PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جیلیبریک انتترد iOS 5.0.1 ریلیز شد

gggmail
27-12-2011, 15:30
سایت iclarified اعلام کرد

جیلیبریک انتترد iOS 5.0.1 برای دستگاهای با چیپ A4 ریلیز شد
و خبری از IPAD2 و 4s نیست!!

Untethered holidays
@pod2g has created a terrific gift for iOS fans — an untethered 5.0.1 jailbreak for non-A5 devices!
Many of you have already been following @pod2g’s blog ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) where he’s been keeping everyone up to date on his progress. And so you know that he recently decided to push the button on a release for all devices except the new iPhone4S and iPad2. @pod2g’s untether involves two separate exploits and a few other “tricks” — and since he’s taken the @comex approach of doing nearly everything himself, you know his plate has been full these past few months!
A few days ago, @pod2g gave the untether to both the iPhone devteam and the chronic devteam. We’ve put it into redsn0w 0.9.10 and PwnageTool, and the chronic devteam put it into a Cydia package (the same set of exploits is in all three).
Here are the basic steps for how to get it:

The untether is for iOS 5.0.1 on iPhone3GS, iPhone4, iPhone4-CDMA, iPad1, iPod touch 3G, iPod touch 4G
If you have one of those devices and are not on 5.0.1 yet, update now! The SHSH window is still open for 5.0.1 If you unlock via ultrasn0w or gevey, make sure you only get to 5.0.1 via a custom IPSW! See the guides at places like iClarified.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) if you don’t know how. Once you’re at 5.0.1, use the latest redsn0w 0.9.10 to both jailbreak and untether.
If you’re already at 5.0.1 with a tethered jailbreak, you have two choices: either run redsn0w 0.9.10 over your current jailbreak (deselect “Install Cydia” if you do that), or install the Cydia package prepared by the chronic devteam. The patches are the same regardless of which you choose.
Some of you are using a hybrid 5.0/5.0.1 configuration. If so, do not attempt to install this untether over that setup! You will most likely get into a reboot cycle. Do a sync and fresh restore to 5.0.1 then install the jailbreak + untether.

As mentioned earlier, @pod2g has spent months working on all the exploits and tricks in this untether, and many of you may be wondering how you can send donations. Although the iPhone devteam itself doesn’t take donations, we thought it was appropriate to provide a link at the end of the redsn0w run for you to more easily donate directly to @pod2g if you wish (alternatively, you can go right here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])). There’s a link in the Cydia package for donating to the chronic devteam for the Cydia version of @pod2g’s untether.
@pod2g is now looking for a way to extend this to A5 devices. Because those devices cannot use geohot’s limera1n exploit to inject the untether, they require exploits above and beyond those used for this release. Keep following pod2g on twitter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) or his blog for any progress reports!
Here are the redsn0w download links:

redsn0w 0.9.10b1 for OS X ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

redsn0w 0.9.10b1 for Windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (be sure to run in Administrator mode

لینک دانلود برای ویندوز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک دانلود برای MAC

روش جیلبریک هم مانند قبل هست:40:

gggmail
27-12-2011, 16:25
دوستان تست شد و سالمه:31:

SIMON137
27-12-2011, 16:43
دوستان تست شد و سالمه:31:
روی چه دستگاهی تست کردید ؟

پک های سدیا راحت کار می کنن موردی ندارن ؟

مصرف باتری چطوره ؟

gggmail
27-12-2011, 17:30
روی چه دستگاهی تست کردید ؟

پک های سدیا راحت کار می کنن موردی ندارن ؟

مصرف باتری چطوره ؟
iphone4
جیلبریگ مورد خاصی نداره و سایدیا به راحتی کار میکنه
مصرف باتری فکر کنم همونه و کماکان ضعیفه

