PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17

P30teCH
29-07-2014, 15:06
با سلام ،من یک واحد آپارتمان 75 متری دو خوابه طبقه اول روی پیلوت با موقعیت دو کله شمالی جنوبی با 5 تا پنجره معمولی نسبتا بزرگ در اردبیل دارم تا به امروز موتور خانه مرکزی داشتیم که از کار افتاده و باید پکیج فن دار تو بالکن نصب کنم، حالا موندم که :
1 – تک مبدل بگیرم یا دو مبدل؟ اب اهک داره و 7 ماه از سال مدار شوفاژ باید مدام روشن باشه!!
2- 24 بگیرم یا 28 ؟ با توجه به دمای -30 درجه در زمستان و همچنین سرمایی بودن من !
3-از میان بوتان 2 مبدل فن دار اپتیما و روما ($1,810,000 -2,000,000) ایران رادیاتور2 مبدل فن دارm24FF (1,560,000) لورچ 2مبدل فن دار 24و28($1,850,000-2,000,000$)و ایساتیس تک مبدل فن دار26FF(1,800,000$)کدومشون با توجه به قیمت و کیفیت بدرد من میخورد؟ حداکثر 2 میلیون چون خرجهای دیگه هم دارم.و میخواهم تا 3و4 سال بازی در نیاره!
4- الان 3 رادیاتور 15و 14و10 پره آلومنیومی ایران رادیاتور قدیمی( 7 ساله) سالم دارم!چند پره دیگه و از چه نوع بگیرم که راحت باشم؟؟
5-حدود 14 متر از مسیر لوله کشی 5 لایه سایز 32 یا 25 بصورت رو سقفی ازسقف پیلوت اجرا میشه برای رادایاتورهای هال و یکی از خوابها و لوله کش گفته فقط از این محافظ های فومی سفید رنگ برای عایق کاری میزنه ! به نظر شما واسه جلوگیری از پرت حرارتی کافیه یا باید پشم شیشه بزنم بعدا؟؟ در این صورت چقدر اتلاف انرژی خواهم داشت؟؟
6- احتمال داره در آینده واسه حموم یک وان یا جکوزی نصب کنم در این صورت چه پکیجی باید داشته باشم؟
از اینکه با نظرات خودتون بهم کمک میکنید ممنونم :11:

1-دو مبدل بگیر

2- 24 جواب میده . حتی با شرایط شما
البته پکیج های NAVIEN ACE مقاومت خیلی بالایی برای چنین شرایط نصب در محیط سردسیر دارند

3- اپتیمای 24KIS بگیر

4- چند تا جای نصب در سالن داری ؟
اگه جوابت 2 است که به نظر من اون 14 و 15 پره را بزار توی اتاقعات و دوتا 20 پره بوتان بگیر واسه حالت .

5-اتلاف انر|ی زیادی داری
باید قبل از نصب لوله هها فوم میکشید
پشم شیشه هم حتما نیازه

6- در این حالت پکیج 28 بزار

P30teCH
29-07-2014, 15:09
رادیاتور پنلی یا پره ای کدوم پیشنهاد میشه ؟ مزایا و معایب هرکدوم چی هست واسه پکیج دیواری کدوم بهتر جوابگو هست؟
واسه یه خونه با ساخت 150 متر پکیج 24 هزار کافیه یا بیشر باید باشه

اگر پره ای خوب بگیری که از داخل هم رنگ شده باشه پره ای بهتره . چون هم قابل زیاد شدن و یا کم شدنه
هم آلومینیوم انتقال حرارتش از فولاد بیشتره و هم آبگیری بیشتری داره

ولی اگر بخواد از پره های های نامرغوب که در بازار زیاد هم هستش گرفته بشه پنلی بهتره

پکیج های 24 مساحت150 متر رو معمولا جواب میدن ولی این به خیلی عوامل دیگه بستگی داره
شهری که استفاده میکنید
دیوارهای سرد
پایین پارکینگخ ؟
دیوارها عایقا؟
پنجره دوجدارست
و .....

بهتره28 بگیری

bah64
29-07-2014, 20:01
1-دو مبدل بگیر

2- 24 جواب میده . حتی با شرایط شما
البته پکیج های NAVIEN ACE مقاومت خیلی بالایی برای چنین شرایط نصب در محیط سردسیر دارند

3- اپتیمای 24KIS بگیر

4- چند تا جای نصب در سالن داری ؟
اگه جوابت 2 است که به نظر من اون 14 و 15 پره را بزار توی اتاقعات و دوتا 20 پره بوتان بگیر واسه حالت .

5-اتلاف انر|ی زیادی داری
باید قبل از نصب لوله هها فوم میکشید
پشم شیشه هم حتما نیازه

6- در این حالت پکیج 28 بزار
:n01::n16: مرسی برای راهنمایی خوبتون:n01::n16:

dsali
30-07-2014, 08:58
با سلام
من از پکیج ایساتیس استفاده کردم و ازش راضیم :n01:

ka_a
03-08-2014, 12:41
سلام
من یه سوال در مورد پکیج سونیه دوال دارم
مدتیه که وقتی اب گرم باز میشه فشار اب دستگاه یا همون فشاری که دیجیتالی روی دستگاه نشوه میده به مرور طی چند دقیقه پایین میاد و دستگاه شروع میکنه به چراغ چشمک زن قرمز و خطای f2روی دستگاه میزنه و ازطرفی دائما شیر اطمینان نشت میکنه و به یه تعمیر کار نشون دادم بقول خودش مبدل رو شستشو و سرویس کرده و شیر اطمینان رو هم عوض کردم ولی نه مشکل برطرف شد و نه نشت اب یعنی با وجود شیر جدید اطمینان بازم اب نشت میکنه و همون خطای قبلی هم تکرار میشه. ممنون اگه منو راهنمایی کنین 200 هزار تومن بابت شیر و سرویس مبدل دادم ولی مشکلم برطرف نشده.

tamirkar1
03-08-2014, 20:10
احتمال خیلی خیلی زیاد
منبع انبساط شارژ نداره . و فشار مدام نوسان داره و بالا و پایین میشه و شیر اطمینان نشت میکنه.

سلام
مدتیه که وقتی اب گرم باز میشه فشار اب دستگاه یا همون فشاری که دیجیتالی روی دستگاه نشوه میده به مرور طی چند دقیقه پایین میاد و دستگاه شروع میکنه به چراغ چشمک زن قرمز و خطای f2روی دستگاه میزنه و ازطرفی دائما شیر اطمینان نشت میکنه و به یه تعمیر کار نشون دادم بقول خودش مبدل رو شستشو و سرویس کرده و شیر اطمینان رو هم عوض کردم ولی نه مشکل برطرف شد و نه نشت اب یعنی با وجود شیر جدید اطمینان بازم اب نشت میکنه و همون خطای قبلی هم تکرار میشه. ممنون اگه منو راهنمایی کنین 200 هزار تومن بابت شیر و سرویس مبدل دادم ولی مشکلم برطرف نشده.

tamirkar1
03-08-2014, 20:13
200 هزار تومان دیگه بی انصافیه . من خودم تمام این کارهای که گفتید انجام میدم و مبدل را با دستگاه مخصوص اسید شویی شستشو میدم ، نهایت 70 یا 80 اجرت داره و 50 تومن هم پول شیر اطمینان میشه.
سلام

moh am
05-08-2014, 12:00
سلام
مشکل افت فشار دستگاه شما یکی از این موارد می تواند باشد:
1-اگر دستگاه شما دو مبدله باشد مبدل ثانویه دچارنشتی شده است
2-اگر دستگاه شما دو مبدله باشد کیت شیر سه راه دستگاه دچار نشتی شده است
3-اگر تک مبدله باشد مبدل اصلی نشتی دارد
مشکل نشتی شدر اطمینان:
1-شیر اطمینان مشکلی ندارد بلکه به شیر پرکن دستگاه مربوط می شود و از آبندی افتاده است
2-یا منبع انبساط دستگاه دشارژ شده است

ghahremanimehdi
06-08-2014, 14:17
آبگرمکن دیواری خوب چه مارکی هست ؟ برا خونه 100 متری. آبگرمکن میخواما نه پکیج

ghahremanimehdi
06-08-2014, 14:23

AliSub
07-08-2014, 22:20

بوتان بدون شمعک سایز بزرگ بگیرید واقعا خوبه.
حدود 8 سالی میشه که با شمعک رو داریم و با فشار کم اب هم کار میکنه وبا یه شعله خیلی کم اب رو خیلی داغ میکنه.

تپل
08-08-2014, 00:36

مارک که بدون شک بوتان

به نظر من اگر سختی آب منطقه خیلی بالا نیست شمعکدار بگیرید

مدل B3115

zahra.mm
08-08-2014, 09:34
از اساتید گرامی خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید. بنده قصد خرید پکیج برای ساختمون بشرح زیر را دارم لطفا بهترین مارک را معرفی نمایند:
1. متراژ آپارتمان 75 متر دو خواب
2. جای دو تا رادیاتور در سالن و هر خواب یه رادیاتور
3. طبقه 5 و یکی مونده به اخر
4. جای پکیج تعبیه شده در بالکن یکی از اتاق خوابها

zahra.mm
08-08-2014, 09:35
راستی تهران هستم

92430
08-08-2014, 10:33
سلام من امیرحسین از یزد هستم چند سالی هستش از پکیج ایساتیس داره استفاده میکنم ومتراژ منزلم 120 متر هستش خیلی ازش راضی هستم هنوز هیچ مشکلی برام نداشته ومصرف برق وگاز آن هم بسیار پایین ا ست واز زمانی که خریدم بسیار مصرفمون آمده پایین ونکته مهمی که وجود دارد از خدمات بسیار خوبی برخوردار است که من هنوز خدماتی مثل خدمات ایساتیس ندیدم,دوست عزیز اگه میخای زندگی راحتی داشته باشی از این پکیج استفاده کنید تا هیچ وقت پشیمون نشید.

92430
08-08-2014, 10:49
باسلام من امیرحسین هستم از یزد,من هیچکدوم از اون گزینه هارا انتخاب نمی کنم من پکیج ایساتیس را پیشنهاد میکنم چون میخام زندگی راحتی داشته باشید لازم به ذکر است بگویم که هنوز بنده خدماتی مطابق خدمات ایساتیس ندیدم ونخواهم دید.انشالا که انتخابتون درست باشد.:n12:

92430
08-08-2014, 12:42
با سلام می خواستم ازتون بپرسم برا یه واحد 85 متر طبقه پنجم و گرمایش از کف چه پکیجی مناسبه در ضمن استان خراسان جنوبی زندگی می کنم
لطف کنید هم ایرانی بگید و هم خارجی که چه پکیجی مناسبه
با سلام من امیرحسین هستم از یزد من اصلا پکیج خارجی را پیشنهاد نمیکنم چون که در آینده دچار مشکل میشیت,من پکیج ایساتیس را به شما معرفی میکنم زیرا هم خدمات نمونه ای را دارد وهم مصرف برق وگاز آن پایین هستش وهم عمر طولانی هم دارد.

92430
08-08-2014, 12:50
با سلام من امیر حسین هستم من برای راحتی شما پکیج خارجی را توصیه نمیکنم بلکه پکیج ایساتیس را توصیه میکنم زیرا که پکیج ایساتیس مصرف بسیار کم وخدمات عالی هم دارد که قابل تحسین هستش ,بنده هم چند سال هستش ایساتیس دارم که هنوز هیچ مشکلی برام نداشته وخیلی راضی بودم ازش.:n26:

92430
08-08-2014, 13:00
با سلام باید حتما توی آشپزخانه باشد بعد اگر خواستیت محو باشه باید کابینت ساز بیارید تا براش کابینت دیواری بسازه،و اگر هم خواستیت پکیج خریداری کنید ایساتیس خریداری کنید تا همیشه راحت باشید.:n01:

aban366
08-08-2014, 18:24
سلام
دوستان من یک سال پیش خونه خریدم و بعد اجاره دادم اون موقع پول دادم مستاجر بوتان اپتیما 24هزار خرید و نصب کرد
حالا خودم که خونه رو تحویل گرفتم گفت زمستونا تو سرمای زیاد خونه رو گرم نمیکنه
حا من حدودای 30 متر هستش که دوتا پره داره 15تایی و اتاق خوابامم هر کدوم یکی دارن 10تا پره دارن
میگفت جنس لولهای ساختمان خوب نیست و از این چرت و پرتها
حالا اولین سوالم اینه واقعا از تنظیماتش میتونه باشه رو درجه یا نه واقعا برا مساحت 94متری این مقدار جوابگو نیستش؟
بعد یک هفته هم که اومدم دیدم یهو از زیر پکیج که تو بالکونه از یه لوله خرطوی شروع کرد به اب ریختن و کل بالکن رو اب گرفت،مجبور شدم کنتور اب و ببندم تا بند بیاد
بعد زنگ زدم نمایندگی اونم زیاد سر در نیاورد چی میگم اصلا و گفت هواگیری کنم و انجام دادم از اون زمان اب دیگه اونجوری زیاد نمیریزه ولی هر دقیقه 20 قطره اب از اون لوله خرطومی میریزه که مجبورم زیرش ظرف بزارم ولی برا اشنایان ندیدم اب بریزه از اون لوله ممنون میشم در این دو مورد راهنمایی کنین
اینم عکس لوله خرطومی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tamirkar1
08-08-2014, 22:02
پکیج 24 هزار تا متراژ 140 متر زیر بنا هیچ مشکلی نداره و به راحتی جواب میده. شاید مشکل شما مربوط به جنس رادیاتورهانون باشه.مارک رادیاتورها چیه؟
نشتی از شلنگ خرطومی بی دلیل نیست . باید حتما توسط تعمیرکار مجاز شرکت بوتان بررسی بشه. شاید مبدل یا شیر پرکن مشکل پیدا کرده باشه.
سلام
دوستان من یک سال پیش خونه خریدم و بعد اجاره دادم اون موقع پول دادم مستاجر بوتان اپتیما 24هزار خرید و نصب کرد
حالا خودم که خونه رو تحویل گرفتم گفت زمستونا تو سرمای زیاد خونه رو گرم نمیکنه
حا من حدودای 30 متر هستش که دوتا پره داره 15تایی و اتاق خوابامم هر کدوم یکی دارن 10تا پره دارن
میگفت جنس لولهای ساختمان خوب نیست و از این چرت و پرتها
حالا اولین سوالم اینه واقعا از تنظیماتش میتونه باشه رو درجه یا نه واقعا برا مساحت 94متری این مقدار جوابگو نیستش؟
بعد یک هفته هم که اومدم دیدم یهو از زیر پکیج که تو بالکونه از یه لوله خرطوی شروع کرد به اب ریختن و کل بالکن رو اب گرفت،مجبور شدم کنتور اب و ببندم تا بند بیاد
بعد زنگ زدم نمایندگی اونم زیاد سر در نیاورد چی میگم اصلا و گفت هواگیری کنم و انجام دادم از اون زمان اب دیگه اونجوری زیاد نمیریزه ولی هر دقیقه 20 قطره اب از اون لوله خرطومی میریزه که مجبورم زیرش ظرف بزارم ولی برا اشنایان ندیدم اب بریزه از اون لوله ممنون میشم در این دو مورد راهنمایی کنین
اینم عکس لوله خرطومی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aban366
08-08-2014, 23:06
پکیج 24 هزار تا متراژ 140 متر زیر بنا هیچ مشکلی نداره و به راحتی جواب میده. شاید مشکل شما مربوط به جنس رادیاتورهانون باشه.مارک رادیاتورها چیه؟
نشتی از شلنگ خرطومی بی دلیل نیست . باید حتما توسط تعمیرکار مجاز شرکت بوتان بررسی بشه. شاید مبدل یا شیر پرکن مشکل پیدا کرده باشه.
والا مارک رادیاتورها روش ننوشته از کجا بفهمم مارکش چیه؟چون خونه با رادیاتور تحویل شده و خودم نخریدمش
چطور میتونم مبدل یا شیر پر کن رو بفهمم مشکل دارن تستی نداره خودم انجام بدم؟
این گارانتی بوتان تو دفترچه نوشته 25ماه رو فاکتورش نوشته 20 ماه بالاخره چند ماه هستش؟

92430
09-08-2014, 08:05
با سلام من امیر هستم از یزد میخواستم نظرم را راجب پکیج بگم دوست عزیز اگه میخای پکیج شوفاژ دیواری داشته باشی وهیچ نگرانی نداشته باشی پکیج ایساتیس خریداری کن چون که مصرف برق ومصرف گاز بسیار پایینی دارد واز بهترین خدمات جهان برخوردار هسنش .

2014ali
09-08-2014, 08:06
با سلام در مورد پکیج یا شوفاژ دیواری صحبت که به میان می آید حرف ها و نکات بسیار زیادی پیش می آید . از جمله نکات مد نظر مصرف بهینه گاز و برق می باشد که پکیج ایساتبس بسیار در مصرف سوخت بهینه ومقرون به صرفه است . نکته مهم تر که حایز اهمیت است خدمات پس از فروش هر محصول می باشد در مورد خدمات پس از فروش پکیج ایساتیس حرف اول را می زند که هم جوابگو 24 ساعته هستند و هم از کارشناسان و تکنسین های مجرب وماهر برخوردار می باشند که در صورت وجود مشکل در اسرع وقت مشکل را رفع می کنند. بالاخره پکیج ایساتیس حرف نداره.....

2014ali
09-08-2014, 08:45
با سلام و ادب
من میخوام دو تا پکیچ برای واحدهای 110 متری بخرم. میخام بدونم بین این مارک ها کدوم رو پیشنهاد می کنین و کدوم رو نهی؟
بوتان، ایران رادیاتور، ایتال ترم، آلپروس، دوو، لورچ، بوش
هر کی هر تجربه خوب یا بدی از این پکیچ ها داره بگه ممنون میشم

:n02::n02::n12:
با سلام و روز بخیر خدمت شما دوست گرامی شما که همه این مارک ها را نوشتی تعجب کردم که چرا پکیج ایساتیس را ننوشتی ولی من بهت بگم که اگر پکیج می خواهی خریداری کنی پکیج ایساتیس را انتخاب کن که هم از نظر مصرف گاز مقرون به صرفه است و هم خدمات 24 ساعته و خدمات پس از فروش خوبی دارد.

2014ali
09-08-2014, 09:00
با سلام من به شما دوست عزیز رادیاتور و پکیج ایساتیس را پیشنهاد می کنم . پکیج ایساتیس را مدل نیواستار 26 و رادیاتور را مدل پره ای ونیز انتخاب کن و اما در مورد چند پره بودن رادیاتور های اتاق های خواب هر کدام یک رادیاتور 12 پره و برای پذیرایی 2 عدد رادیاتور 18 پره کافی است .

tamirkar1
09-08-2014, 23:20
امیر جان اینجا محل تبلیغات نیست ظاهرا اشتباه امدی. و داری با اسامی مختلف اینجا را به محل تبلیغ پکیج ایساتیس تبدیل میکنی. اگر تعمیرکار یا نصاب هستی بهتره فقط ویژگی های از دستگاه ایساتیس را بیان کنی که در دستگاه های دیگه نباشه. یا دستگاه شما در اون ویژگیها بهترین باشه.
فقط خواهشا با دلیل و مدرک صحبت کنید. و این نباشه که همش بگید ما تو خونمون داریم خیلی خوبه یا دوستامون دارن ازش خیلی راضی هستند.
با سلام من به شما دوست عزیز رادیاتور و پکیج ایساتیس را پیشنهاد می کنم . پکیج ایساتیس را مدل نیواستار 26 و رادیاتور را مدل پره ای ونیز انتخاب کن و اما در مورد چند پره بودن رادیاتور های اتاق های خواب هر کدام یک رادیاتور 12 پره و برای پذیرایی 2 عدد رادیاتور 18 پره کافی است .

با سلام من امیر هستم از یزد میخواستم نظرم را راجب پکیج بگم دوست عزیز اگه میخای پکیج شوفاژ دیواری داشته باشی وهیچ نگرانی نداشته باشی پکیج ایساتیس خریداری کن چون که مصرف برق ومصرف گاز بسیار پایینی دارد واز بهترین خدمات جهان برخوردار هسنش .

معمولاٌ برنهای معتبر بر روش حک شده مانند رادیاتور پانلی ایساتیس.

aban366
09-08-2014, 23:28
چطوری بفهمم مارک رادیاتورهام چی هستش؟هیچ جاش چیزی ننوشته خوب؟

moh am
09-08-2014, 23:50
معمولاٌ برنهای معتبر بر روش حک شده مانند رادیاتور پانلی ایساتیس.

tamirkar1
10-08-2014, 22:26
اگر براتون امکان داره عکسشو بگیرین .و اینجا بذارید.
چطوری بفهمم مارک رادیاتورهام چی هستش؟هیچ جاش چیزی ننوشته خوب؟

aban366
11-08-2014, 17:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی از دیشبم پکیجمون کلا یهویی چراغش قرمز شد و هوا گیریم میکنم سبز نمیشه
از برق کشیدم و وصل میکنم بازم فقط فن لوله کار میکنه و چراغ قرمز ثابت هست ،مشکل از کجا میتونه باشه؟

تیباتي
12-08-2014, 00:31
سلام
به نظرتون پکیج آلزان به لحاظ کیفیت و خدمات چطوره؟
ممنون

تیباتي
12-08-2014, 00:32
سلام
ممنون :n01:

aban366
12-08-2014, 07:17
از برق کشیدم و وصل میکنم بازم فقط فن لوله کار میکنه و چراغ قرمز ثابت هست ،مشکل از کجا میتونه باشه؟
تعمیرکار یک کجایی پس ! چا کنیم با این چراغ قرمز؟

tamirkar1
12-08-2014, 11:52
مشکل از رادیاتورهاتونه.اسمش کریستال یا آلفام هست. این رادیاتورها گرمای خیلی کمی دارند. و 20 پره از این رادیاتورها به اندازه 10 پره بوتان یا ایران رادیاتور هم گرما نداره . و بیشتر بساز بفروشها که میخوان براشون ارزون تمام شه از این رادیاتورها می گیرن. بهتره رادیاتورهاتون را عوض کنید .

tamirkar1
12-08-2014, 11:56
فشار مدار شوفاژ روی چنده.بررسی کنید باید روی 1.5 باشه.
گاز را چک کنید که قطع نشده باشه.

tamirkar1
12-08-2014, 11:59
اگر برای خودم باشه هرگز پکیج آلزان نمیخرم. از لحاظ ایمنی بسیار پایینه و احتمال آتش گرفتنش خیلی زیاده چند مورد هم خودم از نزدیک دیدم که آتیش گرفته.
سلام
ممنون :n01:

ah rad
12-08-2014, 12:35
مشکل از رادیاتورهاتونه.اسمش کریستال یا آلفام هست. این رادیاتورها گرمای خیلی کمی دارند. و 20 پره از این رادیاتورها به اندازه 10 پره بوتان یا ایران رادیاتور هم گرما نداره . و بیشتر بساز بفروشها که میخوان براشون ارزون تمام شه از این رادیاتورها می گیرن. بهتره رادیاتورهاتون را عوض کنید .
سلام اقای تعمیرکار
هم خونه خودمون همه خونه داداشم از همین رادیاتورا داره!پس اشغاله.:n21:
خونه داداشم یکیش سوراخ شده .بوتان بگیریم یا ایران رایاتور؟(یکیجش ایران رادیاتوره)
قیمت 10 پره بوتان یا ایران رایاتور چنده؟

یه سوالم که از قدیم داشتم اینه که
به این مدلا میگن رادیاتور الومینیومی یا فولادی؟(به نظرم باید الومینیومی بگن:n26:)

aban366
12-08-2014, 12:45
فشار مدار روی 1.5 هستش و گاز وصله،هواگیریم کردم اما امچنان قرمز و فقط فن کار میکنه
رادیاتور بوتان بهتره یا ایران رادیاتور؟فولادی یا المینیونی؟چند پره؟برای متراژ91 متر،اتاقخواب دوتا هر کدوم 12تا 13 مترن،حال با اشپزخونه حدودای 60 متر که دوتا جای رادیاتور داره و میشه دوتا گذاشت کلا

92430
12-08-2014, 13:08
سلام هیچکدوم ایساتیس بهتره

92430
12-08-2014, 13:24
سلام آقا جان مدرک میخای یکی مدرک میگم بهت اون هم بومی بودن ایساتیس هستش که خودشون تولید میکنند واز بهترین جنس هم استفاده میکنند وهیچ نیازی به جنس های خارج ندارن ودر ضمن من نه تعمیرکار هستم ونه نصاب من مشتری همیشگی ایساتیس هستم وراضی هم هستم ومثل بقیه مردم عادی هستم وبه شما هم توصیه میکنم ایساتیس بخرید این نظر من نیست نظر خیلی هاست.:n01:

p_sh_63
12-08-2014, 15:30
سلام لطف کنید با توضیحاتی که خدمتتون میدم منو راهنمایی بفرمایید پکیج ما بوتان مدل کالدا ونیزیا 24kis میباشه حدود یکماه قبل آپارتمانو معامله کردیم همین پکیج نصب بود بعلت کم آبی پمپ یک اسب نصب کردم ( طبقه دوم) فشار آب خوب شد اما اخیرا متوجه شدم پکیج هنگام استفاده تابستانی روی درجه کم مرتبا خاموش و روشن میشه و وقتی هم درجه را روی وسط قرار میدیم آب ولرم نداریم مجددا پکیج خاموش و روشن میشه آب یا داغه یا سرد از طریق نماینگی پیگیر شدم و سرویسکار مراجعه کرد گف هیچ مشکلی نداره ممکنه از فشار شکن سر شیرآلات باشه (توری) اونارو باز کردم هیچ تاثیری نداشت فقط گفت پکیج خوبه دست کاری نشه بهتره 15 تومان هم گرفت و رفت حالا موندم چیکارکنم اینهم اضافه کنم اهرم تنظیم شیر مصرفی وسط قرار میدم کا از آب ولرم استفاده بشه پکیج مرتب خاموش و روشن میشه درجه چه کم و چه زیاد هییچ فرقی نداره تو حموم آب یا سرد میشه یا داغ اون هم بخاطر اینه که پکیج مرتب خاموش و روشن میشه وقتی تو سینک میخواد استفاده بشه بمحض اینکه اهرم رو وسط قراربدیم پکیج شروع میکنه خاموش و روشن شدن آیا طبیعیه یا مشکلی داره لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر

A.b.ass
12-08-2014, 17:17
سلام....وقت بخیر، دارم برای خرید پکیج دیواری تحقیق میکنم، از برندهای داخلی کدوماشون رو پشنهاد میکنید، واز برنده خارجی کدومشونو، در ضمن برای خونه ای با متراژ 90متر که روی پارگینک هست، چه مدل رو در نظر دارید،ایا رادیاتورهای قرنیز رو پشنهاد میدید؟!:

