PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش كامل آپديت بايوس براي تمام مادربورد ها !

صفحه ها : 1 2 [3]

mohsentanha
31-12-2010, 00:59
مدل مینتون خیلی قدیمیه ممکنه بایوس رو آپدیت کنید و دیگه بالا نیاد تازه فکر نکنم برای این مین دیگه ورژنی برای بایوس اومده باشه
بله این سیستم هم ۳سالی هست که خاموش بوده:31:
برا دانلود گفتم اینو روشن بزارم چون کامپیوتری که کارای روزمره رو انجام میدم فن زیاد داره و صداش یکمی ناهنجاره:46:
کابل تبدیل ide به ساتا هست؟ مثلا اونو بخرم به عنوان یه هارد ide میشناسه؟
سرعتش اگه پایین بیاد ضدحال میشه:13:

mohsentanha
31-12-2010, 03:15
یه سون پیدا کردم مال پارسال بود نصب شد!!!!!!!!!!!!!!!!!
روش هم چند تا برنامه نصبیدم دیدم خوبه زیاد گیر نمیکنه تغریبا ۲۵۰ مگ رم فضای باقی مانده داره
سی پی یو هم اگه زیاد کار نکشی ۱۰۰درصد نمیشه خلاصه درست شد دیگه
ممنون از راهنمایی ها

AsAli411
07-01-2011, 20:05
سلام
من به تازگی مین و cpu و ram سیستمم رو عوض کردم با این مشخصات :
M.B : ASUS M4A77TD
CPU: AMD Athlon II X4 640
RAM : Geil 2*1GB DDR3 1333
حالا سئوالم اینه که باید حتماً بایوس مادربردم رو آپدیت کنم؟ اگر آره، لطفاً راهنمایی کنید. ممنون

WILD GOAT
06-02-2011, 16:42
درود
من واسه آپدیت بایوس مینم تو وب اینو پیدا کردم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] +Boards&ProductProduct=Intel%c2%ae+Desktop+Board+D945PSN&lang=eng
از بالا سومی رو دانلود کردم که فرمتش EB هست و قابل نصب. حالا نصبش کنم؟
اینم مینم هست:INTEL D945PSN

mohsen0000000000
10-02-2011, 08:57
سلام
من ميخوام بايوس خودم رو با نرم افزار @ bois اپديت كنم اما نميشه خواهش ميكنم كمك كنيد

bios model version: 8S648FXP-RZ F3
AWARD BIOS

حسن جون
22-02-2011, 01:53
دوستان با استفاده از ورژن جدید آپدیت بایوس@BIOS (بایوس@BIOS) که برای مادربوردهای گیگا اومده میشه مطمئن بایوس اپدیت کرد من مادربوردم فلاپی نداره به مشکلی بر نمیخورم ایا از طریق اپدیت انلاین مشکلی نداره

shakerfar_yahoo
03-03-2011, 16:53
با سلام خدمت دوستان
مادربرد من p5q3 است البته یک نرم افزار آپدیتور داره ولی نمیدونم کارکردش چجوریه لطفا آموزش بدید

EXTREME
03-03-2011, 17:38
با سلام خدمت دوستان
مادربرد من p5q3 است البته یک نرم افزار آپدیتور داره ولی نمیدونم کارکردش چجوریه لطفا آموزش بدید
شما مینتون اسوس هست و قابلیت ez flash داره و نیازی به هیچ فلاپی هم نداره فقط باید فایل بایوس رو دانلود
کنید و برید تو بایوس و برید تو ez flash و از اونجا brows کنید و فایل بایوس رو از تو هارد انتخاب کنید و فلش کنید یک دور هم دیفالت بایوس و تموم

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:30 PM ----------

دوستان با استفاده از ورژن جدید آپدیت بایوس@BIOS (بایوس@BIOS) که برای مادربوردهای گیگا اومده میشه مطمئن بایوس اپدیت کرد من مادربوردم فلاپی نداره به مشکلی بر نمیخورم ایا از طریق اپدیت انلاین مشکلی نداره
شما فلاپی ندارید مشکلی نداره
نرم افزار bios@ رو از سی دی درایور منیتون نصب کنید و اجرا کنید حالا دوحالت داره یا میتونید به سرور گیگابایت وصل بشین و بایوس رو به صورت اینترنتی آپدیت کنید که این روش ریسکش بالا ست یک روش که امنه و تحت ویندوزه با همین نرم افزار که من خودم از همین روش استفاده میکنم فایل بایوس رو ابتدا از سایت گیگا دانلود کنید و این نرم افزار رو اجرا کنید و یک گزینه هست به اسم update from files اونو انتخاب کنید و اون فایل بایوس رو که دانلود کردید و
هم اسم مینتون هست رو انتخاب کنید و یک پیغام میاد که میخواین بایوس رو آپدیت کنید یا نه شما میزنید yes و روند آپدیت انجام میشه و ازتون میخواد سیستم رو ریستارت کنید سیستم رو ریست کنید و وقتی سیستم رو ریست کنید
یک لحظه سیستم خاموش میشه و دوباره روشن میشه وقتی روشن شد برید تو بایوس و دیفالت کنید بازدن گزینه ی load optimize default و با خیال راحت وارد ویندوز بشین
فقط حواستون باشه فایل بایوس مین خودتونو بگیرید اگه مال مین دیگه ای باشه که از این موارد زیاد اتفاق افتاده به دردسر میفتید

---------- Post added at 07:37 PM ---------- Previous post was at 07:35 PM ----------

سلام
من ميخوام بايوس خودم رو با نرم افزار @ bois اپديت كنم اما نميشه خواهش ميكنم كمك كنيد

bios model version: 8S648FXP-RZ F3
AWARD BIOS
شما هم از همین روشی که گفتم استفاده کنید
ورژن نرم افزار bios@ رو آپدیت کنید

---------- Post added at 07:38 PM ---------- Previous post was at 07:37 PM ----------

سلام
من به تازگی مین و cpu و ram سیستمم رو عوض کردم با این مشخصات :
M.B : ASUS M4A77TD
CPU: AMD Athlon II X4 640
RAM : Geil 2*1GB DDR3 1333
حالا سئوالم اینه که باید حتماً بایوس مادربردم رو آپدیت کنم؟ اگر آره، لطفاً راهنمایی کنید. ممنون
آپدیت بایوس باگ هایی که بایوس رو داشته بهتر میکنه و کارایی مین رو بهتر میکنه از جمله مثلا پایین اومدن دمای مین

shakerfar_yahoo
05-03-2011, 20:06
شما مینتون اسوس هست و قابلیت ez flash داره و نیازی به هیچ فلاپی هم نداره فقط باید فایل بایوس رو دانلود
کنید و برید تو بایوس و برید تو ez flash و از اونجا brows کنید و فایل بایوس رو از تو هارد انتخاب کنید و فلش کنید یک دور هم دیفالت بایوس و تموم

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:30 PM ----------

میشه بیشتر توضیح بدید که چجوریه باید آپدیت کرد و منظورتون از دیفالت بایوس چیه و اینکه با آپدیت تاثیری در عملکرد مادربرد به وجود میاد یا نه

mr_saman_eng
08-03-2011, 17:12
با سلام بایوس لب تاب رو هم میشه آپ کرد؟
dell d620 latitude

kaspi
11-03-2011, 17:59
من رفتم تو قسمت مادربورد خودم در سایت گیگابایت و دانلود بایوس رو انتخاب کردم شیش تا ورژن قابل انتخاب هست کدومشو انتخاب کنم؟اونی که آخرین تاریخ ارائه رو داره؟:13:

EXTREME
11-03-2011, 20:52
من رفتم تو قسمت مادربورد خودم در سایت گیگابایت و دانلود بایوس رو انتخاب کردم شیش تا ورژن قابل انتخاب هست کدومشو انتخاب کنم؟اونی که آخرین تاریخ ارائه رو داره؟:13:
قبله اونی که آخرین تاریخ هست رو باید دانلود کنید

AMIR.KIK
14-04-2011, 00:23
قبله اونی که آخرین تاریخ هست رو باید دانلود کنید
چرا آخرین رو نباید دانلود کرد؟

L O V A B
18-04-2011, 23:50
سلام،

لطفا" با توجه به عکس راهنمایی کنید.

