PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم بوت سیستم بعد از partition magic

Abbas.V
26-12-2011, 21:45
سلام.
من امروز نرم افزار Partition Magic 8 را نصب کردم (ویندوز 7)
بعد از نصب و در زمان اجرا چند پیغام داد که من متاسفانه اصلا توجه نکردم که چی هست و بار اول کنسل کردم که برنامه اجرا نشد ، گفتم حتما این ها را ok کنم حل میشه و اجرا میشه. (فقط یادمه در مورد hard0 و fix کردن یه سری موارد بود اگه اشتباه نکنم ) که بار دوم من هم fix رو برای همش زدم و متاسفانه بازم برنامه اجرا نشد.
من هم تصمیم به uninstall کردنش گرفتم ، وقتی از control panel و قسمت مربوطه دکمه uninstall را زدم ، بعد از گذشت 3-4 ثانیه سیستم ناگهان restart شد و بعد از اون دیگه بالا نمیاد.
وقتی داره لوگوی ویندوز رو نشون میده دوباره restart میشه.(همون 4نقطه رنگی که توی هم پیچ میخورند)
startup repair هم نتونست کاری انجام بده ، سیستم حتی safe mode هم بوت نمیشه.
چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تورو خدا کمک کنید.
(ببخشید اگه در بخش مناسبی تاپیک نزدم)

تصویر از قسمت startup repair - more problem details :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
26-12-2011, 21:48
احتمالا به یکی از فایل های سیستمی آسیب رسیده که ویندوز بوت نمیشه
سی دی ویندوز رو بوت کنید ببینید وقتی درایو هارو دید بازم ریست میشه سیستم یا نه
همچنین وقتی درایو ها دیده شد پارتیشن هارو هم چک کنید ببینید چطوره و ببینید mbr هارد مشکل پیدا نکرده باشه
اگه موقع بوت سی دی ویندوز تو موقعی که درایو ها دیده شد بازم سیستم ریست شد بگین

Abbas.V
26-12-2011, 22:08
سیستم ریستارت نمیشه ولی هیچ کدوم از درایوها رو نمیشناسه و فقط حدود 100MB که پارتیشن بندی نشده بوده را میشناسه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Abbas.V
26-12-2011, 22:08
سیستم ریستارت نمیشه ولی هیچ کدوم از درایوها رو نمیشناسه و فقط حدود 100MB که پارتیشن بندی نشده بوده را میشناسه:

Abbas.V
26-12-2011, 22:23
یه نکته جالب و مهم :
با سی دی بوت XP که بالا میام (زمان نصب) همه درایوها به جز C درست هستند و شناسائی میشن.فقط به جای درایو C ، همون فضای پارتیشن بندی نشده نمایش داده میشه:

EXTREME
26-12-2011, 22:23
دوست من پارتیشن ها پریده
من فکر کنم به mbr هارد آسیب رسیده
شما با سی دی ویندوز xp سیستم رو بوت کنید و وقتی به درایوها رسیدید اونجا میتونید درایوهارو ببینید از اونجا یک عکس بزارین
اگه درایو ها اطلاعات مهم دارن یک درایو رو روش ویندوز بریزین بعد وارد ویندوز بشین و پارتیشن ها دیگرو ریکاور ی کنید
یا اون پارتیشن ها رو با حجم قبلی بسازید که احتمال ریکاوری اطلاعات کم نشه

Abbas.V
26-12-2011, 22:33
یه نکته جالبتر:
با Linux Mint KDE 10 که بوت میکنم سیستم را همه درایوها و فایلهای درونشون سالم هستند و اجرا میشن.
چکار کنم حالا؟

EXTREME
26-12-2011, 22:41
یه نکته جالبتر:
با Linux Mint KDE 10 که بوت میکنم سیستم را همه درایوها و فایلهای درونشون سالم هستند و اجرا میشن.
چکار کنم حالا؟
الان نوشتم که چیکار کنید پستم رو خوندین ؟

با نرم افزار hiren boot cd کار کردین ؟

Abbas.V
26-12-2011, 22:44
الان نوشتم که چیکار کنید پستم رو خوندین ؟

با نرم افزار hiren boot cd کار کردین ؟

نه متاسفانه با این نرم افزار کار نکردم.

با سی دی بوت XP که بالا میام (زمان نصب) همه درایوها به جز C درست هستند و شناسائی میشن.فقط به جای درایو C ، همون فضای پارتیشن بندی نشده نمایش داده میشه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fviewer.php%3Ffile%3D64ey0qvsagmbx2yxjn0n.jpg)

* با mint حتی درایو c هم سالم هست.

EXTREME
26-12-2011, 22:49
خوب درایو ها با xp دیده میشه
من فکر کنم mbr هارد بهم خورده
شما یا با نرم افزار hiren boot cd با min xp بوت شین اطلاعاتتون رو بریزین رو هارد اکسترنال یا دی وی دی
بعد مجددا هارد رو پارتیشن بندی کنید و ویندوز نصب کنید
یا با نرم افزار paragon partion bootable پارتیشن هارو ریکاوری کنید
با نرم افزار hiren boot cd هم میتونین mbr هارد رو fix کنید

Abbas.V
26-12-2011, 22:56
فقط اطلاعات درایو c را کپی کنم رو هارد اکسترنال یا کل اطلاعات هارد؟
یا به عبارتی دیگر فقط درایو c در معرض خطر قرار دارد یا کل پارتیشن ها؟
مرسی

EXTREME
26-12-2011, 23:03
فقط اطلاعات درایو c را کپی کنم رو هارد اکسترنال یا کل اطلاعات هارد؟
یا به عبارتی دیگر فقط درایو c در معرض خطر قرار دارد یا کل پارتیشن ها؟
مرسی
کل پارتیشن ها رو کپی کنید
بعدش شما باید با سی دی ویندوز xp کلا پارتیشن هارو درست کنید بعد که درست کردید نرید رو نصب ویندوز
دوبار f3 رو بزنید تا ریست بشه
بعد سی دی سون بزارید و مجددا ویندوز بریزین
یا ایتککارو با نرم افزار pragon bootable انجام بدین