PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درمان چاقی - راه های کاهش وزن

Aless
11-06-2010, 16:49
ببخشيد من 45 سالمه و قد 162 و 72 كيلو وزن.ميخوام لاغر بشم چيكار كنم؟
روزي 1 ساعت پياده روي ميكنم و شيرينيجات و چربي هم نميخورم ولي لاغر نميشم! چيكار كنم؟ قرصي دارويي چيزي نيست تا سريع لاغر بشم و جلو اشتهايم را بگيره؟
ممنون.

.::SMS::.
11-06-2010, 17:04
هیچ کس یه دفعه چاق نمیشه و نباید انتظار داشته باشین یه دفعه هم لاغر بشین
حتی اگه بتونین تو مدت کوتاهی وزن زیادی کم بکنین، مطمئن باشین ضررش بیشتر از سودشه

A.M.D.D.E.V.I.L
11-06-2010, 17:08
به غذا های خوشمزه نگاه کنید اما نخورید

mmiladd
11-06-2010, 17:12
فک کنم تو نت مطلالب خیلی زیادی باشه در این رابطه حتی با این تاپیک هم دوستان کمک و پیشنهاد های

زیادی بهتون میدن ؛ ولی بیشتر از همه این می تونه باشه که شما به این فک کنین که باید لاغر شین..

به خودتون بستگی داره ؛ اُونم از هر راهی که میشه..

kiuq
11-06-2010, 17:15
روزي 1 ساعت پياده روي ميكنم و شيرينيجات و چربي هم نميخورم ولي لاغر نميشم! چيكار كنم؟ قرصي دارويي چيزي نيست تا سريع لاغر بشم و جلو اشتهايم را بگيره؟
ممنون.

دوست گرامی شما اگه واقعا روزی یک ساعت فرصت این کارو داری( لاغر شدن) پیاده روی رو اینطوری تغییر بده:
سه تا 7 دقیقه آروم بدوید( کار هرکسی نیست) پس اگه نتونستین از 5 دقیقه شروع کنین. هر بار که 7 دقیقه تموم شد به مدت 30 ثانیه قدم زنین( وای نستین چون ضرر داره).
اگر شکمتون جلوی منظورم اینه که اگه بیشتر وزنتون تو همین قسمت شکمتونه بهتره بعد از اتمام دویدن تعداد 20 عدد ( اگه بیشتر میتونین 30 تا کافیه) دراز و نشست برید.
شیرینی ها و چربیها هم همچنان بیخیال شین تا وقتی لاغر شدین با کنترل دوباره بخورین!
کم کم زمان دویدن و تعداد شنا رو بیشتر کنین انشاالله حدود 1ماه تاثیر این کار فوق العاده رو میبینید..
سعی کنید با همکارا یا دوستان برین تا کسل کننده نشه.
موفق باشین:20:

karkan
11-06-2010, 20:08
فک کنم تو نت مطلالب خیلی زیادی باشه در این رابطه حتی با این تاپیک هم دوستان کمک و پیشنهاد های

زیادی بهتون میدن ؛ ولی بیشتر از همه این می تونه باشه که شما به این فک کنین که باید لاغر شین..

به خودتون بستگی داره ؛ اُونم از هر راهی که میشه..

مستند راز.The Secret..

نباید به این فکر کنین که باید لاغر بشین باید فکر کنین که لاغر شدین...

بگذریم..

روزی 20 دقیقه تا نیم ساعت دویدن آروم بسیار میتونه موثر باشه...درست غذا بخورید..غذاهای چرب نخورید. از حداقل قند و شکر در روز استفاده کنید..

دراز نشستی که دوستمون گفتن رو به هیچ وجه روی زمین سفت انجام ندین..پدر کمر رو در میاره..اگه تونستین از دستگاه آبکینگ پرو یا اُب راکت و ... برای دراز و نشست استفاده کنید..تکیه گاهشون عالیه

و تو دراز نشست افراط نکنید..سه بار 15 تایی عالیه...

موفق باشید

Life24
11-06-2010, 20:26
ورزش کنید
روزی 45 دقیقه بدوید
اگر قبل از صبحانه باشد چه بهتر

Open-Source
11-06-2010, 21:09
من 20 سالمه.
175 تا قد دارم.
93 کیلو هستم.
اصلا آدم پرخوری نیستم.
اصلا شیرینی و چربی نمیخورم.
ولی باز هم چاق میشم.

بزرگترین مشکل من اینه که، کم تحرک هستم (اکثر اوقات پای کامپوتر هستم).

از دیروز دارم به باشگاه بدنسازی میرم.

دوستان پیشنهادی ندارند که همراه با اینکه به بدن سازی میرم، لاغر هم بکنم.(منظورم اینه که رژیم یا دارویی، چیزیی استفاده کنم).

Old_Chater
11-06-2010, 21:36
من شنيدم آمفتامين ها به شدت لاغر و خوش اندام ميكنن و لي خوب اعتياد اور هم هستن
نظر شما چيه؟

morsadr
12-06-2010, 14:33
من شنيدم آمفتامين ها به شدت لاغر و خوش اندام ميكنن و لي خوب اعتياد اور هم هستن
نظر شما چيه؟

تریاک و هروئین هم بشدت درد را ساکت می کنند پس هر کسی که سردرد داشت براش تجویز کنیم . درسته ؟:19:

unartig
12-06-2010, 14:37
وحیدشمسایی میگفت که چند ساله برنج نخورد ه تالاغربشه . یه زمانی وحشتناک چاق بود

greena
16-06-2010, 16:56
سلام ودرود
چاقی کلی و قسمت شکم چند دلیل داره
مهمترین اونا ارثی بودنه(ژنتیک)
پر خوری (که یکی از مشخصات افسردگی هستش)
والبته مکمل همه اینها بی تحرکی هستش
نتیجه کلی برای لاغر شدن به اندازه خوردن، نخوردن شرینی جات ،نمک والبته چربی وهمچنین مثل گفته دوستمون برنج هم مهمه.
و مثمر ثمر بودن این رژیم گرفتنها ورزش منظم و به اندازه هستش.

kiarash3500
18-06-2010, 14:24
میشه راهنمایی کنین؟

JEskandari
18-06-2010, 15:06
قدیما سرکه به غذا میزدن که اشتهاشون زیاد بشه

morsadr
18-06-2010, 15:19
میشه راهنمایی کنین؟

خیر هیچ نوع سرکه ای لاغر نمی کنه :41:

Open-Source
19-06-2010, 20:03
همانطور که قبلا گفتم، یه چند روزی هستش به بدن سازی میرم.
امروز رفتم دکتر تا یه رژیم و یه قرص لاغری برام بده.
رژیم خیلی، سفت و سختی ننوشت (همون کم کردن شیرینی، چربی و....).

برام، قرص ونوستات نوشت، گفت روزی یکی بخور.
حالا سوال من اینه که، چه موقع بخورم؟
قبل از غذا؟
بعد از غذا؟
چه مدت قبل یا بعد از غذا؟
قبل از رفتن به باشگاه بدنسازی؟

راستی، چند ساعت بعد از خوردن غذا بهتره برم بدنسازی؟ (من خودم بعد از 1.5 - 2 ساعت میرم).

S@nti@go_s&k
19-06-2010, 20:15
حالا سوال من اینه که، چه موقع بخورم؟

خوب مگه هول بودی همون موقع از دکترت میپرسیدی بزنم تو گوشت؟:دی

راستی، چند ساعت بعد از خوردن غذا بهتره برم بدنسازی؟ (من خودم بعد از 1.5 - 2 ساعت میرم).

همون 2 ساعت قبلش خوبه البته باید 2 ساعت قبلش بخوری چون لازم میشه

20 دیقه بعد از باشگاه هم باید بخوری

اون قرصه حالا برای چی هست به نظرم ظهر بعد از ناهار بخور با شکم خالی نخور هم اینکه وسط روز بخور :46:

Open-Source
19-06-2010, 21:50
به برگه راهنما دقت نکرده بودم.
یک ساعت بعد از غذا باید قرص رو مصرف کرد.
:31:

greena
19-06-2010, 22:32
همانطور که قبلا گفتم، یه چند روزی هستش به بدن سازی میرم.
امروز رفتم دکتر تا یه رژیم و یه قرص لاغری برام بده.
رژیم خیلی، سفت و سختی ننوشت (همون کم کردن شیرینی، چربی و....).

در مورد رژیم حتما با متخصص تغذیه مشورت کن چون بدن نوجونها و جوانها در حال رشد هستش و یه رژیم غیر اصولی ممکنه به بدن شما آسیب بزنه
در بدن سازی هم حتما 2 ساعت قبل ورزش سعی کن که غذا یا هرچیز دیگه ای بجز نوشیدنی جات (البته بجز شیر و لبنیات که باید تا 4 ساعت قبل از ورزش مصرف کنی)رو مصرف کنی و بعداز بدنسازی تا 2.5 ساعت حتما غذای مقوی مصرف کن.(یعنی فاصله تغذیه تا بنسازی زیر 2.5 باشه

morsadr
20-06-2010, 11:46
دوست عزیز این دارو فقط جلوی هضم و جذب چربیهایی را که شما می خورید می گیره و کار دیگری انجام نمیده :41:
بنظر بنده برای کاهش وزن تعادل در خوردو خوراک و فعالیت بدنی مناسب بدون استفاده از داروی بهترین گزینه می باشد. :46::11:

kiarash3500
20-06-2010, 21:57
از همه مهمتر جنسیتتون رو نگفتین؟

meisam317
22-06-2010, 23:59
آقایون خانوم ها هر سولی درباره لاغری چاقی و بدنسازی دارین بیان ت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ertebatat
19-07-2010, 07:22
پیشرفت جوامع و زندگی ماشینی موجب بی تحرکی و به تبع آن بروز چاقی شده است .
چاقی مرحله ای است که در اثر آن، انرژی ذخیره ای در بدن پستانداران (از جمله انسان) که معمولاً به شکل بافت چربی است بسیار زیاد می شود، به طوری که منجر به خطرات زیادی برای سلامتی می گردد. معمولاً چاقی بین حیوانات وحشی نادر است، اما حیوانات اهلی و حیواناتی که در خانه از آنها نگهداری می شود، دچار چاقی می شوند. این امر معمولاً به دلیل دادن غذای بیش از اندازه به آنها و نداشتن تحرک کافی حیوان اتفاق می افتد.

تعریف چاقی
معمولاً زمانی که وزن بدن با توجه به جنس و سن، با قد تناسب نداشته باشد به اصطلاح می گویند که چنین فردی چاق است. در جدول زیر تناسب وزن با توجه به جنس، قد و سن آمده است:

افراد مختلف، سن، وزن، قد
کودکان 7-9 سال 28 کیلوگرم 132 سانتی متر
10-12سال 37 کیلوگرم 147 سانتی متر
دختران 13-15سال 50 کیلوگرم 162 سانتی متر
16-19 سال 55 کیلوگرم 162 سانتی متر
پسران 13-15 سال 50 کیلوگرم 162 سانتی متر
16-19 سال 65 کیلوگرم 178 سانتی متر
زنان 25 سال 60 کیلوگرم 165 سانتی متر
45 سال 59 کیلوگرم 165 سانتی متر
65 سال 61 کیلوگرم 165 سانتی متر
مردان 25 سال 71 کیلوگرم 178 سانتی متر
45 سال 70 کیلوگرم 178 سانتی متر
65 سال 74 کیلوگرم 178 سانتی متر .

kiarash3500
19-07-2010, 12:06
میشه نظرتون رو راجع به من بگین؟

قدم 173
وزنم 56
ممنون

S@nti@go_s&k
19-07-2010, 12:10
لاغری

باید بشی حداقل 68 و حداکثر 74 کیلو

GiggleClub
19-07-2010, 12:16
من چی؟

۲۱ سال
۱۷۹ قد
۸۳ وزن

میدونم چاقم
چند کیلو اضافست؟

S@nti@go_s&k
19-07-2010, 12:54
زیاد چاق نیستی در حد 3_4 کیلو

kiarash3500
20-07-2010, 12:08
بازم کامل فرق بین اضافه وزن و چاقی رو توضیح ندادین...

nafe-bandar
20-07-2010, 12:56
من 74 کیلو و قدم 171 چطوره ؟!

S@nti@go_s&k
20-07-2010, 13:32
ببینید کلا بین قد و وزن به این صورته که مثلا قد 175 بین وزن 75 .72 خوبه ولی کلا به سن و سال هم مربوط و

شکل بدن ها فرق میکنه باهم مثلا الان تو باشگاهها برید مثلا یکی قد 175 داره ولی وزنش تا 85 حتی 90 هم اصلا

چاق نشون نمیده به خاطر اینکه همش عضلست . یا یکی قد 190 داره وزنش رو 120 هم میره چاق نشون نمیده

مثه همین پرورش اندام کارا

من 74 کیلو و قدم 171 چطوره ؟!

بد نیست ولی بازم میتونی پایین تر بیای

dsa dsa
20-07-2010, 18:38
من 20 سالمه و 55 کیلو هستم ؟!! اهل خوردن هم نیستم و بسیار بد غذا هستم ..
چه کنم ؟

kiarash3500
21-07-2010, 13:02
میخوام بدونم ورزش پیاده روی میتونه تعادل ظاهری بدن رو به هم بزنه
یعنی پاهای لاغر مثلا با تن چاق؟

wonderful
21-07-2010, 14:09
دوست عزیز پیاده روی فشاری به بدن وارد نمیکنه که عضله ها تغییر شکل بدن

به نظر من نه تغییر ی شکل بدن ایجاد نمیکنه فقط باعث میشه که کالری اضافی بدن شما سوخته بشه

Life24
21-07-2010, 14:59
آخه والا من عجیبه برام
میگن روزی کی ساعت پیاده روی لاغر میکنه و از این حرف ها
اخه بدن ادم نه گرم میشه نه عرق میکنی
چطوری کالری مسیسوزونی؟

kiarash3500
21-07-2010, 15:28
دوست عزیز پیاده روی فشاری به بدن وارد نمیکنه که عضله ها تغییر شکل بدن

به نظر من نه تغییر ی شکل بدن ایجاد نمیکنه فقط باعث میشه که کالری اضافی بدن شما سوخته بشه

شما مطمئن هستین؟
آخه فقط عضلات ران درگیر هستن...

Gam3r
21-07-2010, 15:32
يك ساعت پياده روي براي فردي كه 90 كيلو داشته باشه 500 كالري ميسوزونه
يعني ميشه 2 تا بستني خورد و بعد كالريش رو توي پياده روي سوزوند

پياده روي خيلي مفيده ...

morsadr
21-07-2010, 17:12
آخه والا من عجیبه برام
چطوری کالری مسیسوزونی؟

دوست عزیز سوزوندن کالری کاری به عرق کردن و گرم شدن ظاهری بدن نداره :41:
البته در راه رفتن معمولی هم بدن به اندازه زیادی گرم میشه .
طبق قوانین فیزیک انجام یک کار مکانیکی ( راه رفتن ) حتما نیاز به صرف انرژی داره و این انرژی همان کالری مصرفی می باشد .

wonderful
21-07-2010, 17:21
شما مطمئن هستین؟
آخه فقط عضلات ران درگیر هستن...

شما با راه رفتن داری یک عمل هوازی انجام میدی تمرینات هوازی هم هیچ تاثیری تو حجم عضلات ندارند .(تازه اگه با شدت بسیار زیاد باشه باعث کاهش حجم عضلات هم میشود) دونده های ماراتون رو دیدی ؟ اصلا حجم عضله ندارندولی برعکس اونها دونده های دو صد متر یا sprint رو های دوچره سواری رو دیدی که چه ران های بزرگی دارند؟
حالا پیاده روی به کدوم رشته نزدیک تره ؟ ماراتون یا دو صد متر

اگر هدفتان کاهش وزن و چربي بدن است، تمارين هوازي تنها گزينه شما براي ورزش است. ولي اگر به فکر افزايش حجم عضلات هستيد، تمرین های بی هوازی تنها گزینه برای شماست

omid.7128
21-07-2010, 17:43
منم یه سوالی دارم، پیاده روی تاثیری رو لاغری داره؟
کسی که 2 سانت چربی زیر پوستش داشته باشه رو فرض کنید، همچین کسی با پیاده روی چربی های اضافه اش از بین میرن؟

saba_moha
21-07-2010, 23:23
بله تاثیر داره،مهم اینه که شما میخواید چربی ها رو اب کنید،در واقع با پیاده روی شما دارید کالری های اضافه بدنتون رو میسوزونید،( هر کاری که شما روزمره انجام میدید یه بخشی از کالری بدنتون داره سوزونده میشه که هرچه بیشتر بهتر)،بنابر این در طی زمان این چربی ها سوزونده میشن ولی اگه در کنار چاقی کل بدن از چاقی ناحیه ای، هم به فرض شکم رنج میبرید باید در کنار پیاده روی به ورزش های موضعی هم بپردازید تا با این کار گردش خون اون ناحیه تسریع شده و همراه با فعالیت بیشتر عضلات اون قسمت چربی ها هم سوزونده بشن،ضمن اینکه سایر موارد هم از جمله تغذیه و...باید رعایت بشه

mahyar_bt
22-07-2010, 13:54
با احترام برای saba ولی من به شخصه هیچ اعتقادی به سوزاندن چربی یک ناحیه خاصی از بدن ندارم و این ممکن نیست

saba_moha
22-07-2010, 14:24
من نمیدونم دلیل این نطر تون چیه دوست عزیز....ولی تجربه و علم ثابت کرده که ورزش های موضعی در کنار سایر روش های کاهش وزن،باعث لاغری کلی بدن به خصوص نواحی موضعی از جمله شکم و... میشوند.

در واقع همونطوری که در بالا هم اشاره کردم ورزش های موضعی باعث تسریع گردش خون اون نواحی میشن وعضلات اون قسمت بعد از استفاده از کربوهیدرات شروع به استفاده از چربی های ذخیره شده اون قسمت میکنند و یکی دیگه از مکانیسم ها هم اینه که ورزش موضعی باعث خوش فرم کردن عضلات اون قسمت و سفت شدن توده عضلانی میشه ....به عنوان مثال در مورد شکم،محکم شدن عضلات این قسمت باعث جلوگیری از شلی و جلو امدن شکم میشوند....در این مورد هم تجربه ثابت کرده به جز دراز و نشست و...،انقباض ها و انبساط های 10 ثانیه ای مدوام شکم در طول روز موثر هستند..

.البته بازم میگم ورزش موضعی به تنهایی نه بلکه همراه با سایر ورزش ها به منظور کاهش کل توده چربی بدن موثر هست

Mr.Crow
22-07-2010, 14:27
آخه والا من عجیبه برام
چطوری کالری مسیسوزونی؟
حتی با خوابیدن و ایستادن هم کالری میسوزه !
ولی خب سر بالایی رفتن بیشتر هم میسوزونه چون بدن کار بیشتری انجام میده (غلبه بر جاذبه زمین :دی)

mahyar_bt
22-07-2010, 15:06
من نمیدونم دلیل این نطر تون چیه دوست عزیز....ولی تجربه و علم ثابت کرده که ورزش های موضعی در کنار سایر روش های کاهش وزن،باعث لاغری کلی بدن به خصوص نواحی موضعی از جمله شکم و... میشوند.

در واقع همونطوری که در بالا هم اشاره کردم ورزش های موضعی باعث تسریع گردش خون اون نواحی میشن وعضلات اون قسمت بعد از استفاده از کربوهیدرات شروع به استفاده از چربی های ذخیره شده اون قسمت میکنند و یکی دیگه از مکانیسم ها هم اینه که ورزش موضعی باعث خوش فرم کردن عضلات اون قسمت و سفت شدن توده عضلانی میشه ....به عنوان مثال در مورد شکم،محکم شدن عضلات این قسمت باعث جلوگیری از شلی و جلو امدن شکم میشوند....در این مورد هم تجربه ثابت کرده به جز دراز و نشست و...،انقباض ها و انبساط های 10 ثانیه ای مدوام شکم در طول روز موثر هستند..