لپتاپ ویندوز ویستا 32بیت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

monipa
28-04-2011, 13:13
سلام دوستان
مادربورد سيستم من ga-8i915p duo
'گيگابايت مي باشد وارد سايت كه ميشم چند مدل از اين مادربورد است كدومشو انتخاب كنم
انواع زير

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ata.royalfalcon
13-05-2011, 10:16
سلام
یه مجله بود که درباره بایوس توضیحات خوبی داده ، اسکن کردم و اینجا میذارم تا دیگران هم استفاده کنن.

moddares
20-05-2011, 01:15
بدنبال آپدیت P5B برای CPU 3 full cashمسیرشو نیافتم؟کمک؟

به کمک فایل AFUDOS
ابتدا فایل آپدیت بایوس را که دانلود کرده اید از حالت فشرده خارج کنید و نام آن را به نام کامل مادربورد خود تغییر دهید مثلا:
P4P800SE.rom یا P4C800 و آن را داخل یک دیسکت خالی کپی میکنید فیلی با نام AFUDOS.EXE در سی دی ساپرت مادربورد قرار دارد که آن را هم باید تو دیسکت بریزین به یاد داشته باشین که دیسکت باید Bootable باشد.
سپس کامپیوتر را راه انازی مجدد کنید تا کامپیوتر از روی فلاپی بوت شود. سپس در خط فرمان داس این دستور را تایپ کنید: afudos/i P4P800SE که این فرمان ماله یک مادربورد خاصه و شما باید P4P800SE رو به نام مادربورد خودتون تغییر بدین یعنی اگر به طور کامل اینجوری میشه : مثلا : A:\AFUDOS/i P4P800SE
بعد آپدیت کردن بایوس شروع میشه و پس از چند ثانیه کلمه done ظاهر میشه و کامپیوتر ریست میشه

به کمک Asus EZ Flash
به کمک این قایلیت خیلی راحت میتونین این کار رو انجام بدین بدین صورت که مانند بالا فایل آپدیت را داخل دیسکت کپی میکنین و اسم آن را به اسم مادربوردتون تغییر میدین و لازم نیست دیسکت بوتیبل باشه و سیستم رو ریست میکنین بعد موقعی که کامپیوتر میخواد بالا بیاد ( همون موقعی که del رو میزنین و به setup بایوس میرین ) دو دکمه Alt+F2 رو فشار میدین بعد Asus EZ Flash مادربورد رو آپدیت میکنه و سیستم رو ریست میکنه

برنامه Asus Update
این برنامه که در cd ساپرت مادربورد وجودداره رو نصب کنین و سپس برنامه رو اجرا کنین بعد از این کار اینقدر برنامه واضح است که اصلا احتیاج به توضیح نداره

نظر شخصی من اینه که از EZ Flash استفاده کنین چون هم کار باهاش راحته و هم سرعتش بالاتره حالا نه اینکه زود تر از روش های دیگه بایوس رو آپدیت کنه منظورم این بود که کمتر وقت شمارو میگیره

در ضمن شهریار جان :
1- در انتخاب نام تاپیک دقت کن
2- که مربوط به همه میشه تاپیک حل مشکلات بایوس رو واسه چی گذاشتن؟؟؟ واسه قشنگی که نیست!!! :exclamati

banangaga
20-05-2011, 14:17
سلام
مادربورد من asus p7p55dهست ورژن 1702
آخرین آپدیتی که تو سایتش هست از اونی که رو مادربورد نصبه قدیمی تره
چه کار میشه کرد؟؟

Ali-ss
10-06-2011, 12:03
مادر بود من 870A-G54
الان باید چجوری آپدیتش کنم؟!

ted1996
18-07-2011, 20:21
با سلام

من میخوام بایوس مینم رو آپدیت کنم چندتا سوال دارم:
1.این بایوس چی هست؟ میشه توضیح مختصر بدید:11:
2.اصلا چه خوبی و کاربردی داره این کار؟
3.من مبتدیم(صفر صفر)از کجا باید شروع کنم مادربردم گیگابایت هست.

خیلی ممنون:40:

jafarian
18-07-2011, 23:01
با سلام

من میخوام بایوس مینم رو آپدیت کنم چندتا سوال دارم:
1.این بایوس چی هست؟ میشه توضیح مختصر بدید:11:
2.اصلا چه خوبی و کاربردی داره این کار؟
3.من مبتدیم(صفر صفر)از کجا باید شروع کنم مادربردم گیگابایت هست.

خیلی ممنون:40:

مزیت آپدیتش اینه که یکسری اشکالات سخت افزاری رو برطرف میکنه یا اینکه یا سخت افزار جدیدتری میتونید به سیستم معرفی کنید واسه مین شما هم چون گیگا هستش از برنامه @BIOS میتونید استفاده کنید:20:

mahmoodb42
06-08-2011, 09:21
با عرض سلام و خسته نباشی
من نمیدونم اسم مادربردم چیه؟
از کجا میتونم اینو بفهمم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید تا منم مادربردم رو آپدیت کنم

Samjackman
26-08-2011, 12:23
سلام دوستان
این برنامه ای که تو خود CD مادربرد هست و بعد از نصب میگه که میتونید مادربردتون رو آپدیت کنین قضیش چیه؟
چند تا گزینه هم داره،مثلاً آپدیت از طریق اینترنت،از طریق CD و...

god2010
30-08-2011, 14:54
سلام دوستان
من چند وقت پیش یک گرافیک gigatron gt220 خریدم
ولی متاسفانه وقتی وصل میکنم هی گرافیک قطع و وصل میشه در صورتی که گرافیک های پایین تر مشکلی نداره
مدل مادربردم GA-EP35-DS3L هست
اگه ممکنه راهنمایی کنید
ممنووووووووون

jafarian
30-08-2011, 15:22
سلام دوستان
من چند وقت پیش یک گرافیک gigatron gt220 خریدم
ولی متاسفانه وقتی وصل میکنم هی گرافیک قطع و وصل میشه در صورتی که گرافیک های پایین تر مشکلی نداره
مدل مادربردم GA-EP35-DS3L هست
اگه ممکنه راهنمایی کنید
ممنووووووووون

گرافیک اول ازهمه روی یک سیستم دیگه تست کنید گرافیکم درست داخل اسلات pci express جابندازین ازآخرسرم بایوس مین خودتون آخرین ورژنش که همون F4 میشه ازداخل سایت پایین دان کنید بعدش به وسیله برنامه @bios که برای آپدیت بایوس بکارمیره بایوس مین آپدیت کنید:20:

رضا صادقی
13-09-2011, 08:30
سلام بچه ها من هم با عوض كردن سي پي يو ارور unknow cpu deteced ميده و بايوس بايد اپديت شه اخرين ورژنش رو لطف كنيدASUS P5KPL-C

EXTREME
13-09-2011, 09:09
سلام بچه ها من هم با عوض كردن سي پي يو ارور unknow cpu deteced ميده و بايوس بايد اپديت شه اخرين ورژنش رو لطف كنيدASUS P5KPL-C

ورژن 0402 رو دانلود کنید
از ez flash بایوس رو آپدیت کنید

omidbooter
15-09-2011, 00:14
سلام
میخواستم اپدیت کنم بایوسو
چجوریه؟
دو جور میشه شنیدم
دستی و انلاین
درسته؟
یا نرم افزار live update میشه؟
مادربردم اینه
msi big bang x power 1366

jafarian
15-09-2011, 00:18
سلام
میخواستم اپدیت کنم بایوسو
چجوریه؟
دو جور میشه شنیدم
دستی و انلاین
درسته؟
یا نرم افزار live update میشه؟
مادربردم اینه
msi big bang x power 1366

سایت پایین که ازخود msi هست برین با شکل توضیح داده:20:

omidbooter
22-09-2011, 22:05
سلام به همه عزیزان
من مادربردم
msi big bang x power
حالا میخوام بایوس رو اپدیت کنم
مقاله اموزش رو خوندم اما چون تصویری نبود و نرم افزار live update3 بود کهنسخه 3 بود نتونستم چون نسخه من 5 هست
از سایت msi هم فایل هایی که برای درایور و ulity و بایوس بود رو دانلود کردم الانم به صورت زیپ هست ولی نمیدونم چجوری اپدیت کنم؟؟
میشه راهنمایی کنید کامل
ممنونم

EXTREME
22-09-2011, 22:48
سلام به همه عزیزان
من مادربردم
msi big bang x power
حالا میخوام بایوس رو اپدیت کنم
مقاله اموزش رو خوندم اما چون تصویری نبود و نرم افزار live update3 بود کهنسخه 3 بود نتونستم چون نسخه من 5 هست
از سایت msi هم فایل هایی که برای درایور و ulity و بایوس بود رو دانلود کردم الانم به صورت زیپ هست ولی نمیدونم چجوری اپدیت کنم؟؟
میشه راهنمایی کنید کامل
ممنونم
شما نرم افزار live update رو اجرا کن و تو یکی از تب هاش بود فکر کنم باید mb bios رو انتخاب کرده در حالت manual و گزینه ی scan رو بزنی بعد پیدا میکنه دانلود میکنی بعدشم نصب میکنی موقع دانلود فایل بایوس آنتی ویروس غیر فعال باشه

omidbooter
22-09-2011, 23:21
فقط همین؟
من همین کار رو کردم و اسکن کرد و پیدا کرد بعد زدم دانلود نوشت فیلد یهنی ارور داد؟
مشکل کجاست؟
یهنی این دانلود بشه دیگه بایوسم اپدیت شده؟

