تو ایران مونتاژ میشه.

amirmohammad5
27-06-2017, 15:11
سلام دوستان
کسی اطلاعی از کیفیت پکیج مارک شوفاژکار داره؟ تعمیرکار میگه خیلی کم صدا هست و سابقه دار هم هست. واقعا همینطوره؟

hesam.eng
28-06-2017, 08:57
سلام دوستان
کسی اطلاعی از کیفیت پکیج مارک شوفاژکار داره؟ تعمیرکار میگه خیلی کم صدا هست و سابقه دار هم هست. واقعا همینطوره؟

سلام دوست عزیز
بنده با پکیج شوفاژ کار کار نکردم فقط میدونم خیلی تو بازار رواج نداره و اسمی از پکیجش نیست
شوفاژ کار سابقه زیادی داره اما توی پکیج نه ولی توی ساخت دیگ چدنی و... سیستم های حرارت مرکزی بله سابقه زیادی داره پ
از صدا و کیفیت قطعاتش اطلاعی ندارم

Shima1376
01-07-2017, 10:11
سلام.خانه ویلایی در یکی از مناطق سردسیر با زیر بنای 130 متر داریم ممنون میشم راهنمایی کنید که چه پکیجی (خارجی) برای گرمایش مناسبه.
4 سال است از پکیج مگاترم مدل mercury ...36000 استفاده میکنیم گرمایشش خیلی خوبه اما دایما نشتی داره و الان خیلی تو خرج افتاده لطفا یه پکیج بسیار خوب معرفی کنید
ایا پکیج سونیه دو آل خوبه؟

hesam.eng
01-07-2017, 16:48
سلام.خانه ویلایی در یکی از مناطق سردسیر با زیر بنای 130 متر داریم ممنون میشم راهنمایی کنید که چه پکیجی (خارجی) برای گرمایش مناسبه.
4 سال است از پکیج مگاترم مدل mercury ...36000 استفاده میکنیم گرمایشش خیلی خوبه اما دایما نشتی داره و الان خیلی تو خرج افتاده لطفا یه پکیج بسیار خوب معرفی کنید
ایا پکیج سونیه دو آل خوبه؟

سلام
شما چرا برای 130 متر پکیج 36000 خریدید ؟ خیلی زیاد هست و دیگه اینکه خیلی زود هست برا نشتی و خرابی تو 4 سال بنظرم باید خدماتی تون را عوض کنید یه خدماتی بیاد نشتی ها را بگیره البته اگر از اتصالات باشه اگر از مبدل باشه قضیه فرق میکنه و مشگل شما این هست که یا سختی گیر نبستید یا آب منطقه شما خورنده هست . با شماره من تماس بگیرید 09132223581 که بیشتر راهنماییتون کنم یا اینکه دقیق بنویسید کجا نشتی دارید که اگر میشه نشتی گیری کنید .
در صورت نیاز به تعویض پکیج بیاسی ایتالیا و ویسمن آلمان و سونیه دوال فرانسه اصلی هستند و خوب و وایلانت مونتاژ ترکیه و والترو مونتاژ ایران و .... کیفیتشون خوب هست البته برند پکیج زیاد هست ببینید تو شهرتون چه برند هایی هست تا بگم کدوم بهتر هستند البته هرچند نظر من این هست که پکیج تو 4 سال نباید نیاز به تعویض داشته باشه

Shima1376
02-07-2017, 09:20
سلام ممنون از راهنماییتون
این پکیج از روز اول که نصب کردیم نشتی داشت تا به امروز که 4 سال گذشته سالی دو بار سرویس کار میاریم هیچکدوم نتونستن درستش کنن .کلا دیگه بی خیال این پکیج شدیم .اینجا چون سردسیره 36 هم جواب نمیده رو اخرین درجه که 80 باشه تنظیم میکنیم.
ممنون میشم راهنمایی کنین و بگین
از بین این پکیج های خارجی که نام بردین کدومش بهترینه ؟

hesam.eng
05-07-2017, 16:50
سلام ممنون از راهنماییتون
این پکیج از روز اول که نصب کردیم نشتی داشت تا به امروز که 4 سال گذشته سالی دو بار سرویس کار میاریم هیچکدوم نتونستن درستش کنن .کلا دیگه بی خیال این پکیج شدیم .اینجا چون سردسیره 36 هم جواب نمیده رو اخرین درجه که 80 باشه تنظیم میکنیم.
ممنون میشم راهنمایی کنین و بگین
از بین این پکیج های خارجی که نام بردین کدومش بهترینه ؟

سلام دوست عزیز
پیرو صحبتی که تلفنی انجام شد در جواب متن فوق اون قسمتش که نوشتید 36000 هم جواب نمیده باید بررسی کنید رادیاتورتون کم نباشه و اینکه رادیاتور ها با توجه به اینکه آلومینیومی هستند هوا نگرفته باشه و چند وقت یکبار هواگیری کنید
پکیج هم که مثل اینکه گفتید بیاسی میخرید ایشالا مبارکتون باشه
در صورتی که سوالی داشتید بنده در خدمتتون هستم

bahmankh
06-07-2017, 14:00
اساتید محترم خسته نباشید
ممنون میشم راهنماییم کنید
کیفیت پکیج یونیکال چطوره ؟
هفته دیگه نمایشگاه بین الملی صنایع ساختمان در مشهد برگزار میشه به نظرتون اگه بخوام از نمایشگاه خرید کنم تخفیف هم میدن یا همین قیمت نمایندگی هاست
با تشکر

hesam.eng
06-07-2017, 16:52
اساتید محترم خسته نباشید
ممنون میشم راهنماییم کنید
کیفیت پکیج یونیکال چطوره ؟
هفته دیگه نمایشگاه بین الملی صنایع ساختمان در مشهد برگزار میشه به نظرتون اگه بخوام از نمایشگاه خرید کنم تخفیف هم میدن یا همین قیمت نمایندگی هاست
با تشکر
سلام
بنده با یونیکال کار نکردم ولی بد هم ازش نشنیدم شما نمایشگه میری برند های دیگه هم ببین مثل گرم ایران که کارخانه اون تو مشهد هست و اگر ایتالیا اصل بخوای بیاسی که میدونم نمایشگاه مشهد شرکت میکنه و یا ویسمن آلمان و.....
تو نمایشگاه معمولا اگر نماینده مشهد بیاد تخفیف میده بهتون مگر اینکه خود شرکت بیاد و معرفیتون کنه به نماینده که بازم تخفیف نمایشگاهی شامل حال شما میشه

rezapour_a
10-07-2017, 17:35
سلام

دوستان فنی و سرویسکار پکیج خسته نباشین ، ممنون میشم راهنمایی کنید ، واحدی 150متری طبقه اول خریداری کردم تو تهران ، سه 4 یا 5جا تو پذیرایی جای رادیاتور داره و تو هر خواب هم یکی ، حوله خشک کن هم داره ، با توجه به اینکه همکف پارکینگه چی پیشنهاد میشه ببندم هم پکیج هم رادیاتور ها
بهترین جا برای تهیه ش کجاس ؟

ضمنا به خاطر هزینه بالایی که توخرید خونه متحمل شدم دنبال یه گزینه معقول و منطقی میگردم ، به صرفه و کارآمد

پیشاپیش ممنون :n18:

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-07-2017, 07:29
سلام
دوستان فنی و سرویسکار پکیج خسته نباشین ، ممنون میشم راهنمایی کنید ، واحدی 150متری طبقه اول خریداری کردم تو تهران ، سه 4 یا 5جا تو پذیرایی جای رادیاتور داره و تو هر خواب هم یکی ، حوله خشک کن هم داره ، با توجه به اینکه همکف پارکینگه چی پیشنهاد میشه ببندم هم پکیج هم رادیاتور ها بهترین جا برای تهیه ش کجاس ؟
ضمنا به خاطر هزینه بالایی که توخرید خونه متحمل شدم دنبال یه گزینه معقول و منطقی میگردم ، به صرفه و کارآمد
پیشاپیش ممنون :n18:

سلام و خوش آمد به شما
بنده سرویسکار و فنی نیستم اما تا حدی تجربه دارم در آبگرمکن و پکیج
فقط خواستم به شما و دیگران پیشنهاد بدم که اگر مشکل بودجه ندارید , سیستم شوفاژ رو از سیستم آبِ گرم مصرفی جدا کنید
یعنی یک پکیج نصب کنین برای گرمایش و یک آبگرمکن فوری مثل بوتان نصب کنین برای تامین آب گرم مصرفی
در اینصورت مشکلات سرد و گرم شدنِ آب در زمستان رو نخواهید داشت چون پکیج فقط برای رادباتورها هست و آبِ گرم هم از آبگرمکن تامین میشه
فرقش حدود 600 تومن هست و کمی لوله کشی که اگر بتونین هر دو رو کنار هم نصب کنین فقط یکی دو متر لوله میخواد
===================================
این تاپیکها رو هم اگر دوست داشتین تدریجاً بخونین چون هم کلی پول توشه هم آسایش و امنیت

hesam.eng
11-07-2017, 16:05
سلام و خوش آمد به شما
بنده سرویسکار و فنی نیستم اما تا حدی تجربه دارم در آبگرمکن و پکیج
فقط خواستم به شما و دیگران پیشنهاد بدم که اگر مشکل بودجه ندارید , سیستم شوفاژ رو از سیستم آبِ گرم مصرفی جدا کنید
یعنی یک پکیج نصب کنین برای گرمایش و یک آبگرمکن فوری مثل بوتان نصب کنین برای تامین آب گرم مصرفی
در اینصورت مشکلات سرد و گرم شدنِ آب در زمستان رو نخواهید داشت چون پکیج فقط برای رادباتورها هست و آبِ گرم هم از آبگرمکن تامین میشه
فرقش حدود 600 تومن هست و کمی لوله کشی که اگر بتونین هر دو رو کنار هم نصب کنین فقط یکی دو متر لوله میخواد
این تاپیکها رو هم اگر دوست داشتین تدریجاً بخونین چون هم کلی پول توشه هم آسایش و امنیت

سلام
پیرو صحبت شما دوست عزیز
دوستانی که در حال ساخت منزل هستند
یه پیشنهاد نده دارم که برای آبگرم مصرفی پیش بینی آبگرمکن خورشیدی کنید و لوله آبگرم از روی پشت بام به زیر پکیج بیاد
مزایای استفاده همزمان آبگرمکن خورشیدی و پکیج
1. بهینه سازی مصرف سوخت و ذخیره انرژی برای آیندگان
2. جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست
3. همانطور که دوست عزیز مون گفتند دریافت آبگرم یکنواخت نسبت به پکیج و در صورتی که با کیت مخصوص به پکیج وصل شود در صورت پایین بودن دمای آبگرم خورشیدی وارد پکیج شده و حالت پیش گرم میشود برای آب پکیج و به دلیل بالاتر بودن دمای آب خورشیدی نسبت به آب سرد ورودی زمستان دلتا تی (اختلاف دمای ) ورودی و خروجی کمتر میشود و پکیج قادر به گرم کردن دبی بیشتر آب میباشد .
توجه : پکیج ها بستگی به سایزشون میتوانند دبی یا حجم مشخصی از آب را 30 درجه افزایش دما داشته باشند مثلا اگر در پکیج 24 کیلو وات بخواهیم 11 لیتر آب در دقیقه مصرف کنیم در فصل زمستان با دمای آب سرد ورودی 5 درجه پکیج قادر به گرم کردن 11 لیتر آب در دقیقه با دمای 35 درجه میباشد در صورتی گه اگر آبگرمکن خورشیدی نصب شود دیگر دمای آب سرد ورودی به پکیج میشود دمای آب گرم خورشیدی که در روزهای ابری زمستان حداقل دمایی برابر 20 یا 30 درجه را در بدترین حالت دارند که این آبگرم 20 درجه اگر وارد پکیج شود و پکیج هم 30 درجه گرم کند یعنی ما دبی برابر 11 لیتر با دمای 50 درجه داریم در نتیجه پکیج قادر خواهد بود همزمان به دو شیر مصرف آب گرم با دمایی یکنواخت و بدون نوسان دما برساند
4. خرابی پکیج بیشتر در قسمت آب مصرفی میباشد بدلیل رسوب بالای آب در نتیجه استفاده از خورشیدی آب مصرفی پکیج کم شده درنتیجه رسوب کمتر و خرابی کمتر در پی دارد
5. خاموش بودن پکیج در فصل گرم سال عمر پکیج را افزایش میدهد و مواقعی که گرمایش نیاز ندارید پکیج خواموش میکنید و از آبگرم خورشیدی استفاده میکنید درنتیجه صرفه جویی در مصرف برق و گاز و قطعات پکیج
6. در مواقعی که برق قطع باشد پکیج آبگرم ندادرد و میتوانید از آبگرم خورشیدی استفاده کنید .
در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر جهت نصب آبگرمکن خورشیدی و پکیج قبل از ساخت و ساز و یا قبل از خرید پکیج و لوازم با شماره اینجانب تماس بگیرید 09132223581 درخدمتتان هستم
نکته مهم در هنگام لوله کشی ساختمان باید پیشبینی آبگرمکن خورشیدی شود تا نیاز به لوله کشی روکار نباشد

bahmankh
16-07-2017, 11:17
سلام دوستان
از نمایشگاه بین المللی مشهد یه پکیج فرولی 24 خریدم
مدل f24d
قیمت : 2610000
به نظرتون خوب خریدم ؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان
مدل f24d
به نظرتون خوب خریدم ؟

hesam.eng
16-07-2017, 18:17
سلام دوستان
مدل f24d
به نظرتون خوب خریدم ؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان
مدل f24d
به نظرتون خوب خریدم ؟

سلام
مبارکتون باشه بله خوبه

bahmankh
17-07-2017, 21:47
ممنون:n12::n12:

glshan.1400
18-07-2017, 20:12
با عرض سلام و وقت بخیر
برای متراژ 130 متر تو تبریز تصمیم به گرفتن پکیج بوتان دیواری مدل Perla 24i رو دارم . تایید میفرمایید . لطفا راهنماییم کنین . ممنونم .

glshan.1400
18-07-2017, 20:29
با عرض سلام و وقت بخیر
برای متراژ 130 متر تو تبریز تصمیم به گرفتن پکیج بوتان دیواری مدل Perla 24i رو دارم . تایید میفرمایید . لطفا راهنماییم کنین . ممنونم .

hesam.eng
22-07-2017, 18:31
با عرض سلام و وقت بخیر

سلام
درصورتی که ساختمان شما یک طبقه (ویلایی ) هست یا پنجره درزبند ندارید و یا اتاقی بالاتر از اتاق های دیگه دارید بهتره 28 بخرید ولی اگر آپارتمانی و طبقه وسط با پنجره درزبند باشه 24 هم جواب میده ولی دقت کنید رادیاتور به اندازه مورد نیاز یا حتی بیشتر ببندید در غیر اینصورت قبض گاز خیلی سنگین میاد براتون
برند پکیج هم بستگی به مبلغ پویلی که میخواهید هزنه کنید کیفیتشون متفاوت هست برند های بهتر از بوتان هست ولی با قیمت بالاتر

glshan.1400
09-08-2017, 22:59
ممنون از راهنماییتون . یک نفر از دوستان پکیج با مارک بوش رو بهم توصیه کرده . شما چی پیشنهاد میکنین ؟ ممنونم .
در ضمن طبقه دوم ساختمان و منزل شمالی هست .و پنجره ها هم دو جداره هستش. upvc

hesam.eng
12-08-2017, 08:22
ممنون از راهنماییتون . یک نفر از دوستان پکیج با مارک بوش رو بهم توصیه کرده . شما چی پیشنهاد میکنین ؟ ممنونم .
در ضمن طبقه دوم ساختمان و منزل شمالی هست .و پنجره ها هم دو جداره هستش. upvc

