PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17

tornado87
27-06-2015, 11:57
سلام،

سوال اینه که چرا هنوز تمایل به استفاده از بخاری و آبگرمکن دارید؟
اونچه مسلمه از آبگرمکن نمیشه انتظاری غیر از گرم کردن آب مصرفی رو داشت.

در صورت استفاده از پکیج بو با توجه به متراژتون یا باید دریچه تامین هوای تازه ایجاد کنید یا از دودکش دوجداره بهره ببرید که این هم مستلزم ایجاد سوراخ برای خروجی دودکش خواهد بود.

با سلام
از اساتید راهنمایی میخواستم
آپارتمان ما از سیستم شوفاژ مشترک استفاده میکنه که بدلیل پرداخت نکردن قبوض گاز توسط همسایه ها مجبور به تفکیک کنتور گاز آپارتمان هستیم و مابقی واحدها هنوز تصمیم به استفاده از شوفاژخانه دارند
میخواستم بدونم آیا میشه با آبگرمکن دیواری شوفاژهای خانه 60 متری رو گرم کرد و البته همزمان بخاری هم روشن باشه و البته در نظر بگیرید برای خانواده کم جمعیتی که آبگرم هم زیاد استفاده نمیشه
ممنون

sama741
27-06-2015, 15:44
با تشکر از پاسخ شما tornado87 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
والا این رو بگم که مستاجر هستیم و صاحبخانه در صورتی موافق تفکیک گاز هست که کل هزینه رو ما یکجا پرداخت کنیم و بعدا از اجاره کم بشه
و در حال حاضر هرچه هزینه کمتر بشه برای ما بهتره و صاحبخانه هم نظری راجع به پکیج یا آبگرمکن نداره
و اگر آبگرمکن 3تا شوفاژ رو بتونه یکم گرم کنه برای ما کافیه چون علاوه بر هزینه کنتور و آبگرمکن باید هزینه تعویض کل لوله کشی جدید رو هم پرداخت کنیم
و ممنون میشم بفرمایید آبگرمکن توان گرم کردن 3تا شوفاژ رو داره ؟ ، با توجه به اینکه در اون زمان آبگرم هم مصرف نشه
ممنون

sama741
27-06-2015, 20:05
با تشکر از پاسخ شما tornado87 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

والا این رو بگم که مستاجر هستیم و صاحبخانه در صورتی موافق تفکیک گاز هست که کل هزینه رو ما یکجا پرداخت کنیم و بعدا از اجاره کم بشه
و در حال حاضر هرچه هزینه کمتر بشه برای ما بهتره و صاحبخانه هم نظری راجع به پکیج یا آبگرمکن نداره
و اگر آبگرمکن 3تا شوفاژ رو بتونه یکم گرم کنه برای ما کافیه چون علاوه بر هزینه کنتور و آبگرمکن باید هزینه تعویض کل لوله کشی جدید رو هم پرداخت کنیم
البته الان با شوفازخانه ، ما مجبور به استفاده از بخاری هستیم و برای بخاری دوباره هزینه نمیکنیم

و ممنون میشم بفرمایید آبگرمکن توان گرم کردن 3تا شوفاژ رو داره ؟ ، با توجه به اینکه در اون زمان آبگرم هم مصرف نشه
ممنون

tornado87
01-07-2015, 08:08
سلام،

از آبگرمکن نمی تونید برای گرم کردن رادیاتور استفاده کنید. ضمن اینکه با توضیحاتی که دادید بخاری به تنهایی برای گرم کردن خونتون کافی نخواهد بود.

چاره کار ادامه سیستم فعلی یا استفاده از پکیجه.

البته الان با شوفازخانه ، ما مجبور به استفاده از بخاری هستیم و برای بخاری دوباره هزینه نمیکنیم

ممنون

sama741
01-07-2015, 11:18
ممنون از پاسخ شما tornado87 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ghiasi
04-07-2015, 11:10
سلام - پکیچ بین دو برند فرولی 32000 و باکسی 28000 ماندم . لطفا راهنمایی کنید کدام بهتر است.

و بین رادیاتور پانلی کرمی بگیرم یا فلوری؟

tornado87
05-07-2015, 15:09
پکیج فرولی + رادیاتور کرمی

سلام - پکیچ بین دو برند فرولی 32000 و باکسی 28000 ماندم . لطفا راهنمایی کنید کدام بهتر است.

و بین رادیاتور پانلی کرمی بگیرم یا فلوری؟

ghiasi
07-07-2015, 07:48
سلام ممنون از پاسختون.

ghiasi
07-07-2015, 07:51
سلام ممنون از پاسختون.
با توجه به انتخاب پکیج فلوری 37000 و رادیاتور کرمی و اینکه ابعاد رادیاتورهای من از 1.2 تا 2 متر میباشد و دورترین مسیر من حدود 18 متر یعنی رفت و برگشت 36 متر میباشد . نصاب به من پیشنهاد کرده از لوله 16 برای رادیاتورها استفاده کنم. گفت اگر از 20 استفاده کنی برای تبدیلات به مشکل برمیخوری.
ضمنا برای نصب رادیاتور کرمی نصاب میگه هر دو اتصال ورودی را به یک طرف رادیاتور متصل نکن و اگر لوله ورودی را به سمت چپ رادیات وصل میکنی خروجی را به سمت راست رادیات وصل کن خصوصا برای رادیاتورهای 2 متری .

سوال من اینست که آیا لوله 16 کفایت میکند.
جمعا 6 رادیاتور دارم . سه تا 2 متر و 160 و 140 و 120 هر کدام یکی. متراژ آپاتمان نهایتا 150 متر

لطفا در اسرع وقت متخصصین محترم جواب فرمایند. متشکرم.

tornado87
07-07-2015, 11:22
نظر نصاب در مورد اتصال رادیاتورها کاملاً صحیحه. اگه خونه تهرانه ادیاتورهاتونم درست انتخاب شده .

لوله 3/4 یا همون 16 برای سیستم شما انتخاب درستیه.

سلام ممنون از پاسختون.
با توجه به انتخاب پکیج فلوری 37000 و رادیاتور کرمی و اینکه ابعاد رادیاتورهای من از 1.2 تا 2 متر میباشد و دورترین مسیر من حدود 18 متر یعنی رفت و برگشت 36 متر میباشد . نصاب به من پیشنهاد کرده از لوله 16 برای رادیاتورها استفاده کنم. گفت اگر از 20 استفاده کنی برای تبدیلات به مشکل برمیخوری.
ضمنا برای نصب رادیاتور کرمی نصاب میگه هر دو اتصال ورودی را به یک طرف رادیاتور متصل نکن و اگر لوله ورودی را به سمت چپ رادیات وصل میکنی خروجی را به سمت راست رادیات وصل کن خصوصا برای رادیاتورهای 2 متری .

جمعا 6 رادیاتور دارم . سه تا 2 متر و 160 و 140 و 120 هر کدام یکی. متراژ آپاتمان نهایتا 150 متر

tamirkar1
07-07-2015, 23:27
بهتره برای رادیاتورهای که فاصله دورتری دارند و یا جاهای مثل پذیرایی که رادیاتورهای بزرگ میخواهید نصب کنید ، حتما از لوله سایز 20 استفاده کنید. در خیلی از مواقع لوله 16 نمیتونه آب را با دبی بالای به چرخش در بیاره در نتیجه قسمت های پایین رادیاتور سرد میشه.
سلام ممنون از پاسختون.

tamirkar1
07-07-2015, 23:28
نصاب رادیاتور کاملا درست گفته و بهترین کاره ممکنه را بهتون پیشنهاد کرده.
سلام ممنون از پاسختون.

tamirkar1
07-07-2015, 23:29
بهتره از لوله 20 استفاده کنید. قطعا نتیجه خیلی بهتری خواهید گرفت.

tornado87
09-07-2015, 11:18
باتوجه به بحث تفاوت هزینه ، در صورتی که استفاده از لوله سایز 20 مقدور نباشه ، اتصال راست و چپ برای رادیاتورهای بزرگ می تونه کارساز باشه.

بهتره برای رادیاتورهای که فاصله دورتری دارند و یا جاهای مثل پذیرایی که رادیاتورهای بزرگ میخواهید نصب کنید ، حتما از لوله سایز 20 استفاده کنید. در خیلی از مواقع لوله 16 نمیتونه آب را با دبی بالای به چرخش در بیاره در نتیجه قسمت های پایین رادیاتور سرد میشه.

tamirkar1
09-07-2015, 23:55
حرف شما کاملا درسته. اما چون خودم بارها این مشکل را از نزدیک دیدم ، که توی زمستون نیمه پایین رادیاتور 20 کاملا سرده و حتی دو طرفه کردنش هم جواب نداده.ولی وقتی که شیر رادیاتورهای دیگه را میبندی پایینش هم داغ میشه. و چقدر مشتری شاکی و ناراحته که چرا اینطوری شده.
چون در حال حاضر بیشتر لوله کشی های شوفاژ در بیشتر ساختمانها با لوله سایز 16 انجام میشه.
اما با توجه به اینکه این دوستمون برای خودش داره اجرا میکنه و قطعا بساز بفروش نیست این پیشنهاد را بهشون دادم.
در حال حاضر قیمت هر متر لوله در بازار
لوله 16 متری 1450 تومان
لوله 20 متری 2000 تومان.
نهایتا کل لوله ای که این واحد احتیاج داره 150 متر میشه.و در کل چیزی حدود 70 تا 80 هزار تومان اختلاف قیمت داره.
قیمت شرهای کلکتوری 16 و 1/2 هم اختلاف خیلی زیادی نداره.

باتوجه به بحث تفاوت هزینه ، در صورتی که استفاده از لوله سایز 20 مقدور نباشه ، اتصال راست و چپ برای رادیاتورهای بزرگ می تونه کارساز باشه.

Frdsbi
10-07-2015, 18:20
با سلام و تشکر از پاسخ های کاربردی دوستان
پکیج ایران رادیاتور M24FF دو مبدله داریم و وقتی شیر آب گرم رو باز می کنیم شروع به کار می کنه و صدایی شبیه به جرقه زدن میده ولی روشن نمیشه و چندین بار این کار تکرار می شه تا پکیج ارور میده و چراغ قرمز چشمک زنش روشن می شه و بعد از مثلا ۴ یا ۵ بار ریست کردن بالاخره روشن میشه و چراغ شعله نارنجی می شه و آب گرم می شه .
در ضمن بعد از گرم شدنم دمای آب نوسان داره و گرم و ولرم می شه .
لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟
هم بیخود آب هدر میره تا روشن شه و هم دماش نوسان داره .
با تشکر

tamirkar1
10-07-2015, 22:05
به احتمال زیاد دیافراگم شیر هیدرولیکیش سوراخ شده. بهتره با نمایندگی تماس بگیرید تا بیان برای سرویس دستگاه.
پکیج ایران رادیاتور M24FF دو مبدله داریم و وقتی شیر آب گرم رو باز می کنیم شروع به کار می کنه و صدایی شبیه به جرقه زدن میده ولی روشن نمیشه و چندین بار این کار تکرار می شه تا پکیج ارور میده و چراغ قرمز چشمک زنش روشن می شه و بعد از مثلا ۴ یا ۵ بار ریست کردن بالاخره روشن میشه و چراغ شعله نارنجی می شه و آب گرم می شه .
با تشکر

Frdsbi
10-07-2015, 22:15
به احتمال زیاد دیافراگم شیر هیدرولیکیش سوراخ شده. بهتره با نمایندگی تماس بگیرید تا بیان برای سرویس دستگاه.

با تشکر
چند ماه بیشتر نیست کار می کنه .
اگر مشکلش این باشه حدود قیمتش چقدر می شه ؟
ممنون

Frdsbi
10-07-2015, 22:35

چراغ قرمز روشن میشه و چراغهای ۷۰ و ۸۰ شروع می کنن به چشمک زدن .
تودفترچش عیبشو نوشته ( عیب شعله یابی (یون) حین کار )
لطفا راهنمایی کنید .

ghiasi
11-07-2015, 11:23
:n27::n35::n38::n34:

حرف شما کاملا درسته. اما چون خودم بارها این مشکل را از نزدیک دیدم ، که توی زمستون نیمه پایین رادیاتور 20 کاملا سرده و حتی دو طرفه کردنش هم جواب نداده.ولی وقتی که شیر رادیاتورهای دیگه را میبندی پایینش هم داغ میشه. و چقدر مشتری شاکی و ناراحته که چرا اینطوری شده.
چون در حال حاضر بیشتر لوله کشی های شوفاژ در بیشتر ساختمانها با لوله سایز 16 انجام میشه.
اما با توجه به اینکه این دوستمون برای خودش داره اجرا میکنه و قطعا بساز بفروش نیست این پیشنهاد را بهشون دادم.
در حال حاضر قیمت هر متر لوله در بازار
لوله 16 متری 1450 تومان
لوله 20 متری 2000 تومان.
نهایتا کل لوله ای که این واحد احتیاج داره 150 متر میشه.و در کل چیزی حدود 70 تا 80 هزار تومان اختلاف قیمت داره.
قیمت شرهای کلکتوری 16 و 1/2 هم اختلاف خیلی زیادی نداره.

سلام - متاسفانه من اکثر لوله کشی را که زیر کار هم هست انجام دادم. وقتی من پکیچ و رادیاتور فلوری و کرمی را انتخاب میکنم اختلاف هزینه لوله 16 با 20 و اتصالاتش برای من قطعا مهم نخواهد بود. من فقط از جنبه فنی سوال کرده بودم .
لوله کشی من تو کار کف میباشد که پوشانده شده ولی اگر بدانم که به مشکل برخورد میکنم دوباره کف را جمع میکنم . متراژ لوله و اندازه رادیاتورها بصورت زیر است:

1: رادیات 200 فاصله 15 متر از کلکتور
2: رادیات 160 فاصله 12 متر
3: رادیات 120 فاصله 9 متر
4: رادیات 140 فاصله 6 متر
5: ردیات 200 فاصله 10 متر ( هنوز انجام نشده و رو کار )
6:رادیات 200 فاصله 11 متر ( هنوز انجام نشده و رو کار )

tornado87
11-07-2015, 11:56
به احتمال قوی میله یون یا الکترودش درست عمل نمی کنه. هزینه زیادی نداره تعمیرش. ضمن اینکه فکر میکنم دستگاهتون گارانتی باشه، پس از شما نباید هزینه ای دریافت بشه.

با تشکر

tamirkar1
11-07-2015, 22:29
اصلا نگران نباش. نیازی هم نیست که لوله هارو جمع کنی.نهایتا اگر مشکلی پیش امد پمپ دستگاه را عوض میکنی و یک پمپ قوی تر روش میندازی. :n01:
:n27::n35::n38::n34:

سلام - متاسفانه من اکثر لوله کشی را که زیر کار هم هست انجام دادم. وقتی من پکیچ و رادیاتور فلوری و کرمی را انتخاب میکنم اختلاف هزینه لوله 16 با 20 و اتصالاتش برای من قطعا مهم نخواهد بود. من فقط از جنبه فنی سوال کرده بودم .
لوله کشی من تو کار کف میباشد که پوشانده شده ولی اگر بدانم که به مشکل برخورد میکنم دوباره کف را جمع میکنم . متراژ لوله و اندازه رادیاتورها بصورت زیر است:

1: رادیات 200 فاصله 15 متر از کلکتور
2: رادیات 160 فاصله 12 متر
3: رادیات 120 فاصله 9 متر
4: رادیات 140 فاصله 6 متر
5: ردیات 200 فاصله 10 متر ( هنوز انجام نشده و رو کار )
6:رادیات 200 فاصله 11 متر ( هنوز انجام نشده و رو کار )

tamirkar1
11-07-2015, 22:47
بله احتمال اینکه میله یون یا الکترودش درست عمل نمی کنه خیلی زیاده و با شما موافق هستم.
و مطمئنم اگر تعمیرکار با انصافی بیاری هزینه زیادی نمیگره و نهایتان با 25 تا 30 تومن مشکل را حل میکنه.
به احتمال قوی میله یون یا الکترودش درست عمل نمی کنه. هزینه زیادی نداره تعمیرش. ضمن اینکه فکر میکنم دستگاهتون گارانتی باشه، پس از شما نباید هزینه ای دریافت بشه.

tornado87
12-07-2015, 11:42
البته من تو بوتان دیدم همین امسال با 10 تومن تعویض کرده الکترود رو. اونم هزینش بیشتر مال ایاب و ذهاب بوده.

بله احتمال اینکه میله یون یا الکترودش درست عمل نمی کنه خیلی زیاده و با شما موافق هستم.
و مطمئنم اگر تعمیرکار با انصافی بیاری هزینه زیادی نمیگره و نهایتان با 25 تا 30 تومن مشکل را حل میکنه.

سامان125
12-07-2015, 14:08
با سلام
دودکش نصب شده در منزل ما تک جداره است آیا امکان نصب پکیج فن دار به این دودکش وجود داره؟

hitmax
12-07-2015, 20:40
سلام
پكيجي به اسم جعلي گلديران كه در واقع مكس اليت آشغال چيني هست داريم بگذريم از اينكه اين شركت چطور حاضر شده اسمشو روي همچين اشغالي بچسبونه اين پكيج رو ديگه خود گلديران هم ديگه ساپورت نميكنه انقدر پكيج بد و نا فرمي هست چيزي جز اذيت و هزينه از اين پكيج كذايي نديديم

از تعويض بردو سوييچ حرارتي در ابتداي خريد اين آيينه دق تا هر كاري كه بگيد كرديم موقع دوش گرفتن فوق العاده اذيت ميكنه الان كه تابستونه براي دوش گرفتن روي حالت زمستونه گذاشتيمش ويكي از رادياتورها بازه كه موقع دوش گرفتن ارور e7 و e6 نده و آب سرد نشه مخزنش از همون اول مشكل داشت و شما بايد روزي چند بار فشار آب رو تنظيم كنيد كه افت فشار پيدا نكنه مورد ديگه كه خيلي عجيب هست اينه كه براي گرم شدن آب موقع دوش گرفتن اول بايد شير روشويي كنار دوش حمام رو باز كرد وبعد كه آب گرم شد آب گرم دوش رو باز كرد و فشار اب دوش كمتر از ساير شير هاي ساختمون هست كه من با باز كردن شير متصل به دوش متوجه شدم زانويي كه آب رو به دوش ميرسونه سوراخي به اندازه كمتر از يك خودكار معولي داره كه اجازه نميده آب زيادي واد شير بشه

زمستون پيش هم صدو خورده اي بابت اسيد شويي هزينش شده مجددا نياز به مخزن و برد پيدا كرده كه چهارصد و خورد اي هزينش ميشه شما اگر باشيد حاضريد خرجش بكنيد يا اگر نو بگيرم بهتره؟ تعمير كار شركت گلديران كه شايد تا حالا صد بار بالاي سر اين پكيج اومده توصيه كرد اگر بخوام عوضش كنم بهتره مارك ال جي مدل پايونيير كه اصلا ديجيتال نيست تهيه كنم آيا اين مدل مناسبه همسايه ها آريستون دارند شايد تو اين 5 سال نهايتا دو بار سرويسش كردن بدون هيچ مشكلي يكيشون هم شاپه غير ديجيتال داره اونم همينجور اگر بخوام تا دو ونيم مليون هزينه كنم براي يه آپارتمان 75 متري چي بگيرم بهتره ؟ فقط خواهش ميكنم چيزي معرفي كنيد كه حداقل دو سال بدون مشكل كار كنه

hossein20106
13-07-2015, 19:33
سلام و وقت بخیر همه دوستان اگه از پکیج ایران رادیاتور استفاده میکنید و مشکلی براش پیش اومد میتونید با استفاده از لینک زیر جزوه ی تعمیر پکیج های دیواری ایران رادیاتور را تهییه کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
(ایرادهای پکیج دیواری ایران رادیاتور مدل های آنالوگ و دیجیتال بر اساس کدخطا وراه حل رفع عیوب پیش آمده)
1-1.کدخطای (30-40)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E12-E30-E99)در مدل دیجیتال
1-2. کدخطای(80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E8)در مدل دیجیتال
1-3. کدخطای (70)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E88)در مدل دیجیتال
1-4. کدخطای (70-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E2)در مدل دیجیتال
1-5. کدخطای (60-80)و(60-70)در پکیج مدل آنالوگ و AF) )در مدل دیجیتال
1-6. کدخطای (50-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E42)در مدل دیجیتال
1-7. کدخطای (50-70)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E41)در مدل دیجیتال
1-8. کدخطای (50-70-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E32)در مدل دیجیتال
1-9. کدخطای (50-60)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E31)در مدل دیجیتال
1-10. کدخطای (40-70-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E81)در مدل دیجیتال
1-11. کدخطای (40-70)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E1)در مدل دیجیتال
1-12. کدخطای (40-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E10)در مدل دیجیتال
1-13. کدخطای (40-60-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E51)در مدل دیجیتال
1-14.کد خطای (40-60-70)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E50)در مدل دیجیتال
(ایرادهای پیش آمده در دستگاه که در چارچوب عیوب تعریف شده توسط برد الکترونیک واعلام کد خطا قرار ندارند)
2-1.سیستم گرمایش کار می کند ولی رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند
2-2.سیستم آب گرم مصرفی گرمای مطلوب را ندارد
2-3.اب مصرفی مناسب ولی در حالت گرمایش دستگاه روشن نمی شود و یا زود خاموش می شود
2-4.فشار آب مدار گرمایش(عقربه ی فشار سنج) مدام افت پیدا می کند
2-5.آب مصرفی پکیج دچار نوسانات دمایی می شود
2-6.با افزایش دما،فشار مدار گرمایش زیاد می شود
2-7.فشار پکیج خودبخود بالا می رود
2-8.دستگاه روی حالت آب گرم روشن نمی شود
2-9.هیچ درخواستی از پکیج صورت نمی گیرد ولی دستگاه خودبخود روشن می شود
2-10.دستگاه در حالت تابستانی قرار دارد ولی رادیاتورها گرم هستند
2-11.ایجاد صدای نامتعارف هنگام روشن شدن دستگاه
12-2.نحوه ی راه اندازی حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور

tamirkar1
13-07-2015, 23:15
داش گلم این ها همش پولیه. میتونی رایگان شو معرفی کنی.:n02:
سلام و وقت بخیر همه دوستان اگه از پکیج ایران رادیاتور استفاده میکنید و مشکلی براش پیش اومد میتونید با استفاده از لینک زیر جزوه ی تعمیر پکیج های دیواری ایران رادیاتور را تهییه کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
(ایرادهای پکیج دیواری ایران رادیاتور مدل های آنالوگ و دیجیتال بر اساس کدخطا وراه حل رفع عیوب پیش آمده)
(ایرادهای پیش آمده در دستگاه که در چارچوب عیوب تعریف شده توسط برد الکترونیک واعلام کد خطا قرار ندارند)

سامان125
14-07-2015, 00:07
با سلام

دودکش نصب شده در منزل ما تک جداره است آیا امکان نصب پکیج فن دار به این دودکش وجود داره؟

tornado87
14-07-2015, 09:20
مشکلی از این بابت نیست. البته ارتفاع و قطر دودکش توکارتون باید چک بشه. در صورتی که طول معادلی بیشتر از حدود 10 متر دارید دستگاهی باید انتخاب کنید که فن پرقدرتی داشته باشه.
تهویه لازم در محل نصب فراموش نشه.

با سلام

tornado87
14-07-2015, 09:23
این پکیج رو نمایندگی هایسنس وارد کرده که متاسفانه دستگاهی بسیار بی کیفیت و با خدمات افتضاح ارائه میشه.

در مورد دستگاه مناسب، بستگی داره کدوم شهر و منطقه هستین.