EXTREME
22-09-2011, 23:25
ارور داد؟
چه اروری داد؟

amd>intel
22-09-2011, 23:26
به نظر من شركتهاي توليد كننده كه بايوس رو لحيم ميكنند كار اشتباهي ميكنند . چون اگر لحيم نشده باشه با يك پروگرامر tnm2000+ ميتونه بايوس رو دوباره ريستور فلش كنه

omidbooter
23-09-2011, 00:32
اینه
download fail

omidbooter
23-09-2011, 02:41
سلا
من فایل رو دانلود کردم با live update بعد نصبش کردم و دکمه استارت رو برای انجام کار زدم که یه yes داد که فکنم نزدم یا شایدم زدم که بعدش سیستم کلا هنگ کرد و ریستارت کردمش بعد اصلا بالا نیومد بعد سیموس کردمش بالا اومد اما هیچی نمیاد فقط پیام میده که usb نمیدونم چی که یعنی یه usb که فایل اپدیت رو داره باید وصل کنم
کمک کنید فکنم فاتحشو خوندم رفت
الانم با سیستم دیگه اومدم سیستمم رفت لطفا زودتر بگید چیکار کنم؟؟
راستی مادربرد IDE نداره اصلا و فلاپی نمیخوره که دیسک بزارم

ممنونم

omidbooter
23-09-2011, 02:41
سلا
من فایل رو دانلود کردم با live update بعد نصبش کردم و دکمه استارت رو برای انجام کار زدم که یه yes داد که فکنم نزدم یا شایدم زدم که بعدش سیستم کلا هنگ کرد و ریستارت کردمش بعد اصلا بالا نیومد بعد سیموس کردمش بالا اومد اما هیچی نمیاد فقط پیام میده که usb نمیدونم چی که یعنی یه usb که فایل اپدیت رو داره باید وصل کنم
کمک کنید فکنم فاتحشو خوندم رفت
الانم با سیستم دیگه اومدم سیستمم رفت لطفا زودتر بگید چیکار کنم؟؟
راستی مادربرد IDE نداره اصلا و فلاپی نمیخوره که دیسک بزارم

ممنونم

omidbooter
23-09-2011, 05:52
کسی نیست؟؟؟؟سیستمم نمیاد بالا یکی راهنمایی کنه

zarrinsaghi
23-09-2011, 11:36
من سرعتم پایینه چه جوری می تونم فایل به روزشا بجورم

omidbooter
23-09-2011, 11:57
دوستان سیستمم رو هواست یه کمکی بکنید ممنون میشم

EXTREME
23-09-2011, 12:50
دوستان سیستمم رو هواست یه کمکی بکنید ممنون میشم
یک اشتباهی تو کارت بوده بایوس پریده کاری نمیتونی بکنی
ببین با دیفالت کردن بایوس مشکلت حل میشه یا نه اگه حل نشد ببر بیرون با پروگرمر برات درستش کنند

omidbooter
23-09-2011, 13:12
سلام
ممنون
ولی من که کاری نکردم همون کاری رو که گفتید رو انجام دادم.
جدی بایوسم پریده؟؟؟:18:یعنی چی؟
خوب نمیشه فایل های بایوس رو از سایت بگیرم بعد با usb بوت کنم؟؟
جون من راهی نیست؟
ب نامه نویس از کجا پیدا کنم؟
خرجش چقدره حالا؟
عجب بدبختیه ها

EXTREME
23-09-2011, 14:45
بایوس رو دیفالت کردین ؟
فکر نکنم با اون کار بشه
پروگرمر یک دستگاه که آی سی بایوس رو میزارن توش و دوباره برنامه ریزیش میکنن اکثر تعمیرگاه ها داره

omidbooter
23-09-2011, 15:03
سلام
من فایل های بایوس رو از سایت مادربردم گرفتم و تو فلشusb ریختم بعد زدم به مادربرد بعد روشن کردمش که شناختش و نوشت searching file که حدود نیم ساعت واستادم اما خبری نشد همچنان در حال سرچ بود بعد کندمش
حالا با سیدی بوت که فایل های بایوس رو بریزم میشه ریکاوری کرد؟

راستی مدل بایوس من مارول هست marvel که تو اموزش های بایوس الصلا ندیدم همچین اسمی که اموزشو بخونم و ریکاوری کنم یا اپدیت کنم؟
چیکار کنم؟

EXTREME
23-09-2011, 15:05
بایوستون از نوع award باید باشه
بهاره ببرید بیرون و همون کاری که گفتم بکنید سیستم بوت نمیشه
فلاپی هم نمیتونید بوت کنید اگه میشه از طریق فلاپی بهتون میگم

omidbooter
23-09-2011, 15:14
خوب مهرداد جان فلاپی ندارم اما سیدی بوت که میتونم بسازم بجای فلاپی درسته؟
شما از طریق سیدی بوت بگید

EXTREME
23-09-2011, 15:19
من تا حالا با سی دی بوت بایوس آپدیت نکردم ولی با فلاپی چرا
مینت پورت فلاپی داره؟
اصلا میتونی وارد بایوس بشی؟

omidbooter
23-09-2011, 15:38
نه پورت فلاپی نداره
وارد بایوس چجوری بشم یعنی؟

سیستمو که روشن میکنم delet رو میزنم هیچی نمیاد وارد ستاپ نمیشه اصلا فقط وقتی روشن میشه میگه ریکاوری بایوس توسط usb که فایل بایوس رو داشته باشه
که این کارو کردم ولی میره رو سرچ فایل دیگه گیر میکنه

EXTREME
23-09-2011, 15:41
آقا ببرش بیرون فلش کنند دوباره
بایوس پریده شما حتی وارد بایوش هم نمیتونی بشی
کاشکه بهت میگفتم از طریق فلاپی بایوس رو آپدیت کنی تقصیر من شد
البته مینتنم که پورت فلاپی نداره

omidbooter
23-09-2011, 15:56
نه بابا این حرفا چیه دمت گرم که وقت میزاری راهنمایی میکنی.
خوب کجا ببرم؟چی بگم؟
اونوقت فلش کنن اپدیت هم میشه؟
راهی نیست خودم درستش کنم؟؟
ممنون

---------- Post added at 05:54 PM ---------- Previous post was at 05:53 PM ----------

راستی طریقه ساختن سیدی بوت فایل های بایوس رو بلدین؟؟

---------- Post added at 05:56 PM ---------- Previous post was at 05:54 PM ----------

راستی مینم گارانتی داره هنوز ببرم جای دیگه بد نیست؟
گارانتی قبول میکنه؟؟

EXTREME
23-09-2011, 16:08
برای گارانتی نمیدونم بگین شاید قبول کنه
ببرید تعمیرگاه های بیرون براتون ردیف میکنن

omidbooter
23-09-2011, 17:13
ممنونم
ولی اگه بشه خودم درست کنم بهتره خیالم راحتره و هم یاد میگیم
درضمن هنوز مراحل اپدیت شروع نشده بود که اینجوری شد

omidbooter
23-09-2011, 19:20
سلام
من الان با سصیستم خودم اومدم
اینقدر ور رفتم تا بلاخره هم درست شد هم اپدیت شد
الان که اپدیت شده دمای سی پی یو خک حدود 5 درجه اومده پایین
از مهرداد و عرفان عزیز که کمک کردن و در لحظات سخت باهام بودن ممنونم:31:

دوستان دیگه که با این که پیام دادم اما حتی یه جواب ندادن
اما بازم ممنونم

zarrinsaghi
23-09-2011, 22:27
سلام چه طور میشه فایل به روز بایوسم را بجورم و دانلود کنم؟
سپاس

omidbooter
24-09-2011, 00:16
سلام اولا توصیه میکنم اگه وارد نیستین این کارو نکنین و مثل من گیر مکنید.
دوما اگه کاره خاصی هم ندارید اپدیت زیاد واجب نیست
مدل و مارک مادربردتون چیه؟

jafarian
24-09-2011, 00:20
سلام چه طور میشه فایل به روز بایوسم را بجورم و دانلود کنم؟
سپاس

تو سایت مادربورد خودتون میرین یا مدل مین توی گوگل سرچ میزنید بعدش از اون طریق داخل سایت مینبورد خودتون میرین آخرین ورژن بایوس دان میکنید مدل مین خودتونم مشخص کنید تا مابقی دوستان بتونن راهنمایی کنن:20:

mohsen_blid
29-10-2011, 17:29
شلامن خدمت دوستان
من می خوام سیستم قدیمی خودم رو اف دیسک کنم و یه شخم اساسی بزنمش
ولی قبلش می خوام بایوسش رو اپدیت کنم
ورژن بایوسم مال ژانویه 2004 هست
حالا می خوام به جدید تغییرش بدم
اما یه مشکل دارم
فلاپیم رو کندم
می خوام بدونم ایا میشه با گذاشتن اپدیت در یکی از درایو های هاردم بایوس رو اپدیت کنم یا نه ؟ یا باید بریزمش داخل سی دی؟
بایوسم رو پیدا کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقدیمیه
نحوه بک اپ گرفتن از بایوس فعلیم رو نمی دونم چطوری میشه یکی راهنمایی کنه خودم دارم می گردم
ممنون میشم راهنماییم کنید
مرسی

jafarian
31-10-2011, 16:49
شلامن خدمت دوستان
اما یه مشکل دارم
فلاپیم رو کندم
می خوام بدونم ایا میشه با گذاشتن اپدیت در یکی از درایو های هاردم بایوس رو اپدیت کنم یا نه ؟ یا باید بریزمش داخل سی دی؟
بایوسم رو پیدا کردم

