PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال : رفع نویز

مهندس الهه
15-01-2012, 01:26
سلام
مودم من مستقیم از بیرون اومده
در مسیر هم هیچ وسیله ای مثل تلفن و کالر آی دی و . . . ندارم
نویزگیر هم وصل نکردم
سیم تلفن هم شیلد دار هست و از کنار هیچ سیم برقی هم عبور نکرده

با این اوصاف در استاتوس مودم ، گزینه SNR Margin عددش 15.5 هست . که نباید کمتر از 20 باشه و در صروت پائین بودن نشان دهنده نویزه

حالا من چجوری نویز خط رو رفع کنم؟

arashsard
15-01-2012, 02:38
سلام
نویزگیر هم وصل نکردم

با این اوصاف در استاتوس مودم ، گزینه SNR Margin عددش 15.5 هست . که نباید کمتر از 20 باشه و در صروت پائین بودن نشان دهنده نویزه

15 واسه SNR عدد زیاد بدی نیست.زیر 12 نشون دهنده نویز شدید هست.حتی توو بعضی مودمها زیر 6 .هر چند snr تون کمه.با این اوصاف مشکل سیم کشی ساختمون ندارید.این کم بودن snr دلایل عمده ای داره.مهمترینش دوری از مخابرات هست. وقتی خونه از مخابرات دور باشه یه سری گلوگاه هست که محل اتصال سیمها هست به مرکز مخابراتیتون بره. شرکت پیمان کاری که متصدی این هست این سیم کشی ها رو انجام بده متاسفانه به خوبی این کارا رو نمیکنه و با یه بارون این گلو گاها پر آب میشه و ایجاد نویز میکنه.دلیل عمدش اینه. کاری هم از دست شما بر نمیاد.البته یه سری نویزگیر توی مخابرات هست که میتونه مشکل از اونا هم باشه.مگه اینکه محلتون فیبر نوری بشه که اونم واسه ADSL توی ایران کلی درده سر داره! پیشنهاد میکنم حتما از اسپیلتر استفاده کنید.

alireza20202003
15-01-2012, 10:35
سلام
نویزگیر هم وصل نکردم

دليلش فاصلتون از مركز مخابراتی يا زير ساخت فرسوده تو منطقتون هست ، كاری نميشه كرد. اين SNR برای adsl خيلی هم خوبه مشكلی نداره و روی سرعت و پينگ هم تاثير نميذاره. برای بهبودش تنها راه تعويض سيم از دم در خونه تا خود مركز مخابراتی كه نديدم تو تهران برای كسی اين كار رو انجام داده باشن.

مهندس الهه
15-01-2012, 23:17
من یه جا دیدم گفته بودند این عدد نباید از 20 کمتر باشه

و همچنین یکی از دوستام که کمتر از 200 متر با ما فاصله دارند از همین مرکز مخابراتی استفاده میکنه و هیچ مشکلی هم نداره . نه نویزی و نه چراغ چشمکزنی

چراغ اینترنت من الان داره چشمک میزنه تند تند
کمی ثابت میشه و دوباره شروع میکنه به چشمک زدن

شما هم که میگید SNR Margin مناسبه
پس یعنی نویز ندارم ؟

fragari
16-01-2012, 02:05
اگر میدونید که چطور مودم و تلفن ها رو تنها با 1 اسپلیتر به خط تلفن وصل کنید ممکنه با انجام این کار مشکلتون برطرف بشه.
اگر هم این کار رو بلد نیستین، با پشتیبانی تماس بگیرید و مشکلتون رو مطرح کنید و بگید که از اسپلیتر استفاده نمیکنید تا یک نفر بفرستن مشکلتون رو حل کنه.

behrooz.shie
16-01-2012, 14:57
اگر میدونید که چطور مودم و تلفن ها رو تنها با 1 اسپلیتر به خط تلفن وصل کنید ممکنه با انجام این کار مشکلتون برطرف بشه.
اگر هم این کار رو بلد نیستین، با پشتیبانی تماس بگیرید و مشکلتون رو مطرح کنید و بگید که از اسپلیتر استفاده نمیکنید تا یک نفر بفرستن مشکلتون رو حل کنه.
ایا میدونید اسپلینتر چی کار میکنه ؟؟؟؟ :13:

بهتره با خود مودم تست بگیرید نویز خط رو !!!
چه جوری ؟
اگر مودم تون Tp link هست همون جای که استاتوس DSL رو نگاه کردید پاینش یک تست داره !
بزاریدش روی اخرین مدت و بزارید تست بگیره
بعد که تموم شد یک اسکرین شات بگیرید بزارید اینجا:46:

behrooz.shie
16-01-2012, 15:07
Edited....................................

fragari
16-01-2012, 16:38
ایا میدونید اسپلینتر چی کار میکنه ؟؟؟؟ :13:
:46:

اسپلیتر می تواند از اختلالات جانبی مانند نویز بر روی صدای تلفن و قطع و وصلی تلفن و اینترنت جلوگیری کند.
سایر توضیحات در رابطه با اسپلیتر و عملکرد آن را در فایل زیر مطالعه کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alireza20202003
16-01-2012, 21:55
من یه جا دیدم گفته بودند این عدد نباید از 20 کمتر باشه

و همچنین یکی از دوستام که کمتر از 200 متر با ما فاصله دارند از همین مرکز مخابراتی استفاده میکنه و هیچ مشکلی هم نداره . نه نویزی و نه چراغ چشمکزنی

چراغ اینترنت من الان داره چشمک میزنه تند تند
کمی ثابت میشه و دوباره شروع میکنه به چشمک زدن

شما هم که میگید SNR Margin مناسبه
پس یعنی نویز ندارم ؟

ببينيد دوست عزيز ، اگه سرويس دهندتون مخابرات نيست پس خطتون PCM نيست. اگه خطتون PCM نيست يعنی يك زوج سيم از دم در منزل تا خود مركز مخابراتی رفته ، پس اگه حتی تو خونه يه خط تلفن ديگه داشته باشين نه تنها دليلی نداره SNR شون به هم نزديك باشه بلكه يكيش می‌تونه SNR 0 داشته باشه يعنی همون كلا قطع باشه و يكی ديگه SNR 40db پس اصلا همسايه و اينا مطرح نيست.

شما می‌تونی مودم رو ببری دم در به سيم دم در تو باكس تقسيم وصل كنی ببينی SNR‌ مودم چنده ، اگه همين قبلی بود يعنی ايراد از سيم بيرون از منزله و همونطور كه گفتم درست كردن نويز در اين وضعيت خيلی سخته ولی اگه SNR بالاتر داشتی بايد سيم‌های دم درب تا محل استفاده رو عوض كنی.

چراغ اینترنت هم كه بايد چشمك بزنه دوست عزيز ! اون چراغ adsl‌ كه نبايد چشمك بزنه !