سلام
پكيجي به اسم جعلي گلديران كه در واقع مكس اليت آشغال چيني هست داريم بگذريم از اينكه اين شركت چطور حاضر شده اسمشو روي همچين اشغالي بچسبونه اين پكيج رو ديگه خود گلديران هم ديگه ساپورت نميكنه انقدر پكيج بد و نا فرمي هست چيزي جز اذيت و هزينه از اين پكيج كذايي نديديم

از تعويض بردو سوييچ حرارتي در ابتداي خريد اين آيينه دق تا هر كاري كه بگيد كرديم موقع دوش گرفتن فوق العاده اذيت ميكنه الان كه تابستونه براي دوش گرفتن روي حالت زمستونه گذاشتيمش ويكي از رادياتورها بازه كه موقع دوش گرفتن ارور e7 و e6 نده و آب سرد نشه مخزنش از همون اول مشكل داشت و شما بايد روزي چند بار فشار آب رو تنظيم كنيد كه افت فشار پيدا نكنه مورد ديگه كه خيلي عجيب هست اينه كه براي گرم شدن آب موقع دوش گرفتن اول بايد شير روشويي كنار دوش حمام رو باز كرد وبعد كه آب گرم شد آب گرم دوش رو باز كرد و فشار اب دوش كمتر از ساير شير هاي ساختمون هست كه من با باز كردن شير متصل به دوش متوجه شدم زانويي كه آب رو به دوش ميرسونه سوراخي به اندازه كمتر از يك خودكار معولي داره كه اجازه نميده آب زيادي واد شير بشه

زمستون پيش هم صدو خورده اي بابت اسيد شويي هزينش شده مجددا نياز به مخزن و برد پيدا كرده كه چهارصد و خورد اي هزينش ميشه شما اگر باشيد حاضريد خرجش بكنيد يا اگر نو بگيرم بهتره؟ تعمير كار شركت گلديران كه شايد تا حالا صد بار بالاي سر اين پكيج اومده توصيه كرد اگر بخوام عوضش كنم بهتره مارك ال جي مدل پايونيير كه اصلا ديجيتال نيست تهيه كنم آيا اين مدل مناسبه همسايه ها آريستون دارند شايد تو اين 5 سال نهايتا دو بار سرويسش كردن بدون هيچ مشكلي يكيشون هم شاپه غير ديجيتال داره اونم همينجور اگر بخوام تا دو ونيم مليون هزينه كنم براي يه آپارتمان 75 متري چي بگيرم بهتره ؟ فقط خواهش ميكنم چيزي معرفي كنيد كه حداقل دو سال بدون مشكل كار كنه

hitmax
14-07-2015, 17:38
این پکیج رو نمایندگی هایسنس وارد کرده که متاسفانه دستگاهی بسیار بی کیفیت و با خدمات افتضاح ارائه میشه.

در مورد دستگاه مناسب، بستگی داره کدوم شهر و منطقه هستین.

بله كاملا درسته افتضاح و بسيار بيكيفيته
اصفهان هستم

tamirkar1
14-07-2015, 23:27
بله پکیج فن دار د هر حالتی میتونید نصب کنید.
اگر لوله دودکش به سمت پشت بام رفته باشه باید از لوله های تک جداره معمولی استفاده کنید.

با سلام

ghiasi
15-07-2015, 09:42
سلام و تشکر از راهنمایی های شما .

من قبلا قصد داشتم یکی از رادیاتورها که 2 متری است را زیر پنجره قرار دهم ولی با توجه به پرده خور بودن پنجره و قرار داشتن مبل کاناپه مقابل آن میخواهم دو عدد یک متری در طرفین پنجره قرار دهم.

سوال من : چون یک انشعاب 16 میلی متری دارم میتوانم از همین انشعاب برای دو رادیاتور 1 متری استفاده کنم. یا منصرف بشم. متشکرم

tamirkar1
16-07-2015, 22:18
جواب دادنش میده ولی اگر لوله ها 20 بود برای این کار اصلا مشکلی پیش نمیامد.بهتره هردو رادیاتور را هم دو طرفه نصب کنید.(از یک سمت ورودی و از یک سمت خروجی ).
سلام و تشکر از راهنمایی های شما .

من قبلا قصد داشتم یکی از رادیاتورها که 2 متری است را زیر پنجره قرار دهم ولی با توجه به پرده خور بودن پنجره و قرار داشتن مبل کاناپه مقابل آن میخواهم دو عدد یک متری در طرفین پنجره قرار دهم.

سوال من : چون یک انشعاب 16 میلی متری دارم میتوانم از همین انشعاب برای دو رادیاتور 1 متری استفاده کنم. یا منصرف بشم. متشکرم

phyniks
17-07-2015, 11:28
سلام.من به تازگی در یک منزل اجاره ای ساکن شدم که پکیج ایران رادیاتور m24ff داره....این پکیج دچار افت فشار میشه.....اول هفته ای یه بار بود حالا اگه دو روزی یه بار فشارش رو بالا نبرم اخطار 40 70 میده....رادیاتورها رو هواگیری کردم ولی مشکل برطرف نشد.هواگیری به این صورت بود که تک تک رادیتتورها رو پیچشون رو باز کردم تا هوا خارج بشه و بعد بستمشون...تعمیرکار اومد و شیر ورود و خروج رادیاتورها رو بست و گفت اگه بازم افت داشت از منبع انبساطه و اگه نداشت سیستم یه جا نشتی داره.میگفت افت فشار ارتباطی به وجود هوا در سیستم نداره.هوا فقط باعث میشه رادیاتوها سرد بشن...از دیروز که شیر ورود و خروج رو بسته فشار بار رو روی یک و نیم گذاشت....بعضی وفتا تا نزدیک دو بالا میره....بعضی وقتا میاد نزدیک یک....ثابت نموند....البته راستش چندین بار از روی کنجکاوی شیر ورود و خروج رو باز کردم!!!....در ضمن تا شیر ورود و خروج رو باز کردم نیم درجه از فشار افتاد ....من همه جا رو چک کردم جایی نشتی پیدا نکردم...اگه از قسمتهای توکار باشه هم که باید طبقه پایین نم بده....اگه نشتی توکار باشه چجوری باید پیداش کرد.آیا هواگیریه کامل بوده یا باید کار دیگه ای هم بکنم؟یا اصلا افت فشاره ارتباطی به وجود هوا در سیستم نداره....تو رو خدا بگید چیکار کنم؟ممنون

tamirkar1
17-07-2015, 12:22
باید شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها را از زیر پکیج ببندید .و فشار را روی یک عدد مشحص مثلا 1/5 قرار بدید. و یکی دوروز صبر کنید. دو حالت ممکن ایجاد بشه:
حالت اول : اگر فشار باز هم افت کرد مشکل از پکیج و احتمال زیاد منبع انبساط و در موارد خیلی نادر هم شیر پرکن یا مبدل مشکل دارند.
حالت دوم ک اگر فشار ثابت بمونه و تغییری نکند. مشکل از لوله کشی ساختمان یا نشتی از رادیاتورها است.
سلام.من به تازگی در یک منزل اجاره ای ساکن شدم که پکیج ایران رادیاتور m24ff داره....این پکیج دچار افت فشار میشه.....اول هفته ای یه بار بود حالا اگه دو روزی یه بار فشارش رو بالا نبرم اخطار 40 70 میده....رادیاتورها رو هواگیری کردم ولی مشکل برطرف نشد.هواگیری به این صورت بود که تک تک رادیتتورها رو پیچشون رو باز کردم تا هوا خارج بشه و بعد بستمشون...تعمیرکار اومد و شیر ورود و خروج رادیاتورها رو بست و گفت اگه بازم افت داشت از منبع انبساطه و اگه نداشت سیستم یه جا نشتی داره.میگفت افت فشار ارتباطی به وجود هوا در سیستم نداره.هوا فقط باعث میشه رادیاتوها سرد بشن...از دیروز که شیر ورود و خروج رو بسته فشار بار رو روی یک و نیم گذاشت....بعضی وفتا تا نزدیک دو بالا میره....بعضی وقتا میاد نزدیک یک....ثابت نموند....البته راستش چندین بار از روی کنجکاوی شیر ورود و خروج رو باز کردم!!!....در ضمن تا شیر ورود و خروج رو باز کردم نیم درجه از فشار افتاد ....من همه جا رو چک کردم جایی نشتی پیدا نکردم...اگه از قسمتهای توکار باشه هم که باید طبقه پایین نم بده....اگه نشتی توکار باشه چجوری باید پیداش کرد.آیا هواگیریه کامل بوده یا باید کار دیگه ای هم بکنم؟یا اصلا افت فشاره ارتباطی به وجود هوا در سیستم نداره....تو رو خدا بگید چیکار کنم؟ممنون

phyniks
17-07-2015, 12:31
آیا اصلا تو تابستون باید شیر رفت و برگشت باز باشه؟
تو کاتالوگ نوشته شیر رفت باید بسته باشه....مشکل از همین نیست که شیر رفت و برگشت بازه؟

tamirkar1
17-07-2015, 17:22
بستگی به مارک پکیج داره.
بعضی از پکیج ها مثل ایران رادیاتور یا خیلی از پکیج های چینی که شیر سه راه های خیلی خوبی ندارند. مجبوری که در تابستان شیر های رادیاتور را ببندید. وگرنه وقتی از آب گرم استفاده میکنید رادیاتورها هم داغ میشه. شرکت ها هم برای اینکه هزینه زیادی باید برای پرداخت شیر سه راهی یا موتورهای شیر سه راهی پرداخت کنند. میگن باید شیرهای رادیاتور در تابستان بسته باشه. در دفترچه های ایران رادیاتور این جمله دقیقا نوشته در فصل تابستان شیر رادیاتورها را ببندید(چرخش آب به صورت طبیعی، نیروی ترموسیفون در رادیاتورها).
اما خیلی از پکیج های دیگه مثل فرولی - بوش - وایلانت - آریستون -باکسی و... چون از شیر سه راه های خیلی مطمئن و موتور شیر سه راه های elbi اصلی استفاده میکنند.در فصل تابستان وقتی آب گرم مصرف بشه به هیچ عنوان رادیاتورها داغ نمیشه.و در دفترچه این دستگاه نوشته شده در فصل زمستان به هیچ عنوان شیر رادیاتورها را نبندید. چون این دستگاه ها درای سیستم ضد گیر پاژ پمپ هستن. و اگر رادیاتورها بسته باشه احتمال صدمه دیدین پمپ وجود داره.
تو کاتالوگ نوشته شیر رفت باید بسته باشه....مشکل از همین نیست که شیر رفت و برگشت بازه؟

phyniks
18-07-2015, 05:23
ممنون از شما
پکیج من ایران رادیاتور هست
1-شیرهای ورود و خروج رادیاتور رو ببندم؟
2-اگه ایراد از سیستم باشه نشتی رو چجوری باید پیدا کرد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-07-2015, 16:16
با سلامدودکش نصب شده در منزل ما تک جداره است آیا امکان نصب پکیج فن دار به این دودکش وجود داره؟
سلام
طبق اطلاعات بنده , پکیجها از نظر دودکش 2 مدل کلی داره
1- پکیج باز که هوای مشعل از زیرش تامین میشه بدون فن و فقط یک لوله برای دودکش داره .
در این مدل , زیر پکیج کاملاً باز هست و میشه مشعل و شعله ی مشعل رو دید درست مثل آبگرمکنهای دیواری معمولی .
این نوع پکیج برای جائی خوبه که فضا بزرگ و باز هست و تامین اکسیژن برای کوره مشکلی نداره و تاثیری در مقدار اکسیژن برای ساکنین اون مکان هم نداره یعنی یا توی حیاط خلوت نصب شده باشه یا تراس یا گوشه ی حیاط یا در یک آشپزخانه بسیار بزرگ که دائم هوای تازه واردش میشه یا زیر زمین و پارکینگی که بسته نباشه و مکانهائی از این قبیل .
این نوع الان کم هست و به هیچ وجه نباید ازش در آپارتمانهای کوچک خصوصاً زیر 70 متر نصب بشه وگرنه با مصرف اکسیژن آپارتمان ممکنه باعث مرگِ آرام و خاموشِ ساکنان بشه .
===================================
2- پکیج بسته که زیر پکیج و اتاقک احتراق () کاملاً بسته هست .
این نوع 2 مدل داره :
الف - در این نوع 2 کانال یا لوله تعبیه شده .
اولی با کمک یک فن ,هوای لازم برای کوره رو از بیرون میکشه و میدمه توی کوره
کانال یا لوله ی دوم گازهای ناشی از سوختن گاز رو میبره به بیرون از ساختمان یعنی لوله ی دوم دودکش هست .
شبیه این آبگرمکن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بنده پکیج ایران رادیاتور دیدم که همینطوری بود
====================================
ب - در این نوع فقط یک لوله ی دوجداره تعبیه شده که درحقیقت 2 لوله ی داخل همدیگر هست . از یکی هوا توسط فن کشیده میشه داخل کوره برای احتراق . و از دومی دود خارج میشه
عکسهاش

اگر پکیج از نوع بسته با لوله ی 2 جداره باشه , نصب دودکش معمولی برای این نوع خیلی مشکلات به وجود میاره
پس مراقب باشین اگر پکیجتون دودکش دوجداره داره مبادا اجازه بدین نصاب دودکش معمولی براش نصب کنه
یادمه پارسال یکی از دوستان در همین تاپیک گفتند که پکیجشون دوجداره هست اما نصاب دودکش معمولی براش نصب کرده .

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-07-2015, 16:36
سلام
دلائلِ بالا رفتن فشار در پکیج
1- خرابی شیر پرکن که باعث میشه آب خیلی آرام نشت کنه به داخل مدار پکیج و فشار بالا بره خصوصاً اگر که فشار آب در لوله های ساختمان خیلی زیاد باشه و شیر پرکن هم ایراد داشته باشه کامل بسته نشه .
2- هر چی درجه ی حرارتِ پکیج رو بالاتر ببرید آب بیشتر داغ میشه و باعث بالا رفتن فشار در موقع روشن شدن مشعل میشه .
در تابستان بهتره حرارت رو طوری تنظیم کنید که باز کردنِ شیر آبِ گرم به تنهائی کفایت کنه برای حمام گرفتن یعنی بدون مخلوط کردنِ آب سرد و گرم . این کار کلی مزیت داره :
مصرف گاز کم میشه , فشار پکیج بیش از حد بالا نمیره بر اثر حرارت زیاد , استهلاکِ دستگاه کم میشه
3- گاز تولید شده در رادیاتورها . طبق گفته ی دوست بزرگوار جناب تعمیرکار این گاز , گاز ئیدروژن هست که ناشی از واکنش شیمیائی بدنه ی رادیاتور با مواد موجود در آب هست .
بنده خودم این افزایش فشار رو در پکیجی که ماهها خاموش بود دیدم . فشار از 1.5 رسیده بود به 2.5
وقتی شیر هواگیری رادیاتورها رو باز کردم کلی گاز با فشار زیاد خارج شد و فشار پکیگ برگشت روی 1.5
جرات نکردم با فندک امتحان کنم که آیا گازش قابل اشتعال هست یا نه چون اگر توی رادیاتور با هوا مخلوط باشه , رادیاتور مثل بمب میترکه . چون انفجار ئیدروژن خیلی شدید هست اگر که با هوا مخلوط شده باشه
4- خرابی شیر 3 طرفه که باعث نشت آب به مدار رادیاتورها میشه خصوصا اگر فشار آب ساختمون خیلی بالا باشه
اگر علت دیگه ای هم داره اطلاع بدین لطفاً

tamirkar1
18-07-2015, 23:58
با توجه به محدودیت طول معال دودکش های دوجداره در پکیج های فن دار (حداکثر طول معادل برابر 4متر ).
در صورتی که شرایط محل نصب طوری باشه که فاصله پکیج تا نزدیکترین محل خروجی دودکش به هوای آزاد بیشتر از این مقدار 4 متر باشه چه باید کرد؟

سلام
طبق اطلاعات بنده , پکیجها از نظر دودکش 2 مدل کلی داره
1- پکیج باز که هوای مشعل از زیرش تامین میشه بدون فن و فقط یک لوله برای دودکش داره .
در این مدل , زیر پکیج کاملاً باز هست و میشه مشعل و شعله ی مشعل رو دید درست مثل آبگرمکنهای دیواری معمولی .
این نوع پکیج برای جائی خوبه که فضا بزرگ و باز هست و تامین اکسیژن برای کوره مشکلی نداره و تاثیری در مقدار اکسیژن برای ساکنین اون مکان هم نداره یعنی یا توی حیاط خلوت نصب شده باشه یا تراس یا گوشه ی حیاط یا در یک آشپزخانه بسیار بزرگ که دائم هوای تازه واردش میشه یا زیر زمین و پارکینگی که بسته نباشه و مکانهائی از این قبیل .
این نوع الان کم هست و به هیچ وجه نباید ازش در آپارتمانهای کوچک خصوصاً زیر 70 متر نصب بشه وگرنه با مصرف اکسیژن آپارتمان ممکنه باعث مرگِ آرام و خاموشِ ساکنان بشه .
2- پکیج بسته که زیر پکیج و اتاقک احتراق () کاملاً بسته هست .
این نوع 2 مدل داره :
الف - در این نوع 2 کانال یا لوله تعبیه شده .
اولی با کمک یک فن ,هوای لازم برای کوره رو از بیرون میکشه و میدمه توی کوره
کانال یا لوله ی دوم گازهای ناشی از سوختن گاز رو میبره به بیرون از ساختمان یعنی لوله ی دوم دودکش هست .
شبیه این آبگرمکن
بنده پکیج ایران رادیاتور دیدم که همینطوری بود
====================================
ب - در این نوع فقط یک لوله ی دوجداره تعبیه شده که درحقیقت 2 لوله ی داخل همدیگر هست . از یکی هوا توسط فن کشیده میشه داخل کوره برای احتراق . و از دومی دود خارج میشه
عکسهاش

اگر پکیج از نوع بسته با لوله ی 2 جداره باشه , نصب دودکش معمولی برای این نوع خیلی مشکلات به وجود میاره
پس مراقب باشین اگر پکیجتون دودکش دوجداره داره مبادا اجازه بدین نصاب دودکش معمولی براش نصب کنه
یادمه پارسال یکی از دوستان در همین تاپیک گفتند که پکیجشون دوجداره هست اما نصاب دودکش معمولی براش نصب کرده .

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-07-2015, 02:45
با توجه به محدودیت طول معال دودکش های دوجداره در پکیج های فن دار (حداکثر طول معادل برابر 4متر ).
در صورتی که شرایط محل نصب طوری باشه که فاصله پکیج تا نزدیکترین محل خروجی دودکش به هوای آزاد بیشتر از این مقدار 4 متر باشه چه باید کرد؟امتحانِ معلومات فنی هست این سوال ؟
:20:
قبلاً جائی نخوندم جوابش چی هست . حتی نمیدونستم دودکش دوجداره حداکثر 4 متر هست . تازه الان از شما یاد گرفتم .
راستش بنده دو حل به نظرم میرسه :
1- اگه میشه 4 متر لوله ی دوجداره نصب کرد پس شاید با ابتکار بشه طولش رو افزایش داد
2- استفاده از نوع دو لوله

3274
19-07-2015, 05:10
در صورتی که شرایط محل نصب طوری باشه که فاصله پکیج تا نزدیکترین محل خروجی دودکش به هوای آزاد بیشتر از این مقدار 4 متر باشه چه باید کرد؟
اگر طولش بیشتر از میزان توصیه شده (در اینجا 4m) باشه هوای تازه که قصد ورود به کوره داره توسط لوله ی دود مجاورش اونقدر گرم خواهد شد که فقط حاضره بالا بره و پایین کشیدنش بسمت کوره حتی بکمک فن پکیج هم دیگه امکانپذیر نیست
این رقم 4m میانگین نتایج آزمونهای کارخانه در شرایط آب و هوایی مختلف هست و بهتره دنبال افزایش طول نباشین مگر اینکه از لوله ای قطورتری نسبت به استاندارد خودش استفاده کنین که البته گیر آوردن و نیز متصل کردنش ساده نیست. نصب فن اضافه در ابتدای لوله ی ورودی هوا(در بیرون ساختمان) برای پمپاژ هوا بداخل راه دیگری هست که در مورد دوجداره ها امکانش نیست
لذا همواره دو لوله ی مستقل بهتر از لوله ی دوجداره هست
هدف از نصب دو لوله مستقل و نیز لوله ی دوجداره هم اینه که از اکسیژن اتاق استفاده نشه. چه اینکه در خانه ها و اتاقهای کوچکی که درب و پنجرشون درزگیری شده باشه همون استفاده از اکسیژن اتاق بخودی خود و بی اینکه هیچ دودی وارد محیط داخلی بشه خودش میتونه سبب خفگی افراد بشه

tamirkar1
19-07-2015, 13:08
با سلام خدمت جناب آسمانی عزیز
واقعا در بعضی مواقع شرایط محل نصب پکیج طوری هست که با توجه به محدودیت طول معادل 4 متری در دودکشهای 6*10 دو جداره ما اصلا نمیتونیم از دودکشهای دو جداره استفاده کنیم.
طول معادل چگونه حساب مشود؟
زانوی 90 درجه معادل یک متر.
زانوی 45 درجه معادل نیم متر.
و لوله دوجداره هم با توجه به طولش در این معادله حساب میشه.
یعنی اگر شرایط طوری باشه که ما مجبور به استفاده از یک زانوی 90 درجه و یک زانوی 45 درجه باشم.این دو زانو روی هم برابر 1.5 متر طول معادل حساب میشه و ما نهایتا تا 2.5 متر میتونیم لوله دوجداره هم استفاده کنیم.
امتحانِ معلومات فنی هست این سوال ؟
قبلاً جائی نخوندم جوابش چی هست . حتی نمیدونستم دودکش دوجداره حداکثر 4 متر هست . تازه الان از شما یاد گرفتم .
1- اگه میشه 4 متر لوله ی دوجداره نصب کرد پس شاید با ابتکار بشه طولش رو افزایش داد

tamirkar1
19-07-2015, 13:14
ولی با توجه به سایز لوله اگر امکان داشته باشه که از لوله های 8*12 دو جداره استفاده کنیم . حداکثر طول معادل برای سایز 8*12به حدود 7 تا 8 متر افزایش پیدا میکند.اما با توجه به اینکه در ایران اصلا لوله دو جداره 8*12 وجود نداره پس عملا ما نمیتونیم روی این دودکشها حساب کنیم.و باید بفکر راه دیگری بگردم.
اگر طولش بیشتر از میزان توصیه شده (در اینجا 4m) باشه هوای تازه که قصد ورود به کوره داره توسط لوله ی دود مجاورش اونقدر گرم خواهد شد که فقط حاضره بالا بره و پایین کشیدنش بسمت کوره حتی بکمک فن پکیج هم دیگه امکانپذیر نیست
این رقم 4m میانگین نتایج آزمونهای کارخانه در شرایط آب و هوایی مختلف هست و بهتره دنبال افزایش طول نباشین مگر اینکه از لوله ای قطورتری نسبت به استاندارد خودش استفاده کنین که البته گیر آوردن و نیز متصل کردنش ساده نیست. نصب فن اضافه در ابتدای لوله ی ورودی هوا(در بیرون ساختمان) برای پمپاژ هوا بداخل راه دیگری هست که در مورد دوجداره ها امکانش نیست
لذا همواره دو لوله ی مستقل بهتر از لوله ی دوجداره هست
هدف از نصب دو لوله مستقل و نیز لوله ی دوجداره هم اینه که از اکسیژن اتاق استفاده نشه. چه اینکه در خانه ها و اتاقهای کوچکی که درب و پنجرشون درزگیری شده باشه همون استفاده از اکسیژن اتاق بخودی خود و بی اینکه هیچ دودی وارد محیط داخلی بشه خودش میتونه سبب خفگی افراد بشه

tamirkar1
19-07-2015, 13:33
بهترین راه استفاده از دو لوله مجزا یکی برای خروج دود با سایز 6 یا 8 و یکی برای ورود هوای تازه با سایز 8 یا 10 هستش.
در دفترچه های راهنمای پکیج ها فقط محاسبات مربوط به لوله 8 وجود داره.ولی خیلی از همکارها در ایران از لوله های 6 هم استفاده میکنن. که به نظر من هم بهتر فقط از لوله های 8 استفاده بشه.
در این شرایط طول معادل برای خروجی دود با لوله 8 ، و ورودی هوای تازه با لوله 10 تا متراژ 40 تا 60 متر معادل افزایش پیدا میکند.
نحوه محاسبه طول معال:
زانوی هشت 90 درجه برابر 2.5 متر طول معادل
زانوی هشت 45 درجه برابر 2.2 متر طول معادل
یک متر لوله هشت به صورت عمودی برابر 1 متر طول معادل
یک متر لوله 8 به صورت افقی برابر 2 متر طول معادل.
تبدیل 8*6 برابر 8 متر طول معادل .
زانوی ده 90 درجه برای ورود هوای تازه برابر 0.8 متر طول معادل
زانوی ده 45 درجه برای ورود هوای تازه برابر 0.6 متر طول معادل
هر متر لوله 10 برابر 0.4 متر طول معادل.

tamirkar1
19-07-2015, 13:38
این محاسبات برای لوله های 6 متفاوت است.
نحوه محاسبه طول معال برای لوله های 6:
زانوی شش 90 درجه برابر 6 متر طول معادل
زانوی شش 45 درجه برابر 3 متر طول معادل
امتر لوله شش به صورت عمودی برابر 2 متر طول معادل
1 متر لوله شش به صورت افقی برابر 6 متر طول معادل.
متر لوله 10 برابر 0.4 متر طول معادل.

