PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17

teknesiyan1
20-01-2015, 21:59
روتور به پروانه پرس شده و آخرش که میرسه به همون پیچی که به با پیچگوشتی تقه می دیم واسه همین چون گارانتی هم هست و باید قطعه معیوب رو بفرستم کارخونه نتونستم زیاد باهاش ور برم.

teknesiyan1
21-01-2015, 23:24
سلام آقای tamirkar1 شرمنده بهم پیغام داده بودین اما من چون کاربر تازه واردم سیستم بهم اجازه نداد پیغام خصوصی بتوتم بفرستم. نه خوب منظورم از تقه همونیه که شما فرمودین با پیچگوشتی می چرخونم بعد چرخوندن و راه افتادن باید از همون پیچ مقداری آب مدام بریزه بیرون و علت اون آبی که میریزه بیرون اینکه پمپ چون آب خنکه و با آب خنک میشه آب باید مدام دور روتور بیاد تا خنکش کنه و بعدش که اون یکی پیچ رو میبندیم روش که نمیذاریم آبی بیرون بریزه اما به هر حال آب دور روتور مییاد و خنکش میکنه اما در این مورد خاص آبی از پیچ بیرون نمیریزه و چون پمپ خنک نمیشه دوباره گیرباژ میکنه و هیچ آشغالی هم در مسیر نیست یعنی مسیر آب راهش بازه . از این مدلاست که تو اکثر پکیجا هست دیگه عکسش رو میفرستم البته عکس تزیینیه ار نت برداشتم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

teknesiyan1
21-01-2015, 23:36
دوستان من مکانیک تاسیسات تموم کردم اینجا چطور میتونم مطالبی راجب طراحی موتور خونه استخر و جکوزی پیدا کنم؟

javad_9864
23-01-2015, 12:54
سلام
فشار پکیج ما به صفر رسیده. با هواگیری و بازکردن شیر پرکن هم بالا نمیاد:n28::n36::n13:
مشکلش چیه؟:n13::n13::n13:
اگه کسی میدونه مشکلش چیه بهم خبر بده ممنون می شم:n20:
پکیج بوش دارم

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-01-2015, 13:06
سلامفشار پکیج ما به صفر رسیده. با هواگیری و بازکردن شیر پرکن هم بالا نمیاد:n28::n36::n13:مشکلش چیه؟:n13::n13::n13:اگه کسی میدونه مشکلش چیه بهم خبر بده ممنون می شم:n20:پکیج بوش دارمسلام
فشار آب قوی هست؟
وقتی شیر پرکن رو باز میکنین صدای وارد شدنِ آب به سیستم رو میشنوید ؟
عقربه اصلاً اصلاً تکون نمیخوره ؟ یا یه کم تکون میخوره اما دوباره صفر میشه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-01-2015, 13:08
دوستان من مکانیک تاسیسات تموم کردم اینجا چطور میتونم مطالبی راجب طراحی موتور خونه استخر و جکوزی پیدا کنم؟سلام
از جستجوی پیشرفته استفاده کنین
بنده کلمات موتور خانه و جاکوزی رو سرچ کردم چیزی پیدا نکردم

javad_9864
23-01-2015, 13:10
ممنون از پاسختون
فشار آبمون مثل همیشه است.
شیر رو که باز می کنم عقربه هیچ تکونی نمیخوره

javad_9864
23-01-2015, 13:13
راستی قبلا که هواگیری می کردم آب با فشار می زد بیرون ولی الان اینطوری نیست

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-01-2015, 13:39
راستی قبلا که هواگیری می کردم آب با فشار می زد بیرون ولی الان اینطوری نیستجواب سوال دوم رو ننوشتین ؟ خیلی مهم هست .
میگین قبلاً آب میزد بیرون
از کجا آب میزد بیرون ؟
شیر هواگیری یکی از رادیاتورها رو باز کنین ببینین آب با فشار خارج میشه یا فشار نداره ؟ این کار برای اینه که مطمئن بشین فشار سنج سالمه . چون ممکنه فشار بالا باشه اما فشار سنج خرابه و افتاده روی صفر

javad_9864
23-01-2015, 16:20
جواب سوال دوم رو ننوشتین ؟ خیلی مهم هست .
میگین قبلاً آب میزد بیرون
از کجا آب میزد بیرون ؟
شیر هواگیری یکی از رادیاتورها رو باز کنین ببینین آب با فشار خارج میشه یا فشار نداره ؟ این کار برای اینه که مطمئن بشین فشار سنج سالمه . چون ممکنه فشار بالا باشه اما فشار سنج خرابه و افتاده روی صفر
بازم سلام
ممنون از پاسختون
نه وقتی شیر پرکن باز میشه هیج صدایی نمیاد
در مورد هواگیری هم باید بگم قبلا موقعی که شیر هواگیری رو باز می کردم آب با فشار میزد بیرون ولی الان آب نمیزنه
احساس می کنم شیر پرکن خرابه:n13:
شما نظرتون چیه؟؟؟؟؟

javad_9864
23-01-2015, 16:33
الان وقتی که شیر آب سرد ورودی به مدار پکیج رو می بندم عقربه فشار سنج می پره

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-01-2015, 16:34
بازم سلامممنون از پاسختوننه وقتی شیر پرکن باز میشه هیج صدایی نمیاددر مورد هواگیری هم باید بگم قبلا موقعی که شیر هواگیری رو باز می کردم آب با فشار میزد بیرون ولی الان آب نمیزنهاحساس می کنم شیر پرکن خرابه:n13:شما نظرتون چیه؟؟؟؟؟تشکر:n16:گمان نکنم شیر پرکن یکدفعه به این شکل خراب بشه که اصلاً آب ازش رد نشه
شیر اصلی آبِ پکیج باز هست ؟
آب گرم مصرفی فشارش خوبه ؟
2 تا شیر رفت و برگشتِ رادیاتورها هست باز هستند
هیچکدوم از شیرهای زیر پکیج نباید بسته باشه

javad_9864
23-01-2015, 16:53
همه شیرها بازه
فشار آب گرممون خوبه و مشکلی نداریم
امروز سه نفر حموم رفتن مشکلی نداشتند
شیر اصلی باز هست
شیرهای رفت و برگشت باز هستند
همه شیرها هم باز هستند
بگذارید یه شرح حالی از این پکیجم بدم
چند روز قبل دیدم فشار سنج کمی از یک اومده پایین تر
واسه این که حل بشه شیر پرکن رو باز کردم؛ اما درست نشد
با خودم گفتم بگذار جمعه سر وقت هواگیریش می کنم
بعد از هواگیری دیدم نه تنها فشار سنج بالا نیومده بلکه رفته روی صفر خوابیده
(هواگیری که می کردم اولش مثل دفعات قبل، وقتی پیچ رو باز می کردم هوا با فشار زد بیرون. تا اینکه فشارش کم شد و آب کمی از شیر هواگیری خارج شد)
نمیدونم جکارش کنم
ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-01-2015, 18:13
همه شیرها بازهفشار آب گرممون خوبه و مشکلی نداریم امروز سه نفر حموم رفتن مشکلی نداشتندشیر اصلی باز هستشیرهای رفت و برگشت باز هستندهمه شیرها هم باز هستندبگذارید یه شرح حالی از این پکیجم بدمچند روز قبل دیدم فشار سنج کمی از یک اومده پایین ترواسه این که حل بشه شیر پرکن رو باز کردم؛ اما درست نشدبا خودم گفتم بگذار جمعه سر وقت هواگیریش می کنمبعد از هواگیری دیدم نه تنها فشار سنج بالا نیومده بلکه رفته روی صفر خوابیده(هواگیری که می کردم اولش مثل دفعات قبل، وقتی پیچ رو باز می کردم هوا با فشار زد بیرون. تا اینکه فشارش کم شد و آب کمی از شیر هواگیری خارج شد)نمیدونم جکارش کنمممنونسلام
نظر بنده:
به احتمال 90% , منبع انبساط سوراخ شده و پر از آب شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر کرمکش رو فشار بدین اصلا صدای هوا نمیده (فیسسس) . ممکنه آب از کرمک بزنه بیرون که معنیش سوراخ شدن تیوبش هست

javad_9864
23-01-2015, 18:42
اوخخخخخخخخخخخخ یا خداااااااااااااااااااا...:n0 4::n04:
خرجش زیاده؟؟؟:n04:
اگه تاخیر بکنیم در تعمیرش به پکیج آسیب می زنه؟؟؟
چه طوری مطمئن بشم که مشکلش همینه؟؟

tamirkar1
23-01-2015, 18:46
مارک پکیج چیه؟
اگر آب داخل رادیاتورها نره احتمال داره شیر پرکن خراب شده باشه.
شیر پرکن را باز بزارید و شیر هواگیری یکی از رادیاتورها را هم باز کنید. باید تا وقتی شیر پرکن بازه از شیر هواگیری هم آب بیاد و وقتی که شیر پرکن بسته میشه بعد از مدتی نباید دیگه آبی ازشیر هواگیری بیاد. اینطوری میشه فهمید که آیا شیر پرکن عمل میکنه یا نه.
بازم سلام
ممنون از پاسختون
نه وقتی شیر پرکن باز میشه هیج صدایی نمیاد
در مورد هواگیری هم باید بگم قبلا موقعی که شیر هواگیری رو باز می کردم آب با فشار میزد بیرون ولی الان آب نمیزنه
احساس می کنم شیر پرکن خرابه:n13:
شما نظرتون چیه؟؟؟؟؟

tamirkar1
23-01-2015, 18:48
نه نگران نباش اصلا نمیتونه از منبع انبساط باشه.
اوخخخخخخخخخخخخ یا خداااااااااااااااااااا...:n0 4::n04:
خرجش زیاده؟؟؟:n04:
اگه تاخیر بکنیم در تعمیرش به پکیج آسیب می زنه؟؟؟
چه طوری مطمئن بشم که مشکلش همینه؟؟

javad_9864
23-01-2015, 18:56
نه نگران نباش اصلا نمیتونه از منبع انبساط باشه.

خدا از دهنت بشنوه
مارکش بوشه
6 سال کارکرده
کرمکش زیرشه یا بالاشه:n13:
کمکم کنید
اگه ممکنه به پکیج آسیب برسه بهم بگین ممنون میشم
یا علی
بازم از همه ممنونم
:n01:

javad_9864
23-01-2015, 18:57
مارک پکیج چیه؟
اگر آب داخل رادیاتورها نره احتمال داره شیر پرکن خراب شده باشه.
شیر پرکن را باز بزارید و شیر هواگیری یکی از رادیاتورها را هم باز کنید. باید تا وقتی شیر پرکن بازه از شیر هواگیری هم آب بیاد و وقتی که شیر پرکن بسته میشه بعد از مدتی نباید دیگه آبی ازشیر هواگیری بیاد. اینطوری میشه فهمید که آیا شیر پرکن عمل میکنه یا نه.

آب داحل رادیاتور نمیاد
مارگ: بوش

javad_9864
23-01-2015, 19:07
اگه پگیج به این وضع کار کنه آسیب میبینه؟؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-01-2015, 19:23
نه نگران نباش اصلا نمیتونه از منبع انبساط باشه.سلام جناب تعمیرکار
دو سه صفحه قبل یکی از کاربران یه مطلبی نوشته بود به این مضمون:
وقتی بلد نیستی مگه مجبوری جواب بدی
:20:
بنده میخواستم جوابی براشون ارسال کنم اما ظاهراً مطلبشون حذف شد
البته بنده نمیدونم مخاطبشون کی بود دقیقاً اما بنده به عنوان یکی از کسانی که گاهی جواب سوالات رو میدم , گفتم شاید منظورشون بنده باشم

حالا این جواب رو مینویسم تا حرفشون بی پاسخ نمونده باشه
بنده هیچوقت درجا به کسی نگفتم برو فلان قطعه رو عوض کن , برو پکیج رو باز کن کول کن ببر تعمیرگاه , باید پول خرج کنی و غیره

چیزهائی که بنده میگم , چیزی نیست جز یه سری تست و آزمایش ساده و مجانی و راحت که باعث میشه مردم بیخودی پول خرج نکنند و بیخودی قطعه عوض نکنند و اگر تعمیرکاری که وجدانش زیاد درست نیست اومد سراغشون سرشون کلاه نره (با احترام به همه ی مردم شریف و باوجدان و حلال خور )
در مورد همین دوستمون , هرگز بهشون نگفتم دیگه 100% منبع خرابه برو یکی بخر , بلکه همونطور که بشون گفتم , باید والوش چک بشه که تیوبش هوا داره یا نه . و اگر میگفتند هوا نداره باز بهشون میگفتم شاید بادش خالی شده پس باید باد بشه اول تا معلوم بشه سالمه یا نه
خلاصه نوشته های بنده هرگز باعث نشده و نمیشه که یک نفر به زحمت بیافته یا کلی پول خرج کنه و دست آخر ببینه مشکلش رفع نشده
درحالیکه بیشتر مردم چندین بار براشون پیش اومده که حرف یک مکانیک رو گوش کردند و قطعه خریدند و عوض کردند و کلی پول خرج کردند اما مشکلشون حل نشده
بنده توی بیشتر تاپیکها تاکیدم اینه که تا درست و اصولی تست و آزمایش و عیب یابی نکنین اقدام به تنظیم یا سرویس یا تعمیر یا تعویض نکنین
و همیشه میگم تعویض راهِ حلِ آخره اگر که تنظیم و تنظیف و سرویس و تعمیر چاره ساز نشه
درحالیکه همه ی مردم براشون پیش اومده که تعمیرکار از همون ابتدا گفته فلان قطعه باید تعویض بشه درحالیکه فقط سرویس یا تعمیر لازم داشته
بعضی از تعمیرکارهای بی وجدان , حتی قطعه ی باز شده رو میبرند و میفروشند به دیگران یا سر فرصت تعمیرش میکنند یا تمیزش میکنند تا درست بشه و میفروشنش (با احترام به همه ی باوجدانها و درستکارها) ارادتمند

javad_9864
23-01-2015, 19:36
سلام جناب تعمیرکار
البته بنده نمیدونم مخاطبشون کی بود دقیقاً اما بنده به عنوان یکی از کسانی که گاهی جواب سوالات رو میدم , گفتم شاید منظورشون بنده باشم

بنده هیچوقت درجا به کسی نگفتم برو فلان قطعه رو عوض کن , برو پکیج رو باز کن کول کن ببر تعمیرگاه , باید پول خرج کنی و غیره

چیزهائی که بنده میگم , چیزی نیست جز یه سری تست و آزمایش ساده و مجانی و راحت که باعث میشه مردم بیخودی پول خرج نکنند و بیخودی قطعه عوض نکنند و اگر تعمیرکاری که وجدانش زیاد درست نیست اومد سراغشون سرشون کلاه نره (با احترام به همه ی مردم شریف و باوجدان و حلال خور )
در مورد همین دوستمون , هرگز بهشون نگفتم دیگه 100% منبع خرابه برو یکی بخر , بلکه همونطور که بشون گفتم , باید والوش چک بشه که تیوبش هوا داره یا نه . و اگر میگفتند هوا نداره باز بهشون میگفتم شاید بادش خالی شده پس باید باد بشه اول تا معلوم بشه سالمه یا نه
خلاصه نوشته های بنده هرگز باعث نشده و نمیشه که یک نفر به زحمت بیافته یا کلی پول خرج کنه و دست آخر ببینه مشکلش رفع نشده
درحالیکه بیشتر مردم چندین بار براشون پیش اومده که حرف یک مکانیک رو گوش کردند و قطعه خریدند و عوض کردند و کلی پول خرج کردند اما مشکلشون حل نشده
بنده توی بیشتر تاپیکها تاکیدم اینه که تا درست و اصولی تست و آزمایش و عیب یابی نکنین اقدام به تنظیم یا سرویس یا تعمیر یا تعویض نکنین
و همیشه میگم تعویض راهِ حلِ آخره اگر که تنظیم و تنظیف و سرویس و تعمیر چاره ساز نشه
درحالیکه همه ی مردم براشون پیش اومده که تعمیرکار از همون ابتدا گفته فلان قطعه باید تعویض بشه درحالیکه فقط سرویس یا تعمیر لازم داشته
بعضی از تعمیرکارهای بی وجدان , حتی قطعه ی باز شده رو میبرند و میفروشند به دیگران یا سر فرصت تعمیرش میکنند یا تمیزش میکنند تا درست بشه و میفروشنش (با احترام به همه ی باوجدانها و درستکارها) ارادتمند

دوست عزیز من همینکه بهم جواب میدین ممنونم
حالا اگه بهم بگین که پگیج به این وضع عمل کنه آسیب میبینه یا نه؛ ممنون میشم
:n40:

tamirkar1
23-01-2015, 20:57
بله احتمال داره مبدل آسیب ببینه.
اگه پگیج به این وضع کار کنه آسیب میبینه؟؟؟؟

tamirkar1
23-01-2015, 20:59
آقای آسمانی عزیز شما معلومه که آدم فعال و باهوشی هستی.خدای نکرده من قصدم این نبوده که شما را تخریب کنم. ولی در این مورد منبع انبساط نقشی ایفا نمیکنه.

سلام جناب تعمیرکار

teknesiyan1
23-01-2015, 21:10
سلام جناب آقای تعمیر کار میشه بگین با کدوم برند ها کار می کنین یا کار کردین ممنون میشم؟

جستوجوگر
24-01-2015, 08:24
با سلام خدمت دوستان عزیز و فنی
من باید یه پکیج برای یه واحد آپارتمانی 92 متری داخل یزد بخرم که انتخاب خودم والترو هست چون فکر میکنم نسبت به پکیج هایی مثل ایساتیس بوتان و ایران رادیاتور برتری داره.
البته نظر شخصی من اینجوریه حالا از دوستان عزیز میخوام که یه مدل مناسب والترو را معرفی کنن و اینکه آیا واترو از نظر کیفیت و موقعیت یزد بودن انتخاب درستی برای من هست یا نه؟ نظرتون نسبت به مرکوری چیه؟
با تشکر فراوان

56sx
24-01-2015, 10:49
سلام
با اب گرم مصرفی مشکل داریم و بعد از چند لحظه که اب رو گرم میکنه شعله خاموش میشه و ارور e0 میده - اب گرم رادیاتورها درسته و مشکلی نداره
در توضیح ارور e0 روی بدنه پکیج نوشته :
inlet water temp sensor malfunction
(open circuit -short circuit)
به این مضمون که سنسور دمای اب ورودی مشکل داره -(باز کردن جریان - کوتاه کردن جریان)
در پکیج ما این مشکل با ارور e0 نشون داده میشه دوستانی که پکیج های دیگه ای دارن این مشکل را با ارور e4 یا e6 یا e .... نشون داده میشه . پس اگه مشکل مشابه بنده رو داشتین
لطفا راهنمایی کنید .

tamirkar1
24-01-2015, 12:36
دستگاه تک مبدله است یا دو مبدله؟
آیا وقتی آبگرم مصرف میکنید صدا هم میده بعد ارور e0 میده یا اصلا صدای نداره.
سلام
با اب گرم مصرفی مشکل داریم و بعد از چند لحظه که اب رو گرم میکنه شعله خاموش میشه و ارور e0 میده - اب گرم رادیاتورها درسته و مشکلی نداره
در توضیح ارور e0 روی بدنه پکیج نوشته :
inlet water temp sensor malfunction
(open circuit -short circuit)
به این مضمون که سنسور دمای اب ورودی مشکل داره -(باز کردن جریان - کوتاه کردن جریان)
در پکیج ما این مشکل با ارور e0 نشون داده میشه دوستانی که پکیج های دیگه ای دارن این مشکل را با ارور e4 یا e6 یا e .... نشون داده میشه . پس اگه مشکل مشابه بنده رو داشتین
لطفا راهنمایی کنید .

hesam.eng
24-01-2015, 17:50
سلام خدمت اساتید عزیز
کسی از بست ( پایه ) رادیاتور مدل ایفلی عکس داره ؟
برای رادیاتور پنلی میخوام گفتند اسمش ایفلی هست میخوام ببینم درسته همین بستی هست که میخوام

56sx
24-01-2015, 19:38
دستگاه تک مبدله است یا دو مبدله؟
آیا وقتی آبگرم مصرف میکنید صدا هم میده بعد ارور e0 میده یا اصلا صدای نداره.