اون يه جا هم كه ديديد گفته بالای 20 باشه رو ول كنيد ! من 10 جا ديدم گفتن بالای 10 باشه كافيه. اينم معتبرترين منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

behrooz.shie
17-01-2012, 04:13
اسپلیتر می تواند از اختلالات جانبی مانند نویز بر روی صدای تلفن و قطع و وصلی تلفن و اینترنت جلوگیری کند.
سایر توضیحات در رابطه با اسپلیتر و عملکرد آن را در فایل زیر مطالعه کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cs%2F04GL29.pdf)

بعد میشه بگید چه ربطی داشت به سوالی که پرسیده شده ؟
دقت بکنین گفته شد هیچی دیگه روی خط نیست !

مهندس الهه
19-01-2012, 17:09
وصل کردن یه اسپلیتر هم مگه کارشناس اوردن داره ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهتره با خود مودم تست بگیرید نویز خط رو !!!
چه جوری ؟
اگر مودم تون Tp link هست همون جای که استاتوس DSL رو نگاه کردید پاینش یک تست داره !
بزاریدش روی اخرین مدت و بزارید تست بگیره
بعد که تموم شد یک اسکرین شات بگیرید بزارید اینجا:46:
من چنین گزینه ای ندارم :20:

ببينيد دوست عزيز ، اگه سرويس دهندتون مخابرات نيست پس خطتون PCM نيست. اگه خطتون PCM نيست يعنی يك زوج سيم از دم در منزل تا خود مركز مخابراتی رفته ، پس اگه حتی تو خونه يه خط تلفن ديگه داشته باشين نه تنها دليلی نداره SNR شون به هم نزديك باشه بلكه يكيش می‌تونه SNR 0 داشته باشه يعنی همون كلا قطع باشه و يكی ديگه SNR 40db پس اصلا همسايه و اينا مطرح نيست.

شما می‌تونی مودم رو ببری دم در به سيم دم در تو باكس تقسيم وصل كنی ببينی SNR‌ مودم چنده ، اگه همين قبلی بود يعنی ايراد از سيم بيرون از منزله و همونطور كه گفتم درست كردن نويز در اين وضعيت خيلی سخته ولی اگه SNR بالاتر داشتی بايد سيم‌های دم درب تا محل استفاده رو عوض كنی.

چراغ اینترنت هم كه بايد چشمك بزنه دوست عزيز ! اون چراغ adsl‌ كه نبايد چشمك بزنه !

اون يه جا هم كه ديديد گفته بالای 20 باشه رو ول كنيد ! من 10 جا ديدم گفتن بالای 10 باشه كافيه. اينم معتبرترين منبع :

ولی باکس دم در خونه مونه هاااا
نمیشه که خط مستقیم بره تا مخابرات !

اون عدد 20 رو هم خود شرکت میگه
نمیدونم والا

مودم رو عوض کرم
ببینم شب چجوری دانلود خواهد کرد

مهندس الهه
23-01-2012, 18:50
دستگاهی چیزی وجود داره که بشه نویز خط رو اندازه گرفت ؟

بیشتر از دو ماه هست که مشکل دانلود شبانه دارم
چند روز پیش هم که داداشم رفت شرکت ، بعد از اون عصرها قطعی دارم :دی
یکبار دیگه هم بره با موشک نصر 3 خونه مونو میزنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موقع دانلود شبانه هم که زنگ میزنم به شرکت میگن نویز نداری !:18:
پهنا هم که میگن مشکل نداره
از طرف مخابرات هم مشکلی وجود نداره

پس این مشکل من از کجاست؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه دستگاهی باشه که از وضعیت نویز مطمئن بشم عالی میشه

---------- Post added at 06:50 PM ---------- Previous post was at 06:49 PM ----------

یادم رفت بگم

با مودم تازه هم مشکل حل نشد

Farshid72
24-01-2012, 12:53
دستگاهی چیزی وجود داره که بشه نویز خط رو اندازه گرفت ؟

بیشتر از دو ماه هست که مشکل دانلود شبانه دارم
چند روز پیش هم که داداشم رفت شرکت ، بعد از اون عصرها قطعی دارم :دی
یکبار دیگه هم بره با موشک نصر 3 خونه مونو میزنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موقع دانلود شبانه هم که زنگ میزنم به شرکت میگن نویز نداری !:18:
پهنا هم که میگن مشکل نداره
از طرف مخابرات هم مشکلی وجود نداره

پس این مشکل من از کجاست؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه دستگاهی باشه که از وضعیت نویز مطمئن بشم عالی میشه

---------- Post added at 06:50 PM ---------- Previous post was at 06:49 PM ----------

یادم رفت بگم

با مودم تازه هم مشکل حل نشد
مهندس جان شما اسپلیتر سیستم خودتونو چک کنید و از بایت اینکه سیم کشی خونه مشکلی نداره اطمینان حاصل کنید
برنامه هایی هستن که اگه مشکل نویز زیادی باشه بتونه تا حدودی این مشکل رو پوشش بده

Senator_Offline
24-01-2012, 13:02
مهندس جان شما اسپلیتر سیستم خودتونو چک کنید و از بایت اینکه سیم کشی خونه مشکلی نداره اطمینان حاصل کنید
برنامه هایی هستن که اگه مشکل نویز زیادی باشه بتونه تا حدودی این مشکل رو پوشش بده
دوست عزیز میشه بگی چه برنامه هایی؟

naim697
24-01-2012, 14:08
گزینه SNR Margin کجاست از کجا ببینیم ؟

Khazuk
24-01-2012, 20:27
گزینه SNR Margin کجاست از کجا ببینیم ؟
توی مرورگر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وارد کن بعد یوزر و پسورد (admin) بزن بستگی به نوع مودم یکم فرق داره ولی همشون توی adsl status هست مودم من dlink هست اینجوری هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

arashsard
24-01-2012, 21:24
دوست عزیز میشه بگی چه برنامه هایی؟

چه ربطی داره.برنامه چه ربطی به خط داره که نویزو کم کنه. نویز به زیر ساخت ها بر میگرده.اصلا همچین برنامه ای وجود نداره

مهندس الهه
24-01-2012, 22:02
سیم کشی که مشکلی نداره
یه سیم از دم در کشیدم تا پای مودم
هیچ گوشی و کالر آی دی و . . . هم به خط وصل نیست

چن تا اسپلیتر دارم که با همه تست کردم
بدون اسپلیتر هم تست کردم

l30l30y
24-01-2012, 22:17
سیم کشی که مشکلی نداره
یه سیم از دم در کشیدم تا پای مودم
هیچ گوشی و کالر آی دی و . . . هم به خط وصل نیست

چن تا اسپلیتر دارم که با همه تست کردم
بدون اسپلیتر هم تست کردم

مشکل از مخابرات محل سکونت شماست و احتمالا از داخل مخابرات(قسمت MDF) خرابه بهتره به مرکز مخابرات مراجعه و مشکلتون رو از طریق امور مشترکین پیگیری کنید...موفق باشید

Senator_Offline
24-01-2012, 22:52
چه ربطی داره.برنامه چه ربطی به خط داره که نویزو کم کنه. نویز به زیر ساخت ها بر میگرده.اصلا همچین برنامه ای وجود نداره

نه خیر دوست عزیز!:13: درسته نویز به خط بر می گرده ولی این به مودم هم بستگی داره بعضی مودم ها روی خط های نویز دار هم خوب جواب میدن و این به فریمور و سخت افزار مودم بستگی داره(خودم تست کردم)!
برنامه هم هست با دستکاری فریمور مودم میشه حتی downstream رو هم کم کرد تا snr زیاد بشه!

