PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Best of 2011: Genre Awards - Best RPG

vahidgame
31-12-2011, 17:04
Best Games of 2011
Genre Awards
Best RPG

بــرتــریــن بــازی هــای ۱ ۱ ۰ ۲
برترین هر ژانر
برترین بازی نقش آفرینی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Bastion
PC, Xbox 360

Developer : Supergiant Games
Publisher : Warner Bros. Interactive Entertainment

Dark Souls
Xbox 360, PlayStation 3

Developer : From Software
Publisher : Namco Bandai Games

Deus Ex: Human Revolution
PC, Xbox 360, PlayStation 3

Developer : Eidos Montreal
Publisher : Square Enix

Mass Effect 2
PlayStation 3

Developer : BioWare
Publisher : Electronic Arts

The Elder Scrolls V: Skyrim

Developer : Bethesda Game Studios
Publisher : Bethesda Softworks

The Witcher 2: Assassins of Kings
PC

Developer : CD Projekt RED
Publisher : Atari

سرانجام برنده این نظر سنجی ...

مقام دوم : The Witcher 2: Assassins of Kings

Best of 2011

Genre Awards - Best Action/Adventure Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| Best Driving Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | Best Fighting Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| Best Platformer Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | Best Puzzle Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | Best Rhythm Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | Best RPG | Best Shooter Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) | Best Sports Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| Best Strategy Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Platform Awards - Best PC Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| Best PlayStation 3 Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| Best Xbox 360 Game ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Game of The Year ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jack426
02-01-2012, 12:07
من به Witcher 2 رای دادم.شرمنده اسکایریم هم شدیم:31:

Big-Boss
02-01-2012, 12:22
بخاطر بازگشت شکوهمند سایبرپانک به Deus Ex: HR رای دادم.

vahidgame
02-01-2012, 21:06
ضمن احترام به ویچر 2 من به اسکایریم رای دادم :دی
به نظرم نسبت به نقش آفرینی های دیگه امسال کاملتر بود و واقعا فوق العاده روش کار شده بود و تا مدت ها همه رو سرگرم می کنه
اینو هم باید بگم که بازی های دیگه که نامزد شدن هم خیلی بازی های بزرگین و می تونم بگم هر کدوم برای خودشون یه غولین! شاید اگه هر کدوم از این بازی ها سال های دیگه به طور مجزا میومدن می تونستن راحت بهترین نقش آفرینی اون سال بشن!
در کل سال فوق العاده ای برای نقش آفرینی باز ها داشتیم
+
بایوور باید به خودش بیاد چون شماره اول DA حتی جزو بهترین نقش آفرینی های تاریخ بودش ولی توی شماره دوم که 2011 منتشر شد حتی جزو نامزد بهترین نقش آفرینی های سال نیست که این اصلا نتیجه خوبی برای بایوور نیست و باید توی شماره های بعدی خیلی بهتر کار کنه...

Arrowtic
02-01-2012, 21:42
نیازه منم رایمو بگم؟!
اسکایریم!ضمن معذرت خواهی از ویچر و دارک سولز!
امسال اسکایریم بیشتر از هر بازی بهم چسبید!بعدشم بتمن و : دی----->Saints Row The Third .این آخری درسته کلا تقلید بود ولی خیلی فان و لذت بخش بود و داستانشم عالی بود!(اگرچه هنوز تموم نشده!10 درصد مونده!)
داستان اصلی Saints Row از داستان اصلی(اصلی نه گروه ها) اسکایریم خیلی بیشتر بهم چسبید!واقعا بازی شاهکاریه و به همه پیشنهاد میشه!شخصیت های منفیش رو دوست داری تیکه تیکه کنی!به خصوص KillBane عوضی + Matt!
Oops تاپیک RPG بود : دی

