PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17

saeed-kh
05-11-2014, 23:43
تپل جان
از راهنماییت متشکر. از دوستانم رادیاتور بارل داره. چجوریه؟ خدمات و گارانتیش و جنسش معتبره؟ راستی قیمت داری؟ بارل رو متری 290 میده بابل.
بقیه مهندسین کمک میکنند؟
ممنون از راهنمایی های سریعتون

تپل
05-11-2014, 23:55
اقا تپل دستت درد نکنه.
واسه خریدن پکیج باز بیشتر مزاحمت میشم.:n06:

واسه لوله کشی نظری نداری ؟؟
من نظرم اینه از همین پلیمر ها (همینایی که با اتو داغش میکنن و به هم اتصال میدن) استفاده کنم. از 5 لایه زیاد خوشم نمیاد (از اتصالاتش میترسم. چون فلزه میترسم زنگ بزنه،یا پرسش دَر بره و....) تازه گرون هم هست
نظری نداری ؟؟؟
میزان رسوب گیریشون چطوره ؟؟؟
(واسه 5 لایه حداقل باید 500 تومن دست مزد بدم. ولی پلیمر رو خودم انجام میدم)
نقشه ی خونه رو ایشالله واست PM میکنم تا در رابطه با تعداد پنل ها هم نظر بدی.

برای لوله کشی مدار گرمایش که حتما از 5لایه استفاده کنید و از لوله های پلی پروپیلن استفاده نکنید
برای مدار آب گرم مصرفی میتونید از پلی پروپیلن استفاده کنید .
برای لوله های 5لایه نیوپایپ کیفیت و قیمتت مناسبی داره .
ولی دستمزد به این زیاد نباید باشه . مگر اینکه بنا تون زیاد باشه . متری 2 تومن منصفانه است .
هیچ کدومشون هم رسوب نمیگیرن .

تپل
06-11-2014, 00:05
نمایندگی که زنگ زدم یه صفر کیلومتر رو فرستاد هیچی حالیش نبود دفعه قبل رو میگم گفت بردش سوحته باید تعویض بشه بعدا یکی اومد فیش برد رو کند و ریست کرد درست شد
شهرمون حرفه ای بوتان کار کمه این یکیم که برا جرمگیری 140هزار میگیره که واقعا ظلمه
اتفاقا خودمم از جرمگیری میدونم چون قبلش مستاجر داشتم وقتی تحریل گرفتم اون فیلتر اب توش ژلش تموم شده بود و توش اب بود
دوستان کسی راهنمایی نداره تصویری که کجا و باز کنم خودم جرم گیری کنم؟
و سوال دوم اون فیلتر اب که توش ژل داره تموم شده و جدا میفروشن رو باید تعمیرکار بیاد و خودمون نمیتونیم تعویض کنیم؟اخه براوهمون 20هزار میگه میگیرم بیام

جرمگیری پکیج توسط خودتون توصیه نمیشه . چون باید از مواد شرکتی استفاده شه .
140تومن هم زیاده .

فیلتر رو خودتون هم میتونید عوض کنید . کاری نداره . بلورهاش هم هستش . کارتریجش رو هم میتونید عوض کنید .

تپل
06-11-2014, 00:08
تپل جان
از راهنماییت متشکر. از دوستانم رادیاتور بارل داره. چجوریه؟ خدمات و گارانتیش و جنسش معتبره؟ راستی قیمت داری؟ بارل رو متری 290 میده بابل.
بقیه مهندسین کمک میکنند؟
ممنون از راهنمایی های سریعتون

این رادیاتور رو از نزدیک ندیدم . جدول مشخصاتش رو هم پیدا نکردم 0 به ظاهر که جنس خوبیه . قیمتش هم معمولی و مناسبه .
در مورد گارانتی از فروشگاه معتبر بگیرید .
چون در مورد این اجناس شما با فروشگاه در تماس هستید نه شرکت اصلی .

saeed-kh
06-11-2014, 07:59
تپل جان بوتان هم رادیاتور پانلی داره؟ اگه اره کیفیتش چجوریه؟
چرا بقیه مهندسین عزیز جواب نمیدن!

arisa
06-11-2014, 09:17
سلام
دیروز پکیج ما - bn بوتان - دچار مشکل شد و برق از داخل و کنتور قطع شد. کنارش که رفتم بوی سوختگی - پلاستیک - می داد. بعد از وصل مجدد برق و راه اندازی پکیج، داره بدون مشکل کار میکنه. البته سال پیش این پکیج بردش گویا سوخته بود - بدون محافظ بود - که بردش بعد از کلی دردسر عوض شد و امسال هم یکبار دیگه قبلتر یک صدای وحشتناکی - مثل صدای ریختن کلی سرامیک و خرد شدنش روی زمین - باعث خاموش شدنش شد قبل این بار آخر که باز هم با راه اندازی مجدد شروع به کار کرده بود.

می خواستم بدونم مشکل از چی می تونه باشه؟ البته با این اتفاق آخر که به تعمیر کار باید مراجعه کنم حتما.

saeed-kh
06-11-2014, 09:46

saeeded
06-11-2014, 14:55
1 شیر های زیر پکیج را چک کنید که باز باشند
2 در صورتی که شیر ها باز بود ممکنه پمپ کریپاژ کرده که باید درب پکیج باز بشه و یک پیچ در مرکز دایره پمپ هست اون را باز کنید و شافت زیر پیچ را با پیچ گوشتی حرکت بدید

سلام به آقا حسام ...
ممنون از راهنماییتون ... مشکل حل شد، مرسی دقیقا از موتورش بود همون پیچ رو چند بار گردوندم شیر تخلیه و شیر تنظیم فشار رو باز گذاشتم یکم رسوب ریخت بیرون الان موتور کار میکنه و رادیات ها هم آب گرم میرسه ...
اومدم فقط تشکر کنم دوست عزیز ..

تپل
06-11-2014, 23:16

خیر نداره و در برنامه آیندش هم نیست .

behzadtiktak
07-11-2014, 00:31
با سلام خدمت همه بچه های گل forum ... من برای خونه 120 متری یه پکیچ خوب میخوام بخرم. بین 3 تا برند ایساتیس، بوتان، ایران رادیاتور موندم. با مطالبی که توی اینجا خودنم یکی از موارد مهم در زمان انتخاب یک پکج خوب، داشتن خدمات پس از فروش اونه و کارشناسان مجرب و پاسخگو. من در حال حاضر پکیج "اخگر" دارم که علاوه بر اینکه شرکت تعطیل شده قطعات و تعمیرکارش هم خیلی بد گیر میاد و واقعاً اذیتم کرده. کاملاً با گفته خدمات پس از فروش خوب در انتخاب پکیج موافقم.
امروز کسی که برای تعمیر پکج اومده بود بهم گفت که سریعاً عوضش کنم ازش راهنمایی خواستم گفت 28000 ایران رادیاتور که فن دار و دیجیتالی هست رو بخر چون فاصله حمام از پکیچ زیاده. من کمی تحقیق کردم در مورد دو مبدله و احتراق بسته و .... اما با مدل های بسیاری مواجه شدم. اگر کسی میتونه من رو راهنمایی کنه که از کدوم برند بخرم بهتره و چه مدلیش رو. از همه بچه های گل این forum هم ممنون که اطلاعاتی خوبی به مردم میدم. دمتون گرم :n01:

تپل
07-11-2014, 01:28
با سلام خدمت همه بچه های گل forum ... من برای خونه 120 متری یه پکیچ خوب میخوام بخرم. بین 3 تا برند ایساتیس، بوتان، ایران رادیاتور موندم. با مطالبی که توی اینجا خودنم یکی از موارد مهم در زمان انتخاب یک پکج خوب، داشتن خدمات پس از فروش اونه و کارشناسان مجرب و پاسخگو. من در حال حاضر پکیج "اخگر" دارم که علاوه بر اینکه شرکت تعطیل شده قطعات و تعمیرکارش هم خیلی بد گیر میاد و واقعاً اذیتم کرده. کاملاً با گفته خدمات پس از فروش خوب در انتخاب پکیج موافقم.
امروز کسی که برای تعمیر پکج اومده بود بهم گفت که سریعاً عوضش کنم ازش راهنمایی خواستم گفت 28000 ایران رادیاتور که فن دار و دیجیتالی هست رو بخر چون فاصله حمام از پکیچ زیاده. من کمی تحقیق کردم در مورد دو مبدله و احتراق بسته و .... اما با مدل های بسیاری مواجه شدم. اگر کسی میتونه من رو راهنمایی کنه که از کدوم برند بخرم بهتره و چه مدلیش رو. از همه بچه های گل این forum هم ممنون که اطلاعاتی خوبی به مردم میدم. دمتون گرم :n01:

در میان این سه برندی که نام بردی ایساتیس و بوتان کیفیت بهتری دارند .
ایران رادیاتور توصیه نمیشه .
اپتیمای 24 بوتان دستگاه خوبی برای شماست . اگر میخوای 28 بگیری اپتیمای28 بگیر .
ایساتیس دو مبدل به دلیل برخی محدودیتها بی دلیل قیمتش بالاست و به این خاطر توصیه نمیشه .هرچند کیفیتش تایید شدست .
موفق باشید.

تپل
07-11-2014, 01:33
سلام
دیروز پکیج ما - bn بوتان - دچار مشکل شد و برق از داخل و کنتور قطع شد. کنارش که رفتم بوی سوختگی - پلاستیک - می داد. بعد از وصل مجدد برق و راه اندازی پکیج، داره بدون مشکل کار میکنه. البته سال پیش این پکیج بردش گویا سوخته بود - بدون محافظ بود - که بردش بعد از کلی دردسر عوض شد و امسال هم یکبار دیگه قبلتر یک صدای وحشتناکی - مثل صدای ریختن کلی سرامیک و خرد شدنش روی زمین - باعث خاموش شدنش شد قبل این بار آخر که باز هم با راه اندازی مجدد شروع به کار کرده بود.

می خواستم بدونم مشکل از چی می تونه باشه؟ البته با این اتفاق آخر که به تعمیر کار باید مراجعه کنم حتما.

توصیه میشه هرچه سریعتر به نمایندگی مراجعه کنید .
چون دستگاه اتصالی دارد که باید مشخص و رفع شود . در غیر اینصورت میتونه به دستگاه آسیب موثر وارد بشه .

amin_947
07-11-2014, 09:09
سلام دوستان

پکیج ما مشکل پیدا کرده. بدین صورت که شوفاژها کار نمی کنن مگر اینکه آب گرم باز بشه. به عبارت دیگه وقتی که آب گرم رو باز می کنیم (مثلا میریم حمام) شوفاژها هم همون موقع گرم میشن و بعد که آب بسته میشه اونام دوباره خنک میشن . مشکل از چی می تونه باشه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-11-2014, 11:16
سلام دوستان
پکیج ما مشکل پیدا کرده.
بدین صورت که شوفاژها کار نمی کنن مگر اینکه آب گرم باز بشه. به عبارت دیگه وقتی که آب گرم رو باز می کنیم (مثلا میریم حمام) شوفاژها هم همون موقع گرم میشن و بعد که آب بسته میشه اونام دوباره خنک میشن .
مشکل از چی می تونه باشه ؟سلام
یا از قاطی کردن بورد الکترونیکی هست یا خراب شدن شیر سه طرفه
این چند تست رو انجام بدین
دکمه شوفاز و آب گرم رو روی صفر بذارین و پکیج خاموش و سیمش رو از برق بکشین و یک دقیقه صبر کنین
بزنینش توی برق و روشن کنین و 30 ثانیه صبر کنین
دکمه ی ریست رو بزنین و 30 ثانیه صبر کنین
فشار آب رو روی 1,5 تنظیم کنین و شیر پرکن رو محکم ببندین .
از باز بودن شیر رادیاتورها مطمئن بشید
فقط شوفاژ رو روشن کنین و درجه رو تا نصف بالا ببرین و ببینین رادیاتورها گرم میشه یا نه ؟
اگر گرم نمیشه پس یا شیر سه طرفه خرابه یا پمپ پکیج
آیا پمپ پکیج صدا میده ؟
لزومی نداره آبگرمکنش رو امتحان کنین چون شوفاژ باید مستقل کار کنه و نیازی به روشن بودن آبگرمکن نیست

matin95
07-11-2014, 11:41
سلام دوستان پکیج دیواری ایمن گاز دارم سه سال نصبه مشکلی هم نداره چند وقته که مواقعی که پکیج رو روشن میکنیم فشار میزاریم روی یک و نیم فشار میرسه به سه بعد از زیر پکیج اب میریزه شیر زیر پکیج باز میکنم یکم فشار میاد پایین و مشکل حل میشه مشکا اساسی اینجاست که موقعی که پکیج رو خاموش میکنیم فشار اب میاد صفر و دوباره باید شیر زیر پکیج باز کنیم تافشار برسه یک و نیم تا ابگرم داشته باشیم
از دوستانی میخوام راهنماییم کنند در ضمن نشتی هم نداره
امسال هم هواگیری نکردم یعنی باید هر سال هواگیری کنم یا نه مرسی ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-11-2014, 13:42
سلام دوستان
پکیج دیواری ایمن گاز دارم سه سال نصبه مشکلی هم نداره چند وقته که مواقعی که پکیج رو روشن میکنیم فشار میزاریم روی یک و نیم فشار میرسه به سه بعد از زیر پکیج اب میریزه
شیر زیر پکیج باز میکنم یکم فشار میاد پایین و مشکل حل میشه
مشکل اساسی اینجاست که موقعی که پکیج رو خاموش میکنیم فشار آب میاد صفر و دوباره باید شیر زیر پکیج باز کنیم تافشار برسه یک و نیم تا ابگرم داشته باشیم
از دوستانی میخوام راهنماییم کنند در ضمن نشتی هم نداره
امسال هم هواگیری نکردم یعنی باید هر سال هواگیری کنم یا نه مرسی ممنونسلام
به احتمال 99% شیر پرکن رو محکم نمیبندین یا خرابه و رسوب گرفته یا واشرش خراب شده و کامل بسته نمیشه
باید بازش کنین و با فوت کردن تستش کنین یا با مکیدنِ هواش و زبان گذاشتن ( روش خودمونی )
شاید قابل تعمیر هم باشه و فقط یک واشر بخواد
اگر بشه قبل و بعد از باز کردنش و مراحل تعمیرش هم عکس بگیرین و بذارین , ممنون میشیم تا از تجربتون دیگران هم استفاده کنند
در صفحه های قبل در مورد هواگیری مطلبی نوشته ام .
یک از علائم هوا داشتن پکیج اینه که رادیاتور صدای شر شر آب یا چک چک آب میاد از توش

matin95
07-11-2014, 13:56
سلام
به احتمال 99% شیر پرکن رو محکم نمیبندین یا خرابه و رسوب گرفته یا واشرش خراب شده و کامل بسته نمیشه
باید بازش کنین و با فوت کردن تستش کنین یا با مکیدنِ هواش و زبان گذاشتن ( روش خودمونی )
شاید قابل تعمیر هم باشه و فقط یک واشر بخواد
اگر بشه قبل و بعد از باز کردنش و مراحل تعمیرش هم عکس بگیرین و بذارین , ممنون میشیم تا از تجربتون دیگران هم استفاده کنند
در صفحه های قبل در مورد هواگیری مطلبی نوشته ام .
یک از علائم هوا داشتن پکیج اینه که رادیاتور صدای شر شر آب یا چک چک آب میاد از توش
ممنون دوست عزیز متشکرم فقط منظورت از اون شیر پر کن همون شیری که برا فشار اب ازش استفاده میکنیم ؟؟؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-11-2014, 14:35
ممنون دوست عزیز متشکرم
فقط منظورت از اون شیر پر کن همون شیری که برا فشار اب ازش استفاده میکنیم ؟سلام
بله , درسته .
این هم چند تا عکس برای شما و دوستان دیگه که به بیشتر دانستن علاقمند هستند :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منبع انبساط که با باز کردنِ شیر پرکن , منبسط میشه
با تشکر از کسانی که زحمت کشیدند و این عکسها رو درست کردند و در نت درج کردند .

kinghosien
07-11-2014, 22:01
با سلام. مدتیه من منزلم را عوض کردم و در این منزل از پکیج optima 24kis استفاده شده است. حال و پذیرایی ما 85 متر است و از 45 پره استفاده شده و سه اتاق خواب هر کدام به متراژ 12 متر است که در دو اتاق از 10 پره، و یک اتاق ( که بیشترین فاصله تا پکیج-18 متر- را دارد) هفت پره دارد. سوال اول من این است که آیا خانه ی ما به اندازه ی کافی پره دارد یا نه؟ زیرا خانه به اندازه کافی گرم نمی شود و اگر کافی نیست چند پره باید داشته باشد. و سوال دومم این است که وقتی دما ی دستگاه را بین 60-80 می گذاریم، دستگاه تقریبا به طور پیوسته در حال کار است. می خواستم ببینم مشکل از پکیج است یا طبیعی است؟( منزل ما در طبقه 2 و بالا ی یک باب مغازه قرار دارد و اطراف آن خالی است و پنجره های ما دو جدار هستند.)

تپل
07-11-2014, 23:01
با سلام. مدتیه من منزلم را عوض کردم و در این منزل از پکیج optima 24kis استفاده شده است. حال و پذیرایی ما 85 متر است و از 45 پره استفاده شده و سه اتاق خواب هر کدام به متراژ 12 متر است که در دو اتاق از 10 پره، و یک اتاق ( که بیشترین فاصله تا پکیج-18 متر- را دارد) هفت پره دارد. سوال اول من این است که آیا خانه ی ما به اندازه ی کافی پره دارد یا نه؟ زیرا خانه به اندازه کافی گرم نمی شود و اگر کافی نیست چند پره باید داشته باشد. و سوال دومم این است که وقتی دما ی دستگاه را بین 60-80 می گذاریم، دستگاه تقریبا به طور پیوسته در حال کار است. می خواستم ببینم مشکل از پکیج است یا طبیعی است؟( منزل ما در طبقه 2 و بالا ی یک باب مغازه قرار دارد و اطراف آن خالی است و پنجره های ما دو جدار هستند.)

باید ببینیم مارک رادیاتور شما چیست !
ضمن اینکه شهری که تشریف دارید هم اهمیت دارد.
البته اگر بهترین جنس بازار هم باشد این تعداد کم است .
هال پذیرایی سه تا 20 تا بوتان میخواهد و اتاق ها حداقل 12تا.
توصیه میشه اتاق خواب 15پره داشته باشید که هیچ نگرانی ای از سرما نداشته باشید .

کارکردن دائمی پکیج هم طبیعیست و مشکلی ندارد .

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-11-2014, 08:08
با سلام.
مدتیه من منزلم را عوض کردم و در این منزل از پکیج optima 24kis استفاده شده است.
حال و پذیرایی ما 85 متر است و از 45 پره استفاده شده و سه اتاق خواب هر کدام به متراژ 12 متر است که در دو اتاق از 10 پره، و یک اتاق ( که بیشترین فاصله تا پکیج-18 متر- را دارد) هفت پره دارد.
سوال اول من این است که آیا خانه ی ما به اندازه ی کافی پره دارد یا نه؟
زیرا خانه به اندازه کافی گرم نمی شود و اگر کافی نیست چند پره باید داشته باشد. و سوال دومم این است که وقتی دما ی دستگاه را بین 60-80 می گذاریم، دستگاه تقریبا به طور پیوسته در حال کار است.
می خواستم ببینم مشکل از پکیج است یا طبیعی است؟( منزل ما در طبقه 2 و بالا ی یک باب مغازه قرار دارد و اطراف آن خالی است و پنجره های ما دو جدار هستند.)سلام .
حقیقتی رو باید به اطلاع شما دوست عزیز و دیگر دوستان برسونم :
پکیج قدرت زیادی در تولید گرما نداره یعنی یک قدرت محدودی داره که بیشتر مردم ازش غافلند .
منظورم توقعات بیش از حد عده ای از مردم از پکیج هست .
عده ای از مردم فکر میکنند یه دونه پکیج میتونه همه نوع آپارتمانی رو در هر شرایط آب و هوائی و با هر میزان اتلاف گرما از خانه گرم کنه و فقط کافی هست که تعداد رادیاتورها رو زیاد کنیم و درجه ی حرارت پکیج رو هم ببریم بالا تا خانه رو گرم کنه !!!! .
اما در عمل میبینیم خیلی از مردم توی خونه هاشون پکیج دارند و بخاری گازی هم نصب کرده اند یا بخاری برقی هم دارند ( مثل تبریز ) . چون میبینند در سرمای سخت زمستون پکیج جوابگو نیست
پکیج بیچاره مگه یه کوره ی کوچیک بیشتر داره ؟
:20:
یعنی به اندازه ی یک بخاری گازی گاز مصرف میکنه یا حتی کمتر . آیا با گرمای تولید شده توسط یک بخاری گازی میشه همه جای آپارتمان خونه رو گرم کرد ؟ اون هم ساختمانهای ایران رو که 98% از اون درب و پنجره های الکی داره که باد راحت از اون رد میشه و دیوارها و کف و سقف عایق بندی نشده ضد تبادل گرمائی و سقفهای نسبتاً بلند که باعث میشه بیشتر هوای گرم تولیدی توسط پکیج و بخاری بره بچسبه به سقف و از ساکنان خانه دور بمونه .
بیشتر مردم اصلاً به اتلاف حرارت از درب و پنجره ها توجه ندارند و اصلاً نمیدونند نوارهای درزگیر چی هست و چقدر باارزشه و چقدر میتونه در آسایش اهل خونه و صرفه جوئی در هزینه ی گرمایش و سرمایش نقش داشته باشه .
بادِ سردی که از کنار پنجره های سالن میاد تو , حداقل 20 تا 30 درصد از گرمایش رادیاتور سالن رو خنثی میکنه .
کانالهای کولر آبی که از داخل بسته نشده , مثل دودکش میمونه و هوای گرم رو میمکه میبره بیرون و وقتی هم که باد میاد آبشاری از هوای سرد که سنگین هست رو میریزه رو سر اهل خونه .
تماس داشتن ساختمان با هوای سرد بیرون و عایق نداشتن دیوارها ضد اتلاف حرارت , باعث خنثی شدن درصدِ قابل توجهی از حرارتِ رادیاتورها میشه .
اگر رفتین جائی دیدین صاحب خونه همه ی دیوارها و سقف و کف رو پتو چسبونده !!!! دیوانه نیست بلکه خیلی عاقله چون میدونه تا حد بسیار زیادی جلوی هدر رفتن گرما رو میگیره ( مثل انسانی که برای خواب پتو میکشه روش تا از هدر رفتن گرمای تولید شده توسط بدنش جلوگیری کنه .
بیشتر مردم اصلاً به این چیزها توجه ندارند و میگن پکیج ما خوب گرم نمیکنه !!!
پکیج نه سوپر من هست نه جادوگر . پکیج یه کوره ی کوچیک داره که باهاش میتونه یه مقدار محدودی آب رو گرم کنه . فقط همین .
میدونین در ایران این نوارهای درزگیر خیلی ارزانه نسبت به کشورهای دیگه ؟
در ایران حدود 2500 تا 3000 تومنه , در کویت 10,000 تومن ارزونترینشه .
امریکائیش 50,000 تومن چون امریکائیه
مردم حاضر نیستند 10,000 تومن نوار درزگیر بخرند فکر میکنند ضرر میکنند اگه بخرند . خبر ندارند پول نواردرزگیرها همون سال اول درمیاد با صرفه جوئی در گاز و برق و بعدش تا سالهای سال بهشون خدمت میکنه و پول هم براشون صرفه جوئی میکنه . آسایش هم میاره براشون .
اما میرن یه پیتزا میخرند 20,000 تومن ظرف 5 دقیقه میخورنش , ارزش غذائی چندانی هم نداره و ضرر هم داره !!!!
قدرت پکیج محدوده و یا باید از دو یا سه پکیج استفاده کرد یا بخاری گازی یا برقی یا حتی نفتی هم تهیه بشه تا در اوج سرما که پکیج جوابگو نیست بتونه به کمک پکیج بیاد و خانه رو گرم کنه

kinghosien
08-11-2014, 19:39
باید ببینیم مارک رادیاتور شما چیست !
ضمن اینکه شهری که تشریف دارید هم اهمیت دارد.
البته اگر بهترین جنس بازار هم باشد این تعداد کم است .
هال پذیرایی سه تا 20 تا بوتان میخواهد و اتاق ها حداقل 12تا.
توصیه میشه اتاق خواب 15پره داشته باشید که هیچ نگرانی ای از سرما نداشته باشید .