Senator_Offline
24-01-2012, 22:58

نه خیر دوست عزیز!:13: درسته نویز به خط بر می گرده ولی این به مودم هم بستگی داره بعضی مودم ها روی خط های نویز دار هم خوب جواب میدن و این به فریمور و سخت افزار مودم بستگی داره(خودم تست کردم)!
برنامه هم هست با دستکاری فریمور مودم میشه حتی downstream رو هم کم کرد تا snr زیاد بشه(روی بعضی از مودم ها)!

arashsard
24-01-2012, 23:01
برنامه هم هست با دستکاری فریمور مودم میشه حتی downstream رو هم کم کرد تا snr زیاد بشه(روی بعضی از مودم ها)!

شنیدم بعضی شرکتها میگن این مودم با شرکت ما سازگارتره ولی تا حالا ندیدم و نشمیدم که نودم نویز خط رو کم کنه. عجیبا غریبا

urumchi
24-01-2012, 23:17
با دستکاری فریمور مودم میشه حتی downstream رو هم کم کرد تا snr زیاد بشه(روی بعضی از مودم ها)

تائید میشه

کاهش downstream باعث کاهش نویز میشه

l30l30y
25-01-2012, 00:13
شنیدم بعضی شرکتها میگن این مودم با شرکت ما سازگارتره ولی تا حالا ندیدم و نشمیدم که نودم نویز خط رو کم کنه. عجیبا غریبا

بله اینا رو یکی از دوستان تویه فروم پارس آنلاین گذاشته بود ببین و ....
لینک سیس
اسوس

arashsard
25-01-2012, 00:40
بله اینا رو یکی از دوستان تویه فروم پارس آنلاین گذاشته بود ببین و ....
لینک سیس
اسوس

بله این درسته که هر چقد downstream یا upstream کمتر باشه نویز کمتر میشه.این یه چیز طبیعی. اما downstream و upstream رو خود شرکت ماکزیمومشو مشخص میکنه. مقدار downstream و upstream که میگیری بستگه به کیفیت خطتت داره.مثلا شرکتی که شما داری downstream شما رو 2048 بسته.اگه خط شما خوب باشه همه این 2048 روی مودمتون نمایش داده میشه و هیچ وقت از این مقدار بیشتر نمیشه.هر چقدم خطت خوب باشه.چون ماکزیمم که شرکت مشخص کرده اینه. اما اگه خطت خوب نباشه خب مطمئنا مقدار کمتری میشه مثلا 1024 .این خطتت هست که مشخص میکنه چقد downstream میگیری نه مودم و شرکت.شرکت نمیزاره از حداکثر بیشتر بشه.حالا اون مقدار دیگه بسته به ویژگی های خطت هست.

l30l30y
25-01-2012, 01:04
بله این درسته که هر چقد downstream یا upstream کمتر باشه نویز کمتر میشه.این یه چیز طبیعی. اما downstream و upstream رو خود شرکت ماکزیمومشو مشخص میکنه. مقدار downstream و upstream که میگیری بستگه به کیفیت خطتت داره.مثلا شرکتی که شما داری downstream شما رو 2048 بسته.اگه خط شما خوب باشه همه این 2048 روی مودمتون نمایش داده میشه و هیچ وقت از این مقدار بیشتر نمیشه.هر چقدم خطت خوب باشه.چون ماکزیمم که شرکت مشخص کرده اینه. اما اگه خطت خوب نباشه خب مطمئنا مقدار کمتری میشه مثلا 1024 .این خطتت هست که مشخص میکنه چقد downstream میگیری نه مودم و شرکت.شرکت نمیزاره از حداکثر بیشتر بشه.حالا اون مقدار دیگه بسته به ویژگی های خطت هست.

خوب این رفیق ما تازه اومده بود پارس و فکر میکرد خطش رو باید رو 448 کیلو بایت ببندن اما با پیگیری های که انجام داد داون استریم به 2 مگ افزایش دادن و بعد از اون هم باز میگفت با مومدم لینک سیس نویز خطم زیاد میشه و با ایسوس نرمال

AMIR-AIRGUNNER
25-01-2012, 01:10
کم کردن نویز به مودم ربطی نداره !
مطمئنا اگه همچین چیزی وجود داشت شرکت سازنده اش تبلیغات زیادی رو این مورد میکرد
.فقط ممکنه یک مودمی از اول مشکلی داشته باشه که خب نمیشه نتیجه کلی از یک برند گرفت

Search2599
25-01-2012, 08:41
سلام،مودم من TP-LINK اِ اینم عکسش:
این عکس رو الان گرفتم که 128 مخابرات دارم،قطعیم طوریه که چراغ لینکم خاموش نمیشه فقط میزنه No Internet Access
قبل از این 2MB آسیاتک گرفتم که هر 10 دقیقه قطع می شد،بعد کلی زنگ و گفتا خطط نویز داره مودمو ببر سر خط اونجام بردم وضع همین بود،گفتا شما بلد نیستی باید کارشناس بیاد ببینه که اگه مشکل از ما نبود 15 تومن دست مزدشه،که اومد و جلو خودشم قطع شد :18: خلاصه یارو رفت و خبری ازشون نشد ! بعد چند روز زنگ زدم که آقا/خانوم چی شد این کارشناس بازی هاتون که فرمودند با مخابرات صحبت کنید !
آقا چشمتون روزه بد نبینه زنگ زدیم 17 ، ثبت کردیم و اینا بعدش زنگ زدن که خططون سالمه ؟؟ گفتیم نه نویز داره گفت باشه پیگیری می کنیم :13: که نکردن !
پا شدیم رفتیم مخابرات ! فرم اینا پر کردیم که نویز داریم و اینا فرداش زنگ زدن و گفتن که اگه نویز داری مشکل تو سویچ مخابرات همه ی 4495آ همینن ! در صورتی که همسایمون تو همین ساختمون نتش ردیفه
حالا اون یه ماه که از آسیاتک گرفتیم هیچ استفاده ای نکردیم و گذشت ! 60 تومن خرجش شد ! 1قرونم استفاده نکردیم :18: ما که حلالشون نمی کنیم ! بماند که جای یه هفته تا 10 روز بعد 1 ماه وصل کردن !
خلاصه رفتیم سراغ مخابرات قبلشم گفتیم که نویز داره خط ، الانم وضع اینه : طبق عکس نویزم خیلی بالاس ، قطعی هم دارم ولی لینکم بیشتر مواقع ثابته
اینم بگم که خطمو جدید گرفتم !
کسی می دونه چی کار می شه کرد؟مشکل از کجاست؟
مرسی