خیلی ممنون از پاسختون
دو مبدله هستش و هیچ صدایی نداره
امروز تا این لحظه هم که تستش کردم ارورر نداده ولی اب گرم مصرفی زیاد گرم نیست
مشکل چی میتونه باشه ؟

hadi vakili
24-01-2015, 21:09
سلام
من دنبال یک پکیج خوب کم صدا و کممصرف و مقرون به صرفه هستم الته با خدمات خوب
بین بوتان و ایران رادیاتور موندم کدوم رو بگیرم
خونه یک واحد یک طبقه 120 متری است
گرمایش از کف فقط اشپزخانه رو کار میخام بکنم ولی باقی فضای خونه رو پره گذاشتم
پرسیدم میگن مدل 24000 فن دار باید بگیرم
فقط مودم کدوم مدل رو بگیرم
لطفا زودتر بهم جواب بدین
با تشکر:n19:

teknesiyan1
24-01-2015, 23:16
سلام
من دنبال یک پکیج خوب کم صدا و کممصرف و مقرون به صرفه هستم الته با خدمات خوب
بین بوتان و ایران رادیاتور موندم کدوم رو بگیرم
خونه یک واحد یک طبقه 120 متری است
گرمایش از کف فقط اشپزخانه رو کار میخام بکنم ولی باقی فضای خونه رو پره گذاشتم
پرسیدم میگن مدل 24000 فن دار باید بگیرم
فقط مودم کدوم مدل رو بگیرم
لطفا زودتر بهم جواب بدین
با تشکر:n19:

والا از نظر من درست نیست که یه قسمت خونه رادیات باشه و یه قسمت گرمایش از کف ،چون وقتی گرمایش از کف باشه حداكثر دماي كف در اين سيستم 29 درجه‌ي سانتيگراد باید باشه که در این صورت نمی تونین دمای رادیات ها رو مثلا روی 70 یا بالاتر بزارین چون تو قسمت آشپزخونه به علت تراکم لوله ها ا پاهاتون میسوزه و در قسمت های دیگه اگه دما کم باشه رادیات ها هوا رو گرم نمیکنه.

tamirkar1
24-01-2015, 23:17
فشار آبگرم را تا نصفه کم کنید ببینید درست میشه.
خیلی ممنون از پاسختون
دو مبدله هستش و هیچ صدایی نداره
امروز تا این لحظه هم که تستش کردم ارورر نداده ولی اب گرم مصرفی زیاد گرم نیست
مشکل چی میتونه باشه ؟

tamirkar1
24-01-2015, 23:20

سلام خدمت اساتید عزیز
کسی از بست ( پایه ) رادیاتور مدل ایفلی عکس داره ؟
برای رادیاتور پنلی میخوام گفتند اسمش ایفلی هست میخوام ببینم درسته همین بستی هست که میخوام

abbas-t
25-01-2015, 15:15
سلام دوستان
اگه فرصت داشتم ،تاپیگو مطالعه میکردم اما ازونجایی که برای واحد 65 متری که ثبت نام کردم باید سریعا پکیچ تهیه کنم (کارفرما خواسته )
لطفا یه مارک خوب با خدمات در ساوه معرفی کنید ممنون میشم

mch1359
25-01-2015, 18:01
باسلام . لطفا نظرتون در مورد پکیج گرم ایران چی هست ؟

56sx
25-01-2015, 18:31
فشار آبگرم را تا نصفه کم کنید ببینید درست میشه.

این راه حل برای کدوم مشکل هستش برای رفع ارور e0 یا اب مصرفی گرم نیست؟
چون اب گرم مصرفی هم گرم شده و تا الان هیچ ارورری نداده
در ضمن فشار اب مصرفی رو چطور کم کنم؟

tamirkar1
25-01-2015, 22:29
برای گرم کردن آب .
باید آب سرد ورودی به دستگاه را تا نصفه ببندید. (با شیر پرکن اشتباه نگیرید آب سرد ورودی که احتمالا روش سختی گیر هم نصب شده را میکم)
این راه حل برای کدوم مشکل هستش برای رفع ارور e0 یا اب مصرفی گرم نیست؟
چون اب گرم مصرفی هم گرم شده و تا الان هیچ ارورری نداده
در ضمن فشار اب مصرفی رو چطور کم کنم؟

tamirkar1
25-01-2015, 22:35
گرم ایران محصول شرکت باکسی ایتالیا است. ولی در مشهد با نام گرم ایران قراره که مونتاژ بشه. و احتمالا کلیه تجیهزات کارخانه هم در مشهد راه اندازی شده.
پیکج های خیلی پر قدرت و خوبیه. من خودم چند ساله پیش تعدادی باکسی نصب کردم ولی تا حالا مشکلی نداشتم.این پکیج توی تهران طرفدارای خیلی زیادی داره. اگر قطعات داخلیشو ببینید متوجه میشید که چیه. اکثر قطعاتش Made in Italy خورده.
باسلام . لطفا نظرتون در مورد پکیج گرم ایران چی هست ؟

mch1359
25-01-2015, 23:00
سلام. نظرتون در خصوص مارک و نوع پکیج ،جهت سیستم گرمایش از کف با متراژ ۱۰۵ متر مربع چی هست ؟ با تشکر از شما .

جستوجوگر
26-01-2015, 09:28
ا سلام خدمت دوستان عزیز و فنی
من باید یه پکیج برای یه واحد آپارتمانی 92 متری داخل یزد بخرم که انتخاب خودم والترو هست چون فکر میکنم نسبت به پکیج هایی مثل ایساتیس بوتان و ایران رادیاتور برتری داره.
البته نظر شخصی من اینجوریه حالا از دوستان عزیز میخوام که یه مدل مناسب والترو را معرفی کنن و اینکه آیا واترو از نظر کیفیت و موقعیت یزد بودن انتخاب درستی برای من هست یا نه؟ نظرتون نسبت به مرکوری چیه؟
با تشکر فراوان

abbas-t
26-01-2015, 13:39
سلام دوستان
اگه فرصت داشتم ،تاپیگو مطالعه میکردم اما ازونجایی که برای واحد 65 متری که ثبت نام کردم باید سریعا پکیچ تهیه کنم (کارفرما خواسته )
لطفا یه مارک خوب با خدمات در ساوه معرفی کنید ممنون میشم
کسی کمکی نمیکنه؟!!!

hesam.eng
26-01-2015, 16:25
ا سلام خدمت دوستان عزیز و فنی
با تشکر فراوان
سلام دوست عزیز
پکیج والترو مدل B5 24000 خوبه مصرف کم و بازده بالا
دو مبدل فن دار درضمن برنامه هفتگی هم داره قیمتش 2840000 + 8% ارزش افزوده
و جنرال والترو مدل G8 مونتاژ ایران تک مبدل و فن دار فکر کنم قیمتش یزد 1990000 تومان + 8% ارزش افزوده
لطفا هر کدوم خریدید قیمتش را توی سایت بگذارید

mch1359
26-01-2015, 16:48
سلام. نظرتون در خصوص مارک و نوع پکیج مناسب ،جهت سیستم گرمایش از کف با متراژ ۱۰۵ متر مربع چی هست ؟ با تشکر از شما

amir3852
26-01-2015, 18:16
با سلام به دوست عزيزمون
من راستش به مقدار سختي اب و كلا سيستم آب شهري يزد آشنايي ندارم ولي پكيج بايد با آب شهري همون شهر سازگاري خوبي داشته باشه
شما بهتره از خدماتي بصورت نامحسوس سوال كنين و از اپراتورشون بپرسين مثلا تا الان درصد خرابيهاي چه مدل پكيج و چه برندي رو خدمات دادند
مثلا من خودم توي شهر كرج همه نوع برندي پيدا نميشه شديدا فروشنده ها به ايران رادياتور بسنده كردند و بوتان در حاليكه من به شخصه بعد از 8 سال كار با پكيج ايراني (به اصطلاح قطعات ايتاليايي ساخت مشهد يا اصفهان) پيشنهاد نميدم. چون 10 تا واحد دارم تا چند سال پيش قبل از ساخت همش اخگر رو ميگفتند عاليه نظير نداره ولي واحد خودم كه 80 متري به 6 ماه نرسيد كه خرابي پيدا كرد و گارانتي هم قبول نكرد فرمودند استفاده صحيح نداشتين من توي اين سايت و فروم چندين بار اين مطلب رو توضيح دادم 4 ميليون پكيج خريدم ولي تا الن باورتون نميشه تعميركارش اقاي حبيبي توي كرج معروفن بيش از 10 ميليون فقط هزينه تعميرات دادم در عرض 8 سال - به هيچ وجهي زير بار پكيج ايراني نريد حتي ايران رادياتور
خرابيش قبل از 6 ماه شروع ميشه اونهايي كه ميگن مال ما خرابي نداشته 100 درصد بدونين كه به شدت استفاده پاييني ندارند مثل خود من كه يك مستأجر داشتم اصلا روي زمستاني نميذاشت و هفته اي يكبار 5 دقيقه دوش ميگرفت خيلي هم راضي بود توي 3 سال اول اصلا خرابي نداشت ولي براي خود من كه 130 متر خونه دارم و وقتي حموم ميرم توقع دارم پكيج هم آب گرم به رايداتور و هم به حموم برسونه و به هيچ وجهي كم نياره پيشنهادم گلديران فقط گلديران
تمامي اين حرفها كه قطعاتش ايراني دروغه فقط بخاطر اينه كه فروشنده ها مون اصلا دوست ندارند نون حلال ببرن براي زنو بچشون
چون خدايي دارم ميگم خودم توي كار بازارم و دارم ميبينم طرف كه اسمش فروشنده هست هر چي توي انبارش مونده و فروشش كمه ميگه همين مدل و برند عاليه شما همينو ببر
امروز رفتيم يك فروشگاه گلديران سولاردوم پرشيا 3858 بخريم خانم 6 ماه توليد نميشه اصلا توي كره هم نيستش كه من براي اين فروشنده داستان دارم چون براحتي زنگ ميزنم و ...
خيلي جالبه اون شخص محترم بعد از خريدش و به حرف من به صد تا جاي تهران زنگ زد و قيمت گرفت همشون گفتند خانم داريم توليد هم ميشه ولي چون مدل عاليه كمياب شده جديدا
اين حرف كجا اون قبلي كجا
من 4 تا از واحدهامو چند سال پكيج گلديران بستم دست مستأجر هم هستش نشده تا حالا زنگ بزنم گلديران بگم جون جدتون بيايين اين پكيج و بكنين ببرين
ولي 100 بار بيشتر زنگ زدم به اخگر و فحششون دادم - چون جلوي من منبع انبساط و باز ميكرد 190 پول ميگرفت و ميگفت ايني كه ميبندم ايتاليايي بعد پرس و جو شدم فهميدم توي ماهدشت كرج ميايين همين منبع انبساط ها رو باز ميكنن و تيوب داخل رو عوض ميكنن با هزينه 10 تومن و دوباره به مردم بيچاره ميفروشن 190 تومن شما ببين دوست عزيز اون تعميركار چرا بايد 180 هزار تومن اين وسط نون حروم بخوره
ولي اصلا نميخوام تبليغات گلديران يا حالا برند ال جي رو بكنم - چون اصلا پكيجهاي گلديران هيچيش ال جي نيست و از چندين كشور اروپايي تهيه ميشه
ميتونين بازش كنين و ببينيد كه مثلا شير گاز يا پمپش شماره سريال همون كشور سازنده رو داره
اميدوارم گفته هام باعث رنجش خاطر دوستان نشده باشه ولي حقيقتيه كه من 8 سال متأسفانه درگيرش هستم
باورتون نميشه يك واحد 130 متري ديگه دارم دست مستأجر و 6 نفرن و روزي حداقل اينها به علت نوع كارشون حداقل 3 بار حموم ميكنن و مصرف آب گرم توي اين فصلشون خيلي بالاست
من 4 ماهه پيش براشون مدل Pioneer 262FW خريدم و اتفاقا ديشب ازش پرسيديدم كه راضي هستين - ايشون با اينكه خودشون تعميركار لوازم گازسوز و تأسيسات هستند فرمودند تا حالا آخ از اين پكيج نشنيدن و توي اين چند ساله كه با هر برندي كار ميكردند اصلا فكرشو نميكردند كه پكيجي بتونه همزمان به تمامي مسيرهاي توي خونه مثلا آشپزخونه يا حموم يا رادياتورها در آن واحد آب گرم عالي برسونه
خلاصه از ما گفتني بود و درد دل - خدا كنه مفيد واقع بشه

M.Amorous
26-01-2015, 18:54
سلام دوستان ببخشید ما میخوایم برا خونمون پکیج و رادیاتور بذاریم به نظرتون چه مارکی خوبه بگیریم؟

amir3852
26-01-2015, 19:04
سلام دوستان ببخشید ما میخوایم برا خونمون پکیج و رادیاتور بذاریم به نظرتون چه مارکی خوبه بگیریم؟

با سلام
دوست عزيزم شما يك زحمت كوچولو بكش و ببين و بپرس از تعميرگاهها و خدماتيها كمترين خرابي و تعميرات مربوط به كدوم برند بوده
در مورد رادياتور يك نمونه ايران رادياتور من تعويض گرفتم هر پره 20 تومن و صادراتي ولي جنس خوبي داره و از اون بهتر براي فضاهاي بيشتر مدل پنلي تركيه‌اي هستش كه تا 15 سال هم گارانتي داره و واقعا توي اين 15 سال هيچيش نميشه چه بسا كه بيشتر
موفق باشين

amir3852
26-01-2015, 19:06

با سلام
دوست عزيزم شما يك زحمت كوچولو بكش و ببين و بپرس از تعميرگاهها و خدماتيها كمترين خرابي و تعميرات مربوط به كدوم برند بوده
در مورد رادياتور يك نمونه ايران رادياتور من تعويض گرفتم هر پره 20 تومن و صادراتي ولي جنس خوبي داره و از اون بهتر براي فضاهاي بيشتر مدل پنلي تركيه‌اي هستش كه تا 15 سال هم گارانتي داره و واقعا توي اين 15 سال هيچيش نميشه چه بسا كه بيشتر
موفق باشين

sahar17
26-01-2015, 21:07
سلام
متاسفانه یا خوشبختانه هرکس یه مدل پکیج رو تعریف میکنه و انتخاب رو سخت میکنه ...
ما یه آپارتمان 110 متری داریم طبقه اول که همکفش پارکینگ ... دوستان پکیج های بوش رو معرفی کردن میخواستم بدونم نظر شما چیه در ضمن سختی آب هم داریم و همچنین قیمت برامون مهم نیست فقط یه چیز خوب باشه
ممنون.

teknesiyan1
26-01-2015, 23:22
ferroli f 24 divatech

amir3852
26-01-2015, 23:36
سلام
متاسفانه یا خوشبختانه هرکس یه مدل پکیج رو تعریف میکنه و انتخاب رو سخت میکنه ...
ما یه آپارتمان 110 متری داریم طبقه اول که همکفش پارکینگ ... دوستان پکیج های بوش رو معرفی کردن میخواستم بدونم نظر شما چیه در ضمن سختی آب هم داریم و همچنین قیمت برامون مهم نیست فقط یه چیز خوب باشه
ممنون.

با سلام مجدد
راستش من بوش رو خودم شخصا استفاده نكردم و من هم خيلي شنيدم خوبه ولي قيمتش قلقلكيه
نسبت به كيفيتش و قيمتش نميارزه چون تو مدلهاش دو مبدل و فن دار نيست و همين دو مبدل بودنش خيلي مهمه
شايدم من نديدم - فرمايش شما هم كاملا صحيح چون هر كسي هموني رو كه مصرف ميكنه و خوب جواب ميده تعريف ميكنه
من خودم 130 متري دارم و به نظر خود من اين موارد خيلي بايد مد نظر باشه
1- از خود پكيج خود سازنده قطعات مهمه نه مونتاژكارش
2- حتما دو مبدل بگيرين كه كمبود آب گرم رو جبران كنه
3- با پمپ قوي بگيرين كه اگر خواستين جابجا كنين بتونه يك فضاي بزرگتر رو پوشش بده به من نمايندگي دره شيري توي كرج ادعا كرده پمپ ايران رادياتور اولين پمپ توي دنياست كه ميتونه 18 متر آب پرتاب كنه من كلم سوت كشيد بعدشم دو تا شاخ گنده درآوردم بخدا جاش روي سرم هست - پيش خودم فكر كردم سازنده هاي بسيار قوي و درجه يك دنيا مثلا همون وايلانت چرا همچين ادعايي ندارند - اسم بردم كه بدونيد همچين فروشنده هايي هستند - ولي وقتي پرسيدم اين 18 متر آب اينقدري هستش كه هم حموم يك ساعت مداوم آب گرم با بخار بده و هم رادياتور رو گرم نگهداره گفت نه خيلي جالب نيست
4- من كه عرض كردم گلديران يك حسن خيلي خيلي بزرگ داره و روشن شدن و تنظيمات با موبايل فرض شما براي ويلاي شمال پكيج پرستيژ گلديران خريدين چند ساعت جلوترش زنگ ميزنين و پكيج شروع بكار ميكنه تا شما برسي خونه آتيش و حموم آماده هست و براحتي ميشه توي آشپزخونه پخت و پز كرد و از سرويس بهداشتي هم براحتي با آب گرم استفاده كرد
5- مدعاي اين حرفم يك شخص محترمي كه شايد چند دهه هستش كه تعميركار پكيج و توي يك نيروگاه خاص هم كار ميكنه و بقول خودشون پستشونو با تعمير انواع تأسيسات سبك و سنگين نيروگاهي كندن و اتفاقا امروز به من هم گفت بوش يا وايلانت نخر كيفيت سابق رو نداره و ظرفيت گرمادهي پايين رو داره من هم شديدا قانع شدم
6- حتما فن دار باشه چون توي آشپزخونه و محيط و فضاي خونه بوي گاز خام و درست منفجر نشده ميپيچه و شديدا باعث فرسايش وسايل ميشه مثل آشپزخونه ما كه كلا لوسترش ب... چيز رفت و دوباره خريديم و يك هزينه سنگين بابت خرابي سقف و غيره و غيره روي دستمون گذاشت
7- حتما حتما سيستم شعله وري آهسته داشته باشه مثل پكيج بوتان يا اخگر به يكباره گاز رو شعله ور و منفجر نكنه چون صداي بسيار بدي ايجاد ميكنه - خدا رو شكر گازهامون كه شديدا داراي رسوبات گازي مثل سرب و گوگرد هستند دو تا ماده مضر كه هم خورنده ان هم استنشاقشون خطرناكه
8- شير گازي هر ماركي بود بهترين باشه چون اگر شير گازي يا همون شير سه راهي درست عمل نكنه آب گرم شما كاملا هدر ميره
9- منبع انبساط حجيم حداقل 8 ليتر بايد داشته باشه با سيستم سوپاپ اطمينان براي سر رفتن
10- بهتره سيستم ايمنيش واقعا اروپايي باشه يعني توانايي از كار انداختن پكيج و خاموش كردنش بمواقع ضروري و خطر كه اگر منزل هم نباشين با خيال راحت تشريف ببريد بيرون
11- از سيستم سنسور تنظيم دما بتونه استفاده كنه اونهم با كمترين خطا مثلا همه اتاقها رو شما نميخواهيد يك دما داشته باشين مثل اينكه بعضي پكيجها اين قابليت رو دارند
12- رسوبگير آب با قابليت تميز كردن
13- يك خريد موفق همراه با شادي

aminjigar
27-01-2015, 20:05
سلام... دوستان لطفا راهنمایی کنید...

یه پکیج ایران رادیاتور داریم وقتی رو درجه های بالا می زاریم مدام روشن و خاموش میشه که اعصاب و به هم می ریزه، روشی برای حل این مشکل هست؟

در ثانی رو درجه MAx هم دمای آب به بالای 50 درجه نمیرسه (قسمت رادیاتورها) مشکل از کجاست؟

tamirkar1
29-01-2015, 21:54
صافی 2.5 که روی لوله برگشت شوفاژ نصب شده را باز کنید. شاید کثیف شده باشه.

سلام... دوستان لطفا راهنمایی کنید...