بهترین راه استفاده از دو لوله مجزا یکی برای خروج دود با سایز 6 یا 8 و یکی برای ورود هوای تازه با سایز 8 یا 10 هستش.
در دفترچه های راهنمای پکیج ها فقط محاسبات مربوط به لوله 8 وجود داره.ولی خیلی از همکارها در ایران از لوله های 6 هم استفاده میکنن. که به نظر من هم بهتر فقط از لوله های 8 استفاده بشه.
در این شرایط طول معادل برای خروجی دود با لوله 8 ، و ورودی هوای تازه با لوله 10 تا متراژ 40 تا 60 متر معادل افزایش پیدا میکند.
نحوه محاسبه طول معال:
زانوی هشت 90 درجه برابر 2.5 متر طول معادل
زانوی هشت 45 درجه برابر 2.2 متر طول معادل
امتر لوله هشت به صورت عمودی برابر 1 متر طول معادل
1 متر لوله 8 به صورت افقی برابر 2 متر طول معادل.
تبدیل 8*6 برابر 8 متر طول معادل .
متر لوله 10 برابر 0.4 متر طول معادل.

tamirkar1
19-07-2015, 13:49
روش دو لوله ای میتونه به صورت افقی یا عمودی اجرا بشه.
وقتی جایی دودکشی به سمت پشت بام داشته باشه که کاملا سالم و بدون درز باشه ما میتونیم از اون به عنوان لوله خروج دود استفاده کنیم و یک لوله هوای مجزا از نزدیکترین نقطه به فضای باز را هم برای ورود هوای تازه در نظر بگیریم و تا روی پکیج و محل مشخص اون لوله کشی کنیم. به شرطی که طول معادل از اندازه مشخص اون در دفترچه راهنمای نصب پکیج بیشتر نشه.
در این شرایط اگر ازلوله سیمانی 15 داخل ساختمان که به سمت پشت بام رفته استفاده کنیم طول معادل هر متر از این لوله برابر 3.5 متر حساب میشه.

tornado87
21-07-2015, 11:08
سلام،

بستن شیرهای رفت و برگشت شوفاژ به دلیل مشکلاتی که دوستان گفتند به هیچ وجه نباید انجام بشه.
بجای این کار، با استفاده از سلکتورها یا دکمه ها (بسته به مدل و سیستم دستگاه و توصیه تولید کننده) دستگاه رو تو حالت تابستانی قرار بدید.

tornado87
21-07-2015, 12:09
به phyniks

برای پیدا کردن نشتی (اگه از رادیاتورها باشه) می تونید گرمایش رو باز کنید و درپوش شیر رادیاتورها رو بردارید . بعد یه دستمال کاغذی نازک خود شیرها و رو لوله ها بکشید.
اگه نشتی داشته باشه دستمال نم دار میشه.

tornado87
21-07-2015, 12:22
سلام، بعضی تولید کننده ها رویکرد محافظه کارانه تری دارند و زانویی 90 رو دو متر و 4 رو یک متر حساب می کنند.

بحث دودکش در ایران به معماری ساختمانها گره خورده. بسیار دیدیم سازندگانی رو که به دلیل زشت (!) شدن نمای ساختمان حاضر به استفاده از دودکش دو جداره نیستند.
الزام 4 متر رو تا جایی که من میدونم نه شرکت گاز و نه آتش نشانی ندارند. این تماماً الزام تولید کنندها و عرضه گننده های سیستم های گرمایشیه.
پس به دلیل اینکه عدم رعایت طول مناسب باعث اختلال در تخلیه گازهای خروجی و تامین هوا میشه و نتیجه جز یک نصب غیر اصولی و مشتری ناراضی نیست، بهتره هر جا امکان استفاده از دو جداره افقی نیست از دودکش عادی طرح B22استفاده بشه. البته با در نظر گرفتن تهویه مناسب در محل.

دودکش های دوبل نیاز به آداپتورهای مخصوص دارند. اگر درست اجرا نشه باعث ایجاد خطا و درست کار نکردن دستگاه و در نهایت معیوب شدن برد عمدتا به دلیل آسیب به رله فن یا آسیب به خود فن میشه.

با سلام خدمت جناب آسمانی عزیز
واقعا در بعضی مواقع شرایط محل نصب پکیج طوری هست که با توجه به محدودیت طول معادل 4 متری در دودکشهای 6*10 دو جداره ما اصلا نمیتونیم از دودکشهای دو جداره استفاده کنیم.
طول معادل چگونه حساب مشود؟
زانوی 90 درجه معادل یک متر.
زانوی 45 درجه معادل نیم متر.
و لوله دوجداره هم با توجه به طولش در این معادله حساب میشه.
یعنی اگر شرایط طوری باشه که ما مجبور به استفاده از یک زانوی 90 درجه و یک زانوی 45 درجه باشم.این دو زانو روی هم برابر 1.5 متر طول معادل حساب میشه و ما نهایتا تا 2.5 متر میتونیم لوله دوجداره هم استفاده کنیم.

tamirkar1
21-07-2015, 13:11
در مورد طرح B22 میشه توضیح بدید.این اسم را تا حالا نشنیدم.؟؟؟
سلام، بعضی تولید کننده ها رویکرد محافظه کارانه تری دارند و زانویی 90 رو دو متر و 4 رو یک متر حساب می کنند.

بحث دودکش در ایران به معماری ساختمانها گره خورده. بسیار دیدیم سازندگانی رو که به دلیل زشت (!) شدن نمای ساختمان حاضر به استفاده از دودکش دو جداره نیستند.
الزام 4 متر رو تا جایی که من میدونم نه شرکت گاز و نه آتش نشانی ندارند. این تماماً الزام تولید کنندها و عرضه گننده های سیستم های گرمایشیه.
پس به دلیل اینکه عدم رعایت طول مناسب باعث اختلال در تخلیه گازهای خروجی و تامین هوا میشه و نتیجه جز یک نصب غیر اصولی و مشتری ناراضی نیست، بهتره هر جا امکان استفاده از دو جداره افقی نیست از دودکش عادی طرح B22استفاده بشه. البته با در نظر گرفتن تهویه مناسب در محل.

دودکش های دوبل نیاز به آداپتورهای مخصوص دارند. اگر درست اجرا نشه باعث ایجاد خطا و درست کار نکردن دستگاه و در نهایت معیوب شدن برد عمدتا به دلیل آسیب به رله فن یا آسیب به خود فن میشه.

Ali_MB
29-07-2015, 10:07
سلام
من پکیج ایران رادیاتور M24FF دو مبدله فن دار دارم با سیستم گرمایش از کف که هنوز شامل گارانتیست مدتی هست وقتی شیر آب گرم راباز میکنی روشن میشه ولی در حین کار خاموش میشه و دوباره روشن میشه که باعث نوسان دمای آب و هدر رفتن آب میشود از نمایندگی اومد به شیر پر شر ور رفت دودکش و مکش هوا را چک کرد ولی متاسفانه باز هم همینطوریه گویا ایراد رو نفهمید لطفا راهنمایی کنید.
متـشکـرم

tornado87
29-07-2015, 10:58
چه مدته نصب شده و آیا از همون اول این مشکل رو داشتید یا نه؟

سلام
من پکیج ایران رادیاتور M24FF دو مبدله فن دار دارم با سیستم گرمایش از کف که هنوز شامل گارانتیست مدتی هست وقتی شیر آب گرم راباز میکنی روشن میشه ولی در حین کار خاموش میشه و دوباره روشن میشه که باعث نوسان دمای آب و هدر رفتن آب میشود از نمایندگی اومد به شیر پر شر ور رفت دودکش و مکش هوا را چک کرد ولی متاسفانه باز هم همینطوریه گویا ایراد رو نفهمید لطفا راهنمایی کنید.
متـشکـرم

Ali_MB
29-07-2015, 15:42
چهار ماهه نصب شده اول خوب بود یک بیست روزی خاموشش کرده بودم بعد که روشن کردم روشن نمیشد خطای 40 60 80 میداد از نمایندگی اومد سیخش کرد راه افتاد وقتی رفت دیدم یه مدت که شیر باز هست هی خاموش روشن میشه تا این دفعه که چند روز پیش اومد ور رفت ولی بازم همونطوره !!!

mamadhh
30-07-2015, 15:55
سلام
برای یه آپارتمان 85 متری .
آیا مارک گرم ایران (فن دار.دو مبدله.احتراق بسته) مدل eco3 240 fi تحت لیسانس baxi خوبه؟
ممنون میشم از پاسخ کارشناسانه شما:n01:

R.PM
30-07-2015, 20:21
سلام
دوستان اهل فن دارم تو منزل یکم تغییرات میدیم آیا پکیج را کاملا توصیه میکنید؟
اگه آره چه مارکهایی رو توصیه میکنید؟

ODADO
06-08-2015, 12:46
سلام.

دو تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنین:

اول اینکه بین این شرکتها کدوم یکی برای خرید مناسبتره:

مارس،بارال،باکسی،گرم ایران،بوتان

دوم هم اینکه وقتی با نصاب در مورد دودکش دوجداره صحبت میکردم در جواب گفت برای واحد شما(طبقه پنجم آپارتمان) امکان استفاده از این نوع دودکش وجود نداره!
میخواستم بدونم چرا چنین امکانی نیست و آیا این طرف درست گفته یا نه؟

mohamad7452
07-08-2015, 19:09
با سلام خدمت دوستان.
به نظر شما سختی گیر پلی فسفات بهتره یا مغناطیسی؟
بهترین برندهای بازار از هر کدوم چی هست؟

tornado87
09-08-2015, 14:20
سلام،
اگر مصرف کننده هستید در اصل هیچکدام.

این قبیل اجناس که مهدشون هم ایتالیاست کارایی علمی و عملی ثابت شده ای ندارند. با چند سازنده و عرضه کننده این نوع تجهیزات گفتگو کردم و لی تا به امروز
نتیجه مشخصی مبنی بر مفید بودنشان به دست نیاوردم.

با سلام خدمت دوستان.

tornado87
09-08-2015, 14:24
سلام، بستگی داره به انتظارتون.

ولی بین اینها من اگه بودم بوتان رو انتخاب می کردم که حداقل خدماتش همه جا هست .
باکسی و گرم ایران یکی هستند.
مارس و بارل قابل بحث نیستند.

سلام.

دوم هم اینکه وقتی با نصاب در مورد دودکش دوجداره صحبت میکردم در جواب گفت برای واحد شما(طبقه پنجم آپارتمان) امکان استفاده از این نوع دودکش وجود نداره!

tornado87
09-08-2015, 14:26
من توصیه نمی کنم. به دلایل عدیده.
هم کیفیت محصول و هم خدماتش.

سلام
برای یه آپارتمان 85 متری .
آیا مارک گرم ایران (فن دار.دو مبدله.احتراق بسته) مدل eco3 240 fi تحت لیسانس baxi خوبه؟
ممنون میشم از پاسخ کارشناسانه شما:n01:

tornado87
09-08-2015, 14:34
نقل قولی که از نصاب در مورد دودکش کردید خیلی کلی و مبهمه.
احتمال داره جای دودکش عمودی دارید. در اینصورت دوجداره نیاز به کلاهک خاص داره که بعید می دونم بشه گیر آورد.

توضیح بیشتری در مورد جای نصبتون بدین بهتر میشه راهنمایی کرد.

سلام.

Ali_MB
10-08-2015, 15:22
چه مدته نصب شده و آیا از همون اول این مشکل رو داشتید یا نه؟

چهار ماهه نصب شده اول خوب بود یک بیست روزی خاموشش کرده بودم بعد که روشن کردم روشن نمیشد خطای 40 60 80 میداد از نمایندگی اومد سیخش کرد راه افتاد وقتی رفت دیدم یه مدت که شیر باز هست هی خاموش روشن میشه تا این دفعه که چند روز پیش اومد ور رفت ولی بازم همونطوره !!!

gmd
10-08-2015, 17:22
با سلام خدمت دوستان.
با سلام
پلی فسفات برای پکیج خیلی خوبه و بطور کاملا مشخصی از جرم و رسوب آب گرم در شیرها کاسته شده.

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-08-2015, 20:29
با سلامپلی فسفات برای پکیج خیلی خوبه و بطور کاملا مشخصی از جرم و رسوب آب گرم در شیرها کاسته شده.سلام
این تجربه ی شخصی شماست ؟ خودتون امتحان کردین و به این نتیجه رسیدین ؟

karadayi
10-08-2015, 22:49
سلام بنده تا فردا باید یک مدل پکیج رو انتخاب کنم
واقعا بحث های اینجا تخصصیه ، و من زیاد حالیم نمیشه
بنده در شهرستان خوی از اذربایجان غربی هستم اینطرفا مقداری زمستون های سرد داره
یه واحد 130 متری داریم و طبقه دوم هست
اینجا میگن 28000 کافیه
خواهش میکنم یک مارک خوب با مدلش برام معرفی کنید که نیاز به تحقیق نداشته باشم چون وقت ندارم
خیلی ممنونم
در ضمن اینجا هر کس یه حرفی میزنه
به خدا گیج شدیم
اینا رو معرفی کردن بهمون تا حالا
فرولی 3200 هزار تومن
لامبرت 3200 هزار تومن
ایران رادیاتور 17500
بارل ایتالیا 2600
دمرتوکوم ترکیه 2650
اریستون 3200
دوو 2700
شاید املایشان رو اشتباه نوشته باشم

تو یه سایتی خوندم فرولی رو یافت اباد مونتاژ میکنن
یه کارشناس هست تو اداره گاز میگه ایرانی ها خوب نیستن و وسایلشون چینی هست
فرولی و لامبرت رو معرفی کرده اون

خلاصه من فقط به حرف شما گوش میکنم
منتظرم تا فردا
خیلی خیلی ممنون
با تشکر

karadayi
11-08-2015, 11:58
یه جوابی به من بدید خواهشا
همه گزینه ها حذف شد

یدونه لامبرت مونده
یدونه بارل

اینا هم هیچی نمیدونیم
شانسی یکی رو انتخاب کنیم دیگه
لامبرت خوبه؟

tamirkar1
12-08-2015, 16:31
پیشنهاد میکنم فرولی بگیرید. با مارکهای دیگه که گفتید اصلا قایل قیاس نیست.
سلام بنده تا فردا باید یک مدل پکیج رو انتخاب کنم
واقعا بحث های اینجا تخصصیه ، و من زیاد حالیم نمیشه
بنده در شهرستان خوی از اذربایجان غربی هستم اینطرفا مقداری زمستون های سرد داره
یه واحد 130 متری داریم و طبقه دوم هست
اینجا میگن 28000 کافیه
خواهش میکنم یک مارک خوب با مدلش برام معرفی کنید که نیاز به تحقیق نداشته باشم چون وقت ندارم
خیلی ممنونم
در ضمن اینجا هر کس یه حرفی میزنه
به خدا گیج شدیم
اینا رو معرفی کردن بهمون تا حالا
فرولی 3200 هزار تومن
لامبرت 3200 هزار تومن
ایران رادیاتور 17500
بارل ایتالیا 2600
دمرتوکوم ترکیه 2650
اریستون 3200
دوو 2700
شاید املایشان رو اشتباه نوشته باشم

تو یه سایتی خوندم فرولی رو یافت اباد مونتاژ میکنن
یه کارشناس هست تو اداره گاز میگه ایرانی ها خوب نیستن و وسایلشون چینی هست
فرولی و لامبرت رو معرفی کرده اون

خلاصه من فقط به حرف شما گوش میکنم
منتظرم تا فردا
خیلی خیلی ممنون
با تشکر

karadayi
12-08-2015, 16:57
پیشنهاد میکنم فرولی بگیرید. با مارکهای دیگه که گفتید اصلا قایل قیاس نیست.

جناب تعمیر کار
اخه همین اول این تایپیک چند جا زدن فرولی درجه 3 چینی هست و ایران تولید میشه پس این حرفا چیه؟
پدرم بارل رو در نظرش هست
پس بگم بره فرولی رو بخره دیگه
تا الان هم بزور صبر کرده
باید سریالش رو بده اداره گاز

میتونید مدل هم بدید
ممنون
منتظرم

اهان پدرم میگفت لورچ هم هست

بازم ممنونم خوب شد جواب دادید وگرنه مدل بدی رو میخریدیم
میتونید از مزایای فرولی بگید
بازم شرمنده

morteza971
13-08-2015, 21:28
سلام
جناب تعمیر کار لطفا راهنمایی بفرمایید
دود کش ها رو میشه به صورت 2 جداره به داخل داکت هدایت کرد؟(لازمه که بگم از اشپز خانه به داکت پنجره باز میشه و مساحت داکت حدود 20 متر است و ارتفاعش هم 15 متر است)
majida301
14-08-2015, 12:44
سلام. من راهنمایی در مورد انتخاب پکیج 24000دو مبدل فن دار میخوام کدوم مارک بهتره ؟ایران رادیاتور یا بوتان.لطفا راهنمایی کنید. ممنون میشم سریع جواب بدید:n37::n37::n37:چی شد کسی نیست جواب بده:n13::n03:

mdhd
15-08-2015, 00:03
[QUOTE=pedi261;6781102]سلام. دوستان عزیز اگه کسی سوالی در باره پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی داشت من در خدمتم.
در حال حاضر پکیج های دیواری بهترین و از لحاظ اقتصادی به صرفه ترین راه گرمایش و تولید ابگرم هستند و در اکثر کشور های اروپائی و بسیاری از مناطق امریکا و کانادا استفاده میشوند.
با توجه به بالا بودن راندمان این دستگاه ها(اکثرا بالای 90 درصد) و راحتی استفاده و استقلال هر واحد و هزینه تعمیر و نگه داری کم در (مقایسه با موتور خونه) و مصرف خیلی کم گاز ( یارانه ها هم حذف شده) میشه گفت بهترین سیستم گرمایشی حال حاضره.
از اونجائی که شرکت های زیادی اقدام به وارد کردن فروش این دستگاه ها کردن فکر میکنم خیلی از دوستان نیاز به راه نمائی و مشاوره دارن.
هر سوالی بود من در خدمتم
[سلام جناب pedi ممنون از اطلاعات خوبتون من همه پیامهاتون رو خوندم میشه یه پکیج دیواری واسه اپارتمان 110 متری طبقه سوم
که کیفیت خوبی داره رو معرفی کنید ممنون میشم واقعا میترسم بیخودی فقط پول برند ازم بگیرن

gmd
17-08-2015, 16:59
سلام
این تجربه ی شخصی شماست ؟ خودتون امتحان کردین و به این نتیجه رسیدین ؟
سلام
شرمنده دیر جواب دادم .بله خودم امتحان کردم.

rezarad68
18-08-2015, 14:35
سلام خونه 130 متری تو اردبیل دارم میخام پکیج بزنم قیمت خیلی مهم نیست ولی گارانتی و خدمات پس از فروش و کیفیت مناسب مد نظره، چه مارکی توصیه می کنید؟

hesam.eng
19-08-2015, 10:52
سلام خدمت اساتید محترم
پکیج آریستون مونتاژ چه کشوری هست ؟ آیا خود ایتالیا موناژ و بسته بندی میشود و به ایران وارد میشود یا مونتاژ ترکیه یا چین هست ؟
2 -- برچسب انرژی دارد ؟
تشکر از جواب دوستان گرامی

tornado87
20-08-2015, 08:35
سلام ظرفیت 28 کیلووات برای منزل شما مناسبه. از نظر کیفیت در وارداتی ها وایلانت، بوش ، فرولی ، ویسمن و آریستون قابل ذکرند. از نظر خدمات وایلانت و ویسمن متولی مشخصی ندارند تو ایران. آریستون خدمات خوبی نداره.
بین بوش و فرولی میتونید با تماس با شرکتهاشون از تعداد خدماتیاشون تو اردبیل و نحوه جوابدهیشون انتخاب کنید. قیمتشونم در یه حده.

سلام خونه 130 متری تو اردبیل دارم میخام پکیج بزنم قیمت خیلی مهم نیست ولی گارانتی و خدمات پس از فروش و کیفیت مناسب مد نظره، چه مارکی توصیه می کنید؟

- - - Updated - - -

سلام ظرفیت 28 کیلووات برای منزل شما مناسبه. از نظر کیفیت در وارداتی ها وایلانت، بوش ، فرولی ، ویسمن و آریستون قابل ذکرند. از نظر خدمات وایلانت و ویسمن متولی مشخصی ندارند تو ایران. آریستون خدمات خوبی نداره.
بین بوش و فرولی میتونید با تماس با شرکتهاشون از تعداد خدماتیاشون تو اردبیل و نحوه جوابدهیشون انتخاب کنید. قیمتشونم در یه حده.

tornado87
20-08-2015, 08:44
سلام،

در مورد آریستون بهتره سری به یکی از فروشنده هاش بزنید و لیبل کارتن رو از نظر اطلاعاتی که میخواین بررسی کنید. همه جوابها رو توش پیدا می کنید. تا جایی که میدونم آریستون مونتاژ ترکیه نیست.

برچسب انرژی رسمی و معتبر روی هیچکدام از پکیج های دومنظوره فعلی در ایران نیست. مگر اینکه فقط مال پمپ پکیج باشه که ربطی به خود پکیج نداره. تو اتحادیه اروپا از ماه آینده برچسب الزامی میشه. ایران تو این قضیه جلو افتاده.
تبلیغاتی که تو بعضی برندهای داخلی و خارجی در رابطه با برچسب می بینید همه غیرواقعی و برای فریب مصرف کنندس. و در یک مورد پکیج چگالشی رو که قاعدتاً الزامیه که رده انرژی بالا داشته باشه، با برچسب من درآوردی رده A کردند که باز هم جز عوام فریبی چیز دیگه یی نیست.

سلام خدمت اساتید محترم
پکیج آریستون مونتاژ چه کشوری هست ؟ آیا خود ایتالیا موناژ و بسته بندی میشود و به ایران وارد میشود یا مونتاژ ترکیه یا چین هست ؟
2 -- برچسب انرژی دارد ؟
تشکر از جواب دوستان گرامی

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-08-2015, 05:05
سلام
شرمنده دیر جواب دادم .بله خودم امتحان کردم.سلام . دشمنتون شرمنده
شما آب رو قبل از فیلتر و بعد از فیلتر با اهم متر چک کردین ببینین مقاومتش چقدر بیشتر شده ؟
هر چه املاح آب بیشتر باشه رساناتر میشه یعنی مقاومتش کمتر میشه
برای توضیح بیشتر, مطلب 121 در این صفحه رو بخونید . اهم متر مچ کلاهبرداران و متقلبان فیلتری رو راحت باز میکنه
دوستان اگر فیلتر رسوب گیر نصب کردین , با اهم متر مقاومت آب رو قبل و بعد از فیلتر اندازه بگیرین رو نتیجه رو اعلام کنین
باید آب رو بریزید توی دربِ پلاستیکی بطری آبمعدنی و 15 دقیقه صبر کنین تا با دمای اتاق یکی بشه بعدش طبق عکس بالا مقاومتش رو اندازه بگیرید

amirgooran
21-08-2015, 13:25
سلام. خسته نباشین. یه سوالی از خدمتتون داشتم. ما یه خونه 70 متری داریم که تنها جایی که میشد پکیج رو نصب کرد، توی تراسه. حال مشکل آینه که توی تراس ما بدجور باد میاد، و این باعث میشه که پکیج خاموش شه، راه حل این موضوع چیه؟
یکی گفته بود زیر پکیج رو زرورق بزن، ولی بدتر شد، چون اکسیژن نمی رسید و پکیج خاموش میشد!

