PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش كامل آپديت بايوس براي تمام مادربورد ها !

صفحه ها : 1 [2] 3

NΣVΣRHOOD
01-07-2008, 21:46
با سلاممن امروز میخواستم بایوس مادربرد سیستممو ( ASUS P4U800-X) از طریق نرم افزار خودش آپدیت کنم، ولی بعد از دانلود فایل زیپ آپدیت 8 مگا بایتی ، و آنزیپ کردن،واجرای اون توسط خود برنامه ، چند تایی ارور داد که از دوستان میخوام منو راهنمایی کنن.عکسهای ارورهارو آپ کردم و به ترتیب در زیر قرار دادم.[/code]
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید [code] آپدیت کردن بایوس خیلی واسم مهمه.میدونین چرا؟؟؟راستش از همون روز اولی که سیستمو خریدم هر وقت ویندوز XP سرویس پک 2 رو روش نصب میکنم مرتب هنگ میکنه ولی با سرویس پک 1 اصلا مشکلی ندارم و خیلی ازش راضیم. تمام قطعات ( غیر از مادربرد ) هم عوض کردم ولی بازم همین مشکل رو داشت. این مشکل رو با خیلیا در میون گذاشتم و نظرشون این بود که مادر برد رو آپدیت کنم.حالا میخوام این کارو کنم که نمیشهشما یه راهی جلوی پام بزارین.ممنون

javadshahvand
02-07-2008, 10:25
با سلاممن امروز میخواستم بایوس مادربرد سیستممو ( ASUS P4U800-X) از طریق نرم افزار خودش آپدیت کنم، ولی بعد از دانلود فایل زیپ آپدیت 8 مگا بایتی ، و آنزیپ کردن،واجرای اون توسط خود برنامه ، چند تایی ارور داد که از دوستان میخوام منو راهنمایی کنن.عکسهای ارورهارو آپ کردم و به ترتیب در زیر قرار دادم.[/code]
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید [code] آپدیت کردن بایوس خیلی واسم مهمه.میدونین چرا؟؟؟راستش از همون روز اولی که سیستمو خریدم هر وقت ویندوز XP سرویس پک 2 رو روش نصب میکنم مرتب هنگ میکنه ولی با سرویس پک 1 اصلا مشکلی ندارم و خیلی ازش راضیم. تمام قطعات ( غیر از مادربرد ) هم عوض کردم ولی بازم همین مشکل رو داشت. این مشکل رو با خیلیا در میون گذاشتم و نظرشون این بود که مادر برد رو آپدیت کنم.حالا میخوام این کارو کنم که نمیشهشما یه راهی جلوی پام بزارین.ممنون

8 مگا بایت فایل آپدیت بایوس:18: حجم فایل بیشتر از 250 کیلو بایت نیست

NΣVΣRHOOD
02-07-2008, 11:49
والا همون طوریکه گفتم از طریق برنامه آپدیت مادربرد و گزینه download bios from the internet ، برنامه یه فایل زیپ با نام AsusUpdt_V71401.zip و حجم 8 مگابایت توی My Documents سیستمم ذخیره کرد که محتویات اونو در عکس زیر نشون دادم.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنم این فایل رو آنزیپپ کردم و دوباره وارد برنامه آپدیت شدم و روی Update Bios From the file کلیک کردم مسلماً یه پنجره باز شد که باید از طریق اون وارد این پوشه با این همه فایل میشدم.وقتی وارد این پوشه شدم تنها یک فایل رو میتونستم open کنم و اون هم layout.bin بود،و بعد از open کردن اون فایل ،ارورهایی که عکسشو تو پست قبلیم نشون دادم میومد.نظرتون چیه؟کجای کارم اشتباه بوده؟؟؟منتظر جواباتون هستم.

NΣVΣRHOOD
03-07-2008, 20:26
همچنان منتظر جواب شما عزیزان هستم

sinaset
06-07-2008, 15:20
سلام دوستان
یه سوالی داشتم خدمت دوستان
ببخشید اگر من باس مادربوردم رو عوض کنم بعد از تعویض ویندوز و یا دراوردن باطری کیس و یا فرمت و یا جابجای قطعات ایا این اطلاعات از ببین خواهد رفت و باید از دوباره باس رو نصب کنم یا که نه یه بار زدیم برای همیشه باقی می ماند؟:20::10::11:

Aref_2008
06-07-2008, 16:01
سلام دوستان
یه سوالی داشتم خدمت دوستان
ببخشید اگر من باس مادربوردم رو عوض کنم بعد از تعویض ویندوز و یا دراوردن باطری کیس و یا فرمت و یا جابجای قطعات ایا این اطلاعات از ببین خواهد رفت و باید از دوباره باس رو نصب کنم یا که نه یه بار زدیم برای همیشه باقی می ماند؟:20::10::11:
سلام :11:
نه عزیز بایوس با در آوردن باطری و عوض کردن ویندوز وقطعات پاک نمیشه.

intel_gigabit
06-07-2008, 17:26
من می خام بایاس مادر بورد asus p5b delux رو update کنم
1 سوالی دارم
تو قسمت ورژنا حدود 20 تا update هست که آخریش ماله همین هفته پیشه
حالا سوالی که دارم اینه اگه همین آخریرو بریزم همه مشکلاتی که تو نسخه های قبلیشم هست برطرف میشه
یا باید یکی یکی از اول همرو که 20 تاست به ترتیب بریزم؟!

Stream
06-07-2008, 17:29
من می خام بایاس مادر بورد asus p5b delux رو update کنم
1 سوالی دارم
تو قسمت ورژنا حدود 20 تا update هست که آخریش ماله همین هفته پیشه
حالا سوالی که دارم اینه اگه همین آخریرو بریزم همه مشکلاتی که تو نسخه های قبلیشم هست برطرف میشه
یا باید یکی یکی از اول همرو که 20 تاست به ترتیب بریزم؟!
همیشه فقط کافیه به آخرین نسخه آپدیت کنید. (لازم نیست بقیه نسخه ها نصب بشن)

NΣVΣRHOOD
06-07-2008, 21:55
ببخشید ها قصد بی ادبی ندارم ولی این سوالاتی که دوستان جواب اونارو میدن، سوالات واقعا پیش پا افتاده ای هستن.من توی دو تا از پستام به صورت جامع و کامل یه سوال پرسیدم الانم یک هفتس که منتظر جوابم ولی دریغ از یه جواب.بی خیال...فردا میرم مادر بردمو عوض میکنم خودمو راحت میکنم.خداییش من موندم واسه مدیر یه انجمن شدن چه چیزهایی ملاکه؟معلومات؟مهارت؟یا سواد؟ یا شایدم پست زیاد؟؟؟

Stream
06-07-2008, 22:08
ببخشید ها قصد بی ادبی ندارم ولی این سوالاتی که دوستان جواب اونارو میدن، سوالات واقعا پیش پا افتاده ای هستن.من توی دو تا از پستام به صورت جامع و کامل یه سوال پرسیدم الانم یک هفتس که منتظر جوابم ولی دریغ از یه جواب.بی خیال...فردا میرم مادر بردمو عوض میکنم خودمو راحت میکنم.خداییش من موندم واسه مدیر یه انجمن شدن چه چیزهایی ملاکه؟معلومات؟مهارت؟یا سواد؟ یا شایدم پست زیاد؟؟؟
سلام

در مورد صحبت هاتون:

دلیلی نداره من یا همکاران که به اصطلاح مدیریت (یا بهتر بگم نظارت) اینجا رو به عهده داریم بتونیم به همه سوالها توی انجمن پاسخ بدیم. مسلما در درجه اول اطلاعات و در درجه دوم فرصت همه محدود است و همیشه سعی میشه با منابعی (چه منابع اطلاعاتی و چه زمان) که در دسترس هست بهترین عملکرد در انجمن پیاده بشه و این عملکرد هم هیچ وقت بدون اشکال نیست.

------------------------------------------

در مورد سوال شما: مطمئن هستید این نسخه ASUS Update از مادربورد شما و از اون نسخه بایوس پشتیبانی می کنه؟ از نسخه های قدیمی تر ASUS Update استفاده کنید. (نسخه 6)

در صورتی که مادربوردتون از ASUS EZ Flash پشتیبانی می کنه حتما بایوس رو از اون طریق آپدیت کنید.

Actros
06-07-2008, 23:17

دوست عزیز فایل بایوس حجمش 500 کیلو بایت بیشتر نیست. شما برنامه ایسوس آپدیت رو دانلود کردی
شما از لینک زیر میتونید آخرین ورژن بایوس مادربردتون رو دانلود کنید.

ضمنا آخرین بایوسی که برای مادربرد شما عرضه شده تاریخش 15/7/2005هست که نسخه بتا هست. شما اونو نگیر
ورژن 1007 رو بگیر

NΣVΣRHOOD
07-07-2008, 10:58
دوست عزیز فایل بایوس حجمش 500 کیلو بایت بیشتر نیست. شما برنامه ایسوس آپدیت رو دانلود کردی
شما از لینک زیر میتونید آخرین ورژن بایوس مادربردتون رو دانلود کنید.

ضمنا آخرین بایوسی که برای مادربرد شما عرضه شده تاریخش 15/7/2005هست که نسخه بتا هست. شما اونو نگیر
ورژن 1007 رو بگیر
با سلام...
همه کارایی رو که گفتین انجام دادم و مادر برد رو آپدیت کردم.الان نیم ساعتی هم میشه که ویندوز XP سرویس پک 2 روی سیستمم نصب کردم.دیگه هنگ نمیکنه و برنامه هایی مثله فتوشاپ که قبلا هنگ میکردن الان دیگه هیچ مشکلی ندارن.همه اینارو مدیون شما هستم.راستش بعدازظهر میخواستم برم یه مادر برد بخرم ولی با کمک شما ذوست عزیز مشکلم حل شد.شما به صورت مختصر و مفید مشکل منو حل کردین(
قابل توجه بعضی از مدیران محترم که میگفتن فرصت همه اعضا محدوده).
امیدوارم هر چی از خدا میخوای بهت بده و همیشه در راستای کمک به هم نوع قدم برداری...:11:

sinaset
08-07-2008, 18:01
سلام دوستان
اقا یه چیزی در مورد ناسازگاری کارت گرافیک 4870 با باس پیدا کردم بببین چی می گه (اونیه که خارجی بلدن)
How to recover ATI Radeon HD 4870 from bad BIOS flash

تویه این صفحه

Stream
08-07-2008, 18:09
سلام دوستان
اقا یه چیزی در مورد ناسازگاری کارت گرافیک 4870 با باس پیدا کردم بببین چی می گه (اونیه که خارجی بلدن)
How to recover ATI Radeon HD 4870 from bad BIOS flash

تویه این صفحه

این مسئله به تغییرات بایوس کارت گرافیک برمی گرده و هیچ ارتباطی با مادربورد یا ناسازگاری نداره.

قضیه هم به سایز بایوس 4870 برمی گرده که به خاطر استفاده از حافظه های GDDR5 و نیاز به حافظه بیشتر برای ذخیره تایمینگ چیپهای حافظه از بایوس با حجم بالاتری استفاده کرده که برنامه های فلش کردن بایوس نمی تونستند این حجم اضافه رو درست منتقل کنند. این اتفاق موقع قبلا هم زیاد افتاده بود و اصلا مشکل خاصی نیست.

sinaset
08-07-2008, 20:58
این مسئله به تغییرات بایوس کارت گرافیک برمی گرده و هیچ ارتباطی با مادربورد یا ناسازگاری نداره.

قضیه هم به سایز بایوس 4870 برمی گرده که به خاطر استفاده از حافظه های GDDR5 و نیاز به حافظه بیشتر برای ذخیره تایمینگ چیپهای حافظه از بایوس با حجم بالاتری استفاده کرده که برنامه های فلش کردن بایوس نمی تونستند این حجم اضافه رو درست منتقل کنند. این اتفاق موقع قبلا هم زیاد افتاده بود و اصلا مشکل خاصی نیست.
سلام ارمان جان
دستت درد نکونه
حالا می شه بفرمایید باید چه کار کنیم
ما با اپدیت خود باس درسته می شه
یا این اپدیت که در اون صفحه داده شوده رو هم باید دانلود کنیم؟:20::11:

Stream
08-07-2008, 21:02
سلام ارمان جان
دستت درد نکونه
حالا می شه بفرمایید باید چه کار کنیم
ما با اپدیت خود باس درسته می شه
یا این اپدیت که در اون صفحه داده شوده رو هم باید دانلود کنیم؟:20::11:
شما اگه قصد دستکاری بایوس این کارت رو نداشته باشید هیچ نیازی به مشاهده مطالب اون صفحه هم ندارید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sinaset
09-07-2008, 14:16
شما اگه قصد دستکاری بایوس این کارت رو نداشته باشید هیچ نیازی به مشاهده مطالب اون صفحه هم ندارید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام ارمان جان
ممنون
ولی من گیج شودم می شه یه توضیح بفرمایید
که منظورم اون سایت چیه و چی می گه ؟
ممنون می شم:10::11:

Backstreetboys
10-07-2008, 23:26
اموزش لطفا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

siavosh1
13-07-2008, 01:30
من رم corsair 4 gig twin2x4096-6400c4dhx با باس 800 گرفتم ولی وقتی رو سیستم نصب کردم سیستم روشن شد ولی نه تصویری !!
مادربوردم p5b deluxe هست . گویا اگر بایاس رو آپدیت کنم مشکل حل بشه .. در هر صورت اگر راه حلی دارید بگید واگرنه نحوه آپدیت کردن این مادربورد رو بگید.:46:

sinaset
14-07-2008, 14:18
سلام دوستان
اقا مینبورد و قطعات رسید ( البته به غیر از کارت گرافیک)
می گم حالا برنامه اپدیت باس رو نصب کردم الان منتظزر وایسادم تا فایل اپیدا رو بگیرم
حالا یک سوال حالا بعد از دنلودش کردم باید چه کار کنم؟:10::11:
منتظر ممنون می شم راهنمایی کنید

sinaset
14-07-2008, 19:23
سلام دوستان
اقا مینبورد و قطعات رسید ( البته به غیر از کارت گرافیک)
می گم حالا برنامه اپدیت باس رو نصب کردم الان منتظزر وایسادم تا فایل اپیدا رو بگیرم
حالا یک سوال حالا بعد از دنلودش کردم باید چه کار کنم؟:10::11:
منتظر ممنون می شم راهنمایی کنید
سلام دوستان
ممنون جواب رو پیدا کردم
اینم جدیدترین اپدیت مادربورد P5K SE

به تاریخ
2008.4
فقط کافیه اپدیت رو دانلود کنید و بعد برنامه ASUS UPDATE رو باز کنید و از تویه منو
UPDATE BIOS FILE به صورت خلاصه شوده
رو انتخاب کنید و ( البته قبلش اون فایلی رو که دانلود کردید رو بازش کنید )
و بعد مسیر فایل رو که قرار داده رو بهش نشون بدید و بعد دیگه ...:27:( next...)
تا پایان و بعدش کامپیوتر رو ریستارت کنید و بعد به قسمت باس برید و تنظیمات خودت رو روش اعمال کنید یا بزارید رویه دیفالت:10::11:

senator mj
17-07-2008, 11:03
سلام .
اقا کسی تا حالا بایاس الباترون را اپدیت کرده .به ما هم بگه.
من از دفترچش چیزی نفهمیدم

sinaset
17-07-2008, 12:55
سلام .
اقا کسی تا حالا بایاس الباترون را اپدیت کرده .به ما هم بگه.
من از دفترچش چیزی نفهمیدم
سلام دوست من
خوب شما برید تویه سایتش و مادربوردتون رو پیدا کنید ببیند چیزی براش هست:10::11:

H.Operator
18-07-2008, 16:02
آقا جدیدترین آپدیت بایوس برای مادربورد ASUS P4b533 چنده.........................
آقا لطفآ لینک دانلود برام بزارید.........

sinaset
18-07-2008, 16:19
آقا جدیدترین آپدیت بایوس برای مادربورد ASUS P4b533 چنده.........................
آقا لطفآ لینک دانلود برام بزارید.........
سلام دوست من ببین این مدل مادربوردته
P4B533-X (Intel 845E) Series
این ادرسشه

H.Operator
19-07-2008, 15:34
سلام دوست من ببین این مدل مادربوردته
P4B533-X (Intel 845E) Series
این ادرسشه

نه دوست من مال من اینه.......... P4B533 (Intel 845E) Series

Mahdi_Moosavi
19-07-2008, 20:05
وب سایت شهر سخت افزار اقدام به انتشار مقاله ای بسیار کامل در مورد آموزش آپدیت Bios مادربورد های مختلف کرده .

===> آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربرد ها <==== ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.
.
.
.

مطالعه این مقاله کاملآ فارسی خالی از لطف نیست

H.Operator
20-07-2008, 15:40
وب سایت شهر سخت افزار اقدام به انتشار مقاله ای بسیار کامل در مورد آموزش آپدیت Bios مادربورد های مختلف کرده .

===> آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربرد ها <==== ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.
.
.
.

مطالعه این مقاله کاملآ فارسی خالی از لطف نیست

مقاله جالبی باید باشه.....میرم بخونمش........

sinaset
31-07-2008, 14:56
سلام دوستان
اقا مینبورد من اپدیت جدیدش امد
1104
ولی نمی دونم چرا هر کاری می کنم دانلود نمی شه
می شه یه توضیح بدید
اینم لینکش
......

:10::11:

Mahdi_Moosavi
31-07-2008, 17:37
سلام دوستان
اقا مینبورد من اپدیت جدیدش امد
1104
ولی نمی دونم چرا هر کاری می کنم دانلود نمی شه
می شه یه توضیح بدید
اینم لینکش
......

:10::11:

مثل اینکه لینک هاش خرابه ... من هم نتونستم دانلود کنم !

هوشنگ پیشدادی
03-08-2008, 18:24
سلام بر همه ی دوستان . من یه MOTHER BOARD دارم که روش نوشته D33007 . دوستم برای امتحان می خواست بایوس رو آپدیت کنه و با یه نرم افزار تحت ویندوز بایوس رو خوند (که بعنوان یه فایل bin توی my document ذخیره شد)و دوباره با همون نرم افزار فایل رو توی bios ریخت ولی وقتی restart کردیم دیگه سیستم بالا نیومدو پیغام می داد pleas insert system disk in drive A
و پیغام دیگه هم می داد که BIOS CHEKSUM error

در ضمن روی چیپ بایوس نوشته بود :
SST
MPF
39SF020A
704C-NH
0201058A
و روی مادر بورد هم علاوه بر D33007 یک گوشه ی دیگه هم نوشته بود VI II
حالا سوال من اینه که :
اولا باید چیکار کنیم ؟ایا نیاز به آپدیت بایوس داریم ؟
دوم چطور باید آپدیت کنیم ؟ (البته من هنوز آموزش رو نخوندم ولی تا شب حتما می خونم )فقط اگه این مین بورد نکته خاصی داره لطف کنید بگید؟
سوم : آیا اسم مادر بورد ما همین "D33007 " هست یا اینکه ما اشتباه کردیم و اسم دیگه ای داره ؟
چهارم : اگه اسم مادر بورد درسته ما از کجا می تونیم فای آپدیت bios رو پیدا کینم ؟

Lord_theOne
03-08-2008, 22:04
با برنامه CPU z يا PC Wizard مي توني اسم مادربردت را پيدا كني البته روي بردشم مي زند

sokote mordab
04-08-2008, 10:48
سلام
من بایوس را اپدیت کردم خواستم مزایا اپدیت کردن بایوس را بدانم ممنون

Lord_theOne
04-08-2008, 10:50
سايت سازندش نوشته براي چي آپديت را گذاشته توضيح داده هر مادربردي فرق فوكوله

هوشنگ پیشدادی
04-08-2008, 16:50
با برنامه CPU z يا PC Wizard مي توني اسم مادربردت را پيدا كني البته روي بردشم مي زند

کامپیوتر هارد و cd drive رو نمی شناسه . تنها چیزی رو که می شناسه فلاپی درایو هست . حتی توی setup هم نمی رود.
روی مادر بورد هم هیچی ننوشته . فقط نوشته D33007 .

هوشنگ پیشدادی
04-08-2008, 16:55
سلام بر همه ی دوستان . من یه MOTHER BOARD دارم که روش نوشته D33007 . دوستم برای امتحان می خواست بایوس رو آپدیت کنه و با یه نرم افزار تحت ویندوز بایوس رو خوند (که بعنوان یه فایل bin توی my document ذخیره شد)و دوباره با همون نرم افزار فایل رو توی bios ریخت ولی وقتی restart کردیم دیگه سیستم بالا نیومدو پیغام می داد pleas insert system disk in drive A
و پیغام دیگه هم می داد که BIOS CHEKSUM error

در ضمن روی چیپ بایوس نوشته بود :
SST
MPF
39SF020A
704C-NH
0201058A
و روی مادر بورد هم علاوه بر D33007 یک گوشه ی دیگه هم نوشته بود VI II
حالا سوال من اینه که :
اولا باید چیکار کنیم ؟ایا نیاز به آپدیت بایوس داریم ؟
دوم چطور باید آپدیت کنیم ؟ (البته من هنوز آموزش رو نخوندم ولی تا شب حتما می خونم )فقط اگه این مین بورد نکته خاصی داره لطف کنید بگید؟
سوم : آیا اسم مادر بورد ما همین "D33007 " هست یا اینکه ما اشتباه کردیم و اسم دیگه ای داره ؟
چهارم : اگه اسم مادر بورد درسته ما از کجا می تونیم فای آپدیت bios رو پیدا کینم ؟

خواهش می کنم یکی کمک کنه . بایوس من پریده . و حتی توی ستاپ هم نمی ره . هارد و CD DRIVE هم نمی شناسه . تنها چیزی که می شناسه فلاپی درایو هست . چطور می تونم آپدیتش کنم . من حتی مارک مادر بورد رو هم نمی دونم .
1- از کجا می تونم مارک مادر بورد را پیدا کنم؟
2- چطور می تو نم فایل بایوس رو پیدا کنم ؟
3- چطور می تونم بایوس رو آپدیت کنم؟

kajdomshah
05-08-2008, 09:19
سلام.مادر برد من a8ne ایسوز هست.چند وقته وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم و مثل همیشه دکمه ی delرو میزنم که بره تو تنظیمات بایاس .کامپیوتر خاموش میشه و هیچ راهی برای ورود به setup بایاس ندارم.البته ویندوز بالا میاد و مثل همیشه بی مشکل کار میکنه.باطری رو هم یکی دو بار در اوردم اما درست نشد.لطفا کمکم کنید

kajdomshah
05-08-2008, 14:16
الان بایاس رو آپدیت کردم اما باز وقتی del رو میزنم که برم تو setupبایاس .کامپیوتر خاموش میشه!!!!!!!!!!!!!!خیلی عجیبه.لطفا کمک

Lord_theOne
05-08-2008, 14:58
هوشنگ برنامه Cpu z را اجرا كن در تب مادربرد مشخصات مادربرد را زده يا با برنامه PC wizard يك عكسي برام بزار قسمت مادربردش

هوشنگ پیشدادی
06-08-2008, 10:09
هوشنگ برنامه Cpu z را اجرا كن در تب مادربرد مشخصات مادربرد را زده يا با برنامه PC wizard يك عكسي برام بزار قسمت مادربردش

دوست عزیز من گفتم که فقط فلاپی درایو بالا می آد و در نتیجه فقط برنامه های تحت داس رو می تونم اجرا کنم .

kajdomshah
06-08-2008, 15:18
بابا یکی جواب ما رو هم بده.مر20

Lord_theOne
08-08-2008, 14:50
از برنامه هاي تحت داس استفاده كن براي نمايش مادربرد

kajdomshah
08-08-2008, 16:59
مثل چه برنامه هایی؟

Amin_Mokari
10-08-2008, 00:57
لطفا اپدیت مادربرد ابیت رو بذارید il9pro & ib9

Lord_theOne
10-08-2008, 04:28
باياسش AMI هست يا Award?

javadshahvand
10-08-2008, 07:58
لطفا اپدیت مادربرد ابیت رو بذارید il9pro & ib9

kajdomshah
10-08-2008, 10:34
)از برنامه هاي تحت داس استفاده كن براي نمايش مادربرد(
award

sinaset
10-08-2008, 15:18
سلام دوستان
جدیدترین نسخه اپدیت مادربورد ASUS p5k se که چند وقت پیش لینکش خراب بود الان درست شده
در ضمن لینک گلوباد..
1104

خدا حافظ

TENSHINHAN
11-08-2008, 11:55
با سلام به همگی این اولین پست من است خوب من میخواهم یک قطعه جدید بگیرم و به احتمال زیاد از طرف مادربردم شناخته نمیشود طبق تتحقیقاتی که کردم باید بایوس مادربرد خود را آپدیت کنم حالا من مشخصات مادربرد و بایوس خودم را میگم و راهنمایی بنده از شما دوستان ... نام و مدل مادربرد من : SHUTTLE مدل مادربرد : MV43VN در مورد بایوس هم با استفاده از برنامه System Information خود ویندوز به نتیجه زیر رسیدم : BIOS Version/Date American Megatrends Inc. 07.00T, 2001/04/02 حالا فایل بایوس و چگونگی آپدیت بایوس این مادربرد را لطفاً توضیح دهید . با تشکر ....

best64god
11-08-2008, 18:40
میخواستم ببینم اگر بایوس را آپدیت نکنم چه مشکلاتی پیش میاد. چون من گیم نت دارم و چند روز است که یکی از سیستم هایم راباید چندبار ریسیت کنم وبعد خاموش تا سیستم بالا بیاد تا میخواد بره توی ویندوز سیستم روشنه ولی مانیتور خاموش میشه وبعضی موقع ها بعد از روشن شدن مانیتور خاموشه ولی فن پاور و سی پیو روشن قطعاتم عوض کردم ولی بازم اینجوری
یعنی از آپدیت مادربورده یانه مینم ایسوزه از همون پی 5 اگه میشه جوابم رابدید.خییلی ممنون.

javadshahvand
11-08-2008, 18:43
میخواستم ببینم اگر بایوس را آپدیت نکنم چه مشکلاتی پیش میاد. چون من گیم نت دارم و چند روز است که یکی از سیستم هایم راباید چندبار ریسیت کنم وبعد خاموش تا سیستم بالا بیاد تا میخواد بره توی ویندوز سیستم روشنه ولی مانیتور خاموش میشه وبعضی موقع ها بعد از روشن شدن مانیتور خاموشه ولی فن پاور و سی پیو روشن قطعاتم عوض کردم ولی بازم اینجوری
یعنی از آپدیت مادربورده یانه مینم ایسوزه از همون پی 5 اگه میشه جوابم رابدید.خییلی ممنون.

مشخصات دقیق سیستم رو بگید؟ احتمال خرابی پاور زیاده

best64god
11-08-2008, 20:26
مشخصات دقیق سیستم رو بگید؟ احتمال خرابی پاور زیاده
سلام دوست من .
مشخصات سیستمم.
مادربوردم P5KPL ASUS
رم دوتا KING STON 512
CPU:INTEL3.2
VGA:8500.512
H.D.D 160 SATA 2
بجز مادر بورد و هاردم سی پی یو وگرافیک و رم راعوض کردم . این مشکل تازه روسیستمم اومده .سیستمم روشن میشه ولی بوق تست قطعات رو نمی زنه.اگه میشه راهنماییم کن.:11:

javadshahvand
11-08-2008, 20:31
سلام دوست من .
مشخصات سیستمم.
مادربوردم P5KPL ASUS
رم دوتا KING STON 512
CPU:INTEL3.2
VGA:8500.512
H.D.D 160 SATA 2
بجز مادر بورد و هاردم سی پی یو وگرافیک و رم راعوض کردم . این مشکل تازه روسیستمم اومده .سیستمم روشن میشه ولی بوق تست قطعات رو نمی زنه.اگه میشه راهنماییم کن.:11:

سیستمت بدون پاور کار میکنه؟

TENSHINHAN
12-08-2008, 07:54
کسی نیست جواب من رو بده کارم گیره ؟

best64god
12-08-2008, 09:01
سیستمت بدون پاور کار میکنه؟
اگه پاور نباشه کار نمی کنه که .به نظر شما پاور راباید عوض کنم.

javadshahvand
12-08-2008, 19:34
اگه پاور نباشه کار نمی کنه که .به نظر شما پاور راباید عوض کنم.

