PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از حداکثر توان سی پی یو در اکسترکت آرشیوها

mehr1362
17-01-2012, 15:22
با سلام

وقتی یک فایل با فرمت rar را با winrar اکسترکت میکنم سی پی یو 20 درصد از توان خود را به کار میگیره.

و باید مدت زمان زیادی رو برای اکسترکت به انتظار بنشینم.راه حلی هست که سی پی یو 90 درصد توان خود را برای اکسترکت به کار بگیره؟

سی پی یو : AMD Athlon 620 2.6ghz
ویندوز : اکس پی 32 بیت

EXTREME
17-01-2012, 18:33
با سلام

وقتی یک فایل با فرمت rar را با winrar اکسترکت میکنم سی پی یو 20 درصد از توان خود را به کار میگیره.

و باید مدت زمان زیادی رو برای اکسترکت به انتظار بنشینم.راه حلی هست که سی پی یو 90 درصد توان خود را برای اکسترکت به کار بگیره؟

شما یک تست با نرم افزار prime95 بگیرید و حین تست با نرم افزار cpu-z ببینید فرکانس چقدره
نتیجرو بگین

N-1373
22-01-2012, 12:00
با تشکر از مهرداد عزیز اما فکر کنم راه بهتری هم باشه :

دوست عزیز شما حین اکسترکت کردن task manager رو باز کنید و روی extracting راست کلیک کنید و روی go to process کلید کنید در تب بعد( processes ) که خودش اومده می بینید که winrar سلکت شده روش راست کلید کنید و از :set priority
realtime
رو انتخاب کنید .
و در جواب سوال پرسیده شده change priority رو انتخاب کنید .
عکس :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
22-01-2012, 18:22
با تشکر از مهرداد عزیز اما فکر کنم راه بهتری هم باشه :

دوست عزیز شما حین اکسترکت کردن task manager رو باز کنید و روی extracting راست کلیک کنید و روی go to process کلید کنید در تب بعد( processes ) که خودش اومده می بینید که winrar سلکت شده روش راست کلید کنید و از :set priority
realtime
رو انتخاب کنید .
و در جواب سوال پرسیده شده change priority رو انتخاب کنید .
عکس :

من راه حلی نگفتم !
گفتیم فقط یک موردی رو ببینه

N-1373
22-01-2012, 18:30
من راه حلی نگفتم !
گفتیم فقط یک موردی رو ببینه

شرمنده توی کار شما دخالت کردم ...

EXTREME
22-01-2012, 18:34
شرمنده توی کار شما دخالت کردم ...
نه بابا این چه حرفیه میزنی :46:

mehr1362
23-01-2012, 07:02
سلام به همه دوستانی که پیگیر مشکل من هستند! واقعا ممنونم ... عکس های زیر رو ببینید بعد توضیح میدم :

عکس شماره 1 : با نرم افزار prime تست گرفتم و نتیجش در cpu -z که سی پی یو با تمام توان کار کرد.

عکس شماره دو : در حین تست با prime که در نرم افزار Everest ultimate edition همونطور که میبینید تمام هسته ها صد در صد فعالیت دارند.

عکس شماره سه : در حال اکسترکت یک فایل رار 3 گیگابایتی که میبینید سی پی یو نصف توانش رو هم به کار نمیگیره!

عکس شماره چهار : باز هم در حال اکسترکت که همانطور که میبینید گاهی اوقات وضعیت بدتر هم میشه مخصوصا اگه دو فایل رو همزمان اکسترکت کنم.
البته سیستمم رم 2 گیگ داره و اینقدر پائین نیست که با اجرای دو اکسترکت همزمان تاثیری در سرعت اکسترکت کردن بگذاره.

توضیح : با ترم افزار ultimate everest هم تست گرفتم چونکه مادربرد گیگابایت دارم و اگه esay energey saver خاموش باشه و اکسترکت هم نکنم باز در نرم افزار cpu-z نشون میده که سی پی یو تا اخرین توانش داره کار میکنه.

