PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: کارتریج لیزری campatible ؟

aamahmoodi2
14-01-2012, 23:34
سلام
اطلاعاتی در مورد کارتریج های لیزری compatible می خواستم.
اینکه چه فرقی با کارتریج های ارجینال از نظر قیمت و کیفیت دارند؟
چطور میشه اونها رو از کارتریج های ارجینال تشخیص داد؟
ممنون

mohammad.t
15-01-2012, 13:06
سلام
اطلاعاتی در مورد کارتریج های لیزری campatible می خواستم.
اینکه چه فرقی با کارتریج های ارجینال از نظر قیمت و کیفیت دارند؟
چطور میشه اونها رو از کارتریج های ارجینال تشخیص داد؟
ممنون

تا اونجايي اطلاعات كم من ياري مي كنه : كارتريج ها دو دسته هستند يكي اصلي هايي كه خود شركت سازنده توليد مي كنه يكي هم اونهايي كه شركت هاي متفرقه توليد مي كنند بعضي ها هم refurbished يا بازيافت شده هستند.
به عنوان مثال وقتي توي دستگاه hp كارتريج اصل مي ذاريد پيغام كارتريج اصلي (genuine) نصب شده مياد(پرينتر كيف ميكنه:31:)
تشخيص دستگاه ها براي اصل بودن اغلب از روي چيپ نصب شده روي كارتريج هست.
تشخيص كارتريج طرح و اصل از يكديگر در ساده ترين حالت زماني هست كه مي خواهيد اون رو بخريد اون قيمتش كه گاهي اصل 2 برابر يه طرح قيمت داره. باز در مورد hp ها يه هولوگرام هست روي جعبه كه طراحي شده روي جعبه نيست و كاملا برجسته است.
و كنار هم بذاريدشون كاملا مشخص هست.
اما در مورد كيفيت:
شما وقتي كارتريج طرح مي گيريد به فروشنده مي گيد براتون تست كنه (اگه امكانش باشه دستگاهتون رو ببريد) در صورتي كه پرينت بدون مشكل باشه اون رو بگيريد.
قطعا قطعات ارزون تري توش بكار رفته چرا ميگيم عيب نداره؟ چون قسمت هايي از كارتريج كه خراب ميشه مثل رول درام ، فوم رول و مگنت رو ما بعدا موقع شارژ در صورت نياز عوض مي كنيم. مثلا ما معمولا هر سه بار شارژ يك بار درام رو عوض مي كنيم حالا به فرض اينكه توي همون بار اول خراب بشه خب عوض ميكنيم!
در پايان هيچ گراني بي علت نيست!

aamahmoodi2
15-01-2012, 23:00
ممنون بابت جوابتون.
حالا میشه لطف کنید به من بگید این تفاوت قیمت حدودا قدر هست.
الان تو بازار تهران این نوع کارتریج خریدار داره.(چون ممکنه یه تعدادی دستم برسه می پرسم)
با تشکر

mohammad.t
16-01-2012, 00:15
ممنون بابت جوابتون.
حالا میشه لطف کنید به من بگید این تفاوت قیمت حدودا قدر هست.
الان تو بازار تهران این نوع کارتریج خریدار داره.(چون ممکنه یه تعدادی دستم برسه می پرسم)
با تشکر

يه قيمت تقريبي مربوط به گذشته بهت بگم! مثلا طرح يه مدل حدود 30 تومن و اصلش نزديك 70 تومن بود. الان كه با قضيه دلار خيلي بالاتر رفتند. حتي بعضي مدل ها سه نمونه داشتند. در مورد بازار تهران نمي دونم چون من شهرستان هستم ولي تجربه نشون داده كه اغلب دنبال يه چيز ارزون هستند! حالا كم گير مياد كه مشتري خونگي ميگه من چيز اصل ميخوام ولي پرينتر چون اغلب زير دست مشاغل هست و اونها هستند كه كارتريج ها رو از بس شارژ ميكنن خراب ميكنن خريداران عمده رو تشكيل مي دن.

aamahmoodi2
16-01-2012, 10:26
جناب mohammad.t ممنون بابت راهنمایی تون.
قطعات یدکی مثل "درام" هم ارجینال و غیر ارجینال دارند؟،یعنی مثلا آیا اچ پی خودش این نوع قطعات رو وارد بازار می کنه؟
اصلا شارژ و یا تعمیر کارتریج از نظر تولید کننده های پرینتر کار درستیه؟
آیا کیفیت چاپ با یه کارتریج شارژ شده پایین تر از کارتریج اولیه(فابریک) است؟
:31:به خاطر این سوال های غیر حرفه ای عذر خواهی می کنم:31:
با تشکر.

mohammad.t
16-01-2012, 13:58
جناب mohammad.t ممنون بابت راهنمایی تون.
قطعات یدکی مثل "درام" هم ارجینال و غیر ارجینال دارند؟،یعنی مثلا آیا اچ پی خودش این نوع قطعات رو وارد بازار می کنه؟
اصلا شارژ و یا تعمیر کارتریج از نظر تولید کننده های پرینتر کار درستیه؟
آیا کیفیت چاپ با یه کارتریج شارژ شده پایین تر از کارتریج اولیه(فابریک) است؟
:31:به خاطر این سوال های غیر حرفه ای عذر خواهی می کنم:31:
با تشکر.