Alireza.M67
02-01-2012, 23:28
Dark Souls
(نماد یک نقش آفرینی کامل و موفق ، نوآوری های بسیار خلاقانه ، گیم پلی فوق العاده ، گرافیک خوب ، باس فایت های بی نظیر که یکی از یکی خلاقانه تر بودن ، مکانهای زیبا و متنوع و در نهایت بالانس فوق العاده هوشمندانه ی سختی بازی که نشون میده چقدر این عنوان غنی هست و روش کار شده و البته خیلی چیز های دیگه)
البته ضمن احترام زیاد به Witcher 2 چون آخرشم موفق نشدم این بازی رو درست بازی کنم نمیتونم بگم که واقعا دارک سولز از ویچر بهتر بود یا نه ولی خب فرض رو بر این میذاریم که بهتر بود :20:
و همچنین Mass Effect 2 و Bastion هم بازیهای خوبی بودن که اونا هم بعد از این دو تا .
SKYRIM هم اونقدر که ازش انتظار داشتم راضی کننده نبود مخصوصا هوش مصنوعیش و با توجه به اینکه دیگه دوره ، دوره ی هوش مصنوعیه و اهمیت این قضیه در اون حده که میگن نسل بعدی تفاوت اصلیش با این نسل هوش مصنوعیه بنابراین کاملا برای این بازی متاسفم .
اون Deus Ex: Human Revolution هم که اصلا بازی نکردم ، واقعیتش از تریلراش خوشم نیومد .

پ . ن :
البته چون دارک سولز برای کامپیوتر نبود و همچنین مقداری سخت بود ، بعید میدونم تعداد کسایی که توی این فروم تونستن بازی کنن به تعداد انگشت های یک دست هم برسه ، ولی در کل پیشنهاد می کنم اگه تونستید حتما بازی کنید ، به نظر من یکی از بهترین بازی های صنعت گیم هست

reza207
02-01-2012, 23:38
The Elder Scrolls V: Skyrim بهترین بود بعدش Mass Effect 2 و بعد The Witcher 2: Assassins of Kings

Little Sparrow
03-01-2012, 08:59
فقط و فقط Skyrim که واقعا بازی محشری بود از همه نظر.(البته من Dark souls رو بازی نکردم ولی به نظرم Skyrim بهتره چون راحت تر باهاش میشه ارتباط برقرار کرد حتی اگر Rpg باز خفن نباشید)
بعدش Witcher 2 که خیلی خوب بود.
و در اخر Mass Effect 2.
دلیل اینکه Mass Effect 2 رو اخر گذاشتم برای اینه که واقعا از لحاظ Rpg ضعیف بود و با اینکه خودم شدیدا طرفدارشم باید بگم باید تو نسخه 3 بازی رو بهتر کنن چون من احساس کردم تو نسخه ی 2 داستان بازی هست که برای بازی ارمغان اورد.

MobinS
03-01-2012, 12:26
جدا انتخاب بین Dark Souls و Elder Scrolls خیلی سخته... ولی با این حال به الدر رای دادم...
چون که توی DS اصلا قدرت انتخاب زیادی در بازی نداشتیم... بیشتر زمینه اکشن داشت... نمی گم نقش آفرینی اش کم بود... خیلی هم عالی بود... هم نقش آفرینی پیچیده و خفنی داشت و هم اکشن... ولی بیشتر بازی اکشن بود تا نقش آفرینی.
یک نکته ی بد DS سختی بیش از حدش بود... دیگه اعصابم رو خورد کرده بود.
ولی با احترام زیاد به DS ... الدر اسکرولز خیلی بیشتر حقش بود...

CATALONIA
03-01-2012, 12:39
Bastion ... خلاقیت تمام
به نظرم اگه Best Downlodable Game هم بود بدون شک این بازی میشد ..

Erfan.
03-01-2012, 13:05
انتخاب من The Witcher 2 بود، ولی در کل Skyrim از نظر RPG بودن به نظرم کاملا به Witcher برتری داره...
ولی چند تا دلیل داشت که ویچر رو انتخاب کردم:

سینمایی بودن بازی
کم باگ بودن بازی(پولیش زیاد...)
گرافیک هنری/تکنیکی بسیار زیبا و قوی
احترام شرکت سازنده به گیمر ها
شکستن برخی افکار و عقاید در مورد سبک RPG

در مورد مورد آخر لازم میدونم توضیحاتی بدم:

این مورد نظر شخصی من هست و ممکنه باهاش موافق نباشید...

تا قبل از عرضه Witcher 2، هر گیم RPG که عرضه میشد و گرافیک قدرتمندی نداشت، گرافیک ضعیف/متوسط به عنوان ضعف اون بازی نام برده نمیشد و گفته میشد چون سبکش RPG هست، اصلا نیازی به گرافیک تکنیکی قوی نداره...
اصلا در استاندارد های سبک RPG، گرافیک تکنیکی قدرتمند جای نداشت...

فقط یک استثنا بود اون هم Oblivion که توی زمان خودش گرافیک مناسبی داشت...