A.b.ass
12-08-2014, 17:23
با سلام، دارم درباره پکیچ های دیواری تحقیق میکنم، شما از برنده های داخلی کدوم رو پشنهاد میکنید، واز برنده های ج کدوم خارجی کدومشونو، خونه متراژش 90روی پارگینک است، در ضمن شما رادیاتورهای قرنیزی رو پشنهاد میدید؟!متشکرم

aban366
12-08-2014, 19:09
سلام لطف کنید با توضیحاتی که خدمتتون میدم منو راهنمایی بفرمایید پکیج ما بوتان مدل کالدا ونیزیا 24kis میباشه حدود یکماه قبل آپارتمانو معامله کردیم همین پکیج نصب بود بعلت کم آبی پمپ یک اسب نصب کردم ( طبقه دوم) فشار آب خوب شد اما اخیرا متوجه شدم پکیج هنگام استفاده تابستانی روی درجه کم مرتبا خاموش و روشن میشه و وقتی هم درجه را روی وسط قرار میدیم آب ولرم نداریم مجددا پکیج خاموش و روشن میشه آب یا داغه یا سرد از طریق نماینگی پیگیر شدم و سرویسکار مراجعه کرد گف هیچ مشکلی نداره ممکنه از فشار شکن سر شیرآلات باشه (توری) اونارو باز کردم هیچ تاثیری نداشت فقط گفت پکیج خوبه دست کاری نشه بهتره 15 تومان هم گرفت و رفت حالا موندم چیکارکنم اینهم اضافه کنم اهرم تنظیم شیر مصرفی وسط قرار میدم کا از آب ولرم استفاده بشه پکیج مرتب خاموش و روشن میشه درجه چه کم و چه زیاد هییچ فرقی نداره تو حموم آب یا سرد میشه یا داغ اون هم بخاطر اینه که پکیج مرتب خاموش و روشن میشه وقتی تو سینک میخواد استفاده بشه بمحض اینکه اهرم رو وسط قراربدیم پکیج شروع میکنه خاموش و روشن شدن آیا طبیعیه یا مشکلی داره لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر
با سلام
اتفاقا دقیقا برا منم همین پشکل بودش و البته هستش
پکیج وقتی حمومی روشن میشه و بعد چند لحظه یهو آب سرد میشه که باید کل شیر آب سرد رو ببندی و گرم رو باز کنی تا دوباره پکیج روشن بشه و دوباره آب سرد رو باز کنی تا اب تعدیل بشه گرماش،این خاموش روشن هاش ادم رو کلافه میکنه باور کن،اقای تعمیرکار مشکل قبلیمو نگفتین چیکار کنم!؟با این یکی مشکل مشترک من و دوستم دستت طلا با مرام

aban366
12-08-2014, 19:09
با سلام
اتفاقا دقیقا برا منم همین مشکل بودش و البته هستش
پکیج وقتی حمومی روشن میشه و بعد چند لحظه یهو آب سرد میشه که باید کل شیر آب سرد رو ببندی و گرم رو باز کنی تا دوباره پکیج روشن بشه و دوباره آب سرد رو باز کنی تا اب تعدیل بشه گرماش،این خاموش روشن هاش ادم رو کلافه میکنه باور کن،اقای تعمیرکار مشکل قبلیمو نگفتین چیکار کنم!؟با این یکی مشکل مشترک من و دوستم دستت طلا با مرام

tamirkar1
12-08-2014, 20:12
احتمالا سویچ فشار هوا مشگل داره . باید حتماً با تعمیرکار بوتان تماس بگیرید تا خودشون از نزدیک بررسی کنند.
رادیاتور آلومنیمی بوتان بهتره فکر میکنم پرهای 23 یا 24 هزار تومان باشه.
برای خواب ها هر کدوم یک 12 پره و برای پذیرایی هم دوتا 15 یا 17 پره .
فشار مدار روی 1.5 هستش و گاز وصله،هواگیریم کردم اما امچنان قرمز و فقط فن کار میکنه
رادیاتور بوتان بهتره یا ایران رادیاتور؟فولادی یا المینیونی؟چند پره؟برای متراژ91 متر،اتاقخواب دوتا هر کدوم 12تا 13 مترن،حال با اشپزخونه حدودای 60 متر که دوتا جای رادیاتور داره و میشه دوتا گذاشت کلا

tamirkar1
12-08-2014, 20:17
رادیاتورهای آلومنیمی ایساتیس هم دقیقا همینه و اصلا گرما دهی نداره .
ولی ایساتیس رادیاتور پنلی هم داره که کیفیتش خیلی بهتره از این آلومنیمی هست. و گرما دهی بالاتری هم اره.

سلام هیچکدوم ایساتیس بهتره

tamirkar1
12-08-2014, 20:31
بله تعمیرکار به شما درست گفته و دستگاه هیچ مشکلی نداره. و فقط به خاطر کم و زیاد شدن فشار آب این مشکل اتفاق میفته.
دستگاه با دبی حداقل 6 لیتر آب در دقیقه و حداکثر 11 لیتر در دقیقه با دلتا تی 25 درجه آب گرم را با دمای تنظیمی به مصرف کننده میده.
***حالا اگر دبی آب بیشتر از 11 لیتر در دقیقه باشه ( یعنی فشار آب بالاتر بره) دستگاه نمیتونه آب را خوب گرم کنه و آب تقریبا ولرم میشه.در نتیجه مجبور میشیم فشار آب را کم کنیم.
****و اگر دبی آب کمتر از 6 لیتر در دقیقه باشه دمای آب پیش حد بالا میره تا جای که به حداکثر دما برسیم ، و شعله خاموش میشه تا دمای آب به دمای تنظیمی برسه تا مجدداً دستگاه روشن میشه. و همین سیکل ادامه داره.ولی میشه با تنظیم فشار گاز و کم کردن این فشار دما را کنترل کنیم تا دمای آب خیلی بالا نره . به زبان ساده تر بیام شعله دستگاه را کم کنیم تا دستگاه تند تند خاموش نشه.

moh am
12-08-2014, 23:23
با سلام، دارم درباره پکیچ های دیواری تحقیق میکنم، شما از برنده های داخلی کدوم رو پشنهاد میکنید، واز برنده های ج کدوم خارجی کدومشونو، خونه متراژش 90روی پارگینک است، در ضمن شما رادیاتورهای قرنیزی رو پشنهاد میدید؟!متشکرم

سلام من تعریف ایساتیس زیاد شنیدم فکر می کنم پکیج خوبی باشه.:n01:

92430
13-08-2014, 07:39
سلام پکیج داخلی خوب اگه خواستیت بخرید ایساتیس وپکیج خارجی آریستون خریداری کنید.:n26:

aban366
13-08-2014, 19:51
یعنی یه رادیاتور میگیری مثلا 10 پره،قیمت هر پره بین 20تا 30تومانه؟اینجوری که خیلی مبلغش بالا میشه؟

A.b.ass
14-08-2014, 06:50

تپل
15-08-2014, 14:55

برندداخلی بوتان و خارجی آریستون که الان کمتر در بازار هست
ایساتیس هم خوبه

رادیاتور قرنیزی اصلا توصیه نمیشه و خیلی ها رو پشیمان کرده

تپل
15-08-2014, 14:57

برندداخلی بوتان و خارجی آریستون که الان کمتر در بازار هست
ایساتیس هم خوبه

رادیاتور قرنیزی اصلا توصیه نمیشه و خیلی ها رو پشیمان کرده

talabeh3
15-08-2014, 18:52
سلام

پکیج بوتان BN چطوره؟

با توجه به اینکه قیمتش حدود پانصد هزار تومان ارزانتر از مدل های دیگه بوتان است، از بعضی نمایندگی ها پرسیدم، هیچکدوم دلیل خوبی برای رد کردنش نداشتند

tamirkar1
15-08-2014, 21:00
پیشنهاد میکنم نگیری . دستگاه خوبی نیست. :n29:
سلام

پکیج بوتان BN چطوره؟

با توجه به اینکه قیمتش حدود پانصد هزار تومان ارزانتر از مدل های دیگه بوتان است، از بعضی نمایندگی ها پرسیدم، هیچکدوم دلیل خوبی برای رد کردنش نداشتند

talabeh3
15-08-2014, 22:54
پیشنهاد میکنم نگیری . دستگاه خوبی نیست. :n29:
ممنون ولی چرا نگیرم؟ با توجه به مشخصات فنی پکیج ها که در سایت بوتان هست، تفاوت جدی با بقیه مدل هاش نداره و کار راه اندازه، پکیج هایی که قابلیت های اضافی دارند (که خیلی هاش هم به کار نمیاد) طبیعتا دردسر و خرابی هاشون هم بیشتر میشه

92430
15-08-2014, 23:14
سلام پکیج داخلی اگه خواستی بخری ایساتیس واگه خارجی هم خواستی بخری آریستون بخر:n26:

92430
15-08-2014, 23:49
الان در حال حاضر بهترین پکیج در بازار ایساتیس هستش که با همه ی مارکهای دیگه متفاوت است.:n01:

talabeh3
16-08-2014, 14:01
یک فروشنده میگفت ایران رادیاتور بهتر از بوتانه و آب حمام سرد و گرم نمیشه، نظرتون چیه؟

tamirkar1
18-08-2014, 23:08
:n06::n09:
احتمالاً ایشون هر دو دستگاه را دارند . یک روز از ایران رادیاتور استفاده میکنند و یک روز از بوتان. که این نظرو دادن.:n02:
یک فروشنده میگفت ایران رادیاتور بهتر از بوتانه و آب حمام سرد و گرم نمیشه، نظرتون چیه؟

aban366
19-08-2014, 12:27
سلام
تعمیرکار عزیز زنگ زدم نمایندگی و اومدن سه تا جوون باز کردن پکیج رو گفتن بردش خراب شده باید عوض بشه،مشکل این بود که فن دایم کار میکرد و پکیج روشن نمیشد و الارم قرمز میزنه،چندتا سوکت رو باز کردن و در اوردن از جاش و گفت از بردش هست و 220هزارتومان قیمتشه؟موندم بهشون اعتماد کنم واقعو از بردش میتونه باشه یا چیز دیگست
ممنون میشم راهنماییم کنین

تپل
19-08-2014, 13:35
سلام
تعمیرکار عزیز زنگ زدم نمایندگی و اومدن سه تا جوون باز کردن پکیج رو گفتن بردش خراب شده باید عوض بشه،مشکل این بود که فن دایم کار میکرد و پکیج روشن نمیشد و الارم قرمز میزنه،چندتا سوکت رو باز کردن و در اوردن از جاش و گفت از بردش هست و 220هزارتومان قیمتشه؟موندم بهشون اعتماد کنم واقعو از بردش میتونه باشه یا چیز دیگست
یه توضیح کامل از مشکلتون و مدلی که استفاده میکنید باید ارائه بدید

تپل
19-08-2014, 13:36

اینطوری نیست

مورد از جای دیگری است که آب سرد و گرم میشه

به نظر من محصولات بوتان بهتر از ایران رادیاتور هستند

تپل
19-08-2014, 13:37
ممنون ولی چرا نگیرم؟ با توجه به مشخصات فنی پکیج ها که در سایت بوتان هست، تفاوت جدی با بقیه مدل هاش نداره و کار راه اندازه، پکیج هایی که قابلیت های اضافی دارند (که خیلی هاش هم به کار نمیاد) طبیعتا دردسر و خرابی هاشون هم بیشتر میشه

بطور کل از روی مشخصات و سایت نمیشه خرید کرد

یکی از دلایل اینه که شیر گازش ماژولیشن نداره

یک دلیل دیگه این که مسیر بای پس نداره

مبدلش با سایر مبدلهای مدلهای دیگه بوتان که ایتالیایی است متفاوته

و چند دلیل دیگه که جای بحثش نیست

aban366
19-08-2014, 13:44
سلام

یه توضیح کامل از مشکلتون و مدلی که استفاده میکنید باید ارائه بدید
ببخشید چون مشکلم رو تو صفحه قبل گفتم فکر کردم در جریانن اساتید،من اپیتما کیس24 دارم،یهویی پکیج دیگه کار نکرد و روشن نمیشد و الارم هم چراغش قرمز ثابت بود،از برق کشیدم ریست کردم ،هوا گیری کردم نشد و همچنان روشن نمیشد و فقط فن کار میکرد که تعمیرکار عزیز گفتن احتمالا از شیر تنظیم هواگیری خرابه،زنگ زدم نمایندگی اومدن گفتن بردش خراب شده،چند تا کاراموز بود و بهم یاد میدادن برا همین کمی محتاطم درست تشخیص دادن یا نه؟ الانم ندارم 220تومان بدم برد عوض کنم،میخواستم بدونم با این مشکلات هیچ راهی نیست بشه برد رو درست کرد یا پکیج رو؟یا تستی که خودم باز کنمانجام بدم ببینم بردشه یا نه،فقط اونها چند سوکت رو کشیدن و باز فن روشن بود زنگ زدن استادشون گفتن و اونم یه چی گفت و رو سوکت یه فیش وصل کردن بازم قطع نشد و بعد بستن رفتن

P30Too
19-08-2014, 14:13
سلام
ممنون ميشم بفرماييد براي يه خونه 45 متري تو تهران (منطقه 10) طبقه اول روي پيلوت كه جاي پكيج هم توي تراس هست، چه مدل و برندي رو تو پكيج هاي ايراني پيشنهاد ميكنيد؟
ميخوام يه چيزي بگيرم كه حالا حالاها اذيت نكنه‌، حالا اندكي خرجش بيشتر شد هم مهم نيس

P30Too
19-08-2014, 14:15
با توجه به اطلاعات اندك بنده ظاهرا بين پكيج هاي ايراني برند هاي بوتان و ايران رادياتور و ايساتيس جزو بهترين ها بايد باشن‌(اگه اشتباه ميكنم لطفا تصحيح بفرماييد) ممنون ميشم اگه تفاوت و نقاط ضعف و قوت هر برند رو (ترجيحا تو پكيج هاي مدل 24هزار) بفرماييد

dani1369
19-08-2014, 15:21
عرض سلام و ادب خدمت جناب تعمیرکار عزیز
اگر خاطرتون باشه تقریبا 6 ماه پیش باهتون مشورت کردم در مورد خرید پکیج و رایاتور که فرولی رو توصیه کردین و من هم امتثال امر کردم و divatech f24 رو تهیه کردم به همراه رایاتور پنلی فرولی
واقعا تو این چند مدت خیلی راضی بودم و تو زمستون قبض گاز برام تقریبا هر دوره بین 10 تا 20 تومن میومد و واقعا عالی بود
حالا یه مشکلی که اخیرا برام پیش اومده اینه که به نظرم به دلیل افت فشار آب وقت هایی که مدام از آب گرم می خوایم استفاده کنیم مثلا در حمام گاهی اوقات یه دفعه بدون اینکه شیر دیگه باز بشه آب سرد میشه و باید شیر آب رو تا آخر روی شیر گرم قرار بدیم تا دوباره آب گرم شه و بعد آب رو متعادل کنیم
چند تا راه به ذهنم رسید یکی اینکه درجه آب مصرفی رو پایین بیارم تا هنگام استفاده از حمام فقط آب گرم رو به تنهایی باز کنیم اما مشکل این بود که دما آب گرم مصرفی از 40 درجه کمتر نمیشه و عملا وقتی هم پکیج شروع به کار می کنه به 50 هم میرسه
یه راه هم اینکه یه پمپ آب برای ساختمون بخرم که این به نظرم آخربن راهه
و راه دیگه اینکه اگه شیر گاز پکیج رو کم کنم که شعله کمتر بشه آیا برای پکیج مشکلی بوجود نمیاد؟
ما طبقه 4 هستیم. به نظرتون اگه پمپ بخرم مشکل به طور دایم رفع میشه؟
ممنونم ازتون ببخشید متن طولانی شد

moh am
19-08-2014, 18:04
پکیج ایساتیس پشتیبانی 24 ساعته و خدمات پس از فروش خوبی داره

تپل
19-08-2014, 22:23
سلام
ممنون ميشم بفرماييد براي يه خونه 45 متري تو تهران (منطقه 10) طبقه اول روي پيلوت كه جاي پكيج هم توي تراس هست، چه مدل و برندي رو تو پكيج هاي ايراني پيشنهاد ميكنيد؟
ميخوام يه چيزي بگيرم كه حالا حالاها اذيت نكنه‌، حالا اندكي خرجش بيشتر شد هم مهم نيس

با توجه به اطلاعات اندك بنده ظاهرا بين پكيج هاي ايراني برند هاي بوتان و ايران رادياتور و ايساتيس جزو بهترين ها بايد باشن‌(اگه اشتباه ميكنم لطفا تصحيح بفرماييد) ممنون ميشم اگه تفاوت و نقاط ضعف و قوت هر برند رو (ترجيحا تو پكيج هاي مدل 24هزار) بفرماييد

به نظر من اپتیمای بوتان بگیر

طراحی و قطعات اروپایی و خدمات خیلی خوب

ایساتیس سوپر لوکس یا سیمات هم خوبه ولی نظر من OPTIMA24 KIS است

تپل
19-08-2014, 23:19
ببخشید چون مشکلم رو تو صفحه قبل گفتم فکر کردم در جریانن اساتید،من اپیتما کیس24 دارم،یهویی پکیج دیگه کار نکرد و روشن نمیشد و الارم هم چراغش قرمز ثابت بود،از برق کشیدم ریست کردم ،هوا گیری کردم نشد و همچنان روشن نمیشد و فقط فن کار میکرد که تعمیرکار عزیز گفتن احتمالا از شیر تنظیم هواگیری خرابه،زنگ زدم نمایندگی اومدن گفتن بردش خراب شده،چند تا کاراموز بود و بهم یاد میدادن برا همین کمی محتاطم درست تشخیص دادن یا نه؟ الانم ندارم 220تومان بدم برد عوض کنم،میخواستم بدونم با این مشکلات هیچ راهی نیست بشه برد رو درست کرد یا پکیج رو؟یا تستی که خودم باز کنمانجام بدم ببینم بردشه یا نه،فقط اونها چند سوکت رو کشیدن و باز فن روشن بود زنگ زدن استادشون گفتن و اونم یه چی گفت و رو سوکت یه فیش وصل کردن بازم قطع نشد و بعد بستن رفتن

میتونه مورد از برد باشه ولی احتمالش کمه

با این توضیحی که از نحوه ویزیت دستگاه میدید هم که احتمال تشخیص درست سرویسکار کمتر میشه

چون برای به نتیجه رسیدم خراب بودن برد باید کلی کار روی دستگاه بشه و همه جوانب بررسی بشه تا به ایراد داشتن برد برسیم .

احتمال زیادی هست که ان تی سی دستگاه روی اهم پایین قفل کرده باشه که قطعه بسیار کم قیمتی است .

92430
20-08-2014, 06:05
سلام اگه می خواهید هیچ وقت اذیت نشوید از برند ایساتیس خریداری کنید که از بهترین خدمات هم برخوردار است.:n26:

P30Too
20-08-2014, 16:49
ضمن تشكر از جناب تپل عزيز ممنون ميشم اگر اساتيد نقاط ضعف و قوت هريك از پكيج هاي معروف داخلي (بوتان ، ايران رادياتور ، ايساتيس) رو بفرمايند تا بتونيم بهتر انتخاب كنيم

aban366
21-08-2014, 08:49
میتونه مورد از برد باشه ولی احتمالش کمه

با این توضیحی که از نحوه ویزیت دستگاه میدید هم که احتمال تشخیص درست سرویسکار کمتر میشه

چون برای به نتیجه رسیدم خراب بودن برد باید کلی کار روی دستگاه بشه و همه جوانب بررسی بشه تا به ایراد داشتن برد برسیم .

احتمال زیادی هست که ان تی سی دستگاه روی اهم پایین قفل کرده باشه که قطعه بسیار کم قیمتی است .
سلام و ممنون از راهنماییتون
یعنی هیچ روشی نیست خودم بتونم بفهمم برد بوده یا ان تی سی؟تستی که بتونم خودم انجام بدم؟ والا تو این اوضاع هر بار این سرویسکارم میاد 30تومان عیاب ذهاب میگیره
خدا خیرت بده یه مشکل منو هم حل کنین دعا گو میشم

تپل
21-08-2014, 14:46
سلام و ممنون از راهنماییتون
یعنی هیچ روشی نیست خودم بتونم بفهمم برد بوده یا ان تی سی؟تستی که بتونم خودم انجام بدم؟ والا تو این اوضاع هر بار این سرویسکارم میاد 30تومان عیاب ذهاب میگیره
خدا خیرت بده یه مشکل منو هم حل کنین دعا گو میشم

میشه

مقاومت ان تی سی رو در دمای محیط ( حدود25 درجه ) اندازه بگیرید باید حدود 10 کیلو اهم باشه .

اگر خیلی کمتر بود مورد از همینه ... در غیر اینصورت باید با دقت کارشناسی بشه .

talabeh3
21-08-2014, 15:40
نظرتون درباره پکیج ایمرگاس چیه؟ (لطفا تبلیغ کنندگان شرکت ایساتیس جواب ندن، تشکر)-
آیا یک مبدله ها بهتر از دو مبدله ها نیستند؟ دومبدله وقتی آب حمام باز بشه آب رادیاتور رو قطع میکنه که این به درد خونه های بزرگ میخوره و برای خونه های زیر 100 متر، دو مبدله فقط دردسر بیشتر داره، موافقید؟

تپل
21-08-2014, 22:04
نظرتون درباره پکیج ایمرگاس چیه؟ (لطفا تبلیغ کنندگان شرکت ایساتیس جواب ندن، تشکر)-
آیا یک مبدله ها بهتر از دو مبدله ها نیستند؟ دومبدله وقتی آب حمام باز بشه آب رادیاتور رو قطع میکنه که این به درد خونه های بزرگ میخوره و برای خونه های زیر 100 متر، دو مبدله فقط دردسر بیشتر داره، موافقید؟

پکیج ههای ایمرگاس هم دستگاههای خوبی هستند .

البته در شهرهایی غیر از شهرهای بزرگ توصیه نمیکنم چون خدمات قوی ای ندارند .

هرچند در ساختمانهای خاص این برند مدلهای خاص و قدرتمندی دارد ولی برای شرایط معمولی و آپارتمانی انتخاب های بهتری هم هست .

چون از نظر قطعات و ساختار داخلی تفاوت خاصی با برند های معروف ندارند

چنانچه سختی آب شما پایین باشد یک مبدله ها بهتز دو مبدله ها هستند و در غیر اینصورت خیر

یک یا دو مبدله بودن ربطی به قطع شدن گرمایش در حمام ندارد و تفاوتی از این حیث نیست !

tamirkar1
21-08-2014, 22:40
با توضیحاتی که شما دادید احتمال میدم مشکل از پرشر هوا و یا ونتوری و یا شلنگ های رابط فن باشه. بهتره اول این موارد تست بشه و در اخر بریم سراغ برد.
سلام

tamirkar1
21-08-2014, 22:48
مشکلی که دارید به خاطر کم بودن فشار آب ایجاد شده.و راه های که خودتون گفتید دقیقاً باید اجرا کنید.
*نصب پمپ.
*کم کردن فشار گاز دستگاه
*هنگام مصرف آب داغ ،آب رو تا آخر روی شیر گرم قرار بدید و دمای آب را هم روی کمترین مقدارش قرار بدید.
عرض سلام و ادب خدمت جناب تعمیرکار عزیز
اگر خاطرتون باشه تقریبا 6 ماه پیش باهتون مشورت کردم در مورد خرید پکیج و رایاتور که فرولی رو توصیه کردین و من هم امتثال امر کردم و divatech f24 رو تهیه کردم به همراه رایاتور پنلی فرولی
واقعا تو این چند مدت خیلی راضی بودم و تو زمستون قبض گاز برام تقریبا هر دوره بین 10 تا 20 تومن میومد و واقعا عالی بود
حالا یه مشکلی که اخیرا برام پیش اومده اینه که به نظرم به دلیل افت فشار آب وقت هایی که مدام از آب گرم می خوایم استفاده کنیم مثلا در حمام گاهی اوقات یه دفعه بدون اینکه شیر دیگه باز بشه آب سرد میشه و باید شیر آب رو تا آخر روی شیر گرم قرار بدیم تا دوباره آب گرم شه و بعد آب رو متعادل کنیم
چند تا راه به ذهنم رسید یکی اینکه درجه آب مصرفی رو پایین بیارم تا هنگام استفاده از حمام فقط آب گرم رو به تنهایی باز کنیم اما مشکل این بود که دما آب گرم مصرفی از 40 درجه کمتر نمیشه و عملا وقتی هم پکیج شروع به کار می کنه به 50 هم میرسه
یه راه هم اینکه یه پمپ آب برای ساختمون بخرم که این به نظرم آخربن راهه
و راه دیگه اینکه اگه شیر گاز پکیج رو کم کنم که شعله کمتر بشه آیا برای پکیج مشکلی بوجود نمیاد؟
ما طبقه 4 هستیم. به نظرتون اگه پمپ بخرم مشکل به طور دایم رفع میشه؟
ممنونم ازتون ببخشید متن طولانی شد

aban366
22-08-2014, 10:42
با سلام
اتفاقا دقیقا برا منم همین مشکل بودش و البته هستش

با توضیحاتی که شما دادید احتمال میدم مشکل از پرشر هوا و یا ونتوری و یا شلنگ های رابط فن باشه. بهتره اول این موارد تست بشه و در اخر بریم سراغ برد.
سلام
ممنون میشم بفرمایین اینها که گفتین رو کجای پکیج پیدا کنم؟با این وضعیت که میگین این سرویسکار منطقه ما که از نمایندگی بوتان اومد اصلا هیچی سواد نداره و دوباره تماس گ فتنم هیچ عایدی برا من نخواد داشت
اقای تپل هم از قطعه ای بنام ان تی ای ح ف زدن ممنون میشم بف مایین دوستان این قطعه کجا هستش اهمش رو چک کنم؟

aban366
22-08-2014, 10:44
سلام
ممنون میشم بفرمایین اینها که گفتین رو کجای پکیج پیدا کنم؟با این وضعیت که میگین این سرویسکار منطقه ما که از نمایندگی بوتان اومد اصلا هیچی سواد نداره و دوباره تماس گ فتنم هیچ عایدی برا من نخواد داشت
اقای تپل هم از قطعه ای بنام ان تی ای ح ف زدن ممنون میشم بف مایین دوستان این قطعه کجا هستش اهمش رو چک کنم؟

P30Too
22-08-2014, 15:58
ممنون ميشم اگر اساتيد نقاط ضعف و قوت هريك از پكيج هاي معروف داخلي (بوتان ، ايران رادياتور ، ايساتيس) رو بفرمايند

.... :n13::question:

92430
23-08-2014, 17:46
سلام من نظرم فرق میکنه ومیگم بهترین مارک پکیج ایساتیس هستش که از بهترین خدمات هم برخوردار هستش وپشتیبان 24ساعته شما خواهد بود وبا اونهایی که میگن ایساتیس خوب نیست کاملا مخالفم:n13:

mahtab_mnym
23-08-2014, 23:16
سلام يك سوال از مدير تاپيك داشتم
براي يك اپارتمان 230 متري يك پكيج خوب معرفي كنيد كه واقعا عالي باشه. از دست اين پكيج اخگر پوست انداختيم به اندازه خودش خرجش كرديم تا الان:n03:
قيمتش هم اگه مي دونيد حدودي بفرماييد و پشتيبانيش هم قوي باشه

خيلي ممنون مي شششششششششم:n01:

hesam.eng
26-08-2014, 09:53
سلام
1 - کسی میدونه پکیج فرولی حالا هم طرح تعویض پکیج قدیمی با جدید داره یا نه ؟
2 - قیمت 32000 فرولی چنده ؟
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-08-2014, 00:02
سلام دوستان
اگه پکیج دارین یادتون باشه که فشار آبِ تویِ مدارِ پکیج باید بین یک و ربع تا 2 بار باشه

اگر درجه فشار سنج بیشتر 2 و کمتر از 1 و ربع بشه , دستگاه درست کار نمیکنه .
اگر فشارش زیر 1 و ربع بیاد دیگه روشن نمیشه
اگر هم بالای 2 bar بشه باز هم درست کار نمیکنه و موقع باز کردنِ آبِ گرم , هی خاموش روشن میشه و آب سرد و گرم میشه .