کارکردن دائمی پکیج هم طبیعیست و مشکلی ندارد .
با سلام و تشکر. خانه ی ما در ورامین است و مارک پکیج بوتان ما optima 24 (اوپتیما 24) است و مارک رادیاتور، ایران رادیاتور است که البته کف سرامیک است.

behzadtiktak
08-11-2014, 23:31
در میان این سه برندی که نام بردی ایساتیس و بوتان کیفیت بهتری دارند .
ایران رادیاتور توصیه نمیشه .
اپتیمای 24 بوتان دستگاه خوبی برای شماست . اگر میخوای 28 بگیری اپتیمای28 بگیر .
ایساتیس دو مبدل به دلیل برخی محدودیتها بی دلیل قیمتش بالاست و به این خاطر توصیه نمیشه .هرچند کیفیتش تایید شدست .
موفق باشید.
ممنون از جواب و وقتی که گذاشتی- امروز رفتم مدل های بوتان رو دیدم . اپتیما چون به صورت مکانیکیه زیاد خوشم نیومد اما روما بوتان بد نبود مزیت این دیجیتالی ها سنسور و خطاهایی که اعلام میکنه هست که مشکل رو متوجه میشه آدم ... خلاصه تا اینکه فروشنده پکیج های مرکوری 28 رو پیشنهاد داد گفت اصلاً صدا نداره و کیفیتش از بوتان هم بهتره خرابی هاش هم کمتره البته بگم یارو بیشتر تعمیر کار بود تا فروشنده.... شما یه راهنمایی میکنی :) باز هم تشکر

تپل
08-11-2014, 23:44
با سلام و تشکر. خانه ی ما در ورامین است و مارک پکیج بوتان ما optima 24 (اوپتیما 24) است و مارک رادیاتور، ایران رادیاتور است که البته کف سرامیک است.

احتمال زیاد عرض رادیاتورهای شما6 سانتی است و با این شرایط تعداد پره های شما خیلی کم است .
با این رادیاتورها و این شرایط بنا ، به ازای هر متر مربع 0.9 پره میخواهید و اتاق خواب ها هم 15 پره می خواهد .

aban366
09-11-2014, 13:51
اقا من مشکل پکیجم و دقیقتر فهمیدم،پکیج در حالت شوفاژ راحت کار میکنه فقط اگه اب گرم رو باز کنی قاطی میکنه و از داخل پکیج صدای هوای داخل لولهها میاد که خیلیم شدیده و کلا پکیج بعدش خاموش میشه،وقتی تو حالت تابستانی میزاری و اب گرم رو باز میکنیم همینطوریه و صدای قار و قور مثل شکم از توش در میاد
:n09:،ولی در حالت شوفاژ زمستانی راحت کار میکنه به شرطی که اب گرم باز نکنیم
یاداوری،پکیج کیس بوتان اپتیما 24هزار فندار،اب گرم اصلا به حمام نمیرسه
ممنون میشم راهنمایی کنین مشکل از چی میتونه باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2014, 14:24
اقا من مشکل پکیجم و دقیقتر فهمیدم،پکیج در حالت شوفاژ راحت کار میکنه
فقط اگه اب گرم رو باز کنی قاطی میکنه و از داخل پکیج صدای هوای داخل لوله ها میاد که خیلیم شدیده و کلا پکیج بعدش خاموش میشه،
وقتی تو حالت تابستانی میزاری و اب گرم رو باز میکنیم همینطوریه و صدای قار و قور مثل شکم از توش در میاد:n09:،
ولی در حالت شوفاژ زمستانی راحت کار میکنه به شرطی که اب گرم باز نکنیم
یاداوری،پکیج کیس بوتان اپتیما 24هزار فندار،اب گرم اصلا به حمام نمیرسه
ممنون میشم راهنمایی کنین مشکل از چی میتونه باشهسلام
شوفاژ رو خاموش کنین ( زمستانه ) و دو تا شیر مخصوص رفت و برگشتِ رادیاتورها هم که زیر پکیج هست رو کامل ببندین و امتحان کنین با آبگرمکنِ تنها ( حالت تابستانه ) ببینین باز هم صدا میده ؟
اگر دیگه صدا نمیده به احتمال زیاد شیر سه طرفه مشکل داره .
درضمن , وقتی آبِ گرم آشپزخونه رو باز میکنین , هوا با آب خارج نمیشه ؟ ( شیر آب سرفه نمیکنه ؟ )
نتیجه رو خبر بدین

h_khozooei
09-11-2014, 17:26
سلام به عزیزان من یه پکیج بنسر پرو فن دار 30 کیلو خریدم و قراره بیان نصب کنن.
یه سوالی از دوستای عزیز داشتم. این پکیچ قراره توی یه منطقه سردسیر کوهستانی نصب بشه. و قرار نیست همیشه روشن باشه. زنگ زدم بوتان می گه سیستم ضد گیرپاچ و ضد یخزدگی داره. سوالی که نتونستن جوابش رو بدن اینه که این پکیچ اگر رو این حالت قراربگیره آیا فقط روشن می شه و یه مقدار گرم می کنه و خاموش می شه. یا اینکه مدتی کار می کنه و اب رو تو رادیاتورها می چرخونه. من از این می ترسم که اب تو رادیاتورها و فن کوئل یخ بزنه ولی پکیچ فقط مقداری خودشو گرم کنه که خودش اسیبی نبینی
ممنون می شم اگر دوستان اگر اطلاعات دقیقی دارن بگن

nima178
09-11-2014, 17:55
سلام خوبید
آقا ما با یک پکیج از بوتان به اصطلاح ایتالیایی کالدا ونزونا (که ما به آن کازبلانکا می گوییم:n07:)
یک سال قبل شوفاژ نصب کردیم متاسفانه فشارش افت می کرد از فشار 3 بعد ا زسه چهار ساعت به صفر می رسید
شوفاژی رو آوردیم گفت تقصیر لوله کشه
لوله کش رو آوردیم 7 بار فشار وارد لوله ها کرد فشارش به سرعت افت می کرد یقین حاصل کردیم که مشکل از لوله است
اما الان مدت یک سال است ما مرتب از آب گرم کنش استفاده می کنیم
و لوله های شوفاژ رو هم باز داریم
اما هیچ نشتی مشاهده نمی شه
البته یک بار شیر فشار رو باز گزاشتیم اشتباهی
خونه رو اب برد
یکم گوشه دیوار نم زد
ولی دیگه خیلی وقته هیچ نم ندیدیم
موندیم چه کار کنیم
کلا اینهمه خرج کردیم از پکیج اندازه آب گرم کن استفاده کردیم
حالا ترسم از اینه یکدفعه سقف بریزه رو سر طبقه پایینی
شربت شهادت رو نوش جان کنیم:n14:
(کفطبقه ما زیر و رو ایزوگام است! امکان نشتی به طبقه پایین خیلی کمه)
منم کل دو طبقه شخم زدم اصلا نشتی دیده نمی شه
حالا یکی یه راهی بگه ما چه کنیم:n30:
در ضمن یک کلکتور زیر پکیج داخل کف کار گزاشتند گویا که تمام لوله های پره ها به اون می رسه
یعنی از هر پره یک لوله ظاهرا آمده به کلکتور
--

h_khozooei
09-11-2014, 18:05
شما بهتره اول نشتی رو پیدا کنی بعد پکیج رو روشن بکنی. مطمئنا اگر چند روز پکیج رو روشن بگذاری و فشار اب پکیچ رو تنظیم نگهداری از یه جا اب می زنه بیرون اگر دسترسی به کلکتور داری و می تونی یه جوری مسیرهای رو ببندی و یه سری مسیر رو باز نگه داری شاید مسیر معیوب رو پیدا کنی.

nima178
09-11-2014, 18:10
ممنون برای پاسخ سریع
به کلکتور دسترسی ساده نیست زیر کابنیت تو کف زمین است (باید سرامیک کنده بشه تا رویت بشن تازه)
خراب کاری داره
اما ما پکیج رو روشن هم گزاشتیم ولی متاسفانه اولا که افت فشار خیلی زیاده
به چند ساعت نمی رسه فشار صفر می شه و از کار می افته
ثانیا یک ساله الان درگیریم باش
چند تا لوله کش و اینا هم آوردیم
اون آقایی که لوله ها رو هم کشیده بود آوردیم 7 بار وارد لوله کرد گفت باید سنگ از جا کنده بشه با این فشار نشد
--
کلا وقتی شیر فشار پکیج رو باز می کنی
انگار داری یک توپ پنچر رو باد می کنی
خیلی دیر فشار می ره بالا
خیلی زود می یاد پایین
به دقیقه نمی شه افت فشار شروع می شه

aban366
09-11-2014, 18:49
سلام
شوفاژ رو خاموش کنین ( زمستانه ) و دو تا شیر مخصوص رفت و برگشتِ رادیاتورها هم که زیر پکیج هست رو کامل ببندین و امتحان کنین با آبگرمکنِ تنها ( حالت تابستانه ) ببینین باز هم صدا میده ؟
اگر دیگه صدا نمیده به احتمال زیاد شیر سه طرفه مشکل داره .
درضمن , وقتی آبِ گرم آشپزخونه رو باز میکنین , هوا با آب خارج نمیشه ؟ ( شیر آب سرفه نمیکنه ؟ )
نتیجه رو خبر بدین
دوتا شیر رو بستم ،پکیج رو در حالت تابستانه گذاشتم و اب گرم رو باز کردم،اصلا اب نیومد و صدایی هم نیومد،دوباره شیر ها ی زیر پکیج رو باز کردم و اب گرم رو باز کردم از اشپزخونه هوا از شیرها نیومد ولی باز پکیج صدای شدیدا حرکت اب اومد و پکیج هی روشن و خاموش شد و قاطی کرد و چراغ سبز ،قرمز شد،دقیقا مثل قبل،دوباره ریست کردم باز تکرار کردم باز چراغ قرمز شد،ولی تو حالت شوفاژ اگه اب گرم باز نکنی اصلا اتفاقی نمیفته،بالاخره کسی واقعا تعمییرکاره نمیتونه دقیقتر بهم بگه مشکل از کجاست؟
ممنون اقا محمد بابت کمکتون

h_khozooei
09-11-2014, 18:57
ممنون برای پاسخ سریع
به کلکتور دسترسی ساده نیست زیر کابنیت تو کف زمین است (باید سرامیک کنده بشه تا رویت بشن تازه)
خراب کاری داره
اما ما پکیج رو روشن هم گزاشتیم ولی متاسفانه اولا که افت فشار خیلی زیاده
به چند ساعت نمی رسه فشار صفر می شه و از کار می افته
ثانیا یک ساله الان درگیریم باش
چند تا لوله کش و اینا هم آوردیم
اون آقایی که لوله ها رو هم کشیده بود آوردیم 7 بار وارد لوله کرد گفت باید سنگ از جا کنده بشه با این فشار نشد
--
کلا وقتی شیر فشار پکیج رو باز می کنی
انگار داری یک توپ پنچر رو باد می کنی
خیلی دیر فشار می ره بالا
خیلی زود می یاد پایین
به دقیقه نمی شه افت فشار شروع می شه

به نظر من اینکار رو انقدر بکن تا یه نشتی یه جا بزنه بیرون حداقل می فهمی کدوم مسیر ایراد داره و همون حدود رو بکن بعد.

behzadtiktak
09-11-2014, 20:27
به نظر شما بین بوتان و مرکوری کدوم بهتره ؟ خونه در حدود 120 متر فاصله حمام تا پکیج هم 16 متر هست. بین مدل دیجیتالی ها موندم کدوم رو بگیرم آخه میگن کیفیت مرکوری بهتره

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2014, 21:07
دوتا شیر رو بستم ، پکیج رو در حالت تابستانه گذاشتم و اب گرم رو باز کردم،اصلا اب نیومد
و صدایی هم نیومد،
دوباره شیر ها ی زیر پکیج رو باز کردم و اب گرم رو باز کردم از اشپزخونه هوا از شیرها نیومد ولی باز پکیج صدای شدیدا حرکت اب اومد و پکیج هی روشن و خاموش شد و قاطی کرد و چراغ سبز ،قرمز شد،
دقیقا مثل قبل .
دوباره ریست کردم باز تکرار کردم باز چراغ قرمز شد،ولی تو حالت شوفاژ اگه اب گرم باز نکنی اصلا اتفاقی نمیفته .
بالاخره کسی واقعا تعمییرکاره نمیتونه دقیقتر بهم بگه مشکل از کجاست؟
ممنون اقا محمد بابت کمکتوندوست عزیز شما شیر اشتباهی رو بستین
اگر شیر رفت و برگشت شوفاژ رو بنندین , آب گرم مصرفی قطع نمیشه بلکه فقط شوفاژ از کار میافته
دوباره امتحان کنین
شما اشتباهاً شیر آبِ ورودی به پکیج رو بستین یا شیر آب گرم مصرفی رو بستین
برای اینکه اشتباه نکنین :1- شیر آب گرم آشپزخانه باز
2- یکی از شیرهای زیر پکیج رو ببندین
اگر آب گرم آشپزخونه قطع شد پس شما شیر اشتباهی رو بسته اید . دوباره بازش کنین
همین کار رو با شیرهای دیگه هم انجام بدین
دو تا شیر رفت و برگشت پکیج رو همینطوری پیدا کنین و ببندینشون یعنی با بستنشون آب گرم آشپزخونه قطع نمیشه
بعدش آزمایشی رو که در پست قبل گفتم انجام بدین ( مصرف آب گرم با بسته بودنِ شیر رفت و برگشتِ شوفاژ )
اگر دیگه پکیج صدا نمیده پس مشکل از شیر سه طرفه هست
درضمن فشارسنج رو هم نگاه کنین . آیا فشار همیشه روی 1,5 هست ؟ یا هی باالا پائین میشه ؟
نکنه شیر پرکن سفت نیست و همین باعث قاطی کردن سیستم پکیج نیشه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-11-2014, 22:50
ممنون برای پاسخ سریعبه کلکتور دسترسی ساده نیست زیر کابنیت تو کف زمین است (باید سرامیک کنده بشه تا رویت بشن تازه)خراب کاری دارهاما ما پکیج رو روشن هم گزاشتیم ولی متاسفانه اولا که افت فشار خیلی زیادهبه چند ساعت نمی رسه فشار صفر می شه و از کار می افتهثانیا یک ساله الان درگیریم باشچند تا لوله کش و اینا هم آوردیم اون آقایی که لوله ها رو هم کشیده بود آوردیم 7 بار وارد لوله کرد گفت باید سنگ از جا کنده بشه با این فشار نشد--کلا وقتی شیر فشار پکیج رو باز می کنیانگار داری یک توپ پنچر رو باد می کنیخیلی دیر فشار می ره بالاخیلی زود می یاد پایینبه دقیقه نمی شه افت فشار شروع می شهسلام
شیر رفت و برگشتِ شوفاژ رو که زیر پکیج هست محکم بندین و سپس شیر پرکن رو باز کنین تا فشار بره روی 1,5
بعدش شیر پرکن رو محکم ببندین . حالا دیگه آب نمیتونه بره توی لوله هائی که میره برای رادیاتورها
اگر باز هم فشار افت کرد پس خودِ پکیج مشکل داره و احتمالاً شیر پرکن خرابه
اگر دیگه فشار افت نکرد پس لوله های شوفاژ که توی دیوارها هست نشتی داره
کم خرج ترین راه برای پیدا کردنش اینه که دنبال نم روی دیوارها یا سقف طبقه ی پائین یا دیوار همسایه بغل بگردین
راه دیگرش استفاده از یک قلم ( میله ی فلزی ) و فروکردنش در دیوار تا عمق ده یا 15 سانتی در زیر مسیر لوله ی رفت و برگشت هست و بررسی رطوبتِ سر قلم . البته باید از مسیر سیمهای برق خبر داشته باشین وگرنه ممکنه باعث برق گرفتگی بشه

nazdikm
10-11-2014, 00:18
سلام/من به تازگي پكيج بوتان ام رو دادم اسيد شويي كردن'ولي باز هم آب مصرفي گرم وسرد ميشه و خيلي تند تند پكيج روشن خاموش ميشه 10 ثانيه روشن 10 ثانيه خاموش.فقط وقتي آب مصرفي رو باز كنيم اينطوريه و شوفاژها مشكلي ندارن،هم مبدل هم آبگرمكن جرمگيري شده ولي فشارآب و نتيجه تغيير نكرد،از چه چيزهايي ميتونه باشه ؟ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-11-2014, 09:05
سلام
/من به تازگي پكيج بوتان ام رو دادم اسيد شويي كردن'ولي باز هم آب مصرفي گرم وسرد ميشه و خيلي تند تند پكيج روشن خاموش ميشه
10 ثانيه روشن 10 ثانيه خاموش.
فقط وقتي آب مصرفي رو باز كنيم اينطوريه و شوفاژها مشكلي ندارن،هم مبدل هم آبگرمكن جرمگيري شده ولي فشارآب و نتيجه تغيير نكرد،از چه چيزهايي ميتونه باشه ؟ممنون
سلام
اگر قبل از شستشو درست بوده پس علتش اشتباه تعمیرکار هست
احتمالاً سنسوری چیزی درست نصب نشده و زود زود گرم میشه
مثل سنسور کولر گازی که اگه چسبانده بشه به کندنسور , کمپرسور کولر تند تند هی خاموش روشن میشه
زنگ بزنین به خودش اگه از بعد از تعمیر اینجوری شده
در ضمن بنده از چند نفر پرسیدم , همگی میگن اگر شوفاژ روشن باشه آب مصرفی گاهی سرد و گرم میشه که علتش تقسیم شدن آب توسط شیر سه طرفه هست
یعنی گاهی آب مصرفی رو برای چند ثانیه گرم نمیکنه و آب شوفاژ رو گرم میکنه بعدش دوباره آب مصرفی رو گرم میکنه
میدونم پکیجهای گرانقیمتِ خارجی هم همین مشکل رو دارند یا نه ؟

amin_947
10-11-2014, 11:39
دوستان ما یه پکیج ایران رادیاتور فن دار گرفتیم. توی کاتالوگش نوشته باید از لوله دودکش دو جداره استفاده کنید اما طرف که برای نصب و راه اندازیش اومده بود برامون دودکش معمولی گذاشته. مشکلی پیش نمیاد ؟

saman_z1384
10-11-2014, 12:44
دوستان یه سوال دارم. ما لوله های گرمایش از کفو خوابوندیم و سرامیک هم انجام شده. می خواستم بدونم آیا توی شهری مثل اصفهان جواب میده واسه گرما؟ احتیاج به گرمایش مکمل نداره؟
چون دودکش بخاریم نذاشتیم میگم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-11-2014, 12:59
دوستان ما یه پکیج ایران رادیاتور فن دار گرفتیم.
توی کاتالوگش نوشته باید از لوله دودکش دو جداره استفاده کنید اما طرف که برای نصب و راه اندازیش اومده بود برامون دودکش معمولی گذاشته. مشکلی پیش نمیاد ؟
سلام
مزایای دودکش دوجداره :
دودکش دوجداره با دیواره داخلی آلومینیومی و دیواره خارجی از فولاد گالوانیزه به عنوان انتخابی ایده ال برای اجزای سیستم تخلیه به دلایل مهم زیر در نظر گرفته می شود:
1. دوجداره بودن دودکش محصولات احتراق داخل ان را داغ نگه می دارد، در حالی که دیواره خارجی خنک است .
بدین ترتیب مکشی قوی با حداقل تقطیر، ایجاد می شود.
2. از آنجا که آلومینیوم جرم پایین و ضریب هدایت حرارتی بالایی دارد، دیواره داخلی به سرعت گرم شده و سطحی گرم را برای محصولات احتراق در دودکش فراهم می کند. تقطیر فقط روی دیواره های داخلی دودکش شکل می گیرد، که زمان تری و پتانسیل خوردگی را بیشتر از 50% نسبت به فولاد گالوانیزه کاهش می دهد.3. دیواره داخلی آلومینیومی، در برابر خوردگی احتمالی ناشی از تقطیر مقاوم بوده و سیستمی ایمن و با عمر طولانی را ایجاد می کند.

h_khozooei
10-11-2014, 15:55
دوستان یه سوال دارم. ما لوله های گرمایش از کفو خوابوندیم و سرامیک هم انجام شده. می خواستم بدونم آیا توی شهری مثل اصفهان جواب میده واسه گرما؟ احتیاج به گرمایش مکمل نداره؟
چون دودکش بخاریم نذاشتیم میگم.

اگر عایق بندی کف و اطراف درست رعایت شده باشه و مقدار لوله ای که باید کار کنه درست نصب شده باشه گرمایش بسیار مطلوبی رو بهت می ده. البته بدون تقریبا دو روز طول می کشه تا کل محیط رو گرم کنه. یعنی اینطور نیست که بگی گرم شد خاموش کنم هر موقع سردم شد روشن می کنم.
اگر بتونی مثلا یه فن کویل دیواری دکراتیو نصب کنی مثلا با ظرفیت 600 خیلی عالیه اولا ظاهرش عین یه کولر گازی دیواری هست. بعد هم به سرعت شروع می کنه به گرم کردن تا گرمایش کفیه بتونه کرم کنه. فقط مشکلت اینه که باید یه برق و یه لوله رفت و برگشت براش رو دیوار تو ارتفاع حدود 180 سانتی نصب کنی

amin_947
10-11-2014, 16:55
سلام
مزایای دودکش دوجداره :
دودکش دوجداره با دیواره داخلی آلومینیومی و دیواره خارجی از فولاد گالوانیزه به عنوان انتخابی ایده ال برای اجزای سیستم تخلیه به دلایل مهم زیر در نظر گرفته می شود:
1. دوجداره بودن دودکش محصولات احتراق داخل ان را داغ نگه می دارد، در حالی که دیواره خارجی خنک است .
بدین ترتیب مکشی قوی با حداقل تقطیر، ایجاد می شود.
2. از آنجا که آلومینیوم جرم پایین و ضریب هدایت حرارتی بالایی دارد، دیواره داخلی به سرعت گرم شده و سطحی گرم را برای محصولات احتراق در دودکش فراهم می کند. تقطیر فقط روی دیواره های داخلی دودکش شکل می گیرد، که زمان تری و پتانسیل خوردگی را بیشتر از 50% نسبت به فولاد گالوانیزه کاهش می دهد.3. دیواره داخلی آلومینیومی، در برابر خوردگی احتمالی ناشی از تقطیر مقاوم بوده و سیستمی ایمن و با عمر طولانی را ایجاد می کند.

اینها درست اما کلا میخوام بدونم اینکه واسمون لوله دودکش معمولی گذاشته مشکلی درست نمی کنه واسه پکیج ؟

nazdikm
10-11-2014, 22:40
ممنون از پاسختون،ولي پكيج قبلا" هم اينجوري بود يعني ظرف 1 دقيقه چند بار مشعل روشن و خاموش مي شد،الان هم مشكل حل نشده،تعميركار هم ميخاد يكي يكي قطعات رو عوض كنه تا عيب مشخص بشه،ولي اينكه راه چاره نيست،مهم عيب يابي هستش .اگه كسي ميتونه كمك كنه ،چرا موقع استفاده از آب گرم مصرفي،مشعل به تناوب روشن و خاموش ميشه،مبدل هم تميز و جرم نداره،چه حالت تابستاني باشه چه حالت زمستاني مشعل 10ثانيه روشن 10 ثانيه خاموش،يكي كه اين مسله رو تجربه كرده به من كمك كنه، خسته ام كرده.ممنون

sa.mi
10-11-2014, 23:00
سلام به همه دوستانی که زحمت پاسخ دادن به سوالات رو میکشن.