یک مورد دیگه هم داشتن باگ و مشکلات فراوان در عنوان های RPG بود که باز همین مسائل در موردش وجود داشت، این که سبک بازی طوریه که باگ/ مشکل زیاد به وجود میاد و کاریش نمیشه کرد...

ولی در Witcher 2 هم شاهد گرافیک بسیار عالی هم از نظر تکنیکی و هم از نظر هنری و هم عنوانی با باگ و مشکلات بسیار کم بودیم!

پیروز باشید.

virus2009
03-01-2012, 13:23
فقط و فقط Skyrim که واقعا بازی محشری بود از همه نظر.(البته من Dark souls رو بازی نکردم ولی به نظرم Skyrim بهتره چون راحت تر باهاش میشه ارتباط برقرار کرد حتی اگر Rpg باز خفن نباشید)
بعدش Witcher 2 که خیلی خوب بود.
و در اخر Mass Effect 2.
دلیل اینکه Mass Effect 2 رو اخر گذاشتم برای اینه که واقعا از لحاظ Rpg ضعیف بود و با اینکه خودم شدیدا طرفدارشم باید بگم باید تو نسخه 3 بازی رو بهتر کنن چون من احساس کردم تو نسخه ی 2 داستان بازی هست که برای بازی ارمغان اورد.

واقعا نمیدونم چرا وقتی یک نفر یک چیزی میگه ، حرفش تو دهن همه میچرخه و اکثرا هم بدون فکر کردن در موردش تاییدش میکنند
من هر کی رو دیدم میگه مس افکت RPG ـش ضعیفه
اصلا معنای RPG یعنی چی ... ؟؟؟ ( Role playing Game = بازی نقش آفرینی )
یعنی اینکه ما یک کاراکتر با مشخصات دلخواه بسازیم و در طول بازی هرچی خط داستانی بگه ما باید انجام بدیم .... ؟؟؟
یا اینکه علاوه بر ساختن کاراکتر دلخواه تمامی تصمیماتی که کاراکتر بازی در طول خط داستانی می گیره بر عهده گیمر باشه و این تصمیمات سرنوشت داستان را تغییر بده .... ؟؟؟ که در این صورت گیمر میتونه شخصیت اصلی ( کاراکتر) و داستان ( البته تا حدودی ) رو هر جور که دلش می خواد بسازه
در skyrim چیزی که من دیدم نمیشد بهش گفت RPG خالص چون تصمیماتی که تو بازی گرفته میشد و در روند بازی و شکل گیری شخصیت ( نقش آفرینی ) تاثیر گذار بود خیلی کم و به ندرت پیدا میشد
میشه گفت بزرگترین تصمیمش هم انتخاب بین Imperial و StormClock بود که تازه هردو هم شباهت زیادی به هم داشتند
ولی در ME از این نوع انتخاب ها خیلی پیدا میشد به طوریکه هر کدوم در شکل گیریه شخصیت بازی ( شپرد ) و تغییر روند داستانی نقش داشتند
نمونش در ME1 که شپرد تصمیم میگیره Wrex (:40:) رو زنده نگه داره یا نه ، که برای گرفتن این تصمیم ( زنده نگه داشتنش ) نیاز به شخصیتی است که بتونه بقیه اعضای گروه رو متقاعد کنه Wrex بهشون خیانت نمیکنه که این شخصیت رو خود گیمر ساخته
یا در آخر ME1 ، که گیمر در مورد سرنوشت Councill تصمیم میگره
سیستم Paragon و Renegade هم که نقش مهمی رو در ساخت شخصیت اصلی ایفا می کرد که این نشانه قدرت سبک RPG ـه
از ME2 دیگه نمونه نمیارم که خیلی میشه

دیگه نمیدونم چی بگم
خواهشآ در مورد بازی ها اینجور قضاوت نکنید و یک چیز رو به مردم تحمیل نکنید ، هر کسی نظر شخصی خودش رو داره و نباید به خاطر اینکه خودش از یک بازی خوشش نمیاد هزار تا عیب روی اون بازی بذاره

Jhonny عزیز من حرفم رو کلی و به همه دوستان گفتم
از ما دلخور نشی

من به Skyrim رای دادم چون ME2 ماله 2009 ـه و این نسخه PS3 ـه اگر نه به نظر من ME2 ـه 2009 از Skyrim ـه 2011 بهتر بود
من Dark Soul رو بازی نکردم ، ولی بعد از امتحانات حتما بازی میکنم ( تازه قسمت شده Xbox گرفتیم :31: )