100در 100 یک پاور مناسب برای سیستمت باید تهیه کنی چون تو مشخصاتی که داری سیستمت پاور نداره

aliani
20-08-2008, 19:53
سلام
من مادربورد 945p-s3 هست ميخواستم بپرسم چجوري بايوسش رو آپديت كنم .
در ضمن فايل آپديت رو دان كردم.

javadshahvand
20-08-2008, 19:58
سلام
من مادربورد 945p-s3 هست ميخواستم بپرسم چجوري بايوسش رو آپديت كنم .
در ضمن فايل آپديت رو دان كردم.

reb
20-08-2008, 20:18
برای من دو مدل هست کدومو انتخاب کنم؟

GA-P35-DQ6 (rev. 1.0) GA-P35-DQ6 (rev. 1.1)

gamekhor2007
21-08-2008, 06:36
آپدیت کردن بایوس چه تاثیری داره؟

javadshahvand
21-08-2008, 10:06
آپدیت کردن بایوس چه تاثیری داره؟

javadshahvand
21-08-2008, 10:06
برای من دو مدل هست کدومو انتخاب کنم؟

GA-P35-DQ6 (rev. 1.0) GA-P35-DQ6 (rev. 1.1)

آخرین نسخه 1.1

gamekhor2007
21-08-2008, 11:27
جدیدترین Bios برای GIGA-MA69G-S3H رو میشه بزارید

javadshahvand
21-08-2008, 15:45
جدیدترین Bios برای GIGA-MA69G-S3H رو میشه بزارید

mojtaba_sa
26-08-2008, 16:10
سلام
مادر بورد من matrix a3 هستش اسم بايوس هم اينه phoenix- award BIOS v 6.00PG an energy star ally
البته اونايي كه نوشته بود منم نوشتم . حالا اگه كمك كنيد ممنون ميشم
در ضمن اگه بگيد مين بورد چيه و كجاي مادر بورد هست و كارش چيه ممنون ميشم. منتظرم
معذرت ميخوام از كجا بايد بفهمم مادر بوردم تا چه مقدار سي پي يو ساپورت ميكنه....ممنونم
يا علي

reb
26-08-2008, 16:16
سلام
مادر بورد من matrix a3 هستش اسم بايوس هم اينه phoenix- award BIOS v 6.00PG an energy star ally
البته اونايي كه نوشته بود منم نوشتم . حالا اگه كمك كنيد ممنون ميشم
در ضمن اگه بگيد مين بورد چيه و كجاي مادر بورد هست و كارش چيه ممنون ميشم. منتظرم
يا علي
اینا هردوشون یکی هستن:31:

newmusic
26-08-2008, 16:29
من تمام ابدیتهای بوردم رو از سایت اصلی دانلود کردم
میدونم که برای شروع ابدیت بایوس باید رو فلاپی بریزم ولی سیستم من فلاپی خوان نداره .و میخوام رو فلش مموری بریزم لطفا توضیح بدین چه جوری مموری رو بوت کنم
تو دفترچه بورد نوشته برای بوت کردن مموری باید یه پلاگین نصب بشه و بعد تو بایوس ستای گزینش فعال شه من از کجا باید اون پلایگن رو نصب کنم
بوردم:p4s8x-mx

mojtaba_sa
26-08-2008, 19:31
اینا هردوشون یکی هستن:31:
يعني چي پس چرا ميگن مينت چيه مادر بردت چيه ؟؟ منم يه بار به يكي گفتم مين همون مادر برد هستش بهم خنديد ...!!!
در مورد سوال اول من رفتم سايت ماتريكس كامپيوتر كو ولي خبري از بايوس نبود ولي هر جا نگاه ميكردي نوشته بود اينتل . ببينم ماتريكس از محصولات اينتل هستش ؟؟ اگه كسي آخرين ورژن بايوس اين مدل رو داره واسه ما هم بذاره ممنون ميشيم يا آدرس دانلودشو بذاره در ضمن يه برنامه داخل سي دي مادر برد به نام وين فلش هست كه وقتي بازش ميكني برنامه آپديت بايوسه......كسي نگفت تا چه مقدار سي پ يو ساپورت ميكنه ؟؟ نوشته هاي كامل مدل:

SOCKET 478 FOR INTEL P4
INTEL 865PE & ICH5
1 * AGP 8X, /5 * PCI
2 * SERIAL ATA
ALC655 6-CHANNEL AUDIO
LAN 10/100 MBPS
FSB 800/ DUALDDR400
ATX
شرمنده ما بي سواديم ديگه:10:
يه جوانمرد پيدا بشه جواب ما رو بده
يا علي

king-hitler
27-08-2008, 17:45
سلام من اپگرید
GA-945PL-S3
رو میخام
اینم اطلاعاتش
اگه میشه حتما بگین چه طوری این کارو کنم
این اپگرید چه کاری میکنه
BIOS Date: 02/12/07
BIOS Type: Award Modular BIOS v6.00PG
BIOS ID: 02/12/2007-I945-6A79TG0GC
OEM Sign-On: Intel 945 BIOS for 945PL-S3 FB
Chipset: Intel 2770 rev 2

هوشنگ پیشدادی
28-08-2008, 12:32
مادر بورد من روشن می شه (یعنی cpu روشن می شه ) اما هیچ تصویر و نوشته ای نمی اد . فلاپی درایو رو هم نمی شناسه . آیا بایوس پریده ؟ اگه بایوس پریده با توجه با اینکه فلاپی درایو هم نمی شناسه چطوری میتو نم آپدیتش کنم ؟

king-hitler
29-08-2008, 17:22
اهای کسی نیست جواب مارو بده

useful
29-08-2008, 21:51
ورژن سخت افزاری مادر برد شما چیست؟
پایین سمت راست مادربرد را نگاه کنید یکی از اینها باید باشه
rev.1.0
rev.2.0
rev.3.x

panther99
30-08-2008, 21:20
آقا مادر برد سيستم من شاتل Mv43pn هست . ميخواستم آخرين آپديت و نحوه آپديت اون رو بهم بگيد . ممنون ميشم ازتون .

king-hitler
01-09-2008, 11:12
ورژن سخت افزاری مادر برد شما چیست؟
پایین سمت راست مادربرد را نگاه کنید یکی از اینها باید باشه
rev.1.0
rev.2.0
rev.3.x
--------------------------
مال من rev.2.0
اقا کمک کنید دیگه

king-hitler
01-09-2008, 11:19
سلام من اپگرید
GA-945PL-S3
رو میخام
اینم اطلاعاتش
اگه میشه حتما بگین چه طوری این کارو کنم
این اپگرید چه کاری میکنه
BIOS Date: 02/12/07
BIOS Type: Award Modular BIOS v6.00PG
BIOS ID: 02/12/2007-I945-6A79TG0GC
OEM Sign-On: Intel 945 BIOS for 945PL-S3 FB
Chipset: Intel 2770 rev 2

هوشنگ پیشدادی
02-09-2008, 01:01
مادر بورد من روشن می شه (یعنی cpu روشن می شه ) اما هیچ تصویر و نوشته ای نمی اد . فلاپی درایو رو هم نمی شناسه . آیا بایوس پریده ؟ اگه بایوس پریده با توجه با اینکه فلاپی درایو هم نمی شناسه چطوری میتو نم آپدیتش کنم ؟

می شه لطفا جواب بدید؟
سپاس

king-hitler
03-09-2008, 08:49
همه مردن بریم یه فرم دیگه

brain
07-09-2008, 13:01
سلام ....
من صفحه اول رو تقریبا خوندم .... فقط من یه کاره دیگه کردم جز اون 3 راه ک

من برنامه asus update رو از cd مادربرد نصب کردم بعدش اجراش کردم و بعدش یه گزینه داشت get new bios frome internet رو زدمو
رفت برا دانلود ..میخواستم ببنیم راه رو درست و کامل رفتم یا نه .... در ضمن update کردنه BIOS چه تاثیری داره ؟ اگه خوبه پس بریم درایور همه سخت افزارامونو UPDATE کنیم ... یه توضیحه کوچیک بدید ممنون میشم

javadshahvand
07-09-2008, 15:00
سلام ....
من صفحه اول رو تقریبا خوندم .... فقط من یه کاره دیگه کردم جز اون 3 راه ک

من برنامه asus update رو از cd مادربرد نصب کردم بعدش اجراش کردم و بعدش یه گزینه داشت get new bios frome internet رو زدمو
رفت برا دانلود ..میخواستم ببنیم راه رو درست و کامل رفتم یا نه .... در ضمن update کردنه BIOS چه تاثیری داره ؟ اگه خوبه پس بریم درایور همه سخت افزارامونو UPDATE کنیم ... یه توضیحه کوچیک بدید ممنون میشم

مدل مادربردت چیه؟

king-hitler
07-09-2008, 17:51
استاد 10 تا پست دادیم هیچیشه جواب ندادی
پس چیکار میکنی

javadshahvand
07-09-2008, 17:54
استاد 10 تا پست دادیم هیچیشه جواب ندادی
پس چیکار میکنی

farshad_4017
07-09-2008, 18:33

مهم همچین مشکلی دارم ! مادربوردم اسوسه ! آ÷دیت کردم ، گفت که نیمشه و باید رستارت کنی ! بعد از رستارت دیگه بالا نیومد که نیومد ! من حالا چی کار کنم : ((

king-hitler
07-09-2008, 19:39

اقا ممنون
زودتر میزاشتی

king-hitler
07-09-2008, 19:49
مال منم یه بار اینطوری شد که مجبور شدم
مادربردو بفروشم

ali_ranger22
07-09-2008, 21:43
آخرین آپدیت بایوس برای مین بورد P5q چنده?؟
از کجا میشه فهمید?؟

ali_ranger22
07-09-2008, 21:44
تکراری شد!
بپاکیندش!

1&0
11-09-2008, 16:48
سلام . من یه mother board مارک gigabyte مدل GA-8IE2004 دارم که بایوسش پریده و می خوام آپدیتش کنم . فقط چند نکته هست :
1- بایوسش پریده و فقط فلاپی رو می شناسه و هیچی دیگر رو نمی شناسه . یعنی به طبع بایوس قبلی هم از بین رفته .
2- وقتی با دیسکت بوت بالا می ایم و دستورات داس از قبیل DIR یا CLS یا ...اجرا می کنم بگیر نگیر داره . یعنی بعضی مواقع این دستورات رو اجرا می کنه و بعضی مواقع اجرا نمی کنه . و مکان نما به زیردستور رفته و چشمک می زنه .
3- باید چی کار کنم ؟
خودم هم اومدم یه دیسکت bootable درست کردم و سه بایوس رو که از سایت گیگابایت گرفتم به نامهای 8ie2004.f3 ، autoexec.bat ، FLASH879.EXE توی دیسکت اضافه کردم . ولی مشکل ایجاست که دستورات داس توی این مادربورد همیشه اجرا نمی شه و بگیر نگیر داره . مثلا یک بار که می نویسم dir اجرا می شه و dir را نمایش می ده ولی دفعه ممکنه همین دستور رو اجرا نکنه . بنابراین هر وقت که دستور a:/flash879.exe 8ie2004 رو می دم هنگ می کنه و مکان نما به خط پایینی این دستور منتقل می شه و همونجا چشمک می زنه ...
توضیحاتم کامل بود؟ یا نیاز به توضیح بیشتری هست ؟

javadshahvand
11-09-2008, 17:02
سلام . من یه mother board مارک gigabyte مدل GA-8IE2004 دارم که بایوسش پریده و می خوام آپدیتش کنم . فقط چند نکته هست :
1- بایوسش پریده و فقط فلاپی رو می شناسه و هیچی دیگر رو نمی شناسه . یعنی به طبع بایوس قبلی هم از بین رفته .
2- وقتی با دیسکت بوت بالا می ایم و دستورات داس از قبیل DIR یا CLS یا ...اجرا می کنم بگیر نگیر داره . یعنی بعضی مواقع این دستورات رو اجرا می کنه و بعضی مواقع اجرا نمی کنه . و مکان نما به زیردستور رفته و چشمک می زنه .
3- باید چی کار کنم ؟
خودم هم اومدم یه دیسکت bootable درست کردم و سه بایوس رو که از سایت گیگابایت گرفتم به نامهای 8ie2004.f3 ، autoexec.bat ، FLASH879.EXE توی دیسکت اضافه کردم . ولی مشکل ایجاست که دستورات داس توی این مادربورد همیشه اجرا نمی شه و بگیر نگیر داره . مثلا یک بار که می نویسم dir اجرا می شه و dir را نمایش می ده ولی دفعه ممکنه همین دستور رو اجرا نکنه . بنابراین هر وقت که دستور a:/flash879.exe 8ie2004 رو می دم هنگ می کنه و مکان نما به خط پایینی این دستور منتقل می شه و همونجا چشمک می زنه ...
توضیحاتم کامل بود؟ یا نیاز به توضیح بیشتری هست ؟

1&0
11-09-2008, 18:20
ممنون . ولی من این مقاله را خواندم و لی در مورد سوال من چیزی نگفته . خواهش می کنم سوالم را با دقت بخوانید و جواب دهید . مشکل اصلی این ا ست که که دستورات داس توی این مادربورد همیشه اجرا نمی شه و بگیر نگیر داره . مثلا یک بار که می نویسم dir اجرا می شه و dir را نمایش می ده ولی دفعه ممکنه همین دستور رو اجرا نکنه . بنابراین هر وقت که دستور a:/flash879.exe 8ie2004 رو می دم هنگ می کنه و مکان نما به خط پایینی این دستور منتقل می شه و همونجا چشمک می زنه ...

Linux Learner
23-09-2008, 12:29
آپدیت بایوس چه تاثیری داره؟

alborz_k
23-09-2008, 13:07
آپدیت بایوس چه تاثیری داره؟

سلام.
1_اگه دماهایی که بایوس اعلام می کرده ، مشکل داشته باشه ، اون ها رو تصحیح می کنه
2_اگه مادربرد با رم کشکل داشته باشه ، ممکنه که در نسخه های بعدی بایوس این مشکل حل شده باشه
3_اگه مادربرد با پردازنده های جدید سازگار نباشه ، ممکنه با اپدیت بایوس بتونه باهاشون کار کنه
4_اگر نسخه های قبلی بایوس مشکل داشته باشند ، در نسخه های جدید اون مشکلات رو برطرف می کند.
5_کلأ آخرین نسخه ی بایوس ، برای اورکلاکینگ بهترین هست.
و000000000000000000

mehran_286
29-09-2008, 13:34
سلام و خسته نباشید به همه
مادربرد من p35هستش و در سیدیش قسمت زیر و نرم افزار زیر وجود نداره اگه خودتون نرم افزارش رو دارید برام بگزارید با تشکر
درايو سي دي :\Utility\Gigabyte\Gwum

amino12
03-10-2008, 00:22
سلام دوستان
مادربرد من soltek مدل SL-86SPE2-L هست
سایت سولتک که ظاهرا بسته شده
ممکنه راهنمایی کنید آخریم ورژن بایوسش رو از کجا می تونم دانلود کنم؟
اگه مراحل آپگریدش هم با مادربردهای قبلی فرق می کنه، لطفا یه توضیح بدید

javadshahvand
03-10-2008, 12:01
سلام دوستان
مادربرد من soltek مدل SL-86SPE2-L هست
سایت سولتک که ظاهرا بسته شده
ممکنه راهنمایی کنید آخریم ورژن بایوسش رو از کجا می تونم دانلود کنم؟
اگه مراحل آپگریدش هم با مادربردهای قبلی فرق می کنه، لطفا یه توضیح بدید

فرقی نداره

zodiyak
04-10-2008, 10:44
سلام
upgrade کردن bios چه تاثیری روی سیستم داره؟
من میخوام bios مادربردم رو upgrade کنم.
چی کار باید کنم؟
مادربردم intel هستش و مدلش D865PERL.
ممنون میشم کمکم کنید.

javadshahvand
04-10-2008, 18:03
سلام
upgrade کردن bios چه تاثیری روی سیستم داره؟
من میخوام bios مادربردم رو upgrade کنم.
چی کار باید کنم؟
مادربردم intel هستش و مدلش D865PERL.
ممنون میشم کمکم کنید.

توضیحاتش تو تاپیک مقالات هست

میتونی بری توسایت ببینی ورژن جدید مادربردت اومده یا نه:46:

zodiyak
05-10-2008, 12:20
دقیقا کجا؟
...

amino12
05-10-2008, 19:55

فرقی نداره
اما لینکش باز نمی شه!!
حالا این آخرین ورژنشه؟
ممنون...

mehran_286
22-10-2008, 21:54
دوستان من وقتی از محیط ویندوز اقدام به اپدیت بایوس میکنم ادرس یک فایل رو میخواد کدوم فایل رو ادرسش رو بدم ؟

reza1211
23-10-2008, 06:57
سلام دوستان
آپديت مادربرد asrock 4core dual-sata2 چطور بايد انجام بدم . من تو تايپيك گشتم نبود ممنون

ali_ranger22
23-10-2008, 09:52
سلام
مادر بورد من P5q هست
می خوام ببینم جدید ترین آپدیت برای بایوس این مادربورد چیه ؟
بعد اینکه الان از کجا بفهمم که ورژن بایوس چنده ؟

Stream
23-10-2008, 10:26
سلام
مادر بورد من P5q هست
می خوام ببینم جدید ترین آپدیت برای بایوس این مادربورد چیه ؟
بعد اینکه الان از کجا بفهمم که ورژن بایوس چنده ؟
با CPUZ میشه نسخه فعلی بایوس رو دید.