1_ بنده برای دفتر کار 50 متری در کردستان که هیچ پنجره ای به بیرون نداره و فقط یک داکت باریک از سرویس بهداشتی به پشت بام میرسه باید دقیقا چه نوع پکیجی بخرم؟نزدیکترین فاصله تا اون داکت باید حدود 3 متر افقی دودکش بیاد و این موضوع من رو نگران میکنه.میشه لطفا من رو در این زمینه راهنمایی کنید؟
2_ چه تعداد پره بوتان ال پربمو نیاز دارم؟

peyman_2012
10-11-2014, 23:49
سلام

دوستان از بین پکیج دیواری ویزمن و ولف آلمان کدومش بهتره و پیشنهاد میشه
ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید
ضمنا کدوم یک خدمات پس از فروش بهتری دارن

با تشکر

pasargaad1985
11-11-2014, 13:15
سلام
نظرتون در مورد پكيج فرولي f32d چيه؟ خدماتش خوبه؟ برا يه ويلا ميخواستم اطراف لاهيجان، زير بنا حدودا ٢٥٠ متر هست،به نظرم اينم لب به لب جواب خواهد داد، يه گزينه ديگه هم تو ذهنم بود اونم بنسر پرو 30kis هست ولي فك ميكنم نتونه جواب بده اين بوتان، خواهشم ميكنم منو راهنمايي بفرماييد، فوري هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-11-2014, 16:19
اینها درست اما کلا میخوام بدونم اینکه واسمون لوله دودکش معمولی گذاشته مشکلی درست نمی کنه واسه پکیج ؟سلام
همون مزیتها رو از دست میدین
اما مشکلی که کار پکیج رو مختل کنه پیش نمیاد
یعنی با دوجداره بهتر کار میکنه

Reza31001
11-11-2014, 18:30
دوستان ما جدیدا به مکان جدید نقل مکان کردیم و اینجا از اون پکیج های قدیمی داره که همچین هیکلشون بزرگه و رو زمینه
جالا سوالی که برام پیش اومده اینه که این پکیج ها از لحاظ مصرف برق چطوری هستن نسبت به پکیج های دیواری امروزی خیلی تفات داره؟
اصلا به طور کلی مصرف برق پکیج در چه حد و اندازه هایی هست؟

قبل از این تجربه استفاده از پکیج رو نداشتیم و طی مدتی هم که اینجا هستیم متوجه شدم مصرف برقمون نسبت به روال عادی خودش 20-30% افزایش داشته و تنها تغییری که داشتیم همین بحث پکیج بوده

raminlp
11-11-2014, 19:35
سلام میخواستم راهنماییم کنید که رادیاتور پنلی یا پره ای برای یه آپارتمان 80 متری دوخوابه بگیرم؟
و هر کدوم رو از چه شرکتی بگیرم؟

havzhen
12-11-2014, 00:42
سلام خدمت دوستان من پکیج بوتان دارم معمولا تو تابستون مشککل ندارم ولی اگر زمستون میرسه نمیشه رفت حموم آب هی سرد و گرم میشه قلا در حالت تابستانی بهتر بود الان در هر دو حالت سرد و گرم میشه
الان نگاه کردم پکیج لامپش قرمز بود ولی مخزنش هم پر بودبالای 2
راهنمایی بکنید ثواب داره

56sx
12-11-2014, 14:17
سلام
دوستان کسی میدونه این علامت که تو عکس مشخص کردم چیه ؟ و چطوری میشه فعالش کرد؟
چون به نظرم حالت خیلی گرم زمستانه برای مناطق سردسیر هستش ؟ البته فقط حدث میزنم
(پکیج گلدایران یا همون مکث الایت )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-11-2014, 15:57
سلام خدمت دوستان من پکیج بوتان دارم
معمولاً تو تابستون مشکلی ندارم ولی وقتی زمستون میرسه نمیشه رفت حموم
آب هی سرد و گرم میشه
قبلاً در حالت تابستانی بهتر بود الان در هر دو حالت سرد و گرم میشهالان نگاه کردم پکیج لامپش قرمز بود ولی مخزنش هم پر بودبالای 2راهنمایی بکنید ثواب دارهسلام
فشار رو روی 1.5 تنظیم کنبن ببینین بهتر میشه
اگه فشار ثابت نمیمونه پس یا شیر پرکن خرابه یا شیر سه طرفه
درضمن بنده از چند نفر سوال کردم , بعضیهاشون پکیجهاشون نو هست .
همشون میگن وقتی شوفاژ کار میمکنه , آبِ گرم مصرفی گاهی سرد و گرم میشه ( در حمام و آشچزخانه و )
خصوصاً وقتی که آب گرم برای مدتِ طولانی باز باشه چون شیر سه طرفه گاهی آب گرم میده به سیستم شوفاژ تا سرد نشه .بهتره موقع حمام گرفتن شوفاژ خاموش بشه موقتاً یا درجه اش روی minimum باشه
نمیدونم پکیجهای گرانقیمت هم همینطوره یا نه .؟

aban366
12-11-2014, 17:28
دوست عزیز شما شیر اشتباهی رو بستین
اگر شیر رفت و برگشت شوفاژ رو بنندین , آب گرم مصرفی قطع نمیشه بلکه فقط شوفاژ از کار میافته
دوباره امتحان کنین
شما اشتباهاً شیر آبِ ورودی به پکیج رو بستین یا شیر آب گرم مصرفی رو بستین
برای اینکه اشتباه نکنین :1- شیر آب گرم آشپزخانه باز
2- یکی از شیرهای زیر پکیج رو ببندین
اگر آب گرم آشپزخونه قطع شد پس شما شیر اشتباهی رو بسته اید . دوباره بازش کنین
همین کار رو با شیرهای دیگه هم انجام بدین
دو تا شیر رفت و برگشت پکیج رو همینطوری پیدا کنین و ببندینشون یعنی با بستنشون آب گرم آشپزخونه قطع نمیشه
بعدش آزمایشی رو که در پست قبل گفتم انجام بدین ( مصرف آب گرم با بسته بودنِ شیر رفت و برگشتِ شوفاژ )
اگر دیگه پکیج صدا نمیده پس مشکل از شیر سه طرفه هست
درضمن فشارسنج رو هم نگاه کنین . آیا فشار همیشه روی 1,5 هست ؟ یا هی باالا پائین میشه ؟
نکنه شیر پرکن سفت نیست و همین باعث قاطی کردن سیستم پکیج نیشه ؟
سلام محمدجان
تست کردم باز هم صدا میاد،فشار هم اتفاقا بین یک و یک و نیم هی تغییر میکنه خودش،کلافه شدیم دیگه اصلا نمیشه حالت تابستونه گذاشت،حتی تو حالت زمستونم اب گرم نباید باز کنی وگرنه قاطی میکنه و چراغ سبز قرمز میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-11-2014, 18:28
سلام محمدجان
تست کردم باز هم صدا میاد .
فشار هم اتفاقا بین یک و یک و نیم هی تغییر میکنه خودش
کلافه شدیم دیگه اصلا نمیشه حالت تابستونه گذاشت
حتی تو حالت زمستونم آب گرم نباید باز کنی وگرنه قاطی میکنه و چراغ سبز قرمز میشهعلیک سلام
به احتمال 99% یا شیر پرکن درست بسته نمیشه یا اینکه شیر سه طرفه رسوبی چیزی گرفته و درست باز و بسته نمیشه .
این دو تا باید باز بشه بررسی بشه و شستشو بشه .
این نظر شخصی بنده هست و اگر بخوام خودم درستش کنم اول از شیر پرکن شروع میکنم که ساده تر هست . بعش میرم سراغ شیر سه طرفه خصوصاً اگر آب محل زندگیتون رسوب و یا گل و لای داره

aban366
12-11-2014, 18:36
علیک سلام
به احتمال 99% یا شیر پرکن درست بسته نمیشه یا اینکه شیر سه طرفه رسوبی چیزی گرفته و درست باز و بسته نمیشه .
این دو تا باید باز بشه بررسی بشه و شستشو بشه .
این نظر شخصی بنده هست و اگر بخوام خودم درستش کنم اول از شیر پرکن شروع میکنم که ساده تر هست . بعش میرم سراغ شیر سه طرفه خصوصاً اگر آب محل زندگیتون رسوب و یا گل و لای داره
امکان شستشوی شیر پر کن توسط خودم هست؟چون گفتین راحتتره؟با عکس ممنون میشم بگین کدوم قسمته،و اینکه بتونم انجام بدم،چون واقعا مقدور نیست 160تومان بدم برا شستشو تو این برهه

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-11-2014, 19:34
امکان شستشوی شیر پر کن توسط خودم هست؟چون گفتین راحتتره
با عکس ممنون میشم بگین کدوم قسمته،و اینکه بتونم انجام بدم
چون واقعا مقدور نیست 160تومان بدم برا شستشو تو این برهه160 تومن برای شستشو .
کاش میرفتیم تو خط تعمیر آبگرمکن و پکیج و لوازم برقی . گمونم ماهی 7/8 تومن رو شاخشه
شما یک آزمایش انجام بدین اول که از باز کردن شیر پر کن راحت تره :
میخوایم نشتی نداشتن شیرپرکن رو تست کنیم
همه ی شیرهای زیر پکیج رو ببندین که 4 تا هست .
بعدش یک قابلمه بذارین زیر یک رادیاتور و پیچ هواگیری رو باز کنین تا آب خارج بشه و فشار پکیج صفر بشه
بعدش شیر هواگیری رادیاتور رو محکم ببندین
حالا فقط شیر آبِ ورودی به پکیج رو باز کنین
حالا اگر شیر پرکن سالم باشه اصلاً نباید فشار دستگاه بالا بره . البته فشار آب خونه باید زیاد باشه تا معلوم بشه شیر پرکن نشتی داره یا نه .
اگر شیر نشتی نداشته باشه اصلاً فشار نباید بره بالا .
بعد از حدود نیم ساعت که مطمئن شدین فشار تغییر نکرده و بالا نرفته , خیلی آروم شیر پرکن رو باز کنین . باید فشار بره بالا . یادتون باشه فقط شیر آب اصلی باز باشه و سه شیر دیگه باید کاملاً بسته باشه .
باید فشار بره بالا . به 1 که رسید شیر پرکن رو محکم ببندین
بعدش تا ربع ساعت صبر کنین
باید عقربه یک میلیمتر هم بالا یا پائین نره وگرنه شیر پرکن نشتی داره
اگر در این آزمایش , شیر پرکن درست عمل کرد پس مشکلی نداره و به احتمال 99% مشکل از شیر سه طرفه هست
اگر خواستین بازش کنین ( در یکی از صفحه های قبل عکس شیر 3 طرفه هست اما شکلش در همه ی پکیجها دقیقا مثل هم نیست )
باید برق و گاز و آب رو قطع کنین از پکیج و با موبایل از همه چیز فیلم و عکس بگیرین وگرنه موقع بستن قطعات دچار مشکل میشین .
اگر دست به آچار نیستین و ابزارهای لازم رو ندارین بهتره تعمیرکار ببارین اما قبلش باهاش تِی کنین که اگر مشکل حل نشد یک ریال هم پرداخت نخواهید کرد .
توی نت تعمیرکار زیاده . توی روزنامه ی نیازمندیهای همشهری هم فراوونه
البته شما تهران نیستین ولی شاید اگر زنگ بزنین بگین گرگان هستین , حاضر بشند بهتون بگن که مشکل از چی هست دقیقاً .
کسانی هم که قطعات پکیجتون رو میفروشند خوب میدونند مشکلش چیه چون اونها خبر دارند هر قطعه رو چه وقت تعویض میکنند . پس میتونین از فروشنده ی قطعات هم بپرسین که مشکلش چیه . اما بهتره از دو سه مغازه سوال کنین تا اطلاعاتِ موثّق تری به دست بیارین

teknesiyan1
13-11-2014, 00:26
سلام خدمت دوستان عزیز :)

teknesiyan1
13-11-2014, 00:35
باسلام به نظر من فرولی یکی از بهترین پکیج هاست با خدمات پس از فروش گستردش 32000 هم که گفتی جواب میده عزیز

مسعود6869
13-11-2014, 13:14
سلام من میخوام یه نمایندگی فروش پکیج ازیه شرکت دریافت کنم ولی نمیدونم بهنرین پکیج و پرفروش ترین پکیج چه پکیجی هست.و ازکدوم شرکت نمایندگی قبول کنم تا تو این کار موفق باشم.اگه میشه جوابو به ایمیلم بفرستین .ممنونم از لطفتون.masoud.aliabadi@yahoo.com

tamirkar1
13-11-2014, 23:04
سلام
برای کدوم شهر میخوای نمایندگی بگیری؟
سلام من میخوام یه نمایندگی فروش پکیج ازیه شرکت دریافت کنم ولی نمیدونم بهنرین پکیج و پرفروش ترین پکیج چه پکیجی هست.و ازکدوم شرکت نمایندگی قبول کنم تا تو این کار موفق باشم.اگه میشه جوابو به ایمیلم بفرستین .ممنونم از لطفتون.masoud.aliabadi@yahoo.com

مسعود6869
14-11-2014, 14:01
سلام
برای کدوم شهر میخوای نمایندگی بگیری؟

برا شهر دامغان.استان سمنان

tamirkar1
14-11-2014, 14:33
خوشحالم که اینجا همچنان بحث ها داغ داغ پیگیری میشه.

92430
14-11-2014, 16:59
باسلام خدمت دوست عزیزم سامی،شما میتوانید از پکیج ایساتیس مدل نیواستار26 استفاده کنید که هم خدمات آن عالیه وهم گرمایش خوبی را داره ،درمورد دودکش نگران نباشید اگر دودکش دوجداره نصب کردیدحداقل 75س وحداکثر4متر میتوانید استفاده کنیدواگر ازدودکش معمولی استفاده کردی شما میتوانی حداقل 7متروحداکثر18متر اسفاده کنی،درمورد تعداد پره ها هم 50پره نیاز داری تا خوب محل کارتون گرم باشد.:n01:

92430
14-11-2014, 18:41
سلام وخسته نباشید خدمت دوست عزیزم،شمامیتوانید برای این متراژ از رادیاتور پنلی ایساتیس استفاده کنید تا گرمایش خوب وخدمات خوبی را داشته باشید، طبق محاسبه ای که برای این متراژ انجام میشود منزل شما به 5متر رادیاتور پانلی نیازمند هستش تا خوب منزلتون را گرم کند.

kumari
14-11-2014, 19:14
سلام مهندس جان تبریزهستم آپارتمان 160 متری طبقه 7 از16 طبقه.پکیج چی بگیرم.ازبین(وایلانت282-ویسمن-بوتان بنسرپرو30 همگی دو مبدل وفن دار)استحکام خوب-کارایی وایمنی خوب-خرابی کم-وفورقطعات گارنتی وخدمات پس ازفروش خوب.باتشکر وارادت.

:n17:

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-11-2014, 20:42
سلام خدمت دوستان عزیز :)علیکم السلام
به این سایت و این تاپیک خوش آمدید
شما تکنسین سیستم گرمایش هستین ؟

tamirkar1
14-11-2014, 23:16
تمام مارک های که گفتید خوب هستند و کیفیت بالایی دارند. ولی با توضیحاتی که (استحکام خوب-کارایی وایمنی خوب-خرابی کم-وفورقطعات گارنتی وخدمات پس ازفروش خوب) دادید مدل بنسر را توصیه کینم.
حتماً باید پکیج فن دار بگیرید. و از دودکش دو جداره استفاده کنید.
سلام مهندس جان تبریزهستم آپارتمان 160 متری طبقه 7 از16 طبقه.پکیج چی بگیرم.ازبین(وایلانت282-ویسمن-بوتان بنسرپرو30 همگی دو مبدل وفن دار)استحکام خوب-کارایی وایمنی خوب-خرابی کم-وفورقطعات گارنتی وخدمات پس ازفروش خوب.باتشکر وارادت.

:n17:

aronix_romani
15-11-2014, 00:54
لطف شیرزانو رادیاتور درجه 1 کعرفی شود.

ayda89
15-11-2014, 02:02
با سلام و تشکر از زحمات دوستان؛
پکیج ما موقع استفاده از آب گرم مکرر خاموش و روشن میشود و آب نیز به تبع آن مکررا سرد و گرم میشود. حتی افزایش دما و یا افزایش فشار آب (توسط شیر زیر آن تا 3 بار) نیز تغییری در روند سرد و گرم شدن مکرر آب ندارد.
آیا میتوان با تغییر ترمیستوری یا پتانسیومتری و یا ... این مشکل را برطرف نمود؟

amin_947
15-11-2014, 09:14
دوستان ما یه سختی گیر آب خریدیم. داخلش یه سری چیزای بلورمانندی هست. آب وارد این سختی گیر میشه و ازش خارج میشه اما تماسی با این بلورها نداره. طبیعیه ؟ یعنی بدون هیچ تماسی سختی آب کم میشه ؟!!

tamirkar1
15-11-2014, 22:39
این حالت بیشتر در حمام اتفاق میافته یا کلیه شیرهاتون این مشکل را دارند؟
پکیج ما موقع استفاده از آب گرم مکرر خاموش و روشن میشود و آب نیز به تبع آن مکررا سرد و گرم میشود. حتی افزایش دما و یا افزایش فشار آب (توسط شیر زیر آن تا 3 بار) نیز تغییری در روند سرد و گرم شدن مکرر آب ندارد.

tamirkar1
15-11-2014, 22:42
آب با دانه های پلی فسفات کاملا در تماسه وگرنه اصلا خروجی آب نخواهی داشت.
دوستان ما یه سختی گیر آب خریدیم. داخلش یه سری چیزای بلورمانندی هست. آب وارد این سختی گیر میشه و ازش خارج میشه اما تماسی با این بلورها نداره. طبیعیه ؟ یعنی بدون هیچ تماسی سختی آب کم میشه ؟!!

amin_947
16-11-2014, 10:23
آب با دانه های پلی فسفات کاملا در تماسه وگرنه اصلا خروجی آب نخواهی داشت.

والا قسمت پایینش که اون دونه ها توش هستن، شیشه ای هست و مشخصه که آب توش نمیره و با اون دونه ها برخوردی نداره. البته پکیج کار می کنه و طبیعتا خروج آب از سختی گیر مشکلی نداره!

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-11-2014, 12:17
دوستان ما یه سختی گیر آب خریدیم. داخلش یه سری چیزای بلورمانندی هست.
آب وارد این سختی گیر میشه و ازش خارج میشه اما تماسی با این بلورها نداره. طبیعیه ؟
یعنی بدون هیچ تماسی سختی آب کم میشه ؟!!سلام
مطلبِ شماره 11 در تاپیک زیر رو بخونین

peyman_2012
16-11-2014, 23:21
سلام

دوستان از بین پکیج دیواری ویزمن و ولف آلمان کدومش بهتره و پیشنهاد میشه
ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید
ضمنا کدوم یک خدمات پس از فروش بهتری دارن

با تشکر

دوستان لطفا راهنمایی کنین :n16:

saman_z1384
17-11-2014, 13:13
دوستان برای راه اندازی فن کوئل دیواری دکوراتیو واسه گرمایش چه ملزوماتی وجود داره؟ یک پکیج و لوله های آب رفت و برگشت فقط؟ یا درین هم لازمه؟ چون کف خونه سرامیک شده میگم

tamirkar1
17-11-2014, 23:21
ویزمن کیفیت خیلی عالی داره ولی در مورد خدمات ویزمن یا ولف اطلاعی ندارم.
دوستان لطفا راهنمایی کنین :n16:

hesam.eng
18-11-2014, 17:16
سلام آقای تعمیر کار
خوش آمدید جای خالیتون خیلی خیلی احساس میشد

tamirkar1
18-11-2014, 19:12
سلام
ممنون حسام جان ، شما لطف دارید.
سلام آقای تعمیر کار
خوش آمدید جای خالیتون خیلی خیلی احساس میشد

armin_12ir
18-11-2014, 19:48
سلام
نظرتون در مورد پکیج هاس ال جی چیه؟
یکی از دوستام مهندس تاسیسات بود خیلی ازش تعریف میکرد و از بوتان زیاد تعریف نمیکرد

hamedplus
18-11-2014, 22:11
سلام دوستان
يك سوال:
اگه گرماي كمتري بخواهيم بايد درجه دستگاه رو كم بزاريم ديگه؟ (مثلا بعضي اوقات ظهر) چرا بعضي از تعمير كارا ميگن براي اينكه فشار به دستگاه نياد هميشه درجه رو بالا بزاريد؟ خب موقعي كه گرماي زياد نمي خوايم چيكار كنيم؟ آيا مثلا دستگاه رو خاموش كنيم؟

مسعود6869
19-11-2014, 09:37
سلام من قصددارم در زمینه نصب وتعمیرات پکیج آموزش ببینم.میخواستم بپرسم اطلاعی در زمینه مراکز آموزشی اطلاعی دارید واگه دارید کدوم آموزشگاه رو پیشنهاد میکنید.باتشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-11-2014, 09:56
سلام
من قصددارم در زمینه نصب وتعمیرات پکیج آموزش ببینم.میخواستم بپرسم اطلاعی در زمینه مراکز آموزشی اطلاعی دارید واگه دارید کدوم آموزشگاه رو پیشنهاد میکنید.
باتشکر
سلام
توی نت یه چیزهائی هست .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d9%85%db%8c%d8%b1%20%d9%be%da%a9%db%8c%d8%ac

hamedplus
19-11-2014, 22:22
سلام دوستان
يك سوال:
اگه گرماي كمتري بخواهيم بايد درجه دستگاه رو كم بزاريم ديگه؟ (مثلا بعضي اوقات ظهر) چرا بعضي از تعمير كارا ميگن براي اينكه فشار به دستگاه نياد هميشه درجه رو بالا بزاريد؟ خب موقعي كه گرماي زياد نمي خوايم چيكار كنيم؟ آيا مثلا دستگاه رو خاموش كنيم؟
دوستان كسي راهنمايي نمي كنه؟
در ضمن دستگاه هم پكيج فرولي هست

tamirkar1
19-11-2014, 22:38
به نظر من که تعمیرکار شما حرف درستی نزده و شما مختاری روی هر دمای که دوست داری تنظیم کنی.و اصلا هم فشاری به دستگاه نمیاد.
دوستان كسي راهنمايي نمي كنه؟
در ضمن دستگاه هم پكيج فرولي هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-11-2014, 23:58
به نظر من که تعمیرکار شما حرف درستی نزده و شما مختاری روی هر دمای که دوست داری تنظیم کنی و اصلا هم فشاری به دستگاه نمیاد.سلام
بنده هم نظرم همینه
برای شوفاژ هر چی درجه ی دمای پکیج کمتر باشه استهلاکِ دستگاه کمتر میشه . مصرف گاز هم همینطور
اگر هم یکی سردشه یکی گرمشه , اونی که گرمشه میتونه شیر شوفاژ اتاقش رو ببنده یا خیلی خیلی کم باز کنه
در مورد آبگرمکن ( آب گرم مصرفی ) هم بهتره درجه طوری تنظیم بشه که احتیاج به باز کردن شیر آب سرد برای مخلوط کردن آب گرم و سرد نباشه .
اینجوری هم مصرف گاز کمتر میشه هم استهلاک دستگاه

mohamad7452
20-11-2014, 23:38
با سلام اقای تعمیر کار.خوشحال شدم از ورود مجدد شما.
به امید خدا دوستان بتونن از وجود شما بهره کافی ببرند.
من میخوام با پکیج بوش در زمینه فروش و خدمات کار کنم.لطفا در مورد کیفیت و خدماتش اطلاعاتی بهم بدید.ایا با فرولی از نظر کیفیت و خدمات میتونه رقابت کنه؟ برای شروع کار چه برندهایی دیگر رو پیشنهاد میکنید؟
رادیاتور پنلی سانیکا نیز برای همین شرکته.کیفیتش چطوره؟

tamirkar1
21-11-2014, 00:51
از نظر کیفیتی مشخصه که بوش در سطح بالایی قرار داره. ولی برای شروع کار پیشنهاد میکنم در کنار دستگاه گرانقیمت بوش یک دستگاه ارزون قیمت هم کار کنید. وگرنه خیلی زود از فروشندگی زده میشید. تعداد مشتری های که دنبال برند خوب خارجی هستند خیلی زیاد نیست و بیشتر کسانی که تازه خونه دار میشن قدرت خرید پکیج گران را ندارند. و بیشتر دنبال پکیج های ارزون هستند.
من میخوام با پکیج بوش در زمینه فروش و خدمات کار کنم.لطفا در مورد کیفیت و خدماتش اطلاعاتی بهم بدید.ایا با فرولی از نظر کیفیت و خدمات میتونه رقابت کنه؟ برای شروع کار چه برندهایی دیگر رو پیشنهاد میکنید؟

tamirkar1
21-11-2014, 00:55
قطعا از نظر کیفیت با فرولی رقابت میکنه ولی از لحاظ خدمات فکر میکنم نمی تونه به فرولی برسه.

armin_12ir
21-11-2014, 11:29
سلام
نظرتون در مورد پکیج هاس ال جی چیه؟
یکی از دوستام مهندس تاسیسات بود خیلی ازش تعریف میکرد و از بوتان زیاد تعریف نمیکرد

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-11-2014, 12:00
سلام
سوال از دوستانی که به فروشگاه های مختلف سر زده اند و مارکها و قیمتهای مختلف رو دیده اند:
الان گرانترین مارکی که دیدین چیه ؟
ساختِ کجا هست ؟

tamirkar1
21-11-2014, 13:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hajHasan
22-11-2014, 00:37
سلام

برای راه اندازی پکیج در یک واحد مسکن مهر, نصاب ابتدا آب سرد در لوله های رادیاتورها باز کرد. یکی از شیرها چکه آب داشت و به گفته نصاب بقیه شیرهای رادیاتورها هم نم میدن. از ما خواست که ابتدا نشتی رادیاتورها را بگیریم تا بعد پکیج راه اندازی بشه.
سوالم اینه که خودم میتونم شیرها را باز کنم و با نوار تفلون آب بندی کنم یا اینکه قلق خاصی داره و باید از یک تاسیساتی بخوام اینکارو برام انجام بده.