.البته بازم میگم ورزش موضعی به تنهایی نه بلکه همراه با سایر ورزش ها به منظور کاهش کل توده چربی بدن موثر هست
بله با این حرفتون موافقم یعنی این که برای مثال دراز نشست.... باعث مصرف کالری... میشه و در نهایت از کل بدن چربی سوخته میشه نه از ناحیه شکم اما این که میبینیم برای مثال طرف ورزش های شکم... میکنه و شکمش کوچیک میشه تنها به این دلیل که عضلات این ناحیه از بدنش قوی میشه و چربی ها رو به داخل جمع میکنه و جلوی شل بودن... شکم میگیره ولی به هیچ وجه چربی های فقط و فقط ناحیه شکم اب نمیکنه

shir_farhad
24-07-2010, 17:08
قد 171

وزن بین 55 تا 60 متغیر

mahyar_bt
24-07-2010, 20:58
ببینید دوستان اینجوری نظر دادن اشتباه هست
ما 3 تیپ بدنی داریم انکتورموف اندورموف مزومورف اکتورموف به اشخاص لاغر میگن اندورموف افرادی که بدنشون چربی داره و مزومورف افرادی که بدن عضلانی دارن
یعنی ممکنه دو نفر با قد یکسان یکیشون وزن بیشتری داشته باشه ولی چون مزومورف هست اصلا چاق به نظر نیاد و اون فردی که حتی وزن کمتری داره چاق به نظر بیاد

قله بلند
02-08-2010, 17:52
دختری هستم که قدم 162 سانتی متره ، آخرین بار که خودم رو کشیدم وزنم 55 کیلو بود. خیلی چاقم نه ؟!!!

من به شما خانم ها ( در مورد آقایون بعدها صحبت می کنیم ، این چیزهایی که می گم فقط برای خانم هاست ) یه فرمول می دم تا با این فرمول وزن مطلوب خودتون رو حساب کنید ، به شرطی که جان من بعدش که وزن مطلوبتون رو حساب کردین دوباره نگین قبول نیست ! من هنوز فکر می کنم چاقم !
اول باید ببینید از نظر جثه چطور هستین ؟ یعنی در کدوم دسته کوچیک ، متوسط و درشت از نظر جثه قرار می گیرین .
یه متر وردارین دور مچ دست راستتون رو متر کنید ببینین چنده ، یادتون باشه سر متر رو ، رو زائده استخونی دست راست بذارین که اسمش ِاستیلوئید هستش . حالا فرض می کنیم که این کار رو کردین و اندازه دور مچ شما 17 در اومد .
خب ، حالا بیایین قدتون به سانتی متر رو ( که 162 بود ) تقسیم بر این عدد دور مچ که 17 بود بکنید که در می آد 52/9 ، اگه تو خانم ها این عدد 11 و بالاتر باشه یعنی جثه کوچیک دارند ، اگه بین 1/10 تا 11 دراومد جثه شون متوسط هستش و اگه 1/10 و کمتر بدست اومد دختر خانم یا خانم جثه شون درشت محسوب می شه .
پس ما فرض می کنیم که عدد دور مچ شما همین باشه ! همین 17 بود و بعدش با تقسیم همون 52 /9 بدست اومد و جثه شما درشت بود . این عدد رو داشته باشین تا بریم سر اصل مطلب !
برای محاسبه وزن مطلوب تو خانم ها برای 5/152 سانتی متر اول وزن عدد 4/45 رو در نظر می گیریم و برای هر سانتی متر اضافه تر بالای 5/152 ضریب 9/0 رو در نظر می گیریم .
یعنی شما که 162 سانتی متر بودین برای 5/152 سانت اولتون ما عدد 4/45 رو داریم و برای 5/9 سانت آخر ما این 5/9 رو در 9/0 ضرب می کنیم که عدد 55/8 بدست می آد و حالا 4/45 رو با 55/8 جمع می کنیم که حدود 53 بدست می آد و این همون وزن مطلوب نهایی برای یک خانم با قد 162 سانتی متر با جثه متوسط محسوب می شه .
ولی ما با محاسبه اول فرض کردیم که جثه شما درشته پس برای جثه درشت ها باید به عدد نهایی 2 تا اضافه کنیم که می شه 55 و به همین ترتیب برای جثه کوچیک ها 2 تا از عدد نهایی کم می کنیم که می شه 51 و حتی اگه شما جثه کوچیک هم داشته باشین و وزن مناسب شما 51 باشه هم در نهایت باشه نمی شه گفت شما چاق هستین و حداکثر اضافه وزن دارین که با افزایش تحرک و ورزش و کمی رعایت ( دوباره دقت کنین ! می گم کمی ! نمی گم رژیم غذایی توام با اعمال شاقه و زجر ثانویه ! ) از نظر تغذیه ای مثل کمتر کردن ( کمتر کردن به معنی حذف کامل تلقی نشه ان شالله ! ) برنج و ماکارونی و کیک و شیرینی جات و امثال اینها خیلی راحت بعد مدت کوتاهی به وزن مطلوب می رسین ولی دیدین که وزن مطلوب شما با توجه به قدتون و جثه ای که دارین همینه که الان هست و با اعتدال تغذیه ای ( استفاده از همه گروههای غذایی منتها به اندازه ) و ورزش می تونین کاری کنین که هیچ وقت دچار چاقی یا اضافه وزن نشین .
با این محاسبات، من خوشخیال تا حالا فکر می کردم زیاد هم اضافه وزن ندارم ولی:
قد: 164
وزن:74
دور مچ دست راست: 16(جثه متوسط)
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیعنی الان قضیه چی شد؟ من غذا خوردنم دائماً رو به کاهش هست، خصوصاً توی این 5 ماهی که دچار نفس تنگی و حساسیت شدم و نمی تونم خیلی چیزها رو بخورم. وزنم در 15 اسفند پارسال 71 بود. آخه 18 کیلو اضافه وزن می دونید یعنی چقدر؟!!! یعنی باید توی ظاهر آدم هم مشخصه بشه دیگه؟ ولی ظاهر من اینجوری نیست دیگه!! عجب!!

Gam3r
06-08-2010, 23:16
سلام، فكر كنم اين سوال من و خيلي از دوستان ديگه باشه

من رژيم لاغري براي كاهش وزن دارم اما ظاهرا ماه مبارك رمضان در پيش هست و كلا برنامه ها مختل ميشه
مثلا من كلي ورزش ميكردم و روزانه 2-3 ساعت پياده روي اما اينطور كه معلومه، نميشه در اين ماه فعاليت سابق رو داشت، و همينطور هم رژيم غذايي دچار اختلال ميشه

دوستان، كسي برنامه ي غذايي براي اين ماه داره ؟ يا مثلا توصيه ؟

خيلي ممنون

morsadr
07-08-2010, 16:14
دوست عزیز ماه رمضان نباید باعث بهم ریختن وضعیت فعالیت و رژیم شما بشه :41:
شما باید یکی از وعده های غذایی را در سحر و یکی را در افطار میل بفرمایید و مابقی را در فاصله افطار تا سحر . فعالیت و پیاده روی هم جای خودش باقیه :31:

Gam3r
07-08-2010, 20:35
شما باید یکی از وعده های غذایی را در سحر و یکی را در افطار میل بفرمایید و مابقی را در فاصله افطار تا سحر . فعالیت و پیاده روی هم جای خودش باقیه

خب ما شام هم ميخوريم ! اون چي ؟

mahyar_bt
07-08-2010, 22:06
واقعا غیر ممکن من که چاق هم میشم چه برسه به وزن کم کردن

pooria-ir
07-08-2010, 22:11
من که ماه رمضون ها شروع میکنم به آب درمانی،یعنی یه شیوه ی جدید از روزه داری با آب :دی
خیلی به بدنم کمک میکنه،هم پوستم صاف تر و روشنتر میشه،هم به طور کلی کاملا برام محسوسه که بدنم رو فرم میاد،تازهههه،کلیم وزن کم میکنم :21:

قله بلند
08-08-2010, 01:55
من که ماه رمضون ها شروع میکنم به آب درمانی،یعنی یه شیوه ی جدید از روزه داری با آب :دی
خیلی به بدنم کمک میکنه،هم پوستم صاف تر و روشنتر میشه،هم به طور کلی کاملا برام محسوسه که بدنم رو فرم میاد،تازهههه،کلیم وزن کم میکنم :21:

سلام. یعنی چه جوری آب درمانی می کنید؟

pooria-ir
08-08-2010, 02:03
سلام. یعنی چه جوری آب درمانی می کنید؟

سلام
یعنی در طول روز فقط آب میخورم

nitro
08-08-2010, 02:08
سلام
یعنی در طول روز فقط آب میخورم

تو طول روز؟ :31: کله گنجیشکی میگیری؟

Gam3r
08-08-2010, 08:16
توي ماه رمضان آب ميخوري ؟
يكي زنگ بزنه به امر به معروف بياد اينو ارشاد كنه :دي

yuseph
08-08-2010, 08:33
نه جدی بچه ها..
چرا من وبرخی از دوستان(اشاره به چندپست بالا) توی این ماه چاق میشیم؟:13:
راهی داره جلوی این چاقی گرفته شه؟

nitro
08-08-2010, 08:54
دلیلش اینه که موقع افطار عین گاو (بلانسبت شما :27:) دلی از عزا در میاریم :21:

morsadr
08-08-2010, 09:04
خب ما شام هم ميخوريم ! اون چي ؟

خوب این که روزه دازی نمیشه که شما سه وعده غذای سیر و پر بخورید :18: اینجوری چاق هم میشید .
در هر صورت باید یکی از وعده ها رو حذف کنید و دو وعده دیگرتون هم مثل برنامه رژیمتون باشه و نه بیشتر .
طول مدت گرسنه بودن در کاهش وزن تاثیر نداره و فقط مجموع میزان غذای خورده شده در 24 ساعته که مهمه .

oranoos2007
09-08-2010, 15:30
سلام
خوب وقتی سحر کامل می خوریم خیلی بیشتر از یک وعده معمولی افطار هم با اونهمه غذاهای رنگارنگ که مامان درست می کنه می خوریم از افطار تا حداقل آخر شب هم خودمون تقویت می کنیم خوب معلومه که چاق می شیم من به سفارش مادرم سحر هارو فول می خوردم و هنوز به ظهر نرسیده چنان گرسنگی من می گرفت که دیگر توانی برای بعداز ظهر نداشتم یک مدت سحر هارو کم کردم و خیلی کمتر خوردم باورتون نمیشه تازه دم افطار شاید یکم گرسته ام می شد شاید اصلا نمیشد به این تنیجه رسیدم که کم خوردن معده و دستگاه گوارش کلا کمتر به فعالیت وادار می کند و باعث می شود انسان کمتر گرسته شود
برای افطار هم طبق رسم ایرانی ها چای شیرین و سوپ می خورم و تا آخر شب مایعات می خورم به نظرم خیلی این طوری بهتر شدم
یک پیشنهاد دیگه برای سحر سعی کنید کمتر بخورید و در کنارش دو سه تا خرما بخورید خیلی توی توانایی تون کمک می کنه

rosenegarin13
09-08-2010, 15:37
سحری نخورید به نظرم بهتره....من نمیخورم هیچوقت مشکلی هم ندارم...

انتظارم نداشته باشید که در طول روز گرسنه تون نشه...باید بشه...نمیشه اونقدر سحری بخورید که در طول روز گرسنه تون نشه :دی
میتونید آخر شب میوه و آب بخورید به جای سحری...افطار هم جبران کنید:دی

oranoos2007
09-08-2010, 20:50
سحری نخورید به نظرم بهتره....من نمیخورم هیچوقت مشکلی هم ندارم...

انتظارم نداشته باشید که در طول روز گرسنه تون نشه...باید بشه...نمیشه اونقدر سحری بخورید که در طول روز گرسنه تون نشه :دی
میتونید آخر شب میوه و آب بخورید به جای سحری...افطار هم جبران کنید:دی
سحری نخوردن خوب نیست چون برای سیستم گوارش ضرر دارد و توانایی های انسان در طول روز کم می کنه بخورید ولی کمتر آنقدر نخورید که جای نفس کشیدن نداشته باشید یک دوم معده را پرکنید و اجازه بدهید که دستگاه گوارش تون توی این یک ماه استراحت کند

Gam3r
09-08-2010, 20:53
من كه هيچ وقت سحر نميخورم، اصلا نه احساس گشنگي ميكنم و نه احساس تشنگي ! چون خودم رو ميتونم از اين آزار و اذيت هاي جسماني رها كنم !

darkdream2012
09-08-2010, 21:12
بابا چرا اینقدر سخت میگیرید؟:31: یه سریال لاستی فرار از زندان بگیرید ماشاالهه اونقدر زیاده که فقط صبح تا شب ببینین دیگه اصلا گرسنگی نمیفهمی بعدام سعی کنید سحر(البته اگر بیدار شدید) بامیه بخورید میگن دیگه تشنتون نمیشه در ثانی یه روش فوق العاده دارم که دیگه تو طول روز گرسنتون نشه :27:
اول 10 هزار تومن ب این حساب واریز کنید 15478956412584138413551285315752341856:21:
جدا از شوخی به نظر من تا سحر بیدار باشید پای کامپیوتر و نت (اینترنتم که مفتی میشه) بعد از سحری خوردن بخوابید تااااااااا افطار اینجوری دیگه گشنتون نمیشه البته این روش ماله افراد بیکاری هست مثله من:13:

timsar jackson
11-08-2010, 09:53
یه راهم هست که اصلا روزه نگیرین و به زندگیتون مثل قبل ادامه بدین!

oranoos2007
11-08-2010, 21:03
یه راهم هست که اصلا روزه نگیرین و به زندگیتون مثل قبل ادامه بدین!
اونوقت زندگیت زیادی یکنواخت می شه و نتیجه اش هم عکس چیزی که می خواستی بعضی اوقات خوبه که زندگیمون به دل خودمون نباشه بسپاریم به خدا
اونوقت نتیجه زندگیون آرامش هست که بهش میرسی

hamijoon
11-08-2010, 21:08
من كه سحري اينقدر ميخورم كه منفجر بشم . بعدشم ميپرم تو جام لا لا تا خوده افطار ... خيلي ماه رمضونو دوس دارم .

مثل كوالا همش خوابم :دي

تازه همش هم در حال ثواب كردنم ...

majid_sd2009
11-08-2010, 21:20
بحث چی بود چی شد؟!!
آدم وقتی روزه میگیره خودش یک نوع رژیمه دیگه.
به شرطی که به انداره بخوریم.
سحر که مثل نهار هست و اونایی که رژیم دارن میتونن همون نهاری رو که تو برنامه غذاییشون هست رو بخورن.
افطار هم به اندازه بخورید. نه اینکه از یک طرف میز یا سفره شروع کنین به خوردن و تا تموم نشده ول نکنین: دی
شام هم که پیشنهاد میشه خورده نشه.
یعنی چی شام؟ خصوصا این وقت سال که ساعت 8 شب اذان هست. تازه اونم برا مشهد. تهران هم که نیم ساعتی فرقشه:دی
برای دویدن و ورزش هم کلی وقت هست بین افطار و سحر.
من خودم ساعت 12 شب تازه میرم بیرون نیم ساعتی میدوم و میام.
تا صبح ساعت 8 یا نه هم بیدارم. سحری میخورم سنگین میشم هم بد خواب میشم و هم ممکنه یک سری اتفاقاتی بفته:دی. بعد میخوابم تا اذان ظهر. قبل از اذان مغرب هم نیم ساعتی میخوابم( البته اگه کاری نداشته باشم)
پارسال که همین روش رو داشتم. کل لاست رو تو این ماه دیدم. البته فصل شش رو دو سه ماه پیش دیدم: دی
در کل کارهایی رو که قراره روز انجام بدم شب انجام میدم.

malaki_mall
11-08-2010, 21:22
بابا چرا اینقدر سخت میگیرید؟:31: یه سریال لاستی فرار از زندان بگیرید ماشاالهه اونقدر زیاده که فقط صبح تا شب ببینین دیگه اصلا گرسنگی نمیفهمی بعدام سعی کنید سحر(البته اگر بیدار شدید) بامیه بخورید میگن دیگه تشنتون نمیشه در ثانی یه روش فوق العاده دارم که دیگه تو طول روز گرسنتون نشه :27:
اول 10 هزار تومن ب این حساب واریز کنید 15478956412584138413551285315752341856:21:
جدا از شوخی به نظر من تا سحر بیدار باشید پای کامپیوتر و نت (اینترنتم که مفتی میشه) بعد از سحری خوردن بخوابید تااااااااا افطار اینجوری دیگه گشنتون نمیشه البته این روش ماله افراد بیکاری هست مثله من:13:

اونوقت این لاست و فرار از زندان سکانس نداره؟

darkdream2012
12-08-2010, 09:13
اونوقت این لاست و فرار از زندان سکانس نداره؟
دلت باید پاک باشه:31::31:
من برا امسال دارم امریکن پای رو مبینم:27::27:

malaki_mall
12-08-2010, 09:40
دلت باید پاک باشه:31::31:
من برا امسال دارم امریکن پای رو مبینم:27::27:

u break fast with american pie? :27:

malaki_mall
12-08-2010, 10:55
بهترین راه واسه لاغر شدن ازدواجه :21:

majid_sd2009
12-08-2010, 12:01
بهترین راه واسه لاغر شدن ازدواجه :21:
چرا؟ بستگی به خانومتم داره خوب
مثلا اگه غذا درست کنه که خوبه ولی اگه از اونایی باشه که اصلا غذا درست نکنه برات بیچاره میشی:دی
الان مثلا بعضی خانوما هستن در نبود شوهر با بقیه خانوما قرار میزارن و میگن هر روز خونه یکی دعوتیم و اون باید برامون غذا بپزه. البته این کار رو قبل از ظهر انجام میدن. بعد خودشون هی چاق و چاقتر میشن و شوهر بیچاره هم نهار نداره برا خوردن و خانوم خونه هم میگه من تو رژیمم نمیتونم غذا درست کنم: دی

malaki_mall
12-08-2010, 12:03
چرا؟ بستگی به خانومتم داره خوب
مثلا اگه غذا درست کنه که خوبه ولی اگه از اونایی باشه که اصلا غذا درست نکنه برات بیچاره میشی:دی
الان مثلا بعضی خانوما هستن در نبود شوهر با بقیه خانوما قرار میزارن و میگن هر روز خونه یکی دعوتیم و اون باید برامون غذا بپزه. البته این کار رو قبل از ظهر انجام میدن. بعد خودشون هی چاق و چاقتر میشن و شوهر بیچاره هم نهار نداره برا خوردن و خانوم خونه هم میگه من تو رژیمم نمیتونم غذا درست کنم: دی

منظورم از یه بابت دیگه اس:21:

نخ سوزن اوایلش:27:

yuseph
12-08-2010, 12:27
من كه هيچ وقت سحر نميخورم، اصلا نه احساس گشنگي ميكنم و نه احساس تشنگي ! چون خودم رو ميتونم از اين آزار و اذيت هاي جسماني رها كنم !

نکنه یوگا کارمیکنی شما؟
رها میکنی؟
جان؟

من كه سحري اينقدر ميخورم كه منفجر بشم . بعدشم ميپرم تو جام لا لا تا خوده افطار ... خيلي ماه رمضونو دوس دارم .

مثل كوالا همش خوابم :دي

تازه همش هم در حال ثواب كردنم ...

قسمت ثوابش رو راست گفتی..ما در طول روز خواب باشیم بهتره دیگه کلی دروغ+غیب وچرتوپرت دیگه نمیگیم.
اما در مورد خواب...
خوش بحالت..ما که کار وزندگی داریم باید چکارکنیم؟
گرما+تشنگی+گشنگی+آفتاب سوزان=زندگی زهرماری...
وقتی برمیگردم خونه مثل مشنگها میشم....امروز روز3ومه که روزه هستم ولی هنوزم عادت نکردم بهش...

babak_eivazi
12-08-2010, 12:41
نکنه یوگا کارمیکنی شما؟
رها میکنی؟
جان؟

قسمت ثوابش رو راست گفتی..ما در طول روز خواب باشیم بهتره دیگه کلی دروغ+غیب وچرتوپرت دیگه نمیگیم.
اما در مورد خواب...
خوش بحالت..ما که کار وزندگی داریم باید چکارکنیم؟
گرما+تشنگی+گشنگی+آفتاب سوزان=زندگی زهرماری...
وقتی برمیگردم خونه مثل مشنگها میشم....امروز روز3ومه که روزه هستم ولی هنوزم عادت نکردم بهش...

روز های اول یکم سخته ولی وقتی عادت کنی اصلا به ذهنت هم نمیاد تشنه هستی

Gam3r
12-08-2010, 12:42
نکنه یوگا کارمیکنی شما؟
رها میکنی؟
جان؟

شما بايد با نفس هاي عميق و منظم، جسمت رو در خلا قرار بدي دوست عزيز !

yuseph
12-08-2010, 13:26
شما بايد با نفس هاي عميق و منظم، جسمت رو در خلا قرار بدي دوست عزيز !
من این رو تست نکردم.....
راستش بلدنیستم:31:
وقتی خیلی بهم فشارمیاد از استراتژی انحرافی استفاده میکنم:31:
سعی میکنم کاری کنم گشنگی یا تشنگیم یادم بره...
مثلا بازی میکنم.
دعوا میکنم.
روزنامه میخونم.
جدول حل میکنم.
سربه سر این واون میزارم.
اگرهم خونه بودم حتما میخوابم..
+
دوست دارم روش بالا رو هم امتحان کنم...اما چطوری..فقط نفس عمیق ومنظم؟

darkdream2012
13-08-2010, 06:04
من این رو تست نکردم.....

