PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک-نصب کارت گرافیک روی مین برد j&w

4rooos
21-12-2011, 21:09
سلام دوستان
من تازه یه کارت گرافیک پی سی آی ای هستش و وقتی میذارمش روی مین بالا نمیاد
یه گرافیک دیگه هم تست کردم و همینجوری شد ،فن کارت گرافیک ها روشن میشه ولی تصویر نمیدن و اصلا انگاری که نصب نیستن،خلاصه فقط با گرافیک انبرد خودش بالا میاد
نمیدونم باید جامپری چیزی رو جابجا کنم؟
مین برد JW-IG41M-HD3
ممنون میشم اگه کمک کنید:11:

EXTREME
21-12-2011, 21:48
اگه با گرافیک آنبورد بالا میاد پس قطعات دیگه سالمن
پس شما یک دور بایوس رو دیفالت کن
درست نشد برو تو بایوس قبل اینکه گرافیک بزاری و onboard vga رو diable کن و primary video controller رو بزار رو حالت pcie
برای هر دو گرافیک یعنی آنبورد و غیر آنبورد از یک کابل دیتا استفاده میکنید ؟

4rooos
22-12-2011, 00:41
اگه با گرافیک آنبورد بالا میاد پس قطعات دیگه سالمن
پس شما یک دور بایوس رو دیفالت کن
درست نشد برو تو بایوس قبل اینکه گرافیک بزاری و onboard vga رو diable کن و primary video controller رو بزار رو حالت pcie
مرسی مرسی مهرداد عزیز که همیشه به سوالامون جواب میدی:11::10:
گرافیک انبرد رو دیس ابیل کردم و کارت گرافیک رو گذاشتم دیگه هیچی نیومد!باتری مین رو در اوردم جا زدم تصویر اومد ،تنظیمات مین رو هم دیفالت کردم حالا دوباره میرم تو تنظیمات بایوس میگردم
همه جا مین رو هم گشتم چیزی ندیدم که بشه گرافیک دیگه ای رو بخواد on کنی:41:
اینو متوجه نشدم

فقط یه کابل از مانیتور اومده که اونو وصل کردم به گرافیک
EXTREME
22-12-2011, 00:45
گزینه ی primary video controller رو رو ی pcie گذاشتین ؟
البته با گذاشتن کارت گرافیک این تنظمیات لازم نیست و رو کارت سوئیچ میکنه ولی من محض اطمینان گفتم
اگه با این کارها هم درست نشد دو احتمال هست
یا اسلات گرافیک مشکل داره یا پاور برای گرافیک کافی نیست

4rooos
22-12-2011, 01:28
گزینه ی primary video controller رو رو ی pcie گذاشتین ؟
البته با گذاشتن کارت گرافیک این تنظمیات لازم نیست و رو کارت سوئیچ میکنه ولی من محض اطمینان گفتم
اگه با این کارها هم درست نشد دو احتمال هست
یا اسلات گرافیک مشکل داره یا پاور برای گرافیک کافی نیست
فکر کنم on کردم
اینجا رو ببینید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کارت گرافیک رو که جا میزنم،وقتی سیستم رو روشن میکنم فن کارت گرافیک روشن میشه ولی توی دیوایس منیجر که نگاه میکنم هیچ اثری از کارت گرافیک نیست!!!!!!!
یعنی از پاوره؟

4rooos
22-12-2011, 15:12
امروزم رفتم پیش اونی که این مین رو برام بسته بود،گفت قبلا هم روی یکی از این مین ها کارت گرافیک بستم و کارت گرافیک بالا نیومد،خیلی بهش ور رفتیم،ولی نشد که نشد!
اون قراره از اون شرکتی که این مین هارو خریده بپرسه جریان چیه،منم گفتم از بچه های اینجا کمک بگیرم،امیدوارم این مشکل هم طبق معمول بتونم با راهنمایی های بچه های اینجا حل کنم.

4rooos
22-12-2011, 20:06
دوستان کسی تا الان این مین برد رو نداشته؟:41:

EXTREME
22-12-2011, 22:56
فکر کنم on کردم
اینجا رو ببینید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کارت گرافیک رو که جا میزنم،وقتی سیستم رو روشن میکنم فن کارت گرافیک روشن میشه ولی توی دیوایس منیجر که نگاه میکنم هیچ اثری از کارت گرافیک نیست!!!!!!!
یعنی از پاوره؟
این که مال pci هست بایوس رو به حالت قبل برگردونید و دوباره تست کنید
گرافیک آنبورد هم غیرفعال کنید
primarye video controler تو تنظمیات چیپست باید باشه

