PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17

mbayat7
19-12-2015, 17:38
سلام آقای تعمیرکار
میشه شماره تماستون رو بدید یا یه نفر تعمیرکار تو غرب تهران که مورد تایید شماست معرفی کنید
خیلی خیلی ممنون میشم

Ali-4541
19-12-2015, 21:33
دوستان من میخواستم در ادامه یکی از رادیاتورها یه لوله کشی (البته نزدیک حدود یک متری) بکنم برای اضافه کردن یه رادیاتور جدید!
رادیاتور ما الومینیومی پره ای بوتان هست
در مورد این لوله کشی اطلاعات میخواستم
ایا از قسمت انتهایی سمت هواگیری لوله جدا کنم بهتره یا از سمت شیر و ورودی رادیاتور؟
ممنون میشم کمکم کنین

tornado87
20-12-2015, 12:47
سلام،

اگر مجموع طول رادیاتور از 1.5 متر بیشتر میشه توصیه میکنم رفت و برگشت رو ضربدری ببندید تا مشکل سیرکولاسیون پیش نیاد.

در مورد طرف اضافه کردن رادیاتور به نظز من تفاوتی نمی کنه، تا نظر دوستان چی باشه.

دوستان من میخواستم در ادامه یکی از رادیاتورها یه لوله کشی (البته نزدیک حدود یک متری) بکنم برای اضافه کردن یه رادیاتور جدید!
ایا از قسمت انتهایی سمت هواگیری لوله جدا کنم بهتره یا از سمت شیر و ورودی رادیاتور؟
ممنون میشم کمکم کنین

- - - Updated - - -

سلام،

اگر مجموع طول رادیاتور از 1.5 متر بیشتر میشه توصیه میکنم رفت و برگشت رو ضربدری ببندید تا مشکل سیرکولاسیون پیش نیاد.

در مورد طرف اضافه کردن رادیاتور به نظز من تفاوتی نمی کنه، تا نظر دوستان چی باشه.

ممنون میشم کمکم کنین

tanha2011
24-12-2015, 21:41
سلام به دوستان

بنده میخواستم رادیاتور بگیرم بهم پنلی بوش رو معرفی کردن حدود متری250تومن .
حالا میخواستم بدونم پره ای بهتره یا الومنیومی؟؟

tornado87
26-12-2015, 10:02
سلام،

لطفن به پست زیر مراجعه کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام به دوستان

بنده میخواستم رادیاتور بگیرم بهم پنلی بوش رو معرفی کردن حدود متری250تومن .
حالا میخواستم بدونم پره ای بهتره یا الومنیومی؟؟

Ali-4541
29-12-2015, 16:47
با یلام
الان در حال حاضر طول رادیاتور 80 سانتیمتر هست
بعد یه متر هم لوله کشی میشه
سه پره هشت سانت هم اونجا اضافه میشه
اگه مشکلی پیش میاد راهنمایی کنین
مورد ضریدری هم یه توضیح بدین ممنون میشم
[QUOTE=tornado87;8760361]سلام،

زهرهم7
02-01-2016, 21:40
سلام
آقا یه سوال داشتم بین این مارکا واسه پکیج کدوم بهتره؟
ایمی گاس
شاپه
فلوری
گرتیچ
ممنون

hosein2000
03-01-2016, 23:05
سلام دوستان عزیز
من برای یه واحد 154 متری پنجره و شیشه های دو جداره هست اشپزخونه هیچ تهویه و پنجره ای نداره
و در ضمن طبقه آخر ساختمان هستیم دودکش اندازش مناسبه ولی دو جداره نیستش و شهر سرد سیر تبریز هستم
لطفا برام یه پکیج مناسب پیشنهاد بدین که ایمنی و هم بازدهی مناسب باشه برا شرایط ما
همگی سلامت باشید ممنونم

hesam.eng
04-01-2016, 09:52
سلام
آقا یه سوال داشتم بین این مارکا واسه پکیج کدوم بهتره؟
ایمی گاس
شاپه
فلوری
گرتیچ
ممنون
سلام
اگر از ایمی گاس منظورتون ایمر گاس هست خوبه و بعد فرولی
گرتیچ من نمیدونم چی هست شما همون ایمر یا فرولی بگیرید خوبه

hesam.eng
04-01-2016, 10:26
سلام دوستان عزیز
من برای یه واحد 154 متری پنجره و شیشه های دو جداره هست اشپزخونه هیچ تهویه و پنجره ای نداره
و در ضمن طبقه آخر ساختمان هستیم دودکش اندازش مناسبه ولی دو جداره نیستش و شهر سرد سیر تبریز هستم
لطفا برام یه پکیج مناسب پیشنهاد بدین که ایمنی و هم بازدهی مناسب باشه برا شرایط ما
همگی سلامت باشید ممنونم
سلام شما پکیج 28 بخرید و فقط باید رادیاتور سایزش درست انتخاب بشه و رادیاتور کم بسته نشه

sara200ss
04-01-2016, 12:12
با سلام
پکیج ما ایران رادیاتور هست. چند روز میشه که وقتی شیر آب گرم آشپزخانه رو باز میکنم شعله پکیج استارت نمیکنه. فقط وقتی شعله پکیج برای گرم کردن رادیاتورها روشن میشه آب آشپزخانه هم گرم میشه. این مسئله در مورد شیر دستشویی و حمام وجود نداره. فقط در مورد شیر آشپزخانه اینطوره. در ضمن فشار آب آشپزخانه هم نسبت به قبل تغییری نکرده که بگم به خاطر فشار کم آب استارت نمیکنه. اگر ممکنه راهنماییم کنید که اشکال از کجا میتونه باشه؟ ممنون.

man hastam
04-01-2016, 14:03
با سلام و ادب
برای یک واحد اپارتمان 140 متر واقع در طبقه دوم ساختمان 5 طبقه جنوبی در شهر تبریز ایا پکیج 24 بوش مناسب هست یا حتما باید 28 باشد؟
پکیج مارک خوب در رنج قیمت 2-3 چه مارکی هست؟ ایا بوش خوبه؟
ممنون

hesam.eng
04-01-2016, 18:57
سلام صافی سر شیر را باز کنید اگر درست نشد ممکنه مغزی شیر ایراد داره اگر اهرمی باشه مغزی شر را تعویض کنید

hesam.eng
04-01-2016, 19:12
با سلام و ادب
برای یک واحد اپارتمان 140 متر واقع در طبقه دوم ساختمان 5 طبقه جنوبی در شهر تبریز ایا پکیج 24 بوش مناسب هست یا حتما باید 28 باشد؟
پکیج مارک خوب در رنج قیمت 2-3 چه مارکی هست؟ ایا بوش خوبه؟
ممنون
سلام پکیج 24 هم جواب میده در صورتی که یک حمام داشته باشید و در کل اگر 28 ببندید بهتره با توجه به سردی منطقه و خرابی کمتری هم در آینده دارید مارک بوش هم خوبه باید ببینید چه مارک هایی خدمات خوب دارند پکیج های وارداتی اکثرا خوب هستند

ommolfesad
06-01-2016, 21:33
سلام. دوستان عزیز اگه کسی سوالی در باره پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی داشت من در خدمتم.
در حال حاضر پکیج های دیواری بهترین و از لحاظ اقتصادی به صرفه ترین راه گرمایش و تولید ابگرم هستند و در اکثر کشور های اروپائی و بسیاری از مناطق امریکا و کانادا استفاده میشوند.
با توجه به بالا بودن راندمان این دستگاه ها(اکثرا بالای 90 درصد) و راحتی استفاده و استقلال هر واحد و هزینه تعمیر و نگه داری کم در (مقایسه با موتور خونه) و مصرف خیلی کم گاز ( یارانه ها هم حذف شده) میشه گفت بهترین سیستم گرمایشی حال حاضره.
از اونجائی که شرکت های زیادی اقدام به وارد کردن فروش این دستگاه ها کردن فکر میکنم خیلی از دوستان نیاز به راه نمائی و مشاوره دارن.
هر سوالی بود من در خدمتم

سلام پکیج 24 هم جواب میده در صورتی که یک حمام داشته باشید و در کل اگر 28 ببندید بهتره با توجه به سردی منطقه و خرابی کمتری هم در آینده دارید مارک بوش هم خوبه باید ببینید چه مارک هایی خدمات خوب دارند پکیج های وارداتی اکثرا خوب هستند

سلام
یه سوال (فکر کنم)تخصصی !
پکیج دیواری از نوع بوتان ، متراز خونه 100 ، تعداد رادیاتورها 4 تا .
1 : یه صافی تو مسیر برگشت آب از رادیاتور به پکیج گذاشته شده که پدر منو درآورده ، هر روز مجبورم آچار بندازم درپوش رو باز کنم تا صافی رو تمیز کنم تا باعث بشه گردش خوب انجام بشه تا در نهایت حرارت آب بره بالا ! واقعا" راهی برای این مشکل هست (من مستاجر هستم و نمیتونم رادیاتور یا لوله عوض کنم )؟
2 : این سوال اصلی منه ، چطوری آب داخل لوله هارو خالی کنم ؟؟؟ من این روش پایین رو انجام میدم ولی جواب نمیده !
روشی که انجام میدم : لوله ای که آب رو از رادیاتور میاره و میبره به پکیج ، دقیقا" زیر پکیج ، رو باز میذارم و آبش میریزه کف بالکن . اگه پیچ هواگیری زیر پکیج رو باز نکنم بعد از 10 ثانیه آب قطع میشه و اگه باز کنم از لوله مذکور آب میاد ولی رادیاتورها سرد نمیشن که مطمین بشم داره آبشون خالی میشه ، قشنگ متوجه میشم آب اصلی ورودی به پکیج از همون لوله مذکور /
خدایی قاطی کردم .

میگم اگه لوله های 5 ساله پوسیدن اشکال نداره و حاظرم هر 7 روز یا 10 روز اون صافی رو تمیز کنم ، ولی اگه آب داخل لوله های رادیاتور هم خارج بشه باز اون آت و آشغال ها باهاش خالی میشه و مجبور نیستم هر روز صافی رو تمیز کنم .

امیدوارم تونسته باشم منظور رو برسونم . ممنون میشم راهنمایی بشم .

hesam.eng
07-01-2016, 12:11
سلام دوست عزیز
جنس لوله ها چی هست مگه ؟ نباید تو 5 سال پوسیده باشه
صافی را بزارید باشه چون اگر حذف کنید آشغال هایی که توی مسیر هست صدمه به مبدل ها میزنه و باعث گرفتگی میشه
جهت شست و شوی مسیر لوله کشی و رادیاتور بهترین روش این هست که شما شیلنگ های زیر پکیج که رفته به رادیاتور را باز کنید سپس مسیر رفت و برگشت آب گرمایشی را توسط یکی از شیلنگ ها پل بزنید و سپس سیستم را توسط شیر تغذیه پر کرده تا فشار به 1 تا 1.5 برسد . سپس شیلنگ آب گرم مصرفی که از زیر پکیج وصل شده به لوله کشی باز کنید و به رفت لوله گرمایش وصل کنید سپس پکیج را در حالت تابستانه روشن کرده و توسط آب گرم خود پکیج مسیر گرمایش را شستشو دهید در ضمن لوله برگشت آب گرمایش را توسط شیلنگ به مسیر فاضلاب هدایت نمایید .
نکته : دقت کنید شیلنگ های وصل شده در حال حاضر به چه ترتیبی میباشد که بعد جا به جا وصل نشوند و سیستم کار نکند

mostafartin
09-01-2016, 20:47
با سلام و تشکر. من پکیج دیواری ایران رادیاتور فن دار داریم که کد خطای 70-60-40 میزنه طوریکه فن یکسره روشن هست و شعله گاز هم روشن نمیشه خواستم ببینم مشکل چیه و آیا خودم میتونم رفعش کنم ؟ با تشکر فراوان

man hastam
10-01-2016, 14:00
ببخشید
پکیج دیواری ایرفل خوب هست؟

rostamiani
11-01-2016, 03:48
سلام
من می خوام بخاری گازی بخرم. می خوام بدونم برچسب انرژی چقدر تاثیر داره. برچسب D و E. در واقع می خوام بدونم بازدهی بخاری چند درصد تغییر می کنه و ارزش داره تو تصمیم گیریم در نظر بگیرم یا نه.
در ضمن من فقط بخاری های نیک کالا رو میشناسم‌. دیگه چه مارک خوب دیگه ای هم هست؟
متشکرم

tornado87
12-01-2016, 11:50
سلام،

به طريقي كه جناب حسام توضيح داده اند عمل كنيد. براي شستشو از ورودي آب پكيج با كوپل به رفت گرمايش نيز مي توانيد استفاده كنيد.

سلام
یه سوال (فکر کنم)تخصصی !
پکیج دیواری از نوع بوتان ، متراز خونه 100 ، تعداد رادیاتورها 4 تا .
1 : یه صافی تو مسیر برگشت آب از رادیاتور به پکیج گذاشته شده که پدر منو درآورده ، هر روز مجبورم آچار بندازم درپوش رو باز کنم تا صافی رو تمیز کنم تا باعث بشه گردش خوب انجام بشه تا در نهایت حرارت آب بره بالا ! واقعا" راهی برای این مشکل هست (من مستاجر هستم و نمیتونم رادیاتور یا لوله عوض کنم )؟
2 : این سوال اصلی منه ، چطوری آب داخل لوله هارو خالی کنم ؟؟؟ من این روش پایین رو انجام میدم ولی جواب نمیده !
روشی که انجام میدم : لوله ای که آب رو از رادیاتور میاره و میبره به پکیج ، دقیقا" زیر پکیج ، رو باز میذارم و آبش میریزه کف بالکن . اگه پیچ هواگیری زیر پکیج رو باز نکنم بعد از 10 ثانیه آب قطع میشه و اگه باز کنم از لوله مذکور آب میاد ولی رادیاتورها سرد نمیشن که مطمین بشم داره آبشون خالی میشه ، قشنگ متوجه میشم آب اصلی ورودی به پکیج از همون لوله مذکور /
خدایی قاطی کردم .

میگم اگه لوله های 5 ساله پوسیدن اشکال نداره و حاظرم هر 7 روز یا 10 روز اون صافی رو تمیز کنم ، ولی اگه آب داخل لوله های رادیاتور هم خارج بشه باز اون آت و آشغال ها باهاش خالی میشه و مجبور نیستم هر روز صافی رو تمیز کنم .

امیدوارم تونسته باشم منظور رو برسونم . ممنون میشم راهنمایی بشم .

hesam.eng
12-01-2016, 18:43
سلام
من می خوام بخاری گازی بخرم. می خوام بدونم برچسب انرژی چقدر تاثیر داره. برچسب D و E. در واقع می خوام بدونم بازدهی بخاری چند درصد تغییر می کنه و ارزش داره تو تصمیم گیریم در نظر بگیرم یا نه.
در ضمن من فقط بخاری های نیک کالا رو میشناسم‌. دیگه چه مارک خوب دیگه ای هم هست؟
متشکرم
سلام
به برچسب انرزی ها خیلی نمیشه اعتماد کرد ولی اگر هر دو برچسب برای یه مارک هست پس اون برچسب با بازده حرارتی بالاتر باید بهتر باشه

mosi_alfa
17-01-2016, 13:08
سلام
پکیج زمینی اخگر داریم که عقربه ترمو همیشه تو رنج ۵۵ تا ۶۳ هست و عقربه فشار دوروبر ۱.۵
مشکلی که هست، گاهی اب گرم در حد ۳۰ ۴۰ میاد پایین اما عقربه تو همون رنج قبلی هست، دمای شوفاژ ها هم درسته و داغه
دلیلش چیه ک اینطوریه؟

tornado87
19-01-2016, 13:30
سلام،

دماي نشان داده شده مربوط به خروجي پكيج هست. علت افت دماي آبگرم مشكل در منبع مي تونه باشه. احتمال رسوب ميره.
با خود شركت سازنده تماس بگيريد تا سرويسكار مجاز ارسال كنند.

پ.ن. به نظرم پكيج شما مستهلك شده . اگه به فكر تعويض با پكيج ديواري باشيد بد نيست.

سلام
پکیج زمینی اخگر داریم که عقربه ترمو همیشه تو رنج ۵۵ تا ۶۳ هست و عقربه فشار دوروبر ۱.۵
مشکلی که هست، گاهی اب گرم در حد ۳۰ ۴۰ میاد پایین اما عقربه تو همون رنج قبلی هست، دمای شوفاژ ها هم درسته و داغه
دلیلش چیه ک اینطوریه؟

iila
20-01-2016, 14:29
سلام. دوستان عزیز اگه کسی سوالی در باره پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی داشت من در خدمتم.
در حال حاضر پکیج های دیواری بهترین و از لحاظ اقتصادی به صرفه ترین راه گرمایش و تولید ابگرم هستند و در اکثر کشور های اروپائی و بسیاری از مناطق امریکا و کانادا استفاده میشوند.
با توجه به بالا بودن راندمان این دستگاه ها(اکثرا بالای 90 درصد) و راحتی استفاده و استقلال هر واحد و هزینه تعمیر و نگه داری کم در (مقایسه با موتور خونه) و مصرف خیلی کم گاز ( یارانه ها هم حذف شده) میشه گفت بهترین سیستم گرمایشی حال حاضره.
از اونجائی که شرکت های زیادی اقدام به وارد کردن فروش این دستگاه ها کردن فکر میکنم خیلی از دوستان نیاز به راه نمائی و مشاوره دارن.
هر سوالی بود من در خدمتم

با سلام و تشکر
می خواستم بدونم چرا پکیج ما (ری) موقع روشن شدن صدای انقباض و انبساط میده در ضمن با افزایش دما فشار آب افزایش و با کاهش دما فشار کاهش پیدا می کنه!به زیر 1 هم میرسه
f

hesam.eng
20-01-2016, 16:58
با سلام و تشکر
می خواستم بدونم چرا پکیج ما (ری) موقع روشن شدن صدای انقباض و انبساط میده در ضمن با افزایش دما فشار آب افزایش و با کاهش دما فشار کاهش پیدا می کنه!به زیر 1 هم میرسه
f

افزایش و کاهش فشار اگر زیاد هست باید از کم بودن باد منبع انبساط باشه و باید تنظیم بشه صدای انقباض و انبساط را نمیدونم چی هست

TAKSA.CO
26-01-2016, 17:04
با عرض سلام و وقت بخیر .
از دیدن این فروم بسیار خرسند شدیم و این علاقه شما را تحسین میکنیم ، بسیار عالی و با حوصله به سوالات دوستان پاسخ دادید .
با آرزوی موفقیت و بهروزی شما
صنایع شیرسازی تکسا

hmd2007
31-01-2016, 23:33
سلام. چندتا سوال داشتم از خدمتتون
ما در حال ساختن یک ساختمون 4طبقه 4واحدی هستیم و شهر ما هواش زمستونا حدود 6-7 درجه از تهران سردتره . حدود 70 متر پذیرایی و راهرو، دو اتاق 12 متری و یک اتاق 10 متری داره. تصمیم گرفتیم از رادیاتورهای پنلی زیر استفاده کنیم:
طبقات اول تا سوم: 1عدد 160 و 2عدد 140 در پذیرایی + 2عدد یک متری و یک عدد 80سانتی در اتاق ها
طبقه چهارم: 2عدد فن کوئل 400cfm و یک رادیاتور پنلی یک متری فرولی در پذیرایی + 2عدد 120 و 1عدد یک متری فرولی در اتاقها (طبقه چهارم از چهار طرف باز است)

1- از اونجایی که افت فشار فن کوئل بالاست بهتره از چه پکیجی استفاده بشه که دوتا فن کوئل رو جواب بده؟
2- در طبقات اول تا سوم از چه مارک رادیاتوری استفاده کنیم که هم کیفیتش قابل قبول باشه و هم قیمت مناسب داشته باشه؟
3- در لوله کشی بهتره آب از یک سمت وارد و از سمت دیگه خارج بشه یا ورود و خروج هردو از یک سمت رادیاتور باشه؟

hesam.eng
01-02-2016, 10:23
سلام. چندتا سوال داشتم از خدمتتون
ما در حال ساختن یک ساختمون 4طبقه 4واحدی هستیم و شهر ما هواش زمستونا حدود 6-7 درجه از تهران سردتره . حدود 70 متر پذیرایی و راهرو، دو اتاق 12 متری و یک اتاق 10 متری داره. تصمیم گرفتیم از رادیاتورهای پنلی زیر استفاده کنیم:
طبقات اول تا سوم: 1عدد 160 و 2عدد 140 در پذیرایی + 2عدد یک متری و یک عدد 80سانتی در اتاق ها
طبقه چهارم: 2عدد فن کوئل 400cfm و یک رادیاتور پنلی یک متری فرولی در پذیرایی + 2عدد 120 و 1عدد یک متری فرولی در اتاقها (طبقه چهارم از چهار طرف باز است)

1- از اونجایی که افت فشار فن کوئل بالاست بهتره از چه پکیجی استفاده بشه که دوتا فن کوئل رو جواب بده؟
2- در طبقات اول تا سوم از چه مارک رادیاتوری استفاده کنیم که هم کیفیتش قابل قبول باشه و هم قیمت مناسب داشته باشه؟
3- در لوله کشی بهتره آب از یک سمت وارد و از سمت دیگه خارج بشه یا ورود و خروج هردو از یک سمت رادیاتور باشه؟
سلام دوست عزیز
1 - قطر مبدل فن کوئل باید 5/8 باشه که معمولا قطر پایین تر دارند و افت فشارشون برابر با هد پمپ هست توصیه اینکه از رادیاتور استفاده بشه که چند حسن دارد نسبت به فن کویل 1 . از نظر صدا برای ساختمان مسکونی رادیاتور بهتره 2 . به پمپ پکیج فشار نمیاد و در صورتی که به اجبار باید فن کویل بسته شود باید پمپ به پکیج اضافه کنید .
2 - رادیاتور صلیقه ای هست و رادیاتور ها به نسبت کیفیت قیمت دارند ولی توی ایرانی ها یک مارک هست بنام آتربان که طراحی منحصر بفرد داره و بازدهی بالاتر نسبت به دیگر رادیاتور های پانلی تو اینترنت سرچ کنید مدلش را ببینید دیگه به غیر از این همه تقریبا با بازدهی یکسان هستند فرولی لورچ سانیکا و والترو و ایرتورپن و a.s.lو .......
3 - بله ورودی و خروجی رادیاتور های با طول حدود 160 بهتره از دو سمت باشد و در رادیاتور های 1 تا 140 نیازی به این کار نیست هرچند بازدهی رادیاتور بالا تر میره ولی نیاز نیست

kenzu
01-02-2016, 10:59
سلام دوستان . ابگرمکن دیواری ما وقتی روشن میشه بوی دود همه جا رو پر میکنه به نظرتون مشکلش چیه؟ مدلش هم بوتان هست .

hmd2007
01-02-2016, 11:46
سلام دوست عزیز
1 - قطر مبدل فن کوئل باید 5/8 باشه که معمولا قطر پایین تر دارند و افت فشارشون برابر با هد پمپ هست توصیه اینکه از رادیاتور استفاده بشه که چند حسن دارد نسبت به فن کویل 1 . از نظر صدا برای ساختمان مسکونی رادیاتور بهتره 2 . به پمپ پکیج فشار نمیاد و در صورتی که به اجبار باید فن کویل بسته شود باید پمپ به پکیج اضافه کنید .
2 - رادیاتور صلیقه ای هست و رادیاتور ها به نسبت کیفیت قیمت دارند ولی توی ایرانی ها یک مارک هست بنام آتربان که طراحی منحصر بفرد داره و بازدهی بالاتر نسبت به دیگر رادیاتور های پانلی تو اینترنت سرچ کنید مدلش را ببینید دیگه به غیر از این همه تقریبا با بازدهی یکسان هستند فرولی لورچ سانیکا و والترو و ایرتورپن و a.s.lو .......
3 - بله ورودی و خروجی رادیاتور های با طول حدود 160 بهتره از دو سمت باشد و در رادیاتور های 1 تا 140 نیازی به این کار نیست هرچند بازدهی رادیاتور بالا تر میره ولی نیاز نیست

ممنون از راهنماییتون
با این اوصاف اگر فن کوئل نذاریم به نظرتون 70 متر پذیرایی رو میشه با دوتا پنلی 160 و یک پنلی 140 گرم کرد؟
دیوارها 15 سانتی با عایق داخلی 1.5سانت فوم هستن. پنجره ها هم دوجداره. البته طبقه چهارم هست و از چهار طرف دیوارها باز هستن
در ضمن چجوری میشه به پکیج پمپ اضافه کرد؟ داخل خود پکیج جاسازی میشه یه باید بیرون پکیج نصب بشه؟

hesam.eng
02-02-2016, 10:21
ممنون از راهنماییتون
با این اوصاف اگر فن کوئل نذاریم به نظرتون 70 متر پذیرایی رو میشه با دوتا پنلی 160 و یک پنلی 140 گرم کرد؟
دیوارها 15 سانتی با عایق داخلی 1.5سانت فوم هستن. پنجره ها هم دوجداره. البته طبقه چهارم هست و از چهار طرف دیوارها باز هستن
در ضمن چجوری میشه به پکیج پمپ اضافه کرد؟ داخل خود پکیج جاسازی میشه یه باید بیرون پکیج نصب بشه؟

سلام 1 - از چه شهری هستید ؟
2 - 70 متر با فضاهای دیگه که مرتبط هستند مانند آشپز خانه و راهرو حساب شده یا اونها باید بهش اضافه شود ؟
3 - جواب دادن رادیاتور ها بستگی به بازدهی رادیاتور داره که چه مارکی بخرید و اینکه چه شهری هستید
4 - رادیاتور اگر جا داشته باشید میشه 160 بزرگتر ببندید مانند 200 سانتیمتری و یا اینکه رادیاتور های 3 پانل ببندید
5- معمولا زیر پمپ پکیج و بیرون بسته میشه و برق از برق پمپ پکیج میگیره و همزمان با هم روشن میشه در صورتی که رادیاتور ببندید نیاز به پمپ نیست

hesam.eng
02-02-2016, 10:46
سلام دوستان . ابگرمکن دیواری ما وقتی روشن میشه بوی دود همه جا رو پر میکنه به نظرتون مشکلش چیه؟ مدلش هم بوتان هست .

سلام از دودکش میتونه باشه و تنظیم نبودن فشار گاز و کثیفی مشعل و ... البته من اطلاعات دقیقی در مورد آبگرمکن دیواری ندارم

abbasianf1
02-02-2016, 14:25
با سلام
بنده سوالي دارم در مورد انتخاب پكيج ديواري مناسب براي آپارتمان با مشخصات زير:
متراژ 145 متر مربع
طبقه اول روي پاركينگ
داراي دو حمام
سيستم گرمايش داكت اسپليت
شهر كرج
لطفا ظرفيت مناسب و برند و مدل پيشنهادي را بفرمائيد
پكيج ويسمن آلمان با ظرفيت 30 كيلو وات چطور است؟
با تشكر

hesam.eng
02-02-2016, 20:07
سلام
نکات مهم :
جهت استفاده از داکت اسپلیت و پکیج به نکات زیر توجه کنید
1 - سایز لوله های داخلی داکت باید سایزش از 5/8 کوچکتر نباشه
2-یک فن کویل با قطر لوله مسی 3/8 افت فشاری برابر با هد پمپ دارد و نمیتوانیم از فن کویل استفاده کنیم در صورت استفاده پمپ پکیج خراب میشود .
3- در داکت اسپلیت ها باید یک مسیر برگشت هوا از پایین فضا به داکت هدایت شود که هوا در اطاق به چرخش در آید و در حالت نشسته احساس سرما نشود
4 - با توجه به اینکه اولویت پکیج آب مصرفی می باشد باید جهت استفاده از داکت اسپلیت از پکیج های مخزن دار استفاده شود تا هنگامی که آب گرم مصرفی استفاده میشود داکت سرد نشود و باد سر نزند

hesam.eng
02-02-2016, 20:15
با سلام
بنده سوالي دارم در مورد انتخاب پكيج ديواري مناسب براي آپارتمان با مشخصات زير:
متراژ 145 متر مربع
طبقه اول روي پاركينگ
داراي دو حمام
سيستم گرمايش داكت اسپليت
شهر كرج
لطفا ظرفيت مناسب و برند و مدل پيشنهادي را بفرمائيد
پكيج ويسمن آلمان با ظرفيت 30 كيلو وات چطور است؟
با تشكر

سلام دوست عزیز
شما با توجه به داشتن داکت اسپلیت و 2 حمام از پکیج مخزن دار استفاده کنید تا به مشکل نخورید
پکیج 28 یا 32 مخزن دار بستگی به پولی که میتوانید بدهید مارک های ایرانی دارند و اگر مبلغ بره بالا ایراد نداشته باشه مارک های ایتالیایی مانند بیاسی و ایمر گاس و سونیه دوالفرانسه و.... هستند که مخزن دار دارند .

r.shir
24-02-2016, 22:29
سلام
میخوام ببینم ایران رادیاتور مدل l28ff بهتره یا 24f اماتیس؟
کلا میخوام ببینم مارک آماتیس کاراییش چجوریه؟

r.shir
24-02-2016, 22:52
سلام

tornado87
27-02-2016, 09:53
سلام،

ميشه گفت آماتيس بهترين برند چيني بازاره. از نظر كيفيت قطعات بكار رفته و خرابي قابل قبوله.
البته اين در صورتيه كه با برندهاي چيني مقايسه اش كنيد.

از كيفيت خدماتش اطلاعي ندارم. بعيد ميدونم خدماتش با بوتان و ايران رادياتور برابري كنه.

سلام

- - - Updated - - -

سلام،

ميشه گفت آماتيس بهترين برند چيني بازاره. از نظر كيفيت قطعات بكار رفته و خرابي قابل قبوله.
البته اين در صورتيه كه با برندهاي چيني مقايسه اش كنيد.

از كيفيت خدماتش اطلاعي ندارم. بعيد ميدونم خدماتش با بوتان و ايران رادياتور برابري كنه.

سلام

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-02-2016, 19:39
سلام دوستان
این یک فیلتر گاز هست که کارش گرفتن کثیفیهای گاز شهری هست
==============================
اگر این فیلتر در بازار جداگانه فروخته میشه نصبش برای پکیج و آبگرمکن دیواری خیلی مفید هست و تاثیر زیادی داره در تمیز موندن کاربراتور گاز و طولِ عمرِ باعزّتش
ظاهراً قابل سرویس هم هست چون درپوشش پیچی هست
البته با رعایت نکات ایمنی وگرنه گاز ممکنه ازش نشت کنه . یعنی بعد از سرویس باید با کف مایع ظرفشوئی تست بشه

سعیدجباری
13-03-2016, 10:27
سلام اگر پکیج کمی ناتراز نصب شده باشد چه ضرری دارد؟

dearali1983
15-03-2016, 22:08
سلام دوستان عزیز. میخاستم ببینم کیفیت بوتان مدل bensser proبهتره یا ایران رادیاتور م دل L28 ffممنون میشم راهنمایی کنید

dearali1983
15-03-2016, 22:10
و ایا مدل bensser pro که ایتالیایی هست قطعاتش گیر میاد یا نه

dearali1983
15-03-2016, 22:12
یه سوال هم از اقای tornado داشتم. واسه یه اپارتمان طبقه اول روی هم کف شیراز .. زیر بنای 130 متر سالن 50 تا 60 متر و 3 تا اتاق خواب هر کدوم 13 متر و دوتا خروجی رادیاتور توی سالن هر کدوم چندتا پره رادیاتور لازمه ؟؟ ممنونم

dearali1983
15-03-2016, 22:14
میشه راجب به نحوه انتخاب رادیاتور پنلی یا پره ای توضیح بدید

dearali1983
15-03-2016, 22:15
اقای مهندس hesam هم اگه لطف کنن جواب بدن ممنون میشم

hesam.eng
17-03-2016, 19:23
سلام دوستان عزیز. میخاستم ببینم کیفیت بوتان مدل bensser proبهتره یا ایران رادیاتور م دل L28 ffممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
پکیج بوتان فکر کنم بهتر از ایران باشه درکل من نظرم با بوتان و ایران نیست اگر بودجه تون میرسه ایتالیایی بخرید که کم مصرف و کم صدا و خرابی کمتر داشته باشه در مورد قطعات بوتان شرکت خدمات میده و قطعه گیر میاد و اینکه بوتان به اسم قطعاتش ایتالیا هست در صورتی که همه چینی هستند و پکیج های ایتالیایی معروف هم قطعاتش هست و مشکلی از نظر قطعه پیدا نمی کنید اینکه میگند قطعه گیر نمیاد بیشتر برای جذب مشتری به پکیج هایی همچون ایران و بوتان هست .

