PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ►►► تاپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد آزمایشهای تشخیص طبی◄◄◄

صفحه ها : 1 [2]

siahkamar
21-10-2015, 08:57
همیشه نه.....بستگی.به شرایط بیمار و نتیجه آزمایش CBC داره،اگه شک تشخیصی وجود داشته باشه یا پاسخ به درمان حاصل نشده باشه،آزمایش تکمیلی درخواست میشه

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
سلام و خسته نباشید
من ازمایش کم خونی دادم و نتیجه اش رو براتون گذاشتم
بی زحمت یک بررسی کنید ببینید مشکل کم خونی دارم یا نه؟و ایا این ازمایش من چربی و قند خون رو هم مشخص کرده؟
سنمم 23 سال هست
سپاس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- - - Updated - - -

همیشه نه.....بستگی.به شرایط بیمار و نتیجه آزمایش CBC داره،اگه شک تشخیصی وجود داشته باشه یا پاسخ به درمان حاصل نشده باشه،آزمایش تکمیلی درخواست میشه

سلام و خسته نباشید
من ازمایش کم خونی دادم و نتیجه اش رو براتون گذاشتم
بی زحمت یک بررسی کنید ببینید مشکل کم خونی دارم یا نه؟و ایا این ازمایش من چربی و قند خون رو هم مشخص کرده؟
سپاس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

M.R.S.
21-10-2015, 09:13
چربی و قند خون رو مشخص کرده،که البته خیلی بالا هست ....... بنظرم مدت زمان ناشتا رو رعایت نکرده بودین...تا زمان آزمایش چند ساعت ناشتا بودین؟

کم خونی نشون داده شده.....با توجه به جنسیت میشه تفسیرش کرد
آقا هستید یا خانم؟

siahkamar
21-10-2015, 10:34
چربی و قند خون رو مشخص کرده،که البته خیلی بالا هست ....... بنظرم مدت زمان ناشتا رو رعایت نکرده بودین...تا زمان آزمایش چند ساعت ناشتا بودین؟

کم خونی نشون داده شده.....با توجه به جنسیت میشه تفسیرش کرد
آقا هستید یا خانم؟
ممنون
از شب قبلش تا صبح زود که ازمایش دادم چیزی نخوردم.حدود 9 یا 10 ساعت
اقا هستم
برای درمان چربی و قند خون علاوه بر رعایت رژیم غذایی پیاده روی هم مهمه؟
برای کم خونی هم باید دارو مصرف کنم؟
سپاس

M.R.S.
21-10-2015, 10:55
ممنون
از شب قبلش تا صبح زود که ازمایش دادم چیزی نخوردم.حدود 9 یا 10 ساعت
اقا هستم
برای درمان چربی و قند خون علاوه بر رعایت رژیم غذایی پیاده روی هم مهمه؟
برای کم خونی هم باید دارو مصرف کنم؟
سپاس
مساله اصلی قند خون شما هست که خیلی بالاست....در حد دیابت هست....البته اگه علائم مربوز به دیابت رو ندارید(مثل پر نوشی،پر ادراری)،یک آزمایش برای تشخیص کافی نیست و حتما باید آزمایش قند خون تکرار بشه

برای کم خونی هم بررسی نیاز هست،اول باید مشخص بشه این کم خونی از چه نوع هست؟یعنی برای بررسی فقر آهن اندازه گیری فریتین نیاز هست
در درجه بعدی آلفا تالاسمی که با الکتروفورز مشخص میشه
با توجه به اینکه فقر آهن مهم تر هست و ابتلای به تالاسمی آلفا اصلا مشکل زا نیست و تشخیص یا عدم تشخیصش تفاوتی ایجاد نمیکنه و هزینه الکتروفورز بالا هست،پیشنهاد میشه بررسی آهن رو ابتدا انجام بدین

پس بنظر من یک بار آزمایش دیگه برای قند ناشتا و بررسی از نظر کم خونی فقر آهن(آهن سرم،فریتین،TIBC) نیاز هست

M-N-2007
09-02-2016, 08:47
جواب این آزمایش رو میشه تفسیر کنید، با توجه به کاهش گرانولیستها و پلاکت جای نگرانی وجود داره؟

WBC--7.9
LYM--4.3
MON--0.2
LYM%--54
MON%--2.6
GRA%--43.4
RBC--4.57
HBG--13.7
HCT--40
PLT--122
MPV--9.4
PCT--0.115
PDW--17.1

بعذ زیر برگه آزمایش نوشته : لنفوسیتوز . گرانولوپنی . ترمبوپنی

m0ota
16-03-2016, 18:17
سلام ... می خاستم بدونم برای تعیین میزان مس در خون چه آزمایشی باید انجام داد ؟

آزمایش مس مربوط به خون هست یا ادرار ؟

hajoo
20-03-2016, 23:03
سلام ... می خاستم بدونم برای تعیین میزان مس در خون چه آزمایشی باید انجام داد ؟

آزمایش مس مربوط به خون هست یا ادرار ؟

براي تشخيص ويلسون مهمترين آزمايش مس ادراري ٢٤ ساعته و سرولوپلاسمين سرم هست.
در كنار اين ها آزمايشات كبد و مس خون و ... هم درخواست ميشه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hajoo
20-03-2016, 23:07
جواب این آزمایش رو میشه تفسیر کنید، با توجه به کاهش گرانولیستها و پلاکت جای نگرانی وجود داره؟

WBC--7.9
LYM--4.3
MON--0.2
LYM%--54
MON%--2.6
GRA%--43.4
RBC--4.57
HBG--13.7
HCT--40
PLT--122
MPV--9.4
PCT--0.115
PDW--17.1

بعذ زیر برگه آزمایش نوشته : لنفوسیتوز . گرانولوپنی . ترمبوپنی

سن آزمايش دهنده چقدره ؟
علت درخواست آزمايش چي بوده ؟ براي چك آپ يا بيماري خاص داشتن.
نگراني خاصي نداره. فقط يك بار ديگه آزمايش رو تكرار كنيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

mohammadg846
18-04-2016, 23:13
درخواست راهنمایی در مورد سی تی شکمی

خانم دوستم که مورد مشکوک در روده شون مشاهده شده بود که حدود 20 جلسه شیمی درمانی انجام دادن و اون مورد رفع شد حالا قرار بود یه پت اسکن مجدد برن که اطمینان کامل داشته باشن ولی اینوسط و بعد دو ماه از اتمام شیمی درمانی متوجه درد و توده شکمی میشن که نتایج اسکن شکم رو گذاشتم
حالا یه دکتر میگه باید اول شیمی درمانی بشه بعد تومور رو خارج کرد
و نظر دکتر دیگه اینه که بعد شیمی درمانی بافتها ضعیف میشن و بخیه ها رو نگه نمیدارن!!!!!!!!!!!
اگر ممکن بود یه راهنمایی کلی در اینمورد بفرمایید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Alireza SM
18-04-2016, 23:31

خانم دوستم که مورد مشکوک در روده شون مشاهده شده بود که حدود 20 جلسه شیمی درمانی انجام دادن و اون مورد رفع شد حالا قرار بود یه پت اسکن مجدد برن که اطمینان کامل داشته باشن ولی اینوسط و بعد دو ماه از اتمام شیمی درمانی متوجه درد و توده شکمی میشن که نتایج اسکن شکم رو گذاشتم
و نظر دکتر دیگه اینه که بعد شیمی درمانی بافتها ضعیف میشن و بخیه ها رو نگه نمیدارن!!!!!!!!!!!

دوست عزیز این مساله از حیطه تخصص پزشکی هم بالاتره فقط فوق تخصص انکولوژی میتونه در موردش اظهار نظر کنه.
به نظر من بهتره این آزمایش+همه مدارک پاراکلینیکی دیگه رو ببرین به انکولوژیست های مختلف نشون بدین و نظرشون رو بپرسین.سعی کنین در تهران این کارو بکنین.

محمد7966
18-04-2016, 23:35

سلام

دوست بزرگوار

من به شما پیشنهاد میدم اصلا اینجا نمونید،مسئله ای به این مهمی رو نمیشه تو این انجمن مطرح کرد،وقتی 2 تا پزشک متخصص حرفاشون با هم فرق میکنه،یعنی شما باید برید از کسی بپرسید که از هر دوی این دو دکتر متخصص تر و مجرب تر باشه

من پیشنهاد میدم برید پیش یه متخصص دیگری که مجرب تر باشه و حرفای این دو دکتر رو هم بهش بگید

mohammadg846
20-04-2016, 10:29
دوست عزیز این مساله از حیطه تخصص پزشکی هم بالاتره فقط فوق تخصص انکولوژی میتونه در موردش اظهار نظر کنه.
به نظر من بهتره این آزمایش+همه مدارک پاراکلینیکی دیگه رو ببرین به انکولوژیست های مختلف نشون بدین و نظرشون رو بپرسین.سعی کنین در تهران این کارو بکنین.

سلام

دوست بزرگوار

من به شما پیشنهاد میدم اصلا اینجا نمونید،مسئله ای به این مهمی رو نمیشه تو این انجمن مطرح کرد،وقتی 2 تا پزشک متخصص حرفاشون با هم فرق میکنه،یعنی شما باید برید از کسی بپرسید که از هر دوی این دو دکتر متخصص تر و مجرب تر باشه

من پیشنهاد میدم برید پیش یه متخصص دیگری که مجرب تر باشه و حرفای این دو دکتر رو هم بهش بگید

سلام مجدد و تشکر فراوان بابت توجه و پاسخ دادن به درخواست راهنمایی

بالاخره بعد از ویزیت و مراجعه به چند پزشک مجرب قرار بر اینشد ظرف یکی دو روز تومور خارج بشه و ضمن ارسال به پاتولوژی شیمی درمانی شروع بشه

The Big Bang Th
27-04-2016, 10:46
با سلام ، دوستان عزیز ممنون میشم نظرتون را درباره این بایوبسی روده بفرمایید ؛ IBD است علایم و یا IBS ؟ پیشنهاد خاصی هم دارید خوشحال میشوم در اختیار من قرار دهید.

HOJ-JAT
11-06-2016, 20:19
سلام ب دلیل جوش های زیاد پوست رفتم دکتر و ازمایش نوشت همه چی نرمال هست جز
total cholesterol 126
total bilirubin 1.8
sgpt 53
ایا مشکل حادی هست؟

brad pitt
09-07-2016, 23:02
سلام
در مورد نتیجه آزمایش زیر لطفا اهنمایی کنید :
ممنون

][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[]

ممنونم

emad91
03-09-2016, 00:48
سلام
در مورد نتیجه آزمایش زیر لطفا اهنمایی کنید :
ممنون

][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[]

ممنونم

مشکل خاصی ندارید بجز بررسی دقیقتر کبد برای چی آزمایش داده بودید؟
اون اولی که دایره کشیدید یعنی گروه خونی تون A+ هست
Sgpt هم یک آنزیم کبدی هست که کمی بالاست نترسی حالا ولی بررسی کنید کلا بد نیست از نظر کبد چرب و هپاتیت و...