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-08-2015, 14:31
سلام. خسته نباشین. یه سوالی از خدمتتون داشتم. ما یه خونه 70 متری داریم که تنها جایی که میشد پکیج رو نصب کرد، توی تراسه. حال مشکل آینه که توی تراس ما بدجور باد میاد، و این باعث میشه که پکیج خاموش شه، راه حل این موضوع چیه؟یکی گفته بود زیر پکیج رو زرورق بزن، ولی بدتر شد، چون اکسیژن نمی رسید و پکیج خاموش میشد!سلام
اگر بخواین یک بار و اصولی و برای همیشه مشکل رو حل کنین باید براش صندوق فلزی نصب کنین مثل اینها
حتماً باید فلزی و ضد آب باشه . به نظرم اررانترین چیز , ورق گالوانیزه هست که باهاش کانال کولر میسازند
از ورق گالوانیزه مخصوص مخزن آب هم میشه استفاده کرد که ضخیمتره
دودکش و لوله ی هوای کوره هم از صندوق میاد بیرون و سرهاش باید توری فلزی بخوره تا پرنده ها نرند توش و ار نوع دو جداره هم میشه استفاده کرد اگر که پکیج یا آبگرمکن از نوع بسته هست یعنی از زیر هوا نمیکشه
وزن پکیج یا آبگرمکن نباید روی صندوق باشه . آبگرمکن باید به دیوار نصب شده باشه و صندوق روی اون رو میپوشونه پس صندوق پشتش باز هست و فقط یک لبه ی 3 سانتی داره برای پیچ شدن به دیوار
یعنی شبیه عکس زیر اما جلوش درب داره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] GE_ID10%2C9581534932

amirgooran
21-08-2015, 15:50
سلام. ممنون از پاسختون. ولی اینجوری زیر پکیج بسته میشه؟ اونوقت چه جوری بهش اکسیژن می رسه؟ آخه این از اون مدل هایی هست که زیرش کلا بازه و وقتی ما زیرش رو با زرورق بسته بودیم، مشکل ایجاد شده بود، چون اکسیژن نمی رسید و در جا خاموش می شد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-08-2015, 21:52
سلام. ممنون از پاسختون.
ولی اینجوری زیر پکیج بسته میشه؟
اونوقت چه جوری بهش اکسیژن می رسه؟
آخه این از اون مدل هایی هست که زیرش کلا بازه و وقتی ما زیرش رو با زرورق بسته بودیم، مشکل ایجاد شده بود، چون اکسیژن نمی رسید و در جا خاموش می شد.سلام

راه حلش ساده هست
باید زیر صندوق رو با مته ی 4mm سوراخ سوراخ کنین
5 ردیف , در هر ردیف 15 سوراخ
اگر باد خیلی شدیده بهتره که روی سوراخها رو هم تکه ورقه ی آهنی به ارتفاع 5 سانت بزنین تا هوائی که از سوراخها میاد توی صندوق بخوره به اون تکه آهن و سرعتش کم بشه درست مثل اینکه با موتورسیکلت با سرعت برونید و بادِ مستقیم به چشمهاتون میخوره و با گرفتنِ دستتون در فاصله ی 5cm از چشمهاتون , باد مستقیم به چشمتون نمیخوره اما هوا به چشمهاتون میخوره

tornado87
22-08-2015, 13:45
سلام،
در صورتیکه پکیج فن دار باشه از طریق استفاده از دودکش دوجداره و دارای کلاهک طبق شکل زیر میشه مشکل رو برطرف کرد.
نکته اینکه حتی در همین حالت هم سر دودکش باید به سمتی باشه که جهت وزش غالب باد نباشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] adetay%2FElit_Imalat%2F&ei=jUrYVdjhE8vYafymu_AP&psig=AFQjCNFHthWqv6EFZ4TfEkx_-5O1vDSkiQ&ust=1440324303316847)

سلام. خسته نباشین. یه سوالی از خدمتتون داشتم. ما یه خونه 70 متری داریم که تنها جایی که میشد پکیج رو نصب کرد، توی تراسه. حال مشکل آینه که توی تراس ما بدجور باد میاد، و این باعث میشه که پکیج خاموش شه، راه حل این موضوع چیه؟
یکی گفته بود زیر پکیج رو زرورق بزن، ولی بدتر شد، چون اکسیژن نمی رسید و پکیج خاموش میشد!

tornado87
22-08-2015, 13:51
سلام،
در صورتیکه پکیج فن دار باشه از طریق استفاده از دودکش دوجداره و دارای کلاهک طبق شکل زیر میشه مشکل رو برطرف کرد.
نکته اینکه حتی در همین حالت هم سر دودکش باید به سمتی باشه که جهت وزش غالب باد نباشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] adetay%2FElit_Imalat%2F&ei=jUrYVdjhE8vYafymu_AP&psig=AFQjCNFHthWqv6EFZ4TfEkx_-5O1vDSkiQ&ust=1440324303316847)

hnsp
14-09-2015, 19:42
سلام در کل میشه پکیج هارو بر طبق کیفیت و قیمت و پشتیبانی بنویسید؟ ممنون

tornado87
16-09-2015, 11:21
سلام،
به نظر من چنین طبقه یبدی خارج از چارچوب این فروم هست. حتی در صورت انجامش، نظرات ، سلیقه ها و منافع شخصی وارد کار میشه که در هر حال بیشتر گمراه کننده است تا راهنما.

- - - Updated - - -

سلام،
به نظر من چنین طبقه یبدی خارج از چارچوب این فروم هست. حتی در صورت انجامش، نظرات ، سلیقه ها و منافع شخصی وارد کار میشه که در هر حال بیشتر گمراه کننده است تا راهنما.

kindlinessangel
21-09-2015, 08:33
سلام به همه دوستان
خیلی از صفحات این تالار رو خوندم و کلی از نظرات شما استفاده کردم

من توی یه واحد 140 متری ساکن هستم که یه پکیج آریستون میکروتیک داره مال 7-8 سال پیش و چند تا مشکل دارم:
1-گاهی اوقات وقتی آب گرم باز هست پکیج دائم روشن نمیمونه و این باعث میشه آب سرد و گرم بشه
2-گاهی چراغ R دستگاه روشن میشه و باید برم دکمه R رو بزنم تا پکیج کار بکنه
3-گیج فشار آب کار نمیکنه ، شیر پر کن رو هم باز و بسته میکنم چیزی احساس نمی کنم
4- ظاهرا این مدل فن دار باید باشه ولی من که فنی ندیدم تازه دودکش هم نداشت یه دودکش خودم گذاشتم

با کلی بدبختی یه سرویس کار آوردم پکیج رو باز کرد اول گفت فلوسوییچ باید عوض بشه و منبع هم نیاز به تعویض داره با چند تا قطعه دیگه که حدود 800 هزینه بر میداره تازه امکان داره زمستون پمپ و اینا هم نیاز پیدا کنه و در کل ارزش تعمیر نداره و بهتره عوضش کنی.
بعدش که گفتم مستاجرم و این داستان ها گفت میتونم منبع رو برات سرویس کنم و فقط فلو سوییچ و چند تا قطعه دیگه رو عوض کنم با 100- 200 راهش بندازم.

راستش کلی گیج شدم. به نظر شما چیکار کنم. به نظرتون مشکلش رو فهمیده یه یه چیزی پرونده (سرویس کار از خود شرکت بود)
من اینجا مشکل فشار آب هم دارم که خیلی کمه ولی بعضی وقت ها با اینکه فشار آب خیلی کمه ولی پکیج خیلی خوب کار میکنه ولی گاهی با اینکه فشار زیاده ولی هی خاموش روشن میشه.

اگه خواستم پکیج بگیرم مدلی داریم که با فشار آب کم هم خوب کار بکنه.
خودم نظرم L28ff ایران رادیاتور بود ( زیاد نمیتونم هزینه کنم)

ممنون میشم راهنمایی کنید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-09-2015, 06:19
سلام به همه دوستانخیلی از صفحات این تالار رو خوندم و کلی از نظرات شما استفاده کردممن توی یه واحد 140 متری ساکن هستم که یه پکیج آریستون میکروتیک داره مال 7-8 سال پیش و چند تا مشکل دارم:1-گاهی اوقات وقتی آب گرم باز هست پکیج دائم روشن نمیمونه و این باعث میشه آب سرد و گرم بشه2-گاهی چراغ R دستگاه روشن میشه و باید برم دکمه R رو بزنم تا پکیج کار بکنه3-گیج فشار آب کار نمیکنه ، شیر پر کن رو هم باز و بسته میکنم چیزی احساس نمی کنم4- ظاهرا این مدل فن دار باید باشه ولی من که فنی ندیدم تازه دودکش هم نداشت یه دودکش خودم گذاشتمبا کلی بدبختی یه سرویس کار آوردم پکیج رو باز کرد اول گفت فلوسوییچ باید عوض بشه و منبع هم نیاز به تعویض داره با چند تا قطعه دیگه که حدود 800 هزینه بر میداره تازه امکان داره زمستون پمپ و اینا هم نیاز پیدا کنه و در کل ارزش تعمیر نداره و بهتره عوضش کنی.بعدش که گفتم مستاجرم و این داستان ها گفت میتونم منبع رو برات سرویس کنم و فقط فلو سوییچ و چند تا قطعه دیگه رو عوض کنم با 100- 200 راهش بندازم.
راستش کلی گیج شدم. به نظر شما چیکار کنم. به نظرتون مشکلش رو فهمیده یه یه چیزی پرونده (سرویس کار از خود شرکت بود)من اینجا مشکل فشار آب هم دارم که خیلی کمه ولی بعضی وقت ها با اینکه فشار آب خیلی کمه ولی پکیج خیلی خوب کار میکنه ولی گاهی با اینکه فشار زیاده ولی هی خاموش روشن میشه.
اگه خواستم پکیج بگیرم مدلی داریم که با فشار آب کم هم خوب کار بکنه.خودم نظرم L28ff ایران رادیاتور بود ( زیاد نمیتونم هزینه کنم)
ممنون میشم راهنمایی کنید.سلام
باید از ارزانترین راه حل شروع کنید , اگر مشکل حل نشد بعدش برید سراغ حلهای هزینه بَر
بنده احتمال میدم که همه ی این مشکلات بخاطر نبودن فشار در سیستم هست .
عقربه باید بین یک و ربع تا 1.75 باشه تا پکیج درست کار کنه
اگر فشار آب خیلی کمه پس باید بعد از نیمه شب که فشار بالا میره , شیر پرکن رو باز کنین و فشار رو تنظیم کنین . به احتمال زیاد همه ی مشکلات حل میشه
اگر بعد از مدتی فشار خودبخود افت میکنه پس احتمالا نشتی هست در لوله های رادیاتورها به پکیج و یا شیر پر کن نشتی داره

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستانخیلی از صفحات این تالار رو خوندم و کلی از نظرات شما استفاده کردممن توی یه واحد 140 متری ساکن هستم که یه پکیج آریستون میکروتیک داره مال 7-8 سال پیش و چند تا مشکل دارم:1-گاهی اوقات وقتی آب گرم باز هست پکیج دائم روشن نمیمونه و این باعث میشه آب سرد و گرم بشه2-گاهی چراغ R دستگاه روشن میشه و باید برم دکمه R رو بزنم تا پکیج کار بکنه3-گیج فشار آب کار نمیکنه ، شیر پر کن رو هم باز و بسته میکنم چیزی احساس نمی کنم4- ظاهرا این مدل فن دار باید باشه ولی من که فنی ندیدم تازه دودکش هم نداشت یه دودکش خودم گذاشتمبا کلی بدبختی یه سرویس کار آوردم پکیج رو باز کرد اول گفت فلوسوییچ باید عوض بشه و منبع هم نیاز به تعویض داره با چند تا قطعه دیگه که حدود 800 هزینه بر میداره تازه امکان داره زمستون پمپ و اینا هم نیاز پیدا کنه و در کل ارزش تعمیر نداره و بهتره عوضش کنی.بعدش که گفتم مستاجرم و این داستان ها گفت میتونم منبع رو برات سرویس کنم و فقط فلو سوییچ و چند تا قطعه دیگه رو عوض کنم با 100- 200 راهش بندازم.
راستش کلی گیج شدم. به نظر شما چیکار کنم. به نظرتون مشکلش رو فهمیده یه یه چیزی پرونده (سرویس کار از خود شرکت بود)من اینجا مشکل فشار آب هم دارم که خیلی کمه ولی بعضی وقت ها با اینکه فشار آب خیلی کمه ولی پکیج خیلی خوب کار میکنه ولی گاهی با اینکه فشار زیاده ولی هی خاموش روشن میشه.
اگه خواستم پکیج بگیرم مدلی داریم که با فشار آب کم هم خوب کار بکنه.خودم نظرم L28ff ایران رادیاتور بود ( زیاد نمیتونم هزینه کنم)
ممنون میشم راهنمایی کنید.سلام
باید از ارزانترین راه حل شروع کنید , اگر مشکل حل نشد بعدش برید سراغ حلهای هزینه بَر
اگر فشار آب خیلی کمه پس باید بعد از نیمه شب که فشار بالا میره , شیر پرکن رو باز کنین و فشار رو تنظیم کنین . به احتمال زیاد همه ی مشکلات حل میشه
اگر بعد از مدتی فشار خودبخود افت میکنه پس احتمالا نشتی هست در لوله های رادیاتورها به پکیج و یا شیر پر کن نشتی داره

tornado87
22-09-2015, 17:27
سلام

با توضیحاتی که دادید استهلاک زیاد دستگاه شما دردسر ساز شده. با توجه به اجاره ای بودن خانه، بهتره یک پکیج ایرانی زیر 1.5 میلیون تومان خریداری کنید.
بهر حال از تعمیر دستگاه فعلی تون به صرفه تره.

موفق باشید.

سلام به همه دوستان
خیلی از صفحات این تالار رو خوندم و کلی از نظرات شما استفاده کردم

من توی یه واحد 140 متری ساکن هستم که یه پکیج آریستون میکروتیک داره مال 7-8 سال پیش و چند تا مشکل دارم:
1-گاهی اوقات وقتی آب گرم باز هست پکیج دائم روشن نمیمونه و این باعث میشه آب سرد و گرم بشه
2-گاهی چراغ R دستگاه روشن میشه و باید برم دکمه R رو بزنم تا پکیج کار بکنه
3-گیج فشار آب کار نمیکنه ، شیر پر کن رو هم باز و بسته میکنم چیزی احساس نمی کنم
4- ظاهرا این مدل فن دار باید باشه ولی من که فنی ندیدم تازه دودکش هم نداشت یه دودکش خودم گذاشتم

با کلی بدبختی یه سرویس کار آوردم پکیج رو باز کرد اول گفت فلوسوییچ باید عوض بشه و منبع هم نیاز به تعویض داره با چند تا قطعه دیگه که حدود 800 هزینه بر میداره تازه امکان داره زمستون پمپ و اینا هم نیاز پیدا کنه و در کل ارزش تعمیر نداره و بهتره عوضش کنی.
بعدش که گفتم مستاجرم و این داستان ها گفت میتونم منبع رو برات سرویس کنم و فقط فلو سوییچ و چند تا قطعه دیگه رو عوض کنم با 100- 200 راهش بندازم.

راستش کلی گیج شدم. به نظر شما چیکار کنم. به نظرتون مشکلش رو فهمیده یه یه چیزی پرونده (سرویس کار از خود شرکت بود)
من اینجا مشکل فشار آب هم دارم که خیلی کمه ولی بعضی وقت ها با اینکه فشار آب خیلی کمه ولی پکیج خیلی خوب کار میکنه ولی گاهی با اینکه فشار زیاده ولی هی خاموش روشن میشه.

اگه خواستم پکیج بگیرم مدلی داریم که با فشار آب کم هم خوب کار بکنه.
خودم نظرم L28ff ایران رادیاتور بود ( زیاد نمیتونم هزینه کنم)

ممنون میشم راهنمایی کنید.

rashidimostafa
23-09-2015, 11:38
با سلام.
آپارتمانی دارم در حال تحویل هست. جهت نصب پکیج مارک ایمر گس رو بیشتر پافشاری میکنه مسوول تاسیسات.
ممنون میشم نظرتونو بدونم

- - - Updated - - -

با سلام.
آپارتمانی دارم در حال تحویل هست. جهت نصب پکیج مارک ایمر گس رو بیشتر پافشاری میکنه مسوول تاسیسات.
ممنون میشم نظرتونو بدونم

hk91
23-09-2015, 14:24
سلام دوستان
پیشاپیش ازاینکه وقت میذارید و جواب میدید تشکر می کنم
حقیقتش ما مستاجر هستیم و تازه به این منزل جدید اومدیم
پکیجمون ایران رادیاتوره
زمانی که آب گرم بیشتر از چهار پنج دقیقه باز باشه مثل مواقعی که حموم میریم، آب سرد میشه و کد خطای 40 , 70 , 80 میده
توی شهر ما یه نفر رویسکار داره که ایشون هم متوجه نشدن
ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید راهنمایی کنید.

sadeghpour
25-09-2015, 19:05
سلام. برای آپارتمان 100 متری در آب و هوای کرج، چی پیش نهاد میدید؟ بهترین برندی که می تونیم انتخاب کنیم چیه؟تا حدود 3 تومن میخام هزینه کنم.

tornado87
26-09-2015, 11:13
سلام، 24 کیلووات برای شما کافیه. با توجه به بودجتون بوش رو میتونید انتخاب کنید. قبل از خرید با شرکت تماس بگیرید بیان برای کارشناسی محل نصب.

سلام. برای آپارتمان 100 متری در آب و هوای کرج، چی پیش نهاد میدید؟ بهترین برندی که می تونیم انتخاب کنیم چیه؟تا حدود 3 تومن میخام هزینه کنم.

- - - Updated - - -

سلام، 24 کیلووات برای شما کافیه. با توجه به بودجتون بوش رو میتونید انتخاب کنید. قبل از خرید با شرکت تماس بگیرید بیان برای کارشناسی محل نصب.

tornado87
26-09-2015, 11:15
دستگاه بدی نیست. ولی اگر محل نصبتون آشپزخونه اس میتونه صداش آزار دهنده باشه.

با سلام.
ممنون میشم نظرتونو بدونم

- - - Updated - - -

با سلام.
ممنون میشم نظرتونو بدونم

tornado87
26-09-2015, 11:17
باید دستگاه رو دید. اینکه سرد شدن آب و خطا به دلیل از بین رفتن شعله است یا نه مهمه.

اگر بتونید از دودکشتون (داخل و بیرون) عکس بگیرید و اینجا بفرستید شاید بشه بهتر راهنماییتون کرد.

سلام دوستان
پیشاپیش ازاینکه وقت میذارید و جواب میدید تشکر می کنم
حقیقتش ما مستاجر هستیم و تازه به این منزل جدید اومدیم
پکیجمون ایران رادیاتوره
زمانی که آب گرم بیشتر از چهار پنج دقیقه باز باشه مثل مواقعی که حموم میریم، آب سرد میشه و کد خطای 40 , 70 , 80 میده
توی شهر ما یه نفر رویسکار داره که ایشون هم متوجه نشدن
ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید راهنمایی کنید.

kindlinessangel
26-09-2015, 16:01
سلام

- - -

متاسفانه نه گیج کار میکرد و نه شیر پر کن !!
منم چون نوزاد توی خونه داشتم زیاد نمیتونستم آزمون و خطا کنم

سلام

با توضیحاتی که دادید استهلاک زیاد دستگاه شما دردسر ساز شده. با توجه به اجاره ای بودن خانه، بهتره یک پکیج ایرانی زیر 1.5 میلیون تومان خریداری کنید.
بهر حال از تعمیر دستگاه فعلی تون به صرفه تره.

موفق باشید.

ممنون بابت راهنمایی
یک دستگاه l28ff ایران رادیاتور خریداری شد (به علت وجود پکیج در بالکن ظاهرا مجبور به خرید مدل فن دار بودم) در مجموع با هزینه های جانبی 1.8 خرج رو دستم گذاشت. امیدوارم صاحب خونه همراهی کنه.
مشکل حمام و آب مصرفی کامل حل شد اما چند مشکل دیگه هنوز پا بر جاست.
1-گیج فشار مدار شوفاژ بالاتر از 1.1 نمیره ( توی ساعات مختلف روز تست کردم) میتونه مشکل ساز بشه؟
2- توی دو روز اول گیج بعد از چند ساعت به 0.5 میرسید و بعد از نصف روز روی دستگاه ارور فشار آب میداد. رادیاتورها رو تست کردم یکیش باز بود بستم حالا عقربه ثابت هست و مشکلی ندارم میخواستم ببینم زمستون که مدار رفت و برگشت بازه احتمال داره به مشکل بخورم ؟

sadeghpour
26-09-2015, 17:59
خیلی ممنون از پاسخ سریعتون
البته منظورم با هزینه رادیاتور ها بود.
برندهایی که نصاب به ما معرفی کردن تاچی و ناوین(کره) است. بین این ها و بوتان و ال جی کدوم مناسب تر است؟
برای رادیاتورها چه برندی رو توصیه می کنید؟

Переклад не
26-09-2015, 20:06
دوستان یک سوال
من یک گرمکن بوتان b3115 خریدم برای جایگزین با پولار که خراب شده بوده برای کارگاه. حالا نصاب اومده میگه دودکش باید 15 سانت میبود و دهنه ی دودکش 10 سانته و کوچیکه.
الان سه تا راه جلو پام گذاشته
1.اینکه ببرم عوض کنم فن دار بگیرم
2.سقف رو بکنم یه دودکش بززگ بذارم
3.همبن مدل رو نصب کنه اما سنسورشو غیرفعال کنه در این صورتم گارانتی از بین خواهد رفت

توجه به اینکه دودکش با کف بام 70 سانت فاصله داره

نظرتون چیه؟
ممنون

rashidimostafa
28-09-2015, 00:15
دستگاه بدی نیست. ولی اگر محل نصبتون آشپزخونه اس میتونه صداش آزار دهنده باشه.
ممنون از نظرتون
شما چه مارکی رو واسه خونه نوساز بهترین مدل میدونین؟
دوستان نظر بدید ممنون میشم

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-09-2015, 07:26
دوستان یک سوالمن یک گرمکن بوتان b3115 خریدم برای جایگزین با پولار که خراب شده بوده برای کارگاه. حالا نصاب اومده میگه دودکش باید 15 سانت میبود و دهنه ی دودکش 10 سانته و کوچیکه. الان سه تا راه جلو پام گذاشته1.اینکه ببرم عوض کنم فن دار بگیرم2.سقف رو بکنم یه دودکش بززگ بذارم 3.همبن مدل رو نصب کنه اما سنسورشو غیرفعال کنه در این صورتم گارانتی از بین خواهد رفتتوجه به اینکه دودکش با کف بام 70 سانت فاصله دارهنظرتون چیه؟ممنونسلام
به یک مغازه کلاهک ساز بگین یک تبدیل 10 سانت با 15 سانت براتون بسازه
تبدیل وصل میشه به دیوار و دودکش آبگرمکن وصل میشه بهش
اما بعدش یک کار مهم باید انجام بدین که چند تا حسن داره
باید درجه حرارت آب رو از 1 بالاتر نبرید
صرفه جوئی در گاز , دود بسیار کم , زیاد داغ نشدن آبگرمکن , استهلاک کمتر , دوام بیشتر
بالا بردن درجه کار اشتباهی هست و کلی ضرر داره مگر اینکه در کارگاه به آب داغ احتیاج داشته باشین

nasimhamrah
28-09-2015, 14:06
سلام دوستان، برای یک واحد حدودا 140 متری در تهران واقع در طبقات وسط، می خواستم جایگزینی برای پکیج فعلی که ایران رادیاتور است و حسابی اذیتمون کرده است پیدا کنم. تا به حال بررسی هایی که کردم به این صورت بوده:
1- پکیج وایلانت: میگن اصل آلمان است و خوب کار می کنه ولی اصلا خدمات پس از فروش خوبی نداره!
2- فرولی: اکثر قطعاتش چینی درجه پایین است و احتمال خرابی متعدد دارد ولی خدمات سریع و خوبی دارد!
3- بوش: میگن ترکیه است و نه کیفیت داره نه خدمات!
4- بوتان: دایم خراب میشه ولی خدماتش خوبه!
5- ایساتیس: از بوتان کیفیتش خوبه ولی خدماتش از بوتان بدتره!
6- رادیانت: میگن اصل ایتالیاست ولی در مورد خدماتش نمیدونم!
7-سونیه دوال: اصل فرانسه ولی خدمات غیر مطمین!
:n13:
خلاصه مطلب اینکه تا 4 میلیون میخواهم هزینه کنم و هم کیفیت و هم خدمات پس از فروش مناسب رو مد نظر دارم. سوالاتم اینها هستند:
1- چه پکیجی انتخاب کنم؟
2- چه توانی جواب کار من رو میده؟
3- آیا نیازی به تعویض رادیاتورهای 5 ساله قبلی دارم؟ اگر ضروری است جایگزین چه باشد؟ در اینصورت میتونم تا 2 میلیون هم برای رادیاتورها بگذارم کنار.

ممنون میشم که اگر در اطلاعاتی که تا به حال بدست آوردم نیز اگر نقصی و یا مطلب نادرستی است، راهنماییمان کنید.

با تشکر از متخصصین این امر که وقت میگذارن و راهنماییمان میکنند.

rashidimostafa
28-09-2015, 19:46
سلام دوستان، برای یک واحد حدودا 140 متری در تهران واقع در طبقات وسط، می خواستم جایگزینی برای پکیج فعلی که ایران رادیاتور است و حسابی اذیتمون کرده است پیدا کنم. تا به حال بررسی هایی که کردم به این صورت بوده:
1- پکیج وایلانت: میگن اصل آلمان است و خوب کار می کنه ولی اصلا خدمات پس از فروش خوبی نداره!
2- فرولی: اکثر قطعاتش چینی درجه پایین است و احتمال خرابی متعدد دارد ولی خدمات سریع و خوبی دارد!
خلاصه مطلب اینکه تا 4 میلیون میخواهم هزینه کنم و هم کیفیت و هم خدمات پس از فروش مناسب رو مد نظر دارم. سوالاتم اینها هستند:
1- چه پکیجی انتخاب کنم؟
3- آیا نیازی به تعویض رادیاتورهای 5 ساله قبلی دارم؟ اگر ضروری است جایگزین چه باشد؟ در اینصورت میتونم تا 2 میلیون هم برای رادیاتورها بگذارم کنار.

ممنون میشم که اگر در اطلاعاتی که تا به حال بدست آوردم نیز اگر نقصی و یا مطلب نادرستی است، راهنماییمان کنید.