Search2599
25-01-2012, 08:50
آقا همین الان بچه ها گفتن که چراغ لینکت هم خاموش می شه ! خلاصه این که گرفتار شدیم به مولا !
رفتیم سراغ وایمکس که تو نقشه آنتن داشتیم اومدن یه پله هم آنتن نداشت ! الان فقط می مونه دایال آپ :18:
آخه اینم شد زندگی !
اینم لاگ مودم همین الان:
1/25/2012 8:37:19> MPOA Link Up
1/25/2012 8:37:19> Quick bridge not allow multi-channel
1/25/2012 8:37:19> bridge only stop
1/25/2012 8:37:19> SNMP TRAP 3: link up
1/25/2012 8:37:21> ppp_ready: ch:80647da0, iface:805819a4
1/25/2012 8:37:21> SNMP TRAP 3: link up
1/25/2012 8:37:21> Accept() fail

arashsard
25-01-2012, 13:26
سلام،مودم من TP-LINK اِ اینم عکسش:
این عکس رو الان گرفتم که 128 مخابرات دارم،قطعیم طوریه که چراغ لینکم خاموش نمیشه فقط میزنه No Internet Access
قبل از این 2MB آسیاتک گرفتم که هر 10 دقیقه قطع می شد،بعد کلی زنگ و گفتا خطط نویز داره مودمو ببر سر خط اونجام بردم وضع همین بود،گفتا شما بلد نیستی باید کارشناس بیاد ببینه که اگه مشکل از ما نبود 15 تومن دست مزدشه،که اومد و جلو خودشم قطع شد :18: خلاصه یارو رفت و خبری ازشون نشد ! بعد چند روز زنگ زدم که آقا/خانوم چی شد این کارشناس بازی هاتون که فرمودند با مخابرات صحبت کنید !
آقا چشمتون روزه بد نبینه زنگ زدیم 17 ، ثبت کردیم و اینا بعدش زنگ زدن که خططون سالمه ؟؟ گفتیم نه نویز داره گفت باشه پیگیری می کنیم :13: که نکردن !
پا شدیم رفتیم مخابرات ! فرم اینا پر کردیم که نویز داریم و اینا فرداش زنگ زدن و گفتن که اگه نویز داری مشکل تو سویچ مخابرات همه ی 4495آ همینن ! در صورتی که همسایمون تو همین ساختمون نتش ردیفه
حالا اون یه ماه که از آسیاتک گرفتیم هیچ استفاده ای نکردیم و گذشت ! 60 تومن خرجش شد ! 1قرونم استفاده نکردیم :18: ما که حلالشون نمی کنیم ! بماند که جای یه هفته تا 10 روز بعد 1 ماه وصل کردن !
خلاصه رفتیم سراغ مخابرات قبلشم گفتیم که نویز داره خط ، الانم وضع اینه : طبق عکس نویزم خیلی بالاس ، قطعی هم دارم ولی لینکم بیشتر مواقع ثابته
اینم بگم که خطمو جدید گرفتم !
کسی می دونه چی کار می شه کرد؟مشکل از کجاست؟
مرسی

دوست من شما زمانی که کانکت میشی سرعت دانلودت چنه؟؟؟ ببین اگه همسایتون مشکل نداره ازش بپرس سرعت دانلودت چنه؟؟؟ خب مقایسه کن ببین اون هم اندازه شما دانلود میکنه که مشکل نداره یا دانلودش کمتره. نگاه کن دوست عزیز شما تنها راهت این هست که اینقد down stream کم کنن تا نویزت کم بشه و SNR به حالت نرمال برسه.من الان دارم مودمتون که نگاه میکنم میبینم مشکل فقط downstream شما هست و upstream مشکلی نداره.الان فکر کنم downstream شما 170 هست که واقعاکمه.اگه همینم بخوان کم کنن دیگه میشه دایال آپ.داداش از مخابرات بخاری بلند نمیشه.ببخشید فاصلتون تا مرکز مخابراتیتون چقدر است؟؟؟

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:21 PM ----------

آقا همین الان بچه ها گفتن که چراغ لینکت هم خاموش می شه ! خلاصه این که گرفتار شدیم به مولا !
رفتیم سراغ وایمکس که تو نقشه آنتن داشتیم اومدن یه پله هم آنتن نداشت ! الان فقط می مونه دایال آپ :18:
آخه اینم شد زندگی !
اینم لاگ مودم همین الان:
1/25/2012 8:37:19> MPOA Link Up
1/25/2012 8:37:21> ppp_ready: ch:80647da0, iface:805819a4
1/25/2012 8:37:21> SNMP TRAP 3: link up

متوجه نشدم داداش میشه یه عکس از مودمت بگیری.

reza_khan2006
25-01-2012, 15:58
یکی می تونه برای من معنی این عددا را بگه جون فکر کنم خط ما هم نویز داره تا حالا دوبار بیشتر نتونستم برم تو اینترنت که بعد از نیم ساعت قطع شد دیگه هم نمی ره

Senator_Offline
25-01-2012, 16:26

اون عدد نویز خط مقدارش تقریبا نسبی هست و به یک سری فاکتورها تو مودم بر میگرده مثلام من روی خطم با tp link 8811 snr 6.5 atu 47 بود ولی با 8901 snr 8 va atu 53 بود و داون استریم هم یکسان بود.

Search2599
25-01-2012, 18:01
مرکزمون کاشانیه مام پیامبریم
دانلود هم 17-18 KiB با آی دی ام
اونا مشکلی ندارن چند نفری هم وصل می شن و دانلود می کنن. خدایی کلافه شدیم دیگه !‌ همش قطع و وصل !‌هرچی دانلود می کنیم ناقص می شه !‌ لینوکس هم که آی دی ام نداره با multiGet می گیریم که شعورش پایینه یکم !
Quick bridge not allow multi-channel
bridge only stop
SNMP TRAP 3: link up
ppp_ready: ch:80647da0, iface:8058117c
SNMP TRAP 3: link up
Accept() fail
Accept() fail

netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805f68e8

این چیزیه که تو لاگ مودم هست :13:

reza_khan2006
25-01-2012, 20:04
اقا یکی کمک کنه چراغ ppoe قرمزه . دو روز قبل شانسی وصل شد ولی الان هر کاری می کنم وصل نمی شه

arashsard
25-01-2012, 20:12
اون عدد نویز خط مقدارش تقریبا نسبی هست و به یک سری فاکتورها تو مودم بر میگرده مثلام من روی خطم با tp link 8811 snr 6.5 atu 47 بود ولی با 8901 snr 8 va atu 53 بود و داون استریم هم یکسان بود.