با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-11-2014, 10:46
سلام
برای راه اندازی پکیج در یک واحد مسکن مهر, نصاب ابتدا آب سرد در لوله های رادیاتورها باز کرد.
یکی از شیرها چکه آب داشت و به گفته نصاب بقیه شیرهای رادیاتورها هم نم میدن.
از ما خواست که ابتدا نشتی رادیاتورها را بگیریم تا بعد پکیج راه اندازی بشه.
سوالم اینه که خودم میتونم شیرها را باز کنم و با نوار تفلون آب بندی کنم یا اینکه قلق خاصی داره و باید از یک تاسیساتی بخوام اینکارو برام انجام بده.
با تشکرسلام
بله , کار ساده ای هست اگر که آچارهای لازم رو دارین و تفلون خوب و درجه یک
تفلن رو باید با کشیدن بپیچین دور لوله ها تا بهتر آب بندی کنه
با ماژیک همه ی نشتیها رو علامت بزنین تا چیزی فراموش نشه
اگر عجله ندارین , زنگ بزنین به پیمانکار تا خودش بیاد درست کنه و ادب بشه

ayda89
22-11-2014, 16:38
این حالت بیشتر در حمام اتفاق میافته یا کلیه شیرهاتون این مشکل را دارند؟

کلیه شیرها این مشکل رو دارند و بصورت مکرر با خاموش و روشن شدن پکیج آب گرم مصرفی نیز سرد و گرم میشود. البته خوب قسمت آزاردهنده او در حمام هست اما موقع ضرف شستن و غیره هم این مشکل هست. :n03:

tamirkar1
22-11-2014, 23:17
فشار آب داغ کمه یا زیاد؟

کلیه شیرها این مشکل رو دارند و بصورت مکرر با خاموش و روشن شدن پکیج آب گرم مصرفی نیز سرد و گرم میشود. البته خوب قسمت آزاردهنده او در حمام هست اما موقع ضرف شستن و غیره هم این مشکل هست. :n03:
آیا برای بیشتر شدن فشار آب پمپ نصب کردید؟

mohamad7452
23-11-2014, 22:53
سلام اقای تعمیر کار و تشکر از جواب شما.لطف فرمایید چند نمونه پکیج ازرون وبا کیفیت و خدمات خوب بهم معرفی بفرمایید.
ونظرتون در مورد پکیج اماتیس چیه؟

koroosh_kabir
24-11-2014, 16:26
سلام دوستان
خونه 105 متری نوساز
مازندران. آمل
طبقه اول
زیر، پارکینگ
چه پیشنهادی میدید؟ قیمت هم مناسب باشه. کیفیت دستگاه هم خوب باشه.
هم رادیات میخوام و هم پکیج

p30g
24-11-2014, 17:39
سلام
پکیج شوفاژ دیواری چقدر زمان نیاز داره تا آب داخل لوله گرم تحویل بده ؟(دورترین لوله تا پکیج مدنظر هست )

mehdidavodi
25-11-2014, 09:49
سلام پکیج بوتان کالدا ونزیا داریم ؛ چند وقتیه فشار آب اون بالا و پایین میشه مثلا وقتی مشعل شوفاژ روشن میشه فشار 2بار و وقتی یکم سرد میشه زیر 1بار میشه و گاهی خاموش میشه سیستم هواگیری شده و نشتی هم نداره راهنماییم کنید ممنون میشم .

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-11-2014, 13:05
سلام
پکیج بوتان کالدا ونزیا داریم
چند وقتیه فشار آب اون بالا و پایین میشه مثلا وقتی مشعل شوفاژ روشن میشه فشار 2بار و وقتی یکم سرد میشه زیر 1بار میشه
و گاهی خاموش میشه سیستم هواگیری شده و نشتی هم نداره راهنماییم کنید ممنون میشم .سلام
به احتمال 99% شیر پرکن درست بسته نشده یا خرابه و با سفت کردنش بسته نمیشه
در صفحه های قبل تستی رو نوشتم برای آزمایش سالم بودنِ شیر پرکن ( همون شیر کوچکی که زیر پکیج هست و با باز کردنش فشار سیستم بالا میره ) .

Переклад не
25-11-2014, 13:09
دوستان پکیج ایران رادیاتور ما از وقتی که نصب شده موقع کار کردن صدای لرزش و وزور و تکون تکون درمیاره . وقتیم مثلا کارتن مچاله و دسمال اینور اونورش میذارم و جاش سفت میشه صداش قطع میشه ولی موقتی هستش و باید دم به دم جاهای اون اشیاء رو عوض کنم . به نظرتون چیکار کنم جاش سفت بشه و بی صدا کار کنه؟ اصلا این صداها از چیه
ممنون

tamirkar1
25-11-2014, 13:47
باید منبع انبساط را بررسی کنید ، به احتمال خیلی زیاد باد نداره. باید با یک تلمبه بادش کنید و فشارش را روی یک بار تنظیم کنید.
سلام پکیج بوتان کالدا ونزیا داریم ؛ چند وقتیه فشار آب اون بالا و پایین میشه مثلا وقتی مشعل شوفاژ روشن میشه فشار 2بار و وقتی یکم سرد میشه زیر 1بار میشه و گاهی خاموش میشه سیستم هواگیری شده و نشتی هم نداره راهنماییم کنید ممنون میشم .

tamirkar1
25-11-2014, 13:49
احتمال میدم کاور خوب روی شاسی پکیج سوار نشده باشه. بهتره از چندتا واشر فنری کوچیک استفاده کنید .تا لرزش را کاملا برطرف کنه.
دوستان پکیج ایران رادیاتور ما از وقتی که نصب شده موقع کار کردن صدای لرزش و وزور و تکون تکون درمیاره . وقتیم مثلا کارتن مچاله و دسمال اینور اونورش میذارم و جاش سفت میشه صداش قطع میشه ولی موقتی هستش و باید دم به دم جاهای اون اشیاء رو عوض کنم . به نظرتون چیکار کنم جاش سفت بشه و بی صدا کار کنه؟ اصلا این صداها از چیه
ممنون

ayda89
25-11-2014, 15:37
فشار آب داغ کمه یا زیاد؟

آیا برای بیشتر شدن فشار آب پمپ نصب کردید؟

خیر پمپ نصب نکردیم اما فشار آب داغ خوبه نه خیلی کمه نه خیلی زیاده معمولیه. آیا نمیشه با تغییر پتانسیومتری یا چیزی کاری کرد تا پکیج مدت زمان بیشتری روشن بمونه؟ :n27:

koroosh_kabir
25-11-2014, 16:03
احتمال میدم کاور خوب روی شاسی پکیج سوار نشده باشه. بهتره از چندتا واشر فنری کوچیک استفاده کنید .تا لرزش را کاملا برطرف کنه.
جناب تعمیرکار
ممنون میشم سوال من رو هم جواب بدید. امکان ارسال پیام خصوصی نداشتم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-11-2014, 17:06
دوستان پکیج ایران رادیاتور ما از وقتی که نصب شده موقع کار کردن صدای لرزش و وزور و تکون تکون درمیاره . وقتیم مثلا کارتن مچاله و دسمال اینور اونورش میذارم و جاش سفت میشه صداش قطع میشه ولی موقتی هستش و باید دم به دم جاهای اون اشیاء رو عوض کنم . به نظرتون چیکار کنم جاش سفت بشه و بی صدا کار کنه؟ اصلا این صداها از چیهممنونسلام
بهتره روکشش رو بردارین تا ببینین صدا دقیقاً از کجاست تا عیب یابی و رفع بشه

h_khozooei
25-11-2014, 18:21
سلام ایا روشی هست که بشه پکیچ رو (در حالت شوفاژ روشن) تو دمایی 20 - 10 درجه داشت. الان یه پکیچ داریم که بنسر پرو 30 کیلو هست اما مینیمم می آد رو دمای 40 درجه و کمتر نمی شه تنظیم کرد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-11-2014, 19:15
سلام ایا روشی هست که بشه پکیچ رو (در حالت شوفاژ روشن) تو دمایی 20 - 10 درجه داشت. الان یه پکیچ داریم که بنسر پرو 30 کیلو هست اما مینیمم می آد رو دمای 40 درجه و کمتر نمی شه تنظیم کرد.
سلام
بنده متوجه منظورتون نشدم
بیشتر توضیح بدین

brilliant1
25-11-2014, 19:40
برای تجهیز آپارتمانی 88 متری که قراره فروخته بشه یا اجاره داده بشه چه پکیج و رادیاتوری پیشنهاد میدین؟
فروشگاههای زیادی در روزنامه به قیمت کارخونه فروش گذاشتن؟سود این نمایندگی ها از خدمات و نصبه؟
چند ماهه آگهی های دیگری در روزنامه میدن که پکیج کارکرده با گارانتی معتبر فروخته میشه.به چه دلیلی چنین پکیج هایی فروخته میشه؟
امکان داره واحدهایی بعد از مدتی پکیج شان را بفروشن؟نظرتان در مورد پکیج کارکرده با گارانتی را هم اعلام کنید.

mehdidavodi
26-11-2014, 13:01
سلام بخوام منبع انبساط پکیج رو باد کنم چطوریه ؟؟؟
چون فشارش بالا پایین میشد نگاه کردم دیدم توی منبع هوا نداره !!!

tamirkar1
26-11-2014, 13:21
باید آب مدار شوفاژ را خالی کنید. بعد از خالی کردن آب شوفاز منبع را از مدار شوفاژ جدا کنید . و با یک تلمبه دستی تا فشار یک بار بادش کنید.
سلام بخوام منبع انبساط پکیج رو باد کنم چطوریه ؟؟؟
چون فشارش بالا پایین میشد نگاه کردم دیدم توی منبع هوا نداره !!!

tamirkar1
26-11-2014, 13:29
بله . باید برید توی پارامترهای پکیج . که متاسفانه این کار فقط توسط تکنسین های خبره و کار بلد امکان پذیره.و باید حتما دفترچه راهنما هم داشته باشی.

h_khozooei
26-11-2014, 16:26
بله . باید برید توی پارامترهای پکیج . که متاسفانه این کار فقط توسط تکنسین های خبره و کار بلد امکان پذیره.و باید حتما دفترچه راهنما هم داشته باشی.

شما این دفترچه راهنما رو دارید که من انجام بدم. یا اون قسمتی که مربوط به این مسئله رو می شه رو می شه برام بفرستید.

h_khozooei
26-11-2014, 16:31
سلام
بنده متوجه منظورتون نشدم
بیشتر توضیح بدین

این مدل پکیج حداقل دمایی که می شه روش ست کردم 40 درچه برای شوفاژ هست. یعنی نمی شه بهش بگیم که مثلا دمای اب رادیاتور 20 درجه باشه. در جایی که این پکیچ نصب هست بیشتر اوقات خالی از سکنه هست و فقط نباید خیلی سرد بشه که رادیاتور ها یخ بزنن. من می خواستم که دمای رادیاتور مثلا 10 الی 20 درجه تنظیم کنم که الکی گاز مصرف نشه و به پکیچ هم فشار نیاد.

tamirkar1
26-11-2014, 21:46
نه متاسفانه این دفترجه ها جزء چیزهای مهمی که فقط مهندسین کارخانه بهش دسترسی دارند. و من تا به حال دست بچه های بوتان ندیدم.
شما این دفترچه راهنما رو دارید که من انجام بدم. یا اون قسمتی که مربوط به این مسئله رو می شه رو می شه برام بفرستید.

mehdidavodi
27-11-2014, 14:27
باید آب مدار شوفاژ را خالی کنید. بعد از خالی کردن آب شوفاز منبع را از مدار شوفاژ جدا کنید . و با یک تلمبه دستی تا فشار یک بار بادش کنید.

ممنون واسه جوابتون
میشه با گیج خود سیستم مقدار هوا رو تنظیم کرد ؟
چطوری باید منبع رو از مدار شوفاژ جدا کرد ؟ یعنی لوله رابطشو باز کنم ؟

mohamad7452
27-11-2014, 22:15
اقای تعمیرکار خسته نباشید و ممنون از پاسخ شما.
لطفا در مورد پکیج اماتیس از کیفیت و خدماتش برام توضیح بدید.برای شروع کار توصیه میکنید یا نه؟
اصلا با ان شرکت کار کنم یا نه؟
اگه میشه چند برندپکیج با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول رو برای شروع کار برام معرفی کنید.تشکر

tamirkar1
28-11-2014, 00:53
چطوری باید منبع رو از مدار شوفاژ جدا کرد ؟
باید قسمتی که به مدار شوفاژ وصل شده را باز کنید تا وقتی منبع را باد میکنید ، رسوبات داخل منبع از همون قسمت پایین منبع خارج بشه و به شیر سه راه و دیگر قطعات آسیب نزنه.

با توجه به پاسخ سوال قبل وقتی منبع از مدار خارج میشه دیگه نمیتونید از گیج خود سیستم استفاده کنید.

ممنون واسه جوابتون
چطوری باید منبع رو از مدار شوفاژ جدا کرد ؟ یعنی لوله رابطشو باز کنم ؟

tamirkar1
28-11-2014, 00:59
جواب شما به صورت پیغام خصوصی ارسال شده.
اقای تعمیرکار خسته نباشید و ممنون از پاسخ شما.
لطفا در مورد پکیج اماتیس از کیفیت و خدماتش برام توضیح بدید.برای شروع کار توصیه میکنید یا نه؟
اصلا با ان شرکت کار کنم یا نه؟
اگه میشه چند برندپکیج با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول رو برای شروع کار برام معرفی کنید.تشکر

mortezafox
28-11-2014, 19:47
ابگرمکن دیواری B3218 خوبه
کلا چه ابگرمکنی خوبه
اب املاح زیاد هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-11-2014, 00:04
سلام دوستان
اگر رادیاتور کاملاً افقی نصب نشده باشه هواگیریش با مشکل روبرو میشه
توضیح بیشتر:
اگر نصاب رادیاتور رو کج نصب کرده باشه و پیچ هواگیری پائین تر از شیر آبِ ورودیِ رادیاتور باشه اونوقت هوایِ توی رادیاتور در سمتِ شیر میمونه و با باز کردنِ پیچ هواگیری فقط آب خارج میشه درصورتیکه رادیاتور هوا داره و علامتش هم صدای شُرشر یا چک چکِ آب از توی رادیاتور هست .
برای هواگیریِ چنین رادیاتوری باید فشار آب پکیج رو موقتاً ببرین روی 2
بعدش شیر ورودیِ آب رادیاتور رو ببندین
بعدش با آچار مهره ی شیر رو شل کنین تا هوای توی رادیاتور که سمتِ شیر به دام افتاده خارج بشه
بعدش دوباره مهره ی شیر رو سفت کنین
بعدش دسته ی شیر رادیاتور رو دوباره بچرخونین تا آب به جریان دربیاد
بعدش درجه ی فشار رو چک کنین
اگر فشار زیادتر یا کمتر از 1.5 هست اون رو تنظیم کنین و سپس شیر پرکن رو محکم ببندین

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-11-2014, 08:07
اگر سختی گیر نصب کردین لطفاً قیمت و کارائیش رو اینجا اعلام کنین
گمان کنم این سختی گیرها هم فقط یک کلک تجاری برای سرکیسه کردن ملت باشه
آیا کارائیش رو با چک کردن مقدار املاح امتحان کردین ؟
چند درصد از املاح رو میگیره ؟
با اهم تر چک کردین ؟

anahita90
29-11-2014, 20:28
سلام کمک میخواستم واسه خرید پکیج و رادیاتور چه مارکی خوبه lg بوش یا مارک های دیگه رادیاتورم چه مارکی خوبه
سمنانم خنمونم 115متره ممنون

hajHasan
30-11-2014, 23:32
سلام
چند روزی هست که پکیج واحدی که هنوز ساکن آن نشدم , راه اندازی شده.
ابتدا فشار روی 1.5 قرار داده شد. روز دوم که سر زدم به پکیج دیدم فشار به 1 رسیده. دوباره فشار را به 1.5 رسوندم. باز روز بعد دیدم فشار به حدود 1 رسیده.
مشکل از کجا ممکنه باشه ؟

tamirkar1
30-11-2014, 23:55
این ایراد بر اثر نشتی در مدار شوفاژ ایجاد میشه.
اول همه رادیاتورها و اتصالات مربوط به شوفاژ که روی پکیج نصب شده را بررسی کنید و مطمئن باشید که هیچ جایی نداشتی نداره (حتی در حد تر کردن دست هم نباید نشتی داشته باشه).
سلام
چند روزی هست که پکیج واحدی که هنوز ساکن آن نشدم , راه اندازی شده.
ابتدا فشار روی 1.5 قرار داده شد. روز دوم که سر زدم به پکیج دیدم فشار به 1 رسیده. دوباره فشار را به 1.5 رسوندم. باز روز بعد دیدم فشار به حدود 1 رسیده.
مشکل از کجا ممکنه باشه ؟

hesam.eng
01-12-2014, 18:42
سلام پکیج لورچ ارور E1 کسی میدونه از چی هست ؟

saman_z1384
03-12-2014, 14:35
دوستان بین پکیج بوتان روما و شاپه و فرولی کدومو بگیرم؟ ارزش داره یک میلیون اختلاف؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-12-2014, 13:08
قابل توجه نصابانِ محترم و کسانی که قصد نصبِ رادیاتور پکیج دارند
رادیاتور باید طوری نصب بشه که پیچ هواگیری حتماً حتماً اندکی بالاتر از لوله ی ورودِ آب به رادیاتور بشه .
کافیه فقط یک سانت بالاتر باشه یعنی اونطرفِ رادیاتور که پیچ هواگیری هست , یک سانت بالاتر از طرف دیگه باشه وگرنه پیچ هواگیری اصلاً کاری انجام نمیده و از تویِ رادیاتور موقع کار صدای شُر شر یا چک چک میاد چون هوا سمتِ شیر گیر میافته و نمیتونه بره به سمتِ پیچ هواگیری
این یک سانت کج بودنِ رادیاتور به چشم نمیاد اما خیلی سودمند هست
یکی از آشناهای بنده همین مشکل رو داشت گفت رادیاتور صدای شرشر میده و اعصاب خوردکنه .
بهش گفتم هواگیری کنه . گفت پیچ هواگیری رو یک دقیقه باز گذاشت اما فقط آب خارج میشه و باز هم صدای شرشر آب میده
بهش گفتم فاصله ی دو طرف رو تا کفِ اتاق اندازه بگیره . اندازه گرفت و گفت سمتِ پیچ هواگیری 2 سانت پائینتره !!!!
بهش گفتم باید بره بالا
گفت جا نداره دیگه و بالاتر نمیره چون گیره ای که روی دیوار نصب شده , اصلاً غلط وصل شده و خیلی پائین هست
بهش گفتم چاره ای جز باز کردن رادیاتور و دوباره نصب کردن گیره ( کلیپس ) نیست
زنگ زد به نصاب و جریان رو بهش گفت
اولش سعی کرد که مشکل رو بندازه گردن لوله کش اما نتونست
اومد و رادیاتور رو باز کرد و گیره رو 3 سانت برد بالا تا هم 2 سانت پائینتر بدونش جبران بشه هم اینکه یک سانت هم بره بالاتر
بعد از این کار صدای شرشر غیب شد چون سمتِ شیر آبِ ورودی فقط آب هست و حبابهای هوا میره میچسبه به پیچ هواگیری
جالب اینجاست که با این کار , حتی اگر رادیاتور هوا هم داشته باشه اصلاً صدا نمیده چون سمتِ شیر هیچ هوائی نداره و همه ی هوا میره سمتِ پیچ هواگیری و وجودش مشکلی در کار پکیج بوجود نمیاره و صدا نمیده اما بهتره پیچ هواگیری کمی باز بشه تا اگر هوا داره خارج بشه

shkz
06-12-2014, 21:08
ورودی آب به رادیاتور مگه نباید از پایین باشه؟

tamirkar1
06-12-2014, 23:04
لوله بالای رادیاتور لوله رفت (ورودی آب شوفاژ) .
لوله پایین رادیاتور لوله برگشت ( خروجی آب شوفاژ).
ورودی آب به رادیاتور مگه نباید از پایین باشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-12-2014, 00:29
ورودی آب به رادیاتور مگه نباید از پایین باشه؟سلام
الان تو ایران تقریباً همگی ار نوعی هست که آب گرم از بالا وارد میشه و افقی حرکت میکنه و از لوله های عمودی میاد پائین و گرماش کم میشه و از لوله ی پائینی برمیگرده به پکیج

مدلهای دیگه هم هست که بعضیهاش فقط یک لوله داره که ازش بخار میاد توی رادیاتور و از همون لوله آب گرم برمیگرده به موتورخونه
انواع دیگه

این هم یک شیر اتوماتیک هست که ترموستات داره و قابل تنظیم هست برای دماهای مختلف

p_sh_63
07-12-2014, 18:30
سلام و با عرض خسته نباشی برای انجام کاغذ دیواری کلیه رادیاتورها رو باز کردیم و قبل از نصب اونارو کاملا شستیم مجددا رادیاتورهارو نصب کردیم و همه کارهای لازم که خودشون میدونستن انجام دادن (توسط کارشناس تاسیسات) البته این کار تابستون انجام شده حالا که با سرد شدن هوا پکیج بوتان (کالدا ونیزیا ۲۴kis) رو روی زمستانی قرار دادیم دو تا مشکل مشاهده میشه ۱- وقتی از آب گرم برای حمام یا توالت و یا سینک استفاده میشه در هردو حالت تابستانی و زمستانی پکیج زود زودخاموش و روشن میشه و آب سرد و گرم میشه البته نه همیشه و مداوم یعنی یک لحظه که ولرم شد سریع دوباره گرم میشه حتی توری سر شیر آلات رو هم عوض کردم هیچ تاثیری نداشت فقط در زمان استفاده از آب مصرفی ۲- در حالت رمستانی فشار بار را روی ۱/۵ تنظیم میکنم شیر پر کن را خوب می بندم بعدا هرچه پکیج روشن و خاموش میشه آرام آرام فشار بار هم بطرف عدد ۲ حرکت می کنه که بایستی فشار اونو از طریق حوله خشکن پایین بیارم یعنی یک روز در میان باید این عملو تکرار کنم و حتی رادیاتورها هم بایستی هواگیری کنم نمی دونم علت اینکه رادیاتورها هوا مگیرن چیه وقتی به رادیاتورها دست می زنم متوجه میشم که کم کم نصفش داره سرد میشه مجبورم هواگیری کنم بعدش درست میشه دوباره فرداش باید این کارو دوباره تکرار کنم باور کنید خسته شدم و شیر ورودی آب به پکیج رو هم می بندم دوباره فشار بالا میره یادآوری کنم که ما در یک آپارتمان ۳ واحدی هستیم که دو واحد دیگه طبقه اول و سوم پکیجشون بوتان کالدا هستش از اونا که پرسیدم هیچ مشکلی ندارن این پیج دوساله نصبه قبلا هیچ مشکلی نداشته شانس من اینطور شده لطف کنید راهنمایی کنید که چکار کنم ضمنا هر سه واحد دارای پمپ آب جدا گانه ایم که الان بعلت فشار مناسب آب اونارو خاموش کردیم

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-12-2014, 15:42
سلام و با عرض خسته نباشی
برای انجام کاغذ دیواری کلیه رادیاتورها رو باز کردیم و قبل از نصب اونارو کاملا شستیم مجددا رادیاتورهارو نصب کردیم و همه کارهای لازم که خودشون میدونستن انجام دادن (توسط کارشناس تاسیسات) البته این کار تابستون انجام شده حالا که با سرد شدن هوا پکیج بوتان (کالدا ونیزیا ۲۴kis) رو روی زمستانی قرار دادیم دو تا مشکل مشاهده میشه
۱- وقتی از آب گرم برای حمام یا توالت و یا سینک استفاده میشه در هردو حالت تابستانی و زمستانی پکیج زود زودخاموش و روشن میشه و آب سرد و گرم میشه البته نه همیشه و مداوم یعنی یک لحظه که ولرم شد سریع دوباره گرم میشه حتی توری سر شیر آلات رو هم عوض کردم هیچ تاثیری نداشت فقط در زمان استفاده از آب مصرفی
۲- در حالت زمستانی فشار بار را روی ۱/۵ تنظیم میکنم شیر پر کن را خوب می بندم بعدا هرچه پکیج روشن و خاموش میشه آرام آرام فشار بار هم بطرف عدد ۲ حرکت می کنه که بایستی فشار اونو از طریق حوله خشکن پایین بیارم یعنی یک روز در میان باید این عملو تکرار کنم و حتی رادیاتورها هم بایستی هواگیری کنم نمی دونم علت اینکه رادیاتورها هوا مگیرن چیه وقتی به رادیاتورها دست می زنم متوجه میشم که کم کم نصفش داره سرد میشه مجبورم هواگیری کنم بعدش درست میشه دوباره فرداش باید این کارو دوباره تکرار کنم باور کنید خسته شدم و شیر ورودی آب به پکیج رو هم می بندم دوباره فشار بالا میره
یادآوری کنم که ما در یک آپارتمان ۳ واحدی هستیم که دو واحد دیگه طبقه اول و سوم پکیجشون بوتان کالدا هستش از اونا که پرسیدم هیچ مشکلی ندارن این پیج دوساله نصبه قبلا هیچ مشکلی نداشته شانس من اینطور شده
لطف کنید راهنمایی کنید که چکار کنم ضمنا هر سه واحد دارای پمپ آب جدا گانه ایم که الان بعلت فشار مناسب آب اونارو خاموش کردیمسلام
نظر بنده
مشکل خاموش روشن شدن ممکنه با بالا پائین شدن فشار ربط داشته باشه
فشار باید همیشه ثابت باشه
اگر روز میاد پائین پس لوله های شوفاژها نشتی داره
اگه هی میره بالا یا بالا پائین میشه , شیر پرکن مشکل داره
احتمالا رسوب گرفته درست بسته نمیشه
باید باز بشه بررسی بشه
مشکل خاموش روشن شدن هم یا از همین شیر هست یا یکی از سنسورها مشکل داره مثلا سنسور حرارت آب مصرفی
باید اول شیر درست پرکن بشه . اگر باز خاموش روشن میشه باید سنسورها هم باز بشه بررسی بشه

shkz
08-12-2014, 19:19
سلام
الان تو ایران تقریباً همگی ار نوعی هست که آب گرم از بالا وارد میشه و افقی حرکت میکنه و از لوله های عمودی میاد پائین و گرماش کم میشه و از لوله ی پائینی برمیگرده به پکیج