مثلا بازی میکنم.
دعوا میکنم.
روزنامه میخونم.
جدول حل میکنم.
سربه سر این واون میزارم.
اگرهم خونه بودم حتما میخوابم..

به به چقدر شما کار میکنی:31:چقدر جون میکنی:31::31:

kiarash3500
13-08-2010, 17:29
سلام، فكر كنم اين سوال من و خيلي از دوستان ديگه باشه

من رژيم لاغري براي كاهش وزن دارم اما ظاهرا ماه مبارك رمضان در پيش هست و كلا برنامه ها مختل ميشه
مثلا من كلي ورزش ميكردم و روزانه 2-3 ساعت پياده روي اما اينطور كه معلومه، نميشه در اين ماه فعاليت سابق رو داشت، و همينطور هم رژيم غذايي دچار اختلال ميشه

دوستان، كسي برنامه ي غذايي براي اين ماه داره ؟ يا مثلا توصيه ؟

خيلي ممنون

میشه قد و وزنتون رو بگین؟

Gam3r
13-08-2010, 18:58
میشه قد و وزنتون رو بگین؟

قد 182
وزن 190
اما اصلا چاق به نظر نميرسم ! :31:

.:2M:.
13-08-2010, 19:06
بچه ها شما در فکر لاغری منم در فکر چاقی !!
قد 185
وزن 62
!!! :41:

Gam3r
13-08-2010, 19:21
بچه ها شما در فکر لاغری منم در فکر چاقی !!
قد 185
وزن 62
!!! :41:

برو حال كن كه لاغري ... لاغر شدن انقدر سخت هست كه فكرش رو هم نميكني ... :20:
قدر لاغريت رو بدون

.:2M:.
13-08-2010, 19:27
برو حال كن كه لاغري ... لاغر شدن انقدر سخت هست كه فكرش رو هم نميكني ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قدر لاغريت رو بدون
اینجورام نیست !!! نامزدم میگه خیلی لاغری باید کمی چاق بشی ! :41: از لحاض علمی من 8 کیلو کمبود وزن دارم تا به مینیمم وزن مطلبو قدم برسم !! چاق شدن سختره !!! شما نخور و ورزش کن تا لاغر بشی اما من هرجوری و هرقدر که میخورم همون 62 هستم و گاها پایین هم میاد !!!

Gam3r
13-08-2010, 19:36
اینجورام نیست !!! نامزدم میگه خیلی لاغری باید کمی چاق بشی ! :41: از لحاض علمی من 8 کیلو کمبود وزن دارم تا به مینیمم وزن مطلبو قدم برسم !! چاق شدن سختره !!! شما نخور و ورزش کن تا لاغر بشی اما من هرجوری و هرقدر که میخورم همون 62 هستم و گاها پایین هم میاد !!!

خب شما به يه متخصص تغذيه مراجعه كن

من خودم يك دوست داشتم كه ميديديش دلت ميخواست دو تا بالش بزاري روي شكمش تا يكم بياد بالا :دي
اما رفت به يك متخصص تغذيه ي خوب و باعث شدش كه راحت وزنش بياد روي نرمال و الان هم خيلي خوش تيپه

فقط راهش همونيه كه گفتم ... شما وقتي بخواي همينجوري چاق بشي حال به هم زن ميشي ! مثلا پوستت شل و آويزون ميشه و باعث ميشه حالت مرد بودن و اقتدار خودت رو از دست بدي ... اما اونجوري بدنت هم روي فرمه

sharzad94
15-08-2010, 08:58
سلام بچه ها:باید بگم برای کسانی که نمیدونن تو ماه رمضان چه جوری میتونن رژیمشونو ادامه بدن بگم که
وعده افطار باید مثل وعده صبحانه رژیم خودشون عمل کنن،یه فاصله بین افطار تا میان وعده میوه میل کنن،میتونن چند تا دونه خرما+یک لیوان شیر هنگام خواب بخورن موقع سحر وعده ناهار رژیمشونو میل کنن
اینجوری هم روزه گرفتن هم رژیمشونو به هم نزدن هم اضافه وزن پیدا نکردن...

greena
17-08-2010, 23:39
این موضوع دقیقا مثل ایران شلم شوربا شده شیر تو شیر والبته بامزه ...

حالا من میخواستم یه تاپیک بزنم که اومدم اینجارو دیدم ...
اگه من بخام شکمم کمی آب بشه تو چه موقعی از روز که روزه ام ورزش کنم ؟

kiarash3500
18-08-2010, 07:40
قد 182
وزن 190
اما اصلا چاق به نظر نميرسم ! :31:

واقعا 190 کیلو هستین یا اشتباه تایپی بود فک کنم منظورتون 90 بود نه؟

Amir Varasteh
04-09-2010, 11:05
سلام.

من میخوام ببینم بهترین راه برای کم کردن وزنم چیه ؟

قد من 186 سانی متر و وزنم حدود 97 کیلو هست.

ممنون.

saba_moha
04-09-2010, 13:40
سلام

ورزش مداوم و اصولی و صد البته همراه با درست غذا خوردن (کاهش مصرف چربی،افزایش مصرف پروتئین ودر کل تنظیم میزان کالری دریافتی ولی مطلقا نه رژیم های عذایی که سر یه ماه ماهیچه و چربیو اب میکنه و بعدش بلافاصله با شکستن رژیم چند برابر چاقی میاره)

Ssarshar
04-09-2010, 14:04
سلام.

من میخوام ببینم بهترین راه برای کم کردن وزنم چیه ؟

قد من 186 سانی متر و وزنم حدود 97 کیلو هست.

ممنون.

سوزاندن 7000 كيلو كالري = 1 كيلو كم كردن وزن

بهترين راه براي سوزاندن كالري استفاده از دوچرخه ي ثابت هست بطوريكه توي حدود 1/5 ساعت با سرعت متوسط

ميتونيد

1000در روز بسوزونيد تا در هفته 1 كيلو از وزنتون كم كنيد .

اين ورزش رو مداوم اگر انجام بديد و غذاي پركالري و چرب هم مصرف نكنيد مطمئن باشيد در سه ماه چيزي حدود 12 كيلو

كم خواهيد كرد .

morsadr
04-09-2010, 14:10
بهترین راه کاهش وزن کاهش کالری مصرفی بصورت متعادل و افزایش فعالیت بدنی برای افزایش سوخت و ساز می باشد .
اگر کم کردن وزن را سوزاندن چربیها بدانیم که همینطور هم می باشد هر کیلو کاهش وزن معادل 9000 کیلو کالری می باشد .
به هیچ عنوان سراغ دارو چه گیاهی و چه شیمیایی نروید :41:
در پروسه کاهش وزن کمی صبور باشید .:11:

Old_Chater
04-09-2010, 14:11
بي خوابي شديدا لاغر ميكنه

Ssarshar
04-09-2010, 14:12
بي خوابي شديدا لاغر ميكنه

اين اسپم بود ديگه ؟ :20:

oghyanoos
04-09-2010, 14:41
دوستان کسی درباره این دستگاه های دراز نشست اطلاعی داره؟ کدومشو بخرم بهتره؟

Amir Varasteh
04-09-2010, 16:57
ممنونم از همگی

سوزاندن 7000 كيلو كالري = 1 كيلو كم كردن وزن
...

1000در روز بسوزونيد تا در هفته 1 كيلو از وزنتون كم كنيد .

اين ورزش رو مداوم اگر انجام بديد و غذاي پركالري و چرب هم مصرف نكنيد مطمئن باشيد در سه ماه چيزي حدود 12 كيلو

كم خواهيد كرد .

خب من دوچرخه ندارم. نه ثابتش و نه متحرک.

پیاده روی چطور کم میکنه ؟ ساعتی چند کالری ؟

Saeed System
04-09-2010, 17:10
شما مطمئنین وزنتون زیاده؟

شما با 186 سانتی متر قدر فقط 97 کیلو دارید.

دکتر تغذیه من برای 181 سانتی متر قد 98 کیلو رو وزن ایده ال دونستند.

به نظر من به دکتر تغذیه مراجعه کنید .:46:

shir_farhad
04-09-2010, 17:12
استرس

درس خوندن

دغدغه نون و ...

از ورزش بیشتر جواب میده

Old_Chater
04-09-2010, 22:45
اين اسپم بود ديگه ؟

نه عزيزم اسپم كجا بود بدن موقع خواب كمترين كالري رو مصرف ميكنه پس اگه زمان خواب كم بشه خيلي تاثير داره

Amir Varasteh
04-09-2010, 23:14
شما مطمئنین وزنتون زیاده؟

شما با 186 سانتی متر قدر فقط 97 کیلو دارید.

دکتر تغذیه من برای 181 سانتی متر قد 98 کیلو رو وزن ایده ال دونستند.

به نظر من به دکتر تغذیه مراجعه کنید .:46:
آره خب من چاق! نیستم. اما بالاخره اضافه وزن و شکم دارم.

greena
05-09-2010, 00:16
در پروسه کاهش وزن کمی صبور باشید .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کاملا با نظر جناب morsadr موافقم ....

بهترین راه همون ورزش و رژیم مناسب هستش که بهتره ازیه پزشک تغذیه مشاوره بگیرید
ومهمتر اینکه چربی شکم و در کل اضافه وزن یه روزه نمیاد که یه روزه بره ...........کمی حوصله..........

morsadr
05-09-2010, 09:05
پیاده روی چطور کم میکنه ؟ ساعتی چند کالری ؟

با وزن شما هر ساعت پیاده روی حدود 400 تا 450 کالری می سوزونه

Ssarshar
05-09-2010, 14:26
نه عزيزم اسپم كجا بود بدن موقع خواب كمترين كالري رو مصرف ميكنه پس اگه زمان خواب كم بشه خيلي تاثير داره

ممنون از توضيحت . ميدونستم دليلشو !
خب به چه قيمتي ؟ به قيمت به خاطر انداختن سلامتي ؟

arashbi2
05-09-2010, 14:47
ورزش + رژیم خیلی مفید هست
فقط باید حواست باشه که ول نکنی اینا رو چون یکی رو بیخیال شی ایندفعه بدتر از دفعه قبل چاق میشی

Amir Varasteh
05-09-2010, 15:21
با وزن شما هر ساعت پیاده روی حدود 400 تا 450 کالری می سوزونه
ممنون.

فقط اگه میشه معنی پیاده روی و یا بهتر بگم، روش پیاده روی رو هم بگین به من.

Ssarshar
05-09-2010, 15:28
ممنون.

فقط اگه میشه معنی پیاده روی و یا بهتر بگم، روش پیاده روی رو هم بگین به من.

سعي كن هميشه سرعتت توي پياده روي به يك نسبت مشخص باشه .

greena
05-09-2010, 17:35
فقط اگه میشه معنی پیاده روی و یا بهتر بگم، روش پیاده روی رو هم بگین به من

باید شما با حدود نیم یا یک ساعت شروع به پیاده روی کنید ودر طول جلسات زمانش رو افزایش بدید و اینکه این پیاده روی منظم وسر ساعت باشه بهتر کمک میکنه.........

oghyanoos
05-09-2010, 17:42

Amir Varasteh
05-09-2010, 17:51
سعي كن هميشه سرعتت توي پياده روي به يك نسبت مشخص باشه .

باید شما با حدود نیم یا یک ساعت شروع به پیاده روی کنید ودر طول جلسات زمانش رو افزایش بدید و اینکه این پیاده روی منظم وسر ساعت باشه بهتر کمک میکنه.........

خوب سرعتم چی ؟ یهنی مثل این دو ی ماراتون تند راه برم یا .. ؟

Ssarshar
05-09-2010, 18:38
خوب سرعتم چی ؟ یهنی مثل این دو ی ماراتون تند راه برم یا .. ؟

شما اول با پياده روي آرام شروع كنيد ( قدمهات رو با فاصله ي متوسط و يكنواخت بردار) بعد از چند روز كه با اين رويه خو

گرفتي ميتوني سرعتت رو بيشتر كني و يا دوي استقامت هم تو دقايقي داشته باشي !

بهترين كار براي اين ورزش اماكن سرسبز و تفريحي هست چون تو روحيه و انگيزه آدم تاثير + داره !

arashbi2
05-09-2010, 20:59
به نظر من توتال کور از همه کاملتر هست البته من خودم ندارم این دستگاه رو فقط از دوستام که انو خریدن و با بقیه جنس ها مقایسه کردن میگن توتال کور بهتر هست
ولی اونطوری هم که تبلیغات میکنه نیست مثلا 300 تا برای فردی که اولین بارش هست تقریبا غیرممکن هست!
یه نکته دیگه هم هست اونم اینکه بعضی ها استفاده کردن میگن با این دستگاه بالا رفتن رو اسون میکنه اما تا حدی پایین امدن سخت میشه چون باید دستگاه هم با خودت پایین بیاری ولی تو حالت عادی فقط خودت هستی

mfcivil
07-09-2010, 12:40
سلام دوستان
من بايد طي شش ماه 12 كيلو وزن كم كنم اين در حاليه كه به خاطر كلاساي فشرده دانشگاه و كارامكان استفاده از رژيم هاي غذايي را ندارم(مجبورم غذاي دانشگاها بخورم) ولي ميتونم برنامما جوري تنظيم كنم كه پياده روي داشته باشم ولي نميدونم براي اينكه هفته اي نيم كيلو كم كنم به طور متوسط روزانه چندساعت پياده روي لازمه
خواهش ميكنم اگه كسي زمان مناسبا مي دونه بهم كمك كنه(يه چيز ديگم هست به خاطر ضعف ناشي از افت فشارخون مواد قندي را نميتونم حذف كنم فقط ميتونم محدود كنم):41:

eMer@lD
07-09-2010, 13:29
سلام
پزشک تغذیه براتون تجویز کردند که باید 12 کیلو وزن کم کنید؟
یا علتش کمر درد یا بیماریی هست که با کم کردن وزن بهتر میشه؟

در هر حال بهتره با پزشک تغذیه مشاوره داشته باشید
اما نکاتی رو براتون میگم اینه:
در کنار قندی که میل میکنید به هیچ عنوان مواد روغنی و چربی میل نکنید چربی در کنار قند باعث چاقی میشه
برای پیاده روی از مناطق شیب دار ((سر بالا)) استفاده کنید ((اگر از کمر درد رنج نمی برید ))
حجم غذا کم شود خیلی به کم کردن وزن کمک میکنه
قبل از غذا سالاد بدون سس میل کنید به هظم غذا و کم شدن وزن کمک میکنه

morsadr
07-09-2010, 17:34
شما باید فعالیت بدنی خود را که شامل پیاده روی هم میشه زیاد تر کرده و خوردن مواد غذایی پر کالری را محدود بفرمایید .
کالری سوخته شده توسط پیاده روی به وزن شما بستگی داره ولی شاید حدود 300 تا 400 کالری با یک ساعت پیاده روی سوخته شود . مهم اینه که این کالری مصرف شده را بلافاصله با خوردن مواد پر کالری جبران نکنید چون به عنوان مثال شما یک ساعت پیاده روی می کنید و 400 کالری می سوزونید سپس بلافاصله یک لیوان شیر می خورید باید بدانید که همین لیوان شیر حدود 300 کالری را به بدن برمی گرداند :18: حال اگر یک موز هم با آن بخورید که می شود همان 400 کالری .
در هر صورت اگر شما این کالری را به بدن برنگردانید با یک ساعت پیاده روی در شرایط معمولی شاید بتوان حدود 30 تا 40 گرم چربی را آب کرد .البته این محاسبات بصورت تئوری می باشد و در عمل جزییات زیادی وجود دارد
نظر بنده هم مشاوره با یک پزشک تغذیه و انجام رژیم اصولی می باشد . :11:

mfcivil
08-09-2010, 05:55
شما باید فعالیت بدنی خود را که شامل پیاده روی هم میشه زیاد تر کرده و خوردن مواد غذایی پر کالری را محدود بفرمایید .
کالری سوخته شده توسط پیاده روی به وزن شما بستگی داره ولی شاید حدود 300 تا 400 کالری با یک ساعت پیاده روی سوخته شود . مهم اینه که این کالری مصرف شده را بلافاصله با خوردن مواد پر کالری جبران نکنید چون به عنوان مثال شما یک ساعت پیاده روی می کنید و 400 کالری می سوزونید سپس بلافاصله یک لیوان شیر می خورید باید بدانید که همین لیوان شیر حدود 300 کالری را به بدن برمی گرداند :18: حال اگر یک موز هم با آن بخورید که می شود همان 400 کالری .
در هر صورت اگر شما این کالری را به بدن برنگردانید با یک ساعت پیاده روی در شرایط معمولی شاید بتوان حدود 30 تا 40 گرم چربی را آب کرد .البته این محاسبات بصورت تئوری می باشد و در عمل جزییات زیادی وجود دارد
نظر بنده هم مشاوره با یک پزشک تغذیه و انجام رژیم اصولی می باشد . :11:

يعني اگه من بلافاصله روي پياده روي كالري مصرف نكنم با روزي 2.5ساعت راه رفتن (كه البته سريعم باشه)ميتونم در هفته 500گرم چربي بسوزونم.؟
فقط يه سوال :حدودا هر چند دقيقه از اين پياده روي بايد پشت سر هم باشه؟ يعني بايد به بازه هاي زماني چند دقيقه تقسيم بشه؟ :11:

morsadr
08-09-2010, 13:54
يعني اگه من بلافاصله روي پياده روي كالري مصرف نكنم با روزي 2.5ساعت راه رفتن (كه البته سريعم باشه)ميتونم در هفته 500گرم چربي بسوزونم.؟
فقط يه سوال :حدودا هر چند دقيقه از اين پياده روي بايد پشت سر هم باشه؟ يعني بايد به بازه هاي زماني چند دقيقه تقسيم بشه؟ :11:

مساله مهم خوردن مواد دارای کالری است حالا بلافافصله بعد از ورزش یا هر زمان دیگر . مهم اینه که این کالری سوخته شده به بدن بر نگرده و بدن از ذخایر چربی خود استفاده کند .
بهتره که فعالیت بصورتی باشه که سیستم هوازی سوخت و ساز فعال بشه تا چربی ها به نحو احسن و بدون خستگی زیاد جسمی بسوزند . شاید بالاتر از 30 دقیقه در هر وعده . البته اگر عادت به پیاده روی ندارید بتدریج زمان آن را بالا ببرید

oghyanoos
08-09-2010, 14:30
به نظر من توتال کور از همه کاملتر هست البته من خودم ندارم این دستگاه رو فقط از دوستام که انو خریدن و با بقیه جنس ها مقایسه کردن میگن توتال کور بهتر هست
ولی اونطوری هم که تبلیغات میکنه نیست مثلا 300 تا برای فردی که اولین بارش هست تقریبا غیرممکن هست!
یه نکته دیگه هم هست اونم اینکه بعضی ها استفاده کردن میگن با این دستگاه بالا رفتن رو اسون میکنه اما تا حدی پایین امدن سخت میشه چون باید دستگاه هم با خودت پایین بیاری ولی تو حالت عادی فقط خودت هستی

قیمت این توتال کور چقدره؟
سایت laghari.net توتال کور رو 90 تومن میده. خوبه بگیرم؟

Gam3r
12-09-2010, 21:15
من روزانه 2 ساعت ( متوالي ) پياده روي ميكنم و يك مسير بسيار طولاني رو ميرم و ميام طوري كه به هر كسي ميگم ميگه امكان نداره اين همه راه رو پياده رفته باشي و اومده باشي ! :دي
وزنم هم 90 كيلو هست

والا من خودم رفتم توي سايت هاي مختلف كه اطلاعات جمع كنم كه توي 2 ساعت چقدر كالري ميسوزونم
توي اكثر سايت هايي كه جستجو كردم ( كه همشون هم Copy/Paste بودن ! )
مثلا نوشته بود پياده روي : 500 كالري ( براي وزن 90 كيلو )
بعد پايين تر نوشته بود پياده روي سريع : 400 كالري ( براي وزن 90 كيلو ! )
آخر من نفهميدم چي شد ! و متاسفانه همه ي سايت ها هم Copy/Paste بودند و بنابراين Search بيشتر هيچ نتيجه اي نداشت !

