PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش كامل آپديت بايوس براي تمام مادربورد ها !

صفحه ها : [1] 2 3

Stream
02-06-2006, 10:50
براي آپديت بايوس مادربورد خود حتما مقاله زير كه در سايت شهر سخت افزار منتشر شده را مطالعه كنيد و سپس اگر سوالي بود در همين تاپيك مطرح كنيد.

نسخه دوم این آموزش برای مادربرد های جدید، تاریخ 10/05/2013 .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

راهنمای کامل آپدیت بایوس مادربرد های مختلف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Shahryar_NEO
30-06-2006, 22:57
> آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربرد ها <

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

احتمالا اين تاپيك موفق ميشه باكمك شما دوستان :
بروز رساني بايوس مادربردهاي گيگابايت
(Update Bios For Gigabyte Motherboard)
بايوس مادربردها ممكن است با معرفي محصولات جديد، تغييرات در ساختار سيستم، پشتيباني از خصوصيات جديد و غيره نياز به تغييراتي داشته باشد. براي تغيير بايوس بايد همواره هوشيار باشيد. زيرا بايوس فوق العاده حساس مي باشد و ممكن است در صورت كوچكترين اشتباهي، مادربرد را با مشكل مواجه كند. براي همين منظور قصد داريم در اين مقاله توضيحي در مورد نحوه Update كردن بايوس مادربردهاي گيگابايت ارائه كنيم. بايوس مادربردهاي گيگابايت را به 3 طريق مي توانUpdate كرد كه در ادامه، در مورد اين روشها توضيحاتي را ارائه مي كنيم:

1- از طريق فلاپي و كليدF8 در داخل بايوس
2- از طريق فلاپي و برنامه QFlash
3- از طريق ويندوز و نرم افزار@ Bios

1- از طريق فلاپي و كليدF8 در داخل بايوس:
براي تغيير ورژن بايوس بايد به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه كرده و سپس از قسمت Support گزينه Motherboard را انتخاب كنيد و در منويي كه ظاهر مي شود، مي بايستي گزينه Bios را انتخاب كنيد. در صفحه اي كه ظاهر مي شود مدل مادربرد را انتخاب و سپس بايوس مورد نظر راdownload كنيد و فايلي كه نام مدل مادربرد مي باشد را روي يك فلاپي ريخته و كامپيوتر را راه اندازي مجدد (Restart) كنيد. حال داخل بايوس مادربرد شده و كليد F8 را بزنيد و فلاپي را در داخل فلاپي درايو قرار دهيد و گزينهUpdate From Floppy را انتخاب كنيد. بعد از اينكه پيغامي مبني بر اينكه بايوس Update شده، ظاهر شد كامپيوتر خود را دوباره راه اندازي مجدد كنيد. اكنون بايوس شما به ورژن دلخواه تغيير پيدا كرده است. در زير تمامي مراحل ذكر شده در بالا را توسط تصاوير نمايش مي دهيم:
سايت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گزينه Support را انتخاب كنيد.

گزينهMotherboard را انتخاب كنيد و سپس از منويي كه جلوي آن باز مي شود نيز، گزينهBios را انتخاب كنيد.

حال در صفحه اي كه ظاهر مي شود، مدل مادربرد را انتخاب كنيد.

در صفحه زير ورژن بايوس مورد نظر را انتخاب كنيد و سپس آنرا Download نماييد.

فايل Download شده بصورت زير مي باشد. اين فايل فشرده است و بايد آنراUnzip كرد تا 3 فايل در اختيار شما قرار دهد.

از ميان 3 فايلي كه در اختيار شما قرار مي گيرد، فايلي كه هم نام مادربرد است را انتخاب كنيد و آنرا روي يك فلاپي ريخته و كامپيوتر را Restart كنيد.

حال براي اينكه داخل بايوس مادربرد شويد كليدDelete را فشار دهيد. بعد از اينكه داخل بايوس شده كليد F8 را فشار دهيد تا صفحه قرمز رنگ زير ظاهر شود. برايUpdate كردن بايوس كليد Y را فشار دهيد.

حال Enter كنيد تا صفحه زير ظاهر شود.

از اين صفحه گزينه Update From Flopy را انتخاب و سپس Enter كنيد.

حال صفحه اي باز شده و فايلهاي داخل فلاپي را نشان مي دهد. فايل مورد نظر را انتخاب و سپس Enter كنيد. اكنون صفحه اي مبني بر اينكه بايوس در حال Update شدن است نمايش داده مي شود.

پيغام زير بايد در اين مرحله به نشانهUpdate شدن بايوس ظاهر گردد.

حال كامپيوتر خود را Restart كنيد و مطمئن باشيد كه بايوس مادبرد Update شده است.

2-از طريق فلاپي و برنامه QFlash:
بايوس مادربرد مورد نظر را طبق آنچه كه در بالا گفته شد از اينترنت Download وunzip كنيد. هر 3 فايلي كه در اختيار شما قرار مي گيرد را داخل فلاپي ريخته، سپس داخلMS-DOS Prompt شده و درايوA را انتخاب كنيد. جلوي آن، نام فايلFlash را نوشته و يك فاصله دهيد و سپس نام فايلي كه هم نام مادربرد است را با هر پسوندي كه دارد تايپ كرده Enterكنيد.
بعنوان مثال براي مادربرد 8IPE1000 بصورت زير مي باشد:

A:\>Flash879.exe 8IPE1000.f8

با ظاهر شدن صفحه زير، كليد Enterرا فشار دهيد.

در اين قسمت صفحه اي ظاهر مي شود مبني بر اينكه بايوس در حال Update شدن است و بعد از آن صفحه زير ظاهر شده و اعلام مي كند كه بايوس Update شده است.

حال روي يك كليد فشار دهيد و كامپيوتر خود را Restart كنيد.

3- از طريق ويندوز و نرم افزار @ bios:
اين نرم افزار همراه سي دي مادربرد مي باشد كه براي Update بايوس از اين طريق ابتدا بايد از داخل سي دي مادربرد، آنرا نصب كنيد. براي نصب اين نرم افزار مي توانيد در داخل سي دي به آدرس زير رفته و فايل Setup را اجرا كنيد.
درايو سي دي :\Utility\Gigabyte\Gwum

بعد از اجراي اين فايل سيستم خود را Restartكنيد.

در منوي Start كنار ساعت، عروسكي ظاهر شده كه دائما چشمان خود را تكان مي دهد روي آن كليك راست كنيد تا منوي آن باز شود

از اين منو Gigabyte Bios Flash (در بعضي از مواقع بجاي گزينهGigabyte Bios Flash گزينه @Bios و با موارد مشابه وجود دارد) را انتخاب كنيد تا برنامه@Bios ظاهر شود. در شكل زير برنامه@bios نمايش داده شده است.

حال گزينه Internet Update را علامت زده و گزينه Update New BIOS را فشار دهيد تا صفحه زير ظاهر شود.

در اين صفحه يكي از 4 گزينه اي كه در اختيار داريد را انتخاب كنيد وOK را فشار دهيد. منتظر بمانيد تا بايوس شما Update شود. در انتها، پيغامي مبني بر اينكه بايوس شماUpdate شده است ظاهر مي شود. حال كامپيوتر خود راRestart كنيد.

در انتها لازم است توضيح دهيم كه از طريق نرم افزار @Bios اگر گزينه Internet Update را علامت نزنيم مي توان فايل bios را از داخل فلاپي و يا هر قسمت هارد درايو Update كرد.

Devil Lord
02-07-2006, 02:54
به کمک فایل AFUDOS
ابتدا فایل آپدیت بایوس را که دانلود کرده اید از حالت فشرده خارج کنید و نام آن را به نام کامل مادربورد خود تغییر دهید مثلا:
P4P800SE.rom یا P4C800 و آن را داخل یک دیسکت خالی کپی میکنید فیلی با نام AFUDOS.EXE در سی دی ساپرت مادربورد قرار دارد که آن را هم باید تو دیسکت بریزین به یاد داشته باشین که دیسکت باید Bootable باشد.
سپس کامپیوتر را راه انازی مجدد کنید تا کامپیوتر از روی فلاپی بوت شود. سپس در خط فرمان داس این دستور را تایپ کنید: afudos/i P4P800SE که این فرمان ماله یک مادربورد خاصه و شما باید P4P800SE رو به نام مادربورد خودتون تغییر بدین یعنی اگر به طور کامل اینجوری میشه : مثلا : A:\AFUDOS/i P4P800SE
بعد آپدیت کردن بایوس شروع میشه و پس از چند ثانیه کلمه done ظاهر میشه و کامپیوتر ریست میشه

به کمک Asus EZ Flash
به کمک این قایلیت خیلی راحت میتونین این کار رو انجام بدین بدین صورت که مانند بالا فایل آپدیت را داخل دیسکت کپی میکنین و اسم آن را به اسم مادربوردتون تغییر میدین و لازم نیست دیسکت بوتیبل باشه و سیستم رو ریست میکنین بعد موقعی که کامپیوتر میخواد بالا بیاد ( همون موقعی که del رو میزنین و به setup بایوس میرین ) دو دکمه Alt+F2 رو فشار میدین بعد Asus EZ Flash مادربورد رو آپدیت میکنه و سیستم رو ریست میکنه

برنامه Asus Update
این برنامه که در cd ساپرت مادربورد وجودداره رو نصب کنین و سپس برنامه رو اجرا کنین بعد از این کار اینقدر برنامه واضح است که اصلا احتیاج به توضیح نداره

نظر شخصی من اینه که از EZ Flash استفاده کنین چون هم کار باهاش راحته و هم سرعتش بالاتره حالا نه اینکه زود تر از روش های دیگه بایوس رو آپدیت کنه منظورم این بود که کمتر وقت شمارو میگیره

در ضمن شهریار جان :
1- در انتخاب نام تاپیک دقت کن
2- که مربوط به همه میشه تاپیک حل مشکلات بایوس رو واسه چی گذاشتن؟؟؟ واسه قشنگی که نیست!!! :exclamati

Lord_theOne
02-07-2006, 20:21
آپديت باياس مادربردها

آپديت مادربردهايي كه باياس AMI دارند
اول بايد برويد در سايت مادربرد خود و جديدترين آپديت را دريافت كنيد و پسوندش هرچي كه هست به rom تبديل كنيد
بعد بعضي از سايتهاي مادربرد يك فايل فلش هم همراهش هست كه درون فايل Zip هست اگر نبود بايد در سايت پيدا كنيد حجمشم حدود 30KB هست
پسوندشم exe هست بعدش اين دوتا فايل را درون فلاپي بگذاريد
سيستم را ريستارت كنيد و بعد با سي دي بوت يا اگر فلاپي بوت داريد اين دوتا فايل هم درون همون فلاپي بوت قرار دهيد و با بوت برويد در قسمت داس
حالا ما ما مي توانيم دستورات را بنويسيم خوب اول بايد درايو فلاپي را پيدا كنيم :A يا :B يكي از اين دوتا فلاپي هست يك دايركتوري از فلاپي مي گيريم
dir مي زنيم يا اون دوتا فايلي كه وارد فلاپي كرديم اسماشون را مي نويسيم در كاغذ كه داشته باشيم براي راحتي كار
فرض مي كنيم كه lord اسم فايل فلشمون هست و theone اسم فايل باياسمون هست اينگونه تايپ مي كنيم
lord theone.rom بين lordو theone يك فضاي خالي هست كه با Space مي زنيم و Enter مي كنيم تا برنامه فعال شود
اول باياس را پاك مي كند و بعد برنامه جديد ريخته مي شود اين كار حدود 20 ثانيه طول مي كشد و بعد از اينكه كارش تمام شد برمي گردد به ريشه مثلا
:A يا :B و براي وارد كردن دستورات جديد آمده مي شود شما سيستم خود را ريستارت مي كنيد
هنوز كار ما تمام نشده البته آپديت صورت گرفته سيستم هنگام بوت شدن به شما پيغام ميدهد و مي گويد كليد F1 به Setup مادربرد مي رود , F2 به كار خود ادامه مي دهد و سيستم بوت مي شود و سيستم عامل را بالا مي آورد
پيشنهاد مي شود كه كليد F1 را بزنيد تا به درون Setup مادربرد برويد و دوتا گزينه Load High Performance Defaults و Load bios Setup Defaults را مي زنيد روي انها دوبار كليد Enter را بزنيد حل است و بعد Save & Exit Setup را بزنيد يا معمولا كليد F10 براي Save كردن هست مي زنيد و خارج
مي شود از محيط

باياس رنجر جان AMI هست بايد فايل باياسش را آپديت كند توجه داشته باشد كه باياس ماله چه كشوري هست توي ايران همه تايواني هست و
رنجر جان بايد دوتا فايل اخري هست يكي را انتخاب كند كه اولش TW هست سايت مادربردت كه خودش پسوند بايوست را rom گذاشته و مسدوم را آماده كرده و بعد شما بايد برويد دنباله فلش مادربردتون توي سايت پيدا كنيد و طبق عمليات بالا كه توضيح دادم عمل كن موفق باشي
كسي مشكلي داشت در آپديت كردن مطرح كند تا بيشتر توضيح بدهم