البته چون دارک سولز برای کامپیوتر نبود و همچنین مقداری سخت بود ، بعید میدونم تعداد کسایی که توی این فروم تونستن بازی کنن به تعداد انگشت های یک دست هم برسه

کاملا موافقم
بازی هایی که انحصاری هستن حداقل توی ایران رسمیت زیادی پیدا نمی کنند و به خاطر همین در بین ماها محبوب نیستند
ولی میبینم شما خیلی ازش تعریف میکنی ، حتما بازی میکنم

Little Sparrow
03-01-2012, 14:52
نقل قول نکردم از پستت گفتم سایزش زیاد میشه.
ببین Virus جان این تصمیم هایی که میگیری که صد در صد از قابلیت های بازی ها نقش افرینی هست ولی اسکیل و لول اپ قبل تر از اون هم در بازی های نقش افرینی بوده.که در Mass Effect 2 نحوه ی لول اپ و اسکیل ها ضعیف بود.
این تصمیم هایی که شما ذکر کردین روی خط داستان تاثیر میزاره و کاراکتر شما رو شکل میده.گفتم که از لحاظ داستان قوی بود.ولی از لحاظ چیزایی که ذکر کردم،ضعیف بود.هرچند خودم طرفدار پروپاقرص سری Mass effect هستم و هنوزم که هنوزه دارم بازیش میکنم.
در ضمن من سروش هستم.:11:.

virus2009
03-01-2012, 16:17
نقل قول نکردم از پستت گفتم سایزش زیاد میشه.
ببین Virus جان این تصمیم هایی که میگیری که صد در صد از قابلیت های بازی ها نقش افرینی هست ولی اسکیل و لول اپ قبل تر از اون هم در بازی های نقش افرینی بوده.که در Mass Effect 2 نحوه ی لول اپ و اسکیل ها ضعیف بود.
این تصمیم هایی که شما ذکر کردین روی خط داستان تاثیر میزاره و کاراکتر شما رو شکل میده.گفتم که از لحاظ داستان قوی بود.ولی از لحاظ چیزایی که ذکر کردم،ضعیف بود.هرچند خودم طرفدار پروپاقرص سری Mass effect هستم و هنوزم که هنوزه دارم بازیش میکنم.
در ضمن من سروش هستم.:11:.

منم سعید هستم

من با این حرفت مخالف بودم :

واقعا از لحاظ Rpg ضعیف بود
شما خیلی کلی گفتی
RPG هم فقط به لول آپ و اسکیل نیست
یک بازی RPG باید همه این المان ها رو با هم داشته باشه تا بشه یک بازی کاملا نقش آفرینی
که ME به قول شما سیستم لول آپش ضعیف بود که به نظر مناسب بود و اون سیستم paragon و Renegade هم که عالی بود و باعث میشد ضعف های لول آپ کمتر دیده بشه
بعدش هم توی ME ما وظیفه لول آپ کردن Squad ها رو هم داشتیم که اگه سیستم لول آپ مثل اسکایریم وسیع میبود یکم سخت میشد ، چون توی بازی کلاس ها و race های متفاوت و زیادی وجود داره که تقریبا از هر کدوم یک دونه بین squad ها هست و اگه برای هر کدوم میخواستن اسکیل های خاصی درست کنند دیگه ....... ( که البته الان هم همینطوریه ولی به میزان متوسط نه به بزرگی اسکایریم )
در مورد تصمیم گیری های بازی هم ME خیلی بهتر بود جوری که من اصلا به سیستم لول آپش توجه نمیکردم که چه ضعف هایی داره
ولی در اسکایریم قدرت تصمیم گیری اصلا زیاد نبود و ضعیف کار شده بود که به نظرم این بیشتر به چشم میاد تا لول آپ کردن

Little Sparrow
03-01-2012, 16:22
خوب شاید حق با شما باشه.البته اسکایریم هم میشد تصمیم گرفت ولی تصمیم های کوچکی که زیاد مهم نیستن اصلا و تاثیر خاصی ندارن.مثلا کشتن یه نفر توی یه ماموریت فرعی یا نجاتش.ولی موافقم تصمیم های خوبی به اندازه ME2 نداشت.
بهتره دیگه زیاد تاپیک رو منحرف نکنیم.
موفق باشید.

reza207
03-01-2012, 18:54
من به Skyrim رای دادم چون ME2 ماله 2009 ـه

سعید جون mass effect 2 که ماله 2009 نیست
تاریخ انتشار mass effect 2

Microsoft Windows & Xbox 360
در امریکای شمالی January 26, 2010
در استرالیا January 28, 2010
تو اروپا January 29, 2010
تو زاپن January 13, 2011
PlayStation 3
در امریکای شمالی January 18, 2011
تو اروپا January 21, 2011
در استرالیا January 27, 2011
تو زاپن June 23, 2011

Layken
03-01-2012, 20:03
منم رای خودمو دادم...

