PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا اصطلاح بود که معنی انها را نمیدونم

artist5
27-12-2011, 15:58
سلام.وقت همگی بخیر.من چند تا اصطلاح بود که معنی انها را نمیدونم.ممنون میشم کمکم کنید.
من توی خوابگاه که هستم روی کانکشن اینترنت که کلیک میکنم زده:speed 54.0 Mbps

آیا سرعت ایترنته من اینقدره؟؟توی سایت speedtest که میرم زده
ping=25 download speed=1.77 Mbps upload speed=0.18Mbps
لطف میکنید هر کدام را توضیح بدهید و بگید که سرعت انترنت من کدام یکی از این 4 تا هست؟
ممنون

faraname
27-12-2011, 19:05
سلام.وقت همگی بخیر.من چند تا اصطلاح بود که معنی انها را نمیدونم.ممنون میشم کمکم کنید.
من توی خوابگاه که هستم روی کانکشن اینترنت که کلیک میکنم زده:speed 54.0 Mbps

آیا سرعت ایترنته من اینقدره؟؟توی سایت speedtest که میرم زده
ping=25 download speed=1.77 Mbps upload speed=0.18Mbps
لطف میکنید هر کدام را توضیح بدهید و بگید که سرعت انترنت من کدام یکی از این 4 تا هست؟
ممنون

سرعت اینترنت اونی هست که سایت speed test میده . اونی که شما باهاش وصل میشه سرعت شبکه اتصالی هست نه سرعت اینترنت . Speedtest سرعت واقعی اینترنت شما رو نشون میده .
این اعداد نشون میده سرعت اینترنت شما 2 مگ هست ( recieve )
سرعت ارسال یا Send هم روی 128 کیلوبیت هست .

نتیجه :

اینترنت شما 2 مگ با سرعت ارسال 128 هست

به همین سادگی

Farshid72
27-12-2011, 22:32
دوسته عزیز این 54 مگابایت نیستش و 54 مگا بیت هست

behrooz.shie
28-12-2011, 01:51
دوسته عزیز این 54 مگابایت نیستش و 54 مگا بیت هست
تایید میشه خیلی جاها دوستان این دو تا که کملا با هم متفاوت اند رو با هم یکی میکنند !

saeediranzad
28-12-2011, 04:28
البته همون 54 هم share شده. بنابراین اگر وایرلسه باید در speedtest یه سرور خارجی را انتخاب کنید تا سرعت واقعی دانلود را ببینید.
ولی در هر صورت سرعتتون خوبه. کدوم دانشگاه هستید؟

artist5
29-12-2011, 10:32
سلام به همه.از توجه شما ممنون.
پس سرعت اینترت من همنونی میشه که در سایت speedtest در قسمت download speed میزنه؟درست است؟
اون ping نشاندهنده چه چیزی است؟
من در دانشگاه مالزی هستم.

faraname
29-12-2011, 13:53
سلام به همه.از توجه شما ممنون.
پس سرعت اینترت من همنونی میشه که در سایت speedtest در قسمت download speed میزنه؟درست است؟
اون ping نشاندهنده چه چیزی است؟
من در دانشگاه مالزی هستم.

ping مدت زمان اتصال شما به سرور هست . هر چی این عدد کمتر باشه و به صفر نزدیک تر باشه بهتره . به طور مثال در ایران برای انصال به یک سرور داخلی در تهران زمانی برابر با 75 تا 85 میلی ثانیه زمان می بره که به نظر میرسه سرعت شما تو این مبحث بهتر از ماست . البته فاصله شما تا سرور هم شرط هست . هر چی سرور نزدیک تر باشه و سرویس اینترنت شما با کیفیت تر این زمان کمتر خواهد شد ولی هیچ وقت صفر نخواهد شد.

saeediranzad
30-12-2011, 18:40
Ping سرعت رفت و برگشت یک بسته دیتا به سرور معین به کامپیوتر شماست.
یعنی کامپیوتر یک بسته را به سوی سرور خاصی میفرستد. سرور بسته را گرفته و سپس بسته پاسخ را میفرستد تا دوباره به کامپیوتر شما برسد.