خير شركت هايي ديگه مي سازند خود hp كه ميگه بيا كارتريج بخر! يه چند مدل دارند با اختلاف قيمت اندك.
اون ميگه اين كار رو نكن كه سودش تامين بشه. وقتي يه شركتي مياد پرينتر مي فروشه سودش از فروش مواد مصرفي بعدش هست تا خود پرينتر. بعضي پرينتر ها مثل جوهر افشان رو ميگيري 50 تومن نگاه ميكني كه فقط 50 تومن 2 تا كارتريج روش هست و ... تقريبا خودش رايگانه!
پس اون ميگه كار درستي نيست.
ما توي شارژ ملاكمون پرينت هست چون احتمال هست با يه بررسي هايي زير ميكروسكوپ!!! يه اختلافاتي ديده بشه.
كارتريج كه شارژ ميشه بايد وقتي تست ميشه كه به مشتري داده بشه نقاط و خطهاي اضافي سياه روي كاغذ نباشه پرينت هم كمرنگ نباشه.
اگه قطعه اي مثل درام بخواد هم عوض ميشه تا كيفيت چاپ مثل روز اولش باشه.

aamahmoodi2
16-01-2012, 14:20
خیلی خیلی ممنون mohammad.t عزیز.
شما وقتی یه کارتریج رو شارژ می کنید آیا از پودر های ارجینال استفاده می کنید؟
چون کسانی که من می خوام ازشون کارتریج compatible بگیرم ادعا می کنند که از پودر های "توموگاوا" و "ال جی" استفاده می کنند،به نظر شما این می تونه یه مزیت برای مشتری داخلی باشه تا بجای شارژ مجدد از این نوع کارتریج های ارزون تر بخره؟
ممنون.

mohammad.t
16-01-2012, 14:33
خیلی خیلی ممنون mohammad.t عزیز.
شما وقتی یه کارتریج رو شارژ می کنید آیا از پودر های ارجینال استفاده می کنید؟
چون کسانی که من می خوام ازشون کارتریج compatible بگیرم ادعا می کنند که از پودر های "توموگاوا" و "ال جی" استفاده می کنند،به نظر شما این می تونه یه مزیت برای مشتری داخلی باشه تا بجای شارژ مجدد از این نوع کارتریج های ارزون تر بخره؟
ممنون.

ما چيزي به نام پودر اورجينال نداريم. اينم مثل قضيه درام و ساير قطعات كارتريج هست. هيچ شركتي مثل اچ پي ، برادر و ... نمياد خودش پودر توليد كنه و فله اي توي بازار بده چون خودش داره ميگه شارژ نكن بيا كارتريج بخر!
پودر هاي توي بازار اگه مدل اشتباهي ريخته نشه مثلا با پودر سامسونگ اچ پي شارژ بشه! اغلب كيفيتشون خوبه و مشكلي نداره شايد بخواهيم خدايي ناكرده سر مشتري كلاه بذاريم بگيم پودر اورجينال عالي و فلان ... استفاده كرديم ولي همه شون تقريبا توي يك سطح هستند و در اصل غير اورجينال.
پس گفتم كه نوع پودرش فرقي نداره و مهم كيفيت پرينتش هست كه برسم به مشتري هاي داخلي!
اينكه به جاي شارژ كارتريج ارزون بخره خيلي ايده خوبي هست مخصوصا براي مشتري هاي خانگي كه يك شارژ رو سالي يكبار هم مصرف نمي كنن به جاي اينكه بيان 10 تومن پول شارژ بدن و گاهي وقتها 10 تومن ديگه پاي درام و امكان خوب پرينت نكردن دستگاه هست و هي برن و بيان و ... بيان يه كارتريج ارزون 30-40 تومني بگيرن ولي تجربه نشون داده كه اگه براي كارتريج اورجينال دستگاهش فوم و درام و مگنت و بليد رو عوض كني بازم نمياد كارتريج بخره!
هميشه دوست داريم با كمترين هزينه كارمون راه بيوفته!

aamahmoodi2
21-01-2012, 18:26
خیلی ممنون به خاطر راهنمایی های مفید تون.