با سلام
دوستان مسوول خرید مجتمع ما خیلی رو مارک ایمر گس پافشاری میکنه........یه تحقیقی بکنید ببینین چطوره
بازم ممنون از هم صحبتی همگی

hesam.eng
01-10-2015, 19:42
با سلام
دوستان مسوول خرید مجتمع ما خیلی رو مارک ایمر گس پافشاری میکنه........یه تحقیقی بکنید ببینین چطوره

سلام دوست عزیز
من شنیدم ایمر گاس جدیدا تو ایران مونتاژ میشه
پکیج با مارک BIASI ایتالیایی اصل هست خدمات خوبی داره شنیدم تهران تا 4 ساعت بعد خدماتیش میاد برا تعمیر و اینکه 6 ماه گارانتی تعویض داره و 2 سال خدمات
آدرس فروشگاه تهران : خیابان طالقانی بین بهار و شریعتی فروشگاه BIASI پلاک45 یه سری بزنید ببینید پکیج هاش را خالی از لطف نیست

maryamshe
01-10-2015, 22:46
نبا سلام براي منزل با متراژ ١٤٠متر چه نوع برندي تهيه بكنم كه چند سال بدون دردسر برايم كار كند در ضمن تعداد ٥عدد راديات نصب كرده ام با تشكر فراوان

hesam.eng
02-10-2015, 11:38
نبا سلام براي منزل با متراژ ١٤٠متر چه نوع برندي تهيه بكنم كه چند سال بدون دردسر برايم كار كند در ضمن تعداد ٥عدد راديات نصب كرده ام با تشكر فراوان

سلام دوست عزیز
پکیج های خوب و کم دردسر معمولا پکیج های وارداتی اصل ایتالیا و آلمان هستند به شرح زیر که البته شما باید ببینید کدومشون تو شهر شما خدمات بهتری ارائه میدهند
وایلانت آلمان و شاید مونتاژ ترکیه - سونیه دوال فرانسه - بیاسی ایتالیا - ایمرگاز ایتالیا و بعضی مدل ها شنیدم مونتاژ ایران و رادیانت ایتالیا مانند ایمر گاز مونتاژ ایران - آریستون ایتالیا - بوش آلمان مونتاژ ترکیه - ولف آلمان - فرولی ایتالیا مونتاژ ؟ میگویند قطعات چینی شده یا مونتاژ ایران هست یا چین که قطعات چینی روش هست - والترو ایتالیا مونتاژ چین و مونتاژ ایران و........

nasimhamrah
03-10-2015, 09:11
سلام عزیزان
من هنوز جوابی نگرفتم. میشه لطفا در مورد برندهای بالا نظرتون رو بگین؟ مخصوصا در مورد وایلانت و فرولی

nasimhamrah
03-10-2015, 09:12
سلام عزیزان
من هنوز جوابی نگرفتم. میشه لطفا در مورد برندهای بالا نظرتون رو بگین؟ مخصوصا در مورد وایلانت و فرولی؟

hesam.eng
03-10-2015, 11:52
سلام عزیزان
من هنوز جوابی نگرفتم. میشه لطفا در مورد برندهای بالا نظرتون رو بگین؟ مخصوصا در مورد وایلانت و فرولی؟

فرولی خدمات خوب و وایلانت کیفیت خوب
البته پکیج با کیفیت خوب خرابی نداره که نیاز به خدمات داشته باشه البته این نظر بنده هست

maryamshe
03-10-2015, 22:45
با سلام و عرض أدب پكيج با مدل بارل ٢٨ كيلووات خريداري كره ام در موقع نصب موقعي درب انرا باز كرده ودرپوش لوله را باز كرديم مقداري كم أب زنگ زده از لوله بيرون امد نصاب ان گفت در كارخانه موقع تست در ان أب مانده ايا اين امكان دارد يا اينكه دستگاه كاركرده است البته دود كش و اتشدان ان نو و سالم بودند و سوالي ديگر براي متراژ ١٤٠متر و ٥عدد راديات و ١عدد حوله خشك كن پكيج چند كيلووات خريداري كنيم با تشكر فراوان

kindlinessangel
04-10-2015, 15:43
با سلام و عرض أدب پكيج با مدل بارل ٢٨ كيلووات خريداري كره ام در موقع نصب موقعي درب انرا باز كرده ودرپوش لوله را باز كرديم مقداري كم أب زنگ زده از لوله بيرون امد نصاب ان گفت در كارخانه موقع تست در ان أب مانده ايا اين امكان دارد يا اينكه دستگاه كاركرده است البته دود كش و اتشدان ان نو و سالم بودند و سوالي ديگر براي متراژ ١٤٠متر و ٥عدد راديات و ١عدد حوله خشك كن پكيج چند كيلووات خريداري كنيم با تشكر فراوان

وجود آب (البته بسیار اندک) طبیعیه
برای 140 متر 24 کافیه ولی میتونید 26یا28 هم بگیرید

tornado87
04-10-2015, 17:46
سلام،
1- درست
2- درست
3- نادرست
4- درست
5- نادرست
6- بدون نظر. طرفش نرید بهتره.
7- بدون نظر. طرفش نرید بهتره.

اگر گوینده مطالبی که اشاره کردید فروشنده ها هستند، یک بحث و اگر مصرف کننده بوده بحثی دیگر است.

در مورد انتخاب ظرفیت موارد زیر را روشن کنید تا در انتخاب کمکتون کنه:

- نوع دودکش
- محل نصب (آشپرخانه- بالکن)
- فاصله دورترین رادیاتور تا پکیج
- فاصله حمام تا پکیج
- تعداد کل پره رادیاتورهایی که الان دارید.
- نوع مشکلی که با پکیج قبلی داشتید.
- اصولن اگر بتونید یک عکس از محل فعلی نصب پکیج بفرستید خیلی بهتره.

1- چه پکیجی انتخاب کنم؟

tornado87
04-10-2015, 17:55
سلام،

کدام شهر هستید؟
رادیاتورهاتون پنلیه یا پره دار؟ اگر پنلیه چند متر؟ و پره ای تعداد پره؟
کدام طبقه ساختمان ؟ اطرافتون ساختمان هست یا خالیه؟
محل نصب و نوع دودکش چیه؟
فاصله حمام تا محل نصب پکیج چقدره؟

jalil2020
05-10-2015, 00:01
سلام. برای یک واحد 78 متری که طبقه اول و روی پارکینگ و انباری ها هست و 50 مترش رو گرمایش از کف دارم کار میکنم نیاز به راهنمایی اساتید برای خرید پکیج دارم . بودجه ام بین 1.5 تا 2.5 هست . در شهر ما که جنوب شرقی ایران هست خدمات بوتان از همه پکیج ها بهتره . در نمایندگی اینجا اپتیما و پرلا موجود هست .

keihanmirzaei
05-10-2015, 15:38
سلام دوست عزیز
من شنیدم ایمر گاس جدیدا تو ایران مونتاژ میشه

بله کارخونه ایمرگاس اومده تو ایران یک خط تولید راه انداخته که قطعاتش، خط تولیدش و حتی کارمنداش ایتالیاییه
از نظر کیفیت با پکبجهای وارداتیش فرقی نداره .من که دارم راضی هستم.
اگه اطلاعات بیشتر میخواستین پی ام بدین در خدمتم

keihanmirzaei
05-10-2015, 15:40
با سلام

دوست عزیز پکیجهای ایمرگاس واقعا کیفیت قابل قبولی دارن.من خودم تو خونه یه مدلشو دارم.هرکی هم که میخواد پکیج بخره پیشنهاد میدم که ایمرگاس بخره
اگه خواستین به من بگید من آشنا دارم .پی ام خصوصی بدید در خدمتم

nasimhamrah
06-10-2015, 00:26
سلام دوست عزیز
نوع دودکش رو نمیدونم ولی طبقه 3 هستیم و یک طبقه بالاسر ماست فقط
محل نصب بالکن ولی نزدیک اتاق خواب
فاصله دورترین رادیاتور تا پکیج حدود 16 متر
فاصله حمام تا پکیج حدود 10 متر
تعداد پره ها در سالن 30 عدد و مجموعا 27 عدد پخش شده در سه اتاق که نهایتا 57 عدد در کل است.
پکیج قبلی ایران رادیاتور E24FF و اما مشکلات در 6 سال گذشته: صدای زیاد-چندین مرحله جرم گیری-خرابی منبع انبساط-هواگیری در هر هفته(که البته مطمین نیستم این یه قلم به پکیج ربط داشته باشد)-فشار دایم متغیر-آب حمام گرم و سرد می شد... خلاصه دایم در خدمت سرویس کارمون بودیم.

راستش یواش یواش بین وایلانت و فرولی میخواهم یکی رو انتخاب کنم البته از ایمرگاس هم دارن تعریف می کنند. بدون در نظر گرفتن قیمتش، کدوم رو توصیه میکنید؟
خودم از خدمات وایلانت اگه نمیترسیدم بلادرنگ انتخاب میکردم. میترسم بخرم فردا یا قطعاتش پیدا نشه یا تعمیرکارش.

چاکریم

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز
تعداد پره ها در سالن 30 عدد و مجموعا 27 عدد پخش شده در سه اتاق که نهایتا 57 عدد در کل است.
پکیج قبلی ایران رادیاتور E24FF و اما مشکلات در 6 سال گذشته: صدای زیاد-چندین مرحله جرم گیری-خرابی منبع انبساط-هواگیری در هر هفته(که البته مطمین نیستم این یه قلم به پکیج ربط داشته باشد)-فشار دایم متغیر-آب حمام گرم و سرد می شد... خلاصه دایم در خدمت سرویس کارمون بودیم.

راستش یواش یواش بین وایلانت و فرولی میخواهم یکی رو انتخاب کنم البته از ایمرگاس هم دارن تعریف می کنند. بدون در نظر گرفتن قیمتش، کدوم رو توصیه میکنید؟
خودم از خدمات وایلانت اگه نمیترسیدم بلادرنگ انتخاب میکردم. میترسم بخرم فردا یا قطعاتش پیدا نشه یا تعمیرکارش.

چاکریم

jalil2020
06-10-2015, 06:53
سلام. برای یک واحد 78 متری که طبقه اول و روی پارکینگ و انباری ها هست و 50 مترش رو گرمایش از کف دارم کار میکنم نیاز به راهنمایی اساتید برای خرید پکیج دارم . بودجه ام بین 1.5 تا 2.5 هست . در شهر ما که جنوب شرقی ایران هست خدمات بوتان از همه پکیج ها بهتره . در نمایندگی اینجا اپتیما و پرلا موجود هست .

keihanmirzaei
06-10-2015, 09:48
سلام دوست عزیز

چاکریم

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز

چاکریم

پکیج Mini Eolo immergass مناسب کار شماست.کیفیت عالی.خدمات عالی
پکیج mythos immergass هم گزینه مناسبیه.در کل خیلی فرق ندارن این دو.
فرولی های تو بازار هم الان چینیه چون کارخونش ورشکست شده.اگه راهنمایی بیشتر خواستین پی ام خصوصی بدید در خدمتتون هستم.
با سپاس

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-10-2015, 16:35
سلام دوستان
نصب فیلتر الیافیِ 5 میکرونی برای آب سردِ ورودیِ آبگرمکن و پکیج میتونه سنگریزه ها و شنها و گل و لای و دیگر ذرات معلَّق در آب رو بگیره تا وارد آبگرمکن و پکیج و لوله های آب گرم نشه .
اگر 1 میکرون باشه دیگه خیلی بهتره یعنی روش نوشته شده باشه 1 میکرون
اگر فشار آب در ساختمان کم باشه نصب این فیلتر باعث افت ببشتر فشار آب گرم میشه پس بهتره پمپ نصب کنین.
یک پمپ نیم اسب کافی هست چون میتونه راحت آب رو 3 طبقه بالا ببره . مصرف برقش هم کمه (حدود 350 وات)
ایتالیائی اصل بهتره چون هم گارانتی داره هم کیفیت هم کم مصرف هست چون توی سیم پیچیش دزدی نشده مثل موتورهای ایرانی و چینی
اگر بتونین این فیلتر رو مستقیماً بعد از کنتور آب نصب کنین دیگه سنگریزه و شن و گل و لای نمیاد توی لوله های ساختمان
اطلاعات بیشتر در مورد فیلترها و لوله کشی

benzin_ef
07-10-2015, 12:17
سلام خدمت اساتید.
من یک دستگاه بوتان ریولی دارم (قدیمی) که پارسال مبدل و بوردش رو عوض کردم. امسال سنسورهای دمای سیستم گرمایش و آب گرم رو هم عوض کردم؛ ولی وقتی روی حالت گرمایش (شوفاژ) می گذارم، مشعل روشن می شه و بعد از حدود 30 ثانیه، دوباره خاموش می شه. رادیاتورها فقط ولرم می شن و اصلا داغ نمی شن. ممکنه مشکل از کجا باشه؟
نماینده بوتان می گه مشکل از کثیف بودن آب مدار گرمایش و لوله ها است، ولی وقتی شیر تخلیه یا شیر هواگیری رادیاتورها رو باز می کنم، آب خروجی قابل آشامیدنه!!!
خونه قبلی یک فرولی داشتم که خیلی عالی بود و به شدت راضی بودم، ولی این وقتی اومدم تو این خونه، نصب بود و خیلی اذیت می کنه. لطفا راهنمایی کنید.

keihanmirzaei
07-10-2015, 12:25
تکراری حذف شود ....

benzin_ef
07-10-2015, 12:35
تکراری حذف شود ....

آقا سوال من رو چرا حذف می کنی؟؟؟

یعنی چی تکراری حذف شود؟؟؟ کجا تکرار شده؟؟؟

دوستان من یک مشکل دارم و با توجه به حذف اون، دوباره اینجا می گذارم. لطفا راهنمایی کنید.

من یک دستگاه بوتان ریولی دارم (قدیمی) که پارسال مبدل و بوردش رو عوض کردم. امسال سنسورهای دمای سیستم گرمایش و آب گرم رو هم عوض کردم؛ ولی وقتی روی حالت گرمایش (شوفاژ) می گذارم، مشعل روشن می شه و بعد از حدود 30 ثانیه، دوباره خاموش می شه. رادیاتورها فقط ولرم می شن و اصلا داغ نمی شن. ممکنه مشکل از کجا باشه؟
نماینده بوتان می گه مشکل از کثیف بودن آب مدار گرمایش و لوله ها است، ولی وقتی شیر تخلیه یا شیر هواگیری رادیاتورها رو باز می کنم، آب خروجی قابل آشامیدنه!!!
خونه قبلی یک فرولی داشتم که خیلی عالی بود و به شدت راضی بودم، ولی این وقتی اومدم تو این خونه، نصب بود و خیلی اذیت می کنه. لطفا راهنمایی کنید.

keihanmirzaei
09-10-2015, 10:44

دوستان من یک مشکل دارم و با توجه به حذف اون، دوباره اینجا می گذارم. لطفا راهنمایی کنید.

داداش من پست شما رو نگفتم که ، پست خودم تکراری بود !!!:n06:

- - - Updated - - -

داداش من پست شما رو نگفتم که ، پست خودم تکراری بود !!!:n06:

reza sheydaee
09-10-2015, 19:37
با سلام لطفا نظر خود را در مورد پكيج ديواري بارل از نظر كيفيت و خدمات ان بفرماييد و تفاوت و يا برتري ان نسبت به بوتان در چه مواردي است در ضمن جهت ١٢٠متر زير بِنَا با ٥عدد راديات پكيج چند كيلووات خريداري كنيم با تشكر فراوان

tornado87
10-10-2015, 13:08
سلام دوست گرامی

شما احتمالن فروشنده یا نصاب این برندی که تبلیغش رو می کنید نیستید؟
خواستم یادآوری کنم که هدف این فروم نه تبلیغات برند یا محصولی خاص. بلکه تبادل نظر و راهنمایی مصرف کنندگان از نظر فنی است.

فرولی های تو بازار هم الان چینیه چون کارخونش ورشکست شده.اگه راهنمایی بیشتر خواستین پی ام خصوصی بدید در خدمتتون هستم.
با سپاس

- - - Updated - - -

سلام دوست گرامی

خواستم یادآوری کنم که هدف این فروم نه تبلیغات برند یا محصولی خاص. بلکه تبادل نظر و راهنمایی مصرف کنندگان از نظر فنی است.

با سپاس

- - - Updated - - -

سلام دوست گرامی

با سپاس

tornado87
10-10-2015, 13:18
سلام دوست گرامی،

دستگاه 24 کیلووات جوابگوی نیاز شما خواهد بود. دقت کنید نصب با دودکش دوجداره انجام بشه.

در مورد رادیاتورها تعداد پره با توجه به نیاز منزلتون کمه. توصیه می کنم هر جا می تونید پره اضافه کنید. جا داره حداقل تا 100 پره در کل داشته باشید. این موضوع آسایش بیشتر و استهلاک کمتر دستگاهتون را در پی خواهد داشت.

در مورد برند نظرتون درباره وایلانت رو تایید می کنم.
تاکید می کنم در مورد برند صداقت توصیه کننده رو مدنظر قرار بدید. یک راه مشورت با اطرفیانی است که قضاوتشون رو قبول دارید و خودشون مصرف کننده همون دستگاه باشند. تماس با شرکتی که خدامتش رو ارائه میده و نحوه پاسخگویی و دلگرمی که با شما میدن هم مهمه.
در آخر، هرگزبه حرف فروشنده ها و افراد ذینفع در این مورد عمل نکنید که متضرر میشید.

[QUOTE=nasimhamrah;8722234]سلام دوست عزیز

چاکریم

teknesiyan1
10-10-2015, 14:26
نه فرولی واقعا ایتالیاست بابا این چه حرفیه میزنین آخه

- - - Updated - - -

نه فرولی واقعا ایتالیاست بابا این چه حرفیه میزنین آخه

tornado87
10-10-2015, 16:02
شما مطمئنید رفت و برگشت رادیاتور رو پکیج را درست بستند؟

سلام خدمت اساتید.

- - - Updated - - -

شما مطمئنید رفت و برگشت رادیاتور رو پکیج را درست بستند؟

سلام خدمت اساتید.

teknesiyan1
10-10-2015, 16:28
سلام خدمت اساتید.

دوست عزیز این مورد ممکنه چند دلیل داشته باشه اولین دلیلش گرفتگی صافی مدار برگشت رادیاتور که معمولا پایین پکیج و قبل از پمپ سیرکولاتور روی اتصالات شلنگ و شیر ها نصب میشه که باید توری درون صافی رو در بیاری و تمیزش کنی.
دومین دلیل ایراد در سنسور گرمایش
سومین دلیل برد الکتریکی دستگاه . اینا رو چک کنین و بازم بهم اطلاع بدین ممنون.

teknesiyan1
10-10-2015, 16:36
دوستان بنده خوشحال میشم بتونم اینجا راجب هر سواله تاسیساتی کمکتون کنم و حتی ازتون مطالبی یاد بگیرم. من دانشجوی کارشناس ارشد مکانیک ، لیسانس مکانیک تاسیسات حرارتی برودتی خوندم و عضو نظام مهندسی (پایه سه ) هستم و هم اینکه هفت سالی هست که کارهای تاسیساتی از جمله نصب و تعمیر پکیج انجام میدم.

keihanmirzaei
10-10-2015, 18:00
سلام دوست گرامی

- - - Updated - - -

سلام دوست گرامی

- - - Updated - - -

سلام دوست گرامی

خیر دوست عزیز بنده توی کار پکیج هستم ولی یک برند دیگه !!در ضمن این دوستمون گفتن چه برندی مناسبه که بنده گزینه مناسب رو پیشنهاد دادم .
با سپاس

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-10-2015, 07:26
دوستان بنده خوشحال میشم بتونم اینجا راجب هر سواله تاسیساتی کمکتون کنم و حتی ازتون مطالبی یاد بگیرم.
من دانشجوی کارشناس ارشد مکانیک ، لیسانس مکانیک تاسیسات حرارتی برودتی خوندم و عضو نظام مهندسی (پایه سه ) هستم و هم اینکه هفت سالی هست که کارهای تاسیساتی از جمله نصب و تعمیر پکیج انجام میدم.
با سلام ممنون از حضورتون در این سایت و این تاپیک و اطلاعات و راهنمائیهایی که در اختیار مردم قرار میدین
بنده سوالی دارم در مورد فیلتر بیکربنات
توی یکی از شهرهای ایران , یک مغازه که کارش فروش انواع فیلتر تصفیه آب هست , فیلتری میفروشند به نام بی کربونات که داخلش قطعات بی کربنات ریخته شده
سه سایز دارند که یکیش ارتفاعش حدود 20cm هست و قیمتش 35000 تومن
میگفتند این فیلتر سختی آب رو میگیره
1- آیا این فیلتر کارآمد هست ؟ یا مثل خیلی چیزهای دیگه فقط یک کلاهبرداری تجاری هست ؟
2- سختی آب رو میگیره یعنی چی ؟ یعنی املاح و گچ و آهک رو میگیره و آب باصطلاح سبک میشه ؟
با تشکر

iransatinfo
11-10-2015, 13:49
با سلام ... من برای ویلامون که تو منطقه سردسیر تبریز هست میخواستم پکیج بگیرم و واقعا گیج شدم هر فروشنده ای یه چیزی میگه . متراژ ویلا حدود 220 متر و دوطبقه دوبلکس هست و 14 تا رادیاتور و حوله خشک کن میخوره و پنجره هاش معمولی فلزی تک جداره هست و تعداد پنجره ها هم زیاده. من خودم نظرم رو پکیج زمینی 35000 کیلو کالری ایران رادیاتور هست که مشعل فن دار (مثل مشعل موتورخانه) و دوتا پمپ جداگانه برگشت آب گرم و شوفاژ و مخزن 120 لیتری ذخیره اب گرم داره ( تو ویلا فضای جداگانه برای موتورخانه تعبیه شده و مشکل نصب مشعل فن دار وجود نداره) ویا 36000 چدنی شوفاژکار ولی فروشنده ها اینجا میگن پکیج زمینی منسوخ شده و دیواری دو مبدل بگیر . موندم چیکار کنم در ضمن مصرف گاز و برقش هم برام مهمه چون تعرفه ویلا تجاری محاسبه میشه. ممنون

reza sheydaee
11-10-2015, 23:23
با سلام و عرض أدب سوال من جواب نداديد خواهش ميكنم بفرماييد تفاوت كيفيت پكيج بارل يا باكس و بوتان در چه مواردي است اگر براي منزل خود خريد بكنيد كدام را انتخاب ميكنيد در ضمن منزل اينجانب متراژ ١٢٠ متر با ٥ عدد راديات اماده نصب پكيج ميباشد با تشكر فراوان

tornado87
12-10-2015, 09:36
سلام،
چطور از بین این همه برند به این دو رسیدید؟ بخصوص بارل.

با سلام و عرض أدب سوال من جواب نداديد خواهش ميكنم بفرماييد تفاوت كيفيت پكيج بارل يا باكس و بوتان در چه مواردي است اگر براي منزل خود خريد بكنيد كدام را انتخاب ميكنيد در ضمن منزل اينجانب متراژ ١٢٠ متر با ٥ عدد راديات اماده نصب پكيج ميباشد با تشكر فراوان

tornado87
12-10-2015, 09:41
سلام،

برای مورد کاربرد شما دیگ زمینی مناسبتره. یکی از دلایل وجود پمپ با هد بالا برای ساپورت گرمایشه . در ضمن وجود مخزن هم مزیت عمده ای محسوب میشه.

ظرفیت 35 کیلووات در پکیج های دیواری هم وجود داره. ولی بطور کلی پکیج دیواری با توجه به دوبلکس بودن و نوع نیاز شما به دلیل فشار وارده به پمپ توصیه نمیشه.

با سلام ... من برای ویلامون که تو منطقه سردسیر تبریز هست میخواستم پکیج بگیرم و واقعا گیج شدم هر فروشنده ای یه چیزی میگه . متراژ ویلا حدود 220 متر و دوطبقه دوبلکس هست و 14 تا رادیاتور و حوله خشک کن میخوره و پنجره هاش معمولی فلزی تک جداره هست و تعداد پنجره ها هم زیاده. من خودم نظرم رو پکیج زمینی 35000 کیلو کالری ایران رادیاتور هست که مشعل فن دار (مثل مشعل موتورخانه) و دوتا پمپ جداگانه برگشت آب گرم و شوفاژ و مخزن 120 لیتری ذخیره اب گرم داره ( تو ویلا فضای جداگانه برای موتورخانه تعبیه شده و مشکل نصب مشعل فن دار وجود نداره) ویا 36000 چدنی شوفاژکار ولی فروشنده ها اینجا میگن پکیج زمینی منسوخ شده و دیواری دو مبدل بگیر . موندم چیکار کنم در ضمن مصرف گاز و برقش هم برام مهمه چون تعرفه ویلا تجاری محاسبه میشه. ممنون

tornado87
12-10-2015, 09:45
سپاس از پاسخ شما.
وجود فروشنده ها یا کسانی که روی برند خاصی کار می کنند و توصیه های اونها به مصرف کنندگان در این فروم به نظر من اجحاف در حق افرادیه که جهت انتخاب مشاوره می گیرند.

