PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا در که صفحه نمایش روش هست بعداز مدتی شل میشه؟

arash_a
16-01-2012, 10:14
سلام دوستان عزیز
جدیدا یه لپ تاپه Acer 5755G گرفتم چندتا سوال داشتم در این مورد، ممنون میشم راهنماییم بکنید:
1.آیا دربه لپ تاپ که صفحه نمایش روشه آیا با گذشت زمان و بازوبسته شدن شل نشه؟
2.تو خونه که داریم از لپ تاپ استفاده میکنیم به نظرتون برا اینکه عمر زود کیفیت خودشو از دست نده بهتره شارژر مدام به لپ تاپ وصل باشه یا اینکه شارژ کامل که شد درش بیارم و بزارم باز دی شارژ بشه و باز شارژ کنم (مثل گوشی ها) یا اینکه کلا باتری رو دربیارم و با شارژر کار کنم؟ (واسه این روش اخر میترسم یهویی برق که بره به سخت افزار ضرری برسه، اینطوره؟)
3.ویندوز7 که نصب کردم روش خواستم ازش بکاپ بگیرم برنامه Acronis جواب نداد، یعنی هاردمو نشناخت چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
مرسی

farzanehpaksima
16-01-2012, 10:47
من چند ساله لپ تاپ استفاده میکنم ، بهتره مدارم وصل باشه ، چون باتری که پر شد ، خودش دیسکانکت میکنه

سعی کن خیلی به باتری فشار نیاری

درش هم شل نمیشه عمراً :20: مبارکتون باشه

mehrdad8086
16-01-2012, 10:58
سلام دوستان عزیز
جدیدا یه لپ تاپه Acer 5755G گرفتم چندتا سوال داشتم در این مورد، ممنون میشم راهنماییم بکنید:
2.تو خونه که داریم از لپ تاپ استفاده میکنیم به نظرتون برا اینکه عمر زود کیفیت خودشو از دست نده بهتره شارژر مدام به لپ تاپ وصل باشه یا اینکه شارژ کامل که شد درش بیارم و بزارم باز دی شارژ بشه و باز شارژ کنم (مثل گوشی ها) یا اینکه کلا باتری رو دربیارم و با شارژر کار کنم؟ (واسه این روش اخر میترسم یهویی برق که بره به سخت افزار ضرری برسه، اینطوره؟)
3.ویندوز7 که نصب کردم روش خواستم ازش بکاپ بگیرم برنامه Acronis جواب نداد، یعنی هاردمو نشناخت چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
مرسی

دوست عزیز
می گن بهتره اگر از لب تاب بیشتر جای ساکن استفاده میشه و دسترسی به برق هست باطری رو جدا کنید.البته بهتره باطری رو 40 % شارژ باشه . نه پر باشه و نه خالی......
با برق رفتن آسیبی به سخت افزار بعید می دونم برسه مگر آسیب نرم افزاری.
درب لب تاب و لولا های اون بعد از مدتی خصوصا تو لب تابهای ارزون قیمت شل میشه به علت باز و بست زیاد
آخرین نسخه Acronis چاره کار شماست.البته norton ghost هم مییونی استفاده کنی.
پاینده باشی:20:

arash_a
16-01-2012, 11:47
دوستان مرسی از راهنمایی هاتون.
الان یه جمعبندی بکنیم:
اینکه مثل موبایل هی شارژ و دی شارژ کنم پس اصلا مناسب نیست.
یه سوال اینجا برام مطرحه واسه اینکه مدام شاژر به لپ تاپ وصل باشه:
آیا بعده اینکه باطری کامل شارژ شد از جریان خارج میشه و لپ تاپ مستقیم از برق شارژر استفاده میکنه یا نه باز لپ تاپ از باتری مصرف میکنه و شارژر اونو پر میکنه؟
مرسی

hamid.7003
16-01-2012, 18:24
دوستان مرسی از راهنمایی هاتون.
الان یه جمعبندی بکنیم:
اینکه مثل موبایل هی شارژ و دی شارژ کنم پس اصلا مناسب نیست.
یه سوال اینجا برام مطرحه واسه اینکه مدام شاژر به لپ تاپ وصل باشه:
آیا بعده اینکه باطری کامل شارژ شد از جریان خارج میشه و لپ تاپ مستقیم از برق شارژر استفاده میکنه یا نه باز لپ تاپ از باتری مصرف میکنه و شارژر اونو پر میکنه؟
مرسی
شارژ باطری که کامل شد از مدار خارج میشه و از آداپتور استفاده میشه

Pami
16-01-2012, 21:21
سلام دوستان عزیز
مرسی

در مورد لولاها و پایه های نگهدارنده صفحه نمایش ، تا زمانی که درست استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد
هرگز از گوشه ها ال سی دی رو باز و بسته نکنید ، باعث میشه فشاری که وارد میکنین روی اون یکی پایه بیفته و گاهی اوقات یا میشکنه یا شل میشه
در مورد باتری و نکات مورد نیاز مقاله ای که در امضای من هست رو کامل بخونید
آکرونیس رو نصب کنید و سعی کنید باهاش بوت کنید ( با F11 ) ، از داخل ویندوز ممکنه هارد شما رو نشناسه