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز
پکیج بوتان فکر کنم بهتر از ایران باشه درکل من نظرم با بوتان و ایران نیست اگر بودجه تون میرسه ایتالیایی بخرید که کم مصرف و کم صدا و خرابی کمتر داشته باشه در مورد قطعات بوتان شرکت خدمات میده و قطعه گیر میاد و اینکه بوتان به اسم قطعاتش ایتالیا هست در صورتی که همه چینی هستند و پکیج های ایتالیایی معروف هم قطعاتش هست و مشکلی از نظر قطعه پیدا نمی کنید اینکه میگند قطعه گیر نمیاد بیشتر برای جذب مشتری به پکیج هایی همچون ایران و بوتان هست .

hesam.eng
17-03-2016, 19:32
یه سوال هم از اقای tornado داشتم. واسه یه اپارتمان طبقه اول روی هم کف شیراز .. زیر بنای 130 متر سالن 50 تا 60 متر و 3 تا اتاق خواب هر کدوم 13 متر و دوتا خروجی رادیاتور توی سالن هر کدوم چندتا پره رادیاتور لازمه ؟؟ ممنونم

برای محاسبات رادیاتور در شیراز در صورتی که طبقه همکف ساختمان شما مسکونی باشه و پارکینگ نباشه مساحت هر فضا * 100 یا 110 بار حرارتی مورد نیاز شما را میدهد و باید ببینید بازده حرارتی رادیاتوری که میخواهید هر پره چند هست مثلا بوتان il primo 500 بوتان 157 میباشد برای پذیرایی 60*110=6600
6600/157 = 42 پره نیاز دارید تقسیم بر تعداد جا رادیاتور هایی که دارید اگر 3 جا دارید 3رادیاتور 15 پره باید بسته بشه درضمن مساحت آشپزخانه اوپن باید با پذیرایی جمع شود و برای آشپز خانه باید رادیاتور حساب شود و اگر طبقه زیرین پارکینگ باشد 20% به محاسبات اضافه کنید

hesam.eng
17-03-2016, 19:36
میشه راجب به نحوه انتخاب رادیاتور پنلی یا پره ای توضیح بدید

رادیاتور پانلی هم به همان روال بار حرارتی را بدست آورید و هر پانل رادیاتور معمولا متری بین 2000 تا 2300 میباشد اگر بار حرارتی شما 6600 باشد 3 بلوک رادیاتور 110 سانتی با بار حرارتی 2000 نیاز دارید
در کل اگر رادیاتور بزرگتر بگیرید از نظر مصرف گاز بهتر میباشد و فقط هزینه اولیه یک مقدار بیشتر میشود و اگر رادیاتور کوچک باشد و جوابگو نباشد مصرف گاز بشدت بالا رفته و به گرمای مورد نیاز نمیرسید

هيمان
19-03-2016, 14:25
سلام
من پكيج بوتان cv دارم ميخواستم شعله محفظه احتراق رو زياد كنم تا اب مصرفي حرارتش بالا بره يه چيزايي بلدم ولي دقيقا نميدونم ظاهرا مبدل گاز يه ابزار مخصوصي دار ! از اساتيد محترم خواهش ميكنم راهنمايي كنيد . متشكرم

- - - Updated - - -

سلام
من پكيج بوتان cv دارم ميخواستم شعله محفظه احتراق رو زياد كنم تا اب مصرفي حرارتش بالا بره يه چيزايي بلدم ولي دقيقا نميدونم ظاهرا مبدل گاز يه ابزار مخصوصي دار ! از اساتيد محترم خواهش ميكنم راهنمايي كنيد . متشكرم

- - - Updated - - -

سلام

- - - Updated - - -

سلام

تپل
21-03-2016, 10:44
سلام دوست عزیز

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز

بهتره وقتی از مطلبی اطلاع ندارید آنرا بیان نکنید
بر روی چه حسابی میگویید قطعات بوتان چینی است ؟

hesam.eng
21-03-2016, 11:44
بهتره وقتی از مطلبی اطلاع ندارید آنرا بیان نکنید
بر روی چه حسابی میگویید قطعات بوتان چینی است ؟

سلام دوست عزیز
شما لطف کنید برای تکمیل اطلاعات بنده و دوستان دیگر بگید بوتان قطعاتش کجایی هست .
با تشکر از لطف شما

hesam.eng
21-03-2016, 11:49
[QUOTE=هيمان;8803437]سلام
من پكيج بوتان cv دارم ميخواستم شعله محفظه احتراق رو زياد كنم تا اب مصرفي حرارتش بالا بره يه چيزايي بلدم ولي دقيقا نميدونم ظاهرا مبدل گاز يه ابزار مخصوصي دار ! از اساتيد محترم خواهش ميكنم راهنمايي كنيد .
سلامبدون ابزار هم میشه با پیچگوشتی شیر گاز را تنظیم کرد اما روش تنظیم کردن راحت نیست باید تو حالت آب گرم مصرفی باز شعله بلند تنظیم بشه و..... و برای تنظیم شعله بلند و کوتاه یکی پیچ گوشتی میخوره و دیگری آچار که فکر کنم کار خودتون نباشه بهتره خدمات پکیجتون براتون تنظیم کنه .

تپل
21-03-2016, 18:27
سلام دوست عزیز
شما لطف کنید برای تکمیل اطلاعات بنده و دوستان دیگر بگید بوتان قطعاتش کجایی هست .
با تشکر از لطف شما

هیچیک از قطعات چینی نیستند و قطعات اصلی علاوه بر اینکه در اروپا طراحی شده اند ، در اروپا تولید هم شده اند .
حتی دستگاه CV که پایین ترین دستگاه بوتان است تمام قطعات هیدرولیک و شیر سه طرفه و پمپ محصول شرکت معتبر گرانفوس دانمارک است یا مبدل ثانویه ایتالیاییست یا برد ایتالیاییست یا پرشر سوییسی است یا شیر گاز ایتالیایی است.

شما با اطلاعات کذبی که منتشر میکنید خود را مدیون هزاران سهام دار شرکت می کنید .

alifars
23-03-2016, 20:11
با سلام ،سال نو مبارک من پکیج آریستون دارم و یک سال هست که نصب کردیم .هیپ صدایی نداشت و کاملا بی نقص بود .اما مدتی است که موقع روشن و خاموش شدن صدای تق تق می ده و بسیار زیاد هم شده .بدنه رو باز کردم و متوجه شدم از بخشش بالایی اش صدا میاد .انگار قولنج میشکنه .خیلی ممنون هستم راهنمایی ام کنید . جالبه تعمیر کار اومد ولی در همون لحظه هیییییچ صدایی نداد و ایشون هم گفتن که اگر بخوام قطعه هاشو عوض کنم ایتالیایی نیست و.....

سعیدجباری
25-03-2016, 10:02
سلام وقتی شیرآب گرم بازمیشه دستگاه صدای زیادی میده که مثل صدای بولبرینگ یا بهرحال مثل صدای چرخیدن چیزیه که خرابه یا بد کارمیکنه مثلا فن کامپیوتر وقتی کیفه ولی این صدا خیلی بیشتر وآزار دهنده تره. پکیج کن گلدیران پایونیره ممنون میشم کسی بهم بگه چه کار باید بکنم

سعیدجباری
25-03-2016, 10:13
سلام به همگی من پکیچ گلدیران پایونیر یه سال کارکرده خریدم به مین خاطر ازگارانتی ودفترچه رهنمای آن محرومم. کسی که برام نصبش کرده کمی ناشاقول نصب کرده کمی به عقب وکمی به سمت راست کج بسته است:
اول آیا این مورد ایراد دارد؟
دوم آیا کسی دفترراهنمای دستگاه منو داره دانلود کنم؟
سوم هنگامی که شیر آب گرم باز میشه صدای زوزه میاد چه کار کنم؟
ممنون از راهنمایی شما

تپل
29-03-2016, 00:55
با سلام ،سال نو مبارک من پکیج آریستون دارم و یک سال هست که نصب کردیم .هیپ صدایی نداشت و کاملا بی نقص بود .اما مدتی است که موقع روشن و خاموش شدن صدای تق تق می ده و بسیار زیاد هم شده .بدنه رو باز کردم و متوجه شدم از بخشش بالایی اش صدا میاد .انگار قولنج میشکنه .خیلی ممنون هستم راهنمایی ام کنید . جالبه تعمیر کار اومد ولی در همون لحظه هیییییچ صدایی نداد و ایشون هم گفتن که اگر بخوام قطعه هاشو عوض کنم ایتالیایی نیست و.....

باید با نمایندگی تماس بگیرید.
ایشان هم درست گفتند تا وقتی صدایی نشنوند شاید به درستی نتوانند منشا صدا را تشخیص دهند
قطعاتی که شرکت توزیع میکند اصلی هستند.

hesam.eng
04-04-2016, 16:13
هیچیک از قطعات چینی نیستند و قطعات اصلی علاوه بر اینکه در اروپا طراحی شده اند ، در اروپا تولید هم شده اند .
حتی دستگاه CV که پایین ترین دستگاه بوتان است تمام قطعات هیدرولیک و شیر سه طرفه و پمپ محصول شرکت معتبر گرانفوس دانمارک است یا مبدل ثانویه ایتالیاییست یا برد ایتالیاییست یا پرشر سوییسی است یا شیر گاز ایتالیایی است.

سلام دوست عزیز هدف بنده دادن اطلاعات کذب نبوده و از دادن اطلاعات کذب در این سایت منافعی برای اینجانب ندارد و بنده طبق شنیده ها گفتم شما بیشتر اطلاع دارید و انشااله که اینگونه هست که شما میگویید . خیلی خوبه اگر ساخت دانمارک و ایتالیا و سویس هست البته اگر به اسم آنها نباشد و از چین وارد نشوند . درضمن من در مورد مبدل شنیدم بوتان مبدل توی ایران هم تولید میکنه ایا درسته ؟ و خدماتی هاش میگویند کیفیت خوبی ندارد ؟ البته اینها شنیده های بنده هستند و هدفم دادن اطلاعات کذب نیست و یا خدای نا کرده نمیخواهم خودم مدیون سهام داران شرکت بوتان باشم چون چه ایتالیایی بودن و چه چینی و یا ایرانی بودن این پکیج برای بنده سودی ندارد .

پدرام۹۳
16-04-2016, 05:22
سلام لطفا منم راهنمایی کنین اگه استان آذربایجان شرقی باشی و متراژ آپارتمان ۱۰۵ متر باشه چه پکیجی بهتره استفاده کنیم؟

پدرام۹۳
16-04-2016, 05:35
با سلام
استان آذربایجان شرقی
متراژ ۱۰۵
طبقه اول
چه مارکی از پکیج و رادیاتور رو پیشنهاد میکنید
کلا توضیح بدین

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-04-2016, 11:43
با سلام
استان آذربایجان شرقی
متراژ ۱۰۵ , طبقه اول
چه مارکی از پکیج و رادیاتور رو پیشنهاد میکنید ؟
کلا توضیح بدین

سلام
طبقه اول یعنی کف آپارتمان با هوای سرد توی پارکینگ سرد میشه
اطرافِ آپارتمان چی ؟
از چند طرف با هوایِ سرد ییرون تماس داره ؟ این خیلی مهم هست
اگر دو طرف ساختمان بهش چسبیده باشه پس اتلاف انرژی در زمستان کمتره
اگر سقفش هم پشت بام باشه اتلاف انرژی بیشتره
اگر چهار طرفش باز هست و زیرش هم پارکینگ هست و پنجره ها هم جداره نیست اتلاف انرژیش خیلی زیاده و دذ زمستان خیلی سرد میشه و احتیاج به رادباتورهای بیشری داره برای گرم شدن پس پکیج قویتری هم میخواد

اینها رو جواب بدین تا بعدش دوستان مطلّع جوابتون رو بدند چون بنده از مارکها و قیمتها اطلاعات کافی ندارم

پدرام۹۳
16-04-2016, 12:03
روی نیم کف قرار داره یعنی روی انباری قرار گرفته زیر انباری هم پارگینگه ساختمان از دو طرف مشرف به ساختمان و پنجره ها دوجدارن و پشت ساختمان یه ساختمان قرار داره ولی مابین اون یه فضای خالی هست و کلا سه طبقه هستشبازم اگه توضیحی لازم بود در خدمتم.

پدرام۹۳
17-04-2016, 15:38
روی نیم کف قرار داره یعنی روی انباری قرار گرفته زیر انباری هم پارگینگه ساختمان از دو طرف مشرف به ساختمان و پنجره ها دوجدارن و پشت ساختمان یه ساختمان قرار داره ولی مابین اون یه فضای خالی هست و کلا سه طبقه هستشبازم اگه توضیحی لازم بود در خدمتم.

Lockheed Martin
23-04-2016, 21:23
من در حال حاضر از كولر داكت اسپيليت LG استفاده مي كنم كه از زمان خريد در آپارتمان نصب بوده است( از حدود ٨ سال پيش). الان دو مشكل عمده دارم ، يكي مصرف برق زياد اين كولر و ديگري عدم توانايي خنك كردن كافي. با توجه به اينكه بايد فقط از مدل داكت اسپيلت استفاده كنم ، آيا دوستان صاحب تجربه و تخصص مي توانند برند و مدلي به بنده معرفي كنند.
باسپاس

tornado87
24-04-2016, 10:47
سلام جناب حسام

به نظر من ظرفيت حرارتي رادياتور پنلي را كمي دست بالا گرفته ايد. حدود 1500-1600 كيلوكالري بر ساعت منطقي تر است.

هم به همان روال بار حرارتی را بدست آورید و هر پانل رادیاتور معمولا متری بین 2000 تا 2300 میباشد اگر بار حرارتی شما 6600 باشد 3 بلوک رادیاتور 110 سانتی با بار حرارتی 2000 نیاز دارید
در کل اگر رادیاتور بزرگتر بگیرید از نظر مصرف گاز بهتر میباشد و فقط هزینه اولیه یک مقدار بیشتر میشود و اگر رادیاتور کوچک باشد و جوابگو نباشد مصرف گاز بشدت بالا رفته و به گرمای مورد نیاز نمیرسید[/QUOTE]

tornado87
24-04-2016, 10:54
سلام،

با اين همه قطعه اروپايي جاي آفرين دارد به بوتان كه قيمت پكيج را هم زير 2 ميليون نگه داشته.
سوال ديگه اينكه قطعات cv و بنسر پرو چه تفاوتي دارند با هم از نظر محل ساخت؟

ممنون ميشم جواب بديد.

hesam.eng
24-04-2016, 17:20
سلام جناب حسام

به نظر من ظرفيت حرارتي رادياتور پنلي را كمي دست بالا گرفته ايد. حدود 1500-1600 كيلوكالري بر ساعت منطقي تر است.

هم به همان روال بار حرارتی را بدست آورید و هر پانل رادیاتور معمولا متری بین 2000 تا 2300 میباشد اگر بار حرارتی شما 6600 باشد 3 بلوک رادیاتور 110 سانتی با بار حرارتی 2000 نیاز دارید
در کل اگر رادیاتور بزرگتر بگیرید از نظر مصرف گاز بهتر میباشد و فقط هزینه اولیه یک مقدار بیشتر میشود و اگر رادیاتور کوچک باشد و جوابگو نباشد مصرف گاز بشدت بالا رفته و به گرمای مورد نیاز نمیرسید[/QUOTE]
سلام دوست عزیز
شما چه مارک رادیاتور پانلی را میفرمایید 1500 تا 1600 کیلوکالری ؟ معمولا اکثرا بار حرارتیشون حداقل 2000 هست و مارک آتربان و جنرال والترو که بشکل مربعی و دو مسیر آب دارند 95 سانتیمترش با دو پانل و دو کنوکتور 2356.26KCAL/H بازده حرارتیش می باشد طبق جدول شرکت که تاییدیه سازمان بهره وری انرژی اران را دارد و رادیاتور های طرح ترکیه و یا ترکیه ای هم با دو پانل و دو کنوکتور حدود 2000 تا 2100 می باشد درضمن طرح ترکیه ای های جدید با کنوکتور بلند تر که از بالای رادیاتور کنوکتور دارد تا پایین و طول بیشتری نسبت به قبلی ها دارد شعارشون اینه که بازده بیشتری داره تا حدودی هم درست است

رحیم ام
26-04-2016, 00:25
با سلام
میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که برای یک خونه دوبلکس170 متری (شمال ایران در ضمن همکف مسکونیه و زیرزمین پارکینگ نیست) چه نوع پکیج گرمایشی (برند و قدرتش) مناسب هست و قیمت حدودی اون رو با درنظر گرفتن عمر محصول و خدمات پس از فروش و بی صدا بودن .... سایر موارد لطف کنین
سوال دومم در مورد رادیاتور هست پنلی بهتره یا پره ای (برای شمال ایران)
در ضمن اگه از رادیاتور پنلی یا پره ای استفاده بشه چه برندی کیفیت خوبی داره و قیمت حدودی اون . ( نحوه محاسبه تعداد پره ها توی کامنت های قبلی بود.)
آیا میشه همزمان هم پکیج داشت و هم رادیاتور پنلی؟
با تشکر

hesam.eng
26-04-2016, 09:43
با سلام
میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که برای یک خونه دوبلکس170 متری (شمال ایران در ضمن همکف مسکونیه و زیرزمین پارکینگ نیست) چه نوع پکیج گرمایشی (برند و قدرتش) مناسب هست و قیمت حدودی اون رو با درنظر گرفتن عمر محصول و خدمات پس از فروش و بی صدا بودن .... سایر موارد لطف کنین
سوال دومم در مورد رادیاتور هست پنلی بهتره یا پره ای (برای شمال ایران)
در ضمن اگه از رادیاتور پنلی یا پره ای استفاده بشه چه برندی کیفیت خوبی داره و قیمت حدودی اون . ( نحوه محاسبه تعداد پره ها توی کامنت های قبلی بود.)
آیا میشه همزمان هم پکیج داشت و هم رادیاتور پنلی؟
با تشکر
سلام
1 . آیا مجموع دو طبقه دوبلکس میشود 170 یا 340 ؟ اگر 170 متر میباشد پکیج 28 لازم دارید ولی با توجه به دوبلکس بودن و نیاز به ابگرم مصرفی بیشتر و هد پمپ قوی تر از پکیج 32 استفاده کنید بهتر هست و حتی پکیج های مخزن دار و درصورتی که مجموع متراژ شما 340 متر میباشد از پکیج زمینی با ظرفیت حرارتی حدود 40 تا 50 کیلو وات استفاده کنید .
2. حتی المقدور پکیج در طبقه همکف نصب شود که رای پمپ پکیج بهتر میباشد .
3 . در صورت استفاده از پکیج دیواری یا زمینی با پمپ با هد 5 متر شما نیاز به پمپ کمکی داری
4. در صورتی که مجموع متراژ 340 متر باشد درصورت امکان تعبیه دودکش و ... میتوانید برای هر طبقه از یک دستگاه پکیج با ظرفیت کمتر استفاده کنید .
5 . رادیاتور پانلی با پکیج همخوانی بهتری دارد نسبت به آلومینیوم . قیمت رادیاتور های پانلی از متری حدود 200000 تومان تا متری 400000 متغیر میباشد بستگی به کیفیت قیمت متغیر است
6 . احتمالا منظورشما هم رادیاتور پره ای و هم پانلی ؟ بله امکان دارد ولی بهتر هست یک مدل باشد

tornado87
27-04-2016, 08:07
سلام

جدول ظرفيت حرارتي رادياتورها در شرايط تست 90/70/20 كه الزام استاندارد هست بدست مياد. در شرايط عملي لازمه درصدي معين (بنا به كيفيت رادياتور) از ظرفيت حرارتي كم بشه.

سلام دوست عزیز
شما چه مارک رادیاتور پانلی را میفرمایید 1500 تا 1600 کیلوکالری ؟ معمولا اکثرا بار حرارتیشون حداقل 2000 هست و مارک آتربان و جنرال والترو که بشکل مربعی و دو مسیر آب دارند 95 سانتیمترش با دو پانل و دو کنوکتور 2356.26KCAL/H بازده حرارتیش می باشد طبق جدول شرکت که تاییدیه سازمان بهره وری انرژی اران را دارد و رادیاتور های طرح ترکیه و یا ترکیه ای هم با دو پانل و دو کنوکتور حدود 2000 تا 2100 می باشد درضمن طرح ترکیه ای های جدید با کنوکتور بلند تر که از بالای رادیاتور کنوکتور دارد تا پایین و طول بیشتری نسبت به قبلی ها دارد شعارشون اینه که بازده بیشتری داره تا حدودی هم درست است[/QUOTE]

hesam.eng
28-04-2016, 08:18
سلام

جدول ظرفيت حرارتي رادياتورها در شرايط تست 90/70/20 كه الزام استاندارد هست بدست مياد. در شرايط عملي لازمه درصدي معين (بنا به كيفيت رادياتور) از ظرفيت حرارتي كم بشه.

سلام دوست عزیز
شما چه مارک رادیاتور پانلی را میفرمایید 1500 تا 1600 کیلوکالری ؟ معمولا اکثرا بار حرارتیشون حداقل 2000 هست و مارک آتربان و جنرال والترو که بشکل مربعی و دو مسیر آب دارند 95 سانتیمترش با دو پانل و دو کنوکتور 2356.26KCAL/H بازده حرارتیش می باشد طبق جدول شرکت که تاییدیه سازمان بهره وری انرژی اران را دارد و رادیاتور های طرح ترکیه و یا ترکیه ای هم با دو پانل و دو کنوکتور حدود 2000 تا 2100 می باشد درضمن طرح ترکیه ای های جدید با کنوکتور بلند تر که از بالای رادیاتور کنوکتور دارد تا پایین و طول بیشتری نسبت به قبلی ها دارد شعارشون اینه که بازده بیشتری داره تا حدودی هم درست است[/QUOTE]

سلام دوست عزیز
به نظر بنده و تجربه بنده همون بار حرارتی که کاتالوگ رادیاتور ها گفته با محاسبات سرانگشتی جوابگو میباشد و نیاز نیست ضریب کم شود و اینکه شما تقریبا 20% به طول رادیاتور اضافه میکنید و در کل 20% به هزینه مشتری در صورتی که اگر درست محاسبات انجام شود با توجه به موقعیت ساختمان از نظر طبقه و نوع پنجره و باز بودن اطراف و.... که شما استادش هستید نیاز به کم کردن اون بار حرارتی هم نمی باشد و جوابگو هست البته بنظره بنده شما شاید روش دیگری در محاسبات داشته باشید

رحیم ام
29-04-2016, 16:34
جناب حسام، بسیار سپاسگزارم از پاسختون و زمانی که اختصاص دادید. فقط در صورت امکان بهترین برندی رو که قابل اعتماد باشه و کم صدا و .... سایر مزایا رو داشته باشه و حدود قیمتش رو میشه معرفی کنین.

iransatinfo
30-04-2016, 11:41
با سلام
من یه واحد 120 متری دارم که میخوام بدم اجاره . بهترین مدل پکیج دیواری موجود در بازار الان چیه . چیزی میخوام که واسم دردسر درست نکنه مستاجر هی زنگ بزنه پکیج خراب شده. واینکه ایرانی یا خارجی؟ برام دوام و کارکرد زیاد و خدمات بعد از فروش خوب مهمه. ممنون

tornado87
10-05-2016, 12:01
سلام،
اگه كم صدا بودن براتون فاكتور مهميه من بوش رو پيشنهاد مي كنم. ولي به هر حال بهتره با شركتش تماس بگيريد و ببينيد آيا در شهرتون خدمات داشته باشند .

جناب حسام، بسیار سپاسگزارم از پاسختون و زمانی که اختصاص دادید. فقط در صورت امکان بهترین برندی رو که قابل اعتماد باشه و کم صدا و .... سایر مزایا رو داشته باشه و حدود قیمتش رو میشه معرفی کنین.

tornado87
10-05-2016, 12:06
سلام،
از نظر كيفيت پكيج هاي اروپايي بهتر از ايرانيند. طرف چيني و كره اي هم نريد بهتره.
تو پكيج هاي خارجي از نظر كيفيت وايلانت، ويسمن، فرولي، بوش، ايمر و آريستون قابل ذكرند.
خدمات وايلانت ، ويسمن و آريستون قابل اتكا نيست. در مورد بقيه تحقيق كنيد خدماتش در شهري كه هستيد به چه صورته.

با سلام
من یه واحد 120 متری دارم که میخوام بدم اجاره . بهترین مدل پکیج دیواری موجود در بازار الان چیه . چیزی میخوام که واسم دردسر درست نکنه مستاجر هی زنگ بزنه پکیج خراب شده. واینکه ایرانی یا خارجی؟ برام دوام و کارکرد زیاد و خدمات بعد از فروش خوب مهمه. ممنون

mali69za
16-05-2016, 09:58
با سلام من یه مدته که میخوام برای واحدمون یه پکیج بگیرم و بس که تحقیق کردم خسته شدم
اول میخواستم بوتان یا ایران رادیاتور بگیرم ولی بعد از مشورت فهمیدم که اینا الان چند وقتیه که از قطعات چینی بی کیفیت استفاده میکنن و بالاخره چند تایی رو توی خارجی ها بعد کلی تحقیق پیدا کردم

1 ایتالترم
2 رادیانت
3ایمرگاس

ولی حالا موندم که کدومو بگیرم و کدوم یکی خدماتش بهتره و اگه یوقت برای پکیج مشکلی پیش اومد دستمو تو پوست گردو نزاره از دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنن و اگه برند و مارک دیگه ای هم سراغ دارن که بهتر از ایناس راهنماییم کنن
با تشکر

mali69za
16-05-2016, 18:34
را کسی جواب نمیده

mali69za
17-05-2016, 00:46
ظاهرا تعطیله و هیچ کس جواب نمیده:n35:

mali69za
17-05-2016, 11:41
امروزم کسی نمیخواد جواب بده!

mali69za
18-05-2016, 12:42
نه امروزم خبری از جواب نیست:n35:

hesam.eng
21-05-2016, 19:54
نه امروزم خبری از جواب نیست:n35:

دوست عزیز خصوصی جواب دادم
توی این سه مارک ایمرگاس فکر کنم بهتر باشه

bahram.
09-08-2016, 13:39
درود
پکیج تک مبدل در زمستان وقتی مثلاً حمام مصرف ابگرم داره؛ آبگرم رادیاتور قطع یا کم میشه؟؟؟؟؟
اگر اینطوره ؟ دومبدل بردارم؟
متراژ آپارتمان 140 متره هر 4 طرف باز هستش و بطبع پنجره زیاد دوجداره ؛ شهر تبریزم
من ایران رادیاتور ES28FF رو پسند کردم اما اگر شما پیشنهاد بهتری دارید در خدمتم
ضمنا فروشنده ها میگن رادیاتور پنلی بخاطر جنسش مثل رادیاتورهای قدیمی سوراخ میشه این درسته؟ چون پانلی بازدهی بهتری داره

hesam.eng
09-08-2016, 16:26
سلام
در هر دو نوع تک مبدل و دو مبدل اولویت با آب مصرفی میباشد و با باز شدن شیر آب گرم مصرفی آب گرمایش از مدار خارج میشود و را دیاتور ها دیگر گرم نمیشود تا بسته شدن شیر آب مصرفی و فقط پکیج های مخزن دار میتوانند همزمان آب گرم مصرفی و گرمایشی تولید کنند .
28 خوبه و بستگی به جیب شما داره که چی بخرید هر چی پول بیشتر بدید آش میخورید باید ببینید توی شهر شما چه برند هایی هست
رادیاتور پانلی با پکیج بهتر جواب میده و نیاز به هواگیری دوره ای نیست از نظر سوراخ شدن هم رادیاتور با برند معروف و گارانتی معتبر 12 یا 10 ساله بخرید

bahram.
09-08-2016, 21:32
سلام
در هر دو نوع تک مبدل و دو مبدل اولویت با آب مصرفی میباشد و با باز شدن شیر آب گرم مصرفی آب گرمایش از مدار خارج میشود و را دیاتور ها دیگر گرم نمیشود تا بسته شدن شیر آب مصرفی و فقط پکیج های مخزن دار میتوانند همزمان آب گرم مصرفی و گرمایشی تولید کنند .
28 خوبه و بستگی به جیب شما داره که چی بخرید هر چی پول بیشتر بدید آش میخورید باید ببینید توی شهر شما چه برند هایی هست
رادیاتور پانلی با پکیج بهتر جواب میده و نیاز به هواگیری دوره ای نیست از نظر سوراخ شدن هم رادیاتور با برند معروف و گارانتی معتبر 12 یا 10 ساله بخرید

ممنونم
پس فلسفه دو مبدل چیه ؟؟فرقش با تک مبدل در اینصورت چیه؟
پکیجهای چگالشی (که جدیدا بوتان یه مدل هم زده ) که 3 مبدله هستن چطور؟؟؟

hesam.eng
10-08-2016, 08:35
ممنونم
پس فلسفه دو مبدل چیه ؟؟فرقش با تک مبدل در اینصورت چیه؟
پکیجهای چگالشی (که جدیدا بوتان یه مدل هم زده ) که 3 مبدله هستن چطور؟؟؟

سلام
پکیج های تک مبدل یک مبدل داره دوجداره هست از یه جدار آب مصرفی و جدار دیگه آب گرمایش عبور میکنه و گرم میشه
پکیج دو مبدل آب مصرفی توی یه مبدل کوچکتر جدا گرم میشه و حسنش اینه که هزینه تعویض مبدل ثانویه کمتر از اصلی میباشد و دیرتر رسوب میگیرد و برای شهرهایی که سختی آب خیلی بالا هست تاکید میشه دو مبدل استفاده بشه
پکیج های سه مبدل کاملا چگالشی نیست و چگالشی ها به کل سیستم مبدلش فرق میکنه ولی سه مبدل ها هم از از دود خروجی مقداری دما میگیرند
در صورتی که در دستگاه های چگالشی دود خروجی پیش گرم ورودی آب میباشد و راندمان خیلی بالایی دارد
در صورتی که توانایی خرید داشته باشید دستگاه های چگالشی ایتالیایی (نه سه مبدل ) مصرف خیلی کمی دارند در این حد که دودکش جنسی تقریبا مانند پی وی سی دارند فقط نکته ای که هست درین چگالش باید به خروجی فاضلاب وصل شود چون آبی که تقطیر میشه و تخلیه میشه سمی هست و حتی نباید جوری باشد که پرندگان امکان خوردن اون آب را داشته باشند

bahram.
11-08-2016, 19:21
درود
رادیاتور پنلی چه مارکی خوبه و ضمانت خوبی داره و حدود قیمتش لطفاً؟
برا یه پذیرایی 70 متر که راهرو و آشپزخونه اپن هم بهش متصله (حدود 30متر) و چهار تا جای رادیات داریم پنلی چند سانت پیشنهاد میدید؟
اتاقها 14 مترن و یک جای رادیات ؛ برا اونا چطور؟؟؟
هر 4 طرف خونه بازه و دیوار همسایه نداره و پنجرها دوجداره و پی وی سی و حدود 10 متر پنحره فقط روبه قبله (حیاط) داریم ط3 و همونطور که پست قبل عرضکردم شهر سردسیر تبریز

hesam.eng
13-08-2016, 17:25
درود
رادیاتور پنلی چه مارکی خوبه و ضمانت خوبی داره و حدود قیمتش لطفاً؟
برا یه پذیرایی 70 متر که راهرو و آشپزخونه اپن هم بهش متصله (حدود 30متر) و چهار تا جای رادیات داریم پنلی چند سانت پیشنهاد میدید؟
اتاقها 14 مترن و یک جای رادیات ؛ برا اونا چطور؟؟؟
هر 4 طرف خونه بازه و دیوار همسایه نداره و پنجرها دوجداره و پی وی سی و حدود 10 متر پنحره فقط روبه قبله (حیاط) داریم ط3 و همونطور که پست قبل عرضکردم شهر سردسیر تبریز
سلام
باید ببینید تبریز چه مارک هایی هست بگید تا بگم کدوم بهتره و اینکه تنوع رادیاتور ساخت ایران زیاد هست تقریبا همه با یه کیفیت هست
طبقه وسط هستید یا طبقه آخر ؟
اگر طبقه وسط باشید برا 100 متر مساحت پذیرایی و آشپز خونه رادیاتور باید 4 بلوک رادیاتور 160 سانتی بخرید تقریبا البته میگم بازدهی رادیاتور ها متفاوت هست
قیمت حدود 200000 تومان شاید اونجا مارک های تولید تبریز قیمت پایین تر هم بدهند
برا خواب ها هم رادیاتور 100 یا 120 سانتی

bahram.
13-08-2016, 19:19
سلام
باید ببینید تبریز چه مارک هایی هست بگید تا بگم کدوم بهتره و اینکه تنوع رادیاتور ساخت ایران زیاد هست تقریبا همه با یه کیفیت هست
طبقه وسط هستید یا طبقه آخر ؟
اگر طبقه وسط باشید برا 100 متر مساحت پذیرایی و آشپز خونه رادیاتور باید 4 بلوک رادیاتور 160 سانتی بخرید تقریبا البته میگم بازدهی رادیاتور ها متفاوت هست
قیمت حدود 200000 تومان شاید اونجا مارک های تولید تبریز قیمت پایین تر هم بدهند
برا خواب ها هم رادیاتور 100 یا 120 سانتی

