PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یکپارچه کردن درایو های هاردی که وسطشون بد سکتور داره

khazook
24-12-2011, 14:03
سلام خدمت مهندسین عزیز
جاتون خالی 1 ماهه پیش لپتاپ نازنینم یه ضربه خورد و هارد لپتاپم بدسکتور انداخت (چون تمام قطعاتش توشیبا اصل بود فقط همین آسیب دید اینجا رو خدا رو شکر میکنم )
خلاصه اومدم با چند تا نرم افزار چکش کردم با HDD Regenerator هم چک کردم با چند بار کار کردن در نهایت معلوم شد که حل بشه نیست و کلا قسمت اول هاردم و چند جای دیگش بد بد سکتور انداخته
نقشه اش اینجور میشه فرض کرد
BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB (5.71GIG) BBB (57.2GIG) BBB (54.3GIG) BBB (5.2GIG

در کل چهار قسمت شده یه 5 گیگ دوتا حدود 55 گیگ و یه 5 گیگ دیگه که ما بینشون بد سکتور هست
حالا پارتیشن بندی کردم و یه باکس هاردم گرفتم تا ازین 100 گیگ استفاده کنم(هر چی باشه از یه فلاش 8 گیگ که واسه انتقال اطلاعات بهتره) اما مشکل اینجاست که اصلا جالب نیست که 4 درایو هست میخواستم ببینم راه حلی هست که یکپارچش کنم (یه چی تو مایه های RAID0 میشه اما به جای هارد ما درایو های یه هارد رو داریم )
چند تا سوال دیگه هم دارم که تیتری میگم دوستان اگه کمک کنن لطف میکنن

1- اصلا امکان داره سخت افزاری هارد رو تعمیر کنم (اگه ها که ببرم تا تعمیر کنن) اینم بگم که اون قسمت بد سکتوراش که چک میشه هارد یه صداهای خش و بوقی میزنه که نگو دلم برش کباب میشه بحالش گریم میگیره)
2- این هارد باکس ها (که البته من یه مدل ازین چینی هاش اسمش Wintech هست که usb3 هم هست گرفتم مدلشم اینه EX-MOB-8 Ext. Enclosure SATA 2,5" USB 3.0) اصل بدرد بخور هست یا نه میزنه این نصفه هارد رو هم می پرونه
3- برنامه های زیادی تو زمینه مدیریت هارد هستند که هیچ کدوم نمیتونن اینکارو (یکپارچه کردن درایو ها) انجام بدن، ترفندی سراغ ندارین از تغییر فایل سیستمی هارد و تغییر Master Table این حرفا ....

هر راحلی که میدونید بگید اینقدرام نا وارد نیستم منو تو یه مسیر هم قرار بدید میگردم باقیشو پیدا میکنم حتی اگه بدونم با باز کردن هارد شاید بشه کلا مشکلشو حل کرد بازش میکنم
کلا تشکر که این متن (درد و دلامو ) خوندید ...................... ممنون

hamid.park
24-12-2011, 16:25
بدید بیرون با pc3000 بد سکتوراشو میگیرن براتون

khazook
24-12-2011, 17:47
بدید بیرون با pc3000 بد سکتوراشو میگیرن براتون

ممنون ، یعنی تو شیراز جایی هست که بتونه این هارد لپتاپی رو تعمیر کنه بعید میدونم آخه دستگاهشم داشته باشن سوادشو ندارن جایی سراغ دارید ؟
هزینه اش چقدر میشه من هیچ اطلاعاتی از روشو نمیخوام مقرون به صرفه هست واسه تعمیر ... این تعمیرات دائمی یا بازم ممکنه بعد یه مدت خراب بشه
در مورد اون یکپارچه سازی نظری ندارید .......گیره اینم آخه حتی اگه بتونم یه تجربه شخصی هم روش پیدا کنم به نظرم ارزش داره
بازم ممنون

hamid.park
24-12-2011, 23:16
تعمیر کارهای با سابقه دارن معمولاً این دستگاهو . اگه نداشتن بفرستید تهران یجا که داره براتون درستش کنه . فکر نمیکنم بشه همشو یکپارچه کرد ولی بازم مطمئن نیستم .

khazook
25-12-2011, 12:02
در رابطه با یکپارچه سازی کسی نظری نداره ؟

hadi.EST
31-12-2011, 11:56
سلام دوست عزیز از قابلیت Merge partitions در نرم افزارهای مدیریت هارد استفاده کردید شما؟ اول باید فضایی رو که سکتور بد داره کنار بزارید بعد تکمه های سالم رو به هم بچسبونید . امیدوارم کمکتون کنه:11::

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سپاس