سلام پکیج بوش دو مدل داریم یک سری مونتاژ ترکیه هستندو کیفیت خوبی دارند ولی یه مدل مونتاژ ایران شرکت بوتان هستند جدیدا شروع به مونتاژ کرده و هنوز درست تست نشده مشخص باشه کیفیت لوازم چطور هست که قطعا وقتی بوتان مونتاژ کرده برای اینکه قیمت بیاد پایین از کیفیت قطعات کم کرده

amirmohammad5
14-08-2017, 10:23
سلام به دوستان
پیرو سوالی که کرده بودم راجع به پکیج نظراتی که فروشنده ها میدادن بسیار متفاوت بود
اما چیزی که از مجموع نظرات بهش رسیدم، چند نفر از سازنده منزل گرفته تا فروشنده ها از بوتان و ایران رادیاتور نهی میکردن و میگفتن یک سالی هست که کیفیت محصولات هردوشون افت کرده و به جای قطعات برنجیشون دارن قطعات پلاستیکی کار میکنن و در مقابل تاچی رو پیشنهاد میکردن و میگفتن تازگی اومده توی بازار و برای اینکه جای خودش رو باز کنه هم جنسش خوبه و هم قیمتش و هم خدماتش. خصوصا که یکی از فروشنده ها میگفت با این حجم تبلیغات بوتان و ایران رادیاتور باز هم فروش تاچی مون بیشتره چون مشتریهایی که میبرن راضی هستن و به هم معرفی میکنن و نیازی به تبلیغات نداره.
دیگه اینکه از صداش نگران بودم که بنده توی تراس نصب کردم و صدایی اذیتم نیمکنه، برای داخل منزل نمیدونم صداش اذیت کننده باشه یا نه.
مصرف آب رو هم به راحتی پاسخگو هست و در این یک ماهی که نصب کردن هنوز مشکل کم آوردن آب گرم پیش نیومده.

web2003
17-08-2017, 05:46
با سلام دوستان
یه چند مدل خارجی شناخته شده هم معرفی کنید البته با تصاویر و مدلهای دیجیتالی باشه بهتره؟ و برای متراژ 150 متر چی شمال کشور چی پیشنهاد میشه؟ و برای آیا با نصب سختی گیر و هم نوع مغناطیسی باز هم جرم
داخل سیستم پکیج میشینه؟ بعد این سختی گیرها که در آب حل میشه تا رسوب آب پیش نیاد آیا زیر دوش آب برای بدن خطرناک نیست؟ کمی بیشتر در مورد سوالها پاسخ بدهید ممنون میشم با تشکر

hesam.eng
17-08-2017, 16:31
با سلام دوستان
یه چند مدل خارجی شناخته شده هم معرفی کنید البته با تصاویر و مدلهای دیجیتالی باشه بهتره؟ و برای متراژ 150 متر چی شمال کشور چی پیشنهاد میشه؟ و برای آیا با نصب سختی گیر و هم نوع مغناطیسی باز هم جرم
داخل سیستم پکیج میشینه؟ بعد این سختی گیرها که در آب حل میشه تا رسوب آب پیش نیاد آیا زیر دوش آب برای بدن خطرناک نیست؟ کمی بیشتر در مورد سوالها پاسخ بدهید ممنون میشم با تشکر

سلام دوست عزیز
در مورد مدل های خارجی باز هم ذکر شده ولی مجدد براتون نام میبرم
ویسمن آلمان بیاسی ایتالیا و سونیه دوال فرانسه
وایلانت آلمان مونتاژ ترکیه آریستون آلمان مونتاژ ترکیه فرولی آلمان مونتاژ ترکیه و والترو ایتالیا مونتاژ ایران و ایساتیس مونتاژ ایران گرم ایران مونتاژ ایران و ویسمن مونتاژ ایران
ایران رادیاتور مونتاژ ایران و بوتان مونتاژ ایران و تاچی مونتاژ ایران که در رده پکیج های با قیمت پایین میباشند و یه نکته که به اشتباه مردم فکر میکنند ایران و بوتان ایرانی هستند بهتون بگم فقط در ایران مونتاژ میشوند و بیشتر قطعات چینی هستند و فکر کنم ایران یه قطعه از پکیج را خودش میزنه اونم منبع انبساط میباشد که کیفیت خوبی ندارد
نکته اینکه یک برند در ایران حدود 2 سال هست شروع به ساخت چند قطعه از پکیج کرده و پکیجی با برند آلتای تولید میکنه حدود 10 تا 20 قطعه تولید داخلی داره و واقعا تولید ایران هست البته هنوز مشکلاتی دارند و خرابی پکیج هاشون زیاد هست
در مورد عکس پکیج ها میتوانید در اینترنت سرچ کنید
تعداد برند های پکیج زیاد هست بنده چند مدل که خاطرم بود براتون نوشتم
شاپه و دوو و رادیانت و ال جی و ایمرگاس و بوش وارداتی و مونتاژ بوتان ، ناوین کره و .....
بله با داشتن سختی گیر باز هم سختی به مبدل میشینه ولی مدت زمان خیلی خیلی طولانی میشود و توسیه میشود حتما از سختی گیر استفاده کنید

web2003
19-08-2017, 09:15
با بررسی های که انجام دادم مشخصات و تصاویر نظرم را وایلانت آلمان گرفته....از روی تصاویر اینترنتی اینطور بر می آید که کیفیت خوبی داشته باشد...آیا وایلانت برای منطقه شمال و گلستان سازگاری داره؟
از کیفیت شان راضی هستند افرادی که خریداری نمودند؟ گفتید این مدل مونتاژ ترکیه هست آیا قطعات آلمانیه یا تولید ترکیه؟ در کل خدمات پس از فروش خوبی داره؟ برای متراژ 150 چه مدلشو بگیرم؟
با عرض پوزش که سوالات زیادی انجام دادم... باتشکر

hesam.eng
19-08-2017, 18:56
با بررسی های که انجام دادم مشخصات و تصاویر نظرم را وایلانت آلمان گرفته....از روی تصاویر اینترنتی اینطور بر می آید که کیفیت خوبی داشته باشد...آیا وایلانت برای منطقه شمال و گلستان سازگاری داره؟
از کیفیت شان راضی هستند افرادی که خریداری نمودند؟ گفتید این مدل مونتاژ ترکیه هست آیا قطعات آلمانیه یا تولید ترکیه؟ در کل خدمات پس از فروش خوبی داره؟ برای متراژ 150 چه مدلشو بگیرم؟
با عرض پوزش که سوالات زیادی انجام دادم... باتشکر
سلام دوست عزیز
وایلانت کیفتش عالی هست فقط عیبی که داره به دلیل قیمت بالا کمتر ازش استقبال شده و به همین دلیل خدماتش یه مقدار ضعیف هس شما ببینید تو شهرتون اگر نماینده فروش و خدمات وایلانت دارید وایلانت بخرید در صورتی که نبود احتمالا بیاسی باشه چون فعالیت بیاسی در زمینه فروش و خدمات بهتر از برند وایلانت یا ویسمن هست درضمن اگر ویسمن هم بود عالی هست این سه برند هرکدوم تو شهرتون خدمات داشته باشند خوبه
برا متراژ شما در صورتی که آپارتمانی طبقه وسط باشید اتاق ها هم اختلاف ارتفاع نداشته باشند 24 تقریبا جواب میده ولی در کل بهتره 28 بخرید نکته مهم انتخاب درست رادیاتور هست
شماره موبایلم تو پست های قبلی هست در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر تماس بگیرید

majidhe
31-08-2017, 00:16
سلام
من هم می خوام برای خاانه تازه سازمون پکیج بخرم که حسابی گیج شدمپ
بودجه زیر 2500 و برای خرید خیلی نظرات مختلف شنیدم
خونه دو طبقه و فعلا برای طبق دومش می خوام بگیرم
بین ایرانی ها بوتان را پیشنهاد دادن و لی در مورد صداش چیزی نمی گن (پکیج داخل آشپزخونه و مساحت خونه هم حدود 100 متر هستش
در مورد خارجی ها هم مونم کسی از این پکیج اطلاعاتی داره
kiturami
و دمراد
ممنون

hesam.eng
31-08-2017, 12:16
سلام
من هم می خوام برای خاانه تازه سازمون پکیج بخرم که حسابی گیج شدمپ
بودجه زیر 2500 و برای خرید خیلی نظرات مختلف شنیدم
خونه دو طبقه و فعلا برای طبق دومش می خوام بگیرم
بین ایرانی ها بوتان را پیشنهاد دادن و لی در مورد صداش چیزی نمی گن (پکیج داخل آشپزخونه و مساحت خونه هم حدود 100 متر هستش
در مورد خارجی ها هم مونم کسی از این پکیج اطلاعاتی داره
kiturami
و دمراد
ممنون
سلام دوست عزیز
kiturami کره ای هست اگر اشتباه نکنم حدودا 1 سالی هست اومده ایران هنوز جواب نداده که خوب یا بد بودنش مشخص باشه فقط برند کیتورامی و ناوین کره معمولا طراحی قطعاتشون مختص خودش هست و عیبی که میتونه داشته باشه در آینده اگر قطعاتش وارد نشه از پکیج های دیگه بهش نمیخوره ولی برند های دیگه ایتالیایی مونتاژ بیشتر قطعاتشون به هم میخوره و همیشه قطعاتشون تو بازار موجود هست مثلا دمراد یا برند های دیگه که زیاد هستند تو بازار دمراد هم پکیج بدی نیست خوبه و فکر کنم تخفیف خوبی روی دمراد بتونین بگیرید شرایط ویژه برا فروش داشت
برای چه شهری میخواهید ؟ متراژتون چند متر هست ؟ رادیاتور اگر میخواهید رادیاتور سایز کم نخرید سعی کنید یه مقدار بزرگتر بگیرید

majidhe
31-08-2017, 18:34
سلام دوست عزیز
kiturami کره ای هست اگر اشتباه نکنم حدودا 1 سالی هست اومده ایران هنوز جواب نداده که خوب یا بد بودنش مشخص باشه فقط برند کیتورامی و ناوین کره معمولا طراحی قطعاتشون مختص خودش هست و عیبی که میتونه داشته باشه در آینده اگر قطعاتش وارد نشه از پکیج های دیگه بهش نمیخوره ولی برند های دیگه ایتالیایی مونتاژ بیشتر قطعاتشون به هم میخوره و همیشه قطعاتشون تو بازار موجود هست مثلا دمراد یا برند های دیگه که زیاد هستند تو بازار دمراد هم پکیج بدی نیست خوبه و فکر کنم تخفیف خوبی روی دمراد بتونین بگیرید شرایط ویژه برا فروش داشت
برای چه شهری میخواهید ؟ متراژتون چند متر هست ؟ رادیاتور اگر میخواهید رادیاتور سایز کم نخرید سعی کنید یه مقدار بزرگتر بگیرید

سلام با تشکر از جواب و توضیحات خوبتون
من خمینی شهر اصفهان هستم متراژ هم 110 متر هستش دو خواب و طبقه دوم طبقه پایین هم خالیه و فعلا نساخته رها کردم و فقط درب و شیشه هاش نصبه
رادیاتور چی بردارم ؟ اگه توصیه خاصی از برند خاصی هم برای پکیج و هم برای رادیاتورش دارین ممنون میشم راهنمایی کنید
میشه دقیقا مدلش رو هم برام بگید چون هر برندی دها مدل هم داره آدم تو انتخابشون گیج کیشه
ممنون

hesam.eng
02-09-2017, 08:53
سلام با تشکر از جواب و توضیحات خوبتون
من خمینی شهر اصفهان هستم متراژ هم 110 متر هستش دو خواب و طبقه دوم طبقه پایین هم خالیه و فعلا نساخته رها کردم و فقط درب و شیشه هاش نصبه
رادیاتور چی بردارم ؟ اگه توصیه خاصی از برند خاصی هم برای پکیج و هم برای رادیاتورش دارین ممنون میشم راهنمایی کنید
میشه دقیقا مدلش رو هم برام بگید چون هر برندی دها مدل هم داره آدم تو انتخابشون گیج کیشه
ممنون

سلام
شما برا 110 متر پکیج 24 خوبه و در مورد پکیج ببینید چه برند هایی تو شهرتون هست دمراد که گفتید خوب هستش پکیج های بهتری هم هست مثلا بیاسی ایتالیا که حدود 1 میلیون گرون تر هست بستگی به هزینه ای که میخواید بکنید برند ها را ببینید قیمتشون هم بگیرید از شهرتون خبر بدید بگم کدوم مناتسب تر هست
در مورد رادیاتور رادیاتور های طرح ترکیه ای تقریبا همگی در یه رنج قیمت و کیفیت هستند فقط بسته به ابعاد فضا باید متراژ درست انتخاب بشوند برند های رادیاتور لورچ و ایرتورپن و والترو و آتربان و asl و ایران رادیاتور و ایساتیس و فرولی و ... اینا جز معتبر ها هستند و برند های زیاد دیگه که فقط دارند تو ایران رادیاتور تولید میکنند
شما متراژ فضا ها را ببینید چند متر هست و چه برند هایی با چه قیمتی تو شهرتون هست تا بیشتر راهنماییتون کنم شماره بنده 09132223581 برای راهنمایی بیشتر

aap110
03-09-2017, 06:39
سلام
من 100 صفحه آخر رو خوندم و خیلی چیزا یاد گرفتم
با تشکر از همه دوستان
اگر بخوام در مورد رادیاتور و پکیج نتیجه گیری کلی بکنم باید بگم که برای پکیج بیانسی و وایلانت و آریستون مناسب ترند و برای رادیاتور پنلی هم جنرال والترو و آتروپان.
درست گفتم؟

hesam.eng
03-09-2017, 19:53
سلام
من 100 صفحه آخر رو خوندم و خیلی چیزا یاد گرفتم
با تشکر از همه دوستان
اگر بخوام در مورد رادیاتور و پکیج نتیجه گیری کلی بکنم باید بگم که برای پکیج بیانسی و وایلانت و آریستون مناسب ترند و برای رادیاتور پنلی هم جنرال والترو و آتروپان.
درست گفتم؟

سلام دوست عزیز
بله درسته اینا جز خوبا هستند ولی پکیج و رادیاتور خوب دیگه زیاد داریم مثل پکیج ویسمن آلمان و یا سونیه دوال فرانسه و..... بسته به بودجه و خدمات هر شهری باید پکیج خوب و بدش معلوم بشه ممکنه یه برندی تو بعضی از شهر ها اصلا خدمات نداشته باشه درنتیجه اون پکیج تو اون شهر پکیج خوبی نیست

poria_sola
15-09-2017, 16:28
سلام برا ی واحد 90 متری تو منطقه شمال کشور میخوام پکیج تهیه کنم .. پکیج تو تراس بیرون از خونه نصب میشه خواستم بدونم نیازه فن دار بگیرم یا بدون فن و اینکه تفاوت برد دیجیتال و معمولی چیه ؟

hesam.eng
16-09-2017, 16:29
سلام برا ی واحد 90 متری تو منطقه شمال کشور میخوام پکیج تهیه کنم .. پکیج تو تراس بیرون از خونه نصب میشه خواستم بدونم نیازه فن دار بگیرم یا بدون فن و اینکه تفاوت برد دیجیتال و معمولی چیه ؟
سلام دوست عزیز
در صورتی که دودکش قطر 15 داشته باشید که حد اقل 3 متر از پکیج بره بالا میشه بدون فن بگیرید در غیر اینصورت باید فن دار باشه
برا 90 متر 24 جوابگو هست
برد دیجیتال امکاناتش بیشتر از قبیل عیب یاب و ... و حتی تایمر که مواقعی که منزل نیستید خاموش و چند ساعت قبل از اومدنتون روشن بشه و خونه گرم بشه البته بعضی از دیجیتال ها این سیستم را دارند و...