اگر پمپ ندارید توی خونه و فشار دستگاه کمتر از 1 و ربع هست , باید موقعی که فشار آب قوی هست شیر پلاستیکیِ کوچکِ مخصوصِ زیر دستگاه رو کمی باز کنین تا فشار به یک و نیم برسه سپس شیر پلاستیکی رو محکم بنندین . ( مراقب باشین نشکنه موقع سفت کردن )
اگر این شیر دائماً باز باشه , فشار داخلِ دستگاه هی بالا پائین میشه و دستگاه درست کار نمیکنه .
اگر فشارسنج بیش از 2 bar هست باید به روش زیر فشار رو به 1.5 برسونید :
1- شیر اصلی آبِ پکیج رو ببندین .
اگر نمیدونین کدوم شیر مالِ آب اصلی هست , شیر آبِ گرم آشچزخونه رو باز کنین سپس شیرهای زیر پکیج رو یکی یکی ببندین .
اونی که با بستنش آبِ گرم قطع میشه همون شیر آبِ اصلیِ پکیج هست . شیرهای دیگه مربوط به رادیاتورهای پکیج هست ( شیر رفتِ آب - شیر برگشتِ آب )
2- بعد از بستن شیر اصلی , شیر آب گرم ظرفشوئی رو باز کنین .
3- شیر پلاستیکی کوچکِ زیر پکیج رو آرام باز کنین . میبینین که فشارسنج میاد پائین . به 1.5 که رسید شیر کوچیک رو ببندین محکم .
اگر فشار بیش از حد کم شد , با روشی که گفتم فشار رو ببرید بالا .
سوالی داشتین مطرح کنین

تاپیک تعمیر آبگرمکنِ دیواری

mansoor+
05-09-2014, 09:07
سلام
لطفا دوستان بفرمایید آیا لاستیک داخل منبع انبساط پکیج مانند منبع انبساط پمپ قابل تعویض است؟(پکیج دیواری اخگر)
آیا تاریخ تولید منبع انبساط نو موقع خرید اهمیت دارد چون یک فروشنده می گفت ممکن است مدتی در انبار مانده باشد وباید به آن توجه کرد !!!
با تشکر

javad X10
05-09-2014, 11:05
با سلام
واحد من 80 متر هستش و پیمانکار برداشته خودسر پکیج بوتان مدل کالدا 24000 نصب کرده ... حالا موندم چیکار کنم آیا عوضش کنم ..نکنم .. راستی خودشم زنجان زندگی میکنیم که فصل زمستون هواش خیلی سرد میشه آیا این پکیج مناسبه؟ رادیاتور هم دوست دارم پره ای نصب کنم که فکر کنم به نظر شما همون بوتان خوب باشه درسته؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

Big Brother
07-09-2014, 13:55
سلام
من در خرید پکیج به مشکل برخوردم واحد ما طبقه همکف و 90 متره و گرمایش از کف کار کردیم و محل پکیج هم تو آشپزخانه در نظر گرفته شده.
منتهی دو اتاق خواب به اضافه حمام و سرویس بهداشتی حدود 1.5 متر از پذیرایی و آشپزخانه بلندتره. 7 تا پله حدودا خورده. من قصد داشتم بوتان اپتیما بخرم ولی مجری ما توصیه کرده پکیجی بخریم که پمپ قوی داشته باشه و فروشندگان پکیج مدعی هستن که ما برای اینکار باید حتما پکیج خارجی بخریم.
لطفا بفرمایید چه مدل پکیجی بخریم و اگر الزام به خرید خارجی هست کدوم مارک خدمات پس از فروش بهتری داره .
ممنون.

h_khozooei
07-09-2014, 20:48
سلام
من در خرید پکیج به مشکل برخوردم واحد ما طبقه همکف و 90 متره و گرمایش از کف کار کردیم و محل پکیج هم تو آشپزخانه در نظر گرفته شده.
منتهی دو اتاق خواب به اضافه حمام و سرویس بهداشتی حدود 1.5 متر از پذیرایی و آشپزخانه بلندتره. 7 تا پله حدودا خورده. من قصد داشتم بوتان اپتیما بخرم ولی مجری ما توصیه کرده پکیجی بخریم که پمپ قوی داشته باشه و فروشندگان پکیج مدعی هستن که ما برای اینکار باید حتما پکیج خارجی بخریم.
لطفا بفرمایید چه مدل پکیجی بخریم و اگر الزام به خرید خارجی هست کدوم مارک خدمات پس از فروش بهتری داره .
ممنون.
سلام چون توی واحد نصب هست اگر محل نصب بصورتی که بتونه هوا رو از بیرون تامین کنه بهتره که پکیچ فن دار بگیری. پکیج بنسر پرو مال بوتانه البته برای گرمایش بیشتر از این مساحت شما هست. ولی بسیار پکیچ قوی هست اگر فن دار بخوای 30 هزار و اگر غیر فن دار بخوای 28 هزار هست 28 هزارش حدود 2 میلیون باید باشه. ولی نیازی به خارجی خریدن نیست. هرچند که این بنسر پرو هم می گن که ایتالیاییه. البته دوستان حرفه ای تو این سایت هستن که شاید بعدا بهتر شمارو راهنمایی کنن. بحث ارتفاع 1.5 متر هم انقدر چیز مهمی نیست.

h_khozooei
07-09-2014, 20:48
سلام
ممنون.
سلام چون توی واحد نصب هست اگر محل نصب بصورتی که بتونه هوا رو از بیرون تامین کنه بهتره که پکیچ فن دار بگیری. پکیج بنسر پرو مال بوتانه البته برای گرمایش بیشتر از این مساحت شما هست. ولی بسیار پکیچ قوی هست اگر فن دار بخوای 30 هزار و اگر غیر فن دار بخوای 28 هزار هست 28 هزارش حدود 2 میلیون باید باشه. ولی نیازی به خارجی خریدن نیست. هرچند که این بنسر پرو هم می گن که ایتالیاییه. البته دوستان حرفه ای تو این سایت هستن که شاید بعدا بهتر شمارو راهنمایی کنن. بحث ارتفاع 1.5 متر هم انقدر چیز مهمی نیست.

h_khozooei
07-09-2014, 20:58
سلام يك سوال از مدير تاپيك داشتم
براي يك اپارتمان 230 متري يك پكيج خوب معرفي كنيد كه واقعا عالي باشه. از دست اين پكيج اخگر پوست انداختيم به اندازه خودش خرجش كرديم تا الان:n03:
قيمتش هم اگه مي دونيد حدودي بفرماييد و پشتيبانيش هم قوي باشه

خيلي ممنون مي شششششششششم:n01:

به نظر من پکیج بنسر پرو بگیر بوتان داره و 28 هزار و 30 هزار داره 28 هزارش فن داره و حدود 2 میلیون باید باشه. بنظر من تو این پکیجایی ایرانی جزو خیلی خوباست بقیه پکیجهای بوتان به این خوبی نیست.

h_khozooei
07-09-2014, 21:04
با سلام
واحد من 80 متر هستش و پیمانکار برداشته خودسر پکیج بوتان مدل کالدا 24000 نصب کرده ... حالا موندم چیکار کنم آیا عوضش کنم ..نکنم .. راستی خودشم زنجان زندگی میکنیم که فصل زمستون هواش خیلی سرد میشه آیا این پکیج مناسبه؟ رادیاتور هم دوست دارم پره ای نصب کنم که فکر کنم به نظر شما همون بوتان خوب باشه درسته؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

این مدل پکیج رو اشنا نیستم بهش ولی رادیاتور ایران رادیاتور خیلی خوبه ولی مدل ایران رادیاتور نوین رو کار نکردم نمی دونم.

Big Brother
07-09-2014, 23:18

من مشخصات این مدلی که شما گفتید رو در سایت بوتان چک کردم ظاهرا پمپش تفاوتی با مدلهای دیگه نداره

hesam.eng
09-09-2014, 16:39
من مشخصات این مدلی که شما گفتید رو در سایت بوتان چک کردم ظاهرا پمپش تفاوتی با مدلهای دیگه نداره

سلام دوست عزیز
من در مورد بوتان نمیدونم چه پمپی هست روی پکیج هاش
معمولا اکثر پکیج ها هد پمپ پکیج های 24000 =5 متر ارتفاع هست
و هد پمپ 28000 = 7 متر ارتفاع
به همین دلیل شما پکیج 28000 با هد پمپ 7 متر بخری خوبه

hesam.eng
09-09-2014, 16:48
دوست عزیز
توسایت بوتان دیدم برای پکیج بنسرپرو 28000 و 30000 هد پمپ زده 5 متر شاید برای همین به شما گفتند پکیج خارجی بخرید که 28000 شون هد 7 متر دارند

so_rezaee
10-09-2014, 00:33
سلام به دنبال خرید پکیج هستم. با خوندن فرمایشات دوستان تو این سایت متوجه شدم که تقریبا همه مارکهای پکیج بالاخره یه مشکلی پیدا میکنند!!! واقعا نمیشه یه مارکی رو انتخاب کنی و خیالت راحت باشه!!
1- ساختمان ما 3 طبقه هستش من هم طبقه دوم ( قائمشهر مازندران) هستم متراژ خونه 90 متر.سازنده ملک هم جای پکیج رو توی تراس سر پوشیده گذاشته. بینی و بین الهی اگه بی خیال پکیج بشم و یه آبگرمکن گازی ایستاده بخرم بزارم تو تراس و بخاری گازی برای گرمایش خونه بگیرم. بهتر نیست ؟؟!!!

2- اگه نه!! پکیج چه مارکی بگیرم که کمترین اذیت کردنو داشته باشه؟؟؟!!! (قبلا تو خونه ای بودم که اخگر داشت. تو زمستون ، داخل حموم، یهو آب سرد میشد ..... هر چی باهش ور میرفتی آبو گرم نمیکرد ..خدا ، چه داستانی بود؟!!)
ممنون از لطف شما

hesam.eng
10-09-2014, 08:16
سلام به دنبال خرید پکیج هستم. با خوندن فرمایشات دوستان تو این سایت متوجه شدم که تقریبا همه مارکهای پکیج بالاخره یه مشکلی پیدا میکنند!!! واقعا نمیشه یه مارکی رو انتخاب کنی و خیالت راحت باشه!!
1- ساختمان ما 3 طبقه هستش من هم طبقه دوم ( قائمشهر مازندران) هستم متراژ خونه 90 متر.سازنده ملک هم جای پکیج رو توی تراس سر پوشیده گذاشته. بینی و بین الهی اگه بی خیال پکیج بشم و یه آبگرمکن گازی ایستاده بخرم بزارم تو تراس و بخاری گازی برای گرمایش خونه بگیرم. بهتر نیست ؟؟!!!

2- اگه نه!! پکیج چه مارکی بگیرم که کمترین اذیت کردنو داشته باشه؟؟؟!!! (قبلا تو خونه ای بودم که اخگر داشت. تو زمستون ، داخل حموم، یهو آب سرد میشد ..... هر چی باهش ور میرفتی آبو گرم نمیکرد ..خدا ، چه داستانی بود؟!!)
ممنون از لطف شما

سلام دوست عزیز
پکیج بزار خیلی بهتر از بخاری از نظر امنیت و سالم بودن هوا که اکسیژنش سوخته نمیشه
فقط توی تراس باید اطاقک براش درست کنی و لوله هایی که به زیر پکیج متصل میشود را عایق کن
پکیج خوب بگیر مثل ایمر ، آریستون ، فرولی ، سونیه دوال ، والترو ، وایلانت و مارک های خوب دیگه

hesam.eng
10-09-2014, 08:28
سلام
آقای تعمیرکار 1 خبری از شما نیست
توی سایت جای خالی شما به شدت احساس میشه
امیدوارم هرجا هستین خوش باشین

shkz
11-09-2014, 18:36

ممنون از لطف شما

دوست عزیز شما که تجربه پکیج و مشکلاتشو داشتی. پکیج علاوه بر قیمت بالا هزینه نگهداری زیادی داره و اگه برق بره شما نه آب گرم مصرفی داری و نه گرمایش خونه. من اگه بودم همون آبگرمکن ایستاده میذاشتم و تو خونه هم بخاری. اگه دودکش خونه استاندارد باشه بخاری هیچ مشکلی نداره و کاملاً بی آزاره. ما خودمون پکیج داریم و همش آدم نگرانه که وسط سرما ی مرتبه از کار نیفته.

hesam.eng
11-09-2014, 19:26
دوست عزیز
بخاری باید شرایط نسبش باشه
1 . دودکش
2 . پنجره ها نباید دو جداره باشه
بعد از اون بخاری اکسیژن محیط را میسوزونه و اگر نفوذ هوا نباشه به مرور زمان مشکلات ریه ای ایجاد میکنه
اگر خواستی کل فضای ساختمان تون را گرم کنید مصرف گازش خیلی خیلی بیشتر از پکیج هست

صحبت شما درسته که میفرمایید اگر برق نباشه آب گرم ندارید اما خرابی هاش اگر پکیج خوب بخرید خرابی خیلی کمی داره حداقل سالهای اول بی دردسر کار میکنه
دیگه تصمیم با دوستمونه که ببینه چی بصرفش هست

تپل
12-09-2014, 14:22
سلام دوست عزیز
من در مورد بوتان نمیدونم چه پمپی هست روی پکیج هاش
معمولا اکثر پکیج ها هد پمپ پکیج های 24000 =5 متر ارتفاع هست
و هد پمپ 28000 = 7 متر ارتفاع
به همین دلیل شما پکیج 28000 با هد پمپ 7 متر بخری خوبه

هد اسمی پکیج های 30 کیلووات هم همون 5 متر است .

تا اونجایی که من اطلاع دارم در اکثر مارک پمپ 24 ها و 28 ها یکیه .

یا علی

تپل
12-09-2014, 14:25

ممنون از لطف شما

از نظر آسایش در زمستان قطعا پکیج بهتره .
دلایلش رو هم بچه ها گفتن .
فقط تجربه شما با یکی از بدترین مارک های ایرانی یعنی اخگر بوده که قطعا تجربه بدی بوده است .

همانطور که خودتون هم گفتید همه مارک ها میتونن به مورد بخورن و دستگاهی نیست که خراب نشه
فقط مهم اینه که خدمات پس از فروش خوبی داشته باشه

یا علی

تپل
12-09-2014, 14:27
سلام
لطفا دوستان بفرمایید آیا لاستیک داخل منبع انبساط پکیج مانند منبع انبساط پمپ قابل تعویض است؟(پکیج دیواری اخگر)
آیا تاریخ تولید منبع انبساط نو موقع خرید اهمیت دارد چون یک فروشنده می گفت ممکن است مدتی در انبار مانده باشد وباید به آن توجه کرد !!!
با تشکر

نه قابل تعویض نیست .

تاریخ تولیدش اهمیتی نداره . اگر قدیمی باشه شارژ میشه

بطور کل تکنسین نصب هنگام راه انداژی اونو چک میکنه و جای هیچ نگرانی ای نیست

یا علی

تپل
12-09-2014, 14:29
با سلام

اگر سختی آب شما پایینه انتخاب خوبی انجام شده .

توی زنجان حداقل 150 متر رو جواب میده . میمونه تعداد پره هایی که شما میزاری .

بطورکل استفاده از این بکیج یکی دو نکته داره که اگر رعایت بشه دستگاه فوق العاده ای براتون خواهد بود.

رادیاتور قطعا بوتان نصب کن که بهترین پره ای های بازار است.

یا علی

تپل
12-09-2014, 14:41
سلام
ممنون.

دوست عزیز

نه 90 متر متراژ بالایه و نه 1.5 متر.

من امروز برای یک آپارتمان 350 متری که 15 لوپ داشت و یکی از اتاقاش هم که از همه از پکیج دورتر بود 1.5 متری بالاتر بود یه دستگاه کار کردم و جواب دادن دستگاه این ساختمانها نگرانی دارند .

به نظر من شما یک پکیج CV بگیر .

اگر هم میخوای زیاد پول بدی پنسره پرو .

موفق باشید .

so_rezaee
13-09-2014, 07:33
دوست عزیز شما که تجربه پکیج و مشکلاتشو داشتی. پکیج علاوه بر قیمت بالا هزینه نگهداری زیادی داره و اگه برق بره شما نه آب گرم مصرفی داری و نه گرمایش خونه. من اگه بودم همون آبگرمکن ایستاده میذاشتم و تو خونه هم بخاری. اگه دودکش خونه استاندارد باشه بخاری هیچ مشکلی نداره و کاملاً بی آزاره. ما خودمون پکیج داریم و همش آدم نگرانه که وسط سرما ی مرتبه از کار نیفته.

دوست عزیز : آنکه شیران را کند روبه مزاج ترس از چشم غره نسوان است آی امان و آی امان :n22::n24: ------->> :n28:
اگه دست خودم بود که یه ثانیه هم معطل نمیکردم......

منزل ما پنجره ها دو جداره نیست معمولیه.من میتونم دیوار سمت حیاط رو سوراخ کنم و لوله بخاری رو از اون بدم بیرون(هم برای حال و هم برای خواب) .
سر دودکش رو بدم بیرون کافیه ؟ یا اینکه وقتی دادمش بیرون ارتفاعش رو ببرم بالا؟ یا اینکه قبل از خروج لوله به بیرون ارتفاعش رو بالا ببرم؟ ضمنا دیواره ساختمون سمت حیاط مون ایزوگام شده هست. یکی میگفت چون لوله بخاری گرم میشه ممکنه خطر داشته باشه! درسته؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-09-2014, 12:22
منزل ما پنجره ها دو جداره نیست معمولیه.من میتونم دیوار سمت حیاط رو سوراخ کنم و لوله بخاری رو از اون بدم بیرون(هم برای حال و هم برای خواب) .سر دودکش رو بدم بیرون کافیه ؟ یا اینکه وقتی دادمش بیرون ارتفاعش رو ببرم بالا؟ یا اینکه قبل از خروج لوله به بیرون ارتفاعش رو بالا ببرم؟ ضمنا دیواره ساختمون سمت حیاط مون ایزوگام شده هست. یکی میگفت چون لوله بخاری گرم میشه ممکنه خطر داشته باشه! درسته؟سلام. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d8%a7%d8%b1%db%8c%20%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86 %d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af

تپل
13-09-2014, 13:21
سر دودکش رو بدم بیرون کافیه ؟ یا اینکه وقتی دادمش بیرون ارتفاعش رو ببرم بالا؟ یا اینکه قبل از خروج لوله به بیرون ارتفاعش رو بالا ببرم؟ ضمنا دیواره ساختمون سمت حیاط مون ایزوگام شده هست. یکی میگفت چون لوله بخاری گرم میشه ممکنه خطر داشته باشه! درسته؟
خیر بسیار خطرناکه :4:

این کارباعث بوجود آمدن مکش معکوس در واحدتون میشه که هرساله عده ای از هموطنانمون به خاطر این پدیده می میرند:n30:

دودکش باید تا بالای پشت بام بره و از ساختمان 80 سانت هم بالاتر بره. +یک کلاهک H

ضمنا بالوله های فلزی گالوانیزه نمیشه . ختما باید سیمانی یا آزبست باشه .

armin_12ir
14-09-2014, 16:51
سلام .من برای 5واحد نوساز میخوام پکیج بگیرم ولی نمیدونم چی خوبه و چی بده و از طرفی سازندمون میگه ایران رادیاتور.مساحت کل 100 متر هست و برای سالن 3 رادیاتور و 2اتاق دیگر هرکدام 1 عدد رادیاتور در نظر گرفته شده. از شما استاد عزیز تقاضا دارم راهنمایی بفرمایید برای این ساختمان چه پکیجی خوبه.ممنون

tamirkar1
14-09-2014, 19:09
سلام
راستش توی خونه تعمیرات داریم انجام میدیم و اصلا وقت حضور در اینجا را ندارم. انشالا به زودی زود بر میگردم.
سلام
آقای تعمیرکار 1 خبری از شما نیست
توی سایت جای خالی شما به شدت احساس میشه
امیدوارم هرجا هستین خوش باشین

so_rezaee
15-09-2014, 07:54
سلام
راستش توی خونه تعمیرات داریم انجام میدیم و اصلا وقت حضور در اینجا را ندارم. انشالا به زودی زود بر میگردم.

سلام
یاد کارتون معاون کلانتر افتادم.... (مطمئن باشید بزودی با یه برنامه کاملا جدید برمیگردیم).:n08:

so_rezaee
15-09-2014, 08:27
سلام خدمت دوستان
بالاخره به این نتیجه رسیدم که پکیج ایرانی بگیرم. چون خارجی هاش هم گرونه و هم خدمات پس از فروش زیاد مطمئنی نداره

1- بین پکیج بوتان Roma 24 KIS و ایساتیس 24000 (البته اگر دو مبدله اش تو بازار باشه. چون فروشگاهها فقط تک مبدله( 26FF) رو دارند ) کدوم یکی بهتره؟(برای ساختمان سه طبقه - واحد من هم 90 متری طبقه 2- مکان پکیج هم رو تراس سرپوشیده - در مازندران)
2-مکان پکیج روی تراسه (سرپوشیده).لازمه دودکش دو جداره هم بگیرم ؟ فروشنده میگه دودکش دوجداره مصرف دستگاه رو پایین میاره! به نظر می ارزه ؟
3- فروشگاه بوتان و البته سایر مارکها هم همینطور ، میگن که خرید و نصب رسوبگیر اجباریه (جزو لوازم جانبی دستگاهه ; که این لوازم جانبی حدود 200 هزار تومنه!!)وگرنه دستگاه شامل گارانتی نمیشه؟! واقعا همینطوره؟ آخه رسوبگیراشون هم فقط رسوبگیره شیمیاییه(همون پلی فسفات...) . و اصلا رسوبگیر مغناطیسی رو قبول ندارن ومیگن کار دستگاه رو مختل میکنه. میشه بعدا رسوبگیر مغناطیسی نصب کرد؟
4- آب منطقه ما از لحاظ املاح زیاد جالب نیست. با این حال اگه پکیج تک مبدله بگیرم به همراه دستگاه رسوبگیر خوبه؟ بعدا دچار مشکل نمیشم؟( آخه یه 250 تومنی با دو مبدله اختلاف قیمت دارن)
با تشکر
یاعلی

armin_12ir
15-09-2014, 12:03
سلام .من برای 5واحد نوساز میخوام پکیج بگیرم ولی نمیدونم چی خوبه و چی بده و از طرفی سازندمون میگه ایران رادیاتور.مساحت کل 100 متر هست و برای سالن 3 رادیاتور و 2اتاق دیگر هرکدام 1 عدد رادیاتور در نظر گرفته شده. از شما استاد عزیز تقاضا دارم راهنمایی بفرمایید برای این ساختمان چه پکیجی خوبه.ممنون

so_rezaee
15-09-2014, 12:53
سلام
نظرتون راجع به پکیج مخزنی چیه؟
یکی از همکارام پکیج مخزنی مارک سپید رو خریده خیلی ازش راضیه! میگه الان 3 سال خریدمش حتی یک بار هم نیاز به تعمیرکار پیدا نکردم! سیستمش طوریه که خیلی دیر رسوب میگیره!
البته خیلی هم ارزون تره . کارخونش تو کرجه
نظر شما چیه؟

92430
15-09-2014, 23:31
سلام بر دوست عزیز،اگه میخای خیالت از خدمات دهی ومصرف گازوبرق راحت باشه پکیج ایساتیس 30هزار خریداری کن تاهمیشه آسوده خاطر باشی،درمورد رادیاتور هم هر متراژی از ساختمان یک پره لازمه که برای مساحت منزل شما که 100متر هستش 100پره نیاز داره تاکاملا منزل شمارا گرم کند وخیال شماهم راحت باشد.:n01:

92430
15-09-2014, 23:47
باسلام خدمت دوست عزیز،اگه میخای با این شرایط منزلتون پکیج خریداری کنی وخدمات خوبی هم داشته باشه پکیج ایساتیس خریداری کن مدل نیواستار30هزار وبرای بلندی اتاق هم یک پمپ اضافه سر راه دستگاه نصب کن تا هیچ وقت مشکلی برات بوجود نیاد،این هم بگم که ایساتیس جوابگو 24ساعته از تلفن های شما هستش تابه شما بهترین خدمات بدهندوشمارا راهنمایی کنند.

تپل
16-09-2014, 21:52

ایران رادیاتور نگیر.