آپديت باياس مادربردهايي كه باياس AMI دارند همراه با شكل و توضيحات كامل
حجم 150KB
آپديت باياس مادربردهايي كه باياس Award دارند همراه با شكل و توضيحات كامل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حجم 250kb
اينهم Update مادربردهاي MSI از طريق اينترنت

اينهم اپديت مادبردهاي ASUS

ali780
04-10-2006, 11:56
سلام
من بایوس پادر بوردم را آپ دیت کردم ولی اشتباه. حالا سیستمم بوت نمیشه. راهی وجود داره که بشه بایوس را به حالت اول برگردوند؟
ممنون اگه کسی زودتر جواب بده

Lord_theOne
04-10-2006, 13:07
باطري در بياور بعد از 5 دقيقه بزن سرجا ببين چطور مي شه
اين را هم امتحان كن ببين درست مي شود؟

Wisdom
21-10-2006, 06:02
دوستان

امكانش هست براي يك مادربرد از سال 2002 هيچ آپديتي نباشه ؟

Lord_theOne
21-10-2006, 10:28
بله عزيز حتما مشكلاتش گرفته شده است

nestor
30-12-2006, 23:43
با سلام
من امروز میخواستم بایوس مین سیستمی که تازه اسمبل کردم رو اپدیت کنم( ASUS P5AD2_E) از طریق نرم افزار خودش ولی
1 کی 2 تا ارور میده دوستان اگه تا الان برخورد کردن به این مسئله لطفا راهنمایی کنن
1 ارور میگه که:UNABLE TO FIMD THE FILE ON THE REMOT SERVER
دومی هم میفرمایند که: TIME OUT :sad: :sad:
این اروررها بعد ازاینکه نرم افزار به سایت ایسوز وصل میشه و میگه که ور÷ن جدید رو پیدا کرده و میگه واسه
دانلود دکمه نکست رو بزنید بعد 2 الی 3 ثانیه ظاهر میشه و مجبور میشی کنسل کنی و تا کنسل نکنی مدام این ارورا رو میده
لطفا عزیزان اگه کسی راه حلی داره بگه

ممنون
خوش وخرم باشید:)

Lord_theOne
02-01-2007, 08:22
اينهم معروفترين سايت براي آپديت مادربرد البته يك برنامه كم حجم هم دارد بايد اونو دانلود كنيد من زياد با اين بسايت كار نكردم

nestor
04-01-2007, 05:45
اينهم معروفترين سايت براي آپديت مادربرد البته يك برنامه كم حجم هم دارد بايد اونو دانلود كنيد من زياد با اين بسايت كار نكردم

با سلام

لرد عزیز این سایت esupport هستش و تقریبا میشه گفت نمایندگی شرکت های بزگ سازنده بایوسAMI و phoenix
و award هست
و همونطور که گفتی 1 نرم افزار کوچیک داره که باید دانلود ونصب کرد و این برنامه کل مشخصات مین شما رو میگیره
و به سایت esupport منتقل میکنه و اونجا باید تبت نام کرد و بعد از ثبت نام و ثبت مشخصات مین شما و بایوسش به شما میگن که واسه اپدیت بایوس مبلغی رو پرداخت کنی یادم نیست چقد ولی
قبلا من این کارا رو انجام دادم وحتی میل هم واسه من زدن و مشخصات کامل مین سیستم روگفتن ولی چون نیاز به
واریز پول بود من کلا بیخیال شدم
اگه free :happy: سراغ داری ادرس بده

مخلصم

nestor
04-01-2007, 06:13
آپديت مادربردهايي كه باياس AMI دارند
اول بايد برويد در سايت مادربرد خود و جديدترين آپديت را دريافت كنيد و پسوندش هرچي كه هست به rom تبديل كنيد
بعد بعضي از سايتهاي مادربرد يك فايل فلش هم همراهش هست كه درون فايل Zip هست اگر نبود بايد در سايت پيدا كنيد حجمشم حدود 30KB هست
پسوندشم exe هست بعدش اين دوتا فايل را درون فلاپي بگذاريد
سيستم را ريستارت كنيد و بعد با سي دي بوت يا اگر فلاپي بوت داريد اين دوتا فايل هم درون همون فلاپي بوت قرار دهيد و با بوت برويد در قسمت داس
حالا ما ما مي توانيم دستورات را بنويسيم خوب اول بايد درايو فلاپي را پيدا كنيم :A يا :B يكي از اين دوتا فلاپي هست يك دايركتوري از فلاپي مي گيريم
dir مي زنيم يا اون دوتا فايلي كه وارد فلاپي كرديم اسماشون را مي نويسيم در كاغذ كه داشته باشيم براي راحتي كار
فرض مي كنيم كه lord اسم فايل فلشمون هست و theone اسم فايل باياسمون هست اينگونه تايپ مي كنيم
lord theone.rom بين lordو theone يك فضاي خالي هست كه با Space مي زنيم و Enter مي كنيم تا برنامه فعال شود
اول باياس را پاك مي كند و بعد برنامه جديد ريخته مي شود اين كار حدود 20 ثانيه طول مي كشد و بعد از اينكه كارش تمام شد برمي گردد به ريشه مثلا
:A يا :B و براي وارد كردن دستورات جديد آمده مي شود شما سيستم خود را ريستارت مي كنيد
هنوز كار ما تمام نشده البته آپديت صورت گرفته سيستم هنگام بوت شدن به شما پيغام ميدهد و مي گويد كليد F1 به Setup مادربرد مي رود , F2 به كار خود ادامه مي دهد و سيستم بوت مي شود و سيستم عامل را بالا مي آورد
پيشنهاد مي شود كه كليد F1 را بزنيد تا به درون Setup مادربرد برويد و دوتا گزينه Load High Performance Defaults و Load bios Setup Defaults را مي زنيد روي انها دوبار كليد Enter را بزنيد حل است و بعد Save & Exit Setup را بزنيد يا معمولا كليد F10 براي Save كردن هست مي زنيد و خارج
مي شود از محيط

باياس رنجر جان AMI هست بايد فايل باياسش را آپديت كند توجه داشته باشد كه باياس ماله چه كشوري هست توي ايران همه تايواني هست و
رنجر جان بايد دوتا فايل اخري هست يكي را انتخاب كند كه اولش TW هست سايت مادربردت كه خودش پسوند بايوست را rom گذاشته و مسدوم را آماده كرده و بعد شما بايد برويد دنباله فلش مادربردتون توي سايت پيدا كنيد و طبق عمليات بالا كه توضيح دادم عمل كن موفق باشي
كسي مشكلي داشت در آپديت كردن مطرح كند تا بيشتر توضيح بدهم

آپديت باياس Award هم بطور كامل مي گم منتظر باشيد

اگه توی سی دی مادر بوردتون نرم افزار یوتیلیتی واسه اپدیت کردن بایوس وجود داره میتونید از اون طریق اپدیت کنید
و اگه از توی نرم افزار با گزینه اپدیت اینترنتی نتونستید.... از گزینه اپدیت با فایل این کارو کنید

به این طریق که برید به سایت سازنده مادر بورد و از اونجا جدیدترین ورزن بایوس رو دانلود کنید و روی هارد ذخیره کنید
این فایل اکثرا زیپ هست که باید از حالت زیپ خارجش کنید0(unzip) اگر هم به شکل فایلی با پسوند rom بود
که دست بهش نزنید و برنامه اپدیت بایوس رو اجرا کنید و در قسمتی که از شما میپرسه به چه شکل میخوایید
بایوس رو اپدیت کنید اون گزینه رو انتخاب کنید که میگه از طریق فایل(Update BIOS from file )
از شما جای فایل رو میپرسه
بعد محل فایلی که از اینترنت (همون فایلی که از سایت سازنده مادر بورد گرفتید) دانلود کردید رو بهش میدید
و اون شروع میکنه به اپدیت بایوس با اون ور÷ن جدید
بعد سیستم رو ریست میکنید

p30time
04-01-2007, 15:18
سلام. آقا يك سوال فني:
اصلا اين آپديت كردن به چه دردي مي خوره؟؟
سرعت رو مي بره بالا؟
لطفا يك توضيح بديد. با تشكر

ardalan_zapata
04-01-2007, 19:42
کسی نمیدونه برای winfast باید گکتر کنیم

Lord_theOne
05-01-2007, 07:45
p30time ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ايرادهاي مادربردت را مي گيرد وقتي مي خواهي فايل آپديت را از سايت بگيري نوشته كه اين آپديت چكاري براي شما اينجام مي دهد بعضي موقعها بصورت باورنكردني سرعت مادربرد بالا مي رود
ardalan_zapata ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باياس شما AMI هست يا AWARD

hamid_377
05-01-2007, 09:28
سلام
مادر بورد من Fic هستش كسي ميتونه نرم افزاري براي آپديتش برام بزاره
اگه اين كار رو انجام بده به من كمك بزرگي كرده
با تشكر

ardalan_zapata
05-01-2007, 13:10
از کجا باید بفهمیم چیه؟ ولی فکر کنم award باشه

Lord_theOne
06-01-2007, 04:13
برو داخل Setup مادربردت معمولا اون بالاش مي نويسه
يا با برنامه CPU Z مي توانيد بفهميد در سربرگ مادربرد

nestor
07-01-2007, 02:50
از کجا باید بفهمیم چیه؟ ولی فکر کنم award باشه

سیستمت که بالا میاد میزنه دیگه ....میتونی کلید Pause کیبوردتو همون موقع بزنی و علاوه بر دیدن
مشخصات سیستمت مارک بایوستم ببینی:)

Lord_theOne
12-01-2007, 05:32
آپديت باياس مادربردهايي كه باياس AMI دارند همراه با شكل و توضيحات كامل
حجم 150KB
آپديت باياس مادربردهايي كه باياس Award دارند همراه با شكل و توضيحات كامل
حجم 250kb'

ardalan_zapata
15-01-2007, 13:02
از راهنماییتون فقط می خواستم ببینم آپدیتاشو از کجا باید گیر بیارم ماردبردم winfast هستش ممنون

Lord_theOne
16-01-2007, 06:03
داخل سرچ كن پيدا مي كني

ardalan_zapata
18-01-2007, 12:31
دوست عزیز گشتم نبود
مدل مادربردم nf4sk8aa هستش

toraj
18-01-2007, 20:47
آقا لطفا آموزش آپديت مادربورد ASROCK P4VX4 را بگوييد من فايل آپديت بايوس را گرفته ام ولي نمي دانم چه جوري بايوس رااپديت كنم وبايوس من هم فكر كنم American است.

Lord_theOne
19-01-2007, 08:36
toraj شما بايد ببينيد باياس مادربردتون چي هست بعد اموزش را بخونيد و نتيجه آپديت را بگوييد

toraj
20-01-2007, 23:17
ازكمكتان ممنون مقاله را خواندم وبلافاصله توانستم بايوس را آپديت كنم.

ardalan_zapata
21-01-2007, 12:09
من چکار کنم؟

man30
28-01-2007, 14:22
یه مشکل دارم اگر دوستان کمک کنند ممنون میشم هنگام بالا امدن ویندوز یا پس از بالا امدن وینذوز سیستم هنگ میکنه وسه کلیذ clt+del+ alt وذکمه ریست عمل نمیکنه وتنها با قطع برق پی سی از کار میافته مادر برد اپگرید کردم وهارد راتست کردم سالم هستنذ شکم به رم هست مشکلم حل نشد دوستان اگر اطلاعاتی ذارند ممنون میشم ایمیل من نیز mohsenshm@yahoo.com

Lord_theOne
29-01-2007, 07:34
امكان دارد از پاور باشد
2- كارت گرافيك
3- رم
اينها را با يك قطعه ديگر تست كن

Ehsan65
31-01-2007, 23:39
سلام به همه دوستان من روی جعبه مادربردم نوشته:
ولی این سایت در واقع وجود نداره و من نمی تونم فایل آپدیت مادربردم رو پیدا کنم کمکم کنید.
مدل مادربرد من M266A هست. من این مدل رو توی مدل های ASROCK دیدم ولی روی جعبه مادربردم هیچ حرفی از ASROCK نزده بود.