arash.27
08-09-2016, 16:28
:n14::n14::n14:

سلام لطفا یکی کمک کنه این عکس جواب آزمایشم هست. در قسمت سمت راست زیر دنده و بالای شکم احساس درد مداوم و خفیف دارم. سی تی اسکن و سونوگرافی هم رفتم. اندازه ابعاد کبد و طحال و کیسه صفرا نرمال هست. ولی یک توده همانژیوم به ابعاد 6*6 میلی متر در کبدم دارم. 27 سالمه. قدم 184 و وزنم 72 صورتم و یکمم بدنم لاغز شده. لطفا کمک کنید پول ندارم برم پیش دکتر. تو رو خدا.بگید چه قرص یا دارویی بخورم درد سمت راست بالای شکمم خوب بشه و هم صورتم تپلتر بشه
نمی ذاره عکس بزارم این آزمایش منه دستی می نویسم
f.b.s 81
cholestrol 193
BILIRUBIN TOTAL 1.5

bilirubin direct 0.3
bilirubin indirect 1.2
ldh 296

a.s.t 27
a.l.t 25
alkaline 134
.......
HBsAG NEGATIVE
HBsAB 9.3
HCV AB NEGATIVE
HBE AB POSITIVE
HBE AG NEGATIVE
HBC.AB(IgG 0.007 POS
:n28:

Hossein_128
05-10-2016, 21:06
من دو سه هفته س که حالت منگی و خوابالودگی دارم. چشام یجوری اشک آلود و خواب آلوده. انگار چشمام تمرکز ندارن. وقتی صحنه های سریع و تند رو میبینم اذیت میشم. اون اوایل گیجی سرم داشتم.
کف سرم هم یه حالت یخ زدگی احساس میکنم. وقتی خوابم میگیره بیشتر احساس یخ زدگی کف سرم دارم.

چشم پزشکی رفتم چشام ضعیف نبود. از عصب چشم هم عکس گرفتم مشکلی نداشت.

دوتا دکتر داخلی هم رفتم گفتن گوش و حلقم هم عفونت نداره.

یه آزمایش کامل برام نوشتن. این آزمایش کاملا نرماله؟؟؟ دکتر که گفت مشکلی نیست :

+

+

+

صفحه دوم آزمایش که یه لیستی از اعداد و ارقام هستش رو نفهمیدم مربوط به چیه؟؟؟؟

ممنون دوستان

Ar@m
06-10-2016, 23:24
من دو سه هفته س که حالت منگی و خوابالودگی دارم. چشام یجوری اشک آلود و خواب آلوده. انگار چشمام تمرکز ندارن. وقتی صحنه های سریع و تند رو میبینم اذیت میشم. اون اوایل گیجی سرم داشتم.
کف سرم هم یه حالت یخ زدگی احساس میکنم. وقتی خوابم میگیره بیشتر احساس یخ زدگی کف سرم دارم.

چشم پزشکی رفتم چشام ضعیف نبود. از عصب چشم هم عکس گرفتم مشکلی نداشت.

دوتا دکتر داخلی هم رفتم گفتن گوش و حلقم هم عفونت نداره.

یه آزمایش کامل برام نوشتن. این آزمایش کاملا نرماله؟؟؟ دکتر که گفت مشکلی نیست :

+

+

+

صفحه دوم آزمایش که یه لیستی از اعداد و ارقام هستش رو نفهمیدم مربوط به چیه؟؟؟؟

ممنون دوستان

احتیاج به بررسی بیشتر وجود داره. پیشنهاد میکنم تست Anti TPO رو با مشورت پزشک انجام بدین

Hossein_128
07-10-2016, 01:05
احتیاج به بررسی بیشتر وجود داره. پیشنهاد میکنم تست Anti TPO رو با مشورت پزشک انجام بدین
مربوط به تیروئید میشه؟؟
الان این آزمایشم مشکوک به کم کاریه؟

نیازی به متخصص غدد هست؟

راستی همین دکتر عمومی برام اسکن هسته ای و آزمایش مجدد تیروئید ( T4 , T3 , TSH ) نوشته

واقعا به اسکن نیازی هست؟؟؟

از بیرون گلو و گردن چیزی تشخیص نداد یعنی چیزی مشخص نیست

Ar@m
07-10-2016, 13:57
مربوط به تیروئید میشه؟؟
الان این آزمایشم مشکوک به کم کاریه؟

نیازی به متخصص غدد هست؟

راستی همین دکتر عمومی برام اسکن هسته ای و آزمایش مجدد تیروئید ( T4 , T3 , TSH ) نوشته

واقعا به اسکن نیازی هست؟؟؟

از بیرون گلو و گردن چیزی تشخیص نداد یعنی چیزی مشخص نیست
احتمال این هست که مشکل از تیرویید باشه ولی باید این رو بدونین که آرمابش یه ابزار کمکیه, اصلش اینه که ببینیم شما چه علامت ها و مشکلاتی داری و بعد در کنار آزمایش به یک نتیجه برسیم.
میتونین به متخصص غدد مراجعه کنین ولی بهتون توصیه میکنم بجای مدام مراجعه کردن به پزشک های مختلف به یه پزشک مراجعه داشته باشین و خودتون رو سردرگم نکنین
درضمن دکتری که شما رو از نزدیک دیده و معاینه کرده و شما مشکلاتت رو براش شرح دادی براتون اسکن نوشته و بعد شما از یک نفر در اینترنت که نه شما رو معاینه کرده و نه شرح حال درست و حسابی از شما گرفته و فقط آزمایشات شما رو دیده در تایید یا رد اسکن مشاوره میگیرین؟!

Hossein_128
18-10-2016, 20:31
احتمال این هست که مشکل از تیرویید باشه ولی باید این رو بدونین که آرمابش یه ابزار کمکیه, اصلش اینه که ببینیم شما چه علامت ها و مشکلاتی داری و بعد در کنار آزمایش به یک نتیجه برسیم.
میتونین به متخصص غدد مراجعه کنین ولی بهتون توصیه میکنم بجای مدام مراجعه کردن به پزشک های مختلف به یه پزشک مراجعه داشته باشین و خودتون رو سردرگم نکنین
درضمن دکتری که شما رو از نزدیک دیده و معاینه کرده و شما مشکلاتت رو براش شرح دادی براتون اسکن نوشته و بعد شما از یک نفر در اینترنت که نه شما رو معاینه کرده و نه شرح حال درست و حسابی از شما گرفته و فقط آزمایشات شما رو دیده در تایید یا رد اسکن مشاوره میگیرین؟!

اینم جواب آزمایش Anti TPO :

این آزمایش قبلی در تاریخ 4 مهر :

+

اینم آزمایش جدید Anti TPO در تاریخ 18 مهر :

بنظر که نرمال میاد؟؟؟؟

این مقدار T3 که پایینه مشکلی نداره؟؟؟

Ar@m
20-10-2016, 10:17
اینم جواب آزمایش Anti TPO :

این آزمایش قبلی در تاریخ 4 مهر :

+

اینم آزمایش جدید Anti TPO در تاریخ 18 مهر :

بنظر که نرمال میاد؟؟؟؟

این مقدار T3 که پایینه مشکلی نداره؟؟؟

Anti TPO طبیعیه و اون مقدار پایین T3 مسئله ای نیست لطفا برای پیگیری بیشتر و بهتر همراه آزمایشات به پزشک خودتون مراحعه کنین

redman2
24-10-2016, 22:11
با سلام
من 34 سالمه و دیروز آزمایش تستسترون دادم و میزان اون 4.32 بود و محدوده نرمالش هم بین 2 الی 10 هست به نظرتون تو سن 34 سالگی میزان تستسترون من خوبه ؟ در آینده ایجاد مشکل نمیکنه؟
ساعت آزمایش هم 7 شب بود

Hossein_128
26-10-2016, 21:29
Anti TPO طبیعیه و اون مقدار پایین T3 مسئله ای نیست لطفا برای پیگیری بیشتر و بهتر همراه آزمایشات به پزشک خودتون مراحعه کنین

رفتم پیش متخصص مغز و اعصاب. هردوتا آزمایش رو که دید گفت تیروئیدت کم کاره!
برام لووکسین نوشته روزی نصف قرص

پس چرا تو آزمایشات نرمال بنظر میرسه؟؟؟؟

آزمایش اولی :

+

آزمایش دوم :

برای مشکل یخ زدن کف سرم، خستگی و منگی، صدای ضربان داخل گوشم، برا اینا هم ( ام آر آی ) برام نوشت + کپسول مولتی ویتامین.

الآن دقیقا از کجا فهمیده که تیروئیدم کم کاره؟؟؟؟؟

Ar@m
26-10-2016, 23:32
رفتم پیش متخصص مغز و اعصاب. هردوتا آزمایش رو که دید گفت تیروئیدت کم کاره!
برام لووکسین نوشته روزی نصف قرص

پس چرا تو آزمایشات نرمال بنظر میرسه؟؟؟؟

آزمایش اولی :

+

آزمایش دوم :

برای مشکل یخ زدن کف سرم، خستگی و منگی، صدای ضربان داخل گوشم، برا اینا هم ( ام آر آی ) برام نوشت + کپسول مولتی ویتامین.

الآن دقیقا از کجا فهمیده که تیروئیدم کم کاره؟؟؟؟؟

همون اول هم بهتون گفتم احتمال این هست که مشکل از تیرویید باشه ولی آرمابش فقط یه ابزار کمکیه, اصلش اینه که پزشک آزمایشات رو در کنار علامت ها و مشکلاتی دارین و معاینه ای که انجام میده بسنجه و نتیجه بگیره.
مهمترین نکته: شما علایمی شبیه به کم کاری تیرویید دارین. نکته بعدی: زمانی که کم کاری تیرویید اتفاق میفته TSH شروع به بالا رفتن میکنه. آزمایش اول شما چنین شکی رو ایجاد میکنه هرچند هنوز از حد نرمال خارج نشده اما این نکته ایه که نباید ازش گذشت.
نکته سوم: MRI برای بررسی هیپوفیز شماست که دقیقا طبق الگوریتم بررسی, برای شما درخواست شده.
درضمن بیماران بسیاری هستن که با وجود تست های نرمال آزمایشگاهی علایم کم کاری تیرویید دارن و زیر نظر پزشک داروی کم کاری براشون تجویز میشه.
مسلما پزشک درس خونده تا این نکات ریز رو متوجه بشه و شما نمیتونین با سوال "از کجا فهمیده؟" به همون جواب برسین.
سعی کنین در قدم اول به پزشک خودتون اعتماد کنین و اگه نتیجه ای از اعتماد ندیدین بعد بنای بی اعتمادی بگذارین.