واقعا سبک نقش افرینی امسال خیلی پر رونق بود مخصوصا رونق های بازی های تاپش زیاد بودن که نمیشد از هیچ کدوم گذشت کرد

بزرگ اسکاریم که دیگه اسمش معلوم میکنه چیه و ریشش از کجاست
بنابراین من در انتخابهام واقعا بین اسکاریم ، دارک سولز ، و ویچر 2 مونده بودم با احترام به بازی های دیگه که
مس افکت 2 قضیش مشخصه
Deus Ex هم درنوع خودش ایده ال بود....و باستیون

اما به هر حال اون سه تارو نامزد کردم و سخت بود برام تا کنارشون بزنم
و به عمق کارشون که وارد شدم به این نتایج رسیدم....
اسکاریم بزرگ بود خیلی بزرگ اما وقتی به ویچر 2 و دارک سولز نگاه میکردم مجبور شدم خطش زدم...

ویچر 2 ...یکی ا زمزیت های بزرگی که داشت این بود که وقتی چادر رو زدم کنار دیدم جا تره این بار بچه هم موجوده :31: با یک گرافیک فوق العاده زیبا چه لذتی بردیم در داخل ان چادر و مثل ME نبود که دو ساعت واس خاطر دو کلوم حرف زدن با میراندا باید دو ساعت پشت در موند :31: (این قسمت مزاح بود)
ویچر 2 کامل بود و من به اون احترام میزارم و در برابر دارک سولز کنارش میزارم....

من دارک سولز رو به این دلایل انتخاب میکنم...:

1- نسبت به نسخه قبلی خیلی پیشرفت داشت فقط سختیش نبود کلا تغییرات حاصلش در کوچکترین جزییاتش دیده میشد
برای مبارزه با یک نفر ساده باید استراتژیک بریزی چه برسه با یک باس فایت
چیزی که دارک سولز داشت نگه داشتن من در بازی حتی چندین بار وقتی لوس میشدم این مزیت خیلی خوبه
بنابراین انتخاب خودمو به دارک سولز میدم چه بسا که قلبم پیش اسکاریم و ویچر 2 هم هستش.

mjorh
03-01-2012, 20:26
منم نظر خودمو خیلی کوتاه میگم...
مس افکت ک واسه ps3 اومد امسال ،بخاطر همین اتخابش نکردم
اسکایرم ب نظرم RPG کاملی بود البته جا وسه بهتر شدن داره ...
از اکشن ویچر اصلا خوشم نیومد :13: درسه بازی RPG ولی باید یه ذره اکشن باحال داشه باشه آدم حوصلش سر نره...اما خب بقیه چیزاش عالی بود....
DEUX:HR هم چون اصلا حس یه بازیه RPG رو بم نداد اتنخابش نکردم(بازیش خوب بود)
اونیکیارم بازی نکردم ...
پس اتنخابم شد GOTY امسال : SKYRIM !

resident_evil
03-01-2012, 21:11
با احتارم به تمام بازی های غولی که در این لیست هستن من جمله Skyrim رای خودم را به Bastion شاهکاری در زمینه بازی های Arcade میدهم : دی البته من هیچکدوم رو هم بازی نکردم راستش به دلیل مشکلات همون XGD3 : دی وگرنه فکر نمیکنم هیچ انسان گیمری باشه که Skyrim رو از دست بده .