در اجرای بازی ها و یا نصب فایلهای اجرایی مشکلی ندارم.چون اضافه شدن دور فن و صدای زیادی که تولید میکنه حکایت از فعالیت بالای 70 درصدی سی پی یو رو میده .ولی نمیدونم چرا در استرکت این مشکل رو دارم!

با نرم افزار 7-zip هم تست کردم ولی فرقی نداشت.

با سپاس از شما دوستان

EXTREME
23-01-2012, 10:07
سلام به همه دوستانی که پیگیر مشکل من هستند! واقعا ممنونم ... عکس های زیر رو ببینید بعد توضیح میدم :

عکس شماره 1 : با نرم افزار prime تست گرفتم و نتیجش در cpu -z که سی پی یو با تمام توان کار کرد.

عکس شماره دو : در حین تست با prime که در نرم افزار Everest ultimate edition همونطور که میبینید تمام هسته ها صد در صد فعالیت دارند.

عکس شماره سه : در حال اکسترکت یک فایل رار 3 گیگابایتی که میبینید سی پی یو نصف توانش رو هم به کار نمیگیره!

عکس شماره چهار : باز هم در حال اکسترکت که همانطور که میبینید گاهی اوقات وضعیت بدتر هم میشه مخصوصا اگه دو فایل رو همزمان اکسترکت کنم.
البته سیستمم رم 2 گیگ داره و اینقدر پائین نیست که با اجرای دو اکسترکت همزمان تاثیری در سرعت اکسترکت کردن بگذاره.

توضیح : با ترم افزار ultimate everest هم تست گرفتم چونکه مادربرد گیگابایت دارم و اگه esay energey saver خاموش باشه و اکسترکت هم نکنم باز در نرم افزار cpu-z نشون میده که سی پی یو تا اخرین توانش داره کار میکنه.

در اجرای بازی ها و یا نصب فایلهای اجرایی مشکلی ندارم.چون اضافه شدن دور فن و صدای زیادی که تولید میکنه حکایت از فعالیت بالای 70 درصدی سی پی یو رو میده .ولی نمیدونم چرا در استرکت این مشکل رو دارم!

با نرم افزار 7-zip هم تست کردم ولی فرقی نداشت.

با سپاس از شما دوستان
حجم فایل وین رر چقدراست ؟
یک فایل ویدوئویی با حجم زیاد رو کانورت کنید و نتیجرو بگین
اگه تو تست پرایم از همه توان استفاده کرده پس مشکلی نیست

mehr1362
23-01-2012, 23:14
دوست عزیز گفتم که حجم فایلهایی که اکسترکت میکنم زیر 2 گیگ نیستند.کانورت هم کار هر روز من هست.مشکلی نداره.

من هم نگفتم مشکل داره! گفتم موقع اکسترکت از توان هسته ها استفاده نمیشه و دنبال راهکار بودم.

به هر حال ممنون!

EXTREME
23-01-2012, 23:21
دوست عزیز گفتم که حجم فایلهایی که اکسترکت میکنم زیر 2 گیگ نیستند.کانورت هم کار هر روز من هست.مشکلی نداره.

من هم نگفتم مشکل داره! گفتم موقع اکسترکت از توان هسته ها استفاده نمیشه و دنبال راهکار بودم.

به هر حال ممنون!

قبل از اینکه بخوای فشرده کنی set periorety پروسسش رو بزار روی high ونتیجرو بگو

Sound Storm
03-02-2012, 17:25
با سلام

راه حلی وجود نداره، با تغییر اولویت بندی پردازش ممکنه یکم کمتر (حدود 5-6%) طول بکشه ولی راه حلی وجود نداره.
چون هر cpu بسته به میزان cache و سرعت cache و سرعت پردازش کد ها و دکدینگ کردن (ZLib) قدرت اکسترکت کردن رو داره.
تنها راه حل ممکن استفاده کردن از برنامه هایی هست که کل قدرت cpu رو به کار میگیرن.
ضمنا real time کردن الویت کار چندان خوبی نیست، چون ممکنه ویندوز cratch کرش کنه.