خیر دوست عزیز بنده توی کار پکیج هستم ولی یک برند دیگه !!در ضمن این دوستمون گفتن چه برندی مناسبه که بنده گزینه مناسب رو پیشنهاد دادم .
با سپاس

reza sheydaee
12-10-2015, 14:51
با سلام إستاد عزيز لطفا جواب مرا بدهيد از بين نوشته ها و گفتارهاي دوستان خريدار مقداري جهت انتخاب سرگردان ميشود لطفا در صورت امكان جواب مرا بدهيد

reza sheydaee
12-10-2015, 15:03
إستاد گرامي از گفتارهاي دوستان و نوشتهاي پراكنده خريدار سرگردان ميشود لطفا نظر خود را در مورد سوال اينجانب بفرماييد با تشكر

iransatinfo
12-10-2015, 20:48
ممنون از راهنماییتون زمینی دو مدل پکیج هست یکی ایران رادیاتور و اون یکی شوفاژکار با دیگ چدنی و 10 سال گارانتی دیگ. کدوم بهتره؟ در ضمن خود شوفاژکار دو نوع هست با مدل صفحه ای و یا منبع کویل دار ... کدوم بهتره مبدل صفحه ای یا کویل؟

سلام،

برای مورد کاربرد شما دیگ زمینی مناسبتره. یکی از دلایل وجود پمپ با هد بالا برای ساپورت گرمایشه . در ضمن وجود مخزن هم مزیت عمده ای محسوب میشه.

ظرفیت 35 کیلووات در پکیج های دیواری هم وجود داره. ولی بطور کلی پکیج دیواری با توجه به دوبلکس بودن و نوع نیاز شما به دلیل فشار وارده به پمپ توصیه نمیشه.

reza sheydaee
12-10-2015, 22:47
اگر جواب سوال مرا نميدهيد حداقل دليل جواب ندادن را بفرماييد

دقت بفرماييد چهار سوال متوالي من را جواب نداديد

feri2009
13-10-2015, 09:46
سلام قیمت منبع انبساط پکیج ایساتیس مدل 26ff رو میخواستم تشکر :n16:

amirgooran
14-10-2015, 18:49
سلام،

سلام. ممنون از پاسختون. ولی مشکل اینه که من اصلا نمی دونم پکیج فن دار هست یا نه. چه جوری میشه فهمید؟ این هم تصویر پکیج:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این هم تصویر مارک پکیج:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

که هر چی گشتم کلا هیچی تو اینترنت راجع بهش پیدا نکردم!:n03:

ممنون.

ببخشید اگه سوالم پیش پا افتاده هست.

hesam.eng
14-10-2015, 19:42
سلام. ممنون از پاسختون. ولی مشکل اینه که من اصلا نمی دونم پکیج فن دار هست یا نه. چه جوری میشه فهمید؟ این هم تصویر پکیج:

این هم تصویر مارک پکیج:

ممنون.

سلام
بالای پکیج نگاه کنید اگر دودکش 15 سانتیمتری داره ( قطر دودکش ) بدون فن هست و اگر 2 تا دایره یکی به قطر 6 سانتی برای خروج دود و دیگری 10 سانتیمتری ورود هوای تازه داخل یکدیگر هست پکیج فن دار می باشد و باید از دودکش دو جداره که در عکس فوق مشاهده میکنید نصب شود

amirgooran
14-10-2015, 20:02
سلام. راستش طبق تعریف شما پکیج ما باید بدون فن باشه. چون یک سوراخ بیشتر نداره. (البته داخلش فکر کنم یک سری سوراخ ریزتر داشته باشه.) تصویر:

اما سوال اینجاست که این پکیج تقریبا شش ماهی هست که داره کار می کنه، اگه بدون فن هست، نباید بهش دودکش وصل می کردند؟ این از اول هیچ دودکشی بالاش نبود. :n27:

در ضمن پکیج ورودی برق هم می گیره.

keihanmirzaei
15-10-2015, 12:17
سپاس از پاسخ شما.
وجود فروشنده ها یا کسانی که روی برند خاصی کار می کنند و توصیه های اونها به مصرف کنندگان در این فروم به نظر من اجحاف در حق افرادیه که جهت انتخاب مشاوره می گیرند.

بنده عرض کردم که روی برندی که توصیه کردم کار نمیکنم ! در ضمن من فروشنده نیستم ، یجورایی میشه گفت در فاز خدمات پکیج فعالیت دارم

hesam.eng
15-10-2015, 12:21
سلام. راستش طبق تعریف شما پکیج ما باید بدون فن باشه. چون یک سوراخ بیشتر نداره. (البته داخلش فکر کنم یک سری سوراخ ریزتر داشته باشه.) تصویر:

اما سوال اینجاست که این پکیج تقریبا شش ماهی هست که داره کار می کنه، اگه بدون فن هست، نباید بهش دودکش وصل می کردند؟ این از اول هیچ دودکشی بالاش نبود. :n27:

در ضمن پکیج ورودی برق هم می گیره.

سلام دوست عزیز
پکیج شما بدون فن هست و باید توسط دودکش 15 سانتیمتری به سمت پشت بام هدایت شود و طول دودکش باید حداقل 3 متر باشد
بدون دودکش کار میکنه وقتی توی تراس باشه ولی در صورت وزش باد و ... امکان خاموش شدن هست
ورودی برق برای راه اندازی پمپ سیرکوله گرمایشی هست و ....

reza sheydaee
15-10-2015, 19:42
با سلام آقاي تعمير كار بيان اختلاف و مقايسه چند نوع پكيج كه سوال من بود براي كسي كه بر أنوع دستگاه پكيج مسلط باشد نبايد خيلي مشكل باشد مگر غير از اين باشد در هر صورت به رسم أدب بايد به سوال اينجانب جواب ميداديد اگر من مزاحم شما شدم به دليل آشنا نبودن به اين موارد است شما به جاي جواب دادن مثل پليس ميفرماييد بارل از كجا اوردي همسايه ما پكيج بارل دارد چه تأثيري در جواب اين موضوع دارد در هر صورت ممنون

- - - Updated - - -

iransatinfo
15-10-2015, 22:01
سلام شرمنده مجددا میپرسم.. پکیج زمینی شوفاژکار دو نوعه یکی با مدل صفحه ای و یکی دیگه با منبع کویل دار کدوم بهتره؟ ممنون میشم پاسخ بدید چون شنبه باید خرید کنم.

hesam.eng
16-10-2015, 11:25
سلام خدمت اساتید گرامی
یک پکیج بوتان هست خودش خود به خود روشن میشه و خاموش
شیر آب سرد مصرفی را هم بستیم بازم خودش روشن شد
ایراد از چی هست و چکار باید کرد
با تشکر

tornado87
17-10-2015, 10:38
سلام،

احتمال داره پمپ تو ساختمان باشه. اگر اینطوره طبیعیه. بعضی پکیج ها رو میشه با دستکاری سیگنال توربین کنترل بعضی ها رو نه. باید با خود شرکت چک کنید.

سلام خدمت اساتید گرامی
با تشکر

- - - Updated - - -

سلام،

احتمال داره پمپ تو ساختمان باشه. اگر اینطوره طبیعیه. بعضی پکیج ها رو میشه با دستکاری سیگنال توربین کنترل بعضی ها رو نه. باید با خود شرکت چک کنید.

سلام خدمت اساتید گرامی
با تشکر

tornado87
17-10-2015, 10:52
با سلام،

در اینصورت دودکش قطر 15 نیازه. که به بیرون هدایت شده، مهار شده و کلاهک اچ نصب شده باشد.
بحث قبلی در مورد دستگاه فن دار بود و در مورد دستگاه شما موضوعیت ندارد.

این هم تصویر مارک پکیج:

ممنون.

hesam.eng
17-10-2015, 12:00
سلام،

- - - Updated - - -

سلام،

سلام دوست عزیز
ممنون بابت پاسختون اما اگر از پمپ هست باید با بستن شیر آب سرد این مشکل دیگه پیش نیاد در صورتی که باز هم این اتفاق افتاد .بیشتر راهنمایی کنید ممنون

shahkilid
17-10-2015, 15:50
سلام دوستان
من کلا خیلی از پکیج و طرز کارش سر در نمیارم! یه بازسازی جزئی داشتیم، رادیاتورها و همه شیرهای مصرفی رو باز کردم، والو رفت و برگشت رادیاتورها رو هم از روی پکیج بستم، الان رادیاتورها رو بستم و پیچ های بالا و پایین رادیاتورها و رفت و برگشت خود پکیج بسته هست، میخواستم رادیاتورها رو آبگیری کنم و کلا گرمایش پکیج رو راه اندازی کنم. میخواستم مراحل کارو بدونم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
پکیج گازر سری I
راستی پکیج فن دار هست ولی ظاهرا نصاب دودکش معمولی با قطر 6 انداخته برای خروج دود! و کلا برای ورود هوا فکری نکرده! و دستگاه هوای مصرفی رو از بالای سر خودش از توی کابینت میکشه! میخواستم بدونم این اصولی هست یا حتما باید لوله دولایه برای خروج دود و مکش هوای تازه استفاده بشه.
ممنون

ODADO
19-10-2015, 20:25
سلام دوستان،
امسال هوا که سرد شد خواستم بخاری رو نصب کنم بعد روشن کردن شعله بخاری اصلا طراز نیست جوری که قسمت نزدیک به شمعک خیلی بیش از حد نرمال میسوزه جوری که شعله به سقف کوره میرسه ولی وسط کم میسوزه دقیقا چیزی شبیه نوار قلب شده!!
مشکل از کجا میتونه باشه و چطوری میشه رفعش کرد؟

مرسی.

babarany
20-10-2015, 19:17

حسین جان . سلام آیا شما این کتاب یا جزوه را دیده اید آیا مطالب آنرا مطالعه وبررسی نموده اید چقدراین مطالب کاربردی است خود شما ازراهنمائی های جزوه چه عیوبی را شناسائی ودررفع آن موفق بوده اید ودیگر مطالبی که شما بنظرتان در راهنمائی حقیر میتواند موثر باشد ارائه فرمائید ازاین جهت مصدع وقت شما شدم زیرا قبلا با سفارش شخصی جزوه ای راتهیه نمودم که فقط کلی گوئی بود وازلغات تخصصی بسیاری استفاده کرده بود که من مفهوم برخی جملات راهم نمی فهمیدم لیکن ممنون میشوم اگربا پاسخ مرا آگاه فرمائید ./

hesam.eng
21-10-2015, 12:08
سلام دوستان،
امسال هوا که سرد شد خواستم بخاری رو نصب کنم بعد روشن کردن شعله بخاری اصلا طراز نیست جوری که قسمت نزدیک به شمعک خیلی بیش از حد نرمال میسوزه جوری که شعله به سقف کوره میرسه ولی وسط کم میسوزه دقیقا چیزی شبیه نوار قلب شده!!
مشکل از کجا میتونه باشه و چطوری میشه رفعش کرد؟

مرسی.

سلام
باید مشعل بخاری را با برس سیمی تمیز کنید

OSH
21-10-2015, 19:38
سلام دوستان بنده یه پکیج بوتان cv424s خریدم برای واحدم تصمیم گرفتم خودم نصبش کنم الان که نصب شده ارور e 4 میده و دمای اب گرم در حالت تابستانی هم ولرمه
در ضمن دودکش هم نداره و در بالکن هستش ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

l3aran
22-10-2015, 13:34
سلام دوستان
میخواستم واسه خونه ی 85 . 90 متری پکیج بگیرم
میخوام بدونم کدوم مارک رو تهیه کنم بهتره ؟
تو این متراژ خونه قیمت پکیجش با رادیاتور و کلی چقدر در میاد ؟
چند تا پره واسه پدیرایی و چند تا پره واسه دو تا اتاق باید گذاشته شه ؟

ms-jahandideh
23-10-2015, 17:55
سلام
من یک پکیج اریستون نصب کردم ، وقتی روی رادیاتور میزنم از زیر دستگاه قطره قطره آب میریزه راه حلش چیه ؟
متشکرم

tornado87
25-10-2015, 12:08
سلام، به احتمال قوی شیر اطمینان نیاز به سرویس یا تعویض داره یا اینکه اورینگ های مبدل مشکی پیدا کرده.
اگه پکیج تازه نصب شده آچارکشی فراموش نشه.

سلام
من یک پکیج اریستون نصب کردم ، وقتی روی رادیاتور میزنم از زیر دستگاه قطره قطره آب میریزه راه حلش چیه ؟
متشکرم

- - - Updated - - -

سلام، به احتمال قوی شیر اطمینان نیاز به سرویس یا تعویض داره یا اینکه اورینگ های مبدل مشکی پیدا کرده.
اگه پکیج تازه نصب شده آچارکشی فراموش نشه.

سلام
متشکرم

tornado87
25-10-2015, 16:04
سلام
وقتی دستگاه سرد است با شیرپرکن به نحوی که فشار بین 1.2 تا 1.5 بار بایستد سیستم را پر کنید. دقت کنید شیر برفت و برگشت شوفاژ زیر پکیج باز باشد.

پکیج را روشن کنید و بعد از گذشت حداقل یک ساعت هواگیری را انجام دهید.

نصاب درست عمل کرده. قطر 6 با تامین هوا از قطر 10 کار اصولیه.

سلام دوستان
من کلا خیلی از پکیج و طرز کارش سر در نمیارم! یه بازسازی جزئی داشتیم، رادیاتورها و همه شیرهای مصرفی رو باز کردم، والو رفت و برگشت رادیاتورها رو هم از روی پکیج بستم، الان رادیاتورها رو بستم و پیچ های بالا و پایین رادیاتورها و رفت و برگشت خود پکیج بسته هست، میخواستم رادیاتورها رو آبگیری کنم و کلا گرمایش پکیج رو راه اندازی کنم. میخواستم مراحل کارو بدونم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
پکیج گازر سری I
راستی پکیج فن دار هست ولی ظاهرا نصاب دودکش معمولی با قطر 6 انداخته برای خروج دود! و کلا برای ورود هوا فکری نکرده! و دستگاه هوای مصرفی رو از بالای سر خودش از توی کابینت میکشه! میخواستم بدونم این اصولی هست یا حتما باید لوله دولایه برای خروج دود و مکش هوای تازه استفاده بشه.
ممنون

tornado87
25-10-2015, 16:22
سلام،

زبون هر پکیج رو سرویسکار همون پکیج میدونه. توصیه من اینه که از دستکاری (حتی اگر وارد هستید) پرهیز کنید و با مرکز خدمات مشتریان بوتان تماس بگیرید.

سلام دوستان بنده یه پکیج بوتان cv424s خریدم برای واحدم تصمیم گرفتم خودم نصبش کنم الان که نصب شده ارور e 4 میده و دمای اب گرم در حالت تابستانی هم ولرمه
در ضمن دودکش هم نداره و در بالکن هستش ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

iransatinfo
27-10-2015, 19:15
با سلام بالاخره پکیج زمینی شوفاژکار 6پره چدنی 45000 کیلو کالری رو نصب کردم واسه باغ . سوالم این بود زمستون واسه اینکه مصرف گاز زیاد نشه چون فقط آخر هفته ها میرم بهتره تایمر بزارم واسه پکیج که شبا کار کنه و روزا خاموش بشه یا مثلا بزارم رو 35 و یکسره کار کنه؟ چون دمای اونجا زمستون ها روزا تا منفی10 و شبا تا منفی 25 هم میرسه و احتمال یخزدگی کل سیستم هست. آیا با تایمر وقتی روزها پکیج خاموشه و دمای دیگ خیلی پایین میاد عصرها موقع روشن شدن واسه پکیج ضرر نداره؟ ممنون

aminkhan2014
28-10-2015, 12:39
دوستان ابگرمکن دیواری-مخزنی داشتیم که مخزنش سوراخ شده وشروع به چکه کردن کرده،حالا بنظرتون یک نو بخرم یا اینو تعمیر کنم؟
کلا چه پیشنهادی میدهین که به صرفه و عاقلانه باشه؟

reza sheydaee
28-10-2015, 21:56
با سلام لطفا در خصوص راديات فولادي يا المنيومي و محسنات و معايب و اختلاف انان از نظر كيفيت و اثر انان بر كاركرد پكيج توضيع بفرماييد ايا فولادي زنگ ميزند كه در گردش أب و ساختمان پكيج اثر داشته باشد با تشكر فراوان در ضمن پكيج ما ديواري ٢٤ است و ايا ميگويند راديات المنيومي جهت پكيج ديواري نميشود صحيح است

sepehr123
29-10-2015, 00:52
سلام.دوستان متاسفانه بنده در حین سوراخکاری با دریل در قسمت حمام چون مسیر لوله کشی حوله خشک کن حمام رو نمیدونستم اشتباها لوله ورودی آب گرم حوله خشک کن حمام رو سوراخ کردم.:n28::n37:
میخواستم از دوستانی که اطلاع دارن بپرسم چکار میشه کرد برای بستن این سوراخ؟!
لوله تو کار هست.چطور میشه درستش کرد که کمترین تخریب و هزینه رو داشته باشه.ممنون.

shahkilid
29-10-2015, 09:54
سلام
وقتی دستگاه سرد است با شیرپرکن به نحوی که فشار بین 1.2 تا 1.5 بار بایستد سیستم را پر کنید. دقت کنید شیر برفت و برگشت شوفاژ زیر پکیج باز باشد.

پکیج را روشن کنید و بعد از گذشت حداقل یک ساعت هواگیری را انجام دهید.

نصاب درست عمل کرده. قطر 6 با تامین هوا از قطر 10 کار اصولیه.

سلام ممنون از راهنمایی شما.
در مورد آبگیری انجام میدم این کار رو حتما.
در مورد دودکش. همون طور که خودتون هم میدونید و فرمودید پپکیج بالای سرش یه لوله خروج دود هست که قطر لوله 6 هست، و این لوله در مرکز یه لوله 10 قرار داره که از این فاصله هوا برای سوخت میکشه. مگه اصولی این نیست که یه لوله دولایه (که لایه اول 6 هست و لایه دوم 10 سانتیمتری) از پکیج خارج بشه و به هوای آزاد برسه که اون لایه مغزی (لوله با قطر 6 سانتیمتری) کمی بلند تر باشه که دود رو بده بیرون و اون لایه احاطه کننده (لوله 10) کمی عقب تر باشه که هوای تازه بکشه؟
به نظر شما الان این کار من درسته : من خودم همون لوله خرطومی 6 که نصاب استفاده کرده بود رو هدایت کردم تا خروجی دودکش، و بعدش از سمت پکیج درش آوردم؛ و یه لوله 10 رو کشیدم روش! و اون سر لوله 10 رو بردم تا توی داکت، و از طرف پکیج اول لوله 6 مرکزی رو جا زدم و بعد لوله 10 رو جا زدم. یعنی الان پکیج روشن که میشه دود رو با فن میده توی دودکش و هوای تازه از داکت میکشه.

sepehr123
30-10-2015, 23:44
نبود کسی که جواب ما رو بتونه بده؟!!!!!

laser1
02-11-2015, 19:51
دوستان ما یه پکیج بوتان داریم از این قدیمی هاست

مشکلی که داره بعد از اینکه سرویس میکنند 2 ماه که کار کرد دیگه فشار آب با باز کردن شیر ورودی بالا نمیره در حالی که اون اوایل که سرویس شده تا شیر رو باز میکنی فشار میره بالا
بعد مشکلی که داره اینه که آب رو درست توی رادیاتور ها نمیچرخونه به همین دلیل پیکج که روشن میشه داغ میکنه و آب به جوش میاد پکیج صدای هواپیما میده!!!! که میگی الآن منفجر میشه ولی آب رو توی رادیاتور ها نمیتونه بچرخونه و دست که میزنی میبینی رادیاتور زیاد گرم نمیشه

مشکل این پکیج چیه؟
ممنون میشم یه راهنمایی بکنید

reza sheydaee
02-11-2015, 22:58
با سلام به همه دوستان به علت عدم پاسخ دادن به خيلي از سوالات وَيَا حضور نداشتن متخصص در اين پرسش و پاسخ متاسفانه كيفيت اين قسمت نسبت به قبل خيلي پايين. أمده است به همين دليل پرسش كننده خيلي كم شده است با سپاس از دوستان

- - - Updated - - -

با سلام به همه دوستان به علت عدم پاسخ دادن به خيلي از سوالات وَيَا حضور نداشتن متخصص در اين پرسش و پاسخ متاسفانه كيفيت اين قسمت نسبت به قبل خيلي پايين. أمده است به همين دليل پرسش كننده خيلي كم شده است با سپاس از دوستان

tornado87
05-11-2015, 10:03
سلام،

با توضیحی که دادید احتمالن گرفتگی مسیر لوله های مبدل بر اثر رسوب دلیل اصلی میتونه باشه. ضمنن صدای ناهنجار مربوط به پمپه که اگر دستگاهتون رسوب زدایی بشه
مشکل رفع میشه.

مشکلی که داره بعد از اینکه سرویس میکنند 2 ماه که کار کرد دیگه فشار آب با باز کردن شیر ورودی بالا نمیره در حالی که اون اوایل که سرویس شده تا شیر رو باز میکنی فشار میره بالا
بعد مشکلی که داره اینه که آب رو درست توی رادیاتور ها نمیچرخونه به همین دلیل پیکج که روشن میشه داغ میکنه و آب به جوش میاد پکیج صدای هواپیما میده!!!! که میگی الآن منفجر میشه ولی آب رو توی رادیاتور ها نمیتونه بچرخونه و دست که میزنی میبینی رادیاتور زیاد گرم نمیشه

مشکل این پکیج چیه؟

- - - Updated - - -

سلام،

با توضیحی که دادید احتمالن گرفتگی مسیر لوله های مبدل بر اثر رسوب دلیل اصلی میتونه باشه. ضمنن صدای ناهنجار مربوط به پمپه که اگر دستگاهتون رسوب زدایی بشه
مشکل رفع میشه.

مشکل این پکیج چیه؟

tornado87
05-11-2015, 10:06
سلام،

به نظر میرسه بدون تخریب نمیشه مشکل رو حل کرد. از یک لوله کش کمک بگیرید.

سلام.دوستان متاسفانه بنده در حین سوراخکاری با دریل در قسمت حمام چون مسیر لوله کشی حوله خشک کن حمام رو نمیدونستم اشتباها لوله ورودی آب گرم حوله خشک کن حمام رو سوراخ کردم.:n28::n37:
میخواستم از دوستانی که اطلاع دارن بپرسم چکار میشه کرد برای بستن این سوراخ؟!
لوله تو کار هست.چطور میشه درستش کرد که کمترین تخریب و هزینه رو داشته باشه.ممنون.

tornado87
05-11-2015, 10:25
با سلام،

مزیت رادیاتور پره ای
1- امکان تعویض و اضافه نمودن قسمتی از رادیاتور
2- ضریب هدایتی بیشتر(نه گرمادهی بیشتر)
3- امکان فروش رادیاتورهای اسقاطی
4- سبک بودن
معایب رادیاتورهای پره ای
1- گرانتر بودن
2- نیاز به هواگیری مرتب
3- تولید گاز هیدروژن که در صورت رسیدن این حباب ها به پمپ پکیج سبب خراب شدن پمپ می گردد
4- گرمادهی کمتر در مقایسه با راداتور پانلی
5- سایز بزرگتر در مقابل با رادیاتور پانلی (برای تولید مقدار گرمای یکسان نیاز به پره بیشتر است)
6- در هنگام نصب احتمال شکستگی رادیاتور پره ای بسیار بالاست(در صورت بی دقتی در نصب اگر کمی فشار اضافی به رادیاتور وارد شود حتما ترک خواهد خورد)
7- ناهماهنگی بین مس پکیج و آلومینیوم رادیاتور(باعث خوردگی مس پکیج به مرور زمان خواهد شد)
8- زمان گیر بودن و سختی نصب (به دلیل تولید پره ها در پک ها ی 5،7و10 قبل از نصب نیاز به سرهم بندی دارد)
9- مصرف انرژی بیشتر به دلیل انتقال حرارت همرفتی بیشتر(گرم کردن هوای اتاق)
مزیت رادیاتور پانلی
1- قیمت کمتر
2- عدم نیاز به هواگیری
3- گرمادهی بیشتر در سایز یکسان با پره ای
4- همخوانی مواد فولاد با مس پکیج که مانع خوردگی مس پکیج می شود
5- کوچکتر بودن و در نتیجه جا گیری کمتر در خانه و افزایش فضای منزل
6- یکپارچه بودن
7- زیبایی بیشتر بدلیل یکپارچه بودن
8- صاف بودن سطح وعدم جذابیت آن برای کودکان
9- هزینه نصب کمتر
10- راحتی در نصب
11- گرمای مطلوب تر به دلیل گرمای تابشی بیشتر(گرم کردن افراد و اشیا)
توضیحات:ضریب هدایتی سرعت گرم و یا سرد شدن می باشد ولی گرمادهی میزان حرارت انتقالی به محیط (همرفتی-تابشی)می باشد.
مقایسه گرمادهی
میزان گرمادهی رادیاتور پره ای به ازای هر پره بین 100 تا 135 کیلو کالری برساعت
هر متر رادیاتور پنلی فولادی2000 کیلو کالری برساعت
بنابراین هر متر رادیاتور پنلی فولادی معادل 16 پره 125 کیلو کالری می باشد.
مقایسه سایز و جاگیری
هر پره دارای 5/8 سانتی متر طول می باشد پس

cm136=8/5*16بنابراین یک متر پنلی فولادی گرمای معادلcm 136رادیاتور پره ای را داراست.