vahidgame
04-01-2012, 17:36
حالا خوبه ما یه با احترام توی اول تاپیک گفتیم حالا دیگه هر جایی میرم اول پستای همه یه با احترام هست :دی
در مورد این بحث مس افکت و اسکایریم و اینجور بحث ها باید بگم که به نظر من بعد از این همه سال بازی کردن این سبک بازیی که می خواد کامل باشه هم باید از نظر انتخاب های متنوع کامل باشه هم از سیستم پیشرفت کارکتر و اسکیل ها و ...
که دومی خیلی مهمه و اونجوری که من دارم استنباط می کنم خیلی ها فقط به خاطر این که اسکایریم حالت open world داره و معتاد کننده ست اونو دوس دارن و مولفه های نقش آفرینی اون براشون خیلی مهم نیست در حالی که خاصیت open world بودن و ماموریت های زیاد فقط مربوط به بازی های این سبک نیست و بازی های سبکای دیگه هم به این صورت هستن و اون چیزیه که خیلی مهمه و باعث میشه یه بازی در این سبک قرار بگیره همون ویژگی ها و مولفه های این سبکه که اسکایریم در این زمینه هم خیلی قوی بود و اگه قوی نبود من به هیچ وجه به خاطر طولانی بودن بازی و ماموریت های زیاد اونو انتخاب نمی کردم...
ولی با این حال هم بازی اونجوری نیست که من بگم بهترین بازیی از این سبکه که تا حالا بازی کردم و چندین بازی دیگه هستن که به نظر خودم از اون بهترن و برای من نقش آفرینی هایی به مراتب لذت بخش تری بودن. پیش بینی هم می کنم امسال دیابلو 3 به مراتب قوی تر از این بازی باشه...

Alireza.M67
04-01-2012, 17:41
حالا خوبه ما یه با احترام توی اول تاپیک گفتیم حالا دیگه هر جایی میرم اول پستای همه یه با احترام هست :دی

بهت بابت جا انداختن این فرهنگ درست تبریک می گم :31:
اگه کاندید می شدی بهت رای میدادم :31:

mjorh
04-01-2012, 17:52
در مورد این بحث مس افکت و اسکایریم و اینجور بحث ها باید بگم که به نظر من بعد از این همه سال بازی کردن این سبک بازیی که می خواد کامل باشه هم باید از نظر انتخاب های متنوع کامل باشه هم از سیستم پیشرفت کارکتر و اسکیل ها و ...
که دومی خیلی مهمه و اونجوری که من دارم استنباط می کنم خیلی ها فقط به خاطر این که اسکایریم حالت open world داره و معتاد کننده ست اونو دوس دارن و مولفه های نقش آفرینی اون براشون خیلی مهم نیست در حالی که خاصیت open world بودن و ماموریت های زیاد فقط مربوط به بازی های این سبک نیست و بازی های سبکای دیگه هم به این صورت هستن و اون چیزیه که خیلی مهمه و باعث میشه یه بازی در این سبک قرار بگیره همون ویژگی ها و مولفه های این سبکه که اسکایریم در این زمینه هم خیلی قوی بود و اگه قوی نبود من به هیچ وجه به خاطر طولانی بودن بازی و ماموریت های زیاد اونو انتخاب نمی کردم...
ولی با این حال هم بازی اونجوری نیست که من بگم بهترین بازیی از این سبکه که تا حالا بازی کردم و چندین بازی دیگه هستن که به نظر خودم از اون بهترن و برای من نقش آفرینی هایی به مراتب لذت بخش تری بودن. پیش بینی هم می کنم امسال دیابلو 3 به مراتب قوی تر از این بازی باشه...
اون مورد اولی ک گفتی (انتخابا متنوع و کامل باشن) ،تو اسکایرم زیاد بش توجه نشده بود....!
حالا من زیاد بازی نکردم ولی فک کنم انتخابای سرنوشت سازش کم باشه(با توجه ب روند بازی میگم) ...

Arrowtic
04-01-2012, 18:08
اون مورد اولی ک گفتی (انتخابا متنوع و کامل باشن) ،تو اسکایرم زیاد بش توجه نشده بود....!
حالا من زیاد بازی نکردم ولی فک کنم انتخابای سرنوشت سازش کم باشه(با توجه ب روند بازی میگم) ...
دقیقا!
به نظرم این بازی(در کمال زیباییش که عاشقشم) 4 ایراد داشتش:
1.داستان اصلی(نه فرعی) خیلی خوب نبود.(حماسی بود ولی تو یاد آدم نمیموند!)
2.باس فایت خفن و عالی نداشت.
3.موردی که شما گفتی
4.هوش مصنوعیشم چندتا مشکل داشت.

vahidgame
04-01-2012, 18:15
منم گفتم از نظر مولفه های نقش آفرینی مثل سیستم لول آپ و اسکیل ها و در کل یعنی پیشرفت کردن کارکتر قوی بود
جایی اشاره نکردم که از نظر انتخاب ها قوی بود و اتفاقا از این نظر مثلا بخوایم با بازی هایی مثل Dragon Age اونو مقایسه کنیم ضعف اون دیگه خیلی مشخصه و از این نظر نسبت به بازی های بایوور خیلی عقبه

