PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو سوال در مورد نوت بوک

amirpers
12-01-2012, 19:08
دوستان من دو تا سوال برام پیش اومده.
من یه Asus N53SN دارم.

1) درش موقع باز و بسته کردن مقداری صدا میده و خشکه. هیچ راه حلی نداره تا برطرفش کنم ؟

2) زمان شارژ نوت بوک به چی بستگی داره ؟ اگه باتری فول باشه و به برق وصلش کنیم آیا باتری آسیب میبینه یا اینکه زمانی که به برق وصله خود به خود از برق استفاده می کنه و ارتباطش با باتری قطع میشه ؟

hamid.7003
13-01-2012, 19:31
دوستان من دو تا سوال برام پیش اومده.
من یه Asus N53SN دارم.

1) درش موقع باز و بسته کردن مقداری صدا میده و خشکه. هیچ راه حلی نداره تا برطرفش کنم ؟

2) زمان شارژ نوت بوک به چی بستگی داره ؟ اگه باتری فول باشه و به برق وصلش کنیم آیا باتری آسیب میبینه یا اینکه زمانی که به برق وصله خود به خود از برق استفاده می کنه و ارتباطش با باتری قطع میشه ؟

1- نه راه حل که نداره و طبیعیه
اون سلفون هایی که رو قاب ال سی دی هست در آوردی؟ ممکنه صدا از اون باشه
2- شارژ معمولا 2حدود ساعت طول میکشه
باطری لیتیوم سیکل شارژ داره مثلا 1000 بار شارژ شما هر بار که به شارژ بزنی یک سیکل کم میشه و عمر باطریت کمتر میشه
قسمت آخر سوالت هم بله وقتی به شارژر وصله از شارژر استفاده می کنه ولی لحظه ای که شارژر رو وصل میکنی در هر صورت 1 سیکل از سیکل باطری کم میشه

amirpers
13-01-2012, 21:01
1- نه راه حل که نداره و طبیعیه
اون سلفون هایی که رو قاب ال سی دی هست در آوردی؟ ممکنه صدا از اون باشه
2- شارژ معمولا 2حدود ساعت طول میکشه
باطری لیتیوم سیکل شارژ داره مثلا 1000 بار شارژ شما هر بار که به شارژ بزنی یک سیکل کم میشه و عمر باطریت کمتر میشه
قسمت آخر سوالت هم بله وقتی به شارژر وصله از شارژر استفاده می کنه ولی لحظه ای که شارژر رو وصل میکنی در هر صورت 1 سیکل از سیکل باطری کم میشه

سلفون کدومه دوست عزیز ؟ اگه همونی که شبیه به تلقه و روی ال سی دی بود ، بله.

hamid.7003
14-01-2012, 18:34
همون پلاستیک هایی که دور ال سی دی بودن که نشونه نو بودن دستگاهه

amirpers
14-01-2012, 22:27
بله اون ها رو جدا کردم.
اما در مورد باتری. ببینید مشکل اصلی من و سوال من اینه که مثلا فرض کنید که باتری تون 50 درصد پره ، حالا اگه به برق وصل کنید ، خب شما گفتید که دستگاه از برق استفاده می کنه اما خب باتری هم همزمان شارژ میشه دیگه.
اینکه حالا ما باتری ای که هنوز خالی نشده رو شارژ می کنیم ، آسیب نمی زنه به باتری ؟

hamid.7003
15-01-2012, 09:23
بله اون ها رو جدا کردم.
اما در مورد باتری. ببینید مشکل اصلی من و سوال من اینه که مثلا فرض کنید که باتری تون 50 درصد پره ، حالا اگه به برق وصل کنید ، خب شما گفتید که دستگاه از برق استفاده می کنه اما خب باتری هم همزمان شارژ میشه دیگه.
اینکه حالا ما باتری ای که هنوز خالی نشده رو شارژ می کنیم ، آسیب نمی زنه به باتری ؟

آره همزمان باطری هم شارژ میشه ولی از برق استفاده میکنه دستگاه
ببین کلا روش درست شارژ انواع باطری حالا مال هرچی که میخواد باشه اینه که بزاری تا 30 الی 40 درصد برسه بعد بزنی به شارژ و صبر کنی تا کامل بشه و بعد بکشی از برق
اینجوری تعداد دفعات شارژ رو به حداقل میرسونی و باعث میشه الکی از سیکل های شارژ باطریت کم نشه
در مورد اینکه وقتی از شارژر استفاده میکنی باطری رو در بیاری یا بزاری رو دستگاه دو نظریه هست که هر کدوم در جای خودش درسته!

نظریه اول: باطری رو رو 40 درصد شارژ در بیار و از شارژر استفاده کن
خوبیش: عمر باطری بالا تر میره و تعداد دفعات شارژت بیشتر میشه
بدیش: اگه برق بره و در حال انجام کاری باشی و ذخیره نکرده باشی همه چی میپره ، و ممکنه به هارد یا مادر برد دستگاه ضربه وارد بشه (مورد دوم احتمالش خیلی کمه ولی ممکنه)

نظریه دوم: باطری رو همیشه بزار حتی وقتی از آداپتور استفاده میکنی ولی هر بار کاملا شارژ کن و تا رو 30-40 نرسیده شارژ مجدد نکن
خوبیش: اگه برق بره نه اطلاعاتت میپره و نه سخت افزارت صدمه میبینه
بدیش: عمر باطریت کمتر میشه و سریعتر فرسوده میشه

نظر شخصی من: نظریه دوم رو من شخصا ترجیح میدم چون خیلی به صرفه تره که بعد از 1.5 یا 2 سال با یه هزینه 70- 80 تومنی یه باطری نو تهیه کنی تا اینکه اطلاعات بپره!
یه مثال جالب!: در حال انجام پروژه ای که فردا صبح باید ارائه بدی و کل شب بیدار موندی و برق قطع میشه و تو هم یادت رفته ذخیره کنی اعصاب آدم تعطیل میشه!

دیگه خود دانی:20: