PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اساتید گرامی،بوت نشدن لپ تاپ بعد از دستکاری بوت

Djhamid2007
04-01-2012, 18:22
سلام به دوستان گل:11:
یکی از دوستان بنده لپ تاب ایسوس داره و ایشون خیلی اهل ماجراجویی تشریف دارن!مثل اینکه یه جایی آموزشی بوده واسه تغییر عکس اولیه بوت(یعنی همون عکسی که کلمه ایسوس رو نشون میده) اونو عوض کرده و آهنگ رو هم تغییر داده.بعد از تغییر از کارش پشیمون میشه و میاد پوشه ای که این عکس و صدا توش قرار داشته(درایو c) رو به طور کل پاک میکنه.بعد از ریست شدن لپ تاب به هیچ وجه بوت نمیشه حتی برای اینکه ریکاوری بشه.
درخواست راهنمایی از اساتید و دوستان گرامی دارم:40:
لپ تاب چیزی مثل باطری بایوس Pc نداره؟
فکر کنم یه جوری باید بشه تنظیمات بوت رو به حالت اولیه کارخونه ای برگردوند:13:

F R E E M A N
04-01-2012, 18:54
سلام به دوستان گل:11:
یکی از دوستان بنده لپ تاب ایسوس داره و ایشون خیلی اهل ماجراجویی تشریف دارن!مثل اینکه یه جایی آموزشی بوده واسه تغییر عکس اولیه بوت(یعنی همون عکسی که کلمه ایسوس رو نشون میده) اونو عوض کرده و آهنگ رو هم تغییر داده.بعد از تغییر از کارش پشیمون میشه و میاد پوشه ای که این عکس و صدا توش قرار داشته(درایو c) رو به طور کل پاک میکنه.بعد از ریست شدن لپ تاب به هیچ وجه بوت نمیشه حتی برای اینکه ریکاوری بشه.
درخواست راهنمایی از اساتید و دوستان گرامی دارم:40:
لپ تاب چیزی مثل باطری بایوس Pc نداره؟
فکر کنم یه جوری باید بشه تنظیمات بوت رو به حالت اولیه کارخونه ای برگردوند:13:
لپ تاپ که روشن شد f2 را بزن تا وارد بایوس ستاپ بشه
fancy start را غیرفعال کن و بعد save

Hektor
31-01-2012, 14:46
محاله شما با حذف یه پوشه به این مشکل بربخوری.محال.اگه مراحل post و ستاپ بایوس نمیاد هیچ ربطی به اون قضیه نداره.
حالا کاری رو که میگم بکن.
باتری لپتاپ رو درآر و بعد آداپتور رو وصل کن و بدون باتری روشنش کن..
برای لپتاپ قدیمی خودم و روی بعضی لپتاپهای آشناها هم که گاهی بیخودی اینجوری میشه همین کار رو میکنم..

Farshid72
31-01-2012, 15:55
حالا شما ناراحت نشو! ایرادت رو دوستانه تذکر دادم تا جای دیگه مثلاً توی جمع دوستانت اسباب استهزای دیگران رو فراهم نکرده باشی:13:
محاله شما با حذف یه پوشه به این مشکل بربخوری.محال.اگه مراحل post و ستاپ بایوس نمیاد هیچ ربطی به اون قضیه نداره.
حالا کاری رو که میگم بکن.
باتری لپتاپ رو درآر و بعد آداپتور رو وصل کن و بدون باتری روشنش کن..
برای لپتاپ قدیمی خودم و روی بعضی لپتاپهای آشناها هم که گاهی بیخودی اینجوری میشه همین کار رو میکنم..

پس وقتی روشن میشه چی میاد رو صفحه ؟؟؟

Hektor
31-01-2012, 18:14
پس وقتی روشن میشه چی میاد رو صفحه ؟؟؟
هیچی نمیاد.نمایشگر روشن میشه اما در صفحه ی سیاه فاقد متن و لوگوی همون ثانیه ی اول ابتدای روشن کردن خواهد موند..
هیچ عکس العملی از هارد یا هیچ بخش دیگه ای مطلقاً مطلقاً مشاهده نمیشه.فن هم معمولاً و تا جایی که یادم میاد کار نمیکنه.گویی لپتاپ به کما رفته.
این مشکل بعضاً برای دیگران هم دیدم پیش اومده.ممکنه و فقط ممکنه مشکل ایشون هم به این صورت قابل حل باشه و شاید هم نباشه.
در هر حال اگه این راه جواب نداد گام بعد اینه که باید قاب لپتاپ رو باز کنه یا ببره پیش اهلش تا از راه برداشتن باتری cmos بایوس رو ریست کنه.

Djhamid2007
01-02-2012, 18:21
:10:
همین طوری که هکتور عزیز گفتن هیچی بالا نمیاد،دقیقا مثل اینکه لپ تاپ به کما رفته باشه.
اگه خودم پشتشو باز کنم گارانتیش باطل میشه؟

Hektor
01-02-2012, 18:31
گارانتی که باطل میشه گرچه روی چیزی بنام خدمات گارانتی واقعی برای لپتاپها توی ایران حرف و حدیث خیلی زیاده.. ولی بهر حال اگه گارانتی داره ببر گارانتی.گرچه ممکنه هزینه اش رو بگیرن.اگه براتون ممکن نبود مستقیم ببر پیش یه تعمیر متخصص لپتاپ.معمولاً خود همون فروشنده ها خودشون یکی دو تا تعمیرکار ماهر دور و بر خودشون دارن که لپتاپهایی رو که براشون میارن میدن به همونا و این وسط یک پول قلمبه برای همین واسطه گری به جیب میزنن!
باز کردنش خیلی ریزه کاری داره.توی گوگل بزن How to take apart و بعدش اسم لپتاپ خودت متوجه میشی..

Djhamid2007
04-02-2012, 03:02
باطری رو هم برداشتم و با برق شهر امتحان کردم فایده نداشت...
باطری بایوس برداشته بشه 100 درصد درست میشه؟

Djhamid2007
05-02-2012, 18:06
آقا درستش کردم :5:
خیلی جالب بود ! هارد رو برداشتم دیدم صفحه روشن شد و ارور بایوس اومد،هارد چک شد و سالم بود به غیر از چندتا بد سکتور که درست شدن،هاردو دوباره گذاشتم باز بالا نیومد!با یه هارد خالی امتحان کردم اومد بالا! درایو C رو فرمت کردم درست شد و بعدشم ریکاوری و فعلا ک درسته:8:

amin181a
05-02-2012, 20:51
آقا درستش کردم :5:
خیلی جالب بود ! هارد رو برداشتم دیدم صفحه روشن شد و ارور بایوس اومد،هارد چک شد و سالم بود به غیر از چندتا بد سکتور که درست شدن،هاردو دوباره گذاشتم باز بالا نیومد!با یه هارد خالی امتحان کردم اومد بالا! درایو C رو فرمت کردم درست شد و بعدشم ریکاوری و فعلا ک درسته:8:
سلام . دوست عزیز فکر می کنم مشکل سخت افزاری باشه ، لپ تاپ یکی از دوستان هفته پیش اینجوری شده بود ، بعد فهمیدیم که هاردش کرش کرده بعد اینکه هارد رو تعویض کرد مشکلش حل شد