Hossein_128
27-10-2016, 00:51
همون اول هم بهتون گفتم احتمال این هست که مشکل از تیرویید باشه ولی آرمابش فقط یه ابزار کمکیه, اصلش اینه که پزشک آزمایشات رو در کنار علامت ها و مشکلاتی دارین و معاینه ای که انجام میده بسنجه و نتیجه بگیره.
مهمترین نکته: شما علایمی شبیه به کم کاری تیرویید دارین. نکته بعدی: زمانی که کم کاری تیرویید اتفاق میفته TSH شروع به بالا رفتن میکنه. آزمایش اول شما چنین شکی رو ایجاد میکنه هرچند هنوز از حد نرمال خارج نشده اما این نکته ایه که نباید ازش گذشت.
نکته سوم: MRI برای بررسی هیپوفیز شماست که دقیقا طبق الگوریتم بررسی, برای شما درخواست شده.
درضمن بیماران بسیاری هستن که با وجود تست های نرمال آزمایشگاهی علایم کم کاری تیرویید دارن و زیر نظر پزشک داروی کم کاری براشون تجویز میشه.
مسلما پزشک درس خونده تا این نکات ریز رو متوجه بشه و شما نمیتونین با سوال "از کجا فهمیده؟" به همون جواب برسین.
سعی کنین در قدم اول به پزشک خودتون اعتماد کنین و اگه نتیجه ای از اعتماد ندیدین بعد بنای بی اعتمادی بگذارین.
آخه تا آزمایشا رو دید سریع گفت کم کاری تیروئید داری. در صورتی که دو تا دکتر عمومی قبلی گفتن جوابا نرماله. نمیدونم والا...

به هرحال ممنون

Ar@m
27-10-2016, 09:13
آخه تا آزمایشا رو دید سریع گفت کم کاری تیروئید داری. در صورتی که دو تا دکتر عمومی قبلی گفتن جوابا نرماله. نمیدونم والا...

به هرحال ممنون
خواهش میکنم.
یه راه ساده برای رفع این ابهامات وجود داره: درمان رو شروع کنین و ببینین چقدر نتیجه ازش میگیرین. مطمئنا اولین کسی که متوجه میشه درمان رضایت بخش بوده یا نه خود شمایین.

jamal9
29-10-2016, 15:18
سلام دوستان خسته نباشید
نمیدونم تاپیک رو درست اومدم یا نه!
من بخاطر تصادف و پارگی زانوی پای راستم مجبور شدم که از پام mri بگیرم و سه تا مشکل هست توی برگه ی نتیجه ازمایش ،البته موارد بیشتری بود چون بقیه عادی تشخیص داده شده بود نیازی نمیبینم که مطرحشون کنم !
1-پارگی رتیناکولوم جانبی زانو
2-پلورال مشترک خفیف زانو
3-کبودی خفیف استخوان ران جانبی (مغز استخوان سالم و عادی)
حالا بیشتر سوالم اون دوتا بالایی هستش ،این دوتا بالایی نیازی به جراحی و عمل داره یا اینکه خودش با استراحت ترمیم و خوب میشه؟

Hossein_128
09-11-2016, 19:46
خواهش میکنم.
یه راه ساده برای رفع این ابهامات وجود داره: درمان رو شروع کنین و ببینین چقدر نتیجه ازش میگیرین. مطمئنا اولین کسی که متوجه میشه درمان رضایت بخش بوده یا نه خود شمایین.

سلام

امروز عکس MRI مغزم رو گرفتم. بی زحمت اگه میشه یه نگاهی هم به این جوابش بندازید. خیلی ممنون :

راستی ببخشید معمولاً چقدر طول میکشه تا تاثیر قرص لووکسین رو حس کنم؟؟

الان 14 روز میشه که روزی نصف قرص میخورم ولی چندان تاثیری حس نکردم

Ar@m
10-11-2016, 11:11
سلام

امروز عکس MRI مغزم رو گرفتم. بی زحمت اگه میشه یه نگاهی هم به این جوابش بندازید. خیلی ممنون :

جواب کاملا نرماله و مشکلی نداره

راستی ببخشید معمولاً چقدر طول میکشه تا تاثیر قرص لووکسین رو حس کنم؟؟

الان 14 روز میشه که روزی نصف قرص میخورم ولی چندان تاثیری حس نکردم
حداقل 4 تا 6 هفته باید دارو رو مصرف کنین تا تاثیرش رو احساس کنین

m Lu
22-11-2016, 15:55
سلام دوستان
میشه لطفا این نتیجه رو برای من تفسیر کنید. بیمار یک مرد 73 ساله است. بیماریشونم مولتیپل لومیا است.

منظور از سلول های دژنره و هسته های برهنه چیه ؟ درصد لنفوسیت و پلاسماسل خوبه یا بده؟ سلولاریتی کاهش یافته یعنی چی؟
همچنین در ازمایش چند سال پیش شون گفته بود تعدادی مگاکاریوسیت دیده شد. این هم بفرمایید چی هست؟ در کل کدم یک از اینم وارد تو ازمایش خطرناک نشون داده شده؟

بیوپسی مغز استخوان: مقاطع کوچک و باریک از تیغه های استخوانی دیده شد که در بین آنها بافت مغز استخوان مشهود است که نسبت به سن سلولاریتی به نظر کمی کاهش یافته و حدود سی درصد است و هرسه رده سلولهای هماتوپویتیک قابل رویت می باشد. در این نمونه جمعیت سلولی غیرطبیعی ، فیبروز وگرانولوم دیده نشد.