یه پکیج ایران رادیاتور داریم وقتی رو درجه های بالا می زاریم مدام روشن و خاموش میشه که اعصاب و به هم می ریزه، روشی برای حل این مشکل هست؟

در ثانی رو درجه MAx هم دمای آب به بالای 50 درجه نمیرسه (قسمت رادیاتورها) مشکل از کجاست؟

Abbas hp
30-01-2015, 00:32
سلام به همه دوستان
بنده يک واحد 70 مترى به لطف خدا خريدم و دنبال خرىد پکىج هستم. در مدت 20 روز گشتن دربازار به سه مدل براي خرىد رسىدم.
1- فرولى 2- اپتيما بوتان 3- روما بوتان
لطفا نظرات روجهت تاىىد ىا رد کردن موارد بفرماىىد.
قيمت هم برام مهم هست . در ضمن فعلا نظرم روى روما بوتان 24000 هست. و را,ياتور هم بوتان
موقعىت ساختمان: طبقه 5 ( ىکى مانده به آخر) .
ممنون

book3000
30-01-2015, 10:29
با تشکر از همه دوستان
پکیج بوتان کالدا ونیزیا از درجه ۶۵ بالاتر نمی رود ولوم رادیاتور تا انتهاست
هواگیری شده
نزدیک ترین رادیاتور داغ است و دورترین کمی گرم

maryamshe
30-01-2015, 21:40
با سلام پكيج ٢٨٠٠٠ زاس براي منزل ٢٠٠ متري خريده بعد از چند ماه دستگاه با جرقه زدن روشن شده و بعد از إتمام جرقه شعله ان خاموش ميشود تا سه مرتبه اين كار انجام ميشود و دستگاه ريستارد ميشود و عكس اچار بر روي ان ظاهر ميشود دستگاه را عِوَض كرده و بارل ٢٨٠٠٠ خريده و اين نيز بعد از چند ماه همان كار انجام ميشود و بعد از خاموش شدن علامت E1 ظاهر ميشود خواهش ميكنم مرا راهنماي كنيد در ضمن وقتي جرقه زنً ان را سوهان ميزنمً چند روزي كار ميكند و يا روكشً. سيفد ان را برداشته و شعله ان نمايان ميشود چند روزي كار ميكند

tamirkar1
30-01-2015, 21:43
صافی 2.5 که روی لوله برگشت شوفاژ نصب شده را باز کنید. و دوباره سیستم را هواگیری کنید.
سلام به همه دوستان
بنده يک واحد 70 مترى به لطف خدا خريدم و دنبال خرىد پکىج هستم. در مدت 20 روز گشتن دربازار به سه مدل براي خرىد رسىدم.
قيمت هم برام مهم هست . در ضمن فعلا نظرم روى روما بوتان 24000 هست. و را,ياتور هم بوتان
ممنون

tamirkar1
30-01-2015, 21:46
کنتر گاز را باید بررسی کنید. شاید مشکل از کنتور گاز باشه. و کنتور به اصطلاح شکم داده باشه و هر از چند گاهی مسیر خروج گاز را قطع میکنه و در همین لحظه پکیج ایراد 1 را میده.
فشار گاز باید 20 میلی بار باشه در غیر اینصورت ایراد 1 خیلی اتفاق میافته.
با سلام پكيج ٢٨٠٠٠ زاس براي منزل ٢٠٠ متري خريده بعد از چند ماه دستگاه با جرقه زدن روشن شده و بعد از إتمام جرقه شعله ان خاموش ميشود تا سه مرتبه اين كار انجام ميشود و دستگاه ريستارد ميشود و عكس اچار بر روي ان ظاهر ميشود دستگاه را عِوَض كرده و بارل ٢٨٠٠٠ خريده و اين نيز بعد از چند ماه همان كار انجام ميشود و بعد از خاموش شدن علامت E1 ظاهر ميشود خواهش ميكنم مرا راهنماي كنيد

tamirkar1
31-01-2015, 22:53
یعنی در مدت زمان یک ماه سطح الکترود جرقه زن کاملا اکسید میشه؟
با سلام پكيج ٢٨٠٠٠ زاس براي منزل ٢٠٠ متري خريده بعد از چند ماه دستگاه با جرقه زدن روشن شده و بعد از إتمام جرقه شعله ان خاموش ميشود تا سه مرتبه اين كار انجام ميشود و دستگاه ريستارد ميشود و عكس اچار بر روي ان ظاهر ميشود دستگاه را عِوَض كرده و بارل ٢٨٠٠٠ خريده و اين نيز بعد از چند ماه همان كار انجام ميشود و بعد از خاموش شدن علامت E1 ظاهر ميشود خواهش ميكنم مرا راهنماي كنيد در ضمن وقتي جرقه زنً ان را سوهان ميزنمً چند روزي كار ميكند و يا روكشً. سيفد ان را برداشته و شعله ان نمايان ميشود چند روزي كار ميكند

maryamshe
31-01-2015, 22:56
كنتر را عِوَض كرده و كنتر تازه و قوي تر انداخته در ضمن در موقع خرابي جرقه زنً ان را سوهان كشيده و چند روزي كار ميكند و يا روكشً بيروني و داخلي ان را بر ميداريم به طوري كه شعله ان نمايان ميشود باز هم چند روزي كار ميكند با تشكر منتظر جواب شما بزرگوار هستم

maryamshe
31-01-2015, 23:07
نميدونم امكان أكسيده شدن جرقه زنً خيلي كم است ولي با تميز كردن جرقه زن و ياوقتي درب ان باز ميكنم شعله ان نمايان شده شعله ان زياد شده و كار ميكند البته تا چند روزي و بعد از ان دوباره خاموش كردن شروع ميشودو دستگاه بعد از جرقه زدن شعله گاز دارد و بعداز إتمام جرقه شعله ان خاموش ميشود تا زماني كه جرقه ميزند شعله دارددر ضمن ساختمان تازه ساز و لوله كشي تازه و سيستم گرمايش از كف ميباشد. نميدونم چه كاري بكنم با تشكر. زياد

tamirkar1
01-02-2015, 01:05
از تنظیم بودن شیر گاز پکیج مطمئن هستید؟
تا حالا شده وقتی روکش دستگاه را برداشتید در این حالت هم ارور بده؟ یا در این حالت اصلا مشکلی نداره؟
آیا محل نصب پکیج مرطوبه؟
كنتر را عِوَض كرده و كنتر تازه و قوي تر انداخته در ضمن در موقع خرابي جرقه زنً ان را سوهان كشيده و چند روزي كار ميكند و يا روكشً بيروني و داخلي ان را بر ميداريم به طوري كه شعله ان نمايان ميشود باز هم چند روزي كار ميكند با تشكر منتظر جواب شما بزرگوار هستم

maryamshe
01-02-2015, 19:27
با سلام و تشكر از شما دستگاه قبلي كه زاس بود بعد از چند مدت به طور كلي از كار افتاد و فقط جرقه ميزد و ارور ميزد ولي دستگاه جديد بارل يآدم نميايد روكش دستگاه را برداشته و ارور دهد در ضمن محل دستگاه انچنان رطوبة ندارد در كنج اشپزخانه يك محوطه يك در دو متر در ارتفاع سه متر كه در اين محوطه كه به صورت مستطيل است كه سه طرف ان ديوار و يك سمت ان باز است،أيا امكان دارد جريان هوا كم باشد وقتيكه روكش دستگاه را بر ميداريم ميزان شعله گاز زياد ميشود و دستگاه كار ميكند. أيا ميتونم. شير داخلي را كمي باز كنم كه شعله ان زياد شود

tamirkar1
01-02-2015, 23:30
تنظیم شیر گاز یک کار کاملا تخصصی است. اگر یکمی فشار گاز بالا پایین باشه امکان ایجاد خطر خیلی زیاد میشه.
در قسمتی که پکیج نصب کردید هواکش یا دریچه تهویه هوا داره یا نه. اگر نداره بهتره یک دریچه تامین هوا هم براش ایجاد کنید. و نتیجه را بررسی کنید.
با سلام و تشكر از شما دستگاه قبلي كه زاس بود بعد از چند مدت به طور كلي از كار افتاد و فقط جرقه ميزد و ارور ميزد ولي دستگاه جديد بارل يآدم نميايد روكش دستگاه را برداشته و ارور دهد در ضمن محل دستگاه انچنان رطوبة ندارد در كنج اشپزخانه يك محوطه يك در دو متر در ارتفاع سه متر كه در اين محوطه كه به صورت مستطيل است كه سه طرف ان ديوار و يك سمت ان باز است،أيا امكان دارد جريان هوا كم باشد وقتيكه روكش دستگاه را بر ميداريم ميزان شعله گاز زياد ميشود و دستگاه كار ميكند. أيا ميتونم. شير داخلي را كمي باز كنم كه شعله ان زياد شود

Abbas hp
02-02-2015, 01:05
سلام مجدد. بنده درخواستى کردم ولى انگار کسى اهميتي نميده. ممنون

alizadehbirjandi
02-02-2015, 11:36
سلام خونه رو وقتي خريدم پكيج اخگر داشته الانم از شير اطمينانش آب مياد و فشار پايين مياد شير اطمينان رو ديشب عوضش كردم هيچ تغييري نكرده احتمال داره افت فشار و ابريزي علت ديگه اي داشته باشه لطفا راهنمايي كنيد؟

tamirkar1
02-02-2015, 22:35
احتمالا شیر پرکنش خراب شده .
اول شیر پرکن را بررسی کنید و مطمئن باشید که سالمه.بادمنبع انبساط را هم تنظیم کنید. قطعا مشکل حل میشه.
سلام خونه رو وقتي خريدم پكيج اخگر داشته الانم از شير اطمينانش آب مياد و فشار پايين مياد شير اطمينان رو ديشب عوضش كردم هيچ تغييري نكرده احتمال داره افت فشار و ابريزي علت ديگه اي داشته باشه لطفا راهنمايي كنيد؟

tamirkar1
02-02-2015, 22:43
اگر قصد خرید پکیج خوب با کیفیت و خدمات خیلی خوب دارید پیشنهادم فرولی است.
ولی اگر نمیخواید زیادهزینه کنید ، اوپتیما پکیج خوبیه.
سلام به همه دوستان
ممنون

Abbas hp
03-02-2015, 07:01
ممنون که پاسخ داديد.

Abbas hp
03-02-2015, 07:20
بي زحمت اگر اطلاعاتى راجع به پکيج a.s.l داريد بفرماييد.
امروز يک فروشنده اون رو هم پىشنهاد داد
راجع به رادياتور پنلي بهتره ىا پره اي ؟
با توجه به اينکه فردا قصد خريد دارم لطفا زود جواب بديد. خيلي ممنون

tamirkar1
03-02-2015, 23:08
پیشنهاد نمیکنم. انتخاب های قبلی خیلی خیلی بهتر بودند.
بي زحمت اگر اطلاعاتى راجع به پکيج a.s.l داريد بفرماييد.
امروز يک فروشنده اون رو هم پىشنهاد داد
راجع به رادياتور پنلي بهتره ىا پره اي ؟
با توجه به اينکه فردا قصد خريد دارم لطفا زود جواب بديد. خيلي ممنون

maryamshe
04-02-2015, 00:48
با سلام و تشكر از راهنمايي شما نتيجه گرفتم كه ميزان تهويه هوا كم است ً يك عدد پنكه خانگي را در نزديكى ورودي جاي پكيج روشن كرده دستگاه ارور نميدهد. ميتوانم يك عدد تهويه معمولي تهيه و بالآي دستگاه گذاشته با اين عمل مشكل حل ميشود? اگر شدني است كجا ي دستگاه گذاشته و چگونه اينكار را انجام بدهم بالآي پكيج دريچه است آنجا ميشود نصب كرد? برق را از كجاه تأمين كنم?با تشكر فراوانًً. ...در ضمن در ان محل امكان نصب و دسترسي به تهويه هوا از بيرون به داخل محل وجود ندارد----- سوالي ديگر لوله تخليه دود پكيج ديواري كه داراي فن ميباشد( بارل ٢٨٠٠٠ ). كه ارتفاع لوله هشت متر باشد بايد چه سايزي باشد ؟ بعد از دريچه خروجي دود ميشود يك متر لوله سايز ٦ كار گذاشت بعد از ان لوله اصلي نصب كرد ؟با سپاس فراوان .

tamirkar1
04-02-2015, 23:28
اگر امکان داشته باشه که دریچه تهئیه هئا در نزدیکی پکیج نصب بشه یا از دودکش دوجداره استفاده کنید خیلی بهتره.
معمولا از لوله 6 برای پکیج های فن دار استفاده میشه که به نظر من بهتره که از لوله 8یا 10 اسفاده کنید.
با سلام و تشكر از راهنمايي شما نتيجه گرفتم كه ميزان تهويه هوا كم است ً يك عدد پنكه خانگي را در نزديكى ورودي جاي پكيج روشن كرده دستگاه ارور نميدهد. ميتوانم يك عدد تهويه معمولي تهيه و بالآي دستگاه گذاشته با اين عمل مشكل حل ميشود? اگر شدني است كجا ي دستگاه گذاشته و چگونه اينكار را انجام بدهم بالآي پكيج دريچه است آنجا ميشود نصب كرد? برق را از كجاه تأمين كنم?با تشكر فراوانًً. ...در ضمن در ان محل امكان نصب و دسترسي به تهويه هوا از بيرون به داخل محل وجود ندارد----- سوالي ديگر لوله تخليه دود پكيج ديواري كه داراي فن ميباشد( بارل ٢٨٠٠٠ ). كه ارتفاع لوله هشت متر باشد بايد چه سايزي باشد ؟ بعد از دريچه خروجي دود ميشود يك متر لوله سايز ٦ كار گذاشت بعد از ان لوله اصلي نصب كرد ؟با سپاس فراوان .

maryamshe
06-02-2015, 18:22
با سلام وقتي درجه شير أب يا راديات را روي ٤٨ تنظيم كنيم موقع باز كردن شير أب و روشن شدن دستگاه درجه تا چند بايد برود ؟ وَيَا موقع روشن شدن دستگاه براي راديات درجه تا حد ميرود؟ أيا از درجه ٤٨ كمتر يا بيشتر و يا همان درجه ٤٨ بايد برود؟ با تشكر. --------إستاد عزيز منتظر جواب شما هستم

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-02-2015, 19:05
سلام دوستان
توی تلویزیون آگهی رادیاتور پانلی رو دیدم امروز که میگه خداحافط رادیاتورهای آلومینیومی
این پانلی چیه ؟ چه حُسنی داره ؟
چقدر گرانتر هست ؟

tamirkar1
07-02-2015, 23:27
رادیاتور وسیله ایست فلزی که جنس آن بسته به نوع کاربردش متفاوت می‌باشد، غالباً رادیاتورها به عنوان ناقل دمای آب عمل می‌کنند. از جمله کاربردهای رادیاتور می‌توان به استفاده از آن در منازل جهت انتقال حرارت آب گرم رسیده از بویلر به داخل ساختمان اشاره کرد . رادیاتورها انواع بسیار متنوعی دارند، از جمله آنها می‌توان به رادیاتورهای آلومینیومی، فولادی پره ای و فولادی پنلی اشاره کرد.
رادیاتورهای فولادی پره (نسل اول رادیاتور) یکی از انواع رادیاتورهای مورد استفاده برای تامین حرارت اماکن می باشد، که از ورقه های فولاد تولید می شود این نوع رادیاتور ها با حفظ ظاهر و طراحی از شکل رادیاتور های چدنی قدیمی ساخته شده در حال حاضر در ایران استفاده می شود از مزایای آن فقط می توان به قیمت اولیه کم آن در زمان خرید اشاره کرد .از معایب آن می توان به مصرف زیاد انرژی و بازده انرژی کم، وزن بسیار زیاد آنها و حجم آبگیری بسیار زیاد آنها در مقایسه با رادیاتور های آلومینیمی (نسل دوم رادیاتور) و بازده حرارتی بسیار کمتر از رادیاتور های آلومینیمی و ظاهر نازیبا و عرض زیاد آن نسبت به سایر رادیاتور ها .

رادیاتورآلومینیمی (نسل دوم رادیاتور) که گاهی اوقات همراه با ترکیبی از سرب می‌باشد. از جمله کاربردهای رادیاتورهای آلومینیومی می‌توان به استفاده از آن در سیستم گرمایشی شوفاژ منازل و اماکن جهت گرم کردن محیط اشاره کرد. آلومینیوم بعد از طلا، نقره و مس، از نظر میزان رسانایی چهارمین فلزی به حساب می آید. این فلز در طبیعت به وفور یافت می‌شود و قیمت مناسبی نیز دارد. رادیاتورهای آلومینیومی، سبکتر، زیباتر از رادیاتورهای فولادی پره ای بوده و ضریب هدایت حرارتی بالاتری نسبت به انواع فولادی پره ای قدیمی دارند. از دیگر مزایای رادیاتور آلومینیومی طول عمر بالا و عدم زنگ زدگی آن است.
ادیاتورهای فولادی پنلی (نسل سوم رادیاتور) یکی از انواع رادیاتورهای مورد استفاده برای تامین حرارت اماکن می باشد، که از ورقه های فولاد تولید می شود و اغلب پوشش خارجی رادیاتور از جنس پلی استر می باشد تا از آن در مقابل زنگ زدگی محافظت کند. این نسل رادیاتور به خاطر تکنولوژی طراحی ای که در آن استفاده شده است نسبت به رادیاتور های نسل قبل کاراتر شده و اشکالات و معایب آنها را پوشش داده است .
حجم آبگیری و ظرفیت گرمایی : ۵٫۲ لیتر در یک رادیاتور به طول ۱۰۰ سانتی متر و با ظرفیت گرمایی ۲۱۰۰ کیلو کالری
حجم آبگیری فوق العاده کم رادیاتور پنلی و ظرفیت گرمایی بی نظیر این رادیاتور در مقایسه با رادیاتور های پنلی نظر متخصین فن را در وحله اول به خود جلب می کند چرا که از مزایای آن :

کارکرد کمتر پمپ سیستم گرمایشی و در نتیجه بیشتر شدن عمر اصتحلاکی سیستم گرمایش (پکیج)
مصرف کمتر انرِژی نصبت به سایر انواع رادیاتور های نسل های ۱ و ۲ و درنتیجه بهینه شدن مصرف سوخت

{رادیاتور های پنلی نسل سوم رادیاتور می باشند .این رادیاتور ها هرچند از جنس فولاد هستن ولی به خاطر استفاده از کنوکتور در آنها بازده انرژی مطلوب تری نسبت به رادیاتور های آلومینیمی دارند.}
معایب رادیاتور آلومینیمی و مزایای رادیاتور پنلی :حجم آبگیری بیشتری نصبت رادیاتور پنلی دارند (رادیاتور پنلی حدود ۵ لیتر در یک متری)

بازده انرژی کمتری نصبت به رادیاتور پنلی دارند (آلومینیمی حدود ۴۰ و پنلی حدود ۶۰ درصد بازده انرژی دارند)
قیمت بیشتری نصبت به رادیاتور پنلی دارند
ضمانت کمتری نصبت به رادیاتور پنلی دارند(ضمانت رادیاتور پنلی ۱۰ سال می باشد{در صورت ریزش رنگ و آب دهی})
تمیز کردن رادیاتور پنلی آسانتر از آلومینیمی است چون یک پارچه است
رادیاتور آلومینیمی گرمایش بیشتر تابشی است ولی رادیاتور پنلی ۳۰ درصد تابشی و ۷۰ درصد همرفتی است
رادیاتور پنلی کمتر باعث سیاه شدن دیوار می شود
رادیاتور پنلی بر خلاف رادیاتور آلومینیمی با پکیج سازگار تر است
در پکیج چون لوله مسی استفاده شده است در واکنش با آلومینیم درچار خردگی ،ایجاد رسوب و تولید گاز می نماید که شما مجبوری هفته ای یک بار اقدام به هواگیری رادیاتور های آلومینیمی کنید در صورتی که در رادیاتور های پنلی معمولا سالی یک یا دوبار کافی است.
با یک دستمال جادویی حوله ای به راحتی قابل تمیز کردن می باشند
خطر کمتر سوختی برای کودکان دارد ،بر خلاف رادیاتور آلومینیمی که بدنه خیلی گرمی دارند.
منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوستان

توی تلویزیون آگهی رادیاتور پانلی رو دیدم امروز که میگه خداحافط رادیاتورهای آلومینیومی
این پانلی چیه ؟ چه حُسنی داره ؟
چقدر گرانتر هست ؟

alizadehbirjandi
08-02-2015, 12:46
با سلام طبق دستور جنابعالی شیر اطمینان رو عوضش کردم و خوشبختانه آب دادنش قطع شد اما باز هم فشار پایین میاد و به صفر میرسه اما با سرعت خیلی کمتر. در خصوص کنترل فشار منبع انبساط هم اگه لطف کنید راهنمایی کنید (ترجیحا تصویری)ممنون میشم.ضمنا با توجه به اینکه فقط از آبگرم سرویس استفاده میکنیم و از شوفاژ استفاده نمیکنم (بخاری دارم) بعد از اینکه فشار به صفر میرسه در صورت استفاده از آبگرم پمپ یک صداهای خیلی وحشتناکی میده که حتما باید آب رو ببندیم و از پیچ هواگیری بالای پمپ هواگیری کنیم و فشار رو به یک ونیم برسونم تا صدا قطع بشه و وقتیکه آب رو باز میکنیم فشار افت میکنه و وقتی آب رو میبندم دوباره فشار تا 2.5 بالا میره (ممنون میشم اگه تصویری راهنمایی کنیدچون خیلی وارد نیستم ):n36: سلام لطفا جوا،،،،

kiar
08-02-2015, 13:34
سلام خدمت دوستان عزیز

حدود سه هفته پیش یه پکیج دیواری بوتان مدل Benessere Pro 28000 واسه خونمون خریدیم. دوتا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

1- روز اول که سرویسکار پکیج رو نصب کرد فشار رو روی 1.5bar گذاشت. هفته اول مشکلی نبود و فشار ثابت میموند ولی از هفته دوم فشار افت کرد و رفت رو 1.0bar منم دوباره شیر رو باز کردم تا فشار به 1.5bar برگشت ولی دو روز بعد بازم فشار افت کرد که باز همون کار رو کردم الان هر دو تا سه روز فشار افت میکنه! چک کردم که از جایی نشتی نباشه چون لوله ها روکار کشیده شده ظاهرا مشکلی نبود. مدار هم کامل هواگیری شده. حالا به نظرتون مشکل از کجاست؟

2- وقتی دمای مدار گرمایش رو از 60 پایین تر میذارم دقیقا هر 3 دقیقه یکبار شعله چند ثانیه روشن بعد خاموش میشه تا اینکه بعد چندبار روشن رو خاموش شدن شعله دائمی میشه. بعد خاموش شدن هم دوباره این روند تکرار میشه! البته اینم بگم که تو این چند روزی که هوا سرد تر شده این مشکلم کمتر پیش میاد.

مطئن باشید که از یک جا نشتی وجود داره . بهترین راه برای پیدا کردن نشتی اینه که برای چند ساعتی دستگاه را روی حالت تابستانه قرار بدید. بعد تک تک رادیاتورها ( پره به پره ) نگاه کنید لوله کشی روکار رو چک کنید تا نشتی را پیدا کنید.

سال پیش من این سوالو پرسیدم ولی به نتیجه نرسید بعد از اون موقع تو حالت تابسانی مشکل زیادی نداشت ولی امسال دوباره این افت فشار شدیدتر شده بود به طوری هر روز باید مخزن پر میشد منم زنگ زدم به نمایندگی اومدن نگاه کردن فهمیدن مشکل از منبع انبساط که گازش نشت کرده بود و هیچ گازی توش نبود با تعویض منبع مشکل حل شد.

