PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک اشتباه رایج در محاسبه سرعت اینترنت و سرعت دانلود

alirezaasemani49
30-12-2011, 22:12
آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چرا با این که به اصطلاح سرعت اینترنت شما 56 است اما همواره با 4 یا 5 کیلوبایت در ثانیه بیشتر دانلود نمی کنید؟ چرا بین سرعت واقعی اینترنت و سرعت دانلود تفاوت زیادی وجود دارد؟ این موضوع یک دلیل منطقی دارد و بسیاری از افراد در این خصوص دچار اشتباه میشوند. هم اکنون به معرفی نکته ای می پردازیم که همه چیز را در این زمینه روشن میکند.

باید گفت هیچ تفاوتی بین سرعت واقعی اینترنت و سرعت دانلود وجود ندارد و در واقع این دو با هم برابر می باشند. تفاوت در واحد محاسبه این دو است.

سرعت اتصال شما به اینترنت برحسب Kbps (کیلوبیت در ثانیه) نمایش داده می شود و سرعت دانلود بر حسب KBps (کیلوبایت بر ثانیه) و از طرفی هر بایت معادل 8 بیت می باشد. پس اگر سرعت اینترنت شما به فزض 46 کیلو بیت در ثانیه باشد با تقسیم عدد 46 بر 8 آن را به کیلو بایت در ثانیه تبدیل کرده ایم و چون طبق قرار داد سرعت دانلود همواره برحسب KBps می باشد پس سرعت دانلود شما با توجه به حاصل تقسیم برابر 5.75 KBps خواهد شد.

پس کوچکی و بزرگی حرف b این تفاوت را ایجاد میکند.

در نتیجه از این پس هنگام استفاده از کیلوبیت و کیلوبایت بسیار دقت کنید و تنها سرعت دانلود را بر حسب بایت بیان نماید. سرعت اینترنت شما بر حسب بیت است.
منبع این موضوع از وبلاگ قرن 21 میباشد.

A/|\IR
30-12-2011, 22:20
خب یه سوال اینجا برای من پیش اومد
دوست من تو کویت زندگی میکنه و از هر سرعتی که استفاده میکنه سرعت دانلودش دو برابر اینجاس!!
مثلا با 512 سرعتش 120 و با 256 سرعتش 60!!
حالا این قضیش چیه؟؟؟

hassan_sia
31-12-2011, 10:10
دوست من تو کویت زندگی میکنه و از هر سرعتی که استفاده میکنه سرعت دانلودش دو برابر اینجاس!!
حالا این قضیش چیه؟؟؟

تو ایران هم اکثر سرویس های حجمی همینطوره با هم شیر می کنن خط ها رو مثلا 512 شاتل حدود 180 یا 200 کیلو بایت سرعت دانلود داشت فکر کنم که این ماکزیمم سرعته و مینیمم هم همون مقدار استانداردشه البته اینجا چون ایرانه خیلی استاندارد فکر نکن ! اختلال تو اینترنت (قربونش برم !) زیاد شده و می بینی طرف با اینترنت 2 مگابیتی سرعت دانلودش 10 کیلو بایته ! البته سرعت دانلود به سروری که ازش داری دانلود میکنی هم بستگی داره که البته این بیشتر مال سرورهای در پیتی هست مثلا رپید شیر برا یه یوزر free راحت بین 300 تا 600 کیلوبایت در ثانیه سرعت داره (گرچه که رپید یه جورایی از دور خارج شده و همه آپلودرها رفتن سراغ فایل سونیک و ...) سرعت هایی که ما داریم برا اونا حالت شوخی داره d: اگه یه موقع پشتیبانی شرکتها ایراد کمبود سرعت رو از سایت دونستن حواستون به این موضوع باشه

alirezaasemani49
31-12-2011, 23:49
حالا این قضیش چیه؟؟؟

سلام,تمام گفته های دوستمان hassan_sia درست است.باید اینرا هم اضافه که چند روز پیش در جایی دیدم که طی بررسی یک سایت معتبر جهانی بین تمام کشورهایی که از اینترنت پر سرعت استفاده میکنند,ایران یکی مانده به آخر است.یعنی فقط یک کشور از ما سرعت کمتری دارد.یعنی عراق,افغانستان و کشورهایی که ادعایی در صنعت و تکنولوژی ندارند از ما سرعت بیشتری دارند.
البته فکر کنم در همین سایت هم این آمار را دیدم.

medil0ne
08-01-2012, 17:31
سلام,تمام گفته های دوستمان hassan_sia درست است.باید اینرا هم اضافه که چند روز پیش در جایی دیدم که طی بررسی یک سایت معتبر جهانی بین تمام کشورهایی که از اینترنت پر سرعت استفاده میکنند,ایران یکی مانده به آخر است.یعنی فقط یک کشور از ما سرعت کمتری دارد.یعنی عراق,افغانستان و کشورهایی که ادعایی در صنعت و تکنولوژی ندارند از ما سرعت بیشتری دارند.
البته فکر کنم در همین سایت هم این آمار را دیدم.

اینطور آمار دادن‌ها بهتر نیست یک لینکی چیزی هم داشته باشه؟