majidhe
16-09-2017, 21:08
سلام
شما برا 110 متر پکیج 24 خوبه و در مورد پکیج ببینید چه برند هایی تو شهرتون هست دمراد که گفتید خوب هستش پکیج های بهتری هم هست مثلا بیاسی ایتالیا که حدود 1 میلیون گرون تر هست بستگی به هزینه ای که میخواید بکنید برند ها را ببینید قیمتشون هم بگیرید از شهرتون خبر بدید بگم کدوم مناتسب تر هست
در مورد رادیاتور رادیاتور های طرح ترکیه ای تقریبا همگی در یه رنج قیمت و کیفیت هستند فقط بسته به ابعاد فضا باید متراژ درست انتخاب بشوند برند های رادیاتور لورچ و ایرتورپن و والترو و آتربان و asl و ایران رادیاتور و ایساتیس و فرولی و ... اینا جز معتبر ها هستند و برند های زیاد دیگه که فقط دارند تو ایران رادیاتور تولید میکنند
شما متراژ فضا ها را ببینید چند متر هست و چه برند هایی با چه قیمتی تو شهرتون هست تا بیشتر راهنماییتون کنم شماره بنده 09132223581 برای راهنمایی بیشتر

امروز رسیدم برم چندجا سر بزنم یک چند مدل ایرانی داشتن مثل تکنوگاز و 2000 که خیلی از این 2000 تعریف می کرد ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) که همه قطعاتش ایتالیایی هست و از این حرفا ولی چندجا هم بوش ترکیه ای داشتن که روش Class 6000W WBN زده بود قیمتش هم 2600 می دادن 28000 رو و خیلی تعریف می کردن که بی صداست و خدماتش خوبه و مشکلی نداره حالا اگه ممکنه بازهم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
رادیاتور هم تاش رو پیشنهاد می دادن

رسول نایینی
17-09-2017, 08:34
با سلام واحترام
سوالی داشتم در مورد خرید پکیج با توجه به زیر بنای تقریبا 140 متر چه نوع پکیجی خرید و رادیاتور از کدام نوع خرید شود بهتر است استان اصفهان شهرستان نایین هستم در ضمن نمایندگی بوتان و اریستون داریم واینکه در تاپیکهای قبلی فرموده بودید گلدایران اگر نمایندگی نداشت خرید شود یا خیر
ممنون از راهنماییهای شما

hesam.eng
17-09-2017, 09:06
امروز رسیدم برم چندجا سر بزنم یک چند مدل ایرانی داشتن مثل تکنوگاز و 2000 که خیلی از این 2000 تعریف می کرد ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) که همه قطعاتش ایتالیایی هست و از این حرفا ولی چندجا هم بوش ترکیه ای داشتن که روش Class 6000W WBN زده بود قیمتش هم 2600 می دادن 28000 رو و خیلی تعریف می کردن که بی صداست و خدماتش خوبه و مشکلی نداره حالا اگه ممکنه بازهم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
رادیاتور هم تاش رو پیشنهاد می دادن

سلام
خوب اگر بودجه شما برسه که بوش بهتر از 2000و... هست
رادیاتور هم تاش خوبه تقریبا همه در یه حد هستند برای انتخاب رادیاتور مهمترین مورد این هست که رادیاتور سایزش درست انتخاب بشه تا خونه درست گرم بشه و مصرف گاز بالا نرود

hesam.eng
17-09-2017, 09:07
با سلام واحترام
سوالی داشتم در مورد خرید پکیج با توجه به زیر بنای تقریبا 140 متر چه نوع پکیجی خرید و رادیاتور از کدام نوع خرید شود بهتر است استان اصفهان شهرستان نایین هستم در ضمن نمایندگی بوتان و اریستون داریم واینکه در تاپیکهای قبلی فرموده بودید گلدایران اگر نمایندگی نداشت خرید شود یا خیر
ممنون از راهنماییهای شما

سلام
آریستون پکیج خوبی هست البته قطعا برند های دیگه هم هستند تو شهرشما ولی آریستون خوبه خرید کنید البته بسته به بودجه شما آریستون قیمت بالاتری نسبت به بوتان داره

majidhe
21-09-2017, 14:27
سلام
ببخشید بین این دو مدل DUO-THRERM که هم مونتاژ ایرانش هست و هم ایتالیایی و De Dietrich فرانسوی کدوم رو پیشنهاد میدین

رادیاتور هم بین لیدوما و هات پن ممنون

hesam.eng
23-09-2017, 09:24
سلام
ببخشید بین این دو مدل DUO-THRERM که هم مونتاژ ایرانش هست و هم ایتالیایی و De Dietrich فرانسوی کدوم رو پیشنهاد میدین

رادیاتور هم بین لیدوما و هات پن ممنون

سلام دوست عزیز
بنده با هیچکدوم از برند هایی که گفتید کار نکردم و نمیتونم نظری بدهم البته هر دو برند و ایتالیایی یا فرانسه اصلی باید خوب باشند شما با توجه به بودجه و اینکه شهر شما کدوم برند خدماتش فعال تر هست خرید کنید .
در مورد رادیاتور ها هم اطلاعی ندارم
شاید دوستان دیگر کار کرده باشند و بیاند نظر بدهند در موردش

mk367
26-09-2017, 12:31
سلام به نظر شما بهترین برند ابگرم کن ایستاده گازی کدومه؟ برای شهر های شمالی می خواستم.
برند قاینارو دونار چطوریند؟

- - - Updated - - -

سلام به نظر شما بهترین برند ابگرم کن ایستاده گازی کدومه؟ برای شهر های شمالی می خواستم.

hesam.eng
26-09-2017, 16:58

- - - Updated - - -

سلام بنده اطلاع ندارم کدوم بهترند ولی تو آبگرمکن مخزنی خیلی مهم نیست فقط ببینید کدوم ضخامت ورقشون بیشتر هست

hesam.eng
26-09-2017, 16:59

- - - Updated - - -

سلام بنده اطلاع ندارم کدوم بهترند ولی تو آبگرمکن مخزنی خیلی مهم نیست فقط ببینید کدوم ضخامت ورقشون بیشتر هست
توجه داشته باشید آبگرمکن مخزنی با توجه به اینکه فن دار نیست باید دودکش قطر 15 سانتیمتر با ارتفاع حد اقل 3 متر براش تعبیه بشه

mk367
27-09-2017, 10:56
توجه داشته باشید آبگرمکن مخزنی با توجه به اینکه فن دار نیست باید دودکش قطر 15 سانتیمتر با ارتفاع حد اقل 3 متر براش تعبیه بشه
ممنون از جوابتون این ابگرمکن هایی که هست قطر مخزنشون 4 میل هست کافیه؟

hesam.eng
27-09-2017, 11:16
[QUOTE=mk367;9005264]ممنون از جوابتون این ابگرمکن هایی که هست قطر مخزنشون 4 میل هست کافیه؟[/QUOT
سلام بله خوبه

hamidrezaaf
29-09-2017, 14:56
سلام ،
پکیج بوتان کالدا وینزیا فامیل نزدیکمون وقتی درجه آب گرم رو میاریم تقریبا رو کم( 2) یه مرتبه دما میره رو 80 درجه که مثل پکیج ما نیست البته یه کم فشارش هم از 1.8 میره بالا نزدیک به 3 و سپس میاددوباره سرجاش. فکر می فرمایید مشکل از کجاست ؟
البته تعمیرکار امروز بعدازظهر اومد گفت مشکل از فلوسوییچ هست قیمت فلوسوییچ چند هست ؟ عوض کرد خوب شده است.

ممنون و متشکرم.

majidhe
03-10-2017, 02:55
سلام دوست عزیز
بنده با هیچکدوم از برند هایی که گفتید کار نکردم و نمیتونم نظری بدهم البته هر دو برند و ایتالیایی یا فرانسه اصلی باید خوب باشند شما با توجه به بودجه و اینکه شهر شما کدوم برند خدماتش فعال تر هست خرید کنید .
در مورد رادیاتور ها هم اطلاعی ندارم
شاید دوستان دیگر کار کرده باشند و بیاند نظر بدهند در موردش

نظرتون در مورد Perla Pro 28RSi یا Optima 28KIS بوتان چیه؟
به نظرتون کدومش بهترن یکی شون چگالشی یکی نه

hesam.eng
03-10-2017, 08:58
نظرتون در مورد Perla Pro 28RSi یا Optima 28KIS بوتان چیه؟
به نظرتون کدومش بهترن یکی شون چگالشی یکی نه

سلام دوست عزیز
دو مدل فوق هیچکدوم چگالشی نیستند و مدل Optima Alta 35 بوتان چگالشی هست با قیمت تقریبی 5000000تومان
کیفیت قطعات اوپتیما از پرلا بهتر هست البته اوپتیما دیگه تولید نمیشه و ممکنه فروشگاهی از قبل داشته باشه
البته اون برند فرانسوی و ایتالیایی هم که قبلا نام بردید خوبند .

majidhe
03-10-2017, 21:52
راستش در مورد برند های خارجی بیشتر تحقیق کردم از چندتا تعمیر کار دیگه همگی می گفتن پکیج بدون خرابی و سرویس نداریم منتها بوتان خوبیش اینه که مثل پراید قطعاتش ارزون و در دسترسه ولی برندهای خارجی ممکنه فقط بتونید به سختی با قیمت بالا قطعه معیوب را از نمایندگی تحویل بگیرید و برای تعمیرش کسی رو نداشته باشند (طرف خودش تعمیرات فرولی رو هم انجام می ده که برای فرولی هم چندین مورد این جوری براش پیش اومده بود) ولی چند جا برای ای ن مدل های بوتان خوندم تمامی قطعات اروپایی هستش و مشکل خاصی ندارند البته کسی از میزان صدای این مدل های بوتان من رو راهنمایی نکرد که آیا صداشون زیاده یا نه
ممنون میشم اگه کسی نظری داره در این مورد بهم بگه
راستی نظرتون در مورد ایرتور پن برای رادیاتور چیه

majidhe
03-10-2017, 22:01
سلام دوست عزیز
دو مدل فوق هیچکدوم چگالشی نیستند و مدل Optima Alta 35 بوتان چگالشی هست با قیمت تقریبی 5000000تومان
کیفیت قطعات اوپتیما از پرلا بهتر هست البته اوپتیما دیگه تولید نمیشه و ممکنه فروشگاهی از قبل داشته باشه
البته اون برند فرانسوی و ایتالیایی هم که قبلا نام بردید خوبند .

پس من تصمیم این شده Perla Pro 28RSi با رادیاتور ایرتوپن ممنون اگه نظرتون رو بگید

hesam.eng
04-10-2017, 19:11
راستش در مورد برند های خارجی بیشتر تحقیق کردم از چندتا تعمیر کار دیگه همگی می گفتن پکیج بدون خرابی و سرویس نداریم منتها بوتان خوبیش اینه که مثل پراید قطعاتش ارزون و در دسترسه ولی برندهای خارجی ممکنه فقط بتونید به سختی با قیمت بالا قطعه معیوب را از نمایندگی تحویل بگیرید و برای تعمیرش کسی رو نداشته باشند (طرف خودش تعمیرات فرولی رو هم انجام می ده که برای فرولی هم چندین مورد این جوری براش پیش اومده بود) ولی چند جا برای ای ن مدل های بوتان خوندم تمامی قطعات اروپایی هستش و مشکل خاصی ندارند البته کسی از میزان صدای این مدل های بوتان من رو راهنمایی نکرد که آیا صداشون زیاده یا نه
ممنون میشم اگه کسی نظری داره در این مورد بهم بگه
راستی نظرتون در مورد ایرتور پن برای رادیاتور چیه

سلام دوست عزیز
قطعات پکیج های ایتالیایی موجود تو بازار معمولا قطعاتش هست و خدماتش از شرکت میگیره براتون هرچند که واقعا خرابیشون خیلی خیلی کم هست و معمولا بعد از چند سال خرابی دارند مثلا همون فرولی قطعا مدل قدیمی بوده که قطعه براش گیر نیومده که البته با قدیمی بودنش هم بعید میدونم نمایندگی قطعه نداشته باشه شاید ایشون نماینده خدمات فرولی نیست و تو بازار شاید شهر شما گیر نیومده وگرنه قطعات گیر میاد
هرچند که فرولی های جدید به خوبی قدیمی ها نیستند ولی من میشناسم کسانی که فرولی داشتند و بعد از حدود 8 سال بدون خرابی امسال مشگلی داشت که بهش گفته بودند مبدل سوراخه ولی من رفتم دیدم شیر پرکن درست بسته نبود و مجددا داره کار میکنه پس میشه بی خرابی باشه ولی ایشون پکیجهایی که کار کردند شاید بدون خرابی ندیدند من حتی بوتان حدود 13 یا 14 سال پیش که ایتالیایی اصل بوده دیدم منزل اقوام هنوز داره کار میکنه و خرابی نداشته پس با کیفیت خوب میشه خرابی نداشته باشه ودردسر نداشته باشه
و اینکه بوتان قطعاتش ارزونه چون کیفیت نداره . بله درست گفتند اروپایی هست ولی چین هم جزوی از اروپا شده

hesam.eng
04-10-2017, 19:13
پس من تصمیم این شده Perla Pro 28RSi با رادیاتور ایرتوپن ممنون اگه نظرتون رو بگید

مبارکتون باشه انشاالله که خوب باشه و براتون دردسر نداشته باشه
بله ایرتورپن هم خوبه

majidhe
06-10-2017, 01:10
سلام ببخشید نظرتون در مورد پکیج های نیووارم که گیتی پسند یا همون نیو پایپ می زنه چیه
ببخشید

Mazygene
06-10-2017, 16:03
با سلام

دوستان من پکیجم آریستون اجیت هست و عمرش حدود 7-8 ساله . دیروز شوفاژ رو راه انداحتم منتهی تو چند ساعت فشارش کم میشه تا خاموش میشه. تعمییر کارش پسر جوونی بود گفت منبع انبساطت دور اون سوزنش جرم بسته یعنی اب زده بیرون و مال اونه . میخوام بدون میتونه مال منبع انبساط باشه ؟ لوله ها از این سفیدها تازه رو خونه گذاشته شده . البته من خونه رو خریدم و میترسم اینا لوله نشتی داشته باشن . ممنون میشم جواب بدید

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-10-2017, 08:44
با سلام
دوستان من پکیجم آریستون اجیت هست و عمرش حدود 7-8 ساله . دیروز شوفاژ رو راه انداحتم منتهی تو چند ساعت فشارش کم میشه تا خاموش میشه.
تعمییر کارش پسر جوونی بود گفت منبع انبساطت دور اون سوزنش جرم بسته یعنی اب زده بیرون و مال اونه .
میخوام بدون میتونه مال منبع انبساط باشه ؟
لوله ها از این سفیدها تازه رو خونه گذاشته شده . البته من خونه رو خریدم و میترسم اینا لوله نشتی داشته باشن .
ممنون میشم جواب بدید

سلام
فشار رو ببرین روی 2.5 و بعدش هر 2 تا شیر رفت و برگشتِ رادیاتورها رو که زیر پکیج هست ببندین
زیر پکیج 4 تا شیر هست . آبِ سردِ ورودی . آبِ گرم مصرفی . شیر رفتِ آبِ رادیاتورها . شیر آبِ برگشتی از رادیاتورها . مراقب باشین اشتباهی 2 تا شیر دیگه رو نبندین
اگر باز هم فشار افت کرد پس نشتی از داخل پکیج هست و حتماً آب هم میچکه ازش
اما اگر دیگه فشار افت نکرد پس یک جای لوله های رفت و برگشت نشتی داره و یا یک جای رادیاتورها
محل اتصال رادیاتورها به لوله ها رو چک کنین . معمولاً اینجاها نشتی داره چون یا خوب تفلون نپیچیدند دورش و یا خوب محکم نشده

Mortezi
07-10-2017, 09:37
سلام دوستان
حوله خشک کن چی پیشنهاد میدین؟
ایران رادیاتور
بوتان
سانیکا
آتربان

Mazygene
07-10-2017, 10:22
آقا ممنون از جوابت

من یه جا در مورد کارکرد منبع انبساط خوندم اگر خراب باشه دما که بره بالا فشار داخلی میره بالا و سر ریز میکنه و دما که بیاد پایین فشار میره تا صفر چون تو هیچکدوم از حالتها نمیتونه آب رو نگه داره. میخواستم ببینم این تا چه حد درسته؟

Mazygene
07-10-2017, 10:55
همین کارو کردم قربان . دما رو هم گذاشتم رو 60 و آب رو باز کردم .... در پکیج رو باز کردم دیدم از پشتش خیلی اروم چند قطره اب میچکید روی کاشیهای دیوار .

