PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Best of 2011: Genre Awards - Best Puzzle Game

havas_1980
31-12-2011, 23:27
Best Games of 2011
Genre Awards
Best Puzzle Game

بــرتــریــن بــازی هــای ۱ ۱ ۰ ۲
برترین هر ژانر
برترین بازی فکری

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Limbo
PC, PlayStation 3

Developer : Playdead
Publisher : Playdead

Portal 2
PC, Xbox 360, PlayStation 3

Developer : Valve Corporation
Publisher : Valve Corporation

Stacking
Xbox 360, PlayStation 3

Developer : Double Fine Productions
Publisher : THQ

سرانجام برنده این نظر سنجی ...

Portal 2

مقام دوم : (Limbo (PC, PS3

Best of 2011

Genre Awards - Best Action/Adventure Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| Best Driving Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | Best Fighting Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| Best Platformer Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | Best Puzzle Game | Best Rhythm Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | Best RPG ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| Best Shooter Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | Best Sports Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| Best Strategy Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Platform Awards - Best PC Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| Best PlayStation 3 Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| Best Xbox 360 Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Game of The Year ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Arrowtic
02-01-2012, 13:04
رای من مسلما میره برای:
Portal 2.
صدا گذاری و داستان و گیم پلی همه چیش عالی بود!معماهاش هم که مخ آدمو میجوید : دی
Limbo هم خیلی خوب بود ولی من Portal 2 رو خیلی بیشتر پسندیدم!

vahidgame
02-01-2012, 18:41
پرتال 2 یه ابر گیم دیگه از ابر شرکت ولو بود و اصلا نمی تونم اونو توصیف کنم!
اگه قرار بود بهترین بازی تاریخ این سبک رو انتخاب کنم هم اونو انتخاب می کردم( البته سبک معمایی با سبک ماجرایی فرق داره...)
لیمبو هم بازی فوق العاده ای بود و سال 2010 هم که به طور انحصاری برای ایکس باکس 360 اومد هم تونست جایزه های زیادی رو ببره. انصافا یکی از خوش ساخترین بازی های چند سال اخیر بودش...

Little Sparrow
02-01-2012, 19:50
من با توجه به 2بعدی بودن Limbo،من رای خودمو به Limbo دادم.چون ساختن بازی 2 بعدی که اینجور شاهکار باشه واقعا کم پیدا میشه.با محیط های تاریک و زیباش.

halflife g
02-01-2012, 21:32
برای من به شخصه portal2 در حد half life سورپرایزکننده نبود که اونم بالطبع به خاطر محدودیت سبکی portal بود و گرنه در سبک خودش بسیار هم شوکه کننده بود...... .

داستان سطح بالا(حتی برای یه فیلم هم خوبه این سطح داستان چه برسه به یه بازی پارل)
دیالوگها و کاراکترهایی که روشون خیلی زیاد کار شده بود...
گیم پلی و لول دیزاینی هم که کاملا همه چیش به جا بود(ولو بازم نشون داد با تقلید گیم پلی نمیسازه بلکه می شینه گیم پلی جدید و شکیل خلق می کنه)

راستی راستی هر کی هم که مولتی این بازی رو انجام نداد 20 سال کمتر عمر می کنه:31:

+

خلاصه برای من چشم بسته بهترین بازی سال هستش portal2 بازی که هر مرحلش واقعا یه مرحله و یه گیم پلی متفاوت باشه شایسته ترینه(البته تعریف بتمن رو هم شنیدم که بازیش نکردم و به جز بتمن بقیش به چشم من نمیان)...... .
.
.
.

reza207
02-01-2012, 23:33
به تظر من portal 2 فوق العاده بود ولی از اون فوق العاده تر limbo بود که متاسفانه کمتر تو سبکش ساخته میشه ولی قطعا بعد از limbo بازی portal2 بهترین بود

Sam Fisher 11
03-01-2012, 02:32
نه فقط تو این لیست Limbo بهترینه بلکه تا به اینجا یکی از زیباترین و خاص ترین بازیهایی بوده که روی 360 تجربه کردم...