نحوه بک اپ گرفتن از بایوس فعلیم رو نمی دونم چطوری میشه یکی راهنمایی کنه خودم دارم می گردم
مرسی

شمادو تا کار میتونی انجتم بدی راه ساده اینه که برنامه asus update داخل ویندوز نصب کنید بعدش مسیر فایل بایوس از تو هم محیط ویندوز به این برنامه بدین بعدشم اقدام به بروز رسانی کنید راه دیگشم اینه که از برنامه خود asus که داخل ستاپ قرارداره به اسم ez-flash هست استفاده کنید مشکلی بود بگین راهنمایی کنم:20:

EXTREME
31-10-2011, 21:59
شلامن خدمت دوستان
اما یه مشکل دارم
فلاپیم رو کندم
بایوسم رو پیدا کردم

مرسی
با ez flash بایوس مین رو آپدیت کنید

rayka10
20-11-2011, 18:43
سلام بر همه ی دوستان من ماربرد giga سری s با نام مدل GA-M52L-S3 میباشد سه روش برای نصب بایوس میباشد که 2 روش اول چون فلاپی میخواد و من ندارم با روش سوم باید آپدیت کنم روش سوم هم رو چندین بار امتحان کردم ولی نتیجه نمیده آیا روشی هست که بشه مثلا با usb بشه بایوس رو آپدیت کرد یا نه ؟ اگه هست لطفا یا لینک آموزششو بذارید یا تو سایت توضیح بدید
در ضمن علت اصلی آپدیت بایوس نصب نشدن ویندوز 7 در سیستم من هست که چند تا متخصص گفتند بایوست باید آپدیت بشه خواهشا منو راهنمایی کنید خیلی تو کف سون موندم خیلی از بازیهارو مثل battlefiled 3 رو نمیتئنم بازی کنم

jafarian
23-11-2011, 15:57
سلام بر همه ی دوستان من ماربرد giga سری s با نام مدل GA-M52L-S3 میباشد سه روش برای نصب بایوس میباشد که 2 روش اول چون فلاپی میخواد و من ندارم با روش سوم باید آپدیت کنم روش سوم هم رو چندین بار امتحان کردم ولی نتیجه نمیده آیا روشی هست که بشه مثلا با usb بشه بایوس رو آپدیت کرد یا نه ؟ اگه هست لطفا یا لینک آموزششو بذارید یا تو سایت توضیح بدید
در ضمن علت اصلی آپدیت بایوس نصب نشدن ویندوز 7 در سیستم من هست که چند تا متخصص گفتند بایوست باید آپدیت بشه خواهشا منو راهنمایی کنید خیلی تو کف سون موندم خیلی از بازیهارو مثل battlefiled 3 رو نمیتئنم بازی کنم

این مورد شما ربطی با آپدیت بایوس نداره تا اونجا که من میدونم این مشکل ازمانفیگ سیستم شما هست که احتمالا پایینه واسه بایوس مین هم اگر فلاپی ندارین درضمن بابرنامه @BIOS بخواین ازتو ویندوز آپدیت کنید نباید پیغام بده پیغام بخصوصی میده :20:

rayka10
24-11-2011, 17:48
سلام یه سوالی که داشتم اینه که چطوری من میتونم از آخرین تاریخ آپدیت بایوس آگاه بشم
من ماربرد giga سری s با نام مدل GA-M52L-S3 رو دارم

smmehri
24-11-2011, 20:57
با سلام به دوستان
آقا یه مشکلی برای من بعد از اپدیت بایوس مادربرد به وجود آمده که هر سری سیستم خاموش یا ریستارت میکنم بعد از بالا آمدن میگه حتما کلید F1 رو بزن . این مشکل بعد از اپدیت آخرین نسخه بایوس به وجود آمدش
تو Bios Setup Utility هر چی Load Setup Defaults رو میزنمدرست نمیشه .
راستی مادربرد من هم Asus P5LD2 SE هستش
واقعا دیگه کلافم کرده کسی راهی برای درست کردنش بلده
این هم اروری که برای من میده
Unknown Cpu Detected . Bios Update Is Required To Unleash its full Power
Press F1 To Resume
انلاین اپدیت کردم درست نشد . از طریق فلاپی دیسک هم اپدیت کردم باز هم نشد
سلام
منم این مشکل رو دارم لطفا کمک کنید
09155715127
اس بدید زنگ میزنم

jafarian
25-11-2011, 00:03
سلام یه سوالی که داشتم اینه که چطوری من میتونم از آخرین تاریخ آپدیت بایوس آگاه بشم
من ماربرد giga سری s با نام مدل GA-M52L-S3 رو دارم

برنامه cpu-z دان کنید بعدشم طبق عکسی که گذاشتم به سربرگ مورد نظر برین اون قسمتی که با فلش مشخص کردم میشه ورژن بایوس .

---------- Post added 25-11-2011 at 12:03 AM ---------- Previous post was 24-11-2011 at 11:58 PM ----------

سلام
منم این مشکل رو دارم لطفا کمک کنید
09155715127
اس بدید زنگ میزنم

شما هم اگر مینتون ایسوس همین مورد بالا رو دارین اول از همه مین clr cmos کنید با گذاشتن جامپر کنار باطری بایوس اگر برطرف نشد بایوس مین به ورژن قبلتر آپدیت کنید اگر بازم رفع مشکل نشدبرنامه hwinfo32 رو از پایین دان کنید بعدش یک عکس از تپ sensor برنامه اینجا قرار بدین آخر سرم که قطعات یک دور بیرون بیرون از نوع سرهم کنید درضمن اگر مین شما ایسوس هست بایوسی که تهیه میکنید باید cpu شما رو ساپورت کنه مثل شکلی که گذاشتم:20:

odbie
31-12-2011, 16:07
سلام خسته نباشید

سوالی داشتم من مادربوردم abit an52s هست بایوسشو را بروز کردم یعنی نخسشو 16 شد یک مشکلی دارم اینه که من اصلاً گزینه ندارام توی قسمت بایوس کامپیوتر گزینه ای به نام AHCI ندارم برای تنظیمات مک می خواهم ممنون میشم راهنمایی کنید

یا حق

ahriman323
23-01-2012, 17:30
سلام دوستان من میخواستم مادربرد سیستم را بایوسش را اپدیت کنم از طریق نرم افزار نشد و به محل نصبش رفتم و از اون طریق اپدیت کردم ولی دیگه سیستم بالا نمیاد و ارور bios rom checksum error را میده چکار باید بکنم؟!

Award BootBlock Bios v1.0
Copyright (C) 2000 ,Award Software,Inc

BIOS ROM checksum error
detecting floppy drive a media...
Drive media is:1.44mb
remove disks or other media
press any key to restart

omid_chatroom
09-02-2012, 14:51
سلام دوستان مشخصات مادر برد من این هست
Motherboard
Manufacturer Gigabyte Technology Co., Ltd.
Model 8IDX (Socket 478)
Chipset Vendor Intel
Chipset Model i845
Chipset Revision 04
Southbridge Vendor Intel
Southbridge Model 82801BA (ICH2)
Southbridge Revision 05
System Temperature 25 °C
BIOS
Brand Award Software International, Inc.
Version 6.00 PG
Date 07/26/2002

گشتم نتونستم آپدیتش رو پیدا کنم
لطفا راهنمایی کنید
مرسی

شهریارف
14-02-2012, 12:48
با سلام میخواستم روش اپدیت مادر برد ASROCK را برام توضیح بدهید با تشکر

شهریارف
14-02-2012, 12:59
با سلام میخواستم روش اپدیت بایوس مادربرد ASROCK P4VT8 را توضیح دهید با تشکر

jafarian
18-02-2012, 14:59
با سلام میخواستم روش اپدیت بایوس مادربرد ASROCK P4VT8 را توضیح دهید با تشکر

تاپیک پایین ببینید:20:

aboozar746
19-03-2012, 19:27
سلام دوستان من ميخام پسورد روي صفحه set up كامپيوترم رو بدون درآوردن باتري حذف كنم كسي راهش رو امتحان كرده كه جواب بده؟

devasations3000
23-03-2012, 18:08
با سلام میخواستم مادر برد compal رو ابدیت کنم اگه میشه کمکم کنید

psp2004
27-03-2012, 13:11
با نام خدا و سلام

دوستان من دارم با EZ flash بایوسم رو آپدیت میکنم ... که روی reading file مونده ؟؟؟ کلن آپدیت بایوس چقدر طول میکشه ؟؟؟

hesam_mobile
29-03-2012, 21:42
سلام مادربورد من بای ستار چطوری آپدیتش کنم ؟

مرسی

farshid_amin47
31-03-2012, 16:05
سلام خواهش میکنم به من کمک کنید کلافه شدم من یک مادر برد گیرم اومد نصب کردم ویندوز که میخواهم نصب کنم بوت میشه شروع به نصب میکنه اونجایی که میخوات بیات سر درایو استارت ویندوز یه مرتبه صفه آبی میشود میزنه بایوس آبدیت کنید
من سایت اصلیش پیدا کردم آموزشها هم خواندم فایل هم گرفتم هر کاری کردم نتونستم نه از فلاپی نه از سی دی آبدیت کنم
این مادر برد منه