همون منبع انبساطه ؟ خراب بشه این میشه داستانش ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-10-2017, 15:17
همین کارو کردم قربان . دما رو هم گذاشتم رو 60 و آب رو باز کردم .... در پکیج رو باز کردم دیدم از پشتش خیلی اروم چند قطره اب میچکید روی کاشیهای دیوار .
همون منبع انبساطه ؟ خراب بشه این میشه داستانش ؟سلام

بنده منبع انبساط رو از نزدیک ندیدم اما عکسش رو دیدم
ظاهرا قابل انبساط و انقباضه تا بتونه با گرم شدنِ آب باد کنه و با سرد شدنِ آب منبسط بشه
اگر آب ازش میچکه پس به احتمال زیاد سوراخه . شاید قابل تعمیر هم باشه
شاید سوپاپ اطمینان هم داره تا اگر فشار آب بیش از 3 بشه اونوقت باز بشه تا آب کم بشه و فشار افت کنه

Mazygene
07-10-2017, 15:39
مرسی که وقت میزاری جواب میدی . دادم عوضش کردن اون عقربه مانومتر ثابت شد دیگه چه در حالت تابستانه چه زمستانه و باز بودن رادیاتورها . فکر کنم مشکل 100 درصد همون بوده که فعلا تکون نمیخوره عقربه

hesam.eng
08-10-2017, 16:38
سلام دوستان
حوله خشک کن چی پیشنهاد میدین؟
ایران رادیاتور
بوتان
سانیکا
آتربان

سلام دوست عزیز خیلی تفاوت ندارند
فقط اگر پکیج و رادیاتور فولادی دارید بهتره حوله خشک کن هم فولادی یا استیل باشه که دیگه هیچکدوم تو سیستم هوا تولید نکنند
تو مدل های متفاوت طراحی ها متفاوت هستند مثلا تو مدل آتربان اگر دیده باشید امکان اینکه حوله یا لباس روی خودش آویزان کنید هست ولی مدل های معمولی تخت و یا منحنی باید بالا سرش جا لباسی بکوبید و روی جا لباسی حوله آویزان کنید

hesam.eng
08-10-2017, 16:48
آقا ممنون از جوابت

من یه جا در مورد کارکرد منبع انبساط خوندم اگر خراب باشه دما که بره بالا فشار داخلی میره بالا و سر ریز میکنه و دما که بیاد پایین فشار میره تا صفر چون تو هیچکدوم از حالتها نمیتونه آب رو نگه داره. میخواستم ببینم این تا چه حد درسته؟

سلام دوست عزیز
دلیل وجود منبع انبساط تو سیستم های گرمایشی این هست که وقتی آب گرم میشه افزایش حجم داره و اگر منبع انبساط نباشه فشار زیاد میشود و باعث ترکیدگی مبدل پکیج و یا لوله کشی میشود به همین دلیل در سیستم های گرمایشی از منبع انبساط استفاده میشود .
ایراد پکیج شما با توجه به نشتی و افزایش فشار درست تعمیر شده و منبع انبساط خراب بوده و درست عیب یابی شده تشکر از دوست عزیزمون آقای MOHAMMAD_ASEMOONI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali 000
09-10-2017, 07:15
سلام.می خواستم بدونم بهترین مدل پکیج دیواری خارجی تا 3 تومن کدوم هست؟

hesam.eng
09-10-2017, 17:15
سلام.می خواستم بدونم بهترین مدل پکیج دیواری خارجی تا 3 تومن کدوم هست؟

سلام دوست عزیز
اگر ایتالیایی یا فرانسه یا آلمان اصل باشه قیمت بالاتر از 3 هست و تقریبا قیمت لیست شون 3200 به بالا هست برند های بیاسی و ویسمن و سونیه دوال و وایلانت و آریستون و ....
اگر مونتاژ باشند توی ایران با قیمت حدود 2 تا 3 برند های فرولی و والترو و دمراد و ناوین و ....
شما ببینید توی شهرتون چه برندی هست و خدمات داره و بگید تا بین اون چند برندی که دیدید من و یا دوستان بگیم بهتره کدوم برند خرید کنید

superstar 1
13-10-2017, 12:34
سلام.میخوام رادیاتور واسه خونه ام بخرم پکیجم بوتان ۲۴ هستش حالا سوالم اینه آیا پره ای بگیرم یا پنلی؟اگر پنلی بگیرم شما چه مارکی رو پیشنهاد میکنید که بهترین بازدهی و خدمات رو داشته باشه..؟راستش اول میخواستم پره ای بگیرم ولی بعد کلی تحقیق فهمیدم پنلی بازدهی بیشتری داره!!

hesam.eng
14-10-2017, 16:56
سلام.میخوام رادیاتور واسه خونه ام بخرم پکیجم بوتان ۲۴ هستش حالا سوالم اینه آیا پره ای بگیرم یا پنلی؟اگر پنلی بگیرم شما چه مارکی رو پیشنهاد میکنید که بهترین بازدهی و خدمات رو داشته باشه..؟راستش اول میخواستم پره ای بگیرم ولی بعد کلی تحقیق فهمیدم پنلی بازدهی بیشتری داره!!

سلام دوست عزیز
پره ای با پکیج نایز به هواگیری دوره ای داره ولی پنلی این گونه نیست درنتیجه پنلی با پکیج بهتر جواب میدهد
باید ببینید تو شهر شما چه برند هایی هست برای رادیاتور ولی دو مدل آتربان و جنرال والترو با طراحی منحصر بفرد که چرخش آب در مسیر های افقی و عمودی هست و سطح تماس آب بیشتر میشه بیشترین بازدهی را دارند
و دیگر رادیاتور های طرح ترکیه اکثر برند ها تقریبا خوبند و تقریبا کیفیت و قیمت نزدیک بهم دارند و برند های زیادی هستند چند نموونه : لورچ ، ایرتورپن ، A.S.L ، ایران نوین ، ایران رادیاتور ، ایساتیس ، والترو و.... بسیار برند دیگر

superstar 1
14-10-2017, 20:12
مرسی داداش...تو منطقه ما لورچ.ایران رادیاتور.تاش و سانیکا وجود داره..شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟!

hesam.eng
14-10-2017, 20:24
مرسی داداش...تو منطقه ما لورچ.ایران رادیاتور.تاش و ایساتیس و سونیکا وجود داره..شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟!

سلام تقریبا همه خوبند رادیاتور بیشتر مهمه که متراژ درست انتخاب بشه اگر طول کم ببندید خونه درست گرم نمیشه و درجه پکیج را زیاد میبرید بالا در نتیجه روشن شدن زیاد پکیج باعث افزایش مصرف گاز میشه تا جایی که قبض های خیلی سنگین میاد

majidhe
15-10-2017, 11:42
سلام
موقع نصب پکیج در کابینت آیا خروجی دودکش باید کامل مقابل خروجی پکیج باشه یا مشکلی ایجاد نمیشه اگه لوله خروجی کمی فاصله داشته باشه و با زانو مثلا بشه رد کرد ممنون

hesam.eng
15-10-2017, 16:18
سلام
موقع نصب پکیج در کابینت آیا خروجی دودکش باید کامل مقابل خروجی پکیج باشه یا مشکلی ایجاد نمیشه اگه لوله خروجی کمی فاصله داشته باشه و با زانو مثلا بشه رد کرد ممنون

سلام بهتره مستقیم باشه ولی با زانو هم میشه عبور داد بشرطی که تعداد زانو زیاد نشه و فن پکیج جوابگو باشه

majidhe
16-10-2017, 23:03
سلام نظرتون در مورد پکیج دیواری 24000 بایماک مدل Luna5 و رادیاتور تاش یه طرفه چیه برای خونه پدری لوله کش اشنا اینو پیشنهاد داده

moj2006
17-10-2017, 00:32
سلام
یه پکیج ایران رادیاتور l24ff دارم از اول آب گرم رو که باز می کردم هی سرد و گرم می شد ولی در بازه زمانی 3 تا 4 دقیقه 2 سال پیش که خریده بودم الان اوضاع بدتر شده هی گرم و سرد می شه دریچه رو برداشتم نگاه کردم دیدم اول مشعل خاموش می شه دما رو نگاه کردم دیدم به 44 که می رسه مشعل خاموش می شه یعنی دما از 44 بالاتر نمی ره تو آب گرم مصرفی
در حالی که تو رادیات ها تا 85 هم می ره
مشکل چی می تونه باشه دوستان ممنون می شم راهنمایی کنید

hesam.eng
17-10-2017, 12:25
سلام
یه پکیج ایران رادیاتور l24ff دارم از اول آب گرم رو که باز می کردم هی سرد و گرم می شد ولی در بازه زمانی 3 تا 4 دقیقه 2 سال پیش که خریده بودم الان اوضاع بدتر شده هی گرم و سرد می شه دریچه رو برداشتم نگاه کردم دیدم اول مشعل خاموش می شه دما رو نگاه کردم دیدم به 44 که می رسه مشعل خاموش می شه یعنی دما از 44 بالاتر نمی ره تو آب گرم مصرفی
در حالی که تو رادیات ها تا 85 هم می ره
مشکل چی می تونه باشه دوستان ممنون می شم راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز
با توضیحات شما به احتمال زیاد ایراد از ntc (سنسور ) آب گرم مصرفی هست و اطلاعات غلط به برد میده باید تعویض بشه

hesam.eng
17-10-2017, 12:32
سلام نظرتون در مورد پکیج دیواری 24000 بایماک مدل Luna5 و رادیاتور تاش یه طرفه چیه برای خونه پدری لوله کش اشنا اینو پیشنهاد داده

سلام دوست عزیز
بنده با این مدل کار نکردم ولی تعریف خوبی نشنیدم پیمانکار برا یه مجتمع مسکونی گذاشته بود خیلی ناراضی بود گفت خرابی و صدا دارد

android500
18-10-2017, 10:32
سلام پکیج ما مارکش ماکس الیت هست امسال برای گرمایش که گذاشتیم رو حالت زمستانه یه مشکلی پیدا کرده ولی ارور نمیده و خوب هم گرم میکنه و فقط رو حالت شوفاژ اینطوریه. مشکل هم اینه که هر بار میخاد شعله روشن بشه به صورت مداوم چندین مرتبه شعله روشن میشه بعد حدود ۵ ثانیه خاموش میشه چندین مرتبه تکرار میشه ولی در اخر شعله ثابت میمونه علت از کجاست ممنون میشم راهنمایی کنید.

superstar 1
18-10-2017, 14:49
سلام تقریبا همه خوبند رادیاتور بیشتر مهمه که متراژ درست انتخاب بشه اگر طول کم ببندید خونه درست گرم نمیشه و درجه پکیج را زیاد میبرید بالا در نتیجه روشن شدن زیاد پکیج باعث افزایش مصرف گاز میشه تا جایی که قبض های خیلی سنگین میاد

داداش سلام.واسه اتاق خوابم که ۱۲ متریه یه پنلی تاش یک متری خریدم آیا با این متراژ یک متری جواب میده؟میخواستم ۱/۲۰ بگیرم موجود نداشتن ..البته یک پنجره دارم که خودشو دیوارش هم دوجدارست..فردا قراره بیان نصب بکنند و منم از این بابت سایز یکم میترسم که جوابگو نباشه..

hesam.eng
18-10-2017, 17:06
سلام پکیج ما مارکش ماکس الیت هست امسال برای گرمایش که گذاشتیم رو حالت زمستانه یه مشکلی پیدا کرده ولی ارور نمیده و خوب هم گرم میکنه و فقط رو حالت شوفاژ اینطوریه. مشکل هم اینه که هر بار میخاد شعله روشن بشه به صورت مداوم چندین مرتبه شعله روشن میشه بعد حدود ۵ ثانیه خاموش میشه چندین مرتبه تکرار میشه ولی در اخر شعله ثابت میمونه علت از کجاست ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز
ایراد از کثیف و یا تمیز نبودن حسگر شعله هست به خدمات بگید بیاد براتون درست کنه

hesam.eng
18-10-2017, 17:16
داداش سلام.واسه اتاق خوابم که ۱۲ متریه یه پنلی تاش یک متری خریدم آیا با این متراژ یک متری جواب میده؟میخواستم ۱/۲۰ بگیرم موجود نداشتن ..البته یک پنجره دارم که خودشو دیوارش هم دوجدارست..فردا قراره بیان نصب بکنند و منم از این بابت سایز یکم میترسم که جوابگو نباشه..
سلام دوست عزیز
برای محاسبه سایز رادیاتور موارد زیر مورد نیاز است :
1. طبقه چند هستید اگر طبقه وسط باشید رادیاتور کوچک جوابگو هست در صورتی که طبقه آخر یعنی سقف باز دارید رادیاتور بزرگتر و اگر زیر کف روی خاک باشه یا روی پیلوت و... اینا بار حرارتیشون متفاوت هست
2. چه شهری با چه دمایی
3 . اینکه رادیاتور روی دیوار سرد که کنارش اطاق نیست نصب شده یا رو دیوار گرم ؟ اگر دیار گرم نصب شده باید سایز برگتر استفاده شود
4 . دیوار های اتاق چن عدد به هوای آزاد راه داره و چند عدد به فضاهایی که گرم میشوند ؟
این اطلاعات برای محاسبه رادیاتور نیاز هست
مثال اطاق 12 متری طبقه بالا که سقف باز و 2 بر باز بدون عایق داره با پنجره و رادیاتور نصب شده باشه روی دیوار گرم با یک رادیاتور 1 متری گرم نمیشه بخصوص موقع خواب همیشه سرما از سمت دیوار سرد به سمت گرم میره و همیشه احساس سرما میکنید
ببخشید پر حرفی کردم توضیح دادم که دوستان تو اجرای تاسیسات منزلشون دقت کنند رادیاتور سمت دیوار سرد نصب شود

superstar 1
19-10-2017, 00:30
سلام دوست عزیز
برای محاسبه سایز رادیاتور موارد زیر مورد نیاز است :
1. طبقه چند هستید اگر طبقه وسط باشید رادیاتور کوچک جوابگو هست در صورتی که طبقه آخر یعنی سقف باز دارید رادیاتور بزرگتر و اگر زیر کف روی خاک باشه یا روی پیلوت و... اینا بار حرارتیشون متفاوت هست
2. چه شهری با چه دمایی
3 . اینکه رادیاتور روی دیوار سرد که کنارش اطاق نیست نصب شده یا رو دیوار گرم ؟ اگر دیار گرم نصب شده باید سایز برگتر استفاده شود
4 . دیوار های اتاق چن عدد به هوای آزاد راه داره و چند عدد به فضاهایی که گرم میشوند ؟
این اطلاعات برای محاسبه رادیاتور نیاز هست
مثال اطاق 12 متری طبقه بالا که سقف باز و 2 بر باز بدون عایق داره با پنجره و رادیاتور نصب شده باشه روی دیوار گرم با یک رادیاتور 1 متری گرم نمیشه بخصوص موقع خواب همیشه سرما از سمت دیوار سرد به سمت گرم میره و همیشه احساس سرما میکنید
ببخشید پر حرفی کردم توضیح دادم که دوستان تو اجرای تاسیسات منزلشون دقت کنند رادیاتور سمت دیوار سرد نصب شود