Lord_theOne
01-02-2007, 05:46
آدرس سايت مادربردت هست اگر خودش هست مادربردت برو در سمت را راست باياس را كليك كن برو داخلش
آخرين ورژن باياست 1.90 هست

Ehsan65
01-02-2007, 11:24
بله ممنون خودش هست بایاسش هم موجوده

arash the archer
09-02-2007, 00:54
کسي ميدونه که چه بلايي سر soltek company اومده ؟ من هر چي سعي کردم برم تو سايتش تا آپديت بايوس کامپيوتر دوستم رو پيدا کنم ؛ سايتش باز نمي شد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در آخر تونستم با search در google يه سايت وابسته که خيلي هم مسخره بود ولي به هر حال کمک کرد پيدا کنم :
لينک رو گذاشتم تا اگه کس ديگه هم همين مشکل رو داشت ديگه سر گردون نشه

شاد و پيروز باشيد

Lord_theOne
09-02-2007, 04:12
آرش فكر كنم مشكلي دارد چند روز ديگر درست شود فعلا مي خواهي اينجا يك سرچي بكن
ولي اين سايت اصليش هست
اگر زبانت خوبه اينجا برو

ardalan_zapata
09-02-2007, 19:13
دوستان مادربرد من cpu را تا 3000 ساپورت میکنه به نظر شما اگه آپدیتش کنم بیشتر میشه؟ مادربردم هم winfast هست

arash the archer
10-02-2007, 15:49
Lord_theOne جان مرسي ؛ پيروز باشي

arash the archer
10-02-2007, 15:59
دوستان مادربرد من cpu را تا 3000 ساپورت میکنه به نظر شما اگه آپدیتش کنم بیشتر میشه؟ مادربردم هم winfast هست

ardalan جان وقتي ميري قست support سايت mainboard خودت معمولا جلوي هر ورژن از بايوس ميگه که کاري رو انجام ميده که يکيش support new cpu هست اگر چنين چيزي نوشته جوابت مثبت هست.
بعضي از ورژنهاي bios فقط براي رفع اشکال هست مثل رفع اشکال در مورد يک brand خاص از ram يا graphic card

arash the archer
10-02-2007, 21:41
من يک مشکل پيدا کردم و اونم اينه که آپديت يک مادر برد رو که soltek :SL 87cw-fl هست گرفتم ولي توي يک floppy bootable جا نميشه!!! فايل AMIflash اون خيلي بزرگه :593 kb و خود فايل بايوس هم 512
و چون بايوس اشکال داره از eazy set up يا q flash نمي تونم استفاده کنم ؛ کسي راهي ميدونه ؟
يا لااقل يه amiflash به من بده با حجم کمتر

شاد و پيروز باشيد

Lord_theOne
11-02-2007, 06:57
شرمنده عزيز فلاپي 1.38 كيلوبايت جا دارد
2 تا 512 مي شود 1024 بايت يعني 1 كيلوبايت و 380 كيلو ديگه جا دارد

arash the archer
12-02-2007, 23:08

lord جان درسته ولي وقتي فلاپي رو bootable ميکني 347 تا هم خوده اون از فضا کم ميکنه که با اون 2 فايل رو هم ميشه 1532 .
ولي من کار ديگه انجام دادم ؛ يه CD boot ساختم و 2 تا فايل رو هم ريختم رو فلاپي و با cd رفتم تو dos و تو اونجا زدم B: که فلاپي ميشد و بعد هم B:amiflash.exe filenamebios.rom و کار انجام شد
"filenamebios =87cwfl15.rom" براي مورد من البته

شاد وپيروز باشيد

arash the archer
12-02-2007, 23:11

lord جان درسته ولي وقتي فلاپي رو bootable ميکني 347 تا هم خوده اون از فضا کم ميکنه که با اون 2 فايل رو هم ميشه 1532 .
ولي من کار ديگه انجام دادم ؛ يه CD boot ساختم و 2 تا فايل رو هم ريختم رو فلاپي و با cd رفتم تو dos و تو اونجا زدم B: که فلاپي ميشد و بعد هم B:amiflash.exe filenamebios.rom و کار انجام شد
"filenamebios =87cwfl15.rom" براي مورد من البته

شاد وپيروز باشيد

Lord_theOne
14-02-2007, 08:13
موفق باشي منهم توي آموزشم نوشته بودم مي توان بوت را از روي Cd انجام داد

man30
24-02-2007, 14:46
موقع آپگرید بایاس از روی فلاپی سیستم هنگ کرده وبعداز ان سیستم بالا نمیاد هیچ بوتی ندارم چه گونه بایاس را بالا بیارم

teraktor2003
21-03-2007, 14:51
سلام
چه جوری می شه فهمید مدل مادر برد چیه که اقدام به اپدیتش کنم؟

hamid324
21-03-2007, 15:29
با عرض سلام خدمت شما
من یک لب تاپ دارم مدل compaq armada m700که به وسیله شبکه بایوس ان آپکرید می شه ولی متاسفانه من نمی دانم به چه صورت اکه امکان داره یک راهنمائی کامل بفرمائید فایلهای ان هم از سایت مربوطه دریافت کرده ام
با تشکرفراوان حمید

Actros
22-03-2007, 03:19
سلام
چه جوری می شه فهمید مدل مادر برد چیه که اقدام به اپدیتش کنم؟
جعبه رو نداری
رو خوده برد نوشته اگه کیست باز بشه
با برنامه های مختلف میشه.

teraktor2003
22-03-2007, 13:31
رو جعبه زده gigabyte rz series اما روی خود مادر برد زده I will , p4sg , ver 1.1

Actros
22-03-2007, 22:19
رو جعبه زده gigabyte rz series اما روی خود مادر برد زده I will , p4sg , ver 1.1

:18:
جعبه مادربردت گیگا بعد خودش iwiil
همون i will p4sg درسته که رو خود برد نوشته

teraktor2003
22-03-2007, 23:09
مرسی پی i will شد!!!!
من این مادر برد رو چجوری اپدیت کنم؟ اخرین اپدیت رو از کجا بگیرم؟
مرسی...

Actros
23-03-2007, 01:37
مرسی پی i will شد!!!!
من این مادر برد رو چجوری اپدیت کنم؟ اخرین اپدیت رو از کجا بگیرم؟
مرسی...

برو تو سایت iwill
قسمت محصولات .شاخه مادربرد رو انتخاب کن.
مدل مادربرد خودت رو انتخاب کن وبایوس جدید رو دانلود کن

rastin007
23-03-2007, 09:58
ببخشید مادر بورد من Jetway 848PCTWIN می خواستم بدونم باید چه جوری آپدیتش کنم . تو سایت jetway برنامه awdflash را گذاشته برای آپدیت ولی من کار با این برنامه رو بلد نیستم منو راهنمایی کنید

mehdi_ok1
23-03-2007, 20:53
مادر برد من asrok
مدل 775TWIN HD TV
تو سایتش هم رفتم چیزی برای آپدیت نداشت

لطفا راهنمایی کنید

با تشکر

Lord_theOne
28-03-2007, 02:54
اگر مادربردتون اين هست
باياس
را حتما آپديت كن توي صفحه اول آپديت باياسهاي AMI را گذاشتم

madia-irn
28-03-2007, 06:52
اقا فايل بايوس من حدود 7 مگ حجمش بود مدل مادر بوردمم شرمنده

Asus 533

mojtaba_1362
28-03-2007, 10:37
با سلام دو سه روز پیش یکی از آشنا ها یه مادر برد آورد وقتی تو بایوسش تغییرات میدی و میخوای سیو کنی وقتی میخوای Y رو بزنی از اینجا به بعد گیر میکنه و با ید ریستارت کنی . برای آپدیت بایوس تو سی دی مادر برد هم گشتم چیزی نبود تو سایتش هم همینطور اگه دوستان اطلاعاتی دارند لطفا کمک کنند؟ اسم مادربرد هم matrix A2 است.

Oracle_Eldorado
05-04-2007, 11:48
مال من هم اینه :
GIGA Byte GA8IR2003
بعد اگه نصب کنم سرعتش بهتر میشه ؟

fashistsenator
06-04-2007, 20:31
سلام
من يه مادربرداينتل مدل دارم ميخواهم بايوس هاشو آپديت كنم لطفا من و راهنمايي كنيددر ضمن فلاپي درايو هم ندارم مدل D945gnt

fashistsenator
06-04-2007, 20:35
در ضمن فايل هاشو دانلود كردم چهار تا فايل خواهش مي كنم راهنمايي كنيد

Lord_theOne
08-04-2007, 04:36
fashistsenator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همه را گذار توي فلاپي و بعد برو توي Setup مادربردت و بعد لون پايين نوشته چه دكمه اي را بزني Q Flash فعال مي شود فكر كنم F8 بعد كه رفتي همراه فلاپي پر كهاز اينترنت گرفتي اپديت اينتر رامي زني Update Bios تا اخر مي رود و بعد ريستارت مي شود مي روي داخل Setup تنظيمات مادربرد Load Defualt را مي زني Yes و بعد مي اي بيرون خاصتي دوباره تنظيم كن

SANR
16-04-2007, 22:07
آخرین آپدیت بایوس مادربورد Soltek مدل Sl-85erv3 رو می خواهم.

خیلی هم عجله!

Lord_theOne
17-04-2007, 06:48
شرمنده هر كاري كردم سايتش باز نشد اين را داخل گوگل سرچ كردم روبروي باياس كه نوشته تاريخ زده آخرين ستون جدول خط قرمز را كليك كن دانلود مي كند و فايل فلشش هم پايين جدول هست

SANR
17-04-2007, 13:46
دشمنتون شرمنده.

من اون قرمزه رو دانلود کردم.
ولی از اون ورژن های زیریش کدوم رو بایستی دانلود کنم؟
حجمشون از 2 مگابایت تا 7 مگابایت هست!

مگه با فلاپی نبایستی اجراش کنیم؟

SANR
18-04-2007, 15:40
من یکیشون رو دانلود کردم حجمش پس از استخراج 11 مگابایت شد!

اسمش هم VIAHyperionPro5.04a می باشد.

alireza_a4
27-04-2007, 09:46
سلام دوستان
مي خواستم بدونم چه طوري مي شه مادر برد سولتك رو آپديت كرد ؟
اصلا ارزش آپديت كردن رو داره ؟
چه اتفاقي مي افته اگه آپديتش كنم ؟؟

لينك مستقيم دانلود فايل رو هم اگه بدين كه طلا مي شه .
نمي دونم چرا نمي تونم سايتشو خودم باز كنم

Lord_theOne
28-04-2007, 04:39
بايد نگاه كني به ورژنهاي باياس ببيني چيزي داره كه ارزش را داشته باشد عوض كني بله بعضي موقعها باياس مشكل دارد يا چيزي را ساپورت نمي كند يا مشكل گرمايي دارد آنها را حل مي كند

danyel
08-05-2007, 00:02
اساتيد به من كمك كنيد من خيلي گشتم ولي براي آپديت كردن بايوسم چيزي پيدا نكردم
كسي ميتونه راهنماييم كنه ؟
اينم مدل مادر بوردم : ASUS CUSI-M SIS SOKET 370 microATX

Lord_theOne
08-05-2007, 05:54
ASUS‌از راه اينترنت هم آپديت مي شود
اگر هم از داس مي خواهي توي صفحه اول آموزش گذاشتم اول ببين باياس مادربردت چي هست توي صفحه اول Setup مادربردت زده بالا نوشته AWARD يا AMI

danyel
08-05-2007, 16:31
از سی دیش نرم افزار آپدیت رو نصب کردم ولی موقع آپدیت میگه وجود ندارد
من از 2001 که خریدمش تا حالا آپ نکردم یعنی وجود نداره
یکی کمک کنه

Lord_theOne
09-05-2007, 07:28
فكر كنم شما بايد نرم افزار را آپديت كنيد و از جديدترين نرم افزارش استفاده كنيد

ardalan_zapata
09-05-2007, 12:32
آقا من مادربوردم آپدیت کردم بدتر شد خیلی ناسازگارتر شده

Lord_theOne
10-05-2007, 06:48
خوب همون قبلي را بريز روش شايد هنوز ايرادهاش گرفته نشده
معمولا آخرين بالاس كه مي آيد مشكلات را حل مي كند

danyel
13-05-2007, 18:17
چطور میتونم از ورژن فعلی بک آپ بگیرم

Lord_theOne
14-05-2007, 12:32
اگر دوئل داشته باشید می شود اگر نداشته باشید باید نسحه قبلی را دانلود کنید و اگر دلت خواست قبلی را بریز

danyel
15-05-2007, 15:42
یکی میشه آدرسی برای دانلود ورژن فعلی و آپدیتش رو به من بده
مشخصات:
ASUS CUSI-M SIS SOKET 370 microATX

hamed-pc
16-05-2007, 02:44
لطفا آموزش آپدیت بایوس مادر بردهای اینتل را هم بفرمایید

hamed-pc
17-05-2007, 02:08
لطفا آموزش آپدیت بایوس مادر بردهای اینتل را هم بفرمایید
دوستان زحمت نکشید خودم موفق به آپدیت شدم . اما نمیدونم چرا این مادربردهای اینتل بوق پست نمیزنه . البته بیزر و اسپیکر مربوطه روی مادر برد نصبه؟!!!!

chaos theory
19-05-2007, 00:41
salam:
agha shahryar man on masiri roke gofti vase update bios mainboardam raftam amma be jaye axe arosak ro navar abzaram axe achar chakosh miyad va az on 4ta gozineye sabz rang faghat 4romish faale baghiyash gheyre faale bayad chikar konam

jak_1300
03-06-2007, 12:57
سلام من كه گيج شدم يه سوال داشتم من مادربوردم ايسوس هستش مدل Psgdc Pro آيا راهي داره كه از طريقه ويندوز بشه آپديتش كرد راستش ديسكته بوت تو ايكس پي بلد نيستم قبلا ولي تو ملينيوم و 98 ميشد بوت بسازي ولي تو ايكس پي نميشه ميشه منو راهنمايي كنين

