PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن لپ تاپ ACER 5740G

naserchess
25-12-2011, 12:36
سلام.دوستان عزیز من یک لپ تاپ ASPIRE ACER 5740G دارم.دیشب من لپ تاپ را خاموش کردم. امروز وقتی می خواستم لپ تاپ را روشن کنم.روشن نشد. من توی خونه باتری لپ تاپ را در میارم با شارژرش کار میکنم.هم جور تست زدم. با باتری و بدون باتری هیچ چراغی روشن نمیشه. حتی چراغ شارژرش . انگار کاملا سوخته. هیچ گونه آثار حیاتی نداره.من تجربه کار با بیش از 10 مدل لپ تاپ را داشتم.قبلا یه مدت اسپایر وان ایسر داشتم.بایوس پریده بود. رفتم بایوس را از اینترنت دانلود کردم.و با فرمت یک فلش مموری بایوس رو ریختم روش . مشکل حل شد. اون زمان چراغ پاور روشن میشد.فقط اصلا بوت نمیشد. این مورد خیلی عجیبه.هیچی روشن نمیشه.با تشکر از راهنمایی دوستان

حامد دم
25-12-2011, 14:07
خيلي گزينه ها ممكنه پيش اومده باشه
ساده ترينش لحيم سردي دكمه پاور
معموليش مشكل مدار پاور - چيپ آي او
در نهايت چيپ جنوبي برد
بايد حتما بدين واستون بررسي كنن تا دقيق بشه گفت اما گزينه اولش رو خودتون اگر يه مقدار آشنا باشيد خودتون ميتونيد چك كنيد
موفق باشيد

naserchess
25-12-2011, 19:30
سلام.دوست عزیز لحیم سردی دکمه پاور دقیقا چیه. من متوجه نشدم.

حامد دم
25-12-2011, 21:13
سلام.دوست عزیز لحیم سردی دکمه پاور دقیقا چیه. من متوجه نشدم.

تو اینمدل و جند مدل دیگه ایسر خیلی شایع هست
دکمه ÷اور اتصالی که باید رو برقرار نمیکنه
معمولا تو ایسر ها یه میکرو سویچ ریز زیر دکمه هست که کار اصلی رو اون انجام مده اگه میتونید خودتو بازش کنید یه نگاه به دکمه اصلی بندازین و از اون قسمت روشن کنید در غیر این صروت اگر آشنایی ندارین توضیه میکنم به تعمیر کار مراجعه کنید
نوفق وپیروز باشید

mehrdad8086
26-12-2011, 13:50
تمام مواردی که دوستان گفتند درسته و یه سوال !!!

شما گفتی چراغ شارژرش؟ یا شارژش؟

اگر چراغ شارژر یا همون آداپتور روشن نمی شه(سبزLED) مشکل از همونه!و چند وقتیه از باطری استفاده نگردی اونم کامل خالی شده و لب تاب روشن نمیشه:46:

اگر نه شارژر سالمه پس مشکل جای دیگست.....

naserchess
13-01-2012, 19:46
نه.دوست عزیز چراغ شارژ لپ تاپ روشن نمیشه. در ضمن کسی تعمیرکار خوبی که مادر بورد لپ تاپ 5740g acer تعمیر کنه سراغ داره.بردم پیش یه تعمیرکار گفت مادربوردش سوخته. باید عوض بشه با هزینه 315 هزار تومن ! کمر ادم خم میشه زیر بار این هزینه ! اگر مادربورد خودش را تعمیر کنم یه سوم هزینه برمیداره. کسی یه تعمیر کار خوب سراغ داره. لطفا کمک کنید. لپ تاپ بدبخت نو نو بود. نمیدونم چرا اینطور شد.با تشکر از راهنمایی دوستان.L

hamid.7003
14-01-2012, 18:43
خيلي گزينه ها ممكنه پيش اومده باشه
ساده ترينش لحيم سردي دكمه پاور
معموليش مشكل مدار پاور - چيپ آي او
در نهايت چيپ جنوبي برد
بايد حتما بدين واستون بررسي كنن تا دقيق بشه گفت اما گزينه اولش رو خودتون اگر يه مقدار آشنا باشيد خودتون ميتونيد چك كنيد
موفق باشيد

چون اصلا چراغ شارژ دستگاه روشن نمیشه مشکل احتمالا از مدار پاور دستگاه یا IO یا چیپ جنوبیه و به دکمه پاور ربطی نداره دوست عزیز

mehrdad8086
14-01-2012, 20:44
نه.دوست عزیز چراغ شارژ لپ تاپ روشن نمیشه. در ضمن کسی تعمیرکار خوبی که مادر بورد لپ تاپ 5740g acer تعمیر کنه سراغ داره.بردم پیش یه تعمیرکار گفت مادربوردش سوخته. باید عوض بشه با هزینه 315 هزار تومن ! کمر ادم خم میشه زیر بار این هزینه ! اگر مادربورد خودش را تعمیر کنم یه سوم هزینه برمیداره. کسی یه تعمیر کار خوب سراغ داره. لطفا کمک کنید. لپ تاپ بدبخت نو نو بود. نمیدونم چرا اینطور شد.با تشکر از راهنمایی دوستان.L
دوست من

اگر گارانتی داره که هیچ اگرنه حتما با یکی 2 تا تعمیر کار دیگه هممشورت کن.

پیروز باشی