ميشه كمك كنيد ؟

Gam3r
12-09-2010, 21:17

سر ساعت خاص بودن چه ويژگيي داره ؟!!

hamed10001
14-09-2010, 23:17
سلام دوستان
من بايد طي شش ماه 12 كيلو وزن كم كنم اين در حاليه كه به خاطر كلاساي فشرده دانشگاه و كارامكان استفاده از رژيم هاي غذايي را ندارم(مجبورم غذاي دانشگاها بخورم) ولي ميتونم برنامما جوري تنظيم كنم كه پياده روي داشته باشم ولي نميدونم براي اينكه هفته اي نيم كيلو كم كنم به طور متوسط روزانه چندساعت پياده روي لازمه
خواهش ميكنم اگه كسي زمان مناسبا مي دونه بهم كمك كنه(يه چيز ديگم هست به خاطر ضعف ناشي از افت فشارخون مواد قندي را نميتونم حذف كنم فقط ميتونم محدود كنم):41:

در درجه اول بستگی داره که با اون 12 کیلویی که کم میکنید چقدر میشید:46:

ممکنه شما 30 کیلو اضافه وزن داشته باشید و بخواهید 12 کیلو کم کنید (که خیلی راحت تره)، و ممکنه که شما 12 کیلو اضافه وزن داشته باشید و بخواهید اون رو کم کنید (هم رژیم میخواد، هم ورزش)

ولی در هر صورت 12 کیلو برای شش ماه زیاد نیست اگه رژیم و ورزش رو رعایت کنید (منظور از رژیم نخوردن یا حتی کم خوردن نیست، فقط غذای پر کالری نخورید)

ehsan_92
23-01-2011, 20:50
سلام
من 8 ماه وقت دارم لاغر بشم نپرسید چرا 8 لطفا یه برنامه بدید تا بتونم لاغر بشم
خواهش میکنم

قدم:176
وزن:84

در منزل این وسایل دارم:میز پرس،مسگری

فرصت باشگاه رفتن نیز ندارم

خواهش میکنم یه راهی برنامه ای چیزی بهم بدید تا بتونم لاغر بشم.نمیدونم چی بخورم؟نخورم؟اصعابم از دست این چاقی خورده
وقتی میرم تو اینه خودم رو می بینم از خودم حالم به هم میخوره

یه راهی چاهی بهم نشون بدید تا بتونم لاغر بشم

نمیدونم چه ورزش هایی انجام بدم تا لاغر بشم

گیر کردم به خدا :19:

کمکم کنید

Saeed System
25-01-2011, 07:50
احسان به نظر من بهترین راه اینه که بری دکتر و بگی برای لاغر شدن عجله نداری تا یک رژیم لایت بهت بده ..

اگرم حال نداری بری دکتر باید بیشتر از کالری مصرفیت بسوزونی...

اگر روزی 1500 کالری میگیری....1700 کالری بسوزون.

اگر تو این هوا سردت نمیشه پیاده روی بکن...اگر سر کار میری یا محصلی از وسیله نقلیه کمتر استفاده کن و پیاده برو..

اگر مسیر خیلی دوره 1 ایستگاه قبل از محل پیاده شو و بقیه رو پیاده برو..

یادت باشه هیچ یک از مواد غذایی رو نباید حذف کنی بدن ما و بخصوص سیستم عصبی ما به تمامی مواد غذایی احتیاج دارند..

Alireza SM
25-01-2011, 11:40
من تو 6 ماه 10 كيلو لاغر كردم .
سعي كن از لبنيات كمتر استفاده كني + هيدارات هاي كربن رو كمتر استفاده كني + غذاهاي آب پز و بخارپز رو جايگزين سرخ كردني ها كني + آب زياد بنوشي
ورزش هم كه ميكني وقتي برميگردي تا 90 دقيقه بعدش هيچ چيزي ( مخصوصا چيزهاي شيرين ) نخور و فقط آب معدني و چاي بدون قند و ... استفاده كن .
ورزشي هم كه منو لاغر كرد دوچرخه سواري بود (‌البته به صورت منظم و با برنامه علمي ) نميدونم شما وقتش رو دارين يا نه ؛ ولي فوق العاده معجزه ميكنه دوچرخه سواري

Dehla
25-01-2011, 12:16
لاغرشد یه کار نشدنی نیست فقط اراده قوی میخواد.چند تا راه بهت پیشنهاد میکنم که اگه درست انجام بدی 100% نتیجه میده :

1-رژیم غذاییتو از غذاهای پرچرب و سرخ کردنی به غذاهای کم چرب و بخارپزشده تغییر بده.صبحانه یه کف دست نون با یه تخم مرغ آبپز و یه لیوان شیر بخور. پنیرم میتونی اندازه یه قوطی کبریت بخوری. ناهار هر چیزی میتونی بخوری ولی کم. جوری که سیر نشی.از 7شب به بعد فقط شیر و میوه بخور البته نه طوری که خودتو خفه کنیا...در روز بیشتر از 5 تا میوه 5تا خرما نخور . موز لاغر شدنو به تاخیر میندازه پس کمتر بخوری بهتره.
2-ورزش کردن کالری اضافی بدنتو دفع میکنه . حتما در روز 2-1 ساعت ورزش کن . دوندگی خیلی خیلی خوبه چون هم انرژی اضافیتو آزاد میکنه هم خوش فرمت میکنه.
3-از گیاهان دارویی مثل زیره و چای سبز هم استفاده کن.زیره اشتهای کاذبتو از بین میبره چای سبز هم کالری میسوزونه.اگه در روز 4-3 فنجون بخوریش 70 کالری انرژی آزاد میشه .تازه بدون هیچ ورزشی توی یه سال 4 کیلو لاغرت میکنه . حتما بخوریا......

امیدوارم نتیجه بگیری.

Saeed System
25-01-2011, 16:35
لاغرشد یه کار نشدنی نیست فقط اراده قوی میخواد.چند تا راه بهت پیشنهاد میکنم که اگه درست انجام بدی 100% نتیجه میده :

1-رژیم غذاییتو از غذاهای پرچرب و سرخ کردنی به غذاهای کم چرب و بخارپزشده تغییر بده.صبحانه یه کف دست نون با یه تخم مرغ آبپز و یه لیوان شیر بخور. پنیرم میتونی اندازه یه قوطی کبریت بخوری. ناهار هر چیزی میتونی بخوری ولی کم. جوری که سیر نشی.از 7شب به بعد فقط شیر و میوه بخور البته نه طوری که خودتو خفه کنیا...در روز بیشتر از 5 تا میوه 5تا خرما نخور . موز لاغر شدنو به تاخیر میندازه پس کمتر بخوری بهتره.
2-ورزش کردن کالری اضافی بدنتو دفع میکنه . حتما در روز 2-1 ساعت ورزش کن . دوندگی خیلی خیلی خوبه چون هم انرژی اضافیتو آزاد میکنه هم خوش فرمت میکنه.
3-از گیاهان دارویی مثل زیره و چای سبز هم استفاده کن.زیره اشتهای کاذبتو از بین میبره چای سبز هم کالری میسوزونه.اگه در روز 4-3 فنجون بخوریش 70 کالری انرژی آزاد میشه .تازه بدون هیچ ورزشی توی یه سال 4 کیلو لاغرت میکنه . حتما بخوریا......

امیدوارم نتیجه بگیری.

خیلی پست جالب و مفیدی بود واقعا لذت بردم....:11:

مخصوصا اینکه به موز و زیره و چای سبز اشاره کردید..:10:

من حدود 3 ماه پیش رژیم گرفتم سر خود در 1 ماه 8 کیلو کم کردم......اعصابم بدجور خراب شده بود..استرسم

زیاد شده بود....

ولی این رژیمی که شما نوشتید مشخصه خیلی عالیه ..از اون رژیمهاست که هم صورت آدم آبدار میمونه..هم

اعصاب سالم هم کلا انسان لاغر و شاداب میشه مثل هالییودیها..:11:

Dehla
27-01-2011, 11:39
خیلی پست جالب و مفیدی بود واقعا لذت بردم....:11:

مخصوصا اینکه به موز و زیره و چای سبز اشاره کردید..:10:

من حدود 3 ماه پیش رژیم گرفتم سر خود در 1 ماه 8 کیلو کم کردم......اعصابم بدجور خراب شده بود..استرسم

زیاد شده بود....

ولی این رژیمی که شما نوشتید مشخصه خیلی عالیه ..از اون رژیمهاست که هم صورت آدم آبدار میمونه..هم

اعصاب سالم هم کلا انسان لاغر و شاداب میشه مثل هالییودیها..:11:
امیدوارم بقیه هم مثل شما فکر کنند و به دردشون بخوره...

reza2pars
30-01-2011, 21:26
شنا ،فوتبال ،قبل از سیر شدن دست از غذا خوردن بکش

با این برنامه تو 6 ماه 10 کیلو کم کردم

J.Naderiii
30-01-2011, 23:19
سلام
دوست عزیز بهتره که با یک متخصص تغذیه مشورت کنید تا از راه علمی و بدون اینکه آسیب دیگری ببینید وزنتون رو کم کنید.
البته این نکته رو فراموش نکنید که تنها راه موفقیت در هر زمینه ای عمل کردن هست و اینکه از کسانی که در زمینه خاصی تخصص دارند(بسته به نوع مشکل ما) کمک گرفت. لطفا از خود درمانی پرهیز کنید.
موفق باشید.

arashbi2
06-04-2011, 22:47
سلام به بچه های پی سی ورلد.
من یه چند وقت هست که چاق شدم((قدم 183 هست و وزنم تا 3 ماه پیش بود 84کیلو الان شدم 92کیلو)) و دارم یه رژیم غذایی سخت برای خودم میگیرم
تقریبا از موقع امتحانات ترم اول امسال به خاطر امتحانات دیگه وقت نشد برم باشگاه بعد از اونم دیگه به خاطر کلاس ها نمیتونم برم
تازه الان که 1 ماه دیگه امتحان صحنه دارم نمیتونم برم هیج جایی ورزش ولی همینطوری دارم چاق میشم ((با وجود اینکه دیگه به کل صبحانه و شام رو حذف کردم روغن و تنقلات هم تعطیل شدن )) کلا فقط دارم گیاه میخورم با میوه فقط ناهار رو یه چیز متعادل میخورم که نمیرم یه وقت :خخخخخ
ولی با کمال تعجب بعد از یک هفته حتی 100 گرم هم کم نکردم؟؟:41:
برای خودم سوال هست چطور وقتی اون موقع اون چیز میخوردم باشگاه هم نمیرفتم همینطوری بودم الان با این رژیم هم بازم همون موندم ؟؟ (( اینم بگم که من کلا از این جور بیماری ها نمیدونم چی چی ژنتیکی ندارم :دی ))

morsadr
07-04-2011, 13:02
سلام به بچه های پی سی ورلد.
من یه چند وقت هست که چاق شدم((قدم 183 هست و وزنم تا 3 ماه پیش بود 84کیلو الان شدم 92کیلو)) و دارم یه رژیم غذایی سخت برای خودم میگیرم
تقریبا از موقع امتحانات ترم اول امسال به خاطر امتحانات دیگه وقت نشد برم باشگاه بعد از اونم دیگه به خاطر کلاس ها نمیتونم برم
تازه الان که 1 ماه دیگه امتحان صحنه دارم نمیتونم برم هیج جایی ورزش ولی همینطوری دارم چاق میشم ((با وجود اینکه دیگه به کل صبحانه و شام رو حذف کردم روغن و تنقلات هم تعطیل شدن )) کلا فقط دارم گیاه میخورم با میوه فقط ناهار رو یه چیز متعادل میخورم که نمیرم یه وقت :خخخخخ
ولی با کمال تعجب بعد از یک هفته حتی 100 گرم هم کم نکردم؟؟:41:
برای خودم سوال هست چطور وقتی اون موقع اون چیز میخوردم باشگاه هم نمیرفتم همینطوری بودم الان با این رژیم هم بازم همون موندم ؟؟ (( اینم بگم که من کلا از این جور بیماری ها نمیدونم چی چی ژنتیکی ندارم :دی ))

اگر مشکل تیروئد نداشته باشید قطعا میزان کالری دریافتی شما حتما بالا تر از کالری مصرفی شما می باشد که وزن کم نکرده اید .
در نظر داشته باشید که حذف صبحانه کار درستی نیست . شما با یک رژیم متعادل و یک فعالیت بدنی معقول می توانید به وزن ایده آل خود برسید

Adel.p30
28-09-2011, 23:36
با سلام
از دوستانی که از داروهای لاغری استفاده کردن تقاضای کمک دارم ؟
ایا مصرف دارو موثر است ؟
چند کیلو مثلاً در هر دوره مصرف کم میشه ؟
کدوم دارو خوبه و واقعاً جواب می ده ؟
البته می دونم مصرف داروی تنها فایده نداره و باید همراه با فعالیت روزانه باشه .
اگه اسم داروها و قیمت ها رو بگن دوستان عزیز ممنون میشم .
ایا لازمکه برم دکتر واسه تجویز دارو ؟
یه پزشک عمومی هم از این مسایل سر در میاره ؟
من تو یه دوره ی 3 ساله واقعا وزنم اضافه شده ولی قدم زیاد بلند نشده در نتیجه چاغ شدم
در رابطه با کم کاری غده ی تیروئید هم توضیح بدین ؟
میشه چند سال پیش نورمال بوده باشه ولی الان کم کار شده باشه ؟
میشه به جای مصرف داروی لاغری کاری کرد که غده ی تیروئید پر کار تر بشه ؟
لطفاً کمک کنید
ممنونم

Adel.p30
30-09-2011, 19:37
با سلام
دوستان عزیزی که استفاده کردن یا تجربه ی خاصی دارن اعلام کنن لطفا
ممنونم

TIG3R
11-10-2011, 20:36
با اجازه صاحب تاپیک ما هم چند تا سوال داشتیم
دکتر های تغذیه ورژیم درمانی برای تسریع در لاغری قرص های چربی سوز هم تجویز میکنن؟
اصولا این دکتر ها برای لاغر شدن وکم کردن وزن چه اموری و چه کاری برای مراجعه کننده ها انجام میدهند؟
ممنون میشم جواب بدین این تاپیک دوباره به جمع تاپیک های بی جواب نپیونده؟

TIG3R
14-10-2011, 16:28
اسپم نمیدیم اما تا حالا 98 نفر اومدن یک جواب نداشتن بدن!!!!

shabnam1986
21-10-2011, 23:04
دوستان نظرتون راجع به این چیه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TIG3R
22-10-2011, 10:05
چند تا از دوستام قبلا خورده بودن(به همین اسم) بین 5 تا 8 کیلو لاغر شدن البته این جدیدا رو نمیدونم شما خریدی؟

M e i s a m
22-10-2011, 11:58
والا از این قبیل قرص ها تو اینترنت خیلی زیاد هست ولی اینکه کدوم مناسب تره معلوم نیست... بهر حال اگه کسی چیزی مصرف کرده بگه

DΔRK
22-10-2011, 15:14
با سلام
ایا مصرف دارو موثر است ؟
من تو یه دوره ی 3 ساله واقعا وزنم اضافه شده ولی قدم زیاد بلند نشده در نتیجه چاغ شدم

لطفاً کمک کنید
ممنونم
سلام
مکانیزم این داروها طوریه که باعث میشه شکم خالی بشه
یعنی نوعی اسهال مصنوعی ایجاد میکنه
برای مصرف این داروها باید به پزشک مراجعه کنید تا دوز مخصوص به خودتون تجویز بشه
اما به نظر من استفاده نکنید بهتره!
ورزش ، پیاده روی ، تناب زدن ، شنا ، درجا دویدن برای 30 دقیقه و یک رژیم غذایی مناسب خیلی بهتره
اگر از مکمل غذایی خاصی استفاده میکنید باید بگم بیشتر این مکمل ها چاغ کننده هستن
کم کاری و یا پرکاری تیروئید به عوامل زیادی بستگی داره و شما نمیتونی تشخیص بدی
حتما به یک پزشک داخلی مراجعه کنید
جالبه بدونید عامل بعضی از جوش ها و ریزش مو هم همین کم کاری و پرکاری تیروئید

با اجازه صاحب تاپیک ما هم چند تا سوال داشتیم
دکتر های تغذیه ورژیم درمانی برای تسریع در لاغری قرص های چربی سوز هم تجویز میکنن؟
اصولا این دکتر ها برای لاغر شدن وکم کردن وزن چه اموری و چه کاری برای مراجعه کننده ها انجام میدهند؟
ممنون میشم جواب بدین این تاپیک دوباره به جمع تاپیک های بی جواب نپیونده؟
استفاده از قرص های چربی سوز اصلا توصیه نمیشه!
این قرص ها حتی در موارد باعث مرگ شدن
پست بالا رو مطالعه کنید

morsadr
22-10-2011, 18:26
با سلام
ایا مصرف دارو موثر است ؟
لطفاً کمک کنید
ممنونم

دوست عزیز بهترین راه و تنها ترین راه کاهش وزن برقراری تعادل منفی در میزان کالری مصرفی و کالری سوخنه شده در بدن می باشد . به این معنا که باید بیشتر از میزانی که می خورید بسوزونید :31:
این سوخت و ساز به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از مهمترین آنها غده تیروئید می باشد .
در ابتدا شما حتما یک بررسی از نظر مشکلات تیروئید انجام بدهید و سپس در صورت طبیعی بودن یک رژیم کم کالری و افزایش فعالیت بدنی و کمی صبر و تحمل بهترین کاره .
بنده هیچ دارویی را به هر عنوان توصیه نمی کنم :41:

TIG3R
22-10-2011, 18:49
دوست عزیز بهترین راه و تنها ترین راه کاهش وزن برقراری تعادل منفی در میزان کالری مصرفی و کالری سوخنه شده در بدن می باشد . به این معنا که باید بیشتر از میزانی که می خورید بسوزونید :31:
این سوخت و ساز به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از مهمترین آنها غده تیروئید می باشد .
در ابتدا شما حتما یک بررسی از نظر مشکلات تیروئید انجام بدهید و سپس در صورت طبیعی بودن یک رژیم کم کالری و افزایش فعالیت بدنی و کمی صبر و تحمل بهترین کاره .
بنده هیچ دارویی را به هر عنوان توصیه نمی کنم :41:
ممنون که جواب دادید
یک سوال داشتم من شروع کردم صبحها بین 1 تا 2 ساعت پیاده روی و دو و غذا رو هم کم کردم (نه رژیمی که پزشک تغذیه یا مربی تجویز کرده باشه اما خودم رعایت میکنم)ولی از بعضی از دوستان مربی
(اووووف!!!:31:) پرسیدم گفتن به این صورت جواب گو نیست و حتما باید ورزش با وزنه داشته باشم یا ورزش هوازی شدید حالا من با باشگاه رفتن مشکل دارم:2: میخواستم بدونم همون روش خودم تاثیر گذار نیست؟
با یه همچین روش های به صورت تقریبی چند کیلو تو ماه میتونه تاثیر بزاره؟

M e i s a m
22-10-2011, 21:45
والا منم میخوام از چند روز دیگه برای چند دهمین بار برم باشگاه بدن سازی البته مکمل هیچ وقت مصرف نکردم و نمیکنم ولی بازم کافی نبوده میخوام یه قرصی رو یکبار امتحان کنم چون خدایی خیلی سخته ادم نمیتونه همزمان باهاش هم کار کنه هم دانشگاه و درس هم ... و الی اخر

---------- Post added at 09:45 PM ---------- Previous post was at 09:44 PM ----------

ممنون که جواب دادید
یک سوال داشتم من شروع کردم صبحها بین 1 تا 2 ساعت پیاده روی و دو و غذا رو هم کم کردم (نه رژیمی که پزشک تغذیه یا مربی تجویز کرده باشه اما خودم رعایت میکنم)ولی از بعضی از دوستان مربی
(اووووف!!!:31:) پرسیدم گفتن به این صورت جواب گو نیست و حتما باید ورزش با وزنه داشته باشم یا ورزش هوازی شدید حالا من با باشگاه رفتن مشکل دارم:2: میخواستم بدونم همون روش خودم تاثیر گذار نیست؟

مشکل شما با باشگاه چیه؟ :دی

morsadr
23-10-2011, 10:30
ممنون که جواب دادید

چرا میتونه جوابگو باشه . برای سوزوندن کالری و کاهش وزن هوازی بودن ورزش و یا وزنه الزامی نیست . این فعالیت شما هم کالری مصرف می کند ولی شاید کمتر .البته بنده شخصا با پیاده روی موافقم و حتی تاثیر آن را ماندگار تر از فعالیتهای سنگین و کاهش وزن های شدید می بینم .
میزان کاهش وزن در ماه را نمی توان به این راحتی گفت و حتما باید میزان کالری مصرفی شما دقیقا محاسبه شود . ولی کلا عرض می کنم که به هیچ عنوان عجله نداشته باشید

ehsan_
26-12-2011, 22:51
سلام
دوستان من به تازگی در یک مجله معتبر البته غیر پزشکی تبلیغی رو مشاهده کردم که نوشته در واقع برای کاهش وزن یک نوع چای رو پیشنهاد کرده که البته با چای معمولی فرق داره و مدعی شده با خوردن 3 وعده از این جای در روز میشه در ماه بیش 3 کیلو از وزن بدن کاست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نحوه عملکرد چای رو هم این طور گفته با افزایش سوخت و ساز چربیو کاهش جذب اون در روده باعث کاهش وزن میشه