CATALONIA
03-01-2012, 12:36
پورتال به نظرم مرز ها رو شکست .. به نظرم از حد یه بازی فراتر بود .. Limbo اگه روی X360 بود بهش رای میدادم .. :31:

MobinS
03-01-2012, 12:37
Stacking!!!!!
بازی شاهکار بود... در سطح فیلم کوتاه های هنری بیست سال پیش فرانسه بود! گرافیک هنری خفن ... اصلا آدم رو جذب می کرد. فضاپردازی فوق العاده ، موسیقی شاهکار... گیم پلی و پازل ها دیوانه کننده! اصلا اشکم در میاد یاد اون بازی میوفتم.... دوست دارم بشینم صدبار دیگه تمومش کنم...
مسلما Stacking .... با این که پورتال هم اون بالا مالا هاست...

silent-assassin
03-01-2012, 19:29
به قول دوستان با ادای احترام به Limbo رای من Portalـه
موفق باشید

Layken
04-01-2012, 13:09
Stacking رو تجربه نکردم....ولی میبینم که باید تجرش کنم پس با احترام به اون بازی

رقابت سختی برام بین لیمبو و پورتال هستش...هر دو عالین مخصوصا پورتال 2 که یک قدم در این نسل جلوتر هستش. اما وقتی به ارشیو بازی هام نگاه میکنم چشمم تند تند از روشون رد میشه وقتی به لیمبو میرسم مکث میکنم....
یاد اون محیط می افتم و فکر میکنم که چقدر یک نفر می تواند تنها باشد...
رای من لیمبو به خاطر این که شاید دیگر تکرار نشدنی باشد...

vahidgame
04-01-2012, 16:16
حتی اگه پرتال 2 توی سبک شوتر هم قرار می گرفت من به اون رای می دادم چون تقریبا از اکثر بازی های امسال بهتر بود و می تونم بگم مثلا اون نامزد هایی که برای شوتر بودن حداقلش یه سطح از پرتال 2 پایینتر بودن! اون بازی ها وقتی جایزه های بی شمار این بازی از سایت های مختلف رو ببین باید یکمی شرم کنن : دی
نکته جالب در مورد پرتال 2 شخصیتی به نام Wesley بودش که خود همین شخصیت در جایزه گرفتن پرتال 2 در چند بخش تاثیر زیادی داشت! بهترین صداگذاری ، بامزه ترین بازی ، بهترین دیالوگ ها و نویسندگی توی همه اینا تاثیر زیادی داشت و میشه گفت بهترین شخصیت جدید در بین بازی های 2011 بودش
نکته دیگه هم اینه که پرتال 2 جزو معدود بازی های مولتی پلتفرم امسال بود که در بین همه پلتفرم ها کیفیتی کاملا یکسان داشت و میانگین امتیاز اونم برای هر سه پلتفرم یکسان بود یعنی 95
در کل Valve راه ساخت ابر گیم ها رو بلده...
+
Limbo هم به نظرم بهترین بازی قابل دانلود این چند سال اخیر بودش و اگه توی سبک دیگه ای قرار می گرفت حتما من بهش رای می دادم
میشه گفت که یکمی بدشانسه که غولی به نام پرتال 2 توی گزینه ها وجود داره : دی

B.3.S.T
04-01-2012, 16:55
هر دو بازی لایق اول شدن رو دارن..چه limbo که با آرکید بودنش تونسته این همه تو این سبک محبوب باشه و چه portal2 که واقعآ مُخ تعطیل کُن بود بعضی معماهاش!انصاف رو بخوایم رعایت کنیم لیمبو مناسب این ژانر نبود در مقابل پورتال 2!ولی تصور کنید امکاناتی که شرکت والو در اختیار کارکنان و برنامه نویسانش میزاره رو گروه سازنده PlayDead هم در اختیار داشته باشه!نبوغ در صنعت گیم یعنی با کمترین امکانات بهترین کیفیت و بالاترین سطح محبوبیت...

mosolim
04-01-2012, 21:12
سلام

من از پورتال خیلی شنیدم و خیلی خوندم اما خوب بازیش نکردم پس میرم به یه شاهکار رای میدم که واقعا برام لذت بخش بوداونم چیزی جز لیمبو نیست.