لینک بایوسش هم اینه خودش هم تمام فایلها را روم کرده . مادر برد من ami است

اینم لینک نرم افزار بایوس بگید کدام بگیرم و چطور آپدیت کنم

MV43VN

supports DDR266
no Prescott support
Slots: AGP + 2 PCI + CNR

خواهش میکنم نگاه کنی بگویی کدام فایل ما ل مادربرد من است
من هرکاری کردم آبدیت نشد و گر میده و ویندوز نصب نمیشه میگه بایوس آبدیت شود

با تشکر

Lord_theOne
31-03-2012, 17:26
مدل دقیق مادبردت با برنامه CPU قسمت مادربرد نوشته یک عکسی ازش بزار تا پیداش کنیم

farshid_amin47
31-03-2012, 17:51
سلام اینم عکسش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] archive%2Folder%2Fen%2Fprod%2Fmb%2F600%2Fmv43vn.jp g)

اینم لینک بایوس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] u%2FArchive_2004%2F)

اینم لینک سایتش که عکسش هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] archive%2Folder%2Fen%2Fmv43_faq.htm%23download)

اگه ممکنه جواب بدید اصلا در داس فایلها شناسایی نمیشود فرمت فایل هم rom است
کلافه شدم همه فایلها هم گرفتم نمیشه دیر که میزنم اصلا فایلها شناسایی نمیشه نه تو سیدی نه تو فلا پی
البته یه سیدی چیز دیگیری که میزارم تو داس متعلقاتش نشان میده ولی فایلهای بایوس نشان نننمیده
خواهش می کن م کمک کنید

farshid_amin47
01-04-2012, 23:41
دوستان خوب من بایوس را آبدیت کردم ولی باز هنگام نصب ویندوز تا قسمتی که استارت ویندوز میخوات بزنه بره برای رو سر درایوا باز صفه آبی میشود و باز مینویسه باید بایوس آبدیت کنید
کسی نمیدونه این مشکل از کجاست
گیچ شدیم بخدا یوت میکنه نصب ویندوز هم شروع میشه ولی وارد مرحله دوم نصب ویندوز که میخوات بره یه مرتبه صفه داس آبی ضاهر میشود و میزنه آبدیت بایوس یه سری اعدا هم میزنه مثلا 00000000000x 000000000000 0000000000000000 5
چنین میزنه

farshid_amin47
02-04-2012, 09:59
سلام این اروری است که هنگام نصب ویندوز صفه آبی میشود
0x000000A5 (ox00000011,0x00000005,0x00000000,0x00000000)

بعزیا میگن باید گزینه ACPI را غیر فعال کنی و لی این گزینه در مادر برد من قفل است و روی و yes است
کادر روش نمیره کا آف کنم چه کنم موردم چند روزه
عجب گیری کردیم والا

کم کنید من چه کنم تکلیف من چیست با این ارور بیوس هم آبدیت شده

Lord_theOne
02-04-2012, 16:48
سلام همشهری
می تونی با موبایلت یک عکس از ارورش بزاری برامون

farshid_amin47
02-04-2012, 23:28
سلام همشهری
می تونی با موبایلت یک عکس از ارورش بزاری برامون

سلام بچی شهر اینا لینک عکس مادر برد

ارور ش هم میگه باید بایوس آبدیت کنی که کردم و میگه باید گزینه ACPI را غیر فعال کنی
اصل مطلب اینه که این گزینه که میگه غیر فعال کن در مادربرد من دسترسی بهش نیست این گزینه بسته روی yes قفله

نمیشه که off کنم مشکل اینه نمیودنم چه کنم راستش موبایل با کیفیت ندارم حالا تا ببینم چه میکنم میتون عکس بزارم
یا نه از کمککت ممنونم این ارور مثل ارورو هارد است ولی این بایوس است

اگه میتونی بهم بگو چگونه به گزینه ACPI دسترسی پیدا کنم چون قفله این گزینه چن تا آبدیت متفاوت هم داشت برای بایوس زدم باز این گزینه فعال نشد که آفش کنم

ارورش هم که اینه

0x000000A5 (ox00000011,0x00000005,0x00000000,0x00000000)

farshid_amin47
03-04-2012, 02:04
سلام بر همه. آقا دیگه لازم نیست من این مشکل را هل کردم
درور بر خودم که فکر کنم خودم وقتی به چیزی گیر دادم همهیشه موفق بودم و درستش کردم
خیلی راهتر از اون چیزی که فکرش هم بخواین کنین ولی یه تجربه هم کسب کردم برای هاردهایی که این ارور میدن و نمیشه ویندوز نصب کرد هم خوبه کلا برای صفه آبی شدن حرف ندارده ولی سکرت میماند
با تشکر از همه
خواستید پستهای اضافی من را پاک کنید
درور

Aloneboy
04-04-2012, 19:53
سلام دوستان
می خوام مادربورد ایسوز مدل P8P67 rev3.0 رو آپدیت کنم لطفا راهنمایی کنید من از طریق راهنمای اپدیت بایوس ایسوز این کار رو انجام دادم ولی موقعی که انتخاب می کنم فایل اپدیت بایوس پیغام میده میگه معتبر یا سازگار نیست.
من از سایتش اینو دانلود کردم P8P67-REV31-ASUS-2302

adel28
22-04-2012, 15:37
ما یک مادربرد Elite Group مدل 945PL-A داریم.
چطور میتونم بایوس اش رو آپدیت کنم؟
نوع بایوس AMI هست.
از سایت سازنده مادربرد فایل بایوس رو دانلود کردم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] CSWebSite%2FDownloads%2FDownloads_Driver_Detail.as px%3Fdetailid%3D694%26MenuID%3D0%26LanID%3D9)

2 فایل با نام های زیر وجود داره:
945PL-A.024
IFLASH.EXE

می خواهم از طریق ویندوز اقدام به بروز رسانی بایوز این مادربرد نمایم.
لطفا راهنمایی بفرمائید.

امير موسر
22-04-2012, 15:47
ما یک مادربرد Elite Group مدل 945PL-A داریم.
چطور میتونم بایوس اش رو آپدیت کنم؟
نوع بایوس AMI هست.
از سایت سازنده مادربرد فایل بایوس رو دانلود کردم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] CSWebSite%2FDownloads%2FDownloads_Driver_Detail.as px%3Fdetailid%3D694%26MenuID%3D0%26LanID%3D9)

2 فایل با نام های زیر وجود داره:
945PL-A.024
IFLASH.EXE

می خواهم از طریق ویندوز اقدام به بروز رسانی بایوز این مادربرد نمایم.
لطفا راهنمایی بفرمائید.

tinyurl.com/74o9653

adel28
22-04-2012, 19:04
tinyurl.com/74o9653

این لینک رو دیده بودم.
وقتی فایل رو داخل برنامه تحت ویندوز OPen می کنم، پیغام خطا میده.

hesam_mobile
24-04-2012, 07:40
سلام مادربورد من بای ستار چطوری آپدیتش کنم ؟

مرسی
سلام کسی نیست کمکم کنه ؟!!

من 1 ماه پیش این پست رو دادم هنوز جواب نگرفتم !

adel28
24-04-2012, 09:19
یه جیز جالب تر.
طبق اموزشی که دوستمون معرفی کردند، خواستم از طریق DOS بایوس رو آپدیت کنم ولی ...
ولی با کمال تعجب فایل بایوزس داخل فلاپی جا نمیشه.
یعنی این 2 فایل:
945PL-A.024
IFLASH.EXE

حجمش 1.45 مگ هست!!!!!!!!!
این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

eminemrap
12-06-2012, 12:21
سلام دوستان تو رو خدا یکی کمک کنه به من بدبخت من یه مادربرد گیگابایت مدل 945pl-s3 دارم وقتی سیستم رو روشن میکنم پیغامی مبنی بر Q-Flash Utility V2.2 ظاهر میشه رفتم توی تنظیمات بایوس سیستم یه گزینه ای بود بنام Load نمیدونم چی چی اونو زدم f10 رو زدم سیو کردم درست شد اما وقتی سیستم رو خاموش میکنم دوباره میخام روشن کنم باز این پیغام میاد بایوس رو اپدیت هم کردم اما حل نشد باتری مادربرد هم عوض کردم بازم بعضی وقت ها این ارور میاد حالا یکی کمک کنه من باید چکار کنم.با تشکر

EXTREME
12-06-2012, 12:31
این پیغام در post screen میاد یا در موقع بوت شدن ویندوز ؟

eminemrap
12-06-2012, 20:28
موقع بوت شدن ویندوز اون صفحه ابی رنگ میاد بعدش توی کیس یه صدایی مثل تیک تیک میاد بعد پیغام میاد.