مرسی داداش پس با این وضعیت که خونه من همکفه و فضای بالای سقف در حالت انتظار برای طبقه بعدی باز هست شاید جوابگو نباشه...حالا بازم باید یه زمستون رو سر کرد تا دقیق مشخص بشه..محل زندگیمونم شماله شباش مثل جاهای دیگه مثل تهران و ...سوز نداره.

moj2006
19-10-2017, 12:32
سلام من پکیجم ایران رادیاتور l24ff هست آب گرم مصرفیش سرد می شد که دیدم مشعل خاموش می شه مبدل رو با جوهر نمک یکی 2 بار پر کردم و تکون دادم تمیز شد و خلاصه آب دیگه سرد نمی شه و درست شد
حالا یه سوال می گن مبدل رو نباید با جوهر نمک شست چون باعث خرابیش می شه آیا این درست هست و اگر بله پس با چی باید شستشو بدم ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-10-2017, 15:52
سلام من پکیجم ایران رادیاتور l24ff هست آب گرم مصرفیش سرد می شد که دیدم مشعل خاموش می شه مبدل رو با جوهر نمک یکی 2 بار پر کردم و تکون دادم تمیز شد و خلاصه آب دیگه سرد نمی شه و درست شد حالا یه سوال می گن مبدل رو نباید با جوهر نمک شست چون باعث خرابیش می شه آیا این درست هست و اگر بله پس با چی باید شستشو بدم ممنون
سلام
در یک مغازه تعمیر آبگرمکن دیدم با پودر لوله بازکن میشوره و همون رو هم میفروشه
مهم غلظت محلول و مدت شستشو هست . اگر بیش از حد غلیظ باشه و یا سستشو رو زیاد طول بدین لوله ها رو هم میخوره و سوراخ میکنه
شگرد کار در انتخاب غلظت مناسب و مدت مناسب برای شستشو هست

Mr.Crow
20-10-2017, 18:20
همسایه های ما به محض اینکه هوا یه روز سرد شد، رفتن موتورخونه رو راه انداختن و فن کویل ها گرم شده. من هم از گرما بیزار هستم و الآن با اینکه فن اتاقم خاموش هست، ولی لوله ها انقدر داغ هستن که هوای اتاق رو گرم میکنن!
دو تا لوله به فن وصل میشه که دو تا شیر فلکه هم به اینا وصل هستن. حالا سوالم اینه که اگه من این شیرها رو کامل ببندم، گرمای لوله از بین میره؟ بعد مشکلی برای بقیه همسایه ها یا بقیه فن های خونه پیش نمیاد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-10-2017, 21:32
همسایه های ما به محض اینکه هوا یه روز سرد شد، رفتن موتورخونه رو راه انداختن و فن کویل ها گرم شده.
من هم از گرما بیزار هستم و الآن با اینکه فن اتاقم خاموش هست، ولی لوله ها انقدر داغ هستن که هوای اتاق رو گرم میکنن! دو تا لوله به فن وصل میشه که دو تا شیر فلکه هم به اینا وصل هستن. حالا سوالم اینه که اگه من این شیرها رو کامل ببندم، گرمای لوله از بین میره؟
بعد مشکلی برای بقیه همسایه ها یا بقیه فن های خونه پیش نمیاد؟
سلام
شما میتونین با خیال راحت شیر وروئی رادیاتور اتاقتون و هال و غیره رو ببندین . این کار باعث مشکلی در کار بقیه رادیاتورهای ساختمان نمیشه چون رادباتورها به روش موازی متصل هستند به 2 تا لوله های آب گرم و سرد .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ID10%2C7611127947
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ID10%2C7611127947

hesam.eng
21-10-2017, 17:59
همسایه های ما به محض اینکه هوا یه روز سرد شد، رفتن موتورخونه رو راه انداختن و فن کویل ها گرم شده. من هم از گرما بیزار هستم و الآن با اینکه فن اتاقم خاموش هست، ولی لوله ها انقدر داغ هستن که هوای اتاق رو گرم میکنن!
دو تا لوله به فن وصل میشه که دو تا شیر فلکه هم به اینا وصل هستن. حالا سوالم اینه که اگه من این شیرها رو کامل ببندم، گرمای لوله از بین میره؟ بعد مشکلی برای بقیه همسایه ها یا بقیه فن های خونه پیش نمیاد؟

سلام دوست عزیز
تکمیل جواب دوست عزیزمون آقای آسمانی و با تشکر از زحمات ایشان
تو موتور خانه منزلتون یه سر بزنید ممکنه که رفت و برگشت آب گرمایشی منزل شما مجزا باشه از منازل دیگه و براتون این امکان باشه که والف ورودی منزلتون را ببندید ا حتی قبل از ورودی به منزل هم ممکنه این امکان براتون باشه

edi2
24-10-2017, 21:22
سلام . دوستان برای اپارتمان تو طبقه دوم که طبقات بالا و پایینش ساکن هستن و دیوار ها و پنجره ها دو جداره و عایق هست با متراژ 85 متر چندتا پره رادیاتور و چه متراژی کفایت میکنه؟
بعدشم پکیج چه مدلی بگیرم که کفایت کنه برای این متراژ؟
در ضمن اینم بگم شمال زندگی میکنم که زمستون خیلی خیلی سرد نمیشه!

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2017, 00:53
سلام .
دوستان برای اپارتمان تو طبقه دوم که طبقات بالا و پایینش ساکن هستن و دیوار ها و پنجره ها دو جداره و عایق هست با متراژ 85 متر چند تا پره رادیاتور و چه متراژی کفایت میکنه؟
بعدش هم پکیج چه مدلی بگیرم که کفایت کنه برای این متراژ؟ در ضمن اینم بگم شمال زندگی میکنم که زمستون خیلی خیلی سرد نمیشه!

سلام
نکته مهم برای انتخاب سایز رادیاتور:
بزرگتر بودنِ رادیاتور مشکلی به وجود نمیاره . مثلاً اگر باید رادیاتور 80 سانتی نصب کنین میتونین رادیاتور 1 متری یا حتی 120 سانتی نصب کنین
مشکلی پیش نمیاد جز اینکه کمی هزینه بالا میره اما وقتی هوا خیلی سرد میشه مشکلی ندارین
وقتی هم هوا زیاد سرد نیست کافیه درجه حرارتِ آب رو کاهش بدین . به همین سادگی . صرفه جوئی در گاز هم داره . استهلاک پکیج هم کم میشه .
پس برای اتاق خواب آپارتمان 80 متری یک رادیاتور 120 سانتی نصب کنین و برای هالش 150 سانتی یا 160 یا 170 سانتی . رادیاتور بزرگ نصب کردن خیلی بهتر از کوچک نصب کردن و مواجه شدن با مشکل در سرمای شدید هست .
================
این نظر بنده بود . نظرات و پیشنهادات و انتقادات خودتون رو مطرح کنین .
با تشکر
=======================
صرفه جوئی در هزینه های زندگی:
میلیونها تومن صرفه جوئی در هزینه های خودرو

hesam.eng
25-10-2017, 08:51
سلام . دوستان برای اپارتمان تو طبقه دوم که طبقات بالا و پایینش ساکن هستن و دیوار ها و پنجره ها دو جداره و عایق هست با متراژ 85 متر چندتا پره رادیاتور و چه متراژی کفایت میکنه؟
بعدشم پکیج چه مدلی بگیرم که کفایت کنه برای این متراژ؟
در ضمن اینم بگم شمال زندگی میکنم که زمستون خیلی خیلی سرد نمیشه!

سلام دوست عزیز
شما باید ابعاد هر فضا و تعداد جای پیش بینی شده را بدید تا رادیاتور سایز زده شود . ولی برای 85 متر مفید برای طبقه وسط و با عایق و پنجره دو جداره 5 متر رادیاتور نیاز دارید که طبق گفته دوست عزیزمون آقای آسمانی اگر یک سایز رادیاتور بزرگتر خرید کنید مزایای زیادی که دوستمون توضیح دادند را شامل میشود بخصوص اتاق خواب ها وقتی رادیاتور سمت دیوار سرد نباشه بهتره چند سایز بزرگتر گرفته بشه .
برای این متراژ پکیج 24 کفایت میکنه که بسته به بودجتون کیفیت پکیج میتونه خوب تر بشه پکیج تقریبا از 1500000 تومان هست تا حدود 4000000 برای 24 کیلووات
ببینید تو شهر شما چه برند هایی هست و خدمات داره

S.Mohamad.Hoseiny
25-10-2017, 12:29
سلام دوستان
امروز صبح متوجه صدای شر شر آب از داخل یکی از رادیاتورها شدم، بقیه رادیاتورها صدای نداشتند، درجه فشار آب رو هم از روی پکیج نگاه کردم تغییری نکرده، علت این صدای شر شر آب چی میتونه باشه؟

superstar 1
25-10-2017, 13:22
سلام دوستان
امروز صبح متوجه صدای شر شر آب از داخل یکی از رادیاتورها شدم، بقیه رادیاتورها صدای نداشتند، درجه فشار آب رو هم از روی پکیج نگاه کردم تغییری نکرده، علت این صدای شر شر آب چی میتونه باشه؟

اتفاقا سوال منم همینه..مال منم یکی که تو اتاق خوابه صدای چکه کردن آب از داخل رادیاتور میاد الان یه هفته نمیشه که نصب کردیم.خود نصاب هم هواگیری کرد منم دوباره دو روز بعد هواگیری کردم البته بعضی وقتا صدا نمیده!!

hesam.eng
25-10-2017, 19:46
سلام دوستان
سلام دوست عزیز
صدای شر شر میتونه از هوا داخل رادیاتور باشه و اگر با هواگیری قطع نشد ممکنه رادیاتورتون درست تراز نیست و سمت شیر هواگیر پایین تر از سمت مقابلش هست به همین دلیل درست هوا گیری نمیشه .
یا شیر پایین رادیاتور زیاد باز هست و سرعت جریان آب زیاد هست که در این صورت باید کاور شیر را باز کنید زیرش یه پیچ آلن خور هست که باید با آچار آلن مقداری بسته شود در جهت عقربه ساعت

hesam.eng
25-10-2017, 19:52
اتفاقا سوال منم همینه..مال منم یکی که تو اتاق خوابه صدای چکه کردن آب از داخل رادیاتور میاد الان یه هفته نمیشه که نصب کردیم.خود نصاب هم هواگیری کرد منم دوباره دو روز بعد هواگیری کردم البته بعضی وقتا صدا نمیده!!

سلام دوست عزیز
ممکنه باز تو مسیر هوا بوده باشه باز هم مجدد هواگیری کنید و موارد بالا را هم بررسی کنید
روش صحیح هواگیری :
باید ابتدا فشار آب را بالا برده حدود 2 تا 3 و بعد از چند دقیقه کارکرد پکیج و گرم شدن رادیاتور ها و آب داخلشون پکیچ را خاموش کرده و چند دقیقه بعد در حالت خاموش بودن پکیج شروع به هواگیری کنید دقت کنید که فشار پایین تر از 1.5 نیاد و بعد پکیج را روشن کنید

S.Mohamad.Hoseiny
25-10-2017, 22:03
سلام دوست عزیز
صدای شر شر میتونه از هوا داخل رادیاتور باشه و اگر با هواگیری قطع نشد ممکنه رادیاتورتون درست تراز نیست و سمت شیر هواگیر پایین تر از سمت مقابلش هست به همین دلیل درست هوا گیری نمیشه .
یا شیر پایین رادیاتور زیاد باز هست و سرعت جریان آب زیاد هست که در این صورت باید کاور شیر را باز کنید زیرش یه پیچ آلن خور هست که باید با آچار آلن مقداری بسته شود در جهت عقربه ساعت

درود بر شما
هواگیری کردم درست نشد، بعد سمت شیر هواگیر رو کمی بالاتر آوردم و صدا قطع شد، طبق فرمایش شما اشکال از تراز نبودن رادیاتور بود
ممنونم :n16:

edi2
25-10-2017, 22:45
ممنون دوستان . من مازندران زندگی میکنم. یکی از شهرستان های نزدیک ساری . اکثر برندها فکر کنم پشتیبانی خوبی داشته باشن .حالا شما دوستان برندهای خوب و با پشتیبانی مناسب رو چندتا بگید ممنون میشم. برادرم خودش گلدایران داشته چند سال راضی بوده.
بعدشم خونم بزرگترین قسمتش هالش هست و کلا اپارتمانش دو طرف به بیرون هست. و دوتا اطاق خواب هست . و تو اطاق خواب ها رادیاتور ها به سمت دیوار داخل هست هر دوتا فکر کنم. و هال یکی دوتا به سمت بیرون.
بعدشم دیوار سرد یعنی دیوار بیرون؟ اون سمت ها رو کوچیک تر بگیرم؟
بعدشم رادیاتور بجای پره ای از یکسره ها بگیرم بهتره؟

hesam.eng
28-10-2017, 10:30
ممنون دوستان . من مازندران زندگی میکنم. یکی از شهرستان های نزدیک ساری . اکثر برندها فکر کنم پشتیبانی خوبی داشته باشن .حالا شما دوستان برندهای خوب و با پشتیبانی مناسب رو چندتا بگید ممنون میشم. برادرم خودش گلدایران داشته چند سال راضی بوده.
بعدشم خونم بزرگترین قسمتش هالش هست و کلا اپارتمانش دو طرف به بیرون هست. و دوتا اطاق خواب هست . و تو اطاق خواب ها رادیاتور ها به سمت دیوار داخل هست هر دوتا فکر کنم. و هال یکی دوتا به سمت بیرون.
بعدشم دیوار سرد یعنی دیوار بیرون؟ اون سمت ها رو کوچیک تر بگیرم؟
بعدشم رادیاتور بجای پره ای از یکسره ها بگیرم بهتره؟
سلام دوست عزیز
برند های وارداتی اصلی با کیفیتی بسیار عالی عبارتند از وایلانت و بیاسی و ویسمن و سونیه دوال و آریستون و ....
برند های مونتاژ ایران یا مونتاژ کشورهای دیگر با کیفیتی قابل رقابت با وارداتی ها : والترو و فرولی و بوش و....
و برند هایی با قیمت مناسب مثل بوتان و ایران و گلد ایران و .....
جایی که رادیاتور روی دیوار سرد هست نباید رادیاتور کوچک بخرید ولی جایی که رادیاتور روی دیوار گرم هست باید رادیاتور 1 تا 2 سایز بزرگتر انتخاب شوند
در صورت نیاز مساحت هر فضا و شرایط قرارگیری واحد در چه طبقه ای و کف و سقف سرد یا گرم و .... مشخص شود تا متراژ رادیاتور پیشنهاد گردد
دوستان در صورت نیاز میتوانند با شماره من 09132223581 تماس بگیرند

edi2
28-10-2017, 23:35
سلام دوست عزیز
برند های وارداتی اصلی با کیفیتی بسیار عالی عبارتند از وایلانت و بیاسی و ویسمن و سونیه دوال و آریستون و ....
برند های مونتاژ ایران یا مونتاژ کشورهای دیگر با کیفیتی قابل رقابت با وارداتی ها : والترو و فرولی و بوش و....
و برند هایی با قیمت مناسب مثل بوتان و ایران و گلد ایران و .....
جایی که رادیاتور روی دیوار سرد هست نباید رادیاتور کوچک بخرید ولی جایی که رادیاتور روی دیوار گرم هست باید رادیاتور 1 تا 2 سایز بزرگتر انتخاب شوند
در صورت نیاز مساحت هر فضا و شرایط قرارگیری واحد در چه طبقه ای و کف و سقف سرد یا گرم و .... مشخص شود تا متراژ رادیاتور پیشنهاد گردد
دوستان در صورت نیاز میتوانند با شماره من 09132223581 تماس بگیرند
ممنون اقا حسام. حتما مزاحمتون میشم برای مشاوره.:n16:

dghamushi
30-10-2017, 23:57
با عرض سلام. سیستم گرمایش ساختمان ما به صورت گرمایش از کف می باشد و از انجا که برای ساختمان گرمایش مرکزی در نظر گرفته شده بود مجبور شدیم پکیج طبق دوم و سوم را در همکف قرار دهیم ولی بن نظر می رسد پمپ پکیج جوابگوی گردش برای این مسیرها نیست زیرا پس از مدت کمی از روشن شدن مشعل مجددا خاموش می شود. هر طبقه حدود 160 متر مربع است و پکیج استفاده شده بوتان بنسر پرو 28 برای هر طبقه است. بهترین راه برای تقویت پمپ چیسj