برای دانلود آخرین بایوس به این آدرس برید:

golmohammadi
12-11-2008, 01:38
بچه ها آپديت بردهاي الايت چجوريه ؟
و فايلهاشون كجاست؟
مدل برد من : Alite Group 945P-A

IceLord
11-12-2008, 17:03
سلام دوستان

من مادربرد Soltek SL-85ERV5-R دارم که می خوام بایاسش رو آپدیت کنم. بعد از کلی گشت و گذار فایل s85erv5.zip رو از یکی از سایت های ایرانی دانلود کردم. ولی وقتی می خوام آپدیتش کنم همون اول ارور Insufficent Memory رو میده.

حالا کسی میدونه من باید چی کار کنم؟

A m i N i m A
20-12-2008, 17:54
پس از یک کار احمقانه و بعد از اون 8 ماه انتظار چاره ای ندارم که بیام این جا سوالم رو مطرح کنم. خواهش دارم کمک کنید دوستان و اساتید.
من بایوس مادربرد k8n msi v2.0 754 pin رو آپدیت کردم. (8 ماه پیش). سیستم ری استارت شد و با شکل و شمایل بایوس جدید بالا اومد. یکم کار کردم و دوباره ری استارت کردم. ولی... خدای من... دیگه بالا نیومد! انگار یه چیزی تو گلوش گیر کرده بود بدبخت! تمام چراغ های case چشمک میزدن و هیــــــــچ اتفاقی نمی افتاد. هیچ تصویری هم نداشتم. بردمش اونجایی که خریده بودیم (آشناست) فرستادش تهران واسه گارانتیش. بعد از 8 ماه کشمکش آخرش گفتن مادربردت درست نشده، لاشش رو یکی بیاد ببره! خدای من!
این دوست ما میگه اگه بخوای سیستم جدید بگیری تمام چیزاتو باید عوض کنی، تکنولوژی عوض شده. من cpu amd 2600sempron دارم. این مادربردم هم دیگه گیر نمیاد. نمیدونم چیکار کنم. اگه دست دومش رو هم کسی داره من میخرما!
راهی چیزی به نظرتون نمیرسه؟!
ممنون. شب یلدا هم خوش بگذره.

mr bahram
21-12-2008, 20:42
سلام
من مدل مینبردم k8t890m2ab foxconn هستش میشه بگید آپدیت جدید داره یا نه من گشتم چیزی نیافتم
اگه جوابمو بدبد ممنون میشم

HRN
19-01-2009, 01:15
سلام:
يك مادر بورد هست كه پسورد داره ميخوام ببينم اگه بايوسش رو فرمت كنم پسوردش ميپره اگه ميپره چجوري بايد فرمتش كنم چون نميزاره وارد ستاپ و سيستم بشم؟
ميشه يك جوري وسلش كنم به كامپيوتر ديگه؟
ممنون

saeed__d
29-01-2009, 14:10
بچه ها آپديت بردهاي الايت چجوريه ؟
و فايلهاشون كجاست؟
مدل برد من : Alite Group 945P-A

سلام دوست عزیز من هم مثله مادربرد شما دارم چند روز پیش بایوسشو آپدیت کردم تبدیل شد به 945p \ la
یعنی یک درجه بالاتر رفت ولی هیچ گزینه ای اضافه نشده و تو آورکلاک کردن cpu هم تاثیری نداره تنها چیز جدیدش اینه که سی پی یو
Support intel CPU E2160 & E1200
رو هم ساپورت می کنه که این می تونه مهمترین خاصیت آپدیت کردن بایوس باشه .
من هم یک سوال دارم از بچه و دوستان عزیز
می خواستم بدونم می شه بایوس مادربرد مدل بالاتر رو بر روی بایوس سیستم آپدیت کنم یا نه
برای دانلود بایوس مادربردت از سایت زیر استفاده کن
برای اینکه مطمعن باشی که حرفام درسته مشخصه این مادربرد داشتن دو تا اسلت کارت گرافیک pci experess که رویه جعبه این مادربرد درباره تکنولوژی کراس فایر هم نشون داده

fait_fast
31-01-2009, 01:56
سلام شما version ویندوز را عوض کنید

Hassan_aku
19-02-2009, 14:57
سلام بر تمامی دوستان

دوستان من بایوس کامیوترم رو اپدیت کردم اما وقتی ریسیت شد دیگه نیومد بالا خبری از بوق نبود.
حتی مانیتور هم روشن نمیشه

تو رو خدا کمک کنید
مدل مادر بوردم هم گیگا می باشد
8s651mp-RZC

javadshahvand
19-02-2009, 15:56
سلام بر تمامی دوستان

دوستان من بایوس کامیوترم رو اپدیت کردم اما وقتی ریسیت شد دیگه نیومد بالا خبری از بوق نبود.
حتی مانیتور هم روشن نمیشه

تو رو خدا کمک کنید
مدل مادر بوردم هم گیگا می باشد
8s651mp-rzc

باید سی موس رو ریست کنی یا اینکه باطری رو چند دقیقه ای بیرون در بیار و دوبار جا بزن

majid16367
19-02-2009, 23:07
اصلا دلیل آپدیت کردن بایوس برای جی هست ؟ مگه همین بایوس فعلی چه اشکالی داره ؟
مثلا برای من که asrock هست و حدود 1 سالی میشه که دارم چه اتفاقی توی آپدیتش میشه که الان نمیشه ؟

Hassan_aku
20-02-2009, 10:11
باید سی موس رو ریست کنی یا اینکه باطری رو چند دقیقه ای بیرون در بیار و دوبار جا بزن

سلام
این کارو کردم ولی باز هم درست نشد
بعد فهمیدم بایوس یه مادر بورد دیگه رو آپدیت کردم مدل 8s651mrzc ولی در صورتی مدل مادر برد من 8s651mprzc می باشد
چکار کنم

ehsankalak
20-02-2009, 11:01
سلام دوست عزیز قبلش بگم اگه گارانتی داره ( که البته فکر نکنم !!) ببرش گارانتی ولی اگه نداره این راهو تست کن

1- یه فلاپی دیسک bootable میسازی
2- برنامه بایوستو از اینجا بگیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3- این برنامه رو از اینجا بگیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید 4- حالا این دوتا فایل رو داخل فلاپی بوتی که ساختی کپی کن

5- توی فلاپی فایل AUTOEXEC.BAT رو پیدا کن روش کلیک راست کن Edit رو انتخاب کن

6- حالا اینو به انتهای فایل اضافه کن بعد سیو کن :

ECHO OFF@
awdflash s651mprz.f8 /py /sn /cc /cd /cp /cks /R7- فلاپی رو داخل فلاپی درایو بزار سیستمو روشن کن 3 - 4 صبر کن ببین جواب میگیری یا نه !

Hassan_aku
24-02-2009, 22:28
سلام دوست عزیز قبلش بگم اگه گارانتی داره ( که البته فکر نکنم !!) ببرش گارانتی ولی اگه نداره این راهو تست کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3- این برنامه رو از اینجا بگیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید 4- حالا این دوتا فایل رو داخل فلاپی بوتی که ساختی کپی کن

5- توی فلاپی فایل autoexec.bat رو پیدا کن روش کلیک راست کن edit رو انتخاب کن

6- حالا اینو به انتهای فایل اضافه کن بعد سیو کن :
7- فلاپی رو داخل فلاپی درایو بزار سیستمو روشن کن 3 - 4 صبر کن ببین جواب میگیری یا نه !

دوست عزیز من الان سیستم بالا نمیاد هیجی رو صفحه نمایش نشون نمی ده. به طور ساده تر مونیتور روشن نمیشه چراغش سبز نمیشه .مونیتور سالمه با یه کیس دیگه امتحان کردم. من کامپیوترم کارت گرافیکش انبورده. چکار کنم؟

ali_ranger22
04-03-2009, 10:01
سلام
من p5q دارم می خوام ببینم از کجا باید بفهمم ورژن بایوس من الان چنده ؟ که بخوام آپدیتش کنم ؟ جدید ترین آپدیتش چنده ؟

Stream
04-03-2009, 12:22
سلام
من p5q دارم می خوام ببینم از کجا باید بفهمم ورژن بایوس من الان چنده ؟ که بخوام آپدیتش کنم ؟ جدید ترین آپدیتش چنده ؟
ورژن بایوس رو از تب مادربرد برنامه CPUZ می تونید ببینید.

جدیدترین آپدیت رو هم در بخش Support سایت ASUS ببینید.

ali_ranger22
04-03-2009, 15:03
خب من ورژن الانم 0506 بود بعد ورژن 1611 رو دانلود کردم ...
آپدیت کنم با خیال راحت ؟ یا این که ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟
راستی دو نسخه برای دانلود داشت یکی Global و یکی China من اولی رو دان کردم درسته دیگه ؟

AdriftSlave
04-03-2009, 16:25
سلام رفقا
من یه کشگل جدی پیدا کردم که مادر برد هم درش دخیله ، نمیدونم با اپدیت حل میشه یا نه براتون لینک تاپیکمو میذارم پلیز نگاهی بکنید:

ehsankalak
04-03-2009, 17:08
خب من ورژن الانم 0506 بود بعد ورژن 1611 رو دانلود کردم ...
آپدیت کنم با خیال راحت ؟ یا این که ممکنه مشکلی پیش بیاد ؟

سلام دوست عزیز
اگه مدل مادربردتون p5q خالیه که درسته ( آخرین ورژن بایوسش 1611 هست )

راستی دو نسخه برای دانلود داشت یکی Global و یکی China من اولی رو دان کردم درسته دیگه ؟
اینم ورژن های مختلفش نیست فقط سرورهای مختلف برای دانلود فایل هست و روی هردوتاشون یه ورژن برای دانلود هست و فرقی نمیکنه از کدوم یکیشون بگیری .
موفق باشی

ali_ranger22
04-03-2009, 17:16
خب حالا چطوری آپدیتش کنم ؟!

Stream
04-03-2009, 20:50
خب حالا چطوری آپدیتش کنم ؟!
صفحه اول تاپیک، پست اول !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r.com%2Fmainboard%2Fall-motherboards-bios-update-guide%2FPage-4.html)

دو راه برای آپدیت بایوس مادربردهای ASUS هست. با هر کدوم راحت تر هستید (احتمالا EZ Flash) همون رو انجام بدید.

mohammad110
15-03-2009, 17:50
سلام
من مادربردم k8ns هست (گيگا) به وسيله نرم افزار flash@ بايوس رو آپديت كردم. وقتي گفت ريست كن و ما هم گوش به حرفش داديم حالا مياد بالا و سر گزينه dmi كه نمي دونم چي هست كلي گير ميده بعد مياد بالا يعني اونجا حدود 1 دقيقه صبر ميكنه ...
اين مشكل رو چطوري برطرف كنم. اصلا اگر سي دي رايت مي كردم و اون راه ديگه رو مي رفتم بهتر نبود ؟

HRN
16-03-2009, 01:43
سلام:
يك مادر بورد هست كه پسورد داره ميخوام ببينم اگه بايوسش رو فرمت كنم پسوردش ميپره اگه ميپره چجوري بايد فرمتش كنم چون نميزاره وارد ستاپ و سيستم بشم؟
ميشه يك جوري وسلش كنم به كامپيوتر ديگه؟
ممنون

سلام:
سوال من براي خيلي وقت پيش است ولي اگه جواب بديد بزرگواري كردين
ممنون

rovil09
25-03-2009, 19:12
آقا می خواستم من بایوس مادربورد که Ami را آپدیت کنم و توی سایت سازنده مادربورد رفتم و فایل هم دانلود کردم اما بایوس مادر بورد من قبل از اینکه بخرم عوض شده بود حالا نمی دونم چه طور آپدیت کنم یعنی مدل بایوس ami اما نمی دونم فایلشو از کجا بگیر با همون که از سایت سازنده مادر بورد گرفتم جواب می ده یا نه

147369258
31-03-2009, 23:54
من بايوس مادر برد soltekمدل sl-75frn3-lرا ميخواهم لطفا كمك كنيد.

alex110
04-04-2009, 16:27
يه مرد پيدا بشه لينك اپديت مادربرد ايسوس مدل sis630/730 رو براي دانلود بزاره
من نتونستم پيدا كنم مادربردش قديميه

Molibden
18-05-2009, 23:40
سلام
با مشخصات زیر جدیترین اپدیت بایوس رو میخوام:

BIOS Type: Phoenix-Award
BIOS Date: December 9th 2004
BIOS ID: 12/09/2004-PT800-8237-6A7L2SNHC-00-None
BIOS OEM: REV O1L - 6.00 PG
Chipset: VIA 82C258 rev 0
SuperIO: ITE 8705/SiS 950 rev 2 at port 002E
Manufacturer: VIA Technologies, Inc.
Motherboard: PT800-8237

mehran_286
19-05-2009, 14:29
سلا دوستان
هنگام اپدیت بایوس مادربردgigabayte p35 DS3L ارور سرور میده
اگر کسی فایل اپدیتش رو برام اپلود کنه متشکر میشم
مهران

becareful
19-05-2009, 23:16
سلام:
سوال من براي خيلي وقت پيش است ولي اگه جواب بديد بزرگواري كردين
ممنون
اینجا جاش نیست.ولی کلید پاور رو خاموش کن باتری رو برای چند دقیقه در بیارید و بعد بگذارید.

سلا دوستان
هنگام اپدیت بایوس مادربردgigabayte p35 DS3L ارور سرور میده
اگر کسی فایل اپدیتش رو برام اپلود کنه متشکر میشم
مهران
اگر ep نباشه و p35ds3l معمولی باشه:
برای revision 1:

revision 2:

alinorton2006
20-05-2009, 22:05
سلام به همه ی برو بچه باحال .
آقا من لپ تاپم acer 4930 g aspireهست . بدون گارانتی .
حال و حوصله ی تعمیر هم ندارم.
ولی کرمم گرفته بایوسمو آپدیت کنم . آخه تو خوده سایت ایسر نوشته .
حالا من توقسمت مال خودم میرم میشه شما هم یه چک بکنید ببینید درسته (راستی تو اونجا چند مدل گذاشته . همشون برای یک بایوس هستن دیگه

Grand
21-05-2009, 01:41
مادربورد من ایسوس P5LD2-SE هست اما من نتونستم این مدل رو در سایت ایسوس پیدا کنم! چرا آخه؟!

Stream
21-05-2009, 11:54
مادربورد من ایسوس P5LD2-SE هست اما من نتونستم این مدل رو در سایت ایسوس پیدا کنم! چرا آخه؟!

بخش اول Motherboard، بخش دوم LGA 775 و بخش سوم P5LD2-SE !