سلام
خیلی ممنون از عکسها و راهنمایی شما.
قاعدتاً اگه آب از پایین وارد بشه و از بالا خارج، مشکل صدای شر شر و هواگیری کمتر پیش میاد. نمی دونم در عمل این روش چه مشکلی داره؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-12-2014, 21:18
سلامخیلی ممنون از عکسها و راهنمایی شما.
قاعدتاً اگه آب از پایین وارد بشه و از بالا خارج، مشکل صدای شر شر و هواگیری کمتر پیش میاد. نمی دونم در عمل این روش چه مشکلی داره؟سلام
بله , درسته . در خیلی از رادیاتورها, آب گرم از پائین وارد میشه و تمام لوله ها رو پر میکنه و آب گرم در بالا می ایسته و آبی که حرارتش رو تا حدی از دست داده و سنگینتر هست پائین قرار میگیره و از لوله ی دیگه خارج میشه
در رادیاتورهائی که در ایران رایج شده , از روش رادیاتور ماشین استفاده شده .
آب داغ از بالا وارد میشه و از لوله های عمودی میاد پائین و مقداری از گرماش رو میده به بدنه ی رادیاتور .
آبی که حرارتش کم میشه سنگینتر میشه . اینطوری آبهای سنگینترخودبخود تمایل داره که بره پائینتر و بالاخره از لوله ی پائین خارج میشه
همین مسئله باعث میشه که کمتر به پمپ پکیج فشار بیاد چون آبهای با حرارت کمتر , فشار میاره به سمت پائین با وزنش پمپ نیروی کمتری وارد میکنه برای به جریان انداختن آب
اگر رادیاتور طوری نصب بشه که پیچ هواگیری یکی دو سانت بالاتر باشه از شیر ورودیِ آب , دیگه هواداشتنِ رادیاتور باعث صدای آب در رادیاتور نمیشه
مشکل وقتی پیش میاد که رادیاتور کج نصب بشه و پیچ هواگیری پائینتر از حد مطلوب باشه

Mary.2000
10-12-2014, 20:17
سلام دوستان
یک سوالی داشتم . اول یک توضیح بدم (((( تو خونمون یک پکیج ایران رادیاتور داریم. bar دستگاه همیشه بالا میره میره رو دو نیم .شبا هم که استفاده از آب نمی کنیم bar دستگاه میره بالا و شیر اطمینانش باز میشه.یه تعمیر کار آوردیم چکش کرد. شیر پرکن رو عوض کرد ولی درست نشد.منبع رو هم با تلمبه باد زد به قول خودش شارژ کرد. بعد باز bar دستگاه رفت بالا درست نشد .گفت اشکال از مبدل هست.باید عوض بشه. هزینه مبدلش هم گفت تعویضش نزدیک 600 میشه))) . سوال من اینجاست که اگه ما مبدل رو عوض نکنیم .همین جوری باشه .شب ها شیر ورودی آب رو ببندیم که شیر اطمینان باز نشه ولی bar روی دو نیم باشه تو روزا مشکلی برا دستگاه پیش میاد. ؟؟؟؟ اخه می خوایم از این خونه بریم تا 6.7 ماه دیگه :n03: الکی این همه پول ندیم:n03:

56sx
10-12-2014, 23:00
سلام
دوستان کسی میدونه این علامت که تو عکس مشخص کردم چیه ؟ و چطوری میشه فعالش کرد؟
چون به نظرم حالت خیلی گرم زمستانه برای مناطق سردسیر هستش ؟ البته فقط حدث میزنم
(پکیج گلدایران یا همون مکث الایت )

با تشکر از خودم که به سوال خودم جواب میدم

این گزینه مربوط میشه به حالت ضد یخ پکیج ، که وقتی در جایی مثل بالکن قرار میدم در فصل سرد از یخ زدگی جلوگیری میکنه

Mary.2000
11-12-2014, 09:06
کسی نیست جواب سوال منم بده ؟ مشکلی برا دستگاه به مدار های الکترونیکیش پیش میاد ؟؟؟؟؟؟
ممنون می شم پاسخ بدید :n03::n03:

tamirkar1
11-12-2014, 23:42
اگر قصد داری مبدل را تعویض نکنی. میتونی شیر هواگیری داخل حمام را یکمی (در حد خیلی کم) باز بذاری تا همیشه مقدار آبی که اضافه بر2 بار میشه از اونجا خالی بشه.
هرچند این راه اصولی نیست.:n10:
سلام دوستان
یک سوالی داشتم . اول یک توضیح بدم (((( تو خونمون یک پکیج ایران رادیاتور داریم. bar دستگاه همیشه بالا میره میره رو دو نیم .شبا هم که استفاده از آب نمی کنیم bar دستگاه میره بالا و شیر اطمینانش باز میشه.یه تعمیر کار آوردیم چکش کرد. شیر پرکن رو عوض کرد ولی درست نشد.منبع رو هم با تلمبه باد زد به قول خودش شارژ کرد. بعد باز bar دستگاه رفت بالا درست نشد .گفت اشکال از مبدل هست.باید عوض بشه. هزینه مبدلش هم گفت تعویضش نزدیک 600 میشه))) . سوال من اینجاست که اگه ما مبدل رو عوض نکنیم .همین جوری باشه .شب ها شیر ورودی آب رو ببندیم که شیر اطمینان باز نشه ولی bar روی دو نیم باشه تو روزا مشکلی برا دستگاه پیش میاد. ؟؟؟؟ اخه می خوایم از این خونه بریم تا 6.7 ماه دیگه :n03: الکی این همه پول ندیم:n03:

tamirkar1
11-12-2014, 23:44
احتمال داره داخل قطعات پکیج رسوب بگیره و منبع انبساط هم سوراخ بشه.:n03:
کسی نیست جواب سوال منم بده ؟ مشکلی برا دستگاه به مدار های الکترونیکیش پیش میاد ؟؟؟؟؟؟
ممنون می شم پاسخ بدید :n03::n03:

Mary.2000
12-12-2014, 11:06
ممنون از جواب هاتون.تعمیر کار گفت شب ها آب ورودی به پکیج رو ببندین بعد با این شیر پرکن bar دستگاه رو کم کنین بزارین رو 1.2 .تا دیگه شیر اطمینان باز نشه.تعمیرکار گفت چون اب شهری نمیاد تو مبدل .بار دستگاه بالا نمیره. این کارو شوهرم کرد..همینم شد. باز از 1.2 بالا تر نرفت.:n27:
خدا کنه تا هفت ماه دیگه که می خوایم از این خونه بریم رسوب نگیره .:n03: ما بریم از این خونه بعد رسوب بگیره :n03:
مرسی از جواب هاتون دوستان:n12::n06:

kaveh_2784
12-12-2014, 18:13
سلام دوستان ببخشید یک سوال داشتم
برای یک واحد 65 متری یک خوابه و همچنین یک واحد 130 متری 4 خوابه چه نوع پکیچی از برند بوتان مناسبه ؟ تعداد پره های رادیاتور رو اگه لطف کنید ممنون میشم
توضیح اینکه پکیج باد در بالکن نصب بشه و شهر تهران هم هست .

kaveh_2784
12-12-2014, 18:14
برای یک واحد 65 متری یک خوابه و همچنین یک واحد 130 متری 4 خوابه چه نوع پکیچی از برند بوتان مناسبه ؟ تعداد پره های رادیاتور رو اگه لطف کنید ممنون میشم
توضیح اینکه پکیج باد در بالکن نصب بشه و شهر تهران هم هست .

tamirkar1
12-12-2014, 20:59
توضیح اینکه پکیج باد در بالکن نصب بشه و شهر تهران هم هست .از 60 متر تا 130 متر پکیج 24 هزار بوتان مناسبه. و لی پیشنهاد میکنم برای واحد 130 متری پکیج 28 هزار بوتان بگیرید.که دبی آبگرم بالاتری داره.
برای واحد 65 متری حدوداً 40 پره رادیاتور بوتان مدل ایل پریمو کفایت میکنه. (دوتا 14 یا 15 پره برای پذیرای و یک 10 یا 12 برای خواب).
برای واحد 130 متری حدوداً چهار تا رادیاتور 10 پره ( باز هم متناسب با متراژ اتاق ها ) و 3سه تا رادیاتور 15 پره داخل پذیرای .

h_khozooei
13-12-2014, 15:46
سلام بر آقایون فنی.
برای گرمایش از کف می خواستم بدونم آیا از لوله های پلاستیکی مثل آذین و یا سایر می شه استفاده گرد یا باید سراغ لوله های پنچ لایه رفت. و اگر امکان داره یه مقدار درباره شیر و سایر اتصالات هم یه توضیحی بدین.
با تشکر.

h_khozooei
13-12-2014, 15:47
سلام بر آقایون فنی.
برای گرمایش از کف می خواستم بدونم آیا از لوله های پلاستیکی مثل آذین و یا سایر می شه استفاده گرد یا باید سراغ لوله های پنچ لایه رفت. و اگر امکان داره یه مقدار درباره شیر و سایر اتصالات هم یه توضیحی بدین.
با تشکر.

tamirkar1
13-12-2014, 23:47
سیستم گرمایش از کف یا گرمایش تابشی‌ به صورت گسترده در کشورهای اروپایی و آسیای مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع سیستم در زیر کف ساختمان که معمولا در زمان ساخت و یا نوسازی انجام میشود، کار گذاشته می شود. سیستم گرمایش از کف به وسیله گرم کردن کف زمین ساختمان عمل گرمایش را انجام میدهد.

برای گرم کردن زمین چندین روش وجود دارد از جمله به وسیلهٔ برق و آب، که روش آب بهترین و با صرف‌ترین آنها می‌باشد. امروزه با استفاده از لوله های مدرن چند لایه، سیستم های کنترلر و دیگ های بخار با راندمان بالا این امر بسیار آسان تر شده است. در این روش کف زمین به وسیلهٔ لوله پوشانده و روی آن بتن ریزی می شود که با گردش آب گرم در لوله‌ها به وسیلهٔ یک پمپ حرارت آن به کف زمین منتقل داده می شود. حرارت هدایت داده شده به کف زمین انرژی خود را بصورت تابشی به محیط اطراف انتقال می دهد. آزمایش های مستقل نشان می دهند که قابل قبول ترین محیط می بایست بین 19 تا 29 درجه سانتیگراد و درجه هوا در محدوده سر بین 20 تا 24 درجه سانتی گراد باشد.
سطح آماده سازی شده جهت گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف را می توان در دو حالت کف های بتنی و یا چوبی نصب اجرا نمود. در کف سازی بتنی، سطح رویی بتن باعث می شود که حرارت بطور یکسان پخش شود و در کف سازی چوبی، به دلیل عایق بودن چوب حرارت کم تری از خود انتقال داده که در مجموع کف سازی بتنی کار آمدتر از نوع چوبی است. پس از آماده نمودن سطح، روی آن را با لایه ای 50 میلیمتری از پشم پلی یورتان نمود(برای عایق کردن پشم پلی استر نیز می توان استفاده نمود) و سپس لوله کشی گرمایش از کف که بوسیله بست های مخصوص مهار می شود را اجرا و سطح روی آن را با بتون یا چوب بپوشانید.

Click here to view the original image of 788x591px.

سلام بر آقایون فنی.
با تشکر.

tamirkar1
13-12-2014, 23:53
لوله های 5 لایه و سیستم گرمایش از کف

مزایای لوله های پنج لایه
- افت فشار ناچیز به دلیل برخورداری از سطحی صاف و صیقلی با حداقل اصطکاک و ضریب زبری
- انتقال حرارتی بسیار بالا و عدم اتلاف گرما
- عدم خمش (شکم دادن) در لوله کشی روکار و در بین بست ها به دلیل ضریب انبساط طولی پایین
- عدم نفوذ اکسیژن از هوای خارج به آب داخل لوله

- انعطاف پذیری و نیاز کمتر در بکارگیری اتصالات
- عدم تشکیل رسوبات و املاح معدنی و ترکیبات آلی
- مقاومت شیمیایی بالا و عدم واکنش با مواد شیمیایی به دلیل وجود سطح خارجی پلیمری
- پایداری در برابر زمین لرزه و ارتعاش به دلیل انعطاف پذیری بالا
- عدم اشتعال و مقاوم در برابر آتش سوزی
- وزن کم، نصب سریع و حمل و نقل آسان
- قابلیت ردیابی به دلیل وجود لایه AL در ساختار لوله
- مقاومت مکانیکی در دمای بالا
- عدم خوردگی، اکسیداسیون، زنگ زدگی
- تحمل فشار در دماهای بالا
- طول عمر و دوام بالا

ترکیبات پلیمری مورد استفاده جهت سیستم های لوله کشی گرمایش کفی

-a پلی اتیلن قابل کراس لینک (PEX –AL-PEX)
پلی اتیلن اصلاح شده به روش شیمیایی با فرآیند کراس لینک (ایجاد پیوند عرضی)
- طول عمر مفید بالا
- دوام محصولات و دارای خواص بهداشتی

b- پلی پروپیلن (PPB –PP R)
- هزینه پایین و خواص بهداشتی مناسب
- طول عمر کم

c - پلی بوتن (PB)
- طول عمر بالا و خواص بهداشتی
- هزینه بالا (هزینه لوله کشی در حدود سه برابر سایر انواع)
d – پلی اتیلن مقاوم شده در برابر حرارت (PE-RT)

سلام بر آقایون فنی.
با تشکر.

tamirkar1
13-12-2014, 23:57
نصب سيستم گرمايش از کف
نصب کلکتور
برای نصب کلکتور رفت و برگشت در سیستم گرمایش از کف بهتر است از جعبه‌های کلکتور استفاده شود که در شکل زیر دو نمای جعبه و کلکتور روی آن نمایش داده شده است.
- استفاده از لوله‌های پلی پروپیلن جهت لوله‌های اصلی ورودی به کلکتورهای رفت و برگشت مجاز نمی‌باشد.
- توصیه می‌گردد لوله‌های اصلی ورودی به کلکتورها عایق کاری شود.
- توصیه می‌گردد شیر هواگیری اتوماتیک بر روی کلکتورهای رفت و برگشت در نظر گرفته شود.

- جعبه‌های کلکتور در اندازه‌های 45*45 و 65*45 و 90*45 در نظر گرفته شده است.
کنترل سیستم گرمایش از کف توسط شیرهای دستی که روی کلکتور موجود است امکان پذیر است. همچنین می‌توان از شیرهای ترموستاتیک نیز استفاده نمود. این شیرها بر روی کلکتور نصب شده و با دریافت سیگنال از ترموستات مدار را قطع و وصل می‌نماید. بدین ترتیب کنترل هر مدار به صورت خودکار توسط ترموستات‌های اتاقی امکان‌پذیر است.
- لازم به ذکر است می‌توان از کلکتورهای ویژه SGP که مجهز به شیر هواگیری و شیر تخلیه می‌باشند و برای پروژه‌های کوچک و یا بزرگ با تعداد انشعاب‌های مختلف قابل دسترسی هستند استفاده نمود.
شیر بای پس: نوعی شیر مخصوص است که با اختلاف فشار جریان آب باز شده و جهت جلوگیری از فشار مضاعف به پمپ، استهلاک و تخریب آن استفاده می‌شود. همچنین باعث یکنواختی جریان آب برای به تعادل رسیدن مدارهای گرمایشی می‌گردد.

عایقکاری

ـ ابتدا عايق پيراموني نصب مي گردد اين عايق که از جنس XPE می باشد باید پيرامون ديوارها، چهارچوب درها و ستونها و ديگر اجزا ساختمان كه در لايه بتن نفوذ مي كند نصب گردد. اين عايق به بتن اجازه انبساط مي دهد و از بوجود آمدن پل حرارتي به ديوارهاي خارجي جلوگيري مي نمايد.
ـ بر روي كف عايق خوابانده مي شود. حداقل ضخامت عايق كه از جنس XPE است 3cm و در صورتی که فضای زیر کف ساختمان سرد باشد حد اقل 4cm در نظر گرفته شده و چگالي آن مي باشد كه در هنگام طراحي سيستم گرمايش از كف مشخص مي گردد.

نصب لوله ها
• مطابق نقشه تهیه شده توسط مهندس طراح، تعدادی پاره خط (به عنوان خطوط راهنما) روی عایق رسم نمائید.
• مطابق نقشه تهیه شده توسط مهندس طراح وبا استفاده از خطوط راهنما، لوله ها را نصب نمائید.
• در فواصل 40 الی 50 سانتیمتر وهمچنین در میانه خم ها از بست های نگهدارنده استفاده نمائید.
• توجه نمائید که طول مدارها وفاصله بین لوله ها باید منطبق بر نقشه تهیه شده توسط مهندس طراح باشند.
• جهت خم نمودن لوله ها حتماً از فنر روکار یا لوله خم کن استفاده نمائید.

مراحل اجرای لوله گذاری در کف:

اتصال لوله ها به کلکتور
• در زمان اتصال لوله ها به منیفولد این اصل کلی را در خاطر داشته باشید:
همیشه آب گرم از کلکتور رفت خارج شده ودر ابتدا به مرزهای سرد وارد می شود وپس از عبور از مرزهای سرد وارد مرزها و سطوح نیمه سرد می گردد ونهایتاً به کلکتور برگشت می گردد.
• همیشه لوله ها را به گونه ای به کلکتور وصل کنید که لوله خروجی از کلکتور آب گرمتر را به مرز سرد برساند.
• برای تمام مدارها یک شیر مستقل نصب نمائید.
• همیشه کلکتور برگشت را بالاتر کلکتور رفت قرار دهید. این امر باعث می شود هوای موجود در آب با قابلیت بهتری از سیستم خارج شود.
• روی کلکتور بازگشتی، شیر هواگیری تعبیه نمائید.
• به علت تراکم زیاد لوله ها در نزدیکی کلکتور، لوله های ورودی نزدیک به کلکتور را عایقکاری کنید تا از انتقال بیش از حد گرما به سطوح نزدیک به کلکتور جلوگیری شود.

تست سیستم لوله کشی گرمایش از کف

جهت اطلاع بیشتر قسمت آزمایش با گاز مبحث 14 مقررات ملی ساختمان صفحه 139 تقدیم می‌گردد.

آزمایش با گاز:
الف) آزمایش با گاز در مورد لوله‌کشی سیستم‌هایی ممکن است انجام گیرد که فشار آزمایش در آنها از 10 بار تجاوز نکند.
ب) آزمایش با گاز ممکن است با هوای فشرده، گاز ازت و یا دیگر گازهای خنثی انجام گیرد.
- آزمایش با گاز اکسیژن مجاز نیست.
پ) فشار آزمایش باید دست کم 1/25 برابر فشار کار طبیعی سیستم لوله‌کشی باشد.
- حداقل فشار آزمایش در هر حال نباید از 7 بار کمتر باشد.
ت) مدت زمان آزمایش با گاز دست کم باید یک ساعت پیوسته باشد.

عملیات بتن ریزی
پس از حصول اطمینان از اجرای صحیح سیستم - عملیات بتن ریزی تحت نظارت مهندسین انجام می شود.

- مجموع ضخامت ورقه بتن از روی عایق تا زیر کف پوش ( سنگ - کاشی - سرامیک ....) نباید کمتر از 3 سانتیمتر باشد. لازم به ذکر است برای ساخت ملات بتن باید از مصالح با دانه بندی ریز استفاده شود.( حداکثر اندازه دانه های مصرفی نباید از یک سانتیمتر بیشتر باشد)
- افزایش ضخامت ورقه بتنی تا 50 میلیمتر مشکلی برای سیستم گرمایش از کف ایجاد نمی کند.
- در هنگام اجرای ورقه بتنی حداقل به مدت 2 روز نباید دم

tamirkar1
14-12-2014, 00:11
از لوله های 5 لایه و یا تک لایه و یا 3 لایه که به صورت کلاف و در متراژهای بالا تولید میشه میتونید در سیستم گرمایش از کف استفاده کنید. ولی از لوله های پلاستیکی آذین نمیتونید در گرمایش از کف استفاده کنید. مهمترین اشکال این لوله ها اینه که انعطاف پذیری بالای ندارند که مثل لوله های 5 لایه راحت خم بشن و یکی دیگه از مشکلاتش اینه که این لوله ها به صورت شاخه ای تولید میشه و حداکثر 4 متر طول داره ولی لوله های 5 لایه به صورت رولی و در متراژهای بالای 100 تا 400 متر تولید میشه.
حالا اگر از لوله اذین استفاده کنید برای جاهای که باید خم بخوره مجبورید از زانو استفاده کنید و برای بالا بردن طول لوله از بوش استفاده بشه. که خود این زانوها و بوش ها باعث افت فشار فوق العاده زیادی در سیتم گرمایش از کف میشه و زمان اجرای خیلی زیادی هم میبره و هزینه ای به مراتب بالاتر از لوله های 5 لایه داره.
سلام بر آقایون فنی.
با تشکر.

p30g
14-12-2014, 08:24
سلام دوستان
یک پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا
برامون نصب کردن ولی این دایره های روش رو هر چی برسی کردم به نتیجه نرسیدم که چرخش روی هر کدوم چند درجه باعث افزایش دما میشه
لطفا راهنمایی کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-12-2014, 10:47
حالا اگر از لوله اذین استفاده کنید برای جاهای که باید خم بخوره مجبورید از زانو استفاده کنید و برای بالا بردن طول لوله از بوش استفاده بشه. که خود این زانوها و بوش ها باعث افت فشار فوق العاده زیادی در سیتم گرمایش از کف میشه و زمان اجرای خیلی زیادی هم میبره و هزینه ای به مراتب بالاتر از لوله های 5 لایه داره.سلام
یک مشکل دیگه ش اینه که بخاطر وصله های زیاد احتمال نشتی زیاد میشه

MMOMI
15-12-2014, 12:01
سلام پکیج دیواری بوتان کالداونزیا درحالت تابستانی(آبگرم) آب مصرفی سردوگرم میشودچراغ سبز بحالت چشمک زن رفته وتا دما پائین تر از 30 درجه نیایددستگاه استارت نزده و شعله روشن نمیشود لطفا اشکال را بفرمائید

p30g
15-12-2014, 12:56
سلام پکیج دیواری بوتان کالداونزیا درحالت تابستانی(آبگرم) آب مصرفی سردوگرم میشودچراغ سبز بحالت چشمک زن رفته وتا دما پائین تر از 30 درجه نیایددستگاه استارت نزده و شعله روشن نمیشود لطفا اشکال را بفرمائید

سلام دوست عزیز مثل اینکه شما هم مدل پکیج ما رو داری این دایره هاش هر کدوم چند درجه دمای آب افزایش میده ؟
بعد یک سوال دیگه الان گداشتیم رو حالت زمستانی اون درجه که دما رو نشون میده دمای رادیاتوره یا آب مصرفی ؟

ulsss
16-12-2014, 16:18
سلام من یک فرولی اف 24 دارم، خیلی تون تون خراب میشه و اصلا راضی نیستم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-12-2014, 17:48
سلام
من یک فرولی اف 24 دارم، خیلی تون تون خراب میشه و اصلا راضی نیستم.
سلام
دقیقتر بگین چی چیش تند تند خراب میشه ؟

بنده نه نمایندگیش هستم نه فروشنده نه تعمیرگار پکیج اما شاید شما درست ازش استفاده نمیکنین
یا درست نصب نشده
میشه بیشتر توضیح بدین ؟

p30g
17-12-2014, 07:28
سلام دوستان
برامون نصب کردن ولی این دایره های روش رو هر چی برسی کردم به نتیجه نرسیدم که چرخش روی هر کدوم چند درجه باعث افزایش دما میشه
لطفا راهنمایی کنید

دوستان لطفا راهنمایی کنید

wanener
17-12-2014, 19:57
البته دهها مارک پکیج در بازار ایران حضور داشته اند و دارند . ولی در مشاوره و توصیه خرید ،ما دستگاههایی را توصیه میکنیم که خدمات فروش قوی و معتبری داشته باشند .
ضمن اینکه خیلی اهمیت دارد که دستگاهی که شما انتخاب مبکنید در تیراژ بالا در منطقه تان حضور داشته باشد .
چون هرقدر تعداد بالاتر باشد تامین آینده خدمات روشنتر است و قطعات یدکی فراوانتر است .

چهار مدلی را که شما نام بردی جزو پرفروش ترین و خوشنام ترین های بازار ایران هستند که البته از نظر داخلی و فنی من بوتان ، ایساتیس و آریستون را تایید میکنم .