ولی چند روز بعد نصب منبع جدید مشکل دیگه ای به وجود اومد که هر چند روزی فشار خود به خود یکباره مثلا از 1.8 بار به زیر 0.9 بار افت میکنه و پکیج هم به خاطر افت فشار خاموش میشه.

جالب اینجاست که وقتی هم شیر پر کن رو باز میکنم بعد چندثانیه دوباره فشار یکباره به 1.8 بار میره و درست میشه. این اتفاق اکثرا موقع استفاده از آب گرم و موقع تنظیم دمای رادیاتور به زیر 50 درجه پیش میاد.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

maryamshe
08-02-2015, 23:19
با سلام و تشكر لطفا در صورت امكان جواب سوال مرا بدهيد.

tamirkar1
08-02-2015, 23:32
با توجه به دمای تنظیمی و تنظیمات داخلی برد در حالت ابگرم بهداشتی اگر شرایط ( فشار آب و گاز و دمای آب ورودی استاندارد ) آماده باشه دستگاه سعی میکنه تادمای دلخواه و تنظیمی را به مصرف کننده بده.و تا 10 درجه بالاتر از دمای تنظیمی روش میمونه ولی وقتی 10 درجه بالاتر رسید دستگاه خاموش میشه تا دوباره به دمای دلخواه و تنظیمی مصرف کننده برسه و دوباره روشن میشه. و همین سیکل ادامه داره.
با سلام وقتي درجه شير أب يا راديات را روي ٤٨ تنظيم كنيم موقع باز كردن شير أب و روشن شدن دستگاه درجه تا چند بايد برود ؟ وَيَا موقع روشن شدن دستگاه براي راديات درجه تا حد ميرود؟ أيا از درجه ٤٨ كمتر يا بيشتر و يا همان درجه ٤٨ بايد برود؟ با تشكر. --------إستاد عزيز منتظر جواب شما هستم

tamirkar1
08-02-2015, 23:33
ایراد از منبع انبساط است و باید دوباره برسی بشه.
سال پیش من این سوالو پرسیدم ولی به نتیجه نرسید بعد از اون موقع تو حالت تابسانی مشکل زیادی نداشت ولی امسال دوباره این افت فشار شدیدتر شده بود به طوری هر روز باید مخزن پر میشد منم زنگ زدم به نمایندگی اومدن نگاه کردن فهمیدن مشکل از منبع انبساط که گازش نشت کرده بود و هیچ گازی توش نبود با تعویض منبع مشکل حل شد.

ولی چند روز بعد نصب منبع جدید مشکل دیگه ای به وجود اومد که هر چند روزی فشار خود به خود یکباره مثلا از 1.8 بار به زیر 0.9 بار افت میکنه و پکیج هم به خاطر افت فشار خاموش میشه.

جالب اینجاست که وقتی هم شیر پر کن رو باز میکنم بعد چندثانیه دوباره فشار یکباره به 1.8 بار میره و درست میشه. این اتفاق اکثرا موقع استفاده از آب گرم و موقع تنظیم دمای رادیاتور به زیر 50 درجه پیش میاد.

maryamshe
08-02-2015, 23:58
دما دستگاه را روي ٤٥ درجه تنظيم كرديم .شير أب را باز ميكنيم درجه بر روي دستگاه تا ٤٤ درجه ميرود أيا اين عادي است ؟با تشكر فراوان

maryamshe
11-02-2015, 20:46
سوالي از تعميركار محترم داشتم ..به چه دليلي به بعضي از سوالها پاسخ داده ميشود ولي به بعضي ديگر جواب داده نميشود.

tamirkar1
12-02-2015, 00:13
بله عادی و مشکلی نداره. اگر یکمی فشار آبگرم را کمتر کنید دما تا 44 درجه هم میرسه.
دما دستگاه را روي ٤٥ درجه تنظيم كرديم .شير أب را باز ميكنيم درجه بر روي دستگاه تا ٤٤ درجه ميرود أيا اين عادي است ؟با تشكر فراوان

tamirkar1
12-02-2015, 00:17
ببخشید اگر سوالی کردید و جوابی از بچه های فعال گروه تعمیرات پکیج دیواری نگرفتید.
چون وقت زیادی نمیتونم اینجا باشم معمولاسعی میکنم به سوالاتی که فورس ماژور هستند جواب بدم.مثلا کسی دستگاهش مشکل داره و نیاز به کمک سریع داشته باشه. بعضی روزها هم که وقتم آزادتره به همه سوالات با کمال میل جواب میدم. قطعا دیگر دوستان هم همین شرایط را دارند.
سوالي از تعميركار محترم داشتم ..به چه دليلي به بعضي از سوالها پاسخ داده ميشود ولي به بعضي ديگر جواب داده نميشود.

N e M e S i S
13-02-2015, 08:45
با سلام خدمت اساتید محترم.

من در گرگان زندگی میکنم.خونه پدری م رو ساختم و 12 واحد شده .8 تا 125 و 3 تا 160 و یک دونه 90 متری.
کمتربن درجه دما تو زمستون 8- تا 10- بوده .یکی از واحد های 160 رو برای زندگی انتخاب کردم و در فکر تهیه سیستم گرمایشی پکیج هستم.
این واحد در طبقه سوم جنوبی هست و از 4 طرف بازه.یک واحد هم در طبقه 4 قرار داره . واحد جنوبی بوده و باران در منطقه ما از سمت جنوب غربی بیشتره .
پذیرایی این واحد 100 متر هست و 3 اتاق خواب داره که 12 الی 16 متری ی و دو حمام داره که یکی ش 3 متر و اون یکی ش 8 متره.
در پذیرایی 3 جای رادیاتور داره و در هر اتاق یک عدد و حمام ها هم یک دونه.

تجربه کار با تایچی رو داشتم .در 2 سال اول پکیج خوبی بود ولی در سال سوم نه .

دوستان پیشنهاد شما برای پکیج و رادیاتور و تعداد پره های اون چیه ؟لازم به ذکره من آدم سرمایی هستم و خیلی جهنم بودن خونه برام مهم نیست .

مرسی.

armin_12ir
13-02-2015, 12:41
سلام
پکیج اپتیما دارم و تاره 2 ماه خریدم و الان مدتی اب رو گرم نمیکنه یعنی اب ولرم
تا میاد جوش بشه یهو سرد میشه و ولرم میمونه

tamirkar1
13-02-2015, 14:46
اگر دستگاه خاموش میشه و نمیتونه آب را به خوبی گرم کنه باید با تعمیرکار تماس بگیرید.
ولی اگر در هنگام مصرف آبگر روشنه ولی نمیتونه آب را گرم کنه. بهتره آب داع را نصف باز کنی ببینی دما بالاتر میره یا نه ؟
سلام
پکیج اپتیما دارم و تاره 2 ماه خریدم و الان مدتی اب رو گرم نمیکنه یعنی اب ولرم
تا میاد جوش بشه یهو سرد میشه و ولرم میمونه

N e M e S i S
14-02-2015, 07:12

من در گرگان زندگی میکنم.خونه پدری م رو ساختم و 12 واحد شده .8 تا 125 و 3 تا 160 و یک دونه 90 متری.
کمتربن درجه دما تو زمستون 8- تا 10- بوده .یکی از واحد های 160 رو برای زندگی انتخاب کردم و در فکر تهیه سیستم گرمایشی پکیج هستم.
این واحد در طبقه سوم جنوبی هست و از 4 طرف بازه.یک واحد هم در طبقه 4 قرار داره . واحد جنوبی بوده و باران در منطقه ما از سمت جنوب غربی بیشتره .
پذیرایی این واحد 100 متر هست و 3 اتاق خواب داره که 12 الی 16 متری ی و دو حمام داره که یکی ش 3 متر و اون یکی ش 8 متره.

دوستان پیشنهاد شما برای پکیج و رادیاتور و تعداد پره های اون چیه ؟لازم به ذکره من آدم سرمایی هستم و خیلی جهنم بودن خونه برام مهم نیست .

مرسی.

یعنی سوال سختی بود ؟

سامان125
14-02-2015, 20:18
سلام خدمت دوست گرامی
لطفا نظر کارشناسی تون رو درباره کیفیت پکیج های لورچ مدل آریان بفرمایید.
باتشکر فراوان

سامان125
14-02-2015, 20:25
سلام خدمت دوست گرامی

باتشکر فراوان

alizadehbirjandi
14-02-2015, 22:30
با سلام طبق دستور جنابعالی شیر اطمینان رو عوضش کردم و خوشبختانه آب دادنش قطع شد اما باز هم فشار پایین میاد و به صفر میرسه اما با سرعت خیلی کمتر. در خصوص کنترل فشار منبع انبساط هم اگه لطف کنید راهنمایی کنید (ترجیحا تصویری)ممنون میشم.ضمنا با توجه به اینکه فقط از آبگرم سرویس استفاده میکنیم و از شوفاژ استفاده نمیکنم (بخاری دارم) بعد از اینکه فشار به صفر میرسه در صورت استفاده از آبگرم پمپ یک صداهای خیلی وحشتناکی میده که حتما باید آب رو ببندیم و از پیچ هواگیری بالای پمپ هواگیری کنیم و فشار رو به یک ونیم برسونم تا صدا قطع بشه و وقتیکه آب رو باز میکنیم فشار افت میکنه و وقتی آب رو میبندم دوباره فشار تا 2.5 بالا میره (ممنون میشم اگه تصویری راهنمایی کنیدچون خیلی وارد نیستم ) سلام لطفا جوا،،،،

tamirkar1
14-02-2015, 22:38
سلام ببخشید با لورچ کار نکردم و زیاد اطلاعاتی از این پکیج ندارم.
سلام خدمت دوست گرامی
باتشکر فراوان

tamirkar1
14-02-2015, 22:47
برای متراژ 160 متر مناسب ترین پکبج پکیج 28 یا 32 هزار است که بستگی به مارکهای مختلف ظرفیت تفاوت داره. ولی این ظرفیت ها فقط برای یک حمام پاسخگو است و شما نمیتونید از هر دو حمام منزل به صورت همزمان استفاده کنید. و اگر قصد دارید از هر دو حمام هم همزمان استفاده کنید پیشنهاد میکنم پکیج 37 هزار فرولی مدل دیواتاپ میکرو را خریداری کند ( در حال حاضر هیچ شرکتی در ایران پکیج دیواری با این ظرفیت را نداره). هرچند احتمال داره در اوج سرما این ظرفیت هم جوابگوی دو تا حمام نباشه..
برای نصب رادیاتور پیشنهاد میکنم رادیاتور پنلی با گارانتی معتبر بگیرید. برای پذیرای 3 تا رایاتور 160 سانتی متری و برای خوابها هم یک متری برای اتاق 12 متری و 1/2 متری برای اتاق 16 متری خوبه. برای حمام ها هم حوله خشکن لازم دارید که یکدونه یک متری برای حمام بزرگ و یدونه 50 سانتی برای حمام کوچیک کفایت میکنه.

مرسی.

tamirkar1
14-02-2015, 22:52
منبع انبساط را از روی پکیج جدا کنید و با تلمبه بادش کنید و فشار را روی 1 بار قرار بدید.و دوبار نصبش کنید سر جاش.
با سلام طبق دستور جنابعالی شیر اطمینان رو عوضش کردم و خوشبختانه آب دادنش قطع شد اما باز هم فشار پایین میاد و به صفر میرسه اما با سرعت خیلی کمتر. در خصوص کنترل فشار منبع انبساط هم اگه لطف کنید راهنمایی کنید (ترجیحا تصویری)ممنون میشم.ضمنا با توجه به اینکه فقط از آبگرم سرویس استفاده میکنیم و از شوفاژ استفاده نمیکنم (بخاری دارم) بعد از اینکه فشار به صفر میرسه در صورت استفاده از آبگرم پمپ یک صداهای خیلی وحشتناکی میده که حتما باید آب رو ببندیم و از پیچ هواگیری بالای پمپ هواگیری کنیم و فشار رو به یک ونیم برسونم تا صدا قطع بشه و وقتیکه آب رو باز میکنیم فشار افت میکنه و وقتی آب رو میبندم دوباره فشار تا 2.5 بالا میره (ممنون میشم اگه تصویری راهنمایی کنیدچون خیلی وارد نیستم ) سلام لطفا جوا،،،،

alizadehbirjandi
15-02-2015, 17:15
ممنون از راهنماییتون

سامان125
16-02-2015, 21:22
سلام ببخشید با لورچ کار نکردم و زیاد اطلاعاتی از این پکیج ندارم.

تشکر- اگر دوستان تجربه استفاده ار لورچ رو دارن لطفا راهنمایی کنن.

cando988
18-02-2015, 10:46
سلام جناب تعمیرکار، پکیج ایساتیس من هم همین مشکل رو داره، زمانی که در آشپزخانه یا سرویس آب گرم رو باز میکنم آب خیلی خوب گرم میشه، ولی وقتی حمام شیر آب گرم رو کامل باز میکنم یک دفعه سرد میشه و مجبورم شیر رو اول ببندم بعد نصفه یا کمتر بازش کنم که کم کم گرم میشه!! مشکلش از کجاس؟ خودم می تونم حلش کنم یا زنگ بزنم گارانتی؟

اگر دستگاه خاموش میشه و نمیتونه آب را به خوبی گرم کنه باید با تعمیرکار تماس بگیرید.
ولی اگر در هنگام مصرف آبگر روشنه ولی نمیتونه آب را گرم کنه. بهتره آب داع را نصف باز کنی ببینی دما بالاتر میره یا نه ؟

tamirkar1
18-02-2015, 22:35
فاصله حمام تا پکیج چند متره؟
آیا شیر آشپزخانه به پکیج نزدیکتره؟
احتمالا مشکل خاصی نیست و تعمیرکار لازم ندارید.
سلام جناب تعمیرکار، پکیج ایساتیس من هم همین مشکل رو داره، زمانی که در آشپزخانه یا سرویس آب گرم رو باز میکنم آب خیلی خوب گرم میشه، ولی وقتی حمام شیر آب گرم رو کامل باز میکنم یک دفعه سرد میشه و مجبورم شیر رو اول ببندم بعد نصفه یا کمتر بازش کنم که کم کم گرم میشه!! مشکلش از کجاس؟ خودم می تونم حلش کنم یا زنگ بزنم گارانتی؟

cando988
19-02-2015, 21:13
فاصله حمام تا پکیج یه چیزی حدود 12 متره
شیر آشپزخانه که خب خیلی نزدیکه...
ولی فاصله پکیج تا حمام با فاصله شیر سرویس بهداشتی یکیه ولی اونجا اینطوری نمیشه!!

علتش چیه؟ جنس پکیج خوب نیست؟؟

فاصله حمام تا پکیج چند متره؟
آیا شیر آشپزخانه به پکیج نزدیکتره؟
احتمالا مشکل خاصی نیست و تعمیرکار لازم ندارید.

mso28
20-02-2015, 12:20
سلام واسه آپارتمان ۱۲۰ متر چی پیشنهاد میدین؟

tamirkar1
20-02-2015, 19:41
پکیج مشکلی نداره و به خاطر فاصله دور حمامه که اینجوری میشه. درسته که که فاصله شیر سرویس بهداشتی با شیر حمام تقریبا یکی است ولی سرد و گرم شدن وقتی که زیر دوش هستی خیلی بیشتر احساس میشه. با توضیحات شما به نظر من که پکیج ایراد نداره.
احتمال اینکه مشکل از شیر حمام هم باشه هم هست.که اگر امکان داشته باشه میتونید تعویضش کنید.
فاصله حمام تا پکیج یه چیزی حدود 12 متره
شیر آشپزخانه که خب خیلی نزدیکه...
ولی فاصله پکیج تا حمام با فاصله شیر سرویس بهداشتی یکیه ولی اونجا اینطوری نمیشه!!

علتش چیه؟ جنس پکیج خوب نیست؟؟

tamirkar1
20-02-2015, 19:44
پکیج 24 کیلوات ...... برای متراژ 120 متر مناسبه.

سلام واسه آپارتمان ۱۲۰ متر چی پیشنهاد میدین؟

hosein38
22-02-2015, 19:39
سلام
پکیج جدید بوتان perla rsi24 چه تفاوتی با optima 24 kis داره ? کدام بهتره ؟

ممنون

tamirkar1
22-02-2015, 23:15
در شکل و چینش قطعات تفاوتهای خیلی زیادی با هم دارند .
در مورد اینکه کدوم بهتره باید یک سال بگذره تا همه چیز مشخص بشه.
سلام
پکیج جدید بوتان perla rsi24 چه تفاوتی با optima 24 kis داره ? کدام بهتره ؟

ممنون

delshadnia
23-02-2015, 01:04
سلام درخصوص پکیج cv424sبوتان هم اطلاعاتی دارید؟

tamirkar1
23-02-2015, 23:33
فکر کنم cvبوتان فقط برای اینکه نعادل بازار پکیج را به نفع شرکت بوتان بهم بزنه و رقابت را از شرکت ایران رادیاتور پس بگیره وارد بازار ایران شد. با ورودcv خیلی از شرکتهای دیگه آمار فروششون پایین امد. و تا مرز ورشکستگی پیش رفتند.کیفیت بالای نداره و فقط از نظر قیمتی خیلی مناسبه.
سلام درخصوص پکیج cv424sبوتان هم اطلاعاتی دارید؟

hesam.eng
24-02-2015, 19:54
سلام خدمت تعمیر کار گرامی
یه پکیج بوتان هست که توی خونه تکونی در مجاورت آب قرار گرفته بهتره بگم با آب شسته شده
البته برق قطع بوده
حالا که روشن میکنند روشن میشه و بعد چند ثانیه خواموش میشه و چراغ قرمز روشن میشه
و شعله زرد یا قرمز رنگ میسوزه و صدا میده
لطفا راهنمایی کنید از چی میتونه باشه ممنون

tamirkar1
24-02-2015, 23:29
اگر میشه بیشتر توضیح بدید که صدای چی میده؟
سلام خدمت تعمیر کار گرامی
یه پکیج بوتان هست که توی خونه تکونی در مجاورت آب قرار گرفته بهتره بگم با آب شسته شده
البته برق قطع بوده
حالا که روشن میکنند روشن میشه و بعد چند ثانیه خواموش میشه و چراغ قرمز روشن میشه
و شعله زرد یا قرمز رنگ میسوزه و صدا میده
لطفا راهنمایی کنید از چی میتونه باشه ممنون

rezamjir
25-02-2015, 02:56
ممنون از تاپیک خوب و مفیدتون .
استاد عزیز ، پکیج خونه ما ایران رادیاتور هست . دیشب به طور اتفاقی متوجه شدم که آب از داخل پکیج داره میریزه بیرون و خیلی تعجب کردم و بعد از اون متوجه شدم که شیر اطمینانش شل شده که سفتش کردم . ولی داخل پکیج همش صدای آب می یومد . انگار که شیر داخلش بازه و مدام داره پر میشه . صبح که شد دیدم 2 تا از رادیاتورهای سالن پذیرایی ، نصف پره هاشون سرده و نصف دیگشون گرمه . به خاطر همین دست بکار شدم و یه هواگیری کلی برای همه رادیاتورها انجام دادم . بعد دیدم که رادیاتورها همه گرم شدند و اون صدا ی آب هم که داخل پکیج بود قطع شد . بعد از حدود چند ساعت از کارکرد پکیج ، دوباره همون صدای آب داخل پکیج شروع شد و اون 2 تا رادیاتور هم یواش یواش رو به سردی رفتند البته نه همه پره هاشون بلکه نصف پره هاشون . الان موندم چی کار کنم ؟ نظر شما چیه ؟ ممنون میشم .

alizadehbirjandi
25-02-2015, 16:58
با سلام مجدد و عرض تشکر خوشبختانه طی راهنماییهای چنابعالی مشکل من از دیگ بخار بود و سوزن والوش رو عوض کردم و نشتی هوا صفر شد و به صفر نمیرسه ولی با شیر پر کن که فشار روبه یک و نیم میرسونم و شیر آب داغ رو باز میکنم یه دفعه بعد از مدتی که شیر بازه فشار افت میکنه و وقتیکه آب رو میبندم فشار به 2.5 تا 3 میرسه و شیر اطمینان عمل میکنه و دوباره فشار به یک یا زیر یک میرسه و شیر پر کن رو که باز میکنی پمپ شروع میکنه به صدا دادن اونم از نوع وحشتناک ممنون میشم راهنمایی بفرماین.

tamirkar1
25-02-2015, 21:48
مشکل خاصی نیست رادیاتورها هوا گرفتند. باید دوباره هواگیری کنید ولی اگر خیلی تکرار بشه باید روی این دوتا رادیاتور ایرونت نصب کنید یا داخل سیستم مدار گرمایش از محلول فرناکس استفاده کنید.اینجوری دیگه رادیاتورها هوا نمیگیره.
ممنون از تاپیک خوب و مفیدتون .
استاد عزیز ، پکیج خونه ما ایران رادیاتور هست . دیشب به طور اتفاقی متوجه شدم که آب از داخل پکیج داره میریزه بیرون و خیلی تعجب کردم و بعد از اون متوجه شدم که شیر اطمینانش شل شده که سفتش کردم . ولی داخل پکیج همش صدای آب می یومد . انگار که شیر داخلش بازه و مدام داره پر میشه . صبح که شد دیدم 2 تا از رادیاتورهای سالن پذیرایی ، نصف پره هاشون سرده و نصف دیگشون گرمه . به خاطر همین دست بکار شدم و یه هواگیری کلی برای همه رادیاتورها انجام دادم . بعد دیدم که رادیاتورها همه گرم شدند و اون صدا ی آب هم که داخل پکیج بود قطع شد . بعد از حدود چند ساعت از کارکرد پکیج ، دوباره همون صدای آب داخل پکیج شروع شد و اون 2 تا رادیاتور هم یواش یواش رو به سردی رفتند البته نه همه پره هاشون بلکه نصف پره هاشون . الان موندم چی کار کنم ؟ نظر شما چیه ؟ ممنون میشم .