DJ.Mamal
28-12-2011, 09:34
منم روی آیپاد 4 تاچ تست کردم و خیلی عالی جواب داد

dragon2410
28-12-2011, 20:47
یه سوال دوستان: الان میشه 3جی اس رو روی 5.0.1 جیل بریک کرد؟ مال من لاک هستش و مجبورم جیل کنم الان روی 4.2.1 هستم و بیس بندم رو همون زمان به اجبار به 06.15.00 بردم که جیلبریک شه.
الان راهی هست که برم به 5.0.1 حداقل جیلبریک بشه بتونم به عنوان آیپاد ازش استفاده کنم؟

SIMON137
28-12-2011, 21:11
یه سوال دوستان: الان میشه 3جی اس رو روی 5.0.1 جیل بریک کرد؟ مال من لاک هستش و مجبورم جیل کنم الان روی 4.2.1 هستم و بیس بندم رو همون زمان به اجبار به 06.15.00 بردم که جیلبریک شه.
الان راهی هست که برم به 5.0.1 حداقل جیلبریک بشه بتونم به عنوان آیپاد ازش استفاده کنم؟
جیل میشه ولی احتمالا لاک بمونید

- کسی iphone pc suit 91 رو روی 5.0.1 تست کرده ؟

eAmin
28-12-2011, 23:02
جیل میشه ولی احتمالا لاک بمونید

- کسی iphone pc suit 91 رو روی 5.0.1 تست کرده ؟
من تست کردم، از 4.3.3 که بکاپ گرفتم، کانتکها و SMS ها و خیلی های دیگه روی 5.0.1 restore نشدند! سعی کنید کسانی که هنوز رو 4.3.3 هستند، باخود iTunes بکاپ بگیرند. البته خیلی باهاش کار نمیکنم فقط برای backup ها ازش استفاده کردم و pkgInstaller ...
الان هم یک روش سخت و طولانی به ذهنم رسیده برای برگردوندن اونها، ولی یک سوال کسی هست یک نرم افزار مناسب که بشه راحت به دیتابیس کانتکتها دسترسی داشت معرفی کنه؟

.:PAR3A:.
28-12-2011, 23:16
من بیشتر پکیج های سایدیا + سیو اپلیکیشن هام + ویدیو های ای وی پلیر واسم مهمه... واسه اونا از چی استفاده کنم؟؟؟ آیتونزمو یه دستکاری کردم دیگه بکاپ نمیگیره کلا :دی حالا وقتی اون فایل دستکاری شده رو با نسخه اصلیش عوض میکنم بازم درست نمیشه... لاکن یه روش دیگه میخوام :) :دی مرسی :)

SIMON137
29-12-2011, 00:28
من تست کردم، از 4.3.3 که بکاپ گرفتم، کانتکها و SMS ها و خیلی های دیگه روی 5.0.1 restore نشدند! سعی کنید کسانی که هنوز رو 4.3.3 هستند، باخود iTunes بکاپ بگیرند. البته خیلی باهاش کار نمیکنم فقط برای backup ها ازش استفاده کردم و pkgInstaller ...
الان هم یک روش سخت و طولانی به ذهنم رسیده برای برگردوندن اونها، ولی یک سوال کسی هست یک نرم افزار مناسب که بشه راحت به دیتابیس کانتکتها دسترسی داشت معرفی کنه؟

از همین 91 استفاده کردید ؟

من بیشتر پکیج های سایدیا + سیو اپلیکیشن هام + ویدیو های ای وی پلیر واسم مهمه... واسه اونا از چی استفاده کنم؟؟؟ آیتونزمو یه دستکاری کردم دیگه بکاپ نمیگیره کلا :دی حالا وقتی اون فایل دستکاری شده رو با نسخه اصلیش عوض میکنم بازم درست نمیشه... لاکن یه روش دیگه میخوام :) :دی مرسی :)

شما دست نویس سورس هارو بنویس :دی
ولی من موقعی که تازه جیل کردم بعد ریستور ، پک هام سرجاش بود ولی یکمی گذشت نزدم آپدیت بشه پرید.
این 91 iphone pc suit خیلی چیز خوبیه اگه بازی در نیاره ، الان نصب نمیشه روی 5.0.1 اذیت می کنه این اوکی بشه از کل پک هات راحت بک آپ میگیری

eAmin
29-12-2011, 15:09
از همین 91 استفاده کردید ؟
بله، دفعات اول برای نصب PhoneDaemon بازی در می آورد، ولی با چندبار سعی و تلاش نصب شد.