Jalal
03-06-2007, 13:04
سلام من كه گيج شدم يه سوال داشتم من مادربوردم ايسوس هستش مدل Psgdc Pro آيا راهي داره كه از طريقه ويندوز بشه آپديتش كرد راستش ديسكته بوت تو ايكس پي بلد نيستم قبلا ولي تو ملينيوم و 98 ميشد بوت بسازي ولي تو ايكس پي نميشه ميشه منو راهنمايي كنين

داخل سی دی مادربرد برنامه AsusUpdate هست با اون راحت میتونید از طریق اینترنت آپدیت کنید

jak_1300
03-06-2007, 14:10
نقل قول:
نوشته شده توسط jak_1300 مشاهده تاپيک
داخل سی دی مادربرد برنامه AsusUpdate هست با اون راحت میتونید از طریق اینترنت آپدیت کنید

ببين آره هست ولي 10 تا گيزنه داره داخله برنامه اش من نميدونم كدوم رو انتخاب كنم يكيش هست كه من انتخابش ميكنم بعد شرو ميكنه به وصل شدن و يه خط آبي مياد شروع ميكنه به دانلود شدن و اون خطه تا اخرش كه ميره ارور سرور ميده دهنه مارو سرويس كرده من كه سر در نميارم گيج شدم

Jalal
03-06-2007, 15:12
download bios from the internet فایل رو از اینترنت میگیره
و با گزینه
Update Bios From the file آپدیت می کنید

D o l f i n
06-06-2007, 09:29
آموزش کامل آپدیت مادربورد aw9d رو یکی به ما بگه ممنون میشم

D o l f i n
11-06-2007, 10:48
آپدیت مادربود aw9d یکی آموزش کاملش رو به من بگه در ضمن فلاپی دیسک ندارم
ممنونم

Lord_theOne
12-06-2007, 06:29
عزيز اگر مادربرد شما باياسش Award است توي صفحه اول و دوم اموزش دادم اگر مشكلي بود بگو

D o l f i n
12-06-2007, 22:39
لرد جان ازت ممنونم آپديتش كردم خيلي ممنون

shuhin
26-06-2007, 12:20
سلام خسته نباشید
من مادربردم ایسوز وقتی اپدیت کردم سیستم که بالا میاد مینویسه(cmos setting wrong) لطفا منو راهنمایی کنید

shuhin
26-06-2007, 12:23
با سلام
فن مادر بردم صدا میداد وقتی اون رو عوض کردم ارور میده(cpu fan error) لطفا بگویید مشکل از کجاست و چگونه میتوانم این مشکل رو حل کنم.با تشکر

hiwa_it
26-06-2007, 21:45
با سلام
فن مادر بردم صدا میداد وقتی اون رو عوض کردم ارور میده(cpu fan error) لطفا بگویید مشکل از کجاست و چگونه میتوانم این مشکل رو حل کنم.با تشکر

مادر شما فن سی پی یو رو یا دتکت نمیکنه یا به جای خودش وصل نشده کیس رو باز کن و کنترل کن اگه هم دوست داشتی مدل مین رو بگو با عکس جاش رو برات مشخص کنم

shuhin
26-06-2007, 22:31
با سلام
مدل مادر برد (p5p800s) ایسوز

hiwa_it
26-06-2007, 22:35
با سلام
مدل مادر برد (p5p800s) ایسوز

shuhin
26-06-2007, 23:03
hi
اگه مادر برد فن رو دیتکت نکنه باید چکار کنم چون فن رو درست جازده بودم

hiwa_it
26-06-2007, 23:20
hi
اگه مادر برد فن رو دیتکت نکنه باید چکار کنم چون فن رو درست جازده بودم

دتکت میکنه اگه نمیکرد الان اینجا نبودی :31:

off topic

shuhin
27-06-2007, 00:01
پس باید چی کار کنم درست شه؟ اگه ممکن نحوه اپدیت بایوس مادر برد ایسوز رو میدید؟

Lord_theOne
27-06-2007, 07:12
به صفحات اوليه تاپيك بروي آپديت باياس را پيدا مي كني

*PiNk PaNTHeR*
27-06-2007, 10:42
ببخشید Foxcon مال کدوم شرکته؟ من همین صفحه ی اول میگردم توی سایتهایی که گفته مدل مین خودمو پیدا نمیکنم.
ممنون.

Lord_theOne
28-06-2007, 07:11
بايد نگاه كني اسم باياس خودت Ami يا Award است دوتا اموزش را گذاشتم

Nikolas_95
17-07-2007, 20:13
سلام.یه سوال داشتم البته نمی دونم قبلا کسی پرسیده یا نه!
با این تاپیک ها خوب در مورد آپدیت کردن bios صحبت شده اما یک سوال،آپدیت کردن بایوس چه لزومی داره؟آیا این کار الزامیه؟اگر بکنیم چه فواید یا چه معایبی خواهد داشت؟....
البته از متخصصین معذرت می خوام که بعد از این همه بحث همچنین سوالی می کنم
خیلی ممنون

Lord_theOne
18-07-2007, 10:12
ببين بعضي موقعها مادربردها بعضي از CPU ها را ساپورت نمي كنند ولي همان چيپ با يك برد ديگه ساپورت مي كند با آپديت مشكل حل مي شود البته وقتي كه شما مي خواهيد آپديت كنيد بهتون مي گن كه اين اپديت چه كاري را انجام مي دهد
بعضي موقعها سيستم مشكل دارد برد كمي با نقص روبرو است و با آپديت باياس حل مي شود البته خود شركت اينها رو بعد از درست كردن مي فهمه و باياس جديد مي دهد يا شايد هم نتواند بدهد يا خيلي طول بكشد
يا اينكه مادربرد بتواند قابليت جديدي را ساپورت كند
يادمه چيپهاي 845 وقتي آپديت مي كردي Celeron D را ساپورت مي كرد ولي قبلش نمي توانست

tacki
29-07-2007, 18:48
سلام من یه سوال دارم بر فرض که بایوس هم اپ کردیم اون وقت چی میشه سرعت ما بیشتر میشه ؟؟؟

واقعان برای من سوال شده

javadshahvand
29-07-2007, 19:59
ببين بعضي موقعها مادربردها بعضي از CPU ها را ساپورت نمي كنند ولي همان چيپ با يك برد ديگه ساپورت مي كند با آپديت مشكل حل مي شود البته وقتي كه شما مي خواهيد آپديت كنيد بهتون مي گن كه اين اپديت چه كاري را انجام مي دهد
بعضي موقعها سيستم مشكل دارد برد كمي با نقص روبرو است و با آپديت باياس حل مي شود البته خود شركت اينها رو بعد از درست كردن مي فهمه و باياس جديد مي دهد يا شايد هم نتواند بدهد يا خيلي طول بكشد
يا اينكه مادربرد بتواند قابليت جديدي را ساپورت كند
يادمه چيپهاي 845 وقتي آپديت مي كردي Celeron D را ساپورت مي كرد ولي قبلش نمي توانست

سلام من یه سوال دارم بر فرض که بایوس هم اپ کردیم اون وقت چی میشه سرعت ما بیشتر میشه ؟؟؟

واقعان برای من سوال شده

با توجه و تائید حرف لورد عزیز سرعت بیشتر نمیشه بحث کلی آپدیت بایوس یعنی سازگاری قطعات با یکدیگر از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری این باعث میشه که شما با برنامه ها مشکل نداشته باشید

Lord_theOne
29-07-2007, 20:48
javadshahvand ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درست مي فرماييد
و اضافه كنم بايد نگاه كرد در باياس جديد چه امكاناتي را گذاشته يا مشكلاتي را برطرف كرده بعضي موقعها هم زده New Cpu Support

ershad_1380
12-08-2007, 12:03
مادربرد من گيگا است سه ورژن براي اپديت بايوس آن ارايه شده است ازكجا بفهمم بايستي كدام را اجرا كنم ؟
ga-m55s-s3(ver2
bios= fb-fc-fd

javadshahvand
12-08-2007, 12:26
آخرین ورژن مادربرد یعنی جدیدتر از ورژن خود مادربرد رو آپدیت کن

eng2006
13-08-2007, 22:56
موقعی که ویندوز من میاد بالا میزنه Bios Is Not Installed
علتش چیه؟؟؟؟؟
(ولی ویندوز به سلامت بالا میاد)

active_277
14-08-2007, 11:36
سلام
من یه مادر بورد giga ga-m57sli-s4 دارم
ولی اینجا سه مدل از این مادر بورد معرفی کرده
از کجا باید بفهمم کدوم یکی هستش

Lord_theOne
14-08-2007, 12:24
برو لينك زير

باياس F11B را دانلود كن

active_277
14-08-2007, 16:25
برو لينك زير

باياس F11B را دانلود كن

همین کارو کردم ولی موقع اپدیت بایوس این اخطار رو داد

cmcAhmad
25-08-2007, 22:02
بعد از آپدیت بایوس وقتی سیستمو Reset کردم بعد از بالا اومدن ویندوز این پیغام میاد:

و بعد از ادامه ی کار Continue پیغام میده :

CD مادربورد و کارت گرافیکم امتحان کردم.چیزی رو قبول نکرد!
چیکار کنم؟

Lord_theOne
26-08-2007, 07:35
مشكلي نيست ويندوزت را عوض كن
فكر كنم مادربردتون يك چيزيش عوض شده
فكر كنم منظورش با هارد باشه

cmcAhmad
26-08-2007, 20:36
مشكلي نيست ويندوزت را عوض كن
فكر كنم مادربردتون يك چيزيش عوض شده
فكر كنم منظورش با هارد باشه

ok
درست شد:10:

siavash_1380
04-09-2007, 10:06
واسه مادر برد Msi چیزی نداره کسی؟

Actros
06-09-2007, 02:08
واسه مادر برد Msi چیزی نداره کسی؟

هر بردی بایوس خودشو داره
مدلشم بنویس

Lord_theOne
07-09-2007, 08:09
براي مادربرد MSI يك برنامه هست به نام Live Update 3 از طريق اينترنت هم هست اگر از DOs بخواهي اموزش صفحه اول را گذاشتم بخون

END_BOY
07-09-2007, 13:02
سلام
من بایوس مادربوردم رو اپدیت کردم
با برنامه ای که توی سیدی خود مادربوردم بود
Asus Commando جدیدترین ورژن رو اپدیت کردم
تنظیمات بایوس هم Defult هست ولی وقتی سیستم رو روشن میکنم
میگه CMOS Bad .
یک خط پایینتر هم میگه OverClocking Faild.
این راهی نداره ازبین بره این پیغام ؟:13:

Lord_theOne
08-09-2007, 07:27
ببين اول كه آپديت مي كني آموزشش هم نوشتم بايد بري توي SETUP مادربرد و اونجا Defult دوتا داره دوتاش را YES بزن و Save كن بيا بيرون اين كار براي اولين بار بعد از ايني كه باياس آپديت مي شود و Restart مي شود
حالا ببين با اين كار درست مي شود؟

saleh_iraq
12-09-2007, 09:17
سلام
من بایوس مادربورد M2N-E خودم رو asus update اپدیت کردم . ولی بعد از اینکه سیستم ریستارت شد دیگه بالا نیومد .فقط وقتی روشن می کنم یه جور بوق میزنه.هیچ تصویری هم نداره. مادر بورد بردم گارانتی گفتن سالمه. کسی نظری نداره؟

javadshahvand
12-09-2007, 11:40
سلام
من بایوس مادربورد M2N-E خودم رو asus update اپدیت کردم . ولی بعد از اینکه سیستم ریستارت شد دیگه بالا نیومد .فقط وقتی روشن می کنم یه جور بوق میزنه.هیچ تصویری هم نداره. مادر بورد بردم گارانتی گفتن سالمه. کسی نظری نداره؟

احتمال داره سی پی یو درست جا نرفته یا اینکه پاورت ایراد داره یه چک کن

END_BOY
12-09-2007, 19:34
ببين اول كه آپديت مي كني آموزشش هم نوشتم بايد بري توي SETUP مادربرد و اونجا Defult دوتا داره دوتاش را YES بزن و Save كن بيا بيرون اين كار براي اولين بار بعد از ايني كه باياس آپديت مي شود و Restart مي شود
حالا ببين با اين كار درست مي شود؟

من هرچی میگردم یکی بیشتر نیست اونم Defult میکنم ولی تاثیری نداره :13:

javadshahvand
12-09-2007, 19:43
سلام
من بایوس مادربوردم رو اپدیت کردم
با برنامه ای که توی سیدی خود مادربوردم بود
Asus Commando جدیدترین ورژن رو اپدیت کردم
تنظیمات بایوس هم Defult هست ولی وقتی سیستم رو روشن میکنم
میگه CMOS Bad .
یک خط پایینتر هم میگه OverClocking Faild.
این راهی نداره ازبین بره این پیغام ؟:13:

یه بار رو CMOS ریست کن بعد ستاپ رو دیفالت کن f10 رو بزن save بشه بیا بیرون

مطمئنی آپدیت کردی ورژن جدید با قبلی رو نگاه کن

برای رفع این پیغام هم میتونی بری تو ستاپ

boot-wait for"f1"if error رو غیر فعال کن

END_BOY
12-09-2007, 21:50

ریست کردم F10 هم زدم ولی تاثیر نداره
تغییر ورژن بایوس رو کجا باید ببینم ؟
ولی مطمعن هستم که اپدیت شده بایوس
این پیام رو هم تست میکنم :46:

نمیدونم این سیستمم چه مرگشه هیچ کس نتونسته درستش این مشکلش رو کنه :41:

Stream
12-09-2007, 22:41
من هرچی میگردم یکی بیشتر نیست اونم Defult میکنم ولی تاثیری نداره :13:
CMOS رو كه Clear كردي F5 بزن تا همه چي به حالت Default برگرده. بعدش همه چي رو Save كن و بيا بيرون!

javadshahvand
13-09-2007, 10:22
[quote=END_BOY;1565443]
تغییر ورژن بایوس رو کجا باید ببینم ؟
/quote]

با برنامه cpu-z تب mainboard قسمت bios

END_BOY
17-09-2007, 22:05
CMOS رو كه Clear كردي F5 بزن تا همه چي به حالت Default برگرده. بعدش همه چي رو Save كن و بيا بيرون!