همچنین این شرکت مدعی داشتن مجوز از وزارت بهداشت هم هست و کنار تبلیغ شماره پروانه ثبت و مجوز از وازارت بهداشت رو هم ثبت کرده

حالا چندتا سوال

1- آیا به نظرتون می تونه این چای مخصوص بدون عوارض همچین کاری بکنه و آیا امتحانش رو پیشنهاد می دین ؟

2- چطوری صحت مجوز و شماره پروانه و... که این شرکت مدعی از وزارت بهداشت گرفته و روی تبلیغش هم هست رو چک کنم و از صحتش مطمئن بشم؟

برای اینکه تبلیغ نشه نزاشتم ادرس سایت رو هم اگه خواستن بگین تا بزارم

Hamid Reza
27-12-2011, 11:50
سلام
مسلما دروغ محضه
البته اگه هم تاثير داشته باشه مسلما عوارض زيادي خواهد داشت مثل تمام قرص هاي لاغري

لاغر شدن فقط با رژيم غذايي مناسب و با ورزش كردن ممكن هست
چيز سختي نيست
شما بايد در روز بيشتر از كالري كه دريافت ميكنيد كالري بسوزونيد
اينطوري آدم لاغر ميشه

رژيم سر خود هم اصلا توصيه نميشه چون از يه سري مواد غذايي و ويتامين هاي ضروري ممكنه صرف نظر شه كه باعث عوارضي مثل ريزش مو و ناراحتي هاي گوارشي ميشه

بهترين راهش رفتن پيش يك دكتر تغذيه و رژيم هست

در ضمن خوردن يه سري چيزها مثل چاي سبز هم ميتونه در كنار رژيم و ورزش به لاغري كمك كنه
عرض كرم چاي سبز با چاي لاغري كه شما فرموديد فرق داره

يه سري ژل هاي لاغري هم هستد كه روي نواحي كه چربي انباشته شده ماليده ميشن و ميتونن در كنار رژيم و ورزش كمك كننده باشند

همه اين چيزهايي كه گفتم فقط كمك كننده لاغري هستند و اصل مهم در لاغري همون رژيم و ورزش هست

به نظر من دير لاغر شدن از طريق ورزش يا رژيم خيلي بهتر از زود لاغر شدن همراه با عوارض و هزار جور مشكل و دردسر هست

ehsan_
27-12-2011, 14:07
ممنون

آخر کسی نمی دونه چطوری میشه پروانه تولید و مجوز یک شرکت از وازارت بهداشت رو چک کرد؟
سایتی...شماره تلفی ... ارگانی؟

kkevinloren2006
27-12-2011, 14:15
تو این چایی ها احتمالا دارو های ضد چربی و قند هستند که باعث میشن ادم لاغر شه

morsadr
29-12-2011, 11:36
تقریبا تمام موادی که ادعا میشه برای کاهش وزن مفید هستند شامل داروهای محرک می باشند که با تحریک بیش از حد سیستم گوارش و کلا افزایش متابولیسم باعث ریاد شدن سوخت و ساز بدن و همینطور دفع مواد غذایی از روده ها می شوند بنابر این باعث کاهش وزن می شوند . ولی بدانید که عوارض این دارو ها بسیار بیشتر از فوائد آنها می باشد . مصرف این داروها برای کاهش وزن توصیه نمی شوند :41:

alijigari
12-01-2012, 00:26
دوستان بهترین
1-حرکات ورزشی
2- رژیم غذایی
3-دستگاه ورزشی

که میتونه در اب کردن چربی های ناحیه شکم تاثیر داشته باشه را بیان فرمایید

CRIS Joon CR7
12-01-2012, 02:21
دراز نشست:46:
دراز نشست:11:
یه مدل بارفیکس که آویزون میشیم . زانو هامونو باید به شکم برسونیم و این خیلی تاثیر داره:46:
یه وسیله ای هم هست کمک میکنه که راحت تر دراز نشست بری و به کمرت فشار نیاد
اسمشو نمیدونم ولی باقی راهکارها موثره

urumchi
12-01-2012, 02:47
دوچرخه ثابت معجزه میکنه

12 ثانیه سریع پدال میزنی بعد 8 ثانیه خیلی آروم و این سیکل رو به مدت 20 دقیقه ادامه میدی یعنی در هر دقیقه 3 بار سریع پدال میزنی 3 بار هم آروم.

هفته ای یک روز در میان کافیه ولی در کنار این مساله تغذیه هم بشدت مهمه.

alijigari
12-01-2012, 04:56
دراز نشست:46:
دراز نشست:11:
یه مدل بارفیکس که آویزون میشیم . زانو هامونو باید به شکم برسونیم و این خیلی تاثیر داره:46:
یه وسیله ای هم هست کمک میکنه که راحت تر دراز نشست بری و به کمرت فشار نیاد
اسمشو نمیدونم ولی باقی راهکارها موثره

دوست عزیز به کجا اویزون می شیم میشه بیشتر توضیح بدین
فکر کنم منظورتون total core باشه که اصلا فایدهای نداشت

دوچرخه ثابت معجزه میکنه

12 ثانیه سریع پدال میزنی بعد 8 ثانیه خیلی آروم و این سیکل رو به مدت 20 دقیقه ادامه میدی یعنی در هر دقیقه 3 بار سریع پدال میزنی 3 بار هم آروم.

هفته ای یک روز در میان کافیه ولی در کنار این مساله تغذیه هم بشدت مهمه.

من دستگاه elliptcal یا اسکی فضایی دارم که پوله خونشو دادم اما بازم هم فایده نداشت چون زیاد باهاش کار نکردم

در مورد تغذیه بیشتر بگین

davod_danger666
12-01-2012, 08:36
دوستان بهترین
1-حرکات ورزشی
2- رژیم غذایی
3-دستگاه ورزشی

که میتونه در اب کردن چربی های ناحیه شکم تاثیر داشته باشه را بیان فرمایید

درود دوست عزیز
تنها چیزی که باعث اب شدن چربی ها میشه یه رژیم غذایی ایده ال و تمرینات هوازی هست که به هدفتون میرسین.ولا از صبح تا شب هم دارز نشست و... انجام بدین به هدفتون نمیرسین

CRIS Joon CR7
12-01-2012, 08:54
دوست عزیز به کجا اویزون می شیم میشه بیشتر توضیح بدین
فکر کنم منظورتون total core باشه که اصلا فایدهای نداشت

گفتم دیگه میله ی بارفیکس؟
نشنیدی اصلا؟:18:

alijigari
12-01-2012, 11:16
درود دوست عزیز
تنها چیزی که باعث اب شدن چربی ها میشه یه رژیم غذایی ایده ال و تمرینات هوازی هست که به هدفتون میرسین.ولا از صبح تا شب هم دارز نشست و... انجام بدین به هدفتون نمیرسین

میشه در مورد رژیم غذایی و تمرینات هوازی بیشتر بگین

love_20
12-01-2012, 11:24
من کمرم مشکل داره نمیتونم دراز نشست بزنم چون اگه بزنم تق تق صدا میده دردم میاد:41:
اگه دیگه دراز نشست وارونه بزنم یعنی بخوابمو پامو بکشم توی شکمم!
ولی بیشترش باز دست خوراکه:27:
خوش بحال اونایی که شکمشون دیگه عضلانی شده وهرچی بخورن بازم شکمشون صافه صافه:18:

urumchi
12-01-2012, 12:48
درود دوست عزیز

دقیقا

درازنشست باعث سفت شدن عضلات شکم میشه نه آب کردن چربی های شکم

یه داور فوتبال هست به اسم محسن قهرمانی،چند سال پیش شدیدا اضافه وزن داشت، یه مدت نبود و وقتی دوباره پیداش شد خیلی خوب وزن کم کرده بود، یادمه فردوسی پور ازش سوال کرد چطوری وزن کم کردید، محسن قهرمانی گفت: علاوه بر دقت در تغذیه و پرهیز از خوردن خیلی چیزها، روزانه 8 کیلومتر می دویدم !!!

دویدن،پیاده روی،طناب زدن،دوچرخه ثابت همه اینها بهترین ورزش های هوازی برای سوزاندن چربی هستن

نکته خیلی خیلی مهم دیگه اینه که کسی که میخواد وزن کم کنه باید مصرف آب رو افزایش بده چون آب باعث تنظیم ریتم سوخت و ساز بدن میشه و تاثیر چشمگیری در موفقیت افراد برای کاهش وزن داره

من خودم زمانی که وزن کم می کردم حدود 12 لیوان در روز آب می خوردم

alijigari
12-01-2012, 13:50
دقیقا

درازنشست باعث سفت شدن عضلات شکم میشه نه آب کردن چربی های شکم

یه داور فوتبال هست به اسم محسن قهرمانی،چند سال پیش شدیدا اضافه وزن داشت، یه مدت نبود و وقتی دوباره پیداش شد خیلی خوب وزن کم کرده بود، یادمه فردوسی پور ازش سوال کرد چطوری وزن کم کردید، محسن قهرمانی گفت: علاوه بر دقت در تغذیه و پرهیز از خوردن خیلی چیزها، روزانه 8 کیلومتر می دویدم !!!

دویدن،پیاده روی،طناب زدن،دوچرخه ثابت همه اینها بهترین ورزش های هوازی برای سوزاندن چربی هستن

نکته خیلی خیلی مهم دیگه اینه که کسی که میخواد وزن کم کنه باید مصرف آب رو افزایش بده چون آب باعث تنظیم ریتم سوخت و ساز بدن میشه و تاثیر چشمگیری در موفقیت افراد برای کاهش وزن داره

من خودم زمانی که وزن کم می کردم حدود 12 لیوان در روز آب می خوردم

این روش هایی که شما فرمودید که وزن بدن را کم میکنه من فقط می خوام شکمم اب بشه چون بقیه بدنم لاغر هست

Sayam
12-01-2012, 15:33
درود ...

دوستان به خوبی راهنمایی کردند و مسایلی که لازم بود رو گفتند : )
من هم بیشتر نظرم شبیه پست #5 است
نخوردن غذاهای سنگین و چرب و یا مواد قندی زیاد
+ ورزش به اندازه ی کافی

این روش هایی که شما فرمودید که وزن بدن را کم میکنه من فقط می خوام شکمم اب بشه چون بقیه بدنم لاغر هست ببخشید اما به نظر من این نوع نگرش زیاد جالب نیست :)
به نظر من هدف شما نباید این باشه که فقط چربی های شکم رو بسوزونید ...

شما با ورزش میتونید علاوه بر خواسته ی اصلی تون که کوچک تر شدن شکم ــه به چیزهای مهمتری هم برسید
سلامتی ، تناسب اندام ، افزایش قدرت عمومی بدن ، تقویت ماهیچه ها و ...

و مخصوصا اینکه شما میگین بقیه ی بدنتون لاغر هس و میشه حدس زد
که استخوان ها و ماهیچه ها به خوبی رشد نکرده اند ... :)

موفق باشید :40:

urumchi
12-01-2012, 18:44
این روش هایی که شما فرمودید که وزن بدن را کم میکنه من فقط می خوام شکمم اب بشه چون بقیه بدنم لاغر هست

دوست عزیز نگران نباش، مگه نمی گی بجز شکمت بقیه قسمتها لاغرن و چربی ندارن؟ خب پس از چی نگرانی؟ وقتی جایی چربی نیست قرار نیست که مشکلی براش پیش بیاد. نکنه فکر کردی قراره ماهیچه هات آب بشن؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SIMON137
13-01-2012, 15:07
یکسری حرکات هست من خودم انجام میدم حدود 40 حرکت متفاوت هست ، صبح ها وقت بذاری بری پارک انجام بدی در مدت 4 ماه بدن ایده آلی پیدا می کنی ، هم برای تقویت عضلات و عضله سازی خوبه هم برای تقویت قوای جسمانی و لاغر کردن

sanijoon92
13-01-2012, 15:34
چائی سبزو من خیلی دیدم میگن خوبه
روزی 3 4 تا لیوان

بعد هم هولاهوپ اگه اشتباه نکنم

hajoo
13-01-2012, 15:49
دراز و نشست بهترین ورزشه برای شما.
چاقی شکمی که معمولا تو ایرانی ها دیده میشه مربوط به مصرف زیاد کربوهیدرات هاست.سعی کنید منابع قندی رو محدود تر کنید.

CRIS Joon CR7
13-01-2012, 16:24
یکسری حرکات هست من خودم انجام میدم حدود 40 حرکت متفاوت هست ، صبح ها وقت بذاری بری پارک انجام بدی در مدت 4 ماه بدن ایده آلی پیدا می کنی ، هم برای تقویت عضلات و عضله سازی خوبه هم برای تقویت قوای جسمانی و لاغر کردن
خب بفرما بگو:20:

SIMON137
13-01-2012, 16:48
خب بفرما بگو:20:
والا 40 تا حرکته گفتنی نیست باید تصویری دید :دی
اسماشون رو می بینم اگر تونستم در بیارم خدمتتون عرض می کنم

اینا بخشی از اون هست :

دراز می کشید و به ترتیب دست چپ و راست رو به پاها نزدیک می کنید

به ترتیپ با دست و پای مخالف

گذاشتن یک شی و پریدن روی اون

انواع پرش

انواع شنا

و...

اینا بخشی از تمرین ها بود که باید با سیکل خاص و تعداد در بازه های مشخص انجام بشه

hk20
20-02-2012, 18:40
یه سوال اگه قوس کمر داشته باشی بازم درسته که دراز نشست بری چون میگن بدتر میشه؟
من زیاد پشت میز میشینم شیکم کردم قوس کمر هم پیدا کردم چه ورزشی خوبه برای هر دوتاش؟

hk20
20-02-2012, 18:47
اگه میشه دارو های گیاهی هم که میتونه باعث سوزاندن چربی میشه را هم معرفی کنید و با توضیح هر کی میدونه چون شایعه زیاده راجب اینکه کدوم گیاه بیشترین تاثیر را داره

ho3in0861
20-02-2012, 18:53
برو داروخونه یه شکم بندی اسفنجی لاغری بگیر فقط جنس خوبشو بگیر (9 تومنه) بعد محکم ببند دور شکمت برو هوازی(دو یا دوچرخه یا تردمیل )یا برو بدنسازی کار کن اینجوری همین کار رو دو ماه انجام بده راحتتر میتونی شکمو آبکنی (خودم استفاده کردم و راضیم):8:

البته میگن یه ژل گیاهی هم میگن هست میزنی زیر شکمبنده تاثیر چربیسوزیش بیشتر میشه ...(ژلش 4 تومنه)

ولی من از ژل استفاده نکردم اگه شکم بند جنس خوب باشه نیازی هم به ژل نیست...:46:

---------- Post added at 08:53 PM ---------- Previous post was at 08:50 PM ----------

اگه میشه دارو های گیاهی هم که میتونه باعث سوزاندن چربی میشه را هم معرفی کنید و با توضیح هر کی میدونه چون شایعه زیاده راجب اینکه کدوم گیاه بیشترین تاثیر را داره
من شنیدم چای سبز تاثیر خوبی داره... ولی زمانی که در کنارش ورزش کنی:46:

ho3in0861
20-02-2012, 19:01
اینا هم حرکات خوبیه واسه قوی کردن عضلات شکم (البته در کنار تمرینات هوازی!)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سه روز در هفته هم این حرکات و بقیه حرکات شکم رو انجام بدید فقط هرروز انجام ندید که عضلات عادت میکنن و رشد نمیکنن!

Hamid Reza
20-02-2012, 19:10
سلام
یه سری تجربه در مورد کاهش وزن داشتم:
اول اینکه هیچ وقت نمیتونید تعیین کنید مطلقا چربی های کجای بدنتون آب بشه مثلا فقط شکم یا فقط ران

دوم اینکه به نظر من رژیم غذایی از ورزش هم مهمتره
شما اول باید میزان کالری دریافتی بدنتون رو کاهش بدید تا لاغری حاصل بشه
ورزش هم مثل یه کاتالیزور میمونه و سرعت کاهش وزن رو بالا میبره

سوم اینکه نوع چربی های شکم به گونه ای هست که خیلی زودتر از جاهای دیگه آب میشه پس نگران نباشید

چهارم اینکه رژیم غذایی حتما زیر نظر پزشک و کارشناس تغذیه باید صورت بگیره . رژیم های خودسرانه جز ضرر چیز دیگه ای نداره
خیلیها وقتی رژیم میگیرن اولش کلا نان و برنج رو حذف میکنن
این کار در ابتدا باعث کاهش وزن چشمگیری میشه ولی کافیه شما بعد از کاهش وزن شروع به خوردن دوباره برنج کنید (حتی به مقدار کم) دوباره وزن از دست رفتتون جبران میشه
حتما گروه غلات و نشاسته باید تو رژیم غذایی باشه

در ضمن با جایگزین کردن مواد کم چرب مثل پنیر کم چرب ، ماست کم چرب و ... و کم کردن مصرف شیرینی جات به راحتی میتونید یه رژیم راحت و بدون دردسر داشته باشد

موفق باشید

morsadr
22-02-2012, 14:53

ورزش و نرمش بهترین کاره . هیچ داروی تایید شده ای در این مورد وجود نداره . بهترین کار کاهش کالری مصرفی و افزایش فعالیت بدنی می باشد .

GAME-GTR
29-04-2012, 12:04
سلام

من الان وزنم 82 کیلوئه با قد 174
میخوام وزنم رو تا آخر خرداد ماه به 72 تا 70 کیلو برسونم:5:
چه جور رژیم و یا راهکاری رو پیشنهاد میکنید ؟
ورزش های سنگین تر سریعتر چربی رو آب میکنن ؟
مراحل کم شدن چربی از بدن چیه ؟

Переклад не
29-04-2012, 17:47
دوست عزیز برای لاغری اصلا نباید عجله کنید
شما نهایتا باید ماهانه 3 کیلو لاغر بشید وگرنه آسیب های جدی داره
این وضعی که شما میخوایید پیش بگیرید آخرش ضعف و کم شدن قوای جسمی و کمبود ویتامین و ریزش مو و .... هست

بهترین حالت برای شما فقط تحرک کافی هست نه رژیم و نه نخوردن! فوق فوقش غذاهای چرب رو خیلی کمتر از قبل صرف کنید
شما روزانه پیاده روی کنید و به صورت آهسته در حین پیاده روی سرعتتون رو زیاد کنید و تا به حالت دویدن برسید.نکنه یه وقت زیاده روی کنی! اگه مثلا یهو بدویی واسه لاغر شدن ، زانوهات آسیب میبینن و...