Little Sparrow
04-01-2012, 21:39
لیمبو داره بالا میاد.
Come on limbo
:31:
هنوزم که هنوزه محیط هاش رو نگاه میکنم لذت میبرم این لیمبو

marmolak kocholo
04-01-2012, 23:23
فکر نمی کنم اصلا نیازی برای نظرسنجی بوده باشه! وقتی غولی به نام Portal 2 بین گزینه ها هست رای دادن به چیزی غیر از اون گناه محسوب میشه :31:
ولی بی شوخی لیمبو هم برام لذت بخش بود. معماهای جالبی هم داشت، تیم سازندشو باید تحسین کرد، بدون شک یکی از عنوان های خوب آرکید و معمایی هست ولی از بد شانسی خورد به پست پرتال 2 ...

متاسفانه Stacking رو بازی نکردم...

رای من برای بهترین بازی معمایی Portal 2 هست. علاوه بر معماهای جذاب و سرگرم کننده، Portal 2 تقریباً تو تمامی موارد دیگه هم عالی ظاهر شد...

Alex Fera
06-01-2012, 19:59
100% Portal 2 بهترین این سبک هستش تویه امسال................
لیمبو هم پارسال بعضی جاها بهترین شد بسه شه دیگه...................
بریم دنبال Stacking..............

Fate2646
11-01-2012, 16:37
Limbo pc
Portal 2 رو بازی کردم نسبت به شماره قبلش خیلی پیشرفت داشته بود داستانشم واقعا خوب بود اما معما هاش به نظرم اصلا سخت نبودن همیشه یه روند کلی رو دنبال میکردن که میشد با کمی توجه فهمید و تا اخرش دیگه مشکلی نبود و نمیدونم من اصلا با معما هاش وارد چالش نمیشدم اما لیمبو از لیمبو خیلی خوشم اومد تقریبا یاد braid رو کمی زنده کرد
رو هم هنوز بازی نکردمStacking

havas_1980
15-01-2012, 23:59
یه بازی پلتفرمر دو بعدی ولی به صورت معمایی محض, تازه اونم با کنترلی کاملا ساده و ابتدایی, بدون موسیقی و بدون هیچ دیالوگی, تازه اونم با گرافیکی که ترکیبی باشه از رنگ های سیاه و سفید!! Limbo, ساده ترین بازی ممکنه اما با جو منحصر به فردش شد یکی از بهترین بازیهای پازل امسال از دید من. ولی ایکاش این بازی ایراد نا متعارف بودن نیمه دوم بازی رو نداشت که باعث نمیشد من سرانجام نمره 9 از 10 رو بهش اختصاص بدم...

اما بچسبیم به Portal 2... سال 2007 سالی بود برای تکون دادن ژانر معمایی و معطوف کردن چشمها به این ژانر که با اومدن Portal رخ داد. حالا بعد 4 سال , ادامه اون گیم پلی تک و سرگرم کننده از راه رسید اما با ارائه مدت زمان بازی بیشتر نسبت به بازی قبل, عناصر معمایی جدید در عین حال هم جذاب به همراه کمپین فوق العاده دو نفره اش که با پایانی درخشان در هر دو کمپین هم رقم خورد... تشکر هم میکنم از آرین عزیز بابت همراهی من در بخش دو نفره!... در تاپیکش هم که کم حرف نزدیم! :31:

نمره من به این بازی 9.5 بود از 10.

havas_1980
16-01-2012, 14:02
سرانجام برنده این نظر سنجی ...

Portal 2

مقام دوم : (Limbo (PC, PS3