PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بوت و ارور هارد 2ترابایت مای بوک وسترن

ashkan323
20-12-2011, 20:57
با سلام
دوستان من هارد وسترنم از نوع (مای بوک اشنتیال 2 ترا) از دیروز تا الان مشکل پیدا کرده. به این صورت که وقتی وصلش میکنم اتوران اولش بازمیشه اما بعد اینکه پسوردو وارد میکنم یکم هارد صدای خر خر خفیف میده و یه هنگ خفیف بعدش سه تا پیغام فرمت میده (هاردمو اول سه پارتیشن کردم و این ارور فرمت برای هرکدوم از پارتیشناست و متن ارورم اینه: you need to format the disk in drive L: before you can suse it و به جای درایو ال دو درایو دیگم همن ارورو میده). بعد از کنسل کردن این سه تا ارور هم دوباره همون اتوران اول اجرا میشه. اینم بگم که هاردم نه ضربه خورده و نه آسیب فیزیکی بهش وارد شده تو کشو بود. سیستمم هم ویروسی نیست. خواهشا کمک کنید دوستان اطلاعاتم خیلی برام مهمه نباید از دست بره.نمیخوام فرمت کنم و با نرم افزارای ریکاوری ریکاوریش کنم چون کلی از اطلاعاتم احتمالا میپره. اگر دوستانی که اطلاع دارن یا به این مشکل برخورد کردن خواهشا کمک کنند.

EXTREME
20-12-2011, 21:01
اینمشکل میتونه از ویروسی بودن خود هارد هم باشه
شما هارد رو quick format بکنید و اطلاعات رو ریکاوری کنید
همچنین با hdd regenerator یک اسکن بدسکتور هم بکنید هارد رو
همچنین کابل هارد رو چک کنید و روی یه سیستم دیگه هارد رو چک کنید ببینید ولتاژ کافی به هارد میرسه یا نه
دومورد آخر مربوط به صدای هارد بود

ashkan323
20-12-2011, 23:33
سپاس مهرداد جان اما میخوام ببینم اگر امکانش هست بدون فرمت و ریکاوری راهی باشه بتونم درستش کنم. چون نرم افزار ریکاوری معمولا همه اطلاعاتو برنمیگردونه و اون قسمتی هم که برمیگردونه معمولا بهم ریخته هست و حجم اطلاعاتم نسبتا زیاد بود. اگر نرم افزار ریکاوری شما سراغ داری که اطلاعاتو همونجوری که در هارد بوده برمیگردونه و به نظرت بهتر از بقیه کار میکنه لطف کن بهم معرفی کن چون من با ریکاور مای فایلز و نرم افزارهای مثل این کار کردم اما میترسم اطلاعاتم بر نگرده چون هاردو برای بکاپ داشتم اطلاعاتم برام مهمه و به بیشترشون نیاز دارم.

ashkan323
22-12-2011, 18:24
دوستان خواهشا کمک کنید اگر اطلاعی دارید.

ata.royalfalcon
23-12-2011, 11:44
سلام
پیشنهادم این هست که پس از unlock کردن و قبل از فرمت کردن با استفاده از نرم افزارeaseus partition recovery اطلاعات رو در هارد دیگر ریکاوری کنید و سپس هارد رو فرمت کنید .
نرم افزار پیشنهادی دیگه که البته خودم تستش نکردم Active partition recovery هست .

ashkan323
23-12-2011, 20:12
عطا جان مشکل اینجاست که پس از آنلاک کردن برای مدت کمتر از یک ثانیه درایوها بالا میاد و بلافاصله میپره و دوباره آتوران و همه مراحل تکرار میشه. اگر پارتیشنها لود میشد میتونستک هم فرمت کنم و هم بازیابی مشکل زیادی نبود اما مشکل اینجاست که پارتیشنها نمایش داده نمیشه نه در سیف مود و نه در ویندوز اکس پی (ویندوز لپتاپم سون هست). از طرفی چون ضربه ای نخورده به نظرم مشکل باید نرم افزاری باشه.

ashkan323
22-01-2012, 03:40
دوستان دیگه کسی نیست کمک کنه؟

mehr1362
23-01-2012, 07:45
سلام

از تجربه خودم میگم : 1 ترابایت اطلاعات هاردم هنگام نصب ویندوز پرید.به این صورت که تمام پارتیشن ها به هم چسبید و به صورت خام در اومد.من هم نا امید از برگردوندن اطلاعاتم چند دفعه هارد رو فرمت کردم و پارتیش بندی کردم!
ولی به کمک یک نرم افزار تمام اطلاعاتم رو بدون در هم ریختگی و با همون پوشه بندی ریکاوری کردم.

نرم افزاری رو میگم که واقعا معجزه میکنه و از نظر من هیچ نرم افزاری قدرت این رو نداره چون تجربی با نرم افزارهای ریکاوری زیادی کار کردم که هر کدوم عیبهای خودشون رو دارند.

و اما نرم افزار مورد پسند و محبوب من :

GetDataBack

که در دو مدل برای FAT32 و NTFS به صورت مجزا هست. این نرم افزار معجزه میکنه!

فقط برای ریکاوری یک هارد دو ترای دیگه یا به اندازه اطلاعاتی که الان روی این هارد داری نیاز هست.

ashkan323
26-01-2012, 22:42
دوست گرامی اگر مطلبو خونده باشید گفتم که با ریکاوری هیچ مشکلی ندارم و تاحالا روی بیش از 10 سیستم ریکاوری رو انجام دادم و با همه نرم افزارهای ریکاوری از جمله همین نرم افزار که شما گفتید هم کار کردم ممنتها هارد اول باید بالا بیاد و پارتیشن و نشون بده که بشه ریکاوری کرد منهم با قسمت بالا اوردن و جلوگیری از ریست شدن هارد مشکل دارم اگر هارد بالا بیاد هیچ مشکلی با ریکاوریش ندارم.