ورزش سنگین هم اصلا پیشنهاد نمیشه چون مثلا ورزش بدنسازی برید باید زیاد غذا بخورید تا بدنتون تحلیل نره و باید به مقدار غذای مصرفی هم ورزش کنید و معمولا هم اینکار رو نمیکنید و بیشتر چاق میشید

من 105 کیلو بودم با قد 177 طی دو سال 25 کیلو لاغرتر شدم و با عواضی هم مواجه نشدم

GAME-GTR
30-04-2012, 12:49
با سپاس
بیه سوال دیگه : گرمای هوا موقع ورزش تو چربی سوزوندن تاثیر داره ؟

Lady parisa
30-04-2012, 13:07
با سلام
شما باید صبحانه رو کامل مصرف کنین. ناهار رو وعده سبک و شام رو خیلی کم اما باید شام خورده بشه!
سعی کنین از 5 عصر به بعد نون ، برنج ، ماکارونی ، سیب زمینی و .... نخورین
نیم ساعت قبل از ناهار هم یه لیوان آب بخورین که فضای بیشتری از معده رو اشغال کنه!
وعده های غذایی رو بیشتر کنین اما با حجم کمتر
مصرف سبزیجات و میوه و رو اصلا حذف نکنین که مشکلات عدیده ای دنبال داره
هر انسان سالم باید روزانه 8 لیوان آب مصرف کنه که بدن نیاز داره علی الخصوص اینکه مصرف کم آب باعث پیری زودرس پوست خصوصا پوست صورت میشه. رژیم آب فراموش نشه
در کنار اینکه رژیم گرفتین ورزش رو کنار نذارین که اندام رو خراب می کنه می تونین کلاس بدنسازی برید

موفق باشید

GAME-GTR
30-04-2012, 21:44
با سلام
شما باید صبحانه رو کامل مصرف کنین. ناهار رو وعده سبک و شام رو خیلی کم اما باید شام خورده بشه!
سعی کنین از 5 عصر به بعد نون ، برنج ، ماکارونی ، سیب زمینی و .... نخورین
نیم ساعت قبل از ناهار هم یه لیوان آب بخورین که فضای بیشتری از معده رو اشغال کنه!
وعده های غذایی رو بیشتر کنین اما با حجم کمتر
مصرف سبزیجات و میوه و رو اصلا حذف نکنین که مشکلات عدیده ای دنبال داره
هر انسان سالم باید روزانه 8 لیوان آب مصرف کنه که بدن نیاز داره علی الخصوص اینکه مصرف کم آب باعث پیری زودرس پوست خصوصا پوست صورت میشه. رژیم آب فراموش نشه
در کنار اینکه رژیم گرفتین ورزش رو کنار نذارین که اندام رو خراب می کنه می تونین کلاس بدنسازی برید

موفق باشید

با سپاس،
گرمای هوا توی کم کردن وزن یا همون سوزوندن چربی تاثیر داره ؟!:31:

samanqaz
30-04-2012, 22:49
دوست عزیز من ظرف 2 ماه 12 کیلو کم کردم روش لاغریم رو میگم دقیق اجرا کن صد در صد موفق میشی
1. استفاده از کپسول گیاهی اسلیمینگ، روزی یک عدد. این قرص بسیار موثر ولی چند تا عارضه جانبی خفیف داره مثل تشنگی کم خوابی و افسردگی. وقتی این قرص رو میخوری آب زیاد بخور و هر دو روز یکبار قرص مولتی ویتامین بخور
2. حذف و کم کردن غذهای کربوهیدرات دار، مثل برنج، ماکارونی. همچنین کاهش مصرف شرینی جات. تا جای ممکن برنج رو از دستور غذاییت حذف کن
3. جویده تر خوردن غذا، غذا رو کم بخور ولی خوب بجو. خیلی موثره
4. خوردن صبحانه و جایگزینی غذای سنگین در شام با غذای سبک مثل نون پنیر گردو، سبزی و گورجه
5. روزی نیم ساعت پیاده روی در صورت امکان
6. دست کشیدن از خوردن غذا به محض اینکه احساس کردی گرسنگی شما رفع شده و سیر سیر هم نیستی
موفق باشی

Lady parisa
01-05-2012, 08:37
گرمای هوا توی کم کردن وزن یا همون سوزوندن چربی تاثیر داره ؟!:31:

قطعا تعریق باعث از بین رفتن سموم و آب بدن میشه و با خوردن آب آب از دست رفته به بدن بازمی گرده! همچنین خوردن آب باعث کم خوردن غذا میشه!

Lady parisa
01-05-2012, 12:35

این پست همچنین تاپیکی که این پست زده شده مفید فایده است

morsadr
02-05-2012, 14:02
با سپاس
بیه سوال دیگه : گرمای هوا موقع ورزش تو چربی سوزوندن تاثیر داره ؟

خیر :41::41::41:
همانطور که دوستان اشاره کردند کاهش وزن یک سری اصول دارد و کاهش وزن شدید در مدت کوتاه شدیدا به بدن آسیب می زند

saeed_136915
02-05-2012, 14:08
دوستان ببخشید من یه چند هفته ای هست که شروع کردم وزنم رو کم کنم. از اون موقع هم تا حالا برنج و نون و نوشابه و ... رو اصلا نمیخورم و فقط میوه و سبزیجات میخورم. میخواستم بدونم این هم واسه بدن ضرر داره؟؟

GAME-GTR
04-05-2012, 16:16
کسی هست که مراحل کم شدن چربی از بدن رو بتونه برام توضیح بده ؟
چون من شنیدم اول انرژی کبد تموم میشه و بعد، بدن بافت چربی های اطراف شکم و کلا چربی های ذخیره شده رو میشکنه و از اونا استفاده میکنه.
این صحیحه ؟

morsadr
05-05-2012, 15:03
کسی هست که مراحل کم شدن چربی از بدن رو بتونه برام توضیح بده ؟
چون من شنیدم اول انرژی کبد تموم میشه و بعد، بدن بافت چربی های اطراف شکم و کلا چربی های ذخیره شده رو میشکنه و از اونا استفاده میکنه.
این صحیحه ؟

در مواردی که بدن با کاهش انرژی مصرفی مواجه می شود در ابتدا ذخایر کربو هیدراتی در دسترس مصرف می شوند که عمدتا در کبد می باشد و سپس بدن شروع می کند به تبدیل چربیهای ذخیره شده به انرژی و در نهایت از پروتئینهای بدن به عنوان سوخت استفاده می کند

GAME-GTR
05-05-2012, 21:59
در مواردی که بدن با کاهش انرژی مصرفی مواجه می شود در ابتدا ذخایر کربو هیدراتی در دسترس مصرف می شوند که عمدتا در کبد می باشد و سپس بدن شروع می کند به تبدیل چربیهای ذخیره شده به انرژی و در نهایت از پروتئینهای بدن به عنوان سوخت استفاده می کند

این مراحل چه مواقعی اتفاق میافته هر روز یا فقط اول رژیم ؟
یه نفر بهم میگفت بعد از ورزش تا 1 ساعت چیزی نخورم بعدش شروع به خوردن کنم. زمانی که رژیم هستم البته.
این درسته یا آسیب میزنه ؟

morsadr
06-05-2012, 08:54
این مراحل چه مواقعی اتفاق میافته هر روز یا فقط اول رژیم ؟
یه نفر بهم میگفت بعد از ورزش تا 1 ساعت چیزی نخورم بعدش شروع به خوردن کنم. زمانی که رژیم هستم البته.
این درسته یا آسیب میزنه ؟

این مراحل هر روز وجود دارد . یعنی شما وقتی یک وعده غذایی می خورید تا وعده بعد این مراحل وجود دارد ولی در حالت عادی معمولا کار به سوخت وساز چربیها نمی رسد .
در مورد مساله ای که دوستتون گفته نظری ندارم و هیچ توجیه علمی براش ندارم

GAME-GTR
06-05-2012, 13:10
خب من الان 3 روزه شروع کردم
روزی 1 ساعت هم دورچرخه سواری میکنم.
چطور رژیمیه ؟

morsadr
07-05-2012, 14:33
خب من الان 3 روزه شروع کردم
روزی 1 ساعت هم دورچرخه سواری میکنم.
چطور رژیمیه ؟

به این راحتی نمی توان نظر داد . در رژیم درمانی میزان کالری خورده شده و مصرف شده باید محاسبه شود تا بتوان میزان کاهش وزن را تخمین زد

GAME-GTR
09-05-2012, 01:52
من مثلا مال یه روزمو برات مینویسم:
صبحانه یک کف دست نان+ پنیر کم چرب+ یک لیوان چای به همراه یک لیوان شیر
ناهار، یک ران مرغ+ یه کاسه کوچیک ماست کم چرب
دیگه از بعد از ناهار عصر یه سیب میخورم ، ورزشم هم بین ساعت 7 تا 9ه و بعدشم میوه جات میخورم مثلا سیب و پرتقال و موز هرکدوم یکی.
چطور میشه ؟
بهتر نیست بجای اینکه از نونای نونوایی که کلفتن از نونای بسته ای استفاده کنم که باریکترن ؟

morsadr
09-05-2012, 14:44
من مثلا مال یه روزمو برات مینویسم:
صبحانه یک کف دست نان+ پنیر کم چرب+ یک لیوان چای به همراه یک لیوان شیر
ناهار، یک ران مرغ+ یه کاسه کوچیک ماست کم چرب
دیگه از بعد از ناهار عصر یه سیب میخورم ، ورزشم هم بین ساعت 7 تا 9ه و بعدشم میوه جات میخورم مثلا سیب و پرتقال و موز هرکدوم یکی.
چطور میشه ؟
بهتر نیست بجای اینکه از نونای نونوایی که کلفتن از نونای بسته ای استفاده کنم که باریکترن ؟

کالری مصرفی شما ظاهرا بسیار پایین می باشد ( ظاهرا کمتر از 700 الی 800 ) که با توجه به ورزشی که انجام می دهید بسیار کم بنظر می رسد . شما احتمالا کاهش وزن سریعی خواهید داشت که بنظر بنده اصلا صلاح نیست :41:
نون هم بر ساس وزنی که می خورید کالری دارد . نانهای کلفت مانند بربری سنگک و تافتون هر کف دست آن حدود 30 گرم در نظر گرفته میشه ولی نون لواش تقریبا یک چهارم آن

Hamid Reza
09-05-2012, 15:02
سلام
من در عرض 3ماه 18كيلو كم كردم و به وزن ايده آل رسيدم

رژيم من تماما زير نظر دكتر تغذيه بود
ببين دوست عزيز رژيمي كه شما گرفتي خيلي بد به نظر ميرسه
ميزان كالري دريافتي شما كمتر از حد معمول هست

من تو رژيمي كه داشتم روزانه 2000 كالري دريافتي داشتم
ورزشمم فقط پياده روي سريع بود
اونم نه زياد . روزانه نيم ساعت تا يه ساعت

از هيچ قرص و كپسولي هم استفاده نكردم
هيچ چيزيم از برنامه غذاييم حذف نكردم . هم گوشت خوردم هم برنج هم نان و ...
فقط ميزان مصرف رو تغيير دادم اونم نه خود سر زير نظر پزشك

مصرف مايعات و ميوه جات و سبزيجات در طول رژيم فراموش نشه

راستي ميان وعده هم نقش مهمي در تامين انرژي و سرحال موندن آدم داره

سعي كن حتما بين وعده هاي اصليت ميان وعده هاي سبك داشته باشي

يه چيزم فراموش نكن . سلامتي خيلي مهم تر از لاغري هست . شما لاغر ميشي كه سلامتي بدنت حفظ بشه نه اينكه با لاغري سلامتيت رو به خطر بندازي

موفق باشي:11:

GAME-GTR
09-05-2012, 19:30
سلام

يه چيزم فراموش نكن . سلامتي خيلي مهم تر از لاغري هست . شما لاغر ميشي كه سلامتي بدنت حفظ بشه نه اينكه با لاغري سلامتيت رو به خطر بندازي

مرسی با تشکر

لطفا این رژیمتو توضیح بده که منم همین راه شما رو برم. چون ظاهرا داغون کردم :دی
البته این رژیمی که تو پست نوشتم رو رعایت نمیکنم فقط برای مثال نوشتم ببینم چی میشه. خودمم اینطوری دوست ندارم.

با سپاس

EHSANRF
09-05-2012, 20:51
سلام

امکانش هست مشخصات بدنی رو + رژیم بذاری!؟

Hamid Reza
09-05-2012, 21:50
مرسی با تشکر

لطفا این رژیمتو توضیح بده که منم همین راه شما رو برم. چون ظاهرا داغون کردم :دی
البته این رژیمی که تو پست نوشتم رو رعایت نمیکنم فقط برای مثال نوشتم ببینم چی میشه. خودمم اینطوری دوست ندارم.

با سپاس

امکانش هست مشخصات بدنی رو + رژیم بذاری!؟

من هر سه هفته يه بار رژيمم رو دكتر تغيير ميداد
در ضمن مسلما براي هر فيزيك بدني رژيم متفاومته
ولي من اصول اصلي رژيمم رو اينجا مينوسيم

صبحانه : يك كف دست نان سنگگ + 20گرم پنير + يك ليوان چاي + يك عدد خرما

ميان وعده 1 : يك واحد ميوه + يك عدد هويج

ناهار : 6قاشق برنج + يك استكان خوروش و يكي دو تكه گوشت + دو عدد گوجه + دو عدد خيار + يك عدد فلفل دلمه اي

ميان وعده 2 : يك ليوان شير كم چرب + خرما

ميان وعده 3 : يك ليوان چاي + يك بيسكوييت ساقه طلايي + يك واحد ميوه

شام : يك كف دست نان + يك تكه غذاي سبك مثل كوكو سبزي + يك كاسه ماست كم چرب

بعد از شام : يك استكان شير كم چرب + خرما

من اينايي كه نوشتم دقيقا رعايت نكردم مثلا هر روز ناهار دو عدد گوجه نخوردم ولي سعي كردم تا حد زيادي اجراش كنم كه كمبود ويتامين به وجود نياد

تو طول رژيم خوردن شيريني و قند و شكر ممنوع هست

خوردن سبزيجات و آب و چاي هم موردي نداره

حتما از ميوه جات استفاده كنيد . يك واحد ميوه هم منظور يك واجد ميوه دلخواه هست مثل سيب يا پرتقال يا نصف موز و ...

ولي خب پيشنهاد ميكنم واسه رژيم حتما به دكتر تغذيه مراجعه كنيد كه با توجه به قد و وزن و فيزيك بدنيتون رژيم بهتون بده

morsadr
11-05-2012, 14:02
سلام

حداکثر میزان کاهش وزن تائید شده در طی یک ماه 3 الی 4 کیلو می باشد . میزان کاهش وزن شما بیش از حد بوده و از نظر علمی تایید شده نیست :41:

Hamid Reza
13-05-2012, 17:51
حداکثر میزان کاهش وزن تائید شده در طی یک ماه 3 الی 4 کیلو می باشد . میزان کاهش وزن شما بیش از حد بوده و از نظر علمی تایید شده نیست :41:

بله حق با شماس
منم واسه همين به دوستان گفتم برن حتما پيش پزشك
دليل اينكه كاهش وزن من بيش از حد استاندارد بود اين بود كه اولا رژيم رو دقيق رعايت نكردم و دوما اينكه فعاليت بدنيم بيش از مقدار پيش بيني شده پزشك بود

ولي خدا رو شكر عارضه اي واسم پيش نيمد چون زيادم از استاندارد دور نبود . ماهي 6 كيلو كم شدم تقريبا

GAME-GTR
15-05-2012, 12:22
بله حق با شماس
منم واسه همين به دوستان گفتم برن حتما پيش پزشك
دليل اينكه كاهش وزن من بيش از حد استاندارد بود اين بود كه اولا رژيم رو دقيق رعايت نكردم و دوما اينكه فعاليت بدنيم بيش از مقدار پيش بيني شده پزشك بود

ولي خدا رو شكر عارضه اي واسم پيش نيمد چون زيادم از استاندارد دور نبود . ماهي 6 كيلو كم شدم تقريبا

فعالیت بدنی مهمترین بخششه.
منم حدود 2 سال پیش که به اجبار رژیم گرفتم تو 2ماه 12 کیلو از وزنم کم شد. فعالیت بدنی زیادی هم داشتم.
تحت نظر پزشک هم بودم.

GAME-GTR
18-05-2012, 12:38
یه سوال دیگه: کالری بعضی مواد غدایی Kcal نوشته شده یعنی کیلو کالری ؟ یعنی مثلا یه شیرکاکائو که 76 Kcal هست کالریش از 10تا سیب بیشتره ؟

morsadr
21-05-2012, 16:51
خیر کیلو کالری همان کالری است که در اصطلاح می گویند

alex_pk
23-05-2012, 08:12
سلام
من برای رژیمم میخوام به دکتر تغزیه مراجعه کنم فقط قبلش هم خواستم از دوستان یک سری موارد رو بپرسم،

1 - در صورتی که اصلا در طول رژیم قند (قندی که با چایی خورده میشه) و شکر استفاده نشه مشکلی پیش نمیاد؟ کلا جایگزینی براش هست که کمبود قند و شکر در بدن رو جبران کنه؟
2 - از لبنیات آیا فقط مصرف شیر کم چرب و پنیر کفایت می کنه؟ یا سایر مواد لبنی هم حتما باید استفاده بشن؟
3 - اگر در طول رژیم بجای نان های معمول کلا از نان جو استفاده بشه موردی نداره؟یا نان های معمول حتما باید در رژیم وجود داشته باشه ولو کم؟
4 - مصرف مقداری گوشت و مرغ در طول رژیم اجباریه؟ میتوان کلا جذف کرد؟ جایگزینی داره که بدن احساس کمبود نکنه؟
5 - می توان کلا سیب زمینی برنج رو از سبد غذا حذف کرد؟جایگزینی داره که کمبود اینا رو در بدن جبران کنه؟
6 - برای اینکه در طول رژیم دچار کمبود ویتامین نشیم چه راهکاری رو پیشنهاد می کنید؟(دکتر میخوام برم ، گفتم از شما هم بپرسم)

من چند روزیه یک رژیمی رو شروع کردم که شامل فیبر زیادی میشه
چون کلا ماده غذایی که فیبر داشته باشه سیر کنندگی بیشتری داره و آب زیادی جذب می کنه بخاطر همین معده زودتر پر میشه.

هر روز حداقل 45 دقیقه پیاده روی دارم که 15 دقیقه اش با سرعت بالاتره.
هر صبح هم به مدت نیم ساعت نرمش و ورزش می کنم.
میوه ها و سبزیجاتی هم که مصرف می کنم شامل موارد زیر
سیب
هندونه
پرتغال
خیار
گوجه سبز
توت فرنگی
گوجه
کرفس
اسفناج
کاهو
کلم

7 - به نظر شما اینها تمام ویتامین های بدن رو تامین می کنه؟کلا چه ویتامین هایی باید حتما به بدن برسه؟
8 - رژیمی که فقط و فقط شامل میوه و سبزیجات باشه برای بدن ضرر داره؟

در ضمن عرض کنم که بنیه قوی ای دارم دچار ضعف هم نمیشم فقط میخوام بعدها برام مشکلی ایجاد نشه مثل ریزش مو و....

سوالام زیاد شد!
مرسی.

morsadr
23-05-2012, 16:48
سلام
من برای رژیمم میخوام به دکتر تغزیه مراجعه کنم فقط قبلش هم خواستم از دوستان یک سری موارد رو بپرسم،

1 - در صورتی که اصلا در طول رژیم قند (قندی که با چایی خورده میشه) و شکر استفاده نشه مشکلی پیش نمیاد؟ کلا جایگزینی براش هست که کمبود قند و شکر در بدن رو جبران کنه؟
2 - از لبنیات آیا فقط مصرف شیر کم چرب و پنیر کفایت می کنه؟ یا سایر مواد لبنی هم حتما باید استفاده بشن؟
3 - اگر در طول رژیم بجای نان های معمول کلا از نان جو استفاده بشه موردی نداره؟یا نان های معمول حتما باید در رژیم وجود داشته باشه ولو کم؟
4 - مصرف مقداری گوشت و مرغ در طول رژیم اجباریه؟ میتوان کلا جذف کرد؟ جایگزینی داره که بدن احساس کمبود نکنه؟
5 - می توان کلا سیب زمینی برنج رو از سبد غذا حذف کرد؟جایگزینی داره که کمبود اینا رو در بدن جبران کنه؟
6 - برای اینکه در طول رژیم دچار کمبود ویتامین نشیم چه راهکاری رو پیشنهاد می کنید؟(دکتر میخوام برم ، گفتم از شما هم بپرسم)

من چند روزیه یک رژیمی رو شروع کردم که شامل فیبر زیادی میشه
چون کلا ماده غذایی که فیبر داشته باشه سیر کنندگی بیشتری داره و آب زیادی جذب می کنه بخاطر همین معده زودتر پر میشه.

هر روز حداقل 45 دقیقه پیاده روی دارم که 15 دقیقه اش با سرعت بالاتره.
هر صبح هم به مدت نیم ساعت نرمش و ورزش می کنم.
میوه ها و سبزیجاتی هم که مصرف می کنم شامل موارد زیر
سیب
هندونه
پرتغال
خیار
گوجه سبز
توت فرنگی
گوجه
کرفس
اسفناج
کاهو
کلم

7 - به نظر شما اینها تمام ویتامین های بدن رو تامین می کنه؟کلا چه ویتامین هایی باید حتما به بدن برسه؟
8 - رژیمی که فقط و فقط شامل میوه و سبزیجات باشه برای بدن ضرر داره؟

در ضمن عرض کنم که بنیه قوی ای دارم دچار ضعف هم نمیشم فقط میخوام بعدها برام مشکلی ایجاد نشه مثل ریزش مو و....