چه پکیج و چه رادیاتور

برای پکیج بوتان و ایساتیس رو میتونی انتخاب کنی . البته مارک های خارجی زیادی هم هستش که اونها هم خوبن

برای رادیاتور اگر پره ای میخوای که قطعا بوتان ولی اگر پانلی میخوای سانیکا ، اِ ج آ انخاب های خوبی هستند

تپل
16-09-2014, 22:04
سلام
نظرتون راجع به پکیج مخزنی چیه؟
یکی از همکارام پکیج مخزنی مارک سپید رو خریده خیلی ازش راضیه! میگه الان 3 سال خریدمش حتی یک بار هم نیاز به تعمیرکار پیدا نکردم! سیستمش طوریه که خیلی دیر رسوب میگیره!
البته خیلی هم ارزون تره . کارخونش تو کرجه
نظر شما چیه؟
این مارک رو ندیدم ولی روی پکیج های مخزن دارهای داخلی نظرمثبتی ندارم
البته نوع خاصی از مخزن دارها که خارجی هستند ( در داخلی ها بوتان یک مدشون رو داره که البته وارداتیه ) که دستگاههای خیلی خوبی هستند ولی مصارف خاص دارند .
مصرفمخزنی ها هم بالاتره .

سلام خدمت دوستان
بالاخره به این نتیجه رسیدم که پکیج ایرانی بگیرم. چون خارجی هاش هم گرونه و هم خدمات پس از فروش زیاد مطمئنی نداره

1- بین پکیج بوتان Roma 24 KIS و ایساتیس 24000 (البته اگر دو مبدله اش تو بازار باشه. چون فروشگاهها فقط تک مبدله( 26FF) رو دارند ) کدوم یکی بهتره؟(برای ساختمان سه طبقه - واحد من هم 90 متری طبقه 2- مکان پکیج هم رو تراس سرپوشیده - در مازندران)
2-مکان پکیج روی تراسه (سرپوشیده).لازمه دودکش دو جداره هم بگیرم ؟ فروشنده میگه دودکش دوجداره مصرف دستگاه رو پایین میاره! به نظر می ارزه ؟
3- فروشگاه بوتان و البته سایر مارکها هم همینطور ، میگن که خرید و نصب رسوبگیر اجباریه (جزو لوازم جانبی دستگاهه ; که این لوازم جانبی حدود 200 هزار تومنه!!)وگرنه دستگاه شامل گارانتی نمیشه؟! واقعا همینطوره؟ آخه رسوبگیراشون هم فقط رسوبگیره شیمیاییه(همون پلی فسفات...) . و اصلا رسوبگیر مغناطیسی رو قبول ندارن ومیگن کار دستگاه رو مختل میکنه. میشه بعدا رسوبگیر مغناطیسی نصب کرد؟
4- آب منطقه ما از لحاظ املاح زیاد جالب نیست. با این حال اگه پکیج تک مبدله بگیرم به همراه دستگاه رسوبگیر خوبه؟ بعدا دچار مشکل نمیشم؟( آخه یه 250 تومنی با دو مبدله اختلاف قیمت دارن)
با تشکر
یاعلی

1- هر دو دستگاههای خوبی هستند . با توجه به اینکه در بند 4 گفتید املاح آبتون زیاده دو مبدله بگیرید ! پس نیواستارمنتفیه
ایساتیس سوپرلوکس کمه ولی سیمات موجوده میتونید سیمات بگیرید ولی نظر من روی روما است .
ضمناCV هم انتخاب خوبیه .

2-چون روی تراسه در مورد مصرفتون تاثیرزیادی نداره
ولی در هر حال دودکش دوجداره توصیه میشه

3- بستن سختی گیر در محصولات بوتان اجباری نیست و اختیاریه

ولی ایساتیس اجباریه .
البته مدتهاست که در بسته فاابریک پالمو سختی گیرمغناطیسی جایگزین پلی فسفات ها شده !

4- حتما دو مبدله بگیرید
اپتیمابگیرید زیر دو تومن یا روما زیر2.200
CV حتی زیر1600 است .

یا علی

armin_12ir
17-09-2014, 10:00
ایران رادیاتور نگیر.

چه پکیج و چه رادیاتور

برای پکیج بوتان و ایساتیس رو میتونی انتخاب کنی . البته مارک های خارجی زیادی هم هستش که اونها هم خوبن

برای رادیاتور اگر پره ای میخوای که قطعا بوتان ولی اگر پانلی میخوای سانیکا ، اِ ج آ انخاب های خوبی هستندسلام.پکیج بوتان کدام مدلش خوب هست؟

تپل
17-09-2014, 14:22
سلام.پکیج بوتان کدام مدلش خوب هست؟

بجز BN324i همه مدلهاش از دستگاههای خیلی خوب هستند .ولی بستگی به کاربرد و منزلتون داره .
یکی از جا افتاده ترین مدلها اپتیما است .
بهتره مشخصات کامل شرایط بدید تا بهترین مدل رو پیشنهاد بدیم

یا علی

armin_12ir
17-09-2014, 14:32
سلام.من برای طبقه اول و سوم میخوام بخرم و متراژ هر واحد 100 متر هست و برای سالن 3عدد جای شوفاژ ایجاد شده و 2 عدد هم برای اتاقها.پکیج در بالکن قرار میگیره و بعدش باید شوفاژ سالن تغذیه بشه و بعد حمام دستشویی و در انتها هم 2 اتاق.ممنون از راهنمایی

mohamad7452
17-09-2014, 22:02
با سلام خدمت دوستان.
از دوستان کسی در مورد پکیج ری اطلاعاتی داره؟
کیفیت وخدماتش چطوره؟

تپل
17-09-2014, 22:31
سلام.من برای طبقه اول و سوم میخوام بخرم و متراژ هر واحد 100 متر هست و برای سالن 3عدد جای شوفاژ ایجاد شده و 2 عدد هم برای اتاقها.پکیج در بالکن قرار میگیره و بعدش باید شوفاژ سالن تغذیه بشه و بعد حمام دستشویی و در انتها هم 2 اتاق.ممنون از راهنمایی

سختی آب منطقه تان چطوره ؟
زیاد رسوب داره یا معمولیه ؟

واحد ها رو برای فروش میخواید یا اجاره یا خودتان میخواید استفاده کنید ؟

Amir-Rainman
18-09-2014, 08:53
با سلام

برای یه خونه 75 متری چندتا پره برای شوفاژ مناسب هست؟
پذیرایی 26 متر - 2 اتاق 10 متری
طبقه اول و پایینش پارکینگ - پنجره ها دو جداره هستن و دیوارا هم عایق

armin_12ir
18-09-2014, 09:10
سختی آب منطقه تان چطوره ؟
زیاد رسوب داره یا معمولیه ؟

واحد ها رو برای فروش میخواید یا اجاره یا خودتان میخواید استفاده کنید ؟سلام.ابش معمولی و خودمان میخوایم ساکن بشیم

تپل
18-09-2014, 13:51
با سلام

برای یه خونه 75 متری چندتا پره برای شوفاژ مناسب هست؟
پذیرایی 26 متر - 2 اتاق 10 متری
طبقه اول و پایینش پارکینگ - پنجره ها دو جداره هستن و دیوارا هم عایق
اگر برای همین رشت میخواید 2تا 15 پره بوتان در سالن و دو تا 10 پره در اتاق ها مناسبه و جواب میده
اگر طبعا به گرمای بیشتری نیاز دارید میتونید به هر بلوک دو پره اضافه کنید که پرفکت باشه
برای مارک های دیگه متفاوته

Amir-Rainman
18-09-2014, 13:57
اگر برای همین رشت میخواید 2تا 15 پره بوتان در سالن و دو تا 10 پره در اتاق ها مناسبه و جواب میده
اگر طبعا به گرمای بیشتری نیاز دارید میتونید به هر بلوک دو پره اضافه کنید که پرفکت باشه

اگه از مارک ایران رادیاتور باشه چطوره؟ چون پکیج ایران رادیاتوره، احتمال خیلی زیاد پره هم ایران رادیاتور بشه !!

اما برای طبقه سوم همین ساختمون (طبقه آخر نیست) 39 پره نصب کردن و گفتن همین کافیه!
چطوریه که طبقه اول 50 تا میخواد ، طبقه سوم 39 تا ؟؟!!:n13:

تپل
18-09-2014, 14:05

اپتیمای 24KIS یا رومای 24KIS بگیرید
( البته اگر در تراس دودکش ندارید ! )

فرقشون هم فقط در اینه که روما یک صفحه دیجیتال داره و 200 تومن هم بالاتره

از نظر فنی و داخلی تفاوتی ندارند

تپل
18-09-2014, 14:23
اگه از مارک ایران رادیاتور باشه چطوره؟ چون پکیج ایران رادیاتوره، احتمال خیلی زیاد پره هم ایران رادیاتور بشه !!

اما برای طبقه سوم همین ساختمون (طبقه آخر نیست) 39 پره نصب کردن و گفتن همین کافیه!
چطوریه که طبقه اول 50 تا میخواد ، طبقه سوم 39 تا ؟؟!!:n13:

قطعا رادیاتورهای بوتان بهتر از ایرانه . یکی از دلایلش اینه که رادیاتورهای بوتان از داخل رنگ شدست و آب با آلمینیوم در تماس نیست ولی در ایران رادیاتور اینطوری نیست و آب با آلومینیوم در تماسه که بینشون واکنش ایجاد میشه و گازهیدروژن ایجاد میشه که نیاز به هواگیری است .

از نظر تعداد هم ، کف سرد عامل تاثیر گذاری در پایین آوردن دمای منزل و بالا رفتن تعداد رادیاتورها داره .

پره های طبقه بالای پارکینگ 20% بیشتر از طبقات میانی باید باشند که همینی که من گفتم میشه

ولی این مورد با حرف که بگی کافیه حل نمیشه . وقتی که توی زمستان سردت بشه دیگه حرف آدم رو گرم نمیکنه .
باید پیش بینی زمستان های سردی که شاید هرچند سال میاد و برف و یخبندان شدید میشه جواب گرفت .

به نظر من شما حداقل 5000 کیلوکالری در ساعت گرما میخواید .(طبق فرمولها که خیلی بیشتر )

armin_12ir
19-09-2014, 10:20
سلام.ابش معمولی و خودمان میخوایم ساکن بشیمسلام.تپل عزیز منتظر جوابتون هستم.ممنون

nimkate_tanha
19-09-2014, 11:51
سلام
من دوره تعمیرات پکیج رو گذروندم
دو تا سئوال ازتون داشتم
یکی اینکه میخواستم بدونم اگه قطعات یدکی پکیج هایی مثل بوتان ، سونیه دوال و وایلانت و... رو بخواهیم کسی هست شماره مرکز فروش قطعات رو داشته باشه؟؟؟(ترجیحا اصفهان)
دوم اینکه واسه گرفتن کد تعمییرات برند هایی مثل سونیه دوال و وایلانت باید چی کار کرد؟
ممنون میشم جوابمو بدین....

تپل
19-09-2014, 18:22
سلام
دو تا سئوال ازتون داشتم
یکی اینکه میخواستم بدونم اگه قطعات یدکی پکیج هایی مثل بوتان ، سونیه دوال و وایلانت و... رو بخواهیم کسی هست شماره مرکز فروش قطعات رو داشته باشه؟؟؟(ترجیحا اصفهان)
دوم اینکه واسه گرفتن کد تعمییرات برند هایی مثل سونیه دوال و وایلانت باید چی کار کرد؟

من از اصفهان خبر ندارم .
برای گرفتن کد پکیج با شرکتی که میخواید نمایندگیش رو بگیرید تماس بگیرید .
معمولا مدارک میخوان و با توجه به شرایط و نیازهاشون اقدام میکنند .

تپل
19-09-2014, 18:28
سلام.تپل عزیز منتظر جوابتون هستم.ممنون

با توجه به مارک ها و مدلهای موجود در بازار ، فعلا بهترین انتخاب داخلی بوتانه .

در میان محصولات بوتان شما اگر در تراس دودکش مناسب نداری ، یا اپتیمای 24KIS بگیر و یا رومای 24KIS

تفاوتشون هم فقط در صفحه نمایش (display) ای است که روما دارد . و الا از نظر داخلی تفاوتی ندارند
روما به این خاطرحدود 200 تومن قیمتش بالاتره .

hesam.eng
20-09-2014, 16:19
سلام
دو تا سئوال ازتون داشتم
سلام
دوست عزیز دفتر مرکزی سونیه دوال و وایلانت اصفهان - خیابان عباس آباد هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-09-2014, 10:50
سلام دوستان . بوردِ پکیج اگه بسوزه چند صد هزار تومن میذاره رو دستتون . حتماً براش محافظ بذارین و وقتی میخواین از برق بکشینش , اول خاموشش کنین بعد سیمش رو از برق بکشین . محافظ انواع و آمپرهای مختلف داره . به مغازه دار بگین برای پکیج هست .

92430
25-09-2014, 20:01
با سلام خدمت دوست عزیزم ،برای نصب رادیاتور باید به اعضای هرمتر مربع یک پره استفاده کنی یعنی برای پذیرایی 26پره نیاز داره وبرای هرکدام از اتاق ها 10پره نیاز داره تا منزل شما کاملا گرم شود واگه از پکیج ایساتیس هم استفاده کنید دیگه هیچ نگرانی برای شما بوجود نمیاد.:n26:

so_rezaee
27-09-2014, 13:45
با سلام
پکیج های مخزنی مثل مارک سپید (کارخونش تو کرجه) در مقایسه با پکیج های معمولی مثل بوتان، مصرف گاز کدومشون کمتره؟ یعنی اختلاف مصرفشون زیاد باشه!
با تشکر

تپل
27-09-2014, 14:39
با سلام
پکیج های مخزنی مثل مارک سپید (کارخونش تو کرجه) در مقایسه با پکیج های معمولی مثل بوتان، مصرف گاز کدومشون کمتره؟ یعنی اختلاف مصرفشون زیاد باشه!
با تشکر

البته من این مارک سپید رو ندیدم ولی موارد مشابهی که دیدم و ساخت داخل بوده ،
بطور کل مصرف گاز بیشتری از پکیج های دیواری مانند بوتان و ... دارند .
و راندمان پایینتری از اینها دارند .
مصرف پکیج های دیواری فوری کمتر از اینهاییست که شما نام بردید

ghahremanimehdi
27-09-2014, 17:20
برای خونه ی 120 متری با مشخصات زیر چه پکیجی بخرم ؟
دو خوابه هر خواب حدود 10 متر مربع - رادیاتور 15 پره در هر اتاق خواب
حمام حوله خشک کن
دو عدد رادیاتور 20 پره در پذیرایی (مساحت پذیرایی 55 متر حدودا)
منطقه کرج-و طبقه آخر هستیم.
ضمنا آیا میشه پکیجو تو بالکن نصب کنم ؟ آیا زمستونها خراب نمیشه ؟ یا یخ نمیزنه ؟ مصرفش بالاتر نمیره ؟
--------------------
لطفا تعداد پره های مورد نیازم رو هم حساب کنید؟آیا اون تعدادی که نوشتم کافیه ؟

تپل
27-09-2014, 21:48
حمام حوله خشک کن
ضمنا آیا میشه پکیجو تو بالکن نصب کنم ؟ آیا زمستونها خراب نمیشه ؟ یا یخ نمیزنه ؟ مصرفش بالاتر نمیره ؟
--------------------

پکیج های 24 کیلووات جواب میدن
اگر رادیاتور با کیفیت استفاده کنی 15 پره برای اتاق زیاده ولی اگر تمایلداری بالاتر ببندی کار خیلی خوبیه !
پذیرایی با آشپزخانه 55 متره ؟

پکیج ها اکثرا سیستم آنتی فیریز دارند و در برابر یخ زدگی واکنش نشان میدهند
ولی احتمال عمل نکردن این سیستم به خاطر دلایل فنی و قطع برق است
ضمن اینکه دستگاه در تراس به سبب وجود گرد و خاک و سایر عوامل تحت تاثیر عوامل جوی میگیره .
مگر اینکه تراستون رو با پنجره یا ... ببندید
مصرف گاز هم کمی بالاتر میره
موفق باشید

تپل
27-09-2014, 21:50
حمام حوله خشک کن
--------------------

اگر رادیاتور با کیفیت استفاده کنی 15 پره برای اتاق زیاده ولی اگر تمایلداری بالاتر ببندی کار خیلی خوبیه !

ضمن اینکه دستگاه در تراس به سبب وجود گرد و خاک و سایر عوامل تحت تاثیر عوامل جوی میگیره .
موفق باشید

ghahremanimehdi
28-09-2014, 09:07

موفق باشید

پذیرایی با آشپزخانه 62 متره حدودا
چه مارک و چه مدلی خوبه؟ که خرابیش کم باشه و قطعات یدکیش موجود؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-09-2014, 17:19
با سلامپکیج های مخزنی مثل مارک سپید (کارخونش تو کرجه) در مقایسه با پکیج های معمولی مثل بوتان، مصرف گاز کدومشون کمتره؟ یعنی اختلاف مصرفشون زیاد باشه!با تشکرسلام . مخزنی اتلافِ انرژیِ بیشتری داره چون مخزن هم به سیستم اضافه میشه و هر چقدر هم مخزن رو عایق بندی کنند باز هم اتلاف انرژی داره .

so_rezaee
29-09-2014, 09:13
سلام . مخزنی اتلافِ انرژیِ بیشتری داره چون مخزن هم به سیستم اضافه میشه و هر چقدر هم مخزن رو عایق بندی کنند باز هم اتلاف انرژی داره .

QUOTE=MOHAMMAD_ASEMOONI;8403920]سلام . مخزنی اتلافِ انرژیِ بیشتری داره چون مخزن هم به سیستم اضافه میشه و هر چقدر هم مخزن رو عایق بندی کنند باز هم اتلاف انرژی داره .[/QUOTE]

ضمن تشکر از پاسخ شما

ولی من گمون میکنم مصرف بیشتر این دستگاه در مقابل امتیازاتی که این دستگاه داره قابل چشم پوشی هستش. از طرف دیگه چون نهایت پرمصرفی هم مربوط به سه یا 4 ماه از سال میشه!
همکارم من این دستگاه رو داره(البته مارک سپید رو داره از مارکهای دیگه خبر ندارم) . میگه سه ساله خریدمش حتی یکبار هم تو این سه سال مشکل پیدا نکرده که نیاز به تعمیرکار داشته باشه. هرچند وقت سنگهای رسوبگیر رو میشوره دوباره میزاره سرجاش.
مزیت مهمش اینه که خیلی دیر رسوب میگیره. دیگه اینکه گرمای خوبی هم داره. دیگه اینکه کاملا مکانیکیه. دیجیتالی و... نیست که اگه بردش بسوزه خدا تومن پول بدی.
خود نصاب هاش میگن این دستگاه حداقل تا 5 سال باهات کاری نداره.
تنها بدیش خدمات پس از فروششه . که خوب تیست. که اون هم مهم نیست . چون این دستگاه حداقل تو 4 سال اول هیچ مشکلی نداره. خوب مگه شرکتهای دیگه که گارانتی و مثلا خدمات خوبی دارند، مدت زمانش چقدره؟ نهایتا 24 ماه یا 28 ماهه هستش. بعدش شروع میکنن به پول گرفتن.
این دستگاه از اونجاییکه مکانیکیه . گمون میکنم اگه خراب هم بشه هزینه تعمیرش پایینه.
من حتی از بعضی نمایندگیهای قبلی این مارک پرسیدم راجب این دستگاه. که مثلا خیلی گله داشتند از خدمات پس از فروشش. ولی خودشون به من گفتند مدلهای جدید این کارخونه که مخزنی نبوده و فن دار بوده خیلی اذیت کرده. ولی خود اونها گفتن اگه مدلهای قدیمی ترش که مخزنی و بدون فن بوده رو گیر بیاری خیلی خوبه و خرابی نداره..
از همه مهمتر قیمتشه که خیلی ارزون تره.. 1.450.000 . شما بگید سر جمع به صرفه تر و خاطر جمع تر نیست؟؟!!

payamerahaee
29-09-2014, 15:40
QUOTE=MOHAMMAD_ASEMOONI;8403920]سلام . مخزنی اتلافِ انرژیِ بیشتری داره چون مخزن هم به سیستم اضافه میشه و هر چقدر هم مخزن رو عایق بندی کنند باز هم اتلاف انرژی داره .

ضمن تشکر از پاسخ شما

ولی من گمون میکنم مصرف بیشتر این دستگاه در مقابل امتیازاتی که این دستگاه داره قابل چشم پوشی هستش. از طرف دیگه چون نهایت پرمصرفی هم مربوط به سه یا 4 ماه از سال میشه!
همکارم من این دستگاه رو داره(البته مارک سپید رو داره از مارکهای دیگه خبر ندارم) . میگه سه ساله خریدمش حتی یکبار هم تو این سه سال مشکل پیدا نکرده که نیاز به تعمیرکار داشته باشه. هرچند وقت سنگهای رسوبگیر رو میشوره دوباره میزاره سرجاش.
مزیت مهمش اینه که خیلی دیر رسوب میگیره. دیگه اینکه گرمای خوبی هم داره. دیگه اینکه کاملا مکانیکیه. دیجیتالی و... نیست که اگه بردش بسوزه خدا تومن پول بدی.
خود نصاب هاش میگن این دستگاه حداقل تا 5 سال باهات کاری نداره.
تنها بدیش خدمات پس از فروششه . که خوب تیست. که اون هم مهم نیست . چون این دستگاه حداقل تو 4 سال اول هیچ مشکلی نداره. خوب مگه شرکتهای دیگه که گارانتی و مثلا خدمات خوبی دارند، مدت زمانش چقدره؟ نهایتا 24 ماه یا 28 ماهه هستش. بعدش شروع میکنن به پول گرفتن.
این دستگاه از اونجاییکه مکانیکیه . گمون میکنم اگه خراب هم بشه هزینه تعمیرش پایینه.
من حتی از بعضی نمایندگیهای قبلی این مارک پرسیدم راجب این دستگاه. که مثلا خیلی گله داشتند از خدمات پس از فروشش. ولی خودشون به من گفتند مدلهای جدید این کارخونه که مخزنی نبوده و فن دار بوده خیلی اذیت کرده. ولی خود اونها گفتن اگه مدلهای قدیمی ترش که مخزنی و بدون فن بوده رو گیر بیاری خیلی خوبه و خرابی نداره..
از همه مهمتر قیمتشه که خیلی ارزون تره.. 1.450.000 . شما بگید سر جمع به صرفه تر و خاطر جمع تر نیست؟؟!![QUOTE=payamerahaee;8404816]

دقیقا همینطور که گفتید پکیج زمینی نسبت به پکیج دیواری هم برای سرویسکار وهم برای مصرف کننده دارای حسن های زیادی هستش که هر چقدر از لحاظ مکانیکی ساده تر و کم حجم تر باشه برتریش بیشتر هم میشه واین یه
4تا=2*2 سادست هر چی قطعات کمتری درگیر باشن در نتیجه خراب کمتری داره وسرویسکار در تشخیص عیب راحتتره.
ولی در مورد خدمات پس از فروش یه مقدار باید تامل کرد,محصولی که خدمات نداشته باشه میتونه در اینده شمارو به دردسر بندازه.
ولی در مورد برند سپید چیزی نشنیدم

kamyab11
29-09-2014, 22:14
سلام دوستان گرامی
دوسال پیش خانه ای خریدم که پکیج بوتان BL220 داشت تا چند وقت پیش هم بدون مشکل کار می کرد اما از ماه گذشته هر وقت دلش بخواد آبگرم داره هر وقت هم نخواد آبش سرده بخوام فنی تر صحبت کنم وقتی آبگرم باز میکنم سیستم جرقه می زنه شعله روشن میشه اماجرقه زدن ادامه پیدا میکنه تا اینکه شعله خاموش بشه ومتاسفانه آب سرده به تمام نمایندگی ها زنگ زدم ومراجعه کردم اما هیچکس حاضر نشد برای تعمیر بیاد ومتفق القول میگفتن آفتابه خرج لحیمه !! باید پکیج نو بخری
لطفا اگر راهی داره راهنمایی کنید تا خودم دست به آچار بشم

تپل
30-09-2014, 00:06
سلام دوستان گرامی
دوسال پیش خانه ای خریدم که پکیج بوتان BL220 داشت تا چند وقت پیش هم بدون مشکل کار می کرد اما از ماه گذشته هر وقت دلش بخواد آبگرم داره هر وقت هم نخواد آبش سرده بخوام فنی تر صحبت کنم وقتی آبگرم باز میکنم سیستم جرقه می زنه شعله روشن میشه اماجرقه زدن ادامه پیدا میکنه تا اینکه شعله خاموش بشه ومتاسفانه آب سرده به تمام نمایندگی ها زنگ زدم ومراجعه کردم اما هیچکس حاضر نشد برای تعمیر بیاد ومتفق القول میگفتن آفتابه خرج لحیمه !! باید پکیج نو بخری
لطفا اگر راهی داره راهنمایی کنید تا خودم دست به آچار بشم

دستگاه باید توسط نمایندگی دیده بشه و مورد موردی نیست که علاج نداشته باشه یا پر درد سر باشه .

ولی در کل دوره پکیج های BL220 دیگه تموم شده و اگر منزل تون اجاره ای نیست بهتره بفکر یک دستگاه جدید باشید

تپل
30-09-2014, 00:10
پذیرایی با آشپزخانه 62 متره حدودا
چه مارک و چه مدلی خوبه؟ که خرابیش کم باشه و قطعات یدکیش موجود؟؟

همون دو تا بیستا برای سالن مناسبه .برای اتاقها هم اگر مشکلی نیست 15 تا بزارید . هرچند میتونید دو یا سه پره هم کم کنید . البته این ها با رادیاتور بوتانه
اگر هم میخواید پنلی بزارید بگید تا محاسبه بشه
پکیج هم فعلا بوتان توی بورسه ... مدل اپتیما
ایساتیس هم خوبه که دو مبدلههاش توی بازار نیست .

ghahremanimehdi
30-09-2014, 08:53
همون دو تا بیستا برای سالن مناسبه .برای اتاقها هم اگر مشکلی نیست 15 تا بزارید . هرچند میتونید دو یا سه پره هم کم کنید . البته این ها با رادیاتور بوتانه
اگر هم میخواید پنلی بزارید بگید تا محاسبه بشه
پکیج هم فعلا بوتان توی بورسه ... مدل اپتیما
ایساتیس هم خوبه که دو مبدلههاش توی بازار نیست .