EXTREME
12-06-2012, 20:40
این صدای تیک تیک از هارد نمیاد ؟

eminemrap
12-06-2012, 20:46
نه چون سیم پشت هارد رو کشیدم اما بازم اون صدا میومد مشکل دیگه هم اینه که وقتی سیستم بالا میومد قبلا ساعت و تاریخ سیستم تغییر میکرد تاریخش میرفت به تاریخ بایوس.اپدیت هم کردم بایوس رو اما مشکل حل نشد باتری هم عوض کردم نشد.مشکل از کجاست.

EXTREME
12-06-2012, 20:59
باید مینتون رو بدید به تعمیرگاه نشون بدن
قطعات دیگه مثل رم و پاور چک شده ؟
رو نصب ویندوز نمیتونید برید ؟
اگه اینا هم تست شده و بازم نتیجه نگرفتین ممکنه ایراد از مین و بایوس مین باشه

eminemrap
13-06-2012, 10:11
باید مینتون رو بدید به تعمیرگاه نشون بدن
قطعات دیگه مثل رم و پاور چک شده ؟
رو نصب ویندوز نمیتونید برید ؟
اگه اینا هم تست شده و بازم نتیجه نگرفتین ممکنه ایراد از مین و بایوس مین باشه
پاور رو تازه عوض کردم مشکلی نداره رم رو چک نکردم
ویندوز بعضی مواقع بالا میاد وقتی تظیمات بایوس رو defult میکنم.

eminemrap
13-06-2012, 10:12
یعنی اگه مشکل این باشه باید بایوس رو عوض کنم یا تعمیر میشه خرجش چقدر در میاد ایا برام به صرفه هست که بایوس رو تعمیر کنم یا یه مادربرد جدیدتر بگیرم برام بهتره.نظر شما در این مورد چیه.

eminemrap
13-06-2012, 10:15
یه مشکل دیگه هم هست اینه که وقتی ویندوز بالا میاد دارم کار میکنم انگار یکی دستش رو گذاشته روی کیبورد و داره یه دکمه ای رو فشار میده در صورتی که چیزی روی کیبورد نیست.وقتی یه notepad باز میکنم یه کلمه ای رو مینویسه شبیه € مشکل از چیه در صورتی که این کلمه اصلا روی کیبورد نیست فکر کنم نماد یورو باشه.

EXTREME
13-06-2012, 10:37
اون که فکر کنم مربوط به کیبوردتون باشه یک دکمه پستانکش خراب شده در مورد اون حرف هم بیشر از فونت و تنظمیات regional langauge است
حالا برای اینکه خیالتون راحت بشه با یک کیبورد دیگه تست کنید
رم هارو چک کنید
اگه میتونید ویندوز رو عوض کنید اگر نصب نشد مین ببرید تعمیرگاه نشون بدین که بایوس و خود مین بررسی بشه تعمیرش نمیدنم چقدر هزینش میشه

eminemrap
13-06-2012, 17:54
ویندوز رو عوض کردم بازم حل نشد یعنی اینطوری نیست که اصلا ویندوز بالا نیاد بعضی از مواقع اینطوری میشه قاطی میکنه نمیدونم والا چشه.

EXTREME
13-06-2012, 18:00
اون قطعاتی که گفتم باید با یک قطعه سالم تستش کنید رم - پاور - مین به همراه بایوس و در آخر هارد
وقتی ویندوز بالا نمیاد یعنی تصویر نمیده سیستم یا اینکه اروری میده ؟

eminemrap
14-06-2012, 10:11
نه سیستم خیلی خوب بالا میاد مشکلی هم نداره هیچ اروری هم داخل ویندوز نمیاد فقط بعضی اوقات میخام روشن کنم اون ارور میاد.

EXTREME
14-06-2012, 11:50
نه سیستم خیلی خوب بالا میاد مشکلی هم نداره هیچ اروری هم داخل ویندوز نمیاد فقط بعضی اوقات میخام روشن کنم اون ارور میاد.

چه اروری میاد ؟......

eminemrap
14-06-2012, 17:00
همون پیغام Q-Flash Utility v2.02 میاد هر بار که سیستم رو روشن میکنم این پیغام نمیاد بعضی اوقات میاد و دیگه ویندوز بالا نمیاد باید سیستم رو خاموش کنم بعد از چند دقیقه دوباره روشن میکنم درست میشه.

alrayes
17-06-2012, 09:03
سلام

یه سیستمی دارم برای رمهاش دوتا سوکت داره اولی سالمه ولی دومی رمو نمیشناسه البته قبلا میشناخت الان چند روز پیش اینجور شد . دوتا رم روشه دوتا 256 مگابایتی هر دوشون سالمن
خلاصه گفتم بایوسو اپدیت کنم شاید حل بشه . الان تا روی سوکت دومی رم سوار کنم سیستم بوق پشت سر هم میده و بالا نمیاد

اسم ماذربودم دقیقا نفهمیدم چیه اینجور نوشته بود. فک کنم اسمش این باشه ASROCH FSB800DDR400

BIOS VERSION : P4i48 BIOS P1.60

لطفا منو راهنمایی کنید از کجا شروع کنم چه سایتی برم ؟

mohammadi_4u
17-06-2012, 09:32
سلام

یه سیستمی دارم برای رمهاش دوتا سوکت داره اولی سالمه ولی دومی رمو نمیشناسه البته قبلا میشناخت الان چند روز پیش اینجور شد . دوتا رم روشه دوتا 256 مگابایتی هر دوشون سالمن
خلاصه گفتم بایوسو اپدیت کنم شاید حل بشه . الان تا روی سوکت دومی رم سوار کنم سیستم بوق پشت سر هم میده و بالا نمیاد

اسم ماذربودم دقیقا نفهمیدم چیه اینجور نوشته بود. فک کنم اسمش این باشه ASROCH FSB800DDR400

BIOS VERSION : P4i48 BIOS P1.60

لطفا منو راهنمایی کنید از کجا شروع کنم چه سایتی برم ؟

دوست گرامی اول از همه اطراف سوکت رو با داخل سوکت نگاه کن آیسی و کپسولی چیزی ترک یا اون اتصالها تا نخورده گردوخاک نداره و...
بعد نشد برو سایت ازروک asrokتو گوگل بنویس سایت asrockمیارتش قسمت دانلود تو ساپورتاش بایوس آپدیت داره .مدل مادر برد که نوشتی رو تو کادر نمایان شده مشخص کن و هر ورزنی بالاتر از 1.60بود برا شما دانلودش کن
حیف با گوشیم آپم وگه نه فایلشو خودم براتون میگرفتم میزاشتم.
موفق باشی عزیز

Sent from my MT15i using Xparent Purpul Tapatalk

panther99
17-06-2012, 15:41
الان فایل آپدیت بایوس رو از سایت گیگابایت گرفتم و خب فلاپی هم ندارم . الان چه جوری این فایل رو انتقال بدم ؟؟؟؟؟؟
مادربردم گیگابایت P41-ES3G .

EXTREME
17-06-2012, 16:10
الان فایل آپدیت بایوس رو از سایت گیگابایت گرفتم و خب فلاپی هم ندارم . الان چه جوری این فایل رو انتقال بدم ؟؟؟؟؟؟
مادربردم گیگابایت P41-ES3G .
با نرم ازار bios@ میتونید بایوستون رو آپدیت کنید
فایل بایوس رو از طریق این نرم افزار brows کنید و بایوس رو آپدیت کنید از طریق گزینه ی update from files قبلش از بایوس بکاپ بگیرید و آنتی ویروس و فایروال رو غیرفعال کنید
تیک clear cmos رو هم بزارید که بعد از آپدیت بایوس اوتوماتیک بایوس دیفالت بشه

DISTUR
06-07-2012, 16:35
سلام
اقا من نمیدونم مدل مادربرد soltek ام چیه؟ توش رو یکی از سوکتا نوشته SL-85ERV3
ولی با برنامه Speccy مینویسه SOLTEK P4X533 (Socket-1) مدلش رو
موقع روشن شدن هم اینو مینویسه american magatrends released: 3/17/2004
تو این سایت رفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کدومو باید بگیرم؟ (ضمن اینکه از این سایت دانلود نمیشه وقتی رو دانلود کلیک میکنم این ارور رو میده و با save target as هم دانلود نمیشه
و به چه طریقی اپدیت کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون
لطفا لینک دانلود ورژن خودم و اخرین ورژن رو بدید

saeedss
04-09-2012, 17:20
با سلام
میخام بایوس رو آپدیت کنم
3 روش هست که دوتاش با فلاپیه که احتمالا میدونید روی سیستم ها دیگه فلاپی به سختی پیدا میشه
یه روش آخر هست که از طریق خود ویندوز و با برنامه bios@ انجام میشه
حالا رفتم تو سایت گیگا بایت اما نمیدونم کدوم فایل رو باید دانلود کنم
اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم
مدل مادربردم گیگا GA-M25L-S3

EXTREME
04-09-2012, 20:36
با سلام
میخام بایوس رو آپدیت کنم
3 روش هست که دوتاش با فلاپیه که احتمالا میدونید روی سیستم ها دیگه فلاپی به سختی پیدا میشه
یه روش آخر هست که از طریق خود ویندوز و با برنامه bios@ انجام میشه
حالا رفتم تو سایت گیگا بایت اما نمیدونم کدوم فایل رو باید دانلود کنم
اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم
مدل مادربردم گیگا GA-M25L-S3