این هم آخرین نسخه بایوس مادربرد شما (نسخه 0801)

Grand
21-05-2009, 14:13

بخش اول Motherboard، بخش دوم LGA 775 و بخش سوم P5LD2-SE !

این هم آخرین نسخه بایوس مادربرد شما (نسخه 0801)

ممنون، اما آپدیتی که برام گذاشتین برای مدل P5ND2 SE هست!

ممنون میشم اگه آخرین نسخه بایوس P5LD2 SE رو برام بگذارید. چون من نمی‏دونم کدوم آپدیت از آپدیت‎های زیر رو دانلود کنم :13:

Stream
21-05-2009, 14:25
ممنون، اما آپدیتی که برام گذاشتین برای مدل P5ND2 SE هست!

ممنون میشم اگه آخرین نسخه بایوس P5LD2 SE رو برام بگذارید. چون من نمی‏دونم کدوم آپدیت از آپدیت‎های زیر رو دانلود کنم :13:

درسته بی دقتی بود! :دی

بخش BIOS جدیدترین نسخه رو دانلود کنید:

Grand
22-05-2009, 22:58
باز هم ممنون دوست عزیز

اما من علت انتخاب سیستم عامل رو قبل از لیست کردن آپدیت‏ها رو نفهمیدم! و همینطور اینکه مابقی آپدیت‏ها مثل BIOS-Utilities و غیره چی هستند، شما می‎دونید؟

Stream
22-05-2009, 23:07
باز هم ممنون دوست عزیز

اما من علت انتخاب سیستم عامل رو قبل از لیست کردن آپدیت‏ها رو نفهمیدم! و همینطور اینکه مابقی آپدیت‏ها مثل BIOS-Utilities و غیره چی هستند، شما می‎دونید؟
دلیل انتخاب سیستم عامل برای اینه که یک سری از Software ها و درایورهایی که در اون صفحه هستند (اورکلاک، مانیتور کردن سیستم، آپدیت بایوس و ...) در سیستم عامل های مختلف تفاوت دارند.

Grand
23-05-2009, 01:34
یعنی اگه الان که من بایوس رو آپدیت می‎کنم ویندوزم XP هست بعد اگر ویستا نصب کنم مشکلی برام پیش نمی‎یاد؟!

Stream
23-05-2009, 12:15
یعنی اگه الان که من بایوس رو آپدیت می‎کنم ویندوزم XP هست بعد اگر ویستا نصب کنم مشکلی برام پیش نمی‎یاد؟!
مسلمه که مشکلی پیش نمیاد.

فایل BIN بایوس برای همه سیستم عامل ها (XP، ویستا، لینوکس،...) یکیه و نرم افزارها تفاوت دارند.

younesramzi
28-05-2009, 21:54
با سلام
آپدیت مادر برد های Asrock با بایوس ami چگونه است
با تشکر

Lord_theOne
02-06-2009, 19:38
باياس هاي AMI معمولا يكجور هستند
اول اسم فلشت را مي نويسي بعد از Bios شركت و مدل مادربردت كه از سايت گرفتي را بعدش مي نويسي بعدش Enter و Yes خودش آتوماتيك كارهارا انجام مي دهد

pejmangame
05-06-2009, 17:12
سلام
من میخوام مادر برد p5 kplam اسوس رو اپدیت کنم

باید چه کار کنم ممنون؟

Lord_theOne
08-06-2009, 14:50
توی Setup مادربرد ببین گزینه ای به نام EZ Flash دارد یا نه

onlyjuve
26-06-2009, 18:56
مادربرد من مدل elitegroup p4m890t-m هست
میخوام بایوسش رو عوض کنم فایل بایوس جدید رو دارم ولی نمیدونم چطوری باید نصبش کنم
میشه بگین چه جوری این کار رو بکنم؟
و اینکه بعد از اینکه بایوس رو عوض کردم دیگه احتیاجی به نصب مجدد ویندوز و ... نیست که ان شا،الله ؟؟؟؟؟

Sedabezan
10-07-2009, 18:12
سلام .
مدل مین من MSI MS-7018 است چه طوری بایوس شو آپدیت کنم.
ice boys
25-07-2009, 20:02
با سلام
من یک مین Gigabyte 945PL-S3 دارم که میخوام برای اولین بار بایوسش رو آپدیت کنم.چندین سوال داشتم ..

بهترین راه آپدیت بایوس چیه؟

الان جلوی ورژن بایوس من نوشته FB .زمانی که به سایت گیگا رفتم چندین ورژن برای بایوس وجود داشت که عبارتند از: FC-FD-FBوFA . آیا من باید فقط ورژن FB رو دانلود کنم؟

اینم صفحه مربوط به مین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اگر امکان داره یکم توضیح دهید.
با تشکر

i-like-ddd
10-08-2009, 01:12

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید 4-
ببخشید منم یه همچین مشکلی واسم پیش اومده اگه میشه منم راهنمایی کنید این فایل بایوسو از تو سایت گیگا دانلود کردم از f1 تا f12 نمیدونم کدومش نیاز میشه
این برنامه ای هم که گفتید میشه واسه مادر برد منم لینکشو بزارید
مدل مادر برد : GA-K8VT800
توسایت گیگا از این مدل مادربرد یه 4 5 تایی بود من نمیدونستم کدومو دانبود کنم چون روی مادربردم فقط نوشته GA-K8VT800 فقط میدون که GA-K8VT800 pro نیست چون این مدلشو دوستم داره یخورده با مال من فرق میکنه .من GA-K8VT800 m رو دانلود کردم
خیلی ممنون.

Kianoosh
10-08-2009, 01:33
آخریشو دانلود کنید دوست عزیز(f13):

i-like-ddd
10-08-2009, 11:41
آخریشو دانلود کنید دوست عزیز(f13):

سلام داش ارباب خوبی .دست گلت درد نکنه الان فقط اینو بریزم تو فلاپی بعد منتظره بشم یه خبری بشه؟
اون برنامه که دوستمون تو پست بالا داده بود برای چیه؟ awdflash.exe

Kianoosh
11-08-2009, 01:50
سلام داش ارباب خوبی .دست گلت درد نکنه الان فقط اینو بریزم تو فلاپی بعد منتظره بشم یه خبری بشه؟
اون برنامه که دوستمون تو پست بالا داده بود برای چیه؟

سلام

خواهش...

نه فقط رو فلاپی بریزی که چیزی نمیشه!دفترچه مینت رو بیار اون کاملا توضیح داده نحوه فلش با نرم افزار خود مین البته با دقت بخون که اشتباه نکنی باز اگه مشکلی بود مطرح کن...

i-like-ddd
15-08-2009, 13:25
سلام

خواهش...

نه فقط رو فلاپی بریزی که چیزی نمیشه!دفترچه مینت رو بیار اون کاملا توضیح داده نحوه فلش با نرم افزار خود مین البته با دقت بخون که اشتباه نکنی باز اگه مشکلی بود مطرح کن...
سلام شرمنده خیلی وقت بود به کامپیوترم دسترسی نداشتم نمیتونستم باهاش ور برم امروز اومدم هرچی دنبال دفترچش گشتم نبود حالا چیکار کنم؟:41:

reza,n
26-08-2009, 16:23
دوست عزیزم من یه نوت بوک توشیبا مدل Toshiba tecra A9 9015X دارم میخوام بایوسش رو آپدیت کنم.میشه یه مقدار راهنمایی کنیدحقیقتش من اصلا" اطلاعات خاصی در این زمینه ندارم اینکه بایوسش چیه و مول مادربوردش چیه؟؟؟
ممنون میشم

Lord_theOne
01-09-2009, 17:28
اين مدله دقيقه Laptop هست؟

momkhbpsp
07-09-2009, 11:04
سلام
اگه من رفیقم usb مادربردش 1 هستش
دیروز از مغازه دار پرسیدیم گفت اگه بایوسش رو آپدیت کنید میشه 2
میخواستم ببینم راست میگه یا نه؟

Lord_theOne
07-09-2009, 12:19
همچين چيزي نديدم شايد USB در باياس مشكل داشته باشد با آپديت برطرف بشود
بايد نگاه كني باياس شما نسخه چنده و نسخه جديدش آمده داخله سايت
اگر آمده نوشته كه اين باياس فلا مشكل را برطرف كرده يا فلان چيز ايرادش گرفته شده

hompoil
09-09-2009, 00:34
سلام من تازه سیستم گرفتم میخواستم بایوس مادربردمو اپدیت کنم msi 790fx gd70 میشه کمکم کنید هیچی بلد نیستم
نمیدونم چیکارکنم

Kianoosh
09-09-2009, 01:44
سلام من تازه سیستم گرفتم میخواستم بایوس مادربردمو اپدیت کنم msi 790fx gd70 میشه کمکم کنید هیچی بلد نیستم
نمیدونم چیکارکنم

سلام اینجا:

آخرین بایوس دا د ان کن و ب انرم افزارش نصبش کن از live update که همو ن پایینه هم می تونی استفاده کنی

Bs_panzer
09-09-2009, 08:56
من فلاپی درایو ندارم نمی تونم آپدیت کنم ؟

یتدمه قبلا با یه برنامه این کار کرد عموم برام که تو خود سی دیش بود (البته به ویستا و 7 هم نمی خوره)

خود سایت Abit که از آپدیت بایوس چیزی ننوشته بود !

مدلش اینه NV940-1.00M

Lord_theOne
10-09-2009, 07:33
ببين برنامه تحت ويندوز ندارد
احتماله زياد دارد
داخله سايت مادربردت برو اونجا ببين برنامه اي دارد يا نه

slr560
10-09-2009, 21:20
اقا خواهشن یکی به داده من برسه
من نمیدونم چجوری اپدیت کنم بایوسو
هیچ برنامه و سیدی هم نداره تو جبش.از راه بوت و فلاپی چجوریه؟
اصلان تو بایوس هیچی در رابطه با اپدیت نیس:41::41::41::41:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Kianoosh
11-09-2009, 13:43
اقا خواهشن یکی به داده من برسه
من نمیدونم چجوری اپدیت کنم بایوسو
هیچ برنامه و سیدی هم نداره تو جبش.از راه بوت و فلاپی چجوریه؟
اصلان تو بایوس هیچی در رابطه با اپدیت نیس:41::41::41::41:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینجا:

farhad07
30-09-2009, 20:38
اقا ببخشید چرا من نمیتونم ورژن پایینتر از بایوس خودم رو بزنم مادربرد من اسوس هست هر کاری کردم نمیشه ! ؟

seyed0006
04-10-2009, 11:32
با سلام خدمت همه دوستان
مدل مادربورد من MSI K8T NEO هست 0 لطفا کمکم کنید چطور آپدیت کنم.

ATA_bros
08-10-2009, 20:48
آقایون سلام مادر بورد من abit fatality AN9 32X است می خوام بایوس شو آپدیت کنم. و اینکه بنده اماتور هستم لطفا کمک کنید ممنون میشم.راستی آخرین آپدیتی که سایت ابیت گذاشته بود گرفتم.
یه سوال دیگه نمیشه بایوس رو به صورتی آپدیت کرد که نیاز نباشه فلاپی دیسک بوت بسازم.یعنی از طریق ویندوز آپدیتش کنم مثل یه برنامه؟

Kianoosh
09-10-2009, 02:59
آقایون سلام مادر بورد من abit fatality AN9 32X است می خوام بایوس شو آپدیت کنم. و اینکه بنده اماتور هستم لطفا کمک کنید ممنون میشم.راستی آخرین آپدیتی که سایت ابیت گذاشته بود گرفتم.
یه سوال دیگه نمیشه بایوس رو به صورتی آپدیت کرد که نیاز نباشه فلاپی دیسک بوت بسازم.یعنی از طریق ویندوز آپدیتش کنم مثل یه برنامه؟

سلام

اینجا دوست عزیز بله اونطور سا ده تر هم هست:

ATA_bros
09-10-2009, 12:02
آقا اول اینکه دست درد نکنه بعد اینکه این نرم افزار ها تو سی دی مادر بوردم بود و وقتی که روی xp نصبش می کردم dont send می داد حالا تو ویستا نصبش میکنم close program می ده و اجرا نمیشه
1 میتونین بگین مشکل کجاست؟
2 چجوری میتونم ازشون استفاده کنم؟
بعد اینکه این صفه آبی که میاد بعد ری استارت می شه چیه؟
بازم پیش پیش از کمکتون ممنونم!!!!!

aron110
19-10-2009, 21:14
آقا لطف کنید روش آپدیت مادربوردهای اینتل را هم بگید
من 10 صفحه رو نگاه کردم هیچی نبود درباره اینتل
خداییش 42 صفحه خیلی زیاده برای گشتن

راهی هست که بشه مثلا موضوعی رو تو این 42 صفحه سرچ کرد ؟
ممنون میشم اگه زود جواب بدید چون خیلی مهمه

farzad_sh_2020
23-10-2009, 13:04
سلام . من برای آپدیت کردن چندین آپدیت وجود داشت .

بهتر هست آخرین رو نصب کنم یا چون موارد متفاوت آپدیت میشه تک تک نصب کنم ؟

!Yahoo
02-11-2009, 02:49
آقا لطف کنید روش آپدیت مادربوردهای اینتل را هم بگید
من 10 صفحه رو نگاه کردم هیچی نبود درباره اینتل
خداییش 42 صفحه خیلی زیاده برای گشتن

راهی هست که بشه مثلا موضوعی رو تو این 42 صفحه سرچ کرد ؟
ممنون میشم اگه زود جواب بدید چون خیلی مهمه

اینجا هم خود سایت سیستمت رو چک می کنه ببینه درایور می خوای یا نه

mahyarSAMSUNG
02-11-2009, 19:25
من مین بودم P5KPL/1600 هستش آپدیدتش کجاست ؟ در ضمن من درایو فلاپی نداره برای بوت کردن آیا می تونم آپدیدت کنم بایوس سی پی یوم و مین بودم رو یا نه ؟ سی پی یوم هم 5200 2.5 گیگاهرتز هستش

Stream
02-11-2009, 23:20
من مین بودم P5KPL/1600 هستش آپدیدتش کجاست ؟ در ضمن من درایو فلاپی نداره برای بوت کردن آیا می تونم آپدیدت کنم بایوس سی پی یوم و مین بودم رو یا نه ؟ سی پی یوم هم 5200 2.5 گیگاهرتز هستش
آخرین نسخه بایوس شما 0512 است:

برای آپدیت نیازی نیست فلاپی داشته باشید، از طریق ASUS Update در محیط ویندوز هم می تونید بایوس رو آپدیت کنید و موقع بوت هم از طریق ASUS EZFlash می تونید توسط فلش مموری اینکار رو انجام بدید:

mahyarSAMSUNG
03-11-2009, 15:04
ممنون من اگه بایوس مین بوردم رو آپ کنم یعنی ماله سی پی یو هم آپ میشه ؟ آخه موقع روشن کردن بهم میگه :

و همیشه برای ورود باید اف 1 رو بزنم اگه میتونید کمک کنید که این مشکل اف 1 منم حل بشه البته این اطمینان رو بهتون بدم که از آپدیدت بایوس نیست چون روی سی پی یو قبلی که ارور آپدیدت نمی داد این مشکل اف 1 بازم بود ، برای ارور آخر که نوشته no ide hdd master

جواب سوال اولم فراموش نشه ممنون !