رادیاتور هام ایران رادیاتوره از این قدیمی ها ولی آلمینیومیه.
دو مبدل با تک مبدل چه فرقی داره ؟

M A M M U T
01-10-2014, 14:47
سلام یه پیکیج ایران رادیاتور دارم که سیستم لوله کشیش و همه چیش درسته فشار آب هم مثه همیشه س ولی چند روزه اصلا فندکش روشن نمیشه :( یعنی اصلا جرقه نمیزنه.... به نظرتون مشکل از کجاس؟

sadatbehbahani
04-10-2014, 14:15
ba salam
man dar karaj zendgi mikonam
bra ye vahd 75 mtri che pakiji monasbe?
radyator panli behtare ya parei
zemnn tabaqe 3 hastm
sakhtman 4 tabqas
pakijm to ashpaz khons

بهزاد70
04-10-2014, 23:34
سلام منم ميخواستم درمورد پكيج rayسوال كنم كه پكيج خوبيه ياكه نه ؟

arash1981
05-10-2014, 15:19
رادات پره ای یه مقدارگرون تره ولی بازده ای بیشتره مثلا5پره معادل پنل یک متریه.
پکیج بوتان بنسر خوبه

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk

matio0os
06-10-2014, 00:46
سلام دوستان
ببخشید من میخواستم واسه خونم یه پکیج بگیرم
که ساختمان تقریبا 200 متره و مجموعا 6 تا رادیاتور داره
سه تا داخل هال و دو تا تو دو اتاق خواب و یکی داخل حمام
میخوام یه مارک و یه مدل خوب بهم پیشنهاد کنید که هم قیمتا مناسب باشه و هم خدماتش خیلی خوب باشه
یکی بهم پکیج ایران رادیاتور را معرفی کرد بخاطر خدماتش
نظر شما چیه ؟
گزینه بهتری هم هست ؟
راستی والترو چجوریه ؟

تپل
06-10-2014, 01:03
سلام یه پیکیج ایران رادیاتور دارم که سیستم لوله کشیش و همه چیش درسته فشار آب هم مثه همیشه س ولی چند روزه اصلا فندکش روشن نمیشه :( یعنی اصلا جرقه نمیزنه.... به نظرتون مشکل از کجاس؟

باید راهنمایی بیشتری کنید . چون این مسئله برای چندین مورد میتونه پیش بیاد

تپل
06-10-2014, 01:08
سلام منم ميخواستم درمورد پكيج rayسوال كنم كه پكيج خوبيه ياكه نه ؟

از نظر کیفی و سیستمی دستگاه خوبیه ولی

از نظر خدماتی باید تحقیق کنید . چون نکته بسیار مهمیه .

تپل
06-10-2014, 01:15
سلام دوستان
میخوام یه مارک و یه مدل خوب بهم پیشنهاد کنید که هم قیمتا مناسب باشه و هم خدماتش خیلی خوب باشه
نظر شما چیه ؟
گزینه بهتری هم هست ؟
راستی والترو چجوریه ؟

ایران رودیاتور برای ساختمان شما اصلا انتخاب خوبی نیست

به نه سره پرو بوتان بگیرید

از والترو اطلاع دقیق ندارم ، نظر مثبتی هم بهش ندارم . بهتره در باره اش بیشتر تحقیق کنید

برای 200 متر تعداد رادیاتورهای سالن تان کم است . در انتخاب و محاسبه رادیاتئر دقت کنید

تپل
06-10-2014, 01:15
پکیج بوتان بنسر خوبه

اطلاعات غلط منتشر نکنید .

ghorbanzade
06-10-2014, 19:21
سلام
من یه خونه 62 متری در طبقه 4(آخرین طبقه) در مشهد دارم با یه پکیج بوتان 324i الان می خوام رادیاتور بذارم
پذیرایی تقریبا 30 متر با آشپزخونه
2 تا اتاق 9 متری
در نظرم هست که رادیاتور پنلی اط شرکت لوکس پن بگیرم
2 تا 1.2 برای پذیرایی
2تا 80 هم برای اتاق ها
بنا بر کاتالوگ ظرفیت 1.2 برابر 1922
ظرفیت 80 برابر 1281
لطفا در مورد خود شرکت لوکس پن و جنسش و کیفیتش راهنمایی کنید
ضمنا ابعاد انتخاب شده مناسب هست؟
یخ نزنیم زمستون؟

hesam.eng
06-10-2014, 19:48
سلام دوستان
نظر شما چیه ؟
گزینه بهتری هم هست ؟
راستی والترو چجوریه ؟

سلام دوست عزیز
والترو پکیج خوبی هست مونتاژ چین اما با قطعات با کیفیت بالا
فن بدون صدا و شیر گاز سیت ایتالیا که بهترین شیر گاز
و با مصرف انرژی کم
و برچسب انرژی B

hesam.eng
06-10-2014, 20:03
پکیج بوتان بنسر خوبه

دوست عزیز اطلاعات میدی با دلیل و مدرک بگو لطفا
توان حرارتی بوتان ILPrimo === ک 157 کیلو کالری در دلتا تی 60 درجه
و رادیاتور پنلی یک متری === میانگین 2110 کیلو کالری در دلتا تی 60 درجه میباشد ( البته رادیاتور های پنلی با بازدهی کمی پاین تر داریم و رادیاتور پنلی با بازدهی بالاتر با تکنولوژی جدید تر داریم که مارک جنرال والترو زده 1 متری بازده 2350 کیلو کالری )
حالا مقایسه :
15=157/2350 که یک متری میشود تقریبا معادل 15 پره بوتان
قیمت بوتان 397500=15*26500
قیمت پنلی مارک جنرال والترو که من دارم === 1متری === تقریا 370000
البته پنلی 270000 تومانی هم هست پنلی ترکیه ای والترو 440000 تومانی هم هست
امیدوارم بدردتون بخوره

armin_12ir
09-10-2014, 11:27
سلام
من طبق راهنمایی دوستان پکیج بوتان اپتیما رو خریدم و امیدوارم خوب از اب در بیاد
حالا دوستان چه مدل رادیاتور رو پیشنهاد میکنن و دلیل خوب بودنش رو هم توضیح بدید
ممنون

birang1357
11-10-2014, 08:22
سلام به دوستان
ما به تازگی به آپارتمان جدیدی نقل مکان کرده ایم که از سیستم پکیج در گرمایش آن استفاده شده
برند این پیکج هم ایران رادیاتور است. متاسفانه صدای این پکیج خیلی زیاده از دوستان درخواست دارم راهی برای حل این مشکل اگه وجود داره من را راهنمایی کنند. صدا در شب واقعا آزار دهنده است:n03:

hesam.eng
12-10-2014, 08:29
سلام
صدا اگر از فن باشه میشه با سرویس کردن و یا تعویض فن صدا را کم کرد
اگر موقع احتراق صدا میده باید فاصله جرقه زن تنظیم بشه و یا فشار گاز

hasanoooooooo
12-10-2014, 23:15
میگم بهترین پکیج الان تو ایرانیا کدومه؟ که خدمات پس از فروشش از همه بهتر باشه و اگه 7 8 سال بعد یک قطعه ای خواستیم گیرمون بیاد؟!!!

wanener
13-10-2014, 01:02
با سلام
خدمت همه کاربران سایت اساتید عزیز

من سوالاتی در خصوص خرید پکیج و رادیاتور دارم که با توجه به اینکه صفحات زیادی از این مبحــ رو خوندم پاسخ جامعی برای آنها پیدا نکردم از استاتید سپسا گزار خواهم بود اگر پاسخهای خود را به همراه توضیحات و دلالیل پیشنهاد اعلام بفرمانید . لطفا پایخ تبلیغاتی ندهید زیرا اگر توضیحی برای آن نباشد عملا بی ارزش است

شرایط خانه :
130 متر ،
دارای 3 اتاق خواب مجموعا محل نصب رادیاتور ( با احتساب پره ای حمام )
طبقه چهارم و آخر تک واحدی در شمال کرج ( فکر میکنم سرد تر از نقاط مرکزی کرج بشه )
محل نصب پکیج در اشپزخانه است و خانه دارای دوجداره سمت حال و پذیرایی ودر و پنجره های عادی در سمت اتاق خواب هاست

حالا میخوام این خونه رو برای خودم تجهیز کنم و ساکن بشم

1- چه مارک و توان گرمایشی پکیج توصیه میکنید ( خانهای که در حال حاظر ساکن هستم را فرولی دیواتک 24 قرار داده ام و حدود دو سال است که کار میکند و راضی هستم ) اما آیا این مدل دارای خدمات پشتیبانی وتامین قطعات مناسبی هست ؟ چون تا بحال با این مدل به مشکل نخوردم و نمیدونم بعد از اتمام گارانیت چقدر خدمات پس از فروش دارند
با توجه به این مولفه ها بفرمائید : میزان صدای تولیدی پکیج در زمان کارکرد مشعل و یا پمپ به تنهایی ، میزبان آلودگی ، نحوه مکش و تخلیه هوا و دود ( دودکش دوجداره کواکسیال ) ، لوازم و قطعات
من 4 برند رو دیدم در این پست ها بیشتر صحبت شده و از مثلا فرولی زیاد صحبتی به عمل نیامده ( بوتان ،ایران ردایت و استاتیس و البته آریستون هم بوده که گویا پشتیبانی زیادی نداره و مدلهاش هم کم هست توی بازار

آیا دودکشهای کواکسیال ( دوجداره لازمه تا پشت بام بصورت یک تکه کشیده شود و یا اینکه کا که طبقه چهارم هستم و قاعدتا مسافت دودکش کم است آیا اصلا عملا فقط زدن آن به خروجی دودکش آشپزخانه عملکرد مکش هوای تازه را انجام میدهد ؟

در خصوص رادیاتور شما پیشنهاد میکنید چه نوع رادیاتوری تهیه شود و چه برندی ؟ پنلی یا پره ای آلومنیوم ؟ پنلی مثلا Ferroli یا Kermi یا به بند دیگه و به چه دلیل ؟ مطالبی در خصوص برتی پنلی ها به پره ای ها خوندم اما مولفه های خاصی برای انتخاب نوع رادایتور پنلی بیان نشده

دیدم توی سایت فرولی فقط یک مدل داره که جلوش تورفتگی برآمدگی داره اما از طرفی برندی مثل کرمی هم مسطح کامل داره و هم رنگهای مختلف آیا این مدلها ( رنگی و مسطح ) در بازا هست و آیا در نهایت مقدار هزینه تمام شده برای گرم کردن این واحد با مقدار کیلیو کالری مشخص با پنلی بیشتر میشه و یا پره ای ؟ چون شوفاژکار کرج برام حساب کرد پنلی فرولی ( 3*1متری ، 2*80 سانیت و 1 60 یانتی برای اتاق کوچک ارزانتر از معدل حرارتی پره ای تمام شد )

در خصوص سختی گیر ایا مدل مقناطیسی وقاعا عملکرد داره و ایا برند خاصی توصیه میشه و آیا دارای عمر و یا نگهداری خاصی هست ( چون مدلهای شیمیایی به نظر میرسه برای پوست زیاد مناسب نیست و از طرفی هزینه فیلترش هم هست که باید هر چند وقت ؟ عوض بشه ! )

در خصوص شیر رادیاتور پیشنهاد میکیند ترموستاتی بگیریم و یا عادی ( البته که ترموستاتی در توئری ایده آل تر و بهتره اما این دوستمون میگفت زود جرم میگیرن و عملا کارائیشون رو از دست میدن ) چه برند و چه مارکی برای شیر چه ساده و چه ترموستاتی توصیه میشه ؟

محل نصب رادیاتور ها ( دوتایی که در هال خانه سمت پنجره ها هستند در زاویه 90 درجه با پنجره هست ( زیر پنجره نیست و در دیوار کنار پنجره است ایا درست است که جهات را تغییر بدهم و آنها را زیر پنجره بیاورم ؟ از طرفی پنرجه ها باید پرده بخورد و رادیاتور پشت پرده می رود

من یک تجربه ای هم دارم در خانه مادری یک دستگاه که حدود 115 متر بتنی بدون پنجره دوجداره است پکیج الکسیا ( از نر طاهری دقیقا شبیه مدل 24ff جدید ایران رادایتور رادیاتور هست و البته برند پکیج ایران رادیاتوره که 5 یا 6 سال هست نصبه ) توی دو سال اخیر خیلی مشکلات برای ما درست کرده و هر کسی هم اومده گفته بهتره عوض کنید ( این چه مدل خدمات پس از فروشی هست ؟ ) مشکلش هم این بوده که بدون شوفاژ اب رو گرم نمیکرده و بعد از برداشتن و نصب مجددش هم انگار دود رو نمیتونه مکش داشته باشه و پس میزنه و باعث مشکل شده
نظر شما چی هست عوض کنیم و یا راهکاری برای بررسی دقیتر مشکل هست ؟
ایا عوض کنیم با رادایتور های قدیمی فولادی پره عریض ( از بقل ) مشکلی ندارند ؟ چون گویا تعمیرکار گفته بوده اگر بخواهید عوض کنید باید رادیاتو رها رو هم عوض کنید !

ببخشید خیلی طولانی شده و سپاسگزارم که استاید نظرات تخصیصی و کاربران تجربه های شخصی خودشون رو در خصوص موارد مطرح شده بیان کنند
سوالات من خیلی تکمیلی شد و فکر کنم پاسخ درست و فنی به اون بتونه به عنوان مرج در پست اول تاپیک برای رسیدن به پاسخ همه دوستان کمک کنه اگر اساتید با صحه صد و حوصله پاسخ بدهند

ارادتمند

تپل
14-10-2014, 15:37
سلام به دوستان
ما به تازگی به آپارتمان جدیدی نقل مکان کرده ایم که از سیستم پکیج در گرمایش آن استفاده شده
برند این پیکج هم ایران رادیاتور است. متاسفانه صدای این پکیج خیلی زیاده از دوستان درخواست دارم راهی برای حل این مشکل اگه وجود داره من را راهنمایی کنند. صدا در شب واقعا آزار دهنده است:n03:

یکی از بزرگترین مشکلات ایران رادیاتور همین صداشه که با سرویس و تعویض هم حل نمیشه .

مورد داشتیم که صاحب خونه ، دستگاه ایران رادیاتور مستاجری که در واحد بغل بوده را به خاطر صداش کلا عوض کرده !!!

تپل
14-10-2014, 15:38
با سلام
خدمت همه کاربران سایت اساتید عزیز

من سوالاتی در خصوص خرید پکیج و رادیاتور دارم که با توجه به اینکه صفحات زیادی از این مبحــ رو خوندم پاسخ جامعی برای آنها پیدا نکردم از استاتید سپسا گزار خواهم بود اگر پاسخهای خود را به همراه توضیحات و دلالیل پیشنهاد اعلام بفرمانید . لطفا پایخ تبلیغاتی ندهید زیرا اگر توضیحی برای آن نباشد عملا بی ارزش است

شرایط خانه :
130 متر ،
دارای 3 اتاق خواب مجموعا محل نصب رادیاتور ( با احتساب پره ای حمام )
طبقه چهارم و آخر تک واحدی در شمال کرج ( فکر میکنم سرد تر از نقاط مرکزی کرج بشه )
محل نصب پکیج در اشپزخانه است و خانه دارای دوجداره سمت حال و پذیرایی ودر و پنجره های عادی در سمت اتاق خواب هاست

حالا میخوام این خونه رو برای خودم تجهیز کنم و ساکن بشم

1- چه مارک و توان گرمایشی پکیج توصیه میکنید ( خانهای که در حال حاظر ساکن هستم را فرولی دیواتک 24 قرار داده ام و حدود دو سال است که کار میکند و راضی هستم ) اما آیا این مدل دارای خدمات پشتیبانی وتامین قطعات مناسبی هست ؟ چون تا بحال با این مدل به مشکل نخوردم و نمیدونم بعد از اتمام گارانیت چقدر خدمات پس از فروش دارند
با توجه به این مولفه ها بفرمائید : میزان صدای تولیدی پکیج در زمان کارکرد مشعل و یا پمپ به تنهایی ، میزبان آلودگی ، نحوه مکش و تخلیه هوا و دود ( دودکش دوجداره کواکسیال ) ، لوازم و قطعات
من 4 برند رو دیدم در این پست ها بیشتر صحبت شده و از مثلا فرولی زیاد صحبتی به عمل نیامده ( بوتان ،ایران ردایت و استاتیس و البته آریستون هم بوده که گویا پشتیبانی زیادی نداره و مدلهاش هم کم هست توی بازار

البته دهها مارک پکیج در بازار ایران حضور داشته اند و دارند . ولی در مشاوره و توصیه خرید ،ما دستگاههایی را توصیه میکنیم که خدمات فروش قوی و معتبری داشته باشند .
ضمن اینکه خیلی اهمیت دارد که دستگاهی که شما انتخاب مبکنید در تیراژ بالا در منطقه تان حضور داشته باشد .
چون هرقدر تعداد بالاتر باشد تامین آینده خدمات روشنتر است و قطعات یدکی فراوانتر است .

چهار مدلی را که شما نام بردی جزو پرفروش ترین و خوشنام ترین های بازار ایران هستند که البته از نظر داخلی و فنی من بوتان ، ایساتیس و آریستون را تایید میکنم .

فرولی هم دستگاه خوبیه .. شرکتش هم به خدمات بهتر و تامین رضایت مشتری تلاش داره ولی من توصیه اولم همان مارکهایی است که نام بردم .
(هیچ تضمینی نیست که این مارک 5 سال دیگه هم در بازار اینچنین حضور داشته باشه )

آیا دودکشهای کواکسیال ( دوجداره لازمه تا پشت بام بصورت یک تکه کشیده شود و یا اینکه کا که طبقه چهارم هستم و قاعدتا مسافت دودکش کم است آیا اصلا عملا فقط زدن آن به خروجی دودکش آشپزخانه عملکرد مکش هوای تازه را انجام میدهد ؟
اتفاقا دودکش های کوآسیکال فقط باید بصورت افقی از دیوار خارج بشه
و خروج عمودی آن توصیه نمیشه . هرچند برای طبقه آخر میشه انجام داد و البته با دودکش های خاصی میشه عمودی هم بصورت استاندارد انجام داد !

دیدم توی سایت فرولی فقط یک مدل داره که جلوش تورفتگی برآمدگی داره اما از طرفی برندی مثل کرمی هم مسطح کامل داره و هم رنگهای مختلف آیا این مدلها ( رنگی و مسطح ) در بازا هست و آیا در نهایت مقدار هزینه تمام شده برای گرم کردن این واحد با مقدار کیلیو کالری مشخص با پنلی بیشتر میشه و یا پره ای ؟ چون شوفاژکار کرج برام حساب کرد پنلی فرولی ( 3*1متری ، 2*80 سانیت و 1 60 یانتی برای اتاق کوچک ارزانتر از معدل حرارتی پره ای تمام شد )
هم کرمی و هم فرولی جزو رادیاتورهای خوب بازار هستند هرچند کرمی خوشنام و صاحب نام تر است .
ارزش حرارتیش هم بالاتره !
البته مارکهای خوب دیگری هم هستند .
هرچند دقتی که لازمه برای خرید پکیج انجام بدید برای رادیاتور نیازنیست .
چون نیازی به خدمات و فرسایش نداره .

در خصوص سختی گیر ایا مدل مقناطیسی وقاعا عملکرد داره و ایا برند خاصی توصیه میشه و آیا دارای عمر و یا نگهداری خاصی هست ( چون مدلهای شیمیایی به نظر میرسه برای پوست زیاد مناسب نیست و از طرفی هزینه فیلترش هم هست که باید هر چند وقت ؟ عوض بشه ! )

من با دانا ترین افرادی که در بهترین آزمایشگاههای داخلی در این باره ها فعالیت دارند ارتباط دارم و همین سوال رو ازشون پرسیدم .ولی همواره در این باره نظر قطعی نمیدهند و میزان تاثیر عملی و قطعی این سختی گیرها عملا مشخص نیست .

در خصوص شیر رادیاتور پیشنهاد میکیند ترموستاتی بگیریم و یا عادی ( البته که ترموستاتی در توئری ایده آل تر و بهتره اما این دوستمون میگفت زود جرم میگیرن و عملا کارائیشون رو از دست میدن ) چه برند و چه مارکی برای شیر چه ساده و چه ترموستاتی توصیه میشه ؟
شیر ساده توصیه میشه .
گرما شیر خوبیه .سانیکا هم اگه پیدا کنید خیلی خوبه .

محل نصب رادیاتور ها ( دوتایی که در هال خانه سمت پنجره ها هستند در زاویه 90 درجه با پنجره هست ( زیر پنجره نیست و در دیوار کنار پنجره است ایا درست است که جهات را تغییر بدهم و آنها را زیر پنجره بیاورم ؟ از طرفی پنرجه ها باید پرده بخورد و رادیاتور پشت پرده می رود

با توجه به حضور پرده ، قطعا بهترین جا همینجاییست کعه براتون گذاشتن .

من یک تجربه ای هم دارم در خانه مادری یک دستگاه که حدود 115 متر بتنی بدون پنجره دوجداره است پکیج الکسیا ( از نر طاهری دقیقا شبیه مدل 24ff جدید ایران رادایتور رادیاتور هست و البته برند پکیج ایران رادیاتوره که 5 یا 6 سال هست نصبه ) توی دو سال اخیر خیلی مشکلات برای ما درست کرده و هر کسی هم اومده گفته بهتره عوض کنید ( این چه مدل خدمات پس از فروشی هست ؟ ) مشکلش هم این بوده که بدون شوفاژ اب رو گرم نمیکرده و بعد از برداشتن و نصب مجددش هم انگار دود رو نمیتونه مکش داشته باشه و پس میزنه و باعث مشکل شده
نظر شما چی هست عوض کنیم و یا راهکاری برای بررسی دقیتر مشکل هست ؟
ایا عوض کنیم با رادایتور های قدیمی فولادی پره عریض ( از بقل ) مشکلی ندارند ؟ چون گویا تعمیرکار گفته بوده اگر بخواهید عوض کنید باید رادیاتو رها رو هم عوض کنید !
مارک غیر معروف همین مشکلات رو داره .
بعد از 5-6 سال وقتی به مشکل میخوره باید عوضش کرد و در ایران با این سطح درآمدها ،
خیلی رواج نداره که بعد از 5سال یک دستگاه چند میلیونی عوض کنی .
این موردی که شما میگی در مارک های معروف براحتی قابل برطرف شدن است ولی اینکه قطعه مورد نظر برای مارک شما وجود داشته باشد را باید از نمایندگی اش بپرسید .
بطور کل از آنجا که احتمال دارد سایر قطعات به فرسوده شده باشند تعویض توصیه میشود
با رادیاتورهای پره فولادی هم مشکلی نداره . احتمالا به خاظر فرسودگی داخلی گفتند تعویض شه که اگر بشه بهتره
ولی اگر نمیخواید خیلی هزینه کنید میتونید عوض نکنید . فقط صافی برنجی برای مسیر برگشت بزارید .

تپل
14-10-2014, 15:43
سلام
من طبق راهنمایی دوستان پکیج بوتان اپتیما رو خریدم و امیدوارم خوب از اب در بیاد
حالا دوستان چه مدل رادیاتور رو پیشنهاد میکنن و دلیل خوب بودنش رو هم توضیح بدید
ممنون

اگر پره ای میخواید بگیرید که بوتان . چون شمش آلومینیومش وارداتیه و رباتیک ساخته میشه از همه مهمر از داخل رنگ شده .

اگر هم که پنلی میخواید که مارک خوب زیاده .

تپل
14-10-2014, 15:47
میگم بهترین پکیج الان تو ایرانیا کدومه؟ که خدمات پس از فروشش از همه بهتر باشه و اگه 7 8 سال بعد یک قطعه ای خواستیم گیرمون بیاد؟!!!

بوتان - ایساتیس - آریستون - ایران راداتور

ah rad
15-10-2014, 17:51
سلام بچه ها
اسم اینا چیه؟پنلی یا پره ای؟ وجنسشون فولاد یا الومینیوم؟
الان این سوراخ شده چی جاش بزاریم خوبه؟

تپل
15-10-2014, 23:05
سلام بچه ها
اسم اینا چیه؟پنلی یا پره ای؟ وجنسشون فولاد یا الومینیوم؟
الان این سوراخ شده چی جاش بزاریم خوبه؟

جنسشون آلومینیومه و پره ای هستند ولی یکپارچه هستند و نمیشه پره معیوب رو عوض کرد .

معمولا رادیاتورها گرانتی طولانی مدت دارند . با خدمات تماس بگیرید .
البته در شرایطی جوش هم میگیرند که خیلی توصیه نمیشه

ah rad
16-10-2014, 17:44
جنسشون آلومینیومه و پره ای هستند ولی یکپارچه هستند و نمیشه پره معیوب رو عوض کرد .

معمولا رادیاتورها گرانتی طولانی مدت دارند . با خدمات تماس بگیرید .
البته در شرایطی جوش هم میگیرند که خیلی توصیه نمیشه
اصلا اسمشو ننوشته چه کارخونه ایه که بخوایم باهاشون تماس بگیریم:n02:
اقا یه سوال دیگه الان یدونه از اینا 20 پرس اما فقط تا پره 4-5 گرمه و15تای باقی سرده! پیچ هواگیری رو باز میکنم اب میاد.علتش چیه؟
بخوایم عوضشون کنیم و پنلی بزاریم چطوره؟این مارک خوبه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببخشید سوالام زیاد شد:n16:

hhoura
18-10-2014, 21:55
سلام و خسته نباشید و خیلی ممنون به خاطر راهنمایی های جامعتون

پکیج دیواری منزل ما ایران رادیاتور مدل E28 ff هست و مساحت خونه 170 متر با توجه به شهر سردسیری که زندگی میکنیم (زنجان) اصلا گرمای کافی رو نداریم . کل ساختمون با پارکینگ سه طبقه هست که ما واحد اول هستیم . واحد بالایی از یه مارک دیگه ی پکیج استفاده میکنن که اسموشو نمیدونم ولی ایرانی نیست. و واحد بالایی گرمتر از واحد ما هست و مصرف گازشون نصف مال ماست.
با توجه به اینکه بهای مصرف گاز ما خیلی خیلی زیاد میاد و همیشه هم سردمونه آیا به نظرتون اشکال از نوع پکیج انتخاب شده نسبت به مساحت و موقعیت واحده و یا ممکنه پکیج عیبی داشته باشه؟
کلا واحدمون سه خوابست تو هر خواب یک رادیاته با 12 پره و برای هال پذیرایی ام سه تا رادیات 17 پره نصب شده.
چون تمام زمستون سال پیش رو از سرما یخ زدیم و هوا از الان به شدت سرد شده ممنون میشم جواب بدید تا زودتر یه فکری به حال سرما بکنیم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-10-2014, 22:17
سلام و خسته نباشید و خیلی ممنون به خاطر راهنمایی های جامعتون
پکیج دیواری منزل ما ایران رادیاتور مدل E28 ff هست و مساحت خونه 170 متر با توجه به شهر سردسیری که زندگی میکنیم (زنجان) اصلا گرمای کافی رو نداریم .
کل ساختمون با پارکینگ سه طبقه هست که ما واحد اول هستیم .
واحد بالایی از یه مارک دیگه ی پکیج استفاده میکنن که اسموشو نمیدونم ولی ایرانی نیست. و واحد بالایی گرمتر از واحد ما هست و مصرف گازشون نصف مال ماست.
با توجه به اینکه بهای مصرف گاز ما خیلی خیلی زیاد میاد و همیشه هم سردمونه آیا به نظرتون اشکال از نوع پکیج انتخاب شده نسبت به مساحت و موقعیت واحده و یا ممکنه پکیج عیبی داشته باشه؟
کلا واحدمون سه خوابست تو هر خواب یک رادیاته با 12 پره و برای هال پذیرایی ام سه تا رادیات 17 پره نصب شده.
چون تمام زمستون سال پیش رو از سرما یخ زدیم و هوا از الان به شدت سرد شده ممنون میشم جواب بدید تا زودتر یه فکری به حال سرما بکنیم.سلام
1- از کجا مطمئنید پول گاز اونها کمتر میشه ؟
2- واحد شما از چند طرف با بیرون تماس مستقیم داره ؟( از چند طرف به دیوار همسایه وصل نیست ؟ )
3- بالائی هم دقیقاً همین شکله یا فرق داره ؟
4- پنجره های دو واحد مثل هم هست ؟ یا اونها دوجداره و واحد شما نه ؟
5- دور درب و پنجره ها نوار درزگیر داره تا باد سرد نیاد تو ؟
6- در فصل سرما توی خونه با لباس تابستونه میگردین یا لباس زمستونه ؟ بالائیها چطور ؟7- کف سالن و اتاقها موزائیک هست یا فرش و موکت ؟ موکت و فرش در گرم موندن خونه خیلی تاثیر داره .

hhoura
18-10-2014, 22:37
سلام
1- از کجا مطمئنید پول گاز اونها کمتر میشه ؟
2- واحد شما از چند طرف با بیرون تماس مستقیم داره ؟( از چند طرف به دیوار همسایه وصل نیست ؟ )
3- بالائی هم دقیقاً همین شکله یا فرق داره ؟
4- پنجره های دو واحد مثل هم هست ؟ یا اونها دوجداره و واحد شما نه ؟
5- دور درب و پنجره ها نوار درزگیر داره تا باد سرد نیاد تو ؟
6- در فصل سرما توی خونه با لباس تابستونه میگردین یا لباس زمستونه ؟ بالائیها چطور ؟7- کف سالن و اتاقها موزائیک هست یا فرش و موکت ؟ موکت و فرش در گرم موندن خونه خیلی تاثیر داره .