SIMON137
29-12-2011, 16:54
بله، دفعات اول برای نصب PhoneDaemon بازی در می آورد، ولی با چندبار سعی و تلاش نصب شد.
الان برای من phonedeamon رو نصب نمی کنه ، هر دفعه میزنم نصب کنه پر میشه ، ریست می کنم چک می کنه میگه fail شده
موندم برخی از بک آپ هارو چطوری برگردونم

راه حلی برای این مشکل به نظرت میرسه ؟ چیکار کردی نصب شد ؟

eAmin
29-12-2011, 21:38
الان برای من phonedeamon رو نصب نمی کنه ، هر دفعه میزنم نصب کنه پر میشه ، ریست می کنم چک می کنه میگه fail شده

اوایل که تترد جیلبریک کرده بودم، فکر میکردم جیلبریک مشکل داشته باشه ولی هر وقت با iPC Suite وصل میکردم برای نصب phonedaemon دیگه iFunbox هم کاملا از کار میافتاد:31: ولی تا قبل از اجرا کردن pc suite برنامه iFunbox خیلی ریلکس جواب میداد!

راه حل خاصی بنظرم نمیرسه ولی شما هم یه چندبار عملیات reboot رو انجام بده بدون اینکه با pc suite انجام بدی و کابل رو هم در بیار دوباره وصل کن و ... بعد دوباره مراحلی که pc suite میگه رو انجام بده...
برای دور زدنش یک کارهای جزئی با ور رفتن با reboot و اینها انجام دادم ولی اصلن یادم نیست به چه صورت بود.

abedjoon
30-12-2011, 23:11

............

سلام به همه

من خیلی منتظر موندم که بعد از اومدن نسخه ی 5 کسی سراغ 4.3.5 هم بره برا جیل برکش
ولی دیگه طاقتم تموم شد و رفتم با semi tethered نسخه ی 5.0.1 کنار اومدم
البته ناگفته نمونه که ionic میخواد رو 4.3.5 کار کنه برا جیل برکش.

من یکی که به محض اومدنش downgrade میکنم. مشکل باتری 5.0.1 هنوز که حل نشده
بعیدم میدونم که بهمین راحتیا اپل حلش کنه. تحلیل من اینه که جدا از مشکل فنی که کله شونو به سنگ زده، خودشونم چندان مایل نیستن به این زودیا مشکل باتری خوره شو درست کنن. لااقل تا زمانی که بعضی سوراخ سنبه های ورژن 5 رو نبستن. وگرنه بعید بود که اینهمه طول بکشه.

بگذریم.

خب من زمانی که جیلبرک آیپادم semi tethered بود، phonedaemon رو نصب کردم که بعد از دوبار تلاش کردن، نصب شد.
و بعد هم که untethered ش اومد، با redsn0w روش نصب کردم.
ولی بعدا که یه بار ریستور کردم گوشیمو و مستقیم جیلبرک untethered کردم، دیدم تا اون تعدادی که من تلاش کردم، نصب نشد. که مجبور شدم دوباره ریستور کنم و اول semitethered رو نصب کنم و بعد فون دیمون رو
و بعد untethered ش کنم. ( یکی از روالایی که برا نصب phonedaemon عمل میکنه همینه که گفتم)

ولی خب چیزی که این میون مهم بود، این بود که phonedaemon من تو هیچ مرحله ای قابل اجرا نبود
یعنی هر دفعه که اجراش میکردم رو همون صفحه ی loading ش، minimize میشد و میرفت پایین و من نمیتونستم به تنظیماتش دسترسی پیدا کنم که اماده ش کنم برا ارتباط وایرلس با PC Suite .
البته یه password از پیش تعیین شده ای رو تو نت پیدا کردم که متاسفانه برام کار نمیکنه.
البته من تا حالا نتونستم بالاش بیارم که ببینم به حالت پیشفرض تو فون دیمون وایرلسش فعاله یا نه که بفهمم میشه با همون preset password بدون وارد شدن به فون دیمون و دست زدن هیچ تنظیمی وایرلس کانکت شد یا نه.

اگه کسی در این مورد اطلاعی داره بگه ممنون میشم.
چون با این روال فکر کنم دخل باتریم بیاد. چون فعلا مجبورم با کابل وصلش کنم
wireless sync ای تونز هم که نیاز به شارژر داره و فرقی نداره
موندم چیکار کنم

dracula_killer
31-12-2011, 13:34
دوستان نسخه ی جدید جیلبریک redsn0w رو از این لینک ها دریافت کنید،لینک های صفحه ی اول نسخه ی بتا 1 هستند که مشکلاتی رو داره و همچنین کرش شدن بعضی برنامه های پایه،آخرین نسخه یعنی بتا 3 رو از اینجا دریافت کنید:

redsn0w 0.9.10b3

نسخه ی ویندوز:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنسخه ی مک:

dracula_killer
31-12-2011, 13:50
یه برنامه هست خیلی خوب کار می کنه،به نام xilisoft iphone contact backup که خودش بکاپ می گیره و رسیتور می کنه،اما خب الان که شما کانتکت هات پاک شده دیگه فکر نمی کنم به دردت بخوره
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راستی اگه زمانی جیلبریک بتا 3 برای کسایی که ویندوز ندارن کار نکرد،از این نسخه که iphone dev team بیرون داده برای جیلبریک استفاده کنید:

redsn0w 0.9.10b3 noversioncheck

eAmin
31-12-2011, 23:14
یه برنامه هست خیلی خوب کار می کنه،به نام xilisoft iphone contact backup که خودش بکاپ می گیره و رسیتور می کنه،اما خب الان که شما کانتکت هات پاک شده دیگه فکر نمی کنم به دردت بخوره
مرسی برادر
نه کانتکتها رو دارم، و البته تونستم بکاپهای کانتکتها رو برگردونم، کافیه دستی دیتابیس کانتکتها رو در آدرس مخصوص خودش کپی کنید و پسوند اون رو به sqlitedb-wal تغییر بدید بعد کانتکتهای قبلی شما به نمایش در میاد.

الان تنها مشکلی که دارم برگردوندن sms هاست، چون ساختار دیتابیس کمی تغییر کرده و چندین موردی اضافه شده که کار رو سخت کرد. حتی دستی هم که در دیتابیس sms ها تغییرات یکسان انجام میدم باز هم به مشکل بر میخورم، ولی بالاخره فکر کنم باید سخت ترین راه رو برم:دی یعنی دستی تک تک sms رو insert کنم:دی

در هر صورت ممنون.

SIMON137
31-12-2011, 23:48
من با b1 جیل کردم شورتکات دوربین وقتی گوشی لاک هست بود ،با b3 مجدد جیل کردم الان اون شورت کاته نیست کنار اون اسلایده ! چجوری میشه آوردش ؟

abedjoon
09-01-2012, 13:02
............

سلام به همه

من خیلی منتظر موندم که بعد از اومدن نسخه ی 5 کسی سراغ 4.3.5 هم بره برا جیل برکش
ولی دیگه طاقتم تموم شد و رفتم با semi tethered نسخه ی 5.0.1 کنار اومدم
البته ناگفته نمونه که ionic میخواد رو 4.3.5 کار کنه برا جیل برکش.

من یکی که به محض اومدنش downgrade میکنم. مشکل باتری 5.0.1 هنوز که حل نشده
بعیدم میدونم که بهمین راحتیا اپل حلش کنه. تحلیل من اینه که جدا از مشکل فنی که کله شونو به سنگ زده، خودشونم چندان مایل نیستن به این زودیا مشکل باتری خوره شو درست کنن. لااقل تا زمانی که بعضی سوراخ سنبه های ورژن 5 رو نبستن. وگرنه بعید بود که اینهمه طول بکشه.

بگذریم.