خب اینکه طبیعی هست.شما حتی اگه مودمتو عوض نکنی و مودمتو یه بار روشن خاموش کنی SNR تغییر میکنه. حتی اگه یه بار رفرش کنی مدمتو این عدد تغییر میکنه.ممکنه از 6.5 بشه 8 . یعنی طوری نیست که از 6.5 بشه 20 یا 30 .بالاخره زیر 10 تقریبا در یک حد هست. این نیست که نویز خطتتو کم کنه. بازم مسگم این اختلافهای جرئی توی snr هست.مهم محدوده کار هست.یعنی تو چه حدودی هست SNR . زیر 10 یا 10 تا 20 یا مثلا بالای 20 .

l30l30y
25-01-2012, 20:39
اقا یکی کمک کنه چراغ ppoe قرمزه . دو روز قبل شانسی وصل شد ولی الان هر کاری می کنم وصل نمی شه

از کدوم شرکت اینترنت گرفتی کدوم شهر؟؟اگه میشه مدل و مارک مودم رو هم بگو...

l30l30y
25-01-2012, 20:44
خب اینکه طبیعی هست.شما حتی اگه مودمتو عوض نکنی و مودمتو یه بار روشن خاموش کنی SNR تغییر میکنه. حتی اگه یه بار رفرش کنی مدمتو این عدد تغییر میکنه.ممکنه از 6.5 بشه 8 . یعنی طوری نیست که از 6.5 بشه 20 یا 30 .بالاخره زیر 10 تقریبا در یک حد هست. این نیست که نویز خطتتو کم کنه. بازم مسگم این اختلافهای جرئی توی snr هست.مهم محدوده کار هست.یعنی تو چه حدودی هست SNR . زیر 10 یا 10 تا 20 یا مثلا بالای 20 .

جناب این عددها رو میبینی واسه من هیچ وقت عوض نمیشه...

reza_khan2006
25-01-2012, 21:38
از کدوم شرکت اینترنت گرفتی کدوم شهر؟؟اگه میشه مدل و مارک مودم رو هم بگو...

مخابرات اصفهان (فقط مخابرات می تونه اینترنت بدهد)

asus aam 6010ev

مودم یک چراغ به اسم status داره که به معنی ارتباط با مرکزه مخابراتی روشنه

یک چراغ line داره که به معنی ارسال ودریافت اطلاعات از اینترنت که خاموشه

Senator_Offline
25-01-2012, 23:03
بله درست می فرمایید:46: من هم نگفتم مودم معجزه می کنه و snr 10 رو 30 می کنه ولی این توانایی تو بعضی مودم ها هست رو خطی که به خاطر snr پایین هر چند دقیقه dsl قطع میشه با افزایش جزیی snr در حد مثلا 2 یا 3 دسی بل این قطع و وصل شدن رو کاملا از بین ببره. شما اگر خط نویز دار داشته باشید کاملا حرف من رو درک می کنید تو محدوده snr زیر 10 حتی 1 دسی بل هم می تونه وضعیت رو زیر و رو کنه!

arashsard
25-01-2012, 23:55
بله درست می فرمایید:46: من هم نگفتم مودم معجزه می کنه و snr 10 رو 30 می کنه ولی این توانایی تو بعضی مودم ها هست رو خطی که به خاطر snr پایین هر چند دقیقه dsl قطع میشه با افزایش جزیی snr در حد مثلا 2 یا 3 دسی بل این قطع و وصل شدن رو کاملا از بین ببره. شما اگر خط نویز دار داشته باشید کاملا حرف من رو درک می کنید تو محدوده snr زیر 10 حتی 1 دسی بل هم می تونه وضعیت رو زیر و رو کنه!

من خودم خطم نویز نداره اما زیاد دوستام و آشیانان بودن مشکل داشتن. اما هیچ کدوم نشده بود با تغییر مودم کارشون درست بشه. اما با یه تغییر سیم از دم در خونه تا مودم کارشون درست شده.یا زنگ زدن مخابرات کارشون درست شده. یعنی یه جورایی با درست کردن زیر ساخت مشکلشون حل شده.

---------- Post added at 12:55 AM ---------- Previous post was at 12:51 AM ----------

جناب این عددها رو میبینی واسه من هیچ وقت عوض نمیشه...

عجیبه. SNR باید حداقل با روشن خاموش کردن مودم یه خورده عوض بشه. حالا شاید با رفرش عوض نشه. مثل اینکه خطوط شما پیشرفتس منقبض منبسط نمیشه:31::31::31::31:

l30l30y
26-01-2012, 00:50
عجیبه. SNR باید حداقل با روشن خاموش کردن مودم یه خورده عوض بشه. حالا شاید با رفرش عوض نشه. مثل اینکه خطوط شما پیشرفتس منقبض منبسط نمیشه:31::31::31::31:

اگه میخوای خطمون رو باهم عوض کنیم؟؟؟؟؟:20:

مخابرات اصفهان (فقط مخابرات می تونه اینترنت بدهد)

asus aam 6010ev

مودم یک چراغ به اسم status داره که به معنی ارتباط با مرکزه مخابراتی روشنه

یک چراغ line داره که به معنی ارسال ودریافت اطلاعات از اینترنت که خاموشه

مثل عکس تغییر بده و ذخیره کن و مودم رو روشن خاموش کن ببین چی میشه.اصولا باید مثل عکس زیر باشه حالا من بقیه تنظیمات رو ندیدم؟

مهندس الهه
26-01-2012, 00:58
مشکل از مخابرات محل سکونت شماست و احتمالا از داخل مخابرات(قسمت MDF) خرابه بهتره به مرکز مخابرات مراجعه و مشکلتون رو از طریق امور مشترکین پیگیری کنید...موفق باشید
اگر از مخابرات باشه واسه همه مگه نباید مشکل وجود داشته باشه؟

برنامه هم هست با دستکاری فریمور مودم میشه حتی downstream رو هم کم کرد تا snr زیاد بشه!
کدوم برنامه؟