شما هم میتونید با q-flash بایوس رو آپدیت کنید ولی باید فلاپی درایو داشته باشین
هم با نرم افزار bios @ که باید فایل بایوس رو دانلود کنید و با این نرم افزار فایل رو brows کنید و آپدیت
قبل آپدیت بایوس بایوس مین رو دیفالت کنید و آنتی ویروس و فایر وال رو غیرفعال کنید

mym1450
08-09-2012, 06:50
دوستای خوبم سلام
چند ماه پیش که لپ تاپم رو خریدم فروشنده میگفت بهنره بایوسش رو آپدیت کنی اما بدلایلی این کارو نکردم!
حالا اگه بخوام خودم اینکارو بکنم باید چه کارایی بکنم؟ اصلا توصیه میکنید به این کار ؟
HP pavilion dv6 6180
یه چند تا درایور و تولز هم از سایت hp گرفتم به این اسم ها:
HP BIOS Update UEFI
HP Notebook System BIOS Update (Intel Processors)
اینا به دردم میخورن؟
ممنون میشم اگه لینک آموزش ارائه بدین یا شخصا بطور کامل راهنمایی کنید. ااخه اولین باره میخوام این کار رو کنم
منتظر پاسخ های صمیمانتون هستم

EXTREME
08-09-2012, 09:10
دوستای خوبم سلام
چند ماه پیش که لپ تاپم رو خریدم فروشنده میگفت بهنره بایوسش رو آپدیت کنی اما بدلایلی این کارو نکردم!
حالا اگه بخوام خودم اینکارو بکنم باید چه کارایی بکنم؟ اصلا توصیه میکنید به این کار ؟
HP pavilion dv6 6180
یه چند تا درایور و تولز هم از سایت hp گرفتم به این اسم ها:
HP BIOS Update UEFI
HP Notebook System BIOS Update (Intel Processors)
اینا به دردم میخورن؟
ممنون میشم اگه لینک آموزش ارائه بدین یا شخصا بطور کامل راهنمایی کنید. ااخه اولین باره میخوام این کار رو کنم
منتظر پاسخ های صمیمانتون هستم

بایوس لپ تاب رو بهتره بدید بیرون به تعمیرکارها با پروگرمر بکنن اینکار هارو معمولا فایل های Exe بایوس های لپ تاب بعضی هاشو ن ممکنه مشکل ایجاد کنن برای لپ تاب

farhad200
17-10-2012, 13:33
اموزش اپدیت بایوس asus p8p67 رو میخام...بایوس جدید رو از سایتش دانلود کردم..فقط بلد نیستم اپدیت کنم

farhad200
17-10-2012, 14:53
اموزش اپدیت بایوس asus p8p67 رو میخام...بایوس جدید رو از سایتش دانلود کردم..فقط بلد نیستم اپدیت کنم

خودم یاذ گرفتم فیلمشو واسه اونا که مثل من نمیدونن میدارم

a6543210
07-11-2012, 23:04
سلام عزیزان
راستش ویندوز سون رو که می زارم استندبای بعضی موقع خود به خود روشن می شه ، پرسیدم گفتن بایوستو باید آپدیت کنی حالا ممنون می شم کسی نحوه آپدیت بایوس با این مشخصات که تو عکس از مین بودردم گذاشتم رو بهم بگه :
دوستان یه فایلی رو از این ادرس دانلود کردم نمی دونم به دردم می خوره یا نه؟لطفا نحوه آپدیت بایوس رو باهاش بگین.

a6543210
08-11-2012, 18:46
دوستان دیشب اون فایلو دانلود کردمو بایوس رو باهاش آپدیت کردم و از شانس گند ما سیستم هنگ کرد! هر چی واستادم سیتم از هنگ در نیومد و زدم سیستمو دستی ریست کردم.حالا از شانس من سیستم روشن می شه ولی بوق نمی زنه بایوس و مانیتور لامپ پاورش روشنه ولی سیستم بالا نمی یاد.
بگین چه کنم ؟خواهشا....

a6543210
10-11-2012, 22:37
دوستان عزیز ما که این کارو کردیم شما نکنین!
یه 8 تومن خداروشکر تیغ خوردیم/باز خداروشکر شانس اوردم بیشتر خراب نشدو تهران نفرستادم بوردمو!یه بنده خدایی واسم درستش کرد، خودمونم زیاد سر در نیاوردیم کجا گیر اساسی پیدا کرد ولی آی سی بایوس رو با بک آپی که از بایوس گرفته بودم دوباره ریست کرد و یه خازن کارت گرافیک که ترکیده بود رو عوض کردو خدا روشکر درست شد.
بازم شکر .

kiana82
05-12-2012, 22:48
من آپگريد بايوس Phoenix-Award رو مي خوام؟
روي كامپيوتر من ويندوز ايكس پي نصب شده.

MESI08
30-12-2012, 09:44
دوستان من اومدم بایوسمو آپدیت کنم رفتم تو سایت گیگا مدل مادربوردمو زدم p31ds3l بعدش 10 تا گزینه اومد f1,f2,.......f10a حالا کدومشو دانلود کنم همشونو؟

امير موسر
30-12-2012, 11:40
دوستان من اومدم بایوسمو آپدیت کنم رفتم تو سایت گیگا مدل مادربوردمو زدم p31ds3l بعدش 10 تا گزینه اومد f1,f2,.......f10a حالا کدومشو دانلود کنم همشونو؟

توضیحاتش رو هم نوشته که هر کدوم چیکار میکنه ! تاریخ هم زده میتوی جدیدترین رو بگیری اگر لازم داری !

Hassan_aku
26-02-2013, 21:22
سلام دوست عزیز قبلش بگم اگه گارانتی داره ( که البته فکر نکنم !!) ببرش گارانتی ولی اگه نداره این راهو تست کن

1- یه فلاپی دیسک bootable میسازی
2- برنامه بایوستو از اینجا بگیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3- این برنامه رو از اینجا بگیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید 4- حالا این دوتا فایل رو داخل فلاپی بوتی که ساختی کپی کن

5- توی فلاپی فایل AUTOEXEC.BAT رو پیدا کن روش کلیک راست کن Edit رو انتخاب کن

6- حالا اینو به انتهای فایل اضافه کن بعد سیو کن :
7- فلاپی رو داخل فلاپی درایو بزار سیستمو روشن کن 3 - 4 صبر کن ببین جواب میگیری یا نه !

دوست عزیز من الان سیستم بالا نمیاد هیجی رو صفحه نمایش نشون نمی ده. به طور ساده تر مونیتور روشن نمیشه چراغش سبز نمیشه .مونیتور سالمه با یه کیس دیگه امتحان کردم. من کامپیوترم کارت گرافیکش انبورده. چکار کنم؟

سلام
دوستان
من تمامی فایل ها درون فلاپی گذاشتم سیستم هم 15 دقیقه هم روشن بود. جواب نداد
باز 15 دقیقه بعد روشن بود اینبار کلید HOME+CTRL هم گرفته بود. باز هم نشد

خاطر نشان میکنم در زمان روشن شدن اصلا فلاپی چراغش روشن نمیشه در صورتی که سلام می باشد و کابلاش چک کردم.
لطفا راهنمایی کنید.

Ghaioom
13-03-2013, 12:31
سلام

من میخوام بایوس این سیس رو آپ کنم با نرم افزار اطلاعاتشو در اوردم ولی تو سایتش میرم قاطی پاتی میشه نمیدونم کدوم مدله فک کنم خودش یا نرم افزاره قاطی مینویسه ! :دی

اینم عکس گرفتم:

از این لینک آپدیتشو میخوام بگیرم. درست رفتم تا اینجا رو ؟دی

لطفا یکی بگه کدوم مدله دقیق؟
ممنون.

در ضمن برای آپدیت بایوس از q-flash استفاده کنی بهتره دیگه؟ این تو خود مادربورد تو قسمت بوت هست دیگه؟ نرم افزار که نیست؟
و میتونم فایل آپدیت رو تو فلش بریزم؟ یا فلش باید قابلیت بوت داشته باشه؟ چطوریاس؟

تنکس بازم دی

EXTREME
13-03-2013, 12:47
سلام

من میخوام بایوس این سیس رو آپ کنم با نرم افزار اطلاعاتشو در اوردم ولی تو سایتش میرم قاطی پاتی میشه نمیدونم کدوم مدله فک کنم خودش یا نرم افزاره قاطی مینویسه ! :دی

اینم عکس گرفتم:

از این لینک آپدیتشو میخوام بگیرم. درست رفتم تا اینجا رو ؟دی

لطفا یکی بگه کدوم مدله دقیق؟
ممنون.

