PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تورو خدا کمک ! فایل هام همه داره خراب میشه !

Omidelf
15-01-2012, 14:50
سلام و خسته نباشید به همه دوستان

خواهشا کمک کنید من یک مشکل خیلی عجیب برام پیش اومده :

چند هفته پیش داشتم تو فولدر ها چرخ میزدم که دیدم بعضی از عکس هام خراب شده ! نه اینکه پاک بشه ولی وقتی عکس رو باز میکردم عکس کاملا بهم ریخته بود و رنگش و همه چیش به هم خورده بود
یک نمونه میزارم تا ببینید منظورم چیه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اولش فقط عکس های بعضی از فولدر ها اینتوری بود . ولی با گذشت زمان بیشتر شد و الان فهمیدم که از 6 تا درایوم 4 تاش عکساش کاملان اینتوری شدن یعنی از بین رفتن ! و این بلا فقط سر عکس ها هم نیمود و بعضی از برنامه ها و فایل های نصب بعضی از برنامه ها که دانلود کرده بودم هم کار نمیکنن ! بعضی ها Not responding میدن بعد از اجرا بعضی ها هم بعد از اجرا مینویسن فایل خربه ! و فکر کنم این بلا سر اهنگ ها و موزیک ویدئو هام هم اومده چون اهنگ هام رو وقتی اجرا میکنم بعضی هاشون وسطش هی خش خش میکنه [ زیاد نه ] و موزیک ویدئو هام هم وسطش هی تصویر کمی برفک میندازه !!

من انتی ویروس Nod32 هم دارم البته کرک شدس ولی هر روز اپدیت میکنم و هر چقدر هم که اسکن میکنم کامپوتر رو هیچی پیدا نمیکنه !!!!!

من ویندوزم 7 . 64 بیت هستش و سیستمم هم خیلی قویه ساله پیش با هزینه ی بالا خریدمش در نتیجه بخاطر ضعیف بودن سیستم نمیتونه باشه !

لطفا کمک کنید :18:

alil1369
15-01-2012, 16:10
مشکل از هاردت هست احتمالا که بد سکتور داره !!!!!
اول سریع از فایل های مهمت بک آپ بگیر
بعد بار برنامه های تست هارد چک کن ببین وضعیت هاردت چطوریاس !
اطلاعاتت رو رو سیستم دیگه چک کن ببین اونجا هم همینطوره یا نه ؟
اگه رو سیستم دیگه هم همینطوری بود مشکل 100% از هاردت هست و باید عوض بشه

Omidelf
15-01-2012, 18:47
مشکل از هاردت هست احتمالا که بد سکتور داره !!!!!
اول سریع از فایل های مهمت بک آپ بگیر
بعد بار برنامه های تست هارد چک کن ببین وضعیت هاردت چطوریاس !
اطلاعاتت رو رو سیستم دیگه چک کن ببین اونجا هم همینطوره یا نه ؟
اگه رو سیستم دیگه هم همینطوری بود مشکل 100% از هاردت هست و باید عوض بشه

بد سکتور داره ؟! یکم در این مورد بیشتر توضیح بدید اگه میشه من اطلاعاتم زیاد نیست . به نظر شما دلیل این مشکل ویروسه یا چیزه دیگه ؟

اگه میشه اسم یک برنامه معتبر رو در ضمینه چک کردن هارد بگین یا اگه لینک دانلود بدین که بهتر

یعنی اینکه برم مثلا فایل ها رو بریزم رو فلش بعد وصل کنم به سیستمه دیگه ببینم خرابه یا نه ؟

alil1369
16-01-2012, 00:43
بد سکتور داره ؟! یکم در این مورد بیشتر توضیح بدید اگه میشه من اطلاعاتم زیاد نیست . به نظر شما دلیل این مشکل ویروسه یا چیزه دیگه ؟

اگه میشه اسم یک برنامه معتبر رو در ضمینه چک کردن هارد بگین یا اگه لینک دانلود بدین که بهتر

یعنی اینکه برم مثلا فایل ها رو بریزم رو فلش بعد وصل کنم به سیستمه دیگه ببینم خرابه یا نه ؟

مشکل از ویروس نیست
به طور خلاصه اینطور میشه گفت
اطلاعات رو هارد ،روی بخش هایی ذخیره میشن به نام سکتور که گاهی این سکتور های به دلیل شرایطی ( قدیمی شدن هارد ،ضربه ،گرمای شدید و...) دیگه قابل خواندن و نوشتن نیستن و به اصطلاح میگن بد سکتور !

برنامه زیاد هست اگه مدل و مارک هاردت رو بگی بهتر میتونم برنامه معرفی کنم
ولی از این فعلا استفاده کن

یعنی اینکه برم مثلا فایل ها رو بریزم رو فلش بعد وصل کنم به سیستمه دیگه ببینم خرابه یا نه
اره اینو برای این میگم که مشکل نرم افزاری نباشه !!!

Omidelf
19-01-2012, 13:32
مشکل از ویروس نیست
به طور خلاصه اینطور میشه گفت
اطلاعات رو هارد ،روی بخش هایی ذخیره میشن به نام سکتور که گاهی این سکتور های به دلیل شرایطی ( قدیمی شدن هارد ،ضربه ،گرمای شدید و...) دیگه قابل خواندن و نوشتن نیستن و به اصطلاح میگن بد سکتور !

برنامه زیاد هست اگه مدل و مارک هاردت رو بگی بهتر میتونم برنامه معرفی کنم
ولی از این فعلا استفاده کن

اره اینو برای این میگم که مشکل نرم افزاری نباشه !!!

اقا ما این برنامه که گفتین رو ریختیم ولی میگه که هاردات هیچ مشکلی ندارن ! کناره همه هارد ها OK زده و هیچ مشکلی پیدا نکرده ؟
این یعنی مشکل از چیه پس ؟

alil1369
21-01-2012, 02:24
مارک و مدل هارد ؟؟؟

mehr1362
21-01-2012, 02:36
اقا ما این برنامه که گفتین رو ریختیم ولی میگه که هاردات هیچ مشکلی ندارن ! کناره همه هارد ها OK زده و هیچ مشکلی پیدا نکرده ؟
این یعنی مشکل از چیه پس ؟

دوست عزیز برای تست هارد فقط از این نرم افزار استفاده کن :
HDD Regenerator

داخل سی دی های عیب یابی Hirens boot هست و میتونی به صورت جداگانه هم دانلودش کنی و حجم کمی داره!

بعد نرم افزار رو نصب کن و یک سی دی خام بزار داخل رایتر و یه بوت مخصوص با این نرم افزار درست کن.

حالا سی دی رو بزار داخل رایتر و سیستم رو ریست کن.... یک صفحه سیاه میاد .... این گزینه رو انتخاب کن :

scan badsector and repair .... یه همچین عنوانی داره ! و صبر کن تا اخر اسکن کنه !

اگه هارد بد سکتور داشته باشه تعمیر میشه( البته اگر خیلی وضعیتش بد نباشه)

من هم احتمال میدم از هاردت باشه چون قبلا همین مشکل رو روی فلش مموری دیدم که فایلهای تصویری و اجرایی رو خراب کرده !

موفق باشی