فرولی هم دستگاه خوبیه .. شرکتش هم به خدمات بهتر و تامین رضایت مشتری تلاش داره ولی من توصیه اولم همان مارکهایی است که نام بردم .
(هیچ تضمینی نیست که این مارک 5 سال دیگه هم در بازار اینچنین حضور داشته باشه )

اتفاقا دودکش های کوآسیکال فقط باید بصورت افقی از دیوار خارج بشه
و خروج عمودی آن توصیه نمیشه . هرچند برای طبقه آخر میشه انجام داد و البته با دودکش های خاصی میشه عمودی هم بصورت استاندارد انجام داد !

هم کرمی و هم فرولی جزو رادیاتورهای خوب بازار هستند هرچند کرمی خوشنام و صاحب نام تر است .
ارزش حرارتیش هم بالاتره !
البته مارکهای خوب دیگری هم هستند .
هرچند دقتی که لازمه برای خرید پکیج انجام بدید برای رادیاتور نیازنیست .
چون نیازی به خدمات و فرسایش نداره .

من با دانا ترین افرادی که در بهترین آزمایشگاههای داخلی در این باره ها فعالیت دارند ارتباط دارم و همین سوال رو ازشون پرسیدم .ولی همواره در این باره نظر قطعی نمیدهند و میزان تاثیر عملی و قطعی این سختی گیرها عملا مشخص نیست .

شیر ساده توصیه میشه .
گرما شیر خوبیه .سانیکا هم اگه پیدا کنید خیلی خوبه .

با توجه به حضور پرده ، قطعا بهترین جا همینجاییست کعه براتون گذاشتن .

مارک غیر معروف همین مشکلات رو داره .
بعد از 5-6 سال وقتی به مشکل میخوره باید عوضش کرد و در ایران با این سطح درآمدها ،
خیلی رواج نداره که بعد از 5سال یک دستگاه چند میلیونی عوض کنی .
این موردی که شما میگی در مارک های معروف براحتی قابل برطرف شدن است ولی اینکه قطعه مورد نظر برای مارک شما وجود داشته باشد را باید از نمایندگی اش بپرسید .
بطور کل از آنجا که احتمال دارد سایر قطعات به فرسوده شده باشند تعویض توصیه میشود
با رادیاتورهای پره فولادی هم مشکلی نداره . احتمالا به خاظر فرسودگی داخلی گفتند تعویض شه که اگر بشه بهتره
ولی اگر نمیخواید خیلی هزینه کنید میتونید عوض نکنید . فقط صافی برنجی برای مسیر برگشت بزارید .

سام و عرض ادب و سپاس از توضیحات
هنوز چون در خانه جدید مستقر نشدیم پکیج نگرفتم
لطفا بفرمائید نظر شما در خصوص پکیج های بوش چیه ؟
سری جدیدش
گویا 38 ماه ضمانت داره و یک رادایتور پنلی سانیکا هم روش میدن
نظرتون راجه به رادیاتورهای پره ای سانیاکا در مقایسه فنی و قیمتی با فرولی و یا کرمی و یا هر برند مورد تائید شما جیه ؟ که حالا که داره تخفیف میده و اگر پکیج تائید باشه یه دفعه همه رو از اون بگیریم
البته این پکیج های بوش شرکت فروشنده مدعی هست کم صدا ترین پکیجه و پمپ آلمانی داره ! اما جاله من توی جستجوهای خارجی هیچ ردی از سرکت تجهیرات حرارتی بوش با این محصوص پیدا نکردم و این مدل پکیج را در سایتهای روسی و استرالیایی دیدم !

wanener
17-12-2014, 22:26
[وب این هم تنها جای یکه مدل 6000 بوش پیدا شد !
سایت کشور چین بوش !!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ا
ذکر کردن که آلمانیه !

tamirkar1
17-12-2014, 23:55
سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید
پتانسیومتر مربوط به دمای شوفاژ بین 30 تا 85 درجه متغیره .
پتانسیومتر مربوط به دمای آب بین 30 تا 60 یا 65 درجه متغیره.

p30g
18-12-2014, 12:16
تشکر دوست عزیز
یک سوال دیگه الان جای شیرهای آب گرم و سرد جابجاست (یعنی وقتی آب گرم باز میکنیم سرد میاد و بالعکس)
الان میخام ببینم نصاب پکیج جابجا نصب کرده یا لوله کش (کاریش میشه کرد)؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-12-2014, 12:40
یک سوال دیگه الان جای شیرهای آب گرم و سرد جابجاست (یعنی وقتی آب گرم باز میکنیم سرد میاد و بالعکس)
الان میخام ببینم نصاب پکیج جابجا نصب کرده یا لوله کش
(کاریش میشه کرد)؟
1- علامتهای پلاستیکیِ سرد و گرم ( قرمز - آبی ) رو که روی دسته ی شیر آب هست با هم جابجا کنین مشکل حل میشه. (آبی و قرمز رو جابجا کنین )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om/files/44539/area14mp/x6hyrr5t-1395635592.jpg?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C1023439718
2- راه دوم اینه که شیلنگهای زیر روشوئی و ظرفشوئی رو با هم جابجا کنین

tamirkar1
18-12-2014, 13:34
اگر نصاب پکیج لوله های سرد و گرم را اشتباه نصب کرده باشه سیستم آب گرم پکیج خوب کار نمیکنه.و آب سردو گرم میشه. پس مشگل از لوله کشیه.
تشکر دوست عزیز
الان میخام ببینم نصاب پکیج جابجا نصب کرده یا لوله کش (کاریش میشه کرد)؟

p30g
18-12-2014, 20:02
پتانسیومتر مربوط به دمای شوفاژ بین 30 تا 85 درجه متغیره .
پتانسیومتر مربوط به دمای آب بین 30 تا 60 یا 65 درجه متغیره.

یعنی طبق تصویری که گذاشتم هر کدوم از اون دایره های پررنگ و کوچک چند درجه باعث افزایش دما میشند
چون هرکاری کردم نتونستم به دمای مناسبی برسم اون درجه دما هم که روش هست معلوم نیست دمای شفاژ رو نشون میده یا آب رو:n13:

tamirkar1
18-12-2014, 22:18
در حالت زمستانی اگر آب گرم مصرف کنید دمای آبگر را نشان میده ولی اگر آبگرم بسته باشه دمای رادیاتورها را نشون میده.
یعنی طبق تصویری که گذاشتم هر کدوم از اون دایره های پررنگ و کوچک چند درجه باعث افزایش دما میشند
چون هرکاری کردم نتونستم به دمای مناسبی برسم اون درجه دما هم که روش هست معلوم نیست دمای شفاژ رو نشون میده یا آب رو:n13:

p_sh_63
20-12-2014, 18:46
سلام همانطور که قبلا خدمتون عرض کردم ۱- پکیج خونه ما مرتبا فشارش بالا میره و باید از طریق هواگیری فشارش پایین آورد آنرا روی ۱/۵ تنظیم کرد ۲- رادیاتوره هم مرتبا هوا میگیره هر روز باید هواگیری کنم یعنی اگر دو روز خونه نباشیم اولا فشار پکیج بالا میره و آب سر ریز میشه و دوما خونه خیلی سرد میشه بعلت هوا گرفتن رادیاتورها حالا با توصیه یکنفر رفتم شیر ارونت خریدم و اونو روی حوله خشکن نصب کردم پیچ بالای اونو مقداری شل کردم که بصورت اتو هوا رو خارج کنه اما هیچ تاثیری نداشت گفتند برای هر رادیاتور باید یکی نصب کنم و یا اینکه یکی رو روی مسیر رفت و یکی رو روی مسیر برگشت روی کلتورها داخل جعبه کلکتور نصب کنم از شما خواهش دارم به دو مورد ذکر شده پاسخ بفرمایید واینکه چرا رادیاتورها زود هوا میگیرن علتش چیه و همچنین در مورد نصب ایرونت روی کلتور ها هم توضیح و راهنمایی بفرمایید بی نهایت سپاسگزار (بوتان کالدا ونیزیا تک مبدل kis )

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2014, 20:45
سلام
همانطور که قبلا خدمتون عرض کردم
۱- پکیج خونه ما مرتبا فشارش بالا میره و باید از طریق هواگیری فشارش پایین آورد آنرا روی ۱/۵ تنظیم کرد
۲- رادیاتوره هم مرتبا هوا میگیره هر روز باید هواگیری کنم یعنی اگر دو روز خونه نباشیم اولا فشار پکیج بالا میره و آب سر ریز میشه و دوما خونه خیلی سرد میشه بعلت هوا گرفتن رادیاتورها حالا با توصیه یکنفر رفتم شیر ارونت خریدم و اونو روی حوله خشکن نصب کردم پیچ بالای اونو مقداری شل کردم که بصورت اتو هوا رو خارج کنه اما هیچ تاثیری نداشت گفتند برای هر رادیاتور باید یکی نصب کنم و یا اینکه یکی رو روی مسیر رفت و یکی رو روی مسیر برگشت روی کلتورها داخل جعبه کلکتور نصب کنم از شما خواهش دارم به دو مورد ذکر شده پاسخ بفرمایید واینکه چرا رادیاتورها زود هوا میگیرن علتش چیه
و همچنین در مورد نصب ایرونت روی کلتور ها هم توضیح و راهنمایی بفرمایید بی نهایت سپاسگزار (بوتان کالدا ونیزیا تک مبدل kis )سلام
شیر پرکنِ پکیج مشکل داره
آبِ مدار شوفاژ فقط از طریق شیر پرکن زیاد میشه و فشار میره بالا
اگر فشار رو ببرین روی 1,5 و سپس شیر آب اصلی پکیج رو ببندین و اصلاً هم آب گرم باز نکنین , دیگه فشار بالا نمیره
این دلیل بر خرابی شیر پرکن هست
باید باز بشه
یا رسوب گرفته درست بسته نمیشه یا خورده شده و مثل شیری که نشت میکنه
همه ب مشکلات پکیجتون از همین هست
هوا هم همراه آب از شیر پرکن وارد سیستم شوفاژ میشه
درضمن همونطور که قبلا توضیح دادم اگر پیچ هواگیریِ رادیاتورها پائین تر از شیر ورودی رادیاتور باشه , دائماً توی رادیاتورها صدای شُرشر آب میاد
اگر رادیاتور کج نصب شده باشه این مشکل پیش میاد
پیچ هواگیری باید حتماً یک سانت بالاتر از ششیر آب رادباتور شوفاژ باشه تا حبابهای هوا کنار شیر گیر نیافته بلکه بره کنار شیر هواگیری جمع بشه

p_sh_63
21-12-2014, 00:58
سلام
شیر پرکنِ پکیج مشکل داره
اگر فشار رو ببرین روی 1,5 و سپس شیر آب اصلی پکیج رو ببندین و اصلاً هم آب گرم باز نکنین , دیگه فشار بالا نمیره
باید باز بشه
درضمن همونطور که قبلا توضیح دادم اگر پیچ هواگیریِ رادیاتورها پائین تر از شیر ورودی رادیاتور باشه , دائماً توی رادیاتورها صدای شُرشر آب میاد
پیچ هواگیری باید حتماً یک سانت بالاتر از ششیر آب رادباتور شوفاژ باشه تا حبابهای هوا کنار شیر گیر نیافته بلکه بره کنار شیر هواگیری جمع بشه

بسیار ممنونم از پاسختون اگر لطف کنید در مورد شیر ارونت که در سئوال قبلی ذکر کرده بودم که روی کلکتور رفت و برگشت نصب بشه توضیح بفرمایید

p30g
21-12-2014, 10:39
سلام
فشار پکیج رفته بالای عدد 2.5 باید چکار کنم که بیاد روی 1.5 ؟

tamirkar1
21-12-2014, 14:16
به احتمال زیاد باید رادیاتورهای شما از این رادیاتورهای پره ای باشه. یکی از بزرگترین مشکلات این رادیاتورهای پره ای اینه که متاسفانه وقتی پوشش سطحی داخلش از بین میره شروع به خوردگی و تولید گاز بد بوی هیدروژن میکنه که تو پستهای قبلی به طور کامل توضیح داده شده.و همین موضوع باعث میشه رادیاتورها خیلی تند تند هوا بگیره و شاید نیاز باشه هر 2 ساعت یک بار هواگیری انجام بشه. این مشکل اصلا ارتباطی با پکیج نداره و فقط دلیلش نوع و جنس رادیاتورها است. در سیستم گرمایش از کف به دلیل اینکه رادیاتورها از سیستم حذف میشه فرایند هواگرفتن خیلی کمتر اتفاق میافته.
پیشنهاد میکنم که روی تک به تک رادیاتورها یک ارونت نصب کنید. اینجوری مشکل راحتتر برطرف میشه.
از مایع نگهدارنده (پروتکتور)هم میتونید استفاده کنید. که با توجه به کاتلوک این مواد مقدار مشخصی از ماده را باید در داخل رادیاتورها بریزید تا از خوردگی و تولید گاز هیدروژن جلوگیری کنه. و برای مدتی از هوا گرفتن رادیاتورها خلاص بشید.
سلام همانطور که قبلا خدمتون عرض کردم ۱- پکیج خونه ما مرتبا فشارش بالا میره و باید از طریق هواگیری فشارش پایین آورد آنرا روی ۱/۵ تنظیم کرد ۲- رادیاتوره هم مرتبا هوا میگیره هر روز باید هواگیری کنم یعنی اگر دو روز خونه نباشیم اولا فشار پکیج بالا میره و آب سر ریز میشه و دوما خونه خیلی سرد میشه بعلت هوا گرفتن رادیاتورها حالا با توصیه یکنفر رفتم شیر ارونت خریدم و اونو روی حوله خشکن نصب کردم پیچ بالای اونو مقداری شل کردم که بصورت اتو هوا رو خارج کنه اما هیچ تاثیری نداشت گفتند برای هر رادیاتور باید یکی نصب کنم و یا اینکه یکی رو روی مسیر رفت و یکی رو روی مسیر برگشت روی کلتورها داخل جعبه کلکتور نصب کنم از شما خواهش دارم به دو مورد ذکر شده پاسخ بفرمایید واینکه چرا رادیاتورها زود هوا میگیرن علتش چیه و همچنین در مورد نصب ایرونت روی کلتور ها هم توضیح و راهنمایی بفرمایید بی نهایت سپاسگزار (بوتان کالدا ونیزیا تک مبدل kis )

سلام
شیر پرکنِ پکیج مشکل داره
باید باز بشه
این موضوع اصلا ارتباطی به شیرپرکن نداره. و جواب شما اصلا نمیتونه درست باشه.

p_sh_63
21-12-2014, 17:40
حذف شود...

p_sh_63
21-12-2014, 17:41
[QUOTE=tamirkar1;8495682]به احتمال زیاد باید رادیاتورهای شما از این رادیاتورهای پره ای باشه. یکی از بزرگترین مشکلات این رادیاتورهای پره ای اینه که متاسفانه وقتی پوشش سطحی داخلش از بین میره شروع به خوردگی و تولید گاز بد بوی هیدروژن میکنه که تو پستهای قبلی به طور کامل توضیح داده شده.و همین موضوع باعث میشه رادیاتورها خیلی تند تند هوا بگیره و شاید نیاز باشه هر 2 ساعت یک بار هواگیری انجام بشه. این مشکل اصلا ارتباطی با پکیج نداره و فقط دلیلش نوع و جنس رادیاتورها است. در سیستم گرمایش از کف به دلیل اینکه رادیاتورها از سیستم حذف میشه فرایند هواگرفتن خیلی کمتر اتفاق میافته.
پیشنهاد میکنم که روی تک به تک رادیاتورها یک ارونت نصب کنید. اینجوری مشکل راحتتر برطرف میشه.
از مایع نگهدارنده (پروتکتور)هم میتونید استفاده کنید. که با توجه به کاتلوک این مواد مقدار مشخصی از ماده را باید در داخل رادیاتورها بریزید تا از خوردگی و تولید گاز هیدروژن جلوگیری کنه. و برای مدتی از هوا گرفتن رادیاتورها خلاص بشید.

سلام ضمن تشکر و پاسختون به سئوالات حقیر به عرض برسانم همانطور که فرموده بودید شیر آب ورودی به پکیج بمدت چند ساعت بستم و فشار را هم روی 1/5 گذاشتم بعد از این چند ساعت عقربه فشار بسیار بسیار کم اضافه شده بود یعنی خیلی ناچیز حالا میخوام بپرسم من خودم می تونم شیر پرکن رو عوض کنم یا خیر و اگر بدم شیر ارونت رو بجای تک تک رادیاتورها روی کلکتور رفت و برگشت داخل جعبه کلکتور نصب کنند تاثیری داره یا خیر ضمنا شخصی گفت زمانی که رادیاتورها رو باز کردید و آنها رو شستید اون مواد داخل رادیاتور از بین رفته می تونید بجاش سه قاشق مایع ظرفشویی از طریق پیچ بالای حوله خشک کن داخل رادیاتور بریزید و چون پمپ پکیج کار میکنه اونو به داخل همه رادیاتورها منتقل میکنه خواستم نظر شما رو دراین مورد جویا شم با تشکر فروان

p30g
21-12-2014, 19:16
از کجا میتوان فهمید که رادیاتور هوا گرفته؟

p_sh_63
21-12-2014, 21:58
از کجا میتوان فهمید که رادیاتور هوا گرفته؟ سلام دست رو رادیاتور میزاری متوجه میشی که نصف آن سرده (طرف روبروی شیر ورودی به رادیات )و نصف دیکه اش گرم یا اینکه داخل رادیاتور صدای شرشرآب میاد

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-12-2014, 14:01
از کجا میتوان فهمید که رادیاتور هوا گرفته؟صدای شرشر آب در رادیاتور یکی از علامتهای هوا داشتنش هست
در چند صفحه قبل توضیح مفصل نوشتم

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-12-2014, 16:04
به احتمال زیاد باید رادیاتورهای شما از این رادیاتورهای پره ای باشه.
یکی از بزرگترین مشکلات این رادیاتورهای پره ای اینه که متاسفانه وقتی پوشش سطحی داخلش از بین میره شروع به خوردگی و تولید گاز بد بوی هیدروژن میکنه که تو پستهای قبلی به طور کامل توضیح داده شده.
همین موضوع باعث میشه رادیاتورها خیلی تند تند هوا بگیره و شاید نیاز باشه هر 2 ساعت یک بار هواگیری انجام بشه.
این مشکل اصلا ارتباطی با پکیج نداره و فقط دلیلش نوع و جنس رادیاتورها است.
در سیستم گرمایش از کف به دلیل اینکه رادیاتورها از سیستم حذف میشه فرایند هواگرفتن خیلی کمتر اتفاق میافته.
از مایع نگهدارنده (پروتکتور)هم میتونید استفاده کنید که با توجه به کاتلوگ این مواد مقدار مشخصی از ماده را باید در داخل رادیاتورها بریزید تا از خوردگی و تولید گاز هیدروژن جلوگیری کنه و برای مدتی از هوا گرفتن رادیاتورها خلاص بشید.
این موضوع اصلا ارتباطی به شیرپرکن نداره. و جواب شما اصلا نمیتونه درست باشه.سلام
اگر فشار آب ساختمان بیش از 1 یا 1,5 بار باشه و شیر پرکن درست و محکم بسته نشده باشه یا خراب باشه و درست بسته نشه , فشار آبِ رادیاتورهای شوفاژ تدریجاً بالا نمیره ؟
به نظر شما بالا رفتنِ خودبخودیِ فشار از چی هست؟
از شیر سه طرفه فقط ؟
یا از چه چیزهائی ؟

razdar
24-12-2014, 19:19
اول سلام
دوما خسته نباشید دو ساله که هر وقت مشکل داشتم مطالب فروم رو خوندمو و مباحث این فروم رو درباره تاسیسات گرمایشی بخصوص پکیج دنبال میکنم نکات فنیتون عالیه
....سوما
من یک پکیج لورچ 28 اریان دارم با رادیاتور پانلی لورچ تازه نصب کردم (سیستم لوله کشی انشعابیه و کلکتوری نیست لوله ها از جنس پلی پروپیلن و جوش حرارتی) ولی توی یکی از واحد ها فشار آب سیستم گرمایش همش افت میکنه ولی هیچ جایی اثری از نشتی نیست در ضمن این اتفاق فقط تو حالت زمستونه اتفاق می افته میخواستم راهنماییم کنید ببینم دلیلش چیه؟
چهارما میخواستم بدونم از کجا میتونم بفهمم که چه ترموستات اتاقی مناسب پکیج لورچ اریان هستش؟ و آیا میتونم خودم نصبش کنم؟
با تشکر

tamirkar1
24-12-2014, 21:27
اگر شیر پرکن خراب شده باشه و فشار آب ساختمان هم کم نباشه فشار مدار شوفاژ خیلی سریع بالا میره و بعضی وقتها بالا رفتن در حد چند دقیقه اتفاق میافته.و وقتی که رادیاتورها را هواگیری میکنیم ، رادیاتورها اصلا هوا نداره.
و اگر فشار مدار شوفاژ در زمانی حدود چند ساعت بالا بره و وقتی که رادیاتورها را هواگیری میکنیم ، ابتدا مقداری هوا از رادیاتورهاخارج بشه یا انتهای رادیاتورها بعد از چند ساعت سرد بشه ، دلیلش تولید گاز بد بوی هیدروزن است. که به خاطر تجزیه ذرات آلومنیم و یک سری فعل و انفعالات شیمیایی با مبدل های مسی پکیج دیواری ایجاد شده.

