PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هاردم کار نمی کنه لطفا کمکم کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

meysamhaji
05-01-2012, 01:15
سلام دوستان کامپیوتر دومم رو که اطلاعاتی توش دارم و اونهارو لازم دارم وقتی روشن کردم تا قسمت بوت میاد و دیگه مارک ویندوز رو نمیاره و هارد کار نمی کنه و ویندوز هم که عوض می کنم هارد کار نمی کنه و فرمت نمی کنه ولی تو تنظیمات بوت وقتی delete رو می زنم تو اون قسمت شناسایی شده و میگه هارد 250gb و غیره چیکار کنم هاردم کار کنه ؟ باید ببرمش بیرون یا خودم می تونم درستش کنم با همکاری شما؟

ata.royalfalcon
05-01-2012, 11:56
سلام دوستان کامپیوتر دومم رو که اطلاعاتی توش دارم و اونهارو لازم دارم وقتی روشن کردم تا قسمت بوت میاد و دیگه مارک ویندوز رو نمیاره و هارد کار نمی کنه و ویندوز هم که عوض می کنم هارد کار نمی کنه و فرمت نمی کنه ولی تو تنظیمات بوت وقتی delete رو می زنم تو اون قسمت شناسایی شده و میگه هارد 250gb و غیره چیکار کنم هاردم کار کنه ؟ باید ببرمش بیرون یا خودم می تونم درستش کنم با همکاری شما؟

سلام
چند پیشنهاد

1. تغییر ترتیب boot سیستم به DC/DVD رایتر و استفاده از Hiren's BootCD (که در بازار موجود هست) و بالا آوردن mini windows xp و تخلیه اطلاعات در جای دیگر مثل فلش مموری یا هارد اکسترنال و سپس فرمت کردن هارد مشابه زمانی که ویندوز نصب میکنید .

2. اگر دوتا هارد دارید ، هارد مشکل دار رو بعنوان هارد دوم نصب کنید و با هارد اول که ویندوز نصب هست ، ویندوز رو بالا بیاورید و سپس اطلاعات هارد دوم رو به هارد اول منتقل کنید و سپس هارد دوم رو فرمت کنید .

3. استفاده از کیت تبدیل هارد اینترنال به هارد اکسترنال . با این روش پس از load ویندوز ، هارد اکسترنال رو از طریق usb به سیستم وصل کنید و سپس اطلاعات رو در جای مطمئن ذخیره و سپس فرمت کنید .

هاردتان ممکنه مشکلات دیگری مثل بدسکتوری داشته باشه که پس از تخلیه اطلاعات بهتره که با استفاده از نرم افزار hdd regenerator هارد رو از لحاظ وجود مشکلات بدسکتوری تست کنید .

meysamhaji
05-01-2012, 13:12
هارد فرمت نمیشه حالا اگه بی خیال اطلاعاتمم بشم هارد فرمت نمیشه