4rooos
23-12-2011, 16:02
:41:
همچنان مشکل ادامه داره،دوتا رم دارم با هرکدوم تکی هم تست کردم بازم نشد.
تنظیمات مینبرد؛چیزی ندیدم که بخواد گرافیک دیگه ای رو روشن کنی،فقط میشه آنبرد رو خاموش کرد
نمیدونم برنامه ای هست که بشه تحت ویندوز ،تنظیمات مینبرد رو بالا اورد تا عکساشو بذارم براتون که بهتر بشه راهنمایی کرد؟
EXTREME
23-12-2011, 16:23
:41:
همچنان مشکل ادامه داره،دوتا رم دارم با هرکدوم تکی هم تست کردم بازم نشد.
تنظیمات مینبرد؛چیزی ندیدم که بخواد گرافیک دیگه ای رو روشن کنی،فقط میشه آنبرد رو خاموش کرد
نمیدونم برنامه ای هست که بشه تحت ویندوز ،تنظیمات مینبرد رو بالا اورد تا عکساشو بذارم براتون که بهتر بشه راهنمایی کرد؟
خوب آنبرد رو غیر فعال کنید تنظمیات رو ذخیره کنید بعد سیستم رو خاموش کنید و گرافیک رو جا زده و بزنید به ماینتور با اینکار بازم تصویر ندارین ؟

4rooos
23-12-2011, 18:46
خوب آنبرد رو غیر فعال کنید تنظمیات رو ذخیره کنید بعد سیستم رو خاموش کنید و گرافیک رو جا زده و بزنید به ماینتور با اینکار بازم تصویر ندارین ؟
وقتی انبرد فعال باشه و کارت گرافیک رو هم جا زده باشم،سیستم روشن میشه ویندوزم بالا میاد،حتی فن کارت گرافیکم میچرخه اما فقط گرافیک انبرد تصویر میده!
وقتی انبرد غیر فعال باشه که سیستم هیچی بالا نمیاد،حدود 4 5 تا بوق میزنه و هیچی نمیشه،مثلا صدا بالا اومدن ویندوزم نمیاد! ولی همچنان فن گرافیک میچرخه!

EXTREME
23-12-2011, 18:47
وقتی انبرد فعال باشه و کارت گرافیک رو هم جا زده باشم،سیستم روشن میشه ویندوزم بالا میاد،حتی فن کارت گرافیکم میچرخه اما فقط گرافیک انبرد تصویر میده!
وقتی انبرد غیر فعال باشه که سیستم هیچی بالا نمیاد،حدود 4 5 تا بوق میزنه و هیچی نمیشه،مثلا صدا بالا اومدن ویندوزم نمیاد!
یعنی چی ؟
شما آنبورد رو غیرفعال کنید
سیستم رو خاموش کنید بعد گرافیک بزنیدو خروجی رو بزنیدبه گرافیک نباید این اتفاق بیفته !

4rooos
23-12-2011, 18:49
یعنی چی ؟
شما آنبورد رو غیرفعال کنید
سیستم رو خاموش کنید بعد گرافیک بزنیدو خروجی رو بزنیدبه گرافیک نباید این اتفاق بیفته !
هر بار که تنظیمات رو عوض میکردم سیستم رو خاموش میکردم و کارت رو جا میزدم و روشن میکردم ولی اصلا انگاری مینبرد با گرافیک کاری نداره و فقط فنش روشن میشه

EXTREME
23-12-2011, 18:52
هر بار که تنظیمات رو عوض میکردم سیستم رو خاموش میکردم و کارت رو جا میزدم و روشن میکردم ولی اصلا انگاری مینبرد با گرافیک کاری نداره و فقط فنش روشن میشه
یا اسلات گرافیک مشکل داره یا گرافیک بهش میرسه یا از پاور مشکل داره
چون با این تنظیمات بایوس باید از کارت گرافیک تصویر بیاد
بایوس مین رو آپدیت کردی؟

4rooos
23-12-2011, 18:54
انبرد رو غیر فعال کردم،سیستم خاموش>گرافیک رو جا زدم>کابل رو به کارت گرافیک وصل کردم>سیستم رو روشن کردن،سیستم رو شن شد و حدود 4 تا 5 تا بوق زد و بازم تصویر نیومد.

---------- Post added at 06:54 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

یا اسلات گرافیک مشکل داره یا گرافیک بهش میرسه یا از پاور مشکل داره
چون با این تنظیمات بایوس باید از کارت گرافیک تصویر بیاد
بایوس مین رو آپدیت کردی؟
اگه میشه راهنمایی کنید چجوری بایوس مین رو اپدیت کنم؟

EXTREME
23-12-2011, 18:56
انبرد رو غیر فعال کردم،سیستم خاموش>گرافیک رو جا زدم>کابل رو به کارت گرافیک وصل کردم>سیستم رو روشن کردن،سیستم رو شن شد و حدود 4 تا 5 تا بوق زد و بازم تصویر نیومد.