اسپیریشن مغز استخوان: سلولاریتی نسبت به سن کاهش یافته ودر حدود سی درصد است. هر سه ردیف سلولهای هماتوپویتیک قابل رویت بوده و به نظر نسبت میلوئید به اریتروئید طبیعی و حدود 3 به 1 است. لنفوسیت ها کمتر از 18 درصد و پلاسماسلهای با ظاهر رسیده کمتر از 2 درصد سلولهای هسته دار را تشکیل می دهند. در زمینه اسمیرها تعداد فراوان سلولهای دژنره و هسته های برهنه نیز مشاهده می گردد. افزایش بلاست دیده نشد.

با تشکر از دوستان

Rezaee.1369
01-05-2017, 11:10
با سلام و احترام ..خانمی 26 ساله هستم ازمایش های هرمونی دادم که جواب اون به شرح زیر هست: tsh:6.17و fsh:3.35و Lh:9.39و prolactin:28و testosterone:0.59وقتی دکتر رفتم گفت که کم کاری تیروعید هست و باید تکرار بشه این بار 7 بود ..ممیخواستم نظرشما رو از نتیجه ازمایش بدونم..ممنون

hajoo
24-05-2017, 01:05
با سلام و احترام ..خانمی 26 ساله هستم ازمایش های هرمونی دادم که جواب اون به شرح زیر هست: tsh:6.17و fsh:3.35و Lh:9.39و prolactin:28و testosterone:0.59وقتی دکتر رفتم گفت که کم کاری تیروعید هست و باید تکرار بشه این بار 7 بود ..ممیخواستم نظرشما رو از نتیجه ازمایش بدونم..ممنون

براي تصميم گيري درماني بايد ساير آزمايشات مربوط به تيروييد شامل ft3-4 و antitpo رو داشته باشيد.
ضمنا علت انجام آزمايش و علايم باليني هم در درمان نقش دارن

poorya_2
27-05-2017, 17:19
درود

دوستان این جواب آزمایش سونوگرافی کلیه ها هست ، اگه میشه ساده تر تفسیرش کنید و میخواستم بدونم چقدر جای نگرانی داره ؟

hajoo
28-05-2017, 15:34
لطفا عكس باكيفيت تري بفرستين و شرح حال مختصري هم بگين

M.R.S.
30-05-2017, 07:39
درود

دوستان این جواب آزمایش سونوگرافی کلیه ها هست ، اگه میشه ساده تر تفسیرش کنید و میخواستم بدونم چقدر جای نگرانی داره ؟

به زبان ساده یک کلیه کوچک شده و احتمالا عملکردش رو از دست داده با خیلی کم شده
میشه با یک کلیهبدون مشکل زندگی کرد اما هم مشکلشون باید علت یابی بشه و هم باید تحت نظر باشن
بنابراین مراجعه به متخصص داخلی/فوق تخصص نفرولوژی توصیه میشه

amirhos72
19-06-2017, 13:07
سلام روز بخیر
این آزمایش خونمه ظاهرا همه چیز نرماله منتها یه چیز نگرانم کرده بالا بودن Rbc:6.71 و پایین بودن MCV و MCH
و از طرفی به نظرم میزان نتروفیل ها و لنفوزیت ها آنرماله
میشه لطفا نظرتون رو بگید؟

tvnews
29-01-2018, 22:39
سلام
لطفاً نتیجه‌ آزمایش hcv که به روش pcr انجام شده تفسیر نمائید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۸۰۱۲۹_۲۲۰۵۵۰.jpg

buttheme
01-03-2018, 22:09
غدد درون ریز

غده ها ارگان هایی بسیار پیچیده و در عین حال کارآمد هستند که هورمون های را در بدن ترشح می کنند و بسته به اینکه ترشحات این غدد به محیط خون واریز شود یا به دستگاه گوارش و یا به بیرون از بدن هدایت گردد این غدد را می توان درون ریز یا برون ریز نامید.