tamirkar1
25-02-2015, 21:59
با این توضیحاتی که دادید ایراد از منبع انبساط است. منبع انبساط درست کار خودش را انجام نمیده.
احتمالا منبع انبساط سوراخ شده و باد نگه نمیداره و یا اینکه لوله خروجی منبع انبساط کثیف شده و رسوب گرفته.
بهتره منبع انبساط را باز کنید و دوباره بررسی کنید.
با سلام مجدد و عرض تشکر خوشبختانه طی راهنماییهای چنابعالی مشکل من از دیگ بخار بود و سوزن والوش رو عوض کردم و نشتی هوا صفر شد و به صفر نمیرسه ولی با شیر پر کن که فشار روبه یک و نیم میرسونم و شیر آب داغ رو باز میکنم یه دفعه بعد از مدتی که شیر بازه فشار افت میکنه و وقتیکه آب رو میبندم فشار به 2.5 تا 3 میرسه و شیر اطمینان عمل میکنه و دوباره فشار به یک یا زیر یک میرسه و شیر پر کن رو که باز میکنی پمپ شروع میکنه به صدا دادن اونم از نوع وحشتناک ممنون میشم راهنمایی بفرماین.

log2015
01-03-2015, 10:41
با سلام! می خواهم برای یک واحد 107 متری پکیج بگیرم. در کل 5 رادیات می خوره بعلاوه یک حوله خشک کن. در ضمن طبقه اول هستم و زیرم پارکینگه. شما از بین دستگاه های زیر کدام را پیشنهاد می دهید؟
1- ایران رادیاتور
2- آلپروس
3- ایستاتیس
4- بوتان
در ضمن آب شهر ما رسوبش زیاده
همچنین ممنون می شم بگید که پانل بهتره یا رادیات های پره ایی؟

osoor
01-03-2015, 12:49
با سلام و تشکر از همه دوستان که مشاوره دادند.
تقریبا همه نظرات دوستان را خوندم و برای انتخاب پکیج نظرم اول فرولی بود ولی توی شهرستان کوچکی هستیم و محدودیت هاش دیگه .
الان می خواهم بوتان roma24 kis بگیرم نمایندگی شهرستان می گه پرلا از اون خیلی بهتره چرا نمی دونم.
سوالم این هست از محصولات بوتان که بخواهم با دودکش دوجداره استفاده کنم برای 130 متر کدام بهترین هست؟
توی این رنج قیمتها تا 2 تومن بهترین انتخاب چی می تونه باشه ؟
جناب تعمیر کار منتظرم . تشکر

tamirkar1
01-03-2015, 16:09
برای متراژ آپارتمان شما یک پکیج 24 هزار مناسبه. فن دار بودن یا بدون فن بودن پکیج بستگی به دودکش ساختمان داره.
توی پکیج های که گفتید:
ایران مدل l
بوتان مدل بنسر پرو یا اوپتیما
ایساتیس
با سلام! می خواهم برای یک واحد 107 متری پکیج بگیرم. در کل 5 رادیات می خوره بعلاوه یک حوله خشک کن. در ضمن طبقه اول هستم و زیرم پارکینگه. شما از بین دستگاه های زیر کدام را پیشنهاد می دهید؟
1- ایران رادیاتور
2- آلپروس
3- ایستاتیس
4- بوتان
در ضمن آب شهر ما رسوبش زیاده
همچنین ممنون می شم بگید که پانل بهتره یا رادیات های پره ایی؟

tamirkar1
01-03-2015, 16:11
کدوم شهرستان هستید.
با سلام و تشکر از همه دوستان که مشاوره دادند.
تقریبا همه نظرات دوستان را خوندم و برای انتخاب پکیج نظرم اول فرولی بود ولی توی شهرستان کوچکی هستیم و محدودیت هاش دیگه .
الان می خواهم بوتان roma24 kis بگیرم نمایندگی شهرستان می گه پرلا از اون خیلی بهتره چرا نمی دونم.
سوالم این هست از محصولات بوتان که بخواهم با دودکش دوجداره استفاده کنم برای 130 متر کدام بهترین هست؟
توی این رنج قیمتها تا 2 تومن بهترین انتخاب چی می تونه باشه ؟
جناب تعمیر کار منتظرم . تشکر

osoor
01-03-2015, 16:47
با تشکر از شما
ما محلات هستیم
با نصاب بوتان که صحبت کردم میگه به خاطر فاصله 8-9 متری حمام با پکیج بهتر است که پکیج 28000 نصب کنی. این نظرش درست هست یا ... ؟

tamirkar1
01-03-2015, 23:13
بله ایشون به نکته خیلی مهمی اشاره کردند. که در خیلی از مواقع اصلا کسی اهمیتی به این موضوع نمیده. و بعد از نصب دستگاه افسوس میخورن که چرا دستگاه با ظرفیت بالاتر نصب نکردند.بخصوص در طبقات اول که روی پارکینگ هستند بهتر از دستگاه قوی تری استفاده بشه..
با تشکر از شما
ما محلات هستیم
با نصاب بوتان که صحبت کردم میگه به خاطر فاصله 8-9 متری حمام با پکیج بهتر است که پکیج 28000 نصب کنی. این نظرش درست هست یا ... ؟

osoor
03-03-2015, 14:45
تا رنج قیمت 2 تومن چی بگیرم .بوتان پرلا 28 Rsi چطوره ؟

tamirkar1
04-03-2015, 00:12
انتخاب بدی نیست. راستش طی این چند ساله یاد گرفتم که زود به هیچ محصولی (بخصوص پکیج های دیواری تازه وارد) اطمینان نکنم. و به کسی هم پیشنهاد ندم. پرلا تازه وارد بازار شده هرچند که داخلش را کملا بررسی کردم ولی باز هم اعتقاد دارم زوده در مورد این محصول نظر بدم.
الان اگر کسی در مورد اوپتیما بپرسه میگم خوبه ولی حتما سر 2 یا 3 سال مبدلش سوارخ میشه.چون امتحان خودشو پس داده و مشخص شده که مبدلهای ضعیفی داره.
تا رنج قیمت 2 تومن چی بگیرم .بوتان پرلا 28 Rsi چطوره ؟

zolfi60
06-03-2015, 11:59
با سلام
دوست عزیز من میخوام پکیج بگیرم نمیدونم چه مارک و قدرتی بگیرم
لطفا منو راهنمایی کنید
دو طبقه و هرطبقه 80 متر میباشد

zolfi60
06-03-2015, 12:04
با توجه به مطالب دوستان که از صدای بیش از حد پکیج ابراز نارضایتی کردن اگه میشه بفرمایید چه مارکی صدای کمتری دارد و در عین حال نیاز به تعمیرات کمتری داشته باشد

tamirkar1
07-03-2015, 00:35
پکیج 24 هزار مناسبه. پکیج های فن دار اگر با دودکش دو جداره اجرا بشه صدای خیلی خیلی کمی داره پس اگر شرایط ساختمان طوریه که میتونی نمای ساختمان را روبه بیرون سوراخ کنید حتما پکیج فن دار بگیرد.
ولی اگر شرایط طوریه که نمیتونید از دودکش دو جداره استفاده کنید و داخل ساختمان لوله 15 به عنوان دودکش به سمت پشت بام رفته از پکیج های بدون فن استفاده کنید.
با توجه به مطالب دوستان که از صدای بیش از حد پکیج ابراز نارضایتی کردن اگه میشه بفرمایید چه مارکی صدای کمتری دارد و در عین حال نیاز به تعمیرات کمتری داشته باشد

p_sh_63
09-03-2015, 21:57
سلام پکیج خونه ما همونطور که قبلا عرض کردم کالدا 42kis بوتان هستش تک مبدله با توجه به آب قزوین که مملو از املاح هستش و با توجه به اینکه اخیرا تو سایت بوتان طرح تعویض پکیج رو گذاشته و منهم خواستم پکیجو با دو مبدل عوض کنم خواستم راهنمایی بفرمایید کدوم مدل از سه مدل بوتان انتخاب کنم

1 روما 24 kis
2 اپتیما 24 kis
3 پرلا 28ris

amir3852
16-03-2015, 11:09
با سلام
من به شخصه هيچ پكيج ايراني مخصوصا بوتان و همه محصولات بوتان رو پيشنهاد نميدم نگيريد شما زنگ بزنيد به خدماتيها بهتون ميگن فقط بوتان بخريد تنها دليلش وجود قطعات فراوان اين محصول معيوب
چرا چون اون قطعات بايد فروخته بشه ديگه ولي فرض مثال شما يك هيونداي ميخري 5 سال بدون مشكل برات راه ميره خوب چه دليلي داره كه بري پرايد بخري هر ماه نمايندگي باشي
مثلا من خودم يك نمايندگي و خدماتي توي كرج ميشناسم اصلا حاضر نيست بوش وايلانت مركوري تاچي باكسي و محصولات اروپايي رو بفروشه دليلشو پرسيدم روراست گفت آقا تا وقتي خراب نميشه 8 سال فول كار ميكنه خوب مگه خر سرمو گاز گرفته بفروشمش بعدش توي خدماتش بمونم توي اين 2 سال 4 تا تلفني داشتم ولي تا دلت بخواد ايران رادياتور و بالاخص بوتان مشتري داره هر روز 20 تا زنگ دارم - راستم ميگه هزينه اياب و ذهاب كه داره سواي دستمزد و اجرت و مبلغ قطعات بلايي كه اخگر سر ما 8 سال آورد و يك پكيج 460 تومني باورتون نميشه يك وعده 700 تومن گرفت و اسيدشويي و تعويض منبع انبساط و غيره و غيره كرد فقط يك وعدش - نزديك 12 تا فاكتور بالاي 200 تومن دارم - شما خودتون پيش وجدانتون قضاوت كنيد بشينيد جايگاه عدالت
ببينيد پول بديد تا چندين سال راحتي داشته باشيد بهتره يا پول بديد و همش زنگ بزنيد نمايندگي بابت خرابي و مشكلات عديده
اون دوستي كه ميگه بوتان بخريد با عرض پوزش با عرض پوزش دشمن شماست شك نكنيد
من توي اين سايت و تاپيكهاي ويژش چند تا حرف تند زدم به مزاق هيچ كسي خوش نيومده ولي هيچ وقت عرض كردم يك ماشين خارجي رو پاي ماشين ايراني نزار كه همه قطعاتش توي اصفهان توليد ميشه اين رو باور نكن دروغ محضه

amir3852
16-03-2015, 11:12
يك مسئله جديد ديگه كه باب شده
دوستان شديدا خواهش ميكنم توجه كنيد از خريد پكيج بدون بسته بندي و تسمه بندي نادرست پرهيز كنيد چون 100 درصد تعميراتي شك نكنيد
اين بلا رو نزديك بود كرج سر ما بيارن فهميدم و پسش دادم
توي بعضي شهرها و شهرستانها اين مسئله باب شده - پكيج تعمير شده رو ميدن به مشتري
مثلا ما چند تا پكيج اخگر داشتيم يك شخصي اومدش و هر كدوم رو 50 تومن خريد و چون آشنا بود توضيح داد گفت تر و تميزش ميكنيم و بعضي چيزهاشو عوض ميكنيم توي شهرستانها به قيمت مناسب هم ميفروشيم
چون بدنه سالمه و دقيقا مثل اين ميمونه كه چند تا ماشين خراب و يكي ميكنن و پولشم درمياد
خيلي مواظب باشيد

amir3852
16-03-2015, 11:15
خيلي جالبه ما هر چي اينجا خودمونو پاره كرديم ترو خدا بوتان نخريد
همه عشق بوتانن - بريد بخريد خوش باشيد از صبح بشينيد پاي تلفن دينگ دينگ
اقا بوتاني اين پكيج ما خراب شده بياييد درستش كنيد - بعدش دينگ دينگ يك فاكتور مبلغ تپل
موفق باشيد

فرزادنبي زاده
16-03-2015, 12:05
سلام
آبگرمكن تاچي مدل اكو دارم خطاي E4 نقص به علت داغ شدن بیش از حد ميده چكاربايدبكنم لطفا راهنمايي كنيد.
مرسي

cho0bin
17-03-2015, 14:17
سلام
ما ی آپارتمان داریم متراژ 140 کلا 5 طبقه طبقه 5 هستیم
سبزوار هستیم و پکیج فرولی رو میگن چون شهرستانید واسه خدماتش نگیرین بهتره!!!
بنطرتون چی بگیرم ک خرابی کم صدای کم داشته باشه
چیزی ک من خوندم
بوتان بنسر پرو یا اپتیما
ایران رادیاتور ال
یکی میگه بوتان سابقش تو پکیج بیشتره یکی میگه نخر بدرد نمی خوره
چیکار کنم موندم تو این همه نظز های مختلف

hesam.eng
17-03-2015, 19:53
خيلي جالبه ما هر چي اينجا خودمونو پاره كرديم ترو خدا بوتان نخريد
همه عشق بوتانن - بريد بخريد خوش باشيد از صبح بشينيد پاي تلفن دينگ دينگ
اقا بوتاني اين پكيج ما خراب شده بياييد درستش كنيد - بعدش دينگ دينگ يك فاكتور مبلغ تپل
موفق باشيد
با نظرتون موافقم
دوستان نمیدوند پکیج خوب خرابی یا اصلا نداره یا خیلی کمه خرابیش اما بوتان دائم باید التماس خدماتی هاش بکنی و نیاند و وقتی اومدند کلی پول بگیرند

hesam.eng
17-03-2015, 19:57
دوستان شديدا خواهش ميكنم توجه كنيد از خريد پكيج بدون بسته بندي و تسمه بندي نادرست پرهيز كنيد چون 100 درصد تعميراتي شك نكنيد
مثلا ما چند تا پكيج اخگر داشتيم يك شخصي اومدش و هر كدوم رو 50 تومن خريد و چون آشنا بود توضيح داد گفت تر و تميزش ميكنيم و بعضي چيزهاشو عوض ميكنيم توي شهرستانها به قيمت مناسب هم ميفروشيم
چون بدنه سالمه و دقيقا مثل اين ميمونه كه چند تا ماشين خراب و يكي ميكنن و پولشم درمياد
خيلي مواظب باشيد

دوست عزیز اگر کسی بخواد اینکار را بکنه براش کارتن پیچ کردن و تسمه زدن هم کاری نداره فکر نکنم اینجور باشه چون خدمات هم باید بده و میشه از شرکت تولید کننده پیگیری کرد

tamirkar1
20-03-2015, 01:04
خوشبختانه در پکیج های دیواری این جور اتفاق ها خیلی به ندرت رخ میده.
اما بعضی از شرکتها مثل فرولی یا بوتان که در هنگام نصب شماره سریال دستگاه را در سرور مرکزی شرکت ثبت میکنند و براش تاریخ نصب و شروع گارانتی را میزنن این اتفاق نمیتونه به وجود بیاد. ( البته بوتان جدیدا با اجرای طرح صفا این سیستم را راه اندازی کرده).
خیلی راحت میشه با ارائه شماره سریال از شرکت ها هم در مورد پکیج استعلام گرفت که آیا قبلا نصب شده یا نه.در ضمن برگه گارانتی هم در هنگام نصب دستگاه باید از نصاب تحویل بگیرد که خودش مهمترین مدرک برای دوران گارانتیه.
خيلي مواظب باشيد

cho0bin
23-03-2015, 17:17
سلام
چیزی ک من خوندم
بوتان بنسر پرو یا اپتیما
ایران رادیاتور ال

تپل
24-03-2015, 12:20
سلام
چیزی ک من خوندم
بوتان بنسر پرو یا اپتیما
ایران رادیاتور ال

بوتان بنسره پرو بگیر و شک نکن
موردی که دوستانتون در مورد فرولی میگن درست و منطقیه

تپل
24-03-2015, 12:25
خيلي مواظب باشيد

این هم از اون حرف ها بود

پکیج از اون وسایلیه که خیلی زود نو و دست دومش مشخص میشه .

یعنی به خاطر وجود آب و شعله بعد از چند ماه نو و کارکردش شدیدا تفاوت ظاهری دارن و مثه لوزم الکترونیکی نیست که بشه این کار رو کرد

کسیکه پکیج 50تومنی اخگر رو بشه جای نو بهش انداخت یا وجود نداره یا پیش از حد اسکوله .

از اون اسکول تر اون شخصیه که میخواد یک پکیجی که بیشتر از 50تومن فلز داره رو به 50تومن بخره بعد میاد به کسیکه ازش میخواد بزخری کنه میگه که میخوام اینو جای نو به قیمت بالا بفروشم .

1076816
27-03-2015, 22:36
با عرض سلام و تبریک سال نو.
من حدود سه چهار سالی میشه که خونه ای که خریدم، پکیجش مارک باکسی است.
مدلECO-280 FI
حدود 2 سالی هم میشه که بعلت اینکه فشار آب در آپارتمان کم بود، یه پمپ آب نصب کردم.
خدا رو شکر با پکیج تا همین الان هیچ مشکلی تو این مدت نداشتم.
اما چند روزی میشه که این پکیج داره میره رو اعصاب.
متاسفانه تمام مشکلش هم برمیگرده به درجه آب.
یا ارور E10 نشون میده و درجه آب هم به صفر میرسه و پکیج خاموش میشه بعلت کم بودن فشار آب یا اونقدر زیاد میشه که اون درجه آبش از محدود سبز رنگ هم عبور میکنه و از 2 هم رد میشه تا اخر میره و بعد آب انگار که جوش بیاد، سرریز میشه و کلی آب میریزه زیر پکیج.
وقتی که درجه آب کم میشه، اون پیج آبی رنگ رو باز میکنم تا آب بیشتری بیاد و درجه آب بیاد به حدود عدد 1.5.بعد پکیج روشن میشه و شروع به کار میکنه.
وقتی هم که آب زیاد میشه و سرریز میشه، باید پیج هواگیری یکی از رادیاتور ها رو باز کنم تا درجه آب پکیج بیاد پایین.
متاسفانه تو این چند روز گذشته یا پکیج درجه اش کم میشه یا زیاد میشه.
دمای گرمایشی هم که تنظیم میکنم بیشتر روی 50 تا 65 درجه است .
حالا نمیدونم که چه مشکلی براش پیش اومده.
اگه مربوط به پمپ آب میشه؟!!؟ پس چرا تو این مدت 2 سال تا الان دچار مشکل نشده بوده؟!؟!!؟
اگه رادیاتورها ممکنه نشستی داشته باشن که اون هم محاله چون هیچ نشتی آب تو رادیاتورها دیده نمیشه.
آخه تو شهرستان ما، نمایندگی باکسی نداره متاسفانه.

ahmad2l
27-03-2015, 23:37
با عرض سلام و تبریک سال نو
دوستانی که تجربه دارند لطفاً راهنمائی کنند که در بین پکیج های خارجی کدام دارای کیفیت و خدمات بهتری دراصفهان هستند. ممنون می شوم اگر برای یک آپارتمان 135 متری مدل مناسب پیشنهاد دهید.

PNC
28-03-2015, 13:56
سلام دوستان
برای یک خونه ی 80 متری چه پکیجی رو پیشنهاد میدید تهیه کنم ؟
ایساتیس رو من تعریفش رو شنیدم.
پست های بچه ها رو میخونم کلا گیج شدم با توجه به اینکه هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم میترسم بهم بندازن.
حدود 2 تومن هم برای خرید پکیج الان پول دارم.
ممنون

arash1981
28-03-2015, 15:11
سلام
پکیج بنسر پرو28kدارم حدود10ساله کارکرده.جدیداموقع بازکرون شیرآب گرم صدای تلق تلوق میده!
خودم حدس میزنم گرفتگی داشته باشه! درسته؟

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk

hesam.eng
28-03-2015, 17:40
مدلECO-280 FI
حدود 2 سالی هم میشه که بعلت اینکه فشار آب در آپارتمان کم بود، یه پمپ آب نصب کردم.
یا ارور E10 نشون میده و درجه آب هم به صفر میرسه و پکیج خاموش میشه بعلت کم بودن فشار آب یا اونقدر زیاد میشه که اون درجه آبش از محدود سبز رنگ هم عبور میکنه و از 2 هم رد میشه تا اخر میره و بعد آب انگار که جوش بیاد، سرریز میشه و کلی آب میریزه زیر پکیج.
وقتی که درجه آب کم میشه، اون پیج آبی رنگ رو باز میکنم تا آب بیشتری بیاد و درجه آب بیاد به حدود عدد 1.5.بعد پکیج روشن میشه و شروع به کار میکنه.
وقتی هم که آب زیاد میشه و سرریز میشه، باید پیج هواگیری یکی از رادیاتور ها رو باز کنم تا درجه آب پکیج بیاد پایین.
اگه مربوط به پمپ آب میشه؟!!؟ پس چرا تو این مدت 2 سال تا الان دچار مشکل نشده بوده؟!؟!!؟
اگه رادیاتورها ممکنه نشستی داشته باشن که اون هم محاله چون هیچ نشتی آب تو رادیاتورها دیده نمیشه.