با سلام لطفا در خصوص راديات فولادي يا المنيومي و محسنات و معايب و اختلاف انان از نظر كيفيت و اثر انان بر كاركرد پكيج توضيع بفرماييد ايا فولادي زنگ ميزند كه در گردش أب و ساختمان پكيج اثر داشته باشد با تشكر فراوان در ضمن پكيج ما ديواري ٢٤ است و ايا ميگويند راديات المنيومي جهت پكيج ديواري نميشود صحيح است

a.jafari.h
05-11-2015, 11:38
سلام دوستان عزيز خواهش ميكنم راهنماييم كنيد
من امروز ظهر ميخوام يه پكيج بخرم چون خونه سرده بين بوتان ، ايساتيس و ايران رادياتور موندم تو بروشور ايران رادياتور نوشته كه قطعاتش از ايتاليا و سوئده نظرم بيشتر رو ايران رادياتوره
و يه سوال ديگه واقعا بين برندهاي خارجي و ايراني اينقد فرق هست كه بخواي 1 تمن بيشتر هزينه كني؟

a.jafari.h
05-11-2015, 11:41
اگر بخوام برند خارجي بگيرم بنظرتون كدومش بهتره ؟ فرولي ،‌آريستون ، بوش ،‌ايمرگاس ،‌ايتالترم

a.jafari.h
05-11-2015, 11:45
من امروز ظهر ميخوام يه پكيج بخرم چون خونه سرده بين بوتان ، ايساتيس و ايران رادياتور موندم تو بروشور ايران رادياتور نوشته كه قطعاتش از ايتاليا و سوئده نظرم بيشتر رو ايران رادياتوره

a.jafari.h
05-11-2015, 12:07

laser1
05-11-2015, 23:53

بوتان نگیر که دهن مارو سرویس کرد با این پشتیبانی و کیفیت!
خارجیا خیلی گرون تره؟ اگر میتونی خارجی بگیر

amirgooran
10-11-2015, 23:05
سلام. خسته نباشید. یکی از شوفاژهای ما به صورت نصفه گرم میشه، یعنی یه طرفش گرم میشه ولی اونورش سرده، مشکل چی می تونه باشه؟ و چه جوری میشه رفعش کرد؟

amirinline
11-11-2015, 11:36

پکیج ایران رادیاتور بگیر پشیمون نمیشی من گرفتم خیلی خوب ، بی صدا، بی دردسر و عالی داره کار میکنه! از لحاظ خدمات پس از فروشش که عالی ! چه پشتیبانی تلفنی و چه سرویس حضوری!

hesam.eng
12-11-2015, 09:06
سلام. خسته نباشید. یکی از شوفاژهای ما به صورت نصفه گرم میشه، یعنی یه طرفش گرم میشه ولی اونورش سرده، مشکل چی می تونه باشه؟ و چه جوری میشه رفعش کرد؟

سلام
باید رادیاتور ها را هواگیری کنید

hesam.eng
12-11-2015, 10:14

سلام

aminkhan2014
12-11-2015, 12:27
هرکاری میکنم پکیج خوب گرم نمیکنه،مارک اخگر هست،رادیاتورها گرم شده ولی آب داغ برای حمام و...زودسرد میشه ودرحد ولرمه،چیکارش کنم؟شیرکنترل دمای آب گرم را چطور مطمئن بشم کالیبره هست؟چون سرجاش دقیق نمیچرخه

Amir-Rainman
14-11-2015, 17:34
با سلام

شوفاژ پره ای بهتره یا پنلی؟؟

شنیدم که پنلی گرمای بیشتری داره، درسته؟

ODADO
14-11-2015, 18:10
سلام.
موقع نصب پکیج نصاب در مورد نشانگر فشار گفت که باید روی 1.5 باشه فشار و از اون نباید بالاتر بره،حالا دو تا سوال دارم اولی اینکه چن روزیه فشار رفته روی 2 این موضوع مشکلی پیش میاره؟
همینطور نصاب گفت دما رو از خود پکیج تنظیم کنین و خود شوفاژ رو نبندین،با این اوصاف اگر بلفرض بخوایم شوفاز یکی از اتاق ها رو ببندیم مشکلی پیش میاد؟

و درنهایت دمای رادیاتها و اب گرم باید روی چه عددی تنظیم بشه و از اون بیشتر نشه؟

ممنون.

hesam.eng
15-11-2015, 08:52
با سلام

سلام
بله درسته با سیستم پکیج پانلی بهتر جواب میده و هواگیری دوره ای نمیخواد و بازدهی بهتر داره و قیمت مناسب تر از پره ای

hesam.eng
15-11-2015, 08:59
سلام.
موقع نصب پکیج نصاب در مورد نشانگر فشار گفت که باید روی 1.5 باشه فشار و از اون نباید بالاتر بره،حالا دو تا سوال دارم اولی اینکه چن روزیه فشار رفته روی 2 این موضوع مشکلی پیش میاره؟
همینطور نصاب گفت دما رو از خود پکیج تنظیم کنین و خود شوفاژ رو نبندین،با این اوصاف اگر بلفرض بخوایم شوفاز یکی از اتاق ها رو ببندیم مشکلی پیش میاد؟

ممنون.
سلام
فشار 2 مشکلی پیش نمیاره ولی اگر هواگیری کنید فشار بیاد پایینتر بهتره سیستم لوله کشی فشار کمتری را باید تحمل کنه و دیرتر نشتی پیدا میکنه
بهتره با دمای پکیج تنظیم بشه در صورتی که یکی از رادیاتور ها بسته باشه اشکالی نداره اما اگر بیشتر باشه به پمپ پکیج فشار میاد
دما بستگی به دمای خونه داره اما اگر منزل گرم نمیشه و مجبور به زیاد کردن دما دارید مشگلی پیش نمیاد اگر همیشه باید دما خیلی بالا باشه ممکنه رادیاتور کم باشه و باید اضافه بشه

hesam.eng
15-11-2015, 09:01
جای خالی آقای تعمیرکار 1 خیلی مشهود هست امیدوارم هر جا هستند خوب و خوش باشند و بیشتر به این جا سر بزنند

Ali-4541
17-11-2015, 15:16
با سلام خدمت اساتید عزیز
اقا من میخوام رادیاتور پنلی بگیرم کلا گیج شدم
یعنی این فروشنده ها گیجم کردن
رادیاتور پنلی داخلی کدوم مارک از همه بهتره؟
بین لورچ -لوکس پن - ترمو پن - ...
تو تبریز بای وارم هم هست که اینجا تولید میشه ولی ورقش و خط تولیدش ترک هست
یه نفر منو از این وضعیت دراره
لطفا
ممنون

keihanmirzaei
18-11-2015, 10:50
هرکاری میکنم پکیج خوب گرم نمیکنه،مارک اخگر هست،رادیاتورها گرم شده ولی آب داغ برای حمام و...زودسرد میشه ودرحد ولرمه،چیکارش کنم؟شیرکنترل دمای آب گرم را چطور مطمئن بشم کالیبره هست؟چون سرجاش دقیق نمیچرخه

پکیجتون مخزنیه ؟
اگر آره و اگر ترموستات آنالوگ داره، ببینید اون دمایی که صدای قطع و وصل میاد با دمایی که ترمومتر نشون میده یک عدده یا خیلی تفاوت داره ؟
اگر خیلی تفاوت داره پس ایراد از ترموستات دستگاهه

iransatinfo
18-11-2015, 13:38
سلام پکیج شوفاژکار زمینی 6 پره 45000 کالری من بعد از اینکه دمای آب مصرفی به 60 میرسه مشعل رو میندازه رو شعله کوتاه و شعله کوتاه هم قدرتش نمیرسه که دمای سیستم گرمایش رو بیشتر از 60 بالا ببره 12 تا رادیاتور پنلی داریم و دو تا حوله خشک کن ساختمون هم ویلایی دو طبقه ست . وقتی از روی شیر گازی sit 845 پیچ پلاستیکی قرمز دور کند رو میزارم رو حداکثر مشکل حل میشه ولی یکی از نصاب ها میگفت باید از مهره برنجی زیاد و کم کنم شعله رو که من دیگه دست نزدم. آیا درستش این نیست که مشعل رو شعله بلند کار کنه و بعد به دمای تنظیمی مثلا 75 که رسید بندازه رو شعله کوتاه؟

aminkhan2014
18-11-2015, 15:22
پکیجتون مخزنیه ؟
اگر آره و اگر ترموستات آنالوگ داره، ببینید اون دمایی که صدای قطع و وصل میاد با دمایی که ترمومتر نشون میده یک عدده یا خیلی تفاوت داره ؟
اگر خیلی تفاوت داره پس ایراد از ترموستات دستگاهه

اصلا در زمینه پکیج اطلاعی ندارم،مخزنیش چه شکلیه؟

tornado87
19-11-2015, 09:19
سلام،

1- نصاب درست گفته. بین 1.2 تا 1.5 فشار مناسب برای سیستم هست.
2- افزایش فشار به دلیل اینه که احتمالا منبع انبساط درست عمل نمی کنه. سرویسکار یبارید شارژشو چک کنه. ولی مشکل خاصی پیش نمیاد. اگه از 3 بالاتر بره شیر اطمینان عمل می کنه.
3- بستن شیر رادیاتور مشکلی ایجاد نمی کنه.
4- دمای آبگرم معمولا تا حداکثر 45 درجه کافیه . به طوری که آب سرد قاطی نکنید. دمای گرمایش بستگی به نوع عایق بندی ساختمان، شهر و منطقه ای که توش هستید حدود 60 میتونه کافی باشه.

با سلام،

مزیت رادیاتور پره ای
4- سبک بودن
معایب رادیاتورهای پره ای
1- گرانتر بودن
2- نیاز به هواگیری مرتب
3- تولید گاز هیدروژن که در صورت رسیدن این حباب ها به پمپ پکیج سبب خراب شدن پمپ می گردد
5- سایز بزرگتر در مقابل با رادیاتور پانلی (برای تولید مقدار گرمای یکسان نیاز به پره بیشتر است)
6- در هنگام نصب احتمال شکستگی رادیاتور پره ای بسیار بالاست(در صورت بی دقتی در نصب اگر کمی فشار اضافی به رادیاتور وارد شود حتما ترک خواهد خورد)
7- ناهماهنگی بین مس پکیج و آلومینیوم رادیاتور(باعث خوردگی مس پکیج به مرور زمان خواهد شد)
8- زمان گیر بودن و سختی نصب (به دلیل تولید پره ها در پک ها ی 5،7و10 قبل از نصب نیاز به سرهم بندی دارد)
مزیت رادیاتور پانلی
1- قیمت کمتر
2- عدم نیاز به هواگیری
6- یکپارچه بودن
9- هزینه نصب کمتر
10- راحتی در نصب
توضیحات:ضریب هدایتی سرعت گرم و یا سرد شدن می باشد ولی گرمادهی میزان حرارت انتقالی به محیط (همرفتی-تابشی)می باشد.
مقایسه گرمادهی
مقایسه سایز و جاگیری

cm136=8/5*16
بنابراین یک متر پنلی فولادی گرمای معادلcm 136رادیاتور پره ای را داراست.

سلام.

ممنون.

tornado87
19-11-2015, 09:26
با سلام،

مزیت رادیاتور پره ای
4- سبک بودن
معایب رادیاتورهای پره ای
1- گرانتر بودن
2- نیاز به هواگیری مرتب
مزیت رادیاتور پانلی
1- قیمت کمتر
2- عدم نیاز به هواگیری
6- یکپارچه بودن
9- هزینه نصب کمتر
10- راحتی در نصب
مقایسه گرمادهی
مقایسه سایز و جاگیری

cm136=8/5*16
بنابراین یک متر پنلی فولادی گرمای معادلcm 136رادیاتور پره ای را داراست.[/QUOTE]

با سلام

amirgooran
19-11-2015, 22:48
سلام

سلام. ممنون از پاسختون. من سعی کردم هواگیری کنم. پیچ انتهای رادیاتور رو کامل باز کردم، اما هیچ اتفاقی نیفتاد، نه آبی اومد و نه هوایی خارج شد.
اصلا انگار این سمت رادیاتور هیچ آبی وجود نداره.

Ali-4541
20-11-2015, 08:16
دوستان با سلام
من در مورد بهترین برند داخلی رادیاتور پنلی سوال پرسیده بودم
این سوال جواب نداره؟
اخه خیلی سر در گم هستم
یکی هم ما نصابمون گفت اگه پنلی بگیری همون سال اول ابشو باز کنی میبینی توش ابش کلا زنگ زده هست
لطفا راهنمایی کنین
ممنون

- - - Updated - - -

دوستان با سلام
این سوال جواب نداره؟
اخه خیلی سر در گم هستم
یکی هم ما نصابمون گفت اگه پنلی بگیری همون سال اول ابشو باز کنی میبینی توش ابش کلا زنگ زده هست
لطفا راهنمایی کنین
ممنون

mmilad92
20-11-2015, 18:59
سلام دوست عزیز راجع به بهترین رادیاتور پنلی میتونم بگم ایرتورژن یا ایران رادیاتور بخرید که البته میتونید از 10 سال زمانتشون استفاده کنید و میتونم قول بدم زیر 7 سال سوراخ نشن
البته بستگی به سرویس کار پکیجتون هم داره با مدار شویی میتونن عمر رادیاتوراتونو بالا ببرن
و راجع به آب زرد بهتره اینجوری بگم که رادیاتور های پنلی 100٪ خیلی بهتر از آلمینیومی ها هستن و قیمتشون هم مناسب تر درمیاد
گرمایش بهتر
خرابی دیر تر
سازش با دستگاه های پکیج از جمله خوبی های این رادیاتور ها هستن.
سوال دیگه ای داشتید میتونم کمکتون کنم

Ali-4541
20-11-2015, 20:45
سلام دوست عزیز راجع به بهترین رادیاتور پنلی میتونم بگم ایرتورژن یا ایران رادیاتور بخرید که البته میتونید از 10 سال زمانتشون استفاده کنید و میتونم قول بدم زیر 7 سال سوراخ نشن
البته بستگی به سرویس کار پکیجتون هم داره با مدار شویی میتونن عمر رادیاتوراتونو بالا ببرن
و راجع به آب زرد بهتره اینجوری بگم که رادیاتور های پنلی 100٪ خیلی بهتر از آلمینیومی ها هستن و قیمتشون هم مناسب تر درمیاد
گرمایش بهتر
خرابی دیر تر
سازش با دستگاه های پکیج از جمله خوبی های این رادیاتور ها هستن.
سوال دیگه ای داشتید میتونم کمکتون کنم

سلام دوباره
ممنون از راهنماییتون
فقط تو تبریز من نتونستم ایران رادیاتور پیدا کنم
ایر تورژن رو هم میپرسم
اینجا بیشتر لوکس پن و متروپن و.... هست
البته لورچ هم نمایندگی داره اونم داره
یه مارک هم بای وارم هست اونم میگن خوبه
تو اینا موندم

Ali-4541
20-11-2015, 20:47
یه سوال هم اینکه این زنگ زده به پکیج هم اسیب نمیزنه
ممنون دوستان

mmilad92
20-11-2015, 21:25
سلام
رادیاتور های ایر تورپن کلا تو تبریز تولید میشن حتما باید موجود باشه
لرچ هم تا به حال نصب نکردم کیفیتش رو ندیدم
و زنگ زدگی آب تو رادیاتور های پنلی خیلی خیلی کمتره دوست عزیز اون هم دلیلش اینه که داخل تمام رادیاتور های پنلی مثل بیرونش رنگ شدست که باعث میشه گاز کمتری هم تولید کنه...
و آب رادیاتور ها تغریبا هر 1 سال باید تعویض شه تا زنگ زدگیش به رادیاتور ها آسیب نزنه
حتما بعد از نصب رادیاتور هاتون یه بار شستشوی مدار انجام بدید تا هیچ مشکلی براتون پیش نیاد

hesam.eng
21-11-2015, 12:36
سلام. ممنون از پاسختون. من سعی کردم هواگیری کنم. پیچ انتهای رادیاتور رو کامل باز کردم، اما هیچ اتفاقی نیفتاد، نه آبی اومد و نه هوایی خارج شد.
اصلا انگار این سمت رادیاتور هیچ آبی وجود نداره.

سلام
ممکنه شیر هواگیری گرفته باشه با سیم تازک ببینید باز میشه نشد فشار سیستم را کم کنید و آب را از رادیاتور ها تخلیه کنید سپس شیر هواگیری را باز کرده و شیر را تمیز کنید تا از سوراخ شیر هوا تخلیه شود

tornado87
23-11-2015, 09:24
سلام دوست عزیز

با توجه به شناخت قبلیم و آشنایی با کیفیت برند سانیکا و تاش رادیاتور رو توصیه می کنم.

دوستان با سلام
این سوال جواب نداره؟
اخه خیلی سر در گم هستم
لطفا راهنمایی کنین
ممنون

- - - Updated - - -

دوستان با سلام
این سوال جواب نداره؟
اخه خیلی سر در گم هستم
لطفا راهنمایی کنین
ممنون

tornado87
23-11-2015, 09:44
سلام،
رادیاتور تاش یا سانیکا رو پیشنهاد می کنم که دارای کیفیتی عالی و 12 سال ضمانت تعویض واقعی هست.
رادیاتور تاش دارای کارت ضمانت و سریال منحصر بفرد هست.

یه سوال هم اینکه این زنگ زده به پکیج هم اسیب نمیزنه
ممنون دوستان

Ali-4541
23-11-2015, 21:59
سلام،
رادیاتور تاش یا سانیکا رو پیشنهاد می کنم که دارای کیفیتی عالی و 12 سال ضمانت تعویض واقعی هست.

ممنون دوست عزیز حتما میگردم ایشالا پیدا کنم

- - - Updated - - -

سلام،

Ali-4541
23-11-2015, 23:23
سلام،

aminkhan2014
24-11-2015, 12:48
کسی که اینجا بهم جواب دقیق نداد،از شانس ما حالا که محتاج جواب چند تا کارشناس بود،همه کاربرا غیبشون زد،ولی پکیج اخگری که صفحه پیش درموردش زدم،یک نماینده اش اومد دید و گفت 500-600 هزار تومن خرجش کرد،گفت نو بخری،بهتره،منم دیگه گفتم M24FF ایران رادباتور را بخر(1.5 میلیون)،پکیج اخگر هم ازم 50 هزارتومن بیشتر برنمیداره(هرچند که به هیچکس نمیشه اطمینان کرد)..چون مجبور بودم و سریع لازم داشتم دیگه خریدم..پکیج اخگر یک لوله داشته که ازش هم چکه میکنه،هرکاری هم کردم آب گرم را مداوم نمیده،فشارش را تنظیم کردم و رادیاتور را هواگیری کردم ولی بازم خوب کار نمیکرد،کلیدهای تنظیم آب گرم و رادیاتور و...هم سرجاش لق میخورد و اصلا درست کارنمیکرد

ebrahim pn
27-11-2015, 18:43
سلام
بهترین برند پکیج های قرنیزی توی ایران برای کدوم شرکت ها هستن؟
با تشکر

h_khozooei
28-11-2015, 11:57
سلام یه بنسر پرو بوتان هست کد 71 یا 72 می ده. نگاه کردم مربوط به سنسور دمای خروجی هست. کسی تجربه ای داره که چه باید کرد.

smth
28-11-2015, 23:46
سلام دوستان
کسی می دونه این پکیجهای بوش که توی بازار هستند چطورین؟
ساخت کجان؟

mohamad7452
29-11-2015, 19:10
سلام .
پکیج بوش موجود در ایران مونتاژ کشور ترکیه می باشد.که توسط خود المانیها در ترکیه ساخته میشه.
دارای کیفیت عالی می باشد.و توسط شرکت تاش تجارت پویا وارد میشه.

milad2002b
02-12-2015, 06:45
سلام دوستان. شرمنده من یک سوال ساده دارم.
چطور میشه فشار پکیج فرولی رو کم کرد. من از دستم در رفت رسید دو نیم!
میشه آب سرد ورودی رو ببندم و شیر پر کن پکیج رو باز بذارم بعد آب گرم خونه رو باز کنم؟

hesam.eng
03-12-2015, 08:31
سلام دوستان. شرمنده من یک سوال ساده دارم.
چطور میشه فشار پکیج فرولی رو کم کرد. من از دستم در رفت رسید دو نیم!
میشه آب سرد ورودی رو ببندم و شیر پر کن پکیج رو باز بذارم بعد آب گرم خونه رو باز کنم؟
سلام دوست عزیز
رادیاتور ها را هوا گیری کنید تا فشار تنظیم شود

hosein38
03-12-2015, 15:01
سلام
میخواستم برای پکیج perla 24 بوتان ترموستارت اتاقی وصل کنم .
خودم میتونم این کار رو انجام بدم ؟
چه مارکی بخرم ؟
ممنون

tornado87
06-12-2015, 17:11
سلام،

پکیجهای بوش ساخت خود شرکت بوش در کارخانه بوش تو شهر مانیسا ترکیه هستند و کیفیت بسیار خوبی دارند.

سلام دوستان
کسی می دونه این پکیجهای بوش که توی بازار هستند چطورین؟
ساخت کجان؟

mehrjo
06-12-2015, 23:41
سلام
1. پكيج 28 برا يه واحد مسكوني ويلايي با مساحت 165 متر مفيد در شمال (ساري) مناسبه؟
2. با توجه به داشتن داكت اسپليت و كويل اب گرم و همچنين گرمايش از طريق رادياتور ها چه پكيجي را توصيه ميكنيد؟
بازده بالا، كيفيت و خدمات مهمه، چگالشي ها رو ترجيح ميدم.
3. پكيج بوش رو مناسب ميبينيد؟ و كدوم مدلشو؟ (نمايندگيش هم اينجا هست)
4. رادياتورها را از كدوم برند و نوع توصيه ميكنيد؟
سپاس از توجه شما

saeeiid
07-12-2015, 09:02
سلام دوستان .
صبح برفی به خیر
آقا یه سوال فنی ممنون میشم کمکم کنید .

ما اومدیم تو یه ساختمان جدید، گرمایش با پکیجه . منتها پکیج قدیمی و مال تقریبا 7 سال پیشه و معمولی. ایران رادیاتور

صدای خیلی بلندی داره و رسما مارو روانی کرده . دیروز یه سرویس کار از نمایندگی اومد، بازش کرد، چندتا لوله و اینارو عوض کرده و توش باد زد و فنش رو هم شست. مدار رو هم شست و خلاصه یه 3 ساعتی درگیر بود.

ولی گفت واسه رفع صدا باید این روم سیلد یا همون محفظه احتراق بسته بشه.

حالا من سالم اینه آیا ربطی داره به صدا؟ یعنی اگر این کار انجام بشه، صداش کم میشه؟ یا فقط هزینه رو هزینه است.

چون دیروز 130 دادم هزینه قطعات و دستمزد، اینم گفت میشه 130 تومن دوباره .

اگر لطف کنید و به من بگید چیکار کنم ممنونم میشم، با توجه به اینکه هوا هم رو به سردی زیاده زودتر به تصمیم بگیرم ممنون میشم .

