PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با رایتر liteon

saeedpm
05-01-2012, 21:17
سلام
یه dvd رایتر liteon دارم ماله رفیقمه dvd نمیخونه فقط cd میخونه میگه از اولش هم همینطوری بوده! یعنی مشکلش چیه؟

jafarian
06-01-2012, 16:44
دو دستگاه شما دو تا پتانسیومتر داره که یکیش مال خوندن سیدی یکی دیگه مال شناختن dvd شما اونی که مال dvd هست باید تنظیم کنید پشت چشمی قرارداره درضمن قبل از اینکه تغییر ایجاد کنید جاش علامت گذاری کنید:20:

saeedpm
07-01-2012, 00:30
ممنون دوسته عزیز تست میکنم!

Hamed DC
11-01-2012, 16:52
دو دستگاه شما دو تا پتانسیومتر داره که یکیش مال خوندن سیدی یکی دیگه مال شناختن dvd شما اونی که مال dvd هست باید تنظیم کنید پشت چشمی قرارداره درضمن قبل از اینکه تغییر ایجاد کنید جاش علامت گذاری کنید:20:
در تایید سخنان دوست خوبم، جعفریان:
اگر با اپتیک دستگاه مدت زیادی کار نکرد، مثلا فقط سی دی باهاش نگاه کرد، بعد از مدتی قابلیت خواندن دی وی دی
اون بسیار ضعیف میشه. این رو از روی تجربه شخصی خودم با یک رایتر پایونییر عرض کردم.

EXTREME
11-01-2012, 17:06
اول از همه برای رفع این مشکل باید فریم ویر درایو رو آپدیت کنید و درایو رو باز کرده لنزشو تمیز کرده و یک فوت بکنید داخل درایو رو
درست نشد باید کابل اپتیک رو چک کنید ببینید با مولتی متر کامل تست اتصال میده یا نه
همچنین باید درایو به صورت open چک بشه وقتی سی دی داخلش گذاشته میشه لنز نور داشته باشه حرکت فوکوس و ترکینگ داشته باشه اپتیک حرکت عرضی داشته باشه به مرکز سی دی بیاد سی دی با دور زیاد بچرخه لنز به انتها و سپس مرکز سی دی بره و دور سی دی کم بشه
در آخر اگر همه این موارد درست بود پتانسیومتر رو در خلاف عقربه های ساعت بچرخونید
درست نشد یا اپتیک ایراد داره یا از لحیم سردی آی سی سی پی یو برد بزرگ هست

Hamed DC
11-01-2012, 17:16
مهردادجان همه حرفات درسته.
ولی این دوستمون از اولش با این مشکل مواجه بوده.
البته مواردی هم شما گفتی رو هم باید لحاظ کرد.

EXTREME
11-01-2012, 17:19
مهردادجان همه حرفات درسته.
ولی این دوستمون از اولش با این مشکل مواجه بوده.
البته مواردی هم شما گفتی رو هم باید لحاظ کرد.
مواردی که گفتم به خصوص فریم ویر برای دوستمون مفیده