سلام دوست عزیز
ایراد پکیج شما از مخزن انبساط هست
یا فشارش کم شده یا اینکه به کل خراب شده و باید تعویض بشه

hesam.eng
28-03-2015, 17:52
مدلECO-280 FI

سلام دوست عزیز
ایراد پکیج شما از مخزن انبساط هست
یا فشارش کم شده یا اینکه به کل خراب شده و باید تعویض بشه

ir.warez
28-03-2015, 19:06
سلام دوستان
برای یک خونه ی 80 متری چه پکیجی رو پیشنهاد میدید تهیه کنم ؟
ایساتیس رو من تعریفش رو شنیدم.
پست های بچه ها رو میخونم کلا گیج شدم با توجه به اینکه هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم میترسم بهم بندازن.
حدود 2 تومن هم برای خرید پکیج الان پول دارم.
ممنون

سلام.
عیدتون مبارک.
از دوستانی که تجربه دارن خواهشم میکنم این دوستمون و بنده رو راهنمایی بکنید.
برای اپارتمان از 80 تا 120 متر طبقه چهارم با فشار اب مناسب چه پکیجی رو پیشنهاد میکند ؟
ممنون

hesam.eng
29-03-2015, 08:41
سلام. عیدتون مبارک. از دوستانی که تجربه دارن خواهشم میکنم این دوستمون و بنده رو راهنمایی بکنید. برای اپارتمان از 80 تا 120 متر طبقه چهارم با فشار اب مناسب چه پکیجی رو پیشنهاد میکند ؟ ممنون سلام دوست عزیز برای متراژ شما پکیج 24 کیلووات نیاز هست و در صورتی که برای مناطق سردسیر بخواهید واحد 120 متری را 28 بخرید بهتره اگر مارک پکیج را میخواید ایساتیس هم خوبه اما اگر توان خرید با قیمت بالا تر داشته باشید مارک های بهتری هم هست مانند آریستون که نمایندگیش با ایساتیس یکی هست و ایمرگاز و ....

tamirkar1
29-03-2015, 15:29
سلام
سال جدید را به همه دوستان ( به ویژه حسام عزیز) تبریک میگم و امیدوارم سال خوب و پر برکتی داشته باشید.
فکر میکنم که اریستون دیگه فروخته نمیشه و خدماتش هم فوق العاده ضعیف شده. قطعات یدکی خیلی گرونی هم داره.
پیشنهاد میکنم به گزینه های دیگه فکر کنی.

سلام دوست عزیز برای متراژ شما پکیج 24 کیلووات نیاز هست و در صورتی که برای مناطق سردسیر بخواهید واحد 120 متری را 28 بخرید بهتره اگر مارک پکیج را میخواید ایساتیس هم خوبه اما اگر توان خرید با قیمت بالا تر داشته باشید مارک های بهتری هم هست مانند آریستون که نمایندگیش با ایساتیس یکی هست و ایمرگاز و ....

tamirkar1
29-03-2015, 15:33
مشکل از منبع انبساط دستگاه است.
احتمال داره باد خالی کرده باشه باید شارژ بشه و چیز مهمی نیست. نگران نباشید.

مدلECO-280 FI

tamirkar1
29-03-2015, 15:34
به احتمال زیاد رسوب گرفته.
سلام
پکیج بنسر پرو28kدارم حدود10ساله کارکرده.جدیداموقع بازکرون شیرآب گرم صدای تلق تلوق میده!
خودم حدس میزنم گرفتگی داشته باشه! درسته؟

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk

hesam.eng
29-03-2015, 16:11
سلام
سال جدید را به همه دوستان ( به ویژه حسام عزیز) تبریک میگم و امیدوارم سال خوب و پر برکتی داشته باشید.
فکر میکنم که اریستون دیگه فروخته نمیشه و خدماتش هم فوق العاده ضعیف شده. قطعات یدکی خیلی گرونی هم داره.
پیشنهاد میکنم به گزینه های دیگه فکر کنی.

سلام دوست عزیز
سال جدید بر شما هم مبارک باشد امیدوارم سال خوبی باشه
ممنون از راهنماییتون ببخشید که من اطلاع نداشتم از آریستون ممنون از راهنمایی شما استاد گرامی

cho0bin
29-03-2015, 20:22
سلام سال نو مبارک دوستان
قیمت
کیج بنسر پرو28k ی جا میده 2350 یجا 2050
مگه میشه؟؟!!!

shongar
29-03-2015, 20:53
سلام عزیز بایکان و ایمرگاز و وایلانت

mohammad1983
30-03-2015, 07:29
سلام
من تقريبا 22 ماه هست براي واحد 125 متري از پكيج تك مبدله ايران رادياتور استفاده ميكنم كه البته خيلي بهتر بود دو مبدله ميگرفتم چون رسوب آب زياد داريم .اما انصافا مثل ساعت كار ميكنه و حتي سر راهش هم سختي گير و صافي نداره.
الان ميخوام يك پكيج ديگه براي واحدي 100 متري بگيرم موندم باز همين ايران رادياتور بگيرم يا بوتان؟

tamirkar1
30-03-2015, 12:27
اینجا ایرانه همه چیز ممکنه.
بهتره از سایت دما تجهیز قیمت پکیج بنسر پرو را استعلام کنید.
سلام سال نو مبارک دوستان
قیمت
مگه میشه؟؟!!!

تپل
01-04-2015, 00:39
سلام سال نو مبارک دوستان
قیمت
مگه میشه؟؟!!!

هیچکدومشون درست نیست .

کلا به قیمتهای اینترنت هیچ اعتباری نیست حتی اونهایی که سبد خرید دارند !!!!

قیمت دستگاه مورد نظر شما 2.600 است .

cho0bin
03-04-2015, 21:57
هیچکدومشون درست نیست .

کلا به قیمتهای اینترنت هیچ اعتباری نیست حتی اونهایی که سبد خرید دارند !!!!

قیمت دستگاه مورد نظر شما 2.600 است .
ن بابا ز زدم از خوده نمایندگی پرسیدم

feri2009
04-04-2015, 21:52
سلام من پکیج ایساتیس مدل پنل دیجیتال دارم از حدود 3 هفته بیشتر اوقات ارور E6 میده که تودفترچه مربوط به حفاظت خروج دود میشه با ریست دوباره به کار میفته ولی بعد از مدتی دوباره ارور میده لطفا راهنمایی کنید

cho0bin
05-04-2015, 12:49
سلام
چند جایی رفتم و بنسر پرو بخاطر نداشتن فن رد شد
یکی میگه اوپتیما از رده تولید خارج شده پرلا بگیر
روما چطوره؟!!
ایران رادیاتور بهتر نیست؟
پکیج 2000 دیگه چیه؟ اون چطوره؟

armin_12ir
06-04-2015, 10:24
سلام
پکیج اپتیما دارم و 3 ماه پیش خریدم
الان مدتی همش خاموش میشه و الان صدای روشن شدنش هم بیشتر شده یعنی وقتی میخواد روشن بشه یه صدای انفجار مانند داخلش میاد و روشن میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

cho0bin
08-04-2015, 10:52
سلام
روما چطوره؟!!

tamirkar1
08-04-2015, 11:25
توی گزینه های شما بنسر از همه بهتره. فقط باید با توجه به شرایط محل نصب فن دار یا بی فن بدون دستگاه را مشخص کرد.

سلام
روما چطوره؟!!

cho0bin
08-04-2015, 12:53
توی گزینه های شما بنسر از همه بهتره. فقط باید با توجه به شرایط محل نصب فن دار یا بی فن بدون دستگاه را مشخص کرد.
متراژ 150 هست و بنسرو 30 فقط فن داره ک هم هزینش بالاست هم یکم زیادی بالاست
همون 28 کافیه بنظرم اما چی بهتره؟
فرولی خواستم بگیرم اما چون خدمات نداره رد میشه
چیکار کنم؟

armin_12ir
08-04-2015, 14:01
سلام
الان مدتی همش خاموش میشه و الان صدای روشن شدنش هم بیشتر شده یعنی وقتی میخواد روشن بشه یه صدای انفجار مانند داخلش میاد و روشن میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

feri2009
08-04-2015, 18:30
سلام دوستان تاپیک قبلیم که پاسخی داده نشد حالا علت خرابی منبع انبساط چیه فشار بار پکیج بالا بود نزدیک ۳ بود همیشه و از پشت چکه میکرد سرویسکار گفت منبع انبساط باید عوض بشه هزینش ۴۰۰ تا۵۰۰ میشه زور داره به خدا مدل پکیج ایساتیس

سامان125
08-04-2015, 21:41
سلام خدمت تعمیرکار عزیز
به دلیل اینکه مجبورم پکیج رو داخل آشپزخانه نصب کنم کم بودن صداش برام خیلی مهمه. لطفا بفرمایید کدوم پکیج های فن دار موجود در بازار علاوه بر کیفیت، صدای کمی هم دارند.
نظرتون رو در مورد پکیج های ایمرگاس هم از نظر کیفیت و صدا بفرمایید.
با تشکر

hesam.eng
09-04-2015, 10:16
سلام دوستان تاپیک قبلیم که پاسخی داده نشد حالا علت خرابی منبع انبساط چیه فشار بار پکیج بالا بود نزدیک ۳ بود همیشه و از پشت چکه میکرد سرویسکار گفت منبع انبساط باید عوض بشه هزینش ۴۰۰ تا۵۰۰ میشه زور داره به خدا مدل پکیج ایساتیس

سلام دوست عزیز
فکر کنم یه اشتباهی شده باشه ایساتیس را من نمیدونم اما منبع انبساط قیمتش باید یه چیزی حدود 100 تا 200 باشه بستگی به مارک و قدرت دستگاه
یا شاید قطعه های دیگری هم میخواد با اونا و اجرت نصب اینجور قیمت داده
شما با یه خدمات دیگه و یا با واحد خدمات شرکت تماس بگیرید
البته دوست عزیزمون آقای تعمیرکار بهتر میتونند راهنمایی کنند

armin_12ir
09-04-2015, 10:26
سلام اقای تعمیرکار میشه لطف کنید و پاسخ من رو بدید
ممنون میشم راهنمایی کنید

hesam.eng
09-04-2015, 19:30
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز
الکترود جرقه زن پکیجتون فاصلش تنظیم نیست و باید تنظیم و تمیز شود

cho0bin
09-04-2015, 22:33

چیکار کنم؟

johnny deep
10-04-2015, 12:21
با سلام
پکیج خونه من رادیاتش رسوب گرفته بود و فشا آب گرم خیلی کم شده بود که بعداز رسوب زدایی مشکلش حل شد ولی الان یه مشکل دیگه براش پیش اومده اینکه توی حموم آب بصورت ناگهانی سردوگرم میشه واذیت میکنه میخواستم در این مورد راهنمایی کنین
ممنون:n40:

cho0bin
10-04-2015, 14:10
جناب تعمیرکار ممنون میشم یه مدل خوب پیشنهاد بدین برم بگیرم چون زمان انتخابم تموم شده

تپل
10-04-2015, 20:26
ن بابا ز زدم از خوده نمایندگی پرسیدم

اگر جایی با اون قیمت میشناسید خصوصی کنید

همچنین اگر جایی بنسره 30 هم داشتند معرفی کنید

tamirkar1
10-04-2015, 23:23
بله حسام جان درست میگه اگر منبع انبساط پکیج مشکل داشته باشه. توی بازار منبع انبساطی که به ایساتیس بخوره نهایتا 100 تا دیگه خیلی خیلی بخواد بالا بشه 170 یا 180 تومن میشه. نهایتا 50 تومن هم اجرت تعویض و سرویس میگیره.
حالا بعضی از دستگاه های منبع های خاص و منحصراً مخصوص شرکت تولیدکننده دارندمثل فرولی یا ایمر گاز در مدل های 24 کیلوات که یک منبع کتابی و جاش بغل پکیجه که حدود 230 تومن قیمت داره.

tamirkar1
10-04-2015, 23:25
شاید فشار گاز منزل شما خیلی زیاد باشه یا جرقه زن دستگاه مشکل داشته باشه. بهتره به نمایندگی اطلاع بدید. چون برسی هردو موردی که گفتم یکمی تخصصی است. و نمیشه توضیح داد.
سلام
ممنون میشم راهنمایی کنید

tamirkar1
10-04-2015, 23:34
دو چیز در پکیج باعث تولید صدا میشه:
اول : از همه پمپ دستگاه که در همه دستگاه ها هست مخصوصا در دستگاه های دو مبدله که پمپ زمستان و تابستان کار میکنه و به اصطلاح میگن دایم کاره. و بعد از مدتی معمولا صدای این پمپ یکمی بیشتره میشه.
دوم : فن دستگاه در پکیج های فن دار که این فن در بعضی از پکیج ها کم صداتره. و اگر هر سال سرویس و روغنکاری بشه صداش چندان آزار دهنده نیست.
پکیج ها هیچکدوم بی صدا نیست و همه پکیج ها چه فن دار و چه بی فن شاید اولش صدای نداشته باشند ولی بعد از یک مدت به صدا میافتند ( حالا یا پمپ به صدا میافته یا صدای فن میره رو اعصاب ). بعضی حساسیت به صدا ندارند و اصلا توجهی به صدا نمیکنن ولی بعضی ها با این صدا ها از کوره در میرن.
اگر به صدا حساسی بهتره پکیج را در خارج از واحد ( توی تراس ) نصب کنی.
سلام خدمت تعمیرکار عزیز
به دلیل اینکه مجبورم پکیج رو داخل آشپزخانه نصب کنم کم بودن صداش برام خیلی مهمه. لطفا بفرمایید کدوم پکیج های فن دار موجود در بازار علاوه بر کیفیت، صدای کمی هم دارند.
نظرتون رو در مورد پکیج های ایمرگاس هم از نظر کیفیت و صدا بفرمایید.
با تشکر

tamirkar1
10-04-2015, 23:37
شیر حمام رسوب گرفته، صافی های شیر را باز کنید تمیز کنید.
با سلام
پکیج خونه من رادیاتش رسوب گرفته بود و فشا آب گرم خیلی کم شده بود که بعداز رسوب زدایی مشکلش حل شد ولی الان یه مشکل دیگه براش پیش اومده اینکه توی حموم آب بصورت ناگهانی سردوگرم میشه واذیت میکنه میخواستم در این مورد راهنمایی کنین
ممنون:n40:

tamirkar1
10-04-2015, 23:38
برای 150 متر باید حداقل پکیج 28 یا 32 هزار بگیرید. در مورد فرولی با شماره 02161056 تماس بگیرید ببینید در شهر شما خدمات پس از فروش داره یا نه.

چیکار کنم؟

tamirkar1
10-04-2015, 23:40
احتمال اینکه فشار گاز منزل شما خیلی زیاد باشه یا جرقه زن دستگاه مشکل داشته باشه وجود داره. بهتره به نمایندگی اطلاع بدید. چون برسی هردو موردی که گفتم یکمی تخصصی است. و نمیشه توضیح داد.
ممنون میشم راهنمایی کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-04-2015, 23:58
با سلام
پکیج خونه من رادیاتش رسوب گرفته بود و فشا آب گرم خیلی کم شده بود که بعداز رسوب زدایی مشکلش حل شد ولی الان یه مشکل دیگه براش پیش اومده اینکه توی حموم آب بصورت ناگهانی سردوگرم میشه واذیت میکنه میخواستم در این مورد راهنمایی کنینممنون:n40:
سلام
غیر از علتی که جناب تعمیرکار گفتند , یک علت دیگرش وجود پمپ آب هست که هی خاموش و روشن میشه موقع باز بودنِ شیرها و باعث بالا پائین شدن فشار و یرد و گرم شدن آب میشه
اگر علتش این باشه باید اتوماتیک پمپ طوری تنظیم بشه که تا وقتی که شیر آب بازه پمپ هم خاموش نشه تا فشار آب ثابت بمونه و افت و خیز نداشته باشه
قبلاً در تاپیک آبگرمکن جزئیاتس رو با عکس نوشتم

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-04-2015, 00:04
احتمال اینکه فشار گاز منزل شما خیلی زیاد باشه یا جرقه زن دستگاه مشکل داشته باشه وجود داره. بهتره به نمایندگی اطلاع بدید. چون برسی هردو موردی که گفتم یکمی تخصصی است. و نمیشه توضیح داد.سلام
اگر از فشار گاز باشه, میشه با اندکی بستنِ شیر گاز پکیج فشارش رو کم کرد و تست کرد ؟
اگر از جرقه زن باشه , ممکنه جرقه زن از جاش تکون خورده باشه و گاز بهش نمیخوره ؟

cho0bin
11-04-2015, 16:33
برای 150 متر باید حداقل پکیج 28 یا 32 هزار بگیرید. در مورد فرولی با شماره 02161056 تماس بگیرید ببینید در شهر شما خدمات پس از فروش داره یا نه.
ممنون تماس گرفته شد ولی ن خدمات پس از فروش دارن اینجا ن نمایندگی فروش
ایساتیس هم هس و هم بوش
بنظرتون چی بگیرم ؟؟؟

tamirkar1
11-04-2015, 23:36
اگر از فشار گاز باشه, میشه با اندکی بستنِ شیر گاز پکیج فشارش رو کم کرد و تست کرد ؟
خیر . با اندکی بستن شیر گاز نمیتونیم فشار را کمتر کنیم. اگر فشار گاز شهری بالاتراز 20 میلی بار باشه باید این مشکل توسظ اداره گاز رفع بشه. البته نصب گاورنر هم میتونه مشکل را تا حدی کمتر کنه ولی در خیلی موارد موثر نیست.
بله میتونه و امکان داره جرقه در محلی بغیر از روی برنرها جرقه میزنه و همین باعث میشه گاز در محفظه احتراق جمع بشه و دستگاه به حالت انفجار روشن بشه.
سلام

tamirkar1
11-04-2015, 23:44
جواب به صورت پیغام خصوصی ارسال شد.
ممنون تماس گرفته شد ولی ن خدمات پس از فروش دارن اینجا ن نمایندگی فروش
ایساتیس هم هس و هم بوش
بنظرتون چی بگیرم ؟؟؟

meysampour
12-04-2015, 10:45
سلام،
من یک آپارتمان 170 متری در طبقه پنجم شهر مشهد دارم.ساختمان کلا 5 طبقه است و دیوارها از جنس هبلکس و دارای پنجره دوجداره میباشد.
دو تا سوال داشتم.
1- اگر از پکیج های بوتان یا ایران رادیاتور قصد انتخاب داشته باشم کدام مدل هاشو باید خرید کنم؟
2- آیا در تمام پکیج ها وقتی شیر آبگرم به مدت طولانی باز باشه مثل زمانی که در حمام هستید ،رادیاتورها سرد می شوند؟
با تشکر از راهنماییهای خوبتان.

rezaeeee
12-04-2015, 13:52
سلام
ما یک پکیج مرکوری DC 28 COMBO داریم که نمیدونم چرا چند روزه وقتی آب گرم ۱۰-۲۰ ثانیه باز میشه دوتا بوق میزنه و روی صفحه اش مینویسه dh و دیگه شعله اش خاموش میشه و آب رو گرم نمیکنه!!
فشار آب خوبه و نرمال هستش و حدود ۱.۵ بار وایمیسه. فقط نمیدونم چرا سریع شعله خاموش میشه و آب رو گرم نمیکنیه!

البته وقتی شوفاژ رو فعال کنم درست میشه و مشکل نداره ولی وقتی شوفاژ و میزنم که خاموش شه اینطوری میشه!

راستی الان که دیگه شوفاژهارو بستیم اون شیرهای زیر پکیج کدوم ها باید باز باشه و کدوم بسته؟ دو تا فلکه اصلی ورود و خروج داره و یه شیر شبیه رگلاتور هم داره که DCW یا همچین چیزی روش نوشته! کدومها باید باز یا بسته باشه؟

اصلا این مرکوری رو کجا میسازه؟ چرا هرچی سرچ میکنم هیچ سایت یا دفترچه راهنمایی نداره اصلا!