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-10-2017, 07:33
با عرض سلام.
سیستم گرمایش ساختمان ما به صورت گرمایش از کف می باشد و از انجا که برای ساختمان گرمایش مرکزی در نظر گرفته شده بود مجبور شدیم پکیج طبق دوم و سوم را در همکف قرار دهیم ولی بن نظر می رسد پمپ پکیج جوابگوی گردش برای این مسیرها نیست زیرا پس از مدت کمی از روشن شدن مشعل مجددا خاموش می شود.
هر طبقه حدود 160 متر مربع است و پکیج استفاده شده بوتان بنسر پرو 28 برای هر طبقه است. بهترین راه برای تقویت پمپ چیسjسلام
گمان نکنم پکیجی یاشه که پمپ آبش قدرت داشته باشه آب رو تا 2 طبقه بفرسته بالا و توی همه رادیاتورها بچرخونه .
نچرخیدن آب باعث داغ شدن شدید مبدل میشه و سنسورهای ایمنی دستگاه , مشعل رو خاموش میکنه
تستِ اطمینان از ضعفِ پمپ پکیج:
اگر مشکل پکیج شما واقعاً همینی باشه که گفتین حلش مشکل نیست .
اما قبل از حل مشکل باید مطمئن بشن که اشتباه نکردین و علت خاموش شدن مشعل ,ارتفاع زیاد و ضعف پمپ هست
تست پمپ پکیج:
شیر فلکه آب طبقات بالاتر رو ببندین تا آب گرم پکیج نتونه بره اونجا . یعنی فقط رادیاتوهای همسطح با پکیج باز باشه . اگر در همکف رادیاتور نیست پس شیر فلکه ی مسیر طبقه دوم رو ببندین تا آب گرم پکیج نتونه بره طبقه دوم و فقط در رادیاتورهای طبقه اول بچرخه . اگر وصله به طبقه دوم و سوم پس رادیاتورهای ط سوم رو ببندین
اگر شیرفلکه ای برای مسیر بالاترین طبقه تعبیه نشده پس کافیه همه رادیاتورهای طبقه آخر رو ببندید

اگر حدس شما درست باشه پس دیگه مشعل خاموش نمیشه چون پمپ پکیج آب گرم رو میفرسته یک طبقه بالاتر از همکف
اگر مطمئن شدین که علتش ارتفاع زیاد و ضعف پمپ هست میتونین کنار پکیج و روی لوله آب گرم رادیاتورها (لوله رفت) یک پمپ 1/2 اسب قرار بدین تا به کمکِ پمپ پکیج بیاد
بنده ترجیح میدم پمپ روی لوله ی برگشت نصب بشه که گرمای آبش خیلی کمتر از لوله ی رفت هست و کمتر صدمه میزنه به قطعاتِ پمپ آب
حتی میتونین پمپ پکیج رو از مدار خارج کنین و فقط پمپ نیم اسب کار کنه
=================================
روش برق دهی به پمپ نیم اسب:
این پمپ نمیتونه مستقیماً از مدار پکیج برق بگیره چون ممکنه واتش خیلی زیاد باشه و باعث سوختن مدارهای برق پکیج بشه خصوصاً مدارهای الکترونیکیش پس باید با رله بهش برق بدین که کار مشکلی نیست

یک رله 220 ولت 15 آمپر میگیرین نصب میکنین کنار پمپ
از برق مثبتِ پمپ پکیج یک سیم میدین به آهنربای الکتریکی توی رله . منفی رله هم به منفی خانه وصل میشه .حالا هر وقت پمپ روشن میشه رله هم فعال میشه و صدای تیک میده
حالا از مثبتِ ساختمان یک سیم میدین به ورودی رله

از خروجی رله هم یک سیم میدین به پمپ . منفی پمپ هم به منفی ساختمان وصل میشه .
کار تمامه . حالا با روشن شدنِ پمپِ پکیج , پمپ نیم اسب هم با برق ساختمان روشن میشه و به کمک پمپ پکیج میاد و آب رو پمپاژ میکنه به طبقات بالاتر
اما برای اینکه بیخودی پول خرج نکنین باید تستی که گفتم رو حتماً انجام بدین تا مطمئن بشین که مشکل واقعاً از ضعف پمپ پکیج هست و شما اشتباه نکردین .

نکته مهم:
پمپ آشغال ایرانی و چینی و هندی نخرین . پمپی بخرین که حداقل 1 سال ضمانت داشته باشه . pentax ایتالیا از همه بهتره البته گارانتی دارش
هر پمپ یا موتور کولری که میسوزه , سیم پیچیش نکنین دیگه
علتش رو در این تاپیک نوشته ام:
تاپیکهای دیگه که بهتون پیشنهاد میکنم در اوقات فراغت بخونید و به دیگران هم پیشنهاد بدین که بخونند:

dghamushi
03-11-2017, 01:00
عرض سلام و ارادت خدمت شما سرور گرامی و عرض تشکر به خاطر پاسخ به سوال قبلی و انجام راهنمایی. پمپ پکیج رو تست کردیم آب به طبقه دوم و سوم ( از پکیج واقع در طبقه همکف ) می رسه و در مسیر گردش داره. بنده شیر گاز داخل پکیج رو تنظیم کردم به این صورت که حداقل و حداکثر شعله پکیج رو کم کردم تا پس از روشن شدن مشعل زمان لازم برای ماژوله کردن مشعل وجود داشته باشد. مشکل تا حدود زیادی برطرف شد فقط الان مسیر بای پس داخل پکیج باز است و شیلنگ اتصال شیر بای پس به پمپ داغ می شود با وجود اینکه مسیر گرمایش از نظر وجود مانع بررسی شده است و مانعی وجود ندارد و سیستم هواگیری هم شده است. شیر سه راه و شیر بای پس هم کنترل شده اند ظاهرا مشکلی ندارن البته گرمایش هم خوب است ولی داغ بودن شیلنگ بای پس نشان دهنده باز شدن شیر مربوطه و کاهش راندمان می باشد می خواستم راهنمایی بفرمایین.

alireza_nil
05-11-2017, 02:35
سلام به همه

ساختمانی به متراژ حدود 300 متر را میخواهیم پکیج دیواری بگذاریم که این فضا را پوشش دهد و همچنین دارای سیستم آب گرم مصرفی برگشتی باشد

لطفا بهترین مارک و مدل را معرفی کنید

faramarz006
05-11-2017, 13:04
برای ساختمان یک طبقه در منطقه گرمسیر چه سیستم گرمایشی برای آب پیشنهاد میدید؟
1- آبگرمکن دیواری بدون مخزن
2- آبگرمکن دیواری مخزندار
3- آبگرمکن ایستاده
4- پکیج

لازم به ذکره که ساختمان فاقد شوفاژه و گرمایش ساختمان توسط بخاری و شومینه گازسوز تامین میشه. هدف فقط گرمایش آب در زمستان است. سیستمی که سروصدای کم داشته باشه و آب گرم همیشه در دسترس باشه و تابع فشار آب نباشه و هم نگهداری زیاد نخواد. فضا هم برای آبگرمکن ایستاده است و هم برای پکیج. ولی ترجیح با سیستمی است که فضای کمتری اشغال کنه.

آبگرمکن دیواری بدون مخزن که فکر نکنم مناسب کار من باشه. چون هم سروصدا داره و هم آب گرمش تابع فشار آبه. میمونه گزینه های 2 و 3 و 4
آیا پکیج تمام فاکتورهایی که در بالا گفتم رو تامین می کنه؟ آبگرمکن دیواری مخزندار چطوره؟

hesam.eng
07-11-2017, 10:35
عرض سلام و ارادت خدمت شما سرور گرامی و عرض تشکر به خاطر پاسخ به سوال قبلی و انجام راهنمایی. پمپ پکیج رو تست کردیم آب به طبقه دوم و سوم ( از پکیج واقع در طبقه همکف ) می رسه و در مسیر گردش داره. بنده شیر گاز داخل پکیج رو تنظیم کردم به این صورت که حداقل و حداکثر شعله پکیج رو کم کردم تا پس از روشن شدن مشعل زمان لازم برای ماژوله کردن مشعل وجود داشته باشد. مشکل تا حدود زیادی برطرف شد فقط الان مسیر بای پس داخل پکیج باز است و شیلنگ اتصال شیر بای پس به پمپ داغ می شود با وجود اینکه مسیر گرمایش از نظر وجود مانع بررسی شده است و مانعی وجود ندارد و سیستم هواگیری هم شده است. شیر سه راه و شیر بای پس هم کنترل شده اند ظاهرا مشکلی ندارن البته گرمایش هم خوب است ولی داغ بودن شیلنگ بای پس نشان دهنده باز شدن شیر مربوطه و کاهش راندمان می باشد می خواستم راهنمایی بفرمایین.

سلام دوست عزیز
یا شیر سه راهه خراب است و در صورتی که سالم باشد ، با توجه به اینکه فرمودید ارتفاع زیاد هست ممکنه که فشار ارتفاع آب باعث این ایراد میشود و آب از شیر رد میشود . باید نفر خدماتی بیاد از نزدیک ببینه و بررسی کنه

hesam.eng
07-11-2017, 10:41
سلام به همه

ساختمانی به متراژ حدود 300 متر را میخواهیم پکیج دیواری بگذاریم که این فضا را پوشش دهد و همچنین دارای سیستم آب گرم مصرفی برگشتی باشد

لطفا بهترین مارک و مدل را معرفی کنید
سلام دوست عزیز
از چه شهری هستید ؟ باید پکیج های مخزن دار بگیرید و براشون پمپ برگشت بگذارید یا پکیج زمینی
برند بیاسی چگالشی 35 کیلووات داره با مخزن فقط قیمت حدود 12000000 تومان هست
و یا اینکه میشه با پکیج های موتور خانه ای یه موتورخانه کوچک راه انداخت
لطفا با شماره بنده تماس بگیرید که با توجه به منطقه ای که هستید و هزینه ای که براش پیش بینی کردید راهنماییتون کنم 09132223581

hesam.eng
07-11-2017, 10:49
برای ساختمان یک طبقه در منطقه گرمسیر چه سیستم گرمایشی برای آب پیشنهاد میدید؟
1- آبگرمکن دیواری بدون مخزن
2- آبگرمکن دیواری مخزندار
3- آبگرمکن ایستاده
4- پکیج

لازم به ذکره که ساختمان فاقد شوفاژه و گرمایش ساختمان توسط بخاری و شومینه گازسوز تامین میشه. هدف فقط گرمایش آب در زمستان است. سیستمی که سروصدای کم داشته باشه و آب گرم همیشه در دسترس باشه و تابع فشار آب نباشه و هم نگهداری زیاد نخواد. فضا هم برای آبگرمکن ایستاده است و هم برای پکیج. ولی ترجیح با سیستمی است که فضای کمتری اشغال کنه.

آبگرمکن دیواری بدون مخزن که فکر نکنم مناسب کار من باشه. چون هم سروصدا داره و هم آب گرمش تابع فشار آبه. میمونه گزینه های 2 و 3 و 4
آیا پکیج تمام فاکتورهایی که در بالا گفتم رو تامین می کنه؟ آبگرمکن دیواری مخزندار چطوره؟

سلام دوست عزیز
اولین گزینه و بهترین آبگرمکن خورشیدی هست که روی پشت بام نصب میشود و تابع فشار نیست و مانند یک مخزن ذخیره روی پشت بام نصب میشود و درصورتی که آب قطع هم باشد آب گرم دارد
دومین گزینه آبگرمکن های مخزندار هستند که در شایز کوچک اندازه آبگرمکن دیواری هست و به اسم آبگرمکن های زود جوش معروف هستند
طبق گفته خودتون آبگرمکن های دیواری و پکیج هر دو تابع فشار هستند و در صورت پایین بودن فشار مشعل شان روشن نمیشود

Highbury
12-11-2017, 13:24
سلام. من در افغانستان زندگی میکنم.
برای خانه 5 طبقه میخواهم سیستم گرمایش نصب کنم. اینجا معمولا رادیاتور پنلی است که 3-4 سالی میشود گرمایش از کف هم رواج شده است. خانه فعلی ام هم رادیاتور است و من خیلی راضی ام و در سرمای استخوان سوز اینجا راحتم.
بعضی ها میگند که در گرمایش از کف درجه حرارت بایلر کمتر از 50 درجه تنظیم میشود و مصرف سوخت کمتر خواهد بود.
آیا درست است؟ و اگر درست است گرمایش از کف میتواند به اندازه رادیاتور گرما تولید کند ؟
ممنون

hesam.eng
14-11-2017, 12:02
سلام. من در افغانستان زندگی میکنم.
برای خانه 5 طبقه میخواهم سیستم گرمایش نصب کنم. اینجا معمولا رادیاتور پنلی است که 3-4 سالی میشود گرمایش از کف هم رواج شده است. خانه فعلی ام هم رادیاتور است و من خیلی راضی ام و در سرمای استخوان سوز اینجا راحتم.
بعضی ها میگند که در گرمایش از کف درجه حرارت بایلر کمتر از 50 درجه تنظیم میشود و مصرف سوخت کمتر خواهد بود.
آیا درست است؟ و اگر درست است گرمایش از کف میتواند به اندازه رادیاتور گرما تولید کند ؟
ممنون
سلام دوست عزیز
بله گرمایش از کف در دمای30 الی 45 درجه کار میکند و منزل شما بخوبی گرم میشود در صورت درست اجرا شدن و در مصرف گاز صرفه جویی می شود .