امير موسر
03-11-2009, 15:37
ممنون من اگه بایوس مین بوردم رو آپ کنم یعنی ماله سی پی یو هم آپ میشه ؟ آخه موقع روشن کردن بهم میگه :

و همیشه برای ورود باید اف 1 رو بزنم اگه میتونید کمک کنید که این مشکل اف 1 منم حل بشه البته این اطمینان رو بهتون بدم که از آپدیدت بایوس نیست چون روی سی پی یو قبلی که ارور آپدیدت نمی داد این مشکل اف 1 بازم بود ، برای ارور آخر که نوشته no ide hdd master

شما برو تو قسمت تنظیمات بایوس! (سیستم رو که روشن کردی DELETE رو بزن ) بعد اونجا LOAD DEFAULT SETTINGS بعد OK میکنی !

و در اخر هم( SAVE ( F10 میکنی !

mahyarSAMSUNG
03-11-2009, 15:44
این رو بهم گفته بودی ولی من که گفتم اصلا سیستم ستاپ من این شکلی نیست . حالت سربرگ داره که مثلا نوشته boot و .....

اصلا چیزی با این عنوانی هم که گفتی پیدا نکردم . مین بودم من ایسوز هستش اگه میشه روی ستاپ اون بهم بگید کجاست !

راستی مشکل آپدیدت سی پی یو هم حل شد توی ویندوز آپش کردم ولی دیگه اون ارور رو برای آپدیدت نمl

امير موسر
03-11-2009, 15:51
این رو بهم گفته بودی ولی من که گفتم اصلا

من گفتم !!!؟

قسمت تنظیمات هر مادربردی با یه مادربرد دیگه کمی فرق داره ولی در کل به یک شکله !؟

یعنی برای شما LOAD DEFAULT SETTINGS رو نداره !؟

یه عکس از صفحه SETUPت بزار !

mahyarSAMSUNG
03-11-2009, 16:14
اینم عکس

چیزی که شما میگید رو تقریبا پیدا کردم ولی وقتی زدم بازم فرق نکرد و سر همون no ide hdd master بازم ارور زدن اف 1 داد

HRN
03-11-2009, 23:53
سلام:
ببخشيد يك سوال داشتم
اصلا براي چي بايد بايوس رو آپديت كنيم؟
رو كجاي كامپيوتر تاثير داره ؟
با تشكر

tirdad_60
04-11-2009, 00:25
سلام دوستان
مادربوردم abit av8 3rd eye دو ماه بود اومده بود گرفتم چند سالی میشه اما تا الان
آپدیت نکردم میخواستم بدونم آپدیت جدیدی داره؟
آیا این آپدیت موثره واسه کارایی مین؟
راحتترین روش واسه آپدیت چیه؟

ممنونم

نیکی پناهتان:40:

Stream
04-11-2009, 01:05

برای حل مشکل Unknown CPU باید بایوس مادربرد آپدیت بشه ... چیزی به شکل بایوس برای CPU نداریم!
+

برای حل مشکل No IDE HDD Master هم لازمه در قسمت Peripherals در بایوس به کل IDE رو غیرفعال کنید، البته اگه قطعه ای (هارد یا CD/DVD درایو) متصل به IDE ندارید. اگه چیزی به IDE متصل هست مطمئن بشید به Master متصل شده و نه Slave

سلام دوستان
مادربوردم abit av8 3rd eye دو ماه بود اومده بود گرفتم چند سالی میشه اما تا الان
آپدیت نکردم میخواستم بدونم آپدیت جدیدی داره؟
آیا این آپدیت موثره واسه کارایی مین؟
راحتترین روش واسه آپدیت چیه؟

ممنونم

نیکی پناهتان:40:

اگه قصد ارتقای قطعات ندارید و مشکلی در سیستمتون نمی بینید نیازی به آپدیت بایوس نیست.

mahyarSAMSUNG
04-11-2009, 10:25
برای حل مشکل Unknown CPU باید بایوس مادربرد آپدیت بشه ... چیزی به شکل بایوس برای CPU نداریم!
+

برای حل مشکل No IDE HDD Master هم لازمه در قسمت Peripherals در بایوس به کل IDE رو غیرفعال کنید، البته اگه قطعه ای (هارد یا CD/DVD درایو) متصل به IDE ندارید. اگه چیزی به IDE متصل هست مطمئن بشید به Master متصل شده و نه Slave

من مین بوردم رو آپدیت کردم و مشکل Unknown CPU حل شد ولی برای IDE من یه DVDWRITER دارم که وصل به IDE . مین بورد من 1 دونه IDE بیشتر نداره . حالا این که شما میگید Master یا Slave میتونم بپرسم منظورتون چیه ؟

mjzaret
04-11-2009, 12:16
شما یه نگاهی به پشت دی‌وی‌دی رایترتون بندازید می‌بینید بین کابل دیتا و کابل برق یه سری پین‌هایی وجود داره که شاید دو تا از اونها به وسیله جامپر به هم وصل شدند. شما بایستی جامپر رو روی دو تای اول قرار بدی، یعنی نزدیک به کابل دیتا رو می‌گم در این صورت دی‌وی‌دی رایترتون مستر میشه و مشکلتون از این لحاظ حل میشه.

mahyarSAMSUNG
05-11-2009, 19:04
آقا بهتون میاد حرفتون منطقی باشه . حالا میرم امتحان کنم تا ببینم چی میشه !

mahyarSAMSUNG
06-11-2009, 17:08
خواستم بگم نشد . اصلا وقتی پشت دی وی دی رایتر رو دیدم . مثل اینکه از همون اول همون جایی بود که شما می گفتی . تغییر دادم و حتی برش داشتم ولی بازم نشد . من فکر نکنم مشکلش دی وی دی رایتر باشه این داره میگه که هارد آی دی ئی بهش وصل نیست .

!Yahoo
30-11-2009, 00:55
سلام

من نتونستن اپدیتی واسه این بیوس پیدا کنم
ممنون میشم کمک کنید

nta_xyz
06-12-2009, 00:14
سلام...من می خواستم بایاس لپ تاپما اپگرید کنم...اگر لطف کنید کمکم کنید ممنون میشم...اینم مشخصات:
BIOS Type: Phoenix NoteBIOS 4.0 Release 6.0
BIOS ID: MGM-ALL1.86C.1008.D.0408181419
BIOS Date: 20040818
BIOS Vendor: Hewlett-Packard
BIOS Version: F.10
BIOS Size: 524288
Chipset: Intel 3580 rev 2
Manufacturer: Hewlett-Packard
Product: compaq nx9030 (PG640ES#ABB)
Base Manufacturer: Quanta
Base Product: 3084
Chassis Manufacturer: Quanta

لطفا فایلهای مورد نیاز و مراحل کار را به من ارائه بدین ممنون
در ضمن فلاپی نداره...

zooghi
13-12-2009, 02:18
سلام

من بایوس رو دانلود کردم حالا از حالت فشرده در آوردم 3 تا فایل داد کدوم رو توی برنامه @bios لود کنم؟ دستور خاصی هم داره؟ ( یعنی کار خاصی هم باید انجام بدم؟)

تو نرم افزار زیر من کدوم یک از فایل های بالا رو لود کنم تا بایوس آپدیت بشه؟

zooghi
23-12-2009, 19:47
لطفا کمکم کنید من کمی عجله دارم

ممنونم

Lord_theOne
23-12-2009, 23:15
توی عکس که توضیح داده است چکار باید کنید
اینجا هم کاملا توضیح داده

Amir_Ariamehr2003
24-01-2010, 13:06
سلام بچه ها نمیدونستم کجا باید درخواستم رو بگم
بهر حال
من به مشکلی برخوردم که یه مادر برد به اسم SUPOX MF520J
دارم و حالا یه هارد 500 seagate خریدم که این مادربرد بخاطر آپدیت نبودن بایوس قادر به دیکت شدن نیست
و حالا گیر این آپدیت بایوس هستم و شدیدا هم لازم و ضروری هست
اگه کسی میتونه واسم گیر بیاره لطف بزرگی در حقم کرده و یه دنیا ممنونش میشم
شما لطف کنید این بایوس رو آپدیتش رو واسم پیدا کنید تا آموزشش خدا کریمه

saeed774
24-01-2010, 13:56
سلام بچه ها نمیدونستم کجا باید درخواستم رو بگم
بهر حال
من به مشکلی برخوردم که یه مادر برد به اسم SUPOX MF520J
دارم و حالا یه هارد 500 seagate خریدم که این مادربرد بخاطر آپدیت نبودن بایوس قادر به دیکت شدن نیست
و حالا گیر این آپدیت بایوس هستم و شدیدا هم لازم و ضروری هست
اگه کسی میتونه واسم گیر بیاره لطف بزرگی در حقم کرده و یه دنیا ممنونش میشم
شما لطف کنید این بایوس رو آپدیتش رو واسم پیدا کنید تا آموزشش خدا کریمه

اول به لینک زیر برو : البته از زبان چینی به انگلیسی ترجمش کردم

بعد به تب Download برو و آخرین درایور بایوس رو که به تاریخ 2007.12.06 هست رو با پسوند Bin دان کن .

اگر تو دانلود مشکل داشتی به سایت اصلی برو :

منم از همون قسمت دانلود بایوس مربوط به صفحه مادربرد شما برای راحتی کارتون فایل رو دانلود و آپلود کردم ( البته اسم فایل MF527C04.BIN هست که باید 520 می بود ولی از همون لینک خودتون هم دان کنین متوجه میشین )

Amir_Ariamehr2003
24-01-2010, 14:44
سلام سعید آقا ممنون از لطفتون
راستش من فلاپی درایو ندارم
و شنیدم که نرم افزاری هست که از روی ویندوز هم میشه فایل رو انتقال داد
ممنون میشم بگید کدوم نرم افزار هست و لینک دابلود و یه اموزش خیلی کوچیک هم بدین

Amir_Ariamehr2003
24-01-2010, 22:41
سعید آقا یا کسی دیگه لطفا کمک کنه
شدیدا گیرم به خدا

saeed774
25-01-2010, 02:11
سعید آقا یا کسی دیگه لطفا کمک کنه
شدیدا گیرم به خدا

البته مشكل شما فكر نكنم با آپديت بايوس حل بشه . چون مادربرد به موارد زير اشاره كرده و يعني اينكه بدون هيچ مشكلي پشتيباني ميكنه :

support SATA II and IDE, support for RAID

دفترچه مادربرد رو بخون ببين تا چه ظرفيتي ساپورت ميكنه البته اينم فكر نكنم ربطي داشته باشه .

كابل هاي برق و ساتا رو چك كن ببين سالمن ؟ از يه سوكت ساتاي ديگه استفاده كن .

درايور مربوط به چيپست رو هم از همون لينك قبلي آپديت كن ببين جواب ميده ؟

يكبار تنظيمات بايوس رو بصورت Default در بيار . اگر همه راه حل ها جواب نداد نهايت يك هارد 500 IDE بگير .

Amir_Ariamehr2003
25-01-2010, 09:08
حالا شما لطف کن نرم افزار انتقال بایوس جدید رو واسم جور کنید
حالا یا میشه و یا نمیشه
در ضمن دفترچه هم نمیدونم کجاست و اینکه مگه رو گنج نشستم برم یه هارد دیگه بخرم
همین هارد رو 2 روز نمیشه که خریدم

ehsan6811
31-01-2010, 20:36
از دوستان کسی در مورد اپدیت بایوس مادربرد انتل اطلاعی داره

sarbaz_peyman
31-01-2010, 21:04
سلام به دوستان عزیز مدل بایوس بنده
BIOS Type: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

BIOS ID: 05/13/2005-Springdale-6A79AFK7C-00

BIOS Date: 20050513

BIOS Vendor: Phoenix Technologies, LTD

BIOS Version: 6.00 PG

BIOS Size: 524288

Chipset: Intel 2570 rev 2

SuperIO: ITE 8712F rev 6 at port 002E

OEM Sign-on: i848 Series 54BF1P06 051305

Base Product: Springdale
برنامه واسه اپدیت وا ورژن جدید می خوام با تشکر

lebesgue
06-04-2010, 17:04
نرم افزار @bios برای مینبرد من فقط نسخه F1 رو پیدا میکرد, در حالی توی سایت گیگابایت نسخه های F2 و F3a هم برای مینبردم اومده بودن.
پیشنهاد میکنم زیاد به سرچ اتوماتیک این نرم افزار اعتماد نکنید و خودتون آپدیتها رو دانلود کنید.

ashkan7756
16-04-2010, 08:09
درود
مادر برد من asrok775i915p-sata2
bios p1.20

charpylolo
20-04-2010, 14:08
باسلام
بایوس مادربرد جی سی چیپ ام 925 را اپدیت کردم و بعد از ری استارت و انتخاب گزینه دیفالت
سیستم دیگر بالا نیامد
لطفا راه نمایی کنید
ایا میشود بایوس سیستم را دوباره راه اندازی کرد
درضمن پین کلر سی موس را هم امتحان کردم اما سیستم بالا نیامد
لطفا جواب دهید
با تشکر...................

charpylolo
21-04-2010, 15:57
باسلام
بایوس مادربرد پی سی چیپ ام 925 را اپدیت کردم و بعد از ری استارت و انتخاب گزینه دیفالت
سیستم دیگر بالا نیامد لطفا راهنمایی کنیدایا میشود بایوس سیستم را دوباره راه اندازی کرد
درضمن پین کلر سی موس را هم امتحان کردم اما سیستم بالا نیامد
لطفا جواب دهید
با تشکر...................

armin_punisher6
22-04-2010, 11:56
متونم بپرسم فایده آپدیت بایوس چیه؟و اینکه من لپ تاپ hp dv6 2170 بایوسشو آپدیت کنم؟

armin_punisher6
23-04-2010, 06:39
کسی نیست جواب بده؟

Lord_theOne
23-04-2010, 22:35
باید بری توی سایت لب تاپت hp.com اونجا مدلشو سرچ بزن پیدا می کنی

h4mid
24-04-2010, 17:07
با سلام
من یه لب تاب فوجیتسو-زیمنس مدلamilopro v2030دارم.
هاردش 40 هست .یه320 انداختم روش .مادر بورد نمیشناسه.
با اپگردید بایوس ای مشکل حل میشه؟
مشخصات بایوس
فایل بایوس رو هم دانلود کردم.منتها پسوندش img هستش
چه جوری اپدیت کنم
ممنون

h4mid
24-04-2010, 17:13
با سلام
من یه لب تاب فوجیتسو- زیمنس دارم مدلamilopro v2030
هاردش 40 هست .یه 320 انداختم روش نمیشناسه. با اپدیت بایوس حل میشه؟
مشخصات بایوس
من فایل بایوس رو دانلود کردم . فرمتش img هست.چه جوری اپدیت کنم
ممنون

AMIRICE
15-05-2010, 14:24
سلام لطفا طریقه آپدیت کردن بایوس برای مادربرد
P55A-UD3P
ممنون

ali.mahdavi75
23-05-2010, 11:39
چطوری می شه بایوس مادربورد Soyo مدل SY-AMN57-GR رو آپدیت کرد ؟ :23:
این صفحه رو هم دیدم ولی چیزی دستگیرم نشد.

heliheli
25-05-2010, 17:34
مشكل با آپديت بايوس مادربورد سولتك دارم

bahram.a
25-05-2010, 18:04
با سلام به دوستان
آقا یه مشکلی برای من بعد از اپدیت بایوس مادربرد به وجود آمده که هر سری سیستم خاموش یا ریستارت میکنم بعد از بالا آمدن میگه حتما کلید F1 رو بزن . این مشکل بعد از اپدیت آخرین نسخه بایوس به وجود آمدش
تو Bios Setup Utility هر چی Load Setup Defaults رو میزنمدرست نمیشه .
راستی مادربرد من هم Asus P5LD2 SE هستش
واقعا دیگه کلافم کرده کسی راهی برای درست کردنش بلده
این هم اروری که برای من میده
Unknown Cpu Detected . Bios Update Is Required To Unleash its full Power
Press F1 To Resume
انلاین اپدیت کردم درست نشد . از طریق فلاپی دیسک هم اپدیت کردم باز هم نشد

bahram.a
27-05-2010, 12:31
سلام آقا مشکل ما حل شد

V i r u s e r
29-05-2010, 20:04
سلام لطفا طریقه آپدیت کردن بایوس برای مادربرد
P55A-UD3P
ممنون
@Bios رو از سی دی مینبورد نصب کنید
جدید ترین بایاس رو دانلود کنید بهش بدید براتو اپگرید می کنه
بعد رستارت می کنید می رید تو ستاپ و از نو تنظیم می کنید سیستمتونو

Ramtin525
13-06-2010, 09:55
با سلام خدمت دوستان و مدیران محترم

مادر برد اینجانب gigabyte با مشخصات زیر است متاسفانه درایو فلاپی ندارم ولی به جای اون درایو Ram Reader گذاشتم میخواستم بدونم چطور تحت داس میتونم اون آپدیت کنم.چون طبق نظر سایت شهر سخت افزار تحت ویندوز

"مهم : اکيدا به اين نکته اشاره ميکنم که تا حتی الامکان کاربران از اين روش استفاده ننمايند بدين دليل که در اکثر مواقع هنگام استفاده از اين روش فلش بصورت کامل انجام نميگيرد و سيستم دچار ناپايداری و مشکل Boot خواهد شد."