سلام
اگر فشار آب ساختمان بیش از 1 یا 1,5 بار باشه و شیر پرکن درست و محکم بسته نشده باشه یا خراب باشه و درست بسته نشه , فشار آبِ رادیاتورهای شوفاژ تدریجاً بالا نمیره ؟
به نظر شما بالا رفتنِ خودبخودیِ فشار از چی هست؟
از شیر سه طرفه فقط ؟
یا از چه چیزهائی ؟

tamirkar1
24-12-2014, 21:36
این مشکل برای خود من هم رخ داده که بعد از یک سال تونستم محل نشتی را پیدا کنم. اخرش متوجه شدم که کابینتت کار وقتی مشغول نصب کابینتها بوده. برای ثابت کردن باکس زیر پکیج ، باکس را روی دیوار پیچ کرده و پیچ یکی از لوله هارو کاملا سوراخ کرده ولی چون از رولپبلاک استفاده کرده بود مقدار نشتی خیلی خیلی کم بود. و از اونجایی که این نشتی توی دیواری قرار داشت که یک طرفش نمای ساختمان بود و سنگ شده بود و هر روز بهش افتاب مبخورد و طرف دیگه دیوار اشپزخانه بود وکاملا کاشی بود نمیشد محل نشتی را پیدا کرد.
امیدوارم این تجربه به دردت بخوره.
اول سلام
دوما خسته نباشید دو ساله که هر وقت مشکل داشتم مطالب فروم رو خوندمو و مباحث این فروم رو درباره تاسیسات گرمایشی بخصوص پکیج دنبال میکنم نکات فنیتون عالیه
....سوما
من یک پکیج لورچ 28 اریان دارم با رادیاتور پانلی لورچ تازه نصب کردم (سیستم لوله کشی انشعابیه و کلکتوری نیست لوله ها از جنس پلی پروپیلن و جوش حرارتی) ولی توی یکی از واحد ها فشار آب سیستم گرمایش همش افت میکنه ولی هیچ جایی اثری از نشتی نیست در ضمن این اتفاق فقط تو حالت زمستونه اتفاق می افته میخواستم راهنماییم کنید ببینم دلیلش چیه؟
چهارما میخواستم بدونم از کجا میتونم بفهمم که چه ترموستات اتاقی مناسب پکیج لورچ اریان هستش؟ و آیا میتونم خودم نصبش کنم؟
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-12-2014, 21:56
اگر شیر پرکن خراب شده باشه و فشار آب ساختمان هم کم نباشه فشار مدار شوفاژ خیلی سریع بالا میره و بعضی وقتها بالا رفتن در حد چند دقیقه اتفاق میافته.
و وقتی که رادیاتورها را هواگیری میکنیم ، رادیاتورها اصلا هوا نداره.
و اگر فشار مدار شوفاژ در زمانی حدود چند ساعت بالا بره و وقتی که رادیاتورها را هواگیری میکنیم ، ابتدا مقداری هوا از رادیاتورهاخارج بشه یا انتهای رادیاتورها بعد از چند ساعت سرد بشه ، دلیلش تولید گاز بد بوی هیدروژن است که به خاطر تجزیه ذرات آلومنیم و یک سری فعل و انفعالات شیمیایی با مبدل های مسی پکیج دیواری ایجاد شده.
ممنون از توضیحتون
پس میشه نتیجه گرفت که علت خودبخود بالا رفتن فشار 2 چیز میتونه باشه
1- فعل و انفعالات شیمیائی داخل مدار شوفاژ که گاز بد بوی H2S سولفید ئیدروژن تولید میکنه که تخم مرغ گندیده میده
در این حالت اگر پیچ هواگیری رو باز کنیم بوی نامطبوع H2S رو میشه حس کرد
2- خرابی شیر پرکن که بسیار کم نشتی داره یا درست محکم نشده و مقدار بسیار کمی آب ازش وارد مدار شوفاژ میشه
در این حالت , رادیاتورها یا هوا نداره یا هوای بی بو ازش خارج میشه چون ممکنه آب ورودی دارای هوای محلول در آب باشه و این هوا کم کم تشکیل حبابهای ریز میده و در رادیاتورها گیر میافته
درسته ؟

hosein002
24-12-2014, 23:43
سلام
کسی مشخصات فنی پمپ همه مدلهای پکیج ایساتیس رو میدونه؟

tamirkar1
25-12-2014, 00:38
علت بالا رفتن فشار مدار شوفاژ:
1- خرابی شیر پرکن یا خوب بسته نشدن آن.
2 - تولید گاز هیدروژن و داستان های مربوط به آن.
3- در صورتی که دستگاه تک مبدله باشه : سوراخ شدن مبدل اصلی یا به اصطلاح قاطی کردن مبدل. و در صورتی که دستگاه دو مبدله باشه میتونه به دلیل سوراخ شدن مبدل ثانویه از داخل و اختلاط آب شهر با آب مدار شوفاژباشه.که خیلی به ندرت پیش میاد.
4- منبع انبساط شارژ نداره یا سوراخ شده باشه.
5- به هر دلیلی دستگاه جوش بیاره.
ممنون از توضیحتون
پس میشه نتیجه گرفت که علت خودبخود بالا رفتن فشار 2 چیز میتونه باشه
1- فعل و انفعالات شیمیائی داخل مدار شوفاژ که گاز بد بوی H2S سولفید ئیدروژن تولید میکنه که تخم مرغ گندیده میده
در این حالت اگر پیچ هواگیری رو باز کنیم بوی نامطبوع H2S رو میشه حس کرد
2- خرابی شیر پرکن که بسیار کم نشتی داره یا درست محکم نشده و مقدار بسیار کمی آب ازش وارد مدار شوفاژ میشه
در این حالت , رادیاتورها یا هوا نداره یا هوای بی بو ازش خارج میشه چون ممکنه آب ورودی دارای هوای محلول در آب باشه و این هوا کم کم تشکیل حبابهای ریز میده و در رادیاتورها گیر میافته
درسته ؟

p_sh_63
25-12-2014, 20:45
سلام
شیر پرکنِ پکیج مشکل داره
باید باز بشه

سلام امروز یکنفر سرویسکار از طرف شرکت بوتان اومد پکیج رو باز دید کرد گفت بالا رفتن فشار بعلت فشار زیاد منبع انبساط هستش و با همون وسیله کنترل و تنظیم باد ماشین (درجه باد) منبع انبساط رو چک کرد و گفت فشار منبع رو 3 بار هستش که اونو کم کرد به گفته خودش اونو رو 1 گذاشت و شیر کاز رو هم تنظیم کرد که موقع حموم رفتن آب سرد گرم نشه یعنی پکیج خاموش و روشن نشه تو ضیح اینکه درجه پکیج گرمایشی رو آخر گذاشت بعد فشار پکیج رو روی 1/5 گذاشت ایشان گفت هرچه دما بیشتر باشه درجه هم بالا میره . گرما کم بشه درجه هم پایین میاد بعد که ایشان رفتن درجه روکم کردم و فشار پایین آمد و وقتی پکیج روشن شد که به درجه تنظیمی بره فشار درجه آرام بالا رفت و وقتی پکیج خاموش شد فشار هم آرام پایین آمد البته بالا و پایین آمدن تا یک اندازهای نوسان داره خواستم بپرسم این مطلبی که عرض کردم طبیعیه یا خیر

darvar
26-12-2014, 22:56
با سلام
من توی خونه یک پکیج ایمر فن دار 24 دارم. رادیاتورام هم پنلی اتروپان هستش.مشکل من اینه که اگه در طول روز پکیج رو خاموش کنم بعد از چند دقیقه فشار گیج میاد رو صفر و من برای اینکه بتونم از پکیج استفاده کنم باید فشار اب رو بالا بیارم. این مشکل وقتی من از اب گرم به مدت طولانی استفاده میکنم هم پیش میاد(در حالت روشن بودن پکیج و استفاده از رادیاتورها فشار پایین نمیاد). بعد از اینکه دوباره از پکیج استفاده میکنم باید یک مقدار اب رو از رادیاتور خالی کنم تا فشار رو کم کنم.هیچ هوایی هم داخل سیستم نیست. من پکیج رو برای نشتی تست کردم یعنی پکیج رو خاموش کردم و بعد ورودی وخروجی پکیج از رادیاتورها رو بستم. در این حالت فشار کم نشد اما به محض اینکه شیرهای ورودی و خروجی به سمت رادیاتور رو باز کردم فشار افتاد. بعد من فشار رو بالا اوردم تا لوله کشی رو واسه نشتی چک کنم (در حالت خاموش)اما فشار بعد از یه مدت حدود 0.2 تا 0.3 کم شد و بعد ثابت موند. اینم بگم که من طبقه پایین رو هم چک کردم و هیچ جا نم نداده بود. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

saber 22
27-12-2014, 11:29
سلام دوستان. سوالی داشتم. پکیج ما ایران رادیاتوره. آب حمام وقتی گرم میشه یک دفعه رو به ولرم شدن و سردی میره. مجبورم شیر حموم رو ببندم و دوباره باز کنم تا دوباره شروع به گرم شدن بکنه. این در حالیه که آب مصرفی آشپزخانه این مشکل رو نداره! لازم به ذکره که وقتی آب مصرفی حمام سرد و گرم میشه پکیج خاموش و روشن نمیشه و پکیج تا زمانی که شیر آب گرم رو نبستم روشنه اما با این حال آب رو به سردی میره! فشار آب هم خوبه پس مشکل از فشار نیست. فقط فشار آب کمی نوسان داره که البته با وجود نوسان هیچ وقت فشار آب کم نمیشه و اگر مشکل از نوسان فشار آب بود پس آب آشپزخانه هم باید این مشکل رو داشت. به نظرتون عیب از کجا میتونه باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-12-2014, 11:45
سلام دوستان. سوالی داشتم. پکیج ما ایران رادیاتوره. آب حمام وقتی گرم میشه یک دفعه رو به ولرم شدن و سردی میره. مجبورم شیر حموم رو ببندم و دوباره باز کنم تا دوباره شروع به گرم شدن بکنه. این در حالیه که آب مصرفی آشپزخانه این مشکل رو نداره! لازم به ذکره که وقتی آب مصرفی حمام سرد و گرم میشه پکیج خاموش و روشن نمیشه و پکیج تا زمانی که شیر آب گرم رو نبستم روشنه اما با این حال آب رو به سردی میره! فشار آب هم خوبه پس مشکل از فشار نیست. فقط فشار آب کمی نوسان داره که البته با وجود نوسان هیچ وقت فشار آب کم نمیشه و اگر مشکل از نوسان فشار آب بود پس آب آشپزخانه هم باید این مشکل رو داشت. به نظرتون عیب از کجا میتونه باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.سلام
موقع حمام رفتن شوفاژ رو خاموش کنین یعنی حالت زمستانه رو خاموش کنین .
چون اگر شوفاژ روشن باشه هر چند دقیقه یکبار پیکیج آب گرم میده به رادیاتورها و آب حمام سرد میشه
اگر با خاموش کردن شوفاژ مشکل حل نشد پس پکیج مشکل داره

saber 22
27-12-2014, 11:59
دوست عزیز ممنون از پاسختون. اما اگر قضیه این بود پس آب آشپزخانه هم باید وقتی حالت زمستانه روشنه سرد و گرم میشد اما اینطور نیست و این مشکل فقط در مورد آب حمامه. در ضمن به نظرتون مشکل پکیج چی میتونه باشه که فقط آب حموم رو سرد و گرم میکنه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-12-2014, 12:03
دوست عزیز ممنون از پاسختون. اما اگر قضیه این بود پس آب آشپزخانه هم باید وقتی حالت زمستانه روشنه سرد و گرم میشد اما اینطور نیست و این مشکل فقط در مورد آب حمامه. در ضمن به نظرتون مشکل پکیج چی میتونه باشه که فقط آب حموم رو سرد و گرم میکنه؟
یک بار امتحان کنین , ضرری نداره .

آب حمام مدت طولانی باز میمونه

اگر حل نشد , مشکل از شیر سه طرفه میتونه باشه .

saber 22
27-12-2014, 12:10
باز هم ممنون از پاسختون. در مورد نوسان فشار آب هم سوالی دارم. وقتی هم آب گرم و هم آب سرد نوسان داشته باشن مشکل نوسان مربوط به آب ساختمان میشه یا این هم ممکنه مربوط به پکیج باشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-12-2014, 14:02
باز هم ممنون از پاسختون. در مورد نوسان فشار آب هم سوالی دارم. وقتی هم آب گرم و هم آب سرد نوسان داشته باشن مشکل نوسان مربوط به آب ساختمان میشه یا این هم ممکنه مربوط به پکیج باشه؟توی ساختمون پمپ هست ؟
اگه بله , مشکل از پمپ هست که تنظیم نیست و هی خاموش روشن میشه و آب نبض دار میشه یعنی هی فشارش کم و زیاد میشه
توضیح بیشتر , پست 150 در این صفحه

wanener
27-12-2014, 22:49
سام و عرض ادب و سپاس از توضیحات
هنوز چون در خانه جدید مستقر نشدیم پکیج نگرفتم
لطفا بفرمائید نظر شما در خصوص پکیج های بوش چیه ؟
سری جدیدش
گویا 38 ماه ضمانت داره و یک رادایتور پنلی سانیکا هم روش میدن
نظرتون راجه به رادیاتورهای پره ای سانیاکا در مقایسه فنی و قیمتی با فرولی و یا کرمی و یا هر برند مورد تائید شما جیه ؟ که حالا که داره تخفیف میده و اگر پکیج تائید باشه یه دفعه همه رو از اون بگیریم
البته این پکیج های بوش شرکت فروشنده مدعی هست کم صدا ترین پکیجه و پمپ آلمانی داره ! اما جاله من توی جستجوهای خارجی هیچ ردی از سرکت تجهیرات حرارتی بوش با این محصوص پیدا نکردم و این مدل پکیج را در سایتهای روسی و استرالیایی دیدم !
سلام
جناب تعمیرکار و دیگر دوستان صاحب نظر
سپسا گزار میشم نظر خودتون رو در خصوص پکیجهای جیدی که شرکت NTP اورده از برند بوش مدل 6000 بدید
یدونه رادایتور 70 سانتی سانیکا هم روش میدن ! که من با این سایت صحبت کردم گفتند با همون قیمت فروش برمیدارن و بجاش رادیاتور دیگه میتونم بگیرم

میخوام 24 این پکیج رو با رادیاتو رهای پنلی KERMI بگیریم ؟ نظرتون چیه ؟
کرمی گرونه ! آیا بازده حرارتیش اونطوری که نوشته واقعا اختلاف زیادی با برندهای دیگه مثل فرولی ، سانیکا و آریستون داره ؟

و یه سوالی
خونم که میخوام این پکیج رو براش بزارم
135 متر و سبقحه چهارم و آخر ( سقف پشت بام ) هست
3 اتاق خواب ، 13 و 10 و 7 متری داره
یک حمام و یک توالت ، آشپزخانه 13 متری و محوه حال هم طول 10 متر عرض هم حدود 5 تر هست
در هر اتاق خواب یک رادیاتور و در حال هم 3 رادیاتور جا داره !
به نظر شما برای اتاق ها چه ظرفیت حرارتی در نظر بگیریم و برای حال و پذیرایی که 3 تا رادایتور داره چقدر ؟

مشکلی که من خوردم اینکه که ظرفیت حرارتی پنلی 120 سانتی متری کرمی 2700 کیلو کالری ظرفیت داره ! در صورتی که همین مقدار توان حرارتی برای سانیکا با 150 سانتی متری تامین میشه ! که وقتی مقایسه میکنی باز سانیکا ارزون تر میشه
منبع کرمی : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منبع سانیکا : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تکلیف چیه !؟ به نظر شما مزیت دیگه ای هست که بخوام پول بیشتر برای کرمی بدم ؟
نظر در خصوص پکیج بوش و خدمات پس از فروش شرکت پشتیبانش یعنی NTP فراموش نشه که بدونم چی کاره هستم!
راستی اگر قیمت هم دارید بهم بگید به نظر قیمتهیا این سایت دماتجهیر مناسب بوده
شیر رادیاتور گرمتا رو به من هر دست با لوازم نصب رادایتور 28 قیمت دادن
برای اتاق خوابها که میخوام شیر ترموستاتی بزارم هر مجموعه شیر دانفوس رو 50 قیمت دادم
لوازم پکیج هم با فیلتر فسفات 100 هزارتومان و با فیلتر مگنتیک 150 هزارتومن !

ممنون میشم سریعتر پاسخ بدهید که باید اقدام کنم

hamawand
29-12-2014, 16:48
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی و متخصص

لطفا بفرمایید توضیح علمی و درست مقیاسهای پکیج چیه؟ مثال: پکیج 30 KW دارای 26 Kcal/H می باشد.
و اینکه برای متراژ 200 متر و 250 متر منطقه سردسیر پکیج باید دارای چه مقیاسی باشد؟
توضیح علمی ظرفیت حرارتی و تفاوت کیلو کالری و وات در رادیاتورهای پنلی چیه؟ مثال:رادیاتور 1 متری ذارای 2000 کیلو کالری در ساعت و 2400 وات می باشد؟!
با تشکر فراوان

hamawand
29-12-2014, 16:51
بهترین منبع دو جداره (400 لیتر) موجود در بازار برای موتورخانه چه مارکیه؟

armin_12ir
29-12-2014, 18:14
سلام
من رادیاتور پره ای دارم و قصد اضافه کردن پره دارم
نحوه تعوبضش به چه صورت هست اگه ساده هست خودم همه نوع ابزار دارم
ممنون میشم راهنمایی کنین

saaamira
31-12-2014, 00:15
سلام.لطفن جهت معرفی مارک بکیج و راهنایی خرید یک شماره تلفن بمن بدید.

saaamira
31-12-2014, 00:19
سلام.لطفن شماره تلفنتونو برای من ارسال بفرمایید

saber 22
01-01-2015, 12:14
سلام دوستان
این پکیج واقعاً دیگه خستم کرده. از دیروز شعله پکیج گیج شده. در مورد رادیاتورها مشکلی نداره. اما در مورد آب مصرفی وقتی آب گرم رو باز میکنم گاهی وقتا استارت میزنه اما آب ولرم میشه. بعضی وقتا هم اصلاً استارت نمیزنه. دو هفته پیش که اصلاً استارت نمیزد تعمیرکار اومد و گفت مشکل از فشنگی پکیجه که نمیتونه تشخیص بده دمای آب چقدره و روشن نمیشه. فشنگی رو عوض کرد. امروز که دوباره باهاش تماس گرفتیم گفت مشکل از همونه. باید دوباره تعویضش کنه و نوع بهترشو بزاره. به نظرتون درست گفته؟ یا میتونه مشکل از چیز دیگه ای هم باشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-01-2015, 12:51
سلام دوستاناین پکیج واقعاً دیگه خستم کرده. از دیروز شعله پکیج گیج شده. در مورد رادیاتورها مشکلی نداره. اما در مورد آب مصرفی وقتی آب گرم رو باز میکنم گاهی وقتا استارت میزنه اما آب ولرم میشه. بعضی وقتا هم اصلاً استارت نمیزنه. دو هفته پیش که اصلاً استارت نمیزد تعمیرکار اومد و گفت مشکل از فشنگی پکیجه که نمیتونه تشخیص بده دمای آب چقدره و روشن نمیشه. فشنگی رو عوض کرد. امروز که دوباره باهاش تماس گرفتیم گفت مشکل از همونه. باید دوباره تعویضش کنه و نوع بهترشو بزاره. به نظرتون درست گفته؟ یا میتونه مشکل از چیز دیگه ای هم باشه؟سلام
وضع رسوبِ آبِ منطقه ی شما چطوره ؟
اگذ زیاده پس رسوب سنسور رو از کار انداخته
اگه میشه بازش کنین و بررسیش کنین
با موبایل هم اگه شد عکس بگیرین درج کنین برای راهنمائی و مزیدِ معلوماتِ همسایتیها
خود پکیج هم شاید رسوب رگیری بخواد

saber 22
01-01-2015, 13:17
رسوب آب منطقمون تقریباً زیاده اما سنسوری رو که دو هفته پیش عوض کرده نمیشه رسوب گرفته باشه. ما 3 ساله با همین وضعیت رسوب آب داریم از این پکیج استفاده می کنیم و تازه 2 هفته پیش نیاز شد که فشنگی رو عوض کنیم. پس دو هفته ای فشنگی جدید رسوب نمیگیره. اون روز که داشت فشنگی رو تعویض میکرد گفت نوع خوبش همراهم نیست. یه نوع انداخت که قیمتش 7500 تومان بود. امروز گفت چون نوع خوبش نبوده مشکل پیدا کرده. در ضمن ممکنه پمپ پکیج هوا گرفته باشه یا مبدل نیاز به رسوب گیری داشته باشه؟
سوال دیگه اینکه ساختمون ما پمپ نداره اما فشار آب سرد و گرم اندکی نوسان داره. اینکه آب سرد هم نوسان داشته باشه مربوط به پکیجه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-01-2015, 13:24
سوال دیگه اینکه ساختمون ما پمپ نداره اما فشار آب سرد و گرم اندکی نوسان داره.
اینکه آب سرد هم نوسان داشته باشه مربوط به پکیجه؟کم و زیاد شدن شیرهای باز , باعث کم و زیاد شدن فشار میشه
یعنی در جاهای دیگه ی ساختمون وقتی شیرها رو باز میکنند فشار افت میکنه و وقتی میبندند فشار افزایش پیدا میکنه

پردیس عسل
01-01-2015, 22:09
سلام من برای آپارتمنم که حدود 120 متری هست احتیاج به پکیج دارم ولی نمیدونم که چه مارکی خوبه ؟ ایرانی هم مد نظرم هست .درضمن از رادیاتورهای قرنیزی هم میخوام استفاده کنم .ممنون میشم منو راهنمای کنید.

hbhassan57
03-01-2015, 12:05
سلام
نظر شما در مورد پکیج های شرکت ایمر گاز چیه
ورادیاتور سولار خوبه یا ترکیه ای؟

masoudmp2
04-01-2015, 13:02
با سلام
یک ‍پکیج گلد ایران مدل gi-26NP/SH دارم که الان به اسم مکس الیت شناخته میشه ایرادی داره که الان یکماه هست واسه تعمیر رفته و درست نشده ممنون میشم اگه دوستان اطلاعی در این ضمینه دارن راهنمایی کنن .
مشکل اینه که وقتی دستگاه روی رادیاتور هست و بعد آب گرم باز میشه ارور e2 میده باید چند بار دکمه ریست زده بشه تا شروع به کار کنه متاسفانه تعمیرکار یکماه گیر این ایراده و هنوز حل نشده نمایندگی گلد ایران هست و میگه همه چیز رو عوض کرده.
در ضمن من شیراز هستم ممنون بابت راهنمایی

Qatel
04-01-2015, 16:03
سلام میخواستم بدونم طرز کار پکیچ چطوریه
مدل پکیج Ferroli هستش
بنده تا به حال با پکیج و رادیاتور کار نکردم یه آموزش کاملی بزارین ممنون میشم

tamirkar1
04-01-2015, 22:29
فکر کنم بتونه مشکلتون را حل کنه.

سلام میخواستم بدونم طرز کار پکیچ چطوریه
مدل پکیج Ferroli هستش
بنده تا به حال با پکیج و رادیاتور کار نکردم یه آموزش کاملی بزارین ممنون میشم

irantruck
04-01-2015, 23:04
سلام واسه آپارتمان 200 متر چی پیشنهاد
میدین خدمات خوب و قیمت خوب

irantruck
04-01-2015, 23:12
سلام واسه آپارتمان 200 متر چی پیشنهاد
میدین خدمات خوب و قیمت خوب در مشهد

saber 22
06-01-2015, 10:29
سلام. تعمیرکار اومد و دیافراگم و یک قطعه دیگه پکیج رو تعویض کرد. ولی باز هم آب حموم سرد و گرم میشه و دماش ثابت نیست. آب آشپزخونه مشکلی نداره. پکیج داخل آشپزخونه نصب شده و بیشترین فاصله رو تا حمام داره. آیا ممکنه گرم و سرد شدن آب حمام مربوط به این فاصله باشه که اگه به این دلیل بود پس چرا قبلاً این مشکل وجود نداشت! تو رو خدا اگه کسی اطلاعات کافی داره جوابمو بده. چون واقعاً برام سوال بزرگی شده که پکیج چه مشکلی میتونه داشته باشه که فقط دمای آب حموم ثابت نیست!!! ممنون.

tamirkar1
07-01-2015, 00:20
چند تا دلیل میتونه داشته باشه.
- شیر داخل حمام و صافی های شیر رسوب گرفته باشه که خیلی احتمالش زیاده.که باعث میشه فشار آب کم و زیاد بشه و اب سردو گرم بشه.
-فشار آب ساختمان خیلی زیاده.
- فشار گاز کمه.
ولی احتمال وجود رسوب خیلی خیلی زیاده. پس قبل از هر چیز شیر حمام را بررسی کنید.
سلام. تعمیرکار اومد و دیافراگم و یک قطعه دیگه پکیج رو تعویض کرد. ولی باز هم آب حموم سرد و گرم میشه و دماش ثابت نیست. آب آشپزخونه مشکلی نداره. پکیج داخل آشپزخونه نصب شده و بیشترین فاصله رو تا حمام داره. آیا ممکنه گرم و سرد شدن آب حمام مربوط به این فاصله باشه که اگه به این دلیل بود پس چرا قبلاً این مشکل وجود نداشت! تو رو خدا اگه کسی اطلاعات کافی داره جوابمو بده. چون واقعاً برام سوال بزرگی شده که پکیج چه مشکلی میتونه داشته باشه که فقط دمای آب حموم ثابت نیست!!! ممنون.

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2015, 12:59
با سلام
یک ‍پکیج گلد ایران مدل gi-26NP/SH دارم که الان به اسم مکس الیت شناخته میشه ایرادی داره که الان یکماه هست واسه تعمیر رفته و درست نشده ممنون میشم اگه دوستان اطلاعی در این ضمینه دارن راهنمایی کنن .
مشکل اینه که وقتی دستگاه روی رادیاتور هست و بعد آب گرم باز میشه ارور e2 میده باید چند بار دکمه ریست زده بشه تا شروع به کار کنه
متاسفانه تعمیرکار یکماه گیر این ایراده و هنوز حل نشده نمایندگی گلد ایران هست و میگه همه چیز رو عوض کرده.در ضمن من شیراز هستم ممنون بابت راهنماییسلام
این آزمایش رو انجام بدین:
روی حالتِ شوفاژ , شیرهای رفت و برگشتِ شوفاژ رو ببندین
این دو شیر زیر پکیج هست
مراقب باشین که اشتباهاً آب ورودی و آب مصرفی رو نبندین
بعدش امتحان کنین ببینین باز هم خطا میده ؟
اگر خطا نداد پس به احتمال زیاد شیر سه طرفه مشکل داره

aban91
07-01-2015, 22:53
از کلیه دوستان تقاضا دارم اگر در رابطه با پکیج دیواری و تعمیرات آن تجربه ندارند در مورد عیب یابی و تعمییرات دستگاه .................................................. اخه مگه زوره داداش بلد نیستی لازم نیست اظهار نظر کنی.:n23:

tamirkar1
07-01-2015, 23:04
ارور e2 در مورد چیه. و توی دفترچه ای راهنما چه توضیحی براش گفته.
با سلام
مشکل اینه که وقتی دستگاه روی رادیاتور هست و بعد آب گرم باز میشه ارور e2 میده باید چند بار دکمه ریست زده بشه تا شروع به کار کنه متاسفانه تعمیرکار یکماه گیر این ایراده و هنوز حل نشده نمایندگی گلد ایران هست و میگه همه چیز رو عوض کرده.

wanener
09-01-2015, 00:35
خوب دوستان هیچ ج.ابی الحمد الله نداند ! اما برای اطلاعات دوستانی که بعد از این میخوان سفارش دستگاه بدن نکاتی رو عرض میکنم

من پکیج آریستون Clas Evo گرفتم به قیمت 2830000 تومان، آریستون توسط شرکت کویر گارانتی میشده و مدلهای جدید توسط شرکت سیهاوی ( نماینده لوازم خانی بوش ایران ) ضمانت شده ، البته از بد روزگار دستگاهی که من خریدم طبق اداعای افرادی که فروختن سری اول بوده هنوز کارت گارانتی توش نبوده و قراره برای من ارسال بشه .... نصب رایگان انجام شد اما پروسه نسب و پشتیبانی فرولی به نظرم بهتر هست ، دستگاهی که من گرفتم آب گرم رو تا 60 درجه و شوفاژ رو تا 82 درجه داره در صورتی که فرولی دیواتک 24 تا 55 درجه آب گرم و 75 درجه شوفاژ داره ....
صدای دستگاه رو نمیتونم بگم زیاده یا کم چون فعلا محوته خالی بود و احتمالا انعکاس صدا تاثیر داره اما باز با این حال نسبتا کم سر و صدا هست ....