Little Sparrow
04-01-2012, 18:48
ولی اسکایریم هرچی تو داستان اصلی کم گذاشته بود تو داستان های فرعی جبران کرد.تعدادشون هم زیاد و همه هم عالی.
هرکدوم برای من یه داستان جدید بود خیلی جالب.ولی کاش 4 تا تصمیم مهم تو این بازی میذاشتن فکر کنیم کنترل دسته خودمونه حداقل.

crowe
04-01-2012, 20:08
اين The Elder Scrolls V: Skyrim عجب چيزيه!

mjorh
04-01-2012, 20:22
منم گفتم از نظر مولفه های نقش آفرینی مثل سیستم لول آپ و اسکیل ها و در کل یعنی پیشرفت کردن کارکتر قوی بود
جایی اشاره نکردم که از نظر انتخاب ها قوی بود و اتفاقا از این نظر مثلا بخوایم با بازی هایی مثل Dragon Age اونو مقایسه کنیم ضعف اون دیگه خیلی مشخصه و از این نظر نسبت به بازی های بایوور خیلی عقبه

نه اشتب گرفتی:31:

نظر یو رو تایید کردم...
یو گفتی بازیه نقش آفرینی باید انتخابای قوی داشه باشه ...منم گفتم تو اسکایرم این مورد ضعیف بود:46:

mosolim
04-01-2012, 21:01
سلام

من اصلا اهل rpg نیستم اما خوب اسکایریم یه چیزی بود که من و یه جورایی داره با rpg آشتی میده.

Killzone2
04-01-2012, 21:18
من اسکایریم رو زیاد نرفتم زیاد بازی نکردم برا همین نمیتونم نظر درستی بدم البته نمرات و اینا خودش میگه این شاهکار در چه سطحی هست!

ویچر 2 به نظر من خیلی عالی بود البته در این بین Dark Souls هم هست و شاهکار!
ویچر2 همراه گرالت رای دادیم به اون! : دی

Viren
04-01-2012, 21:20
به اسکاریم رای دادم (شرمنده گرالت:31:)

AlexMercer
04-01-2012, 22:11
مس افکت که خوب برای ما تازگی نداشت رای بگیره. ولی حق skyrim بود ولی بازم دلم میخواست به deus ex هم رای بدم.

marmolak kocholo
04-01-2012, 22:26
از حق نگذریم امسال سال RPG های بزرگ بود. Skyrim, Witcher 2, Deus Ex, Dark Souls یکی از یکی قشنگ تر، با وجود این همه نام های بزرگ واقعا انتخاب بهترین از بینشون کار بس دشواریه!

Skyrim واقعا برام یه بازی فوق العاده بود، از همه نظر عالی، یه RPG زیبا، خیلی ازش لذت بردم ولی در کنار این همه تعریف و تمجید باید گفت مشکلاتی هم داشت چه بسا که این مشکلات خیلی هم ناچیز بودن اما در بازی کم و بیش تاثیر داشتن.

Deus Ex - خیلی بازی قشنگی بود، داستان خیلی خوبی داشت، در کل همه چیز در این بازی خوب بود ولی نه عالی.

Witcher 2 - نمی دونم چرا صحبت کردن در مورد این بازی برام سخته، واقعا نمی دونم از کجای این بازی باید تعریف کنم! اصلاً نیازی به تعریف هست؟
میشه گفت یکی از زیباترین بازی های چند وقت اخیر برام بود. وقتی وارد بازی میشدم فقط دوست داشتم تو محیط های فوق العاده زیباش قدم بزنم و بگردم و همین طور ساند ترک هاشو گوش کنم...
همه چیز تو این بازی در بالاترین سطح خودش قرار داشت گرافیک مثال زدنی، گیم پلی عالی، شخصیت پردازی عالی، مبارزات عالی، دیالوگ های تاثیرگذار و و و...

Bastion هم یکی از بازی های متفاوتِ امسال بود، پر از خلاقیت و چیزهای جالب همراه با المان های جذاب نقش آفرینی.
اتمسفر جذاب، موزیک های خوب، گیم پلی جذاب، گرافیک فانتزی و زیبا و داستان خوب همه و همه کاری کردن که این عنوان به یک بازی تک و عالی تبدیل بشه به نظرم میشه بهش عنوان بهترین بازی دانلودی رو داد نه بهترین RPG.

