PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب و غریب و جدی هارد help me

kebrit1
24-12-2011, 21:51
سلام
ببخشید طولانی ولی لطفاً یه راه حل بدید

6 روز پیش رفتم و یه MSI slim x460 خریدم - خوشحال خوشحال برگشتم
همون شب اول یه ساعت که کار کردم یه صدای عجیبً و غریب از قسمت هاردش اومد و لپ تاپ ریست شد.
دو روز گذشت مشکل جدی نبود ولی از اون موقع تقریبا هر شب چند بار این صدا به گوش میرسه و بعضی وقتها سیستم کامل هنگ میکنه که مجبورم با نگه داشتن کلید اون رو خاموش و روشن کنم
تحت سخترین شرایط کاری بمدت سه ساعت گذاشتمش که اصلاً چراغ هارد خاموش نشد ولی آخ نگفت.
امروز بردمش نمایندگی تو اصفهان یه ساعت باهاش ور رفتیم و هیچیش نشد
دقیقاً امشب که اومدم 6 بار صداش دراومده ( صدای خر خر همراه با هنگینگ متغیر بین 5 تا 40 ثانیه) و 2 بار هم کلاً هنگ کرده و مجبور به خاموش روشن کردن شدم
اون نمایندگی هم یه نیم ساعتی الافش شد و کار کرد - بعد که دید هیچیش نشد گفتم مشکلی نداره
-
-نرم افزار Hard Disk Sentinel رو روش نصب کردم سلامتیش از 80 رسیده 63 -زده 29 بد سکتور-- اما نمایتدگی گفت این نرم افار غیر استاندارده و اگه تعمیرات ببینه روش نصبه از گارانتی خارجش میکنه
-نرم افزار HD Tune Pro سلامتی رو warning زده
-Hard Drive Inspector زده وضعیت سلامتی خوب

نوع هارد: 640 گیگ WD---western digital hard drive

لطف کنید و یه راه حل بدید

ata.royalfalcon
24-12-2011, 22:17
سلام
شما باید در حضور اون نمایندگی هارد رو اسکن کنید ، مطمئناً هارد مشکل خودشو نشان خواهد داد و گرنه با کارهای معمولی ممکنه این مشکل نمایان نشه .
کافی که در قسمت my computer روی پارتیشنها راست کلیک کنید و در قسمت tool گزینه error checking رو بزنید . این اسکن چون تحت ویندوز هست و بعبارت دیگه برنامه اضافی نصب نشده نمایندگی هم نمیتونه بهانه ای بیاورد .

نکته : اگر چند پارتیشن دارید باید همه آنها رو اسکن کنید . ضمن اینکه در زمان اسکن ، تیک هر دو گزینه رو بزنید ، پیشنهادم اینه که یه بار خودتون قبل از مراجعه به نمایندگی چنین کاری رو انجام دهید .

kebrit1
26-12-2011, 01:26
سلام

اصلاً مشکل من که عجیب و غریبه همینه دیگه

همه هارد رو چک کردم مشکلی نداشت
ولی امشبم یه بار چراغ هاردش کلاً خاموش شد
یه بار هم که هنگ کرد
جالبه 4 - 5 ساعتی که تحت فشار error checking بود هیچ اتفاقی واسش نیفتاد و خوب کار کرد اما همین الان دوباره صداش در اومد

دیگه دارم دیونه میشم-- این لپ تاپم زهر شد به دهنمون