وقت بخیر
تقریبا همه مارکها موجوده و ساختمان 5 ط اس و ما وسطیم
اما ایرتورپن و تاش و ایران رادیاتور چطورن؟
ضمنا وقتی 160 سانت پنلی برا پذیرایی ببندیم حتما باش ورودی و خروجی رادیاتور سمتهای دیگه باشن؟ چون لوله کش با 50 سانت فاصله ارتفاع کنار هم قرار داده
محل پکیج هم توی ایوان هستش که فعلا جلوش بازه اگر سرمای زمستان مشکل ساز بشه باس جلوش رو بگیریم ؟(ایوان همسطح ساختمان هست و سه طرف دیواره )

hesam.eng
15-08-2016, 10:13
سلام تقریبا یه جور هست
بله برا 160 بهتر از رفت از یک طرف و برگشت از طرف دیگه وصل بشه روکار با پشت رادیاتور میتونید این کار را انجام بدید

mo_ba1370
15-08-2016, 10:26
با عرض سلام میخواستم بدونم تو این دو مدل کدوم یک بهتر پکیج والترو یا بوتان از نظر خدمات مث هم هستن تقریبا

mo_ba1370
15-08-2016, 10:37
واینکه رادیتور پره با پنلی کدوم مدل بهتره از نظر خرابی خوردگی بیشتر شرایط نگهداریش برام مهم تا هزینه اولیش ممنون میشم پاسخ بدید

hesam.eng
15-08-2016, 18:23
با عرض سلام میخواستم بدونم تو این دو مدل کدوم یک بهتر پکیج والترو یا بوتان از نظر خدمات مث هم هستن تقریبا

سلام
والترو کیفیتش خیلی خوب هست بی صدا و کم مصرف اکثر مدل هاش قابلیت برنامه ریزی دما روزانه(8 مرحله ) داره که مصرف خیلی میاد پایید کیفیت قطعاتش هم عالی هست خرابی خیلی کم داره

hesam.eng
15-08-2016, 18:25
واینکه رادیتور پره با پنلی کدوم مدل بهتره از نظر خرابی خوردگی بیشتر شرایط نگهداریش برام مهم تا هزینه اولیش ممنون میشم پاسخ بدید

با پکیج رادیاتور پانلی بهتر جواب میده و هوا نمیگیره ( نیاز به هواگیری دوره ای نداره ) همین دلیل باعث میشه هوا توی پمپ کمتر بیاد و پمپ دیرتر خراب میشه

mo_ba1370
16-08-2016, 01:04
با پکیج رادیاتور پانلی بهتر جواب میده و هوا نمیگیره ( نیاز به هواگیری دوره ای نداره ) همین دلیل باعث میشه هوا توی پمپ کمتر بیاد و پمپ دیرتر خراب میشه
امروز از فروشنده بوتان که سوال میکردم میگفت Benessere Pro کاملا ایتالیایی هست و اینکه حتی یه پیچم بونتان نبسته خیلی خوب از این حرفا و بابت اینکه پره ببندیم یا پنلی گفت پره بهتره گرماش بیشتر چند جا بود که بخاطره گرم نکردن مجبور به تعویض رادیاتور پنلی به پره شدن ،بابت هواگیری این حرفا که رادیاتور آلمینیوم با پمپ مسی سازگار نداره برگشت گفت رادیاتور بوتان هم داخلش رنگ شده و هم رورش که این مشکل نداره این روزها هیچکس نمیگه ماست من ترشه ممنون میشم اگه مارک دیگه هست بهتر از این دوتا مارک تقریبا تو رنچ همینا باشه بهم معرفی کنید ،شهر سکونت من یزد هست واینکه والترو با جنرال والترو فرقی میکنه کلا من سر رشته تو پکیج اینا نداره یه راهنمایی کلی بکنید خیلی خیلی ممنون میشم

hesam.eng
16-08-2016, 08:42
امروز از فروشنده بوتان که سوال میکردم میگفت Benessere Pro کاملا ایتالیایی هست و اینکه حتی یه پیچم بونتان نبسته خیلی خوب از این حرفا و بابت اینکه پره ببندیم یا پنلی گفت پره بهتره گرماش بیشتر چند جا بود که بخاطره گرم نکردن مجبور به تعویض رادیاتور پنلی به پره شدن ،بابت هواگیری این حرفا که رادیاتور آلمینیوم با پمپ مسی سازگار نداره برگشت گفت رادیاتور بوتان هم داخلش رنگ شده و هم رورش که این مشکل نداره این روزها هیچکس نمیگه ماست من ترشه ممنون میشم اگه مارک دیگه هست بهتر از این دوتا مارک تقریبا تو رنچ همینا باشه بهم معرفی کنید ،شهر سکونت من یزد هست واینکه والترو با جنرال والترو فرقی میکنه کلا من سر رشته تو پکیج اینا نداره یه راهنمایی کلی بکنید خیلی خیلی ممنون میشم
سلام
پانلی تعویض کردند برای اینکه از اول درست محاسبه نکردند و رادیاتور کوچک انتخاب کردند و در مورد رادیاتور پره ای بوتان بله درست گفتند رادیاتور پره ای بوتان کیفیتش خوب هست ولی باز هم پانلی بهتر هست و از نظر قیمت مناسب تر
با توجه به اینکه شما یزد هستید و کارخانه والترو در یزد برای شما بهترین گزینه والترو هست و بهترین خدمات را بهتون میده و کیفیت پکیج والترو واقا عالی هست
پیام خصوصی براتون گذاشتم بخونید
تفاوت والترو و جنرال والترو تو مدل ها هست توی پکیج والترو وارداتی هست و جنرال والترو منتاژ ایران
رادیاتور هم والترو ترکیه و هم ایرانی داره و جنرال والترو رادیاتور ایرانی که بازدهی جنرال والترو عالی و خیلی شیک و منحصر بفرد میباشد

bahram.
16-08-2016, 14:12
سلام
پانلی تعویض کردند برای اینکه از اول درست محاسبه نکردند و رادیاتور کوچک انتخاب کردند و در مورد رادیاتور پره ای بوتان بله درست گفتند رادیاتور پره ای بوتان کیفیتش خوب هست ولی باز هم پانلی بهتر هست و از نظر قیمت مناسب تر
با توجه به اینکه شما یزد هستید و کارخانه والترو در یزد برای شما بهترین گزینه والترو هست و بهترین خدمات را بهتون میده و کیفیت پکیج والترو واقا عالی هست
پیام خصوصی براتون گذاشتم بخونید
تفاوت والترو و جنرال والترو تو مدل ها هست توی پکیج والترو وارداتی هست و جنرال والترو منتاژ ایران
رادیاتور هم والترو ترکیه و هم ایرانی داره و جنرال والترو رادیاتور ایرانی که بازدهی جنرال والترو عالی و خیلی شیک و منحصر بفرد میباشد

من قیمتی برا این پکیج که به دوستمون پیشنهاد کردید داخل نت ندیدم
اگر حدود قیمت دارید ممنون میشم بفرمایید

hesam.eng
16-08-2016, 16:14
من قیمتی برا این پکیج که به دوستمون پیشنهاد کردید داخل نت ندیدم
اگر حدود قیمت دارید ممنون میشم بفرمایید
سلام دوست عزیز
حدود قیمت پکیج جنرال والترو و والترو از 2000000 تومان به بالا داره و پکیج های وارداتیش قیمت بالا تری نسبت به مونتاژ ایران داره

faryar42
24-08-2016, 20:40
مشکل شما میتونه یا از سنسور NTC آب مصرفی باشه و یا اینکه دستگاهتون نیاز به جرم گیری داره

faryar42
24-08-2016, 20:54
مشکل دستگاه شما در منبع انبساط دستگاه میباشد که دلایل زیادی برای خرابیش وجود دارد از جمله کم شدن فشار هوای منبع و یا پارگی دیافراگم داخل منبع انبساط

bahram.
01-09-2016, 18:12
درود
نظر اساتید راجع به پکیج الجی (پایونیر که انالوگ هستش و پرستیژ که دیجتاله)چیه؟؟؟
2 تا از دوستام 2-3 سالی هست که استفاده میکنند مدل پایونیر و خیلی راضین و فعلا مشکلی نبوده

hesam.eng
03-09-2016, 09:46
درود
نظر اساتید راجع به پکیج الجی (پایونیر که انالوگ هستش و پرستیژ که دیجتاله)چیه؟؟؟
2 تا از دوستام 2-3 سالی هست که استفاده میکنند مدل پایونیر و خیلی راضین و فعلا مشکلی نبوده

سلام دوست عزیز
بنده با ال جی کار نکردم و اطلاعات زیادی ازش ندارم ولی جز پکیج های متوسط می باشد

سجاد@@
08-09-2016, 23:29
تعمییرکار عزیز
باعرض سلام وخسته نباشید
من ساکن شهر {سرد سیر} شهرکرد هستم
ویک آپارتمان {بصورت شرقی غربی} 5 طبقه 2واحدی با 2حمام و
3خواب که مساحت هر اتاق 15متر مربع ومساحت پذیررایی هم 80 متر مربع میباشد
کلا 6 جای پکیج در پذیرایی قرار دادم و در هر اتاق هم یک فضا جهت رادیاتورها.
ازشما استاد گرامی چند سوال داشتم
1)پکیج مورد نظرم برای هر واحد بوتان مدل 28هزار پرلا میباشد آیا ازنظر شما جوابگو هست
2)رادیاتور مد نظرم بصورت پنلی میباشد فقط در مورد سایز آن از شما یاری میخواهم باتشکر فراوان

hesam.eng
10-09-2016, 11:37
تعمییرکار عزیز
باعرض سلام وخسته نباشید
من ساکن شهر {سرد سیر} شهرکرد هستم
ویک آپارتمان {بصورت شرقی غربی} 5 طبقه 2واحدی با 2حمام و
3خواب که مساحت هر اتاق 15متر مربع ومساحت پذیررایی هم 80 متر مربع میباشد
کلا 6 جای پکیج در پذیرایی قرار دادم و در هر اتاق هم یک فضا جهت رادیاتورها.
ازشما استاد گرامی چند سوال داشتم
1)پکیج مورد نظرم برای هر واحد بوتان مدل 28هزار پرلا میباشد آیا ازنظر شما جوابگو هست
2)رادیاتور مد نظرم بصورت پنلی میباشد فقط در مورد سایز آن از شما یاری میخواهم باتشکر فراوان

سلام
شما پکیج 28 کافی هست براتون
و رادیاتور در صورتی که پنجره دوجداره درز بند داشته باشید
متراژ100 متر پذیرایی با آشپزخانه من حساب کردم 6عدد رادیاتور 120cm برای طبقه روی پارکینگ و طبقه آخر
و طبقات وسط رادیاتور 100cm تعداد 6 عدد و در صورتی که از نظر مادی اشکالی نداره سایز بزرگتر هم بگیرید بهتر هست
و برای خواب ها طبقه آخر و همکف رادیاتور 100cm و درصورتی که رادیاتورها از دیوار و پنجره سرد دور هستند سایز 110 یا 120 و طبقات وسط 80 یا 100
البته بازدهی رادیاتور ها متفاوت هست و باید ببینید مارکی که میخواهید بخرید چه بازدهی حرارتی دارد

سجاد@@
14-09-2016, 21:32
باسلام خدمت شما استاد گرامیی
یک سوال چند روزه ذهنما به خودش درگیر کرده
امکانش هست پکیج های ایرانی که از لحاظ شما
اصول کیفیت و خدمات رسانی را دارند بهم معرفی کنید باتشکر

hesam.eng
15-09-2016, 08:56
باسلام خدمت شما استاد گرامیی
یک سوال چند روزه ذهنما به خودش درگیر کرده
امکانش هست پکیج های ایرانی که از لحاظ شما
اصول کیفیت و خدمات رسانی را دارند بهم معرفی کنید باتشکر

سلام دوست عزیز
پکیج ایرانی زیاد هست البته نه کاملا ایرانی بلکه اکثرا مونتاژ ایران
باید شما از فروشنده های شهرتون بپرسید ببینید چه مارک هایی هست و کدوم بیشتر خدمات داره
بوتان و ایران رادیاتور معمولا تو اکثر شهر ها هستند و دیگر شرکت های ایرانی که بنده حضور ذهن دارم والترو - ایساتیس - آلتای (که شنیدم تو ایران تولید میشه نه مونتاژ البته تا چه حد صحت داره نمیدونم ) لورچ - ایمرگاس مونتاژ ایران - دئوترم - گرم ایران و.......

moj2006
30-09-2016, 00:24
سلام
خیلی خوشحالم که اساتید سیتمهای گرمایشی اینجا هستند و می تونم ازشون کمک بگیرم
یه واحد 90 متری دارم با پکیج ایران رادیاتور l24ff و 4 عدد رادیاتور پره ای ایران رادیاتور که دو تا 20 پره و یک 15 پره و یک 10 پره
مشکل من اینه که رادیاتورهای 10 و 15 ازشون آتیش بلند می شه یعنی تمام قسمتهای رادیاتور داغه ولی رادیاتورهای 20 پره فقط قسمت بالاشون داغه و قسمتهای پایین سرد هست غیر از یکی دو پره اول
کاری که انجام دادم اینه که تمام رادیاتهارو غیر 20 پره ها بستم ولی باز وضعیت همان بود
حتی درجه پمپ رو روی 3 هم گذاشتم ولی توفیقی نداشت
شیر برگشت رادیاتها رو نیم دور بستم ولی فرقی نکرد
به خاطر کج بون رادیاتها از روپوش تو پوش در بستن رادیاتها استفاده شده نمی دونم تاثیری داره
ممنون می شم منو کمک کنید سیستم سال پیش دی ماه نصب شده
ولی این مشکلو داره

hesam.eng
30-09-2016, 10:52
سلام دوست عزیز
شما موارد زیر را برسی کنید
1. سیستم لوله کشی چی هست ؟ کلکتوری یا مداری ؟
2 . هوا گیری رادیاتور ها را انجام بدید در حالتی که پکیج خواموش باشد و ببینید باز هم این مشکل را دارید
3. از تراز بودن رادیاتور ها مطمئن بشید که سمت شیر هواگیری پایین نباشد حتی اگر حدود 2 یا 3 میلیمتر بالاتر از تراز باشد هوا کاملتر خارج میشود
4. شیر برگشت ( همان شیر کوچک پایین ) رادیاتور های 20 پره را کاملا باز کنید
در صورتی که با این کار ها درست نشد میتواند ایراد از لوله کشی ساختمان باشه و لوله های برگشت رادیاتور های 20 پره گرفتگی داشته باشند . مهره ماسوره شیرهای رادیاتور ها را باز کنید و مسیر های لوله کشی و خود رادیاتور ها را شستشو دهید
نتیجه را اعلام کنید تا درصورت جواب نگرفتن راه های دیگر را پیگیر شویم

moj2006
30-09-2016, 22:47
سلام دوست عزیز
شما موارد زیر را برسی کنید
1. سیستم لوله کشی چی هست ؟ کلکتوری یا مداری ؟
2 . هوا گیری رادیاتور ها را انجام بدید در حالتی که پکیج خواموش باشد و ببینید باز هم این مشکل را دارید
3. از تراز بودن رادیاتور ها مطمئن بشید که سمت شیر هواگیری پایین نباشد حتی اگر حدود 2 یا 3 میلیمتر بالاتر از تراز باشد هوا کاملتر خارج میشود
4. شیر برگشت ( همان شیر کوچک پایین ) رادیاتور های 20 پره را کاملا باز کنید
در صورتی که با این کار ها درست نشد میتواند ایراد از لوله کشی ساختمان باشه و لوله های برگشت رادیاتور های 20 پره گرفتگی داشته باشند . مهره ماسوره شیرهای رادیاتور ها را باز کنید و مسیر های لوله کشی و خود رادیاتور ها را شستشو دهید
نتیجه را اعلام کنید تا درصورت جواب نگرفتن راه های دیگر را پیگیر شویم

سلام آقا حسام
ممنون از پاسختون
لوله کشی ما یه لوله رفت داره و یه لوله برگشت که شیر رفت و برگشت همه رادیاتورها از این دو لوله تغذیه می شه
در حالت خاموش هوا گیری انجام شد کوچکترین هوایی خارج نشد
با تراز رادیاتها را چک کردم تراز تراز هست
شیرهای برگشت کاملا باز هست
چشم در مورد گرفتگی شیرهای برگشت اقداماتی که می فرمایید ررو انجام می دم
سیستم یک سال نیست راه اندازی شده ولی متاسفانه بازدهی نداره
باز ممنون

hesam.eng
02-10-2016, 10:20
سلام آقا حسام
ممنون از پاسختون
لوله کشی ما یه لوله رفت داره و یه لوله برگشت که شیر رفت و برگشت همه رادیاتورها از این دو لوله تغذیه می شه
در حالت خاموش هوا گیری انجام شد کوچکترین هوایی خارج نشد
با تراز رادیاتها را چک کردم تراز تراز هست
شیرهای برگشت کاملا باز هست
چشم در مورد گرفتگی شیرهای برگشت اقداماتی که می فرمایید ررو انجام می دم
سیستم یک سال نیست راه اندازی شده ولی متاسفانه بازدهی نداره
باز ممنون

دوست عزیز باید مسیر لوله کشی برگشت را برسی کنید شاید گرفتگی داره و شستشو بدید ببینید عیب برطرف میشه احتمالا جنس لوله شما از نوع لوله سبز میباشد که ممکن است در حین وصل کردن اتصالات توسط دستگاه اتو گرفتگی در لوله ایجاد شده باشد و درضمن آخر مسیر بودن رادیاتور های بزرگ و شاید سایز کم لوله همه میتواند دلایل این مشکل باشند

moj2006
03-10-2016, 09:14
دوست عزیز باید مسیر لوله کشی برگشت را برسی کنید شاید گرفتگی داره و شستشو بدید ببینید عیب برطرف میشه احتمالا جنس لوله شما از نوع لوله سبز میباشد که ممکن است در حین وصل کردن اتصالات توسط دستگاه اتو گرفتگی در لوله ایجاد شده باشد و درضمن آخر مسیر بودن رادیاتور های بزرگ و شاید سایز کم لوله همه میتواند دلایل این مشکل باشند
آقا حسام اتفاقا این دو تا 20 پره در حال هستند و 10 و 15 پره در آخر مسیر که گرماشون خوبه لوله ها هم از نوع سفید هست نمی دونم شاید مشکل همون گرفتگی در حین نصب باشه اگه اینطوری باشه راهی جز کنده کاری هست چون مسیر انشعاب تا رادیوتورها یکی یک متر و اون یکی 150 هست مثلا فرو کردن فنر سیم کشی و چرخاندن با دریل تا باز بشه
ممنون

moj2006
03-10-2016, 09:19
آقا حسام اتفاقا این دو تا 20 پره در حال هستند و 10 و 15 پره در آخر مسیر که گرماشون خوبه لوله ها هم از نوع سفید هست نمی دونم شاید مشکل همون گرفتگی در حین نصب باشه اگه اینطوری باشه راهی جز کنده کاری هست چون مسیر انشعاب تا رادیوتورها یکی یک متر و اون یکی 150 هست مثلا فرو کردن فنر سیم کشی و چرخاندن با دریل تا باز بشه
ممنون
در ضمن کلا یک سال نشده پکیج بستم

hesam.eng
03-10-2016, 11:26
ممنون
در ضمن کلا یک سال نشده پکیج بستم
شما رادیاتور ها را باز کن و بررسی کنید ببینید لوله گرفتگی داره ؟
نه مسیر لوله ها را نمیتونید با فنر و ... باز کنید مگر اینکه گرفتگی با آشغال و.. باشه و با فشار آب بتونید ردش کنید در صورتی که گرفتگی از اجرای نا صحیح باشه نمیشه کارش کرد و میتونید یه لوله کشی روکار جدید انجام بدید که تخریب نداشته باشید

soroush8160
03-10-2016, 15:27
سلام
وقت بخیر
پکیج خونه من ایران رادیاتوره. از دیروز که روشن میکنم رادیاتورها خیلی گرم نمیشه مثلا در حد 20 درجه. البته وقتی رو ماکزیمم همه رادیاتورها داغ داغ میشه ولی وقتی درجشو رو 60 میگذارم بعد نیم ساعت، دما میاد رو 20 درجه و رادیاتورها سرد میشه.
تاحالا بیش از یک لیتر از هر رادیاتور آب برای هواگیری خالی کردم و دوباره آب گیری کردم ولی متاسفانه فایده ای نداشته (درحالت خاموش). فشار آب هم بین 1 تا 1/5 بار هستش. شیر رفت و برگشت هم کاملا باز هستند ولی نمیدونم چرا دما به 50 یا 60 نمیرسه. ممنون میشم کمکم کنید.

hesam.eng
03-10-2016, 17:03
سلام
وقت بخیر
پکیج خونه من ایران رادیاتوره. از دیروز که روشن میکنم رادیاتورها خیلی گرم نمیشه مثلا در حد 20 درجه. البته وقتی رو ماکزیمم همه رادیاتورها داغ داغ میشه ولی وقتی درجشو رو 60 میگذارم بعد نیم ساعت، دما میاد رو 20 درجه و رادیاتورها سرد میشه.
تاحالا بیش از یک لیتر از هر رادیاتور آب برای هواگیری خالی کردم و دوباره آب گیری کردم ولی متاسفانه فایده ای نداشته (درحالت خاموش). فشار آب هم بین 1 تا 1/5 بار هستش. شیر رفت و برگشت هم کاملا باز هستند ولی نمیدونم چرا دما به 50 یا 60 نمیرسه. ممنون میشم کمکم کنید.
سلام
لطفا یک روز روشن بگذارید تا مصالح ساختمانی که لوله ها از آن عبور کردند گرم شود و سپس اگر بعد از یک روز نتیجه نگرفتید و از نداشتن هوا مطمئن بودید و گرم نشد بهتر اس با یک سرویسکار پکیج هماهنگ کنید ممکن است ایراد در سنسور های پکیج و یا رسوب مبدل و تنظیم نبودن فشار گاز و...... باشد

hesam.eng
03-10-2016, 17:05
"15 توصیه مهم ایمنی به خانواده ها در شروع فصل سرما برای پیشگیری از حوادث گاز
(آتش سوزی و گازگرفتگي و مرگ خاموش)”

با فرا رسیدن فصل سرما، استفاده از وسایل گرمازا افزایش پیدا میکند رعایت چند نکته ایمنی قبل از راه اندازی وسایل گاز سوز گرمایشی، میتواند در پیشگیری از حوادث تلخ و حفظ جان شما و خانواده عزیزتان بسیار کارآمد باشد:

1- قبل از نصب بخاری از سالم بودن ان اطمینان حاصل شود. استفاده از بخاریهایی که مجهز به سیستم کمبود اکسیژن (ODS) بسیار با اهمیت می باشد.

2- بررسی نشتی گاز از اتصالات مهم است این کار را میتوانید با استفاده از کف آب و صابون انجام دهید.

3- از مکش مناسب دودکش ها مطمئن شوید. تست مکش دودکش ها قبل از نصب لوله دودکش بخاری ضروری میباشد این کار ساده را میتوانید با روشن کردن یک تکه روزنامه و قرار دادن آن روبروی لوله دودکش انجام دهید در صورتیکه دودکش بخاری درست کار کند باید شعله آتش را به سمت خود بکشاند.
لازم به یادآوری است شاید دودکش شما سال پیش درست سرویس داده باشد ولی این ملاک نیست زیرا امکان دارد در طی این یک سال که از بخاری استفاده نکرده اید جسم خارجی درون دودکش قرارگرفته باشد یا کلاهک افتاده باشد.

4- تمام شیلنگ ها باید با بست استاندارد به شیر ها و لوله های گاز نصب شده باشد.

5- تمام شیرهای مرتبط به وسایل گاز سوز باید مجهز به سر شیر باشند تا در صورت حادثه به سرعت بسته شوند.

6- بدون هماهنگی و اطلاع همسایه ها اقدام به قطع شیر اصلی گاز واحدهای دیگر ننمایید زیر بعضی از خانوادها از وسایل گاز سوزی استفاده میکنند که مجهز به ترموکوپل نیست مانند سماور گاز و به یک بار بازو بسته کردن شیر شعله خاموش و گازدر واحد منتشر میشود.

7- درصورتیکه وسایل گرمایشی را روشن کردید و احساس سنگینی و سر درد نمودید آن را جدی بگیرید و به بررسی و چک وسایل گاز سوز و سیستم گاز منزل اقدام کنید.

8- درفصل سرما از پوشاندن تمام درز درب و پنجره به بهانه گرمترشدن خانه خوداری نمایید.

9- قبل از روشن نمودن وسایل گاز سوز به بالای پشت بام رفته و از وجود کلاهک H مطمئن شوید. (برای دودکش های معمولی یا بدون فن)

10- در صورت نیاز به مشورت میتوانید با اتش نشانی ویا دفاتر نظام مهندسی مناطق تماس بگیرید.

11- از سالم بودن شیلنگ وسایل گرمایشی اطمینان حاصل شود شاید در طول یک سال گذشته پوسیده شده باشند و دوام خود را از دست داده باشند.

12- استفاده از وسایلی گاز سوزی که دودکش ان از شیشه و دیوار بیرون داده شده مجاز نیست وزش یک باد شدید میتواند مانع از مکش دودکش شود. این دودکش ها مکش مناسب ندارند و خطر گازگرفتگي را تشدید می کنند.

13- ما خانوادهایی ایرانی عادت داریم که شب کله پاچه را برای صبحانه بار بزاریم و تاصبح اجاق گاز روشن بماند این کار باتوجه به تغییر ساختار خانه ها از جمله بکار بردن درب وپنجرهای دو جداره و بدون درز و درنتیجه کمبود اکسیژن و نشر گاز CO خطرناک است.

14- دریچه های کوچکی که 30سانتیمتر زیر سقف آپارتمانهای شما تعبیه شده دریچه های تامین هوای وسایل گاز سوز میباشد هرگز مسدود نشوند.

15- لوله های قابل انعطاف یا خرطومی که اشتباها بعنوان رابط دودکش استفاده میشوند، دودکش نیستند. امکان اتصال و چفت و بست کامل آنها به وسیله گازسوز و دودکش دیوار وجود ندارد و همچنین به آسانی سوراخ های ریزی در بدنه لوله ایجاد میشود و گاز CO یا مونواکسیدکربن از محل اتصالات و این سوراخ های ریز، نشت میکند و سلامت و جان اعضای خانواده را بشدت تهدید میکند.

لطفا این متن را انتشار دهید شاید باعث نجات جان خانواده ای شوید

soroush8160
04-10-2016, 08:03
سلام
لطفا یک روز روشن بگذارید تا مصالح ساختمانی که لوله ها از آن عبور کردند گرم شود و سپس اگر بعد از یک روز نتیجه نگرفتید و از نداشتن هوا مطمئن بودید و گرم نشد بهتر اس با یک سرویسکار پکیج هماهنگ کنید ممکن است ایراد در سنسور های پکیج و یا رسوب مبدل و تنظیم نبودن فشار گاز و...... باشد

سلام دوست عزیز
با سرویس کار هماهنگ کردم اومد پکیج رو دید. مشکل فقط از صافی آبش بود که حسابی آشغال گرفته بود و سرعت گردش آب رو کم می کرد.

ertebata
04-10-2016, 16:23
سلام
من برای خرید بین دو پکیج موندم یکی مگاترم ودیگری دیوترم(دئوترم) لطفا راهنمایی کنید کدام یکی بهتر است .

