PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکب با مادربرد X58 Giga

toxi
09-01-2012, 22:57
سلام دوستان من یه سیستم با این مشخصات دارم!
mainborad: x58
cpu: core i7 950
ram: 6gb triple/ 2000
مشکب من اینه که مادربرد رم من با باس 1066 میشناسه و هر کاری میکنم 2000 نمیشناسه!
از توی بایوس هم توی قسمتی که میشه فرکانس رو تغییر داد رفتم الان چون دم دستم نیست اسمش یادم رفته!
اما گزینه اولش 2 تا انتخاب میتونی بکنی یکیش enable و دومیش profile! وقتی روی enable میزارم رم رو با باس 1066 میشناسه اما وقتی روی profile میزارم باس رم رو درست میشناسه! اما وقتی سیستم رو ریستارت می کنم که بیا بالا باز 1066 میشناسه و وقتی میرم توی بایوس یه error میده که نمیتونه بوت کنه به یکی از این دلایل یا overclock یا تغییر دادن ولتاژ رم!
هر کاری کردم درست نشده!
دیوونه شدم بگید چی کار کنم! زنگ زدم نمایندگی میگه ماله cpu! میگه فرکانسش 1066 واسه همینم رمتو 1066 میشناسه! ایا واقعیت داره؟ این حرف که توی کت من نرفت!

EXTREME
09-01-2012, 23:19
بله این مربوط به کنترلر حافظه داخل سی پی یو هست و اینطوری رو این فرکانس تعریف شده triple channdel 1066
و شما هر رمی با هر فرکانسی بگیرید رو این فرکانس ست میشه
شما دوراه برای درست کردن فرکانس رم دارین
یکی xmp هست که با این قابلیت میتونید فرکانس و تایمینگشو راحت انخاب کنید
ولتاژ رم رو حالت auto باشه
بعدش فرکانس سی پی یو رو هم باید درست کنید اگه از این روش استفاده میکنید
راه بعدی استفاده از ضریب رم هست
با ضریب رم راحت میتونید فرکانس رو زیاد کنید
تایمیتگ رو هم رو auto بزارین چون شما قصد اورکلاک رم رو ندارین و میخواین به فرکانس اصلیش برسین به همین خاطر رو auto باشه

toxi
10-01-2012, 00:27
ممنون از راهنماییت دوست عزیز! اما اگه امکانش هست میشه بهم بگی دقیقا باید چی کار کنم؟ یعنی یکم واضح تر بگید کجا برم و چی کار کنم؟ ممنون

EXTREME
10-01-2012, 09:21
ممنون از راهنماییت دوست عزیز! اما اگه امکانش هست میشه بهم بگی دقیقا باید چی کار کنم؟ یعنی یکم واضح تر بگید کجا برم و چی کار کنم؟ ممنون
برین ستاپ و گزینه ای به نام xtreme memory profile رو پیدا کنید همون xmp هست که توضیح دادم چیکار کنید
ضریب رم هم به نام spd هست یک ضرب کننده هست که با انتحاب اون میتونید فرکانس رم رو تنظیم کنید که طریق کار با اونم توضیح دادم

toxi
10-01-2012, 22:40
ممنون دوست عزیز! از طریق XMP روی profile گذاشتم اما همون ارور اورکلاک میداد! اومدم گزینه base over clock سی پی یو رو از enable به disable تغییر دادم! باس رم رو 1876 شناخت! و بالا اومد! اما چون راضی نشدم به حالت قبل برگردوندم و انسری ضریب رم و سی پی یو رو روی 14 گذاشتم که شد 2002 و اومد بالا! ولی بهم بلو اسکرین میده! تا ویندوز میاد بالا بعد از چند دقیقه حدودا 2 دقیقه بلو اسکرین میده! اینم بگم که باقی گزینه ها مثل ولتاژ اینا همه روی اتو هست! حالا باید چی کار کنم؟ مشکل ماله چیه؟
به ویندوز ربطی پیدا می کنه؟ یا نه؟ بعد یه سوال دیگه فرکانسش باید 2002 باشه؟ 2000 نباید باشه؟

amd>intel
10-01-2012, 22:53
ولتاژ و نايمينگ ها رو دستي ست كنيد بايوس هم اپ ديت كنيد

EXTREME
10-01-2012, 23:20
ممنون دوست عزیز! از طریق XMP روی profile گذاشتم اما همون ارور اورکلاک میداد! اومدم گزینه base over clock سی پی یو رو از enable به disable تغییر دادم! باس رم رو 1876 شناخت! و بالا اومد! اما چون راضی نشدم به حالت قبل برگردوندم و انسری ضریب رم و سی پی یو رو روی 14 گذاشتم که شد 2002 و اومد بالا! ولی بهم بلو اسکرین میده! تا ویندوز میاد بالا بعد از چند دقیقه حدودا 2 دقیقه بلو اسکرین میده! اینم بگم که باقی گزینه ها مثل ولتاژ اینا همه روی اتو هست! حالا باید چی کار کنم؟ مشکل ماله چیه؟
به ویندوز ربطی پیدا می کنه؟ یا نه؟ بعد یه سوال دیگه فرکانسش باید 2002 باشه؟ 2000 نباید باشه؟
ون بلو اسکرینی که بعد از بالا رفتن فرکانس رم میاد یا از کمبود ولتاژ رم هست یا از درست ست نشدن تایمینگ رم هست

toxi
11-01-2012, 01:16
امکانش هست بیشتر راهنمایی کنید! ولتاژ رم رو از اتو روی چند بزارم؟
تایمینگ رو هم همینطور! چون دقیقا نمیدونم تایمینگ کدوم گزینه هست!
ممنون میشم!

EXTREME
11-01-2012, 09:21
شما دارین رم رو به فرکانس اصلی خودش میرسونید بنابراین تا 2000 که میخواین ببرین ولتاژ و تایمینگ رو AUTO باشه مشکلتون حل مبشه
شما وقتی بخواین از طریق XMP فرکانس رم رو درست کنید با اینکار فرکانس سی پی یو تغییر میکنه پس بعد از XMP باید فرکانس سی پی یو رو درست کنید تا مشکلی پیش نیاد
یا اینکه از ضریب رم که روش دوم بود استفاده کید