سوالام زیاد شد!
مرسی.
1. بهتره که به میزان کم استفاده بشود
2.لزومی به مصرف همه مواد لبنی نیست . ااین مواد جایگزین همدیگر می باشند
3.موردی نیست
4.بله اجباریه و حذف آنها صحیح نیست
5.خیر بهتره که حذف نشوند
6.خوردن غذاها و میوه های متنوع ولی به میزان توصیه شده . ولی معمولا در طی رژیم از مکمل های ویتامین نیز استفاده می شود
7.خوبه ولی قبلا گفتم همه نوع غذا حتی چربی باید در رژیم وجود داشته باشد
8. بله بسیار زیاد :41:

در یک کلام رژیم یک درمان موقت نمی باشد بلکه یک عادت غذایی مناسب و یک رویه مناسب خوردن است پس باید رژیمی در پیش گرفت که بتوان برای طولانی مدت و حتی شاید همیشه از آن استفاده کرد
موفق باشید :11:

boy65
21-06-2012, 09:29
سلام دوستان عزیز
امیدوارم همگی خوب باید
خدمتتون عرض کنم که صورت بنده در 1 سال اخیر زیاد چاق شده و خیلی پر شده.
پیشنهاد شما برای لاغری صورت و بازگشت به حالت گذشته چی هست؟

با سپاس فراوان

fereydoon1
21-06-2012, 13:33
اصولا سیستم لاغر کردن شروعش از صورت هست یعنی اگر رژیم لاغری بگیری اول صورت شروع به کوچک شدن میکند

boy65
21-06-2012, 14:09
فریدون جان ممنونم ازت
ولی متاسفانه یا خوشبختانه افزایش وزن ندارم و فقط صورتم تو این یک سال پر شده وگرنه به هیچ عنوان افزایش وزن ندارم که بخوام رژیم لاغری بگیرم

fereydoon1
21-06-2012, 14:55
این سوال ها رو جواب بده ---چند سالتونه -امکان داره ارثی باشه مثلا تو خانواده وزن ها نرمال و صورت ها تپل باشه ؟
راه کار هایی که پیشنهاد میکنم

1-ورزش ورزش ورزش !!!!! مالش صورت !

2با خوردن آب زیاد و کم کردن نمک -شام رو هم حذف کن - غذا رو سالم تر کن و بعد ساعت 8 -9 شب چیزی نخور

3 ! خنده تاثیر زیادی داره! مثلا هر روز بشین فیلم کمدی نگاه کن

boy65
21-06-2012, 14:58
25 سال و خورده و خیر ارثی هم نیست.

خیلی خیلی ممنون بابت برنامه ای که دادید

fereydoon1
21-06-2012, 15:10
اگر سن زیره 20 بود به مرور زمان و فعالیت ردیف میشه ولی خوب همینا که گفتم کمک میکنه

boy65
21-06-2012, 15:16
ممنون از شما
موفق و شاد باشی

Saeed System
06-08-2012, 18:14
سلام....من 24 سالمه. آیا فلوکستین که روی مغز اثر میزاره میتونه به لاغری کمک کنه؟ شنیدم انگیزه به آدم میده ..یعنی دکتر لاغری هم قبلا برام تجویز کرد خودمم 2 سال پیش خوردم و 20 کیلویی کم کردم....

نمیدونم چه کا رکنم....می ترسم روی مغز اثر بزاره....خلقم تغییر کنه... یعنی یا چاقی رو باید انتخا بکنم یا فلوکستین و تغییر خلق و لاغری.

من الان هم چاقم 116 کیلو و قدم 185 . هم افسردم. هم روحیه ندارم و هم اعتماد به نفس ندارم برم باشگاه و پیاده روی.

به نظرتون مصرف لوکستین میتونه سروع خوبی باشه؟ برای لاغری و بعدشم تقویت روحیه و اعتماد به نفس؟

fereydoon1
08-08-2012, 00:30
سلام....من 24 سالمه. آیا فلوکستین که روی مغز اثر میزاره میتونه به لاغری کمک کنه؟ شنیدم انگیزه به آدم میده ..یعنی دکتر لاغری هم قبلا برام تجویز کرد خودمم 2 سال پیش خوردم و 20 کیلویی کم کردم.
نمیدونم چه کا رکنم....می ترسم روی مغز اثر بزاره....خلقم تغییر کنه... یعنی یا چاقی رو باید انتخا بکنم یا فلوکستین و تغییر خلق و لاغری.

من الان هم چاقم 116 کیلو و قدم 185 . هم افسردم. هم روحیه ندارم و هم اعتماد به نفس ندارم برم باشگاه و پیاده روی.

به نظرتون مصرف لوکستین میتونه سروع خوبی باشه؟ برای لاغری و بعدشم تقویت روحیه و اعتماد به نفس؟

وقتی اومدی اینجا تایپیک زدی در مورد لاقری یعنی این که ته دل خودت دوست داری لاقر کنی این انگیزه که میگی رو خودت داری یا باید بوجود بیاری .غیره اینه ؟
برای لاقر کرد فعالیت بدنی حرف اول رو میزنه یعنی باید ورزش کنی
یه چند تا پیشنهاد هم دارم اونم آب درمانی و گیاه خواری هست یه کم در موردشون تحقیق کن شاید به جاهایی رسیدی

قرص هم نخوری بهتره

begotten
24-08-2012, 14:32
توصیه ی من به همه ی کسانی که می خوان لاغر و سالم بشند خام خواری است. چون با این روش این مشکل از اساس حل میشه و بدن خودش ترتیب کار ها رو میده. برای شروع هم خواندن کتاب خام خواری اوانسیان رو پیشنهاد می کنم.
لینک دانلود کتاب: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fereydoon1
24-08-2012, 14:48
توصیه ی من به همه ی کسانی که می خوان لاغر و سالم بشند خام خواری است. چون با این روش این مشکل از اساس حل میشه و بدن خودش ترتیب کار ها رو میده. برای شروع هم خواندن کتاب خام خواری اوانسیان رو پیشنهاد می کنم.لینک دانلود کتاب: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بسیار عالی من خودم گیاه خاری رو چند وقته شروع کردم از نتایجش راضی هستم .. در آینده در نظر دارم خام گیاه خواری رو تجربه کنم --شما خودت خام خواری ؟

boy65
24-08-2012, 14:49
سلام دوباره خدمت دوستان
بنده استارتر این تاپیک هستم و 2 ماه پیش مشکل رو خدمتتون عرض کردم.
طی چند وقت گذشته بیشتر تو مواد غذائی و نوع مصرفم دقت کردم ، ولی متاسفانه تنها بدنم رو به کاهش وزن رفت و صورتم همچنان همونجوری مونده ، کمی نگرانم کرده ، آیا این میتونه از بیماری داخلی باشه؟
کی از آشنایان گفتن که یکی از دوستاشون مشکل کبد داشتن و صورتشون نسبت به بدنشون چاقتر بود ،

آیا همچین چیزی هست؟

سپاس

fereydoon1
24-08-2012, 15:09
با یک آزمایش کامل خون و .. دکتر بهت میگه .انشالله که چیزی نیست

چون من خودم دارم لاغر میکنم الان صورتم نسبت به قدیم کوچیتر شده پیشنهاد میکنم یه متخصص بری تا راهنماییت کنه

LightningII
24-08-2012, 16:07
دوستان دقت کنید :
چاقی بطور کلی دو نوعه :

بعضیها در اثر پرخوری و مصرف بالای مواد پرانرژی : هیدرات کربن و لیپید دچار چاقی میشند .
گروه کربوهیدراتها((قندها)) شامل انواع بسیار متنوعی از قندهای بامزه و بی مزه هستش . قندهای بامزه مثل ساکارز یا همون قند نیشکر که در شکر و شیرینیجات به فراوانی استفاده میشه و قندهای بیمزه مثل نشاسته که انواع آرد و برنج و نان و ماکارونی و.... غنی از این نوع قند بیمزه هستند .
گروه لیپیدها((چربی ها)) هم انواع و اقسام روغنها و چربیهای مایع و جامد و اسیدهای چرب رو شامل میشه . مثل روغن گیاهی و حیوانی و هر نوع کره و.... .

کسانیکه در اثر مصرف بالای این دو گروه دچار چاقی شدند هیچ راهی ندارند جز حذف کامل و یا کاهش شدید این دو گروه غذایی در خوراک روزانشون .
باید برن مطالعه کنند که چه خوراکی هایی دارای این دو گروه مواد پرانرژی و پرکالری هستند . برای نمونه از زرده ی تخم مرغ و نان و ماکارونی و برنج و انواع سوسیس و کالباس و نوشابه ها و.... بگیرید تا خود شکر و روغن خالص .
این خوراکهای پرانرژی رو یا باید در حد مرگ و زندگی مصرف کنند و یا با خوراکهای کم انرژی مثل انواع ماست کم چرب و سبزی و میوه جات حجم دار و گوشت کاملاً بدون چربی و انواع حبوبات و..... جایگزین کنند .

ولی بعضیها وجود دارند که با کم خوردن هم دچار اضافه وزن و یا چاقی میشن . بعبارتی چاقی ارثی و ژنتیکی دارند .
این گروه هر چند خودشون نمیدونند و هیچکس هم بهشون نگفته اما بدن بسیار تکامل یافته ای دارند ! که در اثر هزاران سال مبارزه ی انسان با شرایط گرسنگی و قحطی و خشکسالی سازگاری کامل پیدا کرده .
یعنی متابولیسم پیشرفته ای در بدنشون حاکمه طوریکه باعث میشه از کمترین میزان غذا بدنشون بتونه حداکثر استفاده رو بکنه .
ساده تر بگم : همون مقدار کم غذا هم میتونه باعث زنده موندنشون بشه و هم مقداری از اون بصورت منابع غنی انرژی برای روز مبادا در بافتهای بدنشون ذخیره میشه . این یعنی بطور ژنتیکی بدن کم مصرفی دارند .
درست مثل خودروهای کم مصرف که با هر بار بنزین زدن تا مدت طولانی باک بنزینشون پر باقی میمونه . هم راه میره و هم مقدار زیادی رو ذخیره کرده !
این دسته افرادیکه که بطور ارثی دچار چاقی میشن باید توجه کنند که حالا که بدنشون با میزان کم مواد انرژی زا هم میتونه زنده بمونه باید سعی کنند یا کمتر در روز غذا بخورند و یا بازم همون جایگزین کردن مواد کم انرژی بجای مواد پرانرژی رو انجام بدن .

در حالیکه بدن افرادی که ارثی لاغرند مثل ماشینهای پرمصرف و کم بازده میمونه . یعنی هر چی میخورند مقدار کمی جذب بدنشون میشه و بیشترش از بدنشون دفع میشه . بگذریم از اینکه زندگی تنبل شهرنشینی باعث شده ما تصور کنیم این نوع لاغری ژنتیکی بهتره !!

اما استثنائات :
محیطها و شرایط پراسترس میتونه باعث پرخوری و اضافه وزن از نوع اول بشه . مثلاً کسی که خبرهای پراسترس گوش میده ! یا کسی که پای برنامه های پراسترس مثل فوتبال و.... هست .
ویا کسیکه داره برای کنکور درس میخونه و استرس هم گهگاه سراغش میاد .
اینها معمولاً استرسشون رو با پرکردن شکم میتونند تخفیف بدند . پس الزاماً باید بفکر پیشگیری باشند نه درمان . یعنی از قبل دم دستشون خوراکهای کم انرژی قرار داده باشند .

گروهی هم در اثر مصرف داروهای آرامبخش دچار افزایش اشتها میشن و همین باعث میشه در مدت کوتاهی دچار اضافه وزن بشند . اینها هم لازمه نسخه ایکه برای افراد پر استرس پیچیده شد رو اجرا کنند .

دسته ای از افراد هم هستند که در اثر بهم خوردن تعادل هورمونی بدن دچار اضافه وزن میشن . مثل بیماریهای ناشی از کم کاری غده ی تیرویید که موجب کاهش سوخت و ساز سلولی در بدن((کاهش متابولیسم)) میشند و
طبعاً ذخایر انرژی بدنشون بشکل چربی شروع به افزایش پیدا میکنه . اینها قبل از هر چیز باید بفکر درمان این بیماری باشند .
غده ی کوچک و بزحمت قابل لمس تیرویید درست جلوی گردن قرار گرفته . اگر این غده دچار پرکاری بشه وضعیت برعکسی ایجاد میشه و با افزایش متابولیسم، سوخت و ساز سلولی بدن بالا رفته و ذخایر انرژی بدن سریع مصرف میشند و فرد دچار لاغری سریعی میشه .

راهکار کلی:
در هر حال ورزش باعث کاهش وزن نامطلوب و درست کار کردن اندامها و همه ی غدد میشه .
ورزش از یکطرف باعث افزایش متابولیسم و سوخت ساز سلولی و مصرف انرژی های ذخیره ای و هم باعث سفت و جمع شدن عضلات بدن میشه .
همین جمع شدن و جور شدن عضلات شل و آویزون مخصوصاً در ناحیه ی شکم باعث بهبود سریعتر وضع ظاهری بدن میشه .

begotten
24-08-2012, 16:45
بسیار عالی من خودم گیاه خاری رو چند وقته شروع کردم از نتایجش راضی هستم .. در آینده در نظر دارم خام گیاه خواری رو تجربه کنم --شما خودت خام خواری ؟

اره من خام خوارم و از نتیجش راضیم(کاهش وزن شفافیت پوست)
حتما بهت پیشنهاد می کنم خام خواری رو امتحان کنی و هر سوالی داری از من بپرس یا به وبلاگ دکتر زرین آذر برو و تو سوالا جستجو کن یا سواله خودت رو بپرس.
لینک وبلاگ:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

begotten
24-08-2012, 17:51
سلام دوباره خدمت دوستان
بنده استارتر این تاپیک هستم و 2 ماه پیش مشکل رو خدمتتون عرض کردم.
طی چند وقت گذشته بیشتر تو مواد غذائی و نوع مصرفم دقت کردم ، ولی متاسفانه تنها بدنم رو به کاهش وزن رفت و صورتم همچنان همونجوری مونده ، کمی نگرانم کرده ، آیا این میتونه از بیماری داخلی باشه؟
کی از آشنایان گفتن که یکی از دوستاشون مشکل کبد داشتن و صورتشون نسبت به بدنشون چاقتر بود ،

آیا همچین چیزی هست؟

سپاس

همون طور که در پست قبلی گفتم خام خواری رو امتحان کنید چون حتی اگه مشکل از کبدتون هم باشه کبدتون هم سالم میشه با خام خواری.
لطفا کتابی که گفتم رو مطالعه کنید.

begotten
14-10-2012, 17:09
کاهش وزن با طعم خام گیاه خواری (مصاحبه با خام گیاهخواری که توانست وزن خود را ۴۶ کیلو کاهش دهد) ارسال شده در مهر ۲۲, ۱۳۹۱ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) by admin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کاهش وزن با طعم خام گیاه خواری
گیاهخواری از رژیم های غذایی محسوب می شود که امروزه بسیاری از مردم با آن آشنا هستند؛ اما شاید کمتر کسی بداند که از این نوع رژیم غذایی، برای کاهش وزن نیز استفاده می شود. آقای هومن نادری که ۳۶ سال دارند و قدشان ۱۸۶ سانتی متر است، از جمله افرادی هستند که با استفاده از روش خام گیاه خواری در مدت زمان ۶ماه موفق شده اند ۴۶ کیلو از وزن خود را کاهش دهند، به سراغ ایشان رفتیم و گفت وگویی در این زمینه با ایشان انجام دادیم که در ادامه به آن می پردازیم.
چطور شد که وزن شما به ۱۲۵ کیلوگرم رسید و چه عواملی باعث شد تابه فکر کاهش وزن بیفتید؟
از همان ابتدا استعداد چاقی )به صورت ژنتیکی( داشتم؛ اما تحرک نداشتن و استفاده از غذاهای رستورانی و فست فودی در محل کارم باعث شد تا دچار اضافه وزن
شوم. به علت چاقی شکمی و ضعف عضلات در ناحیه کمر و پهلوها در ابتدای اضافه وزن، از درد کمر رنج می بردم. این درد رفت هرفته بیشتر شد، به طوری که در اواسط بیماری، حتی قادر به بستن بند کفشم هم نبودم و بعد از چند هفته زمین گیر شدم. چند ماه قبل از زمین گیر شدنم، به علت بیماری دیابت نوع ۲ به دکتری مراجعه کردم که ایشان بنده را تشویق به تغییر در سَبک زندگی کردند و همیشه حرف ایشان در گوشم زنگ می زد؛ ولی نمی دانستم چه کار کنم و چه طور شروع کنم. ناگفته نماند، با مصرف دارو، چند کیلو کم کردم؛ اما مشکل گوارشی به همراه داشت.
چطور شد که برای کاهش وزن این نوع رژی مغذایی را انتخاب کردید؟
چندین بار برنامه های غذایی گوناگون را اجرا کرده بودم و حتی یک بار به روش رژیم پروتئین ۳۰ کیلو وزن کم کرده بودم )البته بعد از ترک برنامه غذایی به سرعت به
وزن قبلی برگشتم(؛ اما هیچ کدام آن ها جواب گوی نیاز جسمی و روحی من نبودند. با توجه به این مسئله با تحقیقاتی که در این زمینه انجام دادم، به کتاب «خام خواری » که مرحوم «آرشاویر در آوانسیان » آن را نوشته بودند، برخوردم و با مطالعه زندگی شخصی ایشان و بیماران شفایافته، با این رژیم غذایی آشنا شدم و بعد از تحقیقات بسیار تصمیم گرفتم از این رژیم، برای رسیدن به وزن ایده آل استفاده کنم.
رژیم غذایی خام گیاه خواری چه تفاو تهایی با سایر رژی مهای غذایی دارد؟
به نظر من، سبک زندگی به روش طبیعی قابل مقایسه با هیچ برنامه غذایی رایج نیست؛ زیرا با این روش به هیچ عنوان احساس گرسنگی نمی کنید و همچنین به آرامش جسمی، روحی و روانی می رسید. در روش تغذیه طبیعی بیماری های آشکار و نهان درمان می شوند. همچنین پوست به طراوت و شادابی می رسد، در صورتی که در روش های دیگر، پس از لاغری شخص دچار افتادگی پوست می شود. با پیروی از این روش، توانایی تحمل مشکلات روزمره زندگی به مراتب بیشتر می شود.
معمولا از چه غذاهایی برای صبحانه، ناهار یا شام استفاده می کنید؟
لازم به ذکر است، سبد غذایی ما خام گیاه خواران سرشار از پروتئین، کلسیم، ویتامین و املاح معدنی است. صبحانه را با میوه شروع می کنم؛ برای مثال دو لیوان آب میوه، آب سبزی یا یک طالبی متوسط، برای ناهار و شام یک ظرف بزرگ سالاد به همراه جوان هها و روغن زیتون بودار یا کنجد می خورم. در بین ناهار و شام از برگه ها و ۴ مغز خام )فندق، بادام، گردو و پسته( و خرما، میوه و دسرهای طبیعی استفاده می کنم. البته در وعده های غذایی هیچ گونه محدودیتی در استفاده از گیاهان خام طبیعی وجود ندارد، من به این سبک عادت کرده ام و حتی می توان صبح را با جوانه گندم یا ۴مغز شروع کرد.
موادغذایی از جمله نان، حبوبات و نوشیدن یهایی از جمله چای، قهوه و… را چگونه مصرف م یکنید؟
حبوبات را به صورت جوانه زده مصرف می کنم و نان را با آرد سبوس دار با دمای ۴۵ درجه )حرارت خورشید( در منزل تهیه کرده مصرف می کنم و درباره چای هم با آب ۴۵ درجه، ترکیبی از چای سبز ایرانی، چوب دارچین و گل محمدی و گیاهان معطر دیگر را دم می کنم و می نوشم.
برخی از ویتامی نها مانند B12 که در ک مخونی نقش مهمی دارد، فقط در مواد پروتئینی حیوانی وجود دارد، آیا نخوردن آ نها مشکلی برای شما ایجاد نم یکند؟
در ابتدای کار، زیاد با روش تغذیه طبیعی آشنا نبودم؛ از این رو به توصیه یک پزشک یک بار از مکمل ویتامین B12 به صورت تزریقی استفاده کردم؛ اما بعدا که مطالعه و علاقه ام افزایش پیدا کرد، متوجه شدم که حتی نیازی نبود از آن مکمل استفاده کنم. پس از گذشت ۳ماه از شروع خام گیاه خواری به انجمن تغذیه طبیعی تهران رفتم و کم کم با کسانی آشنا شدم که بیش از ۳۵ سال با این روش زندگی می کنند و هیچ کمبودی در این زمینه احساس نمی کنند.
در محل کار، رستوران، مهمانی و…، با توجه به استفاده از این رژیم غذایی با چه مشکلاتی مواجه هستید؟
شکر خدا در تمامی مهمانی ها، میوه و سالاد موجود است، با این حال برای احتیاط، همیشه مقداری آجیل ۴مغز به همراه توت، انجیرخشک و خرما به همراه دارم.

در پایان اگر صحبتی در این زمینه دارید لطفا بفرمایید؟
لازم می دانم از مدیریت انجمن و رستوران تغذیه طبیعی در تهران و خانم دکتر زرین آذر، فوق تخصص گوارش و متخصص تغذیه در آمریکا، مشاوران محترم، پرسنل و اعضای این انجمن تشکر کنم. همچنین از همسرم که مرا در این راه سبز همیاری کرد، تشکر می کنم. در پایان توصیه می کنم، چاقی را با کم خوردن درمان نکنید، با درست غذاخوردن درمان کنید. اگر من توانستم؛ شما هم می توانید.