در ضمن برای آپدیت بایوس از q-flash استفاده کنی بهتره دیگه؟ این تو خود مادربورد تو قسمت بوت هست دیگه؟ نرم افزار که نیست؟
و میتونم فایل آپدیت رو تو فلش بریزم؟ یا فلش باید قابلیت بوت داشته باشه؟ چطوریاس؟

تنکس بازم دی

q-flash تو این مدل مین فقط با فلاپی است که فایل بایوس رو که هم اسم مین است روی فلاپی میریزین بعد دکمه end رو میزنید که وارد محیط q-flash بشین و بایوس رو از فلاپی brows کرده و بایوس رو آپدیت کنید

راه بعدی نرم افزار bios@ است که توی سی دی مین و سایت گیگابایت که به صورت offline هم میشه بایوس رو با brows کردن فایل بایوس آپدیت کرد

Ghaioom
13-03-2013, 13:01
q-flash تو این مدل مین فقط با فلاپی است که فایل بایوس رو که هم اسم مین است روی فلاپی میریزین بعد دکمه end رو میزنید که وارد محیط q-flash بشین و بایوس رو از فلاپی brows کرده و بایوس رو آپدیت کنید

راه بعدی نرم افزار bios@ است که توی سی دی مین و سایت گیگابایت که به صورت offline هم میشه بایوس رو با brows کردن فایل بایوس آپدیت کرد
عجیبه تو پست قبلی لینک گیگابایت رو گذاشتم سیو نشده!! الان دوباره گذاشتم.
من از اون لینک میخوام اپدیتشو بگیرم ولی موندم چه مدلی هست؟ از رو اون عکس هم قاطی کردم چون اونجوری نمیاره اون سایته! لطفا شما اوکی کن فایلشو.
ممنون

EXTREME
13-03-2013, 14:19
عجیبه تو پست قبلی لینک گیگابایت رو گذاشتم سیو نشده!! الان دوباره گذاشتم.
من از اون لینک میخوام اپدیتشو بگیرم ولی موندم چه مدلی هست؟ از رو اون عکس هم قاطی کردم چون اونجوری نمیاره اون سایته! لطفا شما اوکی کن فایلشو.
ممنون

جدیدترین ورژن بایوس f5 است و از این جدیدتر نیومده و نخواهد آمد که همین ورژن هم برای شما نصبه پس دیگه نمیشه آپدیت کرد

Ghaioom
13-03-2013, 14:55
جدیدترین ورژن بایوس f5 است و از این جدیدتر نیومده و نخواهد آمد که همین ورژن هم برای شما نصبه پس دیگه نمیشه آپدیت کردمن آپدیتشو از اون لینکی که داده بودم پیدا کردم تاریخش برای 09 هست. الان اینی که خودش داره مال 08 هست. یک ماه کمتره باید آخریشو بگیرم :دی

Ghaioom
13-03-2013, 15:47
عجیبه ها من طبق آموزش همه چی رو درست انجام دادم با q-flash ولی تاریخ آپدیت مال قبله !

من اینو دانلود کردم :

فایل 65gme775.f5 هم کپی کردم تو فلاپی آپدیت شد ولی تاریخ آپدیت عوض نشد. تاریخ اصلی 2006/08/31 هست تو اون لینک هم آخرین نسخش 2006/09/20 هست. چرا به نظر شما تاریخ آپدیت عوض نشد بعد آپدیت کردن؟!!

lord.rayden
06-04-2013, 16:57
Farshid Amin47 mishe begi chetor moshkeleto hal kardi manam in moshkelo daram Email amo mizaram Age kasi midone baram sent kone (lord.rayden12@yahoo.com) :n03:

lord.rayden
06-04-2013, 17:00
Stop: 0x000000A5 (0x00010007,0x000000f1x0x00000000.0x00000000)henga m nasbe Windows Xp to safe Abi zaher mishe emailo gozashtam age kasi midone baram sent kone chetor halesh koam! :n30:
lord.rayden12@yahoo.com

00220022
15-04-2013, 23:25
کمک
تاللببببببببببببببببببببب

00220022
15-04-2013, 23:29
سلام اقایون خواهشان کمک کنید من یک لپ تاپ hp4540 s دارم بازیو که نصب میکنی توقسمت specifications ستینگ gpu رو نوشته بد چیکارباید کنم؟

Stream
10-05-2013, 20:29
دوستان پست اول بر اساس آموزش جدیدی که سایت شهر سخت افزار منتشر کرده و مخصوص مادربرد های جدید است آپدیت شد.

MIRZASHAHAB
10-05-2013, 21:59
سلام خدمت آقای Shahryar_NEO ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
داداش این آدرسی که گفتی تو سی دی مادربرده ما نداره اینم عکسش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:n13:

Agena FX
11-05-2013, 22:49
راهنمای کامل آپدیت بایوس مادربرد های مختلف ( طبق لینکی که آرمان عزیز هم دادند ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeed.t
27-05-2013, 10:56
سلام..
مادربرد گیگا ga 8s648 روی صفحه پست ریست میشه قبل از اینکه بشه وارد بایوس شد
راهی واسه اپدیت کردن بایوسش هست؟

EXTREME
27-05-2013, 18:41
سلام..
مادربرد گیگا ga 8s648 روی صفحه پست ریست میشه قبل از اینکه بشه وارد بایوس شد
راهی واسه اپدیت کردن بایوسش هست؟

اگه نتونید وارد بایوس بشین راهی جز پروگرمر نیست این مشکل هم فقط مربوط به بایوس نمیشه و علت های زیادی میتونه باشه شما باید با یک باتری مین دیگه تست کنید و قطعاتی که در post screen چک میشوند را چک کنید مثل رم گرافیک و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید
کابل هارد رو بکشین و دوباره تست کنید درست نشد مشکمل از طرف مین است

saeed.t
28-05-2013, 13:52
اگه نتونید وارد بایوس بشین راهی جز پروگرمر نیست این مشکل هم فقط مربوط به بایوس نمیشه و علت های زیادی میتونه باشه شما باید با یک باتری مین دیگه تست کنید و قطعاتی که در post screen چک میشوند را چک کنید مثل رم گرافیک و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید
کابل هارد رو بکشین و دوباره تست کنید درست نشد مشکمل از طرف مین است

سلام ..ممنون از جوابتون...رم و هارد و گرافیک و پاور رو تست کردم روی یک مین دیگه سالم هستند..هزینه پروگرم چقدر هست؟

saeid2937
30-05-2013, 18:18
سلام دوستان عزیزم کسی طریقه آپدیت مادربرد Albatron رو بلده خبرم کنه ؟؟؟پ

EXTREME
30-05-2013, 22:10
سلام ..ممنون از جوابتون...رم و هارد و گرافیک و پاور رو تست کردم روی یک مین دیگه سالم هستند..هزینه پروگرم چقدر هست؟

پروگرمر خیلی گرونه بالای 700 باید باشه فکرکنم
هزینه پروگرمر کردن رو هم نمیدونم

nero360
24-07-2013, 12:44
سلام منم مدل مادربردم asus p5w dh deluxe هست میخام بایوسو آپ کنم و ویندوزم 7 هست ولی تو سایت ایسوس تا ویستا رو گاشته چیکار کنم؟؟

magneticboy
05-08-2013, 18:05
سلام
من سیستمم مشکلی داری که به محض اینکه برق یک لحظه قطع و وصل کنه و سیستمم ریست بشه دیگه پورت های یو اس بی رو نمیشناسه تا باطری بایوس رو در بیارم بعد از چند دقیقه جا بزنم تا درست بشه
اما سیستم بصورت معمول خاموش روشن بشه هیچ مشکلی نداره.
میخوام بدونم با آپدیت بایوس این مشکل برطرف میشه یا از جای دیگه است ؟

alofak
08-08-2013, 12:48
سلام اپدیت بایوس بورد abit رو میخوام بعدشم دارم با TNM بایوس رو پروگرام میکنم مرسی

saeid2937
05-10-2013, 13:18
آموزش آپدیت بایوس مادربرد های biostar هم میشه بذارین ممنون میشم

smd9782
13-10-2013, 12:13
سلام دوستان
من اپدیت بایوس abit an52 رو میخوام ، کسی داره برام بفرسته ؟
ممنون میشم

prskh13
24-10-2013, 15:53
سلام.آپدیت بایوس مادربورد albatron k8sli-am2 رو میخوام.کسی میتونه لینک بهم بده.هرچی سرج کردم چیزی پیدا نکردم حتی تو خوده سایت مادربورد
.ممنون

rezarrrr
15-11-2013, 08:54
سلام
مادر برد من ecs p33ta هست
جدیدا یه رم 2 به رم قبلیم اضافه کردم
با نرم افزار cpu_zکه نگاه میکنم تو مشخصات کل رو(با رم قبلی سر جمع)4 گیگ میشناشه ولی تو خود کامپیوتر 2 گیگ رو نشون میده و من فقط میتونم از 2 گیگ استفاده کنم
به نظرتون با اپدیت بایوس مشکل حل میشه؟
به نظرتون بهتره بدم بیرون این کار رو برام بکنن یا راحته؟

andymedadian
15-11-2013, 16:40
لطفا سایت آبدیت مادربرد آلباترون را قرار دهید.با تشکر.منتظرم

mer5ad
19-11-2013, 22:53
سلام.
من مادربوردی دارم با این مشخصات و لطفا اگر امکانش هست، روش آپدیت کردن بایوس این مادربورد رو توضیح بدید!
ممنون!