خب من زمانی که جیلبرک آیپادم semi tethered بود، phonedaemon رو نصب کردم که بعد از دوبار تلاش کردن، نصب شد.
و بعد هم که untethered ش اومد، با redsn0w روش نصب کردم.
ولی بعدا که یه بار ریستور کردم گوشیمو و مستقیم جیلبرک untethered کردم، دیدم تا اون تعدادی که من تلاش کردم، نصب نشد. که مجبور شدم دوباره ریستور کنم و اول semitethered رو نصب کنم و بعد فون دیمون رو
و بعد untethered ش کنم. ( یکی از روالایی که برا نصب phonedaemon عمل میکنه همینه که گفتم)

ولی خب چیزی که این میون مهم بود، این بود که phonedaemon من تو هیچ مرحله ای قابل اجرا نبود
یعنی هر دفعه که اجراش میکردم رو همون صفحه ی loading ش، minimize میشد و میرفت پایین و من نمیتونستم به تنظیماتش دسترسی پیدا کنم که اماده ش کنم برا ارتباط وایرلس با PC Suite .
البته یه password از پیش تعیین شده ای رو تو نت پیدا کردم که متاسفانه برام کار نمیکنه.
البته من تا حالا نتونستم بالاش بیارم که ببینم به حالت پیشفرض تو فون دیمون وایرلسش فعاله یا نه که بفهمم میشه با همون preset password بدون وارد شدن به فون دیمون و دست زدن هیچ تنظیمی وایرلس کانکت شد یا نه.

اگه کسی در این مورد اطلاعی داره بگه ممنون میشم.
چون با این روال فکر کنم دخل باتریم بیاد. چون فعلا مجبورم با کابل وصلش کنم
wireless sync ای تونز هم که نیاز به شارژر داره و فرقی نداره
موندم چیکار کنم

سلام مجدد
من همون شبش که رفتم بخوابم صبحش بیدار شدم دیدم که iphone pc suite ورژن جدیدش اومده
ارتقاش دادم و مشکل حل شد و فون دیمون براحتی و بدون مشکل نصب شد رو ios 5.0.1
دقیقا همونطوری که دست اندر کاراش وعده داده بودن که روش کار کنن
البته نمیدونم چرا وقتی بصورت وایرلس کانکت میشم بهش، نمیتونه برنامه ها رو نصب کنه
یعنی موقعی که میخوام نصب کنم تو اون دیالوگی که بالا میاد برا انتخاب گوشی که به iphone pcsuite وصله، دستگاهی که وایرلس کانکته لیست نمیشه
ولی با usb خوب کار میکنه

korgepa80
15-08-2012, 20:37
مرسی برادر
نه کانتکتها رو دارم، و البته تونستم بکاپهای کانتکتها رو برگردونم، کافیه دستی دیتابیس کانتکتها رو در آدرس مخصوص خودش کپی کنید و پسوند اون رو به sqlitedb-wal تغییر بدید بعد کانتکتهای قبلی شما به نمایش در میاد.

الان تنها مشکلی که دارم برگردوندن sms هاست، چون ساختار دیتابیس کمی تغییر کرده و چندین موردی اضافه شده که کار رو سخت کرد. حتی دستی هم که در دیتابیس sms ها تغییرات یکسان انجام میدم باز هم به مشکل بر میخورم، ولی بالاخره فکر کنم باید سخت ترین راه رو برم:دی یعنی دستی تک تک sms رو insert کنم:دی

در هر صورت ممنون.
میشه لطفا دقیق راهنمایی کنی منم مشکل شما رو دارم. وقتی 4.3.3 بودم با pcsuite بک اپ گرفتم..الان 5.1.1 هستم و مشکل نصب phone daemon دارشم میخوام دستی دفترچه تلفنم رو برگردونم .فایلهای موجود اینا هستن
AddressBook.sqlitedb AddressBookImages.sqlitedb com.apple.mobilephone.speeddial.plist
کدوم یکیش دفترچه تلفن هست و دقیقا باید در چه مسیری در ایفون کپی کنم ...ممنون