8634803
12-04-2015, 19:45
سلام
مرکوری ساخت شرکت کار آفرینان دماوند هست و شماره مرکز خدماتش هم 23590-021
جدیدا هم اصلا درست خدمات نمیدن
ضمنا شما اصلا نباید شیر رادیاتورها و یا شیرهای رفت و برگشت رادیاتور رو در فصل تابستان ببندید

shharzad
12-04-2015, 20:30
سلام لطفا یه پکیج مناسب از لحاظ خدمات و کیفیت برای یک واحد 150 متری تو تهران معرفی کنید مرسی ترجیحا ایرانی
:n21:

rezaeeee
12-04-2015, 22:45
سلام
مرکوری ساخت شرکت کار آفرینان دماوند هست و شماره مرکز خدماتش هم 23590-021
جدیدا هم اصلا درست خدمات نمیدن
ضمنا شما اصلا نباید شیر رادیاتورها و یا شیرهای رفت و برگشت رادیاتور رو در فصل تابستان ببندید

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
پس یعنی هر سه تا شیر زیر پکیج + شیر تک تک شوفاژ ها همه شون باید در تمام طول سال باز باشه؟
این مرکوری سایت خارجی نداره که دفترچه راهنماش روش باشه؟

meysampour
13-04-2015, 06:56
سلام،
آیا سرد شدن رادیاتورها هنگام حمام و بازبودن طولانی آب گرم ،راه چاره ای داره؟
یا مشکل از ظرفیت و طراحی پکیچ میتونه باشه؟
ممنون از راهنماییهاتون.

tamirkar1
13-04-2015, 12:50
برای شهر مشهد پکیج گرم ایران را توصیه میکنم که پکیج خیلی عالی و قدرتمنده. کارخانه گرم ایران هم در شهره مشهد قرار داره.برای 170 متر بهتره یک پکیج 28 هزار eco3 بگیرید. این پکیج در تولید آبگرم واقعا فوق العاده است.مدل 24 هزارش 15 برنر ( خط شعله) داره که خودش بزرگترین مزیته.و مبدل اصلی این پکیج هم از مبدل پکیج های دیگه 5 سانتی بلند تره برای همین آب تماس بیشتری با شعله داره و خیلی راحتر گرم میشه.پکیج های موجود در بازار 11 تا 12 تا برنر دارند و مبدل های اصلی اونها هم خیلی کوچکتره و اکثرا در تولید آبگرم مشکل دارند .قیمت مناسبی هم داره.
سلام،
من یک آپارتمان 170 متری در طبقه پنجم شهر مشهد دارم.ساختمان کلا 5 طبقه است و دیوارها از جنس هبلکس و دارای پنجره دوجداره میباشد.
دو تا سوال داشتم.
1- اگر از پکیج های بوتان یا ایران رادیاتور قصد انتخاب داشته باشم کدام مدل هاشو باید خرید کنم؟
2- آیا در تمام پکیج ها وقتی شیر آبگرم به مدت طولانی باز باشه مثل زمانی که در حمام هستید ،رادیاتورها سرد می شوند؟

tamirkar1
13-04-2015, 12:53
مدل 28 هزار.
آیا در تمام پکیج ها وقتی شیر آبگرم به مدت طولانی باز باشه مثل زمانی که در حمام هستید ،رادیاتورها سرد می شوند؟
بله.
این موضوع در کلیه پکیج های دیواری وجود داره.

سلام،
دو تا سوال داشتم.

tamirkar1
13-04-2015, 12:56
در مورد ارور تو دفترچه چی نوشته؟
مرکوری یک پکیج چینیه و ساخت شرکت اسمارت چیینه که در ایران و در شرکت کار آرینان دماوند جمع میشه.
خدماتش هم ...............................
سلام
ما یک پکیج مرکوری DC 28 COMBO داریم که نمیدونم چرا چند روزه وقتی آب گرم ۱۰-۲۰ ثانیه باز میشه دوتا بوق میزنه و روی صفحه اش مینویسه dh و دیگه شعله اش خاموش میشه و آب رو گرم نمیکنه!!
فشار آب خوبه و نرمال هستش و حدود ۱.۵ بار وایمیسه. فقط نمیدونم چرا سریع شعله خاموش میشه و آب رو گرم نمیکنیه!

البته وقتی شوفاژ رو فعال کنم درست میشه و مشکل نداره ولی وقتی شوفاژ و میزنم که خاموش شه اینطوری میشه!

راستی الان که دیگه شوفاژهارو بستیم اون شیرهای زیر پکیج کدوم ها باید باز باشه و کدوم بسته؟ دو تا فلکه اصلی ورود و خروج داره و یه شیر شبیه رگلاتور هم داره که DCW یا همچین چیزی روش نوشته! کدومها باید باز یا بسته باشه؟

اصلا این مرکوری رو کجا میسازه؟ چرا هرچی سرچ میکنم هیچ سایت یا دفترچه راهنمایی نداره اصلا!

tamirkar1
13-04-2015, 12:59
بین پکیج های دیواری فکر میکنم تا الان که چیز جدیدی نیامده که بتونه همزمان آب حمام و رادیاتورها را گرم کنه.ولی پکیج های زمینی این قابلیت را داره.
سلام،
آیا سرد شدن رادیاتورها هنگام حمام و بازبودن طولانی آب گرم ،راه چاره ای داره؟
یا مشکل از ظرفیت و طراحی پکیچ میتونه باشه؟
ممنون از راهنماییهاتون.

meysampour
14-04-2015, 07:33
ممنون از راهنمایی خوبتون.

tamirkar1
28-04-2015, 12:10
:n02::n02::n02::n02::n02:
فروم پکیج های دیواری هم مثل بازاش خوابه.
:n02::n02::n02::n02:

hesam.eng
29-04-2015, 09:43
:n02::n02::n02:سلام جناب تعمیرکار عزیز بله دقیقا مثل بازارش شده :n02::n02::n02:

tamirkar1
29-04-2015, 22:23
پس اوضاع شما هم بلللللللللللله.
من از عید تا حالا5 تادستگاه نصب نکردم.:n08:
:n02::n02::n02:سلام جناب تعمیرکار عزیز بله دقیقا مثل بازارش شده :n02::n02::n02:

ipcis2007
30-04-2015, 08:19
کیفیت پکیج ایران رادیاتور چجوریه؟ شنیدم کیفیت خوبی داره

tamirkar1
30-04-2015, 12:00
پکیج بدی نست مخصوصا مدل (L) که کیفیت خیلی بهتری داره. ولی مشتری های ایران رادیاتور اکثرا از صدای زیادش یکمی شاکی هستند.
کیفیت پکیج ایران رادیاتور چجوریه؟ شنیدم کیفیت خوبی داره

dmehran
01-05-2015, 22:43
سلام آقا ما یه پکیج ایران رادیاتور مدلbm24ff دارم موقعی که آب گرم باز میکنم 10 ثانیه روشن بد خاموش میشه چراغ 70 روشن خاموش میشه دوباره روشن میشه و باز خاموش میشه لطفا راهنماییم کنید چطوری درستش کنم خیلی خیلی ممنون

tamirkar1
01-05-2015, 23:44
سلام آقا ما یه پکیج ایران رادیاتور مدلbm24ff دارم موقعی که آب گرم باز میکنم 10 ثانیه روشن بد خاموش میشه چراغ 70 روشن خاموش میشه دوباره روشن میشه و باز خاموش میشه لطفا راهنماییم کنید چطوری درستش کنم خیلی خیلی ممنون

شاید سنسور روی مبدل اصلی مشکل پیداا کرده باشه یا اینکه دستگاه رسوب گرفته باشه.

dmehran
02-05-2015, 08:41

میشه لطفا عکس از سنسورمبدل و اینکه محل قرار گرفتن سنسور کجاست بهم بگید ممنون میشم

dmehran
02-05-2015, 08:42

میشه لطفا عکس از سنسورمبدل و اینکه محل قرار گرفتن سنسور کجاست بهم بگید ممنون میشم

tamirkar1
02-05-2015, 12:10
یک ترموستات قابلمه ای که روش احتمالا نوشته 105 و با دوتا پیچ خیلی کوچک روی مبدل اصلی وصل شده.

poorya_70
03-05-2015, 15:25
با سلام خدمت دوستان ، می خواستم بدونم رادیاتور قرنیزی سیستم مطمئنیه یا نه ؟ و اینکه میتونه گرمای خونه 80 متری رو به خوبی تامین کنه ؟ در این سیستم میشه همزمان از رادیاتور پره ای هم استفاده کرد ؟ ( یعنی با یک پکیج تو هال و پذیرایی از رادیاتور قرنیزی و تو اتاق خوابها از رادیاتور پره ای استفاده کرد ؟)

tamirkar1
03-05-2015, 22:10
بله در این سیستم میشه همزمان از رادیاتور قرنیزی و رادیاتور پره ای به صورت همزمان استفاده کرد.
برای گرم کردن خونه 80 متری مشکلی نداره. ولی به اتصالات این رادیاتورها نمیشه خیلی اطمینان کرد و به نظرم خیلی مقاوم نیستند.
با سلام خدمت دوستان ، می خواستم بدونم رادیاتور قرنیزی سیستم مطمئنیه یا نه ؟ و اینکه میتونه گرمای خونه 80 متری رو به خوبی تامین کنه ؟ در این سیستم میشه همزمان از رادیاتور پره ای هم استفاده کرد ؟ ( یعنی با یک پکیج تو هال و پذیرایی از رادیاتور قرنیزی و تو اتاق خوابها از رادیاتور پره ای استفاده کرد ؟)

sat190
04-05-2015, 06:33
سلام
مصرف انرژی فن کول کمتره یا شوفاژ یا گرمایش از کف؟
کدوم بهتره؟
میشه گرمایششو تنها تو ساختمان اجرا کرد؟
میگن ۳ لوله داره . اگه ساختمان لوله کشی شوفاژ داشته باشه باید چیکار کرد؟

ممنون

tornado87
05-05-2015, 00:28
سلام، گرمایش از کف اگه درست طراحی و اجرا شده باشه از نظر مصرف انرژی سیستم بهتریه بخصوص اگه رو متراژای بالا و با پکیج چگالشی پیاده بشه.
فن کو ئل و رادیاتور بسته به موردش باید مقایسه بشه. ولی در کل فن کوئل چون سیستم دوکاره است بعضی جاها بهتره.
از لوله کشی رادیاتور برای سیستمهای دیگه نمیشه استفاده کرد. ضمناً ترکیب دو تا سیستم هم توصیه نمی شه.

hamedaghe
15-05-2015, 07:29
سلام
برای یک واحد 85 متری تو مشهد به نظر شما پکیج ایران رادیاتور بگیرم یا بوتان، لطفا یک مدل فن دارشو معرفی کنید؟
ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-05-2015, 08:45
سلام دوستان

مدتها قبل در این تاپیک , یکی از دوستان نوشته بودند که پکیجشون از نوع دود کش دوجداره هست اما نصاب براش دودکش معمولی نصب کرده . و پرسیده بودند مشکلی پیش میاد یا نه ؟
مشعل این نوع پکیج از دودکش دوجداره هوا میگیره برای سوزاندن گاز و از کانالِ دیگه ی دودکشِ دوجداره دود رو میده بیرون
استفاده از دودکش معمولی کار این پکیجها رو مختل میکنه و گاز درست نمیسوزه
منبع: برنامه ی آموزشی در تلوزیون

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-05-2015, 10:43
سلام دوستان
نظرتون در مورد تخلیه ی آب رادیاتورها در پایان فصل سرما چیه ؟
یعنی شیرهای رفت و برگشتِ آبِ رادیاتورها که در زیر پکیج هست بسته بشه
سپس شیر هوای رادیاتورها باز بشه
بعدش لوله ی پائین رادیاتورها باز بشه تا آبش کاملاً تخلیه بشه
در تمام مدتِ فصل گرما هم لوله پائین باز و جدا باشه فقط با چسب نواری یک تکه پارچه ی نخی بسته بشه به سر لوله تا گرد و خاک نره توی لوله و رادیاتور اما رطوبت تدریجاً خارج بشه و درونِ رادیات خشک تر و خشک تر بشه
برای خشک کردنِ سریع و کامل هم میشه از سشوار استفاده کرد با دمیدن هوای گرم و خشک از لوله ی پائین و خروج هوای گرم و مرطوب از لوله ی بالائی (ورودی آب به رادیاتور )
با دمیدن در لوله های توی دیوار هم میشه آب رو تخلیه کرد
این کارها فقط یکی دو ساعت وقت میبره اما چندین ماه از خوردگی رادیاتورها جلوگیری میکنه
به نظرم تاثیر زیادی داره در طولِ عمرِ باعزتِ رادیاتورها و لوله ها و حتی پکیج

Milad._.R
21-05-2015, 14:55
سلام
میگن پکیج بوش خدماتش کمه تو ایران ، درسته؟
الان چی خوبه ؟
ایتالترم ، فرولی ، بوش ، ...

tornado87
23-05-2015, 10:52
سلام
میگن پکیج بوش خدماتش کمه تو ایران ، درسته؟
الان چی خوبه ؟
ایتالترم ، فرولی ، بوش ، ...

اینکه کی این حرف رو میزنه و به چه منظوری مهمه. ضمن اینکه منظور از خدمات "کم" چیه؟ یعنی تعداد نماینده هاش کمه یا قطعاتش گیر نمیاد؟
سه تا پکیجی که اسم بردید اولی با دوتای دیگه سنخیت نداره . از نظر خدمات باید بررسی کنید که در شهر و منطقه ای که شما هستید کدوم بهتره؟

Milad._.R
23-05-2015, 13:32
اینکه کی این حرف رو میزنه و به چه منظوری مهمه. ضمن اینکه منظور از خدمات "کم" چیه؟ یعنی تعداد نماینده هاش کمه یا قطعاتش گیر نمیاد؟
سه تا پکیجی که اسم بردید اولی با دوتای دیگه سنخیت نداره . از نظر خدمات باید بررسی کنید که در شهر و منطقه ای که شما هستید کدوم بهتره؟

تو شهر ما(ساری) بوش نمایندگی داره ، ولی یک تعمیرکار گفته که قطعاتش کمه ، اگه خراب بشه طول میکشه تا قطعاتش رو بیارن ، واقعا همینطوره ؟

چرا ایتالترم با دو تای دیگه سنخیت نداره ؟ این ایتالترم رو همون تعمیرکار پیشنهاد داده ، یعنی بدتر از بوشه یا بهتر ؟!

mkhr2max
02-06-2015, 13:36
دوستان عزیز ومصرف کنندگان و کسانی که از پکیج ها سر در میآورند ؛
از پکیج های ایرانی یا خارجی کدوم پشتیبانی بهتری داره ؟
قطعات کدوم بهتر پیدا می شه و بازی در نمیارن
خارجی ها که قطعات نمایندگی هاش موجود نیست ؛ آیرانی ها مثل بوتان و ایران رادیاتور بازی در میارن

واقعا کدوم باید گرفت ؛ اذیت نشه آدم ؟

ممنون

mkhr2max
02-06-2015, 13:37
.............

apersiant
03-06-2015, 18:04
سلام خدمت عزیزان بزرگوار ممنون از راهنماییهاتون
من در شیراز زندگی می کنم برای یک واحد آپارتمان 130 متری در طبقه 2 از یک 4 طبقه یک پکیج و رادیاتور می خوام
بنظرتون پکیج باکسی گرم ایران با رادیاتور پنلی اخگر بهتره یا پکیج و رادیاتور ایران رادیاتور ؟ و در کل کدام پکیج و رادیاتور در آب سخت بهتر جواب میده؟

karadayi
12-06-2015, 20:50
با سلام
خواهشا برای یه واحد 150 متری ، طبقه دوم از یک خونه سه طبقه، جنوبی ، برای شهر سلماس صد کیلومتر فاصله با ارومیه داره
معمولا زمستونا خیلی سرد میشه هوا
فاصله اشپزخانه همون محل پکیج با حمام 6 متر
یه مورد بسیار خوب معرفی کنید
اینجا بعضیا میگن بوتان بعضیا ایران رادیاتور
اما من چون اطلاعت ندارم ،به خارجی ها دل بستم
باید هر پکیجی که میخریم حتما نمایندگی داشته باشه؟
اما مثل اینکه طرفدارای ایران رادیاتور زیادن
خواهشا با مدل دقیق معرفی کنید
امکان گذاشتن پکیج در بالکن هم هست

hesam.eng
13-06-2015, 18:15
سلام خدمت اساتید گرامی
پکیج biasi میدونید چطوره میگن 100% ایتالیایی هست و مونتاژ هیچ کشوری مثل چین و ترکیه نیست
از خدماتش کسی اطلاع داره و اینکه چند ساله وارد بازار ایران شده ؟
ممنون از نظراتتون

mohebfor
14-06-2015, 09:03
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک واحد 65 متری دارم روی پیلوت که جای 3 تا رادیاتور داره و پکیج توی تراس نصب میشه.
چند روزی تو بازار گشت زدم هر کسی یه نظری در مورد جنس ها داره
مثلا یکی میگه پکیج بوتان CV424 بوتان برات کافیه یکی میگه نه مدل perela استفاده کن
یکی میگه اصلا بوتان نخر یکی میگه فقط بوتان بخر:n04:
یکی میگه فقط ایران رادیاتور مدل L ببند:n03:
در مورد رادیاتور هم یکی میگه پنلی ایساتیس ببند یکی میگه نه فقط پره ای ببند
یکی دیگه میگه اصلا پره ای نبند اون یکی میگه اصلا پنلی نبند
خلاصه موندیم چه کار کنیم :n13:
جالب اینجاس که اول همه میگن فقط نقد از مغازه که میای بیرون میکن چکی هم خواستی بهت جنس میدیم
اگه میشه به ما یک کمکی بکنید

tornado87
14-06-2015, 14:11
سلام،

با توجه به منطقه محل نصب و بار گرمایی منزلتون پیشنهاد پکیج 28 کیلووات رو میشه کرد.

اگر در داخل خونه نصب میکنید صداش فاکتور تاثیر گذاریه. مورد دیگه وجود خدمات خوب تو شهرتونه. می تونید با شرکتهای مختلف تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن که خدمات در شهر شما دارند یا خیر. اگر داشتند حتما آدرسشون رو بگیرید و یه سری بزنید. عد خودتون می فهمید که نماینده خدمات خوب رو کردوم دارند.

با سلام
خواهشا برای یه واحد 150 متری ، طبقه دوم از یک خونه سه طبقه، جنوبی ، برای شهر سلماس صد کیلومتر فاصله با ارومیه داره
معمولا زمستونا خیلی سرد میشه هوا
فاصله اشپزخانه همون محل پکیج با حمام 6 متر
یه مورد بسیار خوب معرفی کنید
اینجا بعضیا میگن بوتان بعضیا ایران رادیاتور
اما من چون اطلاعت ندارم ،به خارجی ها دل بستم
باید هر پکیجی که میخریم حتما نمایندگی داشته باشه؟
اما مثل اینکه طرفدارای ایران رادیاتور زیادن
خواهشا با مدل دقیق معرفی کنید
امکان گذاشتن پکیج در بالکن هم هست

tornado87
14-06-2015, 14:13
این پکیجی که میگید کاملاً نا آشناست. میشه اطلاعات بیشتری بدید، از قبیل سایت ، کاتالوگ و...

سلام خدمت اساتید گرامی
پکیج biasi میدونید چطوره میگن 100% ایتالیایی هست و مونتاژ هیچ کشوری مثل چین و ترکیه نیست
از خدماتش کسی اطلاع داره و اینکه چند ساله وارد بازار ایران شده ؟
ممنون از نظراتتون

tornado87
14-06-2015, 14:17
سلام، مقاومت دستگاههای مختلف در مقابل سختی آب بالا یکیه و به نظر من فاکتوری در انتخاب برند پکیج نیست. جز اینکه دستگاه تک مبدل سریعتر رسوب می گیره به دلیل ساختار و استهلاک بالاش.

برای واحد شما پکیج 24 کیلووات کافیه. با توجه به اینکه بهتره از رادیاتور پنلی استفاده کنید متراز و تعداد بلوک لازم ،با توجه به اطلاعات فنی سازنده رادیاتور (ظرفیت حرارتی و تعداد کنوکتور) قابل محاسبه است.

سلام خدمت عزیزان بزرگوار ممنون از راهنماییهاتون
من در شیراز زندگی می کنم برای یک واحد آپارتمان 130 متری در طبقه 2 از یک 4 طبقه یک پکیج و رادیاتور می خوام
بنظرتون پکیج باکسی گرم ایران با رادیاتور پنلی اخگر بهتره یا پکیج و رادیاتور ایران رادیاتور ؟ و در کل کدام پکیج و رادیاتور در آب سخت بهتر جواب میده؟

tornado87
14-06-2015, 14:22
دوست عزیز من اگر جای شما بودم

-با شرکتهای مختلف تماس می گرفتم، آدرس و شماره تماس 1-2 تا نماینده خدماتشو می پرسیدم و با اونها مشورت می کردم.
- در عین حال از دید مصرف کننده ها دوست و آشنا و فامیل دور و نزدیک که دستگاههای مختلف ایرانی و خارجی (در همون منطقه و شهر خودتون البته) نظر کمکی رو می تونن بدند

سراغ فروشنده ها نرید که بیشتر سر در گم نشید. انتخاب خودتون رو که کردید با حرف هیچ فروشنده ای عوضش نکنید.

دوستان عزیز ومصرف کنندگان و کسانی که از پکیج ها سر در میآورند ؛
از پکیج های ایرانی یا خارجی کدوم پشتیبانی بهتری داره ؟
قطعات کدوم بهتر پیدا می شه و بازی در نمیارن
خارجی ها که قطعات نمایندگی هاش موجود نیست ؛ آیرانی ها مثل بوتان و ایران رادیاتور بازی در میارن

واقعا کدوم باید گرفت ؛ اذیت نشه آدم ؟

ممنون

tornado87
14-06-2015, 14:25
می تونید با خود شرکت بوش تماس بگیرید. تا اونجا که من میدونم مشکل قطعه نداشته هیچ وقت.
ایتال ترم با بوش قابل مقایسه نیست.