متن اصلی در صفحه ۱۴ مجله غذا را از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کنید

fereydoon1
14-10-2012, 21:24
کاهش وزن با طعم خام گیاه خواری (مصاحبه با خام گیاهخواری که توانست وزن خود را ۴۶ کیلو کاهش دهد)

ارسال شده در مهر ۲۲, ۱۳۹۱ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) by admin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کاهش وزن با طعم خام گیاه خواری

گیاهخواری از رژیم های غذایی محسوب می شود که امروزه بسیاری از مردم با آن آشنا هستند؛ اما شاید کمتر کسی بداند که از این نوع رژیم غذایی، برای کاهش وزن نیز استفاده می شود. آقای هومن نادری که ۳۶ سال دارند و قدشان ۱۸۶ سانتی متر است، از جمله افرادی هستند که با استفاده از روش خام گیاه خواری در مدت زمان ۶ماه موفق شده اند ۴۶ کیلو از وزن خود را کاهش دهند، به سراغ ایشان رفتیم و گفت وگویی در این زمینه با ایشان انجام دادیم که در ادامه به آن می پردازیم.
چطور شد که وزن شما به ۱۲۵ کیلوگرم رسید و چه عواملی باعث شد تابه فکر کاهش وزن بیفتید؟
از همان ابتدا استعداد چاقی )به صورت ژنتیکی( داشتم؛ اما تحرک نداشتن و استفاده از غذاهای رستورانی و فست فودی در محل کارم باعث شد تا دچار اضافه وزن
شوم. به علت چاقی شکمی و ضعف عضلات در ناحیه کمر و پهلوها در ابتدای اضافه وزن، از درد کمر رنج می بردم. این درد رفت هرفته بیشتر شد، به طوری که در اواسط بیماری، حتی قادر به بستن بند کفشم هم نبودم و بعد از چند هفته زمین گیر شدم. چند ماه قبل از زمین گیر شدنم، به علت بیماری دیابت نوع ۲ به دکتری مراجعه کردم که ایشان بنده را تشویق به تغییر در سَبک زندگی کردند و همیشه حرف ایشان در گوشم زنگ می زد؛ ولی نمی دانستم چه کار کنم و چه طور شروع کنم. ناگفته نماند، با مصرف دارو، چند کیلو کم کردم؛ اما مشکل گوارشی به همراه داشت.
چطور شد که برای کاهش وزن این نوع رژی مغذایی را انتخاب کردید؟
چندین بار برنامه های غذایی گوناگون را اجرا کرده بودم و حتی یک بار به روش رژیم پروتئین ۳۰ کیلو وزن کم کرده بودم )البته بعد از ترک برنامه غذایی به سرعت به
وزن قبلی برگشتم(؛ اما هیچ کدام آن ها جواب گوی نیاز جسمی و روحی من نبودند. با توجه به این مسئله با تحقیقاتی که در این زمینه انجام دادم، به کتاب «خام خواری » که مرحوم «آرشاویر در آوانسیان » آن را نوشته بودند، برخوردم و با مطالعه زندگی شخصی ایشان و بیماران شفایافته، با این رژیم غذایی آشنا شدم و بعد از تحقیقات بسیار تصمیم گرفتم از این رژیم، برای رسیدن به وزن ایده آل استفاده کنم.

رژیم غذایی خام گیاه خواری چه تفاو تهایی با سایر رژی مهای غذایی دارد؟
به نظر من، سبک زندگی به روش طبیعی قابل مقایسه با هیچ برنامه غذایی رایج نیست؛ زیرا با این روش به هیچ عنوان احساس گرسنگی نمی کنید و همچنین به آرامش جسمی، روحی و روانی می رسید. در روش تغذیه طبیعی بیماری های آشکار و نهان درمان می شوند. همچنین پوست به طراوت و شادابی می رسد، در صورتی که در روش های دیگر، پس از لاغری شخص دچار افتادگی پوست می شود. با پیروی از این روش، توانایی تحمل مشکلات روزمره زندگی به مراتب بیشتر می شود.
معمولا از چه غذاهایی برای صبحانه، ناهار یا شام استفاده می کنید؟
لازم به ذکر است، سبد غذایی ما خام گیاه خواران سرشار از پروتئین، کلسیم، ویتامین و املاح معدنی است. صبحانه را با میوه شروع می کنم؛ برای مثال دو لیوان آب میوه، آب سبزی یا یک طالبی متوسط، برای ناهار و شام یک ظرف بزرگ سالاد به همراه جوان هها و روغن زیتون بودار یا کنجد می خورم. در بین ناهار و شام از برگه ها و ۴ مغز خام )فندق، بادام، گردو و پسته( و خرما، میوه و دسرهای طبیعی استفاده می کنم. البته در وعده های غذایی هیچ گونه محدودیتی در استفاده از گیاهان خام طبیعی وجود ندارد، من به این سبک عادت کرده ام و حتی می توان صبح را با جوانه گندم یا ۴مغز شروع کرد.
موادغذایی از جمله نان، حبوبات و نوشیدن یهایی از جمله چای، قهوه و… را چگونه مصرف م یکنید؟
حبوبات را به صورت جوانه زده مصرف می کنم و نان را با آرد سبوس دار با دمای ۴۵ درجه )حرارت خورشید( در منزل تهیه کرده مصرف می کنم و درباره چای هم با آب ۴۵ درجه، ترکیبی از چای سبز ایرانی، چوب دارچین و گل محمدی و گیاهان معطر دیگر را دم می کنم و می نوشم.
برخی از ویتامی نها مانند B12 که در ک مخونی نقش مهمی دارد، فقط در مواد پروتئینی حیوانی وجود دارد، آیا نخوردن آ نها مشکلی برای شما ایجاد نم یکند؟
در ابتدای کار، زیاد با روش تغذیه طبیعی آشنا نبودم؛ از این رو به توصیه یک پزشک یک بار از مکمل ویتامین B12 به صورت تزریقی استفاده کردم؛ اما بعدا که مطالعه و علاقه ام افزایش پیدا کرد، متوجه شدم که حتی نیازی نبود از آن مکمل استفاده کنم. پس از گذشت ۳ماه از شروع خام گیاه خواری به انجمن تغذیه طبیعی تهران رفتم و کم کم با کسانی آشنا شدم که بیش از ۳۵ سال با این روش زندگی می کنند و هیچ کمبودی در این زمینه احساس نمی کنند.
در محل کار، رستوران، مهمانی و…، با توجه به استفاده از این رژیم غذایی با چه مشکلاتی مواجه هستید؟
شکر خدا در تمامی مهمانی ها، میوه و سالاد موجود است، با این حال برای احتیاط، همیشه مقداری آجیل ۴مغز به همراه توت، انجیرخشک و خرما به همراه دارم.

در پایان اگر صحبتی در این زمینه دارید لطفا بفرمایید؟
لازم می دانم از مدیریت انجمن و رستوران تغذیه طبیعی در تهران و خانم دکتر زرین آذر، فوق تخصص گوارش و متخصص تغذیه در آمریکا، مشاوران محترم، پرسنل و اعضای این انجمن تشکر کنم. همچنین از همسرم که مرا در این راه سبز همیاری کرد، تشکر می کنم. در پایان توصیه می کنم، چاقی را با کم خوردن درمان نکنید، با درست غذاخوردن درمان کنید. اگر من توانستم؛ شما هم می توانید.

متن اصلی در صفحه ۱۴ مجله غذا را از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کنید
مرحبا به این پشتکار ...واقعا جای تحسین داره

M A M M U T
16-10-2012, 01:39
دوستان من به یه پزشک متخصص تغذیه مراجعه کردم علاوه بر برنامه ی غذایی و توصیه برا ورزش چهار تا قرص نوشت:
1-venustate
2-slim quick
3-carbo blocker
4-multi spectrume
حالا از بین این قرصا من از ونوستات خیلی میترسم چون چندجا عوارض عجیب غریبی دیدم تو اینترنت....
حالا به نظرتون این قرصا لزومی برا مصرف داره؟ یا همین رژیم رو با ورزش ادامه بدم همون تاثیر رو داره؟؟؟؟

begotten
16-10-2012, 12:54
دوستان من به یه پزشک متخصص تغذیه مراجعه کردم علاوه بر برنامه ی غذایی و توصیه برا ورزش چهار تا قرص نوشت:
1-venustate
2-slim quick
3-carbo blocker
4-multi spectrume
حالا از بین این قرصا من از ونوستات خیلی میترسم چون چندجا عوارض عجیب غریبی دیدم تو اینترنت....
حالا به نظرتون این قرصا لزومی برا مصرف داره؟ یا همین رژیم رو با ورزش ادامه بدم همون تاثیر رو داره؟؟؟؟

به هیچ عنوان این قرص ها رو مصرف نکنید. وقتی میشه طبیعی و بدون هیچ دارویی لاغر شد چرا قرص و دارو؟
پست 216 رو لطفا بخونید.

باسی56
24-10-2012, 14:30
تا حالا کسی از شما از قرص های لاغری بوتالینگ اسلیمینگ استفاده کرده که منو راهنمایی کنه؟ آیا همانطوریکه می گن عوارض داره یا نه؟

Z-AGHAEI
18-11-2012, 16:31
سلام دوست عزیز من کارشناس تغذیه هستم بهترین کار همونطوری که دوستان گفتن ورزش و دویدن هست و به ورزش نه برای لاغر کردن بلکه برای سلامتی نگاه کنید و از اون لذت ببرید رژیم سخت و خودکشی کردن نیازی نیست فقط مواد زاید که برای سلامتی و بدن شما فایده ای ندارن رو حذف کنید مثل نوشابه ها سس ها فست فود ها شیرینی ها و در ضمن مقدار سبزیجات و میوه مصرفی رو افزایش بدید در وعده شام هویج پخته و لبو یا سیب زمینی تنوری بخورید

Z-AGHAEI
04-12-2012, 14:52
سلام دوستان تورو خدا خودتون رو درگیر قرص های لاغری و این تبلیغات دروغی نکنید. شما نمی دونید با بدن خودتون چی می کنید . ظلم نکنید. این قرص ها ی لاغری سیستم هورمونی و عصبی کنترل اشتهای شما رو در مغزتون سرکوب می کنن اونوقت انتظار دارید هیچ مشکلی براتون پیش نیاد. این همه چربی رو لایه به لایه در عرض چند سال ذخیره کردید،اشکال نداره ،به خدا بدن ما خیلی باهامون راه میاد حوصله به خرج بدید ورزش کنید و از تنفس هوای تمیز و از اینکه بدنتون چقدر جوون تر و سالم تر میشه لذت ببرید. کمتر بخورید باور کنید ما به این همه غذاهای پرکالری نیازی نداریم همین کم تحرکی و پر خوری عامل چاقی ما میشه . نمیگم واسه لاغری اصلا نخورید و خودکشی کنید که اتفاقا نتیجه برعکس داره. شما حتما باید زیر نظر متخصص رژیم درمانی باشید اون چیزی که فکر می کنید نمی خورید ولی وزن کم نمی کنید به خاطر اینه که نخوردن اما ناخنک زدن به هر چیزی درواقع همون کالری که باید یک جا بخورید رو وارد بدنتون می کنه . و در ضمن بعد از 35 سالگی هر سال، متابولیسم بدن ما ،( سوخت و سازش) کمتر میشه و بدن تنبل تر میشه پس با بالا رفتن سن باید کمتر از قبل بخورید و بیشتر فعالیت کنید تا طی چند سال وزنتون رو متعادل نگه دارید.

pooria-ir
04-12-2012, 22:43
سلام
من یه رژیم غذای میخوام که یه ماهه ۵ کیلو کم کنم
قدم ۱۷۴.وزن فعلیم ۸۶
سه جلسه در هفته هم کیوکوشین کاراته کار میکنم،به همین علت میخوام روزای فرد که باشگاه میرم رژیم سبکتر باشه و به جاش روزای زوج جبران کنم
چون اگه انرژی دریافتیم تو روزای باشگاه کم باشه بدنم کم میاره

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

M A M M U T
11-12-2012, 20:39
دوستان ریزش مو ناشی از رژیم غذایی موقتیه و برگشت پذیره یا دائمی؟

Hossein_128
17-12-2012, 15:52
سلام

دوستان مصرف دخانیات چند درصد روی تجمع چربی های شکم و باسن نقش داره؟

بعد، مصرف نون صنعتی بهتره یا سنتی؟

ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-12-2012, 02:16
سلام دوستان . هشدار به کسانی که در فکر سریع لاغر شدن با استفاده از داروهایِ لاغر کننده هستند . این داروها متابولیسم و سوخت و ساز بدن رو بشدت بالا میره و کلیه ها رو بن شدت تحتِ فشار میذاره و باعث نابودیش میشه . بنده دوستی داشتم که چاق بود و زنش بهش گفته بود باید لاغر کنه . اون بنده خدا هم رو آورد به داروهایِ ماهواره ای و یه روز تو شرکت یه دفعه دادش رفت هوا و گفت آی پهلوم . بردیمش بیمارستان گفتند سنگ کلیه داره و باید عمل بشه . رفت زیر تیغ جراحی بخاطر زود لاغر شدن . مراقب باشید دنبال زود لاغر شدن نرید و از این داروهایِ تجارتی برای لاغر شدن استفاده نکنید که پشیمونی به بار میاره

ronaksh
11-07-2020, 12:51
ممنون.
۸ نکتۀ آیورودایی برای کاهش وزن

جامعه، همه‌روزه ما را با انواع مختلف رژیم‌های لاغری اشباع می‌کند. متمرکز ماندن و دانستن اینکه کدام رژیم غذایی برای کاهش وزن ما مؤثر و مفید است، مشکل است. استرس یکی از دلایل مهم افزایش وزن در جامعۀ ما است، پس برای لاغر شدن باید استرس نداشته باشیم. آیا راهی وجود دارد که وزن خود را کاهش داده و این کاهش وزن را حفظ نماییم، بدون اینکه عقلانیت خود را ازدست‌داده و از یک رژیم غذایی به رژیم غذایی دیگر برویم و دوباره سر جای اول بازگردیم و این چرخه را تکرار نماییم؟ بله وجود دارد و این روش ۵۰۰۰ سال هست که امتحان خود را پس داده است.

آیورودا، طب سنتی هند که علم خواهر یوگا است و هدفش پیشگیری از ابتلا به بیماری و ارتقاء سطح سلامتی، تعادل و طول عمر از طریق راهنمایی‌ها و توصیه‌های کوچکی است که از ریتم طبیعت، فصل‌ها و ساعات روز پیروی می‌کند.
در زیر هشت نکتۀ آیورودایی که به‌طور طبیعی و آرامی شما را به سمت کاهش وزنی کلی و سالم بدون استفاده از مواد و داروهای شیمیایی، غذاهای فرآوری شده یا رژیم‌های طاقت‌فرسا هدایت خواهد کرد، آورده شده است.

۱-یک لیوان بزرگ آب گرم با آب‌لیموی طبیعی بعد از بیدار شدن از خواب بنوشید تا روده‌های خود را تحریک نمایید. این عمل سیستم گوارش شما را تقویت کرده و به شما انرژی شروع یک روز تازه را می‌دهد.

8 نکتۀ آیورودایی برای کاهش وزن

۲-برای کاهش وزنی سالم، داشتن روزانه ۴۵ تا ۶۰ دقیقه ورزشی که منجر به تعرق بدن شما شود، توصیه‌شده است. ورزشی را انتخاب کنید که در طول عمر خود یا حداقل تا زمان معینی در آینده بتوانید آن را ادامه دهید.

۳- پنج تا ده دقیقه هرروز صبح ریلکسیشن کنید. تمریناتی که جسم و ذهن را به فعالیت وا‌می‌دارد، مانند یوگا و مدیتیشن یک واکنش آرام شدگی در بدن ایجاد می‌کنند. این آرام شدگی، استرس را که یکی از دلایل اصلی افزایش وزن است، کاهش می‌دهد. این تمرینات، وضعیت ذهنی ما را نیز ارتقا می‌دهند و به ما اجازه می‌دهند که در زندگی روزانه‌مان بهتر تصمیم بگیریم.

۴-سه وعده‌غذا در طی روز مصرف کنید. غذا یک چربی سوز فوری است. هنگامی‌که به بدنتان به‌طور مرتب سوخت‌رسانی می‌کنید، فراموش می‌کند که چگونه چربی سوزی کند. یک وعدۀ غذایی متوسط به‌عنوان صبحانه بین ساعت ۷:۳۰ و ۹:۰۰ صبح میل کنید. یک وعدۀ غذایی کامل‌تر به‌عنوان ناهار بین ساعت ۱۱:۰۰ و ۲:۰۰ عصر میل نمایید. شام کوچک‌ترین وعدۀ غذایی شما باشد که بین ساعت ۵:۳۰ عصر و ۸:۰۰ شب که عملکرد هاضمۀ شما در ضعیف‌ترین حالت ممکن آن است، میل می‌کنید.

۵-مطابق با فصل و منطقۀ زندگی‌تان غذا بخورید. در طی روزهای بلند و گرم تابستان، طبیعت به شما میوه‌های غنی از کربوهیدرات و سبزیجات تازه که بدن ما را خنک و پرانرژی نگه می‌دارند، هدیه داده است. در پاییز و زمستان، طبیعت سبزیجات ریشه‌دار، مغزها، بذرها و میوه‌ها، گوشت و پنیرهای سنگین‌تر و غلاتی که ما را در برابر سرما عایق می‌کنند، هدیه داده است. در روزهای مرطوب بهار، طبیعت به ما انواع توت‌ها، سبزیجات برگ سبز و جوانه‌ها را هدیه می‌دهد تا بدن ما را از رژیم سنگین و اسیدی زمستان پاک‌سازی کند. هنگامی‌که تا حد ممکن غذاهای محلی و ارگانیک می‌خوریم و غذاهای کامل و مقوی هر فصل را مصرف می‌نماییم، بدن ما به‌طور طبیعی مواد مغذی را هضم و جذب می‌کند.

۶-هر شش طعم را امتحان کنید. در آیورودا ما شش طعم داریم: شیرین، ترش، شور، تند، تلخ و قابض. حتماً تمام این شش طعم را در رژیم روزانۀ خود جای دهید. طعم‌های شیرین، ترش و شور، طبیعتشان آنابولیک و یا سازنده است و نیاز به طعم تند، تلخ و قابض که کاتابولیک یا سوزاننده هستند، دارند تا به تعادل برسند. مصرف بیش‌ازاندازۀ طعم شیرین، ترش و شور مانند آنچه در رژیم غذایی اکثر افراد دیده می‌شود، منجر به‌اضافه وزن سریع می‌گردد. غذاهایی که تلخ هستند مانند سبزیجات برگ سبزدار، تند مانند فلفل تند و قابض مانند دانه‌های انار نقطۀ مقابل سالم طبیعت سازندۀ شیرین، ترش و شور است.

۷-پس از هر وعدۀ غذایی کمی تحرک داشته باشید. یک پیاده‌روی کوتاه پس از هر وعدۀ غذایی، سیستم هاضمه را تحریک می‌کند. بخصوص اهمیت دارد که پس از صرف ناهار به مدت ده تا ۲۰ دقیقه با سرعت متوسط پیاده‌روی کنید. در صورت امکان به مدت ده دقیقه بعد از پیاده‌روی به سمت چپ بدنتان بخوابید تا هضم سهولت بیشتری پیدا کند.

۸-با خورشید به تختخواب بروید و با خورشید از تختخواب بیرون بیایید. هماهنگ با ریتم شبانه‌روز زندگی کردن، هورمون‌های بدن ما را به تعادل می‌رساند. به لحاظ مردم‌شناسی، اجداد ما دلیلی نداشتند که شب‌ها تا دیروقت بیدار بمانند. هنگام غروب آفتان، فعالیت‌های آن‌ها نیز کم می‌شد و احتمالاً کنار نور آتش و یا شمعی می‌نشستند و بعد می‌خوابیدند. صفحه‌نمایش‌هایی که ما شب‌ها تا دیرهنگام به آن چشم می‌دوزیم، باعث تحریک مغز شده و ما را تا دیروقت بیدار نگاه می‌دارد، درست همان موقع که بدن ما به‌طور طبیعی سرعتش کاهش می‌یابد. دو ساعت قبل از رفتن به تختخواب، استفاده از صفحه‌نمایش‌های گوشی، لپ‌تاپ و تلویزیون را کم کنید. قبل از ساعت ده شب به تختخواب بروید. داشتن هفت‌تا نه ساعت خواب شبانه‌روزی به بدن ما زمان کافی برای سم‌زدایی و بازسازی خود برای روز بعدی را می‌دهد و سطح هورمون کورتیزول (هورمون مرتبط با استرس که باعث چاقی می‌شود) را تنظیم نگاه می‌دارد.
منبع : دانش یوگا