سلام
من با برنامه AsusUpdate که توی سیدی جعبه خود مادربوردم بود بایوس رو اپیدت میکنم
cmos تیک Clear رو هم میزنم موقع اپدیت. Flash میکنه کاملا و ریستارت
بعد وقتی میخواد بیاد بالا سیستم دوباره پیغام CMOS Bad رو میده
CMOS Bad اخه چه مرگشه :41:

Defult هم تاثیری نداره ! حتی باطری مادربورد رو هم عوض کردم ولی باز هم همون طوریه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

END_BOY
17-09-2007, 22:21
این هم یک عکس از Error که میده :

8 ماه دارم با این پیام سرو کله میزنم
هیچ کس نیمتونه درستش کنه ! تهران هم بردم گفتن بایوس اپدیت بشه درست میشه
بایوس رو هم اپدیت کردم انگار بدتر شده :41:
بایوس اخرین ورژن رو نصب کردم 1501 برای Asus :13:

END_BOY
17-09-2007, 22:24

میشه یک راهی معرفی کنید برای بر طرف کردن این اررو نه رفع این پیغام

END_BOY
20-09-2007, 22:26
مرسی از راهنماییتون :41::13:

Lord_theOne
21-09-2007, 07:49
باطري را عوض كن
از وقتي خريديش اين پيغام بوده؟

END_BOY
22-09-2007, 00:03
باطري را عوض كن
از وقتي خريديش اين پيغام بوده؟

باطری رو عوض کردم
تاثیری نداشت
از وقتی گرفتم همین طوری
خود شرکت هم میبرم نمیدونن مشکلش چیه
میگفتند بایوس اپدیت بشه درست میشه ولی نشده
نمیدونم کدوم قطعه مشکل داره که عوضش کنم :41:

Lord_theOne
22-09-2007, 06:47
اگر درست نشود بايد بديش پس شايد Cmos مشكلي پيدا كرده نمي دونم چطور درست مي شود براي امتحان باطري را عوض كن يك باطري خوب بگذار ببين چي مي شود

Backstreetboys
29-10-2007, 16:23
سلام

طریقه اموزش بایوس سیستم زیر رو میخواستم :
Mainbord : FIC model AT31
CPU : AMD Athlon XP 2200
Bios : Phoenix version 6.0 PG

m_a_h_n_o
30-10-2007, 05:37
سلام
من با برنامه AsusUpdate که توی سیدی جعبه خود مادربوردم بود بایوس رو اپیدت میکنم
cmos تیک Clear رو هم میزنم موقع اپدیت. Flash میکنه کاملا و ریستارت
بعد وقتی میخواد بیاد بالا سیستم دوباره پیغام CMOS Bad رو میده
CMOS Bad اخه چه مرگشه :41:

Defult هم تاثیری نداره ! حتی باطری مادربورد رو هم عوض کردم ولی باز هم همون طوریه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
ببینید این مشکلو من روی 2 مادربورد ، قبلا داشتــــم
اولا دقت کن موقعیت قرار گرفتن رم یا رمها و همچنین ترتیب اونها (اگر که مچ نیستند) درست باشه..برای آگاهی کامل به user guide مراجعه کن...
ثانیا سی پی یو رو بردار ببین پایه هاش به وسیله رسانایی اتصالی نداشته باشه...
ثالثا بجای درآوردن باطری از cmos Jumper روی مادربورد استفاده کن ببین درست میشه ! در ضمن برای تایم cmos به دفترچه راهنما مراجعه کن چون به یاد دارم یکی از مادربوردام اینجوری بود که باید باطری رو به مدت 10 دقیقه بر میداشتی یا جامپرو به مدت 10 دقیقه جا به جا میکردی ولی تایم cmos واسه مادربورد کنونیم 10 ثانیه بیشتر نیست !!!
در ضمن اگه بیشتر از یک رم داری با هر کدوم از رمات به صورت جداگانه هم تست کن ! اگر 1 رم داری ، رمتو عوض کن ببین چی میشــــه.
اگه نشد میتونی چیپ بایوستو عوض کنی که احتمال رفع مشکلت ازین طریق بعید نیست...
توجه ! در هنگام آپدیت دقت کنید به غیر از بدنه اصلی بایوس یا همون mainblock ، اون 2 تا قسمت دیگه رو هم آپدیت کنی..DMI و BOOT

امیدوارم مشکلتون حل بشه good luck:19:

Lord_theOne
30-10-2007, 07:33
‍Phonix فكر كنم مثله Award آپديت شود
اين سايت رسميشه

AEZ_Best
12-11-2007, 15:33
پیدا شد ببخشید

Marmoulak
12-11-2007, 20:52
با سلام

لطفا هر چه زود تر طريقه آپديت بايوس مادربورد MSI-K7N2-Delta Series رو بهم كامل بگين خيلي خيلي نياز دارم !

با تشكر

Backstreetboys
12-11-2007, 21:40
اموزش کامل اپدیت بایوس phoenix برای مادربرد FIC
لطفا

xmanp30
12-11-2007, 23:55
سلام ...
ميخواستم بدونم كه ترتيب خاصي براي نصب ورزن ها هست .
(از موقعي كه pl-s3 رو گرفتم 6 الي 7 تا آپديتش اومده و هر ورزن تاريخي داره آيا من بايد همه رو به ترتيب نصب كنم )

Mostafa_61
20-11-2007, 08:08
سلام .
من بايوس main سيستمم رو (asus p5b-e) آپديت كردم . از طريق ويندوز و با برنامه بايوس آپديت .
بعد از آپديت بايوس گفت كه كار تموم شده و بايد سيستم reboot بشه و من هم ok كردم .
سيستم reboot شد 3 تا 4 دقيقه هم صبر كردم ولي سيستم بوت نشد .
سيستم رو با نگه داشتن power خاموش كردم و بعد از چند دقيقه دوباره روشنش كردم و سيستم بالا اومد و بعد از بوق بوت دو تا بوق كوتاه پشت هم زد و دوتا پيغام داد با اين مضمون كه فلش كردن بايوس درست انجام نشد يا يه چيزي تو اين مايه و اينكه f1 رو بزن و برو توي تنظيمات بايوس يا f2 رو بزن و با defult سيستم رو بوت كن كه من اول رفتم و تنظيمات بايوس رو load defult كردم و سيستم رو دوباره راه اندازي كردم ولي بازم همون دوتا پيغام رو داد .
اين بار f2 رو زدم و رفتم توي محيط ويندوز و ويندوز بالا اومد .
اطلاعات بايوس رو چك كردم . بايوس بروز رساني شده بود و مشخصات main و تاريخ پچ و اين چيزا درست بود .
سيستم رو يكبار ديگه restart كردم . سيتم رفت رو حالت restart ولي كانل سيستم خاموش شد و بعد دوباره روشن و بوت شد و اينبار اروري نداد و رفت توي ويندوز .
يكبار ديگه restart كردم و اينبار بدون مشكل اين عمل انجام شد و رفت توي ويندوز و بعدش هم shot down كردم .
حالا ميخوام بينم جايي رو اشتباه رفتم كه اين ارور رو داده بود و اينكه بعد ار لود ديفالت مشكل برطرف شد يا بازم برقراره در حالي كه ديگه اروري نميده .
پچ رو هم از سايت خود asus دانلود كردم .

Actros
20-11-2007, 23:50
با برنامه Asus update این کارو انجام بده خیلی راحته

Mostafa_61
21-11-2007, 09:15
با برنامه Asus update این کارو انجام بده خیلی راحته
با همون برنامه اين كار رو انجام دادم .

mortezaomidfar
27-11-2007, 13:31
سلام
من مادربوردم iwill p4se هستش چطوری می تونم مادربوردم رو آپدیت کنم
لطفاً کمک کنید

imanprjr
27-11-2007, 16:42
عزیز من که هرچی دنبال بایوسش کشتم پیدا نشد می گن iwill دیگه مادربورد pc نمی زنه... بایوس جدیدتر از خو اونی که روی مین هسته دیگه نزده.......

mahdi_smt
17-12-2007, 15:22
درودبرشما
من مادربردم آلباترون مدل Px945pl (v3.0)
ازطريق سايتش اخرين آپديتش رادانلود كردم دوفايله يكي ازفايلها فلش هست كه بازش ميكنم شبيه داس ويندوزه
يكي ديگه هم هست فرمتش رانميدونم چيه لطفامنوراهنمايي كنيدآياشبيه پست اول آپ ديت كنم

iman_g
21-12-2007, 13:36
با سلام
من یک مادربورد گیگابایت به مدل GA-MV900 هستش و همین مشکل بایوس رو دارم .
Award BootBlock BIOS V1.0
Copyright (c) 2000 , Award software ,Inc.
Detecting Floppy drive A media ...
به نظر شما من چی کار کنم
قبلا من مشکل صدا داشتم که مادربورد رو دادم گارانتی و وقتی اومد من این مشکل رو فرستادم به نظر شما من
چی کار کنم ؟؟

MrJamshidy
22-12-2007, 11:53
آقا مادر بورد من قابلیت این که با پسورد روشن بشه رو داره اما کار نمی کنه
یک بار هم آپدیتش کردم اما جواب نمیده
دیگه باید چکار کنم آیا راه دیگه ای هم هست

MrJamshidy
25-12-2007, 20:53
تشکر از این همه توجه دوستان

mahdi_smt
28-12-2007, 20:29
ظاهراكسي نيست كه جواب بده؟؟؟؟؟؟؟
جل الخالق

shahab_blaster
05-01-2008, 10:54
سلام
من ميخوام bios مادربورد matrix pm800-m2 رو آپديت كنم از كجا version جديد bios رو بگيرم

saamy4
07-01-2008, 16:09
ببخشید مادربرد من msi 865pe neo2-v هست چطوری باید آپدیت بشه و اگه آپدیت بشه چی میشه؟

morteza1221
08-01-2008, 10:47
سلام
من یه مادربورد soltek مدل 85-erv5 -r دارم که پورت ساتا رو درست دیتکت نمیکنه
می خوام اپدیتش کنم ولی اپدیتو پیدا نمیکنم
یکی کمک کنه خیلی فوریه
:23:

Actros
08-01-2008, 14:07
دوستانی که میخوان آپدیت بایوس کنن باید برن تو سایت سازنده مادربرد و آخرین ورزن بایوس رو بگیرن

morteza1221
08-01-2008, 19:11
مطمئن باش کامل گشتم
ولی سایت soltek مثل اینکه مشکل دارد
اگر شما این زحمت را بکشید ممنون می شم

saamy4
08-01-2008, 22:10
من گشتم و آخرین آپدیت رو گیر آوردم ولی فایلی با پسوند rom نداره و فلشش هم یه نوشته هست. چیکار کنم؟

Actros
08-01-2008, 23:27
من گشتم و آخرین آپدیت رو گیر آوردم ولی فایلی با پسوند rom نداره و فلشش هم یه نوشته هست. چیکار کنم؟

پس پسوندش چیه؟

..........................

سایت soltek رو یکی بنویسه

saamy4
09-01-2008, 00:53
پسوندش 602 هست!!! من با live updata3 آپدیت کردم ولی فرقی نکرد (ولی بالاخره آپدیت شد!).از نظر سرعت فکر میکنم یکم بیشتر شده! مادربورد من msi هست.

Actros
09-01-2008, 01:35
پسوندش 602 هست!!! من با live updata3 آپدیت کردم ولی فرقی نکرد (ولی بالاخره آپدیت شد!).از نظر سرعت فکر میکنم یکم بیشتر شده! مادربورد من msi هست.

تغییری نمیکنه
فقط مثلا اشکالا ت قبل برطرف میشه
وبه روز میشه

morteza1221
09-01-2008, 09:38
آقا یکی نیست جواب ما رو بده
خوبه گفتم عجله دارم
آقا آبروی ما در خطره کــــــــــــمـــــــــــ ـــــک

morteza1221
09-01-2008, 09:41
ضمنا سایت soltek رو بلدم

ولی تو هیچ کدوم نتونستم پیدا کنم لطفا لینک آپدیت رو بزارین
ممنون

smit.doctor
18-01-2008, 20:49
دوستان
بعد از update این eror رو میده
cmos checksum erorr - defaults loaded

f1 = to continu

من load fail-safe رو چند بار زدم ولی درست نشد?

vosogh
21-01-2008, 23:04
سلام
دوستان يه سوال در مورد اپديت كردن بايوس داشتم.
شنيده بودم كه اپديت بايوس ميتونه سرعت درايور ها رو در انطباق با نرم افزار هاي جديد افزايش بده. ولي توي دفتر چه مادر بورد نوشته كه در صورت وجود مشكل اين كار رو انجام بديد.
مي خواستم بدونم كه به نظر شما اين كار مفيد هست يا نه؟
در ضمن مادر برد من p4s800 –mx (asus) هست .

takotok
24-01-2008, 14:09
نمی تونم درایورهای کارت صدا رو نصب کنم موقع نصب این پیغامو میده
the HDA audio bus driver is required and not found
تو رو خدا کمک کنید

Gabana
24-01-2008, 14:26
دوستان
بعد از update این eror رو میده
cmos checksum erorr - defaults loaded

f1 = to continu

من load fail-safe رو چند بار زدم ولی درست نشد?

با يه ورژن ديگه بايوستون را آپديت كنيد /.

نمی تونم درایورهای کارت صدا رو نصب کنم موقع نصب این پیغامو میده
the HDA audio bus driver is required and not found
تو رو خدا کمک کنید

مشكل شما هم بر مي گرده به همون Patch ي كه بايد براي HDA Audio نصب كنيد .
مسير دانلودش دقيق يادم نيست ( اما برات مي گردم )
اگه ويندوزن مديا سنتر هست تغييرش بديد به XP سرويس پك 2 .

takotok
24-01-2008, 14:39
با يه ورژن ديگه بايوستون را آپديت كنيد /.

مشكل شما هم بر مي گرده به همون Patch ي كه بايد براي HDA Audio نصب كنيد .
مسير دانلودش دقيق يادم نيست ( اما برات مي گردم )
اگه ويندوزن مديا سنتر هست تغييرش بديد به XP سرويس پك 2 .
ممنون
اگه ممکنه پچ رو بذارید چون به این ویندوز خیلی نیاز دارم
ویندوزم مدیا سنتر هست که من روش سرویس پک 3 رو نصب کردو شدیدا هم به این ویندوز نیاز دارم بازم ممنون

Gabana
24-01-2008, 14:47
ويندوز مديا سنتر اين مشكلو داره . متاسفانه منم راهي براي حل اين مشكلش پيدا نكردم . اگر بتوني بري روي Xp مشكلت حل ميشه و ديگه نيازي به پچ هم نداري /.
فكر نمي كنم چيز خاصي توي مديا سنتر باشه كه توي ايكس پي نيست و شما بهش احتياج داشته باشي ..

takotok
24-01-2008, 15:03
بازم سلام
من همیشه مدیا سنتر استفاده میکردم و این مشکلو نداشت تا اینکه سرویس پک 3 رو روش نصب کردم ایا ممکنه این مشکل با نصب سرویس پک 3 روی ایکس پی هم پیش بیاد من به سرویس پک 3 به خاطر هسته های قوی گرافیکیش نیاز دارم ممنون

Gabana
24-01-2008, 15:09
من Sp3 را تست نكردم . اما كلا با مديا سنتر سر اين جريان مشكل داشتم . اما خيلي بعيده روي ايسك پي چنين مشكلي داشته باشي . چون اين مشكل بر مي گرده به خود مديا سنتر ( نه سرويس پك ايكس پي )
البته دقت كن كه اين SP3 هم Release Candidate هست و نه ورژن Final /.

takotok
24-01-2008, 21:25
سلام دستت درد نکنه روی ایکس پی درست شد
یه سوال دیگه دارم
ببین من یه بازی دارم (انریل تورنونت3) وقتی درایورهای کارت صدام رو پاک میکنم دموهای بازی عالی اجرا می شه ولی وقتی درایور کارت صدا رو نصب می کنم دموهای بازی هنگ میکنه و ریپ میزنه
این مشکلو خیلی ها دارن و فکر میکنن مربوط به کارت گرافیک می شه
می خواستم ببینم میشه درایور کارت صدا نصب نباشه ولی صدا داشته باشی
یا اینکه یه طوری مشکل این بازی حل بشه؟
من امروز اپدیت کردم درایورها رو

takotok
24-01-2008, 21:37
یه چیزی راستی
این دموها رو ویستا عالی اجرا میشن ولی تو ایکس پی ریپ می زنن
شما میدونی فرق صدای ویستا با ایکس پی چیه یا مثلا یه نرم افزاری هست که بتونه صدای ایکس پی رو به ویستا تبدیل کنه؟ ممنون

Gabana
25-01-2008, 00:22
سلام دستت درد نکنه روی ایکس پی درست شد
خواهش مي كنم

نه من جواب اين دو تا سوال آخريت رو نمي دونم .. شرمنده دوست من /.

sherlock_Holmes
25-01-2008, 01:15
دوست عزيز جناب Gabana ممنون كه لينك اين صفحه رو برام توي اون تاپيك گذاشتيد اما من ده صفحه اول رو خوندم ماشا ا... همه درخواست دادن فقط! من چيزي از ريليز پيدا نكردم. ضمنا نميدونم بايوسم AWARD هست يا AMI! چيزي هم اينجا دستگيرم نشد متاسفانه. مادربردم giga 8i915p doual graphic هست كه نمايندگي گفت ريليز يك رو از سايت بگير! من نه ميدونم ريليز چيه نه اينكه تو سايت چيزي نوشته ازش نه اينكه مطمئنم كه نمايندگي درست گفته باشه... به برد نگاه كرد و اين نظريه رو داد!! ميشه راهنماييم كنيد.. ممنون... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sherlock_Holmes
27-01-2008, 02:44
دوستان ميشه با توجه به پست بالا كه توضيح دادم بفرماييد من از اين صفخه كه آدرس دادم كدوم رو بايد دانلود كنم؟ 4 تاست...
ممنون..

Hossein-GMail
28-01-2008, 01:35
دوستان ميشه با توجه به پست بالا كه توضيح دادم بفرماييد من از اين صفخه كه آدرس دادم كدوم رو بايد دانلود كنم؟ 4 تاست...
ممنون..

سلام دوست من.شما اگه میخوای Bios مادربوردتو آپدیت کنی بهتره که آخرین نسخشو بگیری.چون ایرادات نسخه قبلی توشون بهبود یافته.به نظر منم حتما با برنامهBIOS@ آپدیت کن چون ریسکش کمتره.(تجربی بود)
در ضمن BIOS شما AWARD هست.

sherlock_Holmes
28-01-2008, 03:08
سلام دوست من.شما اگه میخوای Bios مادربوردتو آپدیت کنی بهتره که آخرین نسخشو بگیری.چون ایرادات نسخه قبلی توشون بهبود یافته.به نظر منم حتما با برنامهBIOS@ آپدیت کن چون ریسکش کمتره.(تجربی بود)
ممنون حسين جان...
اين AWARD رو از كجا فهميدي؟
ضمنا اينكه نمايندگي گفت مادر بردت ريليز 1 هست مواظب باش اشتباه نريزي قصش چيه پس؟

imanprjr
28-01-2008, 07:57

ايشون درست مي گن اگه با همون @bios توي cd مادربورد رو نصب كني بعد از روي اون دانلودش كني خيلي بهتر جواب مي گيري تا خودتون بريزين.....

اين AWARD رو از كجا فهميدي؟

وقتي كه سيستم روشن مي كنيد.....كليد pause break رو بگيريد و بالاي صفحه نگاه كنيد...
اگه مين شما گيگا هسته حتمآ award است.....

ضمنا اينكه نمايندگي گفت مادر بردت ريليز 1 هست مواظب باش اشتباه نريزي قصش چيه پس؟
خوب اگه اشتباه بريزي سيستم مشكل پيدا ميكنه.....
بهتر همون كاري رو كه گفتم انجام بدي...

mehrdad_zero
30-01-2008, 14:04
سلام
من میخوام بایوس مادر بوردم را آپدیت کنم.
از کجا میتونم آخرین ورژنش را دانلود کنم؟
توی یه سایتی دیدم میشد آپدیتش کرد ولی پولی بود.

مادر بورد من matrix x3 هستش.

Actros
30-01-2008, 14:18
سلام
من میخوام بایوس مادر بوردم را آپدیت کنم.
از کجا میتونم آخرین ورژنش را دانلود کنم؟
توی یه سایتی دیدم میشد آپدیتش کرد ولی پولی بود.

مادر بورد من matrix x3 هستش.

برو توسایت سازنده مادربرد مدل مادربردتو پیدا کن
آخرین ورژن بایوس رو دانلود کن

mehrdad_zero
30-01-2008, 16:30
رفتم توی سایتش ولی نتونستم پیداش کنم.

Actros
30-01-2008, 23:55
رفتم توی سایتش ولی نتونستم پیداش کنم.

مدل کامل مادربرد روبنویس
سایت سازنده هم بنویس

sherlock_Holmes
31-01-2008, 00:34
آقايون من بايوسم رو آپديت كردم!!! چه كار دهشتناكي بود!!! من به گفته دوستان از برنامه اي كه توي سي دي مادر برد بود استفاده كردم... اينجام كه گفته شده بود بعدش حتما بريد و گزينه load optimize رو بزنيد. زدم و ديگه سيستم بالا نيومد!!! باور كنيد يخ كردم!! لوگوي xp كه ميرسيد يهو يه ارور توي اون صفحه آبيه ميزد و ريست ميشد! تو Safe mode هم همينطور...!
ريست كردم و با دكمه DEL به تنظيمات setup رفتم و اونجا كه مال Raid بود رو مثل قبل تنظيم كردم..!! نميدونم چه ربطي داشت اما هارد رو نميشناخت!
به هر حال نتيجه اين شد:

قبل از آپديت در برنامه @Bios:

بعد ار آپديت در برنامه @Bios:

درست آپديت كردم ديگه نه؟

فقط يه سوال : اون دو تا گزينه clear در سمت چپ اين برنامه ماله چيه؟
ممنون از همه دوستان...

imanprjr
31-01-2008, 08:06
بله درست آپديت شده....عزيز....

فقط يه سوال : اون دو تا گزينه clear در سمت چپ اين برنامه ماله چيه؟
ممنون از همه دوستان...

والا درست نمي دونم چي هستند وچكار مي كنند.....

mehrdad_zero
31-01-2008, 10:12
مدل کامل مادربرد روبنویس
سایت سازنده هم بنویس

دست شما درد نکنه.

matrix x3
533 mhz fsb
via p4m266a
vt8235

مدل و شرکت سازنده بایوس: american megatrends inc.07.00t 2001.04.02

Actros
31-01-2008, 15:28
دست شما درد نکنه.

matrix x3
533 mhz fsb
via p4m266a
vt8235

مدل و شرکت سازنده بایوس: american megatrends inc.07.00t 2001.04.02

آقا نیست:20:

mehrdad_zero
31-01-2008, 18:35
میدونستم اگه بود پیداش میکردم.
البته توی یه سایت خارجی پیداش کردم ولی پول میخواست.
به هر حال دست شما درد نکنه.

mohsen1400
23-02-2008, 07:40
سلام بر همه بروبچ من به تازگي يه مادربورد خريدم كه ماركش پاسكاله و نمي دونم چه طوري پايوس اون رو آپديت كن لطفا يه توضيح بديد

Actros
23-02-2008, 23:05
سلام بر همه بروبچ من به تازگي يه مادربورد خريدم كه ماركش پاسكاله و نمي دونم چه طوري پايوس اون رو آپديت كن لطفا يه توضيح بديد

بارها گفته شده
اول برو تو سایت سازنده آخرین ورژن بایوس مادربردت رو بگیر

mohsen1400
24-02-2008, 23:31
آخه رو جعبه اون آدرس یه سایتی رو نوشته که وقتی می ری تو اون یک سایت ایرانی برای فروش وتبلیغ قطعات کامپیوتری هست
اگه شما آدرسش رو داری برام بنویس
ضمنا آدرس سایتی که رو جعبه نوشته اینه

Amin_0913
25-02-2008, 18:57
ماله مادر بورد من اینه
میشه یه توضیحی بدید؟

ممنون

یه سوال دیگه داشتم و اونم اینه که اپدیت بایوس با اورکلاک فرق داره؟

javadshahvand
25-02-2008, 19:09
ماله مادر بورد من اینه
میشه یه توضیحی بدید؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدممنون

یه سوال دیگه داشتم و اونم اینه که اپدیت بایوس با اورکلاک فرق داره؟

آپدیت یعنی بروز رسانی

اورکلاک یعنی رسیدن به ولتاژ بالا و حداکثر سرعت

mohsen1400
25-02-2008, 20:36
آقا کسی نیست جواب منو بده
لطفا افراد فعال این تاپیک به من کمک کنند
با تشکر

