PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن کردن لپ تاپ بدون باطری و شارژ فقط با منبع تغذیه

ahwaz88
27-12-2011, 14:03
روشن کردن لپ تاپ بدون باطری و شارژ فقط با منبع تغذیه

سلام دوستان.چطور میشه باطری و شارژر و فقط با منبع تغذیه یه لپ تاپ رو روشن کرد و پین مثبت و منفی باطری رو تشخیص داد؟

F R E E M A N
27-12-2011, 14:18
منبع تغذیه لپ تاپ شارژره و حتما باید از نوع استاندارد باشه

ahwaz88
27-12-2011, 14:37
منبع تغذیه لپ تاپ شارژره و حتما باید از نوع استاندارد باشه

دوست عزیز با تشکر از پاسختون
منظور من روشن کردن یه لپ تاپ با منبع تغذیه 0 تا 30 ولت آزمایشگاهی است.پین مثبت و منفی رو باید به کجای جای باطری زد و حدود جریان مورد استفاده چقدر باید باشه؟

F R E E M A N
27-12-2011, 14:57
دوست عزیز با تشکر از پاسختون
منظور من روشن کردن یه لپ تاپ با منبع تغذیه 0 تا 30 ولت آزمایشگاهی است.پین مثبت و منفی رو باید به کجای جای باطری زد و حدود جریان مورد استفاده چقدر باید باشه؟
برای چی میخوای این کارو بکنی؟
لپ تاپ رادیو نیست که آداپتور وصل کنی به سوکت باتریش! یک باتری لپ تاپ را ببین چند تا پین داره
فقط مسئله مثبت و منفی نیست کنترلری هم وجود داره
حتی به ورودی dc هم نباید شارژر غیر استاندارد وصل بشه
به خروجی که روی شارژر نوشته دقت کن مثلا 19V , 4.74A , 90W

ahwaz88
27-12-2011, 15:28
لپ تاپ رادیو نیست که آداپتور وصل کنی به سوکت باتریش! یک باتری لپ تاپ را ببین چند تا پین داره

عزیز مثل اینکه من بد نوشتم
وقتی سوکت یا جک dc یه لپ تاپ خرابه یا شما مین برد رو کامل جدا کردید یه برای تست بهتر مسیر شارژ گاهی نیاز هست با منبع تغذیه لپ تاپ رو به کار بندازید منظور من شرح یا دیاگرام این روشه

F R E E M A N
27-12-2011, 15:56
عزیز مثل اینکه من بد نوشتم
وقتی سوکت یا جک dc یه لپ تاپ خرابه یا شما مین برد رو کامل جدا کردید یه برای تست بهتر مسیر شارژ گاهی نیاز هست با منبع تغذیه لپ تاپ رو به کار بندازید منظور من شرح یا دیاگرام این روشه
اگر این سوال در مورد همان لپ تاپ بود که گفتی باتری را نمیشناسه، باید اول باتری تست بشه بعد احتمال خرابی سیستم پاور لپ تاپ
برای عیب یابی یا باید شماتیک داشته باشی یا تجربه قبلی

حامد دم
28-12-2011, 23:23

ضمن تایید حرف استاد
تاکید میشه به هیچ وجه این کارو نکنید بعضی از شارژر ها فید بک دارن که شما از اون بی اطلاعی دوست عزیز و با این روش به مدار پاور آسیب جدی مزنید

روشن کردن لپ تاپ بدون باطری و شارژ فقط با منبع تغذیه

سلام دوستان.چطور میشه باطری و شارژر و فقط با منبع تغذیه یه لپ تاپ رو روشن کرد و پین مثبت و منفی باطری رو تشخیص داد؟

پ ن : به نظرم با توجه به پست های شما قبل از تعمیرات یه دوره ببینید (قصد دخالت نداشتم یه توصیه دوستانه بود) موفق وپیروز باشید