مشخصات مادر برد : "GA-P55-UD3L-TPM"

ممنون میشم منو بی جواب نزارید

Ramtin525
13-06-2010, 19:21
میخواستم بدونم با توجه به اجرای برنامه @BIOS آیا مدل مادر برد من این میشه (P55-UD3L-TPM)؟
در صورت امکان میخواستم اگه برای دوستان زحمتی نیست آخر ورژن بایس این مادر برد برام بزارن و از هم مهمتر اگه زحمتی نیست با توجه به آخرین ورژن برنامه @BIOS راهنمای دقیق کار با اون رو هم بزارن (با توجه به اینکه اینجانب درایو فلاپی ندارم، که از طریق داس آپدیت کنم آیا استفاده از این برنامه تحت ویندوز مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و آیا باید الزاماتی رو رعایت کنم؟).
آیا مراجعه به این سایت برای گرفتن آپدیت بایس معتبره

در هر صورت اگه سایت معتبرتر هست معرفی کنید.

باز هم از زحماتی که متحمل میشید کمال تشکر رو دارم

امير موسر
13-06-2010, 19:38
میخواستم بدونم با توجه به اجرای برنامه @BIOS آیا مدل مادر برد من این میشه (P55-UD3L-TPM)؟
در صورت امکان میخواستم اگه برای دوستان زحمتی نیست آخر ورژن بایس این مادر برد برام بزارن و از هم مهمتر اگه زحمتی نیست با توجه به آخرین ورژن برنامه @BIOS راهنمای دقیق کار با اون رو هم بزارن (با توجه به اینکه اینجانب درایو فلاپی ندارم، که از طریق داس آپدیت کنم آیا استفاده از این برنامه تحت ویندوز مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و آیا باید الزاماتی رو رعایت کنم؟).
آیا مراجعه به این سایت برای گرفتن آپدیت بایس معتبره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر هر صورت اگه سایت معتبرتر هست معرفی کنید.

باز هم از زحماتی که متحمل میشید کمال تشکر رو دارم

از اینجا بایوس رو بگیر :
gigabyte.co.ir/Support/Motherboard/BIOS_Model.aspx?ProductID=3202&ver=#anchor_os

اینم آموزش :
/tinyurl.com/37e6q66

hakh1364
18-06-2010, 19:46
سلام میشه لطفاً من را هم راهنمایی کنید من هم همین مشکل را دارم با تشکر

tah_206207
26-06-2010, 13:38
سلام دوستان اسم مادربورد من art m266a میباشد من میتونم بایوس این مادربورد رو آپدیت کنم ؟ میخوام با آپدیت نصب سیستم عامل از روی فلش رو پشتیبانی کنه متاسفانه سایت اسنترنتی اونو هم نمیدونم ممنون میشم کمکم کنید:11:

amd>intel
26-06-2010, 22:19
اين مادربرد هاي ART ريمارك هستند و مادربرد شما خيلي قديميه . فكر نكنم بشه چيزي پيدا كرد

ali_disslove
15-07-2010, 14:50
با سلام

من رفتم توی صفحه ای که گذاشته بودید بایوس من قدیمی ترین بایوس این مادربورده و 7-8 تا آپدیت براش اومده که همش رو نوشته مشکل صدا رفع شده و رم های بیشتری رو میشناسه اما من نه مشکله صدا دارم و نه نشناختن رمم--آیا احتیاج به آپدیت هست ؟؟

احتمال داره بعد ریستارت دیگه روشن نشه ؟اخه صفحه های قبل رو خوندم خیلی ها دیگه روشن نشده بود

این صفحه آپدیت بایوس مادربوردم

Model:

Model: P5QL SE

Operating System:

The "+" symbol represents folder with files attached inside. Clicking the "+" symbol will expand the folder or "-" symbol to hide it. You can find the latest driver or utility needed based on your operating system.
There are 2 download servers available on ASUS Download Site - Global and China. Each server provides the same content no matter where you download from, except for the speed which you are connected to.

27 files found

Qualified Vendor List (1)

BIOS (8) [BIOS History]

Version 0620
Description P5QL SE BIOS 0620
Fix audio chip SSID error when cmos is bad.

File Size 550.66 (KBytes) 2010/07/08 update

Download from Global (DLM) Global China

Version 0619
Description P5QL SE BIOS 0619
Set CPU Q-Fan default as enable.

File Size 550.71 (KBytes) 2010/02/26 update

Version 0616
Description P5QL SE BIOS 0616
Enhance the compatibility with certain memory.

File Size 550.62 (KBytes) 2009/11/03 update

Version 0612
Description P5QL SE BIOS 0612
Update LAN option ROM

File Size 550.41 (KBytes) 2009/07/06 update

Version 0611
Description P5QL SE BIOS 0611
Update LAN option ROM.

File Size 553.58 (KBytes) 2009/05/31 update

Version 0610
Description P5QL SE BIOS

File Size 548.8 (KBytes) 2009/05/22 update

Version 0505
Description P5QL SE BIOS 0505

File Size 542.18 (KBytes) 2008/12/16 update

Version 0402
Description P5QL SE BIOS 0402
Enhance the compatibility with certain Yorkfield C1 stepping CPUs.

File Size 541.8 (KBytes) 2008/10/22 update

BIOS-Utilities (1)

Chipset (2)

AUDIO (2)

LAN (1)

Utilities (1)

Manual (11)

amd>intel
15-07-2010, 15:06
موزش آپدیت بایوس مادربرد های Asus

روش اول : آپدیت BIOS ، تحت ویندوز

ابتدا آخرین ورژن نرم افزار ASUS UPDATE رو از اینجا دانلود کنید .

در قدم اول باید مدل مادربرد و ورژن BIOS مورد نظر را شناسایی کنیم ، تا در هنگام دانلود آخرین ورژن BIOS از سایت کمپانی سازنده دچار مشکل نشویم .

برای این منظور برنامه ASUS UPDATE رو بعد از دانلود و نصب ، اجرا میکنیم .

سپس از منوی کشویی برنامه قسمت Check Bios Information را انتخاب کرده و Next رو انتخاب میکنیم.

در پنجره جدید ، در سطر اول مدل مادربرد ، در سطر دوم ورژن BIOS حال حاضر نصب شده ، در سطر سوم Cod Name چیپست مادربرد ، در سطر چهارم تاریخ نصب Bios ، در سطر پنجم نوع Bios و در سطر ششم حجم Bios را مشاهده می کنید .

به خاطر داشتن اطلاعات سطر های اول ، دوم و چهارم در دانلود آخرین ورژن از سایت سازنده حیاتی می باشد .

در این مرحله ، باید برای اطمینان بیشتر از Bios حال حاضر نصب شده یک نسخه پشتیبان تهیه کنیم .

برای این منظور پس از اجرای برنامه ASUS UPDATE قسمت Save Current Bios To File را انتخاب کرده و bios رو در هارددیسک سیستم یا هر وسیله ذخیره سازی دیگر مثل فلش دیسک ذخیره میکنیم .

در مرحله بعدی باید برای دانلود آخرین ورژن Bios مورد نظر به سایت رسمی کمپانی ASUS به نشانی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رفته و در قسمت Search سایت مدل مادربرد خودتان رو وارد کنید .

پس از پیدا کردن مشخصات مدل مورد نظر ، در صفحه جاری قسمت Download رو انتخاب میکنیم .

در صفحه جدید ، از قسمت های موجود ، BIOS را انتخاب میکنیم :

همیشه لینک آخرین ورژن در بالاترین قسمت لیست قرار دارد . قبل از دانلود همیشه ورژن را چک کنید ، در صورتی که از ورژن کنونی نصب شده بالاتر بود ، اقدام به دانلود bios کنید .

نکته : برای دانلود بهتر هست از لینک Global استفاده کنید .

مرحله نصب Bios دانلود شده : ( آپدیت بایوس )

پس از دانلود ، ابتدا فایل مورد نظر را از حالت فشرده خارج کنید و نرم افزار Asus Update را اجرا نمایید .
سپس از منوی کشویی برنامه قسمت Update Bios From File را انتخاب کنید و Next را انتخاب کنید .

در این مرحله آدرس فایل مورد نظر را به برنامه داده و برنامه پس از چک کردن فایل طی درخواستی ادامه کار را طلب میکند که با تایید این درخواست عملیات آپدیت شروع شده و پس از حدود 1 دقیقه پس از تکمیل عملیات ، برنامه از شما برای restart سیستم سوال می کند و شما در این مرحله اجازه restart سیستم را بدهید .

بعد از RESTART شدن ، سیستم رو خاموش کنید و تا مدت 2 دقیقه سیستم را از برق شهر جدا کنید .

در این لحظه update Bios با موفقیت انجام می شود .

چند نکته مهم :

1- در هنگام آپدیت Bios هر گونه آنتی ویروس و firewall و هرگونه برنامه در حال اجرا را ببندید .

2- به هیچ وجه در هنگام آپدیت نباید تغذیه سیستم قطع شود ! قبل از این کار ، وضعیت برق محل را چک کنید .

3- اگر احساس می کنید که سیستم شما ویروسی هست ، توصیه می شود قبل از پاکسازی ، این کار را انجام ندهید .

4- حتمآ فایلی که برای UPDATE Bios استفاده میکنید ، با فرمت ROM باشد .

روش دوم : آپدیت BIOS ، از طریق: EZ- FLASH

برای شروع کار ابتدا در هنگام بوت شدن سیستم ( مراحل POST ) با فشردن کلید Delete وارد SETUP سیستم شوید ، سپس در صورتی که تنظیمات BIOS رو برای اعمال مختلف از جمله اورکلاکینگ تغییر داده اید آن رو به حالت Default برگردانید . برای این کار کلید F5 را انتخاب فشار دهید .

در این مرحله Floppy Disk یا USB Flash Disk حاوی فایلی را که از طریق آموزش قبلی دانلود کرده اید را به سیستم متصل کنید .

سپس کلید F10 را فشار دهید تا تنظیماتی را که به حالت Default برگرداندیم ذخیره شوند .

پس از ریستارت شدن سیستم دوباره با فشار دادن دکمه Delete وارد ستاپ شده و از زیر منو Tools قسمت ASUS EZ-FLASH 2 را انتخاب کنید.

پس از انتخاب گزینه مورد نظر تقریبآ 20 ثانیه طول می کشد تا برنامه درایو های مورد نظر را چک کند پس در این حین صبر کنید .

در این مرحله از قسمت سمت چپ برنامه درایو مورد نظر را انتخاب کنید ( برای اینکار از Tab و دکمه های چپ و راست و بالا و پایین استفاده کنید ) . سپس پس از انتخاب فایل مورد نظر ENTER را بزنید . در این مرحله پس از چک شدن فایل ، طی پیغامی برنامه از شما تاییدی می خواهد که شما بعد از تایید آن ، برنامه شروع به فلش کردن فایل میکند.

پس از اتمام فلش کردن ، برنامه به صورت خودکار سیستم را ریستارت می کند و بعد از ریستارت شدن سیستم رو خاموش کنید و تا مدت 2 دقیقه سیستم را از برق شهر جدا کنید .

در این لحظه آپدیت با موفقیت انجام شده است !

با تشكر از مقاله خوب شهر سخت افزار

ali_disslove
15-07-2010, 15:16
با تشکر اگه میشه آدرس های عکس ها رو اصلاح کنید همش نقطه چین افتاده

آیا این کار خطرناک نیست(روشن نشدن بعد از ریستارت)

yeganelove
14-08-2010, 11:55
سلام به متخصصین انجمن
من یه لپ تاپ دل دارم مدل 1525 که خودش ویندوز اکس پی داشت
خواستم از یکی از سیستم عامل های لینوکس استفاده کنم و مراحل نصب رو به راحتی جلو رفتم و مشکلی نبود و فرمت پارتیشن ها رو تغییر داد به کامل نصب شد
اما بعد از 2-3 ماه دیگه خسته کننده شده بود برام
واسه همین قصد به برگردوندن ویندوز به سیستم داشتم که با شکست رو برو شدم
ویندوز xp که به هیچ عنوان نصب نشد اما با تغییر فرمت بوسیله پارتیشن مجیک بوتیبل تونستم که ویندوز ویستا رو نصب کنم
ولی هنوز با نصب ویندوز xp مشکل دارم
هنگام نصب میگه که هارد دیسک رو نمیشناسم

میدونم مشکل از پریدن بایوس هست
اما اطلاعات کافی رو در این زمینه ندارم

از شما دوستان خواهش میکنم برای حل این مشکل راهی معرفی کنید

پیشاپیش سپاسگزار زحمات شما هستم

majid.shiraz
19-08-2010, 10:15
سلام دوستان
من میخوام بایوس مادربوردم رو آپدیت کنم
باید قبلش کار خاصی انجام بدم؟
با این نرم افزار خودش @biaos انجام بدم مشکلی پیش نمیاد؟
مدل GA_P55A_UD3P

rudbari
19-08-2010, 11:16
سلام...
بچه این shahryar_NEO همونیه که تو مسابقات اورکلاک جاکارتا دوم شد؟؟؟ مخلص آقا شهریار...:11:
آقا یه سوال، من مادربوردم abit AX-78 هست، من همون موقعی که این مادربورد رو خریدم(البته یه چند روز بعدش) abit بدبخت از شانس ما ورشکست شد از اواخر سال 2006 هم سایتش update نشده، در نتیجه هیچ update ی هم برای BIOS مین بورد هاش نیست... من up این مادربورد از کجا می تونم گیر بیارم... سایت bios agent هم که خدا تومن (یعنی دلار) پول می گیره، ما هم که واسه ویندوز و برنامه هامون پول نمی دیم چه برسه به آپدیت بایوس...
راهنمایی لطفا...
با تشکر

erfandj
12-09-2010, 17:03
من بایوس رو آپدیت کردم ومشکل بزرگی که داشتم حل شد .مشکلم این بود که بعد از اینکه هربار سیستم رو standby میکردم سیستم خودش ریست میشد

EXTREME
12-09-2010, 18:57
سلام دوستان
من میخوام بایوس مادربوردم رو آپدیت کنم
باید قبلش کار خاصی انجام بدم؟
با این نرم افزار خودش @biaos انجام بدم مشکلی پیش نمیاد؟
مدل GA_P55A_UD3P

نه میتونید از این نرم افزار استفاده کنید و مشکلی پیش نمیاد

ehsan_update
12-09-2010, 18:59
سلام. ببخشید میخواستم بایوس این مادر بورد رو آپدیت کنم: Foxconn A79A-S
adsl ندارم تا از برنامه FOX live update استفاده کنم. راه دیگه ای هست؟ مثلا اول کامل دانلودش کنم بعد آپدیت کنم؟ ممنون میشم کمک کنید. :11:

erfandj
12-09-2010, 21:09
سلام. ببخشید میخواستم بایوس این مادر بورد رو آپدیت کنم: Foxconn A79A-S
adsl ندارم تا از برنامه FOX live update استفاده کنم. راه دیگه ای هست؟ مثلا اول کامل دانلودش کنم بعد آپدیت کنم؟ ممنون میشم کمک کنید. :11:
مادربورد شما رو مطمئن نیستم ولی من هم دایل آپ دارم و یه فایل حدودا یک مگابایتی رو از سایت asus واسه مادربردم دانلود کردم وریختم تو فلش یو اس بی و بعد آپدیتش کردم واسه شما هم احتمالا از این راه بشه آپدیتش کرد

arashmailb
12-09-2010, 21:25
مادربورد شما رو مطمئن نیستم ولی من هم دایل آپ دارم و یه فایل حدودا یک مگابایتی رو از سایت asus واسه مادربردم دانلود کردم وریختم تو فلش یو اس بی و بعد آپدیتش کردم واسه شما هم احتمالا از این راه بشه آپدیتش کرد
منم همینکارو کردم جواب داد
مرسی :40:

محمد حسن بیگی
16-09-2010, 16:02
من اپدیت مادربورد asus m2a-vm رو میخواستم به همراه اموزش اپدیت کردنش
لطفا

bleu2u4u
24-09-2010, 11:22
برنامه اپدیت بایوس ایسوس رو میخوام (p5q)
ویندوز 7 x64
اونی که تو سایتشه یه فایل 250 کیلوبایتی میده که اون از طریق p2p فایل اصلی رو دانلود میکنه
ولی اون فایلی که دانلود میکنه 50 کیلوبایت بیشتر نیست وقتی روش کلیک میکنم ارور همخوان نبود با ویندوز رو میده

mohsenzz
08-10-2010, 21:21
سلام اموزش اپدیت بایوس shuttle mv42n را میخواستم.هر چی جستجو کردم جایی پیدانکردم.

amd>intel
09-10-2010, 09:46
آموزش يا فايل بايوسش رو ؟
اين فايلش

mohsenzz
09-10-2010, 21:53
ممنون فایلش را داشتم .می خواستم ببینم فقط با نرم افزار AWDFLASH باید اپدیت کرد ومراحل کار را توضیح بدهید. با تشکر

zehneziba11
14-11-2010, 21:53
سلام مادربورد من مدل 662 7mb Foxconn برند phoenix technologies LTD هستش میخوام بایوس رو ابدیت کنم لطفا طریقه ابدیت رو واسم توضیح بدین
ممنون میشم

amirshahram
16-11-2010, 01:32
سلام و خسته نباشید
مادر برد من مدلش GIGABAYTE ---GA-8N-SLI هست وین 7 نصب کردم اما سی دی دریاورشو نمیتونم نصب کنم (مخصوص وین XP )
الان ویندوز بالا امده میخاستم بدونم لازمه که بازم درایور مادر برد نصب کنم و لازمه که بایوس آپدیت کنم از تو سایت گیگابایت درایور وین 7 ندیدم . میشه بگین چه کارهایی باید بکنم در ضمن مشکل اصلیمم با اینکه کارت گرافیک نسبتا خوبی هم دارم (XFX 4650) بازم تیک و کندی حرکت دارم تو بازیها رمم هم 3G ؟؟؟ بسیار ممنونم از کمک و لطفتون.

zehneziba11
16-11-2010, 12:19
سلام مادربورد من مدل 662 7mb Foxconn برند phoenix technologies LTD هستش میخوام بایوس رو ابدیت کنم لطفا طریقه ابدیت رو واسم توضیح بدین
ممنون میشم

از دوستان ممنون میشم کمک کنند
به مشکل جدی برخوردم

AHMADUSE
01-12-2010, 14:23
با سلام
من سولتک sl 85erv3 گرفتم جدیدا کارت صدای realtalk نصب کردم صدا دارم الان اما یه مشکل دارم که باید هر بار بعد از روشن کردن یه بار گزینه line volume مربوط به صدا رو mute کنم دوباره بزنم تا صدای اسپیکرم واضح باشه وگرنه صدا رو که زیاد کنم بوم بوم صدا میده حتما باید یه بار mute کنم دوباره بزنم
حالا ایراد از درایور realtalk هست یا؟؟؟؟
درایور صدای sl 85erv3 رو از کجا میشه پیدا کرد؟ هرچی گشتم نبود.

jareck
02-12-2010, 11:17
اصلا عكس ها نمايش داده نمي شوند. بايد چه كرد؟

yonsen
12-12-2010, 10:07
برای آپدیت چیکارکنم میخام گزینهبوت از فلش اضافه بشه

----- [BIOS] ----------------------------------------------------
Property Value
BIOS Version IntelR - 42302e31
Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Phoenix-Award BIOS v6.00PG
BIOS Date 03/07/02
BIOS Web Page [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
BIOS Vendor Phoenix Technologies, LTD
Version 6.00 PG
Release 03/07/2002
BIOS Size 256 KB
Characteristics - supports booting from ATAPI ZIP drive
- supports booting from LS-120
- supports AGP
- supports legacy USB
- supports ACPI
- Multi Processor supported by BIOS
- supports INT 10 CGA/Mono video services
- supports INT 17 printer services
- supports INT 14 serial services
- supports INT 09 and 8042 keyboard services
- supports INT 05 print-screen
- supports INT 13 3.5-inch/2.88M floppy services
- supports INT 13 3.5-inch/720K floppy services
- supports INT 13 5.25-inch/1.2M floppy services
- supports INT 13 5.25-inch/360K floppy services
- supports Enhanced Disk Drive specification
- BIOS ROM is socketed
- supports selectable boot
- supports booting from CD-ROM
- ESCD support is available
- allows BIOS shadowing
- upgradeable (Flash) BIOS
- supports APM
- supports Plug-and-Play
- supports PCI
- supports ISA

DMI Version 2.2 @000F13E0
-------------------------------------
----- [Motherboard] ----------------------------------------------------------------
Property Value
Model i845

Chipset Vendor Intel Corporation
Chipset Model 845MP Brookdale Host-Hub Interface Bridge (B0-step)
North Bridge Intel 82845D
South Bridge 801BA LPC Interface (ICH2 B5 step)
SMBus Intel Corporation 801BA/BAM SMBus Controller (ICH2/ICH2-M B5 step) @0500h

CPU Intel Celeron
Cpu Socket Socket 478
Processor Upgrade ZIF Socket
Max CPU Speed 2400 MHz

System Slots 4 PCI, 1 AGP

Memory Summary
Location System board or motherboard
Maximum Capacity 3072 MBytes
Memory Slots 3
Error Correction None
Use System memory
Maximum Memory Module Size 1024 MBytes

Warning! Accuracy of DMI data cannot be guaranteed=

B.J.U
12-12-2010, 11:36
این جا جواب دادم

mohsentanha
30-12-2010, 01:43
سلام
من یه فایل برای اپدیت بایوس مادربوردdigital me dg-vpt880-d4 میخوام ولی خودم نتونستم پیداش کنم
الان هارد ساتا تنش زدم ولی نمیشناسه فکر کنم بخواطر درایور ساتا باشه :41: همه چیزش هم چک شده کابل اینا هم سالمه

EXTREME
30-12-2010, 11:28
سلام
من یه فایل برای اپدیت بایوس مادربوردdigital me dg-vpt880-d4 میخوام ولی خودم نتونستم پیداش کنم
الان هارد ساتا تنش زدم ولی نمیشناسه فکر کنم بخواطر درایور ساتا باشه :41: همه چیزش هم چک شده کابل اینا هم سالمه
تنظیمات بایوس رو چک کردین؟
serila port رو بزارین رو حالت auto
raid controller رو غیر فعال کنید
تو قسمت integrated peripherals تو تنظیمات هارد گزینه ای هست که نوشته pata باید بکنید pata&sata
یا اگر گزینه ای هست به نام ahci باید بکنید ata
بعضی اوقات با دیسکت رید هارد رو بشناسونید
با ویندوزهای ساتا ساپورت هم میشه هارد رو شناسوند و درایور ساتا توش هست
کابل برق که به هارد میخوره اگه مستقیم باشه و بدون تبدیل باشه بهتره
کابل ساتا رو ساتا1 باشه بهتره
همه ی این راه ها رو امتحان کنید بعد برید سراغ آپدیت بایوس
برای گرفتن فایل آپدیت بایوس هم به سایت سازندش برید و از اونجا بگیرید

mohsentanha
30-12-2010, 13:23
تنظیمات بایوس رو چک کردین؟
serila port رو بزارین رو حالت auto
raid controller رو غیر فعال کنید
تو قسمت integrated peripherals تو تنظیمات هارد گزینه ای هست که نوشته pata باید بکنید pata&sata
یا اگر گزینه ای هست به نام ahci باید بکنید ata
بعضی اوقات با دیسکت رید هارد رو بشناسونید
با ویندوزهای ساتا ساپورت هم میشه هارد رو شناسوند و درایور ساتا توش هست
کابل برق که به هارد میخوره اگه مستقیم باشه و بدون تبدیل باشه بهتره
کابل ساتا رو ساتا1 باشه بهتره
همه ی این راه ها رو امتحان کنید بعد برید سراغ آپدیت بایوس
برای گرفتن فایل آپدیت بایوس هم به سایت سازندش برید و از اونجا بگیرید
سریال پورت رو غیر فعال کردم
راید رو تو هیچ قسمتی ندیدم
pata رو جایی نتونستم پیدا کنم
ata رو هم جایی ندیدم
بعد این که وقتی روشت میکنم سخت افزار به عنوان دیوایس نمیشناسه هارد رو
وقتی f1 رو میزنم میره روی هارد میگه مکستور بیده و چون قبلا رو یک سیستم دیگه ویندوز روش نصب کرده بودم اون دوتارو نشون میده میزنم رو هرکدوم موقع لود ویندوز صفحه ابی سریع میادو ریست میکنه کامپیوترو

سایت سازندش رفتم ولی چیزی گیرم نیومد یعنی اصلا معلوم نیست چی هست برا همین اینجا درخواست دادم که بهم فایلشو بدن البته اشتباه پست دادم باید تو تاپیک مربوط به خودش میزدم:40:

عکس هارو ببین کم حجمه زود لود میشه:46:

EXTREME
30-12-2010, 16:09
شما باید سریال پورت رو حالت auto یا enable بزارین

mohsentanha
30-12-2010, 16:24
رو هر دو حالت قرار دادم نشدش

EXTREME
30-12-2010, 16:46
چه ویندوزی میخواین رو سیستم نصب کنید
سون یا xp ؟
اگه میخواین xp نصب کنید از ویندوزهای xp ساتا ساپورت میتونید استفاده کنید
با 7 هم ویندوز رو نصب کنید
فکر نکنم با 7 مشکلی باشه و با نصب سون هارد هم شناخته میشه این دردسرا همش به خاطر ویندوز xp هست

mohsentanha
30-12-2010, 18:23
چه ویندوزی میخواین رو سیستم نصب کنید
سون یا xp ؟
اگه میخواین xp نصب کنید از ویندوزهای xp ساتا ساپورت میتونید استفاده کنید
با 7 هم ویندوز رو نصب کنید
فکر نکنم با 7 مشکلی باشه و با نصب سون هارد هم شناخته میشه این دردسرا همش به خاطر ویندوز xp هست
ببین از لحاظ سخت افزاری وقتی تو قسمت cmos تو setup که میری باید اسم هارد بیاد که نمیاد
بعد این که سیستم انقد قوی نیست که سون روش بنصبم همون اکس پی کافیشه حالا من ۵ ۶ تا ویندوز دارم روش امتحان میکنم
ولی یکی این بایوس مادربوردمو پیدا کنه خیلی خوب میشه گشتم نتونستم پیداش کنم:41:
p.n:سی دی ویندوز های دیگه هم جواب نمیدن ولی هارد رو به عنوان سریال شناخته نه ساتا هرکاری کردم نشد

EXTREME
30-12-2010, 23:18
ببین از لحاظ سخت افزاری وقتی تو قسمت cmos تو setup که میری باید اسم هارد بیاد که نمیاد
بعد این که سیستم انقد قوی نیست که سون روش بنصبم همون اکس پی کافیشه حالا من ۵ ۶ تا ویندوز دارم روش امتحان میکنم
ولی یکی این بایوس مادربوردمو پیدا کنه خیلی خوب میشه گشتم نتونستم پیداش کنم:41:
p.n:سی دی ویندوز های دیگه هم جواب نمیدن ولی هارد رو به عنوان سریال شناخته نه ساتا هرکاری کردم نشد
پس اگه با ویندور xp ساتا ساپورت هم نشناخت بهتره همون بایوس رو آپدیت کنید برند مینتون چیه؟
مدلش رو نمیگم برندشو میگم

mohsentanha
31-12-2010, 00:19
پس اگه با ویندور xp ساتا ساپورت هم نشناخت بهتره همون بایوس رو آپدیت کنید برند مینتون چیه؟
مدلش رو نمیگم برندشو میگم
دیجیتال اسمشه digital
یا میگن digital me
همین

digital me dg-vpt880-d4

EXTREME
31-12-2010, 00:32
دیجیتال اسمشه digital
یا میگن digital me
همین

digital me dg-vpt880-d4
مدل مینتون خیلی قدیمیه ممکنه بایوس رو آپدیت کنید و دیگه بالا نیاد تازه فکر نکنم برای این مین دیگه ورژنی برای بایوس اومده باشه