دوست من شما زمانی که کانکت میشی سرعت دانلودت چنه؟؟؟ ببین اگه همسایتون مشکل نداره ازش بپرس سرعت دانلودت چنه؟؟؟ خب مقایسه کن ببین اون هم اندازه شما دانلود میکنه که مشکل نداره یا دانلودش کمتره. نگاه کن دوست عزیز شما تنها راهت این هست که اینقد down stream کم کنن تا نویزت کم بشه و SNR به حالت نرمال برسه.من الان دارم مودمتون که نگاه میکنم میبینم مشکل فقط downstream شما هست و upstream مشکلی نداره.الان فکر کنم downstream شما 170 هست که واقعاکمه.اگه همینم بخوان کم کنن دیگه میشه دایال آپ.داداش از مخابرات بخاری بلند نمیشه.ببخشید فاصلتون تا مرکز مخابراتیتون چقدر است؟؟؟

شما این داون استریم رو از کجا 170 محاسبه کردید؟
مودم من هم همینه
منظور از آپ استریم و داون استریم دقیقا کدوم عددهاست؟
سرویس من که 512 محدوده عددش باید معمولا چند باشه؟

l30l30y
26-01-2012, 01:24

نه اصلا اینطور نیست مگه وقتی تلفن شما رو به علت بدهی قطع کنن مال همسایه های شما هم قطع میشه که به همدیگه ارتباط داشته باشه؟؟؟:18:

Senator_Offline
26-01-2012, 09:32

کدوم برنامه؟

مودم من هم همینه

کار خیلی سختی هست و ممکنه به مودم آسیب بزنه(با هر مودمی هم سازگار نیست) برای ان کار شما بهتر از isp بخوای خودشون برات کم کنن. اینجا هم بگردی چیزای خوبی نوشته.

مهندس الهه
26-01-2012, 13:35
نه اصلا اینطور نیست مگه وقتی تلفن شما رو به علت بدهی قطع کنن مال همسایه های شما هم قطع میشه که به همدیگه ارتباط داشته باشه؟؟؟:18:
من از کجا بدونم واسه هر خطر تلفن یه MDF جداگانه هست تو مخابرات ؟ :18::31:

کار خیلی سختی هست و ممکنه به مودم آسیب بزنه(با هر مودمی هم سازگار نیست) برای ان کار شما بهتر از isp بخوای خودشون برات کم کنن. اینجا هم بگردی چیزای خوبی نوشته.

عب نداره
مودم زیاد دارم
یکیشو میفرستیم هوا که هم تجربه شه و هم اینکه شاید درست بشه :31:

-----------------------------------------------------------------------------
کسی نگفتاا منظور از اپ استریم و داون استریم کدوم عددها هستند
زیر اپ استریم و داون استریم چند سطر عدد وجود داره

Senator_Offline
26-01-2012, 14:13

عب نداره
مودم زیاد دارم
یکیشو میفرستیم هوا که هم تجربه شه و هم اینکه شاید درست بشه :31:

-----------------------------------------------------------------------------
کسی نگفتاا منظور از اپ استریم و داون استریم کدوم عددها هستند
زیر اپ استریم و داون استریم چند سطر عدد وجود داره

این جا تمام راه ها برای بهتر کردن snr نوشته.
برای پایین آوردن داون استریم با isp خودتون تماس بگیرید و این رو هم بدونید که سرعتتون هم میاد پایین تر.

Routers are known to provide a more stable connection than usb modems and the purchase of an adsl router has done the trick for many.
Be aware that some routers do perform better than others on Low SNR Lines, and although there is no guarantee, it is something very well worth trying.
The Speedtouch 585 + 576, Netgear DG834, Westell 6100, D-Link DSL-G604T are some routers that have specifically been known to maintain a more stable connection on a low SNR line.

Senator_Offline
26-01-2012, 14:29

کدوم برنامه؟

مودم من هم همینه
شما این کاری که می گم تست بکن برو اینجا و adsl mode رو بذار رو g.dmt (بقیه رو دست نزنید)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ewer.php%3Ffile%3D06737763174635381403.jpg)
و بعد از صفحه اول مودم عکس بذار ببینیم چه جوریاس.

peysun
26-01-2012, 14:51
سلام
3شاخه های تلفن باید 2تاش اهنی باشه یکی پلاستیکی اینم چک کنید
3شاخ های قدیمی هر سه تاش اهنی است.

---------- Post added at 04:51 PM ---------- Previous post was at 04:50 PM ----------

سلام

l30l30y
26-01-2012, 14:54
شما نمیخواد بدونی همین که بری مخابرات و درخواست بررسی خطت رو بدی کفایت میکنه....ضمنا MDF یا سالن دستگاه جای که هیچ کس به غیر از پرسنل مرکز اجازه دسترسی به اونجا رو ندارن و ورود ممنوع چون میشه از اونجا همه جور اطلاعت کسب کرد حتی شنود...:27:

l30l30y
26-01-2012, 15:01
لطفا حذف شود...

hadi777
26-01-2012, 21:03
سلام
کلا هرچی تلفن و کالر آیدی به خط وصل هست قطع کن حالا برو چک کن چنده بهتر شده یا نه! و چقدر!
مال خودم متغییر هست الان روی 12 هست بدون سیم کشی مستقیم! ومشکلی هم ندارم!

hadi777
26-01-2012, 21:03
سلام
کلا هرچی تلفن و کالر آیدی به خط وصل هست قطع کن حالا برو چک کن چنده بهتر شده یا نه! و چقدر!
مال خودم متغییر هست الان روی 12 هست بدون سیم کشی مستقیم! ومشکلی هم ندارم!

arashsard
26-01-2012, 21:16

کدوم برنامه؟

مودم من هم همینه

ببخشید منظورم 160 بود گفتم 170 . downstream شما 160 و upstream 75 هست

مهندس الهه
27-01-2012, 16:25
سلام
سلام
قدیمی نیست
مرسی

شما این کاری که می گم تست بکن برو اینجا و adsl mode رو بذار رو g.dmt (بقیه رو دست نزنید)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ewer.php%3Ffile%3D06737763174635381403.jpg)
و بعد از صفحه اول مودم عکس بذار ببینیم چه جوریاس.
در روز که مشکلی ندارم از نظر سرعت
فقط از موقع شروع دانلود شبانه تا اتمام آن اینطوری میشه
این هم عکس
ساعت 4:18 بعد از ظهر

شما نمیخواد بدونی همین که بری مخابرات و درخواست بررسی خطت رو بدی کفایت میکنه....ضمنا MDF یا سالن دستگاه جای که هیچ کس به غیر از پرسنل مرکز اجازه دسترسی به اونجا رو ندارن و ورود ممنوع چون میشه از اونجا همه جور اطلاعت کسب کرد حتی شنود...:27:
اگر رئیس مخابرات آشنا باشه چی ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

l30l30y
27-01-2012, 16:30
سلام
قدیمی نیست
مرسی

در روز که مشکلی ندارم از نظر سرعت
فقط از موقع شروع دانلود شبانه تا اتمام آن اینطوری میشه
این هم عکس
ساعت 4:18 بعد از ظهر