Actros
26-02-2008, 00:43
آقا کسی نیست جواب منو بده
لطفا افراد فعال این تاپیک به من کمک کنند
با تشکر
یه عکس از جعبه مادربردت میزاری

mohsen1400
27-02-2008, 23:04
بفرما اینم عکس جعبه مادربوردم

Actros
27-02-2008, 23:23
اطلاعاتی در مورد این مادربرد پیدا نکردم

mohsen1400
28-02-2008, 07:20
تو رو خدا یه کاری برام بکنین

luCi MJ
29-02-2008, 22:25
آخه رو جعبه اون آدرس یه سایتی رو نوشته که وقتی می ری تو اون یک سایت ایرانی برای فروش وتبلیغ قطعات کامپیوتری هست
اگه شما آدرسش رو داری برام بنویس
ضمنا آدرس سایتی که رو جعبه نوشته اینه

دوست عزیز شرکت پاسکال سیستم مثلا برند Pascal رو درست کرده و با همکاری شرکتهای چینی یه سری از قطعات درجه دو سه رو وارد بازار ایران کرده.
سایت این شرکت هم که فعلا مشکل داره. شماره تلفن شرکت 66727729 هست. تماس بگیرید شاید یه کاری براتون کردن.
به عنوان یه دوست پیشنهاد میکنم دیگه هیچ وقت سراغ برندهای غیر معتبر نرین.

mohsen1400
01-03-2008, 07:27
آخه دوست عزیز من به خاطر شرایط حساسی که داشتم و با پولی که داشتم فکر نمی کنم چیز بهتری می تونستم بخرم
حالا تورو خدا یه کاریش بکنین برام واین شماره که نوشتین مال تهرانه یا مال شهرستان

luCi MJ
01-03-2008, 12:18
شماره تلفن ماله تهران هست.

mohsen1400
01-03-2008, 13:53
دوست عزیز یعنی برای شهرهای دیگر نداره در ضمن من در اصفهان هستم و جایی برای این کار در اصفهان هست اگر هست لطف کن شماره اون رو برام بنویس

mohsen1400
02-03-2008, 23:56
آقا چرا کسی دیگه جواب منو نمیده
یکی اینجا پیدا نمیشه یه جواب درست وحسابی به من بده

Actros
03-03-2008, 00:16
حالا چرا میخوام بایوس اپ کنی؟
گشتم نبود نگرد نیست!

mohsen1400
03-03-2008, 07:31
چون به تازگی یه هارد ساتا با مارک سیگیت خردیم که سیستمم نمی تونه رو اون ویندوز نصب کنه و وقتی هم سیستم رو روشن می کنم یه پیغام میده که باید یه رید ایجاد به همین خاطر می خوام بایوس مادربوردم رو آپدیت کنم

mohsen1400
04-03-2008, 00:15
حالا اینجا یعنی هیچ کسی نمیتونه به من کمک کنه

Rohallah_tavakoli
07-03-2008, 23:15
سلام به همه دوستان من يه مادربورد tf-7050-m2 بايوستار دارم كه اعصاب منو خورد كردهگاهي اوقات وقتي سيستم رو روشن ميكنم تو صفحه اول كه اسم مادربورد مياد گير ميكنه بعضي وقنها هم وسط ويندوز قفل ميكنه و ديگه ويندوز بالا نمياد (دوباره بايد ويندوز عوض كنم)

ميخام بايوسشو اپديت كنم لطفا راهنمايي كنيد..

reza_graphic
08-03-2008, 00:20
با سلام
من یه مادربورد Soltek SL-PT880E2-RL دارم که بایوسش رو آپدیت کردم ولی الان دیگه وقتی که میخواد بیاد بالا و رم رو تست کنه سیستم هنگ میکنه و باید ریسیت سخت افزاری بشه.
باتریش رو هم درآوردم و از نو انداختم ولی همین مشکل هنوز هست. به نوعی الان تعطیل شده.
چی کار باید بکنم. لطفا راهنمایی کنید.
ممنون میشم.

Amin_0913
09-03-2008, 16:35
اگه میشه اموزش مادربورد abit رو هم بذارید
(ابگرید بایوس)

pooya.oyama
16-03-2008, 13:51
اگه ممکنه آموزش بیوس مادر بورد شاتل(shuttle)رو هم توضیح دهید!:42::42:

_Barbod_
04-04-2008, 11:04
سلام
دوستان من فلاپی درایو ندارم.
داخل سی دی مادربورد هم هیچ برنامه ای وجود نداره که بخوام با اون بایوس رو آپدیت کنم.
لطفا" راهنمایی کنید که چی کار کنم

musa
04-04-2008, 13:33
سلام
دوستان من فلاپی درایو ندارم.
داخل سی دی مادربورد هم هیچ برنامه ای وجود نداره که بخوام با اون بایوس رو آپدیت کنم.
لطفا" راهنمایی کنید که چی کار کنم

نام مادربرد ؟

شما ميتونيد از طريق آنلاين و با مراجعه به سايت سازنده و دريافت برنامه Live Update اقدام به بروزآوري كنيد .

_Barbod_
04-04-2008, 23:19
نام مادربرد ؟

شما ميتونيد از طريق آنلاين و با مراجعه به سايت سازنده و دريافت برنامه Live Update اقدام به بروزآوري كنيد .
سلام
اسم مادربورد من SOYO هست.
این هم مشخصات کاملش

به سایتش هم سر زدم اما چیزی دستگیرم نشد.زبانم زیاد خوب نیست.
اگر امکان داره راهنمایی کنید

senator mj
18-04-2008, 01:31
با سلام خدمت تمام استادان احل فن
اقا یه سوال دارم ایا اپدیت کردن بایاس باعث تعمیرش میشه یا نه؟
من میخواستم برم توی ریکاوری کنول و اونو با یه دستور تعمیرش کنم که نتونستم وارد ریکاوری بشم.چون بلد نیستم.
من مینم الباترون هستش .
مدلشم نمیدونم چی هستش.
منوقتی ویندوز عوض میکنم تا یه هفته خوبه ولی بعدش میریزه به هم .
سرعتش میاد پایین .داری اهنگ گوش میکنی یه دفعه وسط اهنگ خر خر میکنه.
خلاصه به فریادم برسید

_Barbod_
26-04-2008, 21:12
سلام دوستان
من میخوام بایوس مادربوردم رو آپدیت کنم اما یک مشکلی دارم.
اول از همه من نمیتونم مدل مادربوردم رو توی سایت سازنده پیدا کنم.
به عکس دقت کنید...

بعد اینکه فایل آپدیت بایوس برای هر مدل فرق میکنه؟
بعد اینکه ویندوزی که استفاده میکنیم چطور؟ مثلا" برای ویندوز ویستا فایل آپدیت بایوس متفاوت هست؟
ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنند.

Hossein-GMail
27-04-2008, 00:49
سلام دوستان
من میخوام بایوس مادربوردم رو آپدیت کنم اما یک مشکلی دارم.
اول از همه من نمیتونم مدل مادربوردم رو توی سایت سازنده پیدا کنم.
به عکس دقت کنید...

بعد اینکه فایل آپدیت بایوس برای هر مدل فرق میکنه؟
بعد اینکه ویندوزی که استفاده میکنیم چطور؟ مثلا" برای ویندوز ویستا فایل آپدیت بایوس متفاوت هست؟
ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنند.

سلام دوست من.
1.من که متوجه نشدم مدل مادربورد شما چیه!(از رو جعبهش مدلشو بررسی کن)
2.بله.هر مادربورد بایاس مخصوص خودش رو داره.
3.خیر.برای تمامی سیستم آملها بایاس مشترکه.(در کل ربطی به سیسنم آمل نداره)
موفق باشید.:11:

Hossein-GMail
27-04-2008, 00:53
با سلام
من یه مادربورد Soltek SL-PT880E2-RL دارم که بایوسش رو آپدیت کردم ولی الان دیگه وقتی که میخواد بیاد بالا و رم رو تست کنه سیستم هنگ میکنه و باید ریسیت سخت افزاری بشه.
باتریش رو هم درآوردم و از نو انداختم ولی همین مشکل هنوز هست. به نوعی الان تعطیل شده.
چی کار باید بکنم. لطفا راهنمایی کنید.
ممنون میشم.

سلام دوست عزیز.
تنها راه شما اینه که بایاستو به حالت قبل برگردونی.احتمال داره در ورژنهای بعدی این مشکل حل بشه.

Hossein-GMail
27-04-2008, 00:56
اگه میشه اموزش مادربورد abit رو هم بذارید
(ابگرید بایوس)

اگه ممکنه آموزش بیوس مادر بورد شاتل(shuttle)رو هم توضیح دهید!:42::42:

دوستان عزیز آپدیت بایاس برای اکثر مادربوردها تقریبا یکسان هست.

Hossein-GMail
27-04-2008, 01:12
سلام
اسم مادربورد من SOYO هست.
این هم مشخصات کاملش

به سایتش هم سر زدم اما چیزی دستگیرم نشد.زبانم زیاد خوب نیست.
اگر امکان داره راهنمایی کنید

سلام عزیز.
ببین مدل مادربوردت همینه:

اگه این بود لینک دانلود بایاسش پایین عکسشه.

dorsahadi
27-04-2008, 18:46
با سلام مادر برد من- magic pm800 هست و بایاس ان pm800-8237-6a7l2j1cc-00 --- award phonex فایل آبدیت آنرا از کجا بگیرم خیلی گشتم نتوانستم پیدا کنم لطفا راهنمایی کنید با تشکر از دوستان عزیز و مدیر گرامی

_Barbod_
27-04-2008, 19:54
سلام دوست من.
1.من که متوجه نشدم مدل مادربورد شما چیه!(از رو جعبهش مدلشو بررسی کن)
2.بله.هر مادربورد بایاس مخصوص خودش رو داره.
3.خیر.برای تمامی سیستم آملها بایاس مشترکه.(در کل ربطی به سیسنم آمل نداره)
سلام
من خودم هم سر در نمیارم.
در حال حاضر جعبه مادربورد در دسترسم نیست.
باید از روی جعبه نگاه کنم.
ممنون بابت جوابهایی که دادید

سلام عزیز.
ببین مدل مادربوردت همینه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه این بود لینک دانلود بایاسش پایین عکسشه.
ممنون بابت کمکت.اما مادربورد قبلی من سویو بود و الان دیگه این نیست.
به هر حال ممنون.

FarsGolf
28-04-2008, 12:28
دوستان به بنده کمک کنید برای این مادربرد:
Iwill P4HT
هر چی اینترنت رو زیر و رو کردم نه راهنماش رو پیدا کردم نه بایوس رو
رم این مادر برد سوخته و برای تعویض نیاز دارم دفترچش رو ببینم نمی دونم این چه مدل رم روش سوار شده به نظر DDR 266 میاد ولی نمی دوم تا چه مقدار رم رو ساپورت می کنه و ...
ضمنا بایوس هم اگر باشه آپدیت بشه خیلی خوبه.

dorsahadi
28-04-2008, 16:25
با سلام مادر برد من- magic pm800 هست و بایاس ان pm800-8237-6a7l2j1cc-00 --- award phonex فایل آبدیت آنرا از کجا بگیرم خیلی گشتم نتوانستم پیدا کنم لطفا راهنمایی کنید با تشکر از دوستان عزیز و مدیر گرامی

Hossein-GMail
29-04-2008, 01:14
سلام
من خودم هم سر در نمیارم.
در حال حاضر جعبه مادربورد در دسترسم نیست.
باید از روی جعبه نگاه کنم.
ممنون بابت جوابهایی که دادید

ممنون بابت کمکت.اما مادربورد قبلی من سویو بود و الان دیگه این نیست.
به هر حال ممنون.

خواهش میکنم عزیزم.
نا امید نشیا!:31:
این کارو انجام بده.
startرو باز کن و در Search تایپ کن:System Information
برنامه رو اجرا کن.
بقه مراحل هم که توی عکس مشخصه.

Hossein-GMail
29-04-2008, 01:18
دوستان به بنده کمک کنید برای این مادربرد:
Iwill P4HT
هر چی اینترنت رو زیر و رو کردم نه راهنماش رو پیدا کردم نه بایوس رو
رم این مادر برد سوخته و برای تعویض نیاز دارم دفترچش رو ببینم نمی دونم این چه مدل رم روش سوار شده به نظر DDR 266 میاد ولی نمی دوم تا چه مقدار رم رو ساپورت می کنه و ...
ضمنا بایوس هم اگر باشه آپدیت بشه خیلی خوبه.

سلام دوست من.
نگاهی به این سایت بکن:

FarsGolf
29-04-2008, 14:02
از لطفت ممنونم دوست من ولی اونجا نبود هر سه تا صفحه رو دیدم نمی دونم چه بلایی سر این شرکت اومد یه زمان خیلی معروف شده بود الان با ذره بین هم نمی شه اثری ازش پیدا کرد.

_Barbod_
30-04-2008, 00:31
خواهش میکنم عزیزم.
نا امید نشیا!:31:
این کارو انجام بده.
startرو باز کن و در Search تایپ کن:System Information
برنامه رو اجرا کن.
بقه مراحل هم که توی عکس مشخصه.

سلام
ممنون از راهنمایی های خوبی که میکنی دوست عزیز.
این عکس رو ببین ..فقط تعجب نکن..