غدد با اینکه به تنهایی اقدام به ترشح هورمون می کنند ولی فعالیت آنها تحت تاثیر محرک هایی که گاه ممکن است این محرک ها خارجی باشد هدایت و کنترل می شود.
هورمون های تولید شده در غدد درون ریز پس از ورود به خون به سمت سلول های هدف انتقال یافته و در این سلول ها منشاء اثر می شوند.
انواع هورمون
به طور کلی از نظر ساختاری دو نوع هورمون مشخص در بدن وجود دارد هورمون های پروتئینی و هورمون های چربی.
هورمون های پروتئینی که از نمونه های سنتتیک آن می توان به انسولین و به هورمون رشد و به تمامی هورمون هایی که موظف به نگهداری آنها در یخچال هستید اشاره کرد ساختاری ناپایدار دارند و بارزترین نمونه هورمون های چربی هم همین استروئیدهایی است که شیوع مصرف نمونه های دارویی آن امروزه در پرورش اندام به مرز نگران کننده ای رسیده است.
غدد متعددی در بدن وجود داشته و فعالیت می کنند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد. بدیهی است که پرداختن به تمامی غدد درون ریز مجالی در حد و اندازه یک کتاب چند جلدی را طلب می کند ولی تا جایی که مجال یک مقاله به ما اجازه می دهد به معم ترین این غدد خواهیم پرداخت.
غده هیپوفیز
این غده یکی از فعال ترین غدد موجود در بدن آدمی است که مجموعه هورمون های بسیار مهمی را ترشح می کند که شاید مهم ترین و در عین حال قدرتمند ترین این هورمون ها همان هورمون رشد انسانی بوده است.
فرمانده غدد
به دلیل اینکه این غده با ترشحاتی که دارد فعالیت دیگر غدد بدن را نیز کنترل و هدایت می کند در برخی منابع این غده را غده فرمانده و یا فرمانده غده ها نیز نامیده اند و این در حالی است که دست همواره بر بالای دست بسیار بوده است و فعالیت خود این غده توسط غده ای دیگر موسوم به هیپوتالاموس کنترل می شود.
هورمون های غده هیپوفیز
همانگونه که ذکر شد غده هیپوفیز مجموعه ای از هورمون ها را ترشح می کند که به اختصار به این هورمون ها اشاره می کنیم:
هورمون رشد
هورمون رشد انسانی پروتئین ساده ای که موجب افزایش شدید سنتز پروتئین در بدن شده و بدین ترتیب رشد را در بدن رقم می زند.
این هورمون به دلیل اینکه ماهیتی پروتئینی دارد نمونه های دارویی آن نیز حتما باید در یخچال و در دمای کنترل شده نگهداری شود وگرنه به راحتی تجزیه می شود.
مصرف این هورمون ها و دسته هورمون های پروتئینی هم به دلیل اینکه ساختمانی پروتئینی داشته و در دستگاه گوارش به راحتی تجزیه شده و از بین می روند تنها و تنها از طریق تزریق انجام می گیرد و معمولا نمونه های خوراکی - دارویی این هورمون ها تولید نمی شود.
این مقاله متعلق به بانک مقالات پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی به آدرس پاوربیلدینگ دات آی آر powerbuilding.ir می باشد. تمامی این مقالات با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران، پیشتر در قالب کتاب چاپ و منتشر گردیده است و بدیهی است هر گونه کپی برداری و استفاده کلی و جزئی از این مقالات در کتاب ها، سایت ها، وبلاگ ها، نشریات و غیره بدون اجازه کتبی از مدیر سایت حتی با ذکر منبع نیز ممنوع بوده و افراد خاطی قویاً تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
ترشح کافی این هورمون موجب رشد قدی انسان شده و برخی خصوصیات دیگر را نیز رقم می زند و ترشح ناکافی آن نیز به تاخیر و یا اختلال در بلوغ و کوتاهی شدید قد و دیگر علایم بالینی منجر می شود.
افزایش ترشح بی رویه و یا تزریق افراطی نمونه های دارویی آن پس از بسته شدن صفحات رشد در استخوان ها نیز به عارضه غول آسایی و پهن شدن استخوان های بدن منجر می گردد.
پرولاکتین
این هورمون نیز از هیپوفیز ترشح شده و مورد مصرف چندانی در مردان نداشته و در بدن زنانی که در دوران شیردهی قرار دارند به تولید و ترشح مایع حیاتی شیر منجر می شود.
ACTH
این هورمون نیز از غده هیپوفیز ترشح شده و فعالیت غده فوق کلیوی که در طی یک مقاله جدا به این هورمون پرداختیم را کنترل و هدایت می کند.
TSH
این هورمون نیز که از غده هیپوفیز ترشح می شود نوعی هورمون از جنس گلیکوپروتئین است که فعالیت غده تیروئید را تحت کنترل دارد.
FSH
این هورمون نیز نوعی هورمون از جنس گلیکوپروتئین است که از غده هیپوفیز ترشح شده و رشد فولیکول های اولیه در جنس ماده و اسپرماتوژنز در جنس نر را رقم می زند.
ترشح این هورمون مخصوصا برای افرادی که از دوره های سنگین دارویی بیرون آمده و با افت شدید میزان ترشح تستوسترون در بدن مواجه شده و با کم شدن تعداد اسپرم و با خطر عقیمی دست به گریبان هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
LH
این هورمون نیز نوعی هورمون گلیکوپروتئین است که بر روی سلول های بینابینی غده های ****** و **** ها در جنس نر اثر کرده و باعث تولید تستوسترون می شود.
این هورمون همچنین در جنس ماده نیز به تولید استروژن و تخمک گذاری و تشکیل جسم زرد پس از تخهمک گذاری می انجامد.
این هورمون نیز برای افرادی که با دوره های سنگین استروئیدی بدن را با افت شدید میزان ترشح طبیعی تستوسترون درگیر می کنند حیاتی بوده از یک سو با حفظ مردانگی و از سوی دیگر با حفظ حجم حاصل شده در دوره ارتباط تنگاتنگ دارد.
به همین دلیل نیز ورزشکاران استروئید زده معمولا در انتهای دوره های استروئیدی سنگین از فرم هایی دارویی این هورمون نیز استفادده می کنند یا دست کم اگر معقول بوده و سر رشته کافی در زمینه استروئیدها و هورمون ها داشته باشند باید استفاه بکنند.
تیروئید
این غده نیز در قسمت گردن قرار داشته و زمانی که حجم آن بنا به دلایلی که بیماری محسوب می شود از حد طبیعی بزرگ تر می شود به خوبی نمایان است ولی در حالت عادی دیده نمی شود.
تیروکسین و تری یدو تیرونین
سلول های پوششی فولیکول های موجود در بافت این غده دو نمونه هورمون اساسی و بسیار مهم را ترشح می کند: تیروکسین و تری یدو تیرونین.
متابولسم
هورمون های تیروئیدی با متابولسم بدن ارتباط مستقیم دارد به این معنی که ترشح این هورمون ها موجب تشدید متابولسیم شده و دمای بدن را بالا برده و سوخت و ساز انرژی و مواد غذایی در بدن را شدت می دهد.
از همین رو نیز پرورش اندام کارن از هورمون های این غده برای تشدید چربی سوزی و برای کات کردن بدن استفغاده های غیر مجاز می کنند.
جالب است بدانید که مغز، غده های ****** و ماهیچه های صاف کمترین واکنشی در برابر هورمون های غده تیروئید از خود نشان نمی دهند و این در حالی است که بافت هایی همانند کبد و عضلات مخطط و ماهیچه های قلب به شدت در برابر این هورمون حساس هستند.
عضلات مخطط
به طوری کلی عضلاتی که انقباض و انبساط آنها جنبه ای ارادی داشته و تحت کنترل انسان باشد عضلات مخطط نامیده می شوند همانند تمامی عضلاتی که به قصد افزودن بر حجم آنها تمرین می کنید.
عضلات صاف
انقباض این عضلات در حیطه اراده آدمی نیست و به طور خودکار انجام می شود. این عضلات در دیواره روده ها، نای، اسفگترها و ... دیده می شود.
عضله قلب
عضله قلب ساختار ویژه ای دارد و اگر چه انقباض و انبساط آن به طور خودکار انجام می شود ولی این عضله را نه در حیطه عضلات صاف و نه در حیطه عضلات مخطط طبقه بندی کرده اند.
حساس بودن عضله قلب در برابر این هورمون موجب می شود تا بالا بودن سطح ترشح این هرومون ها در بدن و یا مصرف نمونه ها دارویی این هورمون به راحتی به تپش قلب منجر می شود.
بالا بودن سطح ترشح این هورمون ها و یا استفاده از نمونه های دارویی این هورمون ها همچنین بافت کبد را تحت تاثیر قرار داده و سوخت و ساز پایه بدن را افزایش می دهد.
تبدیل شدن مواد و مخصوصا چربی ها به انرژی از یک سو به کات شدن بدن و از سوی دیگر به بالا رفتن دمای بدن می انجامد.
کسانی که از سطح ترشح بالای هورمون های تیروئید در بدن رنج می برند و یا از فرم دارویی هورمون های تیروئید استفاده می کنند چربی سوزی توام با بالا رفتن دمای بدن را به خوبی تجربه کرده و در برخی موارد نیز از لرزش دست و تپش ناراحت کننده قلب نیز رنج می برند.
غده فوق کلیوی
این غده در بالای کلیه ها قرار دارد و به همین دلیل نیز غده فوق کلیوی نامیده می شود. از مهم ترین ترشحات این غده می توان به این موارد اشاره کرد: مینرا کورتیکوئید،آلدسترون ودئوکسی کورتیکوسترون اپی نفرین و آدرنالین
لوزالمعده
در مورد درون ریز و برون ریز بودن غدد باید به این مسئله اشاره کنیم که محیط دستگاه گوارش به منزله بیرون بدن بوده و غددی که ترحشات خود را به این محیط می ریزند نیز برون ریز نامیده می شوند.
لوزالمعده آنزیم های گوارش متعدد تولید کرده و به محیط دستگاه گوارش می ریزد و در کنار این آنزیم ها هورمون های متعدد برای متابولیسم کردن قندها نیز ترشح می کند که این هورمون به محیط خون ریخته می شوند.
از دیگر هورمون هایی که رد این غده تولید می شود می توان به انسولین، گاسترین و گلوکاگون اشاره کرد.

منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

عالی بودش و کاملا برای من کاربردی بودش...:n40::n40::n40:

Hossein_128
27-06-2018, 12:53
سلام

ببخشید تشخیص این آزمایش تالاسمی مینور هستش؟؟

ممنون

Hossein_128
14-08-2018, 21:09
دوستان کسی نمیدونه؟؟

سلام

ببخشید تشخیص این آزمایش تالاسمی مینور هستش؟؟

ممنون

magegeryeamoonmide
31-05-2020, 08:14
سلام دوستان
من بخاطر درد در غدد لنفاوی شکم و سینه و کشاله ران دکتر گفت مشکوک به لنفوم. سرطان لنفوم هستم
برام سی تی اسکن نوشت
اما گفت سونو هم میتونی انجام بدی

منم دیدم سونو بی خطر تره رفتم پزشک عمومی گفتم برام سونو برای بررسی غدد لنفاوی کشاله ران و شکم بنویسه

اما رفتم مرکز سونوگرافی اونا کبد و کلیه و مثانه و ... اینارو بررسی کردند

برای تشخیص بزرگی غدد لنفاوی آیا سونوگرافی کبد و کلیه و اینا بررسی میشه؟

تو جواب آزمایش سونوگرافی غدد لنفاوی معمولا چی نوشته میشه

کلا چجوری غدد لنفاوی را با سونوگرافی بررسی میکنند

من رفتم اینهمه پول خرج کردم اینا فقط کبد و کلیه و ... را بررسی کردند !!!

آیا روالش همینجوریه یا اینا اشتباه کردند !!؟؟

لطفا راهنمایی کنید ممنون

magegeryeamoonmide
31-05-2020, 08:17
سلام دوستان
تکراری شد

shabnam1986
10-12-2023, 20:24
سلام درمورد این کولونوسکوپی و آندوسکوپی راهنمایی میخواستم
بیمار مرد 64 ساله مشکل گاز شکم و درد شکم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۲۳۱۲۰۹_۲۰۰۱۵۸_r3le.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۲۳۱۲۰۹_۲۰۰۲۵۶_xdbg.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۲۳۱۲۰۹_۲۰۰۳۰۷_1fjh.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shabnam1986
10-12-2023, 20:28
و این آزمایش؟
ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۲۳۱۲۰۹_۲۰۰۱۰۰_0t0n.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۲۳۱۲۰۹_۲۰۰۱۱۴_yrec.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بیمار با مشخصات بالا دارای پروستات و مدفوع سیاه