اگر رئیس مخابرات آشنا باشه چی ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این اکانتی که گرفتی نمیدونم از کجاست اما خیلی کار درستن چون شبا خط رو روی 200 میبندن صبحا رو 2 مگ...
هیچی اون وقت مچ هرکی و بخوای میتونی بگیری و ازش باج گیری کنی:5:

مهندس الهه
27-01-2012, 23:18
این اکانتی که گرفتی نمیدونم از کجاست اما خیلی کار درستن چون شبا خط رو روی 200 میبندن صبحا رو 2 مگ...
هیچی اون وقت مچ هرکی و بخوای میتونی بگیری و ازش باج گیری کنی:5:
ببخشید که زیاد سوال میکنم
میشه این اصطلاحات رو یه کم توضیح بدید
یعنی پهنا رو روی 200 کیلو و 2 مگ میبندند ؟
data rate ربطی به نویز داره ؟ یا فقط قابل تغییر توسط isp هست ؟

اون عدد 200 رو از کجا محاسبه کردید ؟ اگر از اون عکس اولی ، اون مال من نبود :دی
امشب زمان دانلود شبانه نگاه کنم ببینم دیتا ریت من چقدره !

l30l30y
27-01-2012, 23:50
ببخشید که زیاد سوال میکنم
میشه این اصطلاحات رو یه کم توضیح بدید
یعنی پهنا رو روی 200 کیلو و 2 مگ میبندند ؟
data rate ربطی به نویز داره ؟ یا فقط قابل تغییر توسط isp هست ؟

اون عدد 200 رو از کجا محاسبه کردید ؟ اگر از اون عکس اولی ، اون مال من نبود :دی
امشب زمان دانلود شبانه نگاه کنم ببینم دیتا ریت من چقدره !

آهان پس مال یکی دیگست....

تا جایی که من میدونم نه زیاد فقط وقتی به شرکت میگی خطم نویز داره و اونا چک میکنن و مطمئن میشن که خطت نویز داره داون استریم رو از 2 مگ میارن رو 1 مگ تا سرعتت بهترشه فکر کنم یه خورده هم رو نویز تاثیر میذاره...

مهندس الهه
28-01-2012, 01:58
آهان پس مال یکی دیگست....

تا جایی که من میدونم نه زیاد فقط وقتی به شرکت میگی خطم نویز داره و اونا چک میکنن و مطمئن میشن که خطت نویز داره داون استریم رو از 2 مگ میارن رو 1 مگ تا سرعتت بهترشه فکر کنم یه خورده هم رو نویز تاثیر میذاره...
الان دیتا ریت شده 1024
در حالی که 2048 بود در روز

پس مشکل از شرکته

یعنی من الان میتونم زنگ بزنم شرکت و دعوا راه بندازم ؟ :دی

البته یه سوال دیگه هم بپرسم قبلش
مثلا الان که داون استریم 1024 رو نشون میده این یعنی چی؟
کلا اپ استریم و داون استریم کارشون چیه ؟ چی رو نشون میدن ؟

مهندس الهه
28-01-2012, 02:34
الان که دانلود شبانه م شروع شده ، داون استریم (دیتا ریت) شده1760

l30l30y
28-01-2012, 12:15
الان دیتا ریت شده 1024
در حالی که 2048 بود در روز

پس مشکل از شرکته

یعنی من الان میتونم زنگ بزنم شرکت و دعوا راه بندازم ؟ :دی

البته یه سوال دیگه هم بپرسم قبلش
مثلا الان که داون استریم 1024 رو نشون میده این یعنی چی؟
کلا اپ استریم و داون استریم کارشون چیه ؟ چی رو نشون میدن ؟

نمیدونم از کدوم شرکت گرفتی اما شرکتی که من ازش سرویس گرفتم واسه اغلب مشترکینی که نویز ندارن رو 2 مگ یعنی 2048 بسته اما هرشرکتی یه قانونی واسه خودش گذاشته شرکت قبلی که من اونجا بودم واسه همه رو 1 مگ یعنی 1024 بسته بود...
داون استریم پهنای باند دانلود داده شده به شما ازطرف شرکته که یعنی اگه خط ها شلوغ نباشن شما میتونین با سرعت 180 الی 200 کیلوبایت برثانیه دانلود کنین (اغلب روزها اینطور میشه) و آپ استریم هم پهنای باند آپلود کردن شما رو نشون میده.فکر کنم شما انقدر به شرکت زنگ زدید و گفتید نویز دارم که داون استریم شما رو از 2 مگ (2048) آوردن رو 1 مگ (1024) زنگ بزنید بگید نویز خطتون از مخابراته و به 2 مگ ارتقا بدن

یعنی روی 1.5 مگ بستن و شما اجازه افزایش سرعت تا 180 رو ندارید و فکر کنم سرعتتون رو 140 الی 150 میچرخه.

مهندس الهه
28-01-2012, 14:50
یعنی روی 1.5 مگ بستن و شما اجازه افزایش سرعت تا 180 رو ندارید و فکر کنم سرعتتون رو 140 الی 150 میچرخه.
نه والا
کل مشکل من همین دانلود شبانه ست
الان داون استریم من 1888 هستش
شب هم که گفتم ، 1760 بود

الان با 110 - 120 دانلود میکنم
ولی شب با 20 - 30 و نهایتا 40 دانلود میکنم که نباید اینطور باشه و حداقل حداقل باید با 64 دانلود کنم
زنگ هم که میزنم به شرکت ، چه شب و چه روز ، میگن هیچ مشکلی مشاهده نمیشه
نه نویز و نه مشکل پهنا و نه . . . . .
موندم پس چرا سرعتم اینجوری افت میکنه شبها !

mortezzkhan
30-01-2012, 11:16

این عدد که گفتی ربطی به ISP شما نداره
معمولا یا روی 1024 می بندنت یا روی 2048
1760 کاملا نشون میده که سیگنال خط شما پایین و نویز خطتون بالا هستش که در طولانی مدت که مودم رو روشن میزارید SNR شما افت پیدا میکنه و روی دان استریم شما تاثیر میزاره

azarpira7
08-06-2012, 00:16
اقا من snr6دارم ولی 90 درصد آنلاینم....چی کار کنم نویزم کم شه ؟ مخابرات بیشعور نمیاد درست کنه میگه سالمه....سیم کشی رو روکار اوردم ولی همون 6...........با همین 6 ادامه بدم یا برم سخت پیگیر مخابرات شم؟

afshin b
08-06-2012, 11:20
اقا من snr6دارم ولی 90 درصد آنلاینم....چی کار کنم نویزم کم شه ؟ مخابرات بیشعور نمیاد درست کنه میگه سالمه....سیم کشی رو روکار اوردم ولی همون 6...........با همین 6 ادامه بدم یا برم سخت پیگیر مخابرات شم؟

تا اونجایی که من تجربه کردم، اصلا عدد snr روی نویز تاثیری نداره.
باید ببینی داون استریمتون رو چنده. اگه اعدادی مثل 512 یا 1024 یا 2048 یا ... بود یعنی خطتون مشکل نویز نداره، اما اگه اعدادی غیر این باشه معمولا بخاطر نویزه.

hossein_0907
08-06-2012, 11:43
باید ببینی داون استریمتون رو چنده. اگه اعدادی مثل 512 یا 1024 یا 2048 یا ... بود یعنی خطتون مشکل نویز نداره، اما اگه اعدادی غیر این باشه معمولا بخاطر نویزه.