Behroozmarefat
08-10-2016, 18:51
سلام و خسته نباشید
ممنون میشم یه کم منو بابت خرید پکیج راهنمایی کنید.
چند تا سوال داشتم
منزل ما 102 متر.پنجره upvc سختی اب حدودا 300
1 پکیج ایرانی ایران رادیاتور بهتره یا بوتان؟اینجا همه میگن ایران رادیاتور. قطعات ایران رادیاتور کجاییه؟
2 بین مارکهای موجود تو اینجا که خدمات دارن .ایران رادیاتور.لورچ.آماتیس.تاچی.و مگاترم مریکوری کدومو پیشنهاد میدید؟
3پنل چه مارکی خوبه؟ بین گلد پد و آماتیس کدومو بگیرم؟ممنون از لطفتون

Behroozmarefat
16-10-2016, 01:59
چرا کسی جواب نمیده؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-10-2016, 03:04
سلام و خسته نباشید
ممنون میشم یه کم منو بابت خرید پکیج راهنمایی کنید.چند تا سوال داشتم
منزل ما 102 متر.پنجره upvc سختی اب حدودا 3001 پکیج ایرانی ایران رادیاتور بهتره یا بوتان؟
اینجا همه میگن ایران رادیاتور. قطعات ایران رادیاتور کجاییه؟
2 بین مارکهای موجود تو اینجا که خدمات دارن .ایران رادیاتور.لورچ.آماتیس.تاچی.و مگاترم مریکوری کدومو پیشنهاد میدید؟3پنل چه مارکی خوبه؟
بین گلد پد و آماتیس کدومو بگیرم؟ممنون از لطفتونسلام و خوش آمد به شما
انتخاب شما به بودجه هم بستگی داره
پکیجهای آلمانی و ایتالیائی اگر اصل باشند عالی هستند
ایران رادیاتور هم خوب هست
بوتان , آبگرمکنهاش که خوبه اما پکیجهاش رو باید اونهائی که دارند استفاده میکنند نظر بدند
استفاده ی صحیح از پکیگ و آبگرمکن دیواری و هر چیز دیگه هم خیلی تاثیر داره در دوامش و"کارائیش
مثلاً بهتره بعد از کنتور آب یک فیلتر 5 میکرون نصب بشه تا از ورود شن و سنگ ربزه و گل و لای و رسوبات و آشغال به لوله ها و پکیچ و آبگرمکن و شبرها و دوشها جلوگیری کنه
جزئیاتش در این تاپیکها هست
و یا حداقل یک فیلتر نصب بشه برای آبِ ورودیِ پکیج و آبگرمکن مثل این
درجه ی آب مصرفی پکیج و آبگرمکن فوری هم باید طوری باشه که نیاز به باز کردن شیر آب سرد نداشته باشه . اینطوری دوام دستگاه زیاد میشه , موقع استحمام آب سرد و گرم نمیشه و مصرف گاز کم میشه
این تاپیکها رو هم اگر دوست داشتین تدریجاً بخونین و دنبال کنین:

Behroozmarefat
18-10-2016, 13:48
ممنون بابت راهنماییتون.
فروشنده مگاترم مرکوری رو خیلی تایید میکرد نسبت به بقیه مارکها.همونو گرفتم.چجور پکیجیه؟
مدک ۲۴ اف تی

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-10-2016, 11:29
ممنون بابت راهنماییتون.
فروشنده مگاترم مرکوری رو خیلی تایید میکرد نسبت به بقیه مارکها.
همونو گرفتم.
چجور پکیجیه؟
مدل ۲۴ اف تیسلام. مبارکه
متاسفانه بنده اطلاعاتی در موردش ندارم اما در نت گشتم چیز بدی در موردش پیدا نکردم
در نت نوشته بود 2 سال گارانتی 6 ماه تعویض
مشخصاتش هم اگر درست باشه عالیه
مراقب باشین اگر از نوعی هست که دودکش دوجداره داره باید دوجداره نصب بشه براش . بعضی نصابها برای کم کردن هزینه , دودکش معمولی نصب میکنند که کار پکیج رو مختل میکنه
اگر آب منطقه ی شما ذرات معلق داره مثل شن و گل و لای و خرده چوب و غیره حتماً براش فیلتر 5 میکرون نصب کنین
درجه آب مصرفی رو تا میتونین بیارین پائین
اگر دوست داشتین یکی دو ماهِ دیگه نظرتون رو در موردش اینجا بنویسین تا بقیه هم از تجربتون استفاده کنند
با تشکر

ittools
26-10-2016, 20:23
سلام

از دیوار اتاق من لوله رادیاتور اتاق طبقه سوم رد میشه هر موقع آب به گردش در میاد از دیوار یه صدای تق تق میاد عجیب رفته رو اعصابم :n02:
لوله ها هم لوله سبز هستن

ممنون میشم راهنمایی کنید یه عمر دعاتون میکنم :n09:

amir3852
26-10-2016, 21:31
سلام

از دیوار اتاق من لوله رادیاتور اتاق طبقه سوم رد میشه هر موقع آب به گردش در میاد از دیوار یه صدای تق تق میاد عجیب رفته رو اعصابم :n02:
لوله ها هم لوله سبز هستن

با سلام به دوست خوبم
راستش من خيلي متخصص نيستم ولي يك تجربه داشتم كه همين داستان شما بودش
لوله ها جنس بسيار عالي ولي شيرآلات آشغال بسته بودن و هر شيري كه باز ميشد توي ديوارها و كل اتاق صداي بسيار شديد كوبش ميومد
با تعويض شيرآلات به جنس بهتر (چه ايراني مثل قهرمان يا غيره چه خارجي مثل KWC) هر جنس عالي كه ببنديد - من فكر ميكنم 90 درصد صداي شما قطع بشه
حالا كاري نداره تستي يك شير به همون لوله هايي كه ميگيد صدا ميدن ببنديد،‌منظورم يك جنس خوبه مطمئنم صداي آب و كوبش قطع ميشه
اگر تست كردين درست بودش شما هم زحمت بكش نتيجه تست و تجربتونو بنويسيد كه بقيه هم شما رو دعا كنند

تا يادم نرفته جنس شيري كه بسته بودند جنس چيني آشغال درجه 8 بود و فقط ظاهر شيك داشت من خودم به شخصه شيرآلات فقط هانس گروهه آلمان قبول دارم ولي شديدا گرونه و كيفيتش 30 سال هم بيشتر دووم مياره
اگر قيمت موافق نبود جنس ايراني قهرمان عاليه براي واحدهاي اجاره اي همرو قهرمان ميبندم عاليه

موفق باشيد

ittools
26-10-2016, 22:59
با سلام به دوست خوبم
راستش من خيلي متخصص نيستم ولي يك تجربه داشتم كه همين داستان شما بودش
لوله ها جنس بسيار عالي ولي شيرآلات آشغال بسته بودن و هر شيري كه باز ميشد توي ديوارها و كل اتاق صداي بسيار شديد كوبش ميومد
با تعويض شيرآلات به جنس بهتر (چه ايراني مثل قهرمان يا غيره چه خارجي مثل KWC) هر جنس عالي كه ببنديد - من فكر ميكنم 90 درصد صداي شما قطع بشه
حالا كاري نداره تستي يك شير به همون لوله هايي كه ميگيد صدا ميدن ببنديد،‌منظورم يك جنس خوبه مطمئنم صداي آب و كوبش قطع ميشه
اگر تست كردين درست بودش شما هم زحمت بكش نتيجه تست و تجربتونو بنويسيد كه بقيه هم شما رو دعا كنند

تا يادم نرفته جنس شيري كه بسته بودند جنس چيني آشغال درجه 8 بود و فقط ظاهر شيك داشت من خودم به شخصه شيرآلات فقط هانس گروهه آلمان قبول دارم ولي شديدا گرونه و كيفيتش 30 سال هم بيشتر دووم مياره
اگر قيمت موافق نبود جنس ايراني قهرمان عاليه براي واحدهاي اجاره اي همرو قهرمان ميبندم عاليه

موفق باشيد

سلام عزیزم :n12:
فکر کنم اشتباه متوجه شدید
منظور من رادیاتور بود که موقع روشن شدن تو فصل زمستون از مسیر رد شدن لوله رفت و برگشت صدای تق تق میده ، صدای مثل چکه کردن آب
ممنون از جوابتون :n40:

amir3852
27-10-2016, 01:35
ب اعرض پوزش
تابحال با اين قضيه رادياتور مواجه نشدم

hesam.eng
27-10-2016, 17:54
سلام عزیزم :n12:
فکر کنم اشتباه متوجه شدید
منظور من رادیاتور بود که موقع روشن شدن تو فصل زمستون از مسیر رد شدن لوله رفت و برگشت صدای تق تق میده ، صدای مثل چکه کردن آب
ممنون از جوابتون :n40:

سلام دوست عزیز
شما اگر صدای شر شر آب توی رادیاتور میاد باید ابتدا هواگیری کنید و درصورتی که با هواگیری درست نشد شیر برگشت که پایین رادیاتور هست را کمی ببندید تا مکش پمپ با ورود یکی بشه .
2. اگر نشد و صدای تق تق ممکنه یکی از جوش های رادیاتور جدا شده باشه و سرد و گرم که میشه صدا بده

kavehahangar
31-10-2016, 01:06
با سلام خدمت شما استاد عزیز .
به نظر شما بهترین و به صرفه ترین مدل پکیج بازار در حال حاضر چه برند و چه مدلی هست.(البته دو مبدله فن دار).
متراژ :آپارتمان 125 متری و بودجه از 1و نیم تا 2 و نیم میلیون تومان.
با تشکر .

hesam.eng
31-10-2016, 11:43
با سلام خدمت شما استاد عزیز .
به نظر شما بهترین و به صرفه ترین مدل پکیج بازار در حال حاضر چه برند و چه مدلی هست.(البته دو مبدله فن دار).
متراژ :آپارتمان 125 متری و بودجه از 1و نیم تا 2 و نیم میلیون تومان.
با تشکر .
سلام دوست عزیز
پکیج های مونتاژ ایران تو این رنج زیاد هست شما ببینید تو شهر شما کدوم مارک هست و خدماتش خوبه بعد بین چند مارک موجود شهرتون بگید تا یکه به عنوان بهترین معرفی بشه خدمتتون

kavehahangar
07-11-2016, 21:07
سلام دوست عزیز
پکیج های مونتاژ ایران تو این رنج زیاد هست شما ببینید تو شهر شما کدوم مارک هست و خدماتش خوبه بعد بین چند مارک موجود شهرتون بگید تا یکه به عنوان بهترین معرفی بشه خدمتتون

با سلام.من هم میدونم پکیج زیاد هست . چون شما استادید خواستم بدونم کدومش کیفیتش بهتره.ضمنا به نظر من هر مدلی کیفیتش عالیه باید مطرح بشه تا مردم از اون مدل بخرند تا متضرر نشوند.اینکه اسم مدلی بیشتر بیاد تبلیغ نیست بلکه لیاقت اون مدل و مدیراش رو می رسونه و کمک میکنه به بهبود کیفیت کالاهای داخلی.

ittools
08-11-2016, 11:42
سلام
لوله ها هم لوله سبز هستن

اینو میگم شاید به درد کسی خورد
من این مشکل رو با گذاشتن لوله سبز داخل لوله pvc حل کردم
مشکل اینجا بود که لوله سبز های رفت و برگشت رادیاتور طبقه بالا با هر بار سرد و گرم شدن رادیاتور ، منبسط و منقبض میشد و طول لوله داخل دیوار افزایش و کاهش می یافت و به همین دلیل گچ دیوار رو ترک داده بود که باعث میشد صدایی مثل تق تق آب بده :n02: صدایی شبیه به چکه کردن آب :n09:
در حقیقت الان لوله سبز داخل لوله pvc منبسط و منقبض میشه که لوله pvc رو هم با بسط محکم بستم به دیوار که از جاش تکون نخوره

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-11-2016, 18:00
سلام
از دیوار اتاق من لوله رادیاتور اتاق طبقه سوم رد میشه هر موقع آب به گردش در میاد از دیوار یه صدای تق تق میاد عجیب رفته رو اعصابم :n02:لوله ها هم لوله سبز هستن
ممنون میشم راهنمایی کنید یه عمر دعاتون میکنم :n09:سلام
این صدا بر اثر افزایش طول لوله های آب گرم هست
اگر لوله های آب گرم قراره داخل دیوار کار گذاشته بشه باید سرتاسر لوله گریسمالی بشه تا بدون صدا منبسط و منقبض بشه
اگر لوله ها روکار نصب شده کافیه به بستهای نگهدارنده ی لوله کمی گریس بزنید تا لوله بدون ایجادِ صدا منبسط و منقبض بشه

hesam.eng
08-11-2016, 19:03
با سلام.من هم میدونم پکیج زیاد هست . چون شما استادید خواستم بدونم کدومش کیفیتش بهتره.ضمنا به نظر من هر مدلی کیفیتش عالیه باید مطرح بشه تا مردم از اون مدل بخرند تا متضرر نشوند.اینکه اسم مدلی بیشتر بیاد تبلیغ نیست بلکه لیاقت اون مدل و مدیراش رو می رسونه و کمک میکنه به بهبود کیفیت کالاهای داخلی.

سلام دوست عزیز شما لطف دارید
بنده و یا دوستان دیگر نمیتوانیم روی همه برند ها نظر بدیم به دلیل اینکه با همشون کار نکرده ایم
پس بهتر است شما برند هایی که توی شهرتان موجود هست و خدمات داره نام ببرید بنده و دوستان در حد اطلاعات خودمون برند معتبر تر از نظر کیفیت و خدمات را معرفی میکنیم

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2016, 07:05
توضیح:
این گفتگو از تاپیک "سرویس و تعمیر آبگرمکن" منتقل شده اینجا چون مربوط به پکیج میشه

سلام

یک آبگرمکن و پکیج دیواری BX20 بوتان داریم که وقتی آب مخزن پکیج را روی فشار 2 تنظیم میکنم پس از یکی دو ساعت فشار مخزن میفته و باید دوباره شیر آب را باز کنم و بعضی مواقع فشار آب کمه و نمیتونه فشار مخزن را به 2 برسونه .
سوالم اینه که مشکل از کجاست ؟
البته شوفاژ هامون قدیمیه و سوراخ شدن و چکه میکنند ولی من اون هار ا که چکه میکنه بستم و دیگه چکه نمیکنن ولی 3 تا شوفاژ که چکه نمیکنن یا اگر هم چکه کنن خیلی کمه مثلا یک ته استکان در 1 ساعت .
این مقداری که آب چکه میکنه خیلی کمه ولی چرا باید شیر مخزن را من زیاد بازکنم و صدای پر شدن مخزن میاد که آب زیاد میگیره .
می خواستم ببینم مشکل از شوفاژ ها هست و با تعویض اونها مشکل برطرف میشه یا جای دیگه نشتی هست ؟

خیلی ممنون

سلام
ظاهراً در ساختمان پمپ نیست
برای تنظیم فشار باید موقعی که فشار زیاده تنظیمش کنبن مثل ساعتهای بعد از نیمه شب
=========================
برای پیدا کردنِ علتِ افتِ فشار باید:
فشار رو روی 2 تنظیم کنین
زبر پکیج 4 تا شیر هست
یکیش ورودیِ آبِ شهره , یکیش آب گرم مصرفی هست
دوتای دیگه شیر رفت و برگشت رادیاتورهاست
همین 2 تا رو رو ببندین
تا مدتی فشار رو زیر نظر بگیرین
اگر دیگه افت نداره پس یه جایی توی مسیر رفت و برگشت و یا یک رادیاتور نشتی وجود داره
============================
اگر با بستن شیرفلکه های رفت و برگشت , باز هم فشار افت میکنه پس به احتمال زیاد شیر پرکنِ پکیج نشتی داره و آب ازش برمیگرده و فشار افت میکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2016, 07:11
ضمن تشکر از شما تا این تست ها را که شما گفتید انجام بدم می خوام ببینم نسبت نشتی با فشار آب مخزن چه اندازه هست ؟
منظورم اینه که حجم مخزن چقدره و اگر به اندازه مثلا نصف حجم مخزن آب نشت کنه فشار نصف میشه یا ممکنه که مثلا یک نصف استکان آب نشت کنه ولی فشار نصف بشه ؟

در ضمن از پکیج و شیرهای آن هیچگونه نشتی ظاهری دیده نمیشه .
حالا در مرحله اول من 2 تا رادیاتور را که نشتی ندارند باز میگذارم ببینم فشار افت میکنه یا نه ؟

راستی باید اون شیر پیچی پایین رادیاتور را هم ببندم یا فقط اون شیر بالایی را ببندم کافیه ؟

==============================
وقتی 2 تا رادیاتور که نشت نداشتند باز بود فشار افتاد .
بعد اون 2 تا شیر رفت و برگشت آب رادیاتورها زیر پکیج را بستم باز هم فشار افتاد .
این یعنی شیر آب مخزن ممکنه برگشت داشته باشه ؟
ولی شیر را خوب محکم میکنم و مگر پشتش آب سرد پر فشار نیست ؟
چطور آب برگشت میکنه از مخزن؟
مخزن پکیج چطور عمل میکنه که میتونه فشارش متغیر باشه مگر حجم آب مخزن قابل کم و زیاد شدن هست ؟
سلام
آیا منظورتون از مخزن همون منبع انبساط هست ؟
اگر بله , این منبع قابل انبساط هست . وقتی شیر پُرکن رو باز میکنین آب شهر وارد سیستم شوفاژ میشه یعنی منبع انبساط , لوله های رفت و برگشتِ رادیاتورها و رادیاتورها
وقتی شیر پرکن رو میبندین ارتباط مدار شوفاژ با آب شهر قطع میشه
اگر بعد از بستن شیر پرکن و شیرهای رفت و برگشت هنوز هم فشار افت میکنه پس یا منبع انبساط سوراخه که در این صورت آب میچکه از توی پکیج
احتمال دوم همون خرابی شیر پرکن هست
این تست رو انجام بدین تا معلوم بشه چی خرابه دقیقاً :
فشار رو ببربن روی 2
همه ی شیرهای زیر پکیج رو ببندین
حالا دیگه اصلاً نباید فشار افت کنه
اگر افت نکرد پس منبع انبساط سالمه
حالا فقط شیر آبِ ورودیِ پکیج رو باز کنین (آب شهر) و 3 تا شیرهای دیگه بسته باشه
اگر فشار افت کرد پس شیر پرکن نشتی داره و آبِ منبع انبساط از شیر پرکن برمیگرده توی لوله ی آب شهر و فشارسنج افت میکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2016, 07:14
شیرها رابستم و منتظرم ببینم چی میشه . اگر مشکل از شیر پرکن باشه ، چکارباید یکنم ؟
واشرش باید عوض بشه یا کل شیر؟
چطور این کار رابکنیم که آب نریزه بیرون ؟اگه همه ی شیرهای زیر پکیج بسته باشه دیگه آبی نمیریزه جز یه کم که داخل پکیج هست . میتونین یک طشت یا سطل یا قابلمه بذارین زیرش
بنده تا حالا شیر پرکن رو تعمیر نکردم
شما اول مطمئن بشین که خرابه , بعدش از دستگاه بازش کنین و ببینین مشکلش چیه
شاید فقط رسوب گرفته . شاید اگر واشرش خرابه قابل تعویض باشه و یا بشه براش با تیوب پنچر واشر درست کرد . شاید هم باید تعویض بشه
منتظر نتیجه ی تست هستیم

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2016, 07:16
خیلی عجیبه با این که شیرهای زیر پکیج بسته هستند باز هم فشار منبع انبساط کم شد و ابی هم از منبع نمیچکه .
تنها گاها یکی دو قطره از شیر آب رفت رادیاتورها میچکه
همین چکه ی به ظاهر کم باعث افت فشار میشه . باید برطرف بشه
چکه دقیقاً از کجای شیره ؟
شاید لوله های متصل به شیر باید کمی با آچار سفت بشه
شاید هم تفلونش کمه و باید باز بشه شش هفت دور محکم تفلون بپیچین دورش و ببندینش
بعد از برطرف کردنِ این نشتی دوباره همه ی لون تستها رو دوباره انجام بدین تا مطمئن بشین دیگه نشتی وجود نداره
درضمن , چون اینجا تاپیک تعمیر آبگرمکن هست بنده تمام مطالبی که نوشتیم رو در تاپیک تعمیر پکیج هم درج میکتم .
لطفاً ادامه ی عیب یابی و گفتگو رو اونجا ادامه بدین

alikari9999
09-11-2016, 08:08
از شیر رفت رادیاتورها یک کم چکه می کرد که مهره سرش را محکم کردم و دیگر چکه نمیکنه ولی فشار آب منبع افت میکنه . توی منبع انبساط چه جوری هست؟ آیا منبع ارتجاعی هست و حجمش میتونه زیاد بشه ؟ شاید فشار سنج خراب باشه !! ولی وقتی فشار افت میکنه و شیر پرکن را باز میکنم صدای پرشدن منبع میاد .

:n38::n38::n38:

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2016, 12:58
از شیر رفت رادیاتورها یک کم چکه می کرد که مهره سرش را محکم کردم و دیگر چکه نمیکنه ولی فشار آب منبع افت میکنه .
توی منبع انبساط چه جوری هست؟
آیا منبع ارتجاعی هست و حجمش میتونه زیاد بشه ؟
شاید فشار سنج خراب باشه !! ولی وقتی فشار افت میکنه و شیر پرکن را باز میکنم صدای پرشدن منبع میاد .:n38::n38::n38:
سلام
پی بردن به اینکه فشارسنج سالمه یا نه کار ساده ای هست
اگر فشارسنج افت میکنه و از 1 هم کمتر میشه اما پکیج روشن میشه پس فشترینج مشکل داره
اما اگر با افت فشارسنج به زیر1 هم پکیج روشن نمیشه پس فشارسنج سالمه
اگر فشار رو بردین روی 2 و سپس 4 تا شیر رو محکم بستین اما باز فشار افت میکنه بدون نشتی از پکیج پس یکی از اون 4 تا شیر هم خرابه و آب رد میکنه
========================
منبع انبساط مثل بادکنک هست و داخلش هوا هست و میتونه منبسط و منقبض بشه
با بازکردن شیر پرکن , آب واردش میشه و به هوای داخلش فشار میاره
وجود منبع انبساط ضروری هست چون وقتی آب درون پکیج داغ میشه فشارش میره بالا که خطرناک هست چون مدار شوفاژ یک مدار بسته هست
با داغ شدنِ پکیج , منبع انبساط منبسز و بزرگ میشه تا فشار به حد خطرناک نرسه

بهتره وقتی پکیج سرده فشارسنج روی 1.5 باشه . وقتی پکیج داغ میشه این فشار ممکنه به 2.5 و یا بیشتر هم برسه
پس بهترش اینه که با پکیگ سرد , فشار روی 1.25 (یک و ربع ) تنظیم بشه
عکسهاش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3%3B.%26%231575%3B%26%231606%3B%26%231576%3B%26%23 1587%3B%26%231575%3B%26%231591%3B.%26%231662%3B%26 %231705%3B%26%231740%3B%26%231580%3B

alikari9999
09-11-2016, 13:20
الان فشار روی 5. هست و پکیج روشن میشه و فشار میره روی 1.2 .
البته من این را بگم که یک عقربه قرمز روی فشار سنج هست و من فکر میکردم 2 هست اما روی 1.6 هست و من که میگفتم روی 2 تنظیم میکنم در حقیقت روی 1.6 بود ولی در کل کار فرقی نداره و در حال حاضر که فشار روی .5 هست و همه شیرها بسته باز هم پکیج روشن میشه . حالا اگر مشکل از فشار سنج هست آیا مشکلی نیست که فشار افت کنه و پکیج روشن باشه یا خطر داره . ولی هنوز عجیبه که چرا اگر فشار سنج خرابه ولی با باز کردن شیر پرکن منبع پر میشه ؟

alikari9999
09-11-2016, 14:34
راستی حتما میدونید که پکیج bx20 ابگرمکن هم هست در حقیقت 2 دستگاه هست . ابگرمکن منبع خودش را داره و پکیج هم منبع خودش،
امکان داره که آب برگشت کنه توی لوله های ابگرمکن چون بنظر میاد منبع ها به هم ارتباط داشته باشند .

hesam.eng
09-11-2016, 17:19
راستی حتما میدونید که پکیج bx20 ابگرمکن هم هست در حقیقت 2 دستگاه هست . ابگرمکن منبع خودش را داره و پکیج هم منبع خودش،
امکان داره که آب برگشت کنه توی لوله های ابگرمکن چون بنظر میاد منبع ها به هم ارتباط داشته باشند .

سلام دوست عزیز اگر آب مصرفی بخواد وارد گرمایش بشه فشار معمولا بالا میره در مواقعی که فشار آب شهر زیاد هست مثلا مواقعی که شما شیر پرکن را باز میکنید فشار میاد روی 2 در نتیجه خرابی شیر پرکن هم نباید باشه چون شب ها معمولا فشار بالاتر از 2 هست و با توجه به صحبت های شما ایراد سیستم شما نشتی هست حالا یا توی پکیج و یا بیرون از پکیج نشتی میتونه خیلی کم باشه و در تماس با گرما بخار بشه و شما نبینید .

alikari9999
10-11-2016, 14:28
با سلام به همه دوستان و تشکر از افرادی که در این موضوع شرکت کرده و نظر دادند مخصوصا آقای آسمونی ، بالاخره یک تعمیر کار آمد و مشکل را برطرف کرد .
علت از منبع انبساط بود و با یک پمپ دستی اون را باد کرد . فعلا درسته و بعد از 3 ساعت فشار نیفتاده ولی قبلا در طی 3 ساعت 5. بار میفتاد .
در ضمن نظر این تعمیر کار این بود که هر لیتر آب یک بار است و میگفت نشتی هر چقدر هم کم باشه بالاخره باعث افت فشار میشه ولی الان بیشتر طول میکشه تا فشار افت کنه .

tarrega
20-11-2016, 13:24
سلام به همه ی دوستان و اهل فن
راستش من یه مشکلی پیدا کردم تو خرید پکیج دیواری
اول با تحقیقاتی که کردم تو اینترنت به این نتیجه رسیدم که بوتان بگیرم. رفتم دنبال سری perla که دیدم همه ی مغازه دارا میگن بوتان نگیر ، ایران رادیاتور بگیر بهتر کار کرده . نمیدونم هیدرولیک ستش برنجیه مال بوتان پلیمریه دوام ایران بهتره ....
رفتم دنبال ابران رادیاتور ( L24FF ) دیدم یه مغازه دار که هر دو برند رو داشت گفت ایران رادیاتور به خاطر پول نصب زیادی که میده اینقدر طرفدار داره بوتان بگیر هم سابقه ش بیشتره و هم خدمات بهتری داره ...
خلاصه من موندم و یه دنیا سردرگمی ...
از طرفی وقتی خونه مو خریدم یه پکیج زمینی داغون 3S توش بود که پدرم رو در آورد و نمیخوام تجربه ی تلخ این پکیج تکرار بشه .....
از طرفی L24 هم میگن جدیده نگیری بهتره ... از شانس ما یکی از آشناها هم L28 رو گرفت و میگه اونقدر صداش بلنده حس میکنم شبا تو میدون اسب دوانی میخوابم !!!
اگه ممکنه راهنماییم کتید تا از شر این پکیج مزخرف فعلی راحت شم
بدجور رو مخم رفته ....

مهدی.تیبا
21-11-2016, 09:21
سلام .وقتتون بخیر.
از پکیج دیواری بوتان استفاده میکنم.میخام بدونم برای تنظیم دما ودرجه وفشار آب در حالت زمستان چه درجه ای رو بزارم .به صرفهباشه .دو تا تنظیم درجه هست یکی در تنظیمات حالت زمستانی .یکی هم مقدار اب دهی .تشکر :n16:

mohsin
21-11-2016, 09:43
سلام، روز بخیر۔ چند سالی هست از روکا مدل ویکتوریا ٢٠٢٠ استفادہ میکنم و هیچ مشکلی هم نداشتم ، چند روزیه دستگاہ از کار می افته و ارور ٩٠-٧٠-٦٠ رو نشون میدہ ریست میکنم درست میشه اما چند بار تکرار شده ۔علاوہ بر این وقتی دستگاه در حال گرمایش روشن میشه فشار سیستم هم سریع بالا می رہ۔ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-11-2016, 15:28
سلام، روز بخیر
چند سالی هست از روکا مدل ویکتوریا ٢٠٢٠ استفادہ میکنم و هیچ مشکلی هم نداشتم ،
چند روزیه دستگاہ از کار می افته و ارور ٩٠-٧٠-٦٠ رو نشون میدہ ریست میکنم درست میشه اما چند بار تکرار شده ۔
علاوہ بر این وقتی دستگاه در حال گرمایش روشن میشه فشار سیستم هم سریع بالا می رہ
ممنون میشم اگه راهنمایی کنینسلام و خوش آمد به شما
بالا رفتن فشار با گرما طبیعی هست به شرطی که در حد نرمال باشه
وقتی شوفاژ خاموشه و رادیاتورها سرده فشار رو روی 1 و ربع تنظیم کنین
بعدش تست کنین ببینین با گرم شدن سیستم گرمایش فشار به چند میرسه
نباید بیش از 2.5 بشه . اگر میره بالاتر , پس باید فشار سرد رو نزدیک 1 تنظیم کنین یا 1 تا سیستم بتونه روشن بشه و کار کنه . زیر 1 پکیج معمولاً روشن نمیشه
در مورد کد خطا باید از نمایندگی بپرسین

شاید مشعل بیش از حد قوی هست و باعث داغ شدنِ بیش از حد دستگاه و بالا رفتن بیش از حد فشار میشه و سنسورهای ایمنی دستگاه رو خاموش میکنه مثل سنسور overheat حرارتِ بیش از حد

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-11-2016, 15:36
سلام .وقتتون بخیر.
از پکیج دیواری بوتان استفاده میکنم.میخوام بدونم برای تنظیم دما ودرجه وفشار آب در حالت زمستان چه درجه ای رو بزارم .به صرفه باشه .دو تا تنظیم درجه هست یکی در تنظیمات حالت زمستانی .یکی هم مقدار اب دهی .تشکر :n16:سلام
چه در تابستان چه در زمستان , دمای آب مصرفی و آبِ شوفاژ هر چی کمتر باشه اقتصادی تره چون هم گاز کمتر مصرف میشه هم استهلاکش کمتره و هم لازم نمیشه آب یرد و گرم رو با هم مخلوط کنین . مشکل سرد و گرم شدنِ آب هم پیش نمیاد

hesam.eng
21-11-2016, 19:27
سلام، روز بخیر۔ چند سالی هست از روکا مدل ویکتوریا ٢٠٢٠ استفادہ میکنم و هیچ مشکلی هم نداشتم ، چند روزیه دستگاہ از کار می افته و ارور ٩٠-٧٠-٦٠ رو نشون میدہ ریست میکنم درست میشه اما چند بار تکرار شده ۔علاوہ بر این وقتی دستگاه در حال گرمایش روشن میشه فشار سیستم هم سریع بالا می رہ۔ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

سلام دوست عزیز پیغام 60-70-90 این خطا مربوط به قسمت گاز و شیر گاز پکیج هست و باید به خدمات پکیج بگید بیاد ببینه ایرادش چیه و اینکه فشار بالا میره وقتی دما بالا میره تنظیم نبودن باد منبع انبساط و یا خرابی منبع انبساط هست باید خدمات بیاد براتون درست کنه .

hesam.eng
21-11-2016, 19:39
سلام به همه ی دوستان و اهل فن
راستش من یه مشکلی پیدا کردم تو خرید پکیج دیواری
اول با تحقیقاتی که کردم تو اینترنت به این نتیجه رسیدم که بوتان بگیرم. رفتم دنبال سری perla که دیدم همه ی مغازه دارا میگن بوتان نگیر ، ایران رادیاتور بگیر بهتر کار کرده . نمیدونم هیدرولیک ستش برنجیه مال بوتان پلیمریه دوام ایران بهتره ....
رفتم دنبال ابران رادیاتور ( L24FF ) دیدم یه مغازه دار که هر دو برند رو داشت گفت ایران رادیاتور به خاطر پول نصب زیادی که میده اینقدر طرفدار داره بوتان بگیر هم سابقه ش بیشتره و هم خدمات بهتری داره ...
خلاصه من موندم و یه دنیا سردرگمی ...
از طرفی وقتی خونه مو خریدم یه پکیج زمینی داغون 3S توش بود که پدرم رو در آورد و نمیخوام تجربه ی تلخ این پکیج تکرار بشه .....
از طرفی L24 هم میگن جدیده نگیری بهتره ... از شانس ما یکی از آشناها هم L28 رو گرفت و میگه اونقدر صداش بلنده حس میکنم شبا تو میدون اسب دوانی میخوابم !!!
اگه ممکنه راهنماییم کتید تا از شر این پکیج مزخرف فعلی راحت شم
بدجور رو مخم رفته ....

سلام دوست عزیز
در صورتی که امکان داره پکیجتون را تعمیر کنید برای اینکه آب مصرفی 3s با توجه به مخزن دار بودنش بدون نوسان دما هست و محدودیت مصرف ندارید . ایراد پکیج بگید شاید بتونم راهنماییتون کنم . در غیر اینصورت
پکیج ایران اجرت نصب بیشتر داره و برای همین فروشنده ها بیشتر راقب هستند برای فروش و بوتان کیفیت بهتری دارد
هیدرولیک ست پلیمری بهتر هست بدلیل اینکه رسوب بهش نمیشینه و خرابیش کمتر شخصی که به شما گفته برنجی بهتر هست میخواسته شما را متقاعد کنه ایران رادیاتور بخرید
در مورد سرو صدا هر دو گزینه ایران و بوتان صدا دارند ولی ایران بیشتر به صدا میفته
در صورتی که بودجتون میرسه و میخواهید یه پکیج بدون دردسر بخرید پکیج های وارداتی از ایتالیا یا آلمان و یا فرانسه بخرید ولی برای 24 کیلو واتش باید 3 به بالا فکر باشید

Alirezarahi
22-11-2016, 12:47
سلام دوستان پکیج خونه ما بوتان مدل اپتیما هستش دو سال پیش سوراخ شد دادیم جوشش دادن الان تنها مشکلی که داره هی فشارش میره بالا میره بالای ۲ و ۳ فکر کنم دیگه عمرشم به سر آمد حالا میخواستم بدونم الان تو بازار چ مارکی از پکیج خوب هست از نظر اقتصادی هم کم مصرف باشه و...
بوتان
ایران رادیاتور
ایساتیس
و...

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-11-2016, 14:28
سلام دوستان
پکیج خونه ما بوتان مدل اپتیما هستش دو سال ,پیش سوراخ شد دادیم جوشش دادن
الان تنها مشکلی که داره هی فشارش میره بالا میره بالای ۲ و ۳ فکر کنم دیگه عمرشم به سر آمد
حالا میخواستم بدونم الان تو بازار چ مارکی از پکیج خوب هست از نظر اقتصادی هم کم مصرف باشه و...بوتان ایران رادیاتورایساتیسو...سلام

بالا رفتن فشار با گرم شدن دستگاه طبیعیه به شرطی که در حد نرمال باشه و هر چی درجه ی آب مصرفی و شوفاژ رو بالاتر ببریم فشار هم بالاتر میره
اگر مشکلی جز این نداره پس سالمه بشرطی که وقتی سرده فشارش روی 1 و ربع باشه و موقع کار هم از 2.5 بالاتر نره
اگر به 3 میرسه , وقتی که روی 3 هست پیچ هوای یک رادیاتور شوفاژ رو باز کنین و فشار رو به 2.5 کاهش بدین
بعد از یک ماه یا بیشتر ممکنه دوباره بره بالا که علتش تولید گاز هیدروژن در رادیاتورها هست
اما اگر زود زود فشار میره بالا پس ممکنه شیر پرکن خراب باشه و یا باد منبع انبساط کم باشه

880446534
24-11-2016, 14:17
سلام دوستان
یه سوال دارم.
من باید واسه خونمون یه پکیج بخرم (طی 5-6 ماه اینده)
جای پیکج هم از اونجا که تو اشپزخونست، باید فن دار باشه.
مشکلم تو صدای فن هست.
من کلا یا ایران رادیاتور میگرم یا بوتان.

توی این بررسی ها که در اخر لینکشو میذارم، تو بخش نقد و بررسی نوشته ایران رادیاتور با صدا تره. ولی بوتان کم صداست و حدود 35 دسی بل صدا داره.

حالا شما نظرتون رو بگین. من خودم اول بوتانی بودم، ولی نظرم رو عوض کردن رو ایران رادیاتور. اخه از چندتا تعمیرکار پرسیدم، میگن ایران رادیاتور با دوم تره و خرابیش نسبت به بوتان کمتره.