برای رادیاتور ها برای حال و پذیرایی 3 عدد 120 سانتی متری فامکو خریدم ( که اشتباه کردم و ای کاش کرمی آلمان سری X2 می خریدم ) اما محدودیت بودچه ای اجازه نمیداد
رای اتاق ها هم کرمی های تیپ 22 گرفتن که به هر کسی که میخواد رادایتور پنلی تهیه کنه اکیدا توصیه میکنم بواسطه تکنولوژی X2 که کرمی داره حتما این مدل رو بخرین در پائین توضیح میدم چرا

رادایتور های کرمی X2 یک هدایت کننده آب لاستیکی دارند که منحصرا برای کرمی هست و در مسیر برگشت آب نصب میشه و باعث میشه آب ورودی فقط روی صطح جلویی رادیاتور و آب برگشت که سردتر هست در سطح پشتی رادایتور جریان داشته باشه به این ترتیب حرارت همرفتی تابشی سطح جلویی رادایتور از پشت راداتور بیشتر هست که باعث میشه بازده عملی حرارتی بیشتری داشته باشه اما رادایتور های دیگه پشت و جلو به یک اندازه گرم میشن و عیب بزرگی هم که میتونه دشاته باشه اینه که میتونه باهث بشه حرارت سطح پشت رادایتور رو خراب کنه ( که البته دیگه روزهای سرد نداریم و دیگه رادایتورها اونقدر حرارتشون بالا نمیره .... )
در خصوص کرمی فقط یک عیب عمده بسته بندی هست که فقط 4 مقوای کنجی و یک پلاستیک محافظ داره که باعث میشه رادایتور ها اکثر موارد در گوشه ها زخمی باشن در خصوص پنلی های دیگه اینطوری نیست چون حبابدار میزنن.....

شیر هم گرما معمولی به قیمت 15 هزارتومان خریدم

یک نکته مهم در خصوص محافظ برق سعی کنید حتما محافظ برق ارت دار بگیرید و اهمتی هم نداره چه مارکی باشه فقط دقت کنید حتما استاندارد باشه ، به توضیحات اضافه فروشنده مبنی بر مخصوص پکیج بودن و .... اصلا توجه نکنید خودتون چک کنید آرم استاندارد داشته باشه و ارت هم داشته باشه در خانه های جدید حداقل آشپزخانه درای ارت هست و....

موفق و سربلند باشید

tamirkar1
09-01-2015, 22:09
در مورد حداکثر دمای سیستم شوفاژ و ابگرم بهداشتی طبق جدول
30 تا 85 درجه سانتیگراد برای شوفاژ .
35 تا 60 درجه برای آبگرم بهداشتی .

خوب دوستان هیچ ج.ابی الحمد الله نداند ! اما برای اطلاعات دوستانی که بعد از این میخوان سفارش دستگاه بدن نکاتی رو عرض میکنم

من پکیج آریستون Clas Evo گرفتم به قیمت 2830000 تومان، آریستون توسط شرکت کویر گارانتی میشده و مدلهای جدید توسط شرکت سیهاوی ( نماینده لوازم خانی بوش ایران ) ضمانت شده ، البته از بد روزگار دستگاهی که من خریدم طبق اداعای افرادی که فروختن سری اول بوده هنوز کارت گارانتی توش نبوده و قراره برای من ارسال بشه .... نصب رایگان انجام شد اما پروسه نسب و پشتیبانی فرولی به نظرم بهتر هست ، دستگاهی که من گرفتم آب گرم رو تا 60 درجه و شوفاژ رو تا 82 درجه داره در صورتی که فرولی دیواتک 24 تا 55 درجه آب گرم و 75 درجه شوفاژ داره ....
صدای دستگاه رو نمیتونم بگم زیاده یا کم چون فعلا محوته خالی بود و احتمالا انعکاس صدا تاثیر داره اما باز با این حال نسبتا کم سر و صدا هست ....

برای رادیاتور ها برای حال و پذیرایی 3 عدد 120 سانتی متری فامکو خریدم ( که اشتباه کردم و ای کاش کرمی آلمان سری X2 می خریدم ) اما محدودیت بودچه ای اجازه نمیداد
رای اتاق ها هم کرمی های تیپ 22 گرفتن که به هر کسی که میخواد رادایتور پنلی تهیه کنه اکیدا توصیه میکنم بواسطه تکنولوژی X2 که کرمی داره حتما این مدل رو بخرین در پائین توضیح میدم چرا

رادایتور های کرمی X2 یک هدایت کننده آب لاستیکی دارند که منحصرا برای کرمی هست و در مسیر برگشت آب نصب میشه و باعث میشه آب ورودی فقط روی صطح جلویی رادیاتور و آب برگشت که سردتر هست در سطح پشتی رادایتور جریان داشته باشه به این ترتیب حرارت همرفتی تابشی سطح جلویی رادایتور از پشت راداتور بیشتر هست که باعث میشه بازده عملی حرارتی بیشتری داشته باشه اما رادایتور های دیگه پشت و جلو به یک اندازه گرم میشن و عیب بزرگی هم که میتونه دشاته باشه اینه که میتونه باهث بشه حرارت سطح پشت رادایتور رو خراب کنه ( که البته دیگه روزهای سرد نداریم و دیگه رادایتورها اونقدر حرارتشون بالا نمیره .... )
در خصوص کرمی فقط یک عیب عمده بسته بندی هست که فقط 4 مقوای کنجی و یک پلاستیک محافظ داره که باعث میشه رادایتور ها اکثر موارد در گوشه ها زخمی باشن در خصوص پنلی های دیگه اینطوری نیست چون حبابدار میزنن.....

شیر هم گرما معمولی به قیمت 15 هزارتومان خریدم

یک نکته مهم در خصوص محافظ برق سعی کنید حتما محافظ برق ارت دار بگیرید و اهمتی هم نداره چه مارکی باشه فقط دقت کنید حتما استاندارد باشه ، به توضیحات اضافه فروشنده مبنی بر مخصوص پکیج بودن و .... اصلا توجه نکنید خودتون چک کنید آرم استاندارد داشته باشه و ارت هم داشته باشه در خانه های جدید حداقل آشپزخانه درای ارت هست و....

موفق و سربلند باشید

ir.warez
09-01-2015, 23:09
با سلام.
دوستان لطفا یک کارک معتبر پکیج برای من معرفی کنید.

مساحت اپارتمان 85 الی 120.طبقه 4 هست.نیاز به 4 تا رادیاتور داره.با فشار اب ضعیف هم خوب کار کنه.
به نظر اساتید بوتان چطور هست ؟

ممنون.

masoudmp2
10-01-2015, 08:53
سلام
این آزمایش رو انجام بدین:
روی حالتِ شوفاژ , شیرهای رفت و برگشتِ شوفاژ رو ببندین
این دو شیر زیر پکیج هست
مراقب باشین که اشتباهاً آب ورودی و آب مصرفی رو نبندین
بعدش امتحان کنین ببینین باز هم خطا میده ؟
اگر خطا نداد پس به احتمال زیاد شیر سه طرفه مشکل داره

ممنون بابت راهنماییتون فعلا که دست تعمیرکار هست البته هنوز کاری نکرده اما مورد رو بهشون می گم تست کنن

masoudmp2
10-01-2015, 08:56
ارور e2 در مورد چیه. و توی دفترچه ای راهنما چه توضیحی براش گفته.
سلام
توضیحش اینه :
Ignition failure or flameout protection
ممنون

tamirkar1
10-01-2015, 23:47
دستگاه وقتی که می خواد از حالت رادیاتور ( معمولا حداقل شعله) به حالت آبگرم بهداشتی (_ حداکثر شعله) تغیر وضعیت بده ارور e2 میده. به نظر من اگر قطعات رو خوب بررسی کرده و با تعویض این قطعات مشکل همچنان باقی مانده.باید کنتور گاز را چک کنید.شاید کنور درست کار نمیکنه و نوسان داره.
اگر امکان داره دستگاه را در جای دیگه هم تست کنید ببینید باز همین مشکل را داره یا نه؟
:n27: یک خواهشی هم از شما دارم : اگر امکانش بود نتیجه کار را بهم اطلاع بدید.
با سلام

masoudmp2
11-01-2015, 14:19
دستگاه وقتی که می خواد از حالت رادیاتور ( معمولا حداقل شعله) به حالت آبگرم بهداشتی (_ حداکثر شعله) تغیر وضعیت بده ارور e2 میده. به نظر من اگر قطعات رو خوب بررسی کرده و با تعویض این قطعات مشکل همچنان باقی مانده.باید کنتور گاز را چک کنید.شاید کنور درست کار نمیکنه و نوسان داره.
اگر امکان داره دستگاه را در جای دیگه هم تست کنید ببینید باز همین مشکل را داره یا نه؟
:n27: یک خواهشی هم از شما دارم : اگر امکانش بود نتیجه کار را بهم اطلاع بدید.

ممنون بابت راهنمایی حتما شما رو از نتیجه مطلع می کنم فعلا که دست نمایندگی گلد ایران هست 40 روز .......
واقعا تبریک میگم به این خدمات پس از فروش عالی گلدایران

tamirkar1
11-01-2015, 19:46
یعنی دستگاه را باز کردن بردن....؟
ممنون بابت راهنمایی حتما شما رو از نتیجه مطلع می کنم فعلا که دست نمایندگی گلد ایران هست 40 روز .......
واقعا تبریک میگم به این خدمات پس از فروش عالی گلدایران

masoudmp2
12-01-2015, 08:41
یعنی دستگاه را باز کردن بردن....؟

بله چهل روزه امروز و فردا می کنن ....

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-01-2015, 12:51
سلام دوستان
قسمتی از گرمای رادیاتور شوفاز از طریق تابشی (اشعه ی مادون قرمز ) به اطراف منتقل میشه
برای همین هست که وقتی نزدیک رادیاتور باشید گرماش رو احساس میکنید
قسمت دیگر گرما هم که در تماس هوا با رادیاتور منتقل میشه به هوا
سپس همین هوای گرم شده حرکت میکنه به سمت بالا و یک جریان هوائی (کُنوِکسیون) به وجود میاد
اون گرمای تابشی , ظاهراً حدود 40% ازش هدر میره
چطور ؟
اون قسمت از رادیاتور که رو به دیوار هست گرمای تابشی رو میتابونه به دیوار
دیوار هم سرد هست , این گرما رو جذب میکنه
آیا چسباندنِ ورقِ آلومینیوم به دیوار پشت رادیاتور از هدر رفتن این گرما تا حد زیادی جلوگیری میکنه ؟
اگر یک تکه موکت ارزان قیمت روی دیوار پشت رادیاتور نصب بشه و موکت هم با ورق آلومینیوم پوشانده بشه , مقدار زیادی از گرمای تابشی منعکس میشه به هوا و رادیاتور و از جذبش توسط دیوار جلوگیری میشه

نظرتون چیه ؟

ir.warez
14-01-2015, 22:22
با سلام.
دوستان عزیز بنده قصد خرید پیک مادایران دو مبدله طرح نیمه دیجیتال رو دارم.
میخواستم از دوستان در خصوص این پکیج و پیشنهاد های دیگشون و تجربه هاشون استفاده کنم.
مساحت اپارتمان 80 متر مفید هست.طبقه چهارم هم هست.ممنون میشم دوستان بنده رو راهنمایی بفرمایند.

p30g
16-01-2015, 12:56
فعلا ویرایش

hose in
17-01-2015, 10:44
درود فراوان به جناب محمد و همچنین تعمیرکار گرامی

پکیج منزل من ایران رادیاتوره (دو مبدله)حدود 6 سال کارکرد
پارسال 2 بار جرم گیری کردیم متاسفانه امسال هم مجدد نیاز به جرم گیری پیدا کرد با وجودی که سختی گیر هم داره (فشارآب گرم خیلی ضعیف بود)
الاایحال فعلا فشار آب گرم خوب شده

مشکلی که الان داره و دقیقا بعدجرم گیری حادث شده " صداییه که از پکیج شنیده میشه و مرتب ادامه داره فقط مادامیکه شیر آب گرم باز میشه صدا قطع میشه ...
صدای زوزه میده " وووووووووووووووووووو یکسره صدا میده

ضمنا جهت اطلاع هنگام جرم گیری فقط یکی از مبدلها رو درآوردن و یک پیچ که احتمالا بالای موتور پکیج بود رو کمی چرخوند . و بعد از جمع کردن این صدا بهش اضافه شد

لطفعا راهنمایی کنید مشکل کجاست
saeed-kh
17-01-2015, 12:11
سلام و خسته نباشید.
دستگاه bn بوتان دارم. گاهی اوقات با صدای جرقه صدای انفجار هم تولید میکنه و روشن میشه. گاهی صداش خیلی خفن و ترسناکه.
مشکل چیه و چکار کنم؟

Amir-Rainman
17-01-2015, 12:21
با سلام

حدوداً 2 روزی میشه که فشار پکیج دیواری (ایران رادیتور ) میره بالا، دیشب دیگه تا 2.5 رفته بود که با خالی کردم آب شوفاژ آوردمش رو 1.2 و الآن بعد حدود 13 ساعت اومده رو 1.4 !!

بالا رفتن فشار چه دلایلی میتونه داشته باشه؟
مشکل از جایی شروع شد که 2 روز پیش گاز قط شد بعد 3-4 ساعت متوجه شدم و پکیج رو خاموش کردم

تا به حال اینجوری نشده بود، حدوداً هم 5 ماه از کارکردش میگذره

tamirkar1
17-01-2015, 23:10
احتمالا سیستم هوا گرفته و چیزه خاصی نیست. ولی اگر هروز تکرار شد بگید تا راهنمایتون کنم.
با سلام

حدوداً 2 روزی میشه که فشار پکیج دیواری (ایران رادیتور ) میره بالا، دیشب دیگه تا 2.5 رفته بود که با خالی کردم آب شوفاژ آوردمش رو 1.2 و الآن بعد حدود 13 ساعت اومده رو 1.4 !!

بالا رفتن فشار چه دلایلی میتونه داشته باشه؟
مشکل از جایی شروع شد که 2 روز پیش گاز قط شد بعد 3-4 ساعت متوجه شدم و پکیج رو خاموش کردم

تا به حال اینجوری نشده بود، حدوداً هم 5 ماه از کارکردش میگذره

tamirkar1
17-01-2015, 23:13
جواب به صورت خصوصی ارسال شد.
سلام و خسته نباشید.
دستگاه bn بوتان دارم. گاهی اوقات با صدای جرقه صدای انفجار هم تولید میکنه و روشن میشه. گاهی صداش خیلی خفن و ترسناکه.
مشکل چیه و چکار کنم؟

tamirkar1
17-01-2015, 23:17
جواب خصوصی ارسال شد.
درود فراوان به جناب محمد و همچنین تعمیرکار گرامی

پکیج منزل من ایران رادیاتوره (دو مبدله)حدود 6 سال کارکرد
پارسال 2 بار جرم گیری کردیم متاسفانه امسال هم مجدد نیاز به جرم گیری پیدا کرد با وجودی که سختی گیر هم داره (فشارآب گرم خیلی ضعیف بود)
الاایحال فعلا فشار آب گرم خوب شده

مشکلی که الان داره و دقیقا بعدجرم گیری حادث شده " صداییه که از پکیج شنیده میشه و مرتب ادامه داره فقط مادامیکه شیر آب گرم باز میشه صدا قطع میشه ...
صدای زوزه میده " وووووووووووووووووووو یکسره صدا میده

ضمنا جهت اطلاع هنگام جرم گیری فقط یکی از مبدلها رو درآوردن و یک پیچ که احتمالا بالای موتور پکیج بود رو کمی چرخوند . و بعد از جمع کردن این صدا بهش اضافه شد

لطفعا راهنمایی کنید مشکل کجاست
Amir-Rainman
18-01-2015, 10:45
احتمالا سیستم هوا گرفته و چیزه خاصی نیست. ولی اگر هروز تکرار شد بگید تا راهنمایتون کنم.

بله بازم فشارش میره بالا، در طول روز چیزی حدود 0.3 - 0.4 بالا میره

saeid20010
18-01-2015, 19:29
سلام ما یه پکیج مگاترم داریم که ارور e3 میداد تعمیر کار اومد پرشر هواش روتعویض کرد دو روز خوب کار میکرد اما دوباره همون مشکل ایجاد شد باز پرشر رو عوض کرد بعد چند روز بازهم ارور 3 رو میزنه

goltaji
18-01-2015, 21:29
سلام دوستان عزیز و متخصصین گرامی ایا کسی از پکیج جدید پرلا بوتان اطلاعاتی داره؟کسی پیشنهادی داره در موردش؟کیفیتش چطوره

goltaji
18-01-2015, 21:34
سلام دوستان عزیز و متخصصین گرامی ایا کسی از پکیج جدید پرلا بوتان اطلاعاتی داره؟کسی پیشنهادی داره در موردش؟کیفیتش چطوره

tamirkar1
18-01-2015, 23:15
توی دفترچه راهما در مورد ارور e3 چی نوشته.؟؟؟
پکیج چند وقته کار میکنه؟
از دودکش دوجداره استفاده کردید یا معمولی؟؟؟اگر از دودکش معمولی استفاده کردید طبقه چندم هستید و چند طبقه بالا شما هست؟
آیا تعمیرکار کار دیگه ای هم انجام داده یا فقط پرشر هوا را عوض کرده.؟؟؟
سلام ما یه پکیج مگاترم داریم که ارور e3 میداد تعمیر کار اومد پرشر هواش روتعویض کرد دو روز خوب کار میکرد اما دوباره همون مشکل ایجاد شد باز پرشر رو عوض کرد بعد چند روز بازهم ارور 3 رو میزنه

tamirkar1
18-01-2015, 23:19
پکیج دو مبدله است یا تک مبدله ؟
بله بازم فشارش میره بالا، در طول روز چیزی حدود 0.3 - 0.4 بالا میره

saeid20010
19-01-2015, 02:23
توی دفترچه راهما در مورد ارور e3 چی نوشته.؟؟؟
پکیج چند وقته کار میکنه؟
از دودکش دوجداره استفاده کردید یا معمولی؟؟؟اگر از دودکش معمولی استفاده کردید طبقه چندم هستید و چند طبقه بالا شما هست؟
آیا تعمیرکار کار دیگه ای هم انجام داده یا فقط پرشر هوا را عوض کرده.؟؟؟

ارور e3 نوشته دودکش مسدود است یا سنسور ایمنی معیوب
دو سه ساله پکیج داره کار میکنه
دوکش معمولی طبقه 3 از 5 اما دودکش تو بالکن روبه بیرونه
فن رو هم تمیز کرد

Amir-Rainman
19-01-2015, 09:17
پکیج دو مبدله است یا تک مبدله ؟

دو مبدله

البته اینم بگم که الآن بالا رفتن فشارش خیلی کم شده

teknesiyan1
19-01-2015, 10:56
سلام خدمت دوستان مخصوصا تعمیر کار عزیز که اینجا خیلی چیزا ازش یاد گرفتم. میخاستم علت علمی یه موضوعی رو بپرسم که چرا اکثرا اگه منبع انبساط کم باد باشه موقع مصرف آبگرم فشار بالا میره ولی اگه منبع سوراخ باشه یعنی تیوبش ترکیده باشه فشار آب موقع مصرف آبگرم صفر میشه؟

tamirkar1
19-01-2015, 23:32
اگر از فن و وتنوری مطمئن هستید به نظر من بهتره که فشار گاز را هم یک بار بررسی کنید و از تنظیم بودن فشار گاز مطمئن بشید.
ارور e3 نوشته دودکش مسدود است یا سنسور ایمنی معیوب
دو سه ساله پکیج داره کار میکنه
دوکش معمولی طبقه 3 از 5 اما دودکش تو بالکن روبه بیرونه
فن رو هم تمیز کرد

جستوجوگر
20-01-2015, 09:48
با سلام خدمت دوستان عزیز و فنی
میشه به من کمک کنید؟
من یه پکیج میخوام واسه یه آپارتمان 92 متری داخل شهر یزد، انتخاب من والترو هستش چون داخل خود یزد تولید میشه و به هر حال دردسترس تر هست و نسبت به ایساتیس و بوتان و ایران رادیاتور بهتره.
البته این نظر شخصی خودم هست حالا از دوستان فنی میخوام منو راهنمایی کنن که مناسبترین مدل والترو برای من کدومه و اینکه آیا انتخابم از والترو درست هست یا نه؟
با تشکر فراوان

جستوجوگر
20-01-2015, 12:48
من باید یه پکیج برای یه واحد آپارتمانی 92 متری داخل یزد بخرم که انتخاب خودم والترو هست چون فکر میکنم نسبت به پکیج هایی مثل ایساتیس بوتان و ایران رادیاتور برتری داره.
البته نظر شخصی من اینجوریه حالا از دوستان عزیز میخوام که یه مدل مناسب والترو را معرفی کنن و اینکه آیا واترو از نظر کیفیت و موقعیت یزد بودن انتخاب درستی برای من هست یا نه؟ نظرتون نسبت به آماتیس چیه؟
با تشکر فراوان

جستوجوگر
20-01-2015, 12:52
من باید یه پکیج برای یه واحد آپارتمانی 92 متری داخل یزد بخرم که انتخاب خودم والترو هست چون فکر میکنم نسبت به پکیج هایی مثل ایساتیس بوتان و ایران رادیاتور برتری داره.
البته نظر شخصی من اینجوریه حالا از دوستان عزیز میخوام که یه مدل مناسب والترو را معرفی کنن و اینکه آیا واترو از نظر کیفیت و موقعیت یزد بودن انتخاب درستی برای من هست یا نه؟ نظرتون نسبت به آماتیس چیه؟
با تشکر فراوان

teknesiyan1
20-01-2015, 20:47
با سلام خدمت اساتید گرامی یه سوال راجب پمپ پکیج ها داشتم. این پمپ ها چون آب خنک هستن وقتی گیر می کنن از تهشون یه پیچ رو باز میکنیم با پیچگوشتی یه تقه میدیم راه می افتن. همیشه از همون پیچه آب مییاد. اما امروز با پمپی روبرو شدم که گیر کرده بود پیچش رو باز کردم راه اندازیش کنم اصلا از تهش آب نمی اومد واسه همین دوباره گیر میکرد. آیا به جز تعویض میشه این پمپ رو تعمیر کرد. هیج آشغالی هم تو مسیر گیر نکرده بود. اسم پمپ هم وایلو بود.

teknesiyan1
20-01-2015, 21:05
عزیزم فرولی اصل ایتالیاست اگه چینی بود که سه سال گارانتی نمی کردنش. دوما اولین و بهترین خدمات پس از فروش توی ایران مال فرولیه بعدش بوتان چون من خودم الان7 ساله خونمون پکیج فرولی نصب کردیم راضی هستیم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-01-2015, 21:05
با سلام خدمت اساتید گرامی یه سوال راجب پمپ پکیج ها داشتم. این پمپ ها چون آب خنک هستن وقتی گیر می کنن از تهشون یه پیچ رو باز میکنیم با پیچگوشتی یه تقه میدیم راه می افتن. همیشه از همون پیچه آب مییاد. اما امروز با پمپی روبرو شدم که گیر کرده بود پیچش رو باز کردم راه اندازیش کنم اصلا از تهش آب نمی اومد واسه همین دوباره گیر میکرد. آیا به جز تعویض میشه این پمپ رو تعمیر کرد. هیج آشغالی هم تو مسیر گیر نکرده بود. اسم پمپ هم وایلو بود.سلام

محورش بلبرینگی هست یا بوش داره مثل موتور هواکشها ؟
هواکشها وفتی گیر میکنه , با چند قطره روغن راه میافته و نرم و روان میشه

teknesiyan1
20-01-2015, 21:09
سلام آقا محمد ، بلبرنگیه فقط مشکلش اینه که از تهش آب نمیریزه بیرون وقتی پیچش رو باز میکنم یعنی آبی نمییاد که خنکش کنه واسه همین گیر میکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-01-2015, 21:21
سلام آقا محمد ، بلبرنگیه فقط مشکلش اینه که از تهش آب نمیریزه بیرون وقتی پیچش رو باز میکنم یعنی آبی نمییاد که خنکش کنه واسه همین گیر میکنهسلام
اگه به چنگم بیافته تیکه تیکه ش میکنم و سر از همه چیزش در میارم

شکی نیست که راه آب مسدود شده
پرسی هست یا پیچی ؟ تکه تکه میشه ؟
اگه میشه پس مسئله حله و فقط حوصله و دقت میخواد و چند تا آچار و کمی روغن و گیریس و یک موبایل برای عکس گرفتن از همه چیز
جسارتاً اگه بازش کردین , از جاش و قطعاتش عکس بگیرین و وقتی بیکار بودین آپلود کنین تا ما هم یاد بگیریم سیستمش رو
با تشکر

teknesiyan1
20-01-2015, 21:56
خواهش میکنم. چشم حتما عکسش رو براتون ارسال میکنم.