تو شهر ما(ساری) بوش نمایندگی داره ، ولی یک تعمیرکار گفته که قطعاتش کمه ، اگه خراب بشه طول میکشه تا قطعاتش رو بیارن ، واقعا همینطوره ؟

چرا ایتالترم با دو تای دیگه سنخیت نداره ؟ این ایتالترم رو همون تعمیرکار پیشنهاد داده ، یعنی بدتر از بوشه یا بهتر ؟!

hesam.eng
15-06-2015, 08:15
این پکیجی که میگید کاملاً نا آشناست. میشه اطلاعات بیشتری بدید، از قبیل سایت ، کاتالوگ و...

tornado87
15-06-2015, 09:55
از مشخصات فنی میشه گفت که دستگاه کاملا معمولی و حتی تو بعضی پارامترا پایین تر از ایرانیاست.
بهر حال خرید دستگاه جدیدی که کیفیتش و خدماتش جای سوال داره ریسک بزرگیه.
موفق باسید.

tamirkar1
15-06-2015, 18:54
این دستگاه جزء بهترین پکیج های تولید اروپا است.
از ظاهر دستگاه ها و عکس های که گذاشته می شه فهمید که خیلی شبیه پکیج های ایتالیایی دیگه مثل اریستون یا فرولیه. مثلا مدل inovia شیر گاز این دستگاه دقیقا توی فرولی هم استفاده شده.و شیر سه راه روی این دستگاه هم شباهت زیادی به شیر سه راه فرولی داره.ولی به نظر میاد پمپ این دستگاه یک پمپ کالپدا باشه که جزء پمپ های خیلی عالی محسوب میشه و خیلی هم بیصدا کار میکنه. این مدل پمپ در دستگاه های روکا اسپانیا استفاده شده و واقعا هم عالیه.مثل خیلی از دستگاه های دیگه در مدل 24 هزار12 برنر داره.
فلو سوییچ یا فلو متر (قسمت راه انداز آب دستگاه) پرلا بوتان هم خیلی شباهت زیادی به این مدل داره.همچنین موتور شیر سه راه پرلا بوتان هم شبیه به موتور شیر سه راهه این دستگاه است.

tornado87
18-06-2015, 08:42
دوستان مشاور
برای اطلاعاتی که به بقیه می دید به سهم خودم سپاسگزارم.
پیشنهاد می کنم از تعریف یک برند و مدل خاص چه داخلی و چه خارجی خودداری کنیم. پکیج دستگاهیه که حداقل دو فصل ( یک دوره گارانتی) از نصب و کارکرد اون تو یه اقلیم (بگیرید ایران) باید بگذره تا بشه در موردش اظهار نظر کرد. در ضمن جزئیات مهمی مثل قیمت در برابر کارکردPrice/Performance Ratio و ارزش افزوده خدمات معیارهای مهمی هستند در تصمیم گیری برای خرید. مثال بارز این موضوع وایلانته که به دلیل قیمت بالا و خدمات صفر تو ایران ، گر چه کیفیت بسیار عالی داره و ساخت آلمانه فروش خیلی محدودی داره.

از جهت نکات فنی و قطعات بکار رفته شما هم میدونید که شیر های گاز اکثراً ساخت سیت ایتالیا و بعضاً کروم شرودر آلمان و ندرتاً هانیول هست. هر کدوم اینها نحوه تنظیمش با اون یکی متفاوته. بهتر بودن پمپهای کالپدا ایتالیا در مقایسه با گرونفوس دانمارک یا ویلو آلمان اطلاعات جدیدیه که نیاز به بررسی بیشتر داره.

hesam.eng
22-06-2015, 08:23
سلام خدمت اساتید بخصوص تعمیرکار عزیز
برای ساختمان که از داکت اسپلیت استفاده میکنه راهنمایی کنید چه سیستم پکیجی مناسب هست ؟
هر واحد ساختمان 180 متر و از 2 دستگاه داکت اسپلیت استفاده شده
همانطور که میدونید در پکیج های تک و دو مبدل اولویت با آب مصرفی میباشد و در موقع استفاده مصرفی گرمایش دمایی ندارد
1- آیا پکیج های کندانسینگ قادر هستند همزمان آب گرم مصرفی و گرمایش را ساپورت کنند ؟ در مخزن دار ها اینگونه است
2- شما با دو مبدل یا ... جایی دیدید استفاده شده باشه و رضایت داشته باشند
با تشکر از راهنمایی دوستان

tornado87
22-06-2015, 12:05
سلام
-افت فشار کویل ها چقدره؟

1- خیر. از این نظر تقاوتی بین پکیج کندانس و غیر کندانس نیست.
2- سوالتون مفهوم نبود. بسپاسگزار میشم یشتر توضیح بدید.

برای ساختمان که از داکت اسپلیت استفاده میکنه راهنمایی کنید چه سیستم پکیجی مناسب هست ؟
همانطور که میدونید در پکیج های تک و دو مبدل اولویت با آب مصرفی میباشد و در موقع استفاده مصرفی گرمایش دمایی ندارد
1- آیا پکیج های کندانسینگ قادر هستند همزمان آب گرم مصرفی و گرمایش را ساپورت کنند ؟ در مخزن دار ها اینگونه است

apersiant
22-06-2015, 12:28
سلام، مقاومت دستگاههای مختلف در مقابل سختی آب بالا یکیه و به نظر من فاکتوری در انتخاب برند پکیج نیست. جز اینکه دستگاه تک مبدل سریعتر رسوب می گیره به دلیل ساختار و استهلاک بالاش.

برای واحد شما پکیج 24 کیلووات کافیه. با توجه به اینکه بهتره از رادیاتور پنلی استفاده کنید متراز و تعداد بلوک لازم ،با توجه به اطلاعات فنی سازنده رادیاتور (ظرفیت حرارتی و تعداد کنوکتور) قابل محاسبه است.

خیلی ممنون از توضیحات بسیار عالیتون
یه خواهش دارم میشه لطف کنید و اطلاعاتی مختصر و مفید در مورد چند پکیج خوب که خودتان میشناسید و بهتر جواب داده اند ، بدید که از بین اونها یکی رو انتخاب کنیم

tamirkar1
22-06-2015, 22:45
استفاده از فن کوئل به جای رادیاتور در سیستم گرمایشی پکیج

1- استفاده از فن کوئل بجای رادیاتور در صورت استفاده از سیستم گرمایش پکیج عمدتاً بستگی مستقیمی به طول مسیر و نحوه اجرای لوله کشی ها از محل پکیج تا محل نصب فن کوئل ها دارد که مهم ترین قسمت کار می باشد.
2-از آنجا که هد پمپ های سیرکولاتور یک اینچ پکیج های گرمایشی دیواری حداکثر 5یا 6 فوت می باشد و با توجه به اینکه مقداری از این هد ناچیز در مسیر لوله کشی تا محل رادیاتور ها یا فن کوئل ها مصرف می شود و افت فشار تقریبی 3 فوت در کویل آبگرم فن کوئل این موضوع در هر ساختمان بستگی به اجرای بهینه لوله کشی ها خواهد داشت.
3- اما اگر از پکیج زمینی با پمپ سیرکولاتور قویتر استفاده شده باشد نصب فن کوئل بدون بررسی های فوق به سهولت قابل استفاده می باشد.
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tamirkar1
22-06-2015, 22:53
پكيج هاي ديواري قادر به پاسخگويي تامين آب گرم مصرفي و تاسيسات به صورت همزمان را ندارند و پايانه هايي مانند فن كوئل و داكت اسپليت كه از انتقال حرارت با استفاده از فشار اجباري توسط فن از روي كوئل كار ميكنند دراين فرايند دچار مشكل ميشوند بدين معني كه در زمان استفاده مصرف كننده از آبگرم مصرفي، مدار گرمايش بسته شده و به دليل سرعت انتقال حرارت توسط باد از روي كوئل دماي آن به سرعت افت پيدا ميكند و از لحاظ آسايش حرارتي ساكنين دچار عدم رضايت ميشوند. راهكار براي اين مسئله اين است كه ازيك سري حسگر هاي حرارتي بروي كوئل استفاده ميشود كه در زمان افت دماي كوئل فرمان قطعي فن صادر ميگردد و تا زمانيكه مصرف كننده از آب گرم استفاده ميكند اين امر ادامه دارد و بدين ترتيب دماي آسايش محيط تغيير آنچناني نخواهد داشت.

tamirkar1
22-06-2015, 22:57
با توجه به توضیحی که در متن زیر گفته شده فکر نمیکنم پکیج های کندانسینگ مناسب باشه.
پکیج های کندانسینگ بیشتر برای جاهای که نیازی به دماهای خیلی بالا نیست مناسبتره.

پكيج هاي ديواري قادر به پاسخگويي تامين آب گرم مصرفي و تاسيسات به صورت همزمان را ندارند و پايانه هايي مانند فن كوئل و داكت اسپليت كه از انتقال حرارت با استفاده از فشار اجباري توسط فن از روي كوئل كار ميكنند دراين فرايند دچار مشكل ميشوند بدين معني كه در زمان استفاده مصرف كننده از آبگرم مصرفي، مدار گرمايش بسته شده و به دليل سرعت انتقال حرارت توسط باد از روي كوئل دماي آن به سرعت افت پيدا ميكند و از لحاظ آسايش حرارتي ساكنين دچار عدم رضايت ميشوند. راهكار براي اين مسئله اين است كه ازيك سري حسگر هاي حرارتي بروي كوئل استفاده ميشود كه در زمان افت دماي كوئل فرمان قطعي فن صادر ميگردد و تا زمانيكه مصرف كننده از آب گرم استفاده ميكند اين امر ادامه دارد و بدين ترتيب دماي آسايش محيط تغيير آنچناني نخواهد داشت.
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

apersiant
23-06-2015, 12:37
جناب تعمیر کار عزیز :n16: نظرتون در مورد پکیج های باکسی چیه؟
فروشنده خیلی تبلیغ میکنه و میگه 5 سال گارنتی داره و موتور و بوردش هم ایتالیاییه و خرابی نداره
راستی شما که تعمیرکار هستید و از وضعیت بودن و نبودن قطعات خبر دارید قطعات باکسی برای تعمیرکارا تو بازار هست یا نه؟

hesam.eng
23-06-2015, 17:33
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام دوست عزیز
اگر پکیج دیواری با مخزن 60 لیتری بگیریم دیگه نباید ایرادی داشته باشه زیرا در پکیج های مخزنی اولویت با آب مصرفی نیست و میتواند همزمان آب گرم مصرفی و گرمایشی را ساپورت کند .
آیا این مورد درست هست یا اینکه مخزنی های دیواری بازم نمیتونه همزمان هم آب گرمایشی را بده هم مصرفی ؟

hesam.eng
23-06-2015, 17:40
استفاده از فن کوئل به جای رادیاتور در سیستم گرمایشی پکیج

1- استفاده از فن کوئل بجای رادیاتور در صورت استفاده از سیستم گرمایش پکیج عمدتاً بستگی مستقیمی به طول مسیر و نحوه اجرای لوله کشی ها از محل پکیج تا محل نصب فن کوئل ها دارد که مهم ترین قسمت کار می باشد.
2-از آنجا که هد پمپ های سیرکولاتور یک اینچ پکیج های گرمایشی دیواری حداکثر 5یا 6 فوت می باشد و با توجه به اینکه مقداری از این هد ناچیز در مسیر لوله کشی تا محل رادیاتور ها یا فن کوئل ها مصرف می شود و افت فشار تقریبی 3 فوت در کویل آبگرم فن کوئل این موضوع در هر ساختمان بستگی به اجرای بهینه لوله کشی ها خواهد داشت.
3- اما اگر از پکیج زمینی با پمپ سیرکولاتور قویتر استفاده شده باشد نصب فن کوئل بدون بررسی های فوق به سهولت قابل استفاده می باشد.
دوست عزیز در صورتیکه پکیج دیواری گذاشتیم میشود یک پمپ به سیستم اضافه کرد که جبران هد پمپ بشود . اگر ایرادی داره راهنمایی کنید با تشکر از لطف شما

MOHAMMAD_ASEMOONI
23-06-2015, 18:45
سلام دوستان
ارزانترین آبگرمکن دیواری چند قیمته الان ؟

tamirkar1
23-06-2015, 22:18
استفاده از پکیج های مخزن دار برای گرمایش فن کوئل خیلی مناسبتر از پکیج های معمولیه و وقتی که مصرف کننده از آبگرم استفاده میکنه. فن کوئل ها باد سرد نمیده. فقط مشکلی که وجود داره اینهکه قیمت این نوع پکیج ها خیلی بالاست و هزینه نگهدار بیشتری هم داره.
سلام دوست عزیز
اگر پکیج دیواری با مخزن 60 لیتری بگیریم دیگه نباید ایرادی داشته باشه زیرا در پکیج های مخزنی اولویت با آب مصرفی نیست و میتواند همزمان آب گرم مصرفی و گرمایشی را ساپورت کند .
آیا این مورد درست هست یا اینکه مخزنی های دیواری بازم نمیتونه همزمان هم آب گرمایشی را بده هم مصرفی ؟

tamirkar1
23-06-2015, 22:22
بله خیلی راحت با سری کردن یک پمپ اضافه یا حتی نصب یک پمپ قویتر روی دستگاه میتونیم مشکل را تا حد زیادی کاهش بدیم. فقط میمونه زمان استفاده از آب گرم که باعث میشه فن کویئل ها باد سرد تولید کنند.که اونهم به نظرم بشه با نصب یک ترموستات در مسیر وزش باد فن کوئل.کنترل کرد.
دوست عزیز در صورتیکه پکیج دیواری گذاشتیم میشود یک پمپ به سیستم اضافه کرد که جبران هد پمپ بشود . اگر ایرادی داره راهنمایی کنید با تشکر از لطف شما

tamirkar1
23-06-2015, 22:38
پکیج های باکسی در حال حاضر با نام گرم ایران و تحت نظارت باکسی در مشهد مونتاژ میشه.دستگاه خیلی خوبیه . مدل 24 هزار این دستگاه در بین کلیه پکیج های توی بازار با تعداد 15 تا برنر، بیشترین برنر را داره که خیلی مزیت بزرگیه( پکیج های 24 هزار نهایتا 12 تا برنر دارند) و مبدلش هم حداقل 5 سانتی متر بزرگتر از مبدل های دیگه است.
ولی گارانتی این دستگاه 2 ساله. موتورش یک گراندفوس فرانسوی up تک دوره. در صورتی همه پکیج ها پمپ های گراندفوس دانمارک یا نهایتا چینی ups سه دور استفاده میکنند.
برد دستگاه قبلا هانیول بود ولی الان از بردهای ساخت شرکت برتیلی ایتالیا استفاده میکنند.بردهای قبلی به فاز یا نول برق خیلی حساس بود و اگر فاز و نول تغییر میکرد ارور 01 میداد. ولی بردهای جدید این مشکل را ندارند.
چون توی ایران خط تولید داره از نظر قطعات مشکلی پیش نمیاد.
جناب تعمیر کار عزیز :n16: نظرتون در مورد پکیج های باکسی چیه؟ فروشنده خیلی تبلیغ میکنه و میگه 5 سال گارنتی داره و موتور و بوردش هم ایتالیاییه و خرابی نداره راستی شما که تعمیرکار هستید و از وضعیت بودن و نبودن قطعات خبر دارید قطعات باکسی برای تعمیرکارا تو بازار هست یا نه؟

poorya 70
24-06-2015, 00:45
سلام دوستان ، میخواستم بدونم آیا میشه پکیج فن دار را توی یک فضای 1*1.5 بسته نصب کرد ؟
این فضا توی حمومه که با یه در بسته میشه . آیا رطوبت حموم مشکلی برای پکیج ایجاد نمیکنه؟
یه سوال دیگه ؛ :n01:
کیفیت پکیج آریستون چطوره ؟

tornado87
24-06-2015, 08:22
سلام،

اصولاً نصب داخل محیطهای بسته فقط در حالتی ممکنه که هوای احتراق از بیرون تامین بشه و این کار با استفاده از دودکش دو جداره انجام میشه.
نصب داخل حمام به هر شکل و صورتی خطرساز و ممنوعه.

آریستون پکیج خوبیه ولی با توجه به وضعیت خدمات آشفته طرفش نرید بهتره.

سلام دوستان ، میخواستم بدونم آیا میشه پکیج فن دار را توی یک فضای 1*1.5 بسته نصب کرد ؟
این فضا توی حمومه که با یه در بسته میشه . آیا رطوبت حموم مشکلی برای پکیج ایجاد نمیکنه؟

tornado87
24-06-2015, 08:38
بستگی به بودجتون داره دوست عزیز

در مورد پکیج 24 کیلووات از دستگاههای ایرانی با قیمت 1.300 گرفته تا آلمانی 3.400 تو بازار هست. به نظر من ببینید تو شیراز کدوم برند خدمات بهتری داره. فاکتور مهم دیگه انتظار شما از یک دستگاه پکیج خوبه. هستند مشتریانی که پکیج ایرانی ارزون رو حتی اگه از همون روز اول سرویس بخواد ترجیح میدند به پکیج اروپایی گرون که خدمات درستی نداشته باشه.
موفق باشید.

خیلی ممنون از توضیحات بسیار عالیتون
یه خواهش دارم میشه لطف کنید و اطلاعاتی مختصر و مفید در مورد چند پکیج خوب که خودتان میشناسید و بهتر جواب داده اند ، بدید که از بین اونها یکی رو انتخاب کنیم

djshamol
24-06-2015, 13:51
با سلام خدمت اساتید
منم مثل خیلی از دوستان نمیدونم کدوم برند خوبه ولی چیزی که معلومه فرقی نمیکنه بالاخره یکی خودش خوبه خدمات پس از فروشش ضعیفه یکی میگن خوب نیست خدماتش خوبه خلاصه تصمیم گرفتم بین خارجی و ایرانی پکیج ایرانی بگیرم و بین ایرانیا هم بوتان رو انتخلب کردم یه مقداری صفحات سایت و نظرات دوستان رو خوندم ولی به نتیجه نرسیدم تصمیم گرفتم اینجا مطرح کنم بلکه با راهنمایی شما بتونم تصمیم بگیرم
اپارتمانم طبقه پنجم متراز 90 متر خلاصه پکیج تو تراس میخوره و پشت دیوار حمام قرار دارد
بین مدل های بوتان کدوم خوبه Perla 24RSi دوستان و اساتید نظر خودشون رو بدن ممنون
:n16:

djshamol
24-06-2015, 13:56
با سلام خدمت اساتید
منم مثل خیلی از دوستان نمیدونم کدوم برند خوبه ولی چیزی که معلومه فرقی نمیکنه بالاخره یکی خودش خوبه خدمات پس از فروشش ضعیفه یکی میگن خوب نیست خدماتش خوبه خلاصه تصمیم گرفتم بین خارجی و ایرانی پکیج ایرانی بگیرم و بین ایرانیا هم بوتان رو انتخلب کردم یه مقداری صفحات سایت و نظرات دوستان رو خوندم ولی به نتیجه نرسیدم تصمیم گرفتم اینجا مطرح کنم بلکه با راهنمایی شما بتونم تصمیم بگیرم
اپارتمانم طبقه پنجم متراز 90 متر خلاصه پکیج تو تراس میخوره و پشت دیوار حمام قرار دارد
بین مدل های بوتان کدوم خوبه Perla 24RSi دوستان و اساتید نظر خودشون رو بدن ممنون
:n16:

چرا تو سایت یه نظر سنجی نمیذارید به نظر من میتونه خیلی کمک کنه

apersiant
24-06-2015, 19:49
پکیج های باکسی در حال حاضر با نام گرم ایران و تحت نظارت باکسی در مشهد مونتاژ میشه.دستگاه خیلی خوبیه . مدل 24 هزار این دستگاه در بین کلیه پکیج های توی بازار با تعداد 15 تا برنر، بیشترین برنر را داره که خیلی مزیت بزرگیه( پکیج های 24 هزار نهایتا 12 تا برنر دارند) و مبدلش هم حداقل 5 سانتی متر بزرگتر از مبدل های دیگه است.
ولی گارانتی این دستگاه 2 ساله. موتورش یک گراندفوس فرانسوی up تک دوره. در صورتی همه پکیج ها پمپ های گراندفوس دانمارک یا نهایتا چینی ups سه دور استفاده میکنند.
برد دستگاه قبلا هانیول بود ولی الان از بردهای ساخت شرکت برتیلی ایتالیا استفاده میکنند.بردهای قبلی به فاز یا نول برق خیلی حساس بود و اگر فاز و نول تغییر میکرد ارور 01 میداد. ولی بردهای جدید این مشکل را ندارند.
چون توی ایران خط تولید داره از نظر قطعات مشکلی پیش نمیاد.

بسیار بسیار ممنون از راهنماییتون تعمیر کار عزیز:n40:

apersiant
24-06-2015, 19:51
ممنون جناب تورنادو از راهنماییتون

tamirkar1
24-06-2015, 22:08
:n34::n34: ممنوع

poorya 70
25-06-2015, 00:26
tamirkar1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و tornado87 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خیلی ممنون از راهنماییتون

sama741
27-06-2015, 00:50
با سلام
از اساتید راهنمایی میخواستم
آپارتمان ما از سیستم شوفاژ مشترک استفاده میکنه که بدلیل پرداخت نکردن قبوض گاز توسط همسایه ها مجبور به تفکیک کنتور گاز آپارتمان هستیم و مابقی واحدها هنوز تصمیم به استفاده از شوفاژخانه دارند
میخواستم بدونم آیا میشه با آبگرمکن دیواری شوفاژهای خانه 60 متری رو گرم کرد و البته همزمان بخاری هم روشن باشه و البته در نظر بگیرید برای خانواده کم جمعیتی که آبگرم هم زیاد استفاده نمیشه
ممنون