متاسفانه هنوز افتخار انجام Dark Souls رو پیدا نکردم، مطمئنم که اونم بازی فوق العاده قوی هست...

من در کنار بازی هایی که ازشون صحبت کردم بین Witcher 2 و Skyrim واقعا مونده بودم ولی خب تصمیم گرفتم به Witcher 2 رای بدم چون لذتی که این بازی به من داد اسکایریم نتونست بده...

mjorh
04-01-2012, 22:32
بازم انتخاب بهترین بازی تو این سبک بیشتر سلیقه ایه ....مثلا من اصن از witcher خوشم نیومد...اما آرین جان خوشش اومده ...
رقابت بیشتر سر skyrim و witcher هسش:8:

Arrowtic
04-01-2012, 22:40
بازم انتخاب بهترین بازی تو این سبک بیشتر سلیقه ایه ....مثلا من اصن از witcher خوشم نیومد...اما آرین جان خوشش اومده ...
رقابت بیشتر سر skyrim و witcher هسش:8:
الآن Alireza.M67 میاد میزنتمونا : دی
من که میگم بین همشون رقابته به جز Dues !
ای کاش همه ما فرصت اینو داشتیم همه بازی ها رو خوب بزنیم بعد رای بدیم!(من جمله خودم که اونقدر که باید و شاید DS رو بازی نکردم هر چند بعید میدونم اگه بیشتر از این بازی کرده بودمم برام به اسکایریم میرسید(سلیقه) ولی خوب من نتونستم حداقل 20 ساعت بازی کنم به چند ساعت اکتفا کردم :( !)

The Rover
04-01-2012, 23:32
طرفداریو بذارین کنار ، با منظق رای بدین
+
به Dark Souls رای دادم چون جدن حقشه

Alireza.M67
05-01-2012, 23:51
الآن Alireza.M67 میاد میزنتمونا : دی
من که میگم بین همشون رقابته به جز Dues !
ای کاش همه ما فرصت اینو داشتیم همه بازی ها رو خوب بزنیم بعد رای بدیم!(من جمله خودم که اونقدر که باید و شاید DS رو بازی نکردم هر چند بعید میدونم اگه بیشتر از این بازی کرده بودمم برام به اسکایریم میرسید(سلیقه) ولی خوب من نتونستم حداقل 20 ساعت بازی کنم به چند ساعت اکتفا کردم :( !)

نه آقا جان ، من چیکار به شما دارم ؟ :31:
هر کی نظری داره واسه خودش .
من فقط می تونم بگم که اگه همه رای دهنده ها دارک سولز رو هم بازی کرده بودن ، نتیجه آرا متفاوت بود !
فکر کنم فقط 5 نفر اینجا بازی کردن ، که 4 تاشون به دارک سولز رای دادن و اون یه نفر (مبین) هم تو یه غولش گیر کرده کلافه شده از بازی و بهش رای نداده :31:

Layken
06-01-2012, 14:30
یکی هم اضافه کن علی خودمون :31:
زندگیش با اسکاریمه عمرا به دارک رای میداد البته معلوم نیست شاید اونم تو باس فایت اولی مونده بود :21:

Alireza.M67
06-01-2012, 23:20
اینم ویدیوی بهترین نقش آفرینی سال : :46:

اگه تونستید حتما ببینید .

Fate2646
11-01-2012, 16:42

havas_1980
15-01-2012, 22:10
گذاشتم دقیقه نود دارم پست میدم!!! چه زود رسیدیم به روز 15 ام!!

با اینکه گفته میشه که Bastion بهترین بازی دانلودیه اما خودم حتی در حد بهترین بازی نقش آفرینی 2011 دیدمش. در کامل بودنش نباید ذره ایی شک کرد! - همونطور که خود سازنده عنوان کرده بود بازی در حدی ارائه شد که نیازی به DLC نداشت - این بازی با وجود روایت داستانی و سبک هنری زیبا, با موسیقی و صدایی شنیدنی و ارائه گیم پلی جذاب - مراحل چالش برانگیز, تسلیحات و تجهیزات متنوع و سفارشی کردن شخصیت قابل بازی - بهترین بازی نقش آفرینی امسال از دیدمه. اونم با نمره 9 از 10.

یه گوشه چشمی هم به یکی از بهترین بازیهای معمایی داشت که در موردش تو تاپیکش حرف میزنم.

havas_1980
16-01-2012, 14:03
سرانجام برنده این نظر سنجی ...

مقام دوم : The Witcher 2: Assassins of Kings