مادربرد من جزو مادبردهایی هست که Asus اگر اشتباه نکنم به طور اختصاصی برای کامپیوترهای سری Pavilion کمپانی HP میزنه به خاطر همین توی سایت خود Asus هم نتونستم چیزی پیدا کنم.
من این سیستم رو به صورت آماده خریدم و فروشنده شرکتی که سیستم رو ازش خریدم (یکی از دوستان بسیار صمیمی من هست) گفت مدل دقیق مادربورد P5BW-LA هست.اما با این مشخصات هم در سایت Asus چیزی پیدا نکردم.

dorsahadi
18-05-2008, 17:17

Gita
27-05-2008, 08:31
سلام دوستان

من یک مادربرد قدیمی دارم که بایوسش پریده، متاسفانه در سایتش هم چیزی پیدا نکردم.
حالا مادربرد با اینکه کاملا سالمه غیر قابل استفاده شده چون بایوس نداره. احیانا کسی لینک دانلودش رو داره یا میتونه بگه چه بایوس های دیگه ای ممکنه بهش بخوره؟

بایوسش اینه: AMI legal BIOS; supports "Plug and Play"; ACPI 1.1
شرکت سازنده ART مدل Motherboard P4 M266A

اینم سایت مادربرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشخصات کامل مادربرد اونجا هست.

ممنون

YAHYA-PRO
29-05-2008, 16:23
دوستان اگه با اون نرم افزاری که اول معرفی کردن بایوس رو آپدیت کنیم اگه وسط کار ارتباط قطع شد اشکالی پی نمیاد ؟؟؟

Actros
30-05-2008, 00:31
دوستان اگه با اون نرم افزاری که اول معرفی کردن بایوس رو آپدیت کنیم اگه وسط کار ارتباط قطع شد اشکالی پی نمیاد ؟؟؟

چرا پیش میاد
اگه در حال فلش شدن باشه . مثلا برق بره . باید مادربرد رو بدی گارانتی. :5:

senator mj
01-06-2008, 05:27
سلام .
من مادر بردم الباترونه.
فایل اپدیت شدش را دانلود کردم.
حالا چطوری بایاسش را تعمیر کنم.
در ضمن فلش مموری هم ندارم که فایل رو روش بریزم و باهاش فایل رو به سیستم معرفی کنم

reza-ali9
03-06-2008, 09:56
ببخشید مادربرد من msi pt 880 neo هست چطوری بایدبایوس او را آپدیت کنم . فایل مربوط به بایوسش را دانلود کردم ولی چون تا حالا مادربورد msi آپدیت نکردم
روش آپدیت آن با مادربورد گیگابایت فرق می کند چون من مادربورد گیگا را تا حالا چند بار بروز کردم
لطفا کمک کنید ، از راهنمایی های شما متشکرم

katrinj23
04-06-2008, 22:25
من يه بايوس hp رو ابديت كردم ولي بعد از رستارت اصلا روشن نميشه كسي ميتونه كمك كنه

Hossein-GMail
05-06-2008, 00:32
من يه بايوس hp رو ابديت كردم ولي بعد از رستارت اصلا روشن نميشه كسي ميتونه كمك كنه

سلام دوست عزیز.
احتمالا بایاس شما پریده.
چون یک بارم دقیقا همین مشکل واسه من پیش اومد و فرستادمش گارانتی.

poyul
08-06-2008, 22:40
کمک فوری

سلام دوستان .من یه مادر بورد asus A8N-SLI دارم ومیخوام بایوسش رو آپدیت کنم.

لطفا یه آموزش کامل وهمه برنامه های مورد نیاز رو بذارید.

پیشاپیش ممنونم.

Actros
09-06-2008, 01:44
کمک فوری

پیشاپیش ممنونم.

برو سایت ایسوس
آخرین ورزن بایوس مادربرد رو بگیر
راحت ترین کار استفاده از برنامه asus update هست

Stream
09-06-2008, 01:54
کمک فوری

پیشاپیش ممنونم.
مادربورد شما هم از ASUS Update پشتیبانی می کنه و هم از ASUS EZ Flash. هر دوش راه های خیلی ساده ای هستند.

hamilton
14-06-2008, 22:31
در مورد يك مدل مادربورد و آپديت بايوس آن امروز تجربه جديدي داشتم.ميخواستم بايوس مادر بورد گيگابايت EP35-DS3R را آپديت كنم.برنامه Bios@ را از سايت گيگايابت دانلود كردم.در كنار آن فايل بايوس مربوط به مادربورد را هم دانلود و در هارد ذخيره كردم.بعد از نصب برنامه Bios@ با استفاده از هر دو گزينه موجود در اين برنامه كه در تصوير هم مشاهده ميكنيد اقدام به آپديت بايوس كردم.در هر دو حالت پس از صرف مدت زماني پيغام داد كه بايوس آپديت شده و سيستم را ريستارت كردم ولي هيچ تغييري مشاهده نشد.ولي وقتي فايل بايوس دانلود شده را در فلش مموري ريختم و از طريق واردشدن به بايوس مادر بورد و زدن دكمه F8 و با امكان Q Flash اقدام به آپديت بايوس كردم ظرف مدت زمان بسيار كوتاهي و با موفقيت اين كار انجام شد ولي با برنامه Bios@ اين كار با وجود صرف زمان بيشتر و عليرغم پيغام موفقيت آميز بودن آپديت بايوس انجام نشد.آيا كسي از دوستان دليلي براي اين مورد سراغ داره؟

hm65
15-06-2008, 00:08
خسته نباشید
مادربورد من Msi
کسی میتونه به من کمک کنه تا اونو آپدیت کنم
ممنون

Stream
15-06-2008, 00:11
در مورد يك مدل مادربورد و آپديت بايوس آن امروز تجربه جديدي داشتم.ميخواستم بايوس مادر بورد گيگابايت EP35-DS3R را آپديت كنم.برنامه Bios@ را از سايت گيگايابت دانلود كردم.در كنار آن فايل بايوس مربوط به مادربورد را هم دانلود و در هارد ذخيره كردم.بعد از نصب برنامه Bios@ با استفاده از هر دو گزينه موجود در اين برنامه كه در تصوير هم مشاهده ميكنيد اقدام به آپديت بايوس كردم.در هر دو حالت پس از صرف مدت زماني پيغام داد كه بايوس آپديت شده و سيستم را ريستارت كردم ولي هيچ تغييري مشاهده نشد.ولي وقتي فايل بايوس دانلود شده را در فلش مموري ريختم و از طريق واردشدن به بايوس مادر بورد و زدن دكمه F8 و با امكان Q Flash اقدام به آپديت بايوس كردم ظرف مدت زمان بسيار كوتاهي و با موفقيت اين كار انجام شد ولي با برنامه Bios@ اين كار با وجود صرف زمان بيشتر و عليرغم پيغام موفقيت آميز بودن آپديت بايوس انجام نشد.آيا كسي از دوستان دليلي براي اين مورد سراغ داره؟

کلا آپدیت بایوس از طریق Q Flash برای گیگابایت (یا تکنولوژی مشابه اش به اسم EZ Flash برای ASUS) از طریق خود بایوس بهتر از استفاده از برنامه های Windows Based هست. البته من قبلا از BIOS@ استفاده کرده بودم و بدون مشکل کار می کرد!

musa
15-06-2008, 09:07
خسته نباشید
مادربورد من Msi
کسی میتونه به من کمک کنه تا اونو آپدیت کنم
ممنون

با سلام

شما ميتونيد با استفاده از برنامه Live Update اقدام به بروزآوري كنيد .

senator mj
15-06-2008, 12:37
سلام .
من مادر بردم الباترونه.
فایل اپدیت شدش را دانلود کردم.
حالا چطوری بایاسش را تعمیر کنم.
در ضمن فلش مموری هم ندارم که فایل رو روش بریزم و باهاش فایل رو به سیستم معرفی کنم

یکی به من کمک کنه .الووو

musa
16-06-2008, 09:10
یکی به من کمک کنه .الووو

شما بايد به دفترچه مين يه نگاه بندازي ببيني براي آپديت چه امكاناتي قرار داده و از چه راه هايي ميتوني اين كار رو انجام بدي .

Lamanta
25-06-2008, 00:01
سلام
اگه من یه Ga-p35-ds3l رو بایه E8400 بخرم بخوام استفاده کنم احتیاج به بایوس آپدیت داره؟
چطوری آپدیت کنم؟
اگه به کسی که بخوام ازش بخرم بگم میکنه؟

nelson
28-06-2008, 08:52
مادربرد من asus p5k است میخواهم e8400 بگیرم ایا باید BIOS اپدیت بشه یا نه؟ کسی که سیستم میبنده این کار انجام میده؟ اگر نه این کار چگونه است؟

nelson
28-06-2008, 08:54
مادربرد من asus p5k است میخواهم e8400 بگیرم ایا باید BIOS اپدیت بشه یا نه؟ چگونه این کار انجام دهم؟

Actros
28-06-2008, 14:19
باید بری با سایت سازنده
آخرین ورژن بایوس رو بگیری. بعد با یه برنامه به نام asus update که تو cd ساپرت مادربردت هست این کارو راحت انجام میدی

pejmangame
29-06-2008, 15:39
سلام

دوستم تازه سیستم گرفته مادر بردش Asrock wolf dale 133-d667 بعد دستگاه همش ریستارت می کنه.!

من خودم مادر برد Abit 945 دارم و تا یه سال هی ریستارت می کرد تا اینکه بایوس اون رو اپدیت کردم و خدا رو شکر 1 ساله که درست شد!!

حالا از کجا میتونم برای رفیقم بایوس پیدا کنم و چجوری مشکل رو حل کنم.
فوری فوری.
sinaset
30-06-2008, 11:38
سلام دوستان
اقا می شه باس رو به Dvd یا Cd راه اندازی کرد یعنی بدون فلاپی درایو چون من فلاپی درایو ندارم خراب شوده

یا از طریق هارد ؟
ممنون می شم راهنمایی کنید:10::11:

Stream
30-06-2008, 11:40
سلام دوستان
اقا می شه باس رو به Dvd یا Cd راه اندازی کرد یعنی بدون فلاپی درایو چون من فلاپی درایو ندارم خراب شوده

یا از طریق هارد ؟
ممنون می شم راهنمایی کنید:10::11:
بستگی به مادربورد و نوع بایوس داره...

جدیدا بعضی برندها امکان آپدیت بایوس از طریق فلش مموری رو هم اضافه کردند به علاوه اینکه اکثر برندها امکان آپدیت بایوس در محیط ویندوز رو دارند.

sinaset
30-06-2008, 11:42
بستگی به مادربورد و نوع بایوس داره...

جدیدا بعضی برندها امکان آپدیت بایوس از طریق فلش مموری رو هم اضافه کردند به علاوه اینکه اکثر برندها امکان آپدیت بایوس در محیط ویندوز رو دارند.
سلام دوست من
ممنون
مین من
p5k se است
البته فعلان باقی قطعاتش رو نگرفتم :31:
به نظر مین جدید میاید:10::11:
خوب این قابلیت رو داره؟:20:

این رو همین الان تویه مشخصاتش پیدا کردم

BIOS
8 Mb Flash ROM, AMI BIOS, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.3, ACPI 2.0a, ASUS EZ Flash 2, ASUS CrashFree BIOS 3

Stream
30-06-2008, 12:02
سلام دوست من
ممنون
مین من
p5k se است
البته فعلان باقی قطعاتش رو نگرفتم :31:
به نظر مین جدید میاید:10::11:
خوب این قابلیت رو داره؟:20:

این رو همین الان تویه مشخصاتش پیدا کردم

BIOS
8 Mb Flash ROM, AMI BIOS, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.3, ACPI 2.0a, ASUS EZ Flash 2, ASUS CrashFree BIOS 3
بله این قابلیت رو داره.

می تونید از طریق برنامه ASUS Update در محیط ویندوز یا از طریق ASUS EZ Flash 2 در محیط بایوس، بایوس رو آپدیت کنید.

sinaset
30-06-2008, 12:06
بله این قابلیت رو داره.

می تونید از طریق برنامه ASUS Update در محیط ویندوز یا از طریق ASUS EZ Flash 2 در محیط بایوس، بایوس رو آپدیت کنید.
سلام دوست من
یعنی دیگه هیچ نیازی به فلاپی دیسک نیستتت:18:یا فلش دیسک:18:
فقط از تویه ویندوز با برنامه ASUS Update می شه کارها رو ردیف کرددددددد:31::18:
؟؟؟؟؟

Stream
30-06-2008, 12:21
سلام دوست من
یعنی دیگه هیچ نیازی به فلاپی دیسک نیستتت:18:یا فلش دیسک:18:
فقط از تویه ویندوز با برنامه ASUS Update می شه کارها رو ردیف کرددددددد:31::18:
؟؟؟؟؟
درسته همینطوره.

برنامه ASUS Update هم روی CD مادربوردتون هست.

D o l f i n
30-06-2008, 15:33
سلام دوستان
مادربود من abit aw9d
می خوام آپدیت بایوس کنم ممنون میشم راهنمایی کنید