خونه هم 71 متره، طبقه 5 هم هستیم و فشار آب خونه هم کمه تقریبا

hesam.eng
07-12-2015, 09:09
سلام
1. پكيج 28 برا يه واحد مسكوني ويلايي با مساحت 165 متر مفيد در شمال (ساري) مناسبه؟
2. با توجه به داشتن داكت اسپليت و كويل اب گرم و همچنين گرمايش از طريق رادياتور ها چه پكيجي را توصيه ميكنيد؟
بازده بالا، كيفيت و خدمات مهمه، چگالشي ها رو ترجيح ميدم.
3. پكيج بوش رو مناسب ميبينيد؟ و كدوم مدلشو؟ (نمايندگيش هم اينجا هست)
4. رادياتورها را از كدوم برند و نوع توصيه ميكنيد؟
سپاس از توجه شما

سلام
1. پکیج 28 جوابگوی 165 متر هست ولی در صورتی که داکت اسپلیت دارید 32 بهتره بخرید
2. در صورتی که بودجه برسه پکیج های مخزن دار بخرید بهتره
3. مارک های ایمرگاس و بیاسی و بوش هم خوبه اما فکر نکنم بوش مخزن دار داشته باشه
4. رادیاتور هم پانلی بخرید و بستگی به اینکه چقدر میتونید سرمایه بذارید مدل ها و مارک ها متنوع هستند ساخت ایران قیمت پایین تر و ترکیه یا آلمانی هست قیمت بالاتر و یه مدل جدید پانلی ایرانی هست با بالاترین بازدهی و با استاندارد ایران به شکل 4خونه هست مارک آتروبان و والترو داره اگر تونستم عکسش را براتون میزارم

hesam.eng
07-12-2015, 09:18
کاتالوگ براتون گذاشتم اما کیفیتش خوب نیست تو اینترنت هم سرچ کنید عکس با کیفیتش را میتونید ببینید

hesam.eng
07-12-2015, 09:27
سلام دوستان .
صبح برفی به خیر

ما اومدیم تو یه ساختمان جدید، گرمایش با پکیجه . منتها پکیج قدیمی و مال تقریبا 7 سال پیشه و معمولی. ایران رادیاتور

صدای خیلی بلندی داره و رسما مارو روانی کرده . دیروز یه سرویس کار از نمایندگی اومد، بازش کرد، چندتا لوله و اینارو عوض کرده و توش باد زد و فنش رو هم شست. مدار رو هم شست و خلاصه یه 3 ساعتی درگیر بود.

حالا من سالم اینه آیا ربطی داره به صدا؟ یعنی اگر این کار انجام بشه، صداش کم میشه؟ یا فقط هزینه رو هزینه است.

اگر لطف کنید و به من بگید چیکار کنم ممنونم میشم، با توجه به اینکه هوا هم رو به سردی زیاده زودتر به تصمیم بگیرم ممنون میشم .

سلام
اگر میگید پکیج فن داره پس همون روم سیلد یا محفظه احتراق بسته هست
چه صدایی میده میتونه از فن باشه یا اینکه از پمپ و یا مشعل و یا مبدل
دودکش تون به چه شکلی هست ؟ 2 جداره یا اینکه دو لوله ای یا تک لوله ؟ شاید منظورش این بوده که لوله دو جداره یا کوآکسیال باید استفاده کنید

saeeiid
07-12-2015, 09:42
ممنون از پاسختون

فن داره اون بالاش، ولی روم سیلد نیست

چون خودش گفت باید روم سیلد بشه اگر میخواید!

فن رو شست و ... ولی صدای دائم فن و شعله

جای دیگه بودم، با پکیج بوتان، اصلا صدا نداشت، فقط یه لحظه موقع جرقه . این وقتی خاموش میشه چند ثانیه مشخص می شه که چه سکوتی میشه
دودکش بالای پشت بوم رو ندیدم ولی باید H باشه

از تو پیکجم یه لوله ساده رفته بالا دیگه

hesam.eng
07-12-2015, 10:11
ممنون از پاسختون

فن داره اون بالاش، ولی روم سیلد نیست

چون خودش گفت باید روم سیلد بشه اگر میخواید!

فن رو شست و ... ولی صدای دائم فن و شعله

جای دیگه بودم، با پکیج بوتان، اصلا صدا نداشت، فقط یه لحظه موقع جرقه . این وقتی خاموش میشه چند ثانیه مشخص می شه که چه سکوتی میشه
دودکش بالای پشت بوم رو ندیدم ولی باید H باشه

از تو پیکجم یه لوله ساده رفته بالا دیگه

سلام
اوکی پس اگر با این شرایط هست که میگید احتمالا بهتر میشه
صدای مشعل اگر زیاد باشه میتونه از فشار زیاد گاز باشه ممکنه فشار گاز را هم تنظیم کنه بهتر میشه

mehrjo
07-12-2015, 10:54
سلام
1. پکیج 28 جوابگوی 165 متر هست ولی در صورتی که داکت اسپلیت دارید 32 بهتره بخرید
2. در صورتی که بودجه برسه پکیج های مخزن دار بخرید بهتره
3. مارک های ایمرگاس و بیاسی و بوش هم خوبه اما فکر نکنم بوش مخزن دار داشته باشه
4. رادیاتور هم پانلی بخرید و بستگی به اینکه چقدر میتونید سرمایه بذارید مدل ها و مارک ها متنوع هستند ساخت ایران قیمت پایین تر و ترکیه یا آلمانی هست قیمت بالاتر و یه مدل جدید پانلی ایرانی هست با بالاترین بازدهی و با استاندارد ایران به شکل 4خونه هست مارک آتروبان و والترو داره اگر تونستم عکسش را براتون میزارم

ممنونم از پاسخ شما
3. بوش مخزن دار نداره در مورد برندهاي خوب مخزن دار هم اطلاع چنداني ندارم، بازم كيفيت، خدمات و قطعه و مصرف بهينه انرژي رو بايد داشته باشه. تو بازار برند Mi3 مدل pe5 رو بهم معرفي كردند بخاطر كم سر و صدا بودنش اما ظاهرا مصرف انرژي بهينه اي نداره، راهنمايي بفرماييد.
4. رادياتور اتروبان رو هم ديدم اگر كيفيت مناسبي داشته باشه تهيه ميكنم.

hesam.eng
07-12-2015, 12:23
پکیج مخزن دار مارک هایی که من میدونم دارند
1. بیاسی ایتالی
2.ایمرگاس ایتالیا
3. آریستون ایتالیا
4. سونیه دوال فرانسه
5. بوتان مونتاژ ایران
و رادیاتور آتربان هم از نظر کیفیت عالی هست با بازدهی بالا 7 سال گارانتی داره و والترو همون مدل با 10 سال گارانتی

meysampour
08-12-2015, 09:09
سلام
من پکیج ایران رادیاتور مدل E24FFبرای یک آپارتمان165 متری دارم.
دیشب متوجه شدم که فشار مدار شوفاژ تا حدود 3.5 بار بالا رفته بود ،ولی طبق آنچه انتظار داشتم شیر فشارشکن عمل نکرده بود.تا تونستم از رادیاتورها هواگیری کردم و فشار رو به 2بار رسوندم.چطور می تونم از عملکرد شیر اطمینان مطمئن بشم؟
در ضمن با اینکه تمام رادیاتورها داغ هستند و هوا هم ندارند ولی از بعضی رادیاتورها صدای قل قل آب میاد.ایراد از چی میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

matina59
12-12-2015, 02:07
سلام
دوستان من چند روزه با پکیج مون به مشکل خوردم
من یک پکیج 24 دومبدل ایران دارم
کلا 4 تا بلوک رادیات داریم
من حدود یک ماه پیش برای اینکه مبلها از نطر چیدمان درست بشن یک بلوک رو باز کردم
الان که هوا سرد شده و پکیج رو رو حالت زمستانی بردیم چندتا مشکل دارم
1 اینکه هر چی دمای پکیج رو بالاتر میبرم فشار دستگاه هم بالاتر میره
در حالت سرد باید فشار رو زیر یک بزارم که وقتی رادیاتور گرم میشه به 3 بار نرسه و سر نره
2 اینکه وقتی دمای رادیاتور رو بالا میبرم و بعد از یکس دو ساعت کم میکنم فشار زیر نیم بار میره و پکیج خاموش میشه
3 اینکه در طول روز اگه دما رو هم بالا پایین نکنم فشار که تا نزذیک 3 بار رسیده اونقدر کم میشه که پکیج خاموش میشه
4 اینکه رادیاتور ها دیگه اون گرمایش قذیم رو توشون حس نمیکنم
ممنون میشم راهنماییم کنید

M__13700
12-12-2015, 20:25
سلام.. خواستم بپرسم برا دوتا ساختمون 64 واحدی برا سیستم گرمایشییش و اب گرمش به چند لیتر منبع شوفاز نیاز داریم؟؟ ایا 10 تا پکیج جواب میده؟؟

با تشکر

meysampour
13-12-2015, 07:27
سلام...لطفا من رو راهنمایی کنید.مدت دو سال ونیم هست که یک آپارتمان165 متری که دارای پکیچ E24FF ایران رادیاتور هست ،خریداری کردم.
دو سال اول سیستم خیلی خوب و بدون مشکل کار می کرد،اما متاسفانه از امسال مدار پکیچ مداوم هوا میگیره و فشار آب در گردش که وقتی بطور کامل هواگیری میشه و روی 1.5بار هست بعد از چند روز افزایش پیدا میکنه و اگر هوا گیری نشه همینطور تا 3 و3.5 بار هم بالا میره.سالهای پیش اینطوری نبود و فشار تقریبا ثابت بود .شیر پر کن هم کاملا بسته است.وقتی هواگیری میشه فشار دوباره افت میکنه.
لطفا من رو راهنمایی کنید.با سپاس.

tornado87
13-12-2015, 13:01
سلام

احتمالن مشکل از منبع انبساطه . شمنن اگه رادیاتورهاتون پره ای هستند با پنلی تعویض کنید تا مشکلتون اساسی حل بشه.

سلام...لطفا من رو راهنمایی کنید.مدت دو سال ونیم هست که یک آپارتمان165 متری که دارای پکیچ E24FF ایران رادیاتور هست ،خریداری کردم.
دو سال اول سیستم خیلی خوب و بدون مشکل کار می کرد،اما متاسفانه از امسال مدار پکیچ مداوم هوا میگیره و فشار آب در گردش که وقتی بطور کامل هواگیری میشه و روی 1.5بار هست بعد از چند روز افزایش پیدا میکنه و اگر هوا گیری نشه همینطور تا 3 و3.5 بار هم بالا میره.سالهای پیش اینطوری نبود و فشار تقریبا ثابت بود .شیر پر کن هم کاملا بسته است.وقتی هواگیری میشه فشار دوباره افت میکنه.
لطفا من رو راهنمایی کنید.با سپاس.

meysampour
13-12-2015, 13:13
ممنون از راهنماییتون.
یعنی اگر رادیاتورها پنلی فولادی باشه هوا نمیگیره؟
آیا پکیچ سیستم هواگیر اتومات نداره؟

tornado87
13-12-2015, 13:16
سلام،
شهرتون کجاست؟ ساختمون دور و برش بازه ؟ این دو واحدی که میگید طبقات چندمن؟

سلام.. خواستم بپرسم برا دوتا ساختمون 64 واحدی برا سیستم گرمایشییش و اب گرمش به چند لیتر منبع شوفاز نیاز داریم؟؟ ایا 10 تا پکیج جواب میده؟؟

با تشکر

tornado87
13-12-2015, 13:19
سلام،

با توجه به توضیحاتی که دادید به نظر من خرج کردن برای این دستگاه بازده نخواهد داشت. اگر به صدای دستگاه حساس هستید دستگاه ایرانی نگیرید.
یه 24 کیلووات از برندهای خارجی معتبر و دارای خدمات عمری مشکل رو حل میکنه.

سلام دوستان .
صبح برفی به خیر

hesam.eng
13-12-2015, 19:28

با تشکر
سلام
دوست عزیز اگر درست متوجه شده باشم منظورتون اینه که برای کل 64 واحد میخواید سیستم پکیج بذارید ؟
مگه ساختمان نقشه و محاسبات تاسیسات مکانیکی نداره ؟ تو محاسباتش ظرفیت مخزن کویلی و یا دوجداره باید مشخص باشه
2 چرا با پکیج ؟ چرا متورخانه براش با بویلر و ... یا به جای بویلر از پکیج های ظرفیت بالای موتورخانه ای استفاده نمی کنید ؟
به نظر من منطقی نیست بخواید برای 64 واحد از پکیج استفاده کنید .

givin
13-12-2015, 23:02
سلام دوستان
من برای سیستم گرمایش و پکیج آپارتمان نیاز به کمک دارم
تا الان از بخاری استفاده میکردیم
الان آپارتمانی احداث کردیم و در مرحله سفید کاری هست و قراره شوفاژ و پکیج بشه.
3 واحد 125 متری دارسم و یک واحد 135 متری
شهر در استان آذربایجانغربی هست.شمالی و پنجره دوجداره
---------------------------------------------------------------------
چه پکیجی رو پیشنهاد میدید
بدون صدا - خدمات خوب - بازده بالا و مصرف انرژی کمتر- فن دار
یه سوال دیگه؟ ما برای خروجی پکیج یه لوله گذاشتیم تقریبا مستطیل شکل هست و جنسش از اونایی هست که برا لوله بخاری اینا میزارن ولی بزرگتر
مشکلی نداره؟ من شنیدم باید توش یه لوله دیگه هم باشه تا دود رو بده بالا و با یکی دیگه هوای تازرو بیاره تو !!!!
ممنون میشم راهنمایی کنید

tornado87
14-12-2015, 13:44
سلام،

دستگاه 28 کیلووات برای شما جوابگو هست. اگر کم صدا بودن دستگاه مهمه بوش بگیرید، البته اگر در شهرتون خدمات داره.

سلام دوستان
یه سوال دیگه؟ ما برای خروجی پکیج یه لوله گذاشتیم تقریبا مستطیل شکل هست و جنسش از اونایی هست که برا لوله بخاری اینا میزارن ولی بزرگتر
مشکلی نداره؟ من شنیدم باید توش یه لوله دیگه هم باشه تا دود رو بده بالا و با یکی دیگه هوای تازرو بیاره تو !!!!
ممنون میشم راهنمایی کنید

tornado87
14-12-2015, 13:46
اگر داکتتون مستطیله لوله گذاری انجام بدید، اطرافش رو هم عایقبندی کنید.

سلام دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنید

benyamilan
15-12-2015, 01:42
با سلام خدمت دوستان والا حدود 30 - 40 صفحه از این تاپیک رو خوندم از لوله کش خونهخودم پرسیدم چند تا فروشگاه پرسیدم هر کی یه چیزی گفت واقعا گیج شدم ولی تجربه بهم ثابت کرده راهنمائی هایی که از طریق فروم ها به دست آوردم واقعا ارزشمندترین و مفیدترین بوده واسم
برم سر اصل مطلب من یه آپارتمان دارم حدود 150 متره شهرم هم خیلی سردسیره ( اردبیل ) و حدود 7- 8 ماه از سال باید رادیاتورها رو روشن کرد
ازتون راهنمائی میخواستم که از چه پکیجی استفاده کنم مهمترین چیز واسم اینه که صدای کمی داشته باشه و کیفیت خوبی داشته باشه چون اگه یه روز پکیج تو زمستون از کار بیفته باید یخ بزنی اینجا
ممنون میشم راهنمائی کنید خودم بین پکیج بنسره پرو بوتان و چند تا پکیج دیگه گیج شدم لوله کش میگه الکی زیاد هزینه نکن یه مدل ایران رادیاتور L28FF بگیر مثل خارجیا واست کار میکنه ولی من نمیدونم چه انتحابی بکنم

hesam.eng
15-12-2015, 17:30
با سلام خدمت دوستان والا حدود 30 - 40 صفحه از این تاپیک رو خوندم از لوله کش خونهخودم پرسیدم چند تا فروشگاه پرسیدم هر کی یه چیزی گفت واقعا گیج شدم ولی تجربه بهم ثابت کرده راهنمائی هایی که از طریق فروم ها به دست آوردم واقعا ارزشمندترین و مفیدترین بوده واسم
برم سر اصل مطلب من یه آپارتمان دارم حدود 150 متره شهرم هم خیلی سردسیره ( اردبیل ) و حدود 7- 8 ماه از سال باید رادیاتورها رو روشن کرد
ازتون راهنمائی میخواستم که از چه پکیجی استفاده کنم مهمترین چیز واسم اینه که صدای کمی داشته باشه و کیفیت خوبی داشته باشه چون اگه یه روز پکیج تو زمستون از کار بیفته باید یخ بزنی اینجا
ممنون میشم راهنمائی کنید خودم بین پکیج بنسره پرو بوتان و چند تا پکیج دیگه گیج شدم لوله کش میگه الکی زیاد هزینه نکن یه مدل ایران رادیاتور L28FF بگیر مثل خارجیا واست کار میکنه ولی من نمیدونم چه انتحابی بکنم

سلام
درسته که ایرانی مثل خارجی برات کار میکنه و هر دوشون منزل شما را گرم میکنند
ولی در صورتی که میخواید تا چند سال خرابی اصلا نداشته باشی و حداقل خرابی را داشته باشی پکیج های خارجی که تو شهر شما خدمات داره بخرید یکی از برند های زیر :
ایمرگاس ، بیاسی ، بوش ، وایلانت ، سونیه دوال ، فرولی ، والترو ، آریستون و.....

Ali-4541
15-12-2015, 23:11
دوستان من تو خونه ام میخواستم از یکی از رادیاتورها یه لوله کشی البته نزدیک حدود یک متری بکنم برا یه رادیاتور جدید سه پر
رادیاتور ما الومینیومی پره ای بوتانه
در مورد این لوله کشی اطلاعات میخواستم
ایا از قسمت سمت هواگیری لوله جدا کنم بهتره یا از سمت شیر و ورودی رادیاتور؟
ممنون میشم کمکم کنین!

benyamilan
16-12-2015, 01:50
خیلی ممنون ولی اینجا برندهای خارجی نه زیاد طرفدار داره نه خدمات و سرویس دهی خوبی دارن واسه همون مجبورم از ایرانی استفاده کنم
میخواستم ببینم صدای این مدل ایران رادیاتور L28FF نسبت به مدل های قبلی کمتر شده یا نه چون اکثر کسانی که از ایران رادیاتور شاکی هستن علت اصلی رو صدای زیادش میدونن اگه تجربه ای در مورد این مدل دارین ممنون میشم راهنمائیم کنید
یا اگه مدل بهتری سراغ دارید بهم بگید که 28000 باشه

رسول 4237
17-12-2015, 08:51
با عرض سلام و خسته نباشید . من یه مشکل دارم واقعا خسته شدم از این پیکیج. پکیج خونه من مدا اپتیما هست. الان دو ماهه اومدم توی این خونه اول شوفاژ اب میداد که یه تعمیرکار اومد شیرش رو عوض کرد بعد با هماهنگی صاحبخونه رسوب گیری دستگاه رو هم انجام داد بعد از اون پکیج کامل خراب شد به جای اینکه بهتر بشه. آب مدام سرد و گرم می شد و درجه تنظیم فشار هم سریع به صفر می رسید اما اب هنوز سرد و گرم میشد و دستگاه خاموش نمی شد حتی اون تعمیرکار هم دیگه نتونست درستش کنه پول خودشو گرفت و رفت بعد نمایندگی بوتان اومد گفت تنظیماتش خرابه درجه تنظیم فشار رو درست کرد. اما هنوز فشار بعد از 1.5 روز به صفر میرسه و شوفاژ ها خیلی گرم نیستند . اما اب سرد و گرم نمیشه و مدام داغه. کمکم کنید صاحبخونه فکر میکنه عمدا دارم فیلم بازی میکنم که مدام هزینه بدم. بچه کوچیک دارم خونم هم خیلی گرم نمیشه

hesam.eng
17-12-2015, 10:18
با عرض سلام و خسته نباشید . من یه مشکل دارم واقعا خسته شدم از این پیکیج. پکیج خونه من مدا اپتیما هست. الان دو ماهه اومدم توی این خونه اول شوفاژ اب میداد که یه تعمیرکار اومد شیرش رو عوض کرد بعد با هماهنگی صاحبخونه رسوب گیری دستگاه رو هم انجام داد بعد از اون پکیج کامل خراب شد به جای اینکه بهتر بشه. آب مدام سرد و گرم می شد و درجه تنظیم فشار هم سریع به صفر می رسید اما اب هنوز سرد و گرم میشد و دستگاه خاموش نمی شد حتی اون تعمیرکار هم دیگه نتونست درستش کنه پول خودشو گرفت و رفت بعد نمایندگی بوتان اومد گفت تنظیماتش خرابه درجه تنظیم فشار رو درست کرد. اما هنوز فشار بعد از 1.5 روز به صفر میرسه و شوفاژ ها خیلی گرم نیستند . اما اب سرد و گرم نمیشه و مدام داغه. کمکم کنید صاحبخونه فکر میکنه عمدا دارم فیلم بازی میکنم که مدام هزینه بدم. بچه کوچیک دارم خونم هم خیلی گرم نمیشه

سلام
اینکه فشار میاد پاین از یه نشتی کوچک میتونه باشه

arreh
18-12-2015, 05:02
سلام
جدیدا یک پکیج بوتان مدل پرلا نصب کرده ایم. بعد از مدتی رادیاتورها رو هم عوض کردیم. پس از عوض کردن رادیاتورها یکی از اونها هست که گرم میشه ولی نه به اندازه بقیه. نصاب میگه برای هواست و باید هواگیری کنی. من به اندازه یک تشت هواگیری کردم اما تاثیری نداشت. از این بدتر اینه که از وقتی رادیاتورها رو عوض کردیم پکیج صداهای زیادی مثل حرکت اب تو لوله یا کشیدن اب به داخل میده و داخل رادیاتور هم صداهای مشابهی میاد که خسته م کرده.
کسی میتونه راهنمایی کنه که این صداها از چیه و مشکل اون رادیاتور چیه؟
ممنون

benyamilan
18-12-2015, 23:17
خیلی ممنون ولی اینجا برندهای خارجی نه زیاد طرفدار داره نه خدمات و سرویس دهی خوبی دارن واسه همون مجبورم از ایرانی استفاده کنم
میخواستم ببینم صدای این مدل ایران رادیاتور L28FF نسبت به مدل های قبلی کمتر شده یا نه چون اکثر کسانی که از ایران رادیاتور شاکی هستن علت اصلی رو صدای زیادش میدونن اگه تجربه ای در مورد این مدل دارین ممنون میشم راهنمائیم کنید
یا اگه مدل بهتری سراغ دارید بهم بگید که 28000 باشه
تورو خدا راهنمائیم کنید
من الان توی خونه ی خودم پکیج ری بایکان دارم که از صدا و کارکردش راضی هستم فقط میترسم یه پکیج بخرم سر و صداش اذیتم کنه ااگه کسی در مورد میزان صدای ایران رادیاتور L28FF اطلاعی داره بهم بگه از چند نفر شنیدم این سری L ایران رادیاتور صداش کمتر شده میخواستم ببینم در مقایسه با بایکان اگه صداش زیاد نباشه همینو بخرم اگه اطلاعی دارین ممنون میشم بهم کمک کنید واقعا احتیاج دارم به کمکتون

tornado87
19-12-2015, 11:27
سلام،

فقط میشه گفت اگر دستگاه ایرانی می خرید در همان حدود ازش انتظار داشته باشید.

تورو خدا راهنمائیم کنید
من الان توی خونه ی خودم پکیج ری بایکان دارم که از صدا و کارکردش راضی هستم فقط میترسم یه پکیج بخرم سر و صداش اذیتم کنه ااگه کسی در مورد میزان صدای ایران رادیاتور L28FF اطلاعی داره بهم بگه از چند نفر شنیدم این سری L ایران رادیاتور صداش کمتر شده میخواستم ببینم در مقایسه با بایکان اگه صداش زیاد نباشه همینو بخرم اگه اطلاعی دارین ممنون میشم بهم کمک کنید واقعا احتیاج دارم به کمکتون

tornado87
19-12-2015, 12:56
با سلام،

این رادیاتوری که میگید احتمالن دورترین رادیاتور به پکیج نیست؟ از آب بند بودن شیر رادیاتورها و اتصالاتشون تا چه حد مطمئن هستید؟

سلام
جدیدا یک پکیج بوتان مدل پرلا نصب کرده ایم. بعد از مدتی رادیاتورها رو هم عوض کردیم. پس از عوض کردن رادیاتورها یکی از اونها هست که گرم میشه ولی نه به اندازه بقیه. نصاب میگه برای هواست و باید هواگیری کنی. من به اندازه یک تشت هواگیری کردم اما تاثیری نداشت. از این بدتر اینه که از وقتی رادیاتورها رو عوض کردیم پکیج صداهای زیادی مثل حرکت اب تو لوله یا کشیدن اب به داخل میده و داخل رادیاتور هم صداهای مشابهی میاد که خسته م کرده.
ممنون

hesam.eng
19-12-2015, 16:43
سلام
ممنون
سلام
امکان تنظیم نبودن شیرهای برگشت که در پایین رادیاتور بسته شده میباشد
رادیاتوری که گرم نمیشود ممکنه شیر پایین زیاد بسته باشه و رادیاتور هایی که صدای آب میده احتمالا باید یکم بسته شوند
صدای توی پکیج امکان وجود هوا هست فشار را ببرید نزدیک 2 بار تا اگر هوا جایی هست از پمپ خارج بشه و مجدد رادیاتور ها را هواگیری کنید