دان استریم من روی 2055 هست . یعنی نویز داره؟

Litem2
08-06-2012, 12:50
سلام می‌خواستم بدونم نویز خط تاثیری روی سرعت داره؟زنگ زدم نمایندگی گفت نویز خط ایده آل باید 40 باشه ولی مال شما 10 هست!

naim697
08-06-2012, 13:14
برای من قبلا 2048 بودش چند وقتی هستش شده 2047 چرا ؟ چیکار کنم ؟

برای همسایه هم چک کردم اون 2048 بودش ؟

خط هم نویز ندارم

afshin b
08-06-2012, 13:27
دان استریم من روی 2055 هست . یعنی نویز داره؟
باید از شرکت سرویس دهنده بپرسی خطط رو روی چه پهنای باندی بستن. چون بعضی شرکت ها فکر کنم پهنای باندی که میدن همینطوری هست.
یه چیز دیگه برای فهمیدن نویز اینه که ببینین داون استریم ثابت هست یا تغییر میکنه. مثلا میتونین مودم رو ری استارت کنین و ببینین داون استریم تغییر کرد یا نه. خطی که نویز نداره داون استریم ثابته.

azarpira7
09-06-2012, 15:35
تا اونجایی که من تجربه کردم، اصلا عدد snr روی نویز تاثیری نداره.

2272هستش ...

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

9.2
25.7
db

Line Attenuation

:

67.3
44.7
db

Data Rate

:

2272
158
kbps

Max Rate

:

3560
759
kbps

CRC

:

13
0

masoud hard
26-07-2012, 15:04
ببخشید میشه بگین نویز چیه؟یعنی چی؟:44:

jeeex.2
15-02-2013, 21:51
سلام خدمت اساتید خطم نویز شدید داره زنگ زدم شرکت گفتن نویز زو 5 هست مودمم روی سیم مخابرات تست کردم باز تغییر نکرد چکار کنم؟

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

6.5
8.0
db

Line Attenuation

:

40.0
29.5
db

Data Rate

:

1472
576
kbps

arashsard
15-02-2013, 23:14
سلام خدمت اساتید خطم نویز شدید داره زنگ زدم شرکت گفتن نویز زو 5 هست مودمم روی سیم مخابرات تست کردم باز تغییر نکرد چکار کنم؟

Downstream
Upstream

SNR Margin

:

6.5
8.0
db

Line Attenuation

:

40.0
29.5
db

Data Rate

:

1472
576
kbps

نویز بیشتر به خاطر فاصله زیاد تا مرکز مخابراتی هستش... کاره خاصی هم نمیشه کرد... شما الان اگه پرش لینک ندارید مشکلی نیستش.... اما اگه پرش لینک داری زنگ بزن شرکت بگو downstream خطت روو کمتر ببندن تا نویزت کم شه....

jeeex.2
16-02-2013, 14:16
با تشکر اما پهنای باند من 2 مگابایت هست و سرعت باز کردن سایتها ضعیف شرکت میگه از مخابراته نه از ما

arashsard
16-02-2013, 14:40
با تشکر اما پهنای باند من 2 مگابایت هست و سرعت باز کردن سایتها ضعیف شرکت میگه از مخابراته نه از ما

خوب بله... نویز که از زیر ساخت و مخابرات هستش.... کاری به شرکت نداره... پهنای باند شما هم الان 1472 هستش... این معلومه که خطتتون نویز داره و به خاطر نویز نمیتونه کامل پهنای باند 2 مگ رو بگیره...

jeeex.2
16-02-2013, 21:53
بنظر شما چکار کنم آقای arashsard

arashsard
16-02-2013, 22:10
بنظر شما چکار کنم آقای arashsard

کاری که از شما بر میاد این هست که اگه براتون مقدور هست از دمه در خونتون یه تست کنید ببینید نویزتون کمتر میشه... اگه شد که سیم کشی داخل خونه رو عوض کنید و سیم نو بکشید... از اسپلیتر هم استفاده کنید.... اگه وضعیت بهتر نشد هیچ کاری از دستتون برنمیاد جون خود مخابرات هم تعهدی نسبت به نویز نداره... مخابرات میگه هر وقت صدای بوق نداشتید ما پیگیری میکنیم ... اگه بوق تلفن داشتید دیگه هیچ چیزی به ما ارتباط نداره...

شما آیا پرش لینک دارید یا نه ؟؟؟ منظورم اینکه اینترنتتون قطع میشه ؟؟؟ یعنی چراغ dsl خاموش میشه.. اگه خاموش نمیشه بزارید به همین حالت بمونه چون اگه پرش لینک نباشه نویز تاثیری در پینگ نداره... اما اگه پرش لینک داری زنگ بزن شرکتت بگو پهنای باندتو از 2 مگ بیارن روو 1 مگ ... اینجوری پرش لینکت از بین میره...

jeeex.2
17-02-2013, 10:50
ممنون از جوابتون خیر پرش لینک ندارم

مودمم سر سیم اصلی تست کردم نویز تغییری نکرد

فیلم آنلاین که میبینم درست پخش نمیشه واسه شما هم همینجوره

omidtb
17-02-2013, 11:12

حالت مودم رو بزار رو G.DMT

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کسی از دوستان میدونه این حالت دقیقا چیه؟

omidtb
17-02-2013, 11:24
این هم وظعیت من روی ایت حالت قبلا رو حالت adsl 2 + نویز دان استریم رو 10 بود و عدد فصله تا مرکز 60

omidtb
17-02-2013, 11:30

چجوری میشه downstream رو کم کرد ؟

arashsard
17-02-2013, 12:47
چجوری میشه downstream رو کم کرد ؟

فقط دست خود شرکت... باید تماس بگیری که کم کنن...

arashsard
17-02-2013, 12:48

توو ایران همین که صفحه باز میکنی خدا رو شکر کنید... فیلم آنلاین پیشکش... این چیزا اصلا به نویز ارتباطی نداره و برمیگرده به شرکت و کیفیت شرکت که توو ایران بزنم به تخته... دیگه تا آخرشو بخون...

amirscorpion
26-07-2013, 15:05
کسی میدونه چه مارکه مودمی خوبه بگیرم تا با SNR پایین پایدارتر کار کنه؟