پ.ن: نمیشه بعد از خرابی فن تو پکیج ایران رادیاتور ، فن بوتان رو بهش خوروند؟؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پکیج-دیواری-ایران-رادیاتور-L24FF/127/view/

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بررسی-فنی-پکیج-دیواری-بوتان-مدل-پرلا--Perla-/1048/view/

sent from my tapatalk

alikari9999
26-11-2016, 07:51
سلام
مشکل جدید پکیج ما اینه که چند روز بود پیلوت پکیج bx20 بوتان گاها خاموش میشد و من روشنش می کردم ولی دیگه خاموش شده و روشن نمیمونه
می خواستم ببینم علت از چی هست و در مورد کارکرد پیلوت و سنسور جوش اطلاع پیدا کنم .
اون سر پیلوت که توی شعله هست رفته به یک سنسور بالای پکیج و از اون یک سیم فلزی دیگه آمده به کاربراتور وصل شده . یک بست هم در حدود 10 سانتی شمعک پیلوت این دو سیم فلزی را به هم بسته است . می خواستم ببینم طرز کار اینها چه جوریه و چطور مشکل را برطرف کنم .

taban166
26-11-2016, 17:48
دوستان سلام
پکیج ما بوش تایپ ZWA 24-1 AM 23 وفشار آن با اضافه کردن اب، از صفر بالا میره ودر عرض چند دقیقه بعلت نشتی باز هم صفر میشه. چون دست به آچار بودنم خوبه لطفا" راهنمایی کنید چکار بکنم
متشکرم

ak313
26-11-2016, 20:47
با سلام خدمت کاربران فعال این تاپیک
هال با احتساب اشپزخانه و زوائد حدود 40 متر میشه و توی خونه یدونه رادیات پنلی 120 نصب شده که جواب نمیده توی اتاق خواب هم 65 سانت گذاشتن که جواب نمیده
چه رادیاتی و برندی پیشنهاد می کنید؟ حدود قیمت؟
نظر خودم اینه که به هال یدونه 100 اضافه کنم ( جاش خالیه ) و اتاق خواب هم 120 بزارم حدود 11 متره
رادیات پنلی بزارم یا پره ای
یه مدل خوب و خوش قیمت معرفی کنید

hesam.eng
28-11-2016, 12:21
دوستان سلام
پکیج ما بوش تایپ ZWA 24-1 AM 23 وفشار آن با اضافه کردن اب، از صفر بالا میره ودر عرض چند دقیقه بعلت نشتی باز هم صفر میشه. چون دست به آچار بودنم خوبه لطفا" راهنمایی کنید چکار بکنم
متشکرم
سلام دوست عزیز
علت نشتی از چی هست ؟ تا نشتی برطرف نشه این مشگل را دارید
1- شیر های رفت و برگشت زیر پکیج را ببندید و فشار را بیارید روی 2 اگر بعد 2 ساعت نشتی نداشت ایراد از پکیج نیست و در لوله کشی و رادیاتور ها نشتی دارید و باید اون نشتی را پیدا کنید و در صورتی که در پکیج نشتی دارید به خدمات پکیجتون زنگ بزنید بیاد براتون درستش کنه اگر خودتون دست به آچار هستید بازم به پکیج دست نزنید میتوانید با کوچکترین اشتباه حوادث مرگبار ایجاد کنید

hesam.eng
28-11-2016, 12:23
سلام
مشکل جدید پکیج ما اینه که چند روز بود پیلوت پکیج bx20 بوتان گاها خاموش میشد و من روشنش می کردم ولی دیگه خاموش شده و روشن نمیمونه
می خواستم ببینم علت از چی هست و در مورد کارکرد پیلوت و سنسور جوش اطلاع پیدا کنم .
اون سر پیلوت که توی شعله هست رفته به یک سنسور بالای پکیج و از اون یک سیم فلزی دیگه آمده به کاربراتور وصل شده . یک بست هم در حدود 10 سانتی شمعک پیلوت این دو سیم فلزی را به هم بسته است . می خواستم ببینم طرز کار اینها چه جوریه و چطور مشکل را برطرف کنم .
سلام دوست عزیز
به احتمال زیاد سنسور شمعک خراب شده و دیگه دمای روشن بودن شمعک را حس نمیکنه با خدمات پکیجتون تماس بگیرید بیاند درست کنند

hesam.eng
28-11-2016, 12:28
سلام دوستان
یه سوال دارم.
من باید واسه خونمون یه پکیج بخرم (طی 5-6 ماه اینده)
جای پیکج هم از اونجا که تو اشپزخونست، باید فن دار باشه.
مشکلم تو صدای فن هست.
من کلا یا ایران رادیاتور میگرم یا بوتان.

توی این بررسی ها که در اخر لینکشو میذارم، تو بخش نقد و بررسی نوشته ایران رادیاتور با صدا تره. ولی بوتان کم صداست و حدود 35 دسی بل صدا داره.

حالا شما نظرتون رو بگین. من خودم اول بوتانی بودم، ولی نظرم رو عوض کردن رو ایران رادیاتور. اخه از چندتا تعمیرکار پرسیدم، میگن ایران رادیاتور با دوم تره و خرابیش نسبت به بوتان کمتره.

پ.ن: نمیشه بعد از خرابی فن تو پکیج ایران رادیاتور ، فن بوتان رو بهش خوروند؟؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]پکیج-دیواری-ایران-رادیاتور-L24FF/127/view/

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بررسی-فنی-پکیج-دیواری-بوتان-مدل-پرلا--Perla-/1048/view/

sent from my tapatalk

سلام دوست عزیز
صدای پکیج تنها از فن نیست که بخواهید فن را عوض کنید در بعضی موارد مشعل و یا شیر گاز و تنظیم نبودن فشار گاز و مبدل و.... میتواند ایجاد سرو صدا کند پس بهتر است بستگی به بودجتون پکیج با کیفیت بهتر بخرید
ایران رادیاتور برای اجرت نصب زیادتر نسبت به بوتان و مارک های موجود دیگر بیشتر معرفی میشه
درضمن نیاز نیست صرفا بوتان یا ایران بخرید مارکهای ایتالیایی مونتاژ ایران با قیمت کمی بالا تر از دو مارک مذکور کیفیت بهتری دارند

hesam.eng
28-11-2016, 12:36
هال با احتساب اشپزخانه و زوائد حدود 40 متر میشه و توی خونه یدونه رادیات پنلی 120 نصب شده که جواب نمیده توی اتاق خواب هم 65 سانت گذاشتن که جواب نمیده
نظر خودم اینه که به هال یدونه 100 اضافه کنم ( جاش خالیه ) و اتاق خواب هم 120 بزارم حدود 11 متره

سلام دوست عزیز
رادیاتور بر اساس متراژ و دمای شهر و مشخصات جدار ها و دوجداره و درزبند بودن پنجره ها و اینکه آیا سقف و جدار ها و کف به هوای آزاد راه دارند یا به محیط گرم طول رادیاتور محاسبه میشود
شما لطفا شهر محل سکونت و در چه طبقه ای از ساختمان هستید و نوع درب و پنجره و اگر فضایی چند دیوار به سمت هوای آزاد یا گرم نشده مرتبط است را بفرمایید تا بنده و یا دوستان جهت خرید رادیاتور راهنماییتون کنیم . البته مساحت تک تک فضا ها لازم است
درضمن ببینید شیر رادیاتور ها کاملا باز باشد و شیر قفلی پایین رادیاتور را هم توسی آچار آلن کاملا باز کنید و دمای پکیج را هم تا حدود 80 میتوانید افزایش دهید البته افزایش دما باعث افزایش مصرف و درنتیجه قبض گاز با مبلغ بالا میشود
با توجه به اینکه رادیاتور پذیرایی شما 1 جای اضافه دارد باید یک عدد رادیاتور به آنجا اضافه شود

hesam.eng
28-11-2016, 12:46

دوست عزیز یه رادیاتور 100 برا پذیرایی شاید جوابگو نباشد قبل از خرید اطلاعات خواسته شده را بدید تا سایز مورد نیاز پیشنهاد شود

AKBAR132
28-11-2016, 14:16
سلام دوستان عزیز
من قصد دارم برای خونم که نوسازه و 100 متره پکیج و رادیات پنلی بگیرم

لطفا من رو در مورد برند و مارک معتبر و خوب راهنمایی کنید:n40:

البته یه تحقیقاتی کردم مثلا میگن تو ایرانیا پکیج بوتان خوبه و تو خارجیا بوش و آیرستون ، اما در مورد رادیات پنلی هیچکس هیچ نظری نمیده !!!!!! نظر شما چیه ؟؟

پکیج تو حیاط نصب میشه و فاصلش تا حمام حدود 13 متر

خونه شرقیه و همکف و از سه طرف بازه

عجله هم دارم . خواهشن هر کس هر اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنید خیلی ممنون:n12:

hesam.eng
29-11-2016, 18:06
سلام دوستان عزیز
من قصد دارم برای خونم که نوسازه و 100 متره پکیج و رادیات پنلی بگیرم

لطفا من رو در مورد برند و مارک معتبر و خوب راهنمایی کنید:n40:

البته یه تحقیقاتی کردم مثلا میگن تو ایرانیا پکیج بوتان خوبه و تو خارجیا بوش و آیرستون ، اما در مورد رادیات پنلی هیچکس هیچ نظری نمیده !!!!!! نظر شما چیه ؟؟

پکیج تو حیاط نصب میشه و فاصلش تا حمام حدود 13 متر

خونه شرقیه و همکف و از سه طرف بازه

عجله هم دارم . خواهشن هر کس هر اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنید خیلی ممنون:n12:

سلام دوست عزیز
برای 100 متر پکیج 24 میخواهید و در صورتی که پکیج وارداتی بخواهید خرید کنید برند های Biasi ایتالیا و viesmann آلمان و سونیه دوال فرانسه اینا مونتاژ کشور سازنده هستند و... ولی وایلانت و آریستون و بوش هر سه مونتاژ ترکیه البته همه مدل هایی که نام بردم کیفیت خوبی دارند و برند های دیگری که در بازار هست
در مورد رادیاتور پانلی بیشتر رادیاتور های طرح ترکیه توی بازار هست که همه به یک شکل و تقریبا با یک بازدهی و یک کیفیت میباشند به غیر از دو برند رادیاتور پانلی جنرال والترو و آتروبان که با حجم آب بیشتری که در خود جای میدهند بازدهی بالا تری نسبت به طرح ترکیه میباشند و رادیاتورهایی بسیار شیک و انحصاری این دو برند میباشد البته با قیمتی کمی بالاتر از طرح ترکیه ای ها البته ارزش گرونتر بودنش را دارد
نکته مهم توی خرید رادیاتور این که بر اساس شرایط ساختمان و متراژ رادیاتور را صحیح انتخاب کنید رادیاتور کوچک مساوی است با مصرف زیاد گاز و قبض گاز زیاد و گرم نشدن منزل
جهت مشخص کردن سایز رادیاتور باید طبقه ساختمان اینکه چند طرف باز دارید و نوع پنجره و مساحت هر فضا و تعداد جای رادیاتور و.... را بدهید تا سایز رادیاتور درست انتخاب شود

saeed-kh
01-12-2016, 00:22
سلام. من پکیج بوتان مدل bn دارم. مبدل اصلی سوراخ شده. آیا به غیر از تعویض مبدل، راهی برای تعمیر مبدل وجود دارد؟؟ مثل جوشکاری؟ بست یا هر راه دیگه ای؟
ممنون از راهنمایی شما

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-12-2016, 15:04
سلام.
من پکیج بوتان مدل bn دارم. مبدل اصلی سوراخ شده. آیا به غیر از تعویض مبدل، راهی برای تعمیر مبدل وجود دارد؟؟ مثل جوشکاری؟ بست یا هر راه دیگه ای؟
ممنون از راهنمایی شماسلام

اگر جای نشتی قابل دسترسی هست پس میشه با جوش استیلن (کاربید) جوشش داد
ولی اگر مبدل فرسوده هست اقتصادی نیست چون مدتی بعد دوباره یه جای دیگه اش سوراخ میشه
مس اوراقی رو کیلوئی 20.000 تومن میخرند
اگر کار باز کردن و بستن برای تعویض یا تعمیر رو خودتون انجام بدین پس هزینه خیلی کمتر میشه
شاید تعویضش اقتصادی تر باشه . قیمت مبدل نو هم میتونین از نمایندگی بپرسید تا انتخاب کنین بین تعمیر و تعویض
مبدل عمداً نازک ساخته میشه تا هزینه ی ساختش کم بشه و عمرش هم طولانی نباشه . این سیاستِ بیش از 95% از تولیدکنندگان ایران و چین و هند هست

hesam.eng
01-12-2016, 16:32
سلام

اگر جای نشتی قابل دسترسی هست پس میشه با جوش استیلن (کاربید) جوشش داد
ولی اگر مبدل فرسوده هست اقتصادی نیست چون مدتی بعد دوباره یه جای دیگه اش سوراخ میشه
مس اوراقی رو کیلوئی 20.000 تومن میخرند
اگر کار باز کردن و بستن برای تعویض یا تعمیر رو خودتون انجام بدین پس هزینه خیلی کمتر میشه
شاید تعویضش اقتصادی تر باشه . قیمت مبدل نو هم میتونین از نمایندگی بپرسید تا انتخاب کنین بین تعمیر و تعویض
مبدل عمداً نازک ساخته میشه تا هزینه ی ساختش کم بشه و عمرش هم طولانی نباشه . این سیاستِ بیش از 95% از تولیدکنندگان ایران و چین و هند هست

سلام خدمت دوستان عزیز و بخصوص جناب آقایMohammad asemooni
با توجه به اینکه کوچکترین خطا در تعمیر پکیج مساوی است با مرگ یک خانواده (مرگ خاموش)
از دوستان گرامی خواهشمندم پیشنهاد تعمیر به مصرف کننده ندهند هر چند که مصرف کننده شخصی فنی باشد
و از مصرف کننده گان گرامی هم این خواهش را دارم در صورت خرابی پکیج درب پکیج را باز نکنند زیرا با کوچکترین خطا مانند نبستن درب به صورت کامل و یا قطع شدن سیم سنسور های ایمنی خطر مرگ را به جان میخرند و دیگر افسوس خوردن فایده ای ندارد
امیدوارم ایمنی دودکش ها و .... را رعایت کنیم تا کمتر شاهد مرگ و میر خانواده ها بر اثر گاز گرفتگی باشیم
با تشکر از دوستان گرامی

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-12-2016, 23:57
سلام خدمت دوستان عزیز و بخصوص جناب آقایMohammad asemooni
با توجه به اینکه کوچکترین خطا در تعمیر پکیج مساوی است با مرگ یک خانواده (مرگ خاموش)
از دوستان گرامی خواهشمندم پیشنهاد تعمیر به مصرف کننده ندهند هر چند که مصرف کننده شخصی فنی باشد
و از مصرف کننده گان گرامی هم این خواهش را دارم در صورت خرابی پکیج درب پکیج را باز نکنند زیرا با کوچکترین خطا مانند نبستن درب به صورت کامل و یا قطع شدن سیم سنسور های ایمنی خطر مرگ را به جان میخرند و دیگر افسوس خوردن فایده ای ندارد
امیدوارم ایمنی دودکش ها و .... را رعایت کنیم تا کمتر شاهد مرگ و میر خانواده ها بر اثر گاز گرفتگی باشیم
با تشکر از دوستان گرامی
سلام
ممنون از نظرتون و توصیه هاتون
1- بنده دهها بار در همین سایت و تاپیکهای مختلف با خط پررنگ نوشته ام
رعایت نکات ایمنی خیلی مهمه . بنزین , گاز , برق و اینها شوخی بردار نیست
اگر اطلاعاتتون کمه یک تعمیرکار بیارین
بنده و این سایت هیچ مسئولیتی نداریم اگر نکات ایمنی رعایت نشه و حادثه پیش بیاد

دیگه اگر یه عده بعد از اینهمه شفارش و تذکر و هشدار , نکات ایمنی رو رعایت نکنند و حادثه رخ بده مسئول اول و آخِرش خودشون هستند

===================================
2- خود تعمیرکارها هم در ایران خیلیهاشون نکات ایمنی رو رعایت نمیکنند چون کلاً در ایران ایمنی اهمیت کمی داره بین مردم و مسئولین

قبلاً چند بار مثالهاش رو نوشته ام مثل:
اونی که اومده بود بیمارستان چون براده آلومینیوم پریده بود توی چشمش . بهش میگم خب عینک ایمنی بزن . میگه قیافم ضایع میشه با عینک !!!!!!
یا اون یکی که بهش گفتم چراغهای ترمز ماشینت کار نمیکنه . یکی از عقب میزنه داغونش میکنه . میگه ماشین من بیمه حضرت عباسه . خودش هواشو داره !!!!
یا اونی که بهش گفتم روی داربست کمربند ایمنی ببند , یهو سرت گیج میره تا پات لیز میخوره میافتی داغون میشی . میگه شما نفوس بد نزنی طوری نمیشه !!!!
و غیره و غیره

====================================
3- دیگه مثل قدیم نیست که دسترسی به اطلاعاتِ حرفه ای و تخصصی بسیار دشوار یا غیرممکن باشه
حالا با یک جستجو در نت میشه کل اطلاعات تخصصی گیر آورد خصوصاً اگر جوینده چند زبان مختلف از جمله انگلیسی بلد باشه
تازه با مترجم مرورگر و گوگل هم میتونه به اطلاعات زبانهایی که بلد نیست هم دسترسی پیدا کنه
====================================
4- پکیج اگر هواپیمای B2 و F35 هم باشه باز هم یاد گرفتن طرز کارش و قطعاتش و عیب یابی و سرویس و تعمیرش کار غیر ممکنی نیست خصوصاً برای عاشقان علم و دانش و یادگیری
پکیج یکی دو تا مبدل داره و یکی دو تا فن و یکی دو تا پمپ و چند تا سنسور و شیر و بورد و لوله و اینها
یاد گرفتنش نه شقُ القمر هست نه کار دشوار
وقتی تعمیرکارش یاد گرفته پس بقیه هم میتونند یاد بگیرند اگر علاقه داشته باشند و راهِ درست و اصولی یاد گرفتن رو هم بلد باشند
===================================
و صد البته باید کار رو به کاردان سپرد
اما کاردان شدن غیر ممکن نیست و در کشوری که عده ای با سوء استفاده از کاردان و کارشنان و تکنسین بودنشون خون مردم رو میمکند و برای یک تعمیر ساده کلی کلک میزنند و پول بیشتر میگیرند . قطعه ی سالم رو بیخودی عوض میکنند , قطعات اصلی رو با بازاری عوض میکنند و هزار و یک کلک دیگه میزنند و یا عده ای بی تخصص خودشون رو کاردان و متخصص و تکنسین و اوستا مکانیک جا میزنند و با حدس و گمان عیب یابی و تعمیر میکنند و با خرابکاریهاشون کلی خسارت میزنند به مردم از همه جا بی خبر , مردم حق دارند که برند دنبال یادگیری تا خودشون بشند تعمیرکار و تکنسین خودشون تا از دست عده ای گرگ صفت و عده ای ناوارد در امان بمونند

shahin88
04-12-2016, 13:21
سلام خدمت دوستان من حسابی گیج شدم لطفا کمکم کنید .

من یه خونه دوبلکس دارم که هر طبقه 100 متره که روی هم میشه 200 متر ، من طبقه ی دومم و برای جای پکیج طراحی کرده بودم و الان متوجه شدم که اینکار اصولی نیست که پکیج طبقه دوم باشه ، پیش چند تا کارشناس تاسیساتم رفتم که هر کدومشون یک چی گفتن

اولی گفت که یک پکیج 28 هزار بزاری طبقه دوم جواب میده

دومی گفت باید دوتا پکیج 24 هزار واسه هر طبقه در نظر بگیری

سومی هم که گفت موتورخونه بزنی بصرفه تره برات

الان موندم چیکار کنم ، منتظر راهنماییاتون هستم :n12:

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-12-2016, 23:17
سلام خدمت دوستان
من حسابی گیج شدم لطفا کمکم کنید .
من یه خونه دوبلکس دارم که هر طبقه 100 متره که روی هم میشه 200 متر ، من طبقه ی دومم و برای جای پکیج طراحی کرده بودم و الان متوجه شدم که اینکار اصولی نیست که پکیج طبقه دوم باشه
پیش چند تا کارشناس تاسیساتم رفتم که هر کدومشون یک چی گفتن اولی گفت که یک پکیج 28 هزار بزاری طبقه دوم جواب میدهدومی گفت باید دوتا پکیج 24 هزار واسه هر طبقه در نظر بگیریسومی هم که گفت موتورخونه بزنی بصرفه تره برات
سیستمهای هر واحد و هر طبقه هر چی مستقل تر باشه و جدا باشه بهتره یعنی آب و برق و گاز و تلفن و گرمایش و سرمایش و ورودی و غیره مستقل باشه
نظر بنده اینه که برای هر طبقه پکیج جدا بذارین با قدرت مناسب

bahram.
05-12-2016, 21:36
سلام
با توصیه دوستان رادیات پنلی بهمراه پکیج بوتان پرلا28 هزار گرفتم
2 تا یک متر برا خوابها و 4 تا 140 برا پذیرایی (با کسر انباری و حمام و سرویس 120 متر مفید خونه هستش) رادیات نصب شده
روی 50 درجه دمای رادیات رو گذاشتم و حدود 25 متر مکعب هر روز مصرف گاز داره
پرسشم از دوستان این بود که مصرف گاز طبیعیه؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-12-2016, 00:00
سلامبا توصیه دوستان رادیات پنلی بهمراه پکیج بوتان پرلا28 هزار گرفتم
2 تا یک متر برا خوابها
4 تا 140 برا پذیرایی (با کسر انباری و حمام و سرویس 120 متر مفید خونه هستش) رادیات نصب شده
روی 50 درجه دمای رادیات رو گذاشتم و حدود 25 متر مکعب هر روز مصرف گاز داره
پرسشم از دوستان این بود که مصرف گاز طبیعیه؟؟؟
سلام
عوامل و فاکتورهای مختلفی دخالت داره در مصرف گاز
سرمای آب ورودی به پکیج , نوع پنجره ها , سایز پنجره ها , تعداد پنجرها
نوع و تعداد درهایی که به بیرونِ واحد راه داره مثل درب ورودی و درب بالکن
واحد از چند طرف با هوای بیرون تماس داره ؟ نوع دیوارها و سقف و کف چی هست ؟ و تا چه حد عایق حرارت هست ؟
زیر واحد چی هست ؟ یک واحد دیگه یا پارکینگ ؟ اگر واحد هست آیا مسکونی و گرم هست یا خالی و سرد ؟
بالای سقف چی هست ؟ پست بام ؟ یا واحد ؟ اون واحد مسکونی و گرم هست ؟ یا غیر مسکونی و سرد ؟
دربها و پنجره ها خوب عایق بندی شده با نوار درزگیر ؟
میزان رفت و آمد چقدره ؟ یعنی چند وقت یک بار درها باز و بسته میشه ؟
کولر آبی داره ؟ در زمستان کانالها کاملاً بسته میشه با پوشش مناسب ؟
ارتفاع سقف چقدره ؟ هر چه بلندتر باشه گرم کردنِ خانه انرژی بیشتری میبره .
میزان آفتابگیر بودنِ پنجره ها و دیوارهای بیرونی و سقف
سرعت باد و مدت وزش باد در منطقه
میزانِ سرمای بیرون
شاید عوامل دیگه ای هم باشه و به ذهن بنده نرسیده الان
با این همه عامل و فاکتور , پیدا کردنِ 2 واحدِ دقیقاً مشابه برای مقایسه ی میزان مصرف گاز پکیج بسیار بسیار دشوار هست

پیام1212
08-12-2016, 02:57
با سلام... پکیج ما ایران رادیاتوره و در آشپزخانه نصب شده. الان چند روزه مشکلی پیدا کرده. آب ظرفشویی داغ میشه ولی آب دستشویی و حمام ولرمه! مشکل از کجا میتونه باشه؟؟؟ ممنون

drbehnam
08-12-2016, 09:37
سلام یدونه از شوفاژهای خونمون نصف پره هاش سرده نصفش گرم هواگیریم شده.ابش رو خالی کردیم پررو دوباره نصب کردیم باز نصف پره ها سرده نصفشون گرم.چیکار باید کرد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-12-2016, 13:52
با سلام..
. پکیج ما ایران رادیاتوره و در آشپزخانه نصب شده. الان چند روزه مشکلی پیدا کرده.
آب ظرفشویی داغ میشه ولی آب دستشویی و حمام ولرمه! مشکل از کجا میتونه باشه؟؟؟ ممنونسلام

به احتمال زیاد مشکلی نداره . فقط به علت سرما و گرم نشدن آب به حد کافی و همچنین دوری حمام , آب حمام دماش کمتره
ممکنه دیوارها هم سرد هست و مقداری گرمای آب رو میگیره
در اینصورت چاره ای نیست جز بالاتر بردن درجه ی آب مصرفی
بهتره فقط در حدی آب گرم بشه که نیازی به باز کردن آب سرد نباشه یا آب سرد بسیار کم باز بشه تا هم مصرف گاز کم بشه هم استهلاک پکیج کم بشه هم مشکل سرد و گرم شدن آب پیش نیاد

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-12-2016, 14:01
سلام یدونه از شوفاژهای خونمون نصف پره هاش سرده نصفش گرم . هواگیری هم شده.
ابش رو خالی کردیم پررو دوباره نصب کردیم باز نصف پره ها سرده نصفشون گرم.
چیکار باید کرد؟سلام
اگر نیمه پائین گرمه و نیمه ی بالا سرد پس به اعتقاد بنده علتی نداره جز وجود هوا در رادیاتور
عجیبه که میگین هواگیری کردین اما باز نصفش سرده !!!
شاید هواگیری درست انجام نشده
شاید هم رادیاتور کج نصب شده و پیچ هواگیری پائین تر از شیر آب ورودی رادیاتور هست
باید اون سمتی که پیچ هواگیری هست حداقل 5mm بالاتر باشه تا حبابهای هوا بره بچسبه به پیچ هواگیری و کاملاً خارج بشه

پیام1212
08-12-2016, 15:43
سلام

به احتمال زیاد مشکلی نداره . فقط به علت سرما و گرم نشدن آب به حد کافی و همچنین دوری حمام , آب حمام دماش کمتره
ممکنه دیوارها هم سرد هست و مقداری گرمای آب رو میگیره
در اینصورت چاره ای نیست جز بالاتر بردن درجه ی آب مصرفی
بهتره فقط در حدی آب گرم بشه که نیازی به باز کردن آب سرد نباشه یا آب سرد بسیار کم باز بشه تا هم مصرف گاز کم بشه هم استهلاک پکیج کم بشه هم مشکل سرد و گرم شدن آب پیش نیاد
دوست عزیز با تشکر از پاسخ شما.... اما من مطمئنم که مشکلی در سیستم پکیج وجود دارد چون ما 5 سال است که این پکیج رو داریم و آب حمام و دستشویی همیشه با وجود سرمای هوایی بیش از اینهاهم داغ بوده و این مشکل چند روز است که به وجود آمده و علت نمیتواند دوری حمام از پکیج یا سردی هوا و دیوارها باشد چون این شرایط همیشه وجود داشته و تاثیری بر گرمای آب نداشته! برای همین متعجب هستم که چرا با وجود جوش بودن آب آشپزخانه آب حمام و دستشویی ولرمه!

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-12-2016, 21:09
دوست عزیز با تشکر از پاسخ شما.... اما من مطمئنم که مشکلی در سیستم پکیج وجود دارد چون ما 5 سال است که این پکیج رو داریم و آب حمام و دستشویی همیشه با وجود سرمای هوایی بیش از اینهاهم داغ بوده و این مشکل چند روز است که به وجود آمده و علت نمیتواند دوری حمام از پکیج یا سردی هوا و دیوارها باشد چون این شرایط همیشه وجود داشته و تاثیری بر گرمای آب نداشته! برای همین متعجب هستم که چرا با وجود جوش بودن آب آشپزخانه آب حمام و دستشویی ولرمه!اگر کلاً قدرتِ گرم کنندگی دستگاه کم شده پس افت فشار گاز میتونه علتش باشه که به خاطر مصرف زیاد گاز در کشور هست .
اما اگر در نزدیک پکیج جوشه و در جاهای دورتر ولرم , علتی جز "اتلاف گرما در مسیر" به ذهن بنده نمیرسه
البته در بیشتر مواقع پس از مدتی آبِ ولرم گرم میشه چون لوله های مسیر کم کم گرم میشه و اتلاف گرمای آب کم میشه

shahin88
12-12-2016, 11:25
سلام خدمت دوستان من حسابی گیج شدم لطفا کمکم کنید .

من یه خونه دوبلکس دارم که هر طبقه 100 متره که روی هم میشه 200 متر ، من طبقه ی دومم و برای جای پکیج طراحی کرده بودم و الان متوجه شدم که اینکار اصولی نیست که پکیج طبقه دوم باشه ، پیش چند تا کارشناس تاسیساتم رفتم که هر کدومشون یک چی گفتن

اولی گفت که یک پکیج 28 هزار بزاری طبقه دوم جواب میده

دومی گفت باید دوتا پکیج 24 هزار واسه هر طبقه در نظر بگیری

سومی هم که گفت موتورخونه بزنی بصرفه تره برات

متشکر از اقا محمد که جواب دادن :n12:

دوستان کسی دیگه ای نیست که بیشتر راهنمایی کنه ؟:n13:

hesam.eng
13-12-2016, 21:38
متشکر از اقا محمد که جواب دادن :n12:

دوستان کسی دیگه ای نیست که بیشتر راهنمایی کنه ؟:n13:
سلام
در صورت امکان از 2 پکیج
در غیر اینصورت بستگی به شهر محل سکونت 1 پکیج 32 یا 28 وارداتی ایتالیا یا آلمان یا فرانسه که هد پمپشون نسبت به 24 قوی تر باشه
و در صورتی که لوله کشی گرمایش از کف باشه نیاز به یه پمپ کمکی در مدار می باشید

ahmad_1390
15-12-2016, 10:42
سلام
یه راهنمایی کامل میخواستم که مطمئنم کمک خیلی دوستان دیگرم میکنه. لطفا دوستانی که اطلاعات دقیق دارن راهنمایی بفرمایند :
ببینید بنده 8 9 سال پیش رادیاتور روکا اسپانیا الومینیومی گرفتم که هنوز که هنوزه نو هست و از نظر جنس و راندمان عالی بوده.
اینم بگم که اب داخلش هنوزم اب شفاف هست و اصلا رنگش عوض نمیشه.
برا یه واحد اپارتمان جدید میخواستم رادیاتور بخرم. اون زمانم پنلی بود فقط اریستون بود که چون از اب سیاه فولادی های قدیمی تجربه خوبی نداشتم اونو نگرفتم و الومینیومی گرفتم.
حتما میدونید بعد مدت کوتالهی اب داخلشون سیاه میشد و اگه سوراخ میشد ابش سیاه ... بود

حالا موارد مختلفی انتخاب دارم.
رادیاتور پنلی که با موارد مختلف هست .
از کرمی المان گرفته که قیمتش بالا تره . ارتفاع 55 سانت هست . با اینکه 55 سانت ولی انگاری راندمان حرارتیش از 60 سانتی ها بالاتره !
فرولی مورد دیگره که از شرکتشون پرسیدم گفتن پکیجای ما ایتالیاس ولی رادیاتورامون تولید خط ترکیه هست(بعضیا میگن رادیاتورا ایتالیا هست که خود شرکتش گفت نه)
یه موارد دیگرم هست مثل ایساتیس پنلی .
یا رادیاتور پنلی والترو و جنرال والترو . هم وارداتی دارن که مال ترکیه هست و هم تولید ایران دارن که مثلا مدل مشبک داره بر خلاف همه مدلایی که تو بازاره ظاهر اینا مشبک هست.
ادم فکر میکنه ممکنه همین نوع طراحیش دردسری باشه در اینده و مشکلی داشته باشه که همه دنیا مدلاشون یه جوره و اینا فرق دارن.

همین والترو و جنرال والترو رادیاتور 6 سانتی هم دارن و 10 سانتی هم (2 و تک کانورتور) نمیدونم مثلا میشه با طول بیشتر از تک کانکوتور استفاده کرد که جای کمتر بگیره و زیباتر باشه؟؟ یا جواب نمیدن اینا؟

رادیاتورای تاش و راتا هم هستن .

گزینه دیگر الومینیومی هست که رادیاتور ال پریمو بوتان که میگن تو ایرانیا بهتره و یا رادیاتور الومینیومی فرولی هم دسترسی دارم.

به نظر شما بین این موارد از نظر کیفیت و کار چه طور هستن.