arbaba20
18-11-2017, 09:46
با سلام و روز بخیر
سیستم لوله کشی منزل ما برای سیستم گرمایی از پکیج دیواری بوتان 28000 طوریه که رادیاتورهای آخر منزل به مساحت 150 متر مربع اصلا گرم نمیشن مگر اینکه سومین رادیاتور مانده به آخر رو ببندم تا دو رادیاتور آخری گرم بشه و تعمیرکار میگه پکیج قدرت لازم را با توجه به تعداد زیاد رادیاتورها در منزل نداره و جوابگوی رادیاتورهای آخر رو نمیشه ، بنظر شما راهکار رفع مشکل چیه ؟ آیا با نصب پمپ کمکی حل میشه ؟ اگر جواب مثبته چه پمپی را پیشنهاد می فرمائید
با تشکر

hesam.eng
18-11-2017, 12:15
با سلام و روز بخیر
سیستم لوله کشی منزل ما برای سیستم گرمایی از پکیج دیواری بوتان 28000 طوریه که رادیاتورهای آخر منزل به مساحت 150 متر مربع اصلا گرم نمیشن مگر اینکه سومین رادیاتور مانده به آخر رو ببندم تا دو رادیاتور آخری گرم بشه و تعمیرکار میگه پکیج قدرت لازم را با توجه به تعداد زیاد رادیاتورها در منزل نداره و جوابگوی رادیاتورهای آخر رو نمیشه ، بنظر شما راهکار رفع مشکل چیه ؟ آیا با نصب پمپ کمکی حل میشه ؟ اگر جواب مثبته چه پمپی را پیشنهاد می فرمائید
با تشکر
سلام دوست عزیز
سیستم لوله کشی تون به چه صورت هست ؟ طبق گفته شما مستقیم کشیده شده و کلکتوری نیست درسته /؟
به احتمال زیاد لوله کشی خوب انجام نشده و به همین دلیل این ایراد را دارید ولی در حال حاضر برای رفع عیب باید راه های زیر انجام شود
1 . به خدمات پکیج بگید ببینه دور پمپ روی چند هست معمولا پمپ ها 3 دور دارند بزارید روی 3 تا پمپ با حد اکثر قدرت کار کنه اگر نتیجه نگرفتید از یک پمپ کمکی با مشخصات همون پمپ پکیج استفاده کنید که این هم به عهده خدمات پکیج هست و باید برق پمپ را از پکیج بگیره تا با روشن شدن پمپ تو حالت گرمایش به صورت اتوماتیک پمک کمکی هم روشن شود .

arbaba20
20-11-2017, 07:46
با تشکر از شما دوست عزیز
بله لوله کشی بشکل سنتی انجام شده

hesam.eng
20-11-2017, 19:00
با تشکر از شما دوست عزیز
بله لوله کشی بشکل سنتی انجام شده

سلام
بیشترین ایراد تو لوله کشی شما هست
1. اگر نوع لوله پلیمری ( همون لوله های معروف به سبز و یا سفید ) باشند ممکنه تو اتصال زدن رادیاتور های آخر قطر داخلی لوله کم شده برا همین افت فشارش زیاد هست و آب درست چرخش نمیکنه
2 . ممکنه قطر لوله ها کم باشه
3. روش لوله کشی هم باید به سبک برگشت معکوس انجام میشد تا بهتر جواب بگیرید
البته من از دور نمیتوانم قضاوت درستی بکنم شاید هم دلیل دیگه ای داره
شما با اضافه کردن پمپ مشکلتون حل میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-11-2017, 22:45
سلام
بیشترین ایراد تو لوله کشی شما هست
1. اگر نوع لوله پلیمری ( همون لوله های معروف به سبز و یا سفید ) باشند ممکنه تو اتصال زدن رادیاتور های آخر قطر داخلی لوله کم شده برا همین افت فشارش زیاد هست و آب درست چرخش نمیکنه
2 . ممکنه قطر لوله ها کم باشه
3. روش لوله کشی هم باید به سبک برگشت معکوس انجام میشد تا بهتر جواب بگیرید
البته من از دور نمیتوانم قضاوت درستی بکنم شاید هم دلیل دیگه ای داره
شما با اضافه کردن پمپ مشکلتون حل میشه
سلام علیکم
روش برگشت معکوس چی هست ؟
با تشکر

shaahani
20-11-2017, 23:30
سلام علیکم
روش برگشت معکوس چی هست ؟
با تشکر

چندین روش لوله کشی متفاوت در مورد رادیاتور وجود دارد که بعضی از آنها بطور کامل امروزه منسوخ شده اند ، با توجه به وضعیت ساختمان مهندس طراح نوع لوله کشی رادیاتورها ، وضعیت محل ، تعداد پره و غیره رو با محاسبات ریاضی و استفاده از تجربه طراحی و مشخص میکند و برای اجرا اقدام به نقشه کشی میکند .
اما معمولا در ساختمان های کوچکتر مهندس جداگانه ای برای تاسیسات مکانیکی وجود ندارد و استادکارها با توجه به تجربیات عملی خود بدون داشتن سواد مهندسی اقدام به انجام لوله کشی میکنند ؛ که ممکنه در این زمینه دچار خطاهایی بشوند .
بعضی از انواع لوله کشی رادیاتور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(arbaba20)
اتفاقی که در سیستم لوله کشی ساختمان شما افتاده است ناشی از همین عدم طراحی مهندسی برای سیستم رادیاتور است.
دستگاه پکیج شما مقدار توانایی ای برای گرم کردن و انرژی دادن به آب دارد و این انرژی به مرور زمان در طی عبور از لوله های رابط و ورود به رادیاتور ها کم شده و آبی که جهت گرم کردن منزل در جریان است قبل از اینکه کار خود را به اتمام برساند و به پکیج بازگردد سرد میگردد و به همین دلیل قدرت گرم کردن رادیاتور های آخر را ندارد .
مسائل زیادی ممکنه باعث رخداد چنین وضعیتی شده باشد ؛ مثلا طول زیاد لوله یا استفاده از لوله های گالوانیزه یا تک لایه که در مسیر عبوری بدون عایق انرژی زیادی را قبل از رسیدن به رادیاتور ها هدر میدهند . یا مشکلات مختلف دیگر مثل مسدود شدن مسیر داخلی لوله ها ، کوچک بودن قطر لوله های برگشت آب .
یا مشکلات در محاسبات مقدار انرژی مصرفی در طراحی اولیه ؛ که رادیاتور ها انرژی خیلی زیادتری را نسبت به انرژی تولیدی مصرف میکنند .

چند راهکار علاوه بر راهکاری که استادگرانقدر در مورد قرار دادن پمپ اضافه یا قوی تر در مسیر عبور جریان گفتند بنظر من میرسه که ممکنه مفید واقع بشه .
اول اینکه شما میتونید با کم کردن سطح مقطع عبوری جریان در رادیاتور های ابتدایی و به حالت نیمه بسته کردن شیر های رادیاتور های اول ، مقدار مصرف انرژی و حرارت این رادیاتور ها را کم کنید تا انرژی به رادیاتور های آخر برسد .

روش دیگر کاهش تعداد پره رادیاتور های ابتدایی است و با این کاهش تعداد پره در رادیاتورهای خیلی گرم و با تعداد پره زیاد ، از هدر رفتن انرژی در این رادیاتور ها جلوگیری شده و انرژی ذخیره شده میتواند در رادیاتور های آخر مصرف گردد.

دو روش پرهزینه دیگر نیز وجود دارد که طراحی سیستم رادیاتور ها را بطور کامل تغییر خواهد داد ؛ تعویض پکیج با یک دستگاه قدرتمند تر و همچین انجام دوباره لوله کشی رادیاتور ها بصورت روکار (بدون تخریب) و یا تخریب ساختمان و انجام لوله کشی مجدد توکار درصورتی که ایراد قطعی داشتن سیستم لوله کشی توسط متخصص با دقت زیاد اعلام شده باشد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-11-2017, 15:49
چندین روش لوله کشی متفاوت در مورد رادیاتور وجود دارد که بعضی از آنها بطور کامل امروزه منسوخ شده اند ، با توجه به وضعیت ساختمان مهندس طراح نوع لوله کشی رادیاتورها ، وضعیت محل ، تعداد پره و غیره رو با محاسبات ریاضی و استفاده از تجربه طراحی و مشخص میکند و برای اجرا اقدام به نقشه کشی میکند .
اما معمولا در ساختمان های کوچکتر مهندس جداگانه ای برای تاسیسات مکانیکی وجود ندارد و استادکارها با توجه به تجربیات عملی خود بدون داشتن سواد مهندسی اقدام به انجام لوله کشی میکنند ؛ که ممکنه در این زمینه دچار خطاهایی بشوند .
بعضی از انواع لوله کشی رادیاتور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(arbaba20)
اتفاقی که در سیستم لوله کشی ساختمان شما افتاده است ناشی از همین عدم طراحی مهندسی برای سیستم رادیاتور است.
دستگاه پکیج شما مقدار توانایی ای برای گرم کردن و انرژی دادن به آب دارد و این انرژی به مرور زمان در طی عبور از لوله های رابط و ورود به رادیاتور ها کم شده و آبی که جهت گرم کردن منزل در جریان است قبل از اینکه کار خود را به اتمام برساند و به پکیج بازگردد سرد میگردد و به همین دلیل قدرت گرم کردن رادیاتور های آخر را ندارد .
مسائل زیادی ممکنه باعث رخداد چنین وضعیتی شده باشد ؛ مثلا طول زیاد لوله یا استفاده از لوله های گالوانیزه یا تک لایه که در مسیر عبوری بدون عایق انرژی زیادی را قبل از رسیدن به رادیاتور ها هدر میدهند . یا مشکلات مختلف دیگر مثل مسدود شدن مسیر داخلی لوله ها ، کوچک بودن قطر لوله های برگشت آب .
یا مشکلات در محاسبات مقدار انرژی مصرفی در طراحی اولیه ؛ که رادیاتور ها انرژی خیلی زیادتری را نسبت به انرژی تولیدی مصرف میکنند .

چند راهکار علاوه بر راهکاری که استادگرانقدر در مورد قرار دادن پمپ اضافه یا قوی تر در مسیر عبور جریان گفتند بنظر من میرسه که ممکنه مفید واقع بشه .
اول اینکه شما میتونید با کم کردن سطح مقطع عبوری جریان در رادیاتور های ابتدایی و به حالت نیمه بسته کردن شیر های رادیاتور های اول ، مقدار مصرف انرژی و حرارت این رادیاتور ها را کم کنید تا انرژی به رادیاتور های آخر برسد .

روش دیگر کاهش تعداد پره رادیاتور های ابتدایی است و با این کاهش تعداد پره در رادیاتورهای خیلی گرم و با تعداد پره زیاد ، از هدر رفتن انرژی در این رادیاتور ها جلوگیری شده و انرژی ذخیره شده میتواند در رادیاتور های آخر مصرف گردد.

دو روش پرهزینه دیگر نیز وجود دارد که طراحی سیستم رادیاتور ها را بطور کامل تغییر خواهد داد ؛ تعویض پکیج با یک دستگاه قدرتمند تر و همچین انجام دوباره لوله کشی رادیاتور ها بصورت روکار (بدون تخریب) و یا تخریب ساختمان و انجام لوله کشی مجدد توکار درصورتی که ایراد قطعی داشتن سیستم لوله کشی توسط متخصص با دقت زیاد اعلام شده باشد.
سلام
تشکر از شما
با عرض معذرت بنده متوجه نشدم روش معکوس چی هست

shaahani
21-11-2017, 18:14
سلام
تشکر از شما
با عرض معذرت بنده متوجه نشدم روش معکوس چی هست

درود
فکر میکنم به این دلیل باشه که لینکی که ارسال کردم رو مطالعه نکردین .

بطور خلاصه
روش لوله کشی مستقیم به صورت تصویر زیر هست :

در تصویر بالا دو نوع لوله کشی مختلف دیده میشه ، تصویر بالاتر حالات ترکیبی هست و به نوعی روش مستقیم و کلکتوری با همدیگه ترکیب شدن اما تصویر پایینی روش لوله کشی مستقیم رو نشون میده و همون طور که مشاهده میکنید لوله برگشتی از اولین رادیاتور ؛ نزدیکترین وضعیت رو نسبت به سیستم مرکزی و پکیج داره و این به معنای این هست که سرعت رفت و برگشت آب در اولین رادیاتور از دیگر رادیاتور ها بیشتر است ؛ به این دلیل که با افت فشار کمتری روبرو است و طول مسیر کمتری را باید پیمایش کند .
در نتیجه ممکن است مثلا در هر دو باری که آب مورد نیاز برای گرمایش در رادیاتور اول گردش میکنه ، فرصت یک بارگردش آب در رادیاتور آخر نیز محیا نشود و درنهایت به این موضوع منتهی شود که انرژی تولیدی به وسیله پکیج خرج رادیاتور های ابتدایی شود و انها دمای بسیار زیادی بیش از حد مورد نیاز پیدا کنند بدلیل گردش بیشتر جریان آب در داخل اونها ، این درحالی است که گردش کمتر یا سرد شدن آب در رادیاتور های انتهایی عملیات گرمایش را با اشکال مواجه کرده است.

حالا به بخش پایین تصویر دوم توجه کنید :
روش ترکیبی و ساده برگشت معکوس

این روش برگشت معکوس است و آب بازگشتی از رادیاتور ها در لوله ای با قطر بزرگتر از اولین رادیاتور شروع به جمع آوری میشود و سپس در اخرین رادیاتور کل آب سرد که وظیفه خودش را انجام داده است به یکباره به پکیج بازگشت پیدا میکنه در نتیجه ظرفیت پکیج بطور مساوی برای رادیاتور ها خرج میشود و افت فشار برابری در کل سیستم بوجود می آید که میتواند راندمان را افزایش دهد ، البته توجه داشته باشید که افت فشار مصرف کننده ها تقریبا در این سیستم باید اندازه هم باشند ؛ یعنی تعداد پره های تمام رادیاتور ها در ساختمان کم و بیش اندازه یکدیگر باشند در غیر اینصورت باز افت فشار مصرف کننده ها متفاوت خواهد شد و تعادل فشار سیستم برهم خواهد خورد و توزیع عادلانه حرارت وجود نخواهد داشت.

حالا در سیستم مختلط یا ترکیبی مثلا فرض کنید دو رادیاتور 15 پره داریم و یک رادیاتور 30 پره اونوقت میشه اون دو رادیاتور 15 پره به عنوان یک رادیاتور 30 پره در سیستم برگشت معکوس در نظر گرفته میشه و لوله کشی بین اون دو رادیاتور 15 پره بصورت مستقیم و یا روش سری کردن اونها انجام میشه .

البته سیستم ترکیبی بسته به نیاز میتونه خیلی پیچیده باشه و همین الان هم اگر دقت کنید سیستم ترکیبی در دو تصویر فقط از یک نوع سیستم لوله کشی استفاده کرده اند ، در تصویر اول سیستم ترکیبی مستقیم هست ، به نوعی کلکتور شده است اما بازهم به هرحال سه رادیاتور اول به دلیل لوله کشی مستقیم زودتر آب را به پکیج بازگشت میدهند اما در سیستم ترکیبی دوم در کلکتور ایجاد شده آب جمع آوری شده و بعد بطور یکجا به پکیج بازگشت داده شده است و روش ترکیبی دوم هم همان روش معکوس است که کلکتور زده شده تا تقسیم حرارت عادلانه تری صورت گیرد ، اما به هرحال فقط روش لوله کشی برگشت معکوس است .

بسته به نیاز طراحی میتوان سیستم های ترکیبی از دو یا چند نوع سیستم لوله کشی را نیز طراحی کرد .
بطور کلی مقدار افت فشار در مسیر رفت باید با مقدار افت فشار در مسیر برگشت برابر باشن و سعی شود افت فشار برای هر مصرف کننده مقدار برابری باشد .
افت فشار در مصرف کننده به تعداد پره ها و نوع رادیاتور بستگی دارد و افت فشار در مسیر لوله کشی به طول مسیر و تعداد اتصالات و نوع اتصالات بستگی داره .
که همه اینها با فرمول محاسباتی به روش ریاضی محاسبه میشه تا بهترین حالت ممکن بدست بیاد .

mohsen@mohsen
22-11-2017, 14:09
سلام خدمت همه اساتید
با عرض پوزش میدانم سئوالم حتما تابحال پاسخ داده شده ولی پیدا کردنش سخته!
یک آپارتمان سه خوابه 124 متری داریم که
یک پذیرایی حدودا 40 متری دارد که البته فقط برای یک رادیاتور لوله کشی شده
اتاق ها هم دوتا 12 متری و یک 9 متری هست
حمام هم دو عدد دارد که احتمال زیاد فقط در یکیش حوله خشک کن نصب کنیم که حدود 3 متر است
ترجیحا می خواستم از اجناس ایرانی مرغوب هم استفاده کنم
پیشنهاد اساتید چه برندی و مدلی است؟
رادیاتور پنلی بهتره یا همان قدیمیها؟
آیا برای پذیرایی 40 متری یک رادیاتور کفایت می کند یا خیر؟
ممنون

hesam.eng
22-11-2017, 18:45
سلام خدمت همه اساتید
حمام هم دو عدد دارد که احتمال زیاد فقط در یکیش حوله خشک کن نصب کنیم که حدود 3 متر است
ممنون

سلام دوست عزیز
باید اطلاعات دقیق از شهر و طبقه قرارگیری ساختمان داشته باشم و سپس محل قرار گیری رادیاتور
ولی معمولا باید بیش از 1 جا رادیاتور داشته باشید بگردید شاید زیر گچ پیدا کنید یا از لوله کش ساختمانتون بپرسید و اگر لوله کشی کلکتوری هست تو کلکتور مشخص هست
شما با شماره من تماس بگیرید تا در مورد خرید بعد از مشخص شدن جای رادیاتور راهنماییتون کنم
شماره همراه بنده 09132223581

hesam.eng
22-11-2017, 19:02
سلام خدمت همه اساتید
ممنون
شما به 40 متر پذیرایی آشپز خانه هم اضافه می شود ؟

mohsen@mohsen
22-11-2017, 20:07
سلام دوست عزیز
باید اطلاعات دقیق از شهر و طبقه قرارگیری ساختمان داشته باشم و سپس محل قرار گیری رادیاتور
ولی معمولا باید بیش از 1 جا رادیاتور داشته باشید بگردید شاید زیر گچ پیدا کنید یا از لوله کش ساختمانتون بپرسید و اگر لوله کشی کلکتوری هست تو کلکتور مشخص هست
شما با شماره من تماس بگیرید تا در مورد خرید بعد از مشخص شدن جای رادیاتور راهنماییتون کنم
شماره همراه بنده 09132223581

فراموش کردم اینها راهم بگم که طبقه سوم از 5 طبقه در شهر قم نمای ساختمان هم سیمانی است و هر سه اتاق پنجره دارد و طبیعتا یک دیوار با فضای بیرون در تماس است
بدون آشپزخانه حدود 40 متر است آشپزخانه خودش تقریبا 12 متر هست
با توجه به اینکه آشپزخانه خودش تولید حرارت دارد در گرمایش جداگانه محاسبه می شود؟
در مورد جای رادیاتور هم باید فردا بپرسم چون ساختمان نوساز است و اکثرا ساکن نشده اند

hesam.eng
23-11-2017, 09:35
فراموش کردم اینها راهم بگم که طبقه سوم از 5 طبقه در شهر قم نمای ساختمان هم سیمانی است و هر سه اتاق پنجره دارد و طبیعتا یک دیوار با فضای بیرون در تماس است
بدون آشپزخانه حدود 40 متر است آشپزخانه خودش تقریبا 12 متر هست
با توجه به اینکه آشپزخانه خودش تولید حرارت دارد در گرمایش جداگانه محاسبه می شود؟
در مورد جای رادیاتور هم باید فردا بپرسم چون ساختمان نوساز است و اکثرا ساکن نشده اند
سلام دوست عزیز
بله آشپز خانه هم باید براش گرمایش محاسبه شود برای اینکه بیشتر مواقع اجاق خاموش است
با توجه به 52 متر مساحت شما با هیچ نوع رادیاتوری نمیتونید پذیرایی را گرم کنید و در صورتی که 1 جای رادیاتور دارید بهتره به جای رادیاتور از فن کویل استفاده کنید ولی باز هم بپرسید قطعا بیش از یک جای رادیاتور براتون گذاشتند
خواب ها همه 80 جوابگو هست ولی بهتر است اتاق های 12 متری را رادیاتور 1 متری و خواب 9 متری رادیاتور 80 بخرید

hesan621
26-11-2017, 22:01
سلام دوستان. پکیج من مکس الیت 26NP( گلدایران) هستش.error E1 میده. قطعاته های زیر ( لینک عکس در پایین ) که دچار خوردگی شدن اسمشون چیه و آیا یدکشون گیر میاد؟؟ تعمیرکار میگفت قطعاتش سخت گیر میاد. اما گفتم شاید بشه از تهران تهیه کرد. من ساکن شیراز هستم. سپاس گذارم از دوستان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Phantom20
27-11-2017, 11:06
سلام دوستان خسته نباشید
پکیچ ما بوتان prela pro بیست و هشت هزاره. وقتی حمام میریم رادیتورا سرد میشه با توجه به اینکه دو مبدله هست و گفتن این مشکلو نداره آیا طبیعیه ؟
فاصله پکیج تا حمام حدودا 10 متره
خونه 120 متره یا 6 تا رادیاتور و یک حوله خشک کن.

ham1348
27-11-2017, 20:37
با سلام
لطفا در مورد نحوه هواگیری داکت اسپیلت راهنمایی بفرمایید.

ham1348
27-11-2017, 20:47
با سلام

hesam.eng
28-11-2017, 10:30
سلام دوستان. پکیج من مکس الیت 26NP( گلدایران) هستش.error E1 میده. قطعاته های زیر ( لینک عکس در پایین ) که دچار خوردگی شدن اسمشون چیه و آیا یدکشون گیر میاد؟؟ تعمیرکار میگفت قطعاتش سخت گیر میاد. اما گفتم شاید بشه از تهران تهیه کرد. من ساکن شیراز هستم. سپاس گذارم از دوستان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام دوست عزیز
شما در این قسمت نشتی دارید ممکنه با تعویض اورینگ آب بند بشه و ایرادی نداشته باشه در صورتی که قطعه خراب باشه باید به خدمات شرکت گلد ایران زنگ بزنید و بگید خدماتی شرکت را بفرستند براتون قطعه را میاره و تعویض میکنه از این شماره 84733 021 شماره دفتر مرکزی خدمات پکیج را بگیرید در صورتی که موفق نشدید اطلاع بدید تا بنده براتون پیدا کنم

hesam.eng
28-11-2017, 10:34
سلام دوستان خسته نباشید
پکیچ ما بوتان prela pro بیست و هشت هزاره. وقتی حمام میریم رادیتورا سرد میشه با توجه به اینکه دو مبدله هست و گفتن این مشکلو نداره آیا طبیعیه ؟
فاصله پکیج تا حمام حدودا 10 متره
خونه 120 متره یا 6 تا رادیاتور و یک حوله خشک کن.

سلام دوست عزیز
این مورد توی پکیج ها چه تک مبدل و چه دو مبدل هست و اولویت با آب گرم مصرفی هست و تا شیر آب گرم باز هست مسیر گرمایش بسته هست و تنها توی پکیج های مخزن دار اینگونه نیست
راه حل شما این هست که بعد از حدود10 تا 20 دقیقه باز بودن آب گرم مصرفی باید حدود 2 تا 3 دقیق آب گرم را ببندید تا رادیاتور ها مجدد گرم شوند و دوباره میتوانید آب گرم مصرفی را باز کنید

hesam.eng
28-11-2017, 10:36
با سلام

سلام دوست عزیز
داکت اسپلیت معمولا باید در محل خود داکت هوا گیر اتوماتیک داشته باشد در صورتی که نیست و داکتتون هوا گرفته به یه خدماتی بگید بیاد براتون هواگیر اتوماتیک نصب کنه در بالاترین نقطه قابل نصب هواگیر حتی المقدور بالاتر از صطح بالایی داکت

hamidrezaaf
01-12-2017, 00:49
سلام ، دلیل اصلی تغییر فشار چی هست ؟

این مشکل رو تو تابستان با آب گرم نداشتم ولی تو فصل سرما این مشکل رو داریم.
پس از روشن شدن مشعل و کمی کار کردن ، عقربه فشارسنج از روی 1.2 به بالای 2 و 2.5 و ... میرسه . بعضی وقتا آب هم از زیر پکیج خارج میشه. ولی بعد از خاموش شدن مشعل کم کم فشار کم میشه .
فکر کنم شما فرموده بودید خرابی منبع انبساط باعث تغییرات فشار می شود. هزینه تقریبی تعویض منبع انبساط در پکیج بوتان مدل کالداوینزیا 24000 چند هست ؟
البته من در جایی هم خوانده ام که بعضی وقتا علایم خرابی منبع انبساط مشاهده می شود ولی اول سراغ رسوب گرفتگی شلینگ و یا رابط منبع انبساط می رویم.

به نظر شما این مشکل از چی می تونه باشه ؟ در ضمن شلینک و رابط منبع انبساط دو چیز مختلف هستند ؟

f_nn
03-12-2017, 12:50
سلام خسته نباشید
سوالی خدمتتون داشتم آیا در حالت زمستانی با باز کردن شیر آب مصرفی گرم دمای رادیاتور ها سرد میشه؟(نشانگر حالت رادیاتور خاموش ونشانگر حالت آب گرم مصرفی روشن میشه) پکیج مشکل داره یا طبیعیه ؟
مگر نباید بصورت همزمان هردو گرم باشن
پکیج ایران رادیاتور دارم دو مبدله فن دار این حالت اتفاق میفته ممنون میشم راهنمایی کنید

hesam.eng
03-12-2017, 16:26
سلام ، دلیل اصلی تغییر فشار چی هست ؟

این مشکل رو تو تابستان با آب گرم نداشتم ولی تو فصل سرما این مشکل رو داریم.
پس از روشن شدن مشعل و کمی کار کردن ، عقربه فشارسنج از روی 1.2 به بالای 2 و 2.5 و ... میرسه . بعضی وقتا آب هم از زیر پکیج خارج میشه. ولی بعد از خاموش شدن مشعل کم کم فشار کم میشه .
فکر کنم شما فرموده بودید خرابی منبع انبساط باعث تغییرات فشار می شود. هزینه تقریبی تعویض منبع انبساط در پکیج بوتان مدل کالداوینزیا 24000 چند هست ؟
البته من در جایی هم خوانده ام که بعضی وقتا علایم خرابی منبع انبساط مشاهده می شود ولی اول سراغ رسوب گرفتگی شلینگ و یا رابط منبع انبساط می رویم.

به نظر شما این مشکل از چی می تونه باشه ؟ در ضمن شلینک و رابط منبع انبساط دو چیز مختلف هستند ؟

سلام دوست عزیز
دلایل بالا رفتن فشار میشه از خالی شدن هوای داخل منبع انبساط باشه که باید خدماتی بیاد و منبع انبساط را باد بزنند
از پاره شدن تیوب داخل منبع هم میشه باشه که در این صورت اگر سوزن هوا را باز کنید و فشار آب داخل مدار گرمایش بالا باشد از داخل منبع آب بیرون میزند و باید منبع انبساط تعویض گردد . شرمنده بنده قیمت قطعات را ندارم
و دلیل دیگر میتواند رسوب گرفتگی مسیر هم باشد و معمولا ایراد از همون فشار باد داخل مخزن انبساط و یا خرابی مخزن انبساط هست
شیلنگ و رابط منبع انبساط یکی هست و معمولا توی بعضی از پکیج ها شیلنگ حصیری هست و بعضی دیگر لوله مسی

hesam.eng
03-12-2017, 16:33
سلام خسته نباشید
سوالی خدمتتون داشتم آیا در حالت زمستانی با باز کردن شیر آب مصرفی گرم دمای رادیاتور ها سرد میشه؟(نشانگر حالت رادیاتور خاموش ونشانگر حالت آب گرم مصرفی روشن میشه) پکیج مشکل داره یا طبیعیه ؟
مگر نباید بصورت همزمان هردو گرم باشن
پکیج ایران رادیاتور دارم دو مبدله فن دار این حالت اتفاق میفته ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
بله این حالت توی تمامی پکیج های تک مبدل و دو مبدل اتفاق می افتد به دلیل اینکه تو این مدل ها اولویت با آب گرم مصرفی هست و پکیج توانایی همزمان آبگرم مصرفی و گرمایشی را ندارد و فقط در پکیج های مخزن دار این حالت پیش نمی آید .
راه حل : برای اینکه رادیاتور ها هنگام استحمام سرد نشود این است که بعد از حدود 10 دقیقه باز بودن آب گرم مصرفی برای حدود 2 الی 3 دقیق آب گرم مصرفی را ببندید تا پکیج روی حالت گرمایش راه اندازی شود و آب گرم وارد رادیاتور شود و مجددا آب مصرفی را باز کنید
با توجه به اینکه جهت سرد شدن رادیاتور زمان لازم میباشد ، در این مدت رادیاتور ها گرم و ساختمان سرد نمیشود

dghamushi
04-12-2017, 04:23
با عرض سلام برای تقویت پمپ پکیج کا همزمان با پمپاصلی روشن و خاموش بشه بهترین کار چیه

f_nn
04-12-2017, 08:00
ممنون از راهنماییتون پس خیالم راحت شد که پکیج مشکلی نداره

dghamushi
04-12-2017, 17:11
با عرض سلام برای تقویت پمپ پکیج به صورتی که همزمان با پمپ اصلی کار کند به چه صورت باید عمل کرد ؟

dghamushi
04-12-2017, 17:16
با عرض سلام و وقت به خیر. برای تقویت پمپ پکیج ( سری کردن پمپ دیگر با پمپ اصلی ) به صورتی که همزمان با پمپ اصلی پکیج روشن و خاموش شود به چه صورت باید عمل کرد ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-12-2017, 18:00
با عرض سلام و وقت به خیر. برای تقویت پمپ پکیج ( سری کردن پمپ دیگر با پمپ اصلی ) به صورتی که همزمان با پمپ اصلی پکیج روشن و خاموش شود به چه صورت باید عمل کرد ؟ سلام
مطلب بنده در صفحه ۳۷۱ رو بخونید
اگر هم سوالی دارید مطرح کنید

dghamushi
05-12-2017, 00:08
ممنون. اگه تقویت پمپ پکیج فقط برای یک طبقه لازم باشه (پکیج در طبقه اوله و مدار گرمایش در طبقه دوم) قدرت پمپ مورد نیاز همون یک اسبه که فرمودین ؟

dghamushi
05-12-2017, 00:09
پمپ نیم اسب؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-12-2017, 01:08
ممنون. اگه تقویت پمپ پکیج فقط برای یک طبقه لازم باشه (پکیج در طبقه اوله و مدار گرمایش در طبقه دوم) قدرت پمپ مورد نیاز همون یک اسبه که فرمودین ؟

پمپ نیم اسب؟
سلام
بله . ½ اسب باید باشه .
پمپ یک اسب قدرت زیادی داره و میتونه آب رو تا ۶ طبقه بالا ببره خصوصاً اگر که از نوع جت باشه یعنی اصلاً مناسب نیست برای این کار . حتی ¾ هم مناسب نیست .
پمپ نیم اسب هم قدرت کمی نداره میتونه ۳ طبقه آب رو بفرسته بالا .
یعنی شاید مجبور بشین در کنار پمپ یک شیر فلکه هم بذارین و نصفش رو ببندین تا سرعت چرخش آب و فشارش نرمال بشه در رادیاتورها و پکیج .
درضمن بهتره پمپ باکیفیت و گارانتی دار بخرید .
ضمناً یادتون باشه این پمپ صدا هم داره و هر چه باکیفیت تر باشه صداش کمتره اما بهتره با پکیج در موتور خونه یا بالکن نصب بشه نه توی اشپرخونه