PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رم نصب شده در ویندوز کمتر از رم موجود در لپ تاپ است. لطفا کمک کنید.

benzino.bash
02-01-2012, 03:00
سلام بچه ها.
من رمی که روی لپ تاپم هست 4 گیگ هستش، اما چیزی که ویندوز نشون میده 2 گیگِ. ویندوزم هم 64 بیتیِ. اصلا تو setup هم که میرم میگه رمت 2 گیگِ. چی کار باید بکنم که رمِ واقعیم استفاده بشه؟
ممنون از کمکتون.

saeediranzad
02-01-2012, 06:33
من متوجه نشدم. شما system properties گرفتی و رَم را 2 گیگ نشون داد؟

EXTREME
02-01-2012, 10:08
روی my computer راست کلیک کن و perperties بزن و یک عکس اینجا بزار

benzino.bash
02-01-2012, 16:41
آره دیگه روی my computer که کلیک راست می کنم میرم تو properties ، تو قسمتِ (Installed memory (RAM نوشته 2G. اما رمِ لپ تاپ من 4G هستش. مدل لپ تاپ هم اینه: VAIO- F11DGX.

ess_1362
02-01-2012, 19:02
یک شات از تب مموری cpu-z بذارید

EXTREME
02-01-2012, 20:05
این مشکل یا از ویندوز یا سیستم عامل هست یا اینکه باید بایوس لپ تاب رو آپدیت کنی
درست نشد بگین

benzino.bash
02-01-2012, 20:31
اتفاقا بایوس لپ تاپ رو هم updat کردم اما درست نشد. اگرم مشکل از لپ تاپ یا ویندوز باشه راستش من نمیدونم چی کار باید بکنم که درست شه. ویندوزم هم seven 64 هستش که مال خود لپ تاپ بوده. البته من یه بار با ریکاوریِ خودش، ویندوز رو دوباره نصب کردم.
من به اصطلاحات اینجا آشنا نیسم و نمیدونم cpu-z کجاست! :41: اما مبخواستم از syetem properties یه عکس یزارم که اینجا به من اجازه نمیده.
بازم ممنون از همکاری همه.

EXTREME
02-01-2012, 20:40
اتفاقا بایوس لپ تاپ رو هم updat کردم اما درست نشد. اگرم مشکل از لپ تاپ یا ویندوز باشه راستش من نمیدونم چی کار باید بکنم که درست شه. ویندوزم هم seven 64 هستش که مال خود لپ تاپ بوده. البته من یه بار با ریکاوریِ خودش، ویندوز رو دوباره نصب کردم.
من به اصطلاحات اینجا آشنا نیسم و نمیدونم cpu-z کجاست! :41: اما مبخواستم از syetem properties یه عکس یزارم که اینجا به من اجازه نمیده.
پیشنهاد من اینه که ویندوز خود لپ تاب رو فراموش کنید و یک سون 64 بیتی برید بگیرید و نصب کنید
همچنین تو run بزنید msconfig و در سربرگ boot تو قسمت advance option رو حالت max memory بزارین
نتیجرو بگین
نرم افزار cpu-z رو از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دانلود کنید و از تب مموری این نرم افزار یک عکس بزارید اینجا

saeed_136915
02-01-2012, 20:43

سلام CPU-Z رو از اینجا دانلود کنین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و از تب SPD عکس بزارین. عکس رو باید یه جای دیگه آپلود کنین مثلا اینجا :

F R E E M A N
02-01-2012, 20:57
اول این تست را انجام بده
میتونی پنل زیر را باز کنی و ماژولهای رم را یکی یکی تست کنی

benzino.bash
02-01-2012, 23:36
آقا من اون تست رو انجام دادم به جایی نرسید. حالا نرم افزار cpu-z رو نصب کردم و لینک آپلودِ عکساشم گذاشتم اینجا. ببینین میتونیم کاری بکنیم یا نه... :46:

saeed_136915
03-01-2012, 00:06
آقا من اون تست رو انجام دادم به جایی نرسید. حالا نرم افزار cpu-z رو نصب کردم و لینک آپلودِ عکساشم گذاشتم اینجا. ببینین میتونیم کاری بکنیم یا نه... :46:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fserver1%2F01%2Fz%2Fl68qmdypn8dv2zw4y84l.jpg)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fserver1%2F01%2Fz%2Fl68qmdypn8dv2zw4y84l.jpg)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fserver1%2F01%2Fz%2Fam1t6oshk1hulsrkg5p.jpg)

دوتا عکس اولی که یکیه
از اسلات های دیگه که توی CPU-Z نشون میده عکس بزارین (Slot#2 , Slot#3, Slot#4 )

benzino.bash
03-01-2012, 00:49
آقا من از قسمت های memory و SPD عکس گرفتم. الان میزارم:

saeediranzad
03-01-2012, 10:16
اگه از اول 4 گیگ داشتی و حالا 2تا، از گارانتی استفاده کن سونی که گارانتی سه ساله داره.

ess_1362
03-01-2012, 13:53
این دو گیگ را بیشتر نشون نمیده
اگر رم جدید اضافه کردین یا مادربرد قابلیت پشتیبانی نداره یا ماژول رم مشکل داره

benzino.bash
03-01-2012, 18:32
آقا رم از اولش روش بوده من دست نزدم... بعدش من ایران نیستم که بتونم از گارانتی استفاده کنم یا حتی برم پایتخت بدم درستش کنن... بدبختی اینه که اینجا هم خدمات کامپیوتر خیلی گرونِ...

benzino.bash
05-01-2012, 22:29
چی شد؟!... دوستان کسی نمیدونه من چیکار باید بکنم؟...

saeed_136915
05-01-2012, 23:02
عزیز آخه شما عکس از تب SPD فقط یدونه گذاشتی این قسمت که تو عکس مشخص کردم رو از Slot #1 , Slot #2 , Slot #3 ,... از هر کدوم یه شات بزارین

benzino.bash
06-01-2012, 20:40
آقا مرسی که گفتی. slot2 کلا خالیه! احتمالا این به این معنی است که رمی توش نیست! اگر اینطوری باشه باید RAM بخرم. یک جفت RAM 4G 1333 میخوام، پیشنهاد شما چه برندی هست؟