اینم بگم بعضی میگن رادیاتور الومینومی گاز تولید میکنه و مدام باید هواگیری بشه.
والا بنده 8 ساله روکا الومینیومی دارم فقط اول فصل هواگیری میشه اونم محض اطمینان . وگرنه اصلا هواگیری نداره.
از نظر جاگیری و زیبایی و کیفیت و دوام و سوراخ نشدن و ... به نظرتون بین این موارد کدام ها بهتر هستند به ترتیب و پیشنهاد میکنید؟

hesam.eng
15-12-2016, 12:43
سلام
راهنمایی هایی که دوستمون میخواستند در حد اطلاع بنده براتون مینویسم
در استفاده از پکیج
رادیاتور های آلومینیومی بستگی داره به آلیاژی که استفاده شده و در نوع با کیفیت خوب ایرادی در مورد هوا گرفتن و ... ندارد ولی در مواردی که کیفت آلیاژ خوب نیست و معمولا ارزان هستند ایراد هوا گرفتن دارند در رادیاتور های آلومینیومی موجود بازار برند بوتان خوب هست و ایران هم بنظرم خوب باشه
در استفاده با موتور خانه رادیاتور آلمینیومی ایرادی مثل هوا ندارند

با پکیج بهترین گزینه رادیاتور پانلی هست

hesam.eng
15-12-2016, 12:55
دوست عزیز
رادیاتور کرمی وارداتش کم شده و در صورت خرابی معمولا شرکت زیر بار گارانتی نمیره و به دردسر میافتید
پکیج فرولی ایتالیا مونتاژ ترکیه هست که وقتی مونتاژ میشه بعضی از لوازم دیگر ایتالیا نیست
رادیاتور فرولی هم ترکیه هست و کیفیتش هم خوبه
رادیاتور پنلی والترو هم ترکیه هست و فعلا همه سایز های ترکیه ای وارد نمیشه و سایز هایی که از قبل شرکت داره بفروش میرسه و والترو تولید ایران هم فعلا متوقف هست
ولی رادیاتور های جنرال والترو 10 سانتی متری هست و 10 سال گارانتی کیفیت بسیار عالی و بازدهی بالا تر از حتی کرمی دارند به دلیل حجم آبگیری بیشتر
رادیاتور جنرال والترو فقط 2پانل و دو کنوکتور هست با ضخامت 10 سانتی متر

رادیاتور آتربان هم هست با طراحی و کیفیتی دقیقا مشابه جنرال والترو ولی با تنوع بیشتر 2پانل بدون کنوکتور و ضخامت 7 سانتی متر
و دوپانل و دو کنوکتور با ضخامت 7 سانتیمتر و بازدهی حرارتی دقیقا مشابه جنرال والترو
و سه پانل بدون کنوکتور و یا سه پانل با دو کنوکتور هم داره برای جاهایی که برای طول رادیاتور محدودیت داریم و بار حرارتی دو پانل جوابگو نیست از این مدل با ضخامت 13 سانتیمتر استفاده میکنیم
در مورد آلومینیومی ایل پریمو بوتان خوبه ولی باز هم از نظر بازدهی و زیبایی بنده آتربان و یا جنرال والترو را پیشنهاد میدم با سیستم پکیج

ahmad_1390
15-12-2016, 15:53
سلام. مرسی از پاسخ خوبتون و ممنون از راهنمایی
بله کرمی رو من چند جا دیدم داشتن ولی خوب بسیار نایاب بود . و گرانتر از بقیه هم بود.
کرمی المان یه موردی تو توضیحاتش بود که نوشته بود اب ابتدا از پنل جلو رد میشه و بعد وارد پنل پشتی میشه و اینو یه وجه تمایز نوشته بود نسبت به بقیه پنلی ها و باعث راندمان بهتر دونسته بود.
سوالم اینه بقیه پنلی ها چرخش اب به این شکل نیستن گردش اب داخلشون ؟

در مورد کیفیت برای بنده مهم هست و زیبایی و اینکه حداقل جا رو اشغال کنه. مشکلاتی مثل سوراخ شدن و .. و اب سیاه نداشته باشه.
الان خیلی شرکتا گارانتی 10 12 15 ساله دارن.
نمونش ایساتیس ایرانی هم هست ولی 15 سال ضمانت تعویض میده. فرولی هم که رادیاتورش ترکیه هست گفتن گمونم 10 یا 12 سال ضمانت داره و خیلی موارد دیگه مثل کندل گرفته تا ایران رادیاتور و ...
یعنی همه میگن سوراخ شد تعویض میکنیم. مساله اینه رادیاتور الومینیومی سوراخ شدن و این مشکل خیلی خیلی نادر شاید باشه براش و پیش نمیاد ولی فرضا پیش بیاد اب داخلش الان من رادیاتور روکا دارم بعد 8 سال اب داخلش مثل اب معمولیه و شفاف .
ولی اگه اب داخل رادیاتورای پنلی سیاه باشه اون نشتی غیر از دردسر تعویض و .. زحمتای خیلی بیشتری هم درست میکنه.
میخوام از نظر جاگیری کمتر جا بگیره و زیباییش هم بهتر باشه و کیفیتش هم مطمئن.
به نظر شما زیبایی پنلی ها بهتر از مدلای خوب الومینیومی هست؟ یا فقط بحث قیمتیش باعث شده بیشتر استفاده بشن .
در مورد دوام که فکر میکنم دوام الومینیوم بهتر باشه.

مساله دیگه اینکه این مدل جنرال والترو ظاهرا 10 سال ضمانت داره و مدل والترو چه تولید ایران و چه ترکیه اش 12 ساله هست. ایا دلیل کیفیتی داره؟؟
و اینکه کیفیت این مدل اتربان نسبت به والترو و جنرال والترو چه طور هست ؟؟
ظرفیت گرمایی هاشون چه طور هست.

و اگه شما بخواید از نظر کیفیت به ترتیب این موارد رو با توجه به مواردی که گفتم لیست کنین نظرتون چیه :
کرمی . فرولی -ایساتیس -جنرال والترو-والترو-اتربانم
مرسی

راستی این طرح مشبک بعد نصب به نظرتون از مدل متداول زیباتر بوده؟
به نظر من متفاوت هست طرحش ولی در مورد زیباتر بودنش بعد نصب نسبت به مدل عمودی ها تردید دارم

ahmad_1390
15-12-2016, 15:56
و اینکه رادیاتور ال پریمو بوتان و یا الومینیومی فرولی رو بازم بعد همه این پنلی ها میذارین ؟؟
اینا جاگیر تر نیستن نسبت به پره ای های ذکر شده؟؟
و اینکه حدودا شما برای یه اتاق 12 متر طبقه اخر چند پره توصیه میکنین و یا ازین پنلی ها چه اندازه میذارید
برای اتاق 10 متر چه طور

hesam.eng
15-12-2016, 17:09
و اینکه رادیاتور ال پریمو بوتان و یا الومینیومی فرولی رو بازم بعد همه این پنلی ها میذارین ؟؟
و اینکه حدودا شما برای یه اتاق 12 متر طبقه اخر چند پره توصیه میکنین و یا ازین پنلی ها چه اندازه میذارید
برای اتاق 10 متر چه طور
سلام دوست عزیز
رادیاتور های پنلی حداقل بازده حرارتشون 2000 هست و پره ای 8 سانتی جنس خوب 157 درنتیجه 2000/157=تقریبا 13 پره 8 سانتی میشود طول 104 سانتیمتر یعنی پنلی با کمترین بازده 4 سانتیمتر کوچکتر میشه و
پنلی آتربان 95 سانتیش 2356 هست که 2356/157=15 پره * 8= 120 سانتی متر و پره ای 20 سانتیمتر طولش بیشتر از آتربان یا جنرال والترو هست

hesam.eng
15-12-2016, 17:13
برای اتاق 10 متر چه طور

بسته به اینکه چند طرف باز داشته باشید طول رادیاتور ها متفاوت میشه و جای قرارگیری رادیاتور سمت سرد باشه یا گرم
معمولا برا 10 متر طبقه بالا 80 سانتی و 12 متر 80 یا 100 البته بازم باید شرایط را بررسی کرد
نکته اینکه طول رادیاتور هرچه بیشتر باشه مصرف گاز و کارکرد پکیج کم میشه

ahmad_1390
15-12-2016, 17:25
مرسی ازتون
ولی یه مساله این وسط هست.
این ظرفیت حرارتی که بعضی شرکتا اعلام میکنن اگه دقت کنین بعضی یه نکته داره که من که موارد رو بررسی کردم اینو کامل حس کردم و حتما شما اطلاع دارید این عرض منو :

ببینین بعضی شرکتا میان برای اینکه رنج عدد ظرفیت حرارتی شون بالا باشه اعلام میکنن مثلا فلان عدد کیلووات ظرفیت حرارتی این رادیاتور هست.
خوب اولا هر کیلووات 860 کیلوکالری در ساعت هست و عملا این شرکتا وقتی فرضا اعلام کنن 2000 کیلووات میشه 1720 کیلوکالری در ساعت .

نکته دومی که اینم مهم هست اون شرایط دمایی تست هست :
یه مثال بزنم :
شرکت فرولی در کاتالوگ محصولش 2 عدد برای ظرفیت گرمایی اعلام کرده .
یکیش 2164 کیلوات و یکیش 1694 کیلووات. نه اینکه برا 2 محصول .. دقیقا برا یه رادیاتور 100 سانتیش این 2 عدد ذکر شده. اما این دو عدد چی هستن؟
اولا این دو عدد به کیلوکالری در ساعت میشن 1861 کیلوکالری در ساعت و 1457 کیلوکالری در ساعت این اولا.
اما این 2 عدد اعلامی چیه ؟
اون شرایط سنجش هست :
1861 در شرایط دمای آب ورودی 85 و اب خروجی 75 و دمای محیط 20 حاصل شده.
1457 در شرایط اب ورودی 75 و اب خروجی 65 و دمای محیط 20 به دست اومده.

منظور حرفم اینه اگه یه شرکتی دقیق اعلام نکنه این ظرفیت حرارتی که اعلام میکنه دقیق طبق چه دمای ورودی و خروجی حساب شده عملا اون عدد میتونه گول زننده هم باشه.
بماند که بعضی شرکتا هم هستن که ب کیلوواتم اعلام میکنن و کلا این قضیه تشدید هم میشه.

مثال بزنم :
رادیاتور کندل مثلا برای 1 مترش زده 2236 کیلووات.
اولا یکی که اینو بدونه حسابش کنه به کیلوکالری در ساعت میشه 1923 . دوما شرایط تستش چی زده؟ زده 90 دمای ورودی اب و 70 خروجی اب و دمای محیط 20
یعنی این 1923 یی که زده در دمایی به دست اومده که ازون اعلامی فرولی در بالاترین دماشم بالاتره .
خوب مشخص هست یه تستی اگه اعلام بشه که در دمای بالاتره مشخصه اگه با عدد شرکتی دیگر که در دمای پایین تر تست شده مقایسه بشه اون عدده بالاتره.

ahmad_1390
15-12-2016, 22:50
سلام دوستان
اقا حسام زحمت کشیدن و خیلی زیاد وقت گذاشتن و راهنمایی کردن من رو.
یه سری عکس خوب هم برام فرستادن که گفتم برای دوستان دیگرم بذارم . شاید کمک کننده باشه برای دیگرانم مثل من.

من بین رادیاتور الومینیومی فرولی و بوتان
و رادیاتورهای پنلی فرولی و کرمی بیشتر و مواردی مثل ایساتیس تردید داشتم.

دنبال یه رادیاتور بودم که از نظر گرمایش مطمئن باشم و همچنین کیفیت خوب داشته باشه و اینکه از سوراخ شدن پنلی ها و اب سیاهشون میترسیدم .
و دنبال این بودم اگه قراره پنلی بگیرم ترجیحا علی رغم ظرفیت گرمایی بالا و کیفیت خوب زیبا باشه و عرض کمتری داشته باشه ...
حتی مثلا تو این فکر بودم مثلا کمی عرض 6 سانت اگه گرمایش رو جواب بده تهیه کنم و متراژ بیشتر بگیرم (کرمی 6 سانت تک کانورتور بود که البته میگفتن بعهتره 2 کانورتور تهیه بشه همه)

ایشون یه رادیاتوری بهم معرفی کردن به نام آتربان و جنرال والترو که یه طراحی مشبک داشت و با طراحی متداول پنلی ها فرق داشت.
و اینکه یه مقدار ابگیری این مدل بیشتر هست و ظرفیت حرارتیش هم بالا بود. اینو هم بگم که چیزی که من دیدم تو کاتالوگ ظرفیت حرارتی اون در شرایط استانداردی هست که معمولا ذکر میکنن برندهای معتبر.
یعنی مثل مثال خودم در صحبت قبلی با درج کیلووات یا تست در دمای بالاتر عددسازی نشده ... و ظاهرا واقعا ظرفیت گرمایی خوبی داره
در مورد ظاهرش حالا دوستان شما هم نظری داشتین بفرمایین به نظرتنون این مورد شکیل تر میشه یا طرح عادی.
و اینکه در مورد کیفیت این برند آتربان و جنرال والترو کسی تجربه ای داره؟ ممنونم

عکساشو میذارم :

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در عکس بالایی سمت چپی 2 کانوکتور 7 سانت هست و سمت راستی 2 کانوکتور 10 سانت
--------------
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hlpmostafa
17-12-2016, 17:18
سلام
من یه پکیج دیواری تاچی دارم برای واحد ۵۵ متری. این مشاهدات را درموردش داشتم:
۱- گاهی اوقات (نه همیشه) دمای آب مصرفی نوسان می‌کند.
۲- گاهی اوقات، چند ثانیه (~دو ثانیه) بعد از روشن شدن شعله، با صدای «تق» مانند خاموش می‌شود. (به نظرم گاز را قطع می‌کند)
۳-گاهی اوقات این مشکل ناتوانی در روشن نگه‌داشتن شعله ادامه پیدا می‌کند و پکیج خطای E6 که به معنای نقص در احتراق است را می‌دهد.

یک راه حل که به صورت تجربی پیدا کردم این است که بعد از ری‌استارت پکیج، یک شیر آب گرم را چند ثانیه زیاد باز کنم ، این کار باعث روشن شدن شعله می‌شود، سپس آب را بسته و پکیج را روی حالت زمستان قرار دهم که این کار پمپ و شعله را روشن می‌کند. در این صورت معمولا شعله روشن باقی می‌ماند!
به طور خلاصه اینکه، پکیج گاهی اوقات قادر به روشن نگه‌داشتن شعله نیست، اما معمولا وقتی چند ثانیه آب‌گرم را باز می‌کنم (و شعله روشن می‌شود)، بعد از بستن آب، شعله می‌تواند برای سیستم گرمایش نیز روشن بماند!
سوال:
مشکل از کجاست؟ نظر خودم من، میله‌ی یونیزاسیون (سنسور شعله) است، و یا خرابی برد الکترونیکی.
خواستم نظر شما را بدانم. و اینکه آیا می‌توان خودم آن را تعمیر کنم (کلا اگر راهنمایی کنید عالی خواهد بود!)
پیشاپیش ممنون.

ahmad_1390
17-12-2016, 20:26
سلام
البته امیدوارم دوستانی اگه در مورد کیفیت رادیاتور های آتربان و جنرال والترو تجربه دارن یا از کیفیتشون تجربه دارن جواب پست های قبلی منم بدن ممنون میشم.

در مورد سوال شما. من در مورد مشکل دومتون که چون اطلاع ندارم صحبت نمیکنم. نمیدونم سرویس رو کردید هر 2 سال یه بار اقلا. من پکیج خودمون روکا هست و واقعا بی ازار بوده ولی هر 2 سالی یه بار تجربم شده باید سرویس بشه توی تابستون که اگه نشه به خاطر سرویس نشدن توی زمستون و توی اوج کارش ممکنه اروری بیاره و اون موقع مجبور بشی اون سرویس رو تو زمستون انجام بدی. ولی همون تابستون خودت برا سرویسش اقدام کنی اصلا دیگه تا 2 سال دیگه هیچ کاری نداره ... تو پکیج روکای ما که اینجوریه . قدیم سرویسش اصلا نمیکردیم گمونم سال سوم یا چهارمش که خریده بودیم تو زمستون یه اروری اورد و اتفاقا تو اوج زمستون بود . کاری نداشت ولی همون سرویسش یه روزی ما رو به زحمت انداخت. بعد اون دیگه هر 2 سال یه بار تابستون سرویس میشه دیگه هیچ کار و مشکلی نداشته اصلا. البته ممکنه مشکل برا سنسور یا چیزی باشه . دوستان دیگه نظر بدن.
اما در مورد اینکه میگید گاهی اوقات دمای اب نوسان میکنه

ببینید احتمالا پکیج شما تک مبدل هست.
پکیج تک مبدل در فصل زمستان که پکیج گرمایشش روشن هست وقتی اب بسته هست همون مبدل بالای شعله هست و اب رو داره داغ میکنه.
وقتی شما شیر اب رو باز میکنی ممکنه دما رو 45 گذاشته باشه ولی اولی که ابو باز میکنی اب بسیار داغ تر میاد و خیلی دمای بالاتر و بعد چند لحظه میاد پایین.
این برا اینه تک مبدل هست و مدار شوفاژ روشن بوده و اول که شیر باز میشه اون اب داغ داخل مبدل میاد بیرون.
کلا یه مقداری توی پکیج تک مبدله کنترل دما سخت تر هست و یه کمی نوسان دما توی این پکیج ها کمی هست. یعنی یه نوسان خفیفی حول اون دمایی که شما تنظیم میکنی داره .
ما هم پکیج روکای قدیمی مون تک مبدل هست ولی واقعا عالی بوده و این نوسان دماییشم به چشم نمیاد ولی حتی تو بهترین ها هم یه نوسان اندک دمایی هست . تو ایرانیا نمیدونم احتمالا تو ایرانیا و جنسلای پایین تر بیشتر باشه.
ولی کلا تک مبدله این موردو داره و یه نوسان اندک دمایی داره . خصوصا اولی که ابو باز میکنی اب خیلی داغ تری از اون دمای بعدی میاد .
ثابت اب رو باز نگه داری تنظیم میاد و نوسان محسوسی نمیکنه.
باز اگه ببندی شیر اب رو باز شوفاژ روشن میشه و وقتی شیر رو باز بازش میکنی همون قضیه پیش میاد.
یعنی این مساله رو شما تو زمستون حس میکنی و موقع باز شدن شیر اینو میبینی که اول اب خیلی داغ میاد و بعد افت میکنه و نرمال میشه.

تو 2 مبدله اینجوری نیست و اب یه کم مکث ممکنه داشته باشه نسبت به تک مبدل گرم شدنش ولی دماش نوسان نمیکنه .

ahmad_1390
17-12-2016, 21:30
سلام
راهنمایی هایی که دوستمون میخواستند در حد اطلاع بنده براتون مینویسم
در استفاده از پکیج
رادیاتور های آلومینیومی بستگی داره به آلیاژی که استفاده شده و در نوع با کیفیت خوب ایرادی در مورد هوا گرفتن و ... ندارد ولی در مواردی که کیفت آلیاژ خوب نیست و معمولا ارزان هستند ایراد هوا گرفتن دارند در رادیاتور های آلومینیومی موجود بازار برند بوتان خوب هست و ایران هم بنظرم خوب باشه
در استفاده با موتور خانه رادیاتور آلمینیومی ایرادی مثل هوا ندارند

با پکیج بهترین گزینه رادیاتور پانلی هست

سلام اقا حسام
و ممنون از راهنمایی شما
یه سوال داشتم .
ببینین رادیاتور پنلی فرولی که جزو معتبرترین موارد پنلی بازار کشور شاید باشه بعد کرمی المان اینجور که من قبلا بررسی کرده بودم.
در کاتالوگش اگه بررسی بفرمایید این قید شده :
رادیاتورش اولا 10 سانت عرض هست. 60 سانت ارتفاعش هست. و مدل 2 کانوکتورش رو دارم عرض میکنم.
مدل طول 100 سانتیش ظرفیت حرارتیش اینه :
ظرفیت حرارتی در استاندارد 75/65/20 : 1694 وات که میشه 1456 کیلوکالری در ساعت
ظرفیت حرارتیش در استاندارد 85/75/20 :2164 وات هست که میشه 1861 کیلوکالری در ساعت

حالا در مورد رادیاتور پنلی اتروبان داریم :
رادیاتور 2 کانوکتور با عرض 6 سانت که خوب طرح جدیدی داره و اینطور که از فرمایشات شما متوجه شدم یه مقداری ابگیریش بیشتره و ابگیری بیشتری داره.
خوب درست . به خاطر این مقداری که ابگیریش بیشتره قابل انتظاره کمی ظرفیت گرماییش بیشتر باشه.
البته خوب این رادیاتور 6 سانت هست و قطعا باید یه مقداری برای عرض کمترش ظرفیت گرماییش از مدل مشابه خودش یعنی جنرال والترو که همون طرح هست عینا و عرض 10 سانت هست و کانوکتورهاش بزرگ تره باید کمتر باشه قاعدتا .
ولی در کاتالوگ ها و اطلاعات در حالی که جفت رادیاتور ها 97 سانتی هستن ظرفیت گرماییشون برابره و یه ذره اتروبان هنوز ظرفیت گرماییش بیشترم هست. حتی برابر بودنش یه کم جای تعجب داره .

حالا این مساله اصلا به کنار .

بریم سر همون مقایسه ظرفیت گرمایی رادیاتور آتربان با فرولی .
اطلاعات فرولی رو که بالا دقیق ذکر کردم.
اما در مورد اتربان :

رادیاتور طرح مشبک که یه مقداری ابگیری بیشتری داره (مثل جنرال والترو)
البته عرضش 6.6 سانت هست و باریک تر هست .
ارتفاعش 60 سانت هست مثل فرولی .
طولش 97 سانت هست و 3 سانتی از فرولی 100 سانتی کوتاه تره.

اما در مورد ظرفیت حرارتی اتربان داریم :

در استاندارد 75/65/20 : 2356 کیلوکالری بر ساعت

سوال من اینجاست :

رادیاتور فرولی رادیاتور بیکیفیتی نیست و در صحبت و فرمایش خودتونم جزو موارد باکیفیت بازار عنوان شده بود.
در کاتالوگش عنوان شده بود اطلاعات بالا که من دقیقا به کیلوکالری دقیق محاسبش کردم . همون وات قید شده اش هم ذکر شده بود ...
حالا اینکه 650 !!! کیلوکالری بر ساعت رادیاتور اتربان از فرولی که اتفاقا 10 سانتی هم هست یعنی کنوکتوراش بزرگ ترن چه طور ممکنه ؟؟
اینو یهویی دیدم کلا یه مقداری به این اطلاعات ظرفیت گرمایی شک کردم.
ممنون میشم شما هم نظرتونو بفرمایین
-------------
البته یه سایت دیدم ظرفیت گرمایی فرولی رو بدون هیچ استانداردی زده بود 2254 که هیچ منبعی نداشت.
من منبعی که عرض کردم فایل مشخصات فنی خود محصول فرولی بود.
اطلاعات سایت فرولی نمایند هم دقیقا همین جدول رو داره که میتونین ملاحظه بفرمایید .

سوال من اینه :
چه طور ممکنه اگه ظرفیت گرمایی فرولی به کالری میشه اینی که عرض کردم و به واتش این هست.
چه طور ممکنه رادیاتور با عرض 7 سانت حالا با کمی ابگیری بیشتر(البته ازون طرف 3 سانت کوتاه تره و 97 سانته و فرولی 100 سانت. پس شاید اصلا ابگیری فرولی هم بیشتر بشه که احتمال زیاد هست چون 6 سانت در 60 سانت پنل بیشتر داره (پشت و رو 3 ساعت) ) اینقدر ظرفیت گرماییش بیشتر باشه.
دوم اینکه چه طور ظرفیت گرمایی جنرال والترو و اتربان که طرحشون عینا مشابه همه و اتربان عرضش کمتر هست و کانوکتوراش کوچک تره ظرفیت حرارتیش از جنرال والتروی با کانکتورای بزرگ تر و جنس و طراحی عینا مشابه کمتر که نشده هیچ یه ذره بیشترم شده !
یه کم ادم به این موارد شک میکنه .
ممنون میشم شما هم نظرتونو بفرمایید

hlpmostafa
18-12-2016, 01:43
سلام
در مورد سوال شما. من در مورد مشکل دومتون که چون اطلاع ندارم صحبت نمیکنم. نمیدونم سرویس رو کردید هر 2 سال یه بار اقلا. من پکیج خودمون روکا هست و واقعا بی ازار بوده ولی هر 2 سالی یه بار تجربم شده باید سرویس بشه توی تابستون که اگه نشه به خاطر سرویس نشدن توی زمستون و توی اوج کارش ممکنه اروری بیاره و اون موقع مجبور بشی اون سرویس رو تو زمستون انجام بدی. ولی همون تابستون خودت برا سرویسش اقدام کنی اصلا دیگه تا 2 سال دیگه هیچ کاری نداره .

تو 2 مبدله اینجوری نیست و اب یه کم مکث ممکنه داشته باشه نسبت به تک مبدل گرم شدنش ولی دماش نوسان نمیکنه .
تشکر بابت پاسخ. در مورد نوسان آب، باید بگم که به خودی خود اذیت‌کننده نبود و من به این دلیل اون رو هم ذکر کردم که به نظرم علتش شاید همین خاموش و روشن شدن متوالی شعله و ناتوانی حفظ شعله بیش از ~2 ثانیه باشد.
پکیج شاید باید ۲۰ بار تلاش کند تا بالاخره یک بار شعله روشن باقی بماند و به سرعت خاموش نشود.
و طی ۴ سال گذشته هم سرویس نشده است.

sam223
19-12-2016, 01:11
سلام خدمت استادان
برای خرید پکیج به مشکل انتخاب برند برخوردم به هر فروشگاهی سر می زنم یه چی میگن
راستش بعضی ها می گن بوتان خوبه یه جا تاچی رو معرفی کرد و گفت قطعاتش خارجیه تو نت هم مارکای خارجی ایتالیایی و آلمانی رو معرفی می کنن اما شنیدم اینام دیگه تو ایران مونتاژ می شن و کیفیت قبل رو ندارن
لطفا راهنماییم کنین و اگه میشه دلیل و مزایا و معایبش رو بگین تا خیالم راحت شه مرسی

hesam.eng
19-12-2016, 13:11
سلام
من یه پکیج دیواری تاچی دارم برای واحد ۵۵ متری. این مشاهدات را درموردش داشتم:
۱- گاهی اوقات (نه همیشه) دمای آب مصرفی نوسان می‌کند.
۲- گاهی اوقات، چند ثانیه (~دو ثانیه) بعد از روشن شدن شعله، با صدای «تق» مانند خاموش می‌شود. (به نظرم گاز را قطع می‌کند)
۳-گاهی اوقات این مشکل ناتوانی در روشن نگه‌داشتن شعله ادامه پیدا می‌کند و پکیج خطای E6 که به معنای نقص در احتراق است را می‌دهد.

یک راه حل که به صورت تجربی پیدا کردم این است که بعد از ری‌استارت پکیج، یک شیر آب گرم را چند ثانیه زیاد باز کنم ، این کار باعث روشن شدن شعله می‌شود، سپس آب را بسته و پکیج را روی حالت زمستان قرار دهم که این کار پمپ و شعله را روشن می‌کند. در این صورت معمولا شعله روشن باقی می‌ماند!
به طور خلاصه اینکه، پکیج گاهی اوقات قادر به روشن نگه‌داشتن شعله نیست، اما معمولا وقتی چند ثانیه آب‌گرم را باز می‌کنم (و شعله روشن می‌شود)، بعد از بستن آب، شعله می‌تواند برای سیستم گرمایش نیز روشن بماند!
سوال:
مشکل از کجاست؟ نظر خودم من، میله‌ی یونیزاسیون (سنسور شعله) است، و یا خرابی برد الکترونیکی.
خواستم نظر شما را بدانم. و اینکه آیا می‌توان خودم آن را تعمیر کنم (کلا اگر راهنمایی کنید عالی خواهد بود!)
پیشاپیش ممنون.
سلام دوست عزیز
بله حدس خودتون درست هست و به احتمال زیاد شعله درست تشخیص داده نمیشه و باید میله یونیزاسیون نسبت به شعله تنظیم بشه و یا توسط کاغذ سمباده تمیز شود و کار سختی نیست ولی با توجه به خطرات گاز بهتر است از خدمات برند پکیج استفاده کنید تا ایشون بیاند و براتون درستش کنند و در کل یه سرویسش هم بکنند

Alirezarahi
20-12-2016, 04:31
سلام دوستان الان بهترین پکیج بین برند های ایرانی کدومه؟
پکیج ما همش خاموش میشه یعنی همش چراغش قرمز میشه دلیلش چیه؟

hesam.eng
21-12-2016, 18:57
سلام دوستان الان بهترین پکیج بین برند های ایرانی کدومه؟
پکیج ما همش خاموش میشه یعنی همش چراغش قرمز میشه دلیلش چیه؟

سلام دوست عزیز
شما باید مدل پکیج را بگید و اینکه توی چه مرحله ای قرمز میشه و آیا قرمز چشمک زن هست یا ثابت و اگر چشمک زن هست مدت زمان ثابت بودن چراغ مهم هست
برند ایرانی یعنی مونتاژ ایران زیاد هست شما اگر برندی مد نظر دارید بگید تا بین آنها نظر داده شود کدام بهتر است توسط دوستان

Firebirds
23-12-2016, 12:03
سلام دوستان

من قصد خرید یک پکیج رو دارم و بودجه ای هم که براش کنار گزاشتم 2 تومان هست؛ خانه زیر 120 متر و 7 تا شوفاز زیر 1 متری با بازده گرمایی نچندان خوب و یک حمام و دو سرویس بهداشتی.
تحقیقاتی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که باید یه پکیچ 24K بگیرم و از طرفی با این پول نمی تونم سراق پکیج های خارجی ( ایتالیایی و آلمانی و... ) برم
برای همین مجبور به انتخاب پکیج ایرانی هستم
در مورد پکیچ های احتراق بسته RSi چیز جالبی پیدا نکردم - صدای زیاد فن به حدی که همسایه ها آزار ببیند، واقعا فاجعه است !
پکیج دیواری بوتان 24000 پرلا
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فکر هم نمی کنم احتیاجی باشد احتراق بسته بگیرم، چون یه دود کش مجزای 15 سانتی برای پکیج نصب شده ...

سوال اینجاست بین مدل های پکیج بوتان کدام خرابی کمتری دارد ؟
لیست قیمت پکیج شوفاژ دیواری بوتان | بوتان | لیست قیمت
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یا از آن مهم تر اصلا پکیج بهتری با این هزینه پیدا میشود که هم در استان قزوین خدمات پس از فروش داشته باشد و هم کیفیت دستگاه مناسب باشد ؟

ممنون از اینکه تجربه های خود را به اشتراک میگذارید.

تپل
23-12-2016, 14:50
سلام دوستان

من قصد خرید یک پکیج رو دارم و بودجه ای هم که براش کنار گزاشتم 2 تومان هست؛ خانه زیر 120 متر و 7 تا شوفاز زیر 1 متری با بازده گرمایی نچندان خوب و یک حمام و دو سرویس بهداشتی.
تحقیقاتی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که باید یه پکیچ 24K بگیرم و از طرفی با این پول نمی تونم سراق پکیج های خارجی ( ایتالیایی و آلمانی و... ) برم
در مورد پکیچ های احتراق بسته RSi چیز جالبی پیدا نکردم - صدای زیاد فن به حدی که همسایه ها آزار ببیند، واقعا فاجعه است !
فکر هم نمی کنم احتیاجی باشد احتراق بسته بگیرم، چون یه دود کش مجزای 15 سانتی برای پکیج نصب شده ...

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یا از آن مهم تر اصلا پکیج بهتری با این هزینه پیدا میشود که هم در استان قزوین خدمات پس از فروش داشته باشد و هم کیفیت دستگاه مناسب باشد ؟

صدای پرلا زیاده؟؟؟؟!!!!!!!

کی گفته

شما میتونی پارما بگیری
هم کیفیتش خوبه هم قیمش

Firebirds
23-12-2016, 14:58
صدای پرلا زیاده؟؟؟؟!!!!!!!

