PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کار افتادن دی وی دی رایتر VAIO

saeid_1880
19-12-2011, 12:10
با درود فراوان
چند روزیه دی وی دی رایتر لپ تاپ من کلا از کار افتاده.سیستم شناساییش میکنه و آیکونش هم بین درایورها هستش اما اصلا کار نمیکنه.یه جوری که انگار برقش قطع شده باشه.
مدل لپ تاپ من VAIO-vgnSR590 GIB
ممنون میشم کمکم کنید

saeid_1880
19-12-2011, 12:41
کسی نبود که راه حلی بدونه؟

biostar
19-12-2011, 13:18
اگر درایور DVD RW نصب هست و توسط سیستم شناسایی میشه پس برقش هم وصله !
روی آیکون DWDRW رایت کلیک کنی و eject کنی خارج میشه یا نه؟

لنز DVD RW را تمیز کن ، اگر مشکلت حل نشد باید تعمیر بشه ، حدود 20 تومانی هم هزینش میشه ، نو ی DVDRW هم حدود 70 تا 80 تومان هست

حامد دم
19-12-2011, 13:34
البته دوستان يه مقدار قيمت رو بالا گفتن
هزينه تعويض dvdrw بين 30 تا 40 هست
تعميرش هم كگه لنز رو بالكل سفيد و پنبه تمير كنيد البته اين هم ديگه توصيه نميشه لي شايد كارتون رو راه بندازه

saeid_1880
19-12-2011, 13:42
البته دوستان يه مقدار قيمت رو بالا گفتن
هزينه تعويض dvdrw بين 30 تا 40 هست
تعميرش هم كگه لنز رو بالكل سفيد و پنبه تمير كنيد البته اين هم ديگه توصيه نميشه لي شايد كارتون رو راه بندازه

مرسی از لطفتون.متاسفنه حتی باز هم نمیشه دی وی رایتر که بخوام لنزش رو تمیز کنم.

---------- Post added at 01:42 PM ---------- Previous post was at 01:40 PM ----------

اگر درایور DVD RW نصب هست و توسط سیستم شناسایی میشه پس برقش هم وصله !
روی آیکون DWDRW رایت کلیک کنی و eject کنی خارج میشه یا نه؟

لنز DVD RW را تمیز کن ، اگر مشکلت حل نشد باید تعمیر بشه ، حدود 20 تومانی هم هزینش میشه ، نو ی DVDRW هم حدود 70 تا 80 تومان هست

خیلی ممونم ازتون.اما اونجوری هم که شما گفتی قبلا امتحان کردم باز نشد.
من چند وقت پیش ویندوزش رو عوض کردم و یه ویندوز دیگه نصب کردم.درایورها رو هم از سایت سونی دانلود کردم و نصب کردم.دی وی دی رایتر هم بدون مشکل کار میکرد.اما یکدفعه از کار افتاد.به نظر شما خودم نمیتونم بازش کنم یه نگاهی بهش بندازم؟

حامد دم
19-12-2011, 13:44
با سوزن دربش رو بازش كن در بياد دوست عزيز
اگر هم خواستي كل درايو رو در بياري از پشت پيچ مربوط به dvd رو باز كن درايو رو به سمت جلو نرم بكش در مياد
موفق باشيد

saeid_1880
19-12-2011, 14:06
با سوزن دربش رو بازش كن در بياد دوست عزيز
اگر هم خواستي كل درايو رو در بياري از پشت پيچ مربوط به dvd رو باز كن درايو رو به سمت جلو نرم بكش در مياد
موفق باشيد
ضمن تشکر.من پشت این لپ تاپ پیچی که مخصوص دی وی دی رایتر باشه نمیبینم.درب پشتی لپ تاپ من 3 تکه داره.که یکیش برای هارد هستش فکر کنم یکی هم نمیدونم چیه و یک تکه بزرگ هم داره که کاملای روی دی وی رایتر رو پوشونده.

حامد دم
19-12-2011, 14:37
ضمن تشکر.من پشت این لپ تاپ پیچی که مخصوص دی وی دی رایتر باشه نمیبینم.درب پشتی لپ تاپ من 3 تکه داره.که یکیش برای هارد هستش فکر کنم یکی هم نمیدونم چیه و یک تکه بزرگ هم داره که کاملای روی دی وی رایتر رو پوشونده.

روي بدنه اصلي معمولا يك يا 2 تا پيچ هست كه در سوني با (...) سه نقطه عمودي روي هم نشون داده شده اين 2تا پيچ يا يه دونه پيچ واسه اتصال دي ويدي رايتر به بدنه هست
موفق باشيد

saeid_1880
20-12-2011, 10:56
روي بدنه اصلي معمولا يك يا 2 تا پيچ هست كه در سوني با (...) سه نقطه عمودي روي هم نشون داده شده اين 2تا پيچ يا يه دونه پيچ واسه اتصال دي ويدي رايتر به بدنه هست
موفق باشيد
خیلی ازت ممنونم.دی وی دی رایتر رو باز کردم و دوباره جا زدم درست شد

حامد دم
25-12-2011, 16:29
خیلی ازت ممنونم.دی وی دی رایتر رو باز کردم و دوباره جا زدم درست شد

خوشحالم مشكت حل شد
قشنگيش اين بود كه خودت اين كارو كردي
موفق و شاد باشيد
روز خوش