تنها تفاوتی که واحد بالایی داره اینه که کف خونه اونا پارکته و مال ما سرامیکه. پنجره ی هر دو واحد دو جدارست. جا و تعداد رادیوتورها یکی هستن. سوال من اینه که با وجود شرایط تقریبا مساوی به جز تفاوت در نوع پکیج و این موضوع که واحد ما روی پارکینگه چرا خونه ما سردتر و هزینه ی گازمون دوبرابر هست( قبضها رو مقایسه میکنیم)؟ آیا اشکال از نوع پکیجه یا پکیج مشکلی داره که مصرفش بالاست؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-10-2014, 23:03
تنها تفاوتی که واحد بالایی داره اینه که کف خونه اونا پارکته و مال ما سرامیکه. پنجره ی هر دو واحد دو جدارست. جا و تعداد رادیوتورها یکی هستن. سوال من اینه که با وجود شرایط تقریبا مساوی به جز تفاوت در نوع پکیج و این موضوع که واحد ما روی پارکینگه چرا خونه ما سردتر و هزینه ی گازمون دوبرابر هست( قبضها رو مقایسه میکنیم)؟ آیا اشکال از نوع پکیجه یا پکیج مشکلی داره که مصرفش بالاست؟
همين که کف واحد اونها سقفِ واحد شماست خیلی تاثیر داره چون هوای گرم میچسبه به سقف . یعنی کفِ واحدشون گرم به حساب شما گرم میشه .
اما واحد شما کفش سرمای پارکینگ رو میگیره .
اگر از دور درب و پنجره ها هم باد سرد میاد تو , این هم باعث دو چندان شدنِ مشکل میشه
واحد اونها اتلافِ انرژی کمتری داره برای همین پکیج کمتر گاز مصرف میکنه

hhoura
18-10-2014, 23:34
همين که کف واحد اونها سقفِ واحد شماست خیلی تاثیر داره چون هوای گرم میچسبه به سقف . یعنی کفِ واحدشون گرم به حساب شما گرم میشه .
اما واحد شما کفش سرمای پارکینگ رو میگیره .
اگر از دور درب و پنجره ها هم باد سرد میاد تو , این هم باعث دو چندان شدنِ مشکل میشه
واحد اونها اتلافِ انرژی کمتری داره برای همین پکیج کمتر گاز مصرف میکنه

خیلی ممنون که وقت میذارید و جواب میدید . ولی واقعا ممکنه وجود پارکینگ زیر واحد ما باعث دو برابر شدن مصرق بشه؟ :n13: این رو هم اضافه کنم که یه دفعه ام حتی شماره های کنتور رو همزمان نوشتیم و بعد از یه مدت مشخص و با در نظر گرفتن تنظیمات گرمای مساوی تو هر واحد شماره ایه که تغییر کرده بود رو چک کردیم. بازم مقدار مصرف ما تقریبا یک و نیم برابر شده بود:n03: مارک پکیج واحد بالا فرولی هست

ghahremanimehdi
19-10-2014, 09:17
خیلی ممنون که وقت میذارید و جواب میدید . ولی واقعا ممکنه وجود پارکینگ زیر واحد ما باعث دو برابر شدن مصرق بشه؟ :n13: این رو هم اضافه کنم که یه دفعه ام حتی شماره های کنتور رو همزمان نوشتیم و بعد از یه مدت مشخص و با در نظر گرفتن تنظیمات گرمای مساوی تو هر واحد شماره ایه که تغییر کرده بود رو چک کردیم. بازم مقدار مصرف ما تقریبا یک و نیم برابر شده بود:n03: مارک پکیج واحد بالا فرولی هست

آره اتلاف انرژی خیلی تاثیر داره:n15:

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-10-2014, 11:23
شاید مصرف آبِ گرم شما هم بیشتر از اونها باشه . تعداد افرادِ کدوم واحد بیشتره ؟
کدوم واحد بیشتر رفت و آمد و مهمون و پخت و پز و حمام دارند ؟
آیا لباسشوئیتون با آب گرم پکیج کار میکنه یا خودش آبگرمکن یرقی داره ؟
اونها ؟
جواب این سوالها خیلی ربط داره به مقدار مصرف گاز

hhoura
19-10-2014, 13:49
اگه واقعا رفت و آمد و پخت و پز و دو تا عامل کف خونه که سرامیکه و بالای پارکینگ بودن انقدر روی مصرف تاثیر داره من دیگه تسلیمم و دیگه ایرادی به نوع پکیج و رادیات نمیگیرم! بنابراین تنها راه گرم شدن و از سرما یخ نزدن حتی به قیمت دوبرابر شدن پول گاز اینه که یه فکری به حال جلوگیری از نفوذ سرمای پارکینگ بکنیم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-10-2014, 14:53
اگه واقعا رفت و آمد و پخت و پز و دو تا عامل کف خونه که سرامیکه و بالای پارکینگ بودن انقدر روی مصرف تاثیر داره من دیگه تسلیمم و دیگه ایرادی به نوع پکیج و رادیات نمیگیرم! بنابراین تنها راه گرم شدن و از سرما یخ نزدن حتی به قیمت دوبرابر شدن پول گاز اینه که یه فکری به حال جلوگیری از نفوذ سرمای پارکینگ بکنیم؟سلام
2 تا پیشنهاد دیگه هم دارم براتون که به احتمال زیاد یکیش رو نمیتونین انجام بدین اما اگر انجام بدین معما راحت حل میشه
1- درجه ی آب گرمکن پکیج رو طوری تنظیم کنین که بدون نیاز به آبِ سرد بتونین حمام کنین و از آب گرم استفاده کنین ( در یکی دو صفحه قبل هم همین رو نوشتم )
با این کار هم مصرف گاز کم میشه هم استهلاک پکیج و لوله ها کم میشه چون کمتر گرم میشه .
2- پکیجتون رو با واحد بالائی عوض کنین برای یک ماه . جابجائیش هم کاری نداره , فقط چهار تا لوله زیرش باز میشه و جابجا میشه با بالائی . ===================================
یک مطلب مهم دیگه:
روسیه از کشورهای سردسیر هست که زنجان کنارش گرمسیر حساب میشه . با این وجود مصرف سرانه ی انرژی در روسیه از ایران خیلی خیلی کمتره علتش هم اینه که روسها در خانه هم لباس ضخیم و کلاه مخصوصشون رو میپوشند

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-10-2014, 15:07
اگه واقعا رفت و آمد و پخت و پز و دو تا عامل کف خونه که سرامیکه و بالای پارکینگ بودن انقدر روی مصرف تاثیر داره من دیگه تسلیمم و دیگه ایرادی به نوع پکیج و رادیات نمیگیرم! بنابراین تنها راه گرم شدن و از سرما یخ نزدن حتی به قیمت دوبرابر شدن پول گاز اینه که یه فکری به حال جلوگیری از نفوذ سرمای پارکینگ بکنیم؟
اگر امکانش باشه میتونین مقدار مصرفِ این 2 پکیج رو با هم مقایسه کنین .
رویِ یک درجه ی معین شوفاژ رو روشن کنین برای 15 دقیقه و مقدار مصرف گاز رو یادداشت کنین و با هم مقایسه کنین .
اما در اون مدت باید از آب گرم و هیچ وسیله ی گاز سوز استفاده نشه تا فقط شوفاژ گاز مصرف کنه
اگر مدت طولانی تر بشه نتیجه هم دقیقتر میشه مثلا نیم ساعت یا یک ساعت

aban366
20-10-2014, 11:55
سلام،دوستان من پکیج کیس 24 بوتان دارم،جدیدا مشکلی دارم که هی د حین روشن بودن چه برا شوفاژ و چه آبگرم یهویی چراغ سبز قرمز میشه و فقط فن کار میکنه ،که مجبور میشم باز کنمش و تمام سیمهای رو برد رو در میارم و دوباره وصل میکنم تا برد ریست بشه و اون وقت کار میکنهچند روز گاهی چند ساعت کار میکنه و دوباره این مشکل پیش میاد،ممنون میشم راهنماییم کنین مشکل میتونه از چی باشه؟
در ضمن حدودای سرویس کردن پکیج چقدر میگیرن؟شستشو و سرویس کامل پکیج؟واینکه برا سرویس پکیج ،پکیج رو میبرن یا میان همینجا خونه انجام میدن
و سوال اخرم،این پکیج رو بالکن هستش و صدای فنش هم موقع روشن بودن ازار دهنده هستش،ایا میشه فن لوله دودکشش رو خاموش کرد؟ایا ضرری نداره؟و اگه ندارهوچطوری خاموشش کنم
با تشکر

hhoura
20-10-2014, 12:25
اگر امکانش باشه میتونین مقدار مصرفِ این 2 پکیج رو با هم مقایسه کنین .
رویِ یک درجه ی معین شوفاژ رو روشن کنین برای 15 دقیقه و مقدار مصرف گاز رو یادداشت کنین و با هم مقایسه کنین .
اما در اون مدت باید از آب گرم و هیچ وسیله ی گاز سوز استفاده نشه تا فقط شوفاژ گاز مصرف کنه
اگر مدت طولانی تر بشه نتیجه هم دقیقتر میشه مثلا نیم ساعت یا یک ساعت

خیلی خیلی ممنون به خاطر راهنمایی ها و وقتی که گذاشتید و جواب دادید. سعی میکنم کارهایی رو که گفتید امتحان کنم. :n01:

number1366
20-10-2014, 15:29
سلام دوستان میخوام واسه خونمون که طبقه 4 از 5 طبقه است و 85 متر رادیات ببندیم.قصد دارم پکیج اپتیما 24 بگیرم.یه پذیرایی32 متری و آشپزخونه 12 متری اپن-دو اتاقه 9 متری و در ضمن از پذیرایی به پاسیو پنجره داریم و جای یکی از رادیاتها زیر پنجره تعبیه شده-پنجره ها فلزی و شیشه ها دو جداره اس.لطفا در مورد تعداد پره ها راهنمایی کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-10-2014, 15:49
سلام دوستان
میخوام واسه خونمون که طبقه 4 از 5 طبقه است و 85 متر رادیات ببندیم.
قصد دارم پکیج اپتیما 24 بگیرم.
یه پذیرایی32 متری و آشپزخونه 12 متری اپن-دو اتاقه 9 متری و در ضمن از پذیرایی به پاسیو پنجره داریم و جای یکی از رادیاتها زیر پنجره تعبیه شده
پنجره ها فلزی و شیشه ها دو جداره اس.
لطفا در مورد تعداد پره ها راهنمایی کنیدسلام
نظر شخصیِ بنده :
اگر از نظر بودجه مشکلی نداشته باشم , برای همه جا بزرگترین رادیات رو میذارم مثلاً 125 سانتی یا حتی 1.5 متر
وقتی هوا خیلی سرد باشه یخ نمیزنیم
وقتی هم که زیاد سرد نیست پکیج رو رویِ درجه ی خیلی کم روشن میکنیم
به همین سادگی

smireh
20-10-2014, 23:06
سلام و خسته نباشید
من چیز زیادی از پکیج نمیدونم و جدیدا به مکانی رفتیم که پکیج تاچی داره. خونه ما 62 متره (در تهران)و طبقه اول بالای پارکینگه. با اینکه هنوز هوا زیاد سرد نشده ولی پکیج خیلی پاسخگوی سرما نیست.
البته نمیدونم در زمستون درجه پکیج باید چند باشه؟؟ چه کارایی باید انجام بدم تا گرمای پکیج بیشتر بشه؟ اوایل روشن کردن پکیج کف زمین(محل عبور لوله ها) بیشتر گرم میشد ولی دو روزه که زمین زیاد گرم نمیشه.
کلا میشه یک کم درباره استاده از این پکیج در زمستون توضیح بدین.
ممنونم

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-10-2014, 23:46
سلام و خسته نباشید
من چیز زیادی از پکیج نمیدونم و جدیدا به مکانی رفتیم که پکیج تاچی داره. خونه ما 62 متره (در تهران)و طبقه اول بالای پارکینگه.
با اینکه هنوز هوا زیاد سرد نشده ولی پکیج خیلی پاسخگوی سرما نیست.البته نمیدونم در زمستون درجه پکیج باید چند باشه؟؟ چه کارایی باید انجام بدم تا گرمای پکیج بیشتر بشه؟
اوایل روشن کردن پکیج کف زمین(محل عبور لوله ها) بیشتر گرم میشد ولی دو روزه که زمین زیاد گرم نمیشه.
کلا میشه یک کم درباره استاده از این پکیج در زمستون توضیح بدین.
ممنونمسلام
پیکیج سیستم ساده ای داره
دو تا مدار جدا از هم داره
آبگرمکن
سوفاژ
مدار آبگرمکن , آب سردِ ورودی به رادباتور داخلِ پکیج تا حد معینی گرم میکنه یعنی آب سرد در رادیاتور حرکت میکنه , رادیاتور هم توسط مشعل داغ میشه , شعله ی مشعل هم قابل تنظیم هست تا آب رو به اندازه ای که میخواین گرم کنه
===================
مدار دوم مدار سوفاژ هست که مدار بسته هست یعنی آب در یک حلقه ی بسته میچرخه به شکل زیر :
آب سرد از طریق شیر پُرکن که داخل پکیج در زیر هست واردِ مدار شوفاژ میشه و وقتی فشار به 1.5 رسید شیر پرکن رو میبندین تا آب در مدار سوفاژ حبس بشه
مدار شوفاژ از داخل رادیاتوری که توی پکیج هست شروع میشه و بعد از داغ شدن آب , این آب داغ از طریق لوله ی رفت که زیر پکیج هست میره برای رادیاتورهای سوفاژ که در جاهای مختلف خانه هست .
آب داغ گرماش رو میده به بدنه ی شوفاژها و شوفاژها هم گرما رو میده به هوای داخل خونه .
در خانه هائی که سیستم گرمایش از کف داره , این رادیاتورها زیر کف اتاقها و سالن کار گذاشته شده که کارائی بهتری داره .
آب سرد شده دوباره بر میگرده به درون پکیج توسط لوله ی برگشت تا دوباره داغ بشه و عملیات دوباره تکرار بشه
یک پمپ کار به جریان انداختن آب در مدار شوفاژ رو به عهده داره . این پمپ داخل پکیج هست و وقتی که شوفاژ کار میکنه صداش رو میشنوید
=======================================
ممانعت از اتلافِ گرما خیلی مهم هست
اگر خانه کولر آبی داره باید حتماً در آغاز فصل سرما تمام کانالها با مقوا به روشی که در تاپیک صرفه جوئی در هزینه های زندگی عکسش رو گذاشتم بسته بشه تا هوای گرم نتونه از کانالها خارج بشه و وقتی باد میاد هم هوای سرد نتونه از کانالها وارد خونه بشه .
کولر هم باید با پلاستیک ضخیم پبچیده و بسته بشه .
دور دربها و پنجره ها باید با نوار درزگیر اسفنجی کیپ بشه .
بهتره کف اتاقها و سالن موکت یا فرش باشه تا اتلاف گرما از کف کم بشه .
اینها مهمترین چیزها هست

mhehm
21-10-2014, 15:47
با سلام و عرض خسته نباشید
پکیج من بوتانه، مدلشو الان یادم نیست. مشکلش اینه که برای گرم کردن آب مرتب خاموش و روشن میشد. یعنی خاموش می شه بعد سریع باز روشن میشه. تعمیرکار بوتانو آوردم همه جاشو چک کرد. بعضی قطعاتم عوض کرد، رسوب گیری هم کرد اما فقط همون شب خوب بود و از فرداش دیگه باز مثل قبل. گفتم دوباره بیاد. میگه از لوله های داخل ساختمان هست و گرفتگی داره. آب رادیاتورها رو خیلی خوب گرم می کرد تا دیشب که تعمیرکار اومد هیچ کاریش نکرد فقط در مورد شیر سه طرفه یه توضیحاتی بهم داد، از دیشب برعکس شده! یعنی آب مصرفی گرمه گرمه، دیگه بی خود روشن خاموش نمی شه و اتوماتیکش طبیعیه، اما رادیاتورها سردند و اونارو گرم نمی کنه! موقعی هم که برای رادیاتورها روشن میشه چند ثانیه روشنه و سریع خاموش میشه! بعد به جای اینکه لوله های آبی که به رادیاتورها میرن گرم بشن لوله آب مصرفی گرم میشه! کسی می دونه چه اشکالی داره؟ به نظرم کل مشکلاتش از قبل هم برا همین شیر سه طرفشه. یعنی یه قسمت هایی از پکیج داره اینجور کار می کنه که آب مصرفی رو باید گرم کنه یه قسمت هاییش داره تو حالتی کار می کنه که آب رادیاتورها رو باید گرم کنه!کسی میتونه کمکی کنه؟:n28:

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-10-2014, 18:30
با سلام و عرض خسته نباشیدپکیج من بوتانه، مدلشو الان یادم نیست. مشکلش اینه که برای گرم کردن آب مرتب خاموش و روشن میشد. یعنی خاموش می شه بعد سریع باز روشن میشه. تعمیرکار بوتانو آوردم همه جاشو چک کرد. بعضی قطعاتم عوض کرد، رسوب گیری هم کرد اما فقط همون شب خوب بود و از فرداش دیگه باز مثل قبل. گفتم دوباره بیاد. میگه از لوله های داخل ساختمان هست و گرفتگی داره. آب رادیاتورها رو خیلی خوب گرم می کرد تا دیشب که تعمیرکار اومد هیچ کاریش نکرد فقط در مورد شیر سه طرفه یه توضیحاتی بهم داد، از دیشب برعکس شده! یعنی آب مصرفی گرمه گرمه، دیگه بی خود روشن خاموش نمی شه و اتوماتیکش طبیعیه، اما رادیاتورها سردند و اونارو گرم نمی کنه! موقعی هم که برای رادیاتورها روشن میشه چند ثانیه روشنه و سریع خاموش میشه! بعد به جای اینکه لوله های آبی که به رادیاتورها میرن گرم بشن لوله آب مصرفی گرم میشه! کسی می دونه چه اشکالی داره؟ به نظرم کل مشکلاتش از قبل هم برا همین شیر سه طرفشه. یعنی یه قسمت هایی از پکیج داره اینجور کار می کنه که آب مصرفی رو باید گرم کنه یه قسمت هاییش داره تو حالتی کار می کنه که آب رادیاتورها رو باید گرم کنه!کسی میتونه کمکی کنه؟:n28:سلام
لوله های زیر پکیج که چهار تا هست جابجا نشده با هم ؟

aban366
21-10-2014, 23:22
سلام،دوستان من پکیج کیس 24 بوتان دارم،جدیدا مشکلی دارم که هی د حین روشن بودن چه برا شوفاژ و چه آبگرم یهویی چراغ سبز قرمز میشه و فقط فن کار میکنه ،که مجبور میشم باز کنمش و تمام سیمهای رو برد رو در میارم و دوباره وصل میکنم تا برد ریست بشه و اون وقت کار میکنهچند روز گاهی چند ساعت کار میکنه و دوباره این مشکل پیش میاد،ممنون میشم راهنماییم کنین مشکل میتونه از چی باشه؟
در ضمن حدودای سرویس کردن پکیج چقدر میگیرن؟شستشو و سرویس کامل پکیج؟واینکه برا سرویس پکیج ،پکیج رو میبرن یا میان همینجا خونه انجام میدن
و سوال اخرم،این پکیج رو بالکن هستش و صدای فنش هم موقع روشن بودن ازار دهنده هستش،ایا میشه فن لوله دودکشش رو خاموش کرد؟ایا ضرری نداره؟و اگه ندارهوچطوری خاموشش کنم
با تشکر
کسی از دوستان نیست جواب من رو بده ممنون

p30g
21-10-2014, 23:55
پکیج زیاد سر و صدا داره ؟
قبل از اینکه لولی کشی آغاز کنم میپرسم چون اگه صداش زیاده از فکرش بیام بیرون.

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-10-2014, 00:26
سلام،دوستان
من پکیج کیس 24 بوتان دارم،جدیدا مشکلی دارم که هی در حین روشن بودن چه برا شوفاژ و چه آبگرم یهویی چراغ سبز قرمز میشه و فقط فن کار میکنه ،که مجبور میشم بازش کنم و تمام سیمهای رو برد رو در میارم و دوباره وصل میکنم تا برد ریست بشه و اون وقت کار میکنه
چند روز گاهی چند ساعت کار میکنه و دوباره این مشکل پیش میاد،ممنون میشم راهنماییم کنین مشکل میتونه از چی باشه؟
در ضمن حدودای سرویس کردن پکیج چقدر میگیرن؟
شستشو و سرویس کامل پکیج؟
و اینکه برا سرویس پکیج ،پکیج رو میبرن یا میان همینجا خونه انجام میدن ؟
و سوال اخرم،این پکیج رو بالکن هستش و صدای فنش هم موقع روشن بودن ازار دهنده هستش،ایا میشه فن لوله دودکشش رو خاموش کرد؟
ایا ضرری نداره؟
و اگه نداره وچطوری خاموشش کنمبا تشکرسلام
پکیج شما محافظ داره ؟
ممکنه برق نوسان میکنه و روی مدارهای الکترونیکی اثر میذاره و هنگ میکنه .
قبلاً هم در صفحات قبلی ذکر کردم که بورد پکیج خیلی گرونه و باید حتماً محافظ داشته باشه .
شاید هم فشار کم و زیاد میشه . عقربه ی فشار سمج همیشه روی 1.5 هست یا دائم کم و زیاد میشه ؟

برای قطع کردن فن کافیه فیش برقش رو بکشین اما شاید درست کار نکنه .
شاید صدای زیاد موتور فن علتش خشک بودنِ محورش هست و با دو قطره روغن به دو محورش درست بشه
توی بالکن , وقتی باد شدید میاد مشکلی نداره ؟
برای قیمت سرویس هم میتونین از توی نت یا 118 تلفن سرویسکار رو بگیرین و ازشون سوال کنید
توی گوگل بنویسید
تعمیر پکیج ......
به جای نقطه چین اسم شهرتون رو بنویسید
البته برای اطلاعات گرفتن در مورد قیمت و نحوه ی سرویس لزومی نداره فقط به شهرتون زنگ بزنید بلکه میتونین به هر تعمیرکاری در هر شهری زنگ بزنین و سوال کنین
کسانی هم که قطعات پکیج میفروشند از همه چیز خبر دارند و بهتون میگن

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-10-2014, 00:44
پکیج زیاد سر و صدا داره ؟
قبل از اینکه لولی کشی آغاز کنم میپرسم چون اگه صداش زیاده از فکرش بیام بیرون.سلام
پکیج سالم صدای زیادی نداره
اما بهتره براش یک جا مثل کیوسک تلفن عمومی درست کنین که بشه دربش رو بست .
این اتاقک یا زیر بازه برای هوای مشعلها یا اگر کاملاً بسته هست , در خود اتاقک یک دریچه ی کوچک تعبیه میشه برای ورود هوا به اتاقک

aban366
22-10-2014, 07:16
سلام
پکیج شما محافظ داره ؟
ممکنه برق نوسان میکنه و روی مدارهای الکترونیکی اثر میذاره و هنگ میکنه .
قبلاً هم در صفحات قبلی ذکر کردم که بورد پکیج خیلی گرونه و باید حتماً محافظ داشته باشه .
شاید هم فشار کم و زیاد میشه . عقربه ی فشار سمج همیشه روی 1.5 هست یا دائم کم و زیاد میشه ؟

برای قطع کردن فن کافیه فیش برقش رو بکشین اما شاید درست کار نکنه .
شاید صدای زیاد موتور فن علتش خشک بودنِ محورش هست و با دو قطره روغن به دو محورش درست بشه
توی بالکن , وقتی باد شدید میاد مشکلی نداره ؟
برای قیمت سرویس هم میتونین از توی نت یا 118 تلفن سرویسکار رو بگیرین و ازشون سوال کنید
توی گوگل بنویسید
تعمیر پکیج ......
به جای نقطه چین اسم شهرتون رو بنویسید
البته برای اطلاعات گرفتن در مورد قیمت و نحوه ی سرویس لزومی نداره فقط به شهرتون زنگ بزنید بلکه میتونین به هر تعمیرکاری در هر شهری زنگ بزنین و سوال کنین
کسانی هم که قطعات پکیج میفروشند از همه چیز خبر دارند و بهتون میگن
اره محافظ برق داره و از روز اول نصب بوده،درجه فشارم بین 1 و 1ونیم هستش ثابت که اکثرا رو 1و3 هستش،مثل خیلی ها هم مشکل سرد شدن اب تو حمام رو داریم،راستی بیشتر این مشکل زمانیم هستش که مثلا شوفاژ کار میکنه یهویی اب گرمم لازم میشه باز کنیم قاطی میکنه،گارنتیشم تموم شده

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-10-2014, 08:06
اره محافظ برق داره و از روز اول نصب بوده،درجه فشارم بین 1 و 1ونیم هستش ثابت که اکثرا رو 1و3 هستش،مثل خیلی ها هم مشکل سرد شدن اب تو حمام رو داریم
راستی بیشتر این مشکل زمانیم هستش که مثلا شوفاژ کار میکنه یهویی اب گرمم لازم میشه باز کنیم قاطی میکنه
گارنتیشم تموم شدهسلام
بنده به دو چیز شک دارم
فشار آبِ درونِ سیستم
فشار گاز
این تست رو یکی دو روز انجام بدین و نتیجه رو چک کنین:
شیر پرکن رو باز کنین و فشار رو برسونید به 1.75
بعدش حتماً شیر پرکن رو محکم کنین تا نشتی نداشته باشه و فشار افت و خیز نداشته باشه و یکی دو روز یا بیشتر تست کنین ببینین مشکل بدتر میشه یا بهتر ؟
اگر هم گذارتون به مغازه ای افتاد که قطعاتش رو میفروشه , به اونها هم مشکل رو بگین ببینین نظرشون چیه .
بنده چند بار همینجوری مشکل یک دستگاه رو فهمیدم و درستش کردم چون فروشنده ی قطعات اگر با سابقه و با تجربه باشه خوب میدونه هر قطعه کارش چیه و معیوب بودنش چه مشکلی بوجود میاره .

mhehm
22-10-2014, 08:50
نه فکر نکنم چون آب گرم مصرفی که درست گرم میشه، آب شوفاژ ها هم تا دیشب خوب گرم می‌شد، تعمیرکار اومد دید بعد قرار شد بعدا بیاد درست کنه. لوله ای هم دست نزد فقط یه سوال ازش پرسیدم در مورد شیر سه طرفه بهم توضیحاتی داد. شاید به اهرم زیر شیر هم دست زد. اما به نظرم همین شیر سه طرفه داره قاطی پاتی عمل می کنه و آب رو درست به جریان نمی اندازه!

