PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در روشن نشدن مانیتور.صفحه کلید و ....

alyy
06-01-2012, 20:18
سلام خدمت دوستان من سیستم ار دیروز تا وقتی روشن بود خوب بود ولی وقتی خاموش کردم و بعد روشن کردم مانیتور روشن نشد و جراغش همون جوری نارنجی بود دویاره خاموش روشنش کردم و کیس روشن شد و ضدای بالا اومدن ویندوز از اسپیکر پخش شد واین یعنی که کیس روشن شد و دوباره که خاموش روشن کردم حدود 2 قیقه طول کشید تا lcd روشن شد و جالب اینجا بود که کیس هم از همون لحظه که مانیتور روشن شد بالا اومد .یعنی وقتی کلید روشن شدن روی کیس رو زدم همون جراغ جلوی کیس روشن شد و فن های سیستم همه به کار افتادن ولی تصویر بعد از 2 دقیقه اومد و ویندوز هم از همون لحظه بالا اومد خوب این یعنی اگه مشکل مانیتور بود خداقل ویندوز زود تر بالا میومد. و وقنی خاموش کردم که دوباره واسه تست کردن روشن کنم وقتی کیس رو روشن میکنم نه چراغ هارد روشن میشد نه چراغ های صفحه کلید و نه ما نیتور و فقط فن ها روشن بود و چراغ جلوی کیس و چراغ موس و چراغ درایو dvd هم روشن میشد و باید حدود 2 دقیقه صیر میکردم تا تمام اینایی که گفتم روشن بشه و سیستم بالا بیاد و بعد که کیس رو باز کردم تا ببینم مشکل از کجاست سیستم رو کلا از برق کشیدم و باطری رو در اوردم گرافیک رو در اوردم و رم و دوباره همرو تمیز کردم و جا زدم از اون به بعد چراغ کیس رو شن میشه فن ها روشن میشه و چراغ موس و چراغ dvd درایو هم روشن ولی مانیتور روشن نمیشه و جراغ های صفحه کلیدم خاموشه ویندوز هم از اسپیکر مشخصه بالا نمیاد و اگه یه ساعت هم صبر کنی دیگه بالا نمیاد موندم دگه چی کار کنم دوستان خواهشن راهنمایی کنید ببینم جی کار کنم
واسه غلط های املایی هم ببحشید لب تابم روی صفحه کلیدش حروف فارسی نداره

alyy
07-01-2012, 22:46
ممنون از اینکه کمک کردید:41:

به هر حال من هر کار تونستم کردم و به این نتیجه رسیدم که احنمال مشکل از پاور باشه چون وقتی مانیتور رو از یرق میکشم سیستم مثل قبل روشن میشه و وقتی از اسپکر صدای یالا اومدن ویندوز رو میفهمم وقت مانیتور رو به برق میزنم و روشن میشه اینم از یه جایی شنیده بودم که شاید مشکل از پاور باشه .حالا واسه من نظر شما دوستان مهمه البته اگه مثل پست اول نشه
دوستان خواهشا کمک کنید

sysky
07-01-2012, 22:54
خوب شما دکمه روشن خاموش رو بزن

EXTREME
07-01-2012, 23:11
الان سیستم شما کلا دیگه تصویر نمیده و مشکل داره
اول از همه باید بایوس رو دیفالت کنید
درست نشد گرافیک باید چک بشه
با یک پاور دیگه سیستم چک بشه
جای رم عوض بشه و با یک رم دیگه تست بشه
فن سی پی یو چک بشه
درست نشد مین ایراد داره
قبل از همه ی این ها باید کیس با یک مانیتور دیگه تست بشه

sysky
07-01-2012, 23:39
من یه بار مادربردم سوخت اینطوری شد

alyy
08-01-2012, 00:34
الان سیستم شما کلا دیگه تصویر نمیده و مشکل داره
اول از همه باید بایوس رو دیفالت کنید
درست نشد گرافیک باید چک بشه
با یک پاور دیگه سیستم چک بشه
جای رم عوض بشه و با یک رم دیگه تست بشه
فن سی پی یو چک بشه
درست نشد مین ایراد داره
قبل از همه ی این ها باید کیس با یک مانیتور دیگه تست بشه
ممنون از اینکه جواب دادید
الان که دیر وقته ایشالا فردا کارایی که گفنید انجام میده
در ضمن من سیسنمم از همون بوقهای اخطار که وقتی سیستم رو روشن میکنی داره ولی رو مین نصب نیس میشه بگید کجا بایذ نصبش کنم .شاید یه اخطاری چیزی داد متوجه شدیم مشکل از کجاست
و اینکه منظورتون از دیفالت همون بازگشت به تنظیمات اولیه بایوس هست که باید از داخل setup مین انجامش داد اره؟
اگه اینه حداقل انگلیسی شو بنویسید واسه ما بی سوادا یه ساعت رفتم سرج کردم خدابا دبفالت چیه؟:31:

alyy
08-01-2012, 09:15
با سلام خدمت دوستان من امروز کارهایی که دوست عزیز mehrdad mm ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتند رو انجام دادم و اولین کاری که کردم همون جای رم رو عوض کردم وسیستم الان درست شده من مثل روز اولش داره کار میکنه ولی واسه من جای سواله که چرا با عوض کردن جای رم سیستم درست شد این یعنی هنوز سیستم من مشکل داره که با عوض کردن جای رم مشکل حل شد و اگه رم رو دوباره سره جای اولش بزارم باز همون طوری میشه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون

در ضمن نگفتید اون بوق هشدار رو باید کجای مین نصب کنم(پست قبلی) با تشکر

EXTREME
08-01-2012, 09:58
با سلام خدمت دوستان من امروز کارهایی که دوست عزیز mehrdad mm ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتند رو انجام دادم و اولین کاری که کردم همون جای رم رو عوض کردم وسیستم الان درست شده من مثل روز اولش داره کار میکنه ولی واسه من جای سواله که چرا با عوض کردن جای رم سیستم درست شد این یعنی هنوز سیستم من مشکل داره که با عوض کردن جای رم مشکل حل شد و اگه رم رو دوباره سره جای اولش بزارم باز همون طوری میشه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون

در ضمن نگفتید اون بوق هشدار رو باید کجای مین نصب کنم(پست قبلی) با تشکر
ممکنه اون اسلات کثیف شده باشه با اسپری خشک تمیزش کنید
درست نشد بایوس مین رو آپدیت کنید
درست نشد مین مشکل داره
اون سیم اسپیکر هم باید روی مین رو پین که به نام اسپیکر هست نصب بشه
اگه بازم مشکل دارین از دفترچه مین استفاده کنید