کی گفته

شما میتونی پارما بگیری
هم کیفیتش خوبه هم قیمش

شما خودتون پرلا فن دار دارید ؟
کامنت های اینجا رو خوندید ؟

Alirezarahi
24-12-2016, 03:24
سلام دوست عزیز
شما باید مدل پکیج را بگید و اینکه توی چه مرحله ای قرمز میشه و آیا قرمز چشمک زن هست یا ثابت و اگر چشمک زن هست مدت زمان ثابت بودن چراغ مهم هست
برند ایرانی یعنی مونتاژ ایران زیاد هست شما اگر برندی مد نظر دارید بگید تا بین آنها نظر داده شود کدام بهتر است توسط دوستان

بوتان اپتیما نه دیگه وقتی قرمز میشه دیگه ثابته باید بچرخونیش وسط دوبارا بچرخونی رو حالت آب و سوفاژ تا روشن بشه.
نه برندی مد نظر ندارم
چ میدونم از بین
ایران رادیاتور یا بوتان یا ....
تقریبا فضای خونه ۱۳۰ متره

hesam.eng
24-12-2016, 18:00
سلام دوستان

سلام دوست عزیز
شما در صورتی میتوانید پکیج بودن فن نصب کنید که ساختمان شما شرایط دودکش بدون فن را داشته باشه و یکی از شرایط دودکش 15 هست و دیگری درب و پنجره غیر دوجداره و بدون درز بند باید باشه و ارتفاع دودکش حداقل 3 متر باید باشه و متراژ ساختمانتون باید بیش از 60 متر باشه و..... اگر این شرایط را دارید میشه بدون فن نصب کنید که خوب صدای پکیج کم میشه و خرابی فن هم دیگر ندارید

hesam.eng
24-12-2016, 18:31
بوتان اپتیما نه دیگه وقتی قرمز میشه دیگه ثابته باید بچرخونیش وسط دوبارا بچرخونی رو حالت آب و سوفاژ تا روشن بشه.
نه برندی مد نظر ندارم
چ میدونم از بین
ایران رادیاتور یا بوتان یا ....
تقریبا فضای خونه ۱۳۰ متره
سلام
ایراد شما میتونه از دودکش ساختمان و یا سیستم فن پکیج باشه
و میشه فشار آب باشه یا خرابی سنسور فشار
و یا خرابی سنسور دما
یا حسگر شعله
بهتره به خدمات پکیجتون بگید بیاد براتون درست کنه چون باید اونجا شرایط کار دیده بشه و عیب دقیق مشخص شود

hose in
26-12-2016, 01:57
درود
پکیج خونه من ایران رادیاتوره دو مبدله " حدودا 6 سالی میشه استفاده کردیم
اخیرا رادیاتورها رو کاملا شستشو دادیم مبدلها هم اسید شویی شدن " آب گرم مصرفی خیلی خوبه فشار آب هم طبیعیه با وجودی که درجه رو روی آخرین حد تنظیم کردم رادیاتورها خوب گرم نمیشن هواگیری هم انجام شده ضمنا هیچ اروری هم نمیده

با کمی دقت متوجه شدم زمانیکه پکیج استارت میزنه چراغهای پنل یکی یکی روشن میشن و تا 80 درجه ( چراغ آخر ) پیش میره بعد پکیج اتومات میکنه و خاموش میشه چراغها تو تایم حدودا 3 دقیقه یکی یکی خاموش میشن تا اینکه به 30 درجه تنزل پیدا میکنه
بعد مجدد پکیج روشن میشه و همینطور ادامه داره....

آیا این طبیعیه؟ یا اینکه چراغها باید رو یه درجه ای ثابت بمونن؟
خودم حدس میزنم اگه درجه روی 60 یا 70 یا 80 ثابت بمونه رادیاتورها کامل گرم میشن ولی چون پکیج هی مرتب اتومات میکنه و خاموش و روشن میشه رادیاتورها نیمه گرم می مونن
لطفا دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن مشکل از چیه

سپاس

hose in
26-12-2016, 16:06

درود
هنگامی که دو فیش مشکی رو از قطعه آبی رنگ جدا میکنم ( با کادر و فلش زرد مشخص کردم ) شعله کم میشه ودرجه پکیج روی 70 یا 80 ثابت می مونه دمای رادیاتور هم خوب میشه
ضمنا الان درجه پکیج رو از 80 به 70 کاهش دادم فیشها رو هم متصل کردم شعله ثابت شد و دیگه اتومات نکرد

الان باید چیکار کنم؟

دور موتور که با فلش قرمز مشخص کردم اگه روی 3 باشه پکیج زوزه میکشه و اگه روی 2 تنظیم شه زوزه خیلی کم میشه و روی 1 به هیچ عنوان صدا نداره
لطفا در این مورد هم راهنمایی کنید
سپاس

hesam.eng
26-12-2016, 19:25
سلام دوست عزیز
با توجه به اینکه شما سیم ببوبین شیر گاز را قطع میکنید و درست میشه احتمالا مشگل فشار گاز دارید و احتمالا فشار گاز زیاد هست باید خدمات پکیجتون را بگید بیاد براتون تنظیم فشار گاز کنه
یه احتمال دیگه که اول دادم گرفتگی لوله های زیر پکیج هست اونم چک کنید
صدای زوزه از موارد زیر میباشد :
اول ببینید فشار پایین نباشد و تقریبا 1.5 تا 2 باشه بهتره و سپس هوا نداشته باشد اگر تو پمپ صدا میاد وگرنه
بدلیل اینکه پکیجتون قدیمی هست و مبدل شستشو دادید احتمالا مقداری رسوب مونده که به همین دلیل دور پمپ که زیاد میشه باعث میشه جریان آب با سرعت به رسوبها برخورد کنه و اجاد صدا کنه البته با اسید شویی مجدد هم ممکنه بهتر نشه و حتی احتمال سوراخ شدن مبدل هست و اگر بخواید خوب بشه راهش تعویض مبدل هست پس بزارید همین دور 1 اگر ساختمانتون بزرگ نیست جواب میده

hose in
26-12-2016, 23:10
سلام دوست عزیز
با توجه به اینکه شما سیم ببوبین شیر گاز را قطع میکنید و درست میشه احتمالا مشگل فشار گاز دارید و احتمالا فشار گاز زیاد هست باید خدمات پکیجتون را بگید بیاد براتون تنظیم فشار گاز کنه
صدای زوزه از موارد زیر میباشد :
اول ببینید فشار پایین نباشد و تقریبا 1.5 تا 2 باشه بهتره و سپس هوا نداشته باشد اگر تو پمپ صدا میاد وگرنه
بدلیل اینکه پکیجتون قدیمی هست و مبدل شستشو دادید احتمالا مقداری رسوب مونده که به همین دلیل دور پمپ که زیاد میشه باعث میشه جریان آب با سرعت به رسوبها برخورد کنه و اجاد صدا کنه البته با اسید شویی مجدد هم ممکنه بهتر نشه و حتی احتمال سوراخ شدن مبدل هست و اگر بخواید خوب بشه راهش تعویض مبدل هست پس بزارید همین دور 1 اگر ساختمانتون بزرگ نیست جواب میده
درود

اگه منظور شما همون لوله های مسی هستن که به مبدلها متصله و در تصویر به رنگ مس یا قهوه ای رنگ دیده میشه اونا کاملا باز هستن و گرفتگیی ندارن، شیلنگهای زیر پکیج هم حدود دو هفته پیش چک کرده بودم کاملا سالم و باز هستن
در رابطه با صدای زوزه هم موتور به هیچ عنوان صدا نمیده جهت اطمینان یه بار بازش کردم و کامل تمیزش کردم .
البته تغریبا تمیز بود فقط موقع باز کردن کمی ماسه از داخلش بیرون ریخت ،صدای زوزه ویا چیزی شبیه به وووووووو از داخل مبدل به گوش میرسه

دوست گرامی :
با قطع کردن سیمهای بوبین الان پکیج خیلی نرمال کار میکنه
حرارت رگلاتورها خیلی زیاد نیست ولی تغریبا رضایت بخشه ( چراغهای پکیج 80 درجه رو نشون میده ولی رگلاتورها خیلی گرم نیستن گرمای معمولی دارن ولی رضایت بخشه) آب مصرفی هم خیلی خوبه
از اونجایی که فعلا شرایط مالی اجازه تعمیر رو بهم نمیده بفرمایید اگه بزارم پکیج به همین منوال کار کنه یعنی سیم بوبین قطع باشه آیا مشکلی داره؟

چه مزایا و معایبی داره؟
توضیح اینکه:
الان پکیج با شعله کم روشنه حتی اتومات هم میکنه، خاموش و روشن میشه... اصلا هیچ موقع به این خوبی نبوده!!!:n13:
////////////////////////////////

تنظیم گاز رگلاتور به چه صورته؟ در صورتی که باتصویر اراعه کنم آیا خودم میتونم تنظیمش کنم؟

سپاس

hesam.eng
27-12-2016, 12:13
سلام
شما با این شرایط در حال حاضر دارید با شعله کوتاه کار میکنید و اگر اون سیم را وصل کنید مواقع مورد نیاز مشعل با شعله بلند کار میکنه و فشار گاز زیاد باعث میشه که روی شعله بلند شعله زیاد بلند باشد و زود حرارت مبدل بره بالا برا همین زود قطع میشه
ولی این عیب نمیتونه فقط از تنظیم فشار گاز باشه میتونه دلایل دیگری هم داشته باشه که تا خدماتی نیاد سر پکیج مشخص نمیشه
درضمن تنظیم شعله سخت هست و ممکنه خودتون دست بزنید از اینکه هست بدتر بشه
حتما هر چه زودتر خدمات بگید بیاد درست کنه پکیج خطرناک هست و ممکنه با دستکاری شما یه قسمت درست عمل نکنه و خطر نشت دود به منزل و یا انفجار و..... پیش بیاد
منظورم از گرفتگی لوله همون لوله های زیر پکیج بود که ممکن است پیچیده شده یا تا خورده باشد
صدای مبدل از رسوب هست و کاریش نمیشه کرد تا تعویض بشه

T_L_O_T_D
28-12-2016, 00:06
دوستان يك پكيج زميني مي خواهم براي يك واحد ٣٠٠ متري در طبقه سوم، قيمت مهم نيست
چي بگيرم مناسب باشه؟ نظرتان راجع به برند هاي بوتان و ايران رادياتور چيه؟

iranbutane
28-12-2016, 12:21
دوستان يك پكيج زميني مي خواهم براي يك واحد ٣٠٠ متري در طبقه سوم، قيمت مهم نيست
چي بگيرم مناسب باشه؟ نظرتان راجع به برند هاي بوتان و ايران رادياتور چيه؟

سلام دوست عزیز
پکیج ایران رادیاتور می تونید بگیرید
تا اونجا که من میدونم بوتان پکیج زمینی نداره
جهت اطلاعات بیشتر( تعداد رادیاتور و دوری حمام و جند تا بودن حمام) با این شماره تماس بگیرید
09123279117

rasoul e
09-01-2017, 00:30
سلام دوستان گل

من خونم کف خواب هست و یه پکیج میخوام بخرم که بی صدا باشه و کم مصرف
به نظر شما چه مارکی بخرم .خارجی باشه بهتره
تا سه میلیون میخوام هزینه کنم تا چندین سال عمر بده

خیلی ممنونم ازتون اگه راهنماییم کنید:n40:

hesam.eng
09-01-2017, 17:49
سلام دوستان گل

من خونم کف خواب هست و یه پکیج میخوام بخرم که بی صدا باشه و کم مصرف
به نظر شما چه مارکی بخرم .خارجی باشه بهتره
تا سه میلیون میخوام هزینه کنم تا چندین سال عمر بده

خیلی ممنونم ازتون اگه راهنماییم کنید:n40:

سلام
معمولا برند های ایتالیاای توی رنج 3 به بالا هستند
مارک های بیاسی ویزمن وایلانت سونیه دوال بیشتر وارداتی هستند و مونتاژ نمیشوند و ایتالیایی و آلمانی و فرانسه اصلی هستند
ایمر گاس هم وارداتی داره هم مونتاژ ایران
آریستون بوش فرولی و... مونتاژ ترکیه هستند
والترو و وستن و گرم ایران و بوتان و ایران رادیاتور و .... مونتاژ ایران
باید ببینید تو شهر شما چه برندی هست و کدوم خدماتش بهتره و با بودجتون جور باشه ردیف های اول بالای 3 و هرچه بیاید به سمت آخر ارزونتر میشه تا حدود 1300000 تومان
شما متراژتون چند متر هست و چند متر لوله برا گرمایش استفاده شده ؟ چه شهری هستید برای انتخاب قدرت پکیج آیا 24 میخواهید یا بیشتر ؟

hassan2222
09-01-2017, 17:58
سلام دوستان
آپارتمانی بیست سال ساخت با متراژ 75 متر دارم،
سوالم این است که آیا می توان در آن پکیج نصب کرد، سوال دیگرم این است که آیا باید تمام ساختمان پکیج نصب کنند یا فقط یک واحد تنها قادر به نصب پکیج هم می باشد؟

hesam.eng
09-01-2017, 19:20
سلام دوستان
آپارتمانی بیست سال ساخت با متراژ 75 متر دارم،
سوالم این است که آیا می توان در آن پکیج نصب کرد، سوال دیگرم این است که آیا باید تمام ساختمان پکیج نصب کنند یا فقط یک واحد تنها قادر به نصب پکیج هم می باشد؟
سلام دوست عزیز
سیستم گرمایش قدیم چی هست اگر بخاری و آبگرمکن باشید بله میشه پکیج نصب کنید برا واحد خدتون ولی اگر موتور خونه باشید یکمی دردسر داره
برا نصب پکیج باید شرایط نصب داشته باشید اگر بتوانید جایی که قبلا آبگرمکن بوده پکیج بگذارید باید ببینید شرایط دودکش چطور هست آیا میشه یه دودکش دو جداره از دیوار به بیرون راه داد که پکیج فن دار با دودکش دو جداره و حتی میتونید پنجره دو جداره و درزبند هم استفاده کنید و در صورتی که باید از دودکش ساختمان استفاده کنید بهتره پکیج بدون فن استفاده کنید و درب و پنجره معمولی بدون درزبند و دوجداره
یه روش دیگر هست که پکیج فن دار و دود را بدید به دودکش و هوای تازه از بیرون یا محیط بگیرید که روش درستی نیست و خطرات زیادی دارد از جمله نشتی دود در طبقات دیگر و خدایی نکرده فوت همسایه هایی که دودکش شما از دیوار ساختمانشون عبور میکند
فقط نکته مهم اگر پکیج با پنجره معمولی نصب کردید سایز رادیاتور ها را بزرگتر در نظر بگیرید که خونه درست گرم بشه و قیض گاز مبلغش بالا نیاد
در صورت راهنمایی بیشتر میتوانید با شماره اینجانب 09132223581 تماس بگیرید یا تلگرام کنید

hesam.eng
09-01-2017, 19:27
دوستان عزیز با توجه به اهمیت شرایط نصب پکیج و شرایط دودکش ها در صورت نیاز در وقت کاری با شماره اینجانب تماس بگیرید یا از طریق تلگرام تا جایی که بتونم راهنماییتون میکنم که خدایی نکرده اتفاق ناگواری برای شما و خانواده هاتون نیفته .
شماره 09132223581
یه نکته مهم در ساختمان هایی که از پنجره دوجداره درز بند استفاده میشه اگر پکیجتون خراب شد برای گرمایش از بخاری برقی استفاده کنید و به هیچ وجه اجاق یا بخاری بدون دودکش استفاده نکنید این و سایل باید دودشون توسط دودکش تخلیه شود و برای سوختن گاز نیاز به اکسیژن دارند که در ساختمان بدون دودکش و درزبند خطر مرگ خاموش به همراه دارند
2 ساختمان هایی که بخاری استفاده میکنند هرگز نباید پنجره ها درزبند شوند و یا پلاستیک زده شوند که مسیر ورود اکسیژن بسته میشود و خطرات جبران ناپذیری در پی دارد حداقل مشکلات ریوی و سپسس مغزی و در نهایت فوت به علت نبود اکسیژن
امیدوارم این اطلاعات بدردتون بخوره و جلوگیری کند از اتفاقات ناگوار برای شما و خانواده محترمتان و دیگر هموطنان

hesam.eng
09-01-2017, 19:29
عضو کانال تلگرام دفتر اینجانب هم بشید آموزش هایی جهت دودکش ها وجود دارد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

armin_12ir
11-01-2017, 15:01
سلام
قصد جابجایی دو عد از رادیاتورهام رو با همدیگه دارم (یکی 10پره و دیگری 15)
برای باز و بست اینها چه نکاتی رو باید انجام بدم
2سال هست که پکیج و شوفاژ بسته شده و پکیج هم بوتان هست
MOHAMMAD_ASEMOONI
11-01-2017, 16:55
سلام
برای باز و بست اینها چه نکاتی رو باید انجام بدم2سال هست که پکیج و شوفاژ بسته شده و پکیج هم بوتان هست
تشکرسلام

اگر سایزشون فرق داره پس نمیشه بزرگه رو جای کوچیکه نصب کرد مگر اینکه اینکه کلی زانو و لوله به کار بره
برای جابجائی کافیه شیرهای رفت و برگشتِ شوفاز که زیر پکیج هست بسته بشه . اگر نمیدونین کدومها هست پس باید هر 4 تا شیر زیر پکیج رو ببندین

hesam.eng
11-01-2017, 18:23
سلام
برای باز و بست اینها چه نکاتی رو باید انجام بدم
2سال هست که پکیج و شوفاژ بسته شده و پکیج هم بوتان هست
باید فشار سیستم گرمایش را صفر کنید توسط باز کردن شیر هواگیری رادیاتور و سپس شیر های بالا و پایین ( شیر پایین با آچار آلن بسته میشود ) رادیاتور را بسته و تمهداتی بیندیشید که آب داخل رادیاتور منزلتون را کثیف نکند و بتوانید جمع آوری کنید . بعد رادیاتور را باید از قسمت مهره ماسوره که سمت شیر هست باز کنید و رادیاتور را جدا کرده و از روی بست دیواری برداشته و در صورت امکان رادیاتور را شستشو دهید و رادیاتور ها را جا به جا کنید و اگر بست دیواری رادیاتور کوچک برای رادیاتور بزرگ نزدیک شیر هست بهتر هست بست را انتقال دهید نزدیک انتهای رادیاتور درضمن نکته مهم این که رادیاتور باید تراز و تقریبا چند میلیمتر سمت هواگیری بالا تر از سمت شیر ها قرار گیرد تا هوای رادیاتور کاملا تخلیه شود و مشکل ساز نشود

rasoul e
13-01-2017, 19:37
سلام
معمولا برند های ایتالیاای توی رنج 3 به بالا هستند
مارک های بیاسی ویزمن وایلانت سونیه دوال بیشتر وارداتی هستند و مونتاژ نمیشوند و ایتالیایی و آلمانی و فرانسه اصلی هستند
ایمر گاس هم وارداتی داره هم مونتاژ ایران
آریستون بوش فرولی و... مونتاژ ترکیه هستند
والترو و وستن و گرم ایران و بوتان و ایران رادیاتور و .... مونتاژ ایران
باید ببینید تو شهر شما چه برندی هست و کدوم خدماتش بهتره و با بودجتون جور باشه ردیف های اول بالای 3 و هرچه بیاید به سمت آخر ارزونتر میشه تا حدود 1300000 تومان
شما متراژتون چند متر هست و چند متر لوله برا گرمایش استفاده شده ؟ چه شهری هستید برای انتخاب قدرت پکیج آیا 24 میخواهید یا بیشتر ؟

با عرض سلام و ارادت خدمت آقای hesam.eng
با کمال تشکر و قدردانی از زحمات شما

منزل ما نوساز 140 متره که 100 متر ساخت داره.وهمه جا لوله گذاشته بجز دستشویی و نصف آشپزخانه. از نصاب پرسیدم گفت 24kwمیخواد.
ساکن اصفهان شهرستان نجف آباد هستیم.

چون شما تجربه دارید و متخصص هستید راهنمایی کنید چه مارکی بخریم
خونمون کف خوابه میخوام یه پیکجی باشه که شرایط زیر را داشته باشه:
1- آبگرم مصرفی و خونه همزمان گرم باشه (یعنی دومبدل فن دار باشه )
2- بی صدا و کم مصرف باشه
3- چندین سال عمر مفید داشته باشه
4- تنظیم جداگانه دمای آبگرم مصرفی و کف خواب
5- خدمات پس از فروش داشته باشه

آیا احتیاج در ورودی آب سرد به رسوب گیر یا سختی گیر آب هم دارد؟

به نظر شما از مارک های بیاسی و ایمرگاس و بای ماک و فرولی چه مارکی بهتره بخرم؟
در ضمن در شهر ما
بیاسی ر اگفت 2900
ایمرگاس و فرولی 2800 تا 2900

میخوام هم کیفیت داشته باشه هم خدمات.

ممنون از لطف شما.
شاد باشید.

221Soheil
14-01-2017, 22:05
با سلام و تشكر از راهنمايي هاي خوبتون
لطفا" بفرماييد براي خونه ٧٠ تا ٨٠ متري در لاهيجان صرف نظر از قيمت پكيج چه مارك و چه مدلي بهترين انتخاب شماست؟
خيلي ممنون

hesam.eng
15-01-2017, 09:08
با عرض سلام و ارادت خدمت آقای hesam.eng
با کمال تشکر و قدردانی از زحمات شما

منزل ما نوساز 140 متره که 100 متر ساخت داره.وهمه جا لوله گذاشته بجز دستشویی و نصف آشپزخانه. از نصاب پرسیدم گفت 24kwمیخواد.
ساکن اصفهان شهرستان نجف آباد هستیم.

چون شما تجربه دارید و متخصص هستید راهنمایی کنید چه مارکی بخریم
خونمون کف خوابه میخوام یه پیکجی باشه که شرایط زیر را داشته باشه:
1- آبگرم مصرفی و خونه همزمان گرم باشه (یعنی دومبدل فن دار باشه )
2- بی صدا و کم مصرف باشه
3- چندین سال عمر مفید داشته باشه
4- تنظیم جداگانه دمای آبگرم مصرفی و کف خواب
5- خدمات پس از فروش داشته باشه

آیا احتیاج در ورودی آب سرد به رسوب گیر یا سختی گیر آب هم دارد؟

به نظر شما از مارک های بیاسی و ایمرگاس و بای ماک و فرولی چه مارکی بهتره بخرم؟
در ضمن در شهر ما
بیاسی ر اگفت 2900
ایمرگاس و فرولی 2800 تا 2900

میخوام هم کیفیت داشته باشه هم خدمات.

ممنون از لطف شما.
شاد باشید.

سلام دوست عزیز
1 اینکه پکیج دو مبدل نمیتونه همزمان هم آبگرم مصرفی را بده هم گرمایش و فقظ پکیج های مخزن دار این قابلیت را دارند
2 اینکه ساخت شما با توجه به اینکه گرمایش از کف هست و دیر دمای مصالح داخل زمین میاد پایین نیاز به سیستمی که همزمان هم آب گرم را بده هم گرمایش نیست
3بله باید رسوب گیر سر راهش ببندید تا مبدل دیرتر رسوب بگیر و هزینه ها آتی برای اسید شویی مبدل کم میشه
4همه پکیج ها تنظیم دما جداگانه داره
5اگر قیمت بیاسی را بهتون 2900 گفته عالی هست چون لیست فروشش قیمتش 3250 هست
و پکیج بیاسی پکیج واقا ایتالیایی هست خدماتش هم خوبه هرچند خرابی نداره ولی قطعات زیادی برا خدماتش وارد کردند که مشکلی نداره

hesam.eng
15-01-2017, 09:11
با سلام و تشكر از راهنمايي هاي خوبتون
لطفا" بفرماييد براي خونه ٧٠ تا ٨٠ متري در لاهيجان صرف نظر از قيمت پكيج چه مارك و چه مدلي بهترين انتخاب شماست؟
خيلي ممنون

سلام شما ببینید تو شهرتون چه برند هایی موجود هست و خدماتش خوبه ولی مارک های بیاسی و ویزمن و سونیه دوال اصل هستند و ایمر گاز هم اصل داره هم مونتاژ ایران و والترو و وستن و گرم ایران و برند های خیلی زیاد دیگه که خوبند و مونتاژ ایران و بعد بوتان و ایران جز ارزان ها هستند

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-01-2017, 12:21
سلام دوستان
کسانی که در مناطق سردسیر زندگی میکنند و کسانی که حدودِ 600.000 تومن هزینه ی بیشتر براشون چندان مهم نیست و جای کافی هم دارند , بهشون پیشنهاد میکنم که سیستم شوفاژ و آبگرمکن رو از همدیگه جدا کنند
یعنی یک پکیج نصب کنند برای شوفاژ و یک آبگرمکن دیواری مثل بوتان هم نصب کنند برای تامین آب گرم خانه .
اینجوری دیگه مشکل عمده ای از بابت تامین آب گرم شوفاژ و آب گرم مصرفی ندارید . دیگه پکیج راحت میتونه آب گرم رادیاتورهای شوفاژ رو تامین کنه و استحمام و ظرف شستن و اینها هم راحت و بی دردسر انجام میشه
خلاصه هر چه قدر پول بدین همونقدر هم آش میخورین
:20:

hamidrezaaf
17-01-2017, 00:39
سلام ، در حدود 40 روز پیش برای حل مشکل فشار بسیار کم آب گرم ، تعمیر کار مبدل را اسید شویی کردند و این مشکل حل شد. در حدود 20 روز پیش دوباره فشار نسبت به روزهای بعد از تعمیر کاهش فشار داشتند.
از آنجا که ما در حدود 7 سال هست به رادیاتورها دست نزده ایم و دو تا از رادیاتورهامون نیمه گرم می شدند این احتمال را دادیم که رسوبات این دو رادیاتور دوباره مبدل را در حال کثیف کردن هستند.
بنابراین این دو تا رادیاتور را دو هفته پیش تمیز کردیم و با هواگیری تمام رادیاتور دوباره تمام این دوتا رادیاتور گرم شدند و خونه گرم شد. ما که قبلا شومینه گازی را روشن می کردیم اونو خاموش و یه کم دمای پکیج را بالا بردیم. بعد از چند روز رادیاتورها شروع به قطره کردن در بازه های زمانی خاصی می کردند. مثل اینکه فشار روی رادیاتورها تو زمانهایی خاص زیاد و در اکثر مواقع قطره نمی کردند.
اما مدتی است (در حدود یک هفته) که فشار پکیج کم می شود و سپس پکیج قرمز ( خاموش) می شود. وعلاوه بر رادیاتور آب از زیر یه خروجی پکیج هم قطره قطره خارج میشود. البته اگر دمای پکیج رو کم کنم دیرتر فشار کم و پکیج خاموش می شود.
الان چند روزه که پکیج صدای عجیبی داره مثل اینکه آب با صدای وزش باد تو لوله های پکیج جریان پیدا می کنه.
دلیل مشکل سیستم گرمایشی ما چیست ؟ چه راهکار و توصیه هایی برای ما دارید؟

با تشکر و سپاس فراوان
حمیدرضا

hesam.eng
17-01-2017, 19:35
سلام ، در حدود 40 روز پیش برای حل مشکل فشار بسیار کم آب گرم ، تعمیر کار مبدل را اسید شویی کردند و این مشکل حل شد. در حدود 20 روز پیش دوباره فشار نسبت به روزهای بعد از تعمیر کاهش فشار داشتند.
از آنجا که ما در حدود 7 سال هست به رادیاتورها دست نزده ایم و دو تا از رادیاتورهامون نیمه گرم می شدند این احتمال را دادیم که رسوبات این دو رادیاتور دوباره مبدل را در حال کثیف کردن هستند.
بنابراین این دو تا رادیاتور را دو هفته پیش تمیز کردیم و با هواگیری تمام رادیاتور دوباره تمام این دوتا رادیاتور گرم شدند و خونه گرم شد. ما که قبلا شومینه گازی را روشن می کردیم اونو خاموش و یه کم دمای پکیج را بالا بردیم. بعد از چند روز رادیاتورها شروع به قطره کردن در بازه های زمانی خاصی می کردند. مثل اینکه فشار روی رادیاتورها تو زمانهایی خاص زیاد و در اکثر مواقع قطره نمی کردند.
اما مدتی است (در حدود یک هفته) که فشار پکیج کم می شود و سپس پکیج قرمز ( خاموش) می شود. وعلاوه بر رادیاتور آب از زیر یه خروجی پکیج هم قطره قطره خارج میشود. البته اگر دمای پکیج رو کم کنم دیرتر فشار کم و پکیج خاموش می شود.
الان چند روزه که پکیج صدای عجیبی داره مثل اینکه آب با صدای وزش باد تو لوله های پکیج جریان پیدا می کنه.
دلیل مشکل سیستم گرمایشی ما چیست ؟ چه راهکار و توصیه هایی برای ما دارید؟
با تشکر و سپاس فراوان
حمیدرضا
سلام دوست عزیز
باید نشتی های رادیاتور را بگیرید تا فشار سیستم گرمایش پایین نیاید و پکیج خاموش نشود
نشتی زیر پکیج باید خدماتی ببیند یا بعد از شستشو اتصالات مبدل ها درست بسته نشدند یا نشتی پیدا کردند و یا شیر اطمینان پکیج ضعیف شده و نشتی میدهد که باید از لوله شیر اطمینان آب تخلیه شود
صدای عجیب پکیج احتمال زیاد ناشی از برخورد آب با رسوب داخل مبدل میباشد
در مسیر برگشت گرمایش صافی ببندید که رسوب رادیاتور وارد پکیج نشود و چند وقت یکبار فیلتر صافی را باز کرده و شستشو دهید
اگر مشکل صدا آزار دهنده هست یا مبدل را تعویض کنید یا اگر میبینید پکیج قدیمی هست و ارزش خرج ندارد پکیج را کلا تعویض کنید
رادیاتور ها را شستشو دهید و حتما در مسیر برگشت گرمایش صافی ببندید

hamidrezaaf
17-01-2017, 23:37
ممنون از توضیحات بسیار خوبتان لطفا سوالات ذیل را پاسخ دهید .
1- نظرتون در خصوص ماده محافظ مخصوص سیستم های گرمایشی مثل لینک زیر چی هست؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!photocat1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]%21photocat1)

2- برای تعویض شیر ورودی و خروجی رادیاتورها بایستی قبل از هر کاری کدام شیرها بسته شوند. و چه میزان آب و با چه فشاری بعد از باز کردن شیر ورودی از لوله خارج می شود؟ آیا از شیر خروجی هم آب خارج می شود.

3- از لحاظ روش تفلون بستن کدام بخشها بایستی بیشتر تفلون زده شود و حداقل نیاز به چند دور دارد در ضمن کدام نوع تفلون مناسبتر هست معمولی و یا پهن ؟

4- من بعد از شتشوی رادیاتور و جا زدن و باز کردن شیر ورودی و خروجی
از آنجا که آب گیری رادیاتورها چند دقیقه طول می کشه تا زمان پر شدن آب رادیاتورها شیر هوا گیری رادیاتور را باز می گذارم تا آب به طور کامل از رادیاتور بیرون آمده و بعد از 10 ثانیه بیرون ریختن آب شیر هوا گیری رو می بندم.
آیا برای هواگیری کار دیگری رو هم بایستی انجام داد؟

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!photocat1)

hesam.eng
18-01-2017, 18:06
ممنون از توضیحات بسیار خوبتان لطفا سوالات ذیل را پاسخ دهید .
1- نظرتون در خصوص ماده محافظ مخصوص سیستم های گرمایشی مثل لینک زیر چی هست؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!photocat1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]%21photocat1)

2- برای تعویض شیر ورودی و خروجی رادیاتورها بایستی قبل از هر کاری کدام شیرها بسته شوند. و چه میزان آب و با چه فشاری بعد از باز کردن شیر ورودی از لوله خارج می شود؟ آیا از شیر خروجی هم آب خارج می شود.

3- از لحاظ روش تفلون بستن کدام بخشها بایستی بیشتر تفلون زده شود و حداقل نیاز به چند دور دارد در ضمن کدام نوع تفلون مناسبتر هست معمولی و یا پهن ؟

4- من بعد از شتشوی رادیاتور و جا زدن و باز کردن شیر ورودی و خروجی
از آنجا که آب گیری رادیاتورها چند دقیقه طول می کشه تا زمان پر شدن آب رادیاتورها شیر هوا گیری رادیاتور را باز می گذارم تا آب به طور کامل از رادیاتور بیرون آمده و بعد از 10 ثانیه بیرون ریختن آب شیر هوا گیری رو می بندم.
آیا برای هواگیری کار دیگری رو هم بایستی انجام داد؟

سلام
1. ماده محافظ بیشتر برا جلوگیری از هوا گرفتن رادیاتور های آلومینیومی استفاده میشود و خوب هست استفاده کنید
2. منظورتون را درست متوجه نشدم مگه شما رادیاتور نمیخواید جا به جا کنید پس اگر درست متوجه شده باشم شما دیگه نیاز نیست شیر های رادیاتور را جا به جا کنید فقط شیر بالا و پایین رادیاتور را بسته که شیر پایین معمولا با آچار آلن بسته میشود و سپس شیر هوا گیر رادیاتور را باز کنید تا آب رادیاتور تا جایی که امکان داره از شیر هواگیر تخلیه شود و بعد مهره ماسوره شیر بالا را باز کنید تا مقداری آب هم از آن قسمت خارج شود و در نهایت مهره شیر پایین را باز میکنید که دیگر کل آب داخل رادیاتور از پایین تخلیه میشود بستگی به حجم آب رادیاتور حدود 5لیتر به بالا آب تخلیه میشود
3. شما برای جابجایی رادیاتور نیاز به تفلن ندارید و فقط مهره و ماسوره باید باز کنید که بعد باز میبندید و حالت مخروطی داره و سفت کنید خودش آب بند میکنه . تفلن ها زیاد فرقی نمیکنند همه یک کار را میکنند
4. بله درست هست فقط بعد فشار پکیج را ببرید بالا تقریبا حدود 2 و یه مدت بزارید پکیج روشن باشه و آب کل رادیاتور ها که گرم شد مثلا بعد از 10 دقیقه پکیج را خاموش کنید و بعد از چند دقیقه مجددا تمامی رادیاتور ها را هواگیری کنید تا هیچ رادیاتوری هوا نداشته باشه
نکته مهم اینکه توی نصب باید دقت کنید رادیاتور باید تقریبا تراز نصب شود و سمت شیر هواگیری 2 یا 3 میلیمتر بالا تر از تراز قرار گیرد

hamidrezaaf
18-01-2017, 19:41
سلام
1. ماده محافظ بیشتر برا جلوگیری از هوا گرفتن رادیاتور های آلومینیومی استفاده میشود و خوب هست استفاده کنید
2. منظورتون را درست متوجه نشدم مگه شما رادیاتور نمیخواید جا به جا کنید پس اگر درست متوجه شده باشم شما دیگه نیاز نیست شیر های رادیاتور را جا به جا کنید فقط شیر بالا و پایین رادیاتور را بسته که شیر پایین معمولا با آچار آلن بسته میشود و سپس شیر هوا گیر رادیاتور را باز کنید تا آب رادیاتور تا جایی که امکان داره از شیر هواگیر تخلیه شود و بعد مهره ماسوره شیر بالا را باز کنید تا مقداری آب هم از آن قسمت خارج شود و در نهایت مهره شیر پایین را باز میکنید که دیگر کل آب داخل رادیاتور از پایین تخلیه میشود بستگی به حجم آب رادیاتور حدود 5لیتر به بالا آب تخلیه میشود
3. شما برای جابجایی رادیاتور نیاز به تفلن ندارید و فقط مهره و ماسوره باید باز کنید که بعد باز میبندید و حالت مخروطی داره و سفت کنید خودش آب بند میکنه . تفلن ها زیاد فرقی نمیکنند همه یک کار را میکنند
4. بله درست هست فقط بعد فشار پکیج را ببرید بالا تقریبا حدود 2 و یه مدت بزارید پکیج روشن باشه و آب کل رادیاتور ها که گرم شد مثلا بعد از 10 دقیقه پکیج را خاموش کنید و بعد از چند دقیقه مجددا تمامی رادیاتور ها را هواگیری کنید تا هیچ رادیاتوری هوا نداشته باشه
نکته مهم اینکه توی نصب باید دقت کنید رادیاتور باید تقریبا تراز نصب شود و سمت شیر هواگیری 2 یا 3 میلیمتر بالا تر از تراز قرار گیرد

سلام و تشکر بابت پاسختون ،
منظور من خود شیر ورودی و خروجی هست که در هنگام باز کردن رادیاتور شیر ورودی و خروجی را می بندیم . حالا اگر بخواهیم خود شیر ورودی و خروجی را تعویض کنیم چه کار بایستی انجام دهیم ؟ چون بعضی وقتا خود شیر ورودی و عمدتا شیر خروجی مشکل دار شده اند.

ممنون و متشکرم

hesam.eng
18-01-2017, 20:38
سلام و تشکر بابت پاسختون ،
منظور من خود شیر ورودی و خروجی هست که در هنگام باز کردن رادیاتور شیر ورودی و خروجی را می بندیم . حالا اگر بخواهیم خود شیر ورودی و خروجی را تعویض کنیم چه کار بایستی انجام دهیم ؟ چون بعضی وقتا خود شیر ورودی و عمدتا شیر خروجی مشکل دار شده اند.

ممنون و متشکرم

سلام در صورتی که بخواهید شیر را تعویض کنید باید یه شیر قبلش ببندید اگر کلکتوری هست شیر کلکتور و اگر مداری باشه باید شیر زیر پکیج را ببندید و عملا آب کا سیستم خالی میشه
برای تخلیه فشار باید یا از طریق هواگیری و یا بستن شیر ورودی آب سرد پکیج و باز گردن شیر پرکن پکیج و باز کردن یه شیر آبگرم مثلا دستشویی را باز کنید آب سیستم گرمایش تخلیه میشه و فشارش میاد پایین و بعد باز کردن مهره و ماسوره شیر ها توجه داشته باشید بازم از مهره ماسوره آب تخلیه میشه پیش بینی ظرف برای جمع آوری و جلوگیری از کثیف کاری یا خرابی بشود و سپس مهره ماسوره شیر پایین را باز کنید و بعد شیر ها از لوله کشی داخل دیوار باز کنید

hamidrezaaf
19-01-2017, 02:20
سلام در صورتی که بخواهید شیر را تعویض کنید باید یه شیر قبلش ببندید اگر کلکتوری هست شیر کلکتور و اگر مداری باشه باید شیر زیر پکیج را ببندید و عملا آب کا سیستم خالی میشه
برای تخلیه فشار باید یا از طریق هواگیری و یا بستن شیر ورودی آب سرد پکیج و باز گردن شیر پرکن پکیج و باز کردن یه شیر آبگرم مثلا دستشویی را باز کنید آب سیستم گرمایش تخلیه میشه و فشارش میاد پایین و بعد باز کردن مهره و ماسوره شیر ها توجه داشته باشید بازم از مهره ماسوره آب تخلیه میشه پیش بینی ظرف برای جمع آوری و جلوگیری از کثیف کاری یا خرابی بشود و سپس مهره ماسوره شیر پایین را باز کنید و بعد شیر ها از لوله کشی داخل دیوار باز کنید

با سلام و درود متاسفانه شیر قبل شیر ورودی و یا خروجی وجود ندارد.
منظور از کلکتوری چی هست ؟

فقط اینو بگم که به پکیج چهار تا شلینگ فلزی رفته است. یکی سرده و سه تا گرم هست( فکر کنم یکی آب گرم مصرفی و دوتای دیگه رفت و برگشت رادیاتورهاست. )
از این چهار تا سه تاش قطع کن داره و یکیش نداره.

پکیجمون بوتان هست.( کالدا ونیزیا تک مبدله) و چهار تا شلینگ ورودی داره . اگر از روبرو به پکیج نگاه کنیم از سمت راست قطره آب از نزدیک خروجی دوم خارج می شود.
آیا موردی هست که از قلم افتاده باشد ؟

ممنون و متشکرم.

hesam.eng
19-01-2017, 09:43
با سلام و درود متاسفانه شیر قبل شیر ورودی و یا خروجی وجود ندارد.
منظور از کلکتوری چی هست ؟

فقط اینو بگم که به پکیج چهار تا شلینگ فلزی رفته است. یکی سرده و سه تا گرم هست( فکر کنم یکی آب گرم مصرفی و دوتای دیگه رفت و برگشت رادیاتورهاست. )
از این چهار تا سه تاش قطع کن داره و یکیش نداره.

پکیجمون بوتان هست.( کالدا ونیزیا تک مبدله) و چهار تا شلینگ ورودی داره . اگر از روبرو به پکیج نگاه کنیم از سمت راست قطره آب از نزدیک خروجی دوم خارج می شود.
آیا موردی هست که از قلم افتاده باشد ؟

ممنون و متشکرم.

سلام
سیستم لوله کشی شما اگر کلکتوری باشه توی دیوار یه جعبه هست که داخلش دو ردیف شیر وجود دارد و در هر ردیف به تعداد رادیاتور های ساختمان که با توصیفات شما کلکتوری نیست
در صورت امکان به شماره تلگرام من 09132223581 عکسی بفرستید از زیر پکیج تا راهنمایی کنم
شیلنگ هایی که از زیر پکیج آمدند در 2 سایز میباشد که سایز های کوچکتر به مسیر های آب مصرفی متصل شده اند و سایز های بزرگتر به گرمایش
اگر امکان داشت عکس جایی که قطره آب ازش میچکد را بفرستید که آیا از اتصالات میچکد یا از داخل پکیج یا از لوله تخلیه شیر اطمینان

mahsa01992
19-01-2017, 12:38
سلام
براي خونه ١٢٠ متري در شمال (ساري) ، چه پكيجي پيشنهاد ميكنيد؟
هم كيفيت داشته باشد هم خدمات و كم صدا هم باشد
چه رادياتوري براي پكيج بگيرم ؟!

hesam.eng
19-01-2017, 17:52
سلام
براي خونه ١٢٠ متري در شمال (ساري) ، چه پكيجي پيشنهاد ميكنيد؟
هم كيفيت داشته باشد هم خدمات و كم صدا هم باشد
چه رادياتوري براي پكيج بگيرم ؟!
سلام
پکیج 24 جوابگو هست ولی در صورتی که دو حمام داشته باشید 28 ببندید بهتره
مارک پکیج بسته به هزینه ای که میتوانید بزارید مربوط میشه تو مارک های ایتالیایی فکر کنم بیاسی خدمات داره ساری و اگر ارزون تر بخواهید ایتالیایی های مونتاژ ایران و بازم ارزون تر بخواهید بوتان و ایران رادیاتور و تاچی اینا مونتاژ ایران هستند ولی ارزون قیمت
اگر راهنمایی بیشتر خواستید با شماره من 09132223581 تماس بگیرید یا تلگرام بزنید
برند هایی که تو شهرتون فروش و خدمات داره نام ببرید تا دوستان دیگر و یا من بگیم کدوم بهتره

seyedazizi
19-01-2017, 19:50
سلام ما پکیجمون altay هستش
وقتی ک کسی حمام میره بار پکیج میاد پایین و E9 رو نشون میده و هی صدا میده.
چند بارم سرویسش کردن ولی درست نشده.بنظرتون مشکل از چیه چیکار باید کرد؟مرسی از راهنمایی هاتون

hamidrezaaf
20-01-2017, 13:40
سلام
سیستم لوله کشی شما اگر کلکتوری باشه توی دیوار یه جعبه هست که داخلش دو ردیف شیر وجود دارد و در هر ردیف به تعداد رادیاتور های ساختمان که با توصیفات شما کلکتوری نیست
در صورت امکان به شماره تلگرام من 09132223581 عکسی بفرستید از زیر پکیج تا راهنمایی کنم
شیلنگ هایی که از زیر پکیج آمدند در 2 سایز میباشد که سایز های کوچکتر به مسیر های آب مصرفی متصل شده اند و سایز های بزرگتر به گرمایش
اگر امکان داشت عکس جایی که قطره آب ازش میچکد را بفرستید که آیا از اتصالات میچکد یا از داخل پکیج یا از لوله تخلیه شیر اطمینان
سلام عکسها ارسال شدند.
ممنون و متشکرم

hamidrezaaf
21-01-2017, 11:48

سلام ، من در جاهایی که سوال داشتم تو داخل پرانتر جمله شما اضافه کردم.

سلام در صورتی که بخواهید شیر را تعویض کنید باید یه شیر قبلش ببندید اگر کلکتوری هست شیر کلکتور و اگر مداری باشه باید شیر زیر پکیج را ببندید و عملا آب کا سیستم خالی میشه ( سیستم ما مداری است با بستن کدام شیر پکیج آب کل سیستم خالی می شود؟)

برای تخلیه فشار(منظورتان فشار آبی است که بعد از باز کردن شیرها به بیرون زده می شود؟) باید یا از طریق هواگیری و یا بستن شیر ورودی آب سرد پکیج و باز گردن شیر پرکن پکیج و باز کردن یه شیر آبگرم مثلا دستشویی را باز کنید آب سیستم گرمایش تخلیه میشه و فشارش میاد پایین و بعد باز کردن مهره و ماسوره شیر ها توجه داشته باشید بازم از مهره ماسوره آب تخلیه میشه پیش بینی ظرف برای جمع آوری و جلوگیری از کثیف کاری یا خرابی بشود و سپس مهره ماسوره شیر پایین را باز کنید و بعد شیر ها از لوله کشی داخل دیوار باز کنید( بعد از انجام کار برعکس عملیات بالا و در نهایت هواگیری رو انجام بدم.)

یک سوال مهم دیگه هم داشتم :
همانطور که مشاهده فرمودید شیر تخلیه ما شلینک خروجی ندارد. آیا هنگام مراجعه بهتر نیست ازش بخوام یه شلینگ خروجی بزنه تا در زمان تعویض شیرهای ورودی و خروجی رادیاتورها و .... از اینجا کل سیستم خالی بشه؟

hesam.eng
21-01-2017, 11:57
سلام ، من در جاهایی که سوال داشتم تو داخل پرانتر جمله شما اضافه کردم.

سلام در صورتی که بخواهید شیر را تعویض کنید باید یه شیر قبلش ببندید اگر کلکتوری هست شیر کلکتور و اگر مداری باشه باید شیر زیر پکیج را ببندید و عملا آب کا سیستم خالی میشه ( سیستم ما مداری است با بستن کدام شیر پکیج آب کل سیستم خالی می شود؟)

برای تخلیه فشار(منظورتان فشار آبی است که بعد از باز کردن شیرها به بیرون زده می شود؟) باید یا از طریق هواگیری و یا بستن شیر ورودی آب سرد پکیج و باز گردن شیر پرکن پکیج و باز کردن یه شیر آبگرم مثلا دستشویی را باز کنید آب سیستم گرمایش تخلیه میشه و فشارش میاد پایین و بعد باز کردن مهره و ماسوره شیر ها توجه داشته باشید بازم از مهره ماسوره آب تخلیه میشه پیش بینی ظرف برای جمع آوری و جلوگیری از کثیف کاری یا خرابی بشود و سپس مهره ماسوره شیر پایین را باز کنید و بعد شیر ها از لوله کشی داخل دیوار باز کنید( بعد از انجام کار برعکس عملیات بالا و در نهایت هواگیری رو انجام بدم.)

یک سوال مهم دیگه هم داشتم :
همانطور که مشاهده فرمودید شیر تخلیه ما شلینک خروجی ندارد. آیا هنگام مراجعه بهتر نیست ازش بخوام یه شلینگ خروجی بزنه تا در زمان تعویض شیرهای ورودی و خروجی رادیاتورها و .... از اینجا کل سیستم خالی بشه؟

سلام جواب سوال 1 . با بستن شیر آب مدار خالی نمیشود با بستن شیر مسیر آب بشته میشود در صورتی که کلکتوری بود میتوانستید مسیر یک رادیاتور را ببندید و دیگر رادیاتور ها فشارشان کم نشود شما که مداری هست باید یا شیر های خود رادیاتور بسته شود یا اینکه اگر شیر های رادیاتور را هم بخواهید تعویض کنید باید آب کل مدار گرمایشی تخلیه شود
2. فشار آبی که تو مسیر بسته سیستم گرمایش هست که روی گیج فشار پکیج مشخص هست چند بار فشار دارد مثلا 1 بار که یعنی فشاری برابر فشار 10 متر ستون آب
3. این قسمتی که شما میگیر شیر تخلیه نیست شیر اطمینان هست که در صورتی که فشار پکیج به دلایلی مثل باز ماندن شیر پرکن و یا خرابی شیر پرکن و یاتنظیم اشتباه شما به فشاری بالاتر از 3 بار برسد شیر اطمینان عمل کرده و از این قسمت آب تخلیه میشود . بهتر است یه شیلنگ بهش وصل کنید که در صورت باز شدن شیر اطمینان و تخلیه آب داغ توسط شیلنگ به سینک یا کفشور هدایت شود

hesam.eng
21-01-2017, 12:04
سلام ما پکیجمون altay هستش
وقتی ک کسی حمام میره بار پکیج میاد پایین و E9 رو نشون میده و هی صدا میده.
چند بارم سرویسش کردن ولی درست نشده.بنظرتون مشکل از چیه چیکار باید کرد؟مرسی از راهنمایی هاتون

باید خدماتش بیاد از نزدیک ببینه که آیا پکیج ایرادی داره یا سیستو لوله کشی به همراه پکیج
در صورتی که فشار آب ساختمان پایین تر از فشار پکیج باشد و مبدل سوراخ باشد موقعی که آب مصرفی باز میشود فشار گرمایش افت میکند
یا شیر پرکن خراب باشد که در اینصورت مواقعی که فشار آب بالا میرود باید فشار گرمایش پکیج هم بالا رود (همون عقربه گیج فشار )
وصل بودن یکی از لوله های گرمایش به شیر حمام که شیر را که باز میکنید آب گرمایش تخلیه میشود
و دلایل دیگر که امکان دارد داشته باشد
1. آیا از روزی که پکیج خریدید همین مشگل را دارید ؟
2 . آیا شیر های سرویس بهداشتی یا سینک آشپز خانه را که باز میکنید همین ایراد را دارد ؟
3 . چه مدت هست پکیج خریدید ؟ برا این میپرسم آلتای جدید هست

hamidrezaaf
21-01-2017, 16:18
سلام جواب سوال 1 . با بستن شیر آب مدار خالی نمیشود با بستن شیر مسیر آب بشته میشود در صورتی که کلکتوری بود میتوانستید مسیر یک رادیاتور را ببندید و دیگر رادیاتور ها فشارشان کم نشود شما که مداری هست باید یا شیر های خود رادیاتور بسته شود یا اینکه اگر شیر های رادیاتور را هم بخواهید تعویض کنید باید آب کل مدار گرمایشی تخلیه شود
2. فشار آبی که تو مسیر بسته سیستم گرمایش هست که روی گیج فشار پکیج مشخص هست چند بار فشار دارد مثلا 1 بار که یعنی فشاری برابر فشار 10 متر ستون آب
3. این قسمتی که شما میگیر شیر تخلیه نیست شیر اطمینان هست که در صورتی که فشار پکیج به دلایلی مثل باز ماندن شیر پرکن و یا خرابی شیر پرکن و یاتنظیم اشتباه شما به فشاری بالاتر از 3 بار برسد شیر اطمینان عمل کرده و از این قسمت آب تخلیه میشود . بهتر است یه شیلنگ بهش وصل کنید که در صورت باز شدن شیر اطمینان و تخلیه آب داغ توسط شیلنگ به سینک یا کفشور هدایت شود

سلام ، در خصوص 3 چون چکه کردن آب از شیر اطمینان پکیج دائمی نیست، در چه زمانی شیر اطمینان عمل می کند( فشار چند بار) چون من احساس می کنم وقتی پکیچ شروع به فعالیت می کند بعضی وقتا فشارش میره بالا . دلایل بالا رفتن فشار پکیج در هنگام کار چی میتونه باشه ( چون بعضی وقتا دیدم وقتی شروع به کار میکنه بعد تو یه بازه کمی فشارش میره بالا بعد میاد پایین)
چون تعمیرکار قبلی اومده بود می گفت فشارسنج خراب شده است ولی شاید اون آقا دلیلی واسه این کار نداشت.

ممنون و متشکرم.

hesam.eng
21-01-2017, 16:44
سلام ، در خصوص 3 چون چکه کردن آب از شیر اطمینان پکیج دائمی نیست، در چه زمانی شیر اطمینان عمل می کند( فشار چند بار) چون من احساس می کنم وقتی پکیچ شروع به فعالیت می کند بعضی وقتا فشارش میره بالا . دلایل بالا رفتن فشار پکیج در هنگام کار چی میتونه باشه ( چون بعضی وقتا دیدم وقتی شروع به کار میکنه بعد تو یه بازه کمی فشارش میره بالا بعد میاد پایین)
چون تعمیرکار قبلی اومده بود می گفت فشارسنج خراب شده است ولی شاید اون آقا دلیلی واسه این کار نداشت.

ممنون و متشکرم.

سلام
کار شیر اطمینان به این صورت هست که فشار بالا تر از 3 بار باشد باز میشود و آب از اون تخلیه میشود
شما اگر روی 3 بار نشتی دارید ایرادی ندارد و شیر اطمینان سالم هست در صورتی که پایین تر از 3 بار نشتی دارید شیر اطمینان خراب است
و در صورتی که با گرم و یرد شدن آب گرمایش نوسان فشار زیادی داشته باشید مثلا 2 بار یا بیشتر اشکال از منبع انبساط میباشد که یا فشار باد داخل منبع کم شده است یا اینکه منبع انبساط خراب است و باید تعویض شود
به چه دلیلی گفتند گیج فشار خراب است ؟ گیج در صورت خرابی فشار را نشان نمیدهد

hamidrezaaf
21-01-2017, 16:56
سلام
کار شیر اطمینان به این صورت هست که فشار بالا تر از 3 بار باشد باز میشود و آب از اون تخلیه میشود
شما اگر روی 3 بار نشتی دارید ایرادی ندارد و شیر اطمینان سالم هست در صورتی که پایین تر از 3 بار نشتی دارید شیر اطمینان خراب است
و در صورتی که با گرم و یرد شدن آب گرمایش نوسان فشار زیادی داشته باشید مثلا 2 بار یا بیشتر اشکال از منبع انبساط میباشد که یا فشار باد داخل منبع کم شده است یا اینکه منبع انبساط خراب است و باید تعویض شود
به چه دلیلی گفتند گیج فشار خراب است ؟ گیج در صورت خرابی فشار را نشان نمیدهد

به این دلیل که احساس می کردند فشاری که فشارسنج پکیج نشون میده غیر عادی هست(ولی به نظر من با اینکه تعمیر کار مجاز بوتان بود ولی ...) ؟

hesam.eng
26-01-2017, 17:39
ما پکیجمون همش خراب میشه بعد سرویس کار میاد درست میکنه پول زیادی هم میگیره و باز دوباره خراب میشه مشکل از کجاس؟:n03:

سلام
شما باید بگید چه عیبی پیدا میکنه تا بنده و دوستان شما را راهنمایی کنیم
مدل پکیجتون و اینکه چند ساله دارید و در صورت امکان مدل پکیج را بفرمایید

hamidrezaaf
27-01-2017, 14:01
سلام دوست عزیز
باید نشتی های رادیاتور را بگیرید تا فشار سیستم گرمایش پایین نیاید و پکیج خاموش نشود
نشتی زیر پکیج باید خدماتی ببیند یا بعد از شستشو اتصالات مبدل ها درست بسته نشدند یا نشتی پیدا کردند و یا شیر اطمینان پکیج ضعیف شده و نشتی میدهد که باید از لوله شیر اطمینان آب تخلیه شود
صدای عجیب پکیج احتمال زیاد ناشی از برخورد آب با رسوب داخل مبدل میباشد
در مسیر برگشت گرمایش صافی ببندید که رسوب رادیاتور وارد پکیج نشود و چند وقت یکبار فیلتر صافی را باز کرده و شستشو دهید
اگر مشکل صدا آزار دهنده هست یا مبدل را تعویض کنید یا اگر میبینید پکیج قدیمی هست و ارزش خرج ندارد پکیج را کلا تعویض کنید
رادیاتور ها را شستشو دهید و حتما در مسیر برگشت گرمایش صافی ببندید

با سلام مجدد ،

1- مدل مناسب صافی در مسیر برگشت چیه و قیمت تقریبیش چنده و آیا در پکیج های خریداری شده در آینده قابل به کارگیری هست. ( پکیچ من بوتان کالدا ونیزیا هست)

2- در ضمن مابین انواع رسوبگیرها کدام نوع آن با توجه به قیمت کارآترین هست. و اصلا رسوبگیر را توصیه می فرمایید.

3- همانطور که شما فرمودید خرابی منبع انبساط باعث تغییرات فشار می شود.
من در جایی خوانده ام
بعضی وقتا علایم خرابی منبع انبساط مشاهده می شود ولی اول سراغ رسوب گرفتگی شلینگ و یا رابط منبع انبساط می رویم.

ممنون و متشکرم

hesam.eng
27-01-2017, 18:41
با سلام مجدد ،

1- مدل مناسب صافی در مسیر برگشت چیه و قیمت تقریبیش چنده و آیا در پکیج های خریداری شده در آینده قابل به کارگیری هست. ( پکیچ من بوتان کالدا ونیزیا هست)

2- در ضمن مابین انواع رسوبگیرها کدام نوع آن با توجه به قیمت کارآترین هست. و اصلا رسوبگیر را توصیه می فرمایید.

3- همانطور که شما فرمودید خرابی منبع انبساط باعث تغییرات فشار می شود.
من در جایی خوانده ام
بعضی وقتا علایم خرابی منبع انبساط مشاهده می شود ولی اول سراغ رسوب گرفتگی شلینگ و یا رابط منبع انبساط می رویم.

ممنون و متشکرم
سلام قیمت صافی دقیق نمیدونم اما حدود 8000 تومان هست و میتوانید شیر صافی دار بخرید قیمتش حدود 18 تا 20 تقریبا همه هم خوبند هم بد چیز خاصی نیست زیاد کیفیتش فرقی نداره تو بستن ایراد پیدا نکنه دیگه ایرادی نداره و چند وقت یکبار باید باز کنید تمیزش کنید فقط نکته مهم تو نصبش اینه که باید صافی افقی نصب بشه به گونه ای که برآمدگی صافی پایین باشه تا درپوشش را که باز میکنید آشغالی اگر داخلش هست تخلیه شود و جهت نصب هم مهمه که روی خط برگشت باید نصب کنید و روی صافی جهت زده دقت کنید جهت مسیر آب برعکس نصب نشود . بعد از نصب عکس بفرستید بگم درست نصب شده یا نه
رسوب گیر خوبه حتما نصب کنید و از نوع پلی فسفات بخرید بیشتر از نوعی که کل قسمت مات هست و داخلش پیدا نیست برند برتا و پیرلی از شرکت پاکاب فرآیند هست قیمت فروشش حدود 25 به بالا هست که معمولا خدماتی ها تا 50 هم میفروشند و فیلبرتو هم هست که حدود 50 تا 70 قیمت داره اینا که قسمتی که داخلش پلی فسفات هست داخلش پیدا نیشت نشکن هست و تا فشار 20 بار تحمل میکنه
هم صافی هم فیلتر میشه برای پکیج جدید استفاده بشه و نیاز به خرید مجدد نیست درضمن باید سنگ های پلی فسفات داخل فیلتر را 6 ماه یکبار تعویض کنید

hamidrezaaf
28-01-2017, 13:04
سلام قیمت صافی دقیق نمیدونم اما حدود 8000 تومان هست و میتوانید شیر صافی دار بخرید قیمتش حدود 18 تا 20 تقریبا همه هم خوبند هم بد چیز خاصی نیست زیاد کیفیتش فرقی نداره تو بستن ایراد پیدا نکنه دیگه ایرادی نداره و چند وقت یکبار باید باز کنید تمیزش کنید فقط نکته مهم تو نصبش اینه که باید صافی افقی نصب بشه به گونه ای که برآمدگی صافی پایین باشه تا درپوشش را که باز میکنید آشغالی اگر داخلش هست تخلیه شود و جهت نصب هم مهمه که روی خط برگشت باید نصب کنید و روی صافی جهت زده دقت کنید جهت مسیر آب برعکس نصب نشود . بعد از نصب عکس بفرستید بگم درست نصب شده یا نه
رسوب گیر خوبه حتما نصب کنید و از نوع پلی فسفات بخرید بیشتر از نوعی که کل قسمت مات هست و داخلش پیدا نیست برند برتا و پیرلی از شرکت پاکاب فرآیند هست قیمت فروشش حدود 25 به بالا هست که معمولا خدماتی ها تا 50 هم میفروشند و فیلبرتو هم هست که حدود 50 تا 70 قیمت داره اینا که قسمتی که داخلش پلی فسفات هست داخلش پیدا نیشت نشکن هست و تا فشار 20 بار تحمل میکنه
هم صافی هم فیلتر میشه برای پکیج جدید استفاده بشه و نیاز به خرید مجدد نیست درضمن باید سنگ های پلی فسفات داخل فیلتر را 6 ماه یکبار تعویض کنید

ممنون و متشکر ،
پس شیر صافی دار رو تو مسیر برگشت گرمایشی قرار می دهند.
و رسوب گیر رو در کدام مسیر قرار می دهند ؟
چرا بعضیها می گویند درجه سختی اگر بالا باشد بایستی از رسوب گیر الکتریکی هم استفاده شود و یا اصلا پلی فسفات کاربردی ندارد ؟
آیا رسوب گیر الکتریکی هزینه نگهداری ندارد ؟

در ضمن شرکت بوتان رسوب گیر اطلس رو پیشنهاد می دهد که تقریبا قیمتش دو برابر برتا هست و به نظر داخلش مشخصه آیا فرق زیادی بین دو رسوب گیر برتا و اطلس هست؟

با سپاس مجدد
حمیدرضا

hesam.eng
28-01-2017, 19:15
ممنون و متشکر ،
پس شیر صافی دار رو تو مسیر برگشت گرمایشی قرار می دهند.
و رسوب گیر رو در کدام مسیر قرار می دهند ؟
چرا بعضیها می گویند درجه سختی اگر بالا باشد بایستی از رسوب گیر الکتریکی هم استفاده شود و یا اصلا پلی فسفات کاربردی ندارد ؟
آیا رسوب گیر الکتریکی هزینه نگهداری ندارد ؟

در ضمن شرکت بوتان رسوب گیر اطلس رو پیشنهاد می دهد که تقریبا قیمتش دو برابر برتا هست و به نظر داخلش مشخصه آیا فرق زیادی بین دو رسوب گیر برتا و اطلس هست؟

با سپاس مجدد
حمیدرضا
سلام
بله شیر صافی دار در مسیر برگشت گرمایش
فیلتر پلی فسفات یا سختی گیر مغناطیسی در مسیر آب سرد ورودی به پکیج
پلی فسفات بهتر جواب میده به دلیل اینکه مغناطیسی املاح را برای مدت محدود املاح را معلق میکنه و بعد در صورت سکون آب املاح به جداره ها میچسبند ولی پلی فسفات اینگونه نیست و حالت لزجی به آب میدهد درضمن نکته مهم اینکه آب گرم از آبگرمکن و پکیج نباید خورده شود حتی در پخت و پز بخصوص در مواقعی که از فیلتر پلی فسفات استفاده میشود
رسوب گیر اطلس هم برند خوبی هست دو برابر یعنی چند ؟ همین برتا و... را هم خدماتی ها معمولا حدود 50 میفروشند

hamidrezaaf
29-01-2017, 09:12
سلام
پلی فسفات بهتر جواب میده به دلیل اینکه مغناطیسی املاح را برای مدت محدود املاح را معلق میکنه و بعد در صورت سکون آب املاح به جداره ها میچسبند ولی پلی فسفات اینگونه نیست و حالت لزجی به آب میدهد درضمن نکته مهم اینکه آب گرم از آبگرمکن و پکیج نباید خورده شود حتی در پخت و پز بخصوص در مواقعی که از فیلتر پلی فسفات استفاده میشود
رسوب گیر اطلس هم برند خوبی هست دو برابر یعنی چند ؟ همین برتا و... را هم خدماتی ها معمولا حدود 50 میفروشند

در خصوص قیمت منظورم قیمت اینترنتیش بود که اطللس(48) تقریبا دو برابر برتا و پیرلی(26) هست.

hamidrezaaf
01-02-2017, 00:35
سلام

سلام ، عکسی از شیر صافی دار مورد نظر شما در مسیر برگشت و یا عکسی از رسوبگیر پلی فسفاته فیلبرتو که داخلشون پیدا نیست و نشکن هست رو برام ارسال می کنید ؟
من دو تا عکس از صافی رسوب گیر پیدا کردم آیا همینه ؟ آیا بایستی صافی 3/4 گرفته بشه و یا 1/2 ؟

صافی

رسوب گیر

از قرار معلوم پلی فسفات تا 6 ماه کارآیی داره. آیا پلی فسفات به کار رفته در رسوبگیرهای مختلف یکسان هست؟

hesam.eng
01-02-2017, 10:16
سلام
عکس اول صافی 3/4 هست و شما میتوانید یا از صافی یا شیر صافی دار که به همین شکل هست فقط با این تفاوت که یک شیر درادامه صافی هست
و فیلتر پلی فسفات باید پلی فسفات داخلش هر 6 ماه یکبار تعویض شود و کیفیت پلی فسفات ها متفاوت هست و قبلا خوراکی نبود جدیدا بیشتر شرکت ها گرید خوراکی زدند ولی باز هم آب گرم پکیج خورده نشود و برای پخت و پز استفاده نشود به دلیل شیمیایی بودن پلی فسفات هرچند گرید خوراکی داشته باشد
شرکت پاکاب فرآیند نوین هم فیلتر های پلی فسفات مانند فیلبرتو زده با هوزینگ نشکن که مانند فیلبرتو هست و با برند های برتا و پیرلی و پرستیژ
تحمل فشار فیلتر های نشکن 20 بار هست و برای ساختمان هایی که پمپ دارند و یا فیلتر در محوطه باز نصب میشود بهترین گزینه هستند

hesam.eng
01-02-2017, 10:20
یک نمونه از شیرهای صافی دار