با سلام و عرض خسته نباشید
پکیج من بوتانه، مدلشو الان یادم نیست. مشکلش اینه که برای گرم کردن آب مرتب خاموش و روشن میشد. یعنی خاموش می شه بعد سریع باز روشن میشه. تعمیرکار بوتانو آوردم همه جاشو چک کرد. بعضی قطعاتم عوض کرد، رسوب گیری هم کرد اما فقط همون شب خوب بود و از فرداش دیگه باز مثل قبل. گفتم دوباره بیاد. میگه از لوله های داخل ساختمان هست و گرفتگی داره. آب رادیاتورها رو خیلی خوب گرم می کرد تا دیشب که تعمیرکار اومد هیچ کاریش نکرد فقط در مورد شیر سه طرفه یه توضیحاتی بهم داد، از دیشب برعکس شده! یعنی آب مصرفی گرمه گرمه، دیگه بی خود روشن خاموش نمی شه و اتوماتیکش طبیعیه، اما رادیاتورها سردند و اونارو گرم نمی کنه! موقعی هم که برای رادیاتورها روشن میشه چند ثانیه روشنه و سریع خاموش میشه! بعد به جای اینکه لوله های آبی که به رادیاتورها میرن گرم بشن لوله آب مصرفی گرم میشه! کسی می دونه چه اشکالی داره؟ به نظرم کل مشکلاتش از قبل هم برا همین شیر سه طرفشه. یعنی یه قسمت هایی از پکیج داره اینجور کار می کنه که آب مصرفی رو باید گرم کنه یه قسمت هاییش داره تو حالتی کار می کنه که آب رادیاتورها رو باید گرم کنه!کسی میتونه کمکی کنه؟:n28:

saman_z1384
22-10-2014, 22:38
دوستان عزیز من واسه یه واحد روی پیلوت 120 متری با سیستم گرمایش از کف یه پکیج خوب و بدون دردسر میخوام. خریدم فوریه. لطفا راهنماییم کنید. پکیج هم تو آشپزخونه نصبه. داستان این فن دار و بدون فن چیه؟

تپل
23-10-2014, 22:45
نه فکر نکنم چون آب گرم مصرفی که درست گرم میشه، آب شوفاژ ها هم تا دیشب خوب گرم می‌شد، تعمیرکار اومد دید بعد قرار شد بعدا بیاد درست کنه. لوله ای هم دست نزد فقط یه سوال ازش پرسیدم در مورد شیر سه طرفه بهم توضیحاتی داد. شاید به اهرم زیر شیر هم دست زد. اما به نظرم همین شیر سه طرفه داره قاطی پاتی عمل می کنه و آب رو درست به جریان نمی اندازه!

مدل پکیج شما BN324i است .
ایرادش هم از شیر سه طرفه است .
احتمال زیاد نیازی به تعویضش هم نیست

تپل
23-10-2014, 22:48
دوستان عزیز من واسه یه واحد روی پیلوت 120 متری با سیستم گرمایش از کف یه پکیج خوب و بدون دردسر میخوام. خریدم فوریه. لطفا راهنماییم کنید. پکیج هم تو آشپزخونه نصبه. داستان این فن دار و بدون فن چیه؟
بهترین انتخاب BenesserePro است

اگر بودجه شما پایین است CV424i بگیرید .

saman_z1384
23-10-2014, 23:15
بهترین انتخاب BenesserePro است

اگر بودجه شما پایین است CV424i بگیرید .

بودجه که مشکلی نیست.
یعنی پکیج خارجی لازم نیست؟ از نظر پمپ ضعیف نیست ای پکیج؟؟

تپل
23-10-2014, 23:28
بودجه که مشکلی نیست.
یعنی پکیج خارجی لازم نیست؟ از نظر پمپ ضعیف نیست ای پکیج؟؟

خیر . اصلا نیازی به مارک های خارجی نیست

از نظر ظرفیت کلی و توان پمپ برای منزل شما زیاد هم هست .

با خاطر آسوده و بدون تردید خریداری کنید .

وین رونی
24-10-2014, 00:09
سلام
اونجایی که با فلش مشخص کردم نشتی داره یعنی زیر اون حلقه سفیده
با چسب میشه نشتی رو بگیرم؟اگه نه چکار کنم؟
ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-10-2014, 07:09
نه فکر نکنم چون آب گرم مصرفی که درست گرم میشه، آب شوفاژ ها هم تا دیشب خوب گرم می‌شد، تعمیرکار اومد دید بعد قرار شد بعدا بیاد درست کنه.
لوله ای هم دست نزد فقط یه سوال ازش پرسیدم در مورد شیر سه طرفه بهم توضیحاتی داد. شاید به اهرم زیر شیر هم دست زد.
اما به نظرم همین شیر سه طرفه داره قاطی پاتی عمل می کنه و آب رو درست به جریان نمی اندازه!سلام
شیر سه طرفه که با برق کار میکنه ( در بیشتر پکیج ها ) , کارش اینه که وقتی شوفاژ روشنه ( سیستم گرمایش ) و همزمان کسی بخواد از آب گرم استفاده کنه , بورد دستگاه به شیر فرمان میده که آب شوفاز رو قطع کنه موقتاً و آب گرم شوفاز رو هم بفرسته برای کسی که آب گرم میخواد .
بعد از اینکه اون شخص شیر آب گرم رو ببنده دوباره شیر سه سه طرفه راهِ شوفاژ رو باز میکنه تا آب گرم بره برای شوفاژ
وقتی مشکل پیش بیاد برای این شیر , یا شوفاژ آب گرم نداره یا آب گرم مصرفی نیست اما شوفاژ آب گرم داره
گاهی فقط تنظیف و گریسکاری و یا رسوب زدائی میخواد
گاهی هم قابل تعمیر نیست و یا تعمیرش ارزش نداره و باید تعویض بشه .
وجود گل و لای و گچ و آهک زیاد در آب زودتر خرابش میکنه پس بهتره در جاهائی که مثل اهواز آب کل آلود و پر رسوب داره از فیـلترهای رسوب گیر استفاده بشه در پشت کنتور و به موقع تعویض بشه
اطلاعات بیشتر در مورد فیـلترهای آب

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-10-2014, 07:22
سلاماونجایی که با فلش مشخص کردم نشتی داره یعنی زیر اون حلقه سفیده
با چسب میشه نشتی رو بگیرم؟
اگه نه چکار کنم؟
ممنون
سلام
بله , با چسب دقلوی درجه یک میشه نشتی رو گرفت بشرطی که )
محل نشتی کاملاً خشک و بی رطوبت باشه یعنی آب رو قطع کنین و مخل رو با دستمال کاغذی خوب خشک کنین و بعدش با سشوار حسابی رطوبتش رو بگیرین
بعدش با برس سیمی خوب برق انداخته بشه و تمیز بشه یا با سمباده ی زبر مثل شماره 80 یا 60 و اگر نبود 100 تا هیچ رسوب و چربی و زنگاری نداشته باشه
بعدش با مقدار متساوی از دو تیوبِ چسب - مخلوط درست کنین و خوب قاطیش کنین و تا نرمه سریعا بزنین به محل نشتی و فشار بدین تا بره توی محل نشتی و به همه جا خوب بچسبه .
تا یک دقیقه باید از شُر کردنش جلوگیری کنین تا خودش رو بگیره .
وقتی خودش رو گفت دیگه نباید تکونش بدین وگرنه از محل نشتی کنده میشه .
اگر هوا سرده بهتره با سشوار گرمش کنین تا زودتر خشک شده
چسب دقلو تا 12 یا حتی 24 ساعت هی محکمتر میشه پس بهتره هر چه بیشتر صبر کنین تا کاملاً سفت بشه
چسب دقلوها به ترتیب قدرت سه مدل هست
شفاف , خامستری , سیاه
سیاه از همه قویتر و شفاف از همه ضعیف تر هست .

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-10-2014, 07:49
دوستان عزیز من واسه یه واحد روی پیلوت 120 متری با سیستم گرمایش از کف یه پکیج خوب و بدون دردسر میخوام. خریدم فوریه.
لطفا راهنماییم کنید.
پکیج هم تو آشپزخونه نصبه.
داستان این فن دار و بدون فن چیه؟
سلام
كوره ی بعضی از پکیجها و آبگرمکنها یک پنکه ی برقی ( fan ) داره که باعث رسیدن بهتره اکسیژن به کوره ی پکیج و بهتر سوختن گاز و کارائی بهتر و مصرف کمتر گاز و آلوده نشدن هوا به دلیل سوختن کاملِ گاز میشه
یا برای دمیدن هوا به درون کوره فن نصب میشه یا برای کشیدن گازهای سوخته از درون کوره ی پکیج
عکسش
اگر عکس دیده نمیشه :

kiar
24-10-2014, 11:40
سلام

پارسال پکیج نصب کردیم و بدون مشکل کار میکرد ولی امسال که دوباره گرمایش رو روشن کردم قسمت پایین دو رادیاتور آخری خوب گرم نمیشه. واسه هواگیری هم پیچ رو باز کردم ولی هوا نداشت و فقط آب خارج میشد.

اینجور هواگیری درسته؟ بقیه رادیاتور ها هم همین کار رو کردم و خوب گرم میشن.

aban366
25-10-2014, 17:33
سلام
بنده به دو چیز شک دارم
فشار آبِ درونِ سیستم
فشار گاز
این تست رو یکی دو روز انجام بدین و نتیجه رو چک کنین:
شیر پرکن رو باز کنین و فشار رو برسونید به 1.75
بعدش حتماً شیر پرکن رو محکم کنین تا نشتی نداشته باشه و فشار افت و خیز نداشته باشه و یکی دو روز یا بیشتر تست کنین ببینین مشکل بدتر میشه یا بهتر ؟
اگر هم گذارتون به مغازه ای افتاد که قطعاتش رو میفروشه , به اونها هم مشکل رو بگین ببینین نظرشون چیه .
بنده چند بار همینجوری مشکل یک دستگاه رو فهمیدم و درستش کردم چون فروشنده ی قطعات اگر با سابقه و با تجربه باشه خوب میدونه هر قطعه کارش چیه و معیوب بودنش چه مشکلی بوجود میاره .
سلام
طبق فرمایشتون فشار رو تا 1.75 بار رسوندم ولی بدتر شد،فشار آب هم مشکلی نداره
مشکل حادترم شده،خونه هممون مریض شدیم ،هر شب نصف شب خاموش میشه و از سرما که این روزا شهرمون سرترم شده،بچهها سرماخوردن
واقعا ریسک شده برامون ، کسی با این مشکل وبرو نشده راهنمایی کنن؟
مرور مشکلم :
پکیج بوتا کیس 24هزار فندار،هر روز یهویی در حال کار کردن شوفاژ چراغ سبز، قرمز میشه و فقط فن دایم کار میکنه بدون اینکه خود پکیج روشن بمونه و باید پکیج رو باز کنم و تمام سیمهای برد رو در بیارم تا پکیج ریست بشه اون وقت دوباره درست کار میکنه

880446534
25-10-2014, 21:32
سلام.
من قصد داشتم واسه خونه پکیچ نصب کنم.
ولله با مشکلاتی که اینجا نوشتن، ترسیدم.:44:
بهتر نیست دوتا بخرم ؟ (یکی پکیج یکی ابگرمکن دیواری)
دلم میگه بوتان جنساش خوبه.(نظر شما چیه ؟؟؟)
درضمن میشه بهم بگین این پکیج های بوتان چه فرقی باهم دارن ؟؟ مشخصات همشون یه جورن !!(به جز حجم گرما دهی)
اپتیما،بنسر پرو،روما،پرلا و....

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2014, 22:31
سلام
پارسال پکیج نصب کردیم و بدون مشکل کار میکرد ولی امسال که دوباره گرمایش رو روشن کردم قسمت پایین دو رادیاتور آخری خوب گرم نمیشه.
واسه هواگیری هم پیچ رو باز کردم ولی هوا نداشت و فقط آب خارج میشد.
اینجور هواگیری درسته؟ بقیه رادیاتور ها هم همین کار رو کردم و خوب گرم میشن.
سلاماگر رادیاتورها بصورتِ سری به هم وصل هست طبیعیه که وقتی آبِ گرم به آخریها برسه دیگه گرماش خیلی کم شده باشه چون بیشتر گرماش رو داده به رادیاتورهای قبلی .
سری بودنِ رادیاتورها یعنی اینکه آب وارد رادیاتور اول میشه و بعدش از اون خارج میشه و میره برای بعدی و بعدی و دستِ آخِر برمیگرده به پکیج
مثل این شکل
اگر شیر رادیاتور اول رو بستین و همگی سرد شد پس سری هستند
به نظرم تنها راهِ حل بیشتر کردن درجه ی شوفاژ هست تا آب داغتر بشه
روش هواگیری هم درست هست

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2014, 22:43
سلام
طبق پیشنهادتون فشار رو تا 1.75 بار رسوندم ولی بدتر شد
فشار آب هم مشکلی ندارهمشکل حادترم شده،
خونه هممون مریض شدیم ،
.هر شب نصف شب خاموش میشه و از سرما که این روزا شهرمون سرترم شده،
بچه ها سرما خوردن
واقعا ریسک شده برامون ، کسی با این مشکل وبرو نشده راهنمایی کنن؟
مرور مشکلم :
پکیج بوتا کیس 24هزار فندار،هر روز یهویی در حال کار کردن شوفاژ چراغ سبز، قرمز میشه و فقط فن دایم کار میکنه بدون اینکه خود پکیج روشن بمونه و باید پکیج رو باز کنم و تمام سیمهای برد رو در بیارم تا پکیج ریست بشه اون وقت دوباره درست کار میکنهسلام
چون میگین با افزایش فشار مشکل بدتر شد بهتون پیشنهاد میکنم فشار رو بیارید روی 1 و امتحان کنید .
حالا دیگه ممکنه خودِ بورد ایراد داشته باشه و یا یک سنسور یا شیر سه طرفه مشکل داشته باشه
راستی شما نگفتین چه وقت اینجوری میشه ؟
مثال:نصفِ شب که همه خوابند و کسی اصلاً از آب گرم استفاده نمیکنه هم خودبخود چراغ قرمز روشن میشه ؟
یا یک مواقع بخصوصی اینجوری میشه ؟

aban366
25-10-2014, 22:52
سلام
چون میگین با افزایش فشار مشکل بدتر شد بهتون پیشنهاد میکنم فشار رو بیارید روی 1 و امتحان کنید .
حالا دیگه ممکنه خودِ بورد ایراد داشته باشه و یا یک سنسور یا شیر سه طرفه مشکل داشته باشه
راستی شما نگفتین چه وقت اینجوری میشه ؟
مثال:نصفِ شب که همه خوابند و کسی اصلاً از آب گرم استفاده نمیکنه هم خودبخود چراغ قرمز روشن میشه ؟
یا یک مواقع بخصوصی اینجوری میشه ؟
در مورد سوال اولتون که تو فشار بار یک هم امتحان کردم و بازم میشد ولی باز کمتر بود
در مورد اینکه کی اینجوری میشه گفتم نصف شب که خوابیم یهویی خاموش میشه که همه سرما خوردیم ،گاهی پیش میاد وقتی اب گرم رو باز میکنی قاطی میکنه اینجور میشه و گاهی که اب گرم اصلا استفاده نمیشه اینجور میشه
شیر سه طرفه دقیقا کدوم شیر هستش؟چطور میتونم تستش کنم؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2014, 23:31
در مورد سوال اولتون که تو فشار بار یک هم امتحان کردم و بازم میشد ولی باز کمتر بود
در مورد اینکه کی اینجوری میشه گفتم نصف شب که خوابیم یهویی خاموش میشه که همه سرما خوردیم ،گاهی پیش میاد وقتی اب گرم رو باز میکنی قاطی میکنه اینجور میشه و گاهی که اب گرم اصلا استفاده نمیشه اینجور میشهشیر سه طرفه دقیقا کدوم شیر هستش؟چطور میتونم تستش کنم؟
فشار رو اندکی از یک کمتر کنین شاید مشکل کامل حل بشه و فشار سنج مشکل داره و درست نشون نمیده
شیر سه طرفه اینه
اگر شوفاژ رو روشن کنین , لوله ی رفت و برگشت شوفاژ که زیر پکیج هست داغ میشه .
البته لوله ی برگشت داغیش کمتره چون گرمای زیادی در رادباتورها مبادله شده .
حالا اگر شیر آب گرم یک جا رو باز کنین باید لوله ی رفت پکیج سرد بشه چون شیر سه طرفه راه پکیج رو میبنده تا آب گرم بره برای مصرف کننده .
این رو هم امتحان کنین :
شب شیر آب گرم خروجی که میره برای آشپزخونه و غیره رو ببندین و نتیجه رو ببینین
اگر شیر نداره , شیر آب سرد ورودی پکیج رو ببندین و امتحان کنین چون سیستم شوفاژ مدارش"بسته هست و به آب اضافی احتیاج نداره

majidbabaali
25-10-2014, 23:38
ب سلام ما ی پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oduct_info.php%3Fproducts_id%3D920&ei=0gBMVJ3vGuOV7AbwkoHIDg&usg=AFQjCNF5WFTqXuyOOWfmlYp-fuhNUOVa8Q&bvm=bv.77880786,d.bGQ) داریم .مدتی هست که بجز ظرفشویی که فشار آب گرمش کم شده.دیگر آب گرم ندارد .در دستشویی و حمام . رادیاتور آب گرم و فشار نرمال است آیا مشکل از پکیج است؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
25-10-2014, 23:51
ب سلام ما ی پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oduct_info.php%3Fproducts_id%3D920&ei=0gBMVJ3vGuOV7AbwkoHIDg&usg=AFQjCNF5WFTqXuyOOWfmlYp-fuhNUOVa8Q&bvm=bv.77880786,d.bGQ) داریم .مدتی هست که بجز ظرفشویی که فشار آب گرمش کم شده.دیگر آب گرم ندارد .در دستشویی و حمام . رادیاتور آب گرم و فشار نرمال است آیا مشکل از پکیج است؟سلام
به احتمال 99% لوله گرم زیر ظرفشوئی گرفته . با لوله ی سرد جابجاشکنین , معلوم میشه گرفته یا نه .
اگر گرفته با سیخ تمیزش کنین و بشورینش درست میشه

880446534
26-10-2014, 17:40
سلام.
من قصد داشتم واسه خونه پکیچ نصب کنم.
ولله با مشکلاتی که اینجا نوشتن، ترسیدم.:44:

1.بهتر نیست دوتا بخرم ؟ (یکی پکیج یکی ابگرمکن دیواری)
2.دلم میگه بوتان جنساش خوبه.(نظر شما چیه ؟؟؟)
3.درضمن میشه بهم بگین این پکیج های بوتان چه فرقی باهم دارن ؟؟ مشخصات همشون یه جورن !!(به جز حجم گرما دهی)
اپتیما،بنسر پرو،روما،پرلا و....
جون داداش یکی جواب بده/:n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-10-2014, 21:01
سلام.من قصد داشتم واسه خونه پکیچ نصب کنم.ولله با مشکلاتی که اینجا نوشتن، ترسیدم.:44:بهتر نیست دوتا بخرم ؟ (یکی پکیج یکی ابگرمکن دیواری)دلم میگه بوتان جنساش خوبه.(نظر شما چیه ؟؟؟)درضمن میشه بهم بگین این پکیج های بوتان چه فرقی باهم دارن ؟؟ مشخصات همشون یه جورن !!(به جز حجم گرما دهی)اپتیما،بنسر پرو،روما،پرلا و....سلام
اگه از نظر بودجه و جا مشکل ندارین , مسلّماً دو تا بهتر از یکی هست .
در مورد تفاوتشون هم فروشنده براتون کاملاً توضیح میده
اما به حرف یک فروشنده اطمینان نکنین چون ممکنه برای اینکه یک مدل که رو دستش مونده رو بفروشه بیخودی ازش تعریف کنه .
حداقل از سه چهار فروشگاه سوال کنین و قیمت بگیرین تا هم اطلاعاتِ موثّق تری به دست بیارین هم از قیمتها و خدمات پس از فروش مطمئن بشین

smireh
27-10-2014, 09:46
سلام
پیکیج سیستم ساده ای داره
دو تا مدار جدا از هم داره
آبگرمکن
سوفاژ
مدار آبگرمکن , آب سردِ ورودی به رادباتور داخلِ پکیج تا حد معینی گرم میکنه یعنی آب سرد در رادیاتور حرکت میکنه , رادیاتور هم توسط مشعل داغ میشه , شعله ی مشعل هم قابل تنظیم هست تا آب رو به اندازه ای که میخواین گرم کنه
===================
مدار دوم مدار سوفاژ هست که مدار بسته هست یعنی آب در یک حلقه ی بسته میچرخه به شکل زیر :
آب سرد از طریق شیر پُرکن که داخل پکیج در زیر هست واردِ مدار شوفاژ میشه و وقتی فشار به 1.5 رسید شیر پرکن رو میبندین تا آب در مدار سوفاژ حبس بشه
مدار شوفاژ از داخل رادیاتوری که توی پکیج هست شروع میشه و بعد از داغ شدن آب , این آب داغ از طریق لوله ی رفت که زیر پکیج هست میره برای رادیاتورهای سوفاژ که در جاهای مختلف خانه هست .
آب داغ گرماش رو میده به بدنه ی شوفاژها و شوفاژها هم گرما رو میده به هوای داخل خونه .
در خانه هائی که سیستم گرمایش از کف داره , این رادیاتورها زیر کف اتاقها و سالن کار گذاشته شده که کارائی بهتری داره .
آب سرد شده دوباره بر میگرده به درون پکیج توسط لوله ی برگشت تا دوباره داغ بشه و عملیات دوباره تکرار بشه
یک پمپ کار به جریان انداختن آب در مدار شوفاژ رو به عهده داره . این پمپ داخل پکیج هست و وقتی که شوفاژ کار میکنه صداش رو میشنوید
=======================================
ممانعت از اتلافِ گرما خیلی مهم هست
اگر خانه کولر آبی داره باید حتماً در آغاز فصل سرما تمام کانالها با مقوا به روشی که در تاپیک صرفه جوئی در هزینه های زندگی عکسش رو گذاشتم بسته بشه تا هوای گرم نتونه از کانالها خارج بشه و وقتی باد میاد هم هوای سرد نتونه از کانالها وارد خونه بشه .
کولر هم باید با پلاستیک ضخیم پبچیده و بسته بشه .
دور دربها و پنجره ها باید با نوار درزگیر اسفنجی کیپ بشه .
بهتره کف اتاقها و سالن موکت یا فرش باشه تا اتلاف گرما از کف کم بشه .
اینها مهمترین چیزها هست

################################################## ####
lممنون از پاسختون. فقط مشکل اصلی من این بود که نمیدونم درجه پکیج باید روی چند باشه تا بهتر گرم بکنه و اینکه ما بدون هواگیری از پکیج استفاده میکنیم به خاطر اینکه نو بود. اوایل گرکتر از الان بود! الان خیلی گرم نمیکنه. آیا هواگیری کمک میکنه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-10-2014, 22:32
ممنون از پاسختون .
فقط مشکل اصلی من این بود که نمیدونم درجه پکیج باید روی چند باشه تا بهتر گرم بکنه
و اینکه ما بدون هواگیری از پکیج استفاده میکنیم به خاطر اینکه نو بود.
اوایل گرمتر از الان بود! الان خیلی گرم نمیکنه.
آیا هواگیری کمک میکنه؟سلام .
یکی از علائم هوا داشتن رادیاتور اینه که صدای شُرشر یا چکه کردنِ آب از توش شنیده میشه
اگر کاملاً پر از آب باشه دیگه این صداها ازش شنیده نمیشه .
هواگیری هم خیلی آسونه
1- پکیج خاموش
2- تمام شیرهای زیر پکیج باز ( شیر رفا و شیر برگشت شوفاژ و شیر آب ورودی به پکیج و شیر آبِ گرم مصرفی )
3 - فشار رو برسونید به 2bar چون با انجام هواگیری فشار افت میکنه .
4- پیچ هواگیری رادیاتور رو باز کنین . یک کاسه بگیرین نزدیکش تا آبهائی که میریزه بیرون بریزه توی ماسه .
5- وقتی آب خارج میشه بعضیها زود پیچ هوا رو میبندند که اشتباهه . باید حداقل 30 ثانیه آب خارج بشه تا مطمئن بشین هوائی نمونده توی رادیاتور
6- بعد از هر هواگیریِ هر رادیاتور باید فشار سنج رو چک کنین و فشار رو برسونید به 2 بار
7- همه ی رادیاتورها رو همینجوری هواگیری کنین
8- بعد از تمام شدن هواگیری باید حتماً فشار رو برگردونین روی 1.5 بار
اگر فشار کمتر از 1.5 هست , شیر پرکن رو باز کنین تا فشار برسه به 1.5 بعدش شیر پرکن رو محکم ببندین
اگر فشار بالای 1.75 هست , با باز کردنِ یک پیچ هواگیری فشار رو برسونید به 1.5
حتماً باید چند روز یک بار فشارسنج رو نگاه کنین تا مطمئن بشین کمتر یا بیشتر از حد لازم نیست
اگر فشار دائماً کم و زیاد میشه پس یا شیر پرکن شل هست و یا سیستم یه مشکل دیگه داره
============================================تقر یباً همه ی پکیج ها 2 تا درجه ی تنظیم حرارت داره
1- تنظیم حرارت آب مصرفی . این درجه بهتره در حدی باشه که موقع حمام کردن یا استفاده از آب گرم احتیاجی به باز کردنِ آبِ سرد و مخلوط کردنِ آبِ گرم و سرد نباشه .
اینطوری هم مصرف گاز کم میشه هم عمر پکیج بیشتر میشه
2- درجه ی تنظیم گرمای شوفاژ . این درجه بسته به سردی هوا باید تنظیم بشه یعنی اگر خیلی سردتونه درجه رو بیشتر کنید و اگر گرمتونه درجه رو هم کنید
اگر در یک اتاق یکی سردشه و در اتاق دیگه میگن گرمه , باید درجه ی پکیج رو ببرین بالا اما اونی که گرمش هست باید شیر رادیاتور اتاقش رو ببنده یا فقط خیلی کم بازش کنه تا آبِ کمتری از رادیاتور اتاقش عبور کنه

saman_z1384
28-10-2014, 13:20
دوستان واسه گرمایش از کف مسئول تاسیساتمون میگه پکیج شاپه خوبه بزارید. نظر شما چیه؟ کسی امتحان کرده؟ لطفا کمک کنید

robinho
28-10-2014, 21:35
دوستان واسه گرمایش از کف مسئول تاسیساتمون میگه پکیج شاپه خوبه بزارید. نظر شما چیه؟ کسی امتحان کرده؟ لطفا کمک کنید
بدلیل عملکرد سیستم گرمایش از کف در دمای پایین دستگاه پکیج به نسبت دیگر سیستم ها تحت فشار کمتری قرار می گیرد. لذا اکثر مارکهای معتبر بازار مناسب می باشد
داشتن تنظیمات مخصوص گرمایش از کف در برد الکترونیکی پکیج یکی از امتیازات انتخاب پکیج است. اگر هم دنبال مارک معتبر هستید.باکسی و فرولی توصیه میشود.

robinho
28-10-2014, 21:36
بدلیل عملکرد سیستم گرمایش از کف در دمای پایین دستگاه پکیج به نسبت دیگر سیستم ها تحت فشار کمتری قرار می گیرد. لذا اکثر مارکهای معتبر بازار مناسب می باشد
داشتن تنظیمات مخصوص گرمایش از کف در برد الکترونیکی پکیج یکی از امتیازات انتخاب پکیج است. اگر هم دنبال مارک معتبر هستید.باکسی و فرولی توصیه میشود.

amir3852
31-10-2014, 18:59
با سلام به همه دوستان
فعلا و در حال حاضر بهترين و موفق ترين پكيج توي اروپا و توي ايران همين مارك خودمون گلديران كه تاچي نمونه خارجيش
و بزرگترين حسنش اينه كه شما احتياجي نيست مثل بقيه پكيجها موقع شستن ظروف آشپزخانه شير حمام رو ببندين يا توالت يا مكانهاي ديگر
يعني قادر در آن واحد به تمامي خروجيهاي آب گرمتون همون لحظه آب گرم رو تأمين كنه
حتما بپرسين و تست كنين ما يك پرستيژ سه ساله داريم و يك دونه يك ساله و جديدا دو مدل پرستيژ ديگه هم خريديم
ولي ايران رادياتور و بوتان و نميدونم غيره و غيره اصلا نخريد كه شديدا پشيمون ميشين
من الان توي واحدهاي خودمون كه بيشترش هم مستأجر خودمون هستند از 8 سال پيش اخگر گذاشتيم كه كلا 4 ميليون 10 تا واحدو خريديم ولي باورتون نميشه توي اين 8 سال 10 ميليون از كنارش خدمات گرفتن ادعا ميكنن همه چيز اين پكيجها ايتاليا و غيره هستش ولي دروغه همرو داره اصفهان ميزنه

موفق باشيد

amir3852
31-10-2014, 19:11
الان باورتون ميشه توي حالت زمستونيه ولي براي حمام كردن حتما بايد بزاريمش روي حالت تابستاني
كه ديگه آب گرم رو براي رادياتورها پمپ نكنه و مستقيما بده به لوله هاي خروجي
و واقعا اين مسئله پكيج رو جدي بگيريد و اشتباه ما رو شما تكرار نكنيد --- يك چيز خيلي جالب هر سال منبع انبساطش ميتركه و به اسم ايتاليا 190 تومن با دستمزد ميگيرن و تعويض ميكنن يا شير سه راهي 270 يا مثلا مبدل 180 و همش هم الكيه
در مورد گلديران بيشتر تحقيق كنين و از تعميركارها سوال كنين
يك مسئله ديگه از هر كي و هر جا بپرسين بهتون ميگن ايران رادياتور الان حرف اول ولي جالبه الان اگر قطعه بخواهيد ميگه نداريم بعد ----
مثلا نمونه بارز اين مدل فروشنده ها توي كرج بلوار دانش آموز هستش همه ميشناسن چند روز پيش رفتيم پيش فروشگاه --- شيري كه از آشناهاي قديمي خودمون بودش و همون قديمها به ما 10 تا اخگر انداخت هر چي بهش اصرار كرديم كه فقط بهمون گلديران بده اونهم مدل 242FW و فقط مدل FW اولش گفت ما اصلا پكيجهاي آشغال كار نميكنيم و فقط ايران رادياتور كار ميكنيم بعد كه گفتم نميخوام همين ايران رادياتور آشغال هم مال خودت گفت باشه الان بگو كدوم مدلو ميخواي من از جاي ديگه برات بگيرم
كه گفتم نميخوام اصلا ازت خريد كنم چون دروغگويي --- خيلي بهش برخورد رفت يك زونكن آورد و گفت هر مدلي خواستي بگو همين الان از انبار بهت بدم گفتم تا الان كه مدل آشغال نمي فروختي چي شدش
ديگه هيچي نگفت من هم گفتم اون مدل منو شما اصلا نداريد خدانگهدارتون ---- منظورم اينه كه گول حرفهاي فروشنده ها رو نخوريد از خدماتيها بپرسين و اگر هم گفتند گلديران قطعه نداره همش دروغه چون گلديران و سرويس كارهاي مخصوص خودش ميان براي تعمير و در ضمن عيب ياب هم داره
اگر نمايندگي خدماتي گفت قطعه نداره بدون ميخواد يك ماركي رو بندازه كه راه براه بياد خونه شما و هزينه بگيره مثل اخگر ما

saeed-kh
01-11-2014, 14:46
سلام خدمت متخصصین عزیز و دوستان
پکیج بوتان BN دارم.
خونه 80 متر.
دو تا خواب 10 متری. پذیرایی و آشپزخانه اپن حداکثر 50 متر.
خونه طبقه آخر هست. البته سقف و شیروانی داریم. شمال - بابل.
رادیاتور پانلی میخوام بزارم. برای خواب و پذیرایی چقدر با چه اندازه و چه مارکی بزارم. با پشتیبانی و گارانتی خوب.
در ضمن مشکل مالی دارم. توی پیشنهاداتتون فکر جیب منم باشین. متشکر

hosein38
01-11-2014, 19:38
سلام
ایساتیس (نیو استار رومو) فروش ویزه گذاشته 1390000 تومان
فکر کنم تک مبدل فن دار هست
کسی اطلاع داره چه جور پکیجی هست ؟

2- در مورد بارل ایتالیا چه جور (در مقایسه با بوتان و تاچی و ایران رادیاتور ) 21000000 بخرم ؟ 24 دو مبدل فن دار

ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-11-2014, 22:59
سلام خدمت متخصصین عزیز و دوستان
پکیج بوتان BN دارم.خونه 80 متر.
دو تا خواب 10 متری , پذیرایی و آشپزخانه اپن حداکثر 50 متر.
خونه طبقه آخر هست.
البته سقف و شیروانی داریم. شمال - بابل.
رادیاتور پانلی میخوام بزارم. برای خواب و پذیرایی چقدر با چه اندازه و چه مارکی بزارم. با پشتیبانی و گارانتی خوب.در ضمن مشکل مالی دارم. توی پیشنهاداتتون فکر جیب منم باشین. متشکر
سلام
بهتره به چند فروشگاه سر بزنید و قیمتها و مزیتها و مدت گارانتی و وارانتی ( تامین قطعات ) رو سوال کنین و کارت بگیرین ازشون و پشت کارت مشخصات و قیمت و گارانتی رو بنویسین
بعدش با هم مقایسه کنین و انتخاب کنین
درضمن نطر شخصی بنده :اگر شده قرض کنین , قرض کنین اما جنس بهتری بخرین .
بنده بارها یا خودم یا دیگران , چیز ارزون خریدیم فکر کردیم صرفه جوئی کردیم اما زود داغون شد و مجبور شدیم بریم جنس گرانِ باکیفیت بخریم
البته خیلی چیزها هم هست که ارزونش هم کار رو راه میندازه اما پکیج و آبگرمکن از کالاهائی هست که بهتره تا حد امکان بهترینش رو بخریم

880446534
02-11-2014, 20:42
سلام.
لورچ و ایساتیس چطورند ؟؟؟
=========
میشه یه لینکی بدین تا به صورت شماتیک دنگوفنگ پکیج رو نشون بده ؟؟
لینک های اموزشی هم بدین
شبیه همونایی که تو صفحه های قبلی بود

دستتون درد نکنه

شهرام اصفهانی
03-11-2014, 10:20
من یک سوال داشتم. می خوام جای دو تا از رادیاتورها را توی خونم عوض کنم. آیا باید نکته خاصی را در نظر بگیرم؟ چطوری باید آب رادیاتورها را خالی کنم. بعد از عوض کردن آیا باید خود پکیج را هم کاری باهاش بکنم یا فقط هواگیری رادیاتورها کافیه؟

تپل
03-11-2014, 17:42
سلام.
لورچ و ایساتیس چطورند ؟؟؟
=========
میشه یه لینکی بدین تا به صورت شماتیک دنگوفنگ پکیج رو نشون بده ؟؟
لینک های اموزشی هم بدین
شبیه همونایی که تو صفحه های قبلی بود

دستتون درد نکنه

هر دو دستگاههای خوبی هستند .
البته ایساتیس بیشتر توصیه میشه و لورچ بدلایلی با وجود انتخابهای بهتر توصیه نمیشه

saeed-kh
03-11-2014, 18:21
ممنون از راهنماییت. اما این کار رو خودم کردم.اينا جواب هیچ کدوم از سوالات من نبود. دوستان کمک می کنید؟

سلام
بهتره به چند فروشگاه سر بزنید و قیمتها و مزیتها و مدت گارانتی و وارانتی ( تامین قطعات ) رو سوال کنین و کارت بگیرین ازشون و پشت کارت مشخصات و قیمت و گارانتی رو بنویسین
بنده بارها یا خودم یا دیگران , چیز ارزون خریدیم فکر کردیم صرفه جوئی کردیم اما زود داغون شد و مجبور شدیم بریم جنس گرانِ باکیفیت بخریم
البته خیلی چیزها هم هست که ارزونش هم کار رو راه میندازه اما پکیج و آبگرمکن از کالاهائی هست که بهتره تا حد امکان بهترینش رو بخریم

saeed-kh
03-11-2014, 18:25
ممنون از راهنماییت. اما این کار رو خودم کردم.اينا جواب هیچ کدوم از سوالات من نبود. دوستان کمک می کنید؟

تپل
03-11-2014, 19:12
من یک سوال داشتم. می خوام جای دو تا از رادیاتورها را توی خونم عوض کنم. آیا باید نکته خاصی را در نظر بگیرم؟ چطوری باید آب رادیاتورها را خالی کنم. بعد از عوض کردن آیا باید خود پکیج را هم کاری باهاش بکنم یا فقط هواگیری رادیاتورها کافیه؟

پیچ هوای یک رادیاتور رو باز کنید تا با تخلیه آب فشار صفر شه .
شیر رفت و برگشت رادیاتورها رو ببندید تا آب ریزی حداقل شه .
درپوش پایینی رادیاتور رو باز کنید تا آب رادیاتور کامل تخلیه شه .
بعد از تعویض رادیاتورها شیر پرکن پکیج رو تا 1.5 بار باز بزارید

880446534
03-11-2014, 22:04
هر دو دستگاههای خوبی هستند .
البته ایساتیس بیشتر توصیه میشه و لورچ بدلایلی با وجود انتخابهای بهتر توصیه نمیشه
داداش دستت درد نکنه.
ولله من گیج شدم.
به دلایلی دیگه چیه؟؟:دی قشنگ توضیح بده دیگه. :دی
عموم چند روز پیش لورچ (مدل اریان-یه همچین چیزی)خرید.وقتی نصاب روکش روش رو باز کرد،منبع انبساط،بویلر(همون قسمت دیگ اب گرم) و یه شیر ایتالیایی بودن.
نصاب میگفت لورچ خیلی خیلی خیلی از بوتان سر تره.
تازه میگفت، تعمییرکار هم هستم ،بوتان بدرد نمیخوره.

ولله چشم منو بوتان بد جور گرفته،مخصوصا اون مدل بنسر پرو.

شما یه کمکی بکن.
لینک اموزشی نذاشتینا !! :دی
دستت درد نکنه

Sent from my Sony Xperia smartphone

aban366
04-11-2014, 18:03
سلام
خدایش مزخرفتر از پکیج بوتان هیچ پکیجی نیستش،واقعا افتضاح هستش چقدر منو اذیت کرده این پکیج
دوستان و اساتید ممنون میشم راهنمایی کنین،پکیج من کیس 24هزار فنداره و وقتی ابگرم حمام رو باز میکنیم یه لحظه کوتاه ابگرم میاد ولی بعدش پکیج خاموش میشه و اب سرد میشه و دوباره بعد مدتی روشن و کوچولو ابگرم میاد و دوباره سرد،ممنون میشم بفرمایین مشکل از چیه؟
خدایش پکیجهای دیگه این مشکل رو ندارن ولی بوتان خیلی ها رو دیدم این مشکلو داشتن

saeed-kh
04-11-2014, 19:16
سلام

لطفا دوستان جواب سوالات من رو بدن. ممنون

تپل
04-11-2014, 19:21
سلام
خدایش مزخرفتر از پکیج بوتان هیچ پکیجی نیستش،واقعا افتضاح هستش چقدر منو اذیت کرده این پکیج
دوستان و اساتید ممنون میشم راهنمایی کنین،پکیج من کیس 24هزار فنداره و وقتی ابگرم حمام رو باز میکنیم یه لحظه کوتاه ابگرم میاد ولی بعدش پکیج خاموش میشه و اب سرد میشه و دوباره بعد مدتی روشن و کوچولو ابگرم میاد و دوباره سرد،ممنون میشم بفرمایین مشکل از چیه؟

این پکیج مورد داره و مرسدس بنز هم اگر تنظیم نباشه یا یک قطعش ایراد داشته باشه درست کار نمیکنه .

دستگاه به احتمال زیاد یا رسوب داره یا شیر گازش تنظیم نیست .
با نمایندگی تماس بگیرید تا بیان مورد رو پیدا و برطرف کنند تا از دستگاهتون لذت ببرید.

تپل
04-11-2014, 19:46
داداش دستت درد نکنه.
ولله من گیج شدم.
به دلایلی دیگه چیه؟؟:دی قشنگ توضیح بده دیگه. :دی
عموم چند روز پیش لورچ (مدل اریان-یه همچین چیزی)خرید.وقتی نصاب روکش روش رو باز کرد،منبع انبساط،بویلر(همون قسمت دیگ اب گرم) و یه شیر ایتالیایی بودن.
نصاب میگفت لورچ خیلی خیلی خیلی از بوتان سر تره.
تازه میگفت، تعمییرکار هم هستم ،بوتان بدرد نمیخوره.

ولله چشم منو بوتان بد جور گرفته،مخصوصا اون مدل بنسر پرو.

شما یه کمکی بکن.
لینک اموزشی نذاشتینا !! :دی
دستت درد نکنه

Sent from my Sony Xperia smartphone

دوست عزیز این قطعاتی که شما نام بردی تقریبا در بیشتر پکیج ها ایتالیاییه و یکسان
خیلی قطعات دیگه هم هست که ایتالیاییه

کیفیتها در بسیاری از دستگاهها خوب و در حد مطلوبه . در این میان مهم خدمات پس ار فروشه .خدمات فروش در هیچ وسیله های به اندازه پکیج مهم نیست .
لورچ به تازگی و در چند سال اخیر وارد بازار پکیج شده . شاید بیشتر از چند سال دیگه در بازار دوام نیاره .هیچ بعید نیست .
و وقتی بره خدماتش هم با مشکل روبرو میشه .
شرکتهای دیگه ای هم بودند که قبلا پرقدرت آمدند و بعد که در بازار موفق نبودند کم رنگ و یا حذف شدند .
و الان مشتریانی که اون مارک ها رو خریدند با مشکلل جدی روبرو هستند .
برای خیلی ها هم خیلی آسان نیست که بعد از چند سال یک دستگاه چند میلیونی رو تعویض کنند . برای تعمیر بعد از چند سال با یک هزینه چند ده تومنی مشکل دارند چه برسه چند میلیون !!

بنا بر این خیلی مهمه شما دستگاهی بگیری که در تیراژ زیاد در منزل مشتریان حضور داشته باشه و شرکتش هم در عرضه اون محصول سابقه داشته باشه .
مثه همین بنسره بوتان که جزو بهترین انتخابهاست با خدمات پس از فروش عالی یا ایساتیس سوپر لوکس اونهم با خدمات خوب . هر دو با کیفیت قطعات عالی
شیر گاز ایتالیایی منبع انبساط ایتالیایی فن ایتالیایی و ... ایتالیایی و خدمات خوب

تپل
04-11-2014, 19:53
لطفا دوستان جواب سوالات من رو بدن. ممنون

کاملترین انتخاب دو پنل 140سانتی در سالن و دو پنل 100 در اتاقهاست .ولی اگر
پرت انرژی از سقف یا دیوارهای شما پایینه میتونی دوتا 120 و دوتا80 هم ببندی .
مارک هم سانیکا و ایرتور با توجه به کیفیتشون و قیمتشون خوبن.
اگر میتونستید یه مقدار صبر داشته باشید تا 45 روز دیگه یک رادیاتور خیلی خوب یا قیمت فوق العاده به بازار خواهد آمد .
اگر هم نه که همون توصیه بالا .

880446534
05-11-2014, 13:15
اقا تپل دستت درد نکنه.
واسه خریدن پکیج باز بیشتر مزاحمت میشم.:n06:

واسه لوله کشی نظری نداری ؟؟
من نظرم اینه از همین پلیمر ها (همینایی که با اتو داغش میکنن و به هم اتصال میدن) استفاده کنم. از 5 لایه زیاد خوشم نمیاد (از اتصالاتش میترسم. چون فلزه میترسم زنگ بزنه،یا پرسش دَر بره و....) تازه گرون هم هست
نظری نداری ؟؟؟
میزان رسوب گیریشون چطوره ؟؟؟
(واسه 5 لایه حداقل باید 500 تومن دست مزد بدم. ولی پلیمر رو خودم انجام میدم)
نقشه ی خونه رو ایشالله واست PM میکنم تا در رابطه با تعداد پنل ها هم نظر بدی.

saeeded
05-11-2014, 13:37
سلام دوست عزیز ... فصل سرما شروع شد این تاپیک جون گرفت ...
مشکلی برام پیش اومده ممنون میشم راهنماییم کنید ...
دفتر کار یک پکیج داریم (بوتان - ریلو ) سال گذشته بدون مشکل کار میکرد ولی امسال که به برق زدیم رادیاتها گرم بشه که نشد ..
توضیحال تکمیلی :
فشار پکیج صفر شده بود که با شیر تنظیم فشار آمپر رفت بالا و پکیج راه افتاد و آب مصرفی رو الان گرم میکنه ولی به رادیات ها آب گرم نمیده ..
رادیات ها رو هواگیری کردم که فکر نکنم در مسیر هوا وجود داشته باشه
توصیه ای نوشته بودن که پمپ پکیج رو هم هواگیری کنیم که با پیچ روی پمپ هواگیری کردم اول کمی بخار بعد آب گرم اومد.
پکیج بصورت ریتمی هر 20 دیقه یبار صدای فندک میاد که نشون میده روشن میشه و پس از 20 ثانیه خاموش میشه (درحالی که هیچ آب مصرفی نداریم )
نمیدونم دیگه کجاشو باید چک کنم ...
یکی از آشنا ها گفت که احتمالا مشکل از پمپ هست .. چطور میتونم از عملکرد صحیح پمپ اطمینان حاصل کنم ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین ببینم مشکل از کجاست ...
روی پمپ هم نوشته Riello

با تشکر

aban366
05-11-2014, 14:52
این پکیج مورد داره و مرسدس بنز هم اگر تنظیم نباشه یا یک قطعش ایراد داشته باشه درست کار نمیکنه .

دستگاه به احتمال زیاد یا رسوب داره یا شیر گازش تنظیم نیست .
با نمایندگی تماس بگیرید تا بیان مورد رو پیدا و برطرف کنند تا از دستگاهتون لذت ببرید.
نمایندگی که زنگ زدم یه صفر کیلومتر رو فرستاد هیچی حالیش نبود دفعه قبل رو میگم گفت بردش سوحته باید تعویض بشه بعدا یکی اومد فیش برد رو کند و ریست کرد درست شد
شهرمون حرفه ای بوتان کار کمه این یکیم که برا جرمگیری 140هزار میگیره که واقعا ظلمه
اتفاقا خودمم از جرمگیری میدونم چون قبلش مستاجر داشتم وقتی تحریل گرفتم اون فیلتر اب توش ژلش تموم شده بود و توش اب بود
دوستان کسی راهنمایی نداره تصویری که کجا و باز کنم خودم جرم گیری کنم؟
و سوال دوم اون فیلتر اب که توش ژل داره تموم شده و جدا میفروشن رو باید تعمیرکار بیاد و خودمون نمیتونیم تعویض کنیم؟اخه براوهمون 20هزار میگه میگیرم بیام

hesam.eng
05-11-2014, 17:05
سلام دوست عزیز ... فصل سرما شروع شد این تاپیک جون گرفت ...
مشکلی برام پیش اومده ممنون میشم راهنماییم کنید ...
دفتر کار یک پکیج داریم (بوتان - ریلو ) سال گذشته بدون مشکل کار میکرد ولی امسال که به برق زدیم رادیاتها گرم بشه که نشد ..
توضیحال تکمیلی :
فشار پکیج صفر شده بود که با شیر تنظیم فشار آمپر رفت بالا و پکیج راه افتاد و آب مصرفی رو الان گرم میکنه ولی به رادیات ها آب گرم نمیده ..
رادیات ها رو هواگیری کردم که فکر نکنم در مسیر هوا وجود داشته باشه
توصیه ای نوشته بودن که پمپ پکیج رو هم هواگیری کنیم که با پیچ روی پمپ هواگیری کردم اول کمی بخار بعد آب گرم اومد.
پکیج بصورت ریتمی هر 20 دیقه یبار صدای فندک میاد که نشون میده روشن میشه و پس از 20 ثانیه خاموش میشه (درحالی که هیچ آب مصرفی نداریم )
نمیدونم دیگه کجاشو باید چک کنم ...
یکی از آشنا ها گفت که احتمالا مشکل از پمپ هست .. چطور میتونم از عملکرد صحیح پمپ اطمینان حاصل کنم ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین ببینم مشکل از کجاست ...
روی پمپ هم نوشته Riello
با تشکر

1 شیر های زیر پکیج را چک کنید که باز باشند
2 در صورتی که شیر ها باز بود ممکنه پمپ کریپاژ کرده که باید درب پکیج باز بشه و یک پیچ در مرکز دایره پمپ هست اون را باز کنید و شافت زیر پیچ را با پیچ گوشتی حرکت بدید

hesam.eng
05-11-2014, 17:14
سلام
ممکنه سنسور ها مبدل مشکل داشته باشه روی زمستونه که هست رادیاتور ها گرم میشه یا بازم زود خاموش میشه ؟ اگر خواموش میشه سنسور دما دما را زیاد نشون میده و برا همین خاموش میشه

aban366
05-11-2014, 17:47
ممکنه سنسور ها مبدل مشکل داشته باشه روی زمستونه که هست رادیاتور ها گرم میشه یا بازم زود خاموش میشه ؟ اگر خواموش میشه سنسور دما دما را زیاد نشون میده و برا همین خاموش میشه
در هر دو حالت زمستانی و تابستانی این مشکل هستش ولی الان که تو زمستانی هستش بدترم شده و اب گرم گاهی اصلا نمیاد،احتمال داره مبدل جرم گرفته باشه؟
اب تو رادیاتورها گرم هستش و دماسنجم 80درجه رو نشون میده
این مبدل جای دم دست پکیج هستش که خودم جرم گیری کنم یا نه باید سرویس کار بیاد؟چون سرویسکار میگه برا جرمگیری 150میگیرم که واقعا ستمه،ابگرمکن دیواری رو خودم با هزارتومان خرج جرمگیری میکردم اما اینو باز کردم موندم اون قسمتی که اب ازش رد میشه و باید جرمگیری بشه رو چطوری باز کنن دو تا لوله سمت چپش بهش وصله اونو باز کنم؟کسی تصویری اموزشش رو نداره؟

saeed-kh
05-11-2014, 23:43
تپل جان
از راهنماییت متشکر. از دوستانم رادیاتور بارل داره. چجوریه؟ خدمات و گارانتیش و جنسش معتبره؟ راستی قیمت داری؟ بارل رو متری 290 میده بابل.
بقیه مهندسین کمک میکنند؟
ممنون از راهنمایی های سریعتون