---------- Post added at 06:54 PM ---------- Previous post was at 06:53 PM ----------

اگه میشه راهنمایی کنید چجوری بایوس مین رو اپدیت کنم؟
خوب گفتم با این تفاسیر مشکل یک کدو از اون مواردی بود که گفتم
مدل دقیق مین رو بگو

4rooos
23-12-2011, 18:59
مین برد JW-IG41M-HD3

4rooos
23-12-2011, 20:31
من دقیقا نمی دونم وقتی پاور نکشه چه اتفاقی می افته!
اخه وقتی گرافیک انبرد دیس ایبل هست و کارت گرافیک رو میذارم و روشن میکن،فن سی پی یو و کارت گرافیک همینجوری روشن میمونه ولی نه تصویر میده و صدای بالا اومدن ویندوز میاد!

4rooos
25-12-2011, 23:43
up**********

4rooos
13-01-2012, 16:42
مشکل حل شد
دوتا جامپر رو باید جابجا کنی واس این مین تا بیوفته رو کارت گرافیک.

hosein_emadi
16-11-2012, 00:58
ميشه بگي كدوم جامپر رو جا به جا كردي
منم همين مشكلو دارم

mardi-ke-mord
25-11-2012, 19:32
با سلام
هر چند این مشکل و استارت این موضوع مال یک سال پیشه و به احتمال زیاد مشکل این دوست عزیزمون حل شده باشه ولی خوب من این موضوع رو می نویسم که هر دوست دیگه اومد متوجه این بشه که
این نوع مادر بردها فقط کارت گرافیکی رو ساپورت یا بالا میاره که ساخت همین شرکت J&W هستش
تا اینجاشو من متوجه شدم حالا اگه کارت گرافیک های دیگه هم می خونه و یه سری تنظیمات داره رو نمی دونم
منم یه کلی از این مین بردهای رو دارم رو سیستم های مغازم که از وقتی خواستم ارتقا بدم با مشکل بزرگی بر خوردم
ای خدا بگم چکاره اون کسی کنه که این هارو درست کرده

یه سری توضیحات دیگه هم بدم واسه اون کسایی که از مانیتور های استفاده می کنن که بهتر بگم مربعی شکل :31: و نمی تونن این نوع کارت گرافیک هارو جور کنن و یا مدل مادربرد یا مانیتورشونو عوض کنن و واسه رزولیشنشون مشکل دارن درایور کارت گرافیکشونو حذف کنن که رزولیشن مانیتورشون هم خوب میشه

4rooos
15-06-2013, 14:06
با سلام
هر چند این مشکل و استارت این موضوع مال یک سال پیشه و به احتمال زیاد مشکل این دوست عزیزمون حل شده باشه ولی خوب من این موضوع رو می نویسم که هر دوست دیگه اومد متوجه این بشه که
این نوع مادر بردها فقط کارت گرافیکی رو ساپورت یا بالا میاره که ساخت همین شرکت J&W هستش
تا اینجاشو من متوجه شدم حالا اگه کارت گرافیک های دیگه هم می خونه و یه سری تنظیمات داره رو نمی دونم
منم یه کلی از این مین بردهای رو دارم رو سیستم های مغازم که از وقتی خواستم ارتقا بدم با مشکل بزرگی بر خوردم
ای خدا بگم چکاره اون کسی کنه که این هارو درست کرده

یه سری توضیحات دیگه هم بدم واسه اون کسایی که از مانیتور های استفاده می کنن که بهتر بگم مربعی شکل :31: و نمی تونن این نوع کارت گرافیک هارو جور کنن و یا مدل مادربرد یا مانیتورشونو عوض کنن و واسه رزولیشنشون مشکل دارن درایور کارت گرافیکشونو حذف کنن که رزولیشن مانیتورشون هم خوب میشه

داداش هر کارت گرافیکی بذاری بشون میخوره:cool:
اون مغازه که این سیستم رو برام بسته بود ،خودش یه چند روز مین پیشش بود و جامپر هارو جابجا میکرد خلاصه با جامپر عوض کردن کارت گرفیک رو خوند ولی بهم نگفت چیو با چی عوض کرده منم دیگه خودم بهش ور نرفتم ،ولی اگه کسی خواست از مین عکس میگیرم که مث مال من تنظیم کنه ;-)

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

wolves
30-06-2023, 16:34
ای کاش یک عکس میزاشتی :sad::sad::sad::sad:

wolves
30-06-2023, 16:35
هیچکی نتونست این مشکل